To see the other types of publications on this topic, follow the link: Пояснення.

Journal articles on the topic 'Пояснення'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Пояснення.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Yakovlyev, Maksym Volodymyrovych. "ТРОПИ І ПОЯСНЕННЯ В ПОЛІТИЧНИХ ДИСКУРСАХ: СПРОБА ЛІНГВО-ПОЛІТИЧНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ." Філософія та політологія в контексті сучасної культури 13, no. 1 (July 24, 2021): 149–56. http://dx.doi.org/10.15421/352117.

Full text
Abstract:
У статті розглядається використання тропів як риторичних прийомів на прикладі політичного дискурсу про історичний контекст і міжнародні відносини. Ідентифіковані на емпіричному матеріалі тропи ілюструють можливості пояснення в суспільствознавчих дисциплінах, з опертям на методологічні підходи до пояснення, розроблені Ю.Міганом і П.Ротом, за якими пояснення у соціальних науках можливе як системна парадигма, в якій ідентифіковані структурні елементи у вигляді змінних та зв’язків між ними, що регулюються певними принципами. Ю.Міган використовує метафору карти по відношенню до пояснення: масштаб і форма залежить від позиції дослідника, а її формат – від конкретних дослідницьких завдань. За П.Ротом, у суспільствознавстві є низка пояснень, які просто неможливі без наративного викладу, в яких наратив і є поясненням і які він називає «сутнісно наративні пояснення». Проведений аналіз на прикладі витягів з праць Д.Саттера і С.Корсунського демонструє, що складні тропи (приміром металепсис) дозволяють ідентифікувати складові дискурсу та відтворити зв’язки між ними, які практично неможливо передати за допомогою символьної чи «сухої» наукової мови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Chalyi, S., V. Leshchynskyi, and I. Leshchynska. "УЗГОДЖЕННЯ ПОЯСНЕННЯ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ З БАЗОВИМИ ЗНАННЯМИ ЩОДО ПРЕДМЕТНОЇ ОБЛАСТІ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 63 (February 26, 2021): 115–19. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.1.115.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є процеси побудови пояснень щодо запропонованих інтелектуальною інформаційною системою рішень. Метою є розробка методу узгодження пояснень в інтелектуальній інформаційній системі з урахуванням обмежень, які визначаються базовими знаннями щодо об'єктів та процесів у предметної області. Завдання: структуризація процесу побудови пояснень з урахуванням обмежень, представлених знаннями щодо предметної області; визначення аспектів узгодження пояснення; розробка методу узгодження знань щодо пояснення та предметної області. Використовуваними підходами є: підходи до побудови пояснень, підходи до узгодження знань. Отримані наступні результати. Виконано структуризацію процесу побудови пояснень з урахуванням етапу узгодження знань. Виділено аспекти узгодження знань пояснення із вхідними даними в сенсі використання даних для тлумачення, із отриманим інтелектуальною інформаційною системою рішенням в сенсі узгодження з задачами користувача, а також із знаннями предметної області в сенсі обмежень для використання пояснення. Запропоновано метод узгодження пояснення із знаннями щодо предметної області. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному. Запропоновано метод узгодження пояснення із базовими знаннями щодо об'єктів та процесів у предметної області. Метод передбачає ітеративне виконання послідовності узгодження даних щодо процесу прийняття рішень в інтелектуальній системі із знаннями, що описують предметну область, перевірку узгодженості розробленого пояснення із множиною знань щодо предметної області, а також узгодження пояснення з результуючим рішенням інтелектуальної інформаційної системи. В практичному аспекті метод орієнтований на формування підмножини пояснень, що не протирічать базовим з знанням щодо предметної області. Пояснення у складі цієї множини у подальшому можуть бути упорядковані за критерієм ефективності, з урахуванням особливостей задач, для вирішення яких призначені сформовані інтелектуальною системою рішення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Chalyi, S., V. Leshchynskyi, and I. Leshchynska. "МОДЕЛЮВАННЯ ПОЯСНЕНЬ ЩОДО РЕКОМЕНДОВАНОГО ПЕРЕЛІКУ ОБ’ЄКТІВ З УРАХУВАННЯМ ТЕМПОРАЛЬНОГО АСПЕКТУ ВИБОРУ КОРИСТУВАЧА." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 6, no. 58 (December 28, 2019): 97–101. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.6.097.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є процеси формування пояснень щодо рекомендованого переліку товарів та послуг в рекомендаційних системах. Метою є розробка моделей пояснення щодо рекомендованого переліку товарів та послуг з урахуванням зміни інтересів користувачів у часів. Завдання: обґрунтувати вибір критеріїв для оцінки пояснень; розробити узагальнену модель пояснення, що враховує довіру користувача, а також зміни у продажах товарів та послуг. Використовуваними підходами є: підходи до побудови рекомендацій на основі схожості вибору користувачів, а також характеристик об'єктів користувацького вибору. Отримані наступні результати. Проведено порівняльний аналіз критеріїв оцінки пояснень та обґрунтовано вибір критеріїв довіри та результативності як ключових для моделювання пояснень з урахуванням темпорального аспекту вибору користувача. Запропоновано моделі представлення пояснень у вигляді числового показника, значення якого характеризує зміну продажів протягом визначеного періоду часу, а знак пояснення визначає напрямок цих змін – збільшення або зменшення. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному. Запропоновано модель пояснення для рекомендацій. Пояснення представлено числовим показником, що враховує зміни продаж на товарів та послуг між інтервалами деталізації часу для визначеного періоду часу. Пояснення враховує зміни продажів вибраного товару на послідовних інтервалах часу для заданого рівня його деталізації, а також зміни продажів для всіх інтервалів у вибраному періоді часу у порівнянні з поточним інтервалом. Запропоноване числове представлення пояснення дає можливість задовільнити одночасно критерії довіри та результативності пояснень: знак показника відповідає критерію довіри, а абсолютне значення з урахуванням знаку дає можливість оцінити результативність роботи рекомендаційної системи. В практичному аспекті представлене пояснення дає можливість обґрунтувати сформовану рекомендацію навіть у випадку шилінг-атак та у ситуації холодного старту рекомендаційної системи, оскільки в якості вхідних даних для його побудови використовується об’єктивна інформація про покупки вибраного товару для заданого періоду часу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Chalyi, S., V. Leshchynskyi, and I. Leshchynska. "КОНЦЕПЦІЯ ФОРМУВАННЯ ПОЯСНЕНЬ В РЕКОМЕНДАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ЗА ПРИНЦИПОМ БІЛОГО ЯЩИКУ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 55 (June 21, 2019): 156–60. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.3.156.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є процеси формування пояснень в рекомендаційних системах. Метою є розробка концептуальної моделі формування пояснень в рекомендаційних системах за принципом білого ящику з тим, щоб користувач такої системи міг отримати пояснення щодо послідовності формування рекомендацій з урахуванням можливостей рекомендаційної системи. Завдання: виділити базові характеристики пояснень в інтелектуальних системах; розробити концептуальну схему побудови пояснень за структурним принципом; розробити концептуальну модель формування пояснень за принципом білого ящика. Використовуваними принципами є: структурний, або принцип білого ящику та функціональний, або принцип чорного ящику. Отримані наступні результати. Виділено базові характеристики пояснень в інтелектуальних системах, що дає можливість сформувати пояснення при виведенні результату за принципом білого ящику та пояснення для інтерпретації отриманого результату за принципом чорного ящику. Розроблено концептуальну схему побудови пояснень, що зв’язує обмеження й умови вибору користувача із рейтинговим переліком товарів та послуг. Розроблено концептуальну модель формування пояснень за принципом білого ящику. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному. Запропоновано концептуальну модель побудови рекомендацій за принципом білого ящику, що враховує структурні обмеження та умови побудови рекомендацій. Обмеження визначаються через категорії та властивості об’єктів, а також через характеристики користувача. Умови задаються через послідовність взаємодії користувача із рекомендаційною системою, а також через результат вибору схожих користувачів. Модель забезпечує можливість формування загальної схеми побудови пояснень. Така схема дає можливість збільшити довіру користувача до отриманих рекомендацій за рахунок відображення послідовності побудови роботи рейтингового переліку товарів рекомендаційною системою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Яроцький, М. М. "Огляд системи регулювання рівня води парогенератора блоку ВВЕР-1000." Automation of technological and business processes 13, no. 1 (April 19, 2021): 26–31. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i1.1997.

Full text
Abstract:
Досліджені властивості парогенератора блоку ВВЕР-1000, виведені основні характеристики об’єкта і вказані основні принципи, які допоможуть застерегти від помилок у вивченні даного питання. Представлені види автоматичних систем регулювання та вивчені основні недоліки кожної з систем регулювання. На основі зробленого аналізу було встановлено, яка саме автоматична система регулювання є найбільш краща для парогенератора. Пояснений процес знаходження параметрів регулятора та коефіцієнтів пристроїв зв'язку для каналу витрати пари, витрати живильної води та рівня води в парогенераторі. В більшості публікацій не робиться пояснень, чому використовується 3-х імпульсна автоматична система керування, не виконується порівняння з іншими системами регулювання, і просто приводиться вже як факт що використовується 3-хімпульсна система регулювання без пояснень та тонкощів налаштування самої системи регулювання. Не робляться пояснення стосовно налаштування регулятора для 3-х імпульсної автоматичної системи регулювання і для чого потрібні коефіцієнти пристроїв зв'язку. Тому в статті зроблено пояснення, чому використовується 3-х імпульсна автоматична сиситема регулювання а не 2-х імпульсна, як правильно налаштувати регулятор рівня води та як налаштувати пристрої зв'язку і для чого вони потрібні. Приведена модель парогенератора в середовищі Simulink та показано яким чином проходить налаштування спочатку пристроїв зв'язку і потім знаходження параметрів для ПІ-регулятора. Зроблені висновки стосовно застосування 3-х імпульсної системи регулювання, яку модернізацію вона отримала на виробництві та доцільність її використання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Gotsulyak, V. M. "Теоретико-методологічні аспекти дослідження політичної реальності ранньомодерної України." Науково-теоретичний альманах "Грані" 21, no. 2 (April 9, 2018): 128–33. http://dx.doi.org/10.15421/171826.

Full text
Abstract:
З’ясовано, що пізнання деякої історичної реальності не обмежується фактографічною реконструкцією подій. Воно мусить зосередитися на осмисленні суті тих процесів (соціальних, політичних, духовних), які відбуваються в історії. Опис історичних фактів повинен доповнюватися їх поясненням шляхом проникнення в духовний світ людини. Інтерес дослідника сконцентрований на пізнанні одиничного, конкретного, на поясненні унікальних, неповторних явищ історії та культури. Але за цим одиничним завжди проглядається загальне – сутність процесів і дій в історії. Тому соціально-філософське узагальнення й теоретичне осмислення є необхідною процедурою історико-політичного аналізу.Виявлено, що історичне пізнання, опис і пояснення унікальних явищ історичного процесу не може протиставлятися суто теоретичному осмисленню.Встановлено, що пізнання української політичної історії не зводиться до побудови якоїсь її єдиної схеми, моделі чи варіанту. Складна інтегральна проблема припускає багатоваріантність шляхів її дослідження, використання досягнень різних наук, відходу від усталених пізнавальних принципів і методів. Доведено, що суттєву роль у дослідженні політичної думки ранньомодерної України займає історична реконструкція, завдяки якій відтворюються загальна картина українського буття і політична реальність XVII-XVIII ст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Chalyi, S., V. Leshchynskyi, and I. Leshchynska. "МОДЕЛЬ ІНТЕРФЕЙСУ ПОЯСНЕНЬ З ТЕМПОРАЛЬНИМИ ПАРАМЕТРАМИ В РЕКОМЕНДАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, no. 60 (May 28, 2020): 105–9. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.2.105.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є процеси представлення пояснень для персоналізованих пропозицій в рекомендаційних системах. Метою є розробка моделі інтерфейсу пояснень до рекомендацій, що враховує зміни інтересів користувачів з часом. Завдання: визначення елементів темпорально-орієнтованого інтерфейсу пояснень для рекомендацій на основі структуризації існуючих підходів до представлення пояснень; розробка моделі інтерфейсу пояснення, що враховує темпоральну динаміку вимог користувача. Використовуваними підходами є: підходи до побудови рекомендацій на основі схожості вибору користувачів та предметів користувацького попиту. Отримані наступні результати. Сформульовано вимоги до інтерфейсу пояснень з темпоральними характеристиками. З урахуванням запропонованих вимог визначено структурні елементи представлення пояснень, що дають кількісну та якісну оцінку рекомендацій. Запропоновано модель інтерфейсу для представлення пояснень в рекомендаційній системі з урахуванням змін інтересів споживачів у часі. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному. Запропоновано модель візуального інтерфейсу для представлення пояснень в рекомендаційній системі з урахуванням темпоральної динаміки вподобань користувачів. Модель містить у собі групи візуальних та інтерактивних елементів. Візуальні компоненти відображають кількісні та якісні показники для поточного рекомендованого предмету, що показують динаміку продажів або рейтингів по інтервалам в рамках заданого періоду часу, а також сумарні зміни за цей період. Інтерактивні компоненти інтерфейсу дають можливість користувачеві визначити період часу для побудови пояснень, а також ступінь деталізації у часі темпоральних характеристик пояснення. Практична перевага запропонованої моделі полягає в тому, що сукупність статичних і динамічних показників, а також можливість коригування темпоральних параметрів дозволяють задовільнити критеріям прозорості, довіри, результативності та переконливості щодо пояснень до рекомендацій і, тим самим, створюють умови для підвищення кількості лояльних споживачів та відповідного збільшення продажів рекомендованих предметів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Крутій, В. О. "Логіка гібридної війни: синергетичне пояснення." Держава і право. Серія "Політичні науки", вип. 79 (2018): 15–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Крутій, В. О. "Логіка гібридної війни: синергетичне пояснення." Держава і право. Серія "Політичні науки", вип. 79 (2018): 15–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гудима, Галина, and Юлія Слодиницька. "АНГЛОМОВНІ ЗАПОЗИЧЕННЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ." Молодий вчений, no. 6 (94) (June 30, 2021): 26–29. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-6-94-6.

Full text
Abstract:
Стаття є дослідженням новітніх англомовних запозичень в сучасній українській мові, визначено тенденції входження цих одиниць до лексичного складу української мови. Охарактеризовано роль англійської мови в світі. Визначено географічну популяризацію англійської мови. Виявлено особливості створення англіцизмів на основі адаптації до лінгвістичної специфіки певного регіону поширення. Надано характеристику поняття «англіцизм» та пояснено причини їх пояснення в українській лексиці. Проаналізовано процеси, що відбуваються в сучасній українській мові, пов’язані з інтенсивним припливом запозичень. Актуальність цього питання зумовлена зростаючим інтересом до мовних запозичень та процесів їх функціонування у новому середовищі системи мови-реципієнта. Досліджено процес адаптації запозичень на фонетичному, морфемному, граматичному та лексико-семантичному рівнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Черепій, П. М. "Філософсько-правові концепції пояснення і виправдання покарання." Науково-інформаційний вісник Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького, Вип. 9 (2014): 105–10.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Попова, Ірина Степанівна. "Пояснення та безсполучниковість у системі синтаксичних зв’язків." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 9, no. 1 (October 16, 2013): 343–50. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v9i1.551.

Full text
Abstract:
У статті порушено актуальне питання сучасного синтаксису, що стосується синтаксичного зв’язку – однієї із фундаментальних категорій цього рівня мови. Зокрема, витлумачено зв’язки, не протиставлені за характером та напрямком синтаксичної залежності: пояснення та безсполучниковий зв’язок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Іванов, В. "Деякі підходи до пояснення ефектів масової комунікації." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Журналістика, вип. 1 (20) (2013): 6–8.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Малікова, О. В. "Пояснення як стратегія дискурсу християнського богослов"я." Проблеми семантики, прагматики та когнітивної лінгвістики, Вип. 20 (2011): 287–92.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Макаренко, Володимир Васильович, and Віктор Михайлович Співак. "Схемотехнічне моделювання як засіб для пояснення процесів, що відбуваються в електричних колах." Освітній вимір 46 (December 10, 2015): 172–78. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v46i0.2521.

Full text
Abstract:
Макаренко В. В., Співак В. М. Схемотехнічне моделювання як засіб для пояснення процесів, що відбуваються в електричних колах. У статті розглянуто на конкретному прикладі можливість використання програми імітаційного моделювання NI Multisim для пояснення й ілюстрації складних процесів, щовідбуваються у радіоелектронних пристроях. Обґрунтовано вибір програми моделювання для аналізу схемотехнічних рішень з точки зору функціональності і вартості її придбання. Обґрунтовується перспективність застосування програм моделювання під час вивчення курсів з електротехніки та радіоелектроніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Кетлер-Митницька, Т. С. "ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ПОЗИТИВНОГО ВПЛИВУ ІНТЕРНАЛЬНОСТІ НА САМОРОЗВИТОК МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ: ТЕОРЕТИЧНИЙ АНАЛІЗ." Problems of Modern Psychology, no. 1 (June 30, 2021): 36–44. http://dx.doi.org/10.26661/2310-4368/2021-1-4.

Full text
Abstract:
У статті розкрито внутрішні обставини, за яких інтернальність гальмує або стимулює саморозвиток студентів-психологів. Важливість забезпечення особистісно-професійного саморозвитку майбутніх психологів пояснено вимогами до особистісних якостей цих фахівців. Як один із внутрішніх чинників стимулювання саморозвитку розглянуто інтернальність. Розкрито психологічний зміст інтернальності як одного з двох полюсів локусу контролю. Обґрунтовано позитивний, але дещо неоднозначний характер впливу інтернальності на готовність майбутніх психологів до особистісно- професійного саморозвитку. У результаті теоретичного аналізу виокремлено умови, які провокують негативний вплив інтернальності на саморозвиток, а саме: песимістичний атрибутивний стиль (пояснення невдач стабільними глобальними внутрішніми чинниками); прийняття відповідальності тільки за причини проблем; орієнтація на стан. Проаналізовано характеристики «доброго» та «поганого» інтернального контролю відповідно до наукових поглядів різних дослідників. Сформульовано припущення щодо існування певних внутрішніх умов, за яких інтернальність буде мати більш виражений і однозначний вплив на саморозвиток студентів-психологів. На основі аналізу наукових джерел запропоновано такі умови позитивного впливу інтернальності на саморозвиток: оптимістичний атрибутивний стиль (пояснення невдач варіативними та специфічними, а успіхів – стабільними та глобальними внутрішніми чинниками); прийняття відповідальності за подолання проблем без концентрації на їхніх причинах; орієнтація на дію. Проаналізовано та конкретизовано значення цих умов для особистісно- професійного саморозвитку саме студентів-психологів з урахуванням змісту та специфіки їхньої майбутньої професійної діяльності. Наведені положення підкріплено експериментальними даними сучасних дослідників. Зроблено висновок про перспективність емпіричної перевірки припущення щодо впливу зазначених умов на характер взаємозв’язку інтернальності та особистісно-професійного саморозвитку студентів-психологів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Vozniuk, A. "Psychological Theories of Explanation of Corruption." Ûridična psihologìâ 25, no. 2 (2019): 7–15. http://dx.doi.org/10.33270/03192502.7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Салтан, О. М. "Топонімічні варіації пояснення назви міста Мена Чернігівської області." Сіверщина в історії України, Вип. 11 (2018): 360–65.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Чікішев, Н. Д. "Академічна нерівність: прояви, фактори актуалізації та теоретичні пояснення." Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Серія "Соціологічні дослідження сучасного суспільства: методологія, теорія, методи", вип. 41 (2018): 67–71.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Чікішев, Н. Д. "Академічна нерівність: прояви, фактори актуалізації та теоретичні пояснення." Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Серія "Соціологічні дослідження сучасного суспільства: методологія, теорія, методи", вип. 41 (2018): 67–71.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Коломийська, Іванна, and Іляна Поліщук. "ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕКЛАДУ НАТАЛКОЮ СНЯДАНКО РОМАНУ ШАРЛОТТЕ КЕРНЕР «СВІТЛОКОПІЯ»." Молодий вчений, no. 10 (98) (October 31, 2021): 83–87. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-10-98-21.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено аналізу особливостей перекладу Наталкою Сняданко роману Шарлотте Кернер «Світлокопія». Досліджено перекладацькі трансформації, репрезентовані на основних і проміжних мовних рівнях. Наведено класифікацію, що поєднує у собі найбільш поширені перекладацькі трансформації та проведено кількісний аналіз виявлених трансформацій. У результаті дослідження з’ясовано, що найбільш поширеним прийомом перекладацьких трансформацій у перекладі Наталки Сняданко є декомпресія (модуляція), далі за частотою використання – компресія та пермутація. Характерною рисою перекладу є пояснення реалій, аби читач іншого мовного середовища мав змогу зрозуміти певні норми іншої культури. Чільне місце посідають знахідки українською мовою, які додають незвичайності прочитанню. Всі зміни при перекладі можуть бути пояснені так: велика кількість поширених речень з характерною рамковою структурою у німецькій мові, а також необхідність зміни порядку слів при перекладі складнопідрядних, складносурядних речень і «одомашення» змісту зумовлюють використання перекладацьких трансформацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Chalyi, S., V. Leshchynskyi, and I. Leshchynska. "ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ПОБУДОВИ ПОЯСНЕНЬ З УРАХУВАННЯМ ТЕМПОРАЛЬНИХ ЗМІН У ВИМОГАХ КОРИСТУВАЧІВ РЕКОМЕНДАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 61 (September 11, 2020): 99–103. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.3.099.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є процеси формування пояснень для персоналізованих рекомендацій щодо вибору товарів та послуг в рекомендаційних системах. Метою є розробка інформаційної технології побудови деталізованих пояснень щодо запропонованого персонального переліку предметів в рекомендаційній системі з урахуванням темпоральних змін у вимогах споживачів для підвищення ефективності продажів товарів та послуг в системах електронної комерції. Завдання: розробка підходу до побудови темпоральних правил для формування пояснення на основі порівняння кількості продажів на послідовності інтервалів часу; розробка технології побудови темпорально-орієнтованих пояснень щодо рекомендацій з вибору предметів в рекомендаційних системах. Використовуваними підходами є: підходи до побудови пояснень щодо рекомендацій з урахуванням змін уподобань користувачів з часом. Отримані наступні результати. Розроблено підхід до побудови темпоральних правил, що визначають темпоральну динаміку вподобань користувачів рекомендаційної системи. З використанням темпоральних правил розроблено технологію побудови та деталізації пояснень, що враховують зміни вимог користувачів з часом. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному. Запропоновано інформаційну технологію побудови деталізованих пояснень щодо рекомендацій з урахуванням змін вимог користувачів з часом. Технологія використовує моделі темпоральних правил та темпоральну модель інтерфейсу пояснень. Технологія передбачає послідовну побудову базових пояснень з урахуванням темпоральної динаміки вподобань користувачів, подальшу деталізацію пояснень по інтервалам часу на основі узгодження темпоральних знань, а також формування інтерфейсу деталізованих пояснень з відображенням базових змін уподобань користувачів та альтернативних змін на визначених інтервалах часу. У практичному плані технологія орієнтована на підвищення довіри споживача до отриманої рекомендації на основі відображення збільшення попиту на рекомендовані товари. Використання технології забезпечує формування для користувача раціонального підтвердження рекомендації у вигляді комбінації кількісних та якісних показників, що сприяє збільшенню продажів у відповідній системі електронної комерції
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Nikitina, Zoya. "Релігійна та наукова істина у вченні Теофана Прокоповича." Multiversum. Philosophical almanac, no. 3-4 (November 30, 2018): 163–75. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2018.3-4.13.

Full text
Abstract:
У статті розглядається запропонований Теофаном Прокоповичем спосіб пояснення природи людського знання, своєрідне співвідношення істин релігії і науки. Досліджується значення гносеологічних поглядів Теофана Прокоповича у контексті новоєвропейської філософії. На основі порівняння поглядів українського мислителя з поглядами британського мислителя Дж.Локка розглядається теорія «вроджених ідей» в якості одного з основних способів пояснення пізнавальних здібностей людини. Досліджується специфіка звернення Теофана Прокоповича до «вродженої ідеї Бога» і обстоювання ним принципової потреби людини в істинному знанні. Автор акцентує увагу і на необхідності переорієнтації дослідницьких орієнтирів, які дають можливість більш точно відтворити інтелектуальне середовище філософії Нового часу та особливості її розвитку в Україні як частині європейської інтелектуальної парадигми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Ляшова, Надія. "ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ STORYTELLING У НАВЧАННІ МЕТОДИКИ МАТЕМАТИКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ." Професіоналізм педагога: теоретичні й методичні аспекти 1, no. 14 (July 6, 2021): 96–105. http://dx.doi.org/10.31865/2414-9292.14.2021.236452.

Full text
Abstract:
Запропонований матеріал статті присвячено аналізу ідеї storytelling у професійній підготовці вчителя початкової школи. Розглянуто можливості впровадження storytelling у методичній роботі освітньої галузі «Математика». Визначено тенденцією розробки принципово нових засобів навчання на сучасному етапі, використання різних форм методичної техніки, яка побудована на використанні історій з певними структурами, що спрямовані на розв’язання методичних задач навчання математики. Розроблено і запропоновано основні види розповідей та наведено приклади їх застосування. Метод storytelling у навчанні математики рекомендовано застосовувати для мотивації учнів початкових класів, пояснення процесу або явища, вибору засобів розв’язання задач, моделювання проблемних ситуацій, пояснення порядку виконання дій. Доведено, що побудова процесу навчання методики математики з використанням storytelling дозволяє максимально розвинути потенційні можливості мислення майбутніх учителів початкової школи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Vorobyov, Y., and A. Nosovskiy. "Теоретичне та експериментальне моделювання теплогідравлічних умов в опускній ділінці реактора у застосуванні до проблем стратифікації та перемішування." Nuclear and Radiation Safety, no. 2(54) (April 25, 2012): 13–18. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2012.2(54).03.

Full text
Abstract:
Наведено огляд фізичних явищ, теоретичного пояснення та способів моделювання теплогидравлічних умов в опускній ділянці ядерного реактора і холодних нитках у застосуванні до проблем стратифікації та перемішування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Slukhai, S. "Explaining political choice: prospects for economic theory." Bulletin of Taras Shevchenko National University of Kyiv. Economics, no. 214 (2021): 21–27. http://dx.doi.org/10.17721/1728-2667.2021/214-1/4.

Full text
Abstract:
The goal of the article is to demonstrate the potential of the economic theory in political choice as opposed to market choice. The article analyzes the input of economic theory to analyzing political choice. The following research objectives were set: (a) to highlight the development of the modern economic theory with regard to political choice with special semphasis on studies dealing with transition nations; (b) to demonstrate relevance or irrelevance of economic voting concept under conditions of modern Ukraine; (c) to find out how the information imperfectness and its comprehension by consumers in the political market affect the resulting choice. The scope of this study extends to an individual’s choice within the political market, and a subject is its distinctiveness under conditions of transition society. It is shown that political choice is characterized by inherent irrationality that gives space to different ways of external influencing voter preferences. The author proves that the economic vote is not present in the Ukrainian political context.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Baluta, Galyna. "До проблеми iнтерпретацiї фiлософської спадщини Л. Вiтгенштейна." Актуальні проблеми духовності, no. 16 (January 31, 2017): 211–19. http://dx.doi.org/10.31812/apd.v0i16.1868.

Full text
Abstract:
У статтi здiйснюється перегляд ключових iдей Л. Вiтгенштейна: обговорюється проблема їх iнтерпретацiї з метою розширення меж розумiння та пояснення. При цьому здiйснюється спроба актуалiзацiї системних аспектiв дослiдницької програми фiлософа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Vasiutynskyi, Vadym. "Семантична структура уявлень студентів про історичні провини Українців." Проблеми політичної психології 21 (December 6, 2018): 43–53. http://dx.doi.org/10.33120/popp-vol21-year2018-4.

Full text
Abstract:
Дослідження полягає в з’ясуванні того, як українські студенти визначають ставлення українців до своїх історичних провин перед іншими народами, та у визначенні семантичних параметрів і структури відповідних уявлень. Було опитано 78 студентів із трьох регіонів України. Вони розробляли психологічну типологію ставлення жителів України до визнання історичних провин українців перед іншими народами. Отримані відповіді опрацьовано за допомогою контент-аналізу, факторного та кластерного аналізу. У розгляді студентами таких ставлень найчіткіше проявилися два семантичні вектори – констатація та інтерпретація. Констатація зосереджується навколо питань про наявність провин, конечність їхнього визнання або заперечення, потребу об’єктивності та емоційної безсторонності даваних оцінок. Перехідною ланкою між констатувальним та інтерпретаційним векторами стало знання або незнання історії. В інтерпретаційному контексті основну роль відіграють: оцінка історичних обставин, політичні орієнтації та соціально-демографічні характеристики громадян, психологічні та ідеологічні пояснення причин визнання або невизнавання історичних провин, власна оцінна активність інтерпретаторів. Регіональні відмінності проявилися в тому, що центральноукраїнські студенти більшої ваги надають знанню історії; для західноукраїнських студентів важливішими є аргументи на виправдання винуватців-співвітчизників; східноукраїнські студенти виразніше орієнтуються на власну оцінну активність індивідів. Виявлено психологічні відмінності в оцінці провин перед поляками і євреями: визнання або заперечення провин перед поляками постає як реакція на політичну актуалізацію відповідних питань, натомість ставлення до євреїв більшою мірою пов’язане із загальною світоглядною позицією громадян. Ключові слова: семантична структура уявлень, оцінка історичних провин, констатувальні пояснення, інтерпретаційні пояснення, психологічні чинники визнання або невизнавання провин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Кривобок, В. "Реферативні практичні пояснення і рекомендації з інформаційно-психологічної безпеки особистості." Вісник Книжкової палати, no. 2 (2007): 45–50.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Мікіна, О. Г. "З романської етимології: до семантико-типологічного критерію пояснення лат. quaerere." Мовознавство, no. 4 (2011): 67–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Гуцуляк, О. Б. "Гер-огли - володар Чамбулі Мастон: До пояснення сутності етнічного образу." Всесвітня література та культура в навчальних закладах України, no. 11/12 (2005): 41–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Мікіна, О. Г. "З романської етимології: до семантико-типологічного критерію пояснення лат. quaerere." Мовознавство, no. 4 (2011): 67–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Мікіна, О. Г. "З романської етимології: до семантико-типологічного критерію пояснення лат. quaerere." Мовознавство, no. 4 (2011): 67–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Гіжа, А. "Пояснення, розуміння, усвідомлення: від фактологічного опису предмета до його символу." Схід, no. 3 (117) (2012): 124–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Компаній, Олена Вікторівна. "Текстотворення молодших школярів як проблема педагогіки і суміжних галузей наукових знань." Освітній вимір 47 (January 14, 2016): 236–40. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v47i0.2464.

Full text
Abstract:
Компаній О. В. Текстотворення молодших школярів як проблема педагогіки і суміжних галузей наукових знань. У статті автор розглядає питання текстотворення шляхом аналізу понять «текстова діяльність», «текстова компетентність», «текстотворчі вміння», наводить їх пояснення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Orlov, Mikola Mihajlovich. "ГОСУДАРСТВЕННЫЕ ПОДХОДЫ К ОБОСНОВАНИЕ НЕКОТОРЫХ ПРОБЛЕМНЫХ ВОПРОСОВ В СИЛАХ ОХРАНЫ ПРАВОПОРЯДКА УКРАИНЫ И ИХ РЕШЕНИЕ РАДИ БЕЗОПАСНОСТИ ГОСУДАРСТВА." Научный взгляд в будущее, no. 06-04 (November 12, 2017): 72–79. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2017-06-04-011.

Full text
Abstract:
. У праці подані державницьке підходи щодо обґрунтування деяких проблемних питань в силах охорони правопорядку України та шляхи їх вирішення заради забезпечення безпеки держави. Матеріал подано структурно у вигляді програми дій з певними пояснення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Худолій, О. М., and О. В. Іващенко. "Педагогічна практика в школі. Повідомлення ІІ." Teorìâ ta Metodika Fìzičnogo Vihovannâ, no. 9 (September 30, 2011): 19–32. http://dx.doi.org/10.17309/tmfv.2011.9.740.

Full text
Abstract:
У статті розглядається програма педагогічної практики в середніх класах загальноосвітньої школи. Конкретизуються: мета і завдання практики, тривалість і строки проведення, обов’язки практикантів, зміст роботи, перелік звітної документації. Наводяться зразки оформлення звітної документації та пояснення до її упорядкування
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Голоденко, С. М. "Астрономічні спостереження як спосіб формування астрономічних знань." Освітній вимір 35 (September 13, 2012): 99–104. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v35i0.3521.

Full text
Abstract:
Голоденко С. М. Астрономічні спостереження як спосіб формування астрономічних знань. У статті йдеться про астрономічні спостереження, які є джерелом фактичних знань, що уможливлюють пояснення астрономічних явищ, вивчення фізичних характеристик небесних тіл i сутності фізичних процесів у космічному просторі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Алімпієв, Є. В. "Застосування моделі торгового балансу для пояснення взаємодії фінансової та грошової політик." Теоретичні та прикладні питання економіки, Вип. 5 (2004): 195–201.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Пророк, В. В. "Пояснення закономірностей надходження 137Cs та калію до рослини у природних умовах." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 1 (2009): 271–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Йосипенко, О. ""Прояснення" vs "пояснення": методологічні рефлексії Вітгенштайна щодо людської природи (французька перспектива)." Sententiae 37, no. 2 (2018): 93–107.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Дмитрук, М. ""Мертві норми" КК України: спроба наукового пояснення поняття та причин виникнення." Право України, no. 6 (2010): 226–32.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Sepetyi, D. P. "Альтернативи матеріалізму у світлі аргументу зомбі." Grani 18, no. 7 (May 3, 2015): 103–7. http://dx.doi.org/10.15421/1715144.

Full text
Abstract:
У статті розглядається питання про відношення одного з найвпливовіших аргументів у сучасній філософії свідомості, аргументу зомбі, до онтологічних теорій інтеракціонізму, панпсихізму та ідеалізму. Обґрунтовується точка зору, що аргумент зомбі не є передрішенням спірного питання проти інтеракціонізму, оскільки він висувався лише як аргумент проти матеріалізму, і прибічники інтеракціонізму не поділяють один з його засновків. Відповідно, аргумент залишає відкритим питання про вибір між основними альтернативами матеріалізму – епіфеноменалізмом, інтеракціонізмом, панпсихізмом та ідеалізмом. Проте можливо сформулювати аналогічний аргумент проти панпсихізму, який показує, що пояснення виникнення людської свідомості (психічного суб’єкта) через наділення фундаментальних фізичних сутностей феноменальними станами так само проблематичне, як і матеріалістичне пояснення. Також обґрунтовано думку, що ідеалізм, щоб уникнути соліпсизму, мусить містити в собі версію психофізичного дуалізму: навіть якщо припустити, що фізична реальність має, в кінцевому рахунку, ідеальну природу, є системою феноменів світової суперсвідомості (Бога), то ми як психічні суб’єкти (наші свідомості) є чимось іншим, відмінним від фізичної реальності і будь­яких її частин та аспектів, – зокрема, від наших тіл та мізків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Tymchenko, Vitalii. "До еволюцiї iсторико-фiлософських уявлень про обмiн i дарування у соцiокультурному просторi: «повернення витiсненого»." Актуальні проблеми духовності, no. 13 (February 27, 2017): 52–63. http://dx.doi.org/10.31812/apd.v0i13.1805.

Full text
Abstract:
У статтi розглядається iсторична еволюцiя деяких основних iсторико-фiлософських уявлень про обмiн i дарування у соцiокультурному просторi. Обмiн i дар постають як взаємопов’язанi, але принципово рiзнi явища (конструктивна роль дарування i деструктивна — обмiну). Дослiджуються передумови для пояснення забуття дарування i апофеозу обмiну у соцiокультурному просторi Нового часу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Pustovoit, Oleg. "Evolution of scientific approaches to economic growth cycles." Ìstorìâ narodnogo gospodarstva ta ekonomìčnoï dumki Ukraïni 2020, no. 53 (July 11, 2020): 52–82. http://dx.doi.org/10.15407/ingedu2020.53.052.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Mudrakov, Vitalii. "ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ РЕЛІГІЙНОЇ ФУНКЦІОНАЛЬНОСТІ В ПЕРІОД ПАНДЕМІЇ КОРОНАВІРУСНОЇ ХВОРОБИ (COVID-19)." Філософія та політологія в контексті сучасної культури 13, no. 1 (July 24, 2021): 22–30. http://dx.doi.org/10.15421/352103.

Full text
Abstract:
Стаття має оглядовий характер і покликана дати загальне уявлення про функціональність релігії в період початку пандемії у світі та Україні. Зрізом пояснення функціональності релігії є масово-психологічний вплив. Матеріал напрацьовано в рамках виконання проєкту «Соціальна функціональність релігії в умовах масштабних небезпек: ідейно-теоретичний та практичний виміри» за державним реєстраційним номером: 0121U109446.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Крохмаль, Тетяна, and Олександр Нiкiтенко. "ОСОБЛИВОСТI ТРАЄКТОРIЙ РУХУ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТИНОК У СХРЕЩЕНИХ ЕЛЕКТРИЧНОМУ ТА МАГНIТНОМУ ПОЛЯХ." Збірник наукових праць фізико-математичного факультету ДДПУ, no. 11 (June 23, 2021): 59–72. http://dx.doi.org/10.31865/2413-26672415-3079112021234838.

Full text
Abstract:
Розглянуто траєкторiї руху заряджених частинок у приладах зi схрещеними електричним та магнiтним полями, якi є результатом моделювання за рiзними моделями, якi використовують. За всiма розглянутими моделями траєкторiї мають циклоїдоподiбнi траєкторiї. За наявностi дисипацiї цi траєкторiї кардинально змiнюються в залежностi вiд моделi, яку розглядають. Аналiз цих траєкторiй значно спростив пояснення певних загадок магнетронiв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Томченко, М. Д. "Про можливість “сухого” тертя у надплинному Не4." Ukrainian Journal of Physics 56, no. 2 (February 16, 2022): 144. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe56.2.144.

Full text
Abstract:
Запропоновано можливе мікроскопічне пояснення "виснаження" ρs гелію-II біля стінки при T > Tc ~ 0,5–1 K та передбачено можливість існування у He II "сухого" тертя при T ≤ Tc . Обидва ефекти пов'язані з тим, що енергія 2D-ротонів на 2 К менша за енергію 3D-ротонів, тому стінка є потенційною ямою для останніх.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Moskotina, Ruslana. "Формалізація соціологічної теорії за допомогою агентного моделювання." Sociological studios, no. 1(18) (June 28, 2021): 41–48. http://dx.doi.org/10.29038/2306-3971-2021-01-41-48.

Full text
Abstract:
У статті охарактеризовано процес розробки агентної моделі. Вона розглядається як формальна теорія, представлена у вигляді програмного коду, для створення якої потрібна вербальна теорія. Було визначено, що теорія середнього рівня є такою соціологічною теорією, яку можна представити у вигляді агентної моделі. Вона дозволяє пояснити виникнення соціальних явищ або процесів макро-рівня з дій і взаємодій агентів на мікро-рівні. Теорія середнього рівня не спрямована на пояснення всіх можливих соціальних явищ чи процесів, стосується лише обмеженого їх кола та дозволяє надавати часткові пояснення. Вона має таку структуру: агенти, середовище, правила. Також було виокремлено етапи формалізації теорії середнього рівня. Вони стосуються випадків, коли ми реалізуємо агентну модель у середовищі R і розглядаємо її як функцію в R. Ці етапи наступні: 1) специфікація моделі; 2) представлення характеристик агентів у вигляді програмного коду в R; 3) представлення середовища у вигляді програмного коду в R; 4) представлення правил у вигляді програмного коду в R; 5) створення візуалізації; 6) обчислення числових показників; 7) виявлення та виправлення помилок у програмному коді в R. В результаті буде отримано агентну модель, з якою можна проводити комп’ютерні експерименти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Трошін, О. М., М. Г. Стадніченко, В. О. Приходько, and Р. А. Замковий. "Кванто-механічний підхід до пояснення аномального низького тертя та зношування в трибології." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 1(55) (February 27, 2018): 129–39. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2018.55.18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography