Academic literature on the topic 'Пружний підвіс'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Пружний підвіс.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Пружний підвіс"

1

ГРУБЕЛЬ, Михайло. "ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПІДВІСКИ КОЛІСНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АВТОМОБІЛЬНОЇ ТЕХНІКИ ЗА УМОВ РУХУ БЕЗДОРІЖЖЯМ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 13 (December 4, 2019): 52–62. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i13.87.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто питання формування пружно-демпфуючих характеристик підвіски зразків колісної військової автомобільної техніки (ВАТ) з умов захисту екіпажу від динамічних навантажень при русі бездоріжжям. Побудовано фізичну модель для дослідження поперечно-кутових коливань зразка колісної ВАТ із нелінійною силовою характеристикою системи підресорення(СП). Для неї побудовано математичну модель поперечно-кутових коливань підресореної частини (ПЧ) під час руху зразка ВАТ вздовж шляху із нерівностями. На базі її аналітичного розв’язку отримано залежність частоти власних поперечно-кутових коливань від амплітуди за різних параметрів, що характеризують пружну силу амортизаторів. Досліджено вплив всієї множини параметрів підвіски зразка ВАТ, а також профілю нерівностей шляху на динаміку ПЧ за різних швидкостей руху. Зокрема встановлено, що для зразків ВАТ із прогресивною характеристикою СП за більших значень величин статичної деформації пружних амортизаторів амплітуда виходу із наступної нерівності є дещо більшою ніж із попередньої. Також за більших величин швидкостей руху вздовж шляху із нерівностями амплітуда поперечно-кутових коливань є меншою. Крім того за однакових швидкостей руху та статичних деформацій пружних амортизаторів амплітуда виходу із нерівності за прогресивної характеристики пружних амортизаторів є дещо меншою, як для регресивної.Ключові слова: бездоріжжя, коливання і вібрації, підвіска автомобіля, колісна ВАТ, поперечно-кутові коливання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

СОКІЛ, Богдан, and Юрій ЧАГАН. "ДИНАМІКА КОРПУСУ ГУСЕНИЧНИХ МАШИН ІЗ НЕКОНСЕРВАТИВНОЮ СИЛОВОЮ ХАРАКТЕРИСТИКОЮ ПІДВІСКИ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 81, no. 3 (September 17, 2020): 505–16. http://dx.doi.org/10.32453/3.v81i3.490.

Full text
Abstract:
Дана стаття присвячена вивченню нелінійної математичної моделі динаміки гусеничного транспортного засобу. При моделюванні коливань корпусу гусеничного транспортного засобу на базі лінійних та квазілінійних (лінеаризованих) моделей характеристики відновлюючої сили пружних елементів із достатнім степенем точності відображають коливання корпусу для невеликих деформацій торс іонів, тобто руху бойової гусеничної машини пересіченою місцевістю із відносно невеликими нерівностями. Для значних їх деформацій побудовані відповідні розрахункові моделі не в повній мірі відображають динамічний процес руху. Використання нових матеріалів при виробництві торсионів із динамічними пружними властивостями потребують уточненого підходу до побудови нелінійних математичних моделей динаміки руху зразків бронетанкового озброєння та їх базових машин. При побудові математичної моделі було розглянуто тільки вертикальні коливання корпусу гусеничного транспортного засобу під впливом на нього нелінійної пружної сили торсіонів, яка залежить від деформації всіх торсионів та швидкості їх реакції. Основні характеристики коливань корпусу було визначено в залежності від співвідношень між величинами нелінійної відновлюючої сили і росту амплітуди коливань. При побудові математичної моделі вважалось, що технічна характеристика демпферних пристроїв системи підресорювання бойової машини залежить від швидкості переміщення корпусу. Результати показують, що із ростом амплітуди коливань власна частота може зростати, спадати і навіть залишатись сталою, що безумовно необхідно враховувати при проектуванні систем підресорювання нових або модернізації існуючих гусеничних бойових машин,тому що закладені раціональні технічні рішення у їх підвіску призведе до зменшення впливу пересіченої місцевості на корпус, захисту особового складу, вантажів та спорядження від надмірних навантажень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дрозд, Олена Володимирівна. "Вдосконалення пристроїв захисту робочих вузлів грейферів." Automation of technological and business processes 12, no. 3 (November 5, 2020): 41–44. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v12i3.1728.

Full text
Abstract:
Надійна робота суднового та берегового перевантажувального обладнання при переробці масового вантажу з використанням кранів з грейферним підвісом забезпечується призначенням режиму роботи крана і підтриманням технічного стану його елементів і вузлів. В умовах зростаючих обсягів перевезень масового вантажу морем і освоєння цих вантажопотоків сучасними спеціалізованими суднами, актуальною проблемою є скорочення часу стоянки за рахунок підвищення продуктивності перевантажувального обладнання. Аналіз експлуатації суднового крана з грейферним підвісом показав, що вразливим і який призводить до збоїв в роботі, є вантажний підвіс з грейфером. Деструктивні процеси в його елементах на ранніх стадіях діагностування не завжди відображають, тому основними заходами підвищення продуктивності крана є вдосконалення схеми технічних рішень грейферних вузлів. З усієї номенклатури масового вантажу крупнокусковой вантаж скельних порід вважається складним до переробки, тому були проаналізовані робочі елементи вантажних грейферів для важких умов експлуатації. У ситуації, що склалася, використання класичного пристрою демпфування коливань, в основі якого застосовують пружинний демпфер, має ряд недоліків для моря, які полягають в необхідності додаткових елементів зв'язку робочих органів з демпфером і витрат на ремонтні роботи при заміні пружин. Застосування демпфуючого пристрою з додатковими тягами і гідравлічним циліндром-демпфером має незахищеність штока і ущільнюючих елементів від ударних навантажень, які характерні для роботи на морі. Рекомендоване схемотехнічне рішення являє собою пристрій демпфування коливань вантажного грейфера, основа якого закріплена на робочих органах грейфера, та який відрізняється тим, що основа містить торсіонні вали, які обертаються в підшипниках кочення, з одного боку через шліцьові втулки зафіксовані в основі, з другого боку містять лопатеві гідроамортизатори та жорстко змонтовані зі стойками, які змонтовані з траверсою грейфера. Комбінація торсіонних валів та лопатевих гідроамортизаторів забезпечує демпфрування деструктивних коливань на всіх етапах робочого циклу грейфера.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ліннік, А., В. Диня, І. Семенів, and О. Кирик. "Обгрунтування конструктивних особливостей та кінематичний аналіз руху гичкоочисної машини." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 18 (March 19, 2020): 88–96. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2019.18.88-96.

Full text
Abstract:
Зниження собівартості цукрової сировини поряд з підвищенням її якості дозволить підтримувати та підвищити конкурентноспроможність українських виробників цукру на міжнародному рівні, а також будуть створені передумови для зниження вартості кінцевого продукту на внутрішньому ринку. Одним із шляхів досягнення такої мети виступає застосування таких технічних рішень під час виробництва сировини які забезпечать зниження затрат праці та енергоємність процесів виробництва.В статті запропоновано конструкцію трирядної навісної машини призначеної для зрізування, подрібнення та розкидання по ширині захвату гички цукрових буряків, очищення залишків гички комбінованими та еластичними робочими органами, причому еластичні робочі органи закріплені на паралелограмному копіювальному механізмі та обертаються в протилежну сторону відносно зрізуючих. Робочі вали машини розміщені паралельно рядкам посівів культури, а робочі органи закріплені перпендикулярно. Зріз і подрібнення гички проводиться г-подібними ножами розміщеними попереду на висоті вищій за ріст коренеплодів. Після чого, комбінованим очисником, який складається з пари жорстких прутків встановлених на пружній підвісці та U-подібного еластичного бича, проводиться очищення залишків гички. Жорсткі прутки застосовуються з метою підняття і обриву полеглої та сухої гички та розбивання жмутка залишків гички на голівці коренеплоду, а пружна підвіска забезпечує таке прикладене зусилля, яке непошкодить тіло кореня. Еластичний очисник проводить послідуюче зчісування залишків гички з голівки коренеплоду. Доочисний пристрій встановлений під кутом до напрямку руху машини на паралелограмному копіювальному механізмі з регулювально-опорними полозами, а також встановлено привідний механізм зміни напряму обертання валів доочисника. Доочисник являє собою батарею набраних еластичних бичів.Проведено кінематичний аналіз руху машини та паралелограмного копіювального механізму. Отримано коефіцієнт кінематичного режиму роботи очисника з віссю обертання паралельною до напрямку переносної поступальної швидкості та рівняння шляху вертикального переміщення точок даного механізму з регулювально-опорним полозом в залежності від часу.Результатом дослідження є визначенні перспективи вдосконалення технології очищення гички цукрових буряків, запропоновано нову конструкцію очисної машини та проведено кінематичний аналіз паралелограмного копіювального механізму з регулювально-опорними полозами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Могила, В. І., О. О. Потапенко, and О. В. Кортєва. "Підвищення долговічності вдосконалених фрикційних апаратів вантажного піввагона." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 1(265) (March 16, 2021): 75–82. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-265-1-75-82.

Full text
Abstract:
Визначено, проаналізовано та представлено результати досліджень напружено-деформованого стану елементів фрикційного апарату візка вантажного піввагону моделі 12-7019 КрВЗ та удосконалених конструкцій під дією статичного навантаження засобами комп’ютерного моделювання, а саме: епюра переміщень; графік зміни прогину комплекту пружин від дії вертикальних навантажень; еквівалентні напруги комплекту пружної підвіски; діаграма пропорційного розподілу навантажень; графік поглинання енергії гасителя коливань; результати впливу конструкцій ресорного комплекту на динамічну поведінку вантажного піввагону при швидкостях руху в діапазоні від 10 до 200 км/год. Підтверджено доцільність використання удосконалених конструкції гасителя коливань. Відповідно до результатів дослідження динаміки вантажного піввагона у «порожньому» режимі руху засобами комп’ютерного моделювання, при порівнянні характеристик «типової» та удосконаленої конструкції систем ресорного підвішування встановлено, що проведені конструктивні зміни забезпечують стабільний рівень динамічних показників у межах допустимих нормативних значень до швидкості v = 110 км/год. Знайдене конструктивне удосконалення фрикційного гасителя коливань візка вантажного вагону зі зниженою концентрацією напруг, дозволяє покращити передачу навантажень, виникаючих у ресорному підвішуванні, підвищити динамічні характеристики візка, довговічність вузла гасіння коливань та збільшити міжремонтний термін експлуатації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Чирков, О. Ю. "Метод пружних розв’язків у задачах радіаційної повзучості, в яких враховуються вплив напружень і накопиченої незворотної деформації на радіаційне розпухання матеріалу." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 6 (December 23, 2021): 32–44. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2021.06.032.

Full text
Abstract:
Розглядається метод пружних розв’язків для розв’язання нелінійних крайових радіаційної повзучості, які дають змогу описувати неізотермічні процеси непружного деформування з урахуванням радіаційного розпухання і радіаційної повзучості опроміненого матеріалу. Для моделювання процесів радіаційного розпухання і радіаційної повзучості застосовуються сучасні підходи, в яких враховується пошкоджуюча доза, температура опромінення, вплив напруженого стану і накопиченої незворотної деформації. Досліджується модифікований метод пружних розв’язків для розв’язання крайових задач радіаційної повзучості. Враховується, що побудова та дослідження властивостей ітераційного методу в задачах радіаційної повзучості ускладнюється тією обставиною, що для доведення збіжності та оцінки точності послідовних наближень необхідно враховувати досить жорстке обмеження, зумовлене з несиметричністю оператора, який пов’язує похибки ітераційного процесу для двох послідовних наближень. За таких умов традиційний підхід дослідження збіжності ітераційного процесу з урахуванням властивостей самоспряжених операторів виявляється неприйнятним. Окрім того, стандартна процедура симетризації рівняння для послідовних наближень призводить до надмірно консервативних оцінок збіжності ітераційного методу, і тому оптимізація його швидкості збіжності має досить наближений характер. Цю задачу розв’язано завдяки використанню спеціальної норми для аналізу збіжності послідовних наближень, що дозволило побудувати модифікований ітераційний процес та довести його локальну збіжність для загального випадку рівнянь радіаційної повзучості. Докладно вивчено властивості модифікованого процесу і на цій основі одержано апріорні оцінки асимптотичної швидкості збіжності послідовних наближень та сформульовано підходи щодо оптимізації методу пружних розв’язків стосовно задач радіаційної повзучості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Филипковский, Сергей Владимирович, Виталий Александрович Павлюченко, and Елена Александровна Стрельникова. "ОПТИМІЗАЦІЯ ПРУЖНО-ДЕМПФЕРНИХ ПІДВІСОК ОБЛАДНАННЯ СИСТЕМИ КОНДИЦІОНУВАННЯ ПОВІТРЯ ЛІТАКА." Open Information and Computer Integrated Technologies, no. 83 (May 23, 2019): 59–68. http://dx.doi.org/10.32620/oikit.2019.83.04.

Full text
Abstract:
The design of equipment overload protection in an aircraft air-conditioning unit requires the use of sufficiently effective methods for analyzing the vibration characteristics of the suspension, as well as the development of an appropriate synthesis method for the specific task. To solve the problem applied the adaptive hybrid optimization method. The object of optimization is the design of the suspension of the air conditioning unit with an asymmetrical distribution of masses and arrangement of joints. Joints are the attachment points in the form of shock absorbers and bellows for joining with pipes. Block is considered solid. Links will be highlighted as optimized elements. The aim of the work is to improve the method of optimizing the parameters of shock absorbers, which provide protection from vibration and operating shock loads. The proposed optimization method uses a number of methods that are called hybridients. Sets the criterion by which the most effective hybridients are selected. This criterion includes information that characterizes a changing situation; namely, signs of the structure and metric parameters of the space where the search is carried out; the prehistory of the computational process by which the possible continuation is established; the nature of the system of functions that determine the problem being solved. Adaptive control is introduced, which carries out the getting of decision vectors, search directions and search steps, respectively, the changing situation. Since it is possible to effectively minimize mass only with joint minimization of overload which is the parameter, to the boundary of which the solution search process goes, it is natural to use multi-criteria optimization. In this case, it is at the same time optimizing mass and overload. Restrictions are imposed on the structural dimensions and strength of the shock absorbers. As a result of the optimization, the weight of the suspension elements and the overload acting on the suspended block are reduced. The limits to which mass and overload can be reduced are determined.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кожушко, Андрей. "Вплив перемінної маси рідкого вантажу на динамічну навантаженість ходової системи транспортованих агрегатів." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 21 (December 7, 2020): 75–86. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.21.75-86.

Full text
Abstract:
Постійне нарощування сільськогосподарської продукції змушує аграріїв використовувати в транспортних роботах, як автомобільну, так і тракторну техніку. Тому, створюючи нову тракторну техніку, виробники намагаються задовольнити експлуатаційні показники руху. При дослідженні транспортної роботи, що використовується в агропромисловому комплексі спостерігається виникнення проблеми при русі колісного трактора з причіпними та/або напівпричіпними цистернами, які частково заповнені рідиною. Оскільки в тракторних цистернах відсутні внутрішні перегородки, тоді перевезення частково заповненої рідким вантажем цистерни призведе до виникнення суттєвих вільних коливань. Така тенденція разом з закономірним нарощуванням транспортної швидкості призводить до поздовжньої та поперечної нестабільності, що сприяє підвищенню як енергетичних витрат, так і аварійних ситуацій (відбувається вплив на плавність руху, керованість та стійкість транспортного засобу, підвищення динамічної навантаженості ходової системи, тощо). Метою роботи є дослідження динамічної навантаженості ходової системи причіпної та напівпричіпної цистерни при виконанні транспортної роботи колісним трактором. Задля вирішення поставленої мети необхідно: оцінка динамічної навантаженості ходової системи агрегатів (тракторних цистерн) при виконанні транспортної роботи колісним трактором; виконати аналіз впливу конструктивних показників підвіски напівпричіпної цистерни з метою зменшення динамічної навантаженості ходової системи колісного трактора. При вирішенні поставленої мети використовувалась методика, яка передбачала математичне моделювання повздовжнього руху колісного трактора з цистернами різного об’єму наповнення. Використана модель враховує перерозподіл рідини у цистерні, яка викликана коливаннями оболонки, з використанням характеристики поверхневих хвиль Релея. Проведення аналізу динамічної навантаженості ходової системи тракторних цистерн базувалося на визначенні сили, що створюється пневматичними шинами коліс. Як результат, отримано дані теоретичного дослідження, які відображають вплив перерозподілу рідини в напівпричіпній цистерні на показник динамічної навантаженості ходової системи цистерн. Також встановлено, що для зменшення амплітуди динамічної навантаженості ходової системи напівпричіпної цистерни доцільно в конструкцію впроваджувати елементи демпфірування (амортизатори). При підборі пружних характеристик підвіски напівпричіпної цистерни необхідно проводити комплексне дослідження з визначення динамічної навантаженості на ходову систему, адже некоректний підбір жорсткості підвіски може призвести до потрапляння резонансної зони динамічної навантаженості в діапазон транспортних швидкостей руху.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Pasternak, Ia M., and H. T. Sulym. "Інтегральне рівняння пружного середовища із деформівним нитковим включенням." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 73, no. 10 (October 12, 2021): 1391–403. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v73i10.6785.

Full text
Abstract:
УДК 517.968.23: 539.3 Запропоновано спосіб математичного моделювання деформівних ниткових включень на підставі заміни їхнього впливу на пружне середовище розподіленими вздовж їхньої осі зусиллями розтягу-стиску. Побудовано регуляризоване інтегральне рівняння зовнішньої щодо неоднорідності задачі, а також математичні моделі неоднорідності, що з урахуванням умов контакту дають можливість визначити шуканий розподіл зусиль уздовж осі неоднорідності. Запропоновано підхід до їхнього розв’язання. Отримано у замкненому аналітичному вигляді наближений розв’язок задачі для прямолінійного пружного ниткового включення скінченної довжини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Semkіv, O., and S. Shevchenko. "GEOMETRIC MODELING OF THE TRAJECTORY CARGO SWINGING SPRING WITH MOVABLE SUSPENSION." Modern problems of modeling 22 (June 16, 2021): 153–62. http://dx.doi.org/10.33842/22195203/2021/22/153/162.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Пружний підвіс"

1

Палчинський, Василь Васильович, and V. V. Palchyns’kyi. "Проект автотранспортного підприємства на 140 легкових автомобілів для технічного обслуговування та ремонту адаптивної підвіски № 2031740 легкового автомобіля AUDI А6 з дослідженням кутових коливань колісних транспортних засобів з силовою характеристикою системи підресорювання." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/18938.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі автомобілів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться 22 лютого 2017 р. о 9 00 годині на засіданні екзаменаційної комісії No5 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28а, навчальний корпус № 9, ауд. 106.
В дипломній роботі виконано розроблення проекту автотранспортного підприємства для технічного обслуговування та ремонту адаптивної підвіски з дослідженням кутових коливань колісних транспортних засобів з силовою характеристикою системи підресорювання
In the diploma thesis, a motor transportation company project for maintenance and repair an adaptive suspension is developed with the study of angular oscillations of wheeled vehicles with cushion system power characteristic.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дзюба, В. А. "Чисельно-аналітичний підхід для розрахунку з підвищеною точністю механічних характеристик пластин та оболонок змінної товщини." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41204.

Full text
Abstract:
При проведенні досліджень оболонкових конструкцій, як правило, класифікацію оболонок визначають її серединною поверхнею, яка володіє всіма геометричними та фізичними властивостями, що характерні для її товщини. У науковій літературі накопичений арсенал наближених розрахункових методів для обчислення на міцність, стійкість, жорсткість пружних оболонок. Проте, при чисельному розв‘язанні крайових задач можна зіткнутися із так званими крайовими та локальними ефектами, поява яких призводить до швидкого росту розв‘язувальних функцій, що приводить до нестійкості обчислювального процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мойсеєнко, Сергій. "Новітній підхід до проектування спальних засобів для туризму." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/10553.

Full text
Abstract:
Робота присвячена розробці спального засобу з покращеними теплозахисними властивостями за рахунок використання пружних полімерних матеріалів та спеціальної конструкції пакету матеріалів. Запропоновано нову конструкцію пакету матеріалів спального засобу, в якому розділено верхню та нижню частину. Верхню пропонується виготовляти у вигляді ковдри, нижня частина має шар з прокладкою комірчастого типу та дугоподібними вкладками та шару прошитого синтепону. Така конструкція дасть змогу підвищити теплозахисні характеристики пакету за рахунок збільшення повітряних прошарків.
The work is devoted to the development of a sleeping bag with improved thermal protection properties due to the use of elastic polymer materials and special construction of a package of materials. A new design of a package of materials of a sleeping bag, in which the upper and lower parts are divided, is proposed. The upper is offered to be made in the form of a blanket, the bottom part has a layer with a spacer of a cell type and arched tabs and a layer of stitched sintepon. This design will allow increasing the heat-protective characteristics of the package by increasing the air layers.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Балабанова, Татьяна Васильевна. "Динамика и погрешности двухрамочного динамически настраиваемого гироскопа с одноколечной схемой сборки при ускорениях основания." Doctoral thesis, 2011. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/753.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Когут, Ігор Романович. "Проект автотранспортного підприємства на 250 автобусів БАЗ а081.10 для технічного обслуговування та ремонту ходової частини з дослідженням та підвищення експлуатаційної надійності та безпеки руху транспортних засобів удосконаленням їх елементів." Master's thesis, 2018. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/26716.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі розроблено проект автотранспортної компанії з технічного обслуговування та ремонту підвіски з вивченням кутових коливань колісних транспортних засобів з пружнимдемпферним приводом регулятора рівня підлоги
In the diploma thesis, a motor transportation company project for maintenance and repair an suspension is developed with the study of angular oscillations of wheeled vehicles with elastic demping drive of the floor level regulator
В загальному розділі розглядається історія розвитку підприємства, структура, основні дільниці, склад засобів транспорту та їх характеристика,. Проведено аналіз працездатності і надійності підвіски і вибрано варіанти вирішення поставленої проблеми. Обгрунтовано тему магістерської роботи, сформульовано мету та основні задачі. В технологічному розділі виявлені основні несправності підвіски автобуса БАЗ а081.10. Розроблено технологічні карти обслуговування задньої підвіски автобуса. В конструкторському розділі запропоновано стенд для розбирання і збирання ресор автобусів: дано загальний вид, складальне креслення пневмоциліндра та його деталювання, наведено відповідні розрахунки пристосування. В спеціальній частині розглянуто технічні засоби і компоненти САПР. Було наведено класифікацію програмного забезпечення САПР. В науковому розділі розглянута характеристика експлуатаційної надійності і безпеки руху автобуса та спосіб їх підвищення надійності для автобуса БАЗ 08110. Дано математичні моделювання функціонування підвіски автобуса за розрахунковою схемою підвіски транспортного засобу з пружнодемпфіруючим приводом регулятора рівня підлоги. Розглянуто схему і рівняння стійкості і керованості руху автобуса. Проведено оптимізацію передньої підвіски та кермового керування шасі автобуса. Наведено результати випробувань підвіски: розрахункові осцилограми коливань підресореної і непідресореної мас автобуса, осцілограми коливань підвіски автобуса з серійним результатом рівня підлоги та без нього. В проектному розділі наведено розрахунки кількості ТО рухомого складу, трудомісткості робіт, кількості робітників, розроблено річний план-графік ТО автомобільного парку та модернізовано генеральний план підприємства. Наведено планування ковальсько-ресорної дільниці, проведено розрахунки штатів технологічного обладнання виробничої площі, силової енергії, освітлення та вентиляції. В економічному розділі дано розрахунок техніко-економічних показників на господарські потреби підприємства та витрати на розробку пристосування. В охороні праці показано вимоги безпеки під час проведення технічного обслуговування автомобілів та під час проведення ТО і ремонту ходової частини автобусів. Дано аналіз причин травматизму на виробництві. Також розглядається закономірності утворення шкідливих речовин у двигунах внутрішнього згорання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography