Academic literature on the topic 'Процес переходу'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Процес переходу.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Процес переходу"

1

Kulman, S. M. "Базові моделі кінетики деформування-руйнування деревних композиційних матеріалів." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 7 (September 26, 2019): 134–41. http://dx.doi.org/10.15421/40290727.

Full text
Abstract:
Існуючі наразі моделі кінетики деформування і руйнування пов'язані здебільшого з описом переходу з незруйнованого стану матеріалу в зруйнований в одну стадію. Це належить як до класичних теорій міцності, зокрема і кінетичної теорії міцності, так і до теорій і моделей розсіяного накопичення пошкоджень (Continuum Damage Mechanics, CDM). Метою цього дослідження було створення базових моделей кінетики деформування-руйнування (ДР), які описують цей процес у вигляді декількох послідовних переходів окремих структурних елементів (СЕ), у матеріалі, що деформується в часі з одного реологічного стану в інший. Для опису цього процесу залучено апарат формальної кінетики, який дає змогу, знаючи швидкість переходу СЕ з одного реологічного стану в інший, спрогнозувати час досягнення критичної концентрації зруйнованих СЕ. Встановлено, що процес ДР можна розглядати як процес поступового переходу СЕ спочатку пружного стану у в'язкопружний і потім зруйнований. Причому цей перехід може відбуватися як послідовно, так і паралельно. Таким чином, у процесі руйнування постійно змінюється число, а отже, і концентрація СЕ, які перебувають у різних реологічних станах. Зміну концентрації того чи іншого СЕ можна визначити експериментально способом вимірювання величин, що корелюють з параметрами ДР того чи іншого виду деформації тіла. При цьому загальне число елементів структури, що перебувають у різних станах, згідно із законом збереження мас у кожен момент часу ДР має залишатися постійним. Вперше запропоновано двостадійну нелінійну кінетичну модель втрати ресурсу за повзучості композиційних матеріалів на підставі деревини. Застосування методів формальної кінетики під час моделювання фізико-хімічних процесів, які відбуваються під час ДР, дає змогу будувати багатостадійні кінетичні моделі. Застосування методу базових діаграм деформування у поєднанні з двостадійним описом процесу накопичення пошкоджень дає змогу збільшити точність прогнозу допустимого часу за різних схем навантаження під час повзучості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дяків, Віталій. "ПЕРЕХІД ВІД ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ ДО ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ ДЕРЖАВИ В КОНТЕКСТІ ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ПОЛІТИЧНИХ ТЕНДЕНЦІЙ: НА ПРИКЛАДІ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ, НІМЕЧЧИНИ ТА ФРАНЦІЇ." Молодий вчений, no. 9 (97) (September 30, 2021): 133–37. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-9-97-27.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто та вивчено процес переходу від централізації до децентралізації влади на прикладі європейських держав та в контексті загальноєвропейських політичних тенденцій. Автором проаналізовано зародження децентралізаційних процесів від епохи Середньовіччя до вчень дослідників епохи Відродження та робіт науковців ХІХ-ХХІ століть, детально вивчено досвід Великобританії, Німеччини та Франції у процесі переходу від централізованих держав до децентралізованих. В роботі запропоновано авторський розподіл процесу децентралізації влади на періоди з коментарями, ознаками та висновками до кожного з них. Окрім того, в статті вивчено роль та вплив Ради Європи і Європейської хартії місцевого самоврядування на розвиток та становлення місцевого самоврядування в Європі та, зокрема, в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Krivchik, G. G. "Оcновні загальнонаукові методи дослідження в історичних науках." Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, no. 12 (March 11, 2018): 55–61. http://dx.doi.org/10.15421/1717165.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання про застосування двох пар основних загальнонаукових методів пізнання – аналізу і синтезу, індукції та дедукції – в історичних дослідженнях. Наведено приклади використання означених методів видатними вітчизняними істориками. Стверджується, що аналітичний метод, який означає розбирання, розчленування цілого на складові частини, допомагає виокремлювати в об’єкті історичного дослідження передусім такі проблеми, як розвиток економічних і політичних відносин, внутрішньої і зовнішньої політики держави, культурні процеси, а також питання політичної, громадської, науково-педагогічної, просвітницької, підприємницької (тощо) діяльності історичної особи. Щодо синтезу, то застосування цього методу в історичних науках передбачає визначення предмету дослідження (явища), відбір необхідного фактичного матеріалу та розкриття предмету дослідження за наміченим сюжетом. Індукція передбачає перехід у процесі пізнання від окремого знання до загального, від накопичених у процесі пізнання достовірних окремих фактів до встановлення певних закономірностей історичного процесу, формулювання законів, які, у свою чергу, сприяють пізнанню окремих явищ, фактів, процесів, тобто слугують основою дедукції – переходу від загального до окремого. Тим самим дедуктивний метод значно полегшує і прискорює процес історичного дослідження та забезпечує зображення певного історичного явища на тлі загальних історичних процесів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Zahvoyska, Lyudmyla, and Olha Bletska. "Моделювання процесу енергетичного переходу методом системної динаміки: енергетичні кооперативи як інструмент переходу до сталого використання деревної біомаси в житловому секторі." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 19 (December 26, 2019): 187–98. http://dx.doi.org/10.15421/411941.

Full text
Abstract:
Домінуюча парадигма енергогенерування централізована, високовуглецева і породжує енергетичну бідність. Імператив глобальної зміни клімату пріоритезує процес енергетичного переходу, одним із аспектів якого є стале енергетичне використання деревної біомаси. Обґрунтовано необхідність трансформації енергетичного сектора шляхом використання холістичних методів дослідження і деліберативних методів прийняття рішень. Побудовано причинно-наслідкову модель процесу енергетичного переходу і потокову модель поширення екоінновацій для процесу формування енергетичних кооперативів. За результатами регресійного аналізу макроекономічних показників глобальної конкурентоспроможності країн виконано параметризацію потокової моделі для умов України. За результатами моделювання, проведеного з використанням цієї моделі, встановлено, що процес формування енергетичних кооперативів відбуватиметься повільно, насамперед – через неефективність інституцій. Однак відповідно до здійсненого нами опитування в м. Борислав встановлено, що 18,1 % респондентів знайомі з концепцією енергетичних кооперативів, з яких кожен п’ятий готовий вкласти власні кошти в їхній розвиток, близько половини опитаних бажають змінити системи опалення в своїх помешканнях, що значно простіше зробити членам кооперативів. Використовуючи причинно-наслідкову модель, протестовано запропоновані нами SWOT-стратегії процесу покращення енергетичного використання деревної біомаси в житловому секторі, визначено додаткові важелі впливу, виявлено потенційні небажані наслідки і джерела непевності, що сприятиме глибшому розумінню і кращому управлінню процесом енергетичного переходу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Zinich, P. P., V. M. Pushkarev, M. Yu Bolgov, B. B. Guda, and V. V. Pushkarev. "Молекулярні механізми утворення метастазів. Маркери метастазування при карциномах щитоподібної залози (огляд літератури)." Endokrynologia 25, no. 3 (October 6, 2020): 227–42. http://dx.doi.org/10.31793/1680-1466.2020.25-3.227.

Full text
Abstract:
Метастази є причиною 90% смертей від солідних пухлин. Процес метастазування передбачає вихід ракових клітин із первинної пухлини, їх перехід у кровоносну, або іншу транспортну систему і, нарешті, колонізація та проліферація у віддаленому органі. В огляді описано процес розвитку метастатичної клітини, зумовлений генетичними, епігенетичними, позиційними змінами, сигналами оточуючих клітин. Під час епітеліально-мезенхімального переходу пухлинні клітини частково і тимчасово дедиференціюються, змінюють свою форму в бік неполяризованої, рухливої, веретеноподібної клітини. Цей перехід дає можливість налагодити експресію генів та придбати фенотип стовбурових клітин. Розглядаються також механізми мобільності та інвазивності пухлинних клітин, процеси інтравазації, транспортування, хомінгу. Значна увага приділена утворенню пре-метастатичної ніші, яка характеризується імуносупресією, запальними процесами, інтенсивним ангіогенезом, пермеабілізацією судин, активним лімфангіогенезом, специфічним органотропізмом та високою ефективністю перепрограмування. Детально проаналізований процес колонізації метастатичної ніші пухлинними клітинами, участь у ньому клітин імунної системи, інших клітин крові, прогеніторів кісткового мозку, екзосом, які утворюються в оточенні первинної пухлини, метаболічних ферментів та прозапальних цитокінів. Акцент зроблено на процес метастазування пухлин щитоподібної залози (ЩЗ). Наведені та проаналізовані основні маркери метастазування для карцином ЩЗ для всіх етапів метастатичного каскаду. Описані супресори метастазування, оцінений вплив мікрооточення пухлини, значення запальних процесів та інших патологій у виникненні і про-гресії карцином ЩЗ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Smirnova, T., О. Drieiev, and O. Smirnov. "ЕКСПЕРТНА СИСТЕМА ОПТИМІЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ ВІДНОВЛЕННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ ПОВЕРХОНЬ ДЕТАЛЕЙ ТИПУ «ВАЛ» ЕЛЕКТРОДУГОВИМ НАПИЛЕННЯМ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, no. 54 (April 11, 2019): 149–54. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.2.149.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення у статті є побудова експертної системи оптимізації процесу відновлення та зміцнення поверхонь деталей типу «ВАЛ» електродуговим напиленням. Метою роботи є побудова експертної системи оптимізації процесу відновлення та зміцнення поверхонь деталей типу «вал» електродуговим напиленням у вигляді хмарної рекомендаційної системи як сервісу (SaaS) з отримання поверхонь валів зі сталі 45 із заданими характеристиками на основі комбінації декількох технологічних процесів. Задачі: синтезувати абстрактний технологічний процес, визначити його властивості та методи переходу до конкретного технологічного процесу; сформулювати інформаційну модель технологічного процесу та методи її отримання; побудувати абстрактні експертні системи та їх складові для оптимізації процесу відновлення та зміцнення поверхонь деталей типу «вал» електродуговим напиленням. Результатами роботи є експертна система, яка включає у себе: базу знань, що містить дані експериментів, допустимі діапазони вхідних даних, список вхідних параметрів, список вихідних параметрів, методи та математичне забезпечення розрахунків витрат на процес; систему отримання вимог до результатів відновлення та критерій (або критерії) оптимізації; система пошуку екстремумів в багатовимірному просторі; систему перевірки на досягнення результату; систему виявлення “зацикленості” пошуку розв’язків, у випадках недосяжності поставлених вимог; систему введення неконтрольованих вхідних параметрів (в вказаній системі не використано, тому що устаткування має контрольоване середовище обробки); систему забезпечення інформаційного потоку між компонентами експертної системи з урахуванням синхронізації та взаємних блокувань. Висновки: наукова новизна полягає у сукупності синтезованого абстрактного технологічного процесу, визначення його властивостей та методів переходу до конкретного технологічного процесу; сформульованої інформаційної моделі технологічного процесу та методів її отримання, що дозволило побудувати абстрактні експертні системи та їх складові для оптимізації процесу відновлення та зміцнення поверхонь деталей типу «вал» електродуговим напиленням у вигляді хмарної рекомендаційної системи як сервісу (SaaS).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Смірнова, Тетяна Віталіївна, Роман Миколайович Минайленко, Олександр Павлович Доренський, Світлана Володимирівна Сисоєнко, and Сергій Анатолійович Смірнов. "ХМАРНА АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ДЛЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ." Вісник Черкаського державного технологічного університету, no. 4 (January 21, 2021): 84–92. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.4.2020.223736.

Full text
Abstract:
Праця присвячена вирішенню завдання оптимізації технологічного процесу відновлення й зміцнення поверхонь валів зі сталі шляхом реалізації методу й узагальненої моделі ланцюга абстрактних технологічних процесів у вигляді хмарної автоматизованої системи інтелектуальної підтримки прийняття рішень. Означене дає можливість розв’язати задачу побудови оптимізованого ланцюга технологічного процесу відновлення й зміцнення поверхонь валів із вибором раціонального процесу серед альтернативних згідно з завданням. У роботі проаналізовано абстрактний технологічний процес, його властивості, методи переходу до конкретного технологічного процесу, інформаційну модель та методи її одержання, абстрактні експертні системи, формалізацію підмножини абстрактних експертних систем, рекомендаційних систем, а також розглянуто технологічні аспекти реалізації інтелектуальної підтримки прийняття рішень технологічного процесу як хмарного сервісу, перевірки відповідності реальних характеристик, властивостей, поведінки автоматизованої системи очікуваним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Рубцова, О. С., and Л. В. Гусарова. "ПРОБЛЕМИ ВИЗНАННЯ ДОХОДУ БУДІВЕЛЬНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ УКРАЇНИ ПІД ЧАС ПЕРЕХОДУ НА МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ." Підприємництво та інновації, no. 22 (January 31, 2022): 31–34. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/22.5.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз розбіжностей між національним стандартом України (ПСБО 18 «Будівельні контракти») та міжнародним стандартом МСФО 15 (IFRS 15 «Дохід від договорів із клієнтами») в питанні визнання доходів підприємств будівельної галузі у зв’язку з розширенням кола підприємств, які планують вихід на світові ринки і переходять на застосування міжнародних норм обліку та підготовки звітності. Проаналізовано відмінність концептуального підходу до методів і принципів, що діють у національних і міжнародних стандартах. Досліджено особливості формування та визнання доходів підприємств будівельного комплексу у зв’язку з довготривалістю виробничого процесу. Висвітлено нові підходи до оцінки незавершеного будівництва відповідно до вимог МСФЗ, оскільки процес будівництва охоплює кілька звітних періодів. Окреслено умови, згідно з якими може бути здійснений перехід до вимог міжнародного обліку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Gareeva, F. M., M. V. Chursanova, D. V. Savchenko, and O. V. Drozdenko. "ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДІ ВИЩОЇ ОСВІТИ В ПЕРІОД КАРАНТИНУ COVID-19." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 2, no. 1 (September 8, 2021): 212–18. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2021-1-2-33.

Full text
Abstract:
Стаття звернена до проблеми організації навчального процесу у вищих навчальних закладах України в умовах карантинних заходів, коли традиційні форми очного навчання стають неможливими і необхідний швидкий, якісний та всебічний перехід до дистанційних форм навчання без втрат у змісті навчального процесу. Розглянуто, як виконав це завдання КПІ ім. Ігоря Сікорського, реалізуючи системний підхід до реорганізації навчального процесу на всіх рівнях. У статті проаналізовано використання відкритих віртуальних навчальних середовищ, що базуються на вебсередовищі Moodle, зокрема загальноуніверситетську платформу «Сікорський». Підкреслена важливість участі в роботі за умов дистанційного режиму всіх підрозділів університету, що утворюють єдину організовану систему. Серед них – Науково-технічна бібліотека (е-бібліотека) для підтримки навчальної та науково-дослідницької діяльності; загальноуніверситетське віртуальне середовище «Електронний кампус» (е-кампус) для проведення всіх видів контролю, починаючи з поточного та закінчуючи адміністративним; комп’ютерні засоби навчання та онлайн-технології у викладанні дисциплін тощо. У статті приділено увагу розробці кафедрами КПІ ім. Ігоря Сікорського власних спеціалізованих динамічних навчальних середовищ на базі Moodle для проведення в дистанційному режимі всіх видів занять, передбачених навчальною програмою певної дисципліни, а саме проаналізована платформа physics.zfftt.kpi.ua, яка розроблена на кафедрі загальної фізики та фізики твердого тіла. Таким чином, у статті описані ефективні способи організації дистанційного навчання та засоби контролю і перевірки знань студентів. Показана ефективність використання динамічних навчальних онлайн- середовищ для підтримки живого спілкування між студентами та викладачами в дистанційному режимі, масового впровадження інформаційних технологій в освітній процес, розвитку нових педагогічних технологій з використанням онлайн-ресурсів. Зазначено, що переваги дистанційних форм навчання мають перспективи залишатися інтегрованими в навчальний процес і надалі у разі переходу до очного або змішаного виду занять.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Величко, Владислав Євгенійович. "Хмарні технології як засіб переходу на вільне програмне забезпечення." New computer technology 12 (December 25, 2014): 125–35. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v12i0.702.

Full text
Abstract:
Глобальна інформатизація суспільства сприяла розвитку інформаційних технологій в навчальному процесі. Хмарні технології, що надають для освітнього простору великі можливості, потребують дослідження як у методах їх використання, так і у взаємодії з іншими засобами навчання. Не виключенням є вільне програмне забезпечення, що намагається зайняти своє місце у освітньому середовищі. Метою дослідження є аналіз можливостей переходу до використання вільного програмного забезпечення через впровадження хмарних технологій в інформаційно-освітнє середовище сучасного університету. Для вирішення поставленої мети були поставлені задачі з аналізу можливостей хмарних технологій та їх порівняння з можливостями вільного програмного забезпечення. Об’єкт дослідження – процес переходу до використання вільного програмного забезпечення через застосування хмарних технологій. Предмет дослідження – використання хмарних технологій для переходу до вільного програмного забезпечення. При порівняльному аналізі було виявлено спільні та відмінні риси хмарних технологій та вільного програмного забезпечення в контексті побудови інформаційно-освітнього середовища. Питання використання вільного програмного забезпечення докорінно ще не вивчено, адже це не стільки новий напрямок у забезпеченні освітньої діяльності, скільки психологічний та соціальний фактор. Перепонами до використання вільного програмного забезпечення в освіті є насамперед недовіра користувачів до великих можливостей вільного програмного забезпечення та нерозуміння того, чому добротне програмне забезпечення може бути вільним. Всі ці фактори разом стримують просування вільного програмного забезпечення в освітній простір, що на даному етапі розвитку освіти вже не припустимо. Існує сподівання на те, що використання хмарних технологій зробить великий крок в психологічній та соціальній підготовці користувачів програмного забезпечення до використання вільного програмного забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Процес переходу"

1

Пермяков, Є. О., Андрій Русланович Рузметов, and Фатима Магометбіївна Євсюкова. "Переваги модульного проектування процесу підготовки основного переходу." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49057.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Довгалюк, Оксана Миколаївна, and К. І. Снігур. "Особливості реформування енергоринку України." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48723.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельніков, Р. О. "Дослідження впливу модуля зсуву на процеси межового тертя поверхні льоду." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87413.

Full text
Abstract:
Магістерська робота присвячена дослідженню розм’якшення льоду при терті, що відбувається в наслідок мимовільного виникнення деформації зсуву. В ході роботи була описана модель перетворення за допомогою рівняння Кельвіна-Фойгта для в’язкопружного середовища та рівняння теплопровідності. Також враховано вплив деформації модуля зсуву та флуктуацій параметра порядку, спряженого поля і керуючого параметра на процеси на поверхні льоду з використанням масштабного коефіцієнту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Журавель, А. В. "Оптимізація бухгалтерських процесів при переході на МСФЗ." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71029.

Full text
Abstract:
У роботі було проаналізовано передумов до переходу на міжнародні стандарти фінансової звітності, вивчено досвід інших країн в переході на міжнародні стандарти фінансової звітності, а також узагальнено основні виклики процесу переходу. Проведено аналіз та порівняння різних підходів щодо переходу на міжнародні стандарти, проведено трансформацію вхідного балансу на прикладі окремо взятого підприємства, виведено окремі коригування, котрі необхідно зробити для правильного відображення операцій підприємства у фінансовій звітності. Дослідження проведено з використанням методів аналізу, синтезу, систематизації, аналітичних методів, методу порівняння. Оцінено ефекти від переходу на міжнародні стандарти на основі фінансових показників підприємства, проаналізовано їх зміну, визначено основні шляхи удосконалення процесу переходу на міжнародні стандарти та узагальнено напрямки оптимізації бухгалтерських процесів при переході на міжнародні стандарти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Антоненко, А. І., and В. Г. Невежин. "Вплив нелінійності опору колекторного переходу на початок процесу самозбудження генератора постійного струму." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/6758.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Краснитський, С. М. "Про визначення параметрів процесу з незалежними значеннями за допомогою деякого граничного переходу." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19340.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гвоздик, Олег Иванович. "Диалектика разума и рассудка в процессе перехода от теории к практике." Diss. of Candidate of Philosophical Sciences, МВ ССО УССР, КГУ, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Верховодов, М. П. "Нерівноважні процеси в плавних гетероструктурах з різнодолинним переходом та градієнтним легуванням." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, КУ ім. Т.Шевченка, 1993.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Литвиненко, Ярина Миколаївна, Ярина Николаевна Литвиненко, and Yaryna Mykolaivna Lytvynenko. "Фізичні процеси в приладових структурах з перпендикулярною магнітною анізотропією." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44624.

Full text
Abstract:
Дисертацію присвячено комплексному дослідженню структурних, магнітних та магніторезистивних властивостей тонкоплівкових систем з перпендикулярною магнітною анізотропією: мультишарів Co/Ni, спін-вентилів та магнітних тунельних переходів на їх основі, а також епітаксійних тунельних переходів на основі Fe та MgO. У роботі визначені оптимальні умови формування плівкових систем з ПМА та досліджена їх кристалічна структура. Вперше досліджено магнітні та магніторезистивні властивості тунельних переходів на основі мультишарів [Co/Ni]n та аморфного бар’єру Al2O3 у випадку паралельної та ортогональної орієнтації спонтанної намагніченості електродів. Аналіз результатів дослідження тунельних переходів V/Fe/MgO/Fe/Co дозволив визначити умови виникнення явище квантової ями на інтерфейсі V/Fe, встановити залежність ПМА ультратонкого шару Fe від полярності та значення напруги зміщення. Для магнітних тунельних переходів на основі Fe та MgO з ортогональною орієнтацією намагніченості електродів досліджено залежність опору від часу дії напруги та встановлено фактори, що викликають нестабільність опору.
Диссертация посвящена комплексному исследованию структурных, магнитных и магниторезистивных свойств тонкопленочных систем с перпендикулярной магнитной анизотропии: мультислоев Co/Ni, спин-вентилей и магнитных туннельных переходов на их основе, а также эпитаксиальных туннельных переходов на основе Fe и MgO. В работе определены оптимальные условия формирования пленочных систем с ПМА и исследована их кристаллическая структура. Впервые исследованы магнитные и магниторезистивные свойства туннельных переходов на основе мультислоев [Co/Ni]n и аморфного барьера Al2O3 в случае параллельной и ортогональной ориентации спонтанной намагниченности электродов. Анализ результатов исследования туннельных переходов V/Fe/MgO/Fe/Co позволил определить условия возникновения явления квантовой ямы на интерфейсе V/Fe, определить зависимость ПМА ультратонкого слоя Fe от полярности и значения напряжения смещения. Для магнитных туннельных переходов на основе Fe и MgO с ортогональной ориентацией намагниченности электродов исследована зависимость сопротивления от времени действия напряжения и определены факторы, вызывающие нестабильность сопротивления.
The thesis is devoted to complex research of structural, magnetic and magneto-resistive properties of thin film systems with perpendicular magnetic anisotropy (PMA): multilayers Co/Ni, the spin-valves and magnetic tunnel junctions (MTJ) on their basis, as well as epitaxial tunnel junctions based on Fe and MgO. The thesis shows the optimal conditions for the formation of film systems with PMA and studies their crystal structure. The magnetic and magnetoresistive properties of tunnel junctions based on multilayers [Co/Ni]n and amorphous Al2O3 barrier in the case of parallel and orthogonal orientation of the electrodes magnetization were obtained and studied for the first time. Overall, the received results provide encouragement that it will be possible to achieve larger PMA and TMR values for Co/Ni-based magnetic tunnel junction with both PMA electrodes. MTJs with orthogonal magnetic geometry have possible use in sensors, OST-MRAM, and RF oscillator. The analysis of the study results of V/Fe/MgO/Fe/Co tunnel junction with the in plane magnetization of the both electrodes allows determining the conditions for the occurrence of the quantum well effect at the V/Fe interface. This phenomenon can be used for TMR value increasing. In the case of MTJ with one PMA-electrode, PMA dependence of the ultrathin epitaxial Fe layer on the polarity and value of the bias voltage was determined. Only positive bias tunes the ultrathin Fe layer anisotropy and negative bias has no influence on it. For magnetic tunnel junctions based on Fe and MgO with orthogonal electrodes magnetization orientation the dependence of the resistance on the bias duration was investigated and the factors causing instability resistance were considered. At the switching from positive to negative voltage (and vice-versa) with the same amplitude, the MTJ resistance changes in two steps: a sharp change and a much slower resistance variation over a few minutes to a few hours depending on the voltage amplitude and the temperature. This process is thermally activated that can be related to a single energy barrier. Furthermore it has been shown that the resistance change is not correlated to a change in soft electrode anisotropy so that Fe–O bonds at bottom Fe/MgO interface are not at the origin of the resistance change.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Яманов, И. Л. "Неравновесные электронные процессы в транзисторных слоистых структурах с поверхностно-барьерным переходом." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, Кубанский гос. ун-т, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Процес переходу"

1

Prytyka, Yurii. "Civil Procedure of Ukraine: The Main Trends of Evolution During the Period of Independence." In Access to justice in the light of sustainable development: to the 30th anniversary of Ukraine's independence ed. by Yuri Prytyka and Iryna Izarova, 10–31. VD Dakor, 2021. http://dx.doi.org/10.33327/ajee-18-21-cp1-1.

Full text
Abstract:
Тридцятиріччя незалежності України дає змогу подивитися на пройдений складний і тернистий шлях, який наша країна пройшла, повстаючи з руїн по- страдянського простору і розбудовуючи незалежну демократичну правову державу, проаналізувати його й оцінити здобутки і виявити прорахунки, дати загальну оцінку змінам і численним реформам, що відбулися. Розуміння тенденцій еволюціонування сучасного цивільного процесу важ- ливе, оскільки дозволяє більш точно визначати шляхи вдосконалення законодавства й судової практики і сприяє формуванню адекватної до сус- пільних запитів системи цивільного процесу й системи цивільної юрисдик- ції в цілому. Інститути правосуддя й судочинства повинні модернізуватися відповідно до потреб сучасного суспільства, виходячи не тільки з такого очевидно- го цивілізаційного факту, як фундаменталізація прав людини у межах на- ціонального й інтернаціонального правопорядків. Тому беззаперечною є необхідність віднайдення відповідних концептів, що стосуються спад- коємності, традицій і новацій у цивілістичній процесуальній сфері і які відображали б сучасні теоретико-прикладні проблеми науки цивільного процесуального права1. Важливим для розвитку є й аспект міжнародно-правового характеру, оскіль- ки в сучасних умовах гармонізації й уніфікації цивільних процесуальних про- цедур, інститутів, вироблення загальносвітових і європейських стандартів спеціалісти, причетні до розробки процесуального законодавства, звісно, знаходяться під впливом цих концепцій і підходів. Орієнтиром для вдосконалення законодавства є потреби практики, котрі, накладаючись на історично сформовані способи їх вирішення за кордоном, тобто у міжнародному праві, стимулюють пошук і наближають віднайдення нового вирішення проблеми. Крім того, розвиток самого суспільства, сучасних технологій, зокрема, пов’я- заний із штучним інтелектом і комунікаціями, або неочікувані виклики всесвітнього характеру також впливають на еволюцію права, у тому числі цивільного процесуального. Так, пандемія Ковід-19 змусила скоріше перехо- дити на онлайн-технології здійснення судових процесів. Таким чином, на кожному витку розвитку процесуального права і всієї сис- теми цивільної юрисдикції необхідно обрати найбільш прийнятний і раціо- нальний процесуальний інструментарій, який буде адекватніше відображати існуючі реалії. Виходячи із сказаного, необхідно насамперед виокремити тенденції вдоскона- лення цивільного процесу, які характеризують його сучасний стан і дають змогу спрогнозувати шляхи його подальшого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Нечипорук, Л. В. "ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ ТА ФІНАНСОВИЙ КОНСАЛТИНГ У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-17.

Full text
Abstract:
Доведено, що забезпечення фінансової грамотності населення є досить актуальним завданням в Україні, що пояснюється: інверсійністстю економічної трансформації (протилежністю переходів від загального одержавлення власності до розвитку різноманіття її форм, від державної монополії до включення конкурентних принципів, від директивно-планових цін до вільного ціноутворення і т. ін.) та поширенням глобалізації як складного, багатогранного процесу, який охоплює усі боки суспільного розвитку і втілюється у зростаючій взаємозалежності країн світу в результаті формування єдиного всесвітнього господарського організму. Визначено, що у процесі розгортання фінансової глобалізації посилюються ознаки фінансової нестабільності: зміна валютних режимів; зростання обсягів міжнародних потоків капіталу, обсягів ризикових операцій, збільшення швидкості поширення інформації; якісні зміни у структурі міжнародних потоків капіталу, що спричинили мобільність капіталів; приналежність суб’єктів фінансового ринку до різних національних економічних систем, що збільшує рівень ризику фінансових операцій та зумовлює зростання нестабільності глобального фінансового простору. Доведено посилення ролі фінансового консалтингу в контексті розвитку ринку фінансових послуг та уточнено, що під фінансовим консалтингом розуміють комплекс заходів, спрямованих на підвищення ефективності фінансового управління та вирішення таких основних завдань: формування фінансової політики; проведення фінансової експертизи; пошук джерел фінансових ресурсів; аналіз і підвищення поточної фінансової ефективності діяльності суб’єктів господарювання; зміцнення фінансового становища, досягнення фінансової стійкості і незалежності суб’єктів господарювання; оптимізація управління капіталом організації; оптимізація фінансових відносин з клієнтами і кредиторами, з господарюючими суб’єктами, державними органами; оптимізація управління податками, бухгалтерського та управлінського обліку; упровадження передових методів фінансового менеджменту в умовах невизначеності та ризиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бондаренко, О. М., О. В. Попович, and Н. М. Задерака. "ОБЛІК І ФІНАНСУВАННЯ ВИПЛАТ ІЗ ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ В СИСТЕМІ ЦИФРОВІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ДЕРЖАВИ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-21.

Full text
Abstract:
Із червня 2021 р. Україна поступово переходить до цифровізації соціальної відповідальності держави шляхом уведення по всій території видачі електронних листків непрацездатності (е-лікарняні). Потреба в зазначеному переході є актуальною, адже це призведе до зменшення витрат держави щодо друку бланків суворої звітності (листок непрацездатності) і можливості проведення постійного контролю медичних закладів та підприємств із боку фонду соціального страхування. Щоб дана новація відбулася більш якісно, було прийнято рішення цей процес проводити поступово. Але з 1 жовтня 2021 р. українські медичні заклади обов’язково замість виписки паперового листка непрацездатності переходять на оформлення його електронного варіанта. Хоча до 1 лютого за деяких умов усе ж буде продовжено видачу паперових листків непрацездатності. На жаль, проблема проведення автоматизованого обліку електронних листків непрацездатності є актуальною в умовах сьогодення. Це пов’язано з тим, що електронні послуги Пенсійного фонду постійно потребують оновлення та поліпшення щодо оформлення е-лікарняного.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

"Центральная роль инноваций в процессе перехода к устойчивому развитию." In Перспективы инновационной политики 2020, 3–18. United Nations, 2021. http://dx.doi.org/10.18356/9789210053662c007.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Хвалін, Денис. "МУЛЬТИФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОВИХ ПРОЦЕСІВ У ТОРЦЕВІЙ ЗОНІ ПОТУЖНОГО ГЕНЕРАТОРА." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.08.

Full text
Abstract:
Показано переваги побудови математичних моделей у програмному середовищі COMSOL Multiphysics. Найсуттєвішою перевагою є можливість вирішувати мультифізичні задачі, що дозволяє створювати комплексні (взаємопов’язані) моделі. Представлено алгоритм, математичний опис і розв’язок задачі визначення розподілу електромагнітного поля та температури у торцевій зоні осердя статора потужного турбогенератора у разі застосування чисельного методу. Використано підхід для аналізу теплових процесів у торцевій зоні осердя статора турбогенератора послідовного логічного переходу від простої моделі електромагнітного поля в активній частині машини до більше складних моделей кінцевої зони з використанням попередніх результатів у наступних, що дозволяє отримати рішення для визначення розподілу температури в складних областях. Математична модель відрізняється від тих, що використовуються та відомі на сьогодні, більше повним урахуванням фізико-технічних факторів і достовірністю результатів розрахунку за умов простоти програмної реалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Генсиоровский, Ю. В., В. А. Лобкина, Л. Е. Музыченко, А. А. Музыченко, and М. В. Михалев. "Особенности формирования селей в зоне распространения многолетнемерзлых пород Дальнего Востока России, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 93. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848022.

Full text
Abstract:
В работе представлены данные полевых исследований селевых потоков на территории Дальнего Востока. Основными факторами, определяющими формирование селей являются: геоморфологические, геологические, метеорологические. В геологическую составляющую входит и широкое распространение на рассматриваемой территории многолетнемерзлых пород (ММП). ММП влияет как, на насыщение селей твердой составляющей, так и на привнос дополнительной влаги в селевые очаги. С одной стороны, они создают водоупорные горизонты на склонах, по которым при снеготаянии и дождях происходит интенсивный сток внутри потенциальных селевых массивов (ПСМ) и его обводнение, приводящее массив в состояние неустойчивого равновесия. А с другой стороны, ММП ограничивают вовлечение материала ПСМ в селевой процесс. Наличие многолетнемерзлых пород оказывает влияние и на формирование водоснежных потоков (ВСП). Возникновение ВСП обусловлено наличием скальных обнажений и многолетнемерзлых пород, на контакте с которыми происходит переувлажнение и переход снежной толщи в движение.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Семикашев, В. В., А. С. Терентьева, and М. С. Гайворонская. "Исследование удовлетворенности качеством теплоснабжения на основе социологических опросов в муниципалитетах, перешедших в ценовые зоны теплоснабжения (на примере г. Рубцовска и р.п. Линево)." In Научные труды 2021, 264–83. Федеральное государственное бюджетное учреждение наук и Институт народнохозяйственного прогнозирования РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.47711/2076-318-2021-264-283.

Full text
Abstract:
Внедрение ценовых зон теплоснабжения (переход на метод альтернативной котельной в тарифообразовании) – основной инвестиционный механизм развития централизованного теплоснабжения в России. Для контроля этого процесса предложен набор ключевых индикаторов функционирования ценовых зон. Один из них – удовлетворенность потребителей качеством теплоснабжения, которая должна оцениваться по результатам соцопросов в соответствующих населенных пунктах. В статье представлена методика и результаты социологических опросов для оценки уровня удовлетворенности конечных потребителей качеством теплоснабжения и дана интерпретация этих оценок для двух первых ценовых зон – г. Рубцовска (Алтайский край) и р. п. Линево (Новосибирская область). По итогам анализа результатов соцопроса в статье представлены рекомендации для Минэнерго и Минстроя России, которые следовало бы учитывать в рамках соглашений между инвестором и муниципалитетом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дроздов, Д. С., Н. М. Бердников, А. Г. Гравис, А. А. Губарьков, О. Е. Пономарева, А. Г. Скворцов, Е. В. Устинова, and А. Г. Царев. "Особенности современного состояния криогенных ландшафтов западной Сибири в зоне островного и прерывистого распространения мерзлоты, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 121. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848030.

Full text
Abstract:
Многолетнемёрзлые породы (ММП) в северотаежных ландшафтах Западной Сибири в XX-XXl веках подверглись существенным изменениям. Повышение температуры ММП, вслед за климатическими изменениями, привело к сокращению площади ММП сливающегося типа и увеличению несливающегося. На этом фоне криогенные ландшафты переходят в лесные (таежные) или болотные на талых породах. Криогенные процессы ведут, преимущественно, к формированию посткриогенного рельефа в виде обширных площадных или локальных термокарстовых осадок поверхности. Изменения рельефа и увеличение глубины сезонного протаивания пород преобразовали гидрогеологические и гидрологические условия стока воды, что, в ряде ландшафтов, увеличивает темпы повышения температуры талых и мёрзлых пород.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мороз, О. С. "СОЦІАЛЬНІ СКЛАДНИКИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В КООРДИНАТАХ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-31.

Full text
Abstract:
У дослідженні розглянуто сутність парадигми сталого розвитку та причини її виникнення і становлення. Висвітлено складники концепції існування та розвитку суспільства в координатах сталого розвитку. Розглянуто сутність поняття «відповідальність бізнесу» та моделі формування відповідального ставлення суб’єктів господарювання до здійснення бізнесової діяльності, доцільність застосування суб’єктами господарювання концепції управління загальною відповідальністю (TRM). Приділено увагу здійсненню переходу від концептуальних засад парадигми економічного розвитку та екстенсивного зростання до сталого розвитку на рівні окремих господарюючих суб’єктів та їхніх об’єднань шляхом проведення певного комплексу заходів, пов’язаних як із погляду організаційного розвитку цього суб’єкта, так і інтеграції усіх процесів управління та приведення їх у відповідність вимогам світових стандартів. Висвітлено заходи щодо оптимізації витрат та екологічної безпеки в діяльності суб’єктів господарювання. Розглянуто поняття соціальної відповідальності бізнесу як із погляду міжнародних нормативних документів, так і як невід’ємного складника діяльності суб’єктів господарювання в координатах сталого розвитку. Проаналізовано формування соціальної політики суб’єктів господарювання як реалізацію соціальних складників відповідальності бізнесу в координатах сталого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Shcherbakov, A. O., V. B. Zhezmer, A. A. Talyzov, and M. R. Baramykov. "СОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ ЭКСПЛУАТАЦИИ ГИДРОМЕЛИОРАТИВНЫХ СИСТЕМ НА ОСНОВЕ СОВРЕМЕННЫХ СРЕДСТВ АВТОМАТИЗАЦИИ." In НАУЧНО-МЕТОДИЧЕСКОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ РАЗВИТИЯ МЕЛИОРАТИВНО-ВОДОХОЗЯЙСТВЕННОГО КОМПЛЕКСА, 6. ФГБНУ «ВНИИГиМ им. А.Н. Костякова», 2020. http://dx.doi.org/10.37738/vniigim.2020.40.25.057.

Full text
Abstract:
Современный этап построения и совершенствования мелиоративных систем характеризуется переходом к передовым технологиям мониторинга и цифровизации. Достижение данной цели возможно только при существенном повышении качества управления гидромелиоративными оросительными системами (ГМС), в том числе за счет применения автоматизированных систем управления технологическими процессами (АСУ ТП). Основное предназначение систем АСУ ТП в гидромелиоративных системах можно определить как целенаправленное ведение технологического процесса подачи воды от водоисточника к конечному потребителю и обеспечение смежных и вышестоящих систем необходимой информацией. Для задач управления работой ГМС применяется пакет SCADA. SCADA (англ. Supervisory Control And Data Acquisition диспетчерское управление и сбор данных) программный пакет, предназначенный для обеспечения работы в реальном времени систем сбора, обработки, отображения и архивирования информации об объекте мониторинга или управления. Данное программное обеспечение устанавливается на компьютеры и для связи с объектом, использует драйверы ввода-вывода или специализированные серверы.The current stage of construction and improvement of reclamation systems is characterized by a transition to advanced monitoring and digitalization technologies. Achieving this goal is possible only with a significant improvement in the quality of management of irrigation and drainage irrigation systems (HMS), including through the use of automated process control systems (ACS TP). The main purpose of automatic process control systems in irrigation and drainage systems can be defined as the targeted management of the technological process of supplying water from the water source to the final consumer and the provision of related and higher systems with the necessary information. For the tasks of managing the work of the HMS, the SCADA package is used. SCADA (English Supervisory Control And Data Acquisition - supervisory control and data collection) is a software package designed to provide real-time operation of systems for collecting, processing, displaying and archiving information about a monitoring or control object. This software is installed on computers and for communication with the object, uses I / O drivers or specialized servers.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Процес переходу"

1

Суксин, Никита Евгеньевич. "ОПРЕДЕЛЕНИЕ КИНЕТИЧЕСКИХ ПАРАМЕТРОВ РАЗЛОЖЕНИЯ ТВЕРДЫХ ОТХОДОВ ГАЛЬВАНИЧЕСКОГО ПРОИЗВОДСТВА РАСТВОРОМ СЕРНОЙ КИСЛОТЫ." In IX ИНФОРМАЦИОННАЯ ШКОЛА МОЛОДОГО УЧЕНОГО. Центральная научная библиотека УрО РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.32460/ishmu-2021-9-0050.

Full text
Abstract:
Исследована кинетика разложения гальванических отходов получения цинковых покрытий растворами серной кислоты. Для вскрытия был применен гидрометаллургический процесс с переходом твердого отхода в раствор. Определены кинетические характеристики исследуемого процесса. Отмечено, что исследуемый процесс относится к реакциям второго порядка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Медведева, Елена Валерьевна, Даурен Куттыбаевич Касымов, and Азамат Кайсарович Капасов. "К вопросу о создании и внедрении единого государственного кадастра недвижимости в Республике Казахстан." In Регулирование земельно-имущественных отношений в России: правовое и геопространственное обеспечение, оценка недвижимости, экология, технологические решения - 2021-2. СГУГиТ, 2021. http://dx.doi.org/10.33764/2687-041x-2021-2-238-245.

Full text
Abstract:
В настоящее время значительное внимание уделяется развитию экономики Республики Казахстан и повышению качества жизни населения, а также созданию условий цифровизации всех сфер деятельности населения. Статья посвящена процессу создания и внедрения единого государственного кадастра недвижимости в Республике Казахстан. Выделены основные цели реализации программы «Цифровой Казахстан», благодаря которой начался процесс создания единого государственного кадастра недвижимости. Произведен анализ ранее существовавших автоматизированных информационных систем ведения государственного земельного кадастра, которые находились в собственности и ведении различных государственных органов. Выделены проблемные вопросы, необходимость внедрения ЕГКН в Республике Казахстан при реализации программы «Цифровой Казахстан». В статье также уделяется внимание к планируемому переходу на новую систему координат к 2022 году, представляющую собой общую земную систему на территорию Казахстана с отчетной основой от центра масс Земли.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Далакова, Л. М. "ANALYSIS OF CONCEPTS AND CHARACTERISTICS OF DISTANCE LEARNING." In Образование будущего: Материалы II Всероссийской научно-практической конференции с международным участием. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.34708/gstou.conf.2021.27.75.001.

Full text
Abstract:
Современный мир диктует новые условия построения образовательного процесса. Любая образовательная организация, которая рассчитывает не просто оставаться на плаву в нынешних условиях цифровой экономики, но и следовать по пути развития и стремиться занять лидирующие позиции на рынке образовательных услуг, должна ставить перед собой четкую цель - переход на цифровую модель реализации процессов и услуг. Реализация новой организационной модели и изменение механизмов управления вузом на основе современных цифровых технологий позволит повысить качество и доступность образовательных услуг. Дистанционные образовательные технологии призваны помочь решить задачи по переходу к качественному, неограниченному пространством и временем, образовательному процессу. В первую очередь образовательной организации необходимо разработать для себя нормативную базу, основанную на нормативно-правовых документах Минобрнауки России The modern world dictates new conditions for building the educational process. Any educational organization that expects not only to stay afloat in the current digital economy, but also to follow the development path and strive to take a leading position in the educational services market, should set a clear goal for itself - the transition to a digital model for the implementation of processes and services.The implementation of a new organizational model and a change in the management mechanisms of the university based on modern digital technologies will improve the quality and availability of educational services. Distance learning technologies are designed to help solve the problems of transition to a high-quality, unlimited space and time, educational process. First of all, the educational organization needs to develop a regulatory framework for itself, based on the regulatory documents of the Ministry of Education and Science of Russia
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сенотрусова, П. О., and Н. О. Пиков. "ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫЕ ВОЗМОЖНОСТИ ВИРТУАЛЬНОЙ АРХЕОЛОГИИ (ОПЫТ ПРАКТИЧЕСКОГО ИСПОЛЬЗОВАНИЯ)." In VIRTUAL ARCHAEOLOGY. SIBERIAN FEDERAL UNIVERSITY, 2021. http://dx.doi.org/10.17516/sibvirarch-011.

Full text
Abstract:
Глобальные вызовы современного мира приводят к трансформации высшей школы, в том числе и в нашей стране. И если в предшествующие годы этот процесс был относительно плавным, то пандемия COVID-19 просто не оставила университетам выбора. В новых условиях только тотальный переход к дистанционным образовательным технологиям позволил сохранить учебный процесс.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Levashow, V. Yu, and A. P. krukov. "Применение информационных технологий к экспериментальному исследованию и численному моделированию неравновесных процессов." In FIT-M 2020. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-75-1.2020.225.229.

Full text
Abstract:
Рассматриваются особенности и возможности использования современных информационных технологий для моделирования неравновесных процессов. В качестве примера такого рода явлений рассматриваются две ситуации — неравновесные процессы в ударно нагретых газах, фазовые переходы на поверхности пар-жидкость
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Николаев, М. В., and О. В. Шатаева. "Problems of the development of integration processes and the international division of labor in the modern conditions of the digital economy." In Современное социально-гуманитарное образование: векторы развития в год науки и технологий: материалы VI международной конференции (г. Москва, МПГУ, 22–23 апреля 2021 г.). Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.37492/etno.2021.42.87.005.

Full text
Abstract:
в статье рассматриваются вопросы и проблемы развития интеграционных процессов и международного разделения труда, процесс изменения цепочек поставок и структуры хозяйственных связей, причины перехода к локализации производства. the article examines the issues and problems of the development of integration processes and the international division of labor, the process of changing supply chains and the structure of economic ties, the reasons for the transition to the localization of production.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Eremeeva, Aigiina. "Факторы, препятствующие эффективному процессу образования, возникшие в обучении учащихся при переходе на дистанционное обучение." In Афанасьевские чтения. Инновации и традиции педагогической науки. Киров: Межрегиональный центр инновационных технологий в образовании, 2022. http://dx.doi.org/10.52376/978-5-907541-34-4_171.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Юхман, Ярина, Тетяна Петрушка, and Руслан Курішин. "ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЦЕСУ УХВАЛЕННЯ РІШЕНЬ ПРО ПЕРЕХІД ПІДПРИЄМСТВ НА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧИЙ ТИП ЇХ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ." In KORSZERŰ MŰSZEREK ÉS ALGORITMUSA TAPASZTALATI ÉS ELMÉLETI TUDOMÁNYOS KUTATÁSI. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/18.09.2020.v1.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Demchenko, A. A., G. A. Esenkova, and T. P. Aldokhina. "CIRCULAR ECONOMY AND SUSTAINABLE DEVELOPMENT: TOWARDS ECOLOGIZATION AND IMPROVING THE EFFICIENCY OF SECONDARY RESOURCES USE." In All-Russian Scientific Conference, dedicated to the 90th anniversary of the Voronezh State Forestry University named after G.F. Morozov. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-73-7.2020.324.329.

Full text
Abstract:
В начале XXI века важнейшим фактором реализации перехода к устойчивому развитию стало внедрение ресурсосберегающих технологий, на длительную перспективу обеспечивающих производство экологически безопасной высококачественной продукции с оптимальными энерго- и материалоемкостью, дальнейшее совершенствование применяемых технологий, разработку и быстрое внедрение инновационных технологий ресурсосбережения. Действующими долгосрочными концептуальными и программностратегическими документами по устойчивому развитию Российской Федерации и ее регионов, отраслей и секторов национальной экономики неизменно предусматривается внедрение и расширение сферы действия экономики замкнутого цикла. Экономику предполагается модернизировать за счет инновационных технологий, поддержки отдельных отраслей, программ экологического развития страны. В проводимом исследовании авторы анализируют процессы формирования циркулярной экономики в рамках поэтапного перехода к современному варианту устойчивого социо-эколого-экономического развития. Раскрывается роль циркулярной экономики в ресурсосбережении, минимизации отходов и сокращении давления на окружающую среду при одновременном достижении значимых социально-экономических результатов
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Насыбуллин, С. С. "Цифровизация туристической отрасли." In Наука России: Цели и задачи. НЦ "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-04-2021-112.

Full text
Abstract:
Данная статья посвящена исследованию цифровой трансформации туристической отрасли. Важной особенностью мирового туризма становится относительная устойчивость данного сектора в периоды экологического спада или геополитической нестабильности. Вместе с тем бизнес-процессы в туризме все чаще переходят в цифровое пространство. Использование современных алгоритмов повышает скорость работы, позволяя решать более масштабные проблемы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Процес переходу"

1

Соловйов, В. М. Індустрія 4.0 і проблеми освіти. ПП Щербатих, April 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1283.

Full text
Abstract:
В епоху інформаційного суспільства, розвитку концепції Індустрії 4.0, найбільш онкурентоспроможними виявляться вузи, здатні втілити ідеї створення smart-університету. Вони можуть скласти базу для реалізації в Україні концепцій smart-освіти, smart-економіки і smart-суспільства. Для переходу вузу до розряду smart-університетів необхідно: - зміна організаційної структури вузу з переходом до децентралізованих моделей системи управління і процесного управління; - використання в освітньому процесі інноваційних інформаційно-комунікаційних технологій, що дозволяють перейти від традиційної системи дистанційної освіти до гнучкої системи формування індивідуалізованих освітніх траєкторій з використанням освітнього контенту кращих світових і вітчизняних університетів, що знаходиться у відкритому доступі; - використання в управлінні науково-освітнім процесом і вузом в цілому сучасних керуючих і аналітичних інформаційних систем і відповідної інфраструктури, що забезпечують реалізацію ідей Індустрії 4.0 стосовно вищого навчального закладу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ків, А. Є., and В. М. Соловйов. Сучасні підходи до моделювання творчих здібностей. [б. в.], October 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1552.

Full text
Abstract:
У даній роботі ми аналізуємо можливості двох системних підходів комп’ютерного моделювання процесів творчого мислення. Перший з них базується на моделі простору мислення, що містить дискретні мислення елементи, кожен з яких відповідає даному етапу мислення людини в процесі його переходу до вирішення проблеми. Елементи мислення можна розділити на різні групи для різновидів моделі. Зокрема, це можуть бути три групи: ефективні, неправильні та проміжні кроки. У цьому випадку можуть бути записані три диференціальні рівняння, які описують кінетику кроків кожного типу. Такі рівняння відомі в природничих науках і добре вивчені математично. Аналіз результатів моделювання дозволяє вказати нові принципи розробки комп'ютерного тестування параметрів мислення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Комаров, Володимир Олексійови. Історичні теорії як вершина піраміди повноцінної шкільної освіти (на прикладі вивчення історії Великої Британії). Всесвітня історія. 9 клас. КДПУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4863.

Full text
Abstract:
Розкрито особливості застосування вчителем у процесі навчання відповідних методичних форм опрацювання навчального матеріалу та системи запитань різного пізнавального спрямування в умовах поступового переходу від фактологічного рівня до теоретичного, що дозволяє формувати повноцінні історичні знання учнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Алдабергенова, С. Б., В. Г. Карпов, К. В. Коугия, А. Б. Певцов, Володимир Миколайович Соловйов, and Н. А. Феоктистов. Электронные состояния в аморфном полупроводнике с подвижными примесями. Термостимулированные процессы в α-Si:H. ФТИ им. А.Ф.Иоффе, 1990. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1014.

Full text
Abstract:
Экспериментально исследованы электрические и оптические свойства гидрогенизированного аморфного кремния в условиях высокой подвижности атомов водорода (при температурах порядка и выше комнатной). Измеренные величины обнаруживают нетривиальные температурные зависимости, обусловленные изменениями структуры при термостимулированной диффузии водорода. Развита феноменологическая модель изменения электронных свойств аморфного полупроводника при структурных перестройках. Она основана на рассмотрении ансамбля случайных двухъямных потенциалов, переходы в которых меняют электронные состояния. Предложена микроскопическая интерпретация, основанная на учете прямого взаимодействия подвижных атомов примеси с локализованными электронами. Это взаимодействие ответственно за образование флуктуонных состояний, структура и свойства которых определяются случайным характером потенциального рельефа примесных атомов в аморфном веществе. Изменения электронных и оптических свойств аморфного полупроводника связаны с диффузионными процессами образования и распада флуктуонных состояний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Семеріков, Сергій Олексійович. Стабілізація курсів інформатики як засіб фундаменталізації інформатичної освіти. Рідна школа, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/896.

Full text
Abstract:
Перехід від індустріальної до постіндустріальної цивілізації, що розпочався в останні десятиліття, призводить до підвищення наукомісткості виробництва, впровадження безвідходних технологій, мініатюризації (аж до нанорівня) та гуманізації техніки. Формування інформаційного суспільства, що супроводжує цей процес, призводить до інтернаціоналізації та децентралізації виробництва, створення розподілених виробничих структур. Обумовлене цим зростання швидкості застарівання технологічних знань (особливо в інформатиці) породило концепцію “навчання впродовж усього життя”. Гуманістична спрямованість цієї концепції та відповідна технологічна підтримка роблять її дуже привабливою, особливо при реалізації в системах дистанційного навчання. Будь-який працюючий фахівець при дистанційній формі навчання може швидко оновити знання та навички із своєї предметної області, реалізуючі при цьому власні прагматичні, вузькоспеціалізовані цілі навчання, що призводить до дедалі більшого зростання ролі технологічної (прикладної) складової. Проте при цьому ми неминуче зіштовхуємося з природними обмеженнями, обумовленими відсутністю або недостатністю фундаментальної бази. Так, саме “технологічний уклін” породив одну з головних проблем, з якою стикаються викладачі інформатики – необхідність швидкого реагування на зміни в цій галузі з подальшою адаптацією програмно-методичного забезпечення відповідних курсів. При цьому практично не розрізняються суттєві зміни (такі, що вимагають модифікації окремих теоретичних положень), та несуттєві (пов’язані переважно з оновленням застосовуваного програмного забезпечення). Огляд підручників та навчальних посібників з інформатики показує, що головними причинами їх застарівання є штучне прив’язування змісту курсу інформатики до технологічної складової – використовуваного програмного забезпечення. Особливо яскраво це проявляється в курсах, пов’язаних з вивченням прикладного програмного забезпечення, операційних систем, проектування інтерфейсів користувача, системного програмування та ін. Штучно нав’язувана “мода” на постійне оновлення апаратного та програмного забезпечення, спрямована на задоволення комерційних потреб фірм-виробників, в силу свого походження не повинна впливати на зміст курсу інформатики. Наслідування їй в процесі навчання інформатики не здатне сформувати компетентного спеціаліста, тому що призводить до переорієнтацію інформатичної освіти виключно на прикладну підготовку, що не дозволяє реалізувати в процесі навчання принципи системності, науковості та міждисциплінарності, які забезпечуються саме фундаментальною підготовкою, основу якої складають загальнотеоретичні, фундаментальні та міждисциплінарні знання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ків, Арнольд Юхимович, Володимир Миколайович Соловйов, and Татьяна Ивановна Максимова. Моделирование стабилизации поверхности (001) Si низкоэнергетическими ионами. Видавничий відділ КДПУ, 1999. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1022.

Full text
Abstract:
Анализ особенностей формирования и влияния радиационных допороговых и послепороговых дефектов на основные физические процессы в полупроводниках привел нас к следующему предположению. Облучение поверхности кремния нейтральными ионами с энергиями, меньшими энергии дефектообразования Ed может способствовать переходу ее структуры в энергетически более стабильное состояние. Этот метод стабилизации поверхности может быть более предпочтительным, чем использование распространенной в настоящее время ионной бомбардировки с энергиями ионов порядка нескольких килоэлектронвольт, которая может приводить к значительным перестройкам приповерхностных слоев.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шокалюк, Світлана Вікторівна, and Сергій Олексійович Семеріков. Інноваційні інформаційно-комунікаційні технології у післядипломній педагогічній освіті. Видавничий центр КТУ, November 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/920.

Full text
Abstract:
Педагогічна діяльність як інформаційна технологія завжди вимагала великих обсягів різнобічних знань, засобів їх подання в процесі навчання, збереження та творчої переробки. Сучасний етап розвитку інформаційного суспільства, що визначається переходом до економіки знань, вимагає зміщення уваги методики навчання саме на інструменти обробки інформації – інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ). Одне з головних завдань освіти в умовах розвитку інформаційного суспільства – навчити учнів і студентів використовувати сучасні ІКТ. У зв’язку із цим виникає нагальна потреба в прискоренні підготовки та перепідготовки викладачів та фахівців у сфері ІКТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Хараджян, Наталя Анатоліївна, and Володимир Миколайович Соловйов. Формирование научного мировоззрения средствами математического моделирования. Видавничий відділ КДПУ, 2000. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1058.

Full text
Abstract:
Современные требования к подготовке высококвалифицированных специалистов ставят перед выпускниками средней школы задачу овладения основами фундаментальных знаний, отражающими новейшие достижения науки. Проникновение математических методов в самые разнообразные сферы человеческой деятельности дает возможность пользоваться принципиально новыми методами и средствами исследования. Однако при традиционном изучении математики большинство учеников формально подходят к приобретаемым знаниям. В результате оказывается, что этих познаний далеко не достаточно для решения той или иной прикладной задачи: необходимы еще навыки в постановке задачи, в переходе от нее к математической модели и в исследовании этой модели. Восполнить этот пробел призван спецкурс «Методы математического моделирования в школе».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шестопалова (Бондар), Катерина Миколаївна. Цінності та життєві смисли юнацтва українського відлуння-покоління Y. Національна академія педагогічних наук України, Інститут соціальної та політичної психології, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4398.

Full text
Abstract:
Узагальнено тенденції соціалізації молодих людей 18-20 років у контексті концепції переходу від цінностей відлуння-покоління Y до цінностей покоління Z. Емпіричним шляхом за допомогою методу якісних структур (І. Калінаускас, М. Бахтін), кореляційного аналізу та методу встановлення кореляційних плеяд виявлено психологічні взаємозв’язки ціннісної і смислової сфери та копінг-стратегій української молоді. Встановлено, що для цієї вікової групи основною цінністю є гедонізм, а життєвими цілями–влада, статус, саморегуляція. З’ясовано, що типові для вибірки поведінкові копінги мають неадаптивний характер, проте в деяких випадках, у кризових ситуаціях вони можуть ставати адаптивними. За методологічну основу дослідження взято ідею ДО Леонтьєва про систему життєвих смислів людини (на основі чуттєвого досвіду та суб’єктивної інтерпретації і перетворення об’єктивної реальності у всіх взаємовідносинах з навколишнім світом) та ідею N. Howe і W. Strauss про прагнення кожного наступного покоління відрізнятися від попереднього.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography