Academic literature on the topic 'Підвищений нагрів'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Підвищений нагрів.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Підвищений нагрів"

1

Foris, Svitlana, Serhii Fedorov, Valeria Pererva, and Andrii Usenko. "Підвищення ефективності енергоспоживанняу сортопрокатному виробництві." System technologies 4, no. 129 (April 6, 2020): 74–84. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-4-129-2020-08.

Full text
Abstract:
Найбільш енергоємною ділянкою прокатки сталі є нагрівальні печі. Отже, розробка ефективних режимів нагріву заготовок у них може суттєво знизити рівень споживання енергії. Одним з можливих способів підвищення показників роботи печей є підтримка температури нагрітої заготовки на роликових конвеєрах під час прокатки за рахунок спеціальних відбиваючих екранів, що зберігають втрати тепла радіацією у навколишнє середовище. У цій статті досліджено ефективність застосування тепловідбиваючих екранів у прокатному виробництві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Федотов, В. Г., and О. І. Міхеєв. "ВПЛИВ ЕЛЕКТРИЧНО АКТИВНИХ ДЕФЕКТІВ НА ТЕРМОСТИМУЛЬОВАНІ СТРУМИ В КРИСТАЛАХ ДИФОСФІДУ ЦИНКУ." Vodnij transport, no. 1(32) (January 27, 2021): 128–33. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2021.1.32.13.

Full text
Abstract:
У статті проведено дослідження щодо впливу електрично активних дефектів на термостимульовані струми в кристалах дифосфіду цинку. Відомо, що зростання електропровідності у напівпровідникових матеріалах відбувається двома шляхами: за рахунок підвищення їх температури, а також через зріст кількісті домішок та дефектів у кристалах цих матеріалів. З цієї точки зору до перспективних напівпровідникових матеріалів можна віднести кристали дифосфіду цинку та кадмію. У нашому випадку у якості об’єкту дослідження були обрані кристали α - ZnP2. У тетрагональних кристалах дифосфіду цинку, які були вирощені методом сублімації у двох температурній печі, виявлені електрично активні дефекти, що обумовлюють появу релаксаційних струмів короткого замикання у процесі нагріву. Спонтанна поляризація, що генерує термостимульовані струми короткого замикання, викликана порушеннями динамічної рівноваги в електронній та гратковій підсистемах кристалу α - ZnP2. Наведено, що динамічна рівновага між електронною та гратковою пілсистемами визначає характер змін властивостей напівпровідникових кристалів. У свою чергу, зміна ж швидкості у процесах нагрівання безсумнівно приводитимо до порушення динамічної рівноваги між цими підсистемами та, отже, і до появи термостимульованих струмів. У ході дослідження виявлена здатність цих кристалів утворювати спонтанну поляризацію, яка приводить до появи термостимульованих струмів короткого замикання у напрямку (001). Це явище обумовлено не фазовими температурними переходами, як уявлялося раніше, а, найімовірніше, у результаті домішкових викривлень кристалічної гратки при її нагріві, які призводять до порушення динамічної рівноваги у електронній та гратковій підсистемах кристалу за рахунок появи електрично активних дефектів. Ключові слова: пониженні симетричні кристали, електрично активні дефекти, термостимульовані струми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Купіна, О. А., М. Г. Лорія, and О. Б. Целіщев. "Порівняльний аналіз існуючих методів підвищення показників енергозабезпечення будівль." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 1(265) (March 16, 2021): 49–54. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-265-1-49-54.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються найбільш розповсюджені та актуальні способи енергозбереження та оптимізації енергоспоживання в сучасних будівлях. Приведений опис аспектів системи енергозабезпечення пасивного будинку. Описані основні технічні рішення щодо підвищення енергоефективності окремих будівель з автономізацією систем його енергозабезпечення. Наведено короткий опис експлуатаційних можливостей комбінованої системи теплопостачання на основі використання теплонасосних технологій. Але такий підхід не дозволяє досягтизначного підвищення енергоефективності систем,проведеннятермомодернізації, тільки за рахунок нарощування ізоляційного шару часто непризводить до плануємого зменшення рівня енерговитрат.Тому розглянутий напрямок енергозбереження, який пов'язаний з підвищенням показників термічного опору будівель і одночасним використанням для їх енергозабезпечення енергії альтернативних джерел.В даному випадку підвищення ефективності системи енергозабезпечення та кліматизації досягається завдяки використанню енергії сонячного випромінювання, тепла грунту і повітря (в тому числі вентиляційного). При цьому враховувується специфіка процесів енергообміну, акумулювання теплової енергії.Такий підхід лежить в основі методу контролю температури будівлі з використанням кривої нагріву, яка не вимагає моделі процесу, а задача оптимізації вирішується тільки на рівні однієї ланки, а не всієї системи. Цей недолік усувається завдяки автоматичному контролю вентиляції, водопостачання, побутової техніки (система «Розумний будинок»). Для вирішення задач оптимізації доцільно використовувати комплексний підхід -це управління опаленням в поєднанні з контролем роботи вентиляційної системи і системи водопостачання. Це дозволяє реалізувати повноцінну підтримку певного клімату в будинку, з урахуванням вологості повітря і показниками температури в різних приміщення, пори року тощо, але потребує побудови певної математичної моделі. Даний огляд підтверджує актуальність подальшої роботи в напрямку вирішення задачі оптимізації з питань енергоспоживання та енерговитрат в сучасних будівлях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кравченко, В. П., М. П. Галацан, and В. А. Отрода. "Підвищення ресурсу АЕС за рахунок комбінування з газотурбінною установкою." Refrigeration Engineering and Technology 57, no. 1 (February 11, 2021): 55–62. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v57i1.1979.

Full text
Abstract:
В Україні у більшості блоків АЕС закінчився проектний термін експлуатації. У зв’язку з цим запропоновано продовжити термін експлуатації АЕС за рахунок комбінування з газотурбінною установкою (ГТУ), а саме, використання котла-утилізатора (КУ) на відпрацьованих газах для виробництва 20% номінальної витрати пари. При цьому потужність реакторної установки знижується до 80%, що дає можливість збільшити ресурс роботи реактора за рахунок зменшення швидкості накопичення флюенсу, а парова турбіна буде працювати при номінальному режимі. До того ж ГТУ може використовуватися у якості резервного джерела енергії для реакторної установки. В представлених в літературі схемах комбінування паротурбінних установок (ПТУ) АЕС з ГТУ розглядаються варіанти збільшення потужності парової турбіни. З проведеного аналізу видно, що це завжди призводить до непроектного режиму, який характеризується зниженням ефективності роботи ступенів та турбіни в цілому. В запропонованій схемі ПТУ працює в номінальному режимі з проектним ресурсом та ефективністю. В роботі розглянуто методику розрахунку запропонованої схеми ком­бінування ГТУ з АЕС та проведено оптимізацію основних параметрів (ступінь стиснення газу, температура газу після КУ, температурний напір в КУ) відносно максимуму електричного ККД ГТУ та ядерно-енергетичного комплексу (ЯЕК) (ηГТУ = 40,79%; ηЯЕК = 41,19%). Проаналізовано схему з про­міжним перегрівом газу в КУ. В результаті визначено, що проміжний перегрів газу в дозволяє підвищити ККД ГТУ до 45,44% (Т0 = 1350 ºС, ступінь стиснення 25 та температура газу на виході КУ 903 К). При цьому ККД ЯЕК ηЯЕК = 42,9%. Такий режим роботи протягом 20 років дає можливість продовжити термін експлуатації АЕС на 5 років, що достатньо для будівництва нового блоку. В автономному режимі, при байпасі КУ та нагріві повітря в регенеративному підігрівачі, ηГТУ = 50,87%
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Голубков, П., Д. Путников, and В. Егоров. "ВИКОРИСТАННЯ ACTIVEX ТЕХНОЛОГІЙ ПРИ КОНВЕРТАЦІЇ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ НАГРІВАННЯМ ПЕЛЬМЕННОЇ ПРОДУКЦІЇ З СЕРЕДОВИЩА МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ MATLAB SIMULINK У СЕРЕДУ РОЗРОБКИ ДОДАТКІВ LABVIEW." Automation of technological and business processes 11, no. 3 (November 11, 2019): 80–83. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i3.1505.

Full text
Abstract:
В статті розглядається створення керуючої програми процесом автоматичного нагрівання тіста пельменного продукту кубічної форми. Аналіз роботи підсистем регулювання температури в апараті здійснювалось на повній імітаційній моделі об’єкту керування та діючих на нього збурень. В ході апріорного аналізу особливостей реалізації системи автоматичного керування процесу функції регулювання відзначався високий рівень невизначеності динамічних властивостей каналів управління, і, перш за все, підсистеми регулювання температури нагріву пельменного продукту. Це вимагає підвищення якості реалізації функції регулювання. Воно повинно йти в напрямку підвищення запасу стійкості підсистеми регулювання температури, яке забезпечить стабілізацію динамічної точності регулювання в умовах змінних властивостей об’єкту керування, тобто в напрямку підвищення рівня точності роботи підсистеми. При розробці моделі системи керування виникла проблема створення на базі цієї ж моделі керуючої програми для промислового контролера та інтерфейсу керування, а також можливість роботи в декількох, абсолютно різних програмних продуктах. Подібні питання можуть виникнути при створенні програмного забезпечення для вирішення поставлених завдань. На поточний момент ми можемо варіювати і підбирати відповідно до тих чи інших вимог програмне забезпечення з різними можливостями системи автоматичного проектування. За допомогою ActiveX технологій створена модель була конвертована в середовище розробки програм LabView для подальшого створення керуючої програми. Що вирішило запитання з впровадженням технологічного рішення інженерних задач і їх використання для автоматизації виробництва при моделюванні процесів. Система була промодельована з тими ж параметрами що і в Matlab, та результати моделювання, які є адекватні оригінальній моделі, приведені в статті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бошкова, І. Л., Н. В. Волгушева, Е. І. Альтман, І. І. Мукмінов, and А. П. Гречановський. "Аналіз ефективності тепличного ґрунтового регенератора з гранульованою насадкою." Refrigeration Engineering and Technology 56, no. 3-4 (January 11, 2021): 133–39. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v56i3-4.1946.

Full text
Abstract:
Акутальним в наш час є пошук ефективних акумуляторів сонячної енергії для обігріву приміщень в умовах значного добового перепаду температур. В якості акумулюючого тіла доцільно застосовувати щільний шар гранульованих матеріалів. Вивчено можливість застосування теплообмінного апарату регенеративного типу з гранульованою насадкою у вигляді щільного шару. Нагрівання гранульованої насадки здійснюється потоком повітря з внутрішнього простору. Проектований регенератор призначений для підтримки необхідного температурного рівня. Ідея створення ґрунтового регенератора ґрунтується на відомостях про інтенсивність нагріву повітря в теплиці від сонячного випромінювання в денний час і ефективності контактного теплообміну між повітрям і шаром частинок. Пропоноване схемне рішення передбачає забір повітря з верхньої частини теплиці, що забезпечує подачу потоку повітря в канал при максимальній температурі. Розглядається застосування щільного шару щебню в якості теплообмінної насадки. Представлені результати теплового розрахунку регенератора, проведені для теплиці з площею основи 18 м2. Кліматичні умови відповідають регіонам з помірним кліматом, наприклад, Одеській області. Для середнього рівня інсоляції, характерного для квітня, і заданої тривалості нагріву шару, визначені основні геометричні характеристики теплообмінних каналів. Наведено результати попереднього розрахунку теплових втрат від теплиці в нічний час і час, протягом якого теплота, акумульована регенератором, буде йти на обігрів внутрішнього обсягу теплиці. Отримано, що акумульована теплота дозволяє підтримувати допустиму температуру в теплиці протягом 2,5 години без застосування інших засобів обігріву. При підвищенні температури навколишнього середовища час роботи регенератора буде збільшуватися, що сприяє більшому зниженню енергетичних витрат на підтримку клімату в теплиці
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Bolotov, Maksym, and Gennady Bolotov. "ВИЗНАЧЕННЯ МЕЖ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТЛІЮЧОГО РОЗРЯДУ В УМОВАХ ЗВАРЮВАЛЬНОГО НАГРІВУ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1(19) (2020): 9–17. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2020-1(19)-9-17.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Для отримання зварних з’єднань із високолегованих сталей, тугоплавких та активних металів, твердих та надтвердих сплавів ефективно застосовують способи зварювання тиском, зокрема, дифузійне зварювання, яке має суттєві переваги поряд з іншими видами зварювання та дозволяє отримувати зварні конструкції складної форми з мінімальними деформаціями. Постановка проблеми. Серед джерел енергії, що застосовують для дифузійного зварювання, найбільш перспективним є нагрів тліючим розрядом, що горить у середовищі інертних або активних газів при їх тиску нижче за атмосферний і який забезпечує можливість регулювати в широких межах інтенсивність і локальність нагріву. Однак суттєвим недоліком тліючого розряду є його недостатня стабільність і здатність переходити в дугову форму, що може призводити до оплавлення і руйнування деталей. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Широка номенклатура зварних виробів визначає необхідність регулювання енергетичних характеристик розряду в значних межах. У цих умовах проблема керованості тліючого розряду стає безпосередньо пов’язаною із проблемою забезпечення його стабільності. Питанню підвищення стійкості тліючого розряду присвячена значна кількість досліджень, однак у своїй більшості вони відносяться до процесів хіміко-термічної або лазерної обробки матеріалів і не відповідають режимам горіння тліючого розряду, що застосовуються в умовах зварювання. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. До теперішнього часу, всі спроби забезпечити стабільне існування потужнострумового тліючого розряду в межах обраної форми в різних технологічних процесах не є вельми ефективними, оскільки не беруть до уваги мультифакторність проблеми, головним чином зосереджуючись лише на енергетичних аспектах. Постановка завдання. Метою роботи є вдосконалення методів керування і стабілізації потужнострумового тліючого розряду в процесах дифузійного зварювання. Виклад основного матеріалу. Для забезпечення стабільності тліючого розряду в роботі запропоновано використовувати певний критерій, який поєднує параметри режиму горіння розряду з умовами переходу його в електричну дугу. Таким критерієм у роботі обрано співвідношення середньої напруги на розрядному проміжку, що визначається частотою виникнення дугових пробоїв, до напруги горіння стабільного тліючого розряду. За відсутності дугових пробоїв значення критерію наближається до максимального К = 1, зі збільшенням частоти імпульсів дуги величина К поступово знижується. Оскільки стійкість тліючого розряду суттєво залежить від основних параметрів режиму, у роботі визначено інтегральний показник, який поєднаний із критерієм стійкості. У ролі такого показника застосовано добуток струму розряду та тиску газу. Встановлено аналітичну залежність критерію стійкості від обраного показника. Розроблено схему автоматичного пристрою переривання процесу нагрівання за умови, якщо фактичне значення коефіцієнта стійкості опуститься нижче його заданого значення. Висновки відповідно до статті. Оптимальне регулювання тліючого розряду в процесах дифузійного зварювання за умов забезпечення його стабільності може ефективно здійснюватися на основі критерію стійкості, що визначається як співвідношення середнього значення напруги на розрядному проміжку до напруги горіння стабільного тліючого розряду, і величина якого при оптимальному процесі становить 0,5…1.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kulik, T. A. "Математичне моделювання процесу дресирування відносно тонких листів і смуг з урахуванням реальних температур реалізації процесу." Обробка матеріалів тиском, no. 2(49) (December 22, 2019): 71–75. http://dx.doi.org/10.37142/2076-2151/2019-2(49)71.

Full text
Abstract:
Кулік Т. О. Математичне моделювання процесу дресирування відносно тонких листів і смуг з урахуванням реальних температур реалізації процесу // Обробка матеріалів тиском. – 2019. – № 2 (49). - С. 71-75. Метою даної статті є підвищення показників якості відносно тонкого металопрокату, що піддається теплому дресируванню, шляхом уточнення і розширення в обсязі наданої інформації результатів математичного моделювання напружено-деформованого стану і температурних режимів процесу. Уточнено методику розрахунку опору металів і сплавів при їх теплому деформуванні, що забезпечує більш повне і коректне врахування впливу температури. Отримана математична модель теплого дресирування дозволяє врахувати реальний характер розподілів залишкових напружень смуги, що піддається дресируванню, за шириною і, таким чином, прогнозувати один з основних показників якості готового металопрокату. Так, показано що підвищення температур призводить до збільшення рівнів залишкових напруг стиснення в поверхневих шарах. При цьому максимальна інтенсивність зазначених кількісних змін має місце у випадку підведення теплової енергії безпосередньо в осередок деформації через попередньо нагріті робочі валки. Можливість додаткового підвищення рівнів залишкових напружень стиску на поверхні відносно тонких стрічок, листів і смуг робить ефективним використання процесу теплого дресирування у попередньо нагрітих робочих валках не тільки з точки зору зниження енергосилових параметрів, а і з точки зору поліпшення споживчих властивостей заготовок, які використовуються в подальшому при реалізації різних технологічних схем листового штампування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бордаков, М. М. "ВИЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТІВ ТЕПЛОВІДДАЧІ UC ТА UV ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ ФЕС В ПРОГРАМІ PVSYST." Vidnovluvana energetika, no. 2(65) (June 28, 2021): 47–52. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.2(65).47-52.

Full text
Abstract:
У наш час розповсюдженим програмним продуктом для розрахунку планової роботи сонячних станцій є PVsyst. Цей програмний продукт використовує для розрахунків такі погодні дані: рівень сонячної радіації; температура навколишнього середовища; середня швидкість вітру. Погодні дані програма отримує з баз даних метеостанцій. Історичні метеодані накопичуються в базах протягом багатьох років; для виконання розрахунків програма використовує середньозважені дані для одного року (середньозважений рік). Також програма враховує особливості конкретного обладнання, що планується встановити на майбутній фотоелектричній станції (ФЕС). Погодні дані програма обирає відповідно до географічних координат об’єкта. Для отримання даних в конкретній точці програма використовує алгоритми апроксимації даних. Відомо, що в процесі роботи сонячна панель нагрівається. Даний нагрів призводить до того, що потужність панелі падає з ростом температури при сталій сонячній радіації. Рівень зменшення потужності залежно від температури характеризується коефіцієнтом gPmax, що відповідає зменшенню потужності при підвищенні температури на 1 ºС (Температурний коефіцієнт потужності). Наприклад, для панелей із полікристалічного кремнію (Si-poly) він дорівнює 0,4 %/ ºC. Але температурний коефіцієнт зменшення потужності характеризує зменшення потужності ФЕМ від температури робочої поверхні модуля, далі Cell Temperature або Tcell (ºC). Для розрахунку Tcell використовується температура навколишнього середовища (TAmb), швидкість вітру (VWind). Ці величини пов’язуються між собою через сонячну радіацію, що потрапляє на модуль (IPoa, Вт/м2), та коефіцієнти тепловіддачі Uc та Uv [1]. Величина цих коефіцієнтів суттєво впливає на розрахунок температури сонячного модуля. Програма рекомендує обирати стандартні значення, але не завжди такі значення правильно описують процес теплообміну. Тому, ця стаття присвячена визначенню даних параметрів на ФЕС, яка вже працює, і переоцінки планових показників її роботи. Бібл. 8, рис. 2.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ляшенко, С., А. Фесенко, О. Ляшенко, and В. Кісь. "Oбґрунтування застосування показників якості в енерго– та екологічно ефективних АСУ цукрового виробництва." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 4(14) (February 24, 2020): 47–56. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2019.4(14).47-56.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання підвищення ефективності роботи цукрової галузі, а також конкурентоспроможності цукрових заводів України. Проведений аналіз нормативної та законодавчої бази щодо регулювання роботи цукрових заводів показав підвищення уваги до показників якості цукру. Зроблено порівняння української нормативної бази і технічних та якісних вимог, що застосовуються у провідних країнах ˗ виробниках цукрової продукції. Визначено проблеми, з якими стикаються інженерні служби, що забезпечують функціонування виробничих процесів. На основі проведеного аналізу визначено підрозділи цукрового виробництва, робота яких найбільше впливає на показники якості. Розглянуто засоби, що застосовуються у цих підрозділах і їхній вплив на якісні показники цукру. Визначено, що на показники якості отриманої продукції суттєво впливає неефективна робота випарного відділення. Розглянуто причини і обставини неефективної роботи цукрових заводів, якість продукції яких є низькою. Зокрема, визначено невідповідності у роботі випарного відділення цукрового заводу, що спричинюють збільшення тривалості процесу випарювання, а це, в свою чергу, призводить до наростання кольоровості цукру. Таким чином, існує чітка залежність між забезпеченням високої якості цукру та тривалістю процесу випарювання, а отже і ефективністю споживання енергоносіїв на підприємствах. Інша сторона енергоефективності – це зменшення впливу на довкілля як результат економії енергоресурсів і зменшення викидів парникових газів. Ефективне регулювання роботи усіх підрозділів цукрового заводу через удосконалення автоматизованих систем управління (АСУ) технологічними процесами може комплексно оптимізувати виробництво, а це забезпечить покращення якості продукції до міжнародних вимог, зменшить споживання енергії та мінімізує вплив на довкілля. Показано вплив технологічних (температура, тиск тощо) та технічних показників процесу випарювання (поверхні нагріву, об'єми випарних апаратів, накип тощо), а також показників якості (сухі речовини, лужність, доброякісність, каламутність, кольоровість тощо) на якість продукції. Проаналізовано, як якісні та кількісні показники технологічного процесу випарювання впливають на якість продукції, що випускається. На основі даних про роботу цукрових заводів України за останні роки, де інженерні служби займались питанням отримання якісної продукції, визначено найбільш ефективні напрями покращення якості цукру. Як головні напрями обрано: оптимізацію режимів роботи випарної установки, застосування сучасних хімічних засобів, що додаються у розчини цукрової продукції (сік та сироп), застосування автоматизованих систем управління, що базуються на ефективному математичному та програмному забезпеченні. Порівняльний аналіз впливу технологічних заходів з підвищення якісних показників, що контролювались на вході та виході випарної установки став основою для проведення оцінки економічної ефективності запропонованих напрямків. Визначено рівень зменшення експлуатаційних витрат на енергоресурси за умови оптимізації процесів випарювання цукрового соку щодо підтримання мінімально необхідної тривалості технологічного етапу. За таких умов спостерігається суттєве зменшення наростання кольоровості соку. Запропоновано комплекс заходів щодо оптимізації
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Підвищений нагрів"

1

Мілих, Володимир Іванович, and Олександр Іванович Височин. "Чисельний аналіз магнітного поля в кінцевій зоні потужного турбогенератора з непакетованим осердям статора." Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/33358.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Натрошвілі, Г. Р., С. М. Одокієнко, and Т. І. Кулік. "Підвищення ефективності процесів охолодження електричних мікромашин." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/16447.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Боянівський, Владислав Петрович. "Підвищення ефективності печей для переплавки алюмінієвого брухту." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/24376.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація на тему «Підвищення ефективності печей для переплавки алюмінієвого брухту»: 104 с., 35 рис., 12 табл., 4 додатки, 15 джерел. Об’єкт дослідження – піч для переплавки алюмінієвого брухту. Мета роботи – підвищення енергетичної ефективності та удосконалення конструкції печей для переплавки алюмінієвого брухту. Проаналізовані основні способи підвищення енергетичної ефективності. Наведені результати розрахунків енергетичної ефективності печі місткістю 6 т, потужністю 600 кВт, для переплвки алюмінієвого брухту. Показано, що за рахунок зменшення терміну відкриття форкамер знизилися витрати підведеної теплоти в печі на 45 %, а за рахунок зміни теплоізоляційних шарів - на 21 %. Підібрані газоспалюючі пристрої – пальники типу ГПП-5 та наведена схема їх розміщення в боковій передній стінці печі. Виконані розрахунки енергетичної та економічної ефективності переводу печі з електричного нагріву на газовий, при цьому для газового нагріву витрати підведеної теплоти зменшуються на 9 – 10 % порівняно з електричним. Розрахунками визначено, що використання газового нагріву порівняно з електричним економічно більш ефективно, оскільки витрати на природний газ в циклі плавки для модернізованої печі потужністю 600 кВт зменшуються приблизно на 10 %. Розроблена конструкція печі з нахиленим склепінням, для якої порівняно з традиційним зменшується термін плавки у середньому на 11 %, а ККД підвищується на 7 %. Для утилізації теплоти димових газів обрано односторонньо-голчастий металевий рекуператор для підігріву дуттьового повітря з площею поверхні нагріву 12 м2. В результаті встановлення рекуператора температура димових газів знижується від 800 °С до 390 °С, при цьому температура дуттьового повітря підвищується від 20 °С до 350 °С. Величина економії палива складає 16,9 %. На базі програмного забезпечення Solid Works побудовані геометричні моделі багатошарових стінок печі та отримані результати розподілу температурних полів по товщині огороджувальних конструкцій. Наведені результати співставні з експериментальними даними отриманими на реальних печах. Передбачені заходи з безпечної і комфортної роботи в приміщенні науково-дослідної лабораторії та заходи з пожежної безпеки та безпеки в надзвичайних ситуаціях. Розроблено стартап-проект за шаблоном Business Model Canvas.
Master's dissertation on "Improving the efficiency of furnaces for aluminum scrap remelting": 104 p., 35 f., 12 tables, 4 applications, 15 sources. The object of the study is an oven for aluminum scrap remelting. The purpose of the work is to increase energy efficiency and improve the design of furnaces for aluminum scrap remelting. Analyzed the main ways of improving energy efficiency. Presented the results of calculations of the energy efficiency of a 6-ton capacity kiln with a capacity of 600 kW for the remelting of aluminum scrap. It is shown that due to reduction of the opening time of the firebox, the cost of the supplied heat in the furnace decreased by 45% and due to the change of the thermal insulation layers - by 21%. Selected gas-fired devices - burners type GPP-5 and the scheme of their placement in the side of the front wall of the furnace. The calculations of the energy and economic efficiency of the furnace conversion from the electric heating to the gas have been performed, while for the gas heating the costs of the supplied heat are reduced by 9 - 10% in comparison with the electric one. Calculations have shown that the use of gas heating compared to electric is economically more efficient, since the cost of natural gas in the melt cycle for a 600 kV upgraded furnace decreases by about 10%. Developed the furnace design with an inclined vault for which the average melting time decreases by 11% compared to the traditional one, and the efficiency increases by 7%. For utilization of flue gases heat was chosen one-sided-needle metal recuperator for heating of blown air with the area of the heating surface 12 m2. As a result of the installation of the recuperator, the temperature of the flue gases is reduced from 800 °C to 390 °C, while the ambient air temperature rises from 20 ° C to 350 C. The amount of fuel savings is 16.9 %. Based on the Solid Works software, constructed geometric models of the multilayer walls of the furnace and obtained the results of the distribution of temperature fields along the thickness of the enclosing structures. The presented results are comparable to the experimental data obtained on real furnaces. Made provision for safe and comfortable work in the premises of a research laboratory and fire and safety measures in emergencies. A startup project based on the Business Model Canvas template has been developed.
Магистерская диссертация на тему «Повышение эффективности печей для переплавки алюминиевого лома» 104 с., 35 рис., 12 табл., 4 приложения, 15 источников. Объект исследования - печь для переплавки алюминиевого лома. Цель работы - повышение энергетической эффективности и совершенствование конструкции печей для переплавки алюминиевого лома. Проанализированы основные способы повышения энергетической эффективности. Приведены результаты расчетов энергетической эффективности печи вместимостью 6 т, мощностью 600 кВт, для переплавки алюминиевого лома. Показано, что за счет уменьшения срока открытия форкамер снизились расходы подведенной теплоты в печи на 45%, а за счет изменения теплоизоляционных слоев - на 21%. Выбраны газосжигающие устройства - горелки типа ГПП-5 и приведена схема их размещения в боковой передней стенке печи. Выполнены расчеты энергетической и экономической эффективности перевода печи с электрического нагрева на газовый, при этом для газового нагрева расходы подведенной теплоты уменьшаются на 9 - 10% по сравнению с электрическим. Расчетами установлено, что использование газового нагрева по сравнению с электрическим экономически более эффективно, поскольку затраты на природный газ в цикле плавки для модернизированной печи мощностью 600 кВт уменьшаются примерно на 10%. Разработана конструкция печи с наклонным сводом, для которой по сравнению с традиционным уменьшается срок плавки в среднем на 11%, а КПД повышается на 7%. Для утилизации теплоты дымовых газов выбран односторонне-игольчатый металлический рекуператор для подогрева дутьевого воздуха с площадью поверхности нагрева 12 м2. В результате установки рекуператора температура дымовых газов снижается от 800 °С до 390 °С, при этом температура дутьевого воздуха повышается от 20 °С до 350 °С. Величина экономии топлива составляет 16,9%. На базе программного обеспечения Solid Works построены геометрические модели многослойных стенок печи и получены результаты распределения температурных полей по толщине ограждающих конструкций. Приведены результаты сопоставимы с экспериментальными данными полученными на реальных печах. Предусмотрены меры по безопасной и комфортной работе в помещении научно-исследовательской лаборатории. Разработан стартап-проект по шаблону Business Model Canvas.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Грекуляк, Роман Васильович. "Підвищення енергетичної ефективності системи циркуляційного нагріву мазуту." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2165.

Full text
Abstract:
Грекуляк Р. В. Підвищення енергетичної ефективності систем циркуляційного нагріву мазуту : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 144 "Теплоенергетика" / наук. керівник І. А. Назаренко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 71 с.
UA : Робота викладена на 71 сторінках друкованого тексту, містить 4 таблиці, 5 рисунків. Перелік посилань включає 48 джерел з них на іноземній мові 3. Виконано аналіз способів зберігання мазуту. Виконано розрахунок циркуляційного способу нагрівання мазуту. Доведено, що циркуляційний спосіб нагрівання більш енергоефективний, ніж статичний. На основі моделювання отримано залежності кінцевої температури мазуту на виході з підігрівача від температури пари та його витрати.
EN : The work is presented on 71 pages of printed text, contains 4 tables, 5 figures. The list of references includes 48 sources, 3 of them in foreign language. The analysis of the ways of storing fuel oil is done. The calculation of the circulating method of heating the oil is done. It is proved that the circulating heating method is more energy efficient than static. Based on the simulation, the dependence of the final oil temperature on the outlet of the heater on the steam temperature and its flow rate are obtained.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography