Academic literature on the topic 'Послуги медичні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Послуги медичні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Послуги медичні"

1

Криничко, Лілія, Олена Крикун, and Юлія Малігон. "ПРИВАТНІ МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ ЯК ОБ’ЄКТ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ." Public management 25, no. 5 (December 29, 2020): 107–19. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-5(25)-107-119.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання приватних медичних закладів як об’єкта державного регулювання. Доведено, що система охорони здоров’я виступає головною складовою загальної системи соціального захисту держав. Визначено, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на сьогоднішній день, у світі виділяють лише три основні моделі охорони здоров’я: державну, страхову та приватну модель медицини. Роз’яснено зміст поняття “медичне обслуговування”, під яким варто розглядати діяльність закладів охорони здо- ров’я та діяльність фізичних осіб — підприємців, які мають відповідну реєстрацію та одержали ліцензію відповідно до установленого законом порядку, який стосується сфери охорони здоров’я, діяльність яких не обов’язково може обмежуватись медичною допомогою. Зазначено, що медичну послугу також можна розглядати як діяльність особи, яка надає ці послуги, що спрямована на досягнення такого результату чи корисної властивості, завдяки якому будуть здатні задовольнити потреби особи у відновленні та/або підтриманні її здоров’я, безпосередньо в процесі реалізації доцільної діяльності особи — надавача послуг, який не має упредметненого вираження (матеріальної форми) і не може бути гарантований надавачом послуг. Виявлено, що ринок медичних послуг зростає завдяки розширенню кількості закладів охорони здоров’я різних форм власності, їх існування та стрімкий розвиток не дає змоги оцінити масштаби наданих послуг та їх фінансування в цілому, адже як в державним, так і приватним закладам притаманний тіньовий економічний сегмент. Доведено, що розвиток приватних медичних закладів сприяє зменшенню тиску на державну систему охорони здоров’я, оскільки може перейняти ту частину громадян, яка спроможна оплатити всі необхідні послуги. Зауважено, що приватним закладам охорони здоров’я притаманна певна специфіка правового регулювання наданих медичних послуг, резуль- тативність якого має юридичне значення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шлапко, Т. В., and Д. О. Тверитінова. "ІСТОРИЧНИЙ РОЗВИТОК ВІТЧИЗНЯНОГО ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ." Прикарпатський юридичний вісник 1, no. 3(28) (March 16, 2020): 142–46. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v1i3(28).337.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу історії розвитку та становлення медичного обслуговування та українського законодавства, яке врегульовувало та на сьогодні регулює сферу надання медичних послуг населенню в Україні. Історія становлення і розвитку медичного права як науки, дисципліни та галузі права бере свій початок із Х століття, часів існування на території України Київської Русі. Історичні джерела права та зводи законів доводять, що регулювання даної сфери діяльності було започатковано саме в ті часи. Медичні послуги та медична діяльність завжди існували та надавалися населенню. Різниця була тільки в тому, що якісна допомога кваліфікованих лікарів надавалася вищим верствам населення (князі, дворяни, феодали), а прості люди отримували медичну допомогу від лікарів-ремісників, знахарів та знахарок. На лікарів, які надавали медичну допомогу людям, поширювалась кримінальна відповідальність у вигляді смертної кари. У статті проаналізовані відомі сьогодні нормативні акти, які торкалися питання медичного обслуговування населення, починаючи з Х ст., включаючи етапи розвитку українського законодавства за часів перебування України під правлінням різних держав, досліджено вплив іноземних держав на формування та становлення принципів медичного обслуговування, нормативні акти регулювання медичної діяльності, зроблено їх аналіз і порівняно з українськими нормативно-правовими актами, які існують сьогодні. Здійснено історичний екскурс розвитку медицини на території України. Розглянуто визначення медичного обслуговування, медичної послуги. Окрема увага приділяється проведенню в Україні медичної реформи, новоствореним актам законодавства, які регулюватимуть сферу здійснення медичного обслуговування, а також нововведенням в частині управління та фінансування діяльності медичних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Hrechanyk, N. Yu, and T. M. Sarabyn. "МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ СТАНУ ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ ЯК ФАКТОР ФОРМУВАННЯ ПОПИТУ НА РИНКУ ПЛАТНИХ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ." Actual problems of regional economy development 2, no. 13 (June 26, 2017): 151–70. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.13.151-170.

Full text
Abstract:
Стан здоров'я населення є одним із найважливіших показників благополуччя нації. Важливими напрямки реформ охорони здоровя є оптимізація управління, раціональний розподіл обмежених фінансових ресурсів, ефективне використання матеріальної бази, впровадження медичного страхування, реструктуризація лікувально-профілактичної допомоги начеленню. Маркетинг ринку медичних послуг належить до найскладніших видів маркетингу. Оскільки, саме медичні послуги пов’язані з охороною і підтриманням найважливіших цінностей людини – життя та здоров’я. Ринок медичних послуг – це сукупність соціально-економічних відносин у сфері охорони здоров’я. Найважливішими складовими аналізу будь-якого ринку, в тому числі і ринку медичних послуг, є маркетингові дослідження, що представляють собою систематичний збір, опрацювання, аналіз даних та інформації з метою формулювання пропозицій щодо ефективної діяльності на ньому. У сфері охорони здоров'я маркетинг можна визначити як комплексний процес планування, економічного обгрунтування та управління процесом надання медичних послуг, формування цінової політики лікувально-профілактичного процесу, забезпечення ефективної комунікації з пацієнтами. Мета дослідження – ідентифікація стану здоровя населення та визначення факторів попиту на платні медичні послуги та їх затребуваність. Основним завданням, яке ставилось перед проведенням маркетингових досліджень стану здоровя населення є формування і надання споживачам благ, які задовольняють їхні потреби в кваліфікованій медичній допомозі та підвищення якості життя . Методи дослідження, що використані в роботі базуються на ймовірнісній, стратифікованій, квотній, репрезентативній вибірках для всього населення м. Івано–Франківськ та Івано-Франківської області. Отримані результати дозволяють дати реалістичну оцінку основним тенденціям та дозволяють оцінити потенціал соціально-економічної адаптації населення в умовах економічної кризи, а також набули практичного застосування у практичній діяльності медичного центру “Оксфорд – Медікал Прикарпаття”.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Стеценко, В. Ю. "Платні медичні послуги у контексті конституційно визначеної безоплатності медичної допомоги." Бюлетень Міністерства юстиції України, no. 9 (95) (2009): 37–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дешко, Л. "Державне регулювання цін на медичні послуги." Юридичний журнал, no. 6 (108) (2011): 22–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Хорошенюк, Оксана Вікторівна, and Олександра Олександрівна Доценко. "ПРАВО НА МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ: ОКРЕМІ АСПЕКТИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ." New Ukrainian Law, no. 1 (March 30, 2022): 71–75. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2022.1.10.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто окремі аспекти права на медичну допомогу як одного з основоположних особистих немайнових прав фізичної особи. Звертається увага на недостатність нормативно-правового регулювання правовідносин в означеній сфері, а також на потребу в осучасненні нормативно-правової бази. Вказується на актуальність теми дослідження, що пов’язано зі стрімким розвитком відносин у галузі медичного права. Розглядається структура права на медичну допомогу. У цій структурі, виходячи з аналізу норм національного законодавства, виділяють право на ефективне та доступне медичне обслуговування, в тому числі на безоплатну медичну допомогу; право на вільний вибір лікаря, вибір методів лікування відповідно до рекомендацій лікаря і закладу охорони здоров’я; право на медичну інформацію; право на таємницю про стан здоров’я; право на інформовану добровільну згоду на медичне втручання; право на відмову від медичного втручання; право пацієнта, який перебуває на стаціонарному лікуванні в закладі охорони здоров’я, на допуск до нього інших медичних працівників, членів сім’ї, опікуна, піклувальника, нотаріуса, адвоката, а також священнослужителя для відправлення богослужіння та релігійного обряду. Пропонується до означеної структури включити також право на медичну реабілітацію та право на вакцинацію. У статті окрема увага приділяється етичним та правовим питанням трансплантації анатомічних матеріалів людини в Україні. Зауважується, що трансплантацію слід розглядати саме під кутом права на медичну допомогу. Звертається увага на особливості цивільно-правового договору про надання медичних послуг, а також на особливості класифікації означених договорів. Підтримується з позиції практичності застосування класифікація, згідно з якою означені договори поділяють на а) договори про медичне обслуговування населення, б) договори про надання медичних послуг, в) змішані договори на надання медичних та інших послуг, г) договори в медичній сфері, які забезпечують надання медичних послуг або медичної допомоги.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Щирба, М. "Розуміння права на здоров'я у Цілях сталого розвитку." Історико-правовий часопис 14, no. 2 (February 18, 2021): 46–50. http://dx.doi.org/10.32782/2409-4544/2019-2/8.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано положення глобальних Цілей сталого розвитку, які були затверджені у 2015 р. на Саміті ООН зі сталого розвитку. Вони вказують на тенденції розвитку прав людини і визначають основні завдання цивілізованих народів, які повинні бути досягнуті до 2030 року. Здоров'я людини визначається комплексом біологічних (спадкових і набутих) та соціальних факторів. Доведено, що Мета 3 «Забезпечення здорового життя» прирівнюється до права на медичні послуги – важливе саме по собі через мету, яка є практичним засобом досягнення поставленого завдання. Також право на охорону здоров'я має стосуватися не лише медичних послуг, а й соціальних та економічних детермінант стану здоров'я. Право на охорону здоров'я включає дві вагомі методологічні складові: не лише право на доступ до медичних послуг, але і соціальні і економічні детермінанти стану здоров'я людини. Аргументовано, що міжнародне співтовариство пріоритетно акцентує увагу виключно на тих елементах, які визначені в Цілі 3, при цьому не допускає широкого тлумачення завдань в сфері охорони здоров'я. Найбільшу увагу в тексті рекомендацій приділено гендерному насильству, здоров'ю матері і дитини, соціально-економічним детерминантам здоров'я, а також системі охорони здоров'я і надання медичних послуг. У той же час питання здоров'я окремих категорій населення (підлітків, представників національних меншин, людей з обмеженими можливостями) розкриті досить фрагментарно. Також не всі теми охорони здоров’я отримали однаковий ступінь висвітлення в рекомендаціях ООН. Так, в рекомендаціях достатньо поверхнево висвітлено піходи до профілактики та лікування психічного здоров'я та неінфекційних захворювань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Василівна, Кривенко Юлія. "ВАКЦИНАЦІЯ ЗА УМОВ ПАНДЕМІЇ COVID-19." Часопис цивілістики, no. 41 (August 6, 2021): 29–33. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i41.418.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано правове регулювання вакцинації в різних країнах світу і ставлення населення цих країн до проведення подібних профілактичних заходів за умов пандемії COVID-19. Проведено науково-теоре­тичне дослідження прав особи на вакцинацію як найважливішого та незамінного заходу, спрямованого на лікві­дацію інфекційних хвороб і попередження їх поширення. Аргументовано, що ситуація з пандемією коронавірусу пов'язана з необхідністю проведення комплексних заходів для протидії її поширенню та вимагає вжиття рішучих спільних міжнародних політико-правових і медичних заходів. Зазначено, що зволікання в ухваленні таких заходів йде на шкоду збереження життів значної частини населення. Таким чином, за законодавством нашої держави передбачене право кожного громадянина на отри­мання кваліфікованої медичної допомоги шляхом профілактичних заходів, які включають безкоштовну вакцина­цію від коронавірусу COVID-19. Наголошено на тому, що не існує абстрактного права громадян на щеплення (окремого від права на здо­ров'я або його охорону), так само, як і обов'язку. Замість цього слід говорити про соціальне право громадян на проведення щодо них безкоштовних профілактичних заходів у вигляді щеплень (по суті, йдеться про безкоштовні медичні послуги у вигляді вакцинації) й особистого (цивільного) права громадян на відмову від щеплень, однак сьогодні неоднозначне ставлення до сучасної вакцинації громадян слід розглядати як політику різних держав і реагування громадян на рішення, що приймаються компетентними державними структурами у цій сфері. Проаналізовано Закони України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб» на предмет основних положень щодо вакцинації населення з урахуванням світового досвіду. Зроблено висновок, що право на медичні профілактичні заходи закріплено в Європейській хартії прав паці­єнтів, де зазначено, що «кожна людина має право на належне медичне обслуговування, спрямоване на попере­дження захворювання». У 2018 р. в рамках Європейського тижня імунізації було визначено, що вакцинація - це одночасно право кожної людини та колективний обов'язок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Sichkoriz, O. Ye, L. B. Lototska, and T. S. Kolach. "МЕДИЧНА ІНФОРМАТИКА ЯК ПЕРСПЕКТИВНА СКЛАДОВА ВИЩОЇ МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ." Медична освіта, no. 3 (October 28, 2019): 91–95. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.3.10486.

Full text
Abstract:
Інформаційні технології можуть змінити спосіб вивчення медицини студентами та медичними працівниками. У медичній освіті застосування симуляційних технологій, віртуальних пацієнтів та електронного навчання перетворилося на педагогічну стратегію у сприянні активному підходу до навчання, орієнтованого на слухачів. Підвищення рівня освіти вимагає визначити, які інформаційні технології, що сприяють навчанню, заслуговують на використання у лікарській діяльності. Мета цієї публікації полягає у висвітленні ролі медичної інформатики у навчальному процесі на до- та післядипломному рівнях та формування компетентності в галузі компʼютерних технологій у професійній підготовці медичних фахівців, зацікавлених стати експертами у розробці, впровадженні та оцінці інформаційно-комунікаційних технологій у медицині. У статті також проаналізовано доцільність та можливість впровадження циклів тематичного удосконалення з медичної інформатики для слухачів післядипломного навчання. Проведення таких циклів є особливо актуальним та необхідним в умовах автоматизації ведення обліку медичних послуг, управління медичною інформацією в електронному вигляді та сприятиме розвитку професійних компетенцій слухачів. Адаптація медичних фахівців до електронної системи охорони здоровʼя дозволить кожному лікареві використовувати інформаційні технології для повноцінного партнерства з пацієнтами. Підготовка медичних працівників у вищій школі передбачає систематичне та цілісне формування у студентів інформаційно-аналітичних знань і вмінь. Медична інформатика як складова вищої медичної освіти повинна прагнути досягнення ефективних академічних та освітніх програм до- і післядипломної освіти. Поширення викладання медичної інформатики в освітніх медичних закладах має супроводжуватися чіткими узгодженими зусиллями для позитивного впливу на всі залучені сторони.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Рясних, Євгенія, Олена Савченко, and Лілія Непеляк. "МАРЖИНАЛЬНИЙ ПІДХІД ДО ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙНИХ РІШЕНЬ В МЕДИЧНІЙ ГАЛУЗІ." MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, no. 1 (April 28, 2022): 75–82. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2022-3-10.

Full text
Abstract:
Зазвичай, коли йдеться про інновації, найчастіше мають на увазі технологічні інновації, проте успішна робота підприємств в умовах ринку багато в чому визначається використанням нових підходів в управлінні, організації та плануванні їхньої діяльності. Підхід, що застосовується підприємствами медичної галузі, по суті, являє собою метод витрати-плюс, а саме, повні витрати плюс. Однак, добре відомо, що повна собівартість продукції, як і її рентабельність можуть бути сильно спотворені традиційними методами розподілу постійних витрат. Достатньо ефективним, на нашу думку, є застосування маржинального підходу для формування собівартості, розрахунку ціни на медичні послуги. В статті проведене обґрунтування доцільності придбання новітнього обладнання за допомогою використання маржинального підходу, що дозволить слідувати вимогам сучасного розвитку технологій, підтримувати рівень інноваційності лікарні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Послуги медичні"

1

Суходольська, А. А. "Огляд основних засад надання медичних послуг нерезидентам у країнах ЄС." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/48819.

Full text
Abstract:
Право людини на доступність медичних послуг як одне з важливих прав передбачене у низці національних та міжнародних нормативноправових актах, законах, хартіях. Зокрема, в статті 2 Європейської хартії прав пацієнтів зазначається: «Кожен має право на доступність медичних послуг, яких він/вона потребує за станом здоров’я. Медичні служби мають гарантувати рівний доступ для всіх без дискримінації за ознаками наявності фінансових ресурсів, місця проживання, виду захворювання або часу звернення за допомогою». Правовою формою реалізації цього права є можливість трудових мігрантів і членів їхніх сімей у період трудової діяльності за кордоном брати участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні відповідно до законодавства України. Безпосередньо до соціального страхування відносяться і право на медичні послуги як в Україні, так і в країні перебування (подорожі, роботи, навчання та інше).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Концеал, Е. В. "Новые формы сотрудничества частного и государственного секторов здравоохранения." Thesis, ООО Издательский дом "Папирус", 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29005.

Full text
Abstract:
В последнее время определен некоторый механизм в осуществлении деятельности частных организаций, а также по оказанию платных медицинских услуг в государственных организациях здравоохранения Республики Беларусь. Однако отдельные особенности этого механизма выявляют ряд проблем и подчеркивают отсутствие единой концепции развития рынка. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29005
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Коваленко, А. Ю., and Сергій Володимирович Коваленко. "Розробка системи аналітичної обробки і візуалізації даних." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48388.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Новіков, М. М., and М. М. Новікова. "До сутності цивільно-правової та господарської природи договірних медичних послуг." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/48755.

Full text
Abstract:
Природно, що сутність цивільно-правової та господарської природи договірних медичних послуг складають відповідні концептуальні медичні та юридичні аспекти комплексної доктрини з відображенням теоретично-прикладного, нормативного та казуального регулювання цивільно-правових та господарсько-правових, договірних медичних відносин, що забезпечують потужну їх актуалізацію у період пандемії на Covid-2019. Сенс реформи знайшов своє відображення у процесі удосконалення української медичної системи на медичних, фармакологічних – договірних засадах та нових взаємозв’язках між пацієнтами та сімейними лікарями, з метою кращого та ефективного обслуговування населення України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Колеснікова, Марія Вікторівна, Мария Викторовна Колесникова, Mariia Viktorivna Kolesnikova, and М. В. Сіваєва. "Медична послуга як об’єкт правового регулювання." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/79087.

Full text
Abstract:
Реформування вітчизняного медичного законодавства супроводжуються частою появою низки дискусійних позицій, що, вочевидь, помітно ускладнює процес організації здійснення медичного обслуговування населення. В складних умовах сьогодення, викликаних низкою внутрішніх і зовнішніх різнопланових та, нерідко, непередбачуваних негативних факторів для медичної сфери намічається тенденція до зниження якості організації надання медичних послуг у рамках медичного обслуговування населення. Не в останню чергу це обумовлюється недосконалим всебічним правовим врегулюванням процедури її надання (обмежений спектр прав пацієнта, відсутність чітко регламентованого порядку здійснення останньої за деякими видами, юридична обізнаність її учасників тощо). Вказане зумовлює потребу її характеристики з метою з’ясування особливостей останньої, як невід’ємної складовоїсучасного медичного обслуговування. Традиційно для будь-якої теоретичної одиниці слід, у першу чергу, визначити її поняття. Доцільно відмітити, що у нормах чинного відповідного законодавства не міститься визначення поняття "медична послуга". На цей часу законодавчий обіг увійшов у різні сфери правовідносин лише термін "послуга".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бурда, Наталя Володимирівна, and Карина Андріївна Завадська. "Психологічний аспект надання медичних послуг." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/54619.

Full text
Abstract:
1.Бутенко Наталія Юріївна Соціальна психологія в рекламі: навч. посіб. Київ: нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана, 2010. 380 с. 2. Власов П.К. Альберт, К.В. Дворцов Е.В. Психология в рекламе. Х: Гуманит. Центр, 2012. 317 с. 3. Андреев С.Н. Маркетинг некоммерческих субъектов. М.: Финпресса, 2002. 320 с.
У даній роботі розглянуті психологічні аспекти надання медичних послуг, розкрите поняття біхевіоризму. Наведені принципи роботи маркетингового інструментарію в медичних закладах та цілі, яким мають слідувати дані заклади. Визначена роль маркетингу у медичній сфері та психологічні аспекти поведінки пацієнтів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Концеал, Е. В. "Медицинское обслуживание иностранных граждан в Республике Беларусь." Thesis, Сумский государственный университет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30834.

Full text
Abstract:
Ежегодно в Республику Беларусь приезжает значительное количество иностранных граждан, часть из которых, посетив страну с туристической целью в течение непродолжительного периода времени (средняя продолжительность пребывания иностранного туриста в 2012 году составила 4 дня), покидает Беларусь, другие – остаются для временного более продолжительного пребывания, либо проживания. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30834
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Махнуша, Світлана Михайлівна, Светлана Михайловна Махнуша, Svitlana Mykhailivna Makhnusha, and О. Ю. Шевченко. "Маркетингова система охорони здоров'я у сучасних соціально-економічних умовах." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32666.

Full text
Abstract:
Охорона здоров’я населення є одним із базових завдань кожної держави й України у тому числі. Не дивлячись на інтенсивні дослідження та революційні відкриття минулого століття, хвороби у будь-яких їхніх проявах залишаються актуальною проблемою ХХІ сторіччя. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32666
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Нікіфорова, Л. О. "Реорганізація медичних послуг та страхової медицини як інклюзивного інституту в Україні." Thesis, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, 2018. http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/23335.

Full text
Abstract:
В роботі досліджено процес реорганізації медичних послуг та страхової медицини як інклюзивного інституту в Україні. Виділено та проаналізовано шість основних етапів стандарту для розрахунку вартості сучасних медичних послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кузьмук, Б. І. "Правове регулювання санітарної авіації в Україні." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/46030.

Full text
Abstract:
Зважаючи на загальносвітову пандемію, постійний ріст числа природних та техногенних катастроф, а також внутрішньодержавні проблеми, особливу роль в яких відіграє російська агресія на сході України, питання дослідження розвитку санітарної авіації є надзвичайно актуальним. Адже санітарна авіація має важливе значення для ефективного забезпечення надання медичних та інших невідкладних послуг в сучасних умовах, проте чіткої правової регламентації застосування авіаційних спеціальних санітарних транспортних засобів нині немає, а наявні правові акти, норми яких регулюють відносини в цій сфері, суперечать один одному та є колізійними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Послуги медичні"

1

Бобровицький, А. В., В. П. Колосова, І. В. Ус, І. Г. Веремій, and Р. Е. Юлдашев. Забезпечення економічних інтересів України у відносинах з країнами Субсахарської Африки. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.16.

Full text
Abstract:
Субсахарська Африка є велетенським субконтинентом на території Африки південніше від Сахари. У сучасних визначеннях існує певна розбіжність щодо точної кількості країн, які входять до цього регіону. За методологією, яку використовує Світовий банк, до складу субконтиненту входять 48 країн, що різняться рівнем розвитку, самоорганізації, історичними особливостями колоніального минулого, географічним положенням, запасами природних ресурсів, поширенням світових релігій і місцем у світовому економічному порядку. Субконтинент має спільні риси: склад населення, географічне положення та схожу історію розвитку. Метою цієї аналітичної доповіді є більш глибоке визначення економічних інтересів України та формування політичного впливу у спосіб розвитку економічної співпраці й формування постійної взаємодії з країнами субконтиненту. До українських інтересів у Субсахарській Африці варто віднести: ринки аграрної продукції та продовольства (прямі поставки, участь у закупівлях ООН та інших міжнародних організацій); ринки продукції машинобудування та сфери послуг; зацікавленість України в постачанні корисних копалин із країн Субсахарської Африки; гуманітарної співпраці та надання освітніх і медичних послуг; формування сприятливого міжнародного та двостороннього клімату; формування групи «друзів України» поміж країн Субсахарської Африки; підготовку моделі забезпечення геоекономічних інтересів України у Субсахарській Африці та довгострокової стратегії просування українських інтересів на субконтиненті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Послуги медичні"

1

Бондаренко, О. М., О. В. Попович, and Н. М. Задерака. "ОБЛІК І ФІНАНСУВАННЯ ВИПЛАТ ІЗ ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ В СИСТЕМІ ЦИФРОВІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ДЕРЖАВИ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-21.

Full text
Abstract:
Із червня 2021 р. Україна поступово переходить до цифровізації соціальної відповідальності держави шляхом уведення по всій території видачі електронних листків непрацездатності (е-лікарняні). Потреба в зазначеному переході є актуальною, адже це призведе до зменшення витрат держави щодо друку бланків суворої звітності (листок непрацездатності) і можливості проведення постійного контролю медичних закладів та підприємств із боку фонду соціального страхування. Щоб дана новація відбулася більш якісно, було прийнято рішення цей процес проводити поступово. Але з 1 жовтня 2021 р. українські медичні заклади обов’язково замість виписки паперового листка непрацездатності переходять на оформлення його електронного варіанта. Хоча до 1 лютого за деяких умов усе ж буде продовжено видачу паперових листків непрацездатності. На жаль, проблема проведення автоматизованого обліку електронних листків непрацездатності є актуальною в умовах сьогодення. Це пов’язано з тим, що електронні послуги Пенсійного фонду постійно потребують оновлення та поліпшення щодо оформлення е-лікарняного.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Bolokan, I. V. "ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ З НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ." In MODERN ACHIEVEMENTS OF EU COUNTRIES AND UKRAINE IN THE AREA OF LAW, 39–58. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-63-1.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

РУДЕНЬ, Василь. "ЕСЕНЦІЯ СУСПІЛЬНИХ КОШТІВ В ОПЛАТІ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ: ДОСВІД ІСТОРІЇ." In SCIENTIFIC RESEARCH OF THE XXI CENTURY.VOLUME 1. GS publishing service, 2021. http://dx.doi.org/10.51587/9781-7364-13302-2021-001-178-185.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сухачова, О. "Методичні підходи до формування конкурентоспроможності закладів вищої медичної освіти та партнерство як форма економічної взаємодії на ринку освітніх послуг." In СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЄВРОЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ, 88–96. Заклад вищої освіти «Подільський державний університет», 2022. http://dx.doi.org/10.32782/978-966-289-635-0-11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Послуги медичні"

1

Юкало, Марія. "ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ: МОЖЛИВІ АЛГОРИТМИ ЗМІН." In DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. La Fedeltà & Plateforme scientifique européenne, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-01.10.2021.v1.08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Горіславська, Інна, and Лілія Тимошенко. "ЩОДО РОЗПОДІЛУ РИЗИКІВ ЯК ФУНКЦІЇ ДОГОВОРУ ПРО НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ." In DO DESENVOLVIMENTO MUNDIAL COMO RESULTADO DE REALIZAÇÕES EM CIÊNCIA E INVESTIGAÇÃO CIENTÍFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/09.10.2020.v4.18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography