Academic literature on the topic 'Потужність реактивна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Потужність реактивна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Потужність реактивна"

1

Bordakov, М. "КОМПЕНСАЦІЯ РЕАКТИВНОЇ ПОТУЖНОСТІ СОНЯЧНОЮ ЕЛЕКТРО-СТАНЦІЄЮ ТА ВПЛИВ ДАНОГО ПРОЦЕСУ НА РОБОТУ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЕЛЕКТРИЧНОЇ МЕРЕЖІ." Vidnovluvana energetika, no. 1(56) (August 8, 2019): 31–35. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.1(56).31-35.

Full text
Abstract:
Контроль реактивної потужності можна вважати однією з найменш досліджених проблем в фотоелектричній промисловості, він може дати ключ до значного збільшення прибутку власників промислових сонячних електростанцій. В даній статті описується вплив компенсації реактивної потужності на промисловій ФЕС потужністю за техінчними умовами 9 МВт. Інверторне обладнання : Kstar 500 КВт, сонячні панелі Talesun 270 Вт. В ДСТУ 8635:2016 є вимоги що до можливості регулювання реактивної потужності промисловими СЕС. Відповідно до даного стандарту промислова СЕС має регулювати свій коефіцієнт потужності від 0.8 до 1 відповідно до вимог центральної мережі. Також, в даній статті описується вплив компенсації реактивної потужності на якість електричної енергії лінії 35 кВ. Відповідно до постанови НКРЕКП від 14.03.2018 №312, про правила розрахунку за реактивну потужність, клієнт має відшкодовувати енерго-передаючій компанії збитки за перетікання реактивної потужності. В статті описано алгоритм керування рективною потіжністью на рівні точки підключення до центарльної електирчної мережі. Він полягає в керуванні інверторним обладнанням через інформаційний протоколок ModBus TCP. Кожен інвертор має запрограмований виробником реєстр інформаційних команд. Посилаючи команду через інформаційний протокол в потрібний реєстр інвертор може виконати дію чи передачу параметрів, відповідно до типу реєстру в який послано команду. Інвертор починає компенсувати реактивну потужність коли отримує команду в реєстр, який відповідає за значення коефіцієнту потужності. Значення для компенсації зчитується з пристрою аналізу якості електромережі на вхідній комірці. Зчитане значення оброблюється сервером і відправляється на інвертор. Використовуючи компенсацію реактивної потужності, збитки клієнта за перетікання реактивної потужності зводяться до мінімального значення. Бібл. 10, табл. 3, рис.3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

МОЛОДАН, Андрій. "ВИЗНАЧЕННЯ ПОТУЖНОСТІ І РОБОТИ ВИМУШЕНИХ КОЛИВАНЬ ПРИ ВІДКЛЮЧЕННІ ЦИЛІНДРІВ В ДВИГУНІ КОЛІСНОЇ МАШИНИ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 13 (December 4, 2019): 116–23. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i13.94.

Full text
Abstract:
В даній статті наведені результати по потужності вимушених коливань двигуна та енергетичну діагра-му для вимушених коливань. Отримані залежності накладення вільних і вимушених коливань для різних умов спів падіння відносної частоти на величину потужності. Розглянуті перехідні процеси при вимушених коли-ваннях. Необхідність покращення рівномірності крутного моменту під час відключення циліндрів потребує впливу на показники потужності окремих циліндрів. Щоб знайти загальне рішення, потрібно додати вирази для вільних коливань, тобто загальне рішення однорідного рівняння.В цій роботі також виявляється можливим виділити активну і реактивну складові. Активна робота зро-стає лінійно з часом, в той час як реактивна робота є періодичною функцією часу. Поряд з зовнішньою збу-рюючою силою роботу здійснюють також і внутрішні сили коливальної системи. Робота сили інерції дорівнює кінетичної енергії маси, а робота поновлюючої сили дорівнює потенційної енергії напруженою пружини. При періодичних рухах обидві ці роботи також змінюються періодично і, маючи різні знаки, виключаються із зага-льного балансу енергії системи, якщо їх величина розраховується для одного повного коливання.Отримано відношення додаткових витрат енергії, зумовлених роботою стиснення робочих циліндрів у відключених циліндрах до зміни додаткових витрат енергії двигуна.Поряд з вібрацією двигуна роботу здійснюють також і внутрішні сили коливальної системи. Робота си-ли інерції дорівнює кінетичної енергії маси, а робота оновлюючої сили дорівнює потенційної енергії напруже-ною подушками двигуна. При періодичних рухах обидві ці роботи також змінюються періодично і, маючи різні знаки, виключаються із загального балансу енергії системи, якщо їх величина розраховується для одного повного коливання. Таким чином, обидві роботи є реактивними. Робота, чинена силами демпфування за один повний період, не виключається із загального балансу.Ключові слова: потужність, робота, вимушені коливання, відключення циліндрів, двигун, колісна машина, обурюючи сила.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Chepkunov, R. A. "ASYNCHRONOUS ELECTRIC DRIVE WITH REACTIVE POWER CONTROL." Tekhnichna Elektrodynamika 2021, no. 5 (August 16, 2021): 49–54. http://dx.doi.org/10.15407/techned2021.05.049.

Full text
Abstract:
The method of control of asynchronous electric drive, which based on measuring and control of reactive power of induction motor, is presented. It provides independence of magnetic flow of rotor from changes of induction motor parameters, uninterrupted diapason of regulation of speed including zero and fast regulation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Bordakov, M. "ОСОБЛИВОСТІ КОНСТРУКЦІЇ ЧАСТИНИ СИЛОВОЇ ЕЛЕКТРОНІКИ В СОНЯЧНИХ МЕРЕЖЕВИХ ІНВЕРТОРАХ." Vidnovluvana energetika, no. 1(60) (March 30, 2020): 23–28. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2020.1(60).23-28.

Full text
Abstract:
При дослідженні роботи інвертора було визначено параметри, які впливають на ефективність його роботи. Одним з таких парметрів є внутрішні компоненти інвертора від яких залежить ефективність його роботи. Основним силовим компонентом є Power Stack (силовий модуль). Основним компонентом силового модуля є IGBT (біполярний транзистор з ізольованим затвором). Даний тип транзисторів поєднує в собі характеристики двох напівпровідникових пристроїв: Біполярного транзистора (утворює силовий канал). Польового транзистора (утворює канал управління). При розрахунку ефективності роботи інвертора потрібно розуміти як працює його силова частина і як силова частина перетворює постійний струм у змінний. Робота силових транзисторів керується драйвером, який пристрій керує частотою відкриття і закриття транзисторів та вихідними характеристиками напруги інвертора. Для регулювання роботи інвертора драйвер отримує сигнал та відправляє команду на сам силовий модуль. Таким чином відбувається регулювання вихідних параметрів інвертора. Для регулювання вихідної потужності інвертором також застосовується алгоритм зменшення вхідної потужності. Це досягається шляхом переходу робочої точки поля ФЕМ з точки МРРТ до робочої точки, ближчої до режиму холостого ходу сонячної панелі. Регулювання рівня реактивної потужності також відбувається за рахунок роботи силового модуля. Для роботи інвертора, його силовий модуль повинен мати якісне охолодження. Охолодження має забезпечити відвід тепла від силового модуля, що в свою чергу попередить руйнування транзистора. В сучасних інверторах використовується активна і пасивна система охолодження. Зазвичай інвертори з пасивним охолодженням мають потужність до 100 кВт. Також у деяких виробніків є тестові моделі інверторів з водяним охолодженням. Потужність даних інверторів очікується більшою ніж 2500 кВт. Бібл. 10, рис. 5.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Потужність реактивна"

1

Романюк, В. А. "Доцільність компенсації реактивної потужності в будівлях СумДУ." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75777.

Full text
Abstract:
В даній магістерській роботі було проаналізовано дані споживання електроенергії в деяких корпусах Сумського Державного Університету, розраховано коефіцієнт зсуву фаз в вводах тих приміщень, що обладнанні системою АСКОЕ. Розраховано потужність автоматичних установок компенсації реактивної потужності, які дозволять вирівняти кут зсуву фаз, цим самим зменшити використання повної енергії, що і призведе до економії в оплаті місячних тарифів. Більш того реактивна складова енергії витрачається на створення електромагнітних полів та створює додаткове навантаження на силові лінії живлення. В результаті визначення вартості АУКРМ та економічного ефекту від їх впровадження визначали терміни окупності в тих приміщеннях, де впровадження конденсаторних установок покаже реальний економічний ефект.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шерстюк, Ю. А. "Проектування системи електропостачання спиртзаводу та аналіз засобів регулювання реактивної потужності." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82362.

Full text
Abstract:
Виконано розрахунок електричних навантажень і освітленості приміщень, вибір кількості та потужності цехової трансформаторної підстанції, вибір перерізу провідників напругою понад до 1 кВ, Вибір автомата живильної мережі цеху, розрахунок пікових струмів, розрахунок струмів короткого замикання. Також розглянуті питання релейний захист, компенсація реактивної потужності, освітлення, техніка безпеки та розрахована собівартість електроенергії. Проаналізовано інструкції охорони праці при монтажі систем електропостачання та освітлення; розрахований заземлюючий контур підстанції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ігнатова, О. І., and С. О. Іванов. "Вплив статичного синхронного компенсатора реактивної потужності на роботу дистанційного захисту." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46138.

Full text
Abstract:
В даній роботі представлена детальна модель системи електропередачі яка включає в себе установку статичної компенсації реактивної потужності, яка була реалізована в програмному комплексі PSCAD/EMTDC. СТАТКОМ генерує необхідну реактивну потужність шляхом обміну миттєвою реактивною потужністю між фазами системи змінного струму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Єгоров, Є. А. "Проектування системи електропостачання текстильної фабрики та аналіз спосо-бів компенсації реактивної потужності." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82358.

Full text
Abstract:
Проектом передбачено розрахунок схеми внутрішньозаводського електропостачання машинобудівного заводу. Було проведено: розрахунок електричних навантажень, визначення центру електричних навантажень та місця розташування головної понижувальної підстанції, вибір кількості та потужності трансформаторів головної понижувальної підстанції і цехових підстанцій, компенсувальних пристроїв напругою до і понад 1 кВ та перерізу кабельних ліній. Розраховано струми коротких замикань та проведено виборі електричних комутаційно-захисних апаратів. В роботі також розраховано систему електроосвітлення інструментального цеху. В економічній частині було порівняно два варіанти освітлення цеху та обрано більш економічний. В розділі з охорони праці розглянуті та проаналізовані заходи безпеки на підприємстві та при обслуговуванні підстанції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Доброгорський, В. О. "Аналіз методів компенсації реактивної потужності в низьковольтних мережах." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82351.

Full text
Abstract:
Розглянуто: структура втрат електроенергії в міських розподільчих мережах 6-10/0.4 кВ, заходи щодо зменшення втрат у розподільчих мережах. Показані властивості джерел і споживачів реактивної потужностi, дана характеристика реактивної потужності, Приведені заходи щодо зменшення споживання реактивної потужностi. Показана класифiкацiя компенсувальних пристроїв. Розглянуті способи ви-користання конденсаторних батарей для компенсацiї реактивної потужностi та приведен розрахунок потужностей компенсуючих пристроїв мереж.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Опришкіна, Марина Ігорівна, and Р. О. Вежичанін. "Коректор коефіцієнта потужності." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47523.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Клименко, Борис Володимирович, О. С. Нєвєров, and О. А. Коріневський. "Універсальний вакуумний контактор на 6 кВ / 400 А з бістабільним актуатором та мікропроцесорною системою керування." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47583.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сойма, Іван Миколайович. "Вибір та дослідження системи керування статичним компенсатором реактивної потужності." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2014. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/3021.

Full text
Abstract:
Метою роботи є дослідження алгоритмів системи керування статичним компенсатором реактивної потужності. Об’єктом дослідження є системи керування статичним компенсатором реактивної потужності. Предметом дослідження є перетворювані напруги компенсаторів реактивної потужності. Проведений аналіз існуючих пристроїв компенсації реактивної потужності та регулювання напруги в електроенергетичних системах та встановлені їх недоліки. Досліджені швидкісні алгоритми управління, які могли б забезпечити працездатність в аварійних, післяаварійних режимах енергосистем та знизити втрати в перетворювачах напруги.
The purpose of work is research of algorithms for control system by reactive power static compensator. The object of research are control systems by reactive power static compensator. The subject of research is the transformed voltage of reactive power compensators. The analysis of the existing reactive power compensation devices and of voltage regulation in electric power systems is realized and their shortcomings are installed. High-speed control algorithms that could provide working capacity in emergency, post-accident modes power supply systems and reduce losses in the voltage converters are researched.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Панасюк, Максим Олегович, and Maksym Panasiuk. "Зниження втрат електричної енергії в мережах шляхом вдосконалення методів розрахунку компенсації реактивної потужності." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33242.

Full text
Abstract:
Отримав подальший розвиток напрямок створення способів та регуляторів оптимального керування (за критерієм мінімальних втрат), що дозволило адаптувати їх до умов роботи електричних мереж, для яких характерні тривалі недопустимі відхилення напруги, і підтримувати, залежно від режиму електроспоживання, у вузлі задане значення вхідної реактивної потужності або рівень напруги в допустимих межах.
У кваліфікаційній роботі магістра отримав подальший розвиток напрямок створення способів та регуляторів оптимального керування реактивною потужністю, що дозволило адаптувати їх до умов роботи електричних мереж, для яких характерні тривалі недопустимі відхилення напруги, і підтримувати, залежно від режиму електроспоживання, у вузлі задане значення вхідної реактивної потужності або рівень напруги в допустимих межах. Також у роботі розроблено регулятор батареї конденсаторів, удосконалено структурну блок-схему системи та алгоритму керування збудженням групи синхронних двигунів, що дозволяє забезпечувати технічні значення вхідної реактивної потужності, які задані енергопостачальною компанією, та регулювати напругу у її вузлах
In the qualification work of the master the direction of creation of ways and regulators of optimum control of reactive power that allowed to adapt them to conditions of work of electric networks for which long inadmissible voltage deviations are characteristic, and to support, depending on a mode of power consumption, or voltage level within acceptable limits. The capacitor battery regulator is also developed, the structural block diagram of the system and the excitation control algorithm of a group of synchronous motors is improved, which allows to provide technical values of input reactive power set by the power supply company and to regulate voltage in its nodes
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ.... 5 ВСТУП ..... 7 1 АНАЛІТИЧНИЙ РОЗДІЛ ......... 9 1.1 Методи розрахунку компенсації реактивної потужності ... 9 1.2 Статичні тиристорні компенсатори реактивної потужності ..... 13 Висновки до розділу 1 ...... 22 2 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ ....... 23 2.1 Розроблення регулятора реактивної потужності для мереж споживачів і ЕПК, для яких характерні тривалі відхилення напруги ...23 2.2 Вдосконалення способу та системи керування збудженням синхронних двигунів з метою регулювання напруги ..... 29 2.3 Розроблення схем керування СТК ...... 40 Висновки до розділу 2 ..... 47 3 РОЗРАХУНКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РОЗДІЛ ...... 48 3.1 Загальні умови проведення досліджень режимів роботи СТК .... 48 3.2 Дослідження енергетичного процесу СТК у випадку параметричної модуляції реактивного елемента ..... 49 Висновки до розділу 3 ...... 58 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ......... 59 4.1 Вимоги пожежної безпеки при гасінні електроустановок ..... 59 4.2 Дослідження стійкості роботи підприємств електроенергетики в надзвичайних ситуаціях ....... 61 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ....... 65 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ ..... 66
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Говоров, Владлен Пилипович. "Підвищення ефективності розподільчих мереж міст в умовах слабкої кореляції графіків навантажень та нелінійності характеристик електроприймачів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21845.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.14.02 – "Електричні станції, мережи і системи". Національний технічний університет "Харківський політехничний інститут", Харків 2016.Дисертація присвячена підвищеню ефективності розподільчих електричних мереж міст в умовах нелінійності характеристик на проектному рівні. У роботі визначено особливості режимів розподільчих електричних мереж міст, які полягають в наявності значної величини реактивної потужності та низької кореляції графіків її зміни з графіком активної потужності, а також значній величині завад та спотворень в мережах. За результатами досліджень енергетичних процесів в розподільчих електричних мережах міст доведено, що за умов великого рівня завад та спотворень реактивна потужність спотворень має переважний вплив на режими електричних мереж, і обґрунтовано необхідність роздільного обліку та компенсації реактивної потужності зсуву та реактивної потужності спотворень. На основі дослідження параметрів та режимів вольтододавальних трансформаторів встановлена можливість комплексного розв’язаного вирішення на їх основі питань регулювання напруги та компенсації реактивної потужності в мережах.
The thesis for the degree of candidate of technical sciences, specialty 05.14.02 - "Electric stations, networks and systems." National Technical University “Kharkiv Politechnical Institute”, Kharkiv 2016. The thesis is devoted to increased efficiency of electrical distribution networks of cities in terms of nonlinearity characteristics at the project level. The paper based on the study of modes of electrical distribution networks by the methods of physical and mathematical modeling peculiarities modes of electrical distribution networks of cities that are in large size reactive power and low correlation graph of change to the schedule of active power and large size of noise and distortion in networks. According to the research of energy processes in electrical distribution networks of cities proved that with the huge level of noise and distortion reactive power distortion is the dominant influence on modes of electrical networks and the necessity of separate accounting shift reactive power and reactive power distortion. Based on the study parameters and modes voltododavalnyh transformers installed the opportunity to integrated solutions and solved on the basis of voltage control and reactive power compensation in networks.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Потужність реактивна"

1

Буславець, Денис, and Вячеслав Охріменко. "ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ РОЗПОДІЛЬНИХ МЕРЕЖ ЗА РЕАКТИВНОЮ ПОТУЖНІСТЮ." In НАУКА, ТЕХНОЛОГІЇ, ІННОВАЦІЇ: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/17.04.2020.v2.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography