Journal articles on the topic 'Пироги'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Пироги.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Пироги.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Гринькiв, Ольга. "МIКРОПОЕТИКА ТВОРУ Й ЛIТЕРАТУРНА АНТРОПОЛОГIЯ (до проблеми гастрономiчних кодiв новели I. Франка «Пироги з черницями»)." Літератури світу: поетика, ментальність і духовність 15 (December 19, 2021): 7–20. http://dx.doi.org/10.31812/world_lit.v15i0.4542.

Full text
Abstract:
У статтi розглянуто такий важливий аспект цiлiсностi лiтературного твору, як мiкропоетика. Водночас простежено зв’язок антропологiї iз структурою художньої цiлiсностi. Зроблено висновок про роль уречевленого та предметного рядiв твору, його семiотичнi сенси, соцiокультурний статус. Теоретичну концепцiю розглянуто на прикладi новели I. Франка «Пироги з черницями», у якiй сюжетоутворюючими є гастрономiчнi коди. Їжа постає центральним образом iз численними додатковими семантичними конотацiями, контекстуальними смислами, потужним психологiчним пiд текстом. Акцентовано на антропологiчних характеристиках мотиву їжi, її тiсному зв’язку з внутрiшньою поведiнкою людини, культурно-iсторичною епохою.Гастрономiчнi коди характеризуються потужною моделюючою функцiєю, здатнi вiдтворювати найзагальнiшi тенденцiї соцiально-історичного життя. Зроблено висновок про щiльний зв’язок цього рiвня поетики з iншими рiвнями структури лiтературного твору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Нікітенко, О. І. "РЕЦЕНЗІЯ НА МОНОГРАФІЮ І. С. ПИРОГИ «МЕХАНІЗМ ПОДАТКОВОГО СТИМУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ»." Прикарпатський юридичний вісник, no. 2(27) (January 31, 2020): 208–9. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i2(27).220.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ЖИЛЬЦОВА, М. С., О. А. КУЗНЕЦОВА, Д. Г. КУРЕНОВА, and Е. В. КРИВОШЕЕВА. "STEP-BY-STEP MARKET ANALYSIS IN THE CONTEXT OF FINDING OPTIMAL SOLUTIONS FOR BUSINESS." Известия вузов. Пищевая технология, no. 4(388) (December 12, 2022): 117–24. http://dx.doi.org/10.26297/0579-3009.2022.4.21.

Full text
Abstract:
Показано влияние пандемийных ограничений 2020–2021 гг. на предприятия малого бизнеса, в частности предприятия общественного питания. Проведен ступенчатый анализ рынка выпечки (осетинские пироги и пицца), реализуемой в заведениях общественного питания города Краснодара. На основе результатов маркетинговых исследований в сети предприятий общественного питания «Вкус Традиций» предложены элементы тактического и стратегического планирования для повышения конкурентоспособности и эффективности компании. The impact of pandemic restrictions in 2020–2021 on small businesses, in particular catering enterprises, is shown. A step-by-step analysis of the baking market (ossetian pies and pizza) sold in public catering establishments of the city of Krasnodar was carried out. Based on the results of marketing research in the network of catering enterprises «Vkus traditsiy», elements of tactical and strategic planning are proposed to increase the competitiveness and efficiency of the company.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Vlasenko, V., and V. Krivoruk. "Вплив інуліну з топінамбура для виробництва пирогів пониженої енергетичної цінності." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 75 (February 5, 2017): 110–14. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7522.

Full text
Abstract:
Досліджено доцільність використання інуліну з топінамбура в борошняних кулінарних виробах на основі використання фізіологічно функціональних сировинних інгредієнтів. Досліджено можливість застосування інуліну при виробництві борошняно-кулінарних виробів діабетичного та дієтично-функціонального призначення. Для визначення оптимального дозування інулін вносили в тісто в суміші з борошном у кількості 3, 5, 7% від маси борошна. Контрольними зразками були пиріг без інуліну (контроль 1) і пиріг, який містить в рецептурі 2% цукру і 3% жиру (контроль 2). Встановили, що при внесенні інуліну в кількості 3% питомий обсяг пирога збільшується на 7,2%, пористість – на 2,4% порівняно з контролем 1, а при внесенні інуліну в кількості 5% – на 4,6%, пористість – на 1,6%. При цьому зразки пирога з внесенням інуліну в кількості 3% за фізико-хімічними показниками помітно наближаються до зразків пирога, що мають в рецептурі 2% цукру і 3% жиру. Поряд з фізико-хімічними показниками пирога з внесенням інуліну в кількості 3% кулінарний виріб володіє також відмінними органолептичними показниками: має більш інтенсивне забарвлення кірочки, рівномірну структуру пористості м'якушки, приємний смак і аромат порівняно з контрольними зразками, а також при дозуванні препарату в кількості 5 і 7%. За фізико-хімічними показниками найкращими були зразки пирога при внесенні інуліну в суміші з борошном, при цьому збільшення питомого об’єму склало 7%, пористості – 1,3% порівняно зі зразками пирога з внесенням інуліну у вигляді гелю. Загальна органолептична оцінка показала, що зразки пирога з внесенням інуліну в суміші з борошном перевершують інші зразки за всіма показниками. Встановлено, що при впливі інуліну на якість клейковини в кількості 3% від маси борошна збільшувалася кількість сирої клейковини на 3,6%, гідраційна здатність – на 1,4%, величина деформації стиснення знизилася на 11,1%, встановлено зменшення розтяжності на 9,1% порівняно з контрольними зразками. При використанні автоматизованого пенетрометра АП-4/2 для визначення зміни структурно-механічних властивостей м'якушки пирога в процесі його зберігання через 3, 16, 24, 48 годин після випічки було проаналізовано і досліджено, що внесення інуліну в кількості 3% в суміші з борошном сприяє збереженню свіжості борошняних кулінарних виробів більш тривалий час, аніж контрольний зразок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Цапун, Раїса, and Валентина Сінельнікова. "Весільний обряд на Житомирському Поліссі: до питання збереження традиційної культури (атрибутика та символіка передвесільного циклу)." Вісник КНУКіМ. Серія «Мистецтвознавство», no. 50 (June 27, 2024): 92–103. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1176.50.2024.306798.

Full text
Abstract:
Мета статті – висвітлити питання збереження основних етапів передвесільного циклу родинної обрядовості Житомирського Полісся, проаналізувати семантично-змістовний складник обрядодій та функціональний аспект системи персонажів окресленого етапу весільного обряду; дослідити символіку весільних атрибутів, музичного матеріалу та фольклорних текстів, що є притаманними названій традиції. Результати дослідження. На підставі польових матеріалів історико-етнографічної експедиції 2011–2012 рр. схарактеризовано комплекс передвесільних звичаїв та обрядів і проаналізовано складники традиційної передвесільної обрядовості, зафіксовані в селах Житомирського Полісся. Автори описують основні атрибути передвесільного циклу, розкривають семантично-символічний складник обрядодій: «змовини», «сватання», «коровай», «вінки». Особлива увага надається опису особливостей випікання короваю як головного символу українського весілля та інших «предметів-маркерів» передвесільного циклу (обрядові пироги – печиво, свічки для молодят, весільне деревце). Наукова новизна. У статті вперше оприлюднено, проаналізовано та введено в наукове коло фольклорно-етнографічну інформацію з експедиційних записів від інформантів недосліджених раніше сіл Центрального Полісся. Висновки. Зафіксований під час експедицій 2011–2012 рр. матеріал є значущим, оскільки дозволяє сформулювати висновки щодо стану збереження весільного обряду певного локусу, зокрема в аспекті його поступової десакралізації. Етнографічно багатий український весільний обряд Центрального Полісся ще й донині збережений у пасивній пам’яті інформантів старшого покоління та містить значну кількість архаїчних реліктових елементів, зокрема використання хліба в усіх сімейних обрядах, локальне збереження типових ритмоформ обрядових наспівів тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тельвак, В. В. "Грушевськіана Руслана Пирога." Архіви України, no. 2/3 (2011): 290–98.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Санти, Анастасия. "Кусок виртуального пирога." Украинский туризм, no. 4 (2007): 48–50.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Санти, Анастасия. "Кусок виртуального пирога." Украинский туризм, no. 4 (2007): 48–50.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Веселова, Э. Ш. "КРОШКИ ОТ АРКТИЧЕСКОГО ПИРОГА." Журнал «ЭКО» 47, no. 8 (July 9, 2018): 33. http://dx.doi.org/10.30680/eco0131-7652-2017-8-33-46.

Full text
Abstract:
<p align="justify">В последние годы в российской Арктической зоне наблюдается беспрецедентный для постсоветского периода рост экономической активности. Но, несмотря на то, что большая часть сухопутных арктических территорий РФ административно относится к Уральскому и Сибирскому федеральным округам, эта активность проходит мимо большинства их соседей. О том, как распространить экономический эффект от реализации северных проектов за пределы Арктической зоны и вовлечь в процесс освоения Арктики научный и промышленный потенциал Урала и Сибири, шла речь на совместном совещании полномочных представителей Президента РФ в Сибирском и Уральском федеральных округах, при участии представителей науки, бизнеса и губернаторов сибирских и уральских регионов. </font>
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Телевной, Игорь. "США Мой американский пирог." Мир туризма, no. 4 (2019): 30–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Иванов, Александр Сергеевич, Здислав Витольдович Специус, Александр Васильевич Толстов, and Игорь Викторович Ащепков. "О составах хромистых пиропов лерцолитовых парагенезисов из неалмазоносных и алмазоносных кимберлитов." Вестник ВГУ. Серия: Геология, no. 3 (July 17, 2019): 122–26. http://dx.doi.org/10.17308/geology.2019.3/1823.

Full text
Abstract:
Пироп относится к числу ведущих индикаторных минералов большинства мантийных парагенезисов в кимберлитах. Кроме того, несомненно, он наиболее информативен и наиболее изучен как представитель минералов мантийных пород перидотитового и эклогитового состава. Классической остается на сегодняшний день классификация составов пиропов, которая основана на диаграмме Н. В. Соболева СаО–Cr2O3 [1]. Дискретные поля на диаграмме позволяют отнести состав пиропа к конкретным парагенезисам. В данной работе показано, что редкоземельные элементы неравномерно накапливаются в составах пиропов из алмазоносного кимберлита трубка Сюльдюкарская и неалмазоносного кимберлита трубки Шандонгу [2]. Пузырьковые диаграммы дополняют информацией популярную диаграмму. При этом у графика появляется новая информация, которая показывает критерии различия по этим признакам составов пиропов из алмазоносных и неалмазоносных кимберлитов. В работе определены дополнительные характерные особенности для составов пиропов лерцолитовых парагенезисов из алмазоносных кимберлитов и неалмазоносных кимберлитов по содержаниям марганца и магния. Для алмазоносных кимберлитов характерны составы пиропов лерцолитовых парагенезисов с повышенными значениями окиси марганца более 0,4 % весовых и пониженными значениями окиси магния менее 20 % весовых.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Levochskaya, Elena F. "“DID YOU BAKE CABBAGE SOUP, DID YOU BOIL PIES?” WEDDING SENTENCES. TEXTS AND COMMENTS BOOK REVIEW: RUSSKIE SVADEBNYE PRIGOVORY V ARKHIVNYH KOLLEKTSIYAKH XIX – PERVOI POLOVINY XX V. [RUSSIAN WEDDING SENTENCES IN ARCHIVAL COLLECTIONS OF THE 19TH – FIRST HALF OF THE 20TH CENTURIES] / COMP., INTRODUCTORY ARTICLE, PREP. OF TEXTS, COMMENT. BY YU.A. KRASHENINNIKOVA. MOSCOW: INDRIK, 2021. 712 P." Folklore: structure, typology, semiotics 6, no. 1 (2023): 139–44. http://dx.doi.org/10.28995/2658-5294-2023-6-1-139-144.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Pushkarev, Vladimir, and Vladimir Trukhin. "The easter semiotics of the “albazin pie”." St.Tikhons' University Review 101 (August 31, 2021): 34–45. http://dx.doi.org/10.15382/sturii2021101.34-45.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Ильин, М. В. "Слоеный пирог политики: порядки, режимы и практики." Политические исследования. ПОЛИС, no. 3 (141) (2014): 111–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Стоянова, Елена. "Пирог и баница: сходство и различие лингвокультурных концептов." Acta Universitatis Lodziensis. Folia Linguistica Rossica, no. 12 (May 11, 2016): 163–75. http://dx.doi.org/10.18778/1731-8025.12.15.

Full text
Abstract:
Целью статьи является установление лингвокультурного сходства и своеобразия русского концепта пирог и болгарского концепта баница. Сходство и различие концептов оценивается на уровне фактуального плана и путем сопоставления культурной составляющей как духовной ценностной основы формирования и развития моделей мировосприятия и нравственных ориентиров, кодируемых в семантике концепта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Олійник, В. "Миколв Пирогов і Україна." ЄвроАтлантика, no. 2 (2011): 60–77.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Глебов, Л. С., and Е. В. Глебова. "Пиролиз гидроочищенного вакуумного газойля." Нефтехимия 55, no. 3 (2015): 250–52. http://dx.doi.org/10.7868/s0028242115020100.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Драгосавац, Бранка. "Четири деценије институција културе и образовања у Пироту или Aјмо, Јово, наново." Читалиште 19, no. 37 (December 28, 2020): 47–59. http://dx.doi.org/10.19090/cit.2020.37.47-59.

Full text
Abstract:
У раду је приказан развој просветних и културних институција у Пироту од његовог припојења Краљевини Србији 1877. године до краја Првог светског рата. Прве основне школе основане су још 1838, а након припајања Србији оне су, са мање или више успеха, обновљене и наставиле свој рад, али по новим школским програмима. Након основних, формиране су стручне школе, отворене неколике штампарије, а затим покренуте и новине. Прва Читаоница у Пироту почела је са радом 1872. и у овој години би требало тражити заметке библиотекарства. После 1877. формирано је више библиотека, читаоница и једно читалиште у Пироту, све до 1909. године, када се Указом краља Петра I Карађоревића оснива прва Јавна библиотека. Балкански ратови, а затим и Први светски рат готово су у потпуности уништили институције настале пре 1918. године, чиме је завршена почетна фаза културног развоја Пирота.До сада објављени радови највећим делом доносе историјске чињенице о свим културним или просветним институцијама, оснивању штампарија и појави штампе у Пироту и извесно је да се њихов развој уклапао у развојне токове држава под чијом управом се налазио. Осим тога, садрже и податке о томе да је град имао све предуслове за бржи развој просвете и школства, као основе за формирање свих типова библиотека – од читаоница, преко школских и радничких библиотека, до јавне библиотеке коју користи највећи круг корисника, а које су директна последица писмености и образовне структуре становништва. Међутим, ниједан од ових текстова не нуди објашњење због чега је, поред свих ових напора и врло раног формирања школа и библиотека, неписменост у Пироту на размеђи два века била још увек огромна, нарочито међу женским становништвом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Лукашев, Андрей. "Вид с неба: Залив Уолкотт в Австралии. Соленный пирог." Вокруг света, no. 1 (2868), январь (2013): 144.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Ильин, Михаил. "“Flaky Pastry” of Politics: Recipes and Improvisations." Полис. Политические исследования, no. 1 (January 25, 2016): 88–103. http://dx.doi.org/10.17976/jpps/2016.01.07.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Зайченко, В. М., М. И. Князева, А. Ю. Крылова, А. Б. Куликов, and Ю. М. Фалеева. "ПИРОЛИЗ КОФЕЙНОЙ ШЕЛУХИ И ПЕРГАМЕНТА." Химия твердого топлива, no. 1 (2021): 67–72. http://dx.doi.org/10.31857/s0023117721010114.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Андрейков, Е. И., И. С. Амосова, Ю. А. Диковинкина, and М. Г. Первова. "Пиролиз полиолефинов в высококипящих растворителях." Химия твердого топлива 2013, no. 4 (2013): 19–28. http://dx.doi.org/10.7868/s0023117713040026.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Андрейков, Е. И., Ю. А. Диковинкина, М. Г. Первова, and О. В. Красникова. "ПИРОЛИЗ ЛИГНИНА В КАМЕННОУГОЛЬНОМ ПЕКЕ." Химия твердого топлива, no. 1 (2017): 9–20. http://dx.doi.org/10.7868/s0023117717010029.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Кацнельбоген, А. Г. "Н. И. Пирогов: идеал женщины." Acta medico-historica Rigensia 1(20) (1992): 292–302. http://dx.doi.org/10.25143/amhr.1992.i.22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

ФРОЛОВ, С. М., В. И. ЗВЕГИНЦЕВ, И. О. ШАМШИН, М. В. КАЗАЧЕНКО, В. С. АКСЁНОВ, И. В. БИЛЕРА, and И. В. СЕМЕНОВ. "ДЕТОНАЦИОННАЯ СПОСОБНОСТЬ ВОЗДУШНЫХ СМЕСЕЙ ПРОДУКТОВ ПИРОЛИЗА ПОЛИЭТИЛЕНА." Gorenie i vzryv (Moskva) — Combustion and Explosion 13, no. 2 (May 31, 2020): 48–61. http://dx.doi.org/10.30826/ce20130206.

Full text
Abstract:
По измеренным значениям длины и времени перехода горения в детонацию (ПГД) в эталонной импульсно-детонационной трубе (ЭДТ) определенадетонационнаяспособность(ДС)воздушных смесей продуктов пиролиза полиэтилена (ПЭ) - пирогаза - разного состава. Пирогаз ПЭ получали в реакторе при температуре разложения 650-850 ◦С. Хроматографический анализ пирогаза показал, что при высокой температуре разложения (850 ° С) он в основном состоит из водорода, метана, этилена и этана и имеет молекулярную массу на уровне 5-10 кг/кмоль, а при низкой температуре разложения (650 ◦С) - из метана, водорода, этилена, этана, пропилена и более высоких углеводородов и имеет молекулярную массу на уровне 24-27 кг/кмоль. Показано, что в смесях с воздухом с коэффициентом избытка горючего 0,6 < Ф < 1,6 при нормальном давлении пирогаз ПЭ обладает ДС, близкой к ДС гомогенных воздушных смесей этилена и пропилена. С одной стороны, это свидетельствует о высокой взрывоопасности пирогаза ПЭ, который может образовываться, например, при промышленных и бытовых пожарах. С другой стороны, пирогаз ПЭ может рассматриваться как перспективное горючее для детонационных прямоточных воздушно-реактивных двигателей (ПВРД) на твердомтопливе.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Самойлов, Юрій. ""Пиріг" для авіаторів." Український туризм, no. 5 (2018): 24–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Romashchenko, P. N., N. A. Maistrenko, Al A. Kurygin, and V. S. Dovganiuk. "All-Russian scientific and practical conference dedicated to the 180<sup>th</sup> anniversary of the department and clinic of faculty surgery named after S.P. Fedorov." Grekov's Bulletin of Surgery 181, no. 1 (September 20, 2022): 140–42. http://dx.doi.org/10.24884/0042-4625-2021-181-1-140-142.

Full text
Abstract:
Кафедра была основана 3 марта 1841 г. по предложению Николая Ивановича Пирогова. Он обращал внимание на то, что молодые врачи почти не имеют практической подготовки и оказываются беспомощными у постели больного. Для устранения этого пробела в образовании врачей Н. И. Пирогов предложил создать в академии, помимо двух существовавших хирургических кафедр, на которых проводились только теоретические занятия, еще одну с собственной клинической базой. Таким образом, впервые в истории Императорской медико-хирургической академии была организована клиническая кафедра во 2-м Сухопутном госпитале, получившая название госпитальной хирургической клиники, а ее первым руководителем стал Н.И. Пирогов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Ильин, Михаил. "«Flaky pastry» of politics: orders, regimes and practices." Полис. Политические исследования (Polis. Political Studies), no. 3 (May 26, 2014): 111–34. http://dx.doi.org/10.17976/jpps/2014.03.08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Віват, Г. І., and О. І. Філіпенко. "ФАХОВА ТЕРМІНОЛОГІЯ – НЕОБХІДНИЙ ЕЛЕМЕНТ БУДЬ-ЯКОЇ ГАЛУЗІ ВИРОБНИЦТВА." Grain Products and Mixed Fodder’s 22, no. 4 (July 17, 2023): 40–46. http://dx.doi.org/10.15673/gpmf.v22i4.2575.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано значення фахової термінології у будь-якій галузі науки, культури, техніки. Простудійовано також питання стандартизації термінології, тобто вироблення термінів-еталонів, термінів-зразків, унормування термінології в межах однієї країни (якщо це національний стандарт) або в межах групи країн (якщо це міжнародний стандарт). Безпосередньо здійснено комплексне дослідження шляхів формування та становлення окремих термінів у галузі виробництва й переробки зернової продукції, таких як «зла́ки» [zlа́ky], «зернó» [zernó], «збіжжя» [zbijjia], «бóрошно» [bóroshno], «крупа́» [krupа́], «су́ржик» [surjyk]. Зроблено зауваги до варіювання терміну «хліб» [hlib] в українській та інших слов’янських мовах. Звернено також увагу на процес детермінологізації деяких слів української мови, зокрема, на термін «мука́» [mukа́]. Простежено й шляхи становлення та адаптації термінів «пироги́» [pyrohу́], «варе́ники» [varе́nyky] в українській та інших слов’янських мовах. У процесі студій було використано досвід деяких попередніх дослідників, академічні словники та іншу історичну документацію. Прикметним є й те, що для доведення раціональності обговорюваного матеріалу приклади було взято як із наукової літератури, так і з художніх творів, зокрема поетичних, різних авторів української та інших слов’янських мов. Таким чином, результатом роботи стало всебічне обґрунтування шляхів термінотворення та детермінологізації окремих сегментів зернопереробної та борошномельної галузі виробництва (зла́ки [zlа́ky], збіжжя [zbijjia],су́ржик [surjyk], хліб [hlib], мука́ [mukа́], бóрошно [bóroshno], крупа́ [krupа́], пироги́ [pyrohу́], варе́ники [varе́nyky]) в українській мові та в деяких інших слов’янських мовах. Плідним також вважаємо студіювання процесу термінологізації в українській мові та справи стандартизації термінів у світовій практиці й розгляд його особливостей в українській мові, оскільки цей процес в українській мові вважаємо незакінченим і таким, що потребує подальшого пильного опрацювання. Вказано також на перспективні шляхи для подальшого опрацювання та оприявнення репрезентованої в цій статті тематики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Бойчак, М. П. "Пирогов М.І. - як військово-польовий терапевт." Військова медицина України 17, no. 3/4 (2017): 160–68.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Костюченко, А. "Николай Пирогов: лишь бы хватило жизни." Личности, no. 10 (62) (2013): 44–65.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Андрейков, Е. И., Л. Ф. Сафаров, М. Г. Первова, and А. В. Мехаев. "Пиролиз поликарбоната в среде каменноугольного пека." Химия твердого топлива 2016, no. 1 (2016): 13–21. http://dx.doi.org/10.7868/s0023117716010023.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

KASHIRSKII, V. "СКОРОСТНОЙ ОКИСЛИТЕЛЬНЫЙ ПИРОЛИЗ ВЫСОКОСЕРНИСТЫХ СЛАНЦЕВ ПОВОЛЖЬЯ." Oil Shale 14, no. 4 (1997): 605. http://dx.doi.org/10.3176/oil.1997.4.06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Погосян, Н. М., М. Дж. Погосян, С. Д. Арсентьев, Л. Н. Стрекова, Л. А. Тавадян, and В. С. Арутюнов. "Окислительный пиролиз пропана с добавками этилена." Нефтехимия 56, no. 6 (2016): 612–16. http://dx.doi.org/10.7868/s0028242116060174.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Glonti, R., L. Kvitkovsky, and E. Astakhova. "СТУПЕНЧАТЫЙ ИЗОТЕРМИЧЕСКИЙ ПИРОЛИЗ ГОРЮЧИХ СЛАНЦЕВ КОЦЕБИНСКОГО МЕСТОРОЖДЕНИЯ." Oil Shale 6, no. 4 (1989): 342. http://dx.doi.org/10.3176/oil.1989.4.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Шавелкина, М. Б., П. П. Иванов, Р. Х. Амиров, А. Н. Бочаров, А. И. Драчев, and М. А. Шавелкин. "Плазмохимический пиролиз этанола для получения углеродных наноструктур." Химия высоких энергий 56, no. 2 (2022): 145–50. http://dx.doi.org/10.31857/s0023119321060140.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

СИГАЕВА, С. С., Д. А. ШЛЯПИН, В. Л. ТЕМЕРЕВ, and П. Г. ЦЫРУЛЬНИКОВ. "ПИРОЛИЗ МЕТАНА НА РЕЗИСТИВНОМ ZRO2/SIC КАТАЛИЗАТОРЕ." Журнал прикладной химии 92, no. 9 (September 2019): 1179–87. http://dx.doi.org/10.1134/s0044461819090111.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

БИЛЕРА, И. В. "ОКИСЛИТЕЛЬНЫЙ ПИРОЛИЗ ЭТАНА В УСЛОВИЯХ АДИАБАТИЧЕСКОГО СЖАТИЯ." Gorenie i vzryv (Moskva) - Combustion and Explosion 16, no. 3 (August 31, 2023): 20–28. http://dx.doi.org/10.30826/ce23160303.

Full text
Abstract:
В условиях адиабатического сжатия исследовали окислительный пиролиз этана в диапазоне температур 1100-1450 К. В начальных смесях при постоянном содержании этана 2 %(об.) содержание кислорода изменялось от 0 до 1,05 %(об.). Диапазоны степеней превращения этана 6%-86%, кислорода 8%-97%. Были определены основные (этилен, водород, метан и СО) и второстепенные продукты реакции. Состав смеси продуктов качественно совпадает с продуктами пиролиза этана, ранее исследованного в реакторе адиабатического сжатия. Установлено, что увеличение отношения O2/C2H6 в исследованном диапазоне приводит к монотонному снижению остаточного содержания этана, увеличению остаточного содержания кислорода и к увеличению степени превращения обоих исходных компонентов. С ростом отношения O2/C2H6 происходит увеличение выходов Н2, СО, СН4, ацетилена, бутадиена-1,3 и некоторых других углеводородов. Значение выхода этилена проходит через максимум примерно при α = 0,05.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Khasanov, R. G., T. V. Alushkina, and M. V. Klykov. "Catalytic Pyrolysis of Vacuum Gas Oi." Chemistry and Technology of Fuels and Oils 625, no. 3 (2021): 21–24. http://dx.doi.org/10.32935/0023-1169-2021-625-3-21-24.

Full text
Abstract:
Studies of thermal and catalytic pyrolysis of vacuum gas oil in a flow-type reactor have been carried out. The main regularities in the yield of the target products of the process – ethylene, propylene and butylenes – are revealed. The influence of the catalyst on the change in the conditions of catalytic pyrolysis in comparison with thermal pyrolysis is described. A mathematical model of the process is proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Гильманова, А. А. "Анализ эффективности методов утилизации древесных отходов." ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 96, no. 9 (2023): 37–39. http://dx.doi.org/10.18411/trnio-04-2023-456.

Full text
Abstract:
Проведено исследование эффективности наиболее популярных методов утилизации древесных отходов. Выявлено, что газификация и пиролиз на сегодняшний день остаются одними из востребованных методов утилизации, так как они не требуют больших экономический затрат и наносят минимальный вред окружающей среде.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Доброхотов, Сергей Юрьевич, Sergei Yurevich Dobrokhotov, Владимир Евгеньевич Назайкинский, and Vladimir Evgen'evich Nazaikinskii. "Лагранжевы многообразия и эффективные формулы для коротковолновых асимптотик в окрестности точки возврата каустики." Matematicheskie Zametki 108, no. 3 (2020): 334–59. http://dx.doi.org/10.4213/mzm12673.

Full text
Abstract:
Развивается подход к написанию эффективных коротковолновых асимптотик, основанный на представлении канонического оператора Маслова в окрестности каустик общего положения в виде специальных функций сложного аргумента. Предложен конструктивный способ, позволяющий выразить канонический оператор вблизи точки возврата каустики, отвечающей лагранжевой особенности типа $A_3$ (сборка) через функцию Пирси и ее первые производные. Показано, что и напротив, представление интеграла типа Пирси через канонический оператор оказывается весьма простым способом получения его асимптотики при больших вещественных значениях аргументов в терминах функций Эйри и функций типа ВКБ. Библиография: 44 названия.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Mykhailova, Olena. "SACRED FUNCTION OF THE FESTIVE PIE AMONG ANCIENT ROMANS: ONOMASIOLOGICAL AND CULTUROLOGICAL ASPECTS." Bulletin of Taras Shevchenko National University of Kyiv. Literary Studies. Linguistics. Folklore Studies, no. 2(34) (2023): 86–89. http://dx.doi.org/10.17721/1728-2659.2023.34.16.

Full text
Abstract:
The article represents evolutional changes in modern culture of celebration, the traits of desacralization of traditional festive practices in comparison with the old ceremonial rites of "serving the deity" appropriate, in particular, to Greeks and Romans. In conformity with V. Turner’s universal theory of rite its multilevel structure was determined (symbolic, valuable, teleological and role-playing) as well as important sacred function that insures the integrity of all components. The rite of sacrifice was described as the most important festive ritual aimed at the creation of the channel of communication between the heavenly and the earthly, between gods and people. The assignment of different species of animals and plants’ sacrifice was determined the existence of link between the type of ophir and the deity’s cult was proved, between its zoomorphic and phytomorphic attributes, which had to guarantee the choice of the victim at the deity’s preference. Ancient Greeks and Romans traditionally sacrificed the bulls to Zeus / Jupiter, the cows to Hera / Juno, the horses to Poseidon / Neptune, the ear of cereals to Demeter / Ceres etc., and those who lacked the money to buy animals, had to choose animal and vegetable substitutes to bloody sacrifice – pies in the form of animalistic figures. The sacred assignment of festive banquet after the sacrifice ritual was grounded, when joint consumption of food symbolized an accord between gods and people and was aimed at winning support of the celestials and to ensure receiving divine favour. Names of bakery product were analyzed, in particular, pies, that ancient Romans used as bloodless sacrifice during both public sacrifice ceremony and festive rituals in the family circle. Conclusion was made that metaphthonyтy is major means of nomination, language formulas of dedication and examples of the use of pies’ names in the works of such famous Roman authors as Cato, Ovid, Horace, Martial and others were illustrated. Derivative mutuality of the names of festive pies and the libation as various types of the ophir deriving from the Latin verb "libare" – to sacrifice – was determined.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

БИЛЕРА, И. В. "ГОМОГЕННЫЙ ПИРОЛИЗ 2-МЕТИЛПЕНТАНА В УСЛОВИЯХ АДИАБАТИЧЕСКОГО СЖАТИЯ." Gorenie i vzryv (Moskva) — Combustion and Explosion 13, no. 1 (February 27, 2020): 33–41. http://dx.doi.org/10.30826/ce20130103.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Рутьков, Е. В., О. А. Беляева, and Н. Р. Галль. "Физические процессы в датчике низкого вакуума типа Пирани." Журнал технической физики 93, no. 2 (2023): 286. http://dx.doi.org/10.21883/jtf.2023.02.54505.187-22.

Full text
Abstract:
Auger electron spectroscopy and thermoresistive methods are used to study the physical processes leading to gas cooling of heated molybdenum filaments in a wide temperature range of 350 - 1300 K and pressures of 760 - 10-3 Torr, corresponding to the operating range of a Pirani-type vacuum sensor. Nitrogen was used as the gas. It is shown that nitrogen atoms chemisorbed on the surface do not contribute to gas cooling, which occurs only due to physisorbed N2 molecules. In the intermediate vacuum region of 10-3 – 1 Torr, the heater is cooled due to the equilibrium between the flux of incident and thermally desorbed molecules, which is well described by the Hertz-Knudsen formula and first-order desorption with an activation energy of ~ 0.55 eV. On the contrary, at high pressures close to atmospheric, this cooling occurs due to the thermal desorption of gas molecules from an almost filled monolayer, which reduces its relative efficiency by many orders of magnitude.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Kolesnikov, S. I., S. N. Babaev, A. I. Lavrenchuk, A. V. Muradov, and M. Yu Kil’yanov. "Catalytic petrol pyrolysis on sillimanite." Proceedings of Gubkin Russian State University of Oil and Gas, no. 3 (2020): 72–84. http://dx.doi.org/10.33285/2073-9028-2020-3(300)-72-84.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Степачёва, Антонина Анатольевна, Анастасия Алексеевна Дмитриева, Юрий Владимирович Луговой, Кирилл Вячеславович Чалов, and Юрий Юрьевич Косивцов. "PYROLYSIS OF PINE WOOD SAWDUST IN THE PRESENCE OF NATURAL ALUMINOSILICATE-BASED CATALYSTS." Вестник Тверского государственного университета. Серия: Химия, no. 3(45) (October 18, 2021): 58–65. http://dx.doi.org/10.26456/vtchem2021.3.7.

Full text
Abstract:
Пиролиз лигноцеллюлозного сырья в ценные продукты является перспективным направлением для переработки отходов деревообрабатывающей промышленности и для получения энергоносителей. Поиск катализаторов, обеспечивающих максимальный выход и теплоценность получаемых продуктов, - это актуальный вопрос в развитии технологии пиролиза. В данной работе были проведены исследования по влиянию катализаторов на основе природных алюмосиликатов на пиролиз сосновых опилок. Было найдено, что катализатор Ni-Red Clay оказывает наибольшее влияние на процесс термодеструкции сосновых опилок, приводя к увеличению выхода жидких и газообразных продуктов пиролиза. Pyrolysis of lignocellulose feedstock into valuable products is a promising direction for processing waste from the woodworking industry and for obtaining energy carriers. The search for catalysts that provide the maximum yield and heat value of the products obtained is an urgent issue in the development of pyrolysis technology. In this paper, studies on the effect of catalysts based on natural aluminosilicates on the pyrolysis of pinewood sawdust were carried out. It was found that the Ni-Red Clay catalyst has the highest influence on the process of thermal degradation of pinewood sawdust, leading to an increase in the yield of liquid and gaseous pyrolysis products.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

А. К. Мергалимова, С. Б. Ыбрай, А. В. Атякшева, and Б. Т. Бахтияр. "ҚАЗАНДЫҚ ӨРТІНЕ АРНАЛҒАН ТАЗА КӨМІР ТЕХНОЛОГИЯСЫ." Bulletin of Toraighyrov University. Energetics series, no. 3,2023 (September 29, 2023): 242–53. http://dx.doi.org/10.48081/dknn7102.

Full text
Abstract:
"Мақалада көмірді арнайы термиялық өңдеу кезінде бөлінетін газ тәрізді отынмен іске қосылатын мазутты ауыстыру мүмкіндігін зерттеудің теориялық және практикалық негіздері, сондай-ақ көмірмен жұмыс істейтін жылу электр станцияларында қазандық қондырғыларын жағудың осы әдісін енгізу қарастырылады. Қажетті газ тәріздес отынды алу үшін көмірдің үш түрін эксперименттік зерттеу нәтижелері берілген. Зерттеу нәтижелері басқа нәтилерімен салыстырылып пиролиз газдың көпшілігі 600-900 °С температурада түзілетіндігі анықталды. Метан мен ауыр көмірсутектердің жоғары концентрациясына байланысты газдың жылулық құндылығы 500 °С-та ең жоғары көрсеткішке ие болады. Көмірден ұшпа отынды алудың бұл процесі көмірді газдандыру процесі емес. Газдандыру технологиялары күрделірек және қымбат. Дегенмен, қарастырылып отырған процестің жоғары температуралы пиролиз және газдандыру процестерінен айырмашылығы, қыздыру тек жанғыш ұшқыш заттардың бөлінуіне қажетті температураларға дейін, қажетті көлемде және жеткілікті жану жылуымен жүзеге асырылады. бұл көмірдің ерекшеліктеріне байланысты. Ұнтақ көмір стансаларында іске қосу мазутының орнын толтыруға қабілетті газ тәріздес отынды алу үшін қатты отынның үш түрі тәжірибелік түрде зерттелді, олардың кен орындары Қазақстанда орналасқан: Майкөбе қоңыр көмірі, Шұбаркөл қоңыр көмірі және Сарыадыр қоңыр көмірі. Кілтті сөздер: көмір, мазут, ұшқыш жанғыш заттар, жылу электр станция, қазандық қондырғы. "
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Сигаева, С. С., В. А. Лихолобов, and П. Г. Цырульников. "Пиролиз метана на термообработанной фехралевой спирали, нагреваемой электрическим током." Кинетика и катализ 54, no. 2 (2013): 208–15. http://dx.doi.org/10.7868/s0453881113010127.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Promdee, K., and T. Vitidsant. "Пиролиз биотоплива – императы цилиндрической – в реакторе с двухшнековым питателем." Теплоэнергетика 2014, no. 8 (2014): 74–80. http://dx.doi.org/10.1134/s0040363614080104.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Чепуров, А. А., and А. И. Туркин. "Изменение состава пиропа в кимберлитовом субстрате при высокихP-Tпараметрах." Геохимия 2015, no. 1 (2015): 83–87. http://dx.doi.org/10.7868/s0016752514110028.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography