Academic literature on the topic 'Потенціал науково-технічний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Потенціал науково-технічний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Потенціал науково-технічний"

1

Великий, Ю. В. "Науково-технічний потенціал машинобудування України." Агросвіт, no. 8, квітень (2016): 24–28.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кваснюк, Б. "Науково-технічний і виробничий потенціал національної економіки." Економічна теорія, no. 1 (2008): 85–99.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Білюк, А. В. "Науково-технічний потенціал розширення інноваційної діяльності в Україні." Держава та регіони. Державне управління, no. 1 (2008): 20–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Маслюківська, А. "Науково-технічний потенціал України та його організаційно-управлінська підсистема." Формування ринкової економіки в Україні, Вип. 31, ч. 2 (2014): 31–36.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Подобед, Ігор. "НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ЄДИНОЇ ДЕРЖАВНОЇ СИСТЕМИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ." Науковий вісник: Державне управління 1, no. 7 (March 15, 2021): 216–41. http://dx.doi.org/10.32689/2618-0065-2021-1(7)-216-241.

Full text
Abstract:
Практика реагування на надзвичайну ситуацію, що пов’язана із розповсюдженням захворюваності населення COVID-19, свідчить, що ефективність функціонування Єдиної державної системи цивільного захисту в повсякденному режимі, а особливо при переведенні її в режим надзвичайної ситуації залежить від наявності в неї відповідного ресурсного потенціалу. Метою статті є аналіз стану нормативно-правового забезпечення розвитку матеріально-технічного потенціалу ЄДСЦЗ. На основі аналізу різних методологічних підходів державного управління сферою цивільного захисту перспективним запропоновано застосування ресурсного підходу до функціонування ЄДСЦЗ. Це дозволяє враховувати прогнози щодо її розвитку, прогнозувати застосування нових та альтернативних видів ресурсів. Подається авторське розуміння дефініцій «ресурс», «потенціал», «ресурсний потенціал», «матеріально-технічний ресурс». У статті дано авторське визначення ресурсного потенціалу ЄДС ЦЗ як комплексу науково-технічного, морального, організаційного, кадрового, фінансового, матеріально-технічного, освітнього, інформаційного, інституційного (соціально-інфраструктурного) потенціалу, що може бути застосований органами управління для виконання її функцій. Матеріально-технічний ресурс (потенціал) розуміється як сукупність матеріальних і технічних засобів, технологій, систем, що створюють систему ресурсного забезпечення функціонування ЄДСЦЗ. По суті матеріально-технічний ресурс складається із поточного ресурсу, що використовуються ЄДСЦЗ, а також матеріальних резервів, що відповідно до законодавства поділяються на оперативний, відомчий, регіональний та об’єктовий. Також для виконання завдань ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій може залучатися державний матеріальний резерв. Визначено, що нормативно-правове забезпечення розвитку матеріально-технічного потенціалу ЄДСЦЗ в достатній мірі регламентовано. Однак встановлено, що фактичний стан матеріально-технічного ресурсу ЄДСЦЗ не забезпечує вчасного, належного забезпечення реалізації заходів із запобігання чи ліквідації наслідків в умовах надзвичайних ситуацій. Критеріями оцінювання стану розвитку ресурсного потенціалу ЄДСЦЗ є доцільність і ефективність використання будь-яких із наявних ресурсів, ефективність управління на всіх рівнях – державному, функціональному, територіальному, об’єктовому. Напрямом подальшого визначено розробка алгоритму розрахунку рівня ефективності управління розвитком ресурсного потенціалу ЄДСЦЗ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бєлов, О. В. "Науково-технічний потенціал зовнішнього середовища і його вплив на підприємство." Науковий вісник Полтавського університету споживчої кооперації України. Економічні науки, no. 4 (35) (2009): 96–101.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Братусь, Г. А. "ТРАНСФОРМАЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО СТРУКТУРНОЇ АРХІТЕКТОНІКИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ." Підприємництво та інновації, no. 10 (December 30, 2019): 31–38. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/10.4.

Full text
Abstract:
У статті представлено ретроспективний аналіз теоретичних підходів до сутності та змісту дефініцій «знання», «інтелектуальні ресурси», «інтелектуальний потенціал», «інтелектуальний капітал» у їх тісному взаємозв’язку та взаємозумовленості як основних структурних елементів, які шляхом трансформації та перетворень формують архітектоніку інтелектуальної власності. Шляхом поглибленого аналізу теоретичних підходів вітчизняних та закордонних учених виділено чотири підходи до визначення інтелектуального потенціалу: філософський, трансформаційний, економічний, ресурсний, розкрито їх змістовну наповненість. Виділено основні види інтелектуального потенціалу, а саме науково-технічний, інформаційний, культурний, освітній. Проаналізовано та виявлено наявність різноманітних наукових підходів до трактування категорії інтелектуального капіталу, визначено основні сутнісні характеристики кожного з них. Обґрунтовано необхідність формування комплексного трансформаційного підходу до дослідження та формування дефініції інтелектуальної власності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Давидович, С. "Науково-технічний потенціал Прикарпаття: досягнення і проблеми (1965-1970-ті рр.)." Схід, no. 5 (112) (2011): 101–6.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Боровік, Л. В. "СТРАТЕГІЯ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 3 (November 9, 2020): 50–59. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2020.3.7.

Full text
Abstract:
Управління конкурентоспроможністю аграрних підприємств є надзвичайно складним завданням, оскільки їхня господарська діяльність перебуває під впливом багатьох чинників, які діють за певних умов із різною інтенсивністю і характеризуються багатовекторністю. Найважливішими чинниками конкурентних переваг аграрних підприємств у регіоні є: ресурсний потенціал; фінансове становище; кон'юнктура на ринку сільськогосподарської продукції; інноваційно-інвестиційний, технічний, технологічний, інфраструктурний, кадровий та соціальний потенціал. Організаційно-економічний механізм підвищення конкурентоспроможності аграрних підприємств повинен включати такі заходи державної підтримки: науково-технічну та інноваційно-технологічну політику; інвестиційну, цінову, податкову, фінансово-кредитну, зовнішньоекономічну, антимонопольну, антикримінногену, антикорупційну політику. Держава повинна на законодавчому рівні підтримувати розвиток інтеграційних процесів, сприяти відновленню зрошуваної та дренажної систем у регіоні, здійснювати контроль над використанням земельних і водних ресурсів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Tuboltsev, Leonid, and Anatoliy Grinev. "ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ." Metallurgicheskaya i gornorudnaya promyshlennost, no. 1 (March 30, 2020): 47–56. http://dx.doi.org/10.34185/0543-5749.2020-1-47-56.

Full text
Abstract:
Метою роботи є виявлення позитивних моментів розвитку чорної металургії України в сучасних умовах нової промислової революції. Відзначено, що чорна металургія і сьогодні визначає економіку промислово розвинених країн як базова галузь. Україна має всі можливості для розвитку металургії, володіє сировинним, промисловим і трудовим потенціалом, проте в останні роки галузь втрачає свої позиції. Для аналізу стану чорної металургії в роботі використано найважливіші параметри, що характеризують її роботу, зокрема, обсяги та структура виробництва металопродукції, обсяги і структура експорту і імпорту, цінова політика в галузі, використання інвестиційних ресурсів. Наведено основні характеристики доменного, сталеплавильного і прокатного виробництва. Відзначено, що приватизація підприємств металургійної промисловості свого часу стабілізувала їх роботу, однак y даний час державі слід відродити свій вплив на формування промислової політики в промисловості, і в металургійній галузі зокрема. Наведено аналіз внутрішніх і зовнішніх факторів, що впливають на розвиток металургійної галузі в довгостроковій перспективі. Відзначено, що промислово розвинені країни знижують свій імпортний потенціал за рахунок розвитку власної металургії, що зменшує можливості для експорту металопродукції з інших країн, у т.ч. і з України. Наведено основні завдання, що стоять перед металургією України в сучасних умовах. Відзначено об'єктивні і суб'єктивні чинники, що впливають на роботу металургії. Наведено дані, що характеризують інвестиційні процеси в Україні і РФ в різні роки. Відзначено перспективи розвитку металургійних технологій в Україні. Для вирішення перспективних завдань галузі доцільно розробити Стратегію розвитку промисловості і ширше використовувати науково-технічний потенціал вітчизняних науково-дослідних інститутів, в т.ч. НАН України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Потенціал науково-технічний"

1

Лєонов, Сергій Вячеславович, Сергей Вячеславович Леонов, and Serhii Viacheslavovych Lieonov. "Інвестиційний та науково-технічний потенціали: напрямки взаємозв’язку." Thesis, Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59959.

Full text
Abstract:
Підвищення рівня конкурентоспроможності економічних систем значною мірою обумовлено зміною економічної ролі інновацій, темпів, напрямків і механізмів реалізації інноваційних процесів. Як відомо, зро- стання ВВП на 70-80% залежить від науково-технічного фактору, і країни, що не володіють конкурентосп- роможним ресурсним потенціалом, пов'язують свій майбутній розвиток саме із розробкою високих техноло- гій, для чого, безумовно, необхідний високий науково-технічний потенціал.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гаврись, Ольга Олександрівна, Олександр Миколайович Гаврись, and Тамара Юріївна Животченко. "Тенденції розвитку національного науково-технічного потенціалу." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41496.

Full text
Abstract:
Наука та технології завжди були пріоритетами в розвинутих країнах Європи, тож посісти гідне місце в цьому інтеграційному утворенні Україна зможе лише за умови активізації розвитку наукомістких галузей, інтенсифікації фундаментальних і прикладних наукових досліджень, підвищення ефективності наукових розробок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лінькова, Олена Юріївна. "Ефективне використання науково-технічного потенціалу України." Thesis, НТУ "ХПІ", 2011. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/8542.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Скворчевський, Олександр Євгенович, and Д. С. Петруша. "Активізація інноваційної діяльності підприємств України." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38174.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мних, О. Б., Д. О. Гречанюк, and Н. М. Сапотніцька. "Актуальність ефективної взаємодії бізнесу і влади у розробленні та впровадженні інноваційних логістико-маркетингових рішень." Thesis, ТОВ Друкарський дім "Папірус", 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29074.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Глізнуца, Марина Юріївна. "Оцінка впливу науково-технічної бази на стан підприємств виробничої сфери." Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27863.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Соколенко, Володимир Анатолійович, and Наталія Володимирівна Віхляєва. "Обґрунтування системи індикаторів оцінки інноваційного потенціалу електроенергетичних підприємств." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39750.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Геращенко, Ірина Олексіївна, and Діана Юріївна Гурова. "Державне регулювання інноваційної діяльності України." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27822.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Марута, Д. "Вплив державного регулювання інноваційної діяльності на формування інноваційної політики підприємств." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/7011.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Медведєва, О. І. "Науково-педагогічна діяльність як невід'ємна складова освітнього середовища вищого технічного навчального закладу." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/7971.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography