To see the other types of publications on this topic, follow the link: Податки на майно.

Journal articles on the topic 'Податки на майно'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 28 journal articles for your research on the topic 'Податки на майно.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Тучак, Т. В. "БЛАГОДІЙНІ ПОДАТКИ НА ДОХОДИ: ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 3 (March 28, 2019): 242–49. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.3.2019.242-249.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті сучасні та історичні форми благодійних (солідарних) податків. Благодійні податки можуть існувати у формі надбавок солідарності до податків на доходи або прибуток, надбавки до ціни певних категорій товарів, самостійних податків на майно, багатство, податку на непередбачуваний прибуток, податкового кредиту. Особливу увагу приділено меті запровадження та призначенню цих податків. Розглянуто досвід провідних зарубіжних держав щодо функціонування та модифікацій податків солідарності. Окреслено перспективи запровадження солідарних форм оподаткування на теренах Євросоюзу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Худик, А. М. "Правова природа податку та податкових правовідносин за Конституцією України." Прикарпатський юридичний вісник, no. 1(30) (July 13, 2020): 22–25. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i1(30).509.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена висвітленню одного з аспектів проблеми конституціоналізації публічних фінансів в Україні, а саме правовій природі податку та податкових правовідносин за Конституцією України. На думку автора, за своєю конституційною природою податок – це насамперед обмеження конституційного права приватної власності, зазіхання на власність у тій мірі, в якій воно зобов’язує до її відчуження. Всебічний захист права приватної власності в Конституції України зумовлений тим, що за майно, яке перебуває у володінні, користуванні і розпорядженні приватних суб’єктів, вони зобов’язані сплачувати податки і збори.У статті аргументується, що норми податкового права відображають свободу держави, інших публічних суб’єктів у податкових правовідносинах, містять вимоги до іншої зобов’язаної сторони (платників податків) про виконання податкового зобов’язання, при цьому зобов’язана сторона перебуває тільки у функціональній залежності від владного суб’єкта й організаційно йому не підлегла. Наголошується, що Конституція України закладає вихідні начала податкової системи України, визначає природу та призначення податку й податкових правовідносин в Україні. Системний аналіз Конституції України (ст.ст. 1, 3, 8, ч. 3 і 4 ст. 13, ст. 67) свідчить, що стягнення не є ознакою податку. Згідно із ст. 67 Конституції України, податки не стягуються і не вилучаються, а те, що стягується, – це вже не податок. Податок є платежем, активною дією і наслідком вольового акту платника податків. Аргументується, що, згідно з Конституцією України, обмеження форм прояву автономії волі суб’єктів податкового права не означає підпорядкування волі одних суб’єктів податкового права владним волевиявленням інших (на відміну від деяких інших публічно-правових галузей, наприклад, адміністративного права). Конституція України, як і Податковий кодекс України, не передбачає податкової субординації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Bagmet, Mykhaylo, Oleksandr Shtyrov, and Yana Harhaun. "ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ ДОСВІДУ КРАЇН ЄС В ПРОЦЕСІ УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ПУБЛІЧНОЇ ВЛАДИ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ В УКРАЇНІ." Public Administration and Regional Development, no. 4 (June 25, 2019): 228–52. http://dx.doi.org/10.34132/pard2019.04.01.

Full text
Abstract:
У статті здійснено дослідження досвіду країн ЄС щодо проведення реформи децентралізації, а також можливості його імплементації в Україні. Крім того, дослідження містить в собі аналіз впровадження в практику європейських критеріїв та стандартів в процесі децентралізації публічної влади та адміністрування в Україні. Автори статті акцентують увагу на необхідності запозичення Україною саме європейського досвіду, доводять, що Україна готова здійснювати реформу децентралізації публічної влади та адміністрування. Авторами насамперед акцентована увага на вдосконаленні правової та інституційної бази системи міжбюджетного фінансування. Зауважено що наступним кроком повинна стати робота науковців щодо розробки методики розрахунку фінансування регіонів. Також авторами пропонується внести зміни до законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації», де вказані повноваження місцевих органів, методика визначення обсягів фінансування, а також визначено поняття «комунальна власність» та «комунальне майно». Зазначено, що для кожного рівня органів місцевої влади потрібно окреслити коло відповідальності та міри покарання, так як контроль та відповідальність є підґрунтям децентралізації. В результаті цих втілення зазначених пропозицій щодо фінансової децентралізації очікується створення нової системи місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин, в основі яких повинна бути інституційна симетрія, що передбачає поєднання та взаємозв’язок економічних суб’єктів, які користуються суспільними благами, сплачують податки, і тих, хто приймає самостійно рішення про її надання. На основі проведеного дослідження зроблено висновки, що імплементація позитивного зарубіжного досвіду сприятиме становленню громадянського суспільства, так як успішність реформи децентралізації публічної влади та адміністрування є запорукою розвитку свободи, демократії та громадянського суспільства в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Shchur, R. I., V. S. Svirskyi, and I. I. Plets. "ВЛАСНІ ДОХОДИ БЮДЖЕТІВ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД: СКЛАД, СТРУКТУРА ТА ТЕНДЕНЦІЇ." Actual problems of regional economy development 1, no. 15 (November 4, 2019): 133–42. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.15.133-142.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню з’ясування структури та виявлення тенденцій формування власних доходів бюджетів об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації. Розглянуто особливості формування власних доходів бюджетів об’єднаних територіальних громад, основними джерелами надходжень до яких у процесі проведення бюджетної децентралізації є: податок на доходи фізичних осіб, акцизний податок, плата за землю, єдиний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Аналіз надходжень власних доходів бюджетів об’єднаних територіальних громад протягом 2017-2018 рр. показав, що найбільшу питому вагу в загальній структурі джерел формування власних доходів об’єднаних територіальних громад становить податок на доходи фізичних осіб. Детальний аналіз формування власних доходів місцевих бюджетів показав, що в розрізі місцевих бюджетів у 2017-2018 рр. найвищим є темп зростання місцевих податків та зборів саме у місцевих бюджетах об’єднаних територіальних громад. Такі результати свідчать про зростання участі та зацікавленості органів місцевого самоврядування у збільшенні доходів бюджетів об’єднаних територіальних громад, реалізації заходів щодо пошуку резервів їх надходжень та підвищення ефективності фіскального адміністрування податків і зборів. Охарактеризовано ряд бюджетних новацій щодо доходів бюджетів об’єднаних територіальних громад: зарахування 3% рентної плати за користування надрами (видобування нафти, природного газу та газового конденсату), 100% єдиного податку, що сплачується платниками четвертої групи (сільгоспвиробниками), доходи бюджетів об’єднаних територіальних громад від затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей.Авторами обґрунтовано напрями розширення якісного й кількісного складу власних доходів бюджетів об’єднаних територіальних громад.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дмитровська, В. С., and І. В. Кохан. "ДОХОДИ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ COVID-19." Actual problems of regional economy development 1, no. 16 (November 25, 2020): 180–90. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.16.180-190.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню з’ясування структури та виявлення тенденцій формування доходів місцевих бюджетів в умовах пандемії коронавірусу (COVID-19). Розглянуто особливості наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, основними джерелами надходжень до яких у процесі проведення бюджетної децентралізації є: податок на доходи фізичних осіб, акцизний податок, плата за землю, єдиний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Охарактеризовано ряд бюджетних новацій чинного законодавства спрямованих на протидію пандемії та їх вплив на дохідну частину бюджетів об’єднаних територіальних громад. Проаналізовано надходження бюджетів об’єднаних територіальних громад протягом 9 місяців 2019-2020 рр. та здійснено оцінку впливу пандемії COVID-19 на обсяг доходів місцевих бюджетів. Детальний аналіз формування власних доходів місцевих бюджетів показав, що в розрізі місцевих бюджетів у 2019-2020 рр. найвищим є темп зростання податку з доходів фізичних осіб та місцевих податків та зборів у місцевих бюджетах об’єднаних територіальних громад. Такі результати свідчать про участь та зацікавленість органів місцевої влади у акумулюванні більшої частини доходів бюджетів об’єднаних територіальних громад, здійснення заходів щодо пошуку резервів їх надходжень в умовах пандемії коронавірусу COVID-19 та ефективності фіскальної ролі податків і зборів. Авторами обґрунтовано напрями подолання негативних наслідків пандемії COVID-19 на дохідну частину місцевих бюджетів за допомогою фіскального механізму та врегулювання міжбюджетних відносин. Методологічною основою даного дослідження є такі методи, як емпіричне дослідження (моніторинг, вимірювання порівняння); теоретичне дослідження (дедуктивний та аксіоматичний метод, ідеалізація); загальні методи, що використовуються на емпіричному та теоретичному рівні досліджень (аналіз, анологія, абстракція, конкретизація, синтез, індукція, дедукція).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Soroka, R. S., and M. P. Soroka. "РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ДОХОДІВ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ В УМОВАХ БЮДЖЕТНОЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ." Scientific Bulletin of UNFU 25, no. 7 (September 24, 2015): 210–15. http://dx.doi.org/10.15421/40250732.

Full text
Abstract:
Бюджетна децентралізація місцевих органів влади є однією з основних економічних реформ в країні. У рамках бюджетної децентралізації уряд прагне забезпечити фінансову автономію місцевих бюджетів, змінивши з 2015 р. порядок розподілу податкових і неподаткових надходжень між державним та місцевими бюджетами. Додаткові кошти можна буде залучити за рахунок нових джерел доходів, що спрямовуються безпосередньо в місцеві бюджети. По-перше, це податок на нерухоме майно, по-друге – акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, по-третє – в бюджети об'єднаних територіальних громад зараховуватимуть 60 % податку на доходи фізичних осіб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ПАРУСОВА, ГАЛИНА. "Відчуження майнових прав на приміщення у закінченому будівництвом об’єкті після прийняття його в експлуатацію: прояви недобросовісності чи законні механізми обороту майнових прав." Право України, no. 2020/10 (2020): 217. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-10-217.

Full text
Abstract:
Суперечливе нормативне визначення, особливості природи майнових прав, що відрізняє їх від предметів матеріального світу, відсутність системи їх обліку та державної реєстрації, сегментарне та поверхневе регулювання відчуження майнових прав на нерухомість тощо призводить до неоднакового розуміння їхньої сутності та змісту і допустимих меж обороту майнових прав. Усе це створює простір та умови для зловживань, породжує незадовільну практику відчуження майнових прав на приміщення у закінченому будівництвом об’єкті після прийняття його в експлуатацію, загрожує законному обороту нерухомого майна в Україні та призводить до інших негативних наслідків, таких як порушення прав суб’єктів, ухилення від сплати податків, тінізація активів тощо. Метою статті є розмежування майнових прав як об’єкта та змісту правовідносин для пояснення їхньої трансформації, зокрема у сфері будівництва нерухомого майна на етапі прийняття об’єкта в експлуатацію, задля впорядкування обороту майнових прав на нерухоме майно та встановлення його допустимих меж, обґрунтування необхідності створення і запровадження системи обліку та реєстрації майнових прав і їхніх суб’єктів та автоматизації такої трансформації у момент прийняття об’єкта в експлуатацію. Теоретико-методологічним підґрунтям дослідження є настанови герменевтики, “постнекласична” методологія, методологічні принципи діалектики та системного аналізу. У статті розмежовано майнові права як зміст та об’єкт правовідносин, досліджено питання їхньої трансформації, визначено фактори, що впливають на зміст майнових прав у сфері будівництва нерухомого майна, проаналізовано юридичну значущість моменту прийняття об’єкта в експлуатацію, зокрема для визначення моменту юридичного створення об’єкта нерухомого майна та набуття права власності на нього. Зроблено висновки щодо неможливості, за загальним правилом, обороту майнових прав на нерухоме майно після прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, а також обґрунтовано необхідність розроблення та запровадження на державному рівні системи обліку та реєстрації майнових прав і їхніх суб’єктів та автоматизації процесу трансформації майнових прав у момент прийняття об’єкта в експлуатацію. Впорядкування обороту майнових прав на нерухоме майно потребує внесення системних змін у чинне законодавство України, створення та запровадження системи обліку та реєстрації майнових прав на нерухоме майно та автоматизації їх трансформації у момент прийняття об’єкта в експлуатацію. Це дасть змогу мінімізувати зловживання у сфері будівництва, забезпечить доступ усіх суб’єктів до повних і достовірних відомостей про об’єкти будівництва, майнові права на нерухоме майно та суб’єктів прав, створить додаткові гарантії для набувачів майнових прав, вирішить проблему подвійних відчужень і покращить економічну ситуацію у країні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Савченко, С. В. "ДО ХАРАКТЕРИСТИКИ МЕХАНІЗМУ СПЛАТИ ПЛАТЕЖІВ, ЩО ПОВ’ЯЗАНІ З ОТРИМАННЯМ СПАДЩИНИ ТА ДАРУНКІВ." Juridical science, no. 2(104) (July 15, 2021): 310–17. http://dx.doi.org/10.32844/2222-5374-2020-104-2.34.

Full text
Abstract:
Актуальність статті полягає в тому, що визнання приватної влас- ності та її непорушності, відмова від обмежень щодо кількості та вар- тості майна, яке може належати особі на праві приватної власності змінили саму структура спадщини. До її складу в сучасний період можуть входити засоби виробництва, цілісні майнові комплекси, земельні ділянки та інше нерухоме майно, пакети цінних паперів, частки у статутному ка- піталі господарських товариств, майнові права інтелектуальної власності тощо. Враховуючи ускладнення об’єктів спадкового наступництва, гостро постає проблема збереження спадщини у період з дня смерті спадкодавця до її оформлення спадкоємцями. Метою статті є: розкрити зміст механіз- му сплати платежів, що пов’язані з отриманням спадщини та дарунків. У статті, на основі аналізу наукових поглядів вчених та норм чинного зако- нодавства України, надано характеристику механізму сплати платежів, що пов’язані з отриманням спадщини та дарунків. Обґрунтовано, що основ- ною проблемою сплати податку на дохід, отриманий спадкоємцем (обда- рованим), є визначення вартості успадкованого (подарованого майна), що пов’язано як з відсутністю сталого механізму оцінки такого майна, так і зі станом правового формулювання понять деяких видів майна, які можуть переходити у спадок (дарування). Зроблено висновок, що основною пробле- мою сплати податку на дохід, отриманий спадкоємцем (обдарованим) у ре- зультаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав є визначення вартості успадкованого (подарованого майна), що пов’язано як з відсутністю сталого механізму оцінки такого майна, так і зі станом правового формулювання понять деяких видів май- на, які можуть переходити у спадок (дарування). Окрім того, вбачається доцільним використати позитивний історичний досвід щодо зменшення податкової бази при оподаткуванні спадщини та дарунків на суми витрат на поховання спадкодавця та догляду за ним під час передсмертної хвороби, які не враховувати у випадку отримання спадкоємцем соціальної допомоги на поховання згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне со- ціальне страхування».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Хорошаєв, Є. С. "Запровадження податку на нерухоме майно в Україні." Часопис Київського університету права, no. 1 (2008): 126–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дулько, А. М. "НАПРЯМИ ОПТИМІЗАЦІЇ ПОДАТКУ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО В УКРАЇНІ." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 1 (May 25, 2017): 59–67. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.1.2017.59-67.

Full text
Abstract:
У статті розроблено концептуальні засади оподаткування нерухомого майна та обґрунтовано доцільність застосування триступінчатої методики оподаткування трансферу нерухомого майна у вигляді спадщини або дарування. Досліджено використання ставок оподаткування нерухомості в зарубіжних країнах з метою їх імплементації в Україні. Визначені основні напрями оптимізації оподаткування нерухомого майна та запропоновано ставки податку для земель сільськогосподарського призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Лекарь, Сергій. "Світовий досвід у справлянні податку на нерухоме майно." Економіст, no. 6 (2008): 23–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Вінниченко, Т. "Податок на нерухоме майно - одна з новел Податкового кодексу України." Студентський юридичний журнал, no. 2 (2011): 63–68.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Goncharenko, M. "ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТНО-ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА В ПЕРІОД КАРАНТИНУ: ВПЛИВ НА ФІНАНСОВУ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ТЕРИТОРІЙ." Theory and Practice of Public Administration 2, no. 69 (May 26, 2020): 167–74. http://dx.doi.org/10.34213/tp.20.02.20.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено систематизації загроз для місцевих бюджетів, спричинених змінами до бюджетного та податкового законодавства в період карантину, аналізу можливих втрат доходів, а також розробленню рекомендацій з мінімізації фіскальних ризиків та недопущення розбалансування бюджетів місцевого самоврядування. Досліджено зміни, що прямо вплинули на дохідну частину місцевих бюджетів, зокрема звільнення суб’єктів господарювання від плати за землю та податку на нерухоме майно в березні, а також зменшення обсягу цільових субвенцій із державного бюджету. Проаналізовано можливий вплив зниження підприємницької активності та спаду економіки в період карантину на фінансову конкурентоспроможність територій. Запропоновано заходи із забезпечення збалансування місцевих бюджетів у період карантину.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Недопад Г.В. "ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНКИ БЮДЖЕТНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ОТГ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ." Економічний форум 1, no. 1 (February 26, 2021): 83–93. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-1-10.

Full text
Abstract:
У статті розкрито передумови вдосконалення системи аналізу бюджетної ефективності місцевих бюджетів. На основі аналізу наукових підходів розроблено методичні положення комплексного аналізу бюджетної ефективності місцевих бюджетів, що передбачають розрахунок інтегрального показника за блоками бюджетної результативності, бюджетної самодостатності та бюджетної відкритості. Наведено результати апробації запропонованого підходу до аналізу на прикладі бюджетів об’єднаних територіальних громад Волинської області. Дослідження бюджетної результативності грунтуватиметься на оцінці рівня виконання видатків місцевих бюджетів ОТГ за функціональною класифікацією. Загальновідомим є факт, що самодостатні територіальні громади є основою місцевого і регіонального розвитку будь-якої держави. Це також є ознакою ефективності місцевого самоврядування. До індикаторів, що визначатимуть бюджетну самодостатність нами віднесено: доходи загального фонду на 1-ного мешканця, питому вагу управлінських витрат у власних доходах, капітальні видатки на 1-ну особу, рівень дотаційності бюджетів ОТГ Волинської області, видатки загального фонду на одного мешканця, питому вага капітальних видатків у загальній сумі видатків, питому вагу ЗП з нарахуваннями у видатках загального фонду, видатки на утримання апарату управління на 1-го мешканця, обсяг надходжень до бюджету ОТГ від сплати ПДФО на 1-го мешканця, обсяг надходжень до бюджету ОТГ від плати за землю на 1-го мешканця, обсяг надходжень до бюджету ОТГ від сплати єдиного податку на 1-го мешканця, обсяг надходжень до бюджету ОТГ від сплати акцизного податку на 1-го мешканця, обсяг надходжень до бюджету ОТГ від сплати податку на нерухоме майно на 1-го мешканця. Аналіз рівня інформаційної відкритості органів управління ОТГ проведено на основі дослідження фіційних сайтів об’єднаних громад Волинської області та визначено його вплив на формування бюджетної ефективності території. За допомогою офіційних сайтів об’єднаних громад промоніторено взаємозв’язок між представленим на ньому контентом та бюджетною ефективністю окремо взятої ОТГ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Рачинський, Р. М. "ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ." Наукові праці Національного університету “Одеська юридична академія” 23 (November 11, 2019): 108–20. http://dx.doi.org/10.32837/npnuola.v23i0.605.

Full text
Abstract:
У статті досліджено сутність поняття інформаційно-аналітичного забезпечення. Роз­глянуто форми подання інформації контролюючим органам (періодично або за письмовим запитом). Досліджено порядок періодичності подання інформації такими суб'єктами: орга­нами місцевого самоврядування; центральними органами виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно; органами внутрішніх справ; органами державної статистики; Дер­жавною митною службою; Національним банком України, банками та іншими фінансовими установами; Пенсійним фондом України. Досліджено спосіб отримання інформації контро­люючими органами за їх запитом, вивчено підстави надсилання платникові податку запиту щодо надання інформації. Виявлено проблеми щодо захисту інформації, що міститься в інформаційних ресурсах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Gostieva, O. Yu. "PROPERTY TAX: RESEARCH TRENDS AND INNOVATIONS." Economics and Law, no. 1 (May 5, 2016): 79–83. http://dx.doi.org/10.15407/econlaw.2016.01.079.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

HUBARIEVA, Iryna. "Problems of improving real estate tax in Ukraine in the context of world experience." Naukovi pratsi NDFI 2021, no. 1 (June 24, 2021): 22–35. http://dx.doi.org/10.33763/npndfi2021.01.022.

Full text
Abstract:
The purpose of the article is to reveal the peculiarities of real estate taxation of individuals in the countries of the world and to develop recommendations for its improvement in Ukraine. The features of taxation of real estate of individuals in the USA, Germany, Sweden, Poland, Bulgaria, Italy, France, Great Britain, Lithuania and others are presented. The advantages and disadvantages of taxation of real estate of individuals in the countries of the world are identified. Attention is focused on methods for determining the cadastral / assessed value of real estate for taxation. The necessity of reforming the system of taxation of real estate of individuals in Ukraine has been proved. The introduction of a cost approach to the appraisal of real estate in Ukraine requires a number of sequential actions: centralization of management and maintenance of the real estate cadastre in one state governing body; development of regulatory support for the creation and operation of the State cadastre of real estate, the mechanism and methods of state cadastral valuation; inventory of real estate objects with the assignment of a cadastral number; formation of the system of the State cadastre of real estate. The approaches to the establishment of tax exemptions on real estate of individuals in the countries of the world and in Ukraine have been investigated. In Ukraine, the basis for taxation of real estate of individuals should be the cadastral / assessed value of real estate with its gradual approach to the market value. The introduction of a cost approach to the appraisal of real estate in Ukraine requires: centralization of competences in one state governing body; development of regulatory support for the creation and functioning of the State cadastre of real estate, the mechanism and methods of state cadastral valuation; inventory of real estate objects with the assignment of a cadastral number; formation of the system of the State cadastre of real estate; taking into account the experience in the formation of the Land Cadastre, it is necessary to ensure the transparency of the tax on real estate of individuals through digitalization of tax services and administration processes (obtaining in electronic form a certificate of the cadastral / estimated value of property by cadastral number or postal address, paying tax for the Electronic Cabinet, having access to information on the procedure for calculating tax on each property, tax rates, the availability of benefits, debts, payment history, etc.). When levying a tax on real estate, it is necessary to assess feasibility of applying tax incentives in terms of differentiating the standard of living of the population in Ukraine in order to protect socially unprotected segments of the population. Property tax benefits for individuals should be linked to the cadastral / assessed value of the property by establishing a non-taxable minimum amount of the assessed value of the property and apply to only one residential property where the owner permanently resides.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Gosteva, O. Yu. "TAX ON REAL ESTATE, OTHER THAN LAND, AS AN OPPORTUNITY TO REPLENISH LOCAL BUDGETS." Economics and Law, no. 2 (June 26, 2015): 79–84. http://dx.doi.org/10.15407/econlaw.2015.02.079.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

L.V., Gordienko. "Problems of legal regulation of accounting of industrial buildings as objects of taxation of real estate tax." Legal Horizons 10, no. 23 (2018): 61–67. http://dx.doi.org/10.21272/legalhorizons.2018.i10.p61.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

КАРНАУХ, БОГДАН. "Захист власності Європейським судом з прав людини і горизонтальний ефект." Право України, no. 2021/05 (2021): 149. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2021-05-149.

Full text
Abstract:
Сучасна доктрина власності в українському цивільному праві підлягає переосмисленню через погляд на власність як фундаментальне право людини. Мета статті – описати підхід Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) до вирішення заяв за ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і осново положних свобод, а також дослідити горизонтальний ефект права на мирне володіння майном як фундаментального права людини в практиці Верховного Суду. Вирішуючи справи за заявами про захист власності, ЄСПЛ послуговується витонченим алгоритмом аналізу, який можна подати через певну послідовність ‘так’ – або – ‘ні’ запитань, де перехід до кожного наступного запитання можливий лише за умови ствердної відповіді на попереднє: 1) чи була власність?; 2) чи було втручання у право власності?; 3) чи було втручання законним?; 4) чи мало втручання легітимну мету?; 5) чи було втручання пропорційним до тієї мети, яка ставилася? Згідно з цим алгоритмом, якщо відповідь на перші чотири запитання ствердна, а на останнє, п’яте, – заперечна, то ЄСПЛ констатує порушення державоювідповідачкою права заявника на мирне володіння майном. В усіх інших випадках – порушення немає. Якщо в межах юрисдикції держави одна приватна особа може порушити право власності іншої приватної особи без будь-яких негативних наслідків для себе і без поновлення порушеного становища потерпілого, то ця ситуація може бути поставлена у провину державі, оскільки вона може вказувати, що або немає законів, які б забороняли відповідні порушення і пропонували ефективні засоби захисту, або випадки відповідних порушень належним чином не розслідуються, або суди належно не застосовують положення відповідних законів. Виправлення цих недоліків “державної роботи”, безумовно, справляє вплив на горизонтальні відносини і є відчутним для приватних осіб у їхніх відносинах між собою. Тектонічні зміни в національній доктрині права власності полягають у тому, що власність більше не розглядається ані як виключно цивілістичний, ані як виключно національний правовий інститут. Як і низка інших приватноправових інститутів, власність зазнає конституціоналізації. Будь-який спір, зосереджений довкола права власності, дістає новий ракурс із погляду основоположних прав людини. Причому це стосується не тільки вертикальних правовідносин ‘людина – держава’, а й відносин приватних осіб між собою (горизонтальних). Горизонтальний ефект прав людини досягається через застосування концепції позитивних зобов’язань держави Верховним Судом та імплементацію в національну правозастосовну практику тесту на пропорційність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Дружинін, Сергій Сергійович. "ДЕРЖАВНО-ГРОМАДЯНСЬКЕ ПАРТНЕРСТВО У СФЕРІ КУЛЬТУРИ: УПРАВЛІНСЬКІ МОДЕЛІ КРАЇН СВІТУ." Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, no. 1 (May 10, 2022): 119–23. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2022.1.18.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено результати дослідження щодо світових тенденцій розвитку державно-громадянського партнерства у сфері культури. Розглядаються практичні аспекти реалізації державно-громадянського партнерства та практичний досвід провадження явища у Німеччині та КНР. Досліджено основні тенденції управлінських рішень у сфері залучення позабюджетного фінансування сфери культури та взаємодія з громадянським суспільством. Визначено розподіл ролей у процесі визначення культурної політики та фінансуванні у межах країн та окремих адміністративних одиниць. У Німеччині державні повноваження у сфері культури розподіляються між державою та федеральними землями. Федеральні землі фінансують свої культурні об’єкти, тільки у деяких випадках державна влада надає фінансову допомогу Землям, коли це стосується представництва країни за кордоном, а також захисту майна. Державна влада також може мати вплив через податки та спонсорство. Місцевим громадам надається повна автономія у вирішенні місцевих культурних питань, культурні заклади регіонального та національного значення фінансуються з місцевих бюджетів. У КНР створені спеціальні економічні умови для окремого регіону, що сприяє культурному розвитку та збереженню ідентичності. Досліджено потенціал партнерства у сфері культури як інвестиції у людський розвиток. Основною ідеєю сучасного державно-громадянського партнерства визначено важливість розуміння того, що культурні ресурси громади можуть бути перетворені на економічне багатство шляхом просування унікальної ідентичності, традицій, культурних продуктів і послуг регіону, спрямованих на створення робочих місць і доходів. Виділено основні аспекти розвитку цього сектору у разі безпосередньої участі приватних підприємств, приватних донорів і професійних організацій задля пошуку балансу між державними та приватними інтересами. Визначено аспекти партнерства, за умови реалізації яких проявляється цінність представників громадянського суспільства як фасилітаторів, організаторів, а також постачальників, які відіграють усе більш помітну та ефективну роль у вирішенні суспільних проблем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Губерська, Н., and Л. Чуприна. "СИСТЕМА ПРАВОВИХ ЗАСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ." Юридичний вісник, no. 6 (February 16, 2022): 64–72. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i6.2267.

Full text
Abstract:
У науковій публікації здійснено класифікацію правових засобів забезпечення фінансової безпеки держави в контексті необхідності їх належної правової регламентації. Проаналізовано думки вітчизняних науковців щодо поняття правових засобів та їх класифікації. Досліджено юридичну природу та зміст правових засобів у сфері забезпечення фінансової безпеки держави. До правових засобів забезпечення фінансової безпеки держави віднесено посилення кримінальної відповідальності за вчинення таких злочинів як: легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом; ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів); нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням; шахрайство з фінансовими ресурсами тощо. До інших правових засобів забезпечення фінансової безпеки держави віднесено: правову регламентацію створення на основі Державного реєстру фінансових установ України Інтерактивної фінансової карти України з відображенням всієї доступної та актуальної інформації щодо діяльності банків, кредитних спілок та інших фінансових установ на території України; підвищення розміру мінімального статутного капіталу, необхідного для створення та діяльності суб’єктів господарювання, зокрема, товариств з обмеженою відповідальністю; нормативне розширення підстав для здійснення державного фінансового контролю; прийняття нової Концепції фінансової безпеки України. Сформульовано висновок про перспективність подальшого дослідження даної тематики, яка обумовлена необхідністю формування доктринальної основи удосконалення правового забезпечення фінансової безпеки держави за допомогою системи ефективних правових засобів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Popel, Sergiі. "Areas of Improvement of Tax Administration in the Implementation of Property Seized at Customs at Electronic Auctions and Reductions." Modern Economics 22, no. 1 (August 27, 2020): 77–83. http://dx.doi.org/10.31521/modecon.v22(2020)-12.

Full text
Abstract:
Introduction. The sale of property transferred to the state for violation of customs legislation is carried out at customs auctions and reductions in the electronic trading system. The administrator of the electronic trading system and responsible for ensuring the functioning of the electronic trading system is the state enterprise “Prozorro.Sales”. However, due to the fact that the procedure for selling goods through electronic auctions and reductions was introduced in Ukraine only at the end of 2019, the process of administration of taxes and fees during this time has many contradictions that require further study and proposal to eliminate them. The purpose of this article is to form proposals for improving the administration of taxes in the sale of property that becomes the property of the state for violation of customs legislation at electronic auctions and reductions. Results. Normative legal acts have been determined in accordance with which the sale of goods and vehicles that have become the property of the state for violation of customs legislation at electronic auctions and reductions is carried out. The current state of sales of goods at electronic customs auctions and the procedure for tax administration in transactions for the sale of property that becomes the property of the state for violation of customs legislation at electronic auctions and reductions are studied. Directions for improving the administration of taxes in the sale of property that becomes the property of the state for violation of customs legislation at electronic auctions and reductions. Conclusions. Therefore, the procedure for the sale of property transferred to the state for violation of customs legislation through electronic auctions is only being introduced in Ukraine, and therefore, the sale of goods and vehicles through electronic auctions remains isolated. In this regard, the process of selling property and administering taxes and fees during this time has many contradictory points that need further clarification and legal regulation. Despite this, the introduction of the selling goods possibility that became state property for violating customs legislation through electronic auctions and reductions has greatly simplified the procedure for disposing of property that has become state property for violating customs legislation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Битов В.П., Горбач Л.М., and Котляров В.О. "ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ ЯК ГОЛОВНІ ВАЖЕЛІ ЕФЕКТИВНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА." Економічний форум 2, no. 2 (June 12, 2021): 55–61. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-2-7.

Full text
Abstract:
У науковій статті розглянуто роль, значення і дієвість надзвичайно важливого питання, а саме економічних методів управління, що посідають сьогодні найважливіше місце в системі методів менеджменту. Адже економічні методи в сучасному управлінні впливають як на ефективний розвиток суб’єктів господарювання так як охоплюють питання виробництва і реалізації виробленої ними продукції, ціноутворення, інвестування, кредитування, ведення чіткого госпрозрахунку, систему податків і інші економічні важелі. Наші дослідження і практичний досвід показують, що економічні методи є особливо важливими і актуальними в період формування ринкових умов, які наділяють господарюючі підприємства самостійно формувати ціни на продукцію чи послуги, самостійно обирати поставщиків необхідних ресурсів, а також запроваджувати ту чи іншу форму оплати праці, як головного стимулу працівників підприємства та інше. Враховуючи це якраз широке та вміле використання економічних методів дає можливість уникнути небажаних прорахунків, а то й запобігти окремих ризиків в господарській діяльності. Також нами в статті показано якраз те, що в умовах сьогодення без вмілого застосування економічних методів управління неможливо досягти бажаних результатів в діяльності того чи іншого підприємства, адже економічні методи управління охоплюють цілий комплекс взаємопов’язаних питань, без яких марно сподіватися на ефективні результати виробничої діяльності. В статті відображено також роль економічних методів та їх взаємодоповнюючих складових, що прямо впливають на розвиток питань соціальної значимості колективу підприємства, що є в даний час надзвичайно важливим, адже дає можливість в забезпеченні дієвого та позитивно морального настрою працюючих на підприємстві. Особливу увагу у публікації звернуто на виняткову важливість економічних методів управління, які є досить дієвими важелями у забезпечені ефективного госпрозрахунку підприємства, адже лише на розрахунковій основі по кожному напрямку господарської діяльності стає можливим забезпечити основне завдання господарюючого підприємства, а саме, досягти максимального прибутку з найменшими витратами. В даній публікації досить змістовно показано як економічні методи управління сприяють виконанню певних взаємопов’язаних відповідних функцій менеджменту. Наведені окремі приклади досягнутих виробничих та фінансових здобутків, а також матеріального стимулювання працюючих в сільськогосподарських підприємствах Волинської області завдяки використанню ефективних методів управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Пеньков, С., and М. Волошина. "КОНВЕРТАЦІЙНІ ЦЕНТРИ, ЯК ІНСТРУМЕНТ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ: ВИЗНАЧЕННЯ, ХАРАКТЕРИСТИКА, ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ." Financial and credit activity problems of theory and practice 6, no. 41 (January 10, 2022): 191–202. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v6i41.251437.

Full text
Abstract:
Анотація. Метою статті є загальний аналіз виконання державою своїх соціальних зобов’язань закріплених Конституцією, рівня «тінізації» економіки України, характеристика конвертаційних центрів та схем мінімізації податкових платежів, що застосовуються їх організаторами та учасниками, умов та причин, що унеможливлюють їх знешкодження, пошук шляхів їх усунення, в першу чергу на законодавчому рівні. Проаналізовано сучасний стан наповнюваності державного бюджету України, основні джерела бюджетних надходжень, структуру бюджетних видатків в розрізі виконання соціальних зобов’язань. Визначено високий рівень тіньової економіки, як один з найбільш вагомих чинників, що перешкоджає забезпеченню достатнього рівня соціального захисту населення. Надано характеристику конвертаційних центрів, їх ознаки і структуру, запроваджуваних їх організаторами та учасниками злочинних схем, як одного з інструментів ділків тіньового бізнесу у скоєнні злочинів у сфері господарської діяльності, перш за все ухилення від сплати податків зборів (обов'язкових платежів), легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом та інших. Запропоновано авторське поняття «конвертаційний центр» для використання у практичній діяльності правоохоронних органів. Поставлено питання щодо визначення на законодавчому рівні поняття «конвертаційний центр» та вирішення питання щодо введення кримінальної відповідальності за організацію їх діяльності. Зроблено висновок про збільшення рівня тіньової економіки України до загрозливого стану, а необхідність боротьби з конвертаційними центрами визначено, як один з пріоритетних напрямків діяльності знов створеного Бюро економічної безпеки України. Ключові слова: соціальні зобов’язання, бюджет, податкові надходження, конвертаційний центр, тіньова економіка, готівка, фіктивний суб’єкт господарювання. Формул: 0, рис. 1, табл.: 2 бібл.: 20.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Грицина, Оксана, Іван Тофан, and Ольга Шолудько. "Спрощення процедури податкового адміністрування та іі доцільність застосування в Україні." Adaptive Management Theory and Practice Economics 10, no. 20 (May 10, 2021). http://dx.doi.org/10.33296/2707-0654-10(20)-03.

Full text
Abstract:
Анотація. Результати статті отримані за рахунок застосування методів: абстракції – при визначенні змісту поняття податкове адміністрування, порівняння – при встановленні переваг і недоліків діючої процедури податкового адміністрування, узагальнення та ідеалізації – для пошуку оптимальної складової ефективної процедури податкового адміністрування. У статті визначено потребу у застосуванні відмінної від діючої процедури податкового адміністрування. Встановлено взаємозалежність між впливом фіскальних та політичних чинників на здійснення податкової реформи в частині процедурного супроводу. Проаналізовано еволюцію змін окремих норм податкового законодавства з метою спрощення процедури адміністрування на прикладі податку з доходів фізичних осіб та податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки. Виявлено ряд стримуючих елементів процедури податкового адміністрування, які потребують усунення або кардинального видозмінення з метою досягнення максимального фіскального бюджетного ефекту та зростання рівня податкової дисципліни платників податків. Запропоновано чіткий і зрозумілий порядок дій з метою застосування оптимальної та необтяжливої процедури адміністрування податків усіма суб’єктами податкового законодавства. Внаслідок переорієнтації діючої процедури податкового адміністрування на її спрощену версію пропонується креативне та раціональне вирішення питання взаємної довіри та поваги між суб’єктами податкового законодавства, мінімізації бюджетних витрат фіскального апарату та зменшення часу на податкове адміністрування платників податків. Запропоновані елементи спрощення процедури зменшать час податкового адміністрування як працівникам фіскальних служб так і платникам податків. Також це дозволить значно заощадити на бюджетних та комерційних витратах. Спрощення процедури адміністрування податків збільшить довіру населення та малого бізнесу до фіскальних служб держави. Ключові слова: адміністрування податків, податкове навантаження, бюджет, податкова дисципліна, податок з доходів фізичних осіб, податок на нерухомість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Zanko, Borys. "ACCOUNTING AND TAX ASPECTS OF COLLECTION OF THE REAL ESTATE TAX OTHER THAN LAND." Market Infrastructure, no. 42 (April 2020). http://dx.doi.org/10.32843/infrastruct42-60.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Fomina, Tetiana, and Olha Puhachenko. "INTERNAL CONTROL OF BUDGET SETTLEMENTS FOR THE REAL ESTATE TAX OTHER THAN THE LAND PLOT." Economic scope, 2022. http://dx.doi.org/10.32782/2224-6282/179-21.

Full text
Abstract:
Despite the simple mechanism for determining the amount of a tax on real estate other than the land plot payable to the budget, tax audit and timeliness of its payment remain relevant, because errors and violations lead to potential risks associated with the impositions of financial sanctions by regulatory bodies. Therefore, the issue of improving the methodology of internal control of budget settlements for the mentioned type of local tax cannot be ignored. The purpose of the article is to develop a methodology for internal control of budget settlements for the tax on real estate other than the land plot owned by legal entities. The study was conducted using analysis, generalization, grouping, and comparison. The graphical method was applied to illustrate the research findings. The study emphasizes the role and significance of the tax on real estate other than the land plot in the formation of revenues of territorial communities. It is determined that the tax base of the relevant tax has limited mobility, and the use of funds from its collection is directly related to the development of the infrastructure of the territories where the taxable real estate objects are located. Emphasis is placed on the fact that there is the probability of the increase of shadow income taxation when imposing the tax, and the relative simplicity of administration ensures the stability of budget revenues. The place of the tax in the system of property taxation in Ukraine was determined. It is highlighted that this issue is not urgent for individuals, since this tax is calculated for them by the supervisory authorities at the tax address of the property owner. As for legal entities, they independently form objects and determine the tax base. The article generalizes the elements of the tax on real estate other than the land plot and groups the objects of taxation of residential and non-residential real estate. The authors developed a methodology for internal audit of budget settlements for the tax on real estate other than the land plot with the identification of areas of verification, control procedures, and indicative sources of information. The developed methodology is intended for both internal control entities and representatives of state regulatory bodies.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography