Academic literature on the topic 'Препарати хімічні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Препарати хімічні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Препарати хімічні"

1

Петренко, Ганна Олександрівна, and Ольга Георгієвна Бордунова. "ВИВЧЕННЯ ВПЛИВУ ДЕЗІНФЕКТАНТІВ НА ОСНОВІ ХІМІЧНИХ РЕЧОВИН НА ШКАРАЛУПУ ЯЄЦЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПТИЦІ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 4 (47) (January 6, 2022): 119–24. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2021.4.20.

Full text
Abstract:
В роботі представлені результати вивчення дії дезінфектантів, основою яких є хімічні речовини, на структуру та властивості шкаралупи яєць сільськогосподарської птиці. Розглянуті дезінфекуючі властивості та вплив на шкаралупу та шкаралупні оболонки яєць сільськогосподарської птиці препаратів, що створені на основі альдегідовмісних речовин, сполук на основі перекису водню та речовин, що мають в основі надоцтову кислоту. Використання дезінфікуючих речовин, які не впливають на якість шкаралупи інкубаційних яєць та позитивно діють на розвиток ембріонів сільськогосподарської птиці є актуальним питанням у птахівництві. В роботі використовували інкубаційні яйця курей леггорн білий. Для експериментів формували вісім груп по 144 яєць в кожній. Перед закладкою на інкубацію яйця обробляли розчинами речовин та препаратів: формальдегідом, глютаральдегідом, метацидом, препаратами Virkon - S (KRKA, Словенія), CID – 20 з додаванням надоцтової кислоти (НОК), VIROCID з НОК, CID - 20, НОК та рослинні екстракти, VIROCID, НОК та рослинні екстракти. Зразки шкаралупи аналізували за допомогою растрової електронної мікроскопії на приладі РЕММА-102 відразу після висихання розчинів та після вилуплення курчат. Обробка яєць сільськогосподарської птиці дезінфікуючими речовинами є однією з головних вимог інкубації. Проте використання дезінфектантів, що мають відмінні бактерицидні та фунгіцидні властивості, не завжди призводять до бажаного результату. Зокрема препарати, що створені на основі хімічних речовин, таких як альдегідовмісткі сполуки, знижують захисну дію кутикули та мають канцерогенні властивості щодо персоналу птахофабрик. Препарати на основі пероксидів мають токсичну дію на ембріони, що розвиваються, та деструктивну активність щодо біокерамічного шару шкаралупи. Для пом’якшення негативного впливу препаратів, до складу яких входять дані речовини, рекомендовано додавати рослинні екстракти
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кручиненко, О. В. "ЕКТОПАРАЗИТИ СОБАК І КОТІВ (ПОШИРЕННЯ ТА ЛІКУВАННЯ)." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 25, 2020): 241–50. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.03.28.

Full text
Abstract:
У статті наведено дані відносно найбільш поширених збудників ектопаразитарних захворюваньсобак і котів (Canis lupus familiaris & Felis catus Linnaeus, 1758), що представляють інтерес для лі-карів ветеринарної медицини. Перелічено хіміотерапевтичні препарати, наявні на світовому фарма-цевтичному ринку, які застосовуються з метою лікувально-профілактичних обробок у домашніх со-бак та котів. Розглянуто основні збудники ектопаразитарних захворювань собак і котів, зважаючина сучасне систематичне положення паразитів. Коротко наведено особливості поширення ектопа-разитів на території України й світу згідно з даними відомих учених у галузі ветеринарної парази-тології. Узагальнено інформацію щодо особливостей використання інсектоакарицидних препаратіву разі ураження тварин кліщами та комахами. У роботі наведено відомості найпоширеніших препа-ратів та хімічних поєднань, що є діючими речовинами цих препаратів (їхні хімічні назви, існуючі врізних країнах світу, синоніми, основні фармакологічні властивості). Наведено інформацію щододозування та особливостей використання інсектоакарицидних засобів у разі ектопаразитарних за-хворювань собак і котів згідно з даними сучасної наукової літератури та відповідними рекомендаці-ями щодо їх виробничого застосування. У процесі огляду встановлено, що коти найчастіше уражу-ються O. cynotis. До отодектозу найбільш сприйнятливі молоді тварини. Пік інвазії на територіїУкраїни припадає на зимовий період. З’ясовано, що собаки більш сприйнятливі до ктеноцефальозута демодекозу. На собак також частіше нападають іксодові кліщі. Метою цієї роботи було пока-зати сучасний стан щодо ектопаразитарних захворювань собак і котів як на території України,так і у світі загалом, виділити існуючі інсектоакарицидні препарати, узагальнити інформацію щодоїхнього використання. Встановлено, що для лікування й профілактики ектопаразитів у собак і котівнайчастіше використовують препарати на основі фіпронілу й перметрину або селамектину. У разіакарозів ефективним препаратом залишається івермектин. Проведений аналіз літературних дже-рел дасть змогу розширити вже наявні дані стосовно поширення, профілактики та лікування екто-паразитів у собак і котів. Наведені у статті дані допоможуть фахівцям ветеринарного профілюпідібрати ефективний інсектоакарицид. Так само наведена інформація допоможе забезпечити ве-теринарне благополуччя собак та котів України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Грицюк, Н. В., О. А. Дереча, А. В. Бакалова, Я. М. Складановська, and Т. В. Попелянська. "ЕФЕКТИВНІСТЬ КОМПЛЕКСНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТІВ РІЗНОГО ПОХОДЖЕННЯ ПРОТИ ФУЗАРІОЗНОЇ КОРЕНЕВОЇ ГНИЛІ ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 27, 2019): 57–64. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.03.07.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати дворічних польових та лабораторних досліджень з вивчення впли-ву передпосівної комплексної обробки насіння пшениці озимої біофунгіцидом, стимулятором росту,хімічним препаратом на розвиток фузаріозної кореневої гнилі і формування урожаю культури. Фу-заріозна коренева гниль є розповсюдженою хворобою на пшеничному полі. Вона досить шкідлива уфазі проростків, уповільнюючи їхній ріст і розвиток. У поширенні цієї хвороби значну роль відігра-ють ґрунтова йі насіннєва інфекції, а також температура, вологість ґрунту та фізіологічний станрослин. Найефективнішим заходом захисту посівів пшениці озимої від ґрунтової, насіннєвої, аеро-генної інфекції є протруєння насіння. А правильне поєднання біологічних та хімічних препаратів заумови допосівної обробки насіння дає можливість не тільки зменшити ураженість фузаріозною ко-реневою гниллю й значно збільшити продуктивність культури, а й знизити пестицидне наванта-ження на рослини та ґрунт. Таке комплексне застосування препаратів поліпшить екологічний станагроландшафтів та довкілля. Встановлено, що за обробки насіння пшениці озимої стимуляторомросту Емістим С, в. с. р., (10 мл/т), збільшується довжина проростків на 1,7 см, також підвищу-ється енергія проростання на 3 %, лабораторна схожість – на 4 %. За результатами проведеноїфітоекспертизи обробленого насіння баковою сумішшю з хімічного та біологічного препаратів,ураження насіння грибами роду Alternaria spp. становило 0–2 %, грибами роду Fusarium spp. – 0–1 %.Визначено технічну ефективність застосування біологічного препарату, стимулятору росту як ок-ремо, так і в поєднанні з хімічним препаратом у разі протруєння насіння пшениці озимої. Показниктехнічної ефективності був найвищим у варіанті, де застосовували Ламардор 400 FS ТН, (0,15 л/т)з додаванням біофунгіциду Фітохелп, р., (1,0 л/т) – (89,5 %), тоді як застосування препаратів Фіто-хелп, р., (1,0 л/т) і Емістим С, в.с.р., (10 мл/т) забезпечило технічну ефективність 73,0 % і 59,0%відповідно. Висвітлено, що найвищий приріст урожайності пшениці озимої було отримано при ком-плексному застосуванні Ламардор, 400 FS ТН, (0,15 л/т) у поєднанні з біофунгіцидом Фітохелп, р.,(1,0 л/т) та стимулятором росту Емістим С, в.с.р., (10 мл/т) – 0,9 та 0,8 т/га відповідно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kryzhska, T. "Дослідження ефективності використання бактеріальних препаратів на якісні характеристики делікатесних виробів." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 75 (February 4, 2017): 76–80. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7515.

Full text
Abstract:
Досліджено упродовж визрівання фізико-хімічні, біохімічні та мікробіологічні характеристики делікатесного продукту з м’яса птиці, виготовленого зі застосуванням бактеріального препарату та нетрадиційних інгредієнтів рецептури. У статті показано, що корисна мікрофлора бактеріального препарату, який містить композицію бактеріальних штамів, позитивно впливає на сировину – філе курчат-бройлерів, в якому відбувається зміна не лише фізико-хімічних, а головне – біохімічних показників. Перетворення вільних амінокислот і летких жирних кислот не тільки характеризує біологічну цінність продукту, а насамперед, обумовлює його смак і аромат. Доказом, є більш високий (до 30%) вміст вільних амінокислот як в якісному, так і в кількісному складі, порівняно з контролем. Показано, що в продукті з бактеріальним препаратом на кінцеву добу ферментування вміст летких жирних кислот на 11,6% був вищим, ніж у контролі. Ефективність використання у продукті бактеріального препарату підтверджена і результатами мікробіологічних досліджень, за яких дослідний продукт був готовий на 3 доби раніше, ніж контроль. Отже, доведено, що використання бактеріального препарату змінює інтенсивність та спрямованість процесу визрівання продукту, надає та формує специфічні смако-ароматичні властивості та забезпечує продукту гарантовану якість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рожкова, Тетяна Олександрівна, and Юрій Іванович Спичак. "РЕГУЛЮВАННЯ МІКОФЛОРИ НАСІННЯ ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ ШЛЯХОМ ОБПРИСКУВАННЯ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Agronomy and Biology 43, no. 1 (October 12, 2021): 42–48. http://dx.doi.org/10.32845/agrobio.2021.1.6.

Full text
Abstract:
Деякі представники мікофлори насіння пшениці озимої з’являються у ній з моменту цвітіння до збору врожаю. Тому обприскування рослин на початку цвітіння та пізніше повинно істотно впливати на мікокомплекс зерна. Впродовж 2018–2020 рр. провели вивчення впливу обприскування на формування мікофлори насіння пшениці озимої в умовах північно-схід-ного Лісостепу України. До дослідження залучили такі препарати: Фалькон, к.е, Імуноцитофіт, тб, Трихофіт, р., Гауп-син, р. і Хітозан, тб. Аналіз мікокомплексу провели на картопляно-глюкозному агарі. Хімічний та біологічні препарати істотно регулювали формування мікофлори. Цей захід не лише змінив кількість виділених видів/родів, але і загальний склад грибів. У 2018 р. вони зменшили кількість домінуючих альтернарієвих грибів і викликали появу мукорових, особливо у варіанті з одночасним застосуванням Фалькону, к.е та Імуноцитофіту, тб. У 2019 р. застосування фунгіцидів призвело до зменшення кількості домінуючих А. pullulans й Alternaria sp. та до збільшення виділення небезпечного N. oryzae, що істотно вплинуло на довжину проростків. Найвищу кількість цього виду відмітили у варіантах із застосуванням Фалькону, к.е. У 2020 р. відмітили найбільшу зміну складу мікофлори за три роки вивчення ефективності фунгіцидів. Всі препарати знизили кількість домінуючих альтернарієвих грибів та викликали значну появу A. pullulans, який був відсутній на контролі. Трирічний аналіз випробування Фалькону, к.е. та Трихофіту, р. проти домінуючих альтернарієвих грибів показав істотні зміни їх чисельності. Середній показник ефективності за три роки у першого препарату склав 65,1 %, у другого – 26,2 %. Обприскування фунгіцидами також істотно вплинуло на масу 1000 насінин. Здебільшого їх застосування збільшило цей показник, за винятком 2018 р., коли у мікофлорі насіння вони спровокували появу мукорових грибів. Найбільш виповне-ним насіння сформувалось у варіантах з обприскуванням біологічними препаратами. Вивчення впливу обприскування рос-лин на довжину рослин за проростання насіння показало найкращі результати у варіантах також з біофунгіцидами. Отже, обприскування пшениці озимої хімічним та біологічними препаратами викликає зменшення домінуючих видів у мікофлорі насіння, що призводить до появи чи збільшення інших її складових. Дуже часто одні представники замінюють інші гриби.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Теличко, Л. П. "СХОЖІСТЬ ТА ЕПІФІТНА МІКОФЛОРА НАСІННЯ ЦУКРОВОЇ КУКУРУДЗИ ЗА УМОВИ ДІЇ БІОЛОГІЧНИХ ТА ХІМІЧНИХ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 26, 2020): 65–71. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.02.08.

Full text
Abstract:
Показано вплив біологічних та хімічних препаратів на посівні якості насіння кукурудзи цукрової. Значення і роль застосування біологічних препаратів як одного з основних складників сучасних технологій екологічно безпечного вирощування кукурудзи цукрової. Проведення цих досліджень допомо-же дізнатися про вплив факторів на польову схожість, результати якої спрямовано на збільшенняурожайності кукурудзи цукрової. У роботі наведено результати впливу біопрепаратів «БіонормаPseudomonas» та «Агріінсекта Тріомакс. «Біонорма Pseudomonas» – препарат захисної та стиму-люючої дії з підвищеною антибактеріальною та антигрибковою активністю для захисту від фіто-патогенних мікроорганізмів – збудників захворювань культурних рослин. «Агріінсекта Тріомакс –біологічний інсектицид ентомопатогенних бактерій та грибів контактної та шлункової дії. Захи-щає від широкого кола шкідників. Це комплексний біологічний препарат ентомопатогенних бактерійта мікроміцетів. Сорти кукурудзи цукрової, що використовувалися, мають різні групи стиглості тахарактеризуються підвищеною стійкістю до хвороб, саме тому були обрані для досліджень. Визна-чення лабораторної схожості і зараженості насіння здійснювали методом пророщування в чашкахПетрі на фільтрувальному папері та на поживному середовищі, вплив протруйників на його мікобі-оту – розкладанням на поживне тверде середовище, а ступінь інфікованості – в кожному варіантідосліду. Насіння, що вивчалось у лабораторних дослідах, висівали на ділянки, де визначали польовусхожість рослин кукурудзи цукрової. Польові досліди виконували згідно з методикою закладки і про-ведення дослідів з кукурудзою. Наведені результати досліджень, які свідчать про те, що в технологіївирощування цукрової кукурудзи цілком можливо замінити застосування хімічних протруйників дляпередпосівного обробітку насіння на біологічні препарати. Використання біологічних препаратів єперспективним, завдяки використанню природних механізмів маємо змогу отримати вирівняні, дру-жні сходи без спричинення спрямованого добору та ризику появи резистентних мікоміцетів в агро-фітоценозі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мостов’як, С. М., and І. І. Мостов’як. "ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНИЙ ЗАХИСТ СМОРОДИНИ ЧОРНОЇ (RIBES NIGRUM L.) ВІД СИСНИХ ШКІДНИКІВ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 31, 2021): 53–63. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.04.06.

Full text
Abstract:
Для захисту смородини чорної від шкідників найчастіше застосовують хімічні засоби захисту, однак існує низка обмежень застосування пестицидів на ягідниках. Альтернативою хімічним засобам захисту рослин є застосування біологічних препаратів на основі мікроорганізмів і біоцидних речовин рослин. Встановлено можливість зниження чисельності сисних комах-шкідників із родини листокрутки Tortricidae і попелиці Aphidinea на рослинах смородини чорної (Ribes nigrum L.) за умови використання препаратів біологічного походження на основі комплексу природних авермектинів Актоверм, КЕ і біоцидних речовин настоянки петунії (Petunia hubrіda Holt.). Обприскування кущів смородини чорної настоянкою петунії стримувало заселення рослин попелицями на рівні з хімічним інсектицидом Актелік 500 ЕС, к.е. На розвиток і розмноження листокруток біоцидні сполуки петунії не мали значного впливу і заселеність гусенями листокрутки була на рівні 1,8–2,0 екз./рослину. Обприскування рослин смородини біологічним препаратом Актоверм, КЕ було більш ефективним щодо контролю чисельності шкідників, ніж застосування настоянки петунії, та дало змогу знизити чисельність листовійок у 3,33,5 раза порівняно з контролем. Технічна ефективність застосування настоянки петунії проти листокруток становила 4647 %, препарату Актоверм, КЕ – 70–71 %, хімічного інсектициду Актелік 500 ЕС, к.е. – 89–91 %. Технічна ефективність усіх досліджуваних препаратів проти попелиць була на одному рівні і становила 60–62 %. Встановлено позитивний вплив біологічних засобів захисту від шкідників на показники активності перебігу фізіолого-біохімічних процесів у рослинах смородини. Зокрема, фіксували підвищення вмісту хлорофілу і цукрів у листках смородини на 4548 % і 37–41 % за умови застосування настоянки петунії та на 4853 % і 44–49 %  у разі застосування біопрепарату Актоверм, КЕ. Підвищення вмісту фенольних сполук за умови застосування настоянки з петунії та біопрепарату було незначним (9–10 %). Трикратне обприскування рослин смородини чорної впродовж вегетації забезпечило підвищення врожайності ягід на 4450 % порівняно з контролем та отримання приросту врожаю у середньому 2,052,26 т/га з поліпшеними показниками якості (уміст аскорбінової кислоти – 189,6–191,3 мг%, цукрів 7,487,52 %, загальна кислотність 1,931,96 %). Застосування настоянки петунії забезпечило отримання врожайності ягід на рівні 6,166,39 т/га із високим умістом аскорбінової кислоти (на рівні 196 мг%), цукрів (7,297,38 %) та низьким рівнем загальної кислотності (1,891,91%).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Палій, А. П., А. І. Завгородній, and І. М. Дегтярьов. "ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ДЕЗІНФЕКТАНТУ «ДЗПТ-2»." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 28, 2012): 123–25. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2012.02.25.

Full text
Abstract:
Наведені результати визначення фізико-хімічнихвластивостей нового дезінфікуючого препарату«ДЗПТ-2». Встановлено, що даний дезінфікуючийпрепарат має менший поверхневий натяг, ніж во-да, й проявляє незначну корозійну активність назразки сталі СТ3, сталі нержавіючої Х25Т, сталіоцинкованої листової, алюмінію АД1М, дюралюмі-нію Д1, латуні Л80, міді М1 порівняно з препара-том-еталоном (3 % лужний розчин формальдегі-ду) й може застосовуватися для санітарноїобробки металевих конструкцій та обладнаннятваринницьких приміщень. In the article are presented results of determination of physicaland chemical properties of new disinfectant preparation of«DZPT-2». It is established disinfectant preparation has a lesssurface-tension than water and shows insignificant corrosiveactivity standard steel ST3, stainless steel X25T, galvanizedsheet steel, aluminium AD1M, duralumin D1, brass L80, copperM1 by comparison to a preparation-standard (3 % alkaline solutionof formaldehyde) and can be used for the sanitization ofmetallic constructions and equipment of stock houses.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Sukhomlin, Katheryna, Valery Kaplich, and Olexander Zinchenko. "Сучасні хімічні методи контролю чисельності кровосисних мошок в умовах Українського Полісся." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 12(337) (January 25, 2019): 83–88. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2016-337-12-83-88.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто ефективність використання сучасних хімічних препаратів із контролю чисельності імаго кровосисних мошок в умовах Українського Полісся. Доведено, що серед репелентів ефективними є Advantix (крапельно на шкіру вздовж хребта тварини), репеленти виготовлені з місцевої лікарської сировини: багна звичайного (настій із гілок та листя) та пижма звичайного (настій із суцвіть); серед інсектицідів – неостомазан, перметрин, бутокс 200, ектосанТМ і байтикол. Для створення інсектицидного бар’єру навколо ферм, лiтнiх таборів та загонів для утримання тварин потрібно обробляти територію у радiусi до 200 м окурюванням димом (сира трава, шишки) та розприскуванням у радіусі 200 м ємульсій диброму й препарату Байгон 20 К. Е.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Поспєлова, Г. Д., Н. П. Коваленко, Н. І. Нечипоренко, С. В. Поспєлов, І. А. Поляков, and В. Ю. Тур. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНГІЦИДНОГО КОНТРОЛЮ ДОМІНУЮЧИХ ХВОРОБ ТОМАТІВ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 25, 2020): 80–85. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.04.09.

Full text
Abstract:
Досліджено особливості поширеності та розвитку альтернаріозу (Alternaria solani) і фіто-фторозу (Phytophthora infestans) на рослинах томатів сорту Малинове віканте протягом вегетаціїв 2019–2020 рр. на виробничих плантацій. Визначено вплив гідротермічних умов на поширеність ірозвиток домінуючих хвороб томатів у Лісостеповій зоні України. Відмічено, що погодні умови2019 року (чергування спекотної посушливої погоди з дощами і рясними росами) сприяли поширенос-ті альтернаріозу: у фазі цвітіння – 12,3 %, у фазі плодоношення – 26,3 %. При цьому інтенсивністьрозвитку хвороби в період формування плодів досягла максимального значення 32,3 %, що на 12,5%вище, ніж у фазі цвітіння. З метою контролю альтернаріозу і фітофторозу на томатах сортуМалинове віканте досліджено дію фунгіцидів різних хімічних груп. В якості еталона обрано препа-рат Ридоміл Голд МЦ 680 г/л WG, (металаксил-М, 40 г/кг + манкоцеб, 640 г/кг), ефективність якогопорівнювалася з більш сучасними препаратами: Кабріо Дуо, 112 г/л к.е. (піраклостробін, 40 г/л +диметоморф, 72 г/л) та Консенто, 450 г/л к.с. (фенамідон 75 г/л +пропамокарб-гідрохлорид, 375 г/л).Досліджувані фунгіциди характеризувалися високою фунгістатичною активністю, однак збудникиальтернаріозу і фітофторозу виявляли різну чутливість до діючих речовин. У захисті рослин протифітофторозу більш ефективними, у порівнянні з еталонним препаратом Ридоміл Голд, 680 г/л в.г.виявилися Кабріо Дуо, 112 г/л к.е. (пригнічував розвиток хвороби на 78,5 %) та Консенто, 450 г/л к.с.(пригнічував розвиток хвороби на 85,2 %). Аналогічна тенденція прослідковувалася відносно альтер-наріозу: найбільш ефективним був препарат Кабріо Дуо, 112 г/л к.е., технічна ефективність якогостановила 83,4 %. Даний показник на 23,6 % вищий ніж у еталону. Ефективність фунгіцидуКонсенто, 450 г/л к.с. дещо нижча (на 4,5 %) ніж у Кабріо Дуо, 112 г/л к.е., але на 28,1 % вища порів-няно з фунгіцидом Ридоміл Голд, 680 г/л в.г. (59,8 %). Проведені дослідження підтверджують специ-фічну активність обраних фунгіцидів відносно хвороб, які спричиняються нижчими (Phytophthorainfestans) і вищими (Alternaria solani) грибами. Аналізуючи склад комплексу діючих речовин обох дос-ліджуваних препаратів, зроблено припущення, що зазначена специфічність забезпечується поєднан-ням двох діючих речовин: для Кабріо Дуо – піраклостробіном і диметоморфом, а для Консенто –фенамідоном і пропамокарб-гідрохлоридом. Дещо нижча ефективність препарату Кабріо Дуо, порі-вняно з Консенто, може свідчити про формування резистентності у популяції збудника фітофто-розу відносно стробілуринової діючої речовини, тоді як у фунгіцида Консенто проявилася синергіядіючих речовин, що підвищило сумарну фунгітоксичну дію препарату і відповідно технічну ефектив-ність. Порівняно низька технічна ефективність Ридомілу Голд можливо пов’язана з формуваннямрезистентності збудників фітофторозу та альтернаріозу до металаксилу-М і манкоцебу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Препарати хімічні"

1

Голова, Валентина Вікторівна. "Організаційна робота О. П. Лідова у підготовці другого з'їзду російських природознавців із технічної та професійної освіти у Російській імперії." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15847.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Єременко, Н. О. "Особливості розвитку рослин сої за передпосівної обробки насіння бактеріальними препаратами та хімічними протруйниками." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23708.

Full text
Abstract:
Єременко, Н. О. Особливості розвитку рослин сої за передпосівної обробки насіння бактеріальними препаратами та хімічними протруйниками : випускна кваліфікаційна робота : 201 Агрономія / Н. О. Єременко ; керівник роботи Г. І. Рябуха ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра аграрних технологій та лісового господарства. – Чернігів, 2020. – 61 с.
Формування високого врожаю сої досягається науково-обґрунтованим комплексом агротехнічних прийомів. Одним із вирішальних чинників формування врожаю сої є інокулянти. Використання пре-інокулянтів у рідкій формуляції для обробки насіння активізує ростові процеси в рослинах, сприяє наростанню листкової поверхні, збільшенню фотосинтетичного потенціалу. Результати досліду показали, що обробка насіння бактеріальними препаратами та хімічними протруйниками вплинули на масу та кількість активних бульбочок, висоту рослин та врожайність.
The formation of a high yield of soybeans is achieved by a scientifically valid set of agronomic techniques. One of the decisive factors in the formation of the soybean crop is inoculants. The use of pre-inoculants in liquid formulation for seed treatment activates growth processes in plants, promotes the growth of the leaf surface, increases the photosynthetic potential. The results of the experiment showed that the treatment of seeds with bacterial preparations and chemical pesticides affected the mass and number of active tubercles, plant height, and yield.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Молочко, А. А. "Дослідження впливу передпосівної обробки насіння на ріст та розвиток рослин сої в зоні Полісся." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/25087.

Full text
Abstract:
Молочко, А. А. ослідження впливу передпосівної обробки насіння на ріст та розвиток рослин сої в зоні Полісся : випускна кваліфікаційна робота : 201 "Агрономія" / А. А. Молочко ; керівник роботи К. М. Кудряшова ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра аграрних технологій та лісового господарства. – Чернігів, 2021. – 66 с.
Формування високого врожаю сої досягається науково-обґрунтованим комплексом агротехнічних прийомів. Одним із вирішальних чинників формування врожаю сої є інокулянти. Використання пре-інокулянтів у рідкій формі для обробки насіння сприяє активізації ростових процесів у рослинах, призводить до інтенсивного наростання листкової поверхні, збільшення фотосинтетичного потенціалу. Результати досліджень показали, що обробка насіння хімічними протруйниками та бактеріальними препаратами вплинули на висоту рослин, масу та кількість активних бульбочок і врожайність.
The formation of a high yield of soybeans is achieved by a scientifically based set of agronomic techniques. One of the decisive factors in the formation of the soybean harvest is inoculants. The use of pre-inoculants in liquid form for seed treatment promotes the activation of growth processes in plants, leads to intensive growth of the leaf surface, increase the photosynthetic potential. The results of the research showed that the treatment of seeds with chemical pesticides and bacterial preparations affected the height of plants, weight and number of active tubers and yield.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гнідець, В. П., С. К. Воцелко, О. О. Литвинчук, В. П. Патика, and Г. С. Сарібеков. "Легкорозчині полімери поліакриламіду для інтенсивних технологій текстильної та хімічної промисловостей, сільського господарства." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12640.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дістанов, Віталій Баламірович, В. С. Пунько, and П. П. Івченко. "Формазани – біологічно активні складові лікарських препаратів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48418.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дістанов, Віталій Баламірович, Лілія Сергіївна Мироненко, Є. А. Голубенко, П. П. Івченко, and В. С. Пунько. "Синтез та дослідження гідразонів і формазанів, потенційних противірусних препаратів." Thesis, ФОП Бондаренко М. О, 2020. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48428.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гордієнко, О. А., and O. А. Gordienko. "Хімічно модифіковані діючі речовини пестицидних препаратів як структурні аналоги додатків до олив та мастил." Thesis, ВНТУ, 2019. http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/24085.

Full text
Abstract:
Обґрунтована доцільність застосування функціональної залежності «структура – активність» при утилізації непридатних пестицидних препаратів реагентними методами. Показано, що її використання дає змогу заздалегідь прогнозувати можливість цільового отримання додатків до вуглеводневих матеріалів різного функціонального призначення
The expediency of the use of the functional dependence «structure – activity» at the utilization of obsolete pesticides by reagent methods has been substantiated. It has been shown that its use allows in advance to predict the possibility of the objective obtaining of additives to hydrocarbon materials of various functional purposes
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Османова, Ольга Вікторівна, and Федір Федорович Гладкий. "Ферментна етерифікація гліцерину жирними кислотами." Thesis, 2011. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46780.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Османова, Ольга Вікторівна, М. М. Виноградний, and Федір Федорович Гладкий. "Ферментативний синтез триацилгліцеринів прямою етерифікацією гліцерину жирними кислотами." Thesis, 2009. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46779.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Герасимюк, І. Є., and Т. І. Романюк. "Можливості використання препарату "Полісорб" як ефективного засобу попередження перфорації очного яблука при хімічних опіках рогівки в експерименті." Thesis, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41761.

Full text
Abstract:
Опікова травма очей – складна багатофакторна проблема медицини. У патогенезі хвороби задіяні різноманітні механізми як деструктивні, так і регенеративні, змінюється імунологічна реактивність на фоні тяжкого стресу. У загальному, враховуючи складність і патофізіологічні механізми патогенезу опіків очей, запропоновано і застосовується багато різноманітних підходів і методів лікування опікової травми. Велике значення надається першій невідкладній допомозі. Її суть полягає у максимальному і швидкому видаленні хімічної речовини з рогівки, кон’юнктивального мішка, повік з метою зменшення пошкодження тканин ока. За даними деяких авторів, ефективним є використання фосфат-буферних нейтралізаторів та сорбції і детоксикації із застосуванням різноманітних матеріалів з високою здатністю поглинання хімічних речовин. За загальноприйнятими правилами при опіках кислотою для промивання застосовують слаболужні розчини, а при опіках лугами – слабокислі. Водночас бувають ситуації, коли природа опікової речовини не встановлена. Тому потрібні універсальні засоби з нейтралізуючим властивостями, які б могли застосовуватися як при опіках кислотами, так і лугами. Таким універсальним засобом може бути сорбент «Полісорб», нейтралізуючі властивості якого по відношенню до лугів ми вивчали.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography