Journal articles on the topic 'Планувальник'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Планувальник.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Планувальник.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Волокита, Артем Миколайович, Ву Дик Тхінь, Ігор Анатолійович Чесніший, Артем Андрійович Коротенко, and Георгій Вадимович Ісаченко. "Планувальник зі спеціалізованими чергами для розподіленої обчислювальної системи." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 26 (June 29, 2015): 152–58. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.26.2015.45528.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kurnytska, M. P., and I. Yu Shelest. "КОМПОЗИЦІЙНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ПАРКОВИХ АЛЕЙ." Scientific Bulletin of UNFU 25, no. 10 (December 29, 2015): 71–76. http://dx.doi.org/10.15421/40251010.

Full text
Abstract:
Наведено результати ландшафтно-планувальних досліджень алейних насаджень відомих парків Львова з метою виявлення основних принципів і композиційних факторів їх формування, а також оцінювання декоративного та санітарного стану. На основі проведеної інвентаризації дерев алейних посадок проаналізовано їх основні таксаційні показники, визначено видову і планувальну структуру алей та архітектурно-композиційні особливості їх формування. Акцентовано увагу на проблемах функціонування, збереження та покращення стану досліджуваних алей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Плешкановська, Алла. "«ІННОВАЦІЙНЕ» МІСТО ЯК РЕЗУЛЬТАТ ЕВОЛЮЦІЇ ПРОСТОРОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ МІСТА «РОЗУМНОГО»." Science and Innovation 17, no. 6 (December 18, 2021): 110–22. http://dx.doi.org/10.15407/scine17.06.110.

Full text
Abstract:
Вступ. Початок третього тисячоліття ознаменовано потужним впровадженням IT-технологій в усі сфери життє діяльності суспільства, зокрема й на перетворення просторової організації міста в цілому.Проблематика. Функціональна та соціально-планувальна організація території міст, що склалася в період індустріалізації та повоєнного відновлення, все глибше входить в протиріччя із загально-світовими тенденціями формування комфортного середовища існування сучасної людини та потребує реформування.Мета. Визначення тенденцій формування функціонально-планувальної організації міського простору в постіндустріальний період розвитку суспільства; встановлення напрямів трансформації території і забудови сформованого міста в місто інноваційне.Матеріали й методи. Систематизація результатів дослідження наукових публікацій, законодавчо-нормативної бази та інформаційних джерел проєктування міст; графоаналітичний метод аналізу проєктно-планувальної документації; структурне та логічне моделювання.Результати. Охарактеризовано еволюційні етапи трансформації парадигми «ідеального» міста від міст епохи Відродження до «розумних» та «інноваційних» міст. Виявлено концептуальні відмінності просторової організації «розумного» і «інноваційного» міста; сформульовано особливості «горизонтальної» й «вертикальної» поліфункціоналізації міського простору. Розроблено принципи та рекомендації щодо можливої трансформації території вітчизняних міст.Висновки. Принципи формування комфортного і безпечного середовища еволюціонують відповідно до технікотех нологічного й соціального базису розвитку суспільства. Активне впровадження ІТ-технологій на сучасному етапі викликає необхідність трансформації міського простору від монофункціонального використання територій до горизонтальної та вертикальної поліфункціоналізаціі. Такі тенденції вимагають свого обов’язкового закріплення в законодавчо-нормативній базі містобудівного проєктування для подальшого впровадження в практику комплексної реконструкції вітчизняних міст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kurnytska, M. P. "Архітектурно-планувальні особливості формування вуличних насаджень міста Львова." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 6 (June 27, 2018): 35–38. http://dx.doi.org/10.15421/40280606.

Full text
Abstract:
Проаналізовано принципи, прийоми та планувальні особливості озеленення вздовж основних вулиць Франківського району Львова. Здійснено огляд сучасних досліджень у сфері вуличного озеленення. Наведено технічну характеристику десяти вулиць міста за їх параметрами, планувальною структурою та орієнтацією за сторонами світу. Вивчено породний склад рядових посадок, який загалом налічує 20 видів дерев. Проаналізовано їх розміщення, умови зростання, кількісні та якісні показники озеленення досліджених об'єктів. Виявлено присутність у цьому районі всіх найтиповіших прийомів вуличного озеленення. Найчастіше трапляються посадки одного ряду дерев між проїзною частиною і тротуаром чи лише смуги газону. Значне переважання дерев у лунках виявлено за умов щільної забудови району. Встановлено залежність рівня озеленення обраних вулиць від характеру і часу забудови: у старій частині довжина ділянок дороги зі зеленими насадженнями змінюється в межах 46,1–60,6 %, тоді як нові мікрорайони з магістральними дорогами добре озеленені майже по всій довжині. Виявлено порушення щодо розмірів садивних площ, а також розташування насаджень вздовж вулиць. Оцінено функціональну здатність придорожніх зелених смуг. Зафіксовано проблеми під час проектування нових посадок. Узагальнено основні недоліки озеленення вздовж відібраних для дослідження вулиць.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kurnytska, M. P., L. V. Parkhuts, and N. Ye Horbenko. "Ландшафтно-історичний аналіз території парку у смт Поморяни." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 9 (December 26, 2019): 32–37. http://dx.doi.org/10.36930/40290905.

Full text
Abstract:
На підставі архівних документів проаналізовано генезис створення та формування парку біля замку в смт Поморяни на Львівщині. Узагальнено первісні особливості планувальної, просторової та функціональної структури території парку, подано стильову характеристику загальної композиції об'єкт. Встановлено трансформацію початкового пейзажного планування парку в регулярно-пейзажний стиль, який поєднував партерну частину перед центральним входом у будівлю з пластичними вигинами прогулянкових доріжок, що було характерним прийомом композиції маєтків того часу. З'ясовано, що планувальна структура об'єкта ні періоду закладання, ні періоду розквіту практично не збереглася. Виявлено залишки колишніх земляних укріплень та окремі фрагменти доріжок, які добре збереглися під гумусним нашаруванням. Простежено незначну подібність сучасної об'ємно-просторової структури насаджень деяким періодам функціонування об'єкта. Виявлено зростання близько 400 дерев, які представляють 15 видів з 11 родів та 8 родин. Переважають у складі деревостану здебільшого вікові Tilia cordata Mill., Fraxinus excelsior L., та Acer platanoides L., які, ймовірно, були основою паркових насаджень у часи його закладання. З цієї причини більшість дерев (74,4 %) мають задовільний стан. Серед багатовікових виявлено два величні дерева-довгожителі з відповідною історичною та науковою цінністю, тому потребують відповідного охоронного статусу. Узагальнено наявні проблеми та важливість подальших різнобічних досліджень замкової території для розроблення проектів її реконструкції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пастовенський, Олександр. "Особливості планування в умовах розвитку освітніх систем." New pedagogical thought 107, no. 3 (December 1, 2021): 36–41. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2021-107-3-36-41.

Full text
Abstract:
У статті досліджено особливості планування в умовах розвитку освітніх систем. Зроблено висновок, що в залежності від фази розвитку закладу як освітньої системи (жорстка система, система з делегованими управлінськими повноваженнями, «м’яка» система, система з мережевою взаємодією, синергетична система) планування його діяльності має здійснюватися на основі диференційованої участі в цьому процесі керівництва, самоврядування закладу та зацікавлених громадських структур. Підкреслено, що рівень участі самоврядування закладу та громадських структур у плануванні (на основі консультацій чи узгодження позицій з керівництвом та з іншими учасниками освітнього процесу) залежить як від фази розвитку закладу, так і від виду планування (стратегічне, тактичне, оперативне) та особливостей субфункцій планування (планувально-діагностувальної, планувально-цільової, планувально-критеріальної, планувально-програмної, планувально-ресурсної, планувально-інформаційної субфункцій). Наголошено, що з розвитком освітніх систем у процесі планування змінюються також форми взаємодії керівництва, органів самоврядування закладу та громадських структур, які стають все більше демократичними – від наказів та інструктажів керівника до нарад при керівникові та консультацій з органами самоврядування закладів, педагогічних (вчених) рад і «круглих столів», конференцій та обговорень на інтернет-форумах, загальних зборів і громадських слухань тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гавриленко, О. "Регіональні ландшафтознавчі дослідження для проектно-планувальних цілей." Вісник Львівського університету. Серія географічна, вип. 48 (2014): 220–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Коваленко, О. Ю. "Удосконалення планувальної організації заповідних територій." Екологія довкілля та безпека життєдіяльності, no. 5 (2007): 20–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Палеха, Ю. М. "Акваторія у планувальній структурі міста." Сучасні проблеми архітектури та містобудування, Вип. № 46 (2016): 326–29.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мірошниченко, А. М. ""Планувальна експропріація" за законодавством України." Бюлетень Міністерства юстиції України, no. 5 (127) (2012): 59–66.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Петришин, Г. П., С. П. Тупісь, Я. О. Онуфрів, and Г. Б. Лукащук. "Обґрунтування природної цінності території "Дублянського парку" для надання статусу парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва." Scientific Bulletin of UNFU 31, no. 1 (February 4, 2021): 48–54. http://dx.doi.org/10.36930/40310108.

Full text
Abstract:
Проаналізовано ландшафтну, планувальну, просторову структури "Дублянського парку" Самбірського району Львівської області. Встановлено, що на дослідженій території відсутні ознаки функціонального зонування, немає проєкту організації його території. Об'ємно-просторова структура цього парку, в основному, представлена закритим простором. Напіввідкриті простори виявлені вздовж русла річки Веретено та алеї біля північної межі парку. Переважає лісовий тип ландшафту, який виник на місці порушеного паркового ландшафту. Залишились окремі елементи регулярного парку у вигляді ділянки перерослого грабового боскету, які потребують реконструкції та збереження. Визначено основні види деревних і трав'яних рослин, що присутні на території, запропонованій для охорони у смт Дубляни Самбірського району. У дендрофлорі дослідженого парку більшість рослин належить до відділу Magnoliophyta. Видовий склад деревних рослин представлений 39 видами, які належать до 16 родин. Серед життєвих форм, які формують основу цього парку, переважають дерева (30 таксонів). Кущі представлені такими лісовими видами: Euonymus europaeus L., Cornus sanguinea L., Rosa canina L. У складі паркового фітоценозу смт Дубляни присутні інтродуковані вікові види, а саме: Juglans nigra L. та J. мandshurica Maxim,, Phellodendron amurense Rupr, Acer sacharinum L. та A. negundo L. За таких умов зростання для цих видів характерна досить висока стійкість, деякі з них дають природне поновлення, мають історичну та ботанічну цінність. У складі трав'яних рослин, здебільшого, переважають лісові види, що свідчить про відсутність належного догляду і витіснення штучних угруповань. Найвища частота трапляння та проєктивного вкриття спостерігається у Carex brizoides L., Stellaria holostea L., Aegopodium podagraria L., Pulmonaria obscura Dumort., Galeobdolon luteum Huds. Узагальнено назрілі проблеми функціонування досліджуваного парку, встановлено причини деградації зелених насаджень, намічено невідкладні природоохоронні та ландшафтно-планувальні завдання, обґрунтовано доцільність надання парку статусу парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення у смт Дубляни Самбірського району Львівської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Петришин, Г. П., and Г. Б. Лукащук. "Історичний генезис та структура дендрофлори курортного парку у Брюховичах біля Львова." Scientific Bulletin of UNFU 31, no. 4 (September 9, 2021): 36–42. http://dx.doi.org/10.36930/40310405.

Full text
Abstract:
Наведено результати історичного аналізу та еволюції зелених насаджень курортного парку у смт Брюховичі, площею 10 га, закладеного на зламі ХІХ-ХХ ст. під керівництвом головного садівника Львова Арнольда Рерінга. Встановлено, що колишній курортний парк на сьогодні не є цілісним об'єктом та не має жодного природоохоронного статусу. З'ясовано, що територія парку зазнає значного антропогенного впливу, що позначилось на його фрагментації, деградації планувальної структури та поширенню забудови. Водночас спостерігається інтенсифікація його неконтрольованого заростання. У процесі історичного аналізу дендрофлори виявлено, що соснові насадження на території парку є зразком антропогенної сукцесії, яка розвивалася значно швидше, ніж лісова, а особливо в її третій стадії, коли в парку вже на початку ХХ ст. з'явилось багато листяних видів. За архівними та літературними джерелами проаналізовано планувально-стилістичні риси об'єкта та його дендрофлору. З'ясовано, що під час закладання парк формувався у пейзажному стилі, однак його видовий склад не оновлювався впродовж багатьох років, що призвело до втрати естетичності та декоративності. Виявлено, що сучасну дендрофлору парку формують 28 видів дерев і кущів, що належать до 13 родин. Встановлено, що вікова структура паркових насаджень є нерівномірною. Молоді і середньовікові особини охоплюють у середньому 20 % насаджень. Виявлено вікові особини Quercus petraea Liebl., Quercus robur L., Pinus sylvestris L. та Fagus sylvatica L., які потребують охорони. Вікові особини Quercus petraea, разом з молодими особинами формують унікальне для Львова оселище. З'ясовано, що на території парку місце декоративних видів зайняли лісові: Sambucus nigra L., Corylus avellana L., Euonymus verrucosa Scop. та E. europaea L., види роду Rubus L. Проаналізувавши дендрофлору за біоморфологічною структурою, виявлено, що панівною є група дерев – 20 видів. Із загальної кількості групи дерев переважають листопадні – 17 видів; вічнозелених є тільки 3 види. Група кущів – 8 видів, серед яких переважають листопадні (6 видів). Рівень збереженості цього парку оцінено на два бали. Об'єкт потребує подальшого моніторингу зелених насаджень та розроблення проєкту відновлення, впорядкування території та надання відповідного охоронного статусу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Биваліна, М. В. "Шумозахисні архітектурно-планувальні рішення й забудова." Сучасні проблеми архітектури та містобудування, Вип. № 49 (2017): 258–64.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Хірх-Ялан, В. І. "Геоінформаційне забезпечення просторово-планувальних рішень розміщення підрозділів на місцевості." Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вип. № 38 (2012): 362–65.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Соколенко, В. М., and К. В. Соколенко. "Інженерно–планувальна організація території луганської області в сучасних умовах. Проблеми та передумови." Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві, no. 12 (December 14, 2019): 192–98. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2410-6208-2019-2(12)-23.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблеми та передумови розвитку інженерно-планувальної організації Луганської області в сучасних умовах. Визначено історичні аспекти формування агломерацій Донбасу та обставини їх деградації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Соколенко, В. М., О. І. Голоднов, М. В. Філатьєв, and К. В. Соколенко. "Прийоми та методи реконструктивного перетворення міської забудови та територій луганської області в сучасних умовах." Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві, no. 16 (February 9, 2022): 180–93. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2410-6208-2021-6(16)-23.

Full text
Abstract:
Розглянуто завдання та прийоми реконструктивної діяльності міського середовища. Методи та моделі перетворення територій у завданнях розвитку інженерно-планувальної організації Луганської області в сучасних умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Биваліна, М. В. "Шумозахисні заходи. Архітектурно-планувальні рішення й забудова." Сучасні проблеми архітектури та містобудування, Вип. № 47 (2017): 221–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Липовцева, К. Д. "Визначення місткості та функціонально-планувальних особливостей будівель соіально-реабілітаційних центрів." Сучасні проблеми архітектури та містобудування, Вип. № 44 (2016): 306–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Denysova, G. V. "Комплексна оцінка декоративності палацово-паркових комплексів західного лісостепу." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 5 (May 31, 2018): 23–26. http://dx.doi.org/10.15421/40280504.

Full text
Abstract:
На основі аналізу ландшафтно-планувальної структури, стильових особливостей та дендрологічного складу насаджень палацово-паркових комплексів Західного Лісостепу проведено комплексну декоративну та візуально-естетичну оцінку композиційних елементів чотирнадцяти палацово-паркових комплексів. Вони характеризуються відмінностями планувальної структури, стильових особливостей, різним ступенем збереженості та підпорядкуванням. Естетична оцінка охоплює основні елементи паркових композицій та включає одинадцять критеріїв, що дало змогу всебічно охарактеризувати досліджувані об'єкти. За результатами проведеної естетичної оцінки виділено п'ять категорій естетичної привабливості палацово-паркових комплексів Західного Лісостепу, що вирізняються рівнем декоративності та необхідними заходами для підсилення художньої виразності. Результати комплексної естетичної оцінки є основою для пропозицій щодо шляхів регулювання структури насаджень палацово-паркових комплексів Західного Лісостепу, підвищення їх стійкості, довговічності, естетичності, відтворення загальної структури, стилю, пейзажів та елементів історичного ландшафту, формування системи відкритих просторів і розширення видових перспектив.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Палеха, Ю. М. "Типізація міст України за особливостями внутрішньої планувальної диференціації." Український географічний журнал, no. 3 (2007): 31–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Gavrylenko, Olena. "Regional landscape studies for physical planning." Visnyk of the Lviv University. Series Geography, no. 48 (December 23, 2014): 220–26. http://dx.doi.org/10.30970/vgg.2014.48.1343.

Full text
Abstract:
The landscape research essence for design and planning purposes is considered. Content and sequence of the research basic stages aimed at achieving the highest possible compliance of the economy sectoral structure with area contemporary landscape structure are substantiated. The main objectives of the research are study of landscape structure projected area, assessment of their anthropogenic transformation degree and degree of favorability for different kinds of human activity. Investigation is fulfilled by development of recommendations for improvement of landscapes’ properties in order to optimize their socio-economic functions performance. Key words: landscape analysis, district planning, regional nature management.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Білошицький, М. В., Н. І. Білошицька, П. Є. Уваров, Д. І. Лобко, and А. В. Ревека. "Фактори, що впливають на експлуатаційні якості фундаментів будівель житлового фонду м. Сєвєродонецьк." Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві, no. 16 (January 11, 2022): 12–19. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2410-6208-2021-6(16)-02.

Full text
Abstract:
Проаналізовано стан матеріально-технічної бази житлового фонду м. Сєвєродонецьк та проведено обстеження за планувальними районами фундаментів будівель минулого сторіччя методом фотофіксації. Сформовано класифікацію різновидів виявлених пошкоджень фундаментів, описано можливі причини утворення та методи їх усунення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Дорош, Й. "Прогнозно-планувальні функції землеустрою та перспективи розвитку територій." Землевпорядний вісник, no. 12 (2011): 20–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Крамаренко, М. О. "Архітектурно-планувальні прийоми оптимізації цілорічного функціонування курортних готелів." Сучасні проблеми архітектури та містобудування, Вип. № 49 (2017): 443–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Пушміна, О. В. "Особливості функціонально-планувальної організації річкових та морських-річкових вокзалів." Сучасні проблеми архітектури та містобудування, Вип. № 40 (2015): 407–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Гетьман, В. І. "ФУНКЦІОНАЛЬНЕ ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЙ НАЦІОНАЛЬНИХ ПАРКІВ – ОСНОВА ЇХ ПЛАНУВАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ." Вісті Біосферного заповідника «Асканія-Нова», no. 23 (May 26, 2022): 17–25. http://dx.doi.org/10.53904/1682-2374/2021-23/3.

Full text
Abstract:
Розглянуті питання функціонального зонування територій національних природних парків України і світу як ключової проблеми їх територіальної організації або планування. У порівняльному аналізі показані як позитивні явища, так і недоліки вітчизняного та світового природоохоронного планування, передусім рекреаційних територій. Функціональне зонування є основним розділом проєктів організації природно- заповідних територій та об'єктів України, охорони, відтворення і використання їх природних комплексів. Практичний досвід створення та діяльності національних природних парків України переконує: планування їх територій має принципово важливе значення і є основною передумовою забезпечення врівноваженого та безконфліктного функціонування таких поліфункціональних природно-заповідних установ. Результатом функціонального зонування території національних природних парків виступає схема, чи картосхема як наочне відображення просторових функцій, які ця територія має виконувати. На ній виділяють територіальні ділянки (функціональні зони), що різняться за функціями та цілями охорони, а відтак – охоронними режимами і формами практичної діяльності в їх межах. Функціональне зонування територій національних природних парків України здійснюється за вільним типом: загальний рисунок мозаїчний, ділянки кожної зони представлені декількома контурами – тобто воно має кластерний характер. Порушені питання щодо рекреаційних навантажень, як агрегатного показника антропогенного впливу протягом комфортного періоду, у межах вітчизняних і зарубіжних національних (природних) парків та їх нормативів. Для території національних природних парків України автором запропоновано орієнтовні нормативи допустимого рекреаційного навантаження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Sushko, Valentyna. "Regional Features of Planning and Decorative Housing Traditions of Slobozhanshchyna." Folk art and ethnology, no. 2 (July 30, 2021): 37–46. http://dx.doi.org/10.15407/nte2021.02.037.

Full text
Abstract:
Folk architecture is one of the markers of ethnic culture. Builders had to take into account the features of natural conditions, with using natural materials of their dwelling area. However, abode is still the embodiment of the ideal of beauty and comfort, so even while moving to another region, people tried to recreate the ideal under new conditions. Since the reputable researchers of Slobozhanshchyna Ukrainians’ ethno-culture Mykola Sumtsov, Stefan Taranushenko and others convincingly proved the Hutsuls’ participation in the settlement of Sloboda Ukraine in the XVIIth century, it seems interesting to conduct a comparative analysis of folk architecture of Slobozhanshchyna and Hutsulshchyna Ukrainians. Materials from expeditions to Slobozhanshchyna and the 2012 exploration journey to Hutsulshchyna became the ground for our studies. Comparison of planning and decoration solutions, as well as principles of housing of Ukrainians in different parts of Ukraine proves their all-Ukrainian character. Changes in housing construction and decoration materials are caused by socio-economic transformations. However, the significance of a House for Ukrainians remains unchanged.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Ryndiuk, S., M. Maksymenko, and К. Lipkovska. "ARCHITECTURAL AND PLANNING ORGANIZATION OF HOTEL BUILDINGS." MODERN TECHNOLOGY, MATERIALS AND DESIGN IN CONSTRUCTION 27, no. 2 (May 2, 2020): 166–73. http://dx.doi.org/10.31649/2311-1429-2019-2-166-173.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Chyzhevska, L. O. "Functional and planning organization of peasant farmsteads." Science and Education a New Dimension VIII(238), no. 29 (September 20, 2020): 7–11. http://dx.doi.org/10.31174/send-nt2020-238viii29-01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Кисіль, С. С. "Методичні підходи до оцінки економічної ефективності планувальних і конструктивних рішень багатоповерхових автостоянок." Сучасні проблеми архітектури та містобудування, Вип. № 44 (2016): 284–88.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

RACHKOVS’KYI, Hryhoriy. "ФОРМИ СІЛЬСЬКИХ ПОСЕЛЕНЬ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ ВОЛИНІ В СЕРЕДИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ/." Наукові зошити історичного факультету Львівського університету / Proceedings of History Faculty of Lviv University, no. 19-20 (October 1, 2019): 140–50. http://dx.doi.org/10.30970/fhi.2019.19-20.2338.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про форми сільських поселень південно-західної Волині, як частини історико- етнографічної Волині. Проаналізовані форми поселень: безсистемні, рядові, комбіновані та вуличні, що побутували серед сільських населених пунктів різних соціяльних типів. Показано вплив низки факторів, що спричинили складну планувальну структуру поселень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Кузьменко, В. В. "Основні планувальні рішення перетину міських магістралей в одному рівні." Проблеми розвитку міського середовища, Вип. № 1 (17) (2017): 88–96.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Nogovitsyna, T. V., and A. V. Karpova. "PRINCIPLES OF ARCHITECTURAL AND PLANNING ORGANIZATION OF MODERN MUSEUMS." Regional problems of architecture and urban planning, no. 13 (December 20, 2019): 92–100. http://dx.doi.org/10.31650/2707-403x-2019-13-92-100.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Рибчинський, О. В. "Розвиток планувальної структури Червонограда (Кристинопіля) протягом XVII - початку XXI ст." Містобудування та територіальне планування, Вип. 55 (2015): 343–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Конюк, А. Є. "Історичний досвід архітектурно-планувальної організації енергоекономічної та екологічної житлової забудови." Сучасні проблеми архітектури та містобудування, Вип. № 43, ч. 2 (2016): 107–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Chistov, Dmitriy. "Вулиці архаїчного Борисфена." Eminak, no. 1(33) (March 31, 2021): 93–109. http://dx.doi.org/10.33782/eminak2021.1(33).494.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню вуличної мережі Березанського поселення архаїчного періоду. Запропонована нова нумерація вулиць і житлових кварталів, яка може використовуватися у подальших дослідженнях. Робиться висновок про те, що планувальна сітка Борисфена ніколи не була ортогональною, але має ознаки організованого, одночасного планування з уніфікацією ширини вулиць та орієнтацією більшої їх частини за сторонами світу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Ivanov, Vladimir, Liudmyla Zasukha, and Valerii Hryhorenko. "РОЗРОБКА ВИРОБНИЧОЇ ПРОГРАМИ ТА ОБ’ЄМНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ПРИМІЩЕНЬ ДЛЯ ДВОФАЗНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ МОЛОДНЯКУ СВИНЕЙ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 3 (42) (November 30, 2020): 38–43. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2020.3.7.

Full text
Abstract:
У статті показані основні переваги сучасної промислової двофазної технології та умови для оптимального утримання й годівлі свиноматок і поросят. Для її успішного впровадження розроблена виробнича програма та об’ємно-планувальні рішення приміщень для вирощування молодняку на промисловій свинофермі малого типу потужністю виробництва 4000 голів молодняку в рік. Наведено показники виробничої програми виробництва свинини для ферми малого типу. Розраховані основні технологічні параметри потокового виробництва: кількість технологічних груп, тривалість перебування тварин у групі, число днів санітарного розриву. Показано розрахунок головомісць для холостих, умовно-поросних, явно-поросних, підсисних свиноматок, поросят-сисунів, поросят на дорощуванні в маточних станках, ремонтного молодняку на промисловій фермі, за умов реалізації поросят в 65 днів. Наведено об’ємно-планувальні рішення, приміщення № 1 - для утримання кнурів, холостих, умовно-поросних, поросних свиноматок і приміщення, № 2 - для утримання підсисних свиноматок і поросят-сисунів та їх дорощування до 65-денного віку. Крім того, наведено креслення загального вигляду станків для опоросу і вирощування молодняку свиней за сухого ( СП-4ФС) і комбінованого ( СП-4ФК) типу годівлі. В роботі приводиться коротка характеристика обладнання для утримання, годівлі, вентиляції, гноєвидалення та очищення забрудненого повітря. Наведена порівняльна характеристика ефективності проектно-технологічних рішень приміщення для утримання підсисних свиноматок і молодняку свиней. Зокрема, в ній показано кількість станкомісць, оборот станкомісць, кількість дорощеного молодняку, отриманого з одного станкомісця за рік, валовий вихід продукції на одне станкомісце за рік, вихід продукції на 1 м2 виробничої площі за базового та нового варіантів. Розроблені проектно-технологічні і об’ємно-планувальні рішення приміщення для опоросу свиноматок і утримання відлучених поросят до 65-денного віку з новим станковим обладнанням для промислової свиноферми потужністю 4000 голів дають можливість отримати валовий вихід продукції на одне станкомісце 12,95 ц за рік та вихід продукції на 1 м2 виробничої площі 3,07 ц (проти 10,44 ц за рік і 1,39 ц у базовому варіанті, відповідно).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Oleksiychenko, N. O., and M. V. Krachkovska. "РЕТРОСПЕКТИВНИЙ АНАЛІЗ ФОРМУВАННЯ ТА СУЧАСНИЙ СТАН БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ У КИЄВІ." Scientific Bulletin of UNFU 25, no. 9 (November 25, 2015): 70–77. http://dx.doi.org/10.15421/40250911.

Full text
Abstract:
Проведено ретроспективний аналіз формування та розвитку території Національного університету фізичного виховання і спорту України упродовж ХХ-ХХІ ст. та оцінювання стану благоустрою на сучасному етапі. Проаналізовано письмові й картографічні документи та інші архівні матеріали щодо створення університетського комплексу в Києві. Здійснено порівняльний аналіз проектної документації із сучасним станом архітектурно-планувальної структури, озеленення та благоустрою території вищого навчального закладу, а також із сучасними особливостями організації вищих навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Lukin, S. "ПУБЛІЧНИЙ ПРОСТІР МІСТА ЯК ІНСТРУМЕНТ ВИВЧЕННЯ ЕМПІРИЧНОГО ПРОЯВУ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ЗМІН СУСПІЛЬСТВА." Актуальні Проблеми Державного Управління, no. 2(56) (October 29, 2019): 47–51. http://dx.doi.org/10.34213/ap.19.02.05.

Full text
Abstract:
Наведено інтерпретацію поняття “публічний простір міста” як спробу представити його як емпіричний прояв трансформаційних змін суспільства. Представлено термін “простір”, огляд еволюційності поняття “публічний простір міста”; окреслено функціональні аспекти публічного простору міста та основних тенденцій його розвитку на сучасному етапі. Розглянуто важливий напрям зарубіжних досліджень публічних просторів, а саме просторовий аналіз і планувальні аспекти, які на етапі трансформаційних змін суспільства плануються за новою формулою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Паур, Ірина. "МАЛЮНКИ І ГРАВЮРИ ДРУГОЇ ПОЛ. ХІХ – 1960-х РОКІВ ІЗ ВИДАМИ КАМ’ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО ЯК ДЖЕРЕЛО ІКОНОГРАФІЇ МІСТА (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ПОШТОВИХ ЛИСТІВОК)." УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА : МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ШЛЯХИ РОЗВИТКУ (НАПРЯМ: МИСТЕЦТВОЗНАВСТВО), no. 36 (May 9, 2021): 34–40. http://dx.doi.org/10.35619/ucpm.vi36.406.

Full text
Abstract:
Проаналізовано репродукції робіт художників другої половини ХІХ – середини ХХ століття на поштових листівках із видами Кам’янця-Подільського. Встановлено, що вони є цінним іконографічним джерелом, а їх сюжети дозволяють суттєво розширити уявлення про містобудівну та планувальну структуру міста, його забудову,окремі архітектурні пам’ятки. Підкреслено інформаційний потенціал іконографічних творів Н. Орди, М. Тшебінського, В. Гаґенмейстера та ін. в історико-архітектурній науці, пам’яткоохоронній та реставраційній сферах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Рижкова, К. Г. "Формування лабораторій із гнучкою планувальною схемою на базі науково-дослідних комплексів." Сучасні проблеми архітектури та містобудування, Вип. № 44 (2016): 344–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Каменський, В. І. "Взаємодія планувальної структури та містобудівної композиції як основа міського архітертурного середовища." Сучасні проблеми архітектури та містобудування, Вип. № 45 (2016): 214–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

БАЛЛО, Ярослав, Світлана ГОЛІКОВА, Олександр СІЗІКОВ, Олександр ЖИХАРЄВ, Олеся САВЧЕНКО, and Любов НЕСЕНЮК. "ВИМОГИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ДО ВИСОТНИХ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ З УМОВНОЮ ВИСОТОЮ ВІД 100 М ДО 150 М." Науковий вісник: Цивільний захист та пожежна безпека, no. 2(12) (December 23, 2021): 30–42. http://dx.doi.org/10.33269/nvcz.2021.2(12).30-42.

Full text
Abstract:
На основі результатів аналітичних досліджень обґрунтовано норми пожежної безпеки до висотних громадських будівель з умовною висотою від 100 м до 150 м включно під час їх проєктування, зокрема щодо планування території та розміщення на ній висотних будівель, а також вимоги до об’ємно-планувальних та конструктивних рішень і матеріалів, інженерних систем, систем протипожежного захисту, забезпечення безпечної евакуації людей. Висвітлено питання про умови безпеки для пожежно-рятувальних підрозділів. Наведено результати наукових розвідок щодо обґрунтування заходів стосовно обмеження поширення пожежі фасадом будівель та відповідні конструктивні норми. Вимоги, які увійшли до проєкту національного стандарту України розроблено з урахуванням міжнародного досвіду проєктування таких будівель та сучасного рівня науково-технічного розвитку у сфері пожежної безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Lukyanchuk, N., and H. Martynyuk. "Фітомеліоративна ефективність вуличних фітоценозів як один із параметрів екологічного виміру збалансованого розвитку міста." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 14 (January 14, 2018): 217–22. http://dx.doi.org/10.15421/411630.

Full text
Abstract:
Запропоновано введення параметра «коефіцієнт фітомеліоративної ефективності насаджень» у розрахунок індексу екологічного виміру збалансованого розвитку міської екосистеми. Проаналізовано особливості архітектурно-планувальної ситуації Львова. Визначено середньодобову інтенсивність руху автомобілів та вивчено фітомеліоративну роль насаджень вздовж вулиць Городоцької, Івана Франка та Євгена Коновальця. Визначено коефіцієнт фітомеліоративної ефективності насаджень вздовж транспортних магістралей, що дає змогу інформаційно доповнити екологічний складник виміру збалансованого розвитку міської екосистеми. Встановлено ступінь виконання фітомеліоративних функцій фітоценозів. Подано пропозиції щодо оптимізації рослинного покриву вулиць.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Соколова, Ю. В. "Вплив розміщення університетів транспорту поблизу аеропортів на їх фукціонально-планувальну організацію." Сучасні проблеми архітектури та містобудування, Вип. № 40 (2015): 429–34.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Грицюк, Л. С. "Об"ємно-планувальні та стильові вирішення дерев"яних церков Євгена Нагірного." Сучасні проблеми архітектури та містобудування, Вип. 13 (2004): 13–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Ustinova, I. I., M. M. Dyomin, and G. V. Aylikova. "REINTEGRATION OF THE CHORNOBYL NPP EXCLUSION ZONE ON THE BASIS OF THE DESIGN-PLANNING COMPLEX." Ukrainian Geographical Journal, no. 4 (2020): 11–18. http://dx.doi.org/10.15407/ugz2020.04.011.

Full text
Abstract:
The aim of the publication is to determine the prerequisites of and to elaborate on the foundations of the Exclusion Zone reintegration in order to address the issue of rational development of urban-planning documentation complex regarding the legitimacy of said territory exploitation. It is established that for the implementation of the «Radioactive waste management strategy» the production complex «Vector» is being constructed on the Exclusion Zone territory; a powerful park of renewable energy generation is being created to implement the «Chornobyl - a Territory of Change» strategy; a Chornobyl Radiation-Ecological Biosphere Reserve was established to support and increase the barrier function of the zone; in order to promote the Safe Chornobyl brand-name, the tourist traffic is being increased and the conditions for the visitors are improving. In the absence of developed and approved city planning documentation, the listed above causes the problem of legitimacy and rationality of the exclusion zone territory use. The paper for the first time raises the question of the need to elaborate the concept of functional planning of the Chornobyl NPP exclusion zone territory and the development of the design-planning complex (urban planning documentation): from the territory.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Shymko, V. A. "Inclusion in the educational space of universities in Kryvyi Rih region: architecturally-planning aspect." Mining Journal of Kryvyi Rih National University, no. 108 (2020): 20–27. http://dx.doi.org/10.31721/2306-5435-2020-1-108-20-27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Levytska, Olha. "Geohistorical phases of planning structure development in the city of Ivano-Frankivsk." Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya 75 (2016): 74–79. http://dx.doi.org/10.17721/2413-7154/2016.75.74-79.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Данько, К. С. "Аналіз архітектурно-планувальної організації житлових будинків підвищеної енергоефективності на прикладі типових кварталів." Сучасні проблеми архітектури та містобудування, Вип. № 40 (2015): 465–72.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography