Academic literature on the topic 'Підприємство некомерційне'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Підприємство некомерційне.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Підприємство некомерційне"

1

Sardak, Sergii Eduardovich, and Oleksandr Petrovyh Krupskyi. "Динамічні здібності підприємства: теоретико-прикладні основи, сфера застосування, вимір." European Journal of Management Issues 25, no. 1 (March 25, 2017): 36. http://dx.doi.org/10.15421/191706.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – позначити концептуальні засади теорії динамічних здібностей підприємства та розкрити її прикладний потенціал. Результати. У дослідженні ідентифіковано актуальні проблемні аспекти теорії динамічних здібностей підприємств та висвітлено шляхи їх розв’язання. По-перше, це імператив подальшого розвитку фундаментальних основ теорії динамічних здібностей та знаходження науково-обґрунтованої ефективної емпіричної методики їх вимірювання. По-друге, це обмеженість проникнення концепції динамічних здібностей в українське наукове середовище та наявність проблем із трактуванням теоретичних і прикладних англомовних розробок. У статті розкрито історичні та науково-методичні засади формування теорії динамічних здібностей підприємств. Визначено концептуальні положення західних фундаторів теорії динамічних здібностей і наукове висвітлення даного напряму досліджень в Україні. Розглянуто потенціал застосування теоретико-прикладних основ динамічних здібностей на підприємствах. Наведено методологічні рішення щодо вимірювання динамічних здібностей українських підприємств. Практичне значення дослідження. Результати дослідження надають можливість україномовній науковій громадськості опанувати концепцію динамічних здібностей, сформувати у працівників підприємств можливість самостійно діагностувати динамічні здібності та здійснювати порівняння у часі власних здобутків з досягненнями інших учасників ринкових відносин. Оригінальність/цінність/наукова новизна дослідження. Концептуалізовано логіку формування теорії динамічних здібностей і ідентифіковано перспективні напрями її трансформації у бік вивчення основних факторів, що впливають на результати діяльності ключових людських ресурсів; доведена можливість застосування прикладних методів у країнах з різним типом економічної системи, у різних галузях та ринках підприємствами, що здійснюють комерційну та некомерційну діяльність незалежно від їх типу та розміру; розроблено основи методології адаптації англомовних методичних розробок до рівня їх практичного застосування на українських підприємствах з можливістю отримання статистично значущих результатів і їх подальшого використання для підвищення результативності. Перспективи подальших досліджень – розробка комплексного прикладного механізму виміру динамічних здібностей підприємства, який би дозволяв проектувати та здійснювати заходи підвищення прибутковості, а також досягнення у тактичному й утримання у стратегічному періоді конкурентного успіху. Тип статті – теоретична.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бондарук Х.В. "ВПЛИВ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА НА РОЗВИТОК ПРОДУКТИВНИХ СИЛ РЕГІОНУ." Економічний форум 1, no. 3 (December 16, 2019): 31–38. http://dx.doi.org/10.36910/6765-2308-8559-2019-3-6.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано сутність соціального підприємництва та ефекти впливу від такої діяльності на регіональну економіку. Обґрунтовано поняття соціального підприємництва, здійснено порівняльну оцінку кругообігу продуктивний сил соціального підприємства, благодійної організації, некомерційної господарської діляльності та підприємництва, виокремлені ефекти від діяльності соціального підприємства та його вплив на регіональний розвиток.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Nebozhenko, T. T. "ДІАГНОСТИКА ПРОБЛЕМ ДЕРЖАВНОЇ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ У АГРОПРОМИСЛОВІЙ СФЕРІ ВІТЧИЗНЯНОЇ ЕКОНОМІКИ." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 7, 2016): 107–12. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6921.

Full text
Abstract:
Доведено необхідність та значимість державного регулювання функціонування суб’єктів господарювання агропромислової сфери. Виявлено проблеми державної регуляторної політики у агропромисловій сфері вітчизняної економіки та окреслено перелік напрямків їх усунення. Проведено дослідження сучасного стану державного регулювання функціонування суб’єктів аграрної сфери та його впливу на розвиток сільськогосподарських підприємств в Україні. Конкретизовано функції державного регулювання сільського господарства. Охарактеризовано організаційно–правові форми підприємництва, які використовуються в сільському господарстві України. Проаналізовані різні види підприємств, що провадять свою діяльність у сільськогосподарській сфері. Наголошено на необхідності законодавчого закріплення основоположних принципів державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, такі як системність і стабільність. Доведено необхідність державного регулювання функціонування підприємницьких структур у сільському господарстві. Проідентифікувались теоретичні й загальнометодологічні проблеми державного регулювання організаційно–правових форм сільськогосподарських підприємств. Деталізувалися правові проблеми державного регулювання сільського господарства в Україні. Обґрунтовано недостатню ефективність державної політики щодо створення умов формування кооперативних та інших некомерційних об’єднань сільськогосподарських підприємств у сфері виробництва та збуту сільськогосподарської продукції. Проводиться виявлення недоліків у організації та регулюванні агропромислового виробництва в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kvasniy, L., O. Shcherban, O. V. Romaniv, and N. Popadynets. "Сучасні форми фінансування закладів охорони здоров’я в Україні в контексті медичної реформи." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 4 (82) (December 23, 2019): 144–48. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.4.27.

Full text
Abstract:
Досліджено особливості нових правил фінансування закладів охорони здоров’я в Україні в період медичної реформи. Визначено переваги нового принципу фінансування для медичної сфери. Виокремлено альтернативні варіанти фінансування медичних закладів, які зареєстровані у формі комунальних некомерційних підприємств, але ще не уклали договір з Національною службою здоров’я України. Проаналізовано можливі варіанти фінансування, що застосовуються у бюджетному законодавстві в межах медичної реформи. Запропоновано розроблення та впровадження такої системи фінансування галузі охорони здоров’я, яка б врахувала як можливості громадян, так і їхні потреби. Доведено доцільність поєднання різних джерел фінансування, що дозволить значно покращити як фінансування медицини, так і якість послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кот, Л. Л. "ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: МАКРОЕКОНОМІЧНИЙ ПОГЛЯД." Підприємництво і торгівля, no. 32 (December 20, 2021): 33–40. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-32-05.

Full text
Abstract:
У статті досліджено зарубіжні і вітчизняні теоретико-економічні підходи до вивчення соціального підприємництва, виділено характеристики, властиві соціальному підприємництву, які відрізняють явище від традиційних некомерційних і комерційних організаційно-управлінських форм ведення діяльності: 1) пріоритетність соціальної місії; 2) інноваційність; 3) адресність; 4) змішані джерела фінансування; 5) подвійність в оцінці ефективності; 6) інвестиційний характер діяльності; 7) фінансова стійкість; 8) обмежений розподіл прибутку. В результаті виділення і вивчення основних характеристик соціального підприємництва, а також поглядів вчених на значення вищевказаних характеристик у визначенні соціального підприємництва, виділено параметри, за якими погляди вчених в гуманітарній науці на соціальне підприємництво є різними: 1) межі соціального підприємництва; 2) форми соціального підприємництва; 3) сутність соціального підприємництва; 4) інноваційність; 5) джерела фінансування; 6) обмеження в розподілі прибутку; 7) обмеження сфер діяльності. Зазначено, що в даний час практично всі дослідники в якості основних характеристик соціального підприємництва відзначають обов’язкову пріоритетність соціальної місії, адресність діяльності, фінансову стійкість. Запропоновано до складу основних характеристик соціального підприємництва включати також наступні – змішані джерела фінансування, подвійність в оцінці ефективності, обмежений розподіл прибутку. Сформульовано визначення соціального підприємництва як діяльності, спрямованої на реалізацію проголошеної соціальної місії, пов’язаної з підвищенням добробуту і якості життя певних груп населення, що використовує змішані методи управління і джерела фінансування, здатна генерувати дохід, що спрямовується в першу чергу на реалізацію соціальної місії. Визначено, що основними суб’єктами соціального підприємництва є соціальні підприємства у формі комерційних, некомерційних організацій або приватних підприємців, діяльність яких відповідає зазначеним у цьому дослідженні характеристикам соціального підприємництва. Виділено основне протиріччя, характерне для соціального підприємництва – прагнення до досягнення соціальної місії, з одного боку, і необхідність отримання доходу, з іншого боку, внаслідок чого виникають і інші суперечності – в комбінуванні джерел фінансування; в оцінці ефективності соціального підприємства – необхідності оцінювати як соціальну, так і економічну ефективність; в необхідності підтримки фінансової стійкості діяльності і прагненні досягнення інвестиційного соціального ефекту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бабенко, Д. В. "Специфіка адміністративно-правового регулювання діяльності господарських товариств." Актуальні проблеми держави і права, no. 87 (November 4, 2020): 11–16. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i87.2793.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена адміністративно-правовому регулюванню функціонування суб'єктів господарювання та ролі окремих органів державної влади у правовідносинах, що виникають під час взаємодії корпорацій із державою. Встановлено, що адміністративно-правове регулювання розуміємо як цілеспрямований процес здійснення впливу держави в особі її компетентних органів за допомогою визначених правових засобів на учасників відповідних правовідносин, зокрема і юридичних осіб. З'ясовано, що призначення суб'єктів владних повноважень під час взаємодії зі сферою господарювання полягає у здійсненні ними контролю за дотриманням корпоративного законодавства й адміністративно-правового втручання для захисту порушених прав учасників корпоративних правовідносин або реалізації управління державними корпоративними правами та надання адміністративних послуг. Фактично, тип адміністративно-правового регулювання для корпоративних підприємств характеризує загальну спрямованість впливу права на суспільні відносини у процесі здійснення підприємницької діяльності. Здійснено умовний розподіл компетенцій суб'єктів владних повноважень на три великі групи: 1) повноваження, спрямовані на контроль за дотриманням корпоративного законодавства; 2) повноваження, спрямовані на захист порушених прав та інтересів активних учасників корпоративних відносин; 3) повноваження, пов'язані з управлінням державними корпоративними правами. Окрім того, було уточнено твердження стосовно того, що адміністративно-правове регулювання корпоративних правовідносин має істотний вплив як на всебічну діяльність держави, так і на всіх заді-яних у цьому процесі суб'єктів господарювання (підприємницькі та некомерційні суб'єкти). Також досліджено, що на ефективне функціонування корпоративних підприємств позитивно впливають адміністративно-правові засоби, способи та методи відповідного регулювання наявних правовідносин. З'ясовано, що суттєвим завданням суб'єктів, які виконують публічно-владні управлінські функції, є встановлення, підтримання й контроль за додержанням загальних та рівних для всіх суб'єктів господарювання умов забезпечення їхньої максимальної спрямованості на задоволення чинних необхідних потреб. В іншому разі порушення законодавства будь-ким з учасників правовідносин має наслідком очевидну невідповідність критеріям законності та порушує справедливий баланс між інтересами корпоративних підприємств та носіями влади.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Krasnikova, N. G. "The Ways to Improve the Accounting-Analytical Provision of the Non-Profit Communal Healthcare Enterprises." Business Inform 9, no. 512 (2020): 212–18. http://dx.doi.org/10.32983/2222-4459-2020-9-212-218.

Full text
Abstract:
The article examines the organizational aspect of accounting for incomes and expenses, as well as the problems of accounting for incomes and expenses of the non-profit communal healthcare enterprises (CNP HA). The accounting-analytical information is considered as the socio-economic basis of business globalization, which is relevant in the context of strengthening the value of accounting and reporting for the further development of economic science and practice. The essence of the concept of «accounting-analytical provision of social needs», ways, forms and factors of its improvement are researched. The directions of improvement of the accounting-analytical provision of the activities of the non-profit communal healthcare enterprises and ways to modernize the methodology of carrying out the internal audit of incomes and expenses are proposed. The accounting-analytical provision of the enterprise is one of the main prerequisites for the effective functioning of any enterprise and an important element of the formation of the efficient managerial decisions. The purpose of the accounting-analytical provision of the activities of the CNP HA is to provide the management staff of the enterprise with complete, timely and reliable information for the adoption of current and strategic managerial decisions. The accounting and reporting system should be formed in accordance with the adopted methodological principles and approaches to analytical researches aimed at a comprehensive impact on the activities of the enterprise to ensure profit and strengthen its financial position in the market. Priority directions for improving the principles and methods of accounting and auditing of incomes and expenses of CNP HA are defined; the same is considered with regard to the economic analysis to maximum satisfying the needs of users in making managerial decisions as to the dynamic development of the CNP HA. The proposed directions for improving the methodology for carrying out an internal audit of incomes and expenses allow for operational analysis and control of incomes and expenses, and in the future use this information to make effective decisions on the functioning of the non-profit communal healthcare enterprises in the long term perspective.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Momot, T. V., and O. V. Illiashenko. "The Methodical and Organizational Provision of Internal Audit of Revenues and Expenses for the Communal Non-Profit Healthcare Enterprises." Business Inform 2, no. 517 (2021): 249–55. http://dx.doi.org/10.32983/2222-4459-2021-2-249-255.

Full text
Abstract:
The article is aimed at systematizing the theoretical and methodical provisions and substantiating practical recommendations for organizational provision of internal audit of revenues and expenses for the communal non-profit healthcare enterprises (hereinafter – CNP HE) under current conditions of management as result of reforming the healthcare system. The methodology and organization of internal audit of revenues and expenses of the CNP HE is considered. The theoretical and methodical provisions are systematized. The necessity of introducing an internal audit of revenues and expenses in the activities of the CNP HE is substantiated. The directions of internal audit development in Ukraine and other countries are studied. Practical recommendations on organizational provision of internal audit of revenues and expenses for the CNP HE are provided. Objects of internal audit of revenues and expenses are explored; its components and functions are considered; the main tasks are defined; the main forms of the organization are identified; the need to establish an internal audit service in the CNP HE and its effective functioning is substantiated. The factors that ensure the effectiveness of internal audit of revenues and expenses of the CNP HE are examined. The indicators for evaluating internal audit of revenues and expenses of the CNP HE are determined. It is summed up that the internal audit of revenues and expenses for the CNP HE should be defined as providing independent and objective consultations and conclusions aimed at identifying the causes of violations and shortcomings in the financial and economic activities, in the financial and budgetary statements of these enterprises, eliminating these shortcomings and especially preventing their occurrence. Prospects for further research in the sphere of internal audit of the CNP HE are formation of an adaptive model of methodical and organizational provision for internal audit according to certain directions and objects of audit.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Фединець, Н. І., and О. В. Кушнір. "ОСНОВНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНИХ САНАТОРІЇВ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 64 (October 7, 2021): 88–96. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-64-14.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються актуальні питання, пов’язані з управлінням конкурентоспроможніс-тю підприємств некомерційної сфери – протитуберкульозних санаторіїв. Цілями статті є визначення основ-них напрямів управління конкурентоспроможністю протитуберкульозних санаторіїв, аргументування доціль-ності оцінювання конкурентоспроможності як передумови забезпечення її відповідного рівня. Підтверджен-ням актуальності цього питання є значний інтерес зі сторони наукової спільноти. У ході дослідження встано-влено, що медична сфера за останні роки характеризується рядом змін: перепрофілювання медичних закладів, надання їм автономії, функціонування в особливому режимі через COVID-19. Виявлено, що важливою переду-мовою забезпечення конкурентоспроможності є формування системи критеріїв оцінювання конкурентоспро-можності протитуберкульозних санаторіїв. З’ясовано, що сильними сторонами протитуберкульозних сана-торіїв є кваліфікований персонал, висока якість послуг, застосування ефективних методів діагностики, ліку-вання та реабілітації, надання кваліфікованої спеціалізованої санаторно-реабілітичної допомоги хворим на активну та неактивну форму туберкульозу. Серед слабких сторін протитуберкульозних санаторіїв: взаємодія з іншими лікувально-профілактичними установами з питань охорони здоров’я, платне проведення окремих діагностичних досліджень; недостатнє оздоровлення медичних працівників протитуберкульозного санаторію; потреба у постійному навчанні діагностики та лікування хворих на туберкульоз лікарів-фтизіатрів через ін-тернатуру, ординатуру на базі вищих навчальних закладів; незавершена реструктуризація ліжкового фонду; низькі посадові оклади персоналу. Зроблено висновок, що для забезпечення конкурентоспроможності санаторі-їв слід концентруватися в першу чергу на якості медичних послуг. Запропоновано основні етапи процесу управ-ління конкурентоспроможністю протитуберкульозних санаторіїв. Подальші дослідження можуть бути спрямовані на формування ефективного механізму управління розвитком протитуберкульозних санаторіїв в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Григор’єва, Х. "ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ В УКРАЇНІ: МІЖ ПРОТЕКЦІЄЮ,КОНКУРЕНЦІЄЮ ТА БАЙДУЖІСТЮ." Юридичний вісник, no. 6 (February 16, 2022): 41–51. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i6.2265.

Full text
Abstract:
Сучасний світ пронизаний ідеями екологізації, декарбонізації, зупиненням кліматичних змін тощо. Усі ці ідеї перетинаються в питанні розвитку сонячної енергетики, яка є дружньою до природи й сприяє зменшенню антропогенного забруднення довкілля. Триваліший іноземний досвід розвитку сонячної енергетики дозволяє черпати з нього розуміння процесів,закономірностей і перспектив, які мають значення для України. Особливо актуалізується питання у зв’язку з тим, що наразі в Україні можна зафіксувати кризу правової моделі підтримки альтернативної енергетики в цілому, і сонячної зокрема. Вона проявляється передусім у тому, що стара протекційна модель, побудована на високому «зеленому» тарифі, визнана обтяжливою, а нова протекційна модель, заснована на «зелених» аукціонах, досі не запроваджена. У результаті проведеного дослідження виявлено три основні тенденції розвитку сонячної енергетики у світі: стрибкоподібний інтерес до сонячної енергетики; застосування демократичних та авторитарних способів розвитку сонячної енергетики; пряма залежність розвитку геліоенергетики від протекції держави. Глибинне розуміння таких тенденцій має важливе юридичне значення, оскільки саме воно має лягти в основу термінового вдосконалення вітчизняного правового регулювання у сфері. На підставі проаналізованого світового досвіду аргументовано доцільність зміни вектору основної державної підтримки з комерційно орієнтованої та стагнаційної на некомерційно орієнтовану, суть якої полягає в активному стимулюванні розширення використання сонячної енергетики в господарствах населення та на підприємствах. Під час прийняття рішення про розміщення певного геліоенергетичного об’єкта мають бути оцінені три важливі критерії в їхній сукупності: а) потреба в додатковому місцевому енергопостачанні; б) економіко-екологічна доцільність (поєднання фізичних та економічних показників); в) доцільність геліоенергетичного проєкту порівняно з альтернативними варіантами використання території.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Підприємство некомерційне"

1

Передрій, Андреа Елізабет Юріївна. "Вдосконалення напрямків управління комунальними некомерційними підприємствами." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42063.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Макогонський, Микола Віталійович. "Управління процесом формування організаційної структури медичного закладу (на прикладі КНП «Старосинявська ЦРЛ», смт. Стара Синява, Хмельницька обл.)." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11852.

Full text
Abstract:
Досліджено теоретико-методичні засади управління процесом формування організаційної структури медичного закладу. Проведено аналіз сучасних підходівдо управління закладами охорони здоров’я в умовах ринку. Розглянуто організаційна структура в якості ключового елементу управління комунальним некомерційним підприємством. Виявлено проблеми та шляхи покращення організаційних структур в сучасних умовах. Проаналізовано фінансово-господарську діяльність КНП «Старосинявська ЦРЛ» та організаційно- управлінську структуру досліджуваного підприємства . Здійснено SWOT-аналіз підприємства. Використано методику оцінювання ефективності організаційної структури, на основі якої розраховано коефіцієнта ефективності організаційної структури комунального некомерційного підприємства. Обґрунтовано сильні та слабкі місця організаційної структури КНП «Старосинявська ЦРЛ ».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Савченко, В. В. "Управління процесами автономізації лікувальних закладів як важлива складова реформування системи охорони здоров’я України." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82822.

Full text
Abstract:
У роботі здійснено аналіз альтернатив напрямів реформи охорони здоров’я та доведено, що найефективнішим напрямом стала автономізація медичних закладів. Розглянуто сутність автономізації та наведені правові методи управління автономізацією. Розглянуто напрями реформи стоматологічної галузі в Україні та виявлено, що за останні п’ять років кількість державних та комунальних медичних закладів спадає. Це пов’язано з високою концентрацією приватних клінік та кабінетів і може викликати банкрутство комунальних стоматологічних клінік у ході проведення реформ.
В работе проведен анализ альтернатив направлений реформы здравоохранения и доказано, что наиболее эффективным направлением стала автономизация медицинских учреждений. Рассмотрены сущность автономизации и приведены правовые методы управления автономизацией. Рассмотрены направления реформы стоматологической отрасли в Украине и выявлено, что за последние пять лет количество государственных и коммунальных медицинских учреждений уменьшается. Это связано с высокой концентрацией частных клиник и кабинетов и может вызвать банкротство коммунальных стоматологических клиник в ходе проведения реформ.
The paper analyzes the alternatives of health care reform and proves that the most effective direction was the autonomy of medical institutions. The essence of autonomy is considered and the legal methods of autonomy management are given. The directions of the reform of the dental industry in Ukraine are considered and it is revealed that the number of state and municipal medical institutions has been declining for the last five years. This is due to the high concentration of private clinics and offices and could lead to the bankruptcy of communal dental clinics during the reforms.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Макогонський, Віталій Миколайович. "Удосконалення управління закладом охорони здоров’я в умовах медичної реформи (на прикладі КНП «Старосинявська ЦРЛ», смт. Стара Синява, Хмельницька обл.)." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11844.

Full text
Abstract:
Досліджено теоретико-методичні засади удосконалення управління закладом охорони здоров’я. Розглянуто поняття управління закладом охорони здоров’я в умовах медичної реформи. Досліджено тенденції та стратегічні орієнтири системи охорони здоров’я України. Виявлено проблеми управління персоналом в закладах охорони здоров’я . Проаналізовано фінансово-господарську діяльність КНП «Старосинявська ЦРЛ». Здійснено SWOT-аналіз підприємства. Запропоновані напрямки удосконалення системи мотивації персоналу закладу охорони здоров’я. Використано методику оцінювання впливу професійної підготовки працівників на результати господарської діяльності підприємства. Розраховано загально-економічну ефективність заходів з професійної підготовки кадрів для КНП «Старосинявська ЦРЛ».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Халатурник, Віталій Вікторович. "Управління фінансовими ресурсами закладу охорони здоров’я (на прикладі ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги», м. Чернівці)." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11847.

Full text
Abstract:
Досліджено теоретико-методичні засади управління фінансовими ресурсами закладом охорони здоров’я. Розглянуто зміст та характеристика основних джерел формування фінансових ресурсів закладів охорони здоров’я, форми фінансового забезпечення закладів охорони здоров’я Визначено пріоритетні напрями використання фінансових ресурсів закладами охорони здоров’я. Представлено загальну характеристику ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги», проаналізовано основні техніко-економічні показники діяльності підприємства та здійснено SWOT- аналіз. Запропоновано методику оцінювання фінансового стану закладу охорони здоров’я та бізнес-модель розвитку ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Чубар, В. М. "Фінансове планування та економічний аналіз діяльності закладу охорони з доров’я (на прикладі КНП «Волочиська центральна районна лікарня», м. Волочиськ, Хмельницька бл.)." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10924.

Full text
Abstract:
Досліджено теоретико-методичні засади фінансового планування та економічного аналізу діяльності закладу охорони здоров’я. Розглянуто особливості розвитку галузі охорони здоров’я. Досліджено методику проведення фінансового планування та економічного налізу комунальних некомерційних підприємств. Проаналізовано методику проведення фінансового планування господарської діяльності медичного підприємства. Проаналізовано організаційно-управлінську структуру підприємства та основних напрямів його діяльності. Здійснено фінансове планування підприємства. Проведений глибокий економічний аналіз за всіма напрямами роботи підприємства, на основі якого розраховано комплексний показник оцінювання ефективності роботи комунального некомерційного підприємства. Обґрунтовано сильні та слабкі місця в діяльності роботи КНП Волочиська ЦРЛ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Васюхно, М. В. "Правовий статус комунальних некомерційних підприємств системи охорони здоров’я." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76651.

Full text
Abstract:
Одним із основних природних прав людини є її право на життя, засобом утвердження якого є право на надання медичної допомоги. Забезпечення прав людини проголошено у ст. 3 Конституції України головним обов’язком держави. Конституційне положення про пріоритет життя і здоров’я людини потребує наявності фінансово спроможних суб’єктів надання медичних послуг. Одним з пріоритетів діяльності соціально орієнтованої держави, статусу якої прагне набути Україна, є ефективний розвиток системи охорони здоров’я, досягнення балансу між потребами громадян в якісних і доступних медичних послугах та можливостями щодо їх забезпечення за рахунок державного фінансування. Ефективне використання обмежених фінансових ресурсів і одночасне поліпшення якості та доступності медичної допомоги населенню передбачають удосконалення правового статусу ЗОЗ, забезпечення їх автономізації. Досвід розвинених країн вказує на необхідність впровадження ефективної ринкової системи у сферу дільності ЗОЗ. Реалізація автономізації ЗОЗ в межах реформування медичної галузі потребує дослідження правового статусу реорганізованих КНП для оптимізації структури таких ЗОЗ, усунення неузгодженостей, протиріч та прогалин у законодавстві щодо правового статусу КНП. Прийняття пакету нормативно-правових актів щодо реформування медичної сфери потребує приведення у відповідність низки інших нормативно-правових актів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Тіліченко, Л. В. "Удосконалення системи управління комунальним некомерційним підприємством (на прикладі комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Обласний діагностичний центр у місті Шостка»)." Master's thesis, Сумський державний університет, 2022. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87729.

Full text
Abstract:
В дипломній роботі було проведено дослідження теоретичних підходів до побудови систем управління комунальних некомерційних закладів охорони здоров’я. Проведено фінансово-економічний аналіз діяльності КНПСОР «Обласний діагностичний центр у місті Шостка» на основі якого виявлено основні джерела фінансування роботи медичного закладу та запропоновані напрямки диверсифікації його джерел фінансування. Проведено аналіз кадрового потенціалу діагностичного центру на основі якого запропоновано стратегічні напрямки розвитку кадрів, які акцентують увагу на посиленні професійної компетенції лікарів, зростання їх іміджу серед населення Сумської області. В роботі проведено аналіз системи управління на основі показників, що характеризують результативність системи управління, її централізацію та керованість вищою та середньою ланками управління. На основі проведеного управлінського аналізу запропоновано напрямки її удосконалення шляхом введення додаткових посад на середньому рівні управління та переходу від лінійного типу управління до функціонального.
В дипломной работе были проведены исследования теоретических подходов к построению систем управления коммунальных некоммерческих учреждений здравоохранения. Проведен финансово-экономический анализ деятельности КНПСОС «Областной диагностический центр в городе Шостка», на основе которого выявлены основные источники финансирования работы медицинского учреждения и предложены направления диверсификации его источников финансирования. Проведен анализ кадрового потенциала диагностического центра, на основе которого предложены стратегические направления развития кадров, которые акцентируют внимание на усилении профессиональной компетенции врачей, росте их имиджа среди населения Сумской области. В работе проведен анализ системы управления на основе показателей, характеризующих результативность системы управления, ее централизацию и управляемость высшим и средним звеньями управления. На основе проведенного управленческого анализа предложены направления его усовершенствования путем введения дополнительных должностей на среднем уровне управления и перехода от линейного типа управления к функциональному.
In the thesis was conducted a study of theoretical approaches to building management systems for public non-profit health facilities. The financial and economic analysis of the activity of the Regional Diagnostic Center in Shostka was carried out, on the basis of which the main sources of financing the work of the medical institution were identified and the directions of diversification of its sources of financing were suggested. The analysis of the personnel potential of the diagnostic center is carried out, on the basis of which the strategic directions of personnel development are offered, which emphasize the strengthening of professional competence of doctors, growth of their image among the population of Sumy region. The analysis of the management system is carried out on the basis of indicators that characterize the effectiveness of the management system, its centralization and controllability of higher and middle management. On the basis of the conducted managerial analysis the directions of its improvement by introduction of additional positions at the average level of management and transition from linear type of management to functional are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Прохорова, А. М. "Удосконалення маркетингової діяльності некомерційного підприємства сфери охорони здоров’я КНП «Міська лікарня №5» Одеської міської ради." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12669.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються передумови виникнення маркетингу в сфері некомерційної діяльності; основні напрямки взаємодії комерційного і некомерційного маркетингу; особливості маркетингу некомерційних підприємтсв сфери охорони здоров’я. Проаналізовано діяльності комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня № 5» Одеської міської ради; надано характеристику комплексу маркетингу комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня № 5» Одеської міської ради та досліджено сучасні тенденції ринку медичних послуг в Україні. Рекомендовано інструменти інтернет-маркетингу некомерційних підприємств; обгрунтовано маркетингові фактори зростання соціального ефекту некомерційного підприємства; запропоновано заходи з фандрейзингової політики некомерційного підприємства для залучення фінансування в ринкових умовах.
The paper considers the prerequisites for the emergence of marketing in the field of non-profit activities; features of interaction of commercial and non-commercial marketing; features of marketing of non-profit enterprises in the field of health care. The activities of the municipal non-profit enterprise "City Hospital № 5" are analyzed; the characteristic of the marketing complex of the municipal non-profit enterprise "City Hospital № 5" is given and the modern tendencies of the market of medical services in Ukraine are investigated. Internet marketing tools for non-profit enterprises are recommended; the marketing factors of growth of social effect of the nonprofit enterprise are substantiated; measures for fundraising policy of a non-profit enterprise to attract financing in market conditions are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Манжос, І. В. "Маркетинг некомерційного підприємства КНП «Міська лікарня №5» Одеської міської ради." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12666.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються сутність некомерційного маркетингу; класифікація та особливості некомерційного маркетингу; особливості маркетингової взаємодії некомерційної сфери з іншими секторами економіки. Проаналізовано діяльності комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня № 5» Одеської міської ради; надано характеристику комплексу маркетингу комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня № 5» Одеської міської ради та досліджено сучасні тенденції ринку медичних послуг в Україні. Рекомендовано удосконалення діяльності комунального некомерційного підприємства на засадах маркетингу; управління обслуговуванням клієнтів на основі CRM-технологій; запропоновано перспективні напрямки використання маркетингових інструментів у галузі охорони здоров’я.
The paper examines the essence of non-commercial marketing; classification and features of non-commercial marketing; features of marketing interaction of the non-profit sphere with other sectors of the economy. The activities of the municipal non-profit enterprise "City Hospital No. 5" of the Odessa City Council are analyzed; the marketing complex of the municipal non-profit enterprise "City Hospital No. 5" of the Odessa City Council is characterized and modern trends of the medical services market in Ukraine are investigated. It is recommended to improve the activities of the communal non-profit enterprise on the principles of marketing; customer service management based on CRM technologies; promising directions for the use of marketing tools in the field of healthcare are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography