Academic literature on the topic 'Пропедевтична підготовка'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Пропедевтична підготовка.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Пропедевтична підготовка"

1

ДЯЧЕНКО, Алла. "Трансформація європейської художньо-промислової освіти у дизайн-освіту." EUROPEAN HUMANITIES STUDIES: State and Society 3, no. II (November 30, 2019): 170–89. http://dx.doi.org/10.38014/ehs-ss.2019.3-ii.13.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено сутність понять «художньо-промислова освіта», «дизайн», «дизайн-освіта». Розглянуто процес трансформації художньо-промислової освіти в період Середніх віків (панівною формою навчального процесу було «демонстративне навчання», що представляло собою «знання - уміння», яке передається лише шляхом засвоєння певного набору практичних навичок), епоху Відродження (художників готували в спеціалізованих навчальних закладах - академіях, де метою освіти стало виховання яскравої творчої особистості, а замість ремісничого «заучування» учні отримували, поряд з професійними, глибокі теоретичні знання) та Просвітництва (в результаті відокремлення професій освіта стала розглядатись не як процес набуття універсальних знань, а як система певного набору відомостей і професійних навичок). З’ясовано основні етапи трансформації європейської художньо-промислової освіти у дизайн-освіту (Англія – діяльність Королівського коледжу мистецтв - світового лідера у підготовці дизайнерів; Франція – створення Інституту технічної естетики, задуманий як громадська організація, яка покликана об'єднувати зусилля представників різних кіл, що спрямовані на розвиток і пропаганду дизайну; Німеччина – діяльність навчального закладу Баухауза; Італія – підготовка дизайнерів за «італійською моделлю» відрізнялася плюралізмом авторських педагогічних концепцій і відсутністю загальноприйнятого підходу до розуміння цілей, засобів і методів навчання). Відзначено, що одним з головних нововведень перших дизайнерських шкіл стали пропедевтичні курси. В рамках цих курсів не тільки апробовувалися нові форми навчання студентів, а й розроблялися наукові основи художнього формоутворення. В пропедевтичній моделі освоєння проектної діяльності відбувається шляхом переходу від загальних формалізованих композиційних засобів і методів просторового формоутворення до наступного поступового наповнення конкретними умовами і чинниками. Виокремлено фактори визначення змісту професійної підготовки дизайнерів. Наведено характерні риси сучасної європейської системи дизайн-освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Максимова, Алла. "ПЕДАГОГІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ ПОЕТАПНОГО РОЗВИТКУ ПРОЕКТНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ ДИЗАЙНЕРІВ-ГРАФІКІВ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ." Мистецька освіта: зміст, технології, менеджмент, no. 14 (December 28, 2019): 189–200. http://dx.doi.org/10.37041/2410-4434-2019-14-13.

Full text
Abstract:
У статті розглядається суть авторської технології поетапного розвитку проектної культури майбутніх дизайнерів-графіків у професійній підготовці в мистецьких закладах вищої освіти, що розроблена з урахуванням своєрідності становлення проектної культури відповідно до вимог цілісності, системності, керованості означеного процесу. Технологія поетапного розвитку проектної культури поєднує три етапи (пропедевтично-підготовчий, професійної ідентифікації, творчої самореалізації у проектній діяльності) й актуалізує розвиток художньо-естетичних якостей, асоціативно-образного мислення, сприяє поглибленню теоретичних знань, удосконаленню практичних умінь щодо створення цілісних гармонійних образів, перспективних іміджевих проектів, прогнозування тенденцій становлення графічного дизайну.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Vysochyna, I. L., I. V. Avramenko, and N. S. Bashkirova. "ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ НА КАФЕДРІ СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ ДЗ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ МОЗ УКРАЇНИ» ОЧИМА СТУДЕНТІВ-МЕДИКІВ ДРУГОГО КУРСУ (АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ АНОНІМНОГО АНКЕТУВАННЯ)." Медична освіта, no. 4 (January 6, 2021): 5–9. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2020.4.11649.

Full text
Abstract:
Інформаційні комп’ютерні технології стали невід’ємною частиною освітянського процесу сучасного покоління студентів, у тому числі і студентів медичних ВНЗ, за складних протипандемічних умов, що обумовило напрямок дійсного дослідження, а саме аналіз думки студентів медичних вузів щодо використання дистанційного навчання в умовах карантину під час пандемії COVID-19. Саме тому метою нашого дослідження було провести аналіз результатів анонімного анкетування студентів 2 курсу стоматологічного факультету ДЗ «ДМА», щодо виправдання власних сподівань у відношенні до якості підготовки в дистанційному форматі в умовах карантину COVID-19 під час вивчення дисципліни «Пропедевтика внутрішньої медицини», що дозволить дати оцінку формату on-line викладання очима студентів. Для реалізації вищезазначеної мети було проведено анонімне онлайн-опитування 2-х груп іноземних (російськомовних) студентів 2 курсу (n = 45 студентів) за допомогою платформи Google Form. Узагальнення результатів анонімного анкетування констатувало наявність різного рівня оцінювання (в балах від 1 до 10) такої складової, як виправдання власних сподівань щодо якості підготовки в дистанційному форматі – інтерквартильний розподіл середньої становив 8 балів (МЕ = 8 Q1; Q3 (7; 9,75)), але якість рівня покращення власних практичних компетенцій – лише 5,5 бала (МЕ = 5,5 Q1; Q3 (5; 8)). Найчастішою пропозицією для покращення якості навчання, на думку студентів 2 курсу стоматологічного факультету, є збільшення можливостей для відпрацювання практичних навичок та професійних компетенцій. У переважній більшості студенти 2 курсу стоматологічного факультету мають думку щодо отримання позитивного досвіду навчання в дистанційному форматі, розцінюючи його як нагоду для саморозвитку та самостійного поглиблення теоретичної бази знань. Студенти 2 курсу стоматологічного факультету при вивченні дисципліни «Пропедевтика внутрішньої медицини» вважають, що дистанційна форма навчання може бути лише доповненням до очної частини, а не як тривала самостійна одиниця освітнього процесу, отже, специфіка обраної професії пов’язана з необхідністю засвоєння і вдосконалення практичних навичок та професійних компетенцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ВОЛИНЕЦЬ, Тетяна. "МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПУ НАСТУПНОСТІ В НАВЧАННІ ФІЗИКИ В ЗАКЛАДАХ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ІІ СТУПЕНЯ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (April 29, 2021): 153–58. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2021-1-1-153-158.

Full text
Abstract:
У статті висвітлені основні недоліки предметної компетентності учнів з фізики при вивченні курсу природознавства, що призводять до порушення принципу наступності в навчанні фізики в закладах середньої освіти ІІ ступеня. Визначені та обґрунтовати педагогічні умови, необхідні для забезпечення можливостей реалізації цього принципу в межах природничої освітньої галузі. Доведено, що курс природознавства 5-го класу є необхідною сполучною ланкою в цілісній системі освітньої галузі «Природознавство», яка в достатній мірі здатна забезпечити підготовку учнів до початку вивчення систематичного курсу фізики у 7–9-х классах. Запропоновано модель реалізації наступності у формуванні знань з фізики при вивченні природознавства і фізики в закладах середньої освіти ІІ ступеня. Досліджено й обґрунтовано необхідні критерії відбору змісту і методів навчання в процесі засвоєння учнями фізичної компоненти природничої освітньої галузі на основі пропедевтичних знань, здобутих на попередніх освітніх етапах. Ключові слова: освітня галузь «Природознавство», наступність у навчанні природознавства і фізики, факультативаний курс.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Довжук, Н. Ш. "Зміст і структура пропедевтичної професійної адаптації майбутніх викладачів медико-біологічних дисциплін в умовах магістерської підготовки у вищих закладах освіти." Науковий вісник Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського. Педагогічні науки, no. 4 (117) (2017): 22–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Yantsur, Lyubov, and Микола Янцур. "ФОРМУВАННЯ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ІНТЕРЕСУ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДОРОСЛИХ." Інноватика у вихованні, no. 10 (November 7, 2019): 299–304. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v1i10.178.

Full text
Abstract:
В статті розглядається актуальна для сьогодення проблема профорієнтації , зокрема її пропедевтичний етап, який охоплює період дошкільного дитинства. Зосереджена увага на формуванні у старших дошкільників інтересу до професійної діяльності дорослих. В основу змісту цього процесу покладена класифікація професій Є.О. Клімова за предметом, метою, знаряддями та умовами праці. Здійснюючи елементарний аналіз професій за нею, дошкільники повинні вміти виділяти три основні компоненти: назва професії, її основний зміст, користь професії для суспільства. При формуванні інтересу до професійної діяльності дорослих слід основну увагу зосередити на розвитку різностороннього інтересу до різних професій через активізацію пізнавальної діяльності дітей, надаючи перевагу активним формам і методам: екскурсіям, сюжетно-рольовим іграм, дидактичним іграм, іграм-вправам, різним змаганням, поєднуючи їх з традиційними методами, широко використовуючи сучасні технічні засоби та інформаційно-комунікаційні технології. У цьому віці повинна проводитися підготовча робота з профорієнтації, результатом якої є сформоване у старших дошкільників позитивне ставлення до праці і професійної діяльності. Показником інтересу старших дошкільників до праці дорослих є їх ігрова діяльність, зокрема сюжетно-рольові ігри, в яких діти беруть на себе ту чи іншу роль.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

K.V., Niedialkova. "FORMATION OF COMPONENT OF METHODICAL COMPETENCE OF FUTURE MATHEMATICS TEACHERS ABOUT TEACHING PUPILS TO PROVE MATHEMATICAL STATEMENTS." Collection of Research Papers Pedagogical sciences, no. 90 (November 4, 2020): 110–18. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2413-1865/2020-90-18.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження визначається положенням, що вивчення теорем та їх доведень є одним з ключових завдань шкільного курсу математики і водночас важливою методичною проблемою, оскільки останнім часом засвідчується зменшення інтересу здобувачів середньої освіти до доказових міркувань. Метою статті є з’ясування й експериментальна перевірка умов ефективного формування складника методичної компетентності майбутніх учителів математики щодо навчання учнів доводити математичні твердження. Під час педагогічного експерименту автором було використано власні мето-дичні розробки з досліджуваної теми, включаючи демонстрацію основних етапів роботи над теоремами, тестові завдання, завдання для самостійної та індивідуальної роботи, презентації, QR-словник понять теми дослідження тощо. Для реалізації експерименту та з’ясування його ефективності використано такі методи, як-от: аналіз нормативних освітніх документів, педагогічне спостереження, анкетування студентів, бесіди з учителями і викладачами, аналіз модульних контрольних робіт з фахової дисципліни «Шкільний курс математики і методика його навчання», математична обробка результатів експеримен-тальної роботи. Висновками з проведеної роботи були визначені умови щодо вдосконалення фахової підготовки майбутніх учителів математики стосовно формування такого складника їхньої методичної компетентності, як навчання учнів доводити математичні твердження, із-поміж яких: вміння здійсню-вати пропедевтичну роботу; набуття глибоких і міцних знань щодо логічних основ ШКМ, принципів і прийомів навчання школярів готових доведень та самостійного пошуку учнями доведень математич-них тверджень; здійснення творчого підходу до реалізації основних етапів роботи з теоремами; усві-домлення значущості та доречності застосування різних способів доведень теорем; урізноманітнення викладачем фахових дисциплін методів, засобів, форм організації навчальної діяльності студентів та ін.Перспективою подальших досліджень є визначення умов підвищення ефективності формування інших складників методичної компетентності майбутніх учителів математики. The relevance of the article is determined by the fact that the study of theorems and their proofs is one of the main tasks of the school course of mathematics and, at the same time, an important methodical problem, as recently there has been a decrease in pupils’ interest in evidence. The purpose of the article is to clarify and experimentally test the conditions for the effective formation of a component of the methodological competence of future mathematics teachers to teach pupils to prove mathematical statements. During the pedagogical experiment the author used his own methodical tasks on the research topic, including demonstration of the main stages of work on theorems, test tasks, tasks for independent and individual work, presentations, QR-dictionary of research topic concepts, etc. To implement the experiment and determine its effectiveness, the following methods were used: analysis of normative educational documents, pedagogical observation, questionnaires of students, conversations with teachers, analysis of modular tests in the discipline “School course of mathematics and methods of its teaching”, mathematical processing of results of experimental work. The conclusions of the research are certain conditions for improving the professional training of future teachers of mathematics, namely: the formation of such a component of their methodical competence as teaching pupils to prove mathematical statements. Among these conditions are ability to carry out propaedeutic work; acquisition of deep and solid knowledge about the logical foundations of SCM, principles and methods of teaching pupils ready-made proofs and independent search by pupils for proofs of mathematical statements; using of a creative approach to the implementation of the main stages of work with theorems; awareness of the significance and appropriateness of the application of different methods of proving theorems; diversification by the professor of methods, means, forms of the organization of educational activity of students, etc.The prospect of further research is to determine the conditions for improving the effectiveness of the formation of other components of methodical competence of future teachers of mathematics.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Нечитайло, Ю. М., О. Г. Буряк, and Д. Ю. Нечитайло. "ДОСВІД ВИКЛАДАННЯ ІНОЗЕМНИМ СТУДЕНТАМ НА КАФЕДРІ ПРОПЕДЕВТИКИ ДИТЯЧИХ ХВОРОБ." Медична освіта, no. 4 (August 30, 2013). http://dx.doi.org/10.11603/me.v0i4.1358.

Full text
Abstract:
У статті розкривається досвід викладання пропедевтичної педіатрії на кафедрі пропедевтики дитячих хвороб у Буко-<br />винському державному медичному університеті за кредитно-модульною системою студентам з англомовною формою<br />навчання. Описані основні методики, що застосовуються в процесі навчання, роль самостійної підготовки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ilashchuk, T. O., and L. V. Mikulets. "СИМУЛЯЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ ПРИ ВИВЧЕННІ ПРОПЕДЕВТИКИ ВНУТРІШНІХ ХВОРОБ." Медична освіта, no. 2 (October 24, 2017). http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2017.2.7882.

Full text
Abstract:
Мета роботи – оцінити ефективність проведення навчальних симуляційних тренінгів на практичних заняттях із дисципліни «Пропедевтика внутрішніх хвороб» у студентів ІІІ курсe зі спеціальності «Лікувальна справа» у підвищенні якості освітнього процесу.Основна частина. Відпрацювання практичних навичок на тренажері дає можливість студентам краще оволодіти методиками, зокрема, можливість повторення і відпрацювання її до автоматизму. Також збільшуються можливості викладача як проконтролювати певний навик, так і доповнити його елементами ускладнення: поєднувати норму з патологією (наприклад: норма – серцево-судинна система, патологія зі сторони системи органів дихання), а також поєднувати різну патологію даних систем.Висновки. Симуляційне навчання доповнює підготовку студентів до реальної клінічної практики. Крім того, воно забезпечує контроль викладача за якістю виконання кожним студентом практичних навичок і також сприяє формуванню у студентів професійної компетентності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Chorna, Viktoriia, and Iryna Yakovenko. "THE PROPAEDEUTIC TO PREPARATION FOR THE PROCESS OF WRITTEN IN CHILDREN WITH DISABLED LINGUISTICS." Young Scientist 2, no. 66 (February 2019). http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2019-2-66-110.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Пропедевтична підготовка"

1

Лісачук, Лідія Миколаївна, and Наталія Леонівна Семяннікова. "Особливості організації практичних занять з природничих дисциплін в процесі пропедевтичної підготовки іноземних студентів." Thesis, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/33269.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Богославець, Л. П. "Особливості пропедевтичної підготовки студентів-іноземців до навчання в університетах України." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13002.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Семяннікова, Наталія Леонівна. "Диференціація – один з ефективних методів роботи з іноземними студентами на етапі пропедевтичної підготовки." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41376.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Корчук, Олена Юріївна. "Вирішення задач як основний елемент пропедевтичної підготовки іноземних студентів з фізики на інженерно-технічних спеціальностях." Thesis, Науково-методичні проблеми мовної підготовки іноземних студентів: І міжнар. наук.-практ.конф., 10-11 квітня 2008 р.: тези доп. – К., 2008. – С. 43-44, 2008. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/35492.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Корчук, Олена Юріївна. "РОЛЬ І МІСЦЕ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ З ФІЗИКИ У ПРОПЕДЕВТИЧНІЙ ПІДГОТОВЦІ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ НА ІНЖЕНЕРНО-ТЕХНІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЯХ." Thesis, Науково-методичні проблеми мовної підготовки іноземних студентів: матеріали VІI Міжнародної науково-практичної конференції. 17-18 квітня 2014 р. / За заг. ред. М. М. Бондарчук, І. В. Жогіної. – К.: Вид-во Нац. авіац. ун-ту «НАУ-друк», 2014. 170 с. (C.70-71), 2014. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/29523.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Пропедевтична підготовка"

1

Семеріков, Сергій Олексійович, Ілля Олександрович Теплицький, and Олександр Павлович Поліщук. Ряди Фур’є в задачах відновлення залежностей у курсі вищої математики в технічному ВНЗ. Видавничий відділ НМетАУ, April 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/964.

Full text
Abstract:
Розглядом перетворення Фур’є (та його частинного випадку – рядів Фур’є) традиційно завершується курс вищої математики у технічних ВНЗ. Зважаючи на високу практичну значущість цієї теми для подальшої професійної діяльності майбутніх інженерів за будь-яким напрямом підготовки, доцільним є пропедевтика деяких із задач опрацювання сигналів, автоматичного управління тощо на практичних заняттях з вищої математики. Розглянемо просту модель відновлення невідомої залежності за набором вимірювань, що може бути за 20 хвилин заняття реалізована у мобільному математичному середовищі «Вища математика».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography