Journal articles on the topic 'Політика економічна'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Політика економічна.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Політика економічна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Перегуда, Є., Ю. Баєва, Л. Данюк, С. Місержи, and I. Світлак. "ПРАВОВА ПОЛІТИКА В ЕКОНОМІЧНІЙ СФЕРІ: СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ТА МАЙБУТНІ ТЕНДЕНЦІЇ." Financial and credit activity problems of theory and practice 1, no. 42 (March 31, 2022): 446–53. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.42.2022.3675.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано наявні визначення правової політики та на їх підґрунті наведено власне визначення правової політики в економічній сфері, досліджено сутнісні особливості правової політики в економічній сфері сучасної України, виявлено коло суб'єктів, які здійснюють правову політику в економічній сфері. Також авторами були з’ясовані та проаналізовані фактори, що впливають на правову політику України в економічній сфері, а також розкривають зміст проблем і протиріч, які виникають на їх основі. Авторами запропоновано пріоритетні напрями правової політики України в економічній сфері на майбутнє. Ключові слова: правова політика; економічна сфера; економічні відносини; країна; право; правове регулювання; суб’єкти правової політики в економічній сфері. формул: 0; рис.: 1, табл.: 1, бібл.: 15.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

БРЮХОВЕЦЬКА, Ірина. "ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В УМОВАХ ІННОВАЦІЙНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В УКРАЇНІ." Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Політичні науки та публічне управління 59, no. 1 (February 24, 2022): 5–9. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4625-2020-1(59)-1.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню економічної політики в умовах інноваційних перетворень в Україні. Визначено особливості здійснення такої політики. Проаналізовано негативні наслідки від запропонованих Стратегією розвитку України від економічних перетворень відповідно до міжнародних зобов’язань у напрямку виконання "Угоди про асоціацію між Україною та ЄС". Встановлено, що економічна політика в умовах інноваційних перетворень в Україні повинна включати технічну модернізацію виробництв, справедливе оподаткування та державну підтримку підприємств, що відповідно плану розвитку країни мають перейти на якісно новий рівень роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кнір, Марія, and Ігор Ковальчук. "ЕМІСІЙНА ПОЛІТИКА КОРПОРАЦІЙ." Молодий вчений, no. 8 (96) (August 31, 2021): 118–22. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-8-96-25.

Full text
Abstract:
Розглядається місце емісійної політики у системі фінансово-економічного забезпечення корпоративного управління. Представлено механізм фінансово-економічної підтримки корпоративного управління. Розглянуто механізм формування емісійної політики компанії, а також особливості реалізації емісійних заходів на кожному з її етапів. Проаналізовано активність корпорацій у збільшенні статутного капіталу на фондовому ринку та відстежено механізм реалізації фінансових інструментів, що використовуються при реалізації заходів емісійної політики, а також цілей, які акціонерне товариство переслідує при їх реалізації. описано. Розвиток ринкових відносин у компанії призвів до появи низки нових економічних об'єктів обліку та аналізу. Одним з них є капітал компанії як найважливіша економічна категорія і особливо власний капітал. Фінансова політика компанії є ключовим моментом для збільшення темпів її економічного потенціалу в умовах ринкової економіки з її жорсткою конкуренцією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Каткова, T., Н. Ткачова, K. Київська, О. Добровольська, and K. Редько. "ДО ПРОБЛЕМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ В УМОВАХ РЕФОРМАЦІЙНИХ ЗМІН: ІНОЗЕМНИЙ ДОСВІД, УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ." Financial and credit activity problems of theory and practice 1, no. 42 (March 31, 2022): 324–34. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.42.2022.3707.

Full text
Abstract:
Анотація. Розглянуто визначення сутності економічної безпеки України як основоположного елементу національної безпеки країни. Проаналізовано досвід різних країн у сфері забезпечення економічної безпеки національної економіки. Визначено основні складові елементи економічної безпеки держави та основні проблеми забезпечення економічної безпеки держави в умовах реформаційних змін. Висвітлено особливості механізму державного управління економічною безпекою України, зважаючи на регіональну специфікацію. Проаналізовано, що державна політика, направлена на розвиток економічної безпеки, передбачає формування національної стратегії в напрямі модернізації національної економіки, створення не тільки умов протидії та упередження можливих загроз, проблем і викликів економічної безпеки країни, а й процедур їх подолання та нівелювання за рахунок забезпечення структурного реформування економіки країни, гармонізації законодавчої бази, формування інноваційного розвитку. Подальше зміцнення механізму системи державного управління економічною безпекою країни лежить у площині розроблення законодавчої бази, яка враховуватиме регіональну направленість економіки країни, розвиток кожного окремого регіону в контексті загального розвитку країни, посилення конкурентоспроможності країни на світовому ринку, залучення прямих іноземних інвестицій, захисту національних пріоритетів, ефективного державного регулювання. Зважаючи на світовий досвід реалізації систем і моделей економічної безпеки як основоположного і визначального конкурентні переваги держави, запропоновано ефективний механізм визначення і врахування загроз національним економічним інтересам крізь призму регіональної рівноваги, що дозволить урахувати специфіку розвитку економіки регіонів країни, дотримання інтересів регіональної специфікації шляхом розрахунку індексу інклюзивного розвитку регіону і врахування його під час розрахунку інтегрального індексу економічної безпеки України. Ключові слова: економічна безпека, державна політика, національна економіка, державне управління, механізми державного управління, зарубіжний досвід. Формул: 0; рис.: 2; табл.: 1; бібл.: 19.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кравчик, Юрій, and Лариса Осіпова. "ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ: АСПЕКТИ МАЛОГО БІЗНЕСУ." MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, no. 1 (April 28, 2022): 8–14. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2022-3-1.

Full text
Abstract:
У статті виділено важливість розвитку євроінтеграційних відносин України, що вимагає розроблення та реалізації відповідної державної економічної політики. Обґрунтовано необхідність такого напряму забезпечення поступу національної економіки з позиції посилення глобалізаційних викликів та їх негативного впливу. Виділено важливість залучення сектору малого бізнесу та посилення його участі на усіх етапах реалізації економічної політики євроінтеграції України. Надано характеристики можливостей малого бізнесу, які дозволяють дієво забезпечити євроінтеграцію країни та загалом розширити її систему міжнародних економічних відносин. Узагальнюючи наукові припущення щодо переваг малого бізнесу в міру реалізації євроінтеграційної економічної політики, виділено напрями (економічний, соціальний, суспільно-політичний) за якими проявляє дієвість сектору. Ідентифіковано характеристики економіки України, що слугують передумовами та визначають очікувані результати участі малого бізнесу в реалізації економічної політики євроінтеграції. Зроблено висновок, що в Україні малий бізнес володіє значним потенціалом для успішної реалізації економічної політики євроінтеграції, але, при цьому, він є недооцінений та недостатньо використовується в євроінтеграційних процесах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Черемісін, О. В. "ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО САМОВРЯДУВАННЯ 1785–1870 рр." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 5 (February 26, 2021): 7–15. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2021.5.1.

Full text
Abstract:
У статті розглядається економічна політика місцевого самоврядування протягом 1785–1870 рр. Основну увагу приділено феномену децентралізації, введеному міському положенню 1785 р., яке надавало самостійність у формуванні та розпорядженні фінансовими потоками з метою унезалежнення самоврядування від центральної влади. Досвід дореволюційної роботи самоврядування вкрай важливий для нашого часу, оскільки на сучасному етапі українського державотворення відбуваються реформи місцевого самоврядування за принципами децентралізації, тому зможе послугувати позитивними тенденціями розвитку. У статті робиться спроба проаналізувати наслідки широко задуманої реформи щодо економічної політики місцевого самоврядування, аналізуються прибутково-видаткова частина та принципи формування і використання бюджетів у різних регіонах України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Грицишен, Димитрій. "ЕКОНОМІЧНА ЗЛОЧИННІСТЬ ЯК ЗАГРОЗА ДЕРЖАВНІЙ БЕЗПЕЦІ: СУТНІСТЬ ТА ЗАСОБИ ПРОТИДІ." Public management 25, no. 5 (December 29, 2020): 75–83. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-5(25)-75-83.

Full text
Abstract:
Розглянуто економічну злочинність як загрозу державній безпеці, що охоплює сукупність різних видів навмисних посягань на економічні відносини, що охороняються державою незалежно від форми власності і видів діяльності суб’єктів, які виконують певні функції у сфері виробництва, обміну, обслуговування, а також осіб, пов’язаних з регулюванням цієї діяльності. Поширення кризових явищ в економіці багатьох країн світу у зв’язку з поширенням пандемії Covid-19, загострення політико-економічних відносин із Росією, анексія АР Крим, самопроголошення нових утворень на території Донецької та Луганської областей спричинили підвищення рівня економічної злочинності та тіньової економіки в Україні. Наслідки економічної злочинності для державної безпеки є настільки вагомими, що їх можна визначати як детермінанти дієвості економічної системи держави та можливості її існування в майбутньому. Економічна злочинність є своєрідним каталізатором формування держави та інститутів державного управління. Відповідно до цього мають трансформуватися методи боротьби з економічною злочинністю, розвиватися правові механізми державного управління, видозмінюватися діяльність державних інституцій, на які покладені функції виявлення економічних злочинів та притягнення до відповідальності винних осіб. У сучасному глобалізованому світі одним з дієвих засобів боротьби з економічною злочинністю є фінансові розслідування, які охоплюють комплекси заходів протидії розкраданням державних фінансів, кіберзлочинності, виявам корупції, ухиленню від сплати податків, легалізації злочинних доходів, фінансуванню тероризму тощо. Окреслено найбільш поширені в Україні та світі економічні злочини, що становлять найбільшу загрозу державній безпеці. Розроблено модель державно-управлінських аспектів запобіганню та протидії економічній злочинності як загрозі державній безпеці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Mykhailiv, H. V., and L. V. Hryniv. "ІННОВАЦІЙНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ СТРАТЕГІІ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА." Actual problems of regional economy development 2, no. 14 (July 27, 2018): 58–64. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.14.58-64.

Full text
Abstract:
У даній статті розглянуто загальний порядок формування інноваційної політики на підприємстві. Було установлено, що для здійснення ефективної інноваційної діяльності, необхідною є розробка інноваційної політики з дотриманням порядку її формування в контексті стратегії фінансово-економічної безпеки. Авторами було запропоновано наступні етапи формування інноваційної політики: встановлення актуальності формування інноваційної політики для підприємства; оцінка інноваційного потенціалу; формування стратегії інноваційного розвитку підприємства в орієнтирі фінансово-економічної безпеки; розроблення програми інноваційної діяльності; створення системи оцінки інноваційної програми.Досліджено та узагальнено теоретичні підходи щодо трактування змісту поняття «фінансово-економічна безпека». Проведено аналіз існуючих точок зору щодо підходів формування стратегії фінансово-економічної безпеки підприємства в умовах невизначеності та обґрунтовано необхідність системного підходу до формування системи стратегічного управління фінансово-економічною безпекою підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Чухно, А. "Нова економічна політика." Економіка України, no. 6 (2005): 4–10.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Тимченко, Ю. В. "Нова економічна політика як економічна система." Формування ринкових відносин в Україні, no. 12 (67) (2006): 3–6.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Mikheichenko, Mariia. "ПАР В СУЧАСНІЙ СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН В ПІВДЕННІЙ АФРИЦІ." Філософія та політологія в контексті сучасної культури 11, no. 2 (December 25, 2019): 95–102. http://dx.doi.org/10.15421/351922.

Full text
Abstract:
Вивчаються особливості міжнародних відносин у Південній Африці. Розкриваються особливості розвитку ПАР як регіонального лідера. Наголошується на тому, що країна відіграє провідну роль в регіоні через сприятливе географічне положення і досить високий рівень економічного розвитку. Підкреслюється значення зовнішньої політики сучасної ПАР. Відзначається, що зовнішня політика ПАР здійснюється на трьох рівнях: регіональному, континентальному і глобальному. На першому з них республіка, маючи в своєму розпорядженні не тільки значним військово-політичним, але і найбільшим в Африці економічним потенціалом, може вважатися практично безальтернативним претендентом на лідерство. ПАР є локомотивом САДК і привертає трудові ресурси з усіх прикордонних країн, що не мають настільки розвиненої промисловості і не відрізняються настільки ж високим за регіональними мірками рівнем заробітної плати.Наголошується, що Стратегія ПАР в рамках САДК будується на трьох китах: відновлення, зміцнення і збереження політичної єдності та згуртованості в рамках САДК. З’ясовано, що роль ПАР полягає у поглибленні економічної інтеграції, і інтенсифікації розвитку регіональної інфраструктури. Доводиться, що ПАР взяла на себе провідну роль в регіоні для вирішення багатьох соціально-гуманітарних питань, особливо за допомогою економічної складової. Підтверджується, що Південна Африка також грає важливу роль з точки зору того, що вона є стартовим майданчиком для іноземних інвестицій в іншій частині Африки. Доводиться, що зовнішня політика ПАР в регіоні сприяла:- створенню нових робочих місць;- модернізації існуючої, а також створення нової інфраструктури - в тому числі інвестиції в телекомунікації;- технологічного розвитку за рахунок поставки висококваліфікованих кадрів;- збільшенню податкових надходжень, а також збільшення споживчого вибору в приймаючих країнах;- створенню сприятливого бізнес клімату в південноафриканських країнах.Робиться висновок, що зовнішня політика ПАР в регіоні не завжди конструктивна по відношенню до інших південноафриканським країн. Південноафриканські корпорації домінують і це призводить до монополії і гегемонії ПАР. Економічна і політична міць Південної Африки на Півдні континенту є незаперечною. Політична нестабільність визначається як чинник послаблення лідерських позицій ПАР в регіоні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Священко, Зінаїда. "Криза постачання та карткова система в СРСР кінця 1920-х – 1930-х рр." Старожитності Лукомор'я, no. 1 (February 10, 2021): 44–50. http://dx.doi.org/10.33782/2708-4116.2021.1.47.

Full text
Abstract:
У статті досліджується соціально-економічна політика радянської влади кінця 1920-х – 1930-х рр., що спричинила кризу постачання та запровадження карткової системи розподілу. Встановлено, що в історіографії бракує праць, які б належним чином розкрили ці проблеми. З’ясовано, що кінець 1920-х рр. означився репресивною, жорсткою економічною політикою держави з обмеження приватного сектора у виробничій і торговельній сферах. Наставали часи централізованого розподілу товарів, що спровокували кризи постачання та запровадження карткової системи. На початку 1930-х рр. така політика породила загострення продовольчої проблеми та масовий голод 1932-1933 рр. Порятунком для населення стала комерційна торгівля, ринки та магазини системи «Торгзін».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Ущаповський, Ю. В. "Економічна політика держави у економічній системі Миколи Бунге." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 84 (2006): 27–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Ущаповський, Ю. В. "Економічна політика держави у економічній системі Миколи Бунге." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 84 (2006): 27–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Ущаповський, Ю. В. "Економічна політика держави у економічній системі Миколи Бунге." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 84 (2006): 27–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Ущаповський, Ю. В. "Економічна політика держави у економічній системі Миколи Бунге." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 84 (2006): 27–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Філоненко, Світлана. "Економічна політика - мистецтво можливого." Віче, no. 23 (2008): 12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Поліщук, Л. С. "Економічна політика європейських країн." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 94, ч. 2 (2010): 205–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Поліщук, Л. С. "Економічна політика європейських країн." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 94, ч. 2 (2010): 205–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Філоненко, Світлана. "Економічна політика - мистецтво можливого." Віче, no. 23 (2008): 12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Філоненко, Світлана. "Економічна політика - мистецтво можливого." Віче, no. 23 (2008): 12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Знаменський, Г. "Економічна політика і законодавство." Право України, no. 7 (2008): 40–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Філоненко, Світлана. "Економічна політика - мистецтво можливого." Віче, no. 23 (2008): 12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Strishenez, Mykola, Olena Pavlova, and Kostiantyn Pavlov. "ЕКОНОМІЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА ГЕТЬМАНА І. С. МАЗЕПИ." Economic journal of Lesya Ukrainka Volyn National University 2, no. 26 (June 30, 2021): 6–15. http://dx.doi.org/10.29038/2786-4618-2021-02-6-15.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто діяльність гетьмана І. С. Мазепи, його уряду, органів місцевого управління по ефективному розвиткові сільського господарства, ремісничого виробництва, різних видів міських і сільських промислів, зміцненню торговельно - економічних зв’язків як на території України, так і за її межами. Вивчається зародження сільськогосподарського підприємництва на землях козацької старшини, мануфактурної промисловості: залізоплавильної, поташної, склоробної та селітроварної. Досліджуються козацькі та селянські господарства, організовані за фермерським зразком. Відмічаються особливості формування нового господарського устрою в умовах жорстокої боротьби за незалежність України. Висвітлюється сутність реформування аграрних відносин, організації та діяльності козацько- селянських господарств, сільськогосподарського підприємництва козацької старшини і зародження та розвиток мануфактурної промисловості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Ревенко, Анатолій Дмитрович. "ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНА ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ ВПРОДОВЖ 2013–2020 РР. У КОНТЕКСТІ НОВИХ ВИКЛИКІВ." Міжнародні відносини: теоретико-практичні аспекти, no. 8 (December 21, 2021): 119–35. http://dx.doi.org/10.31866/2616-745x.8.2021.249032.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає у розгляді пріоритетів розвитку євроінтеграційної економічної політики України впродовж 2013–2020 рр. у контексті нових викликів. Завданнями статті є аналіз реструктуризації української економіки відповідно до головних пріоритетів скорегованої та інноваційно спрямованої Угоди про співпрацю, а також оцінка перспектив від запровадження «промислового безвізу» для України. Дослідницька методологія спирається на методи наукового абстрагування, спостереження, синтезу, а також на системно-структурний аналіз для дослідження міжнародного та національного вимірів економічної політики. Наукова новизна статті полягає у спробі реконструювати на підставі аналізу євроінтеграційної економічної політики України в період 2013–2020 рр. основні проблеми та перспективи в контексті поточної співпраці сторін. У підсумку проведеного дослідження було доведено, що враховуючи чималу сукупність несприятливих зовнішніх і внутрішніх викликів (російська гібридна агресія, негативний вплив COVID-19, загроза єдності та ефективності ЄС, технологічні інновації, складна внутрішньополітична ситуація тощо), які стоять перед українською економікою в зазначений період, ситуація залишається непростою і потребує істотного коригування на рівні Ревенко, А. Д. (2021). Євроінтеграційна економічна політика України впродовж 2013–2020 рр. у контексті нових викликів. Міжнародні відносини: теоретико-практичні аспекти, (8), 119–135. законодавчо-нормативних засад Угоди про співпрацю. Активізація і створення якісно нового механізму економічної взаємодії між Україною та ЄС постає нагальним завданням найближчого майбутнього, коли замість декларацій та ситуативних домовленостей буде створена платформа сталої та ефективної взаємодії, що розширить можливості обміну у високорозвинених технологічних галузях та у сфері підготовки фахівців для нових професій економіки майбутнього.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Єщенко, П. С. "Економічна теорія й економічна політика в трансформаційному суспільстві." Економіка і прогнозування, no. 4 (2006): 9–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Єщенко, П. С. "Економічна теорія й економічна політика в трансформаційному суспільстві." Економіка і прогнозування, no. 4 (2006): 9–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Єщенко, П. С. "Економічна теорія й економічна політика в трансформаційному суспільстві." Економіка і прогнозування, no. 4 (2006): 9–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Єщенко, П. С. "Економічна теорія й економічна політика в трансформаційному суспільстві." Економіка і прогнозування, no. 4 (2006): 9–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Рябека, О. Г. "Соціально-економічна політика України в забезпеченні економічної безпеки держави." Бізнес Інформ, no. 9 (2014): 48–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Лоссовський, І. Є. "Економічна політика Малайзії в умовах світової фінансово-економічної кризи." Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, no. 6 (53) (2010): 15–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Мухіна, І. Г. "Економічна політика сучасної україни як елемент фінансово-економічної безпеки." Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, no. 3 (62) (2012): 89–93.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Мухіна, І. Г. "Економічна політика сучасної україни як елемент фінансово-економічної безпеки." Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, no. 3 (62) (2012): 89–93.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Мухіна, І. Г. "Економічна політика сучасної україни як елемент фінансово-економічної безпеки." Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, no. 3 (62) (2012): 89–93.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Мухіна, І. Г. "Економічна політика сучасної україни як елемент фінансово-економічної безпеки." Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, no. 3 (62) (2012): 89–93.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Мортіков, В. "Суспільні блага та економічна політика." Україна: аспекти праці, no. 2 (2005): 29–32.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Вишневський, В. "Податкова політика та економічна теорія." Економіка України, no. 9 (2007): 4–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Панченко, Олег Анатолійович, and Валерій Сергійович Гнатенко. "ЕКОНОМІЧНА КІБЕРБЕЗПЕКА В ДЕРЖАВНІЙ СИСТЕМІ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ." Public management 27, no. 2 (October 11, 2021): 29–44. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2021-2(27)-3.

Full text
Abstract:
Мета роботи – дослідити сутність понять «цифрова еконо- міка», «кіберпростір» та «кібербезпека» у контексті національної безпеки, виділити сучасні тренди економічних кіберзагроз та напрями удоскона- лення державного управління у сфері економічної кібербезпеки. Методологія. Безпека цифрової економіки у державній політиці потре- бує виокремлення проблемного поля у розрізі врахування загроз національ- ній безпеці та побудови відповідних механізмів їх протидії. Хоча державна політика у галузі кібербезпеки і має еволюційні тенденції, темпи її розвитку не відповідають сучасним вимогам. Отже, існує нагальна потреба в дослі- дженні напрямів покращення ситуації щодо питань кіберзахисту. У роботі визначені поняття «кіберпростір» та «кібербезпека» в економічній площині. Їх взаємозв’язок та роль у цифровізації економіки дали змогу відобразити модель системи національної безпеки у кіберекономічному розрізі. Високий рівень розвитку кіберпростору і організації кіберзагроз вка- зує на необхідність зміни парадигми стратегії кібербезпеки: вона повинна базуватися не на реагуванні за фактом, а бути побудованою за принципом прогнозування і планування захисту від майбутніх дій кіберзлочинців. Для цього потрібно постійно аналізувати сучасні тренди економічних кіберза- гроз. У роботі виділені найбільш актуальні з них на даний час. Наукова новизна. Акцентовано, що для успішного протистояння розгля- нутим викликам Україні потрібна нова кіберстратегія. Важливо, щоб шлях, яким рухається Україна у розбудові власної кібербезпеки, набув відповідних і невідкладних змін, а сам цей рух був доволі швидким. Виділено заходи, що мають знайти першочергове втілення у цьому напрямі. Висновки. Результати дослідження показують важливість усвідомлення серйозних проблем щодо забезпечення кібербезпеки, що вимагають роз- робки і впровадження більш ефективних механізмів функціонування і забез- печення роботи кіберпростору, підвищення надійності основних механізмів і компонентів глобальної інтернет-мережі та інших пристроїв ІКТ, враху- вання людського фактору, комплексного і системного підходу у визначенні методичних засад та інструментів формування державної політики з забез- печення кібербезпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Komlichenko, Albina. "ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ КНР." Epistemological Studies in Philosophy Social and Political Sciences 4, no. 1 (July 21, 2021): 95–104. http://dx.doi.org/10.15421/342111.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу зовнішньополітичної стратегії КНР на світовій арені. Мета дослідження – дати комплексний аналіз основних вимірів зовнішньополітичної стратегії КНР на сучасному етапі.Охарактеризовано геополітичні та геоекономічні чинники становлення стратегії КНР. Було підкреслено, що стрімко змінювана економічна позиція Китаю на світовій арені також впливає на її глобальну політику. Проаналізовано регіональний вимір сучасної зовнішньополітичної поведінки КНР та його вплив на формування загального бачення китайського керівництва ролі країни на міжнародній політичній арені. У світлі подій, що відбуваються, особливої важливості набуває політика КНР. Очевидно, що ця країна відіграє дуже важливу роль у світовій політиці і згодом ця роль буде все більше зростати. Ряд відомих експертів та аналітиків вже зараховують КНР до економічної супердержави. Деякі експерти навіть вважають, що якщо в перші 30 років здійснення економічних реформ в якості основного імперативу виступала інтеграція Китаю із зовнішнім світом, то протягом наступних трьох десятиліть основний акцент КНР буде вже ставити на формування глобального світопорядку.Доведено, що головним фокусом активної зовнішньополітичної діяльності КНР з набуття статусу провідної регіональної та глобальної держави залишається економіка.З’ясовано основні виміри реалізації національних інтересів Пекіна на сучасному етапі. Припущено, що національні інтереси КНР на даному етапі перебувають на стадії трансформації. Деякі науковці говорять про те, що основні інтереси Китаю вже виходять за рамки простого суверенного територіального обмеження.Зроблено висновок, що надзвичайно амбітні зусилля Китаю під керівництвом Сі Цзіньпіна спрямовані на розширення своєї сфери впливу та контролю на весь світ та щодо становлення глобальної економічної держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Мамонтова, Е. В., and Є. Ю. Пєлєвін. "Наука і політика: етичні точки зіткнення." Актуальні проблеми політики, no. 65 (September 2, 2020): 55–60. http://dx.doi.org/10.32837/app.v0i65.306.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему ролі науки в процесах управління суспільством та державою. Аналізуються теоретичні підходи до осмислення науки як рушійної сили соціального прогресу. Висвітлено етичний аспект співвідношення науки та політики як підсистем суспільства. Показано, що однією з центральних тем у дослідженнях, які становлять фундамент наукового етосу сучасності, є зіткнення моральних норм наукового середовища та політичних реалій ХХ-ХХІ ст. Окреслено шкалу питань етики соціально-політичних наук як окремої галузі етики науки від питання цінності соціального знання та його моральної достовірності до зв'язку принципів науки та демократії. Визначено ареал перетинання політики та науки як явищ соціального порядку та розкрито на цій основі етичну специфіку їх взаємодії на зрізі співвідношень «політик - науковець». Аналізується позиція М. Вебера щодо трактування співвідношення науки та політики як життєвих покликань та професійних занять. Доведено неможливість автономного існування науки і політики, оскільки в реальному житті вчений-гуманітарій не може бути вільним від цінностей, а політика є сферою, де перетинаються економічний, соціальний, правовий, історичний, духовний, ідеологічний та культурний простори. Показано, що політика, як і наука, утверджує свій критерій істинності, ставить собі на меті пояснення дійсності і є засобом її перетворення, залежить від суб'єкта, який її використовує. І цим суб'єктом в обох випадках є політична влада. Висвітлено питання взаємовідношення наукового товариства та влади. Окреслено магістральні тенденції взаємопроникнення науки та політики як соціальних практик: активізація залучення науковців у політичний процес та звернення багатьох політиків до наукових інтелектуальних практик. Показано, що найчастіше вчені в політиці реалізують свій потенціал у сфері її експертного супроводження як радники, аналітики, консультанти. Запропоновано класифікацію експертів, що беруть участь у політичному процесі: «ідеологи», «реформатори» та «сервіс». Досліджено специфіку формування вітчизняної культури співпраці політики та науки. Показано, що на українському ринку консультативно-експертних послуг домінує «сервісний» тип вченого в політиці. Робиться висновок, що наука з огляду на її раціональну методологію є простором, де відбувається раціоналізація політики. І хоча наука не може позбавити політику конфлікту, оскільки останній є її сутнісною характеристикою, саме завдяки науці конфлікт можна раціоналізувати і зробити політику більш результативною та ефективною.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Марущак, А., and У. Олексій. "Науково-нормативні підходи до визначення податкової політики." Юридичний вісник, no. 1 (April 12, 2021): 101–7. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i1.2086.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослі-дженню податкової політики, її реалізації та визначення. У науко-вому дослідженні міститься ана-ліз ключових понять податкової політики держави. Розглядаються органи державної влади, що прова-дять її реалізацію. Встановлено, що поняття «податкова політика» є досить дискусійним, оскільки не існує єдиного погляду на визначення його змісту. Закцентована увага на недостатності норма-тивного визначення податкової політики, що міститься у діючому законодавстві України. Встановлено, що податкова політика є частиною держав-ної політики і має беззаперечний вплив на багато сфер суспільного життя – економічну, політичну, соціальну, культурну тощо. Діяльність із приводу реалізації податкової політики здійснюється орга-нами державної влади у сукупності з бюджетною, валютною та мит-ною політикою. Звертається увага на таку особливість податкової політики, як циклічність, тобто безперервне здійснення певних дій, метою яких є покращення добро-буту та підвищення ефективності усієї державної політики. Встановлено, що податкова політика країни є ключовим інструментом усієї держаної полі-тики, який може негативно чи позитивно вплинути на економічну стабільність. Податкова полі-тика стосується і формулювання податкової системи, і вироблення стратегій, що сприятимуть інвес-туванню, створенню прийнятного середовища для ведення бізнесу. Вказується щодо чотирьох під-ходів до трактування податкової політики, які утворились у науко-вих колах. Відповідно до першого податкова політика розглядається у широкому значенні як системне поняття, певна сукупність усіх засо-бів і способів її здійснення. Другий підхід характеризує податкову полі-тику як вид державної і, відповідно, діяльність державних органів щодо її впровадження та забезпечення. Прихильники третього підходу при-тримуються думки, що податкова політика є частиною бюджетно-по-даткової, а четвертого – що податкову політику потрібно ототожнювати з фіскальною. Запропоновані ключові особ-ливості здійснення ефективної податкової політики: ініціювання відповідних законопроектів; кон-сультації з громадськістю; забез-печення доходу та аналіз економіч-ного впливу; сприяння міжнародним податковим відносинам; здійс-нення моніторингу впливу змін у податковій політиці; гармоніза-ція податкової політики з іншими видами державної політики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Бобров, Євгеній. "СУЧАСНІ ІННОВАЦІЇ В КОНТЕКСТІ ПЕРЕХОДУ ДО ЦИРКУЛЯРНОЇ ЕКОНОМІКИ." Science and Innovation 17, no. 6 (December 18, 2021): 13–23. http://dx.doi.org/10.15407/scine17.06.013.

Full text
Abstract:
Вступ. Актуальними загрозами існування людства є ядерна війна, екологічний колапс і технологічний прорив, які тісно пов’язані як з політикою безпеки, так і з розвитком економіки.Проблематика. Діюча у світі економічна система використовує за рік такий обсяг ресурсів, для відновлення яких необхідно щонайменше півтора року, здійснюючи таким чином незворотній вплив на екосистему планети.Мета. Розкрити основні тенденції, пов’язані з переходом до економіки циркулярного типу.Матеріали й методи. Використано методи аналізу й синтезу, порівняльного аналізу та системного підходу. Матеріалами слугували наукові доповіді міжнародних організацій, приватних і публічних компаній, публікації, присвячені зазначеній проблематиці.Результати. Зростання світового ВВП забезпечило суттєвий прогрес і дозволило, певною мірою, звільнитися відзубожіння мільярдам людей. При цьому економічне зростання спричинює постійне підвищення попиту на природніресурси. Це, у свою чергу, призводить до втрати біорізноманіття та проблем дефіциту води, які обумовлюються методами, що застосовуються в ході видобутку та переробки природних багатств. Для розбудови циркулярної економіки, яка є нейтральною для клімату, започатковуються відповідні політичні ініціативи, розробляються програмні дії.Трансформація вже триває, проте концептуальні рішення необхідно розробляти та приймати якнайшвидше.Висновки. Політика та економіка мають бути спрямовані на те, щоб діяльність, яка сприяє перетворенню суспільства на більш екологічно чисте, ставала економічно вигідною. Найбільш очевидним кроком має стати заборона субсидування будь-якої діяльності, що шкодить навколишньому середовищу. В Україні існують широкі можливості для трансформації домінуючої моделі лінійної економіки в екологічно й економічно ефективну циркулярну модель. Розвиток циркулярної економіки в країні може забезпечити не тільки позитивний екологічний ефект і дати помітнийеко номічний ефект від підвищення енерго- та ресурсної ефективності, а також соціальний ефект від створення додаткових робочих місць, отримання прибутку компаніями в нових галузях і видах діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Strishenez, Nicholas, Еlena Pavlova, and Constantine Pavlov. "ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА ГЕТЬМАНА БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 3, no. 23 (September 29, 2020): 7–14. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2020-03-7-14.

Full text
Abstract:
У статті розглядається діяльність гетьманського управління Б. Хмельницького, спрямована на проведення корисної для молодої української держави внутрішньої торгівлі. Показується запровадження нової системи оподаткування товарів, ліквідація різних митних бар’єрів та розбою на торгових шляхах, упорядкування мір довжини, об’єму і маси. Розкривається прийняття органами влади жорстоких заходів щодо охорони власності, прав і свобод купців та торговців. Економічна політика Б. Хмельницького та його уряду, у якій були наявні елементи меркантилізму та протекціонізму, зрушення в економіці позитивно впливали на стан внутрішньої торгівлі в країні, яка набувала нових обертів, а ринок ставав важливим компонентом господарської системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Джабратлов, І. "Регіональна економічна політика Азербайджану та Нахчиван." Журнал європейської економіки 10, (№ 4) (2011): 384–93.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Аношкіна, К. та. "Економічна політика держави у сфері освіти." Вісник Української академії державного управління при Президентові України, no. 1 (2002): 91–93.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Лагутін, В. Д. "Економічна політика держави: сутність, етапи, механізми." Економічна теорія, no. 4 (2006): 16–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Сіленко, А. "Економічна політика України: політичні підсумки реформування." Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія: Міжнародні відносини, no. 10 (359) (2017): 174–78.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Сіленко, А. "Економічна політика України: політичні підсумки реформування." Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія: Міжнародні відносини, no. 10 (359) (2017): 174–78.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Аношкіна, К. та. "Економічна політика держави у сфері освіти." Вісник Української академії державного управління при Президентові України, no. 1 (2002): 91–93.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Сіленко, А. "Економічна політика України: політичні підсумки реформування." Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія: Міжнародні відносини, no. 10 (359) (2017): 174–78.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography