Journal articles on the topic 'Перехід'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Перехід.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Перехід.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Гудима, М. М. "Науковий дискурс щодо місця передачі речі в механізмі договірного переходу права власності." Актуальні проблеми держави і права, no. 86 (September 22, 2020): 48–55. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i86.2403.

Full text
Abstract:
Наукова публікація присвячена правовому аналізу значення передачі речі в руслі теоретичного вчення про юридичні факти, дослідженню її місця в механізмі договірного переходу права власності. У статті формулюється відповідь на запитання: чи може договір слугувати самостійним юридичним фактом, що веде до переходу права власності, чи потрібна ще й передача речі, тобто необхідний цілий юридичний склад для настання відповідних правових наслідків. У публікації аналізуються категорії «розпорядчий правочин» та «речовий правочин», наводиться критика підходу щодо самостійності останнього як юридичного факту, що здатен спричинити перехід права власності. Розглянуті сутнісні особливості та проблеми застосування в цивілістиці абстрактної та каузальної моделей переходу речових прав за договором. Висловлені аргументи критики абстрактної моделі передачі речі, виявлені у практичній площині її реалізації, обґрунтовано виваженість законодавчого підходу щодо підтримки каузальної моделі переходу речових прав за договором. У роботі вирішується питання щодо самостійності правочину передачі речі в механізмі переходу права власності чи іншого речового права у ключі аналізу особливостей реальних та консенсуальних договорів. Сформульовано висновок, що в консенсу-альному договорі передача речі становить виконання обов'язку, передбаченого договором, а для реального договору передача речі є невід'ємним елементом фактичного складу самого договору, без якої він уважатиметься неукладеним, тобто таким, що не існував, не відбувся. Для реального договору передачу речі варто розглядати не як самостійну та відірвану від правової підстави дію, здатну спричинити перехід речового права, а як елемент юридичного факту - договору, що тільки разом з останнім здатна спричинити перехід права власності. Відзначено, що передача речі не тотожна передачі права власності, для останньої зазвичай потрібний і обопільний намір, причому такий, що збігається, тобто укладення договору. Обґрунтовано, що договір є самостійним юридичним фактом, що здатен спричинити перехід права власності чи іншого речового права, хоча сам може мати складну структуру, елементами якої можуть виступати передача речі чи інші фактичні дії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Zakharchenko V. "НА ШЛЯХУ ДО ЦИФРОВОГО СТАНДАРТУ СВІТОВОЇ ВАЛЮТНОЇ СИСТЕМИ." Economic forum 1, no. 1 (March 13, 2022): 90–99. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2022-1-11.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено питання щодо переходу на новий стандарт світової валютної системи в контексті світової фінансової кризи 2008 р. та кризи, спричиненої COVID-19. Основною метою дослідження є аналіз проблеми переходу під впливом ряду фундаментальних чинників на новий (цифровий) стандарт світової валютної системи. Систематизація літературних джерел та підходів до вирішення цієї проблеми показала, що в перші післякризові роки більшість авторів акцентувала увагу на необхідності модернізації світової валютної системи на основі паперово-доларового стандарту. Однак у наступні роки наукові пошуки перемістилися в сторону обгрунтування переходу на цифровий стандарт. Це свідчить про те, що світову валютну систему чекає кардинальна «ломка» та швидкий перехід на новий стандарт. Актуальність вирішення даної наукової проблеми полягає в тому, що перехід на цифровий стандарт дозволить запобігти в майбутньому багатьом кризовим ситуаціям. Дослідження проблеми здійснено в такій логічній послідовності: спочатку проаналізовано фундаментальні чинники, що трансформують світову валютну систему, а потім проведено порівняльний аналіз можливих варіантів переходу її на новий стандарт. Методологічним інструментарієм дослідження слугували: системний підхід, методи аналізу й синтезу, історичний, логічного узагальнення, порівняння та ін. Об’єктом дослідження обрано стандарти світової валютної системи, а предметом – вибір оптимального стандарту. У статті виокремлено чинники, які обумовлюють необхідність переходу на цей стандарт, а саме: зміцнення військово-економічного потенціалу Китаю; зростання державного боргу США; необхідність подолання наслідків фінансово-економічних криз; надмірна емісія резервних валют; електронізація грошового обігу. Їх аналіз показав, що можливими варіантами оптимального стандарту світової валютної системи є такі: повернення до золотого стандарту; запровадження так званих «вільних грошей»; перехід на бінарні грошові еквіваленти; створення валютних союзів; підвищення ролі, як світової валюти, спеціальних прав запозичення; створення світової електронної валюти; перехід до віртуальних грошей. Дослідження підтверджує та теоретично доводить, що оптимальним стандартом світової валютної системи на найближчі десятиліття має бути стандарт електронних грошей. Результати дослідження можуть бути корисними в плані запобігання руйнівним наслідкам світових фінансово-економічних криз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Теліга, О. "Перехід на новий рівень." Український юрист, no. 3 (2004): 9–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гудима, М. "До питання щодо правонаступництва у праві власності." Юридичний вісник, no. 4 (February 5, 2020): 229–35. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i4.996.

Full text
Abstract:
Категорія «правонаступництво» доволі часто вживається цивілістичною доктриною та використовується практикою застосування цивільного законодавства. Проте, переважно увага науковців зосереджена на правонаступництві в зобов’язальних правах, незаслужено залишаючи осторонь проблеми та механізми переходу речових прав, зокрема, права власності. Тому вияснення того чи можливе правонаступництво в праві власності, на жаль, однозначного вирішення не має, та й загалом, проблема переходу права власності наразі є малодослідженою. Водночас, питання щодо переходу права власності мають суттєву практичну значимість, адже загальні положення, які мають настільки широке застосування, повинні бути осмислені та обґрунтовані особливо ретельно. Окрім цього, виявлення критеріїв правонаступництва в праві власності, матиме не лише суто теоретичне, а й практичне значення, оскільки похідне набуття права власності, яке може бути віднесеного до правонаступництва, прямо впливає на спектр можливостей правонабувача, що матиме похідний і залежний характер від можливостей попереднього правоволодільця. Саме тому дана наукова публікація присвячена аналізу можливості теоретичного та практичного застосування інституту правонаступництва в праві власності та дослідженню основних проблем теоретичної конструкції «перехід права власності». В роботі аналізуються основні наукові положення, позитивні сторони та недоліки наукових концепцій, міститься їх аргументована критика. На підставі цього висловлено авторське бачення щодо можливості застосування інституту правонаступництва у праві власності, обґрунтовано доцільність вживання юридичної конструкції «перехід права власності» на проти- вагу частіше вживаній «припинення права в одної особи і виникнення її в іншої» та сформульовано теоретичне визначення відповідної правової категорії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Крик, Т. "Частиномовний перехід наголосу в біологічній терміносистемі." Мовознавчі студії, Ч. 2 (2007): 30–32.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лукомська, О. "Перехід прав за іпотечними цінними паперами." Підприємництво, господарство і право, no. 3 (2008): 115–18.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Mandro, Yurii, and Mykhailo Vinichuk. "Деревний попіл як засіб зниження переходу 137Cs із ґрунту в рослини горобини звичайної (Sorbus aucuparia L.) та крушини ламкої (Rhamnus frangula L.) в лісових екосистемах Полісся України." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 12 (November 3, 2018): 19–25. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2015-313-19-25.

Full text
Abstract:
Показано вплив деревного попелу на перехід 137Cs із ґрунту в молоді пагони й листя горобини звичайної та крушини ламкої протягом періоду вегетації в лісових екосистемах Полісся України, забруднених радіонуклідами в результаті аварії на Чорнобильській АЕС. Здійснено порівняльний аналіз ефективності застосування калійного добрива, деревного попелу і їх поєднання як засобів зниження переходу радіоцезію з ґрунту в рослини в перший та другий рік після внесення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шип, Н. "Інтелектуальний перехід від монометодології до методологічного плюралізму." Емінак, no. 1 (21), січень - березень, т. 3 (2018): 101–7.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Макарський, О. "Перехід на "цифру" коментар з Хрещатика,26." Журналіст України, no. 7 (2009): 7–9.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Булавін, Л. А., Д. В. Соловйов, Ю. Є. Горшкова, О. М. Жигунов, О. І. Іваньков, В. І. Горделій, and О. І. Куклін. "Структурний перехід у рідинній системі вода−ліпіди." Ukrainian Journal of Physics 57, no. 6 (June 30, 2012): 623. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe57.6.623.

Full text
Abstract:
У роботі методом малокутового розсіяння рентгенівських променів досліджено мультишарові ліпідні мембрани ДПФХ (1,2-дипальмітоіл-sn-гліцеро-3-фосфатидилхолін) та суміші ДПФХ/ПОФХ (1-пальмітоіл-2-олеіл-sn-гліцеро-3-фосфатидилхолін) у співвідношенні 3:1 у надлишку води. Отримано температурні залежності періодів повторювання ліпідних бішарів у діапазоні температур 20–55 ºС. Порівняльний аналіз кривих розсіяння відмультишарових мембран показав, що нижче температури 40 ºС в суміші ліпідів існує додаткове впорядкування з періодом повторювання 66 Å, яке пов'язано, на нашу думку, з поділом фаз ліпідів. Також у суміші спостерігається зникнення так званої ріпл-фази (хвилеподібної фази) ліпіду ДПФХ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Воронянський, О. В. "ПРОБЛЕМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СУБ’ЄКТНОСТІ В ПОСТІНДУСТРІАЛЬНОМУ СУСПІЛЬСТВІ." Сучасне суспільство: політичні науки, соціологічні науки, культурологічні науки 2, no. 1-18 (2019): 37–47. http://dx.doi.org/10.34142/24130060.2019.18.2.04.

Full text
Abstract:
Перехід економічної системи на постіндустріальний рівень кардинально змінив соціальну структуру суспільства. Організований робітничий клас і його масові партії, чия ідеологія базувалася на усвідомленні системної класової спільності в процесі виробництва, поступилися місцем не пов’язаним із цим процесом дрібним спільнотам, які об’єднуються на основі культурних кодів споживання. Відповідно, перехід від класової суб’єктності індустріального суспільства до фрагментованої декласованої суб’єктності постіндустріалізму для більшості населення означає відмову від боротьби за реальні інтереси на користь сформованих політичною елітою симулякрів цих інтересів. Дії таких суб’єктів у межах нав’язаних їм кодів культури споживання не призводить до зміни реального політичного порядку, не дозволяють, а лише тимчасово компенсують зростаючі структурні політичні конфлікти. У період постіндустріального суспільства вичерпання можливостей ринкового розподілу ресурсів створює тенденцію переходу від реальної економічної діяльності до ренто-орієнтованої поведінки. Однак така форма задоволення соціальних запитів створює загрозливу тенденцію до самознищення самої інфраструктури сучасного суспільства і подальшої фрагментацією простору політичної суб’єктності. Повернення реальної політичної суб’єктності більшості може бути пов’язано з трансформацією розрізнених груп у новий політичний клас. Ці цілі мають на увазі легітимізацію нового політичного порядку, в якому ієрархія доступів до ресурсів суспільства перестає бути ключовим фактором соціальної стратифікації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Щербина, М. "Перехід права оренди земельної ділянки при переході права на об"єкти нерухомості, як на ній розташовані." Юридична Україна, no. 2 (146) (2015): 50–56.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Кириленко, Олександр Васильович. "Особливості роботи Об’єднаної енергетичної системи України в синхронному режимі з європейською континентальною енергетичною системою." Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, no. 5 (May 24, 2022): 39–44. http://dx.doi.org/10.15407/visn2022.05.039.

Full text
Abstract:
У доповіді зазначено. що в процесі підготовки Об’єднаної енергетичної системи України до переходу на синхронну роботу з об’єднанням енергосистем європейських країн постала ціла низка науково-технічних завдань, у вирішенні яких активну участь брали профільні установи НАН України. Ці роботи виконувалися в рамках серії цільових програм наукових досліджень НАН України «Об’єднання». Отримані результати дали змогу в складних умовах успішно реалізувати перехід ОЕС України на режим повної синхронізації з європейською енергетичною мережею ENTSO-E і відокремлення від енергетичних систем Росії та Білорусі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

АВРАМЕНКО, Оксана, Ольга РЯБОШАПКА, and Тетяна ЖУРАВКО. "НАСТУПНІСТЬ У РОБОТІ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА СУЧАСНОЇ ШКОЛИ." Acta Paedagogica Volynienses, no. 3 (October 27, 2021): 3–8. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2021.3.1.

Full text
Abstract:
У статті розкрито поняття наступності роботи закладу дошкільної освіти та школи. Школа і заклад дошкільної освіти – дві суміжні ланки в системі освіти, і їхнє завдання – забезпечити якісний педагогічний та психологічний супровід, що дозволяє не лише здолати труднощі, що виникають у дитини, але і забезпечити їх профілактику. Наступність у роботі закладу дошкільної освіти і школи повинна передбачати зорієнтованість і вихователів закладів дошкільної освіти, і вчителів початкової школи на сумісну діяльність з дітьми, яка враховує вікові особливості розвитку дитини, спонукає її до творчого самовиявлення, зберігає унікальність і самобутність певного періоду дитинства, забезпечує безкризовий перехід дошкільника у позицію особистості другого дитинства і водночас віддзеркалює розвивальний характер освіти. Наступність дошкільного і шкільного навчання допомагає забезпечити ефективний поступовий розвиток дитини, його успішний перехід на наступну ступінь навчання. Саме тому сучасні тенденції розвитку дошкільної і початкової ланок освіти мають багато спільного, зокрема передбачають орієнтацію на особливості дитини, створення сприятливих умов для форму- вання у неї належної спрямованості, самосвідомості, позитивної самооцінки, самоповаги та шанобливого став- лення до тих, хто її оточує, конструктивних мотивів поведінки, нахилів, потреб характеру, пізнавальних, психічних процесів тощо. Освітній процес має бути спрямований на становлення особистості дитини. Усі форми роботи з наступності створюють загальний сприятливий фон для розвитку дітей як у закладі дошкільної освіти, так і в початковій школі. Завдання сучасного закладу дошкільної освіти – підготувати дітей до шкільних навантажень та безболісного переходу до навчання у Новій українській школі. Наступність забезпечує органічне продовження розвитку, навчання та виховання. А пошук нових підходів до цього питання сприяє успішному розв’язанню завдань безперервної освіти. Адже вкрай важливо зробити безболісним для дитини перехід від однієї вікової сходинки до наступної, максимально зблизити умови розвитку виховання і навчання старших дошкільників і молодших школярів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Zinich, P. P., V. M. Pushkarev, M. Yu Bolgov, B. B. Guda, and V. V. Pushkarev. "Молекулярні механізми утворення метастазів. Маркери метастазування при карциномах щитоподібної залози (огляд літератури)." Endokrynologia 25, no. 3 (October 6, 2020): 227–42. http://dx.doi.org/10.31793/1680-1466.2020.25-3.227.

Full text
Abstract:
Метастази є причиною 90% смертей від солідних пухлин. Процес метастазування передбачає вихід ракових клітин із первинної пухлини, їх перехід у кровоносну, або іншу транспортну систему і, нарешті, колонізація та проліферація у віддаленому органі. В огляді описано процес розвитку метастатичної клітини, зумовлений генетичними, епігенетичними, позиційними змінами, сигналами оточуючих клітин. Під час епітеліально-мезенхімального переходу пухлинні клітини частково і тимчасово дедиференціюються, змінюють свою форму в бік неполяризованої, рухливої, веретеноподібної клітини. Цей перехід дає можливість налагодити експресію генів та придбати фенотип стовбурових клітин. Розглядаються також механізми мобільності та інвазивності пухлинних клітин, процеси інтравазації, транспортування, хомінгу. Значна увага приділена утворенню пре-метастатичної ніші, яка характеризується імуносупресією, запальними процесами, інтенсивним ангіогенезом, пермеабілізацією судин, активним лімфангіогенезом, специфічним органотропізмом та високою ефективністю перепрограмування. Детально проаналізований процес колонізації метастатичної ніші пухлинними клітинами, участь у ньому клітин імунної системи, інших клітин крові, прогеніторів кісткового мозку, екзосом, які утворюються в оточенні первинної пухлини, метаболічних ферментів та прозапальних цитокінів. Акцент зроблено на процес метастазування пухлин щитоподібної залози (ЩЗ). Наведені та проаналізовані основні маркери метастазування для карцином ЩЗ для всіх етапів метастатичного каскаду. Описані супресори метастазування, оцінений вплив мікрооточення пухлини, значення запальних процесів та інших патологій у виникненні і про-гресії карцином ЩЗ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Величко, В. "Чи обумовлений історично перехід Китаю до ринкового господарства?" Хроніка - 2000, Вип. 1 (83) (2010): 309–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Кончук, Н. С. "Перехід на бік ворога як форма державної зради." Наше право, no. 4 (2015): 98–103.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Лазарук, Я. "Перехід іспанської преси до демократії (1976-1984 рр.)." Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія: Історичні науки", no. 21 (269) (2013): 105–10.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Рєпнова, Т. П. "Перехід до активних форм саморегуляції психосоматики в підлітків." Практична психологія та соціальна робота, no. 8 (185) (2014): 44–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Зальотін, В. М., and Я. С. Бабич. "Перехід до е-нотаріату як протиепідемічний захід держави." Прикарпатський юридичний вісник, no. 5(34) (February 23, 2021): 105–9. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i5(34).656.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячено впливу інфекційної хвороби COVID-19 на функціонування нотаріату в Україні та світі. Охарактеризовано законодавче регламентування протидії держави інфекційним захворюванням за законодавством України. Враховуючи невичерпність протиепідемічних заходів держави на рівні законодавства, доведено, що запровадження е-нотаріату можна розглядати як один із протиепідемічних заходів держави. Виокремлено особливість електронного нотаріату як протиепідемічного заходу - після перемоги над хворобою е-нотаріат не потребує скасування. Констатовано, що е-нотаріат є частиною е-врядування, адже заснований на взаємодії державних реєстрів та інформаційно-комунікаційних ресурсів. Розкрито технологічні складники електронного врядування та електронного нотаріату за законодавством України, а саме електронний документообіг та ідентифікацію особи у правовідносинах з електронним документообігом. Розглянуто сучасний стан е-врядування в Україні та зроблено висновок про готовність України до запровадження е-нотаріату. Надано визначення е-нотаріату як забезпеченої державою можливості віддаленого вчинення нотаріальних дій під час ідентифікації усіх її учасників та завдяки функціонуванню державних інформаційно-комунікаційних систем. Згадано регламентування роботи нотаріату в умовах розповсюдження COVID-19 в Україні та констатовано його недостатність. Розкрито іноземний досвід застосування протиепідемічних заходів державами у зв'язку із розповсюдженням COVID-19: внесення змін у законодавство, що регулює функціонування нотаріату (Філіппіни, Австрія, Естонія), або ж запровадження електронного нотаріату загалом (Бельгія, Бразилія, Сполучені Штати Америки). Зроблено висновок про необхідність запровадження електронного нотаріату як протиепідемічного заходу в Україні та невіддільного складника електронного врядування загалом. Виокремлено такі обов'язкові елементи майбутнього українського е-нотаріату, як: ідентифікація учасників нотаріальних дій із застосуванням кваліфікованих електронних підписів та відеозв'язку; віддалений доступ учасників нотаріальних дій до усіх необхідних реєстрів; повністю електронне діловодство нотаріусів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Булавін, Л. А., О. М. Алєксєєв, Л. М. Гаркуша, Ю. Ф. Забашта, and С. Ю. Ткачов. "Застосування віскозиметричного методу для вивчення конфігураційних переходів у водних розчинах глюкози." Ukrainian Journal of Physics 56, no. 5 (February 13, 2022): 450. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe56.5.450.

Full text
Abstract:
Отримано значення зсувної в'язкості водних розчинів глюкози в інтервалі концентрацій 12,5–100 г/л і температур 293–353 К.Інтерпретацію експериментальних даних проведено на основі теоретичної моделі А. Ейнштейна. Визначено кількість молекул глюкози, що знаходяться в конфігураціях "крісло" та "човен" за різних температур. Одержано значення термодинамічних параметрів, які характеризують конфігураційний перехід "крісло–човен" молекули глюкози. Визначено кількості молекул води, що утворюють гідратну оболонку обох вказаних конфігурацій. Показано, що при згаданому переході практично повністю руйнується гідратна оболонка молекули глюкози. Встановлено, що зв'язки молекули глюкози в конфігурації "крісло" деформовані. Одержано оцінку для енергії деформації цих зв'язків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Гордієнко, О. І., and В. П. Мовчан. "ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ." Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), no. 10 (April 26, 2022): 162–69. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2022.10.21.

Full text
Abstract:
Сучасний навчальний процес у ЗВО часто призводить до погіршення здоров’я студентів. Перехід студентів на технології дистанційного навчання, на думку фахівців, може викликати несприятливі зміни функціонального стану через низький руховий компонент та значне психічне напруження. Така ситуація вимагає вдосконалення раціональної організації рухової діяльності студентів при дистанційному навчанні. Мета – розкрити спеціально організовані форми рухової активності студентів в умовах дистанційного навчання та дослідити особливості впливу рухового режиму на показники фізичного стану досліджуваних. Методи дослідження: аналіз науково-методичної літератури, педагогічне, соціологічне спостереження, метод функціональних тестів, метод індексів, методи математичної статистики. Дослідження проводили в Переяславському університеті імені Григорія Сковороди. У дослідженні взяли участь 136 студентів – 68 хлопчиків та 68 дівчат. Результати. Аналіз результатів дослідження показує, що перехід на дистанційне навчання призвів до зниження фізичної активності студентів, збільшення тривалості їх перебування за комп’ютером, що відбилося на погіршенні їх самопочуття. Для покращення рухового режиму учнів нами була розроблена спеціально організована тижнева модель фізичної активності, яка включала: перелік форм занять фізкультурою, кількість годин на тиждень, їхню розрахункову енергетичну цінність та визначаємо зміст кожної форми занять, годин. Модель спрямована на досягнення адекватних стандартів фізичної активності та споживання енергії. Впровадження запропонованої моделі в спосіб життя студентів мало покращити їхній фізичний стан та самопочуття. Висновки. Результати дослідження свідчать про доцільність впровадження розробленої моделі рухової діяльності спеціально організованої в режимі студентів в умовах дистанційного навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Гордієнко, О. І., and В. П. Мовчан. "ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ." Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), no. 10 (April 26, 2022): 162–69. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2022.10.21.

Full text
Abstract:
Сучасний навчальний процес у ЗВО часто призводить до погіршення здоров’я студентів. Перехід студентів на технології дистанційного навчання, на думку фахівців, може викликати несприятливі зміни функціонального стану через низький руховий компонент та значне психічне напруження. Така ситуація вимагає вдосконалення раціональної організації рухової діяльності студентів при дистанційному навчанні. Мета – розкрити спеціально організовані форми рухової активності студентів в умовах дистанційного навчання та дослідити особливості впливу рухового режиму на показники фізичного стану досліджуваних. Методи дослідження: аналіз науково-методичної літератури, педагогічне, соціологічне спостереження, метод функціональних тестів, метод індексів, методи математичної статистики. Дослідження проводили в Переяславському університеті імені Григорія Сковороди. У дослідженні взяли участь 136 студентів – 68 хлопчиків та 68 дівчат. Результати. Аналіз результатів дослідження показує, що перехід на дистанційне навчання призвів до зниження фізичної активності студентів, збільшення тривалості їх перебування за комп’ютером, що відбилося на погіршенні їх самопочуття. Для покращення рухового режиму учнів нами була розроблена спеціально організована тижнева модель фізичної активності, яка включала: перелік форм занять фізкультурою, кількість годин на тиждень, їхню розрахункову енергетичну цінність та визначаємо зміст кожної форми занять, годин. Модель спрямована на досягнення адекватних стандартів фізичної активності та споживання енергії. Впровадження запропонованої моделі в спосіб життя студентів мало покращити їхній фізичний стан та самопочуття. Висновки. Результати дослідження свідчать про доцільність впровадження розробленої моделі рухової діяльності спеціально організованої в режимі студентів в умовах дистанційного навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Корінний, Сергій, and Анастасія Бондаренко. "ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СОНЯЧНОЇ ТА ВІТРОВОЇ ЕНЕРГІЇ." Молодий вчений, no. 3 (91) (March 31, 2021): 359–63. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-3-91-75.

Full text
Abstract:
В статті досліджуються тенденції розвитку сонячної та вітрової енергії. Аналізується перехід від традиційних джерел енергії до відновлюваних. Зазначається необхідність впровадження чистих джерел енергії через кліматичні зміни, які спричинені надмірним використанням викопного палива, що зумовлює зростанню обсягу шкідливих викидів в атмосферу планети. Згадуються ратифіковані домовленості між країнами світу, метою яких є зменшення кліматичних змін шляхом переходу до відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Розглядається зростання частки сонячної та вітрової енергії в загальному обсязі генерації електроенергії. Висвітлюється стан інвестування у розвиток ВДЕ, зокрема, сонячної та вітрової енергії. Відзначаються причини та можливості подальшого зростання частки сонячної та вітрової енергії в загальному обсязі генерації електроенергії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Parlyk, V. I. "Політичні реформи в Україні: перехід від трансформації до модернізації." Grani 19, no. 1 (December 20, 2015): 47–52. http://dx.doi.org/10.15421/1716008.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено аналізу сутнісних характеристик процесу політичних реформ в умовах складної ситуації у політичній сфері українського суспільства, а також визначенню основних потенційних напрямків подальших змін. Суттєвою глобальною політичною трансформацією є творення суверенної, незалежної України. Можна казати, що пройшло формування гілок влади, парламенту, зовсім нового для того часу інституту Президента. Поступово склалася багатопартійна система, створювалися громадські та громадсько­політичні організації. У 1996 р. була прийнята Конституція, але відсутність політичної консолідації політичного класу (еліти), боротьба за посади, ігнорування інтересів широких народних мас, використання політичних сил інших держав для внутрішньополітичної боротьби зробило всі ці досягнення суто формальними. Сучасний етап розвитку держави характеризується перманентною кризовою ситуацією, яка охоплює політичну сферу. Аналіз робіт учених (М. Михальченко, В.П. Горбатенко, М.О. Паламарчук, В. Трачук та інші) дозволили охарактеризувати проблеми і причини української моделі політичної модернізації. У статті зроблено висновок про те, що трансформація політичних інституцій в Україні не була підкріплена модернізацією і зазнала краху. Вона відбувалася відповідно до характеристик, передбачених для країн з авторитарно­тоталітарним минулим та характеризується незавершеністю, нерівномірністю, нестійкістю багатьох процесів, наявністю великої кількості ризиків і відступів від базових варіантів перетворень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Прибиткова, І. "Пострадянський міграційний перехід в Україні: до історії міграційних практик." Український соціологічний журнал, Вип. 17/18, № 1/2 (2017): 87–90.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Харченко, Г. "Перехід речових прав за договором (каузальна та абстрактна моделі)." Підприємництво, господарство і право, no. 1 (275) (2019): 45–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Гріненко, О. "Перехід до професійної армії потребує реформування системи підготовки резерву." Національна безпека і оборона, no. 5 (2002): 45–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Чижмарь, К. "Перехід до єдиного нотаріату є найкращим для розвитку галузі." Український юрист, no. 9 (141) (2014): 12–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Таньшина, А. "Перехід до "суспільства знань" і підготовка науковців найвищої компетентності." Вища освіта України, no. 2 (2004): 43–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Парлюк, В. І. "Політичні реформи в Україні: перехід від трансформації до модернізації." Грані, no. 1 (129), січень (2016): 47–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Lialiuk, Alla. "ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У БІРЖОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 2, no. 22 (June 30, 2020): 99–106. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2020-02-99-106.

Full text
Abstract:
У статті досліджено зарубіжний досвід впливу інформаційних технологій на біржову діяльність світу; розглянуто приклади того, як інформаційна технологія змінила та сформувала поточний стан ринків, а також визначила його майбутній напрям; показано як інформаційні технології змінюють фінансові ринки, впливаючи на процес торгівлі починаючи від вибору активів і до сортування та обробки результатів аналізів торгів; описано етапи схеми біржових торгів: аналіз перед торгівлею, торговий «сигнал» та власне виконання торгів; представлено алгоритм схеми торгового процесу біржової торгівлі та відповідні моделі на кожному етапі; на прикладі біржі Nasdaq показано перехід до торгівлі, який залежить від високошвидкісної автоматизованої адаптаційної технології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Malynovskyi, Valentyn. "ДИЗАЙН ПУБЛІЧНОЇ ВЛАДИ НА СУБРЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ В КОНТЕКСТІ НОВИХ ВИКЛИКІВ." Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, no. 2 (8) (November 26, 2020): 209–24. http://dx.doi.org/10.29038/2524-2679-2020-02-209-224.

Full text
Abstract:
Метою статті є теоретико-методологічне обґрунтування інституціональних та організаційно-правових засад формування нової моделі публічної влади на субрегіональному рівні в умовах децентралізації. Здійснено аналіз організаційно-правових засад функціонування існуючої системи державних органів та органів місцевого самоврядування, котрі функціонують на районному рівні. Виокремлені основні недоліки існуючої моделі публічної адміністрації, констатується її невідповідність не лише новому територіальному устрою субрегіонального і базового рівнів, а й викликам, що постали перед нашою країною. Констатується, що у нових політичних та економічних умовах, у зв’язку з викликами, у першу чергу безпекового характеру, пов’язаних з реальною військовою агресією Російської Федерації проти України та іншими потенційними загрозами суверенітету, національній безпеці та територіальній цілісності, а також в умовах переходу фактично всіх функцій місцевого самоврядування на рівень територіальних громад, а відповідно, переходу об’єктів управління і бюджетних призначень на базовий рівень, функціонал публічної адміністрації субрегіонального рівня потребує суттєвої корекції. У зв’язку з цим, Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні 2014 р., покладена в основу децентралізаційної реформи, потребує суттєвого перегляду в частині організації публічної влади. Розглянуто зарубіжні моделі публічної адміністрації субрегіонального рівня, зокрема Польщі, Франції, Німеччини. Зарубіжна практика та вітчизняний досвід дали підстави автору зробити висновок, що, зважаючи на нові виклики для України, має суттєво змінитися парадигма публічної адміністрації субрегіонального рівня, що передбачає перехід від самоврядної моделі району до адміністративної, за якої основною місією новоствореного району має стати реалізація державної політики на відповідній території субрегіону
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Климин, С. А., Е. С. Кузнецова, and П. С. Бердоносов. "Штарковские уровни иона Sm-=SUP=-3+-=/SUP=- в низкоразмерном магнетике Cu-=SUB=-3-=/SUB=-Sm(SeO_3)-=SUB=-2-=/SUB=-O-=SUB=-2-=/SUB=-Cl." Оптика и спектроскопия 130, no. 1 (2022): 39. http://dx.doi.org/10.21883/os.2022.01.51888.37-21.

Full text
Abstract:
Измерены спектры пропускания двумерного фрустрированного магнетика Cu3Sm(SeO_3)2O2Cl в области f-f-переходов иона Sm3+ в широком диапазоне температур (4-300 K). Определены энергии 40 штарковских уровней иона Sm3+ для основного и возбужденных мультиплетов в спектральной области 2000-10 000 cm-1. По спектрам зарегистрировано два магнитных фазовых перехода: при температуре TN=35 K происходит магнитное упорядочение, а при температуре TR=8.5 K --- спин-переориентационный переход. Основной крамерсовский дублет иона Sm3+ расщепляется только при низкотемпературном фазовом переходе. Полученные данные по энергетическим состояниям основного мультиплета ^6H5/2 иона Sm3+ использованы для расчета вклада самария в теплоемкость Cu3Sm(SeO_3)2O2Cl. Ключевые слова: франциситоподобные фазы с редкоземельными элементами, оптическая спектроскопия, крамерсовские дублеты, магнитные фазовые переходы, спин-переориентация.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Dvornyk, Maryna. "Психологічне благополуччя особистості під час переходу від війни до миру." Scientific Studios on Social and Political Psychology, no. 45(48) (July 3, 2020): 79–87. http://dx.doi.org/10.33120/ssj.vi45(48).144.

Full text
Abstract:
Завданням дослідження було уточнити поняття психологічного благополуччя в умовах переходу від війни до миру та виокремити його відповідні складники. Основні методи дослідження – систематичний теоретичний аналіз джерел та узагальнення. Акцентовано увагу на транзитивності соціальних процесів сучасного українського соціуму, перехід від війни до миру представлено як тло для особистих криз, нестабільності, безпорадності, підвищеної тривожності. Разом із тим транзитивний період розглянуто як час можливостей для розробки нових адаптаційних стратегій та переінтерпретації психологічного благополуччя. Поняття психологічного благополуччя під час переходу від війни до миру співвіднесено із класичними теоріями К. Рифф, М. Селігмана, М. Чіксентміхайї та ін., запропоновано його структуру відповідно до новітніх досліджень. Першим складником психологічного благополуччя визначено позитивні стосунки особистості як рефлексію персонального миру через мир у громаді – здатність акумулювати свій соціальний капітал, організовувати собі соціальну підтримку, долати бар’єри у взаємодії. Другий елемент – внесок у благополуччя інших як культивація власної відповідальності за спільне благо через ідентифікацію зі значущою групою. Третій складник – відчуття компетентності та спроможності здійснювати осмислену активність, що виявляється в здатності знаходити адекватні ресурси, творчо адаптуватися, надавати сенсу умовам, які склалися, і віднаходити сили діяти. Як четвертий складник запропоновано наявність персональних цілей, адже усвідомлення траєкторії персонального руху, розробка плану, послідовності дій дають відчуття стабільності і безпеки. П’ятий елемент – це самоповага та оптимізм, які допомагають комплексно оцінити персональний досвід і поводитися з урахуванням вимог оптимального та позитивного функціонування. Представлена структура психологічного благополуччя під час переходу від війни до миру може бути використана фахівцями для розробки програм соціально-психологічної допомоги населенню як перелік орієнтирів особистісного зростання. Перспективою дослідження є пошук емпіричного підтвердження точності запропонованої структури для сьогоднішнього українського соціуму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Петрова, Н. В., І. М. Яковкін, and О. М. Браун. "Структури адсорбованих шарів Cl на поверхні Ag(111)." Ukrainian Journal of Physics 56, no. 4 (February 14, 2022): 359. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe56.4.359.

Full text
Abstract:
Наявність латеральної взаємодії між адсорбованими на поверхні Ag(111) атомами хлору приводить до формування структури (√3 × √3)R30º при ступені покриття 0,33. Ця структура спостерігається експериментально методом дифракції повільних електронів та СТМ за умови достатньо низької температури підкладки. При збільшенні температури відбувається розупорядкування структури, внаслідок чого при кімнатній температурі дифракційна картинка вже не містить характерних рефлексів. Моделювання методом Монте-Карло з використанням параметрів енергії латеральної взаємодії, розрахованих за допомогою методу теорії функціоналу електронної густини, дозволило з'ясувати важливі особливості формування поверхневих структур та переходу порядок–непорядок, що відбувається з ростом температури. Показано, зокрема, що перехід є дуже різким, що пояснюється достатньою кількістю вільних адсорбційних центрів для цієї структури при суттєвійвідштовхувальній взаємодії між адатомами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Ахметханов, Р. С., and R. S. Akhmenkhanov. "ПОТЕРЯ МУЛЬТИФРАКТАЛЬНОСТИ - КРИТЕРИЙ ПЕРЕХОДА СИСТЕМЫ ИЗ ОДНОГО СОСТОЯНИЯ В ДРУГОЕ." Проблемы безопасности и чрезвычайных ситуаций, no. 5 (2019): 20–29. http://dx.doi.org/10.36535/0869-4176-2019-05-3.

Full text
Abstract:
Работа посвящена динамическим процессам, происходящим в системах при переходе ее из одного состояния в другое. Переход системы в другое состояние реализуется как переход через потенциальный барьер (гиперболическую точку). Особенностью данного процесса является то, что динамическая система в момент перехода (бифуркации) из мультифрактальной становится моно-фрактальной. При этом в динамике системы преобладают низкочастотные моды.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Lipych, Lubov, Oksana Khilukha, Myroslava Kushnir, and Anna Mokhniuk. "ЕВОЛЮЦІЯ РОЛІ ЛЮДСЬКИХ РЕСУРСІВ В УПРАВЛІННІ БІЗНЕС-СТРУКТУРАМИ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 2, no. 18 (June 3, 2019): 37–43. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2019-02-37-43.

Full text
Abstract:
В статті обґрунтовано, що зі зміною особливостей розвитку виробництва та суспільства, змінювалася праця, а відповідно і вклад людських ресурсів. Криза «етики праці» зумовила перехід до концепції управління «людськими ресурсами». Сучасні форми управління людськими ресурсами бізнес-структур трактують працівників як вартість, здатну до швидкого і багатогранного розвитку, тобто відбувся перехід до управління людським капіталом, яке виходить за рамки конкретного підприємства і спонукає перетворенню традиційного суб'єкта господарювання у складну організаційну структуру. Організаційні зв'язки цієї структури визначають методи контактів персоналу бізнес-структури з внутрішнім і зовнішнім середовищем, а також можливості внутрішньої міграції працівників. Доведено, що в цьому процесі вплив на людей як капітал трансформується в нову цінність – управління капіталом знань бізнес-структури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Tiutiunnyk, V. P., and V. K. Horovenko. "Виклик часу: перехід від оборони до забезпечення воєнної безпеки України." Наука і оборона 4, no. 3 (March 7, 2019): 10–15. http://dx.doi.org/10.33099/2618-1614-2018-4-3-10-15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Мокляк, В. "Статут 1884 р.: перехід від університетської автономії до централізованого контролю." Педагогічні науки, Вип. 69 (2017): 109–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Колодко, Гжегож В. "Посткомуністичний перехід до ринку і демократії: уроки тридцятирічного польського досвіду." Економічна теорія, no. 2 (2019): 75–98.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Дмитренко, М. "Перехід на інноваційну модель розвитку України та впровадження економіки знань." Освіта регіону, no. 2 (2009): 24–29.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Рижук, С. М. "Державне регулювання аграрного сектора та перехід на інноваційну модель розвитку." Економіка АПК, no. 7 (2002): 14–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Белан, Владислав. "ЄВРОПЕЙСЬКА СТРАТЕГІЯ У СФЕРІ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ОСВІТИ: ПЕРЕХІД ДО ВІДКРИТОЇ ОСВІТИ." Науковий вісник Інституту професійно-технічної освіти НАПН України. Професійна педагогіка, no. 15 (May 14, 2018): 169–75. http://dx.doi.org/10.32835/2223-5752.2018.15.169-175.

Full text
Abstract:
У статті описуються пріоритети політики ЄС у сфері інформатизації освіти в контексті реалізації програми «Освіта та професійна підготовка 2020». Розглядаються стратегічні європейські документи щодо інформатизації освіти, розвитку цифрових компетентностей і переходу до відкритої освіти. Окреслено інфраструктуру розвитку дистанційної освіти у Республіці Польща. Також описується проблематика використання дистанційного навчання у закладах вищої освіти Республіки Польща та їх перспективність для вітчизняних. Крім того, описується діяльність центрів дистанційного навчання, які діють при закладах вищої освіти Республіки Польща та Європейська Асоціація Університетів, в яких здійснюється дистанційне навчання, і яка охоплює деякі з них. У статті також розглядається розробка і впровадження стандартів якості відкритої освіти у країнах ЄС, а також важливість стандартизації цифрової компетентності викладачів і студентів. Зрештою, ще на початку статті, описуються ключові проблеми розвитку та впровадження ІКТ у вітчизняну освіту, виокремлені в Національній доповіді 2016 р. «Про стан і перспективи розвитку освіти в Україні».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Долгальова, Олена, and Марина Єщенко. "СОЦІАЛЬНА СКЛАДОВА СТАЛОГО РОЗВИТКУ." Public management 19, no. 4 (May 29, 2019): 107–19. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2019-4(19)-107-119.

Full text
Abstract:
Визначено актуальність дослідження соціальної складової сталого розвитку. Наведено довгострокові економічні та соціальні тен- денції. Схарактеризовано поняття “сталий розвиток”. Запропоновано схе- матичний вигляд сталого розвитку та його складових. Визначено та роз- глянуто важливість концепції сталого розвитку, його загальні проблеми, ключові принципи та головні цілі. Окреслено інтегруючу роль соціальної складової сталого розвитку щодо економічної та екологічної складових. Обґрунтовано необхідність впровадження в Україні стратегії сталого роз- витку, зумовлені чинниками як внутрішнього, так і зовнішнього характе- ру. Сучасний перехід до сталого розвитку — це процес зміни ціннісних орі- єнтацій багатьох людей. Міжнародними фундаментальними цінностями роз- витку визнано свободу, рівність, солідарність, толерантність, повагу до при- роди, спільну відповідальність. Національні цілі сталого розвитку базуються на політичних, економічних, соціальних, екологічних, моральних і культур- них цінностях, властивих українському суспільству. Вони визначають спря- мованість стратегії на турботу про спільне благо та захист національних ін- тересів України. Викладено перелік векторів, визначених у Стратегії сталого розвит- ку “Україна–2020”. Підкреслено, що стратегічне бачення сталого розвитку України ґрунтується на забезпеченні національних інтересів та виконанні міжнародних зобов’язань України щодо переходу до сталого розвитку. Наголошено на необхідності довишівської освіти у контексті сталого роз- витку. Підкреслено, що ключове завдання освіти у ХХІ столітті — розвиток мислення, орієнтованого на стале майбутнє та відповідні життєві цінності і пріоритети, та схарактеризовано важливість випереджаючої освіти сталого розвитку. Сталий розвиток орієнтований насамперед на людину та поліп- шення якості її життя у сприятливому соціально-економічному середовищі та екологічно чистому природному довкіллі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Верескун, М. В., В. М. Колосок, and Е. В. Колосок. "ВПЛИВ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ НА УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ." Підприємництво і торгівля, no. 30 (July 1, 2021): 11–16. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-30-02.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто об’єктивні передумови цифрової трансформації у промисловому у секторі економіки. Визначено, що на межі ХХ і ХХІ ст. сформувалася нова сервісна модель організації бізнесу у промисловості, яка передбачає перехід від одноразового продажу продукту до продажу послуг із його обслуговування і модернізації протягом усього періоду експлуатації. Досліджено особливості процесу переходу промислових підприємств від продуктової до сервісної моделі організації бізнесу. Доведено, що використання всіх переваг сервісної моделі можливе лише за умов використання можливостей, що виникають у підприємства в результаті цифрової трансформації всіх бізнес-процесів і процесів управління ними Досліджено основні тенденції, що є каталізаторами змін у процесі управління промисловим підприємством на стратегічному та тактичному рівнях. Доведено, що на стратегічному рівні основними тенденціями є перехід від вивчення потреб покупця до їх формування та скорочення відстані між виробником і покупцем, що значно скорочує ланцюги створення додаткової вартості, виключаючи з них різних посередників. Досліджено основні тенденції, які відбуваються на тактичному рівні управління, в таких елементах управління промисловим підприємством: розроблення продукції, виробництво, логістика, маркетинг і продажі, післяпродажне обслуговування, безпека, рекрутинг та утримання кадрів. Визначено, що у сьогоднішній структурі виробництва навіть найбільш передових промислових компаній питома вага «розумної» техніки і пристроїв, які спроможні використовувати всі переваги цифрової економіки, не перевищує 40%. Доведено, що такий стан справ призводить до суттєвих проблем в організації процесу управління промисловими підприємствами, адже зрозуміло, що протягом ще досить тривалого часу промислові компанії змушені будуть організовувати виробництво, продаж і обслуговування як «традиційної» техніки і технологій, так і «розумної». Зроблено висновок про безальтернативність цифрової трансформації для великих промислових підприємств, а також про необхідність скорочувати термін паралельного використання продуктової і сервісної моделі організації бізнесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Борисяк, Елена. "ОСОБЕННОСТИ ЦИФРОВОЙ ТРАНСФОРМАЦИИ В ПРОДВИЖЕНИИ КЛИМАТИЧЕСКОЙ ПОЛИТИКИ ПРЕДПРИЯТИЙ АЛЬТЕРНАТИВНОЙ ЭНЕРГЕТИКИ." SWorldJournal, no. 08-04 (May 31, 2018): 83–89. http://dx.doi.org/10.30888/2663-5712.2021-08-04-048.

Full text
Abstract:
Перехід до вторинної переробки ресурсів є способом оптимізаційного природокористування і альтернативним джерелом отримання енергії. Цифровізація соціально-економічних процесів впливає на трансформацію енергетичного ринку на засадах кліматично-нейтральної
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Борисяк, Елена. "ОСОБЕННОСТИ ЦИФРОВОЙ ТРАНСФОРМАЦИИ В ПРОДВИЖЕНИИ КЛИМАТИЧЕСКОЙ ПОЛИТИКИ ПРЕДПРИЯТИЙ АЛЬТЕРНАТИВНОЙ ЭНЕРГЕТИКИ." SWorldJournal, no. 08-04 (May 31, 2018): 83–89. http://dx.doi.org/10.30888/2410-6615.2020-08-04-048.

Full text
Abstract:
Перехід до вторинної переробки ресурсів є способом оптимізаційного природокористування і альтернативним джерелом отримання енергії. Цифровізація соціально-економічних процесів впливає на трансформацію енергетичного ринку на засадах кліматично-нейтральної
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Некраш, Людмила. "Теоретичні аспекти формування концепції раннього втручання в психолого-педагогічних дослідженнях." Особлива дитина: навчання і виховання 4, no. 89 (January 16, 2020): 88–95. http://dx.doi.org/10.33189/ectu.v4i89.12.

Full text
Abstract:
Узагальнено історичні аспекти формування концепції раннього втручання. Виявлено, що концепція раннього втручання формувалася на основі наукових досліджень, клінічного і практичного досвіду різних дисциплін (охорона здоров’я матері і дитини, дошкільна освіта, спеціальна педагогіка, психологія розвитку і нейробіологія), а також під впливом ініціатив і поширення руху батьків дітей з особливими потребами. Встановлено, що сучасна модель раннього втручання пропонує нові теоретичні уявлення і практичні підходи до розуміння проблем і потреб дітей раннього віку з порушеннями розвитку, у тому числі й немовлят, а також їх родин. Наразі актуальними є: перехід від форм втручання, спрямованих на дитину і усунення захворювання, до залучення батьків\опікунів, членів родини, місцевої громади; долучення до цільової групи й дітей з ризиком виникнення порушень розвитку; перехід до функціональної класифікації, зокрема, Міжнародної класифікації функціонування (МКФ)
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Онищук, Сергій, and Володимир Дяченко. "МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ДЕСАНТНО4 ЛОГІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИКОРДОННИХ ПІДРОЗДІЛІВ СКЛАДУ ОБ’ЄДНАНИХ СИЛ У БЕССАРАБСЬКОМУ ОПЕРАЦІЙНОМУ РАЙОНІ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 79, no. 1 (February 21, 2020): 96–109. http://dx.doi.org/10.32453/3.v79i1.99.

Full text
Abstract:
Проведений авторами аналіз обстановки у Бессарабському операційному районі та прогноз її можливого розвитку вказують, що у разі загострення воєнно-політичної обстановки органи та підрозділи Державної прикордонної служби України, які дислоковані у цьому районі, можуть бути відрізані від поставок матеріально-технічних засобів як наземними, так і морськими шляхами. У цій ситуації єдиним можливим варіантом підтримання належного рівня їх забезпечення є десантно-логістичне забезпечення. У зв’язку з цим постає необхідність у формуванні відповідної системи десантно-логістичного забезпечення. У статті представлено методику формування системи десантно-логістичного забезпечення прикордонних підрозділів складу Об’єднаних сил у Бессарабському операційному районі, алгоритм якої включає такі етапи. 1. Оцінка обстановки в районі дій та можливостей підпорядкованих підрозділів щодо формування системи десантно-логістичного забезпечення. 2. Визначення варіанта побудови системи десантно-логісичного забезпечення. 3. Визначення складу системи десантно-логістичного забезпечення. 4. Визначення місць розгортання позицій системи десантнологістичного забезпечення. 5. Оцінка ефективності пропонованої системи десантно-логістичного забезпечення. 6. Перевірка відповідності пропонованої системи за критерієм достатньої ефективності системи десантно-логістичного забезпечення. При умові, що отримана ефективність задовольняє зазначеному критерію, здійснюється перехід до дванадцятого етапу, в іншому випадку – перехід до сьомого етапу. 7. Оцінка можливостей щодо залучення власних резервів для формування системи десантно-логістичного забезпечення. 8. При наявності резервів здійснюється повернення до другого етапу, в іншому випадку – перехід до дев’ятого етапу. 9. Запит на отримання резервів старшого начальника. 10. При позитивному рішенні старшого начальника щодо виділення резервів здійснюється повернення до другого етапу, в іншому випадку – перехід до одинадцятого етапу. 11. Підготовка пропозицій щодо доповнення можливостей системи десантно-логістичного забезпечення іншими варіантами забезпечення. 12. Прийняття рішення щодо створення системи десантно-логістичного забезпечення. 13. Розгортання системи десантно-логістичного забезпечення та організація її роботи. Новизна методики полягає у комбінованому використанні розроблених та відомих часткових моделей, показників та критеріїв оцінки ефективності десантно-логістичного забезпечення, що дозволяє формувати найбільш ефективний варіант системи десантно-логістичного забезпечення. Створена із застосуванням розробленої методики система десантно-логістичного забезпечення спроможна забезпечити дії прикордонних підрозділів складу Об’єднаних сил у Бессарабському операційному районі із заданоюефективністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography