Academic literature on the topic 'Поведінкова модель'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Поведінкова модель.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Поведінкова модель"

1

Шоробура І. М. "МОДЕЛІ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ: ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД." ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, no. 50 (November 25, 2021): 168–76. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi50.320.

Full text
Abstract:
У статті розкрито моделі прийняття управлінських рішень у контексті зарубіжного досвіду. Висвітлено сутність управлінського рішення, яке спрямовано на досягнення цілей, керівництво колективом, розподіл ресурсів, переробку інформації тощо. Визначено функції управлінського рішення: забезпечувальна, скеровуюча, координуюча, мобілізуюча та ін. Показано вимоги до управлінських рішень в Україні та за рубежем: наукова обгрунтованість, цілеспрямованість, оптимальність, своєчасність, комплексність та ін. Зосереджено увагу на європейських технологіях та видах управлінських рішень, як-от: програмованість та непрограмованість.Акцентовано на моделях прийняття управлінських рішень у вітчизняній та зарубіжний науці. Це класична модель, яка спрямована на визначеність умов щодо рішень; поведінкова модель, де рішення приймається на основі поведінки об’єкта та ірраціональна модель, де рішення приймається без дослідження альтернатив.Також показано визначення сутності моделі з точки зору зарубіжних науковців, як відображення в схемі, формулі характерних ознак об’єкта, що досліджується, а також в реальних подіях та управлінських ситуаціях. Звернено увагу на різні моделі прийняття управлінських рішень в Італії, Франції, Великобританії, Швеції, показано особливості середовища прийняття таких рішень, особисті якості менеджера, стилі управління, стандарти.Проаналізовано ціннісні чинники, пов’язані з соціокультурним середовищем міжнародного менеджменту, який спрямований на потребу адаптації в певному оточенні та її внутрішню інтеграцію.Підкреслено, що кожна Європейська модель менеджменту має свої особливості, оскільки враховує певні національні цінності, своєрідність національної психології, менталітету. Розглянуто моделі прийняття рішень у Франції, які спрямовано на стилі управління, що є відображенням управлінських цінностей, які частково формуються під впливом освіти.Визначено, що англійська модель менеджменту має великий вплив на розвиток інших європейських моделей, а також, що британські управлінські рішення спрямовані на навички спілкування і прагматизм. Відзначено неординарність шведської політики у прийнятті управлінських рішень у сфері перекваліфікації працівників, що дозволяє скоротити міграцію населення, пов’язану з пошуком роботи; доцільно використати економічний цикл тощо. Також показано своєрідність прийняття управлінських рішень в Італії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ковшова, І. О., and М. О. Глуміліна. "МАРКЕТИНГОВЕ КОРИГУВАННЯ ПОВЕДІНКОВИХ СТЕРЕОТИПІВ СПОЖИВАЧІВ НА РИНКУ МАРКЕТПЛЕЙСІВ УКРАЇНИ." Підприємництво і торгівля, no. 29 (April 16, 2021): 20–27. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-29-04.

Full text
Abstract:
У статті сформовано теоретичні засади визначення поведінкових стереотипів на ринку маркетплейсів України, що базуються на основних принципах поведінкової економіки. Охарактеризовано основні моделі поведінки споживачів: модель обробки інформації Беттмана, модель Нікосії, модель Говарда-Шета, модель Енгеля, модель Говарда. Сформовано визначення поняття «поведінкові стереотипи» та базові гіпотези негативного ставлення споживачів до ринку маркетплейсів в Україні. Для перевірки гіпотез проведено пілотажне дослідження 351 споживача щодо суджень Інтернет-споживачів про покупку товарів чи послуг засобами електронної комерції. Виділено вісім основних поведінкових стереотипів на ринку маркетплейсів України: у споживачів існує підозріле ставлення до великої кількості позитивних відгуків; багато товарів на маркетплейсах виглядають для покупців як підробки; характеристики товарів, які недостатньо описані, негативно впливають на якість товарів; товари або послуги, в яких відсутні відгуки, споживачі можуть вважати неякісними; товари з одним фото споживачі можуть уважати неякісними; ціна, яка є нижчою за ринкову, виглядає для споживачів підозріло; передоплата товарів для споживачів може розглядатися як обман; товари з негативними відгуками можуть бути неякісними для споживачів. Доведено, що низькі оцінки інших користувачів, що стосуються товарів або послуг, сприяють формуванню думки про низьку якість цих товарів або послуг. Установлено, що неповний опис товарів і недостатня кількість візуальних матеріалів сприяють формуванню негативної оцінки у споживачів. Отримано результати, що неоригінальне виробництво товарів сформувало певний досвід і негативну оцінку товарів відомих брендів на маркетплейсах. Також у статті розроблено методику оцінювання, яка дає змогу прогнозувати поведінку різних сегментів споживачів та визначати напрями корегування з використанням маркетингового інструментарію. Зміна і коригування маркетингової стратегії для підприємств, які присутні на маркетплейсах України, можуть допомогти змінити або спростувати поведінкові стереотипи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Деркачова, О. "Агресія як поведінкова модель у сучасній українській поезії (на матеріалі творів І. Андрусяка, Ю. Андруховича та А. Охрімовича)." Літературознавчі обрії, Вип. 15 (2009): 206–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kovalenko, A., О. Lyashenko, and О. Danilenko. "ПОВЕДІНКА ЧЕРГ ПІД ЧАС ВИКОРИСТАННЯ ІЄРАРХІЧНОЇ МОДЕЛІ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, no. 54 (April 11, 2019): 110–13. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.2.110.

Full text
Abstract:
Процеси, які мають довгострокові залежності, можуть породити набагато важчий хвіст у трафіковому процесі, ніж традиційний вхідний Пуассонівський процес. Мета статті – дослідження поведінки черг комп'ютерних мереж при використанні ієрархічної моделі на прикладі черги до сервера. Базова модель. Для дослідження поведінки одиничної черзі мультифрактального трафіку, згенерованого ієрархічною моделлю, розглянуто дворівневу ієрархічну модель, в якій процес відновлення проходить через періоди генерації трафіку і періоди, коли генерація трафіку відсутня. Кожен період генерації трафіку складається, в свою чергу, з кількох аналогічних періодів менших рівнів і періодів недоступності трафіку. Результати дослідження. Запропонована модель використана на вході черзі сервера для обчислення розподілу хвоста контентного процесу черзі, тобто промодельовані ON-OFF процеси генерації трафіка. За допомогою збудованої моделі проаналізований контентний процес при часі, який наближається до нескінченності. Його асимптотична поведінка моделюється на відліках, котрі отримані в контрольних точок відновлення. З використанням отриманих результатів доведено, що контент ний процес проявляє ступеневу залежність поведінки в часових контрольних точок відновлення. Виходячи з цього, за допомогою перетворення Лапласа отримані вирази для розрахунку розвитку у часі важкого хвоста трафікового процесу. Висновки. Розроблено підхід до визначення поведінки черг під час використання ієрархічної моделі. Напрям подальших досліджень – дослідити взаємодію процесів формування черг з важкими хвостами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Баландіна, Наталія Миколаївна, Микола Дмитрович Василенко, Валерія Миколаївна Слатвінська, and Світлана Володимирівна Сисоєнко. "ПІДХІД ДО МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕДІНКОВИХ ПРОЯВІВ У СОЦІАЛЬНОМУ ІНЖИНІРИНГУ В ІНТЕРЕСАХ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ." Вісник Черкаського державного технологічного університету, no. 4 (March 15, 2021): 57–66. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.4.2020.222064.

Full text
Abstract:
Стаття покликана стимулювати інтерес до особливостей підходів до моделювання поведінки людини в інформаційному середовищі та соціальному інжинірингу з метою забезпечення безпеки інформації в інформаційному кіберсередовищі. Розглянуто проблеми побудови кількісної теорії людських систем. З огляду на те, що поведінка людини не піддається математичному моделюванню, жодна зі створених моделей не може бути застосована для здійснення поведінкового аналізу. Доведено потребу в новому методологічному підході до побудови моделі поведінки людини в цифровій сфері, спрямованої на захист інформації в соціальному інжинірингу. Запропоновано синергійно-криптографічний підхід до побудови моделі поведінкових проявів в умовах соціального інжинірингу та в інтересах захисту інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Луїджтелаар, Дж. ван, and Дж. ван Ойджен. "СУЧАСНІ ПРИНЦИПИ ТА ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСЛІДЖЕНЬ НА МОДЕЛІ ГЕНЕТИЧНОЇ ФОРМИ АБСАНСНОЇ ЕПІЛЕПСІЇ." Medical Informatics and Engineering, no. 1 (June 22, 2020): 45–65. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2020.1.11129.

Full text
Abstract:
Визначення валідної експериментальної моделі абсансної епілепсії є важливим як по відношенню до вивчення механізмів заховарювання, так і обґрунтування методів його лікування. Генетичні моделі WAG/Rij та GAERS створено як моделі генералізованої генетично детермінованої форми епілепсії, що відображають особливості абсансної епілепсії дитячого віку та на сьогодні являються провідними щодо визначення причин походження абсансної епілепсії. В огляді літератури наведено узагальнення 40-річного досвіду роботи з питань вивчення експериментальної абсансної епілепсії з метою визначення найбільш оптимального протоколу оцінювання методів лікування, впливу лікарських засобів на електроенцефалограму в щурів лінії WAG/Rij. Зазначені моделі описано у восьмидесяті роки минулого сторіччя, коли й визначено їхню валідність щодо відтворення особливостей абсансної епілепсії. Наразі вказані моделі використовують для визначення ефектів антиепілептичних препаратів та інших засобів припинення епілептичної активності, а також для вивчення нейробіологічних механізмів розвитку спайк-хвильвоих розрядів та епілептогенезу. Хоча для визначення діагнозу абсансної епілепсії ключовими є реєстрація електроенцефалограми, електрокортикограми важливим залишається також дослідження відповідних поведінкових проявів. У роботі наведено протоколи дослідження ефективністі лікарських засобів, зокрема вейвлет аналіз і різні методи застосування нейронних мереж, необхідність моніторингу та кількісного оцінювання поведінки під час реєстрації електроенцефалограм, застереження щодо аналізу результатів, а також новітні методи електроенцефалограм-технологій. Генетичні моделі витіснили моделі судом, викликані лікарськими засобами, що дозволяє проводити дослідження за умов вихідної епілептизації мозку та з розумінням внеску моделей викликаних іншими засобами. Предиктивна ефективність генетичних моделей перевищує таку в моделей, викликаних епілептогенними чинниками. Комбінована електроенцефалограма та поведінкова реєстрація у WAG/Rij щурів незалежно від їхньої статі має високий потенціал визначення про- та антиепілептогенної ефективності досліджуваних методів експериментального лікування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ulichev, O. S. "ДОСЛІДЖЕННЯ МОДЕЛЕЙ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ВПЛИВІВ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, no. 50 (September 12, 2018): 147–51. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.4.147.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є процеси розповсюдження інформації та інформаційних впливів у віртуальних соціальних мережах. Метою є дослідження існуючих моделей розповсюдження інформації та інформаційних впливів у віртуальних соціальних мережах, порівняння окремих моделей, виявлення характеристик та специфічних ознак, що не враховуються в існуючих моделях. Завдання: дослідити види існуючих, раніше запропонованих, моделей для моделювання інформаційних процесів в соціальних мережах, провести порівняльний аналіз для виявлення характеристик та проявів, що не враховуються в запропонованих моделях, і в той же час можуть мати суттєвий вплив на досліджувані процеси. Використаними методами є: аналіз та синтез, емпіричні методи порівняння. Отримано наступні результати: порівняння розглянутих моделей виявляє, що більшість з них не враховують індивідуальних характеристик вузла. Класичні моделі орієнтовані на дослідження певних підгруп вузлів мережі та динаміку зміни даних підгруп, при цьому всі вузли мають однакові характеристики. Практика дослідження ситуацій в реальних умовах показує суттєвість значення та впливу на процес особистих характеристик учасників процесу інформаційного обміну. В тому числі існуючі моделі не враховують і поведінки чи стратегій, що обираються окремими вузлами в ході реалізації процесів інформаційного впливу. Висновки. Щоб узагальнити поведінку конкретних учасників мережі на всю мережу, необхідно створення єдиної теорії соціальних мереж, в рамках якої можна було б вивчати методи виявлення і опису характеристик мереж, закономірності поширення цих характеристик, створення методів, що дозволяють за структурою соціальної мережі та іншими характеристиками визначати причини взаємодій учасників. Наявність великої кількості запропонованих моделей потребує комплексного підходу до порівняння та оцінки моделей. Інформаційні впливи ботів та автоматизований підхід до процесу розповсюдження інформації втрачають свою актуальність за рахунок наявності розроблених методів для розпізнавання та нейтралізації таких впливів. В ході «живого спілкування» та інформаційних процесів між людьми – вузлами мережі вирішальне значення мають характеристики окремо взятого вузла та обрана ним поведінкова стратегія для досягнення поставленої мети. Як показує проведене дослідження – більшість існуючих моделей дані аспекти не враховує.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Потапчук, Євген, and Дар’я Карпова. "ТЕОРЕТИЧНИЙ АНАЛІЗ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СТРУКТУРИ УЯВЛЕНЬ МОЛОДІ ПРО СІМЕЙНІ РОЛІ." Psychology Travelogs, no. 1 (June 7, 2021): 15–29. http://dx.doi.org/10.31891/pt-2021-1-2.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню психологічної структури уявлень молоді про сімейні ролі. Результати теоретизації предмету дослідження дозволяють стверджувати, що найважливішою функцією уявлень є те, що вони служать інструментом пізнання. Тобто за допомогою уявлення ми спочатку описуємо, потім класифікуємо і, лише тоді пояснюємо об’єкти уявлень. Уявлення студентської молоді про сімейні ролі є складним психологічним феноменом, що формується на основі їхніх знань про рольовий розподіл у системі сімейно-шлюбних взаємин. Вони сприяють продуктивній поведінці сім’янина, далі орієнтують у моделях поведінки і, нарешті, мають важливе значення для адаптація до сімейного життя. Наявність таких уявлень спонукають молодь формувати звички до гармонійних моделей поведінки у майбутньому сімейному житті. Така манера поведінки стане нормою життя і буде сприяти формуванню відповідального сім’янина. Поняття «уявлення молоді про сімейні ролі шлюбних партнерів» відображає стійкі переконання молодої людини, які забезпечують типове реагування на ситуацію рольового розподілу сімейних обов’язків відповідно до сформованої в неї життєвої позиції. З’ясовано, що психологічна структура уявлень студентської молоді про сімейні ролі відображає три взаємопов’язаних компоненти: когнітивний компонент – система знань про сімейні ролі як моделі поведінки шлюбних партнерів (знання функцій сім’ї; знання сімейних ролей за інтелектуально-світоглядним чинником; знання сімейних ролей за морально-психологічним чинником; знання сімейних ролей за інтимно-сексуальним чинником; знання сімейних ролей за матеріально-фінансовим чинником; знання сімейних ролей за господарським чинником; знання патологізуючих сімейних ролей та причин їх появи); емоційно-оцінний компонент – ставлення до сімейного життя та обов’язків у майбутній сім’ї (сприймання та оцінка моделей поведінки батьків як шлюбних партнерів; емоційна ідентифікація з батьками; сприймання та оцінка моделей поведінки друзів як шлюбних партнерів; сприйняття та оцінка майбутнього шлюбного партнерства; сприйняття та оцінка свого ставлення до дітей; сприйняття та оцінка себе в ролі сім’янина; сприйняття стереотипних думок щодо ролі жінки та чоловіка у сім’ї); поведінковий компонент – ідентифікаційна поведінка в ролі майбутнього шлюбного партнера (вияви моделей поведінки, що відображають важливі сімейні ролі; розвиток свого шлюбного потенціалу; пізнання шлюбного потенціалу можливих майбутніх шлюбних партнерів).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Plashenko, S. А., and V. І. Kuz’menko. "ЗВ’ЯЗАНА ЗАДАЧА ПРО ТЕЧІЮ РІДИНИ У НЕЛІНІЙНО-ДЕФОРМІВНІЙ ТРУБІ." Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій, no. 29 (May 27, 2019): 198–206. http://dx.doi.org/10.15421/42190016.

Full text
Abstract:
Вивчаються задачі про великі деформації товстостінної труби під дією тиску рухомої рідини. Створено математичну модель процесу. Поведінка матеріалу труби описувалась моделлю Муні. Проведено аналіз області допустимих значень параметрів. Встановлено зв’язок між характером течії рідини та деформуванням труби.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Вижва, Марія. "ВИКОРИСТАННЯ КОНЦЕПЦІЇ ДЖ. СКУЛЛЕРА У РОЗРОБЦІ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ЛІДЕРСЬКИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ." Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова. Серія 12. Психологічні науки 12, no. 8(53) (December 27, 2019): 5–12. http://dx.doi.org/10.31392/npu-nc.series12.2019.8(53).01.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена опису інтеграційної теорії лідерства, розробленої Дж. Скуллером (авторська назва – трирівнева модель лідерства (the three levels of leadership model) та їївикористання у розробці програми розвитку лідерських якостей старшокласників. Вказано основні особливості та структуру моделі та наведені головні характеристики кожногорівня. Подано детальний опис публічного, приватного та особистого рівнів лідерства, визначених Дж. Скуллером. Зазначено основні поведінкові патерни та властивостіособистості на кожному рівні. Надано пояснення таким ключовим термінам моделі як лідерська присутність, технічне ноу-хау, виміри лідерства та ін. У статті звертається увагадо визначення лідерства як процесу, що складається із чотирьох компонентів: мотиваційна мета, моніторинг прогресу та результатів; підтримка групової єдності та увага доособистостей. Аналізуються можливості практичного застосування моделі розвитку лідерства старшокласників на основі зазначеної концепції. У статті представлені основнімодулі програми тренінгу розвитку лідерства для старшокласників і визначено її теми.Зазначено перелік навичок та якостей, які передбачається розвивати в старшокласників у рамках запропонованої програми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Поведінкова модель"

1

Караченко, В. Ю. "Методи класифікації клієнтської бази на основі поведінкової моделі користувачів." Thesis, ХНУРЕ, 2021. https://openarchive.nure.ua/handle/document/16104.

Full text
Abstract:
Науковий керівник – к.т.н., доцент Чуприна А.С.
The given paper analyzes currently available methods for client base classification, their benefits and importance for businesses. The main purpose of this article is to provide information regarding one of the derivatives of classification methods, which are based on user behavioral model – recommendation systems. Recommendation systems can be divided into three general groups. More precisely, they can be divided into: collaborative filtering systems, content-based filtering systems and hybrid systems. Each of these recommendation methods are described in this paper, providing possible use cases and examples.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Татарченко, Олена Миколаївна, and Олександр Анатолійович Трухін. "Основні етапи становлення поведінкової економіки." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/54599.

Full text
Abstract:
1. Мустафаева Н.Х. Поведенческая экономика как направление современной экономической мысли. Молодой ученый. 2021. № 14 (356). С. 92-94. URL: https://moluch.ru/archive/356/79603/ 2. Парадокс Аллє – теорія ризиків і прийняття рішень [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://baihou.ru/allais-paradox 3. Поведінкова економіка: від гоніння до Нобелівської премії рішень [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://matrix- info.com/2017/10/25/povedinkova-ekonomika-vid-goninnya-do-nobelivskoyi- premiyi/
Поведінкова економіка визначає моменти, що пов’язанні з прийняттям ринкових рішень, а також механізмами здійснення суспільного вибору. Вивчення основних етапів її становлення та впровадження світового досвіду її розвитку у бізнесі дозволить компаніям займати більш стійкі позиції та керувати персоналом більш ефективно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ліщук, Юрій Ігорович, and Yuriy Lishchuk. "Розробка та дослідження системи моніторингу захворювань на COVID-19 на основі еволюційних моделей та поведінкових архітектурних рішень." Master's thesis, ТНТУ ім. І Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36805.

Full text
Abstract:
В атестаційній роботі магістра висвітлено принципи роботи систем моніторингу та приклади систем відстеження захворюваності на COVID-19. Проаналізовано та створено еволюційну модель продукту. Досліджено мови програмування, підібрані для розробки програмного забезпечення. Зображено діаграму варіантів використання для користувача системи. Розроблено архітектуру продукту і протестовано кінцеву версію продукту на локальному хості.
Атестаційна робота магістра. Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, кафедра програмної інженерії, спеціальність 121 «Інженерія програмного забезпечення». ТНТУ, 2021. Сторінок 67, таблиць 0, рисунків 25, презентація. Тема: Розробка та дослідження системи моніторингу захворювань на COVID-19 на основі еволюційних моделей та поведінкових архітектурних рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лаврова, К. Є. "Узагальнена модель Васічека відсоткової ставки. Поведінка довгострокової ставки." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41265.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сайко, В. В. "Клеточная модель потребительского поведения популяции." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13332.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гребеньок, Інесса Володимирівна, И. В. Гребенек, and I. V. Hrebenok. "Соціальні функції поведінкових моделей підприємств сільськогосподарського машинобудування." Thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2014. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/5040.

Full text
Abstract:
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України. Захист відбувся в 2014 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.052.05 Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Білогірська, 50 (корпус № 10, зал засідань). З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
У дисертаційній роботі обґрунтовано та розроблено теоретичні та методико-прикладні засади оцінювання, реалізації та управління соціальними функціями поведінкових моделей підприємств сільськогосподарського машинобудування. Встановлено нові закономірності забезпечення ефективності діяльності підприємств з врахуванням змісту, результативності та ефективності реалізації соціальних функцій в рамках окремих типів економічної поведінки на прикладі підприємств сільськогосподарського машинобудування. Обгрунтовано систему заходів з підвищення ефективності діяльності підприємств на основі використання потенціалу соціального менеджменту. Отримані результати та розроблені рекомендації є комплексом прикладних розробок для формування ефективної соціально-економічної моделі розвитку підприємств сільськогосподарського машинобудування, у т.ч. методичні рекомендації з оцінювання та математичної інтерпретації моделей реалізації соціальних функцій підприємств, а також пропозиції щодо стимулювання соціально орієнтованої поведінки машинобудівних підприємств на засадах синтезу прикладних положень теорії контрактів і державного регулювання.
В диссертации обоснованы и разработаны теоретические и методико-прикладные оценивания, реализации и управления социальными функциями поведенческих предприятий сельскохозяйственного машиностроения. Установлены закономерности обеспечения эффективной деятельности предприятий с учетом содержания, результативности и эффективности реализации социальных функций в рамках отдельных типов экономического поведения. Доказана целесообразность оценивания системы управления развитием предприятия, основу которой составляет баланс между экономическими и социальными показателями, а также эффективностью затрат на их динамику. При анализе состояния сельскохозяйственных машиностроительных предприятий с точки зрения соотношения категорий «экономическая эффективность – реализация социальных функций» за период рыночного реформирования с начала 90-х гг. ХХ ст. описан эффект «минимизации социальный функций» и его последствия. Установлено, что особенное состояние постсоветского рынка было продиктовано прежде всего дисфункциональными последствиями реально возникшего типа несовершенной конкуренции, при котором осуществлялось игнорирование социального фактора и сопутствующих затрат при этом в первую очередь, массовый переход предприятий на рентоориентированный тип поведения в условиях отсутствия сколь либо научно обоснованной регулятивной политики. Доказано, что эффект конкуренции за счёт деградации социальных функций стал наиболее негативным и при этом наиболее действенным детерминантным фактором развития сельскохозяйственного машиностроения в процессе рыночных реформ в Украине. Основным научным результатом исследований стало обоснование системы мероприятий, позволяющих повысить эффективность работы предприятий на основе использования потенциала социального менеджмента. Разработаны аналитические и экономико-математические основы прикладного использования категории «социальные функции предприятия», а также матрица детерминирования отдельных факторов указанных функций, которые при их комплексном анализе характеризируют деятельность репрезентативного предприятия. Предложена модель организационного управления на основе координации действий, которые позволяют обеспечить социально ориентированное развитие предприятия, а также высокие, рыночно адаптированные экономические показатели. На этой основе сформулировано концепцию построения универсальной стратегии развития предприятия на основе управления его социальными функциями с обоснованием эффективности в социально-экономическом и управленческом аспектах. Предложен методический подход к типологизации поведенческих моделей развития промышленных предприятий с учетом критерия реализации социальных функций, что позволяет выявить освные факторы и социально-экономические проблемы функционирования предприятий, а также осуществлять прогнозирование состояния предприятия в соответствии с моделью поведения и типом развития. Разработанная модель влияния социальных функций включает уравнение зависимости экономических результатов функционирования предприятия от таких показателей социальный функций как количество качественных рабочих мест, размер заработной платы и её мотивирующей составляющей, затраты на обучение персонала, объемы производства, размеры налоговых отчислений, затраты на благочинность и спонсорство. Показан механизм объективной взаимной зависимости модернизации менеджмента развития на предприятиях машиностроения и характера реализации социальных функций. Установлена кореляционная зависимость между основными социально-экономическими показателями, представлена соответствующая эконометрическая модель эффекта синергии при этом. Обоснованы сценарии развития предприятий в соответствии с моделями их поведения относительно критерия реализации социальных функций. Указанные теоретические разработки и экономические эффекты при реализации социальных функций подтверждены на примере отдельных предприятий. Экономически доказано, что развитие сельскохозяйственных машиностроительных предприятий может и должно осуществляться на принципах научно обоснованной реализации социальных функций. Такое сбалансированное развитие предприятия предусматривает изменения формальных и неформальных институциональных норм. Доказано, что такие изменения должны происходить на фоне динамики системы мотивов и стимулов, которые представляют новый тип социального механизма организационного развития. Предложена модель трансформации поведения предприятия, основу которого составляет модернизацию кадровой стратегии, системы управления персоналом, реализация и развитие трудового потенциалу, инвестирование в соответствующие направления развития. Также предложено систему стимулирования социально ориентированного поведения машиностроительных предприятий на принципах синтеза прикладных положений теории контрактов и государственного регулирования.
In dissertation work grounded methodical position and practical recommendations are developed in relation to providing of effective model of realization of social functions of enterprises of agricultural engineer within the limits of the proper type of organizational conduct New conformities to law are set in relation to efficiency of activity of enterprises, taking into account maintenance, effectiveness and efficiency of realization of social functions within the framework of separate types of organizational conduct on the example of enterprises of agricultural engineer. Grounded system of measures which allow to promote efficiency of activity of enterprises on the basis of the use of potential of social management. The got results and developed recommendations are the complex of the applied developments for forming of effective socio-economic model of development of enterprises of agricultural engineer, in thereby methodical recommendations in relation to an evaluation and mathematical interpretation of models of realization of social functions of enterprises, and also suggestion in relation to stimulation of the socially oriented conduct of machine-building enterprises on principles of synthesis of the applied positions of theory of contracts and government control.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Глухова, Світлана Вячеславівна. "Ієрархічна модель споживчого вибору інноваційної продукції підприємств будівельної галузі." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/30950.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мороз, О. В., and Н. П. Карачина. "До корегування методології мікроекономічного аналізу при обгрунтуванні моделі ефективності сучасного підприємства." Thesis, Вінницький кооперативний інститут, 2009. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/8135.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Тодоров, О. С. "Моделювання поведінки споживача на ринку електронної комерції В2С." Thesis, 2017. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/6462.

Full text
Abstract:
Метою написання дипломної роботи є розробка імітаційної комп'ютерної моделі, що допоможе спрогнозувати поведінку споживачів на ринку електронної комерції В2С. Об’єктом дослідження виступає ринок кондитерських інгредієнтів. А предметом – поведінка споживачів. У роботі розглядаються особливості ринку електронної комерції В2С; теоретичні підходи до вивчення поведінки споживачів; сучасні моделі поведінки споживачів в Інтернеті; фактори що впливають на вибір споживача; проведено аналіз продажів та конкурентного середовища компанії «Профі Продукт» на ринку кондитерських інгредієнтів; розроблена агентна модель в середовищі Anylogic; проведені імітаційні експерименти на основі яких розроблені рекомендації для компанії «Профі Продукт».
Целью написания дипломной работы является разработка имитационной компьютерной модели, что поможет спрогнозировать поведение потребителей на рынке электронной коммерции В2С. Объектом исследования выступает рынок кондитерских ингредиентов. А предметом – поведение потребителей. В работе рассматриваются особенности рынка электронной коммерции В2С; теоретические подходы к изучению поведения потребителей; современные модели поведения потребителей в Интернете; факторы влияющие на выбор потребителя; проведен анализ продаж и конкурентной среды компании «Профи Продукт» на рынке кондитерских ингредиентов; разработана агентная модель в среде Anylogic; проведены имитационные эксперименты на основе которых разработаны рекомендации для компании «Профи Продукт».
The purpose of writing the thesis is to develop a simulation computer model that will help predict consumer behavior in the market of electronic commerce B2C. Object of research supports market of confectionery ingredients. A subject - consumer behavior. In this paper, the features of B2C e-commerce market; theoretical approaches to the study of consumer behavior; current models of consumer behavior on the Internet; factors influencing consumer choice; analysis of sales and competitive environment of "Profi Product" on the market of confectionery ingredients; agent-based model developed among Anylogic; conducted simulation experiments based recommendations for "Profi Product."
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Павленко, Сніжана Володимирівна. "Виявлення професійних рис менеджерів промислових підприємств." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/4760.

Full text
Abstract:
Павленко С. В. Виявлення професійних рис менеджерів промислових підприємств : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 053 «Психологія» / наук. керівник А. П. Поплавська. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 92 с.
UA : Робота виклади на 92 сторінок, 5 рисунків, 12 таблиць. Перелік посилання включає 83 джерела. Об’єкт дослідження: організаційна поведінка працівників. В період соціальних змін у суспільстві змінюються механізми керування кадровими ресурсами організації. Це значно впливає на організаційну поведінку працівників, і, не останню роль в тому, чи буде ця організаційна поведінка працівників сприяти ефективності роботи організації, відіграють особистісні риси керівника. Тому метою нашої наукової роботи став теоретичний аналіз проблеми впливу професійних рис менеджера на формування організаційної поведінки працівників. В нашій роботі ми зосередили увагу на теоретичному підході до вивчення організаційної поведінки працівників, представники якого, а саме: С.О. Валуєв та Г.В. Латфуллін вважають, що форма тієї чи іншої поведінки співробітника залежить від того, яку кожен має психологічну програму на рівні свідомості. Організаційна поведінка – це вивчення поведінки людей (індивідів і груп) в організаціях і практичне використання отриманих знань. Відповідно, до основних цілей вивчення організаційної поведінки слід віднести: систематизований опис поведінки людей, пояснення причин вчинків працівників, прогноз поведінки працівників в майбутньому, і на підставі всього цього – забезпечення правильного управління персоналом організації. Наукова новизна нашої дипломної робота полягає в тому, що дослідження особистісних рис керівників допоможе розібратись в тому, які саме моделі організаційної поведінки формуються під впливом того чи іншого психологічного типу керівника.
EN : The work is presented on 92 pages, 5 figures, 12 tables. The list of references includes 83 sources. Object of research: organizational behavior of employees. In the period of social changes in the society the mechanisms of management of human resources of the organization change. This significantly affects the organizational behavior of employees, and, not least the role in whether this organizational behavior of employees will contribute to the effectiveness of the organization, play the personal traits of the leader. Therefore, the aim of our research was a theoretical analysis of the problem of the influence of professional traits of the manager on the formation of organizational behavior of employees. In our work, we focused on a theoretical approach to the study of organizational behavior of employees, whose representatives, namely: S.O. Valuev and GV Latfullin believe that the form of a particular behavior of the employee depends on what everyone has a psychological program at the level of consciousness. Organizational behavior is the study of the behavior of people (individuals and groups) in organizations and the practical use of knowledge. Accordingly, the main objectives of the study of organizational behavior should include: a systematic description of human behavior, explaining the causes of employee behavior, forecasting employee behavior in the future, and on the basis of all this - ensuring proper management of the organization. The scientific novelty of our thesis is that the study of personal traits of leaders will help to understand what models of organizational behavior are formed under the influence of a psychological type of leader.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Поведінкова модель"

1

Білоконенко, Л. А. Мовленнєва поведінка суб’єктів міжособистісного конфлікту. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1814.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано мовленнєву поведінку учасників міжособистісного конфлікту. Описано моделі їхньої мовленнєвої поведінки на передконфліктній, власне конфліктній стадії і стадії завершення. Визначено, що варіанти конфліктних мовленнєвих дій суб’єктів на власне конфліктній стадії зумовлюються їх усвідомленням мовленнєвого перебігу передконфліктної стадії, а завершення залежить від значущості особистісних стосунків індивідуумів і мовленнєвих та емоційних реакцій на попередніх стадіях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, Володимир Миколайович. Еконофізика як засіб фундаменталізації економічних дисциплін. Видавничий відділ НМетАУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1042.

Full text
Abstract:
Протягом останніх десяти-п’ятнадцяти років відбулися відчутні зміни в розумінні фундаментальних закономірностей економічних систем. З’ясувалось, що складні системи різної природи – фізичні, біологічні, соціальні, економічні – проявляють універсальні властивості, дослідження яких вимагає розробки принципово нових моделей і методів досліджень. Виявилось, що індивідуальні агенти цих систем (наприклад, спіни в деяких фізичних системах, атоми і молекули в біологічних, ідеї в соціальних, значення індексів в фінансово-економічних) проявляють свою сутність через взаємодію як правило невідомої природи. Так, в економічних системах адаптивна поведінка людини, компанії, країни відіграє принципово важливу роль у формуванні макроскопічних показників, таких як ціна товару, цінного паперу, валютного курсу. Більш того, з метою адекватного аналізу та ефективного менеджменту на фінансово-економічні ринки все активніше проникають методи та моделі природничих наук, які в поєднанні з сучасними досягненнями в галузі інформаційних технологій та досить ємними базами даних (мільйони записів навіть в базах некомерційного призначення) забезпечили значний прогрес у розумінні та квантифікації природи цих систем. З’явились нові “кількісні” напрямки економіки: математична та фізична економіки, еконофізика тощо. Особливо значних успіхів досягнуто в еконофізиці [2], яка вдало використовує потужний багаж фізичних методів і моделей.У якості прикладів такого використання в даній роботі приведені результати досліджень і порівняльний аналіз структурних та динамічних властивостей світових фінансово-економічних ринків з аналогічними для України у випадку, коли для останніх є відповідні репрезентативні бази даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Білоконенко, Л. А. До питання про прийоми нейтралізації міжособистісних конфліктів. Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4647.

Full text
Abstract:
У статті представлено теоретичне узагальнення методів нейтралізації міжособистісного конфлікту для реалізації механізмів, що вможливлюють конструктивне завершення суперечки. Метою наукової роботи є характеристика прийомів нейтралізації МК, які в основному не залежать від сфери людської діяльності. Нейтралізація конфліктів розглядається як комунікативна ситуація, коли один із суб’єктів намагається подолати складні обставини, послабити видимі суперечності, схилити співрозмовника до своєї точки зору або/та досягти компромісу. Основна увага приділяється словесній поведінці людини, яка хоче подолати потенційні або реальні розбіжності. Беручи до уваги теоретичні досягнення М. Дойча, В. Лінкольна, М. Розенберга, висновуємо, що такі методи та прийоми повинні насамперед ураховувати кілька важливих чинників: модель конфлікту (структурну чи процесуальну); фактори (інформаційні, структурні, ціннісні, стосункові, поведінкові); тип (відповідно до потреб людини, типу суперечностей, інтенсивності, часу розвитку протидії); тип комунікативних перешкод (лінгвістичні, психологічні, когнітивні, соціальні, фізичні); наявність необхідних умов для нейтралізації (основних, що формують і забезпечують ефективність контакту, та індивідуальних); принципи спілкування (провокаційне чи ненасильницьке, останнє має своєю умовою розуміння почуттів, психічного стану іншої особи, спостережливість); права та обов’язки сторін (передбачає планування та здійснення дій особи, яка бажає нейтралізувати конфлікт; взаєморозуміння фізичними особами прав та обов’язків один одного); тип конфліктності людини та стиль поведінки (самооцінка, бажання домінувати, консерватизм мислення, прямолінійність, тривожність тощо); вік, стать опонентів. Також визначено, що для успіху взаємодії індивідів важливими є їхні особисті вербальні риси, які визначаються національними властивостями, нормами, специфікою реалізації мовної тактики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography