Academic literature on the topic 'Проект енергетичний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Проект енергетичний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Проект енергетичний"

1

Zavgorodnia , S. Р. "Концептуалізація соціального явища «енергетична бідність»." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 5 (October 2, 2021): 99–111. http://dx.doi.org/10.32886/10.32886/instzak.2021.05.11.

Full text
Abstract:
Створення конкурентних енергетичних ринків, що передбачається відповідно до членства в Енергетичному Співтоваристві, надасть змогу забезпечити доступність енергії для населення шляхом становлення споживачів як активних учасників енергетичного ринку, захисту уразливих споживачів енергоресурсів, боротьби з енергетичною бідністю. Енергетичні ресурси для населення залишаються невід’ємним елементом життєдіяльності, а рівень споживання енергії та структура використання палива населенням тісно корелюють із соціально-економічним розвитком суспільства. Зважаючи на сучасний розвиток країн, енергетична бідність може проявлятися по-різному – через відсутність доступу до сучасних енергетичних послуг, надійності постачання, відсутність доступу до енергоресурсів за доступними для населення цінами тощо. Метою статті є висвітлення концептуальних засад соціального явища «енергетична бідність» і на основі цього уточнення його формулювання. Науковою новизною є авторське визначення поняття «енергетична бідність», принциповою відмінністю якого від відомих раніше позицій авторів є формулювання на основі системного дослідження когнітивних ознак енергетичної бідності, аналізу особливостей їх прояву в сучасному світі загалом та в реаліях сьогодення України. Висновок. Під дефініцією «енергетична бідність» пропонується розуміти стан, за якого окремі групи та шари населення вимушено позбавлені можливості задовольнити свої потреби в енергетичних ресурсах у відповідних видах і обсягах, що необхідні для підтримання способу життя, притаманного конкретному суспільству в конкретний період, та для подальшого суспільного розвитку. Для упередження енергетичної бідності пропонується під час розроблення проекту Стратегії енергетичної безпеки, а також у межах опрацювання проекту Закону про енергетичну ефективність передбачити визначення на національному рівні терміна «енергетична бідність».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Опімах, Р. Є. "Енергетичний проект "Одеса-Броди": стан і перспективи." Стратегічні пріоритети, no. 4 (5) (2007): 117–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Опімах, Р. Є. "Енергетичний проект "Одеса-Броди": стан і перспективи." Стратегічні пріоритети, no. 4 (5) (2007): 117–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Опімах, Р. Є. "Енергетичний проект "Одеса-Броди": стан і перспективи." Стратегічні пріоритети, no. 4 (5) (2007): 117–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Опімах, Р. Є. "Енергетичний проект "Одеса-Броди": стан і перспективи." Стратегічні пріоритети, no. 4 (5) (2007): 117–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Печеранський, І. П. "Енергетична етика – прикладна етика чи не завжди етика?" Studies in history and philosophy of science and technology 29, no. 2 (December 5, 2020): 3–11. http://dx.doi.org/10.15421/272015.

Full text
Abstract:
У процесі з’ясування предметної специфіки енергетичної етики було доведено, що, незважаючи на тривалий період актуалізації моральних питань, пов’язаних з енергетичними рішеннями у глобальному та національному масштабах, її дослідницьке поле починає формуватися лише на початку ХХІ ст. й досі цей процес триває. Розглянуто моральні колізії, які закладено у питаннях виробництва й вжитку енергії, енергетичної безпеки, наявних ініціатив у царині енергоефективності та отримання чистої енергії з поновлюваних джерел, а також пов’язаних із розвитком енергетичної галузі як такої. Наголошено, що сьогодні не існує універсального керівництва чи посібника з енергетичної етики, як і жодного базового документа, який би об’єднав різні підходи та теми. У західній науці домінує тенденція до об’єднання концепту енергетичної етики та системи енергетичної справедливості, що не зовсім вірно з огляду на дезорганізованість енергетичної етики як сфери досліджень. Пріоритетним напрямком у межах студій з енергетичної етики залишається концептуалізація та стандартизація термінології. Аналіз дослідницького поля енергетичної етики й відсутність стандартизованого керівництва для створення етичних приписів до дій не дають підстави говорити про існування прикладної енергетичної етики як галузі. Тому для багатьох фахівців з енергетичних питань енергетична етика не є етикою по своїй суті, а для дослідників, які розглядають етичні аспекти, зазначена галузь перебуває у процесі становлення як етико-прикладне та проектно-орієнтоване знання, вибудовуючи архітектоніку та організаційно-методологічні засади.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Манжул, І. "Державно-приватне партнерство в енергетичній галузі." Юридичний вісник, no. 4 (October 30, 2020): 51–57. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i4.1971.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено реалізацію державно-приватного партнерства (ДПП) в Україні та енергетичній галузі, його вплив на підняття ефективності її розвитку. До основних позитивних результатів реалізації концесійних проектів, які є основною формою реалізації ДПП, віднесено залучення приватного капіталу до інвестування в різні галузі економіки, охорони здоров'я, освіти, науки та культури, об'єднання державного та приватного майна, підприємницького досвіду, фінансових, кадрових ресурсів, забезпечення більшої зайнятості населення. Проаналізовано сучасні підходи науковців щодо впровадження ДПП, його недоліків, проблем та шляхів їх вирішення. Автор обґрунтував, що усунення підстав сповільнення впровадження ДПП буде сприяти підйому енергетичних показників в економіці держави. Основна мета статті - здійснити дослідження реального стану ДПП в енергетичній сфері України, розроблення пропозицій з удосконалення зазначеної діяльності. Об'єктом дослідження було вибрано окремі підгалузі енергетики (ядерна енергетика, відновлювана енергетика, енергосервіс), в яких реалізовувались концесійні проекти ДПП. Період дослідження становив 2000-2018 роки. З метою перевірки гіпотези дослідження застосовувались методи порівняння та аналізу встановлених законодавчих положень з ДПП та наявної реальної практики як загалом в Україні, так і в деяких регіонах. Встановлено, що в Україні механізм ДПП, незважаючи на прийняття значної кількості нормативно-правових актів та розроблення відповідних проектів в енергетиці, майже не працює, наявні лише окремі досягнення в цій галузі. Отримані результати довели, що підняття ефективності енергетичної галузі в значній мірі залежить від рівня впровадження ДПП. Обгрунтовано необхідність прийняття Концепції стратегічного розвитку ДПП в Україні, в тому числі в енергетиці, усунення суперечностей між загальним та спеціальним законодавством в енергетичній галузі, нормативно-правове, інституцій-не забезпечення такого партнерства, підвищення рівня фінансової допомоги та фінансових гарантій приватному сектору, підготовки кадрового потенціалу для реалізації відповідних концесійних проектів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кійко, С. Г. "Управління ризиками при реалізації енергетичної програми підприємства." Системи озброєння і військова техніка, no. 4(64), (December 17, 2020): 75–85. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.64.10.

Full text
Abstract:
Сьогодні для авіабудування ПрАТ “Дніпроспецсталь” виплавляє більше ста марок сталей і сплавів з особливими експлуатаційними властивостями. Подальший розвиток підприємства та забезпечення конкурентоспроможності цієї та іншої продукції пов’язано з управлінням портфелем енергозберігаючих проектів, спрямованих на виконання таких завдань, як оптимізація енергетичного балансу, мінімізація споживання енергоресурсів, оптимізація енергоефективності та ін. На прикладі ПрАТ “Дніпроспецсталь” розглянуто основні етапи процесу управління ризиками для підприємств оборонно-промислового комплексу України. Акцент зроблено на розробці методів і моделей формування портфеля проектів енергозбереження з урахуванням стратегічних цілей обмеженості ресурсів і ризиків, яка дозволяла б здійснювати багатокритерійний вибір проектів, враховуючи при цьому: різноманітність вирішуваних завдань на металургійних підприємствах; планування реалізації проектів в різному часовому аспекті, що існують між проектами взаємозв'язку і координаційні узгодження, ризики, а також механізми фінансування. Розглянуто організаційні аспекти управління ризиками при реалізації проектів енергозбереження на металургійному підприємстві. В результаті реалізації процесів системи управління ризиками визначено перелік критичних ризиків і їх власників, проведена оцінка причин ризиків, розроблені заходи щодо їх управління. Розглянуто методи аналізу ризиків та невизначеності при управлінні портфелем проектів з використанням методів матриць взаємовпливу, векторного аналізу і багатокритеріальної експертної оцінки сукупного ризику. Практичне застосування такого підходу істотно підвищує можливість вибору найкращого проекту для реалізації з урахуванням сукупного ризику проекту в портфелі. Крім того, це дає можливість визначити і оцінити взаємовплив проектів через зміну сукупних ризиків проектів при їх одночасній реалізації. За допомогою запропонованого підходу і моделей оцінювання ризиків був сформований портфель проектів енергозбереження ПрАТ “Дніпроспецсталь”, куди увійшли перспективні до реалізації проекти у відповідності до енергетичної стратегії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Wojcieszak, Lukasz. "Значення та перспективи польськоукраїнського співробітництва в галузі нафтової безпеки в контексті імплементації трубопроводу Броди-Аданово." Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, no. 2 (May 29, 2017): 187–95. http://dx.doi.org/10.29038/2524-2679-2017-02-187-195.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються проблеми безпеки нафти у відносинах між Польщею та Україною. Ключовою проблемою в цих відносинах є будівництво газопроводу, що зв'язує Броди та Адамово. Ці інвестиції вважаються ключовими для енергетичної стратегії та диверсифікації напрямків постачання нафти, однак його економічний сенс та економічна ефективність є сумнівними. У документі представлені як причини цієї інвестиції, так і потенційні вигоди від її впровадження, а також слабкі сторони проекту та можливі перспективи її проведення. За словами автора, сумнівно, чи достатня кількість нафти буде проходити через запланований трубопровід, щоб зробити ці інвестиції вигідними. Зокрема, проблематично забезпечити надійне та стабільне постачання сировини. Проте останнім часом все більший інтерес викликає експорт нафти через територію України з Азербайджану, що має багаті родовища сировини. З метою підвищення енергетичної безпеки Польщі та України необхідно створити нові шляхи постачання вуглеводнів. Польща та Україна повинні скористатися геополітичними позиціями своїх держав, розглядаючи як економічні, так і політичні детермінанти. Газопровід Броди – Адамово, крім своєї першої і основної функції, підвищив би енергетичну незалежність Європи та Прибалтики від Росії. Україна теж залишилася б у виграші, адже у кризових ситуаціях газопровід можна використовувати у реверсному напрямку, забезпечуючи регіон нафтопродуктами з Балтійського і Північного морів. Газопровід міг би слугувати козирем у відносинах з Росією. У швидко мінливої реальності, яку можна назвати варіантом постачання нафти з Ірану, важливо забезпечити різноманітні інструменти та альтернативи для збільшення гнучкості. Хоча економічна складова використання газопроводу Броди – Адамово породжує сумніви, все ж його доля залишається невирішеною через постійні зміни в енергетичних стосунках сучасного світу. Реалізацію проекту варто теж розглядати з точки зору прагнення Польщі та України до енергетичної незалежності від Росії, яка залишається ключовим регіональним транспортером нафтопродуктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Gylka, Ulyana Leonidivna, and Olena Ivanivna Yakovenko. "ОЦІНКА ФАКТОРІВ, ЩО ВИЗНАЧАЮТЬ УСПІХИ І НЕВДАЧІ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ." SCIENTIFIC BULLETIN OF POLISSIA 1, no. 2(14) (March 1, 2018): 216–21. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2018-1-2(14)-216-221.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Важливість аналізу факторів успішної реалізації інноваційних проектів обумовлюється впливом інновацій на сучасну високотехнологічну економіку. Постановка проблеми: невизначеність комплексу факторів, що впливають на реалізацію інноваційних проектів. Аналіз останніх досліджень. Виявлені такі причини невдач проектів: поверхневий аналіз ринку, виробничі проблеми при переході від зразка до серійних партій, дефіцит фінансових ресурсів, проблеми комерціалізації. Виділення недосліджених частин проблеми. Закордонні дослідження спираються на обстеження інноваційних проектів, що має для України інтерес, однак малокорисно внаслідок несхожості макроекономічних і бізнесових умов. Актуальним є дослідження вітчизняних інноваційних проектів на великому масиві даних. Постановка завдання. Метою є аналіз бізнес-планів інноваційних проектів для виявлення залежності між характеристиками проектів і шансами на успішну ринкову реалізацію. Виклад основного матеріалу. Спирачись на бізнес-плани, були визначені три групи показників: - вихідні характеристики проекту (оригінальність, ресурсне забезпечення, готовність виконавців, обсяг робіт тощо); - очікувані проблеми виконання проекту; - ймовірність ринкової реалізації проекту. Запропонована шкала для визначення кількісних оцінок показників і схема обробки. Проаналізовано 24 бізнес-плани інноваційних проектів. Тематика проектів охоплює пріоритетні науково-технічні напрями: машинобудування, приладобудування, паливно-енергетичний комплекс, енергозаощадження, нові матеріали, агротехнології. Висновки. Аналіз ресурсних складових проектів показує високий рівень технічних можливостей виготовлення запланованої продукції. Однак, потенційно високий рівень значимості, інноваційності та технічної завершеності проектів не знаходить втілення на етапах ринкового впровадження продукції з причин нехтування маркетинговим плануванням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Проект енергетичний"

1

Момот, Володимир Євгенович. "Особливості розвитку підприємств нетрадиційній енергетики за умов аутсорсингу та сучасних комунікаційних технологій." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27716.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бухкало, Світлана Іванівна, Оксана Ігорівна Ольховська, Микола Миколайович Зіпунніков, Сергій Петрович Іглін, and А. В. Серіков. "Основні складові комплексних проектів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23260.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Люльчак, З. С. "Особливості оцінювання ефективності реалізації енергоощадних інвестиційних проектів на промислових підприємствах в контексті сертифікації системи енергоменеджменту ISO 50001." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30851.

Full text
Abstract:
Перед світовим товариством, країнами, містами, підприємствами і навіть окремими людьми із року в рік постає все більше і більше актуальних глобальних проблем, прояви яких кожен відчуває на собі: зміни клімату, обмеженість природних ресурсів за зростання їх споживання, підвищення вартості енергоресурсів та чисельності населення, урбанізація, вимоги енергетичної безпеки. Зрозуміло, що світова спільнота не залишає без уваги можливості їх вирішення, тому з'явилися концепції сталого економічного розвитку, зеленої економіки. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30851
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бухкало, Світлана Іванівна, Оксана Ігорівна Ольховська, А. В. Серіков, Сергій Петрович Іглін, and М. М. Зипунніков. "Оновлення концепції комплексних проектів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23389.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Миколаївна, Агєєва Галина, Агеева Галина Николаевна, Agieieva Galyna, Стрелкова Галина Георгіївна, Стрелкова Галина Георгиевна, and Strelkova Galyna. "Декарбонізація та енергетична ефективність аеропортів - складові сталого розвитку муніципалітетів." Thesis, Одеська державна академія будівництва та архітектури, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/44513.

Full text
Abstract:
1. Іншеков Є. М., Стрелкова Г. Г., Дробаха О. С. Інституціональні аспекти підвищення енергоефективності об'єктів муніципальної сфери в контексті сталого розвитку. Реконструкція житла. 2010. Вип. 12. С.128-138. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recj_2010_12_16 (дата звернення: 05.08.2020). 2. Strelkova G, Agieieva G. System approach towards enhancement of airports’ energy efficiency. Transport engineering and management: Proceedings of the 17th Conference for Junior Researchers «Science – Future of Lithuania», 8 May 2014, Vilnius, Lithuania. Vilnius, 2014. Р.85-89. URL: http://jmk.transportas.old.vgtu.lt/index.php/conference/2014/paper/view/401.html (дата звернення: 05.08.2020). 3. Стрелкова Г. Г., Агєєва Г. М. Енергетична ефективність аеропортів у рамках концепції «місто – аеропорт». Енергоефективність в будівництві та архітектурі. 2014. Вип. 6. С.288-294. URL: http://repositary.knuba.edu.ua:8080/xmlui/handle/987654321/949 (дата звернення: 05.08.2020). 4. Агєєва Г. М. Декарбонізація діяльності аеропортів. Проблеми розвитку міського середовища. 2019. Вип.1. С.16-32. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Prms_2019_1_4 (дата звернення: 05.08.2020). 5. Павелко В. Ю. Розвиток неавіаційної діяльності аеропортів України. Глобальні та національні проблеми економіки. 2017. Вип.17. С.397-399. URL: http://global-national.in.ua/archive/17-2017/84.pdf (дата звернення: 05.08.2020). 6. Strelkova G. G., Agieieva G. M. Analysis of implementing the ISO 50001:2011 standard in aviation segment of transport economy sector. Вісник Національного університету "Львівська політехніка". 2014. №799. С.122-128. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VNULPP_2014_799_21 (дата звернення: 05.08.2020). 7. Онищук Г. I., Агєєва Г. М., Лантух Н. М. Аналіз результатів реалізації проекту з енергозбереження в адміністративних та громадських будівлях м. Києва. Реконструкція житла. 2004. Вип.5. С.148-157. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recj_2004_5_25 (дата звернення: 05.08.2020).
Реалізація цілей сталого розвитку населених пунктів до 2030 року передбачає диверсифікацію постачання первинних енергетичних ресурсів, перехід на відновлювальні джерела енергії, зниження негативних впливів на довкілля. Для їх досягнення на рівні муніципалітетів впроваджуються системи енергетичного менеджменту (СЕМ), формуються громадські інституції, реалізуються інвестиційні проекти, поширюються світові практики. Відносно населених пунктів аеропорти розглядаються як складові зовнішніх транспортних систем локального, регіонального та світового рівнів, які, у свою чергу, є джерелами стабільно агресивних впливів на прилеглі території, міські ландшафти та ін., зокрема, викидів вуглецю (СО2). З економічної точки зору аеропорти є важливими двигунами економічного зростання регіонів та зайнятості населення; опорними точками глобальних виробничих систем та потужними вузлами розвитку локального бізнесу, пов’язаного з усіма видами діяльності, включаючи авіаційну та неавіаційну складові. Разом з тим, вплив таких формувань на розташовані поруч муніципалітети крім економічних переваг несе посилення навантаження на навколишнє середовище. Метою роботи є визначення інституціонального середовища для декарбонізації та підвищення енергетичної ефективності аеропортів у сучасних умовах як складової сталого розвитку прилеглих до них муніципалітетів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бухкало, Світлана Іванівна. "Вибір напрямків комплексних проектів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23406.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Щукіна, Людмила Павлівна, Віталій Віталійович Цовма, and Лариса Олександрівна Міхеєнко. "Фасадні керамічні матеріали з використанням відходів паливно-енергетичної промисловості." Thesis, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25634.

Full text
Abstract:
Technology facade ceramics based on high-carbon coal flotation waste as a primary raw material has been developed. Technological content of carbon (3 %) and clay component (20 %) in the mixtures have been established.Technological parameters of manufacturing of ceramic materials have been determined: compaction pressure 110 ÷ 130 kg/cm², humidity of press-powder 9 mass %, firing temperature 970 ÷ 1030 °С.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бухкало, Світлана Іванівна, А. М. Міхедькіна, М. С. Кобєлев, and В. М. Сорочинський. "Основні складові комплексних проектів з технології етилового спирту." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23403.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Mahapatro, G. "Renewable energy in India." Thesis, Sumy State University, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45261.

Full text
Abstract:
Renewable energy in India comes under the purview of the Ministry of New and Renewable Energy. India was the first country in the world to set up a ministry of non-conventional energy resources, in early 1980s. India's cumulative grid interactive or grid tied renewable energy capacity (excluding large hydro) has reached about 42 GW, of which 66% comes from wind, while solar PV contributed nearly 14.59% along with biomass and small hydro power of the renewable energy installed capacity in India.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шумова, С. В., and Ігор Григорович Лисаченко. "Система автоматизованого управління процесом рафінування соняшникової олії." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49092.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Проект енергетичний"

1

Новікова, Наталя, and Марія Шинкарук. "УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ПРИГОТУВАННЯ ВАФЕЛЬНИХ ТРУБОЧОК З ФРУКТОВОЮ НАЧИНКОЮ ЗА РАХУНОК ВИКОРИСТАННЯ БЕЗГЛЮТЕНОВОЇ СИРОВИНИ." In Галузеві дослідження XXI століття: аграрні науки, зоологія та ветеринарія, виробництво та технології (1st ed.). European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/hdsanzvvt.ed-1.01.

Full text
Abstract:
Кондитерські вироби - це солодка продукція, що містить значну частину цукру або цукрозамінників. Вони мають високу енергетичну цінність та легко засвоюються організмом людини. Розглянуто існуючого асортименту кондитерських виробів та розвинуті підприємства в Україні. Виявлено проблему, що необхідно реформувати економіку України впровадженням змін її структури внесенням інновацій у кожній окремій галузі, в тому числі кондитерській, розширювати асортименту виробів для хворих на целіакію. Вивчаючи вже наявні методи та методики розробки нових рецептур у галузі із виробництва борошняних кондитерських виробів, які мають позитивні кінцеві результати, можна відмітити, що є досить доцільним у класичній рецептурі провести заміну пшеничного борошна на такі види борошна, білок яких не містить глютеніну, до них можна віднести: гречане, кукурудзяне, рисове, нутове, амарантове, льняне, мигдальне, борошно сорго, топіоки тощо. Розроблено нову рецептуру приготування вафельних трубочок з фруктовою начинкою із використанням безглютенової сировини. Досліджено органолептичні показники та структурно-механічні властивості вафельного тіста, харчова цінність фруктової начинки з додавання фруктози замість цукру. Узагальнена технологічна схема. Порівняно хімічний склад контрольного зразку з дослідним. Розроблена модель якості напівфабрикатів. Зроблені висновки, що створення нових видів продукції та продовження досліджень із використанням нетрадиційних видів борошна та борошняних сумішей у технологіях приготування борошняних кондитерських виробів, а саме вафельних трубочок з фруктовою начинкою, є актуальним та сприятливим для отримання оптимістичних результатів досліджень, що надасть можливість створювати продукт високої якості з підвищеною харчовою цінністю та зниженою енергетичною цінністю, що є перспективним шляхом у впровадженні продуктів функціонального призначення у повсякденний раціон харчування населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography