Academic literature on the topic 'Планування економіки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Планування економіки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Планування економіки"

1

Бегун С.І. and Придатко Ю.М. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СУЧАСНИХ ЕКОНОМЕТРИЧНИХ МОДЕЛЕЙ В СИСТЕМІ МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА." Економічний форум 1, no. 3 (July 20, 2020): 52–56. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-3-8.

Full text
Abstract:
Специфіка функціонування провідних економічних систем світу та транснаціональних корпорацій зокрема, свідчить про необхідність широкого застосування специфічного економіко-математичного інструментарію для вирішення проблем планування економічного розвитку, розширення виробництва та побудови багатофункціональних та складних логістичних систем в умовах глобальної економіки та посилення інтернаціоналізації світових сировинних, товарних, фінансових, фондових та валютних ринків. Особливість застосування подібних економетричних моделей полягає в необхідності забезпечення їх якомога більшої точності з одного боку, а з іншого – потребує врахування багатьох різноманітних ринкових індикаторів, які впливають на діяльність провідних економік та окремих крупних компаній світу. Відповідно, менеджмент сучасних компаній неможливий без реалізації багатофакторних моделей економічного прогнозування. У статті розглянуто сучасні особливості розвитку інформаційних моделей економічного планування та прогнозування в системі менеджменту. На основі аналізу економіко-математичних методів визначено, що їх застосування в процесі прийняття рішень на сучасному етапі економічного розвитку сприяє підвищенню ефективності функціонування підприємств. Розглянуто специфіку застосування визначених економетричних методів та моделей в різних умовах для прогнозування та планування діяльності суб’єктів господарювання. Визначено комплекс факторів, які можуть призводити до зміни суттєвих параметрів економетричних моделей. Запропоновано комплекс заходів по уникненню зазначених ризиків і оптимізації застосування економіко-математичних моделей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Архангельський, Ю. С. "Необхідність державного планування економіки обгрунтовано економіко-математичною теорією." Економіка України, no. 1 (614) (2013): 82–90.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Левченко, Ярослава, and Віолета Гераймович. "ПІДПРИЄМНИЦТВО: ПЛАНУВАННЯ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В УМОВАХ COVID-19." Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, no. 27 (November 14, 2021): 25. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2021.27.25.

Full text
Abstract:
УДК 334; JEL Classification: М21, R42 Анотація. Протягом свого історичного існування, людство стикалося з багатьма кризами, які згодом ставали «старт-апами» для розвитку суспільства в цілому. Таким випробуванням сучасності стала пандемія COVID-19, яка вплинула на всі сфери економіки держав, на звичний спосіб життя, на соціальну та культурну взаємодію. Пандемія також вплинула на діяльність підприємств приватного бізнесу і змусила їх розробляти нові методи ведення бізнесу. З початку 2020 року і до теперішнього часу підприємці відчувають значні труднощі ведення індивідуального бізнесу. Загострення пандемії коронавірусу в 2021 році створило значний вплив на світову економіку та продовжує впливати на всі види діяльності. Спостерігається значне зменшення попиту на споживчі товари. Транспортний сектор також відноситься до найбільш постраждалого, внаслідок зупинки якого збитки для держави колосальні, а для регіонів, часом катастрофічні. Проведення заходів реабілітації є стратегічним вектором. Рядом досліджень висвітлено та доведено вплив підприємництва на розвиток держави в цілому і транспортного підприємництва зокрема. Тому в рамках даного дослідження запропоновано ургентні заходи його державної фінансової підтримки. Методики дослідження. Для досягнення поставленої мети в роботі були використані такі загальнонаукові та спеціальні методи і прийоми дослідження: порівняльний аналіз наукової літератури та інформаційних джерел на основі методів порівняння, систематизації та узагальнення; узагальнення результатів аналізу, логічна генерація висновків, математичне моделювання. Результати. На підставі розгляду проблеми фінансового забезпечення підприємництва, доведено актуальність і необхідність державної підтримки підприємництва з метою реабілітації секторів економіки, що найбільше постраждали від пандемічних викликів COVID-19. Визначено умови віднесення секторів економіки до категорії найбільш постраждалих На підставі показників ризикованості та пріорітетності сектора економіки можливо визначити сектори економіки для розподілу фінансових вливань. Наукова новизна: запропоновано комплексну методику фінансового забезпечення підприємництва в контексті фінансових капіталовкладень з метою реабілітації секторів економіки, що враховує ризикованість та пріорітетність сектора економіки. Практична значущість: Дане дослідження практично цікаво державним органам управління при розподілі коштів за вектором підтримки найбільш постраждалих секторів економіки від пандемічних викликів, а теоретично – дослідникам, що займаються питаннями фінансового забезпечення та державного адміністрування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Волотівський, П. Б. "Питання мобілізаційного планування національної економіки." Наука і оборона, no. 2 (2019): 17–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Архангельський, Ю. "Про необхідність державного планування ринкової економіки." Економіка України, no. 3 (2004): 47–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Semenenko, Oleg, Ihor Moskalenko, Serhiy Seredyuk, Olha Romanchenko, Ivan Motrunych, and Viktoriia Koverga. "Методика оцінювання здатності національної економіки забезпечити достатній рівень воєнної безпеки держави." Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 10, no. 6 (December 31, 2020): 93–106. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2020.10.6.9.

Full text
Abstract:
Сьогодні є багато суперечливих поглядів на можливості оцінювання взаємозв’язку показників рівня воєнної безпеки держави та показників його ресурсної забезпеченості, які характеризують стан розвитку національної економіки держави, але чіткого послідовного підходу до вирішення такого завдання до теперішнього часу не має. Тому запропонована авторами у статті методика являє собою послідовність дій, яка повинна дозволяти проводити оцінювання рівня воєнної безпеки держави на визначений плановий час або період її формування на основі оцінок стану або рівня забезпеченості різними видами ресурсів та їх складовими, які характеризують розвиток національної економіки держави. На основі результатів отриманих практичних розрахунків формуються практичні рекомендації та пропозиції, які будуть враховані на наступний плановий період формування показника необхідного рівня воєнної безпеки держави із урахуванням оцінок здатності національної економіки забезпечити цей рівень. Методика передбачається для використання спеціалістами оборонного планування стратегічного рівня під час проведення середньострокового та довгострокового оборонного планування, а також спеціалістами економічної сфери, які залучаються до вирішення завдань визначення та прогнозування рівня воєнної та економічної безпеки держави. За результатами використання методики планується обґрунтовано визначати або уточнювати показники необхідного рівня розвитку національної економіки держави за напрямом ресурсного забезпечення воєнної безпеки держави на плановий момент (період) оцінювання під час середньострокового та довгострокового оборонного планування; проводити оцінку рівнів забезпеченості ресурсними можливостями національної економіки на визначений момент оцінювання та період планування; обґрунтовано, ефективно коригувати показники рівня воєнної безпеки держави та ресурсної забезпеченості за складовими національної економіки на визначений час (період); визначати чутливість отриманих оцінок до можливих змін вхідних даних та характеризувати стабільність прийнятих рішень на основі отриманих оцінок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Зайченко, В. В. "НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ ЗМІЦНЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ." Підприємництво та інновації, no. 7 (December 30, 2019): 33–38. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/7.5.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано актуальність формування технологічної конкурентоспроможності економіки України за сучасних глобальних викликів і загроз. Здійснено аналіз вітчизняної інституційно-організаційної системи державної політики забезпечення технологічної конкурентоспроможності економіки. Розкрито стан інституційно-правової системи державної політики забезпечення технологічної конкурентоспроможності економіки України. Наведено результати аналізу державної політики забезпечення технологічної конкурентоспроможності економіки України за функціями управління. Встановлено, що недоліками державної політики забезпечення технологічної конкурентоспроможності за функцією аналізу є відсутність системи комплексного аналізу й оцінювання інноваційно-технічної активності; за функцією планування – неінституціалізованість системи програмування та планування технологічної конкурентоспроможності економіки; за функцією організації – невибудованість цілісної організаційно-інституційної системи державного регулювання інноваційної діяльності; за функцією мотивації – відсутність достатнього митно-тарифного та бюджетно-податкового стимулювання інноваційно-технологічної діяльності; за функцією контролю – несформованість середовища незалежних інституцій моніторингу й контролю державної інноваційної і технологічної політики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Zahreba, M. M., V. V. Vyshnevska, and B. V. Dmytryshyn. "ПЛАНУВАННЯ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ ПАНДЕМІЇ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, no. 91 (December 20, 2020): 57. http://dx.doi.org/10.31713/ve320206.

Full text
Abstract:
В статті описано шляхи поширення пандемії COVID-19 в світі та в Україні, а також негативний вплив, що вона здійснює на економіку та інші сфери суспільного життя. Розглянуто обмежувальні заходи, що здійснюються урядами країн по відношенню до бізнесу в умовах карантину та співвідношення позитивних і негативних наслідків даних заходів. Досліджено втрати української економіки від протиепідемічних заходів в абсолютних цифрах та у відсотках ВВП, а також дано прогноз щодо підсумкових втрат за 2020 календарний рік. Оцінено вплив форсмажорних обставин на планування бізнесу, зокрема особливості використання підходів та моделей бізнес-планування в сучасних умовах. Запропоновано методи прогнозування та прийняття рішень в контексті пандемії у різних сферах діяльності підприємства з використанням сучасних інформаційних технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Глущенко, Я. І., М. І. Шенгер, and А. М. Десна. "СУТНІСНИЙ АНАЛІЗ ПОНЯТТЯ «ПОДАТКОВЕ ПЛАНУВАННЯ ТНК» В УМОВАХ ДІЇ BEPS." Підприємництво та інновації, no. 21 (December 30, 2021): 11–14. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/21.2.

Full text
Abstract:
У статті проведено сутнісний аналіз понять «податкове планування», «корпоративне податкове планування», «агресивне податкове планування», наданих вітчизняними і зарубіжними науковцями. Проведене співставлення дозволило визначити тотожні та відмінні риси у досліджених трактуваннях. Обґрунтовано думку авторів щодо недоцільності формулювання мети податкового планування, як мінімізація податкових зобов’язань. Підкреслено увагу вітчизняних науковців до взаємоузгодження інтересів держави і суб’єктів господарювання у процесі розробки моделей податкового планування на сучасному етапі розвитку економіки. Зазначено причини появи такого виду податкового планування, як агресивне. Визначено необхідність виокремлення та надано трактування терміну податкове планування транснаціональних корпорацій з урахуванням заходів проекту BEPS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kulchytska, N. Ye. "СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ ТА ПРОЦЕС РОЗБУДОВИ МУНІЦИПАЛЬНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ." Actual problems of regional economy development 2, no. 15 (November 4, 2019): 166–80. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.15.166-180.

Full text
Abstract:
В статті досліджено теорію державного стратегічного управління на регіональному рівні. Вивчено світовий досвід ефективності розвитку економіки територій та на цій основі виокремлено стратегічне планування. Аргументовано, що теорія державного стратегічного управління схожа зі стратегічним менеджментом будь якої компанії. Розроблено модель процесу стратегічного управління. Обґрунтовано ключові елементи системи стратегічного планування в Україні. Виокремлено рівні системи державного стратегічного планування. Аргументовано структуру напрямків діяльності муніципальної освіти в ОТГ. Метою написання статті стало дослідження соціально-економічного розвитку муніципальної освіти в контексті стратегічного планування соціально-економічного розвитку регіону. У статті використано методи аналізу, історичного порівняння, емпіричного дослідження, акцент зроблено на подібності теорії державного стратегічного управління та стратегічного менеджменту. Вивчено доктрини, теорії та концепції державного регулювання економіки і соціально-економічного розвитку, і тому звернено увагу на відсутність такого визначення як державне стратегічне управління, муніципальна освіта які б внесли нове бачення для збалансованого розвитку суспільства і економіки, внаслідок чого наукова новизна полягає в визначенні понять та обґрунтуванні вказаних його цілей, етапів та функцій. Практична значущість дослідження полягає в тому, що результати дослідження можуть бути використані у діяльності органів місцевого самоврядування. Результатами дослідження є: розробка комплексних стратегій розвитку регіонів, муніципальної освіти; організація виконання стратегічних планів; координація дій з реалізації стратегічних завдань; мотивація на досягнення стратегічних результатів; контроль за процесом виконання стратегії регіонального соціально-економічного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Планування економіки"

1

Гнип, Н. О. "Планування фінансового потенціалу суб’єктів реального сектору економіки." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51394.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота присвячена обґрунтуванню теоретичних засад, розробці методичних підходів і практичних рекомендацій, спрямованих на підвищення ефективності планування фінансового потенціалу суб’єктів реального сектора економіки. Розкрито економічний зміст поняття “фінансовий потенціал” як категорії управління фінансами суб’єктів господарювання. Уточнено основи формування фінансового потенціалу підприємства за джерелами. Систематизовано методичні підходи до оцінки фінансового потенціалу суб’єкта господарювання та узагальнено теоретичні засади планування його фінансового потенціалу. Вдосконалено моделі формування фінансового потенціалу в рамках стратегії економічного зростання підприємства. Комплексно представлено систему планування і нейтралізації ризиків у механізмі формування і планування фінансового потенціалу. Запропоновано шляхи вдосконалення організаційно-управлінських аспектів фінансового планування економічного зростання підприємств.
The dissertation is devoted to theoretical principles, development of methods and practical recommendations directed on the increasing efficiency of the economic entities’ financial potential planning in the real sector of economy. Economic meaning of “financial potential” concept as a category of financial management of economic entities is given. The foundatios of enterprise’s financial potential formation that depends on the sources of financing are specified. The methodical approaches to the estimation of the financial potential of an entity are systematized. Theoretical principles of financial potential planning are generalized. The models of financial potential formation based on the strategy of the economic growth of an enterprise. are improved. The system of risk planning and neutralization in the mechanism of forming and planning of financial potential is presented. The ways of organizational and administrative aspects perfection of the financial planning of enterprises’ economic growth are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Супруненко, С. А. "Податкове планування в системі державного регулювання економіки України." Thesis, Чернігів, 2019. http://ir.stu.cn.ua/123456789/17370.

Full text
Abstract:
Супруненко, С. А. Податкове планування в системі державного регулювання економіки України : дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / С. А. Супруненко. - Чернігів, 2019. - 227 с.
Дисертаційна робота присвячена вирішенню важливого науково-прикладного завдання обґрунтування теоретичних засад і визначення напрямів удосконалення податкового планування в системі державного регулювання економіки. Для вирішення цієї проблеми було визначено теоретико-методичні основи системного дослідження сутності податкового планування та його ролі у забезпеченні результативності системи державного регулювання економіки. Систематизовано принципи податкового планування: об’єктивності, цілепокладання, ефективності, пріоритетності, компетентності, спадкоємності, прозорості, ситуаційності. Виділені елементи структури механізму податкового планування, яка включає сукупність форм, прийомів, методів, методик організації податкових відносин та управління оподаткуванням з метою забезпечення своєчасних і достатніх податкових надходжень. Оцінено сучасний стан податкової системи України, ефективність податкових реформ та їх вплив на систему державного регулювання економіки, виявлені основні проблеми в податковій сфері, що потребують вирішення. Удосконалено методичний підхід до оцінювання впливу макроекономічних факторів податкового планування на показники розвитку економіки України. Дослідження зарубіжного досвіду податкового планування дозволило виділити ті інструменти, завдяки яким розвинені країни з високим податковим навантаженням продовжують залишатися серед найбільш конкурентоспроможних країн світу. Визначені стратегічні напрями удосконалення податкового планування в системі державного регулювання економіки України, які спрямовані на гармонізацію інтересів бізнесу та держави.
Диссертация посвящена решению важной научно-прикладной задачи обоснования теоретических основ и определения направлений совершенствования налогового планирования в системе государственного регулирования экономики. Для решения этой проблемы определены теоретико-методические основы системного исследования сущности налогового планирования и его роль в обеспечении результативности системы государственного регулирования экономики. Систематизированы принципы налогового планирования: объективности, целеполагания, эффективности, приоритетности, компетентности, преемственности, прозрачности, ситуационности. Выделены элементы механизма налогового планирования, который включает совокупность форм, приемов, методов, методик организации налоговых отношений и управления налогообложением с целью обеспечения своевременных и достаточных налоговых поступлений. Оценено современное состояние налоговой системы Украины, эффективность налоговых реформ и их влияние на систему государственного регулирования экономики, выявлены основные проблемы в налоговой сфере, требующих решения. Усовершенствован методический подход к оценке влияния макроэкономических факторов налогового планирования на показатели развития экономики Украины. Применение методики факторного анализа подтверждает, что при эффективном налоговом планировании стабильными будут такие показатели, как: доходы государственного бюджета, налоговые поступления, неналоговые поступления, другие поступления, поступления НДС, налога на доходы физических лиц, акцизного налога, налога на прибыль предприятий, местных налогов и сборов, платы за пользование недрами. Исследование зарубежного опыта налогового планирования позволило выделить те инструменты, благодаря которым развитые страны с высокой налоговой нагрузкой продолжают оставаться среди наиболее конкурентоспособных стран мира. Усовершенствован механизм налогового планирования в системе государственного регулирования экономики, который ориентирован на повышение эффективности налогового планирования государства через оптимизацию налогов и сборов и оптимальный режим их уплаты. Реализация такого механизма учитывает объективные и субъективные факторы. Определены стратегические направления совершенствования налогового планирования в системе государственного регулирования экономики Украины, направленные на гармонизацию интересов бизнеса и государства: упрощение доступа налогоплательщиков к услугам налоговых органов при постоянном их расширении; улучшение обратной связи с налогоплательщиками и быстрое реагирование налоговых органов на их нужды; повышение открытости для налогоплательщиков процедур налогового администрирования; расширение информационного взаимодействия налоговых органов с налогоплательщиками при переходе от вертикального до горизонтального надзора.
The dissertation is devoted to the decision of an important scientific and applied task of substantiation of theoretical foundations and determination of directions of improvement of tax planning in the system of state regulation of the economy. To solve this problem, the theoretical and methodological foundations of the systematic study of the essence of tax planning and its role in ensuring the effectiveness of the system of state regulation of the economy were determined. The principles of tax planning are systematized: objectivity, goal-setting, efficiency, priority, competence, continuity, transparency, situationality. The elements of the structure of the tax planning mechanism, which includes a set of forms, methods, methods, methods of organization of tax relations and tax management, in order to ensure timely and sufficient tax revenues are selected. The current state of the tax system of Ukraine, efficiency of tax reforms and their influence on the system of state regulation of the economy are estimated, the main problems in the tax sphere that need to be solved are identified. The methodical approach to assessing the impact of macroeconomic factors of tax planning on the indicators of Ukraine's economic development is improved. The study of foreign tax planning experience has made it possible to identify the tools by which developed countries with high tax burdens continue to be among the most competitive countries in the world. The strategic directions of improvement of tax planning in the system of state regulation of the Ukrainian economy are determined, which are aimed at harmonizing the interests of business and the state.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кансо, Алі Ахмед. "Проблеми прогнозування та планування соціального капіталу національної економіки." Thesis, Київський національний універститет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/10061.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Олійник, Ю. А. "Програмно-цільовий метод як ефективний інструмент стимулювання взаємодії державного та приватного секторів в інноваційно-інвестиційній сфері." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27704.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Губар, Т. "Проблеми управління маркетингом на сучасному етапі розвитку економіки." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44133.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі розвитку ринкової економіки постає питання управління маркетингом, як однією з функцій менеджменту. Так, управління маркетингом – процес планування і реалізації політики ціноутворення, просування і розвитку ідей, продуктів і послуг, спрямований на здійснення обміну, який задовольняє як окремих осіб, так і фірму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бугас, Валерій Васильович, and В. В. Задорожний. "Фінансове планування в ринковій економіці." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/15706.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Супруненко, С. А. "Податкове планування як частина ефективної підприємницької діяльності." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27343.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Секретарьова, Н. Ю. "Управління соціально-економічним розвитком міста (на прикладі міста Одеса)." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12642.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти організації та здійснення управління соціально-економічним розвитком міста. Проаналізовано сучасний стан соціально-економічного розвитку м. Одеса та комплексні заходи з управління розвитком міста. Запропоновано основні напрямки вдосконалення управління містом та перспективи розвитку м. Одеса.
Thesis deals with theoretical aspects of organization and management of socio-economic development of the city. Author analysis the current state of socio-economic development of Odessa and comprehensive measures to manage the development of the city. Author offer main directions of improvement of city management and prospects of development of Odessa.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Фальченко, Олена Олександрівна, and Наталія Борисівна Токар. "Управління прибутком та процес його планування в сучасних умовах господарювання." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18555.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Маслій, О. О. "Реорганізація служби маркетингу, як елемент удосконалення планування маркетингової діяльності." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27846.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Планування економіки"

1

Фінансове право в умовах цифрової трансформації. Чернівці : Технодрук, 2021. http://dx.doi.org/10.32837/11300.15123.

Full text
Abstract:
Монографія присвячена сучасному етапу світового економічного та соціального розвитку, що характеризується процесами цифровізації, впливаючи на сферу публічних фінансів та вимагаючи модернізації шляхів вдосконалення правового регулювання, адекватного цифровій економіці. У монографії вчені представили своє бачення вирішення найактуальніших проблем правового регулювання фінансових відносин в умовах цифрової трансформації. Висвітлено питання правового регулювання бюджетних та податкових відносин в умовах цифрової трансформації, правових засобів захисту публічних інтересів від агресивного податкового планування в епоху цифрової економіки, правового регулювання місцевих бюджетів в умовах децентралізації, забезпечення єдності судової практики розгляду податкових спорів у призмі реалізації принципу юридичної визначеності, проаналізовано актуальну практику вирішення податкових спорів. Для науковців, практичних працівників, викладачів, студентів та широкого кола читачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Планування економіки"

1

Гаврилюк, Світлана. "FEATURES OF FINANCIAL SUPPORT OF TOURIST ENTREPRENEURSHIP IN UKRAINE." In SOCIETY DEVELOPMENT: SOCIAL, ECONOMIC AND PSYCHOLOGICAL ASPECTS, 22–43. KROK Univerdity, 2019. http://dx.doi.org/10.31732/sd-22.

Full text
Abstract:
Реалізація стратегічної мети розвитку туризму в Україні, пов‘язаної із забезпеченням конкурентоспроможної на світовому ринку туристичної галузі на основі максимально повного задоволення попиту споживачів, можлива лише за умов стійкого розвитку туристичного бізнесу, що в свою чергу забезпечується його фінансовим потенціалом. Являючись об‘єктивною основою здійснення ефективної виробничо-продуктової діяльності, фінансові ресурси трансформуються в інші фактори розвитку туристичного підприємництва, представляючи собою одну із важливих системних складових.Для створення сприятливих умов реалізації програм підвищення ефективності та конкурентоспроможності туристичним підприємствам необхідно вміти ефективно використовувати фінансовий потенціал, прагнути до зростання прибутку, що можливо досягнути на основі глибоких знань законів і закономірностей ринкової економіки, особливостей фінансового забезпечення туристичної галузі. В наукових дослідженнях провідних зарубіжних та вітчизняних вчених відсутній комплексний підхід до вирішення проблеми управління фінансовим забезпеченням туристичних підприємств. В публікаціях вітчизняних науковців відображені проблеми фінансування туристичної галузі, формування фінансового механізму, організації та планування фінансової діяльності туристичних підприємств в ринкових умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography