Academic literature on the topic 'Поверхні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Поверхні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Поверхні"

1

Клендій М.Б. and Драган А.П. "ОБГРУНТУВАННЯ КОНСТРУКЦІЇ РОБОЧОГО ОРГАНА ГВИНТОВОЇ СЕКЦІЇ КОМБІНОВАНОГО ҐРУНТООБРОБНОГО ЗНАРЯДДЯ." Перспективні технології та прилади, no. 18 (July 7, 2021): 66–72. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2021-18-10.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз робочих органів комбінованих ґрунтообробних машин та надано рекомендації щодо побудови компонувальної схеми. Обґрунтовано конструкцію гелікоїдального робочого органу для поверхневого обробітку ґрунту поверхня якого буде відрізнятися від іншої широко відомої гвинтової лінійчатої поверхні – гвинтового коноїда. Наведено параметричні рівняння розгорнутого гелікоїда з горизонтальною віссю обертання. Складено диференціальні рівняння руху частинки поверхнею гелікоїда, і на їх основі отримано траєкторії руху частинок ґрунту поверхнею гелікоїда. Незалежно від точки вступу частинки на поверхню, вона ковзає по ній, наближаючись при цьому до внутрішньої периферії поверхні, тобто до циліндричного вала. При збільшенні швидкості руху агрегату це наближення зростає. Запропоновано конструкцію робочого органу з решітчастим валом який буде додатково виконувати функцію котка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Цапко, Ю. В., О. Ю. Горбачова, С. М. Мазурчук, and О. П. Бондаренко. "Встановлення ефективності захисту термомодифікованої деревини граба від дії ультрафіолету." Scientific Bulletin of UNFU 31, no. 2 (April 29, 2021): 81–87. http://dx.doi.org/10.36930/40310213.

Full text
Abstract:
Доведено, що колір деревини має тенденцію темніти внаслідок зміни хімічних компонентів деревини, зокрема від деградації аморфних вуглеводів під час термічного оброблення за високої температури. Застосування термічного модифікування істотно змінило значення параметрів кольору L*, a*, b* у зразках термомодифікованої деревини. Нанесення масловоску та лазурі на поверхню зразків також вплинуло на потемніння їх забарвлення. Виявлено вплив захисної речовини на значення ΔL* залежно від обробленої поверхні. Визначено, що параметр L* після 16 місяців перебування під прямими променями необробленої деревини зменшується на 8 у торцевих зразків та 11 – у радіальних. На поверхні із нанесеним масловоском різниця в 2 рази менша. Встановлено, що рівень захисту поверхні лазур'ю найкращий. У термомодифікованої деревини без додаткового покриття як у торцевих, так і радіальних зразках L* продовжувало зменшуватися – на 7 і 6 відповідно. Виявлено, що найінтенсивніше вицвітали поверхні без захисного покриття. Встановлено, що значення a* на поверхні деревини без додаткового покриття змінилося для необроблених та термомодифікованих режимом 1 – зросло на 5 для обох видів поверхонь. Виявлено максимальну зміну параметра а* у групі зразків із восковим покриттям на радіальній поверхні необробленої та термомодифікованої режимом 1. Захист масловоском торцевої поверхні виявився дещо гіршим. Видно, що максимальні зміни показника b* відбулися на обох поверхнях необробленої та модифікованої за температури 160 °С для усіх груп зразків. Результати зміни b* для зразків термомодифікованих за 190 та 220 °С незначні, залежності не встановлено. У всіх зразків деревини, окрім необробленої та модифікованої режимом 1, виявлено вицвітання поверхні. Про це свідчить зменшення загальної різниці кольору ΔЕ*. Найсвітлішими після завершення експерименту виявилися зразки без додаткового оброблення поверхні. Торцева поверхня зразків термомодифікованих режимами 6, 8 і 9 виявилася стійкішою порівняно із радіальною. Найменшу різницю ΔЕ* виявлено у зразків, модифікованих за температури 190 °С упродовж 20 год та за 220 °С – 10 та 20 год із восковим покриттям та вкритих лазур'ю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Швець С. В., к.т.н. "ВПЛИВ СХЕМИ РІЗАННЯ ТА МЕТОДУ ФОРМОУТВОРЕННЯ НА КОНСТРУКЦІЮ РІЗАЛЬНОГО ІНСТРУМЕНТА." Перспективні технології та прилади, no. 14 (December 7, 2019): 150–58. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2019-14-26.

Full text
Abstract:
У процесі різання вирішуються дві задачі – видалення припуску та формування поверхні деталі з необхідними параметрами якості. Це вимагає визначення схеми різання і методу утворення поверхні деталі. На цей час у літературі немає однозначного визначення цих понять. В роботі, в першу чергу, приділена увага цій проблемі. Також показано, що вихідна інструментальна поверхня може бути реальною поверхнею, яка обмежує калібрувальну частину інструмента і на якій знаходяться формоутворюючі різальні кромки або їх ділянки, що контактують з поверхнею деталі. А може утворюватися рухами різальних кромок у просторі, тобто кінематично. Припуск може розділятися на шари поверхнями, що огортають поверхню деталі з наступним подрібненням кожного такого шару, або поверхнями, які перетинають поверхню деталі з подальшим розділенням їх на стружку. Методів формоутворення лезовим інструментом також може бути два. Це або лінійний контакт, або точковий. Схеми різання і методи формоутворення у поєднанні з відносними рухами інструмента і деталі та уявою інженера-конструктора створюють широкі можливості для утворення різних видів і типів різальних інструментів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Fedynets, V. O., Ya P. Yusyk, and I. S. Vasylkivskyi. "Особливості вимірювання температури циліндричних обертових поверхонь." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 11 (December 27, 2018): 78–85. http://dx.doi.org/10.15421/40281115.

Full text
Abstract:
Розглянуто методи вимірювання температури циліндричних обертових поверхонь на основі контактного вимірювання температури пристінного шару робочого середовища, що омиває обертову поверхню, яка має функціональну залежність з температурою поверхні. Показано, що пристінний шар робочого середовища між обертовою поверхнею і перетворювачем має деякий перепад температур, що є основним джерелом виникнення методичної похибки вимірювання температури обертової поверхні. Розроблено методику математичного опису теплових процесів, що відбуваються під час вимірювання температури циліндричних обертових поверхонь, та узагальнено стаціонарну математичну модель процесу вимірювання температури обертових поверхонь, яка характеризує зв'язок між вхідними, вихідними, керуючими і збурювальними параметрами процесів передачі тепла під час вимірювання температури обертових поверхонь у стаціонарному режимі. Аналіз розробленої математичної моделі дав змогу зменшити тепловтрати через перетворювачі та синтезувати перетворювачі температури з мінімальним значенням методичної похибки вимірювання температури для заданих умов експлуатації. Розглянуто особливості метрологічної перевірки перетворювачів температури та запропоновано установку для її проведення, що дало змогу спростити метрологічну перевірку і підвищити її точність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пилипака, С., Т. Кресан, Т. Федорина, and В. Хропост. "Врахування товщини листового матеріалу при виготовленні конічного диска згинанням плоского кільця." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 2(16) (December 15, 2020): 78–83. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.2(16).78-83.

Full text
Abstract:
При виготовленні деталей із листового матеріалу відбувається його деформація. Наприклад, ґрунтообробний диск конічної і сферичної форми мають різні робочі поверхні. У першому випадку поверхня є розгортною, у другому – нерозгортною. Згинання листового матеріалу у розгортну поверхню можна описати аналітично за допомогою відповідної теорії диференціальної геометрії. Вона ґрунтується на тому, що довжина ліній на поверхні і кути між лініями не змінюються в процесі згинання, а сама поверхня має нульову товщину. Ця теорія дає досить точні результати при згинанні листового матеріалу малої товщини, наприклад, листа паперу. Робочі органи, які несуть певне функціональне навантаження, повинні мати відповідну товщину матеріалу. Їх можна розглядати, як оболонку, обмежену внутрішньою і зовнішньою поверхнями. При згинанні такої оболонки теорія дає лише наближені результати.В статті розглянута задача згинання плоскої заготовки заданої товщини у конічний диск. Заготовка у вигляді плоского кільця має гострий край зовнішньої периферії. Передбачається, що після згинання кільця у готовий виріб кут загострення зміниться. Потрібно знайти кут загострення заготовки, щоб після її згинання конічний диск набув заданого кута загострення. Запропонована модель згинання ґрунтується на тому, що довжина загостреної крайки (леза) не змінюється під час згинання, а дві поверхні, що проходять через цю крайку, не змінюють своєї площі, тобто згинаються як поверхні нульової товщини. Розроблена математична модель, яка описує таке згинання. За отриманим аналітичним описом побудовано проміжні положення згинання обох поверхонь із спільною лінією перетину. Отримано формулу для знаходження кута загострення заготовки за заданим кутом загострення готового виробу. Згідно розробленої моделі товщина листа на готовому виробі буде меншою від товщини плоскої заготовки. Розроблена модель є однією із можливих при описанні процесу згинання листового матеріалу із врахуванням його товщини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дєлєв, Д. С. "МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ РУХУ СОНЯЧНОЇ ПЛЯМИ ПО ПОВЕРХНІ РЕСИВЕРА ДВИГУНА СТІРЛІНГА." Vidnovluvana energetika, no. 4(67) (December 25, 2021): 44–49. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.4(67).44-49.

Full text
Abstract:
Одним з прикладів автономної сонячної термодинамічної системи може слугувати використання двигуна Стірлінга для отримання електричної енергії. Ідея і реалізація подібних систем не нова. Протягом ХХ століття і в ХХІ столітті розроблялись системи, які використовували сонячні концентратори, що спрямовували потік сонячного випромінювання на ресивер двигуна Стірлінга. Ресивер в цьому разі розміщується у фокусі концентратора, але можливі й інші конфігурації таких систем. Одна з ідей полягає у використанні лінз як елемента, що концентрує випромінювання на ресивері. В роботі було розроблено математичну модель, яка дає змогу визначити поверхню фокусування сонячного випромінювання з допомогою лінзи на ресивер двигуна Стірлінга. Для знаходження поверхні запропоновано розбити процес на дві основні задачі: визначення ходу сконцентрованого лінзою випромінювання на горизонтальній поверхні і безпосередньо розрахунок поверхні фокусування. Перша задача була вирішена прорахунком залежності координат сконцентрованого випромінювання в кожен момент часу в залежності від таких сонячних кутів як: азимутального кута Сонця, кута нахилу сонячних променів до горизонтальної площини, кута схилення Сонця. Вирішення другої задачі полягало у пошуку поверхні, кожна точка якої є рівновіддаленою від лінзи. Зафіксована на відстані 1 м від горизонтальної поверхні лінза з фокусною відстанню 2,78 м протягом жовтня утворює поверхню, обмежену по осі Х координатами -2,15 і 2,15, по осі Y – координатами 2,7 і 3,6, по осі Z – координатами -0,2 і -0,8. Поверхня в кожній своїй точці рівновіддалена від лінзи, відстань до лінзи є фокусною відстанню. Отже, поверхня є масивом точок фокуса лінзи при зміні положення Сонця протягом місяця. За допомогою моделі можна проєктувати ресивер двигуна для застосування у сонячних автономних установках з використанням лінз. Виконання ресивера двигуна у формі, що повторює поверхню фокуса протягом часу використання установки, дозволяє максимізувати час перебування ресивера у фокусі концентраційної лінзи і, як наслідок, збільшити сумарну величину надходження і використання сонячної радіації. Бібл. 4, рис. 6
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Sira, Natalia, Antonina Kolohoida, Oleksandr Lytvyn, and Dmytro Kalchenko. "ВИЗНАЧЕННЯ СИЛ РІЗАННЯ ПРИ ЧИСТОВОМУ ШЛІФУВАННІ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ТА ГОЛЧАСТОЇ ПОВЕРХОНЬ ВАЛИКА ТЕКСТИЛЬНОЇ МАШИНИ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1 (15) (2019): 63–72. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-1(15)-63-72.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. За правильно підібраних режимів обробки голчастої гарнітури виникають задирки на кінчиках голок. У процесі шліфування базових поверхонь текстильних валиків виникають похибки форми циліндричної поверхні. Отже, вивчення процесу шліфування циліндричної та голчастої поверхні барабанів та валиків текстильних машин є актуальним завданням. Постановка проблеми. На якість вовни після її обробки на текстильних агрегатах впливає геометрична точність базових циліндричних поверхонь барабанів та валиків, а саме їх циліндричність та відсутність хвилястості, а також гострота голок та форма їхньої робочої поверхні. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Традиційно використовують два методи визначення сил різання: емпіричний та розрахунково-експериментальний. Запропоновані методики визначення сили різання при глибинному шліфуванні орієнтованим ельборовим кругом, де враховується вплив ріжучих та деформуючих зерен, а також жорсткість обробляючої системи. Розроблено метод однопрохідного доводочного шліфування гладких циліндричних поверхонь, що забезпечує високу геометричну точність та продуктивність обробки. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Однак не проведено дослідження складових сил різання, що виникають у процесі чистового шліфування циліндричної та голчастої поверхонь барабанів та валиків текстильних машини. Постановка завдання. Створення загальної модульної 3D моделі поверхонь інструменту та деталі, процесу формоутворення й зняття припуску при шліфуванні циліндричної поверхні текстильного валика. Визначення закономірностей розподілу сил різання вздовж профілю абразивного зерна. Виклад основного матеріалу. За новим способом однопрохідного доводочного шліфування циліндричної поверхні орієнтованим шліфувальним кругом запропоновані математичні 3D моделі поверхні інструменту та циліндричної поверхні текстильного валика, на базі чого розроблені моделі зняття припуску та формоутворення. Досліджено характер контакту одиничного абразивного зерна з поверхнею деталі. Розроблена модель різання одиничним абразивним зерном у програмі Abaqus. Визначено закономірності розподілу сил різання вздовж профілю зерна в радіальній та осьовій площинах. Висновки відповідно до статті. Розроблені модульні 3D моделі зняття припуску та формоутворення при чистовому шліфуванні гладкої циліндричної поверхні текстильних валиків. Виявлено розподіл сил різання вздовж профілю зерна в радіальній та осьовій площинах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Bekhta, Pavlo, Yurii Maksymiv, and Tomasz Krystofiak. "Вплив температури термічного ущільнення підкладки, типу лаку і кількості його шарів на блиск опорядженої поверхні." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 20 (June 4, 2020): 206–13. http://dx.doi.org/10.15421/412019.

Full text
Abstract:
В основному, поверхня підкладки шліфується перед нанесенням на неї лакового покриття. Метою дослідження є з’ясування можливості заміни операції шліфування підкладки перед нанесенням на неї лакового покриття операцією термічного ущільнення і встановлення впливу температури термічного ущільнення, типу лаку і кількості його шарів на блиск опорядженої поверхні. Як підкладку було використано лущений вільховий шпон (Alnus glutinosa), приклеєний до волокнистої плити середньої щільності (MDF). Перед приклеюванням шпону до поверхні MDF він піддавався термічному ущільненню за температур 150, 180 та 210°С і тиску 2 МПа впродовж 3 хв. Використано три типи лаку: водорозчинний (IQ-HY1330-15), поліуретановий (R533-2-15) і акриловий (UV120-45) ультрафіолетового затвердіння. На термічно ущільнену поверхню підкладки наносили один або два шари лакового покриття, з міжшаровим шліфуванням або без нього. Оцінку блиску здійснювали при куті падіння світла 60° за допомогою блискоміра Erichsen PICOGLOSS 503. Для порівняння визначали блиск лакового покриття на шліфованій підкладці. Встановлено, що всі змінні фактори суттєво (p ≤ 0,05) впливають на формування блиску лакованої поверхні на термічно ущільненій підкладці. Акриловий лак ультрафіолетового затвердіння дає змогу сформувати лакове покриття з найвищими значеннями блиску. Водорозчинний та поліуретановий лаки формують матове і напівматове покриття поверхні. Із збільшенням кількості шарів лаку блиск підвищується. Міжшарове шліфування не дає відчутного ефекту на блиск лакованої поверхні на термічно ущільненій підкладці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Палюх, Олександр, Анна Храпко, and Ірина Стратійчук. "Дослідження вибіркового флокування в оздобленні картонних паковань." Технологія і техніка друкарства, no. 3(73) (October 25, 2021): 42–58. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.3(73).2021.251056.

Full text
Abstract:
Розглянуто особливості технології нанесення коротко нарізаних волокон заданої довжини на клейову поверхню з високими адгезійними властивостями в технологічному процесі флокування поверхонь подарункових паковань, яка змінюється залежно до видів паковань. Досліджено умови забезпечення міцного закріплення ворсу до основи та отримання композитного матеріалу високої еластичності. Встановлено чинники впливу на якісні показники формування флокованих зображень подарункових паковань, які визначаються змінними факторами, зокрема, видом паперу, фізико-механічними властивостями клеїв і ворсу та принципами їх нанесення. За результатами аналізу проведених досліджень сформульовано рекомендації з виготовлення паковальної продукції із застосуванням технології флокування. Встановлено, що флоковані поверхні паковань волокнами довжиною 1,3 мм мають однорідне заповнення без пробілів чи скупчення ворсу, що сприяє досягненню максимальних показників збіжності для утворення композитної структури матеріал +клей + флок, виявлені при застосуванні дисперсійного клею Papermax CR (Польша), з яким щільність та рівномірність розташування флоку на поверхні паковання відповідає вищим якісним показникам. Визначено, що флоковані поверхні волокнами довжиною 0,8 мм більш стійкі до експериментальних випробувань — ледь помітний осип волокон свідчить про переваги застосування флоку дрібного мелення для утворення оздоблюваних поверхонь обмежених за розмірами подарункових паковань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kuzyk, M. P., and M. F. Zayats. "КІНЕТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СУШІННЯ КОТЛІВ ТП-10 ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕПЛОТИ ЖИВИЛЬНОЇ ВОДИ." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 3 (April 26, 2018): 101–4. http://dx.doi.org/10.15421/40280321.

Full text
Abstract:
Спалювання непроектного вугілля на теплових електростанціях неминуче призводить до забруднення зовнішніх поверхонь нагріву котла і як наслідок – до погіршення техніко-економічних показників роботи пиловугільного котла. Аналізуючи літературні джерела та досвід експлуатації електростанцій, визначено основні чинники, які зумовлюють перебіг корозійних процесів на зовнішніх поверхнях нагрівання котлів під час спалювання різних видів палива та вплив на них режимів роботи котлів. До основних чинників, що зумовлюють процеси корозії на зовнішніх поверхнях нагрівання котлів, які розміщені в резерві, належать: вид і властивості палива, яке спалюється перед виведенням котлів у резерв – хімічний склад і властивості відкладень на поверхнях нагрівання, відносна вологість і температура повітря, що оточує поверхні нагрівання, проведені заходи для зниження вмісту сірки у відкладеннях на поверхнях нагрівання перед виведенням їх у резерв. Практикою експлуатації встановлено, що ретельно очистити поверхні від відкладень можливо тільки за допомогою водяного обмивання. Після обмивання потрібно провести якісне сушіння всіх зволожених поверхонь котла, щоб мінімізувати процеси низькотемпературної корозії. Викладено результати дослідження режимів малозатратної та ефективної процедури сушіння шляхом подачі в пароводяний тракт котла живильної води зі загальностанційного трубопроводу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Поверхні"

1

Лагута, Георгій Геннадійович, Георгий Геннадьевич Лагута, Heorhii Hennadiiovych Lahuta, and А. С. Юнак. "Моделювання реальної поверхні як точково заданої поверхні." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7511.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Масло, П. П., and С. А. Плешко. "Криві поверхні та їх визначники." Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/5339.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лагута, Георгій Геннадійович, Георгий Геннадьевич Лагута, Heorhii Hennadiiovych Lahuta, and В. А. Терещенко. "Моделювання реальної поверхні випадковими функціями." Thesis, Издательство СумГУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7506.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хіль, Анастасія Едуардівна. "Порівняння фотометричних моделей земної поверхні." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/47974.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозитарії НАУ". Керівник: к. ф-м. н., ст. досл., доцент Великодський Юрій Іванович
Вперше були отримані графіки залежностей спостережного (MODIS) та модельного (розрахованого) коефіцієнтів яскравості від кута фази,кута падіння та кута спостереження для обраних точок на території України. Результати магістерської роботи рекомендується використовувати при дослідженні яскравості поверхні України та інших ландшафтів, вивченні та порівнянні фотометричних моделей земної поверхні, аналізуванні та перетворенні геопросторових даних за допомогою мови програмування Python, роботі з продуктами MODIS, а також, як теоретичну базу для поглиблення знань про фотометричні моделі, вибору місцевості дослідження та погодних умов при фіксації супутником яскравості поверхні. Та для задач, які вирішують фотометричні моделі: класифікація рельєфу поверхні та її особливостей, аналіз рослинного покриву та його структури, картографування міст, визначення біорізноманіття водойм, дослідження температури води і тиску в Світовому океані, відслідковування стихійних явищ (виверження вулканів, повені, посухи, пожежі) тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Середа, Іван Васильович, and Н. І. Грицина. "Парабола – як крива конічної поверхні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/3551.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Середа, Іван Васильович, О. С. Барсук, and Н. І. Грицина. "Розгортка поверхні засобами конструкторських систем." Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/3548.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Щічка, Г. М., Лариса Василівна Ляшок, Ірина Олександрівна Афоніна, and Тетяна Василівна Орєхова. "Модифікація поверхні допованим електронпровідниковим полімером." Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18459.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Макатьора, Ф. С. "Дослідження особливостей корозії внутрішньої поверхні нафтопроводу." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13996.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Закора, О. В., and О. М. Нода. "Визначення якісних характеристик поверхні текстильних полотен." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/16753.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Опанасюк, Анатолій Сергійович, Анатолий Сергеевич Опанасюк, Anatolii Serhiiovych Opanasiuk, and А. О. Салогуб. "Вивчення структури поверхні полікристалічних плівок Zn2SnO4." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67892.

Full text
Abstract:
Полікристалічні плівки Zn2SnO4 були отримані хімічним методом пульсуючого спрей-піролізу. Джерелом Sn та Zn слугували водні розчини 0,25 M пентагідратутетрахлориду олова і 0,5 M гексагідрату нітрату цинку. Температура скляної підкладки при нанесені шарів Zn2SnO4 змінювалась в діапазоні 250-450 ºС з кроком в 50 ºС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Поверхні"

1

Галябарда, С. П. Не поверну човен. Київ: Молодь, 1991.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дем"яненко, І. І. Гіпсометричні поверхи нафтогазоносності фанерозою Дніпровсько-Донецької западини. Чернігів: Чернігівський ЦНТЕІ, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Басария, Э. Ф. Взгляд поверх ворот, выходящих на луг. Киев: Радянський письменник, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Діагностика поверхні іонними пучками. Запоріжжя, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Паранько, Ігор Степанович, and Володимир Леонідович Казаков. Водні геосистеми Криворіжжя. КДПУ, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5025.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано водні системи Криворіжжя, які представлені поверхневими та підземними водами. Структура поверхневих вод склалася внаслідок тривалої історії розвитку території регіону, а також сучасних природничо-географічних процесів, які зумовлені зональними й азональними ландшафтними чинниками. Підземні води знаходяться нижче земної поверхні в порах і тріщинах гірських порід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Врятовані. Збережені. Повернені. Київ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Поверхні"

1

Еньшин, Д. Н., С. Н. Скочина, and С. М. Слепченко. "РАННИЙ КОМПЛЕКС СРЕДНЕВЕКОВОГО МОГИЛЬНИКА ТАЗОВСКИЙ, "II Международная конференция «Археология Арктики»"." In II Международная конференция «Археология Арктики», 117. ФГУП «Издательство «Наука», 2022. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610893042.

Full text
Abstract:
Ранний комплекс могильника состоит из шести грунтовых погребений (№ 25, 52-56) подпрямоугольной формы, длиной 0,9-2 м, шириной 0,5 м, глубиной 10-30 см. Остатки погребальных конструкций могильных ям представлены тонкими слоями коры (бересты ) и плах. Дендрологический анализ породного состава показал, что некоторые фрагменты древесины относятся к лиственнице сибирской (Larix sibirica Ledeb.)1. Под усопшими, а также частично поверх них зафиксированы прослойки меха. Возрастной состав погребенных разнообразен: от детей до 3-х лет до взрослых 20-40 лет. В половом отношении доминируют умершие женского пола, индивид мужского пола один. Ориентация усопших - головой на юго-восток. Наиболее многочисленной группой сопроводительного инвентаря являются бронзовые украшения: коньковые шумящие подвески, трубчатые, вильчатые, зооморфные пронизи, зооморфные бляшки/нашивки, бляшки-«тройчатки», бубенцы, перстень и др. Особого внимания заслуживает накосный набор из погребения № 53 (стержневидная подвеска с головами кошачьих хищников на концах, серия трубчатых пронизей, коньковая шумящая подвеска) и набор украшений головы (орнитоморфные бляшки чередовались с лапчатыми подвесками, образуя круг). Холодное оружие представлено пятью ножами с бронзовыми рукоятями с зоо- и орнитоморфными навершиями, и клинком, предположительно, палаша. Схема размещения предметов в могилах включала преимущественно голову (изголовье), плечи, пояс, район берцовых костей ног.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Petrov, L. M., and O. I. Skorychenko. "ЕЛЕМЕНТИ ТЕОРІЇ ПЕРЕТВОРЕННЯ СЛІДУ КОНТАКТУ КОЛІСНОГО РУШІЯ АВТОМОБІЛЯ З ОПОРНОЮ ПОВЕРХНЕЮ В ГОЛОВНИЙ МОМЕНТ СИЛ ІНЕРЦІЇ СТИСНУТОЇ ЧАСТКИ ШИНИ." In SCIENTIFIC AND TECHNICAL PROGRESS IN EUROPEAN COUNTRIES AND THE CONTRIBUTION OF HIGHER EDUCATION INSTITUTIONS, 126–39. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-65-5.8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Поверхні"

1

Чернета, Олег, Олександр Сасов, and Володимир Авер’янов. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЗМІЦНЕНОЇ ПОВЕРХНІ ДЕТАЛІ МЕТОДОМ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ІНДЕНТИРУВАННЯ." In EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-19.03.2021.v2.38.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Слепужніков, Євген. "ПІДГОТОВКА РОБОЧОЇ ПОВЕРХНІ ДО ЕКСПЕРЕМЕНТАЛЬНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ МЕТОДОМ ТЕНЗОМЕТРІЇ." In PARADIGMATIC VIEW ON THE CONCEPT OF WORLD SCIENCE, chair Наталія Фідровська. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/21.08.2020.v1.39.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яковенко, Михайло. "ГЕОМЕТРИЧНЕ НІВЕЛЮВАННЯ ТА ПОБУДОВА ФАКТИЧНОЇ ПОВЕРХНІ ПІДЛОГИ РЕЗЕРВУАРУ." In DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-01.10.2021.v2.30.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Жиленко, Тетяна, and Андрій Топоров. "ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ STEM-ЗАСОБІВ НА ЗАНЯТТЯХ З ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ ПРИ ВИВЧЕННІ ТЕМИ «ПОВЕРХНІ ДРУГОГО ПОРЯДКУ»." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v4.35.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Люта, Наталія, Юлія Дорошенко, and Наталія Кучера. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ СТАНУ ПОВЕРХНІ ВЕРТИКАЛЬНОГО СТАЛЕВОГО РЕЗЕРВУАРА НА ВЕЛИЧИНУ ВТРАТ ВІД ВИПАРОВУВАННЯ ЗА МЕТОДИКОЮ ЕРА." In TENDANCES SCIENTIFIQUES DE LA RECHERCHE FONDAMENTALE ET APPLIQUÉE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/30.10.2020.v1.29.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Петров, Л. М., І. В. Кішянус, and Ю. М. Петрик. "Перспективи створення рухомого засобу з накопиченням енергії обертання в зоні плями контакту колісного рушія і опорної поверхні." In SCIENCE, ENGINEERING AND TECHNOLOGY: GLOBAL TRENDS, PROBLEMS AND SOLUTIONS. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-79-2-2.39.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Тищенко, Сергій. "МОДЕЛЮВАННЯ РОЗГОРТНИХ ПОВЕРХОНЬ ГРУНТООБРОБНИХ РОБОЧИХ ОРГАНІВ." In DO DESENVOLVIMENTO MUNDIAL COMO RESULTADO DE REALIZAÇÕES EM CIÊNCIA E INVESTIGAÇÃO CIENTÍFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/09.10.2020.v2.08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ціж, Андрій. "ОПТИМІЗАЦІЯ МАРШРУТУ ОБРОБЛЕННЯ ПОВЕРХОНЬ ЗАГОТОВКИ ЗА ДОПОМОГОЮ КРИТЕРІЮ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПОШКОДЖУВАНОСТІ МАТЕРІАЛУ." In СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ НАУКИ, chair Ярослав Кусий. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/18.12.2020.v6.06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Півненко, Юрій, and Юрій Бурда. "ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕПЛООБМІНУ МІЖ КИПЛЯЧИМ ШАРОМ БІОПАЛИВА І ЗАНУРЕНОЮ ПОВЕРХНЕЮ В РЕЖИМІ ЗГОРЯННЯ." In EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-29.10.2021.v1.27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ткаченко, І. В., А. М. Антоненко, and М. М. Коршун. "Вивчення особливості міграції спіромезіфену в ґрунтові води та поверхневі води і прогнозування ризиків для здоровʼя людини при вживанні такої води для питних потреб." In MODERN MEDICINE: THE USE OF CREATIVE INDUSTRIES IN THE HEALTHCARE SYSTEM. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-182-4-51.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Поверхні"

1

Піддубний, Б. А., and Володимир Миколайович Соловйов. Комп’ютерне моделювання радіаційно-стимульованої стабілізації (001) Si поверхні. РВГІЦ КДПУ ім. В. Винниченка, 1999. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1025.

Full text
Abstract:
Поверхні, границі розподілу напівпровідників відіграють суттєву роль в процесі формування й функціонування значної кількості приладів та структур сучасної мікроелектроники. Ідеальна поверхня є неврівноваженою структурою, і в залежності від умов її одержання, відпалу, пасівації може трансформуватись в один з більш ніж 300 відомих станів. В сучасних теоретичних дослідженнях важливу роль відіграє комп’ютерне моделювання. Воно дозволяє дослідити атомну структуру, електронні, коливальні й оптичні властивості поверхні. В даній роботі методом молекулярної дннамики з потенціалом Стілінджера-Вебера досліджено особливості релаксації (001) поверхні кремнія при кімнатній температурі за нормальних умов, а також при її опроміненні низькоенергетичними іонами. Поверхня (001) Si була обрана з огляду на те, що вона є найбільш якісною при одержанні її методом молекулярно-променевої епітаксії і для неї ще не одержано в повній мірі переконливих експериментальних і теоретичних даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мазур, Антонина Юхимівна, Василь Володимирович Кучеревський, and Василь Миколайович Савосько. Спосіб фітозакріплення поверхні хвостосховищ. Київ. Міністерство освіти і науки України Державний департамент інтелектуальної власності, в, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/0564/322.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чалик, М. В. Навчання учнів в старшій школі основ комп’ютерного моделювання з використанням засобів систем комп’ютерної математики. ЧДТУ, May 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2240.

Full text
Abstract:
Предметом дослідження є використання СКМ під час вивчення алгебри та геометрії у старших класах. Мета – продемонструвати використання СКМ для комп’ютерного моделювання природничих явищ та процесів. Актуальність роботи полягає в тому, що використовуючи СКМ, учні можуть самостійно перевіряти себе, контролювати рівень формування вмінь та навичок, представляти результати у найбільш доцільній наочній формі, будувати без труднощів тривимірні поверхні та аналізувати їх. Завдання – проаналізувати стан використання СКМ під час навчання у старшій школі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography