Dissertations / Theses on the topic 'Перехід'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Перехід.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 dissertations / theses for your research on the topic 'Перехід.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse dissertations / theses on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Койдан, А. А., С. Є. Холодов, О. В. Васильєв, and Д. Г. Ганшин. "Розумний пішохідний перехід." Thesis, ХНУРЕ, 2021. https://openarchive.nure.ua/handle/document/18747.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Августова, Олена Олександрівна, and Ірина Олександрівна Кухарчук. "Перехід на міжнародні стандарти вітчизняних підприємств." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53692.

Full text
Abstract:
1. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні : Закон України в редакції від 16.11.2018 № 996-XIV. 2. Міжнародні стандарти фінансової звітності. ГоловБух. URL: https://www.golovbukh.ua/article/7302-mjnarodn-standarti-fnansovo-zvtnost-2018 3. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку та фінансової звітності : навч. посіб. / Лучко М. Р., Бенько І. Д., Яцишин С. Р., Мельник Н. Г. Тернопіль : ТНЕУ, 2018. 390 с.
Досліджено особливості формування фінансової звітності підприємств при переході на міжнародні стандарти обліку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ковальова, В. В. "Монетарна політика: перехід до режиму інфляційного таргетування." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70796.

Full text
Abstract:
У роботы досліджено теоретичні засади і значення монетарної політики центрального банку. Охарактеризовано інфляційне таргетування як вид монетарного режиму. Визначено фактори, що впливають на особливості монетарної політики в Україні. Проведено аналіз стану грошово-кредитного ринку України. Здійснено оцінку ефективності інфляційного таргетування в Україні. Представлено шляхи підвищення дієвості інфляційного таргетування як режиму монетарної політики НБУ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Возний, Андрій Андрійович, Андрей Андреевич Возный, Andrii Andriiovych Voznyi, Володимир Володимирович Косяк, Владимир Владимирович Косяк, Volodymyr Volodymyrovych Kosiak, Олександр Олександрович Подопригора, et al. "Термічно-індукований фазовий перехід у плівках SnxSy." Thesis, Інститут фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65520.

Full text
Abstract:
Вимірювання оптичних спектрів пропускання та відбивання від плівок SnxSy дозволили оцінити оптичну ширину забороненої зони матеріалу. Було встановлено, що у невідпалених плівках SnS2 відбуваються як непрямі тк і прямі міжзонні переходи при ширині забороненої зони матеріалу 2,4 та 2,69 еВ, відповідно. Така ширина забороненої є типовою для сполуки SnS2.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Єфименко, Н. А. "Перехід на нову версію стандартів ISO 9001:2015." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45848.

Full text
Abstract:
Актуальність теми. Запропоновано моніторинг нового Міжнародного Стандарту котрий містить основні положення і терміни, пов'язані з системою менеджменту якості. Він є основою для інших стандартів ISO та систем управління якістю і служить для багатьох з них в якості нормативного документа [1, 3].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Головатий, Михайло Олексійович, Михаил Алексеевич Головатый, Mykhailo Oleksiiovych Holovatyi, І. П. Бурик, and О. А. Гричановська. "Перехід пружна/пластична деформація у нанокристалічних металевих плівках." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/22143.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Жмака, К. С., Яків Олександрович Ляшенко, Яков Александрович Ляшенко, Yakiv Oleksandrovych Liashenko, Антон Миколайович Заскока, Антон Николаевич Заскока, and Anton Mykolaiovych Zaskoka. "Дослідження періодичного впливу на нанотрибологічну систему при фазовому переході другого роду." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44356.

Full text
Abstract:
Розглядається механічний аналог трибологічної системи, що складається з двох контактуючих блоків, один з яких закріплений між двома пружинами, а інший приведений в неперервний періодичний рух. Вивчення кінетики плавлення ультратонкої плівки мастила, що затиснута між атомарно-гладкими поверхнями блоків, здійснюється на основі подальшого розвинення термодинамічної моделі [1,2], що виходить з теорії фазових переходів Ландау. Дана модель враховує перехід мастила в рідиноподібний стан як за рахунок термодинамічного плавлення, так і при перевищенні напруженнями межі плинності. Для опису стану мастила записаний вираз для густини вільної енергії у вигляді розкладання в ряд за степенями параметра порядку. В якості параметра порядку обирається модуль зсуву, який приймає нульові значення в рідиноподібній фазі, і ненульові – в твердоподібній. Перетворення між структурними станами мастила описуються як фазові переходи другого роду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Саванець, Людмила Михайлівна. "Перехід прав за бездокументарними цінними паперами: цивільно-правовий аспект." Diss. of Candidate of Legal Sciences, М-во освіти і науки України, Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Цимбал, Т. В. "Еміграція: граничне буття чи перехід до нових рівнів буденності?" Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11687.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Світайло, Н. Д., and В. П. Павленко. ""Демографічний перехід" та зміни соціальних ролей чоловіка та жінки." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13542.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Возний, Андрій Андрійович, Андрей Андреевич Возный, Andrii Andriiovych Voznyi, Володимир Володимирович Косяк, Владимир Владимирович Косяк, Volodymyr Volodymyrovych Kosiak, Анатолій Сергійович Опанасюк, et al. "Лазерно-індукований фазовий перехід SnS2-SnS та модифікація поверхні у плівках SnS2." Thesis, Луцький національний технічний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47320.

Full text
Abstract:
Метою даного дослідження є вивчення впливу лазерного опромінення на плівки SnS2 з точки зору можливості здійснення при відпалі керованого фазового переходу, покращення кристалічної структури шарів та модифікації їх поверхні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Множинська, Р. В. "Перехід від онтології до гносеології у філософії Йосипа Кононовича-Горбацького." Thesis, Класичний приватний університет, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/15542.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Гриб, Олег Герасимович, Ігор Тимофійович Карпалюк, and С. В. Швець. "Майбутнє сучасної енергетики - перехід до єдиного цифрового середовища енергетичних комплексів." Thesis, Мадрид, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41069.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Грес, В. М. "Дослідження магнітних нанокластерних систем на основі феноменологічного підходу Ландау." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87399.

Full text
Abstract:
В магістерській роботі було досліджено вплив магнітних властивостей на переходи між різними станами речовини. В нашому дослідженні основна увага була приділена магнітним властивостям нанокластерних систем. Зміна магнітної сприятливості кластерів може показати їх природу, а саме, чи є вони слабкими парамагнетиками. Для аналізу магнітних властивостей нанокластерів та дослідження умов переходу між різними магнітними станами було використано аналітичний підхід на основі феноменологічної теорії Ландау.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Макаренко, Михайло Ілліч, Михаил Ильич Макаренко, and Mykhailo Illich Makarenko. "Посткризова грошово-кредитна політика: перехід від адаптивного варіанта до політики нормалізації." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59448.

Full text
Abstract:
Сучасна переорієнтація грошово-кредитної політики центральних банків розвинених країн з відверто експансійного до помірно стиму- лювального напряму зумовлена переходом від кризової фази розвитку до пожвавлення економіки. Це невідворотно відіб'ється на вартості грошових ресурсів глобального та міжнародних фінансових ринків і здорожить зовнішні запозичення для українських суб'єктів господарю­ вання. Як відомо, до останнього часу процентна ставка міжнародних фінансових ринків LIBOR перебувала на позначках, нижчих за 1 %, що дозволяло залучати кошти за кордоном (при задовільних рейтингах компаній і банків) за прийнятними цінами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Мельніков, Р. О. "Дослідження впливу модуля зсуву на процеси межового тертя поверхні льоду." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87413.

Full text
Abstract:
Магістерська робота присвячена дослідженню розм’якшення льоду при терті, що відбувається в наслідок мимовільного виникнення деформації зсуву. В ході роботи була описана модель перетворення за допомогою рівняння Кельвіна-Фойгта для в’язкопружного середовища та рівняння теплопровідності. Також враховано вплив деформації модуля зсуву та флуктуацій параметра порядку, спряженого поля і керуючого параметра на процеси на поверхні льоду з використанням масштабного коефіцієнту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Дмитренко, О. С. "Влияние структуры и параметров оборудования на формирование структуры технологического перехода." Thesis, Сумский государственный университет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66526.

Full text
Abstract:
В условиях интенсификации машиностроительного производства возникает задача построения оптимальных структур технологического процесса при условии максимального использования ресурсов технологического оборудования (ТО). Данная задача может быть решена при помощи учета структуры и параметров ТО, кинематики формообразования поверхностей на уровне рабочего хода, взаимного расположения поверхностей в пространстве.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Северенчук, А. Л. "Перехід до багатофункціонального агровиробництва як спосіб узгодження еколого-економічних інтересів у сільськогосподарському землекористуванні." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30904.

Full text
Abstract:
Аналіз змін структури посівних площ в Україні протягом 1990-2012 рр. свідчить про домінування у сільськогосподарському землекористуванні економічних інтересів. Адже зростає частка посівів більш прибуткових культур (кукурудзи, соняшнику, сої), за рахунок скорочення питомої ваги інших культур. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30904
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Возний, Андрій Андрійович, Андрей Андреевич Возный, Andrii Andriiovych Voznyi, Володимир Володимирович Косяк, Владимир Владимирович Косяк, and Volodymyr Volodymyrovych Kosiak. "Thermally induced phase transition in SnxSy thin films." Thesis, E-MRS (European Materials Research Society), 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46278.

Full text
Abstract:
Presently, the earth-abundant and non-toxic SnS2 and SnS compounds could be considered as the promising optoelectronic material. This is due the fact that SnS2 has n-type conductivity, high carrier mobility and wide band gap of 2.2 eV. SnS2 films were obtained by the close-spaced vacuum sublimation method.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Тарасенко, Л. О. "Дослідження нервової системи в ХVІІІ ст. і перехід до поняття психіки як функції мозку." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26362.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Князь, Ігор Олександрович, Игорь Александрович Князь, Ihor Oleksandrovych Kniaz, and А. С. Тарасенко. "Чисельне моделювання фазових переходів у просторово-розподілених стохастичних системах." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39356.

Full text
Abstract:
У рамках комп’ютерного експерименту у роботі вивчалася можливість реалізації фазового переходу типу порушення симетрії у просторово-розподіленій синергетичній системі за рахунок дії скорельованих у часі шумів. У якості базової моделі була використана система Лоренца із двома шумами та просторовою (дифузійною) складовою у рівнянні на параметр порядку. Побудована модель добре описує ряд процесів, наприклад, самоорганізацію дефектної структури під впливом скорельованих внутрішнього та зовнішнього шумів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Сатюков, А. І., and А. Л. Приступа. "Використання хвилеводно-коаксиального переходу при вимірюванні вологості тіл з довільною геометрією." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39480.

Full text
Abstract:
Сфера використання електромагнітних хвиль НВЧ діапазону постійно розширюється. Одним з напрямів є вивчення взаємодії електромагнітних хвиль з речовиною, що зокрема, використовується для вимірювання вологості. За останні роки створені численні пристрої, що вимірюють вологість з використанням НВЧ сигналів. Робота багатьох з них базується на визначенні величини послаблення сигналу або зміни діелектричної проникливості вологою речовиною. Для цього необхідно знати геометричні розміри об'єкту, що розміщується між двома антенами в об’ємному резонаторі або в хвилеводі. Якщо досліджувальні об’єкти мають неправильну форму (неоднорідну структуру), задача значно ускладнюється. Авторами зроблено спробу використати в якості вимірювального перетворювача хвилеводно-коаксіальний перехід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Lisovenko, M. "The Nobel Prize in physics 2016: review." Thesis, Sumy State University, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65478.

Full text
Abstract:
For the past 120 years, the Nobel Prize has honored scientists for discoveries that the committee feels most benefit mankind. And theoretical discoveries of topological phase transitions and topological phases of matter lead David J. Thouless (the University of Washington, Seattle), Duncan M. Haldane (Princeton University) and J. Michael Kosterlitz (Brown University) to getting The Nobel Prize in Physics 2016.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Хоменко, Олексій Віталійович, Алексей Витальевич Хоменко, Oleksii Vitaliiovych Khomenko, Яків Олександрович Ляшенко, Яков Александрович Ляшенко, Yakiv Oleksandrovych Liashenko, and Р. Є. Кремезний. "Нелінійна модель фазових переходів між кінетичними режимами межового тертя." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39330.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Грищенко, Владислав Юрійович. "Метод та пристрій динамічного магнітного детектування в системах розподілених сенсорів охоронних кабельних систем." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9529.

Full text
Abstract:
Дипломна робота присвячена розробці методу та пристрою для магнітометричного детектування із використанням нелінійних методів обробки на основі ідентифікації фазового переходу між режимами нелінійної динамічної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Маслов, В. А. "Діодні структури як елементи електронних інформаційних систем." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/72022.

Full text
Abstract:
У магістерській роботі розглянуті питання стосовно конструктивно-технологічних і фізичних характеристик напівпровідникових діодів в умовах рівноваги та зовнішнього зміщення. Показано, що в залежності від області використання розрізняють випрямляючи, універсальні (високоомні), імпульсні, надвисокочастотні, тунельні обернені діоди, варікапи, стабілітрони, фото- та світлодіоди. Установлено, що вольт-амперна характеристика напівпровідникових діодів не має ділянки насичення на зворотній вітці. Це пояснюється, зокрема, нагріванням внаслідок незадовільного відводу тепла і ударною іонізацією, що викликається неоднорідністю електричного поля у переході. Розроблено лабораторний стенд для вимірювання робочих характеристик напівпровідникових діодів різного функціонального призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Шпагін, Д. С., and Катерина Леонідівна Ноздрачова. "Системи розпізнавання образів у промисловій метрології." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49090.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Мартинова, К. В., and Олена Іванівна Рогачова. "Залежність електропровідності твердих розчинів Bi₂Te₃ - Sb₂Te₃ від складу." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47291.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Fedorenko, T. O. "First-order magnetic phase transitions." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34842.

Full text
Abstract:
After the general properties of the first-order magnetic phase transitions between ordered structures were investigated, the number of possible models has been limited by supposing the sensitivity of the exchange energy to the interatomic distance to be responsible for the phase transition. It has shown that the magnetic phase transition occurs as a result of a sign-change in the proper combination of the exchange parameters. The transition may be influenced by the variation of the pressure and the magnetic field. The actual phase transition is, however, hindered in both directions by the elastic energy wall, separating the free energy minima of the different phases. The T – P phase diagram has been calculated and the conditions for the existence of a triple point in the T – P plane have been investigated in the case of antiferromagnetic ↔ ferromagnetic transitions. The temperature hysteresis, i.e. the difference between the upper (Tsup) and lower (Tinf) transition temperatures has been determined at different pressures and for both temperatures a linear dependence has been obtained. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34842
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Вітренко, Андрій Миколайович, Андрей Николаевич Витренко, and Andrii Mykolaiovych Vitrenko. "Влияние двух внешних шумов на статистическое поведение сильно затухающих систем." Thesis, Издательство СумГУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/37751.

Full text
Abstract:
Розглядаються просторово-однорідні стохастичні системи з однією динамічною змінною. Вплив флуктуючого середовища враховується за допомоги двох шумів. Використовується метод рівнянь Ланжевена в наближенні сильного згасання. Для класу нелінійних систем у випадку взаємно корельованих гаусівських білих шумів вперше встановлено, що взаємна кореляція може індукувати одномодальний-бімодальний нерівноважний перехід…
Рассматриваются пространственно-однородные стохастические системы с одной динамической переменной. Влияние флуктуирующей среды учитывается посредством двух шумов. Используется метод уравнений Ланжевена в приближении сильного затухания. Для класса нелинейных систем в случае взаимно-коррелированных гауссовских белых шумов впервые установлено, что взаимная корреляция может индуцировать одномодальный-бимодальный неравновесный переход…
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Мельник, Леонід Григорович, Леонид Григорьевич Мельник, Leonid Hryhorovych Melnyk, Ірина Борисівна Дегтярьова, Ирина Борисовна Дегтярева, Iryna Borysivna Dehtiarova, and Є. О. Скрипка. "Конкурентні стратегії у підприємництві в умовах Третьої та Четвертої промислових революцій." Thesis, Національна металургійна академія України, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/74568.

Full text
Abstract:
Розвиток сучасного підприємництва можливий в разі, якщо будуть сформовані, забезпечені та реалізовані відповідні конкурентні стратегії. Зростання ефективності та конкурентоспроможності лише використовуючи стандартний набір рішень стратегічного управління в умовах Третьої та Четвертої промислових революцій неможливий. Для успіху на конкурентному ринку компанії повинні інвестувати у штучний інтелект та машинне навчання, вивчати досвід провідних компаній світу та реалізовувати сучасні досягнення Третьої та Четвертої промислових революцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Лисенко, І. О., and А. В. Дворніченко. "Реверсивні фазові переходи у системах з внутрішнім та зовнішнім мультиплікативними шумами." Thesis, Вид-во СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20741.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Мельник, Леонід Григорович, Леонид Григорьевич Мельник, Leonid Hryhorovych Melnyk, Олександр Миколайович Дериколенко, Александр Николаевич Дериколенко, Oleksandr Mykolaiovych Derykolenko, Олександр Васильович Кубатко, et al. "Business Models of Reproduction Cycles for Digital Economy." Thesis, CEUR-WS, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/74617.

Full text
Abstract:
The intensive use of non-renewable resources and torn technological cycles is the cause for the total destruction of the planet’s ecosystems. The transition of production systems to renewable resources and closed circular cycles can ensure long-run sustainability of economic activities. Circular technologies as the basis of business processes guarantee sustainable transformation of the usual economy to digital one. The reproduction of economic activities in the closed integral cycle “production-interfacing-consumption-recyclingproduction” is the principal condition for the successful functioning of business processes. The scientific grounding, design and practical implementation of reproductive circular business processes create the platform for building a digital economy and ensures ecosystems sustainability. The research focuses on the modeling, design and practical implementation (introduction, testing, refinement, and adaptation to specific conditions) of reproductive circular business processes. The research models economic activity and communication of the economic agents in the main areas of the digital economy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Заскока, Антон Миколайович, Антон Николаевич Заскока, and Anton Mykolaiovych Zaskoka. "Фазові переходи в ультратонких твердоподібних плівках мастила при межовому терті." Thesis, Вид-во СумДУ, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43321.

Full text
Abstract:
Дисертацію присвячено дослідженню процесів межового тертя в рамках термодинамічної моделі плавлення ультратонкого мастила, затиснутого між двома атомарно-гладкими твердими поверхнями. Описано поведінку двох простих механічних аналогів трибологічних систем – при зсуві верхньої поверхні тертя в одному напрямку та при зовнішньому знакозмінному впливі. Установлено, що залежно від керуючих параметрів мастила можуть реалізуватись режими сухого, переривчастого та рідинного тертя. Проведена модифікація термодинамічного потенціалу, яка дала змогу описати фазові переходи першого роду в системі. Показано, що наявність пружньої взаємодії між блоком та зовнішнім приводом суттєво змінює гістерезис на залежності сили тертя від температури та швидкості зсуву. Проведено врахування універсальної залежності в’язкості неньютонівського мастила від температури та градієнта швидкості. При цьому досліджено властивості мастила при низьких температурах і швидкостях зсуву. За допомогою врахування залежності в’язкості від температури та градієнта швидкості вдалося описати квазістатичну компоненту сили тертя. Змодельовано ефекти пам’яті межового мастила. Проведено подальшу модифікацію термодинамічного потенціалу, а саме враховано лінійний доданок в розвиненні вільної енергії. Розраховано критичні значення плавлення і тверднення мастила в цьому випадку для фазових переходів першого та другого родів. Знайдено співвідношення між параметрами розкладення при яких в системі реалізується фазовий перехід першого роду, і при яких – другого. Отримані результати розрахунку якісно співпадають з експериментальними даними інших авторів.
Диссертация посвящена исследованию процессов граничного трения в рамках термодинамической модели плавления ультратонкой пленки смазки, зажатой между двумя атомарно-гладкими твердыми поверхностями. Плавление и затвердевание смазки описываются как фазовые переходы первого и второго рода. Описано поведение двух механических аналогов трибологических систем – при сдвиге верхней поверхности в одну сторону и при внешнем знакопеременном воздействии. Показано, что в зависимости от параметров системы возможна реализация режимов сухого, прерывистого и жидкостного трения. Выяснено, что увеличение температуры смазки и/или скорости сдвига приводит к уменьшению максимальных значений силы трения. Изучено влияние коэффициента пропорциональности между вязкостью и скоростью сдвига, коэффициента жесткости пружины, циклической частоты, различных типов смазок (псевдопластических, дилатантных и ньютоновских) на поведение трибологических систем. Анализ термодинамического потенциала позволил выделить критические значения температур плавления и затвердевания смазки, которые совпадают при реализации в системе фазового перехода второго рода, и различны при протекании фазового перехода первого рода. Установлено, что ширина гистерезиса по температуре значительно увеличивается при наличии пружины между блоком и внешним приводом. Гистерезис по скорости сдвига в таком случае отсутствует. Проведен учет универсальной зависимости вязкости полимерных смазок от температуры и градиента скорости. Эта зависимость показывает, что логарифм эффективной вязкости пропорционален логарифму скорости сдвига. Коэффициент пропорциональности изменяет свое значение от 1 в твердоподобном состоянии до 0 в жидкоподобном (ньютоновская жидкость). При этом исследованы свойства смазки при низких температурах и скоростях сдвига. Построена трехмерная зависимость силы трения от температуры и скорости сдвига. С помощью учета зависимости вязкости от температуры и градиента скорости удалось описать квазистатическую компоненту силы трения. Построена зависимость силы трения от времени при продолжительной остановке внешнего привода. Смоделированы эффекты памяти граничной смазки, которые проявляются в том, что поведение системы в последующий момент времени зависит от предыдущего состояния. Изучено поведение при различных значениях внешней нагрузки. Построены зависимости для параметров смазок, состоящих из алканов различной длины, продемонстрированы и объяснены отличия для различных типов смазок. Проведена дальнейшая модификация термодинамического потенциала путем учета линейного слагаемого в разложении свободной энергии по степеням параметра порядка. Рассчитаны критические значения температуры и скоростей плавления и затвердевания смазки в этом случае для фазовых переходов первого и второго рода. Найдено соотношение между параметрами разложения при которых в системе реализуется фазовый переход первого либо второго рода. Показано, что расплавленному состоянию смазки может отвечать ненулевое значение параметра порядка. Такой вид потенциала дал возможность описать квазистатическую силу трения базируясь на новом подходе. На его основе изучено поведение трибологической системы при различных временах остановки внешнего привода для различных времен релаксации параметра порядка. Полученные результаты расчета качественно совпадают с экспериментальными данными других авторов.
The thesis is devoted to the boundary friction processes investigation using thermodynamic model of ultrathin lubricant melting, which is grabbed between two atomically-smooth solid surfaces. The behavior of two simple mechanical analogues of tribological systems have been described: during the shearing of upper block in one direction and during the external periodical influence. It has been found out that depending on lubricant control parameters, regimes of dry, interrupted and sliding friction can be realized. Further thermodynamical potential modification allows us to describe first-order phase transition in the system. The presence of the elastic connection between block and external drive significantly changes temperature and shear velocity hysteresis’s. The universal dependence of viscosity of lubricant on temperature and velocity gradient has been took into consideration. Herewith, the lubricant characteristics have been investigated at the low temperatures and low shear velocities. The guasi-static friction force was described using the viscosity dependence. The further thermodynamic potential modification has been performed. For this purpose, the linear term was added in the free energy expansion into series. The critical values of lubricant melting and solidification were calculated for the phase transitions of the first- and second-order. The relation was found between expansion parameters for which first- or second-order phase transition are realized in the system. Obtained results qualitatively coincide with experimental data.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Lytvynenko, Ia M. "Magnetic tunnel junctions as a storage element for memory device." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35037.

Full text
Abstract:
Spin-dependent tunneling in magnetic tunnel junctions (MTJs) has recently aroused great research interest and has developed into a separate branch of materials science. The large tunneling magnetoresistance (TMR) observed in MTJs got much attention due to possible applications in non-volatile random access memories and next generation sensors of magnetic field. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35037
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Федоренко, Тетяна Олександрівна, Татьяна Александровна Федоренко, Tetiana Oleksandrivna Fedorenko, О. Г. Медведовская, and Г. К. Чепурных. "Фазовые переходы первого рода в ортоферритах." Thesis, Сумский государственный университет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45763.

Full text
Abstract:
Изучение состояний магнитоупорядоченных кристаллов, к которым относятся и ортоферриты, связано с возможностью использования обнаруженных особенностей состояний в информационных и коммуникационных технологиях, а также в нанотехнологиях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Дунина, Е. Б., Л. А. Фомичева, and А. А. Корниенко. "Влияние возбужденных конфигураций на спектроскопические характеристики GdVO[4]:Tm3+." Thesis, Сумский государственный университет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43552.

Full text
Abstract:
В данной работе выполнено описание сил осцилляторов абсорбционных переходов по модифицированной теории интенсивностей, учитывающей межконфигурационное взаимодействие, и получено уменьшение среднеквадратичного отклонения на 50%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Ниязов, Л. Н., and Д. Норова. "Спонтанный ориентационный фазовый переход в кубическом ферримагнетике." Thesis, Сумский государственный университет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45741.

Full text
Abstract:
Проведенные исследования показали, что эволюция ДС в процессе спонтанной спиновой переориентации происходит с температурным гистерезисом, связанным с пинингом ДГ на дефектах кристаллической решетки, не учитывающимся в теории ОФП.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Шамшин, О. П. "Дослідження домішкових кристалів літію амонію сульфату." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45740.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Олємской, Олександр Іванович, Александр Иванович Олемской, Oleksandr Ivanovych Oliemskoi, Ольга Володимирівна Ющенко, Ольга Владимировна Ющенко, Olha Volodymyrivna Yushchenko, Тетяна Іванівна Жиленко, Татьяна Ивановна Жиленко, and Tetiana Ivanivna Zhylenko. "Переход в бистабильный режим квазиравновесной конденсации." Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12712.

Full text
Abstract:
Развитие современных нанотехнологий достигается исполь-зованием разнообразных методов, одним из которых является конденсация вещества в стационарном режиме, близком к фазовому равновесию. Этот метод позволяет получать весьма нетривиальные структуры, примеры которых дают ступенчатая поверхность монокристаллов никеля, разнообразные структуры конденсатов алюминия, ажурная структура меди, фрактальные поверхности углерода и титана и т.д. Развитие современных нанотехнологий достигается использованием разнообразных методов, одним из которых является конденсация вещества в стационарном режиме, близком к фазовому равновесию. Этот метод позволяет получать весьма нетривиальные структуры, примеры которых дают ступенчатая поверхность монокристаллов никеля, разнообразные структуры конденсатов алюминия, ажурная структура меди, фрактальные поверхности углерода и титана и т.д. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12712
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Білобран, Б. С. "Наукові основи оцінки напружено-деформованого стану магістральних трубопроводів з урахуванням пластичних деформацій." Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2004. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/4009.

Full text
Abstract:
Розроблено математичні моделі та методи оцінки напружено-деформованого стану (ПДС) потенційно небезпечних ділянок магістральних нафтогазопроводів, що експлуатуються в складних умовах і за наявності пластичних деформацій. Застосовано новий підхід до розв’язання задачі про пружнопластичний стан труб у загальному випадку комбінованого навантаження внутрішнім тиском, розтягом (стиском), згином та крученням, що грунтується на безмоментній теорії циліндричних оболонок і деформаційній теорії пластичності. Запропоновано ефективні методи визначення НДС та характеристик жорсткості за межею пружності прямолінійних елементів трубопроводів, у тому числі з урахуванням сплющування поперечного перерізу. Проведено експериментальну перевірку розроблених моделей у лабораторних та натурних умовах. Створено комплексні розрахунково-експериментальні методи оцінки НДС балкових переходів у гористій місцевості та висячих переходів великої довжини, у тому числі з урахуванням наявності пластично-деформованих зон, за результатами вимірювання їх статичних і геометричних параметрів. Уточнено методику визначення НДС ділянок підземних трубопроводів під час механізованого капітального ремонту з заміною ізоляційного покриття в траншеї, шляхом урахування піддатливості грунту на суміжних з підкопаною частиною ділянках та впливу поздовжньої стискальної сили. Поставлено та розв’язано задачу про поздовжньо-поперечний згин та втрату стійкості ділянки трубопроводу, що працює за наявності поздовжньої стискальної сили, під час її підняття з рівної основи. Досліджено вплив пластичних деформацій на випинання та втрату стійкості відкритих ділянок магістральних трубопроводів.
На основе комплексного подхода разработаны и апробированы на действующих нефтегазопроводах расчетно-экспериментальные методы определения напряженно-деформированного состояния (НДС) потенциально опасных участков магистральных трубопроводов, работающих при повышенных уровнях напряжений. Применен новый подход к решению задач упругопластического состояния груб при действии внутреннего давления, растяжения (сжатия), изгиба и кручения в рамках безмоментной теории цилиндрических оболочек и деформационной теории пластичности. Предложены эффективные методы определения НДС и характеристик жесткости прямолинейных элементов трубопроводов. Указанный подход включает: графоаналитический метод при графически заданной диаграмме деформирования; аналитически-числовой метод для трубы с неравномерной толщиной стенки; формулы для изгибающего момента при изгибе трубы с днищами и при изгибе с кручением для случая степенной аппроксимации; рекуррентные формулы, описывающие предельное состояние трубы с днищами под давлением при поперечном изгибе. Уточнена методика определения НДС участков подземных трубопроводов при механизированном капремонте с заменой изоляционного покрытия в траншее, путем учета податливости грунта на смежных с подкопанной зоной участках и влияния продольной сжимающей силы. На основе этой методики, которая хорошо подтверждается натурными опытами, создан расчетно-экспериментальный метод контроля дополнительных продольных напряжений, возникающих при выполнении ремонтных робот. Поставлена и решена задача продольно-поперечного изгиба и потери устойчивости участка трубопровода, работающею при наличии продольной сжимающей силы, при подъеме с равного основания. Получены расчетные зависимости между силой и высотой подъема и исходным значением продольной силы. Определены условия, при которых подъем переходит в самовыпучивание. Исследовано влияние пластических деформаций на потерю устойчивости открытых участков магистральных трубопроводов. Установлено, что применение линейно-упругой модели при расчетах на устойчивость трубопроводов больших диаметров даег завышенные значения критической силы.
Mathematical models and methods of stress-strain state assessment for hazardous oil and gas pipeline sections were developed when plastic deformations occurred. A new approach was proposed for solving problems concerning the elastic-plastic state of pipes subjected to combined loads such as internal pressure, tension (compression), and bending with torsion. That approach was based on the membrane theory of cylindrical shells and the deformational theory of plasticity. Effective methods were proposed forevaluation stress-strain state and stiffness characteristics beyond limit of elasticity for straight pipeline elements taking into account cross section flattening. Experimental tests on the developed methods were conducted in the laboratory and in the field. Complex methods of stress-strain state assessment for pipeline spans in highlands and pipeline spans were developed using calculation and experimentation. Plastically deformed zones were included in these methods and calculations by using results of static and geometric parameters. The method of determining the stress-strain state of underground pipeline sections during major repair operations, including the replacement of the insulating covering in the trench, was improved by ascertaining soil resistance on adjacent sections and by verify ing the influence of longitudinal force. The bending and collapse problems of the pipeline sections which operate under longitudinal compressive force during their elevation from the plane base were set and solved. The influence of plastic deformations on buckling of the open sections of the trunk pipelines was investigated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Литвиненко, Ярина Миколаївна, Ярина Николаевна Литвиненко, and Yaryna Mykolaivna Lytvynenko. "Фізичні процеси в приладових структурах з перпендикулярною магнітною анізотропією." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44624.

Full text
Abstract:
Дисертацію присвячено комплексному дослідженню структурних, магнітних та магніторезистивних властивостей тонкоплівкових систем з перпендикулярною магнітною анізотропією: мультишарів Co/Ni, спін-вентилів та магнітних тунельних переходів на їх основі, а також епітаксійних тунельних переходів на основі Fe та MgO. У роботі визначені оптимальні умови формування плівкових систем з ПМА та досліджена їх кристалічна структура. Вперше досліджено магнітні та магніторезистивні властивості тунельних переходів на основі мультишарів [Co/Ni]n та аморфного бар’єру Al2O3 у випадку паралельної та ортогональної орієнтації спонтанної намагніченості електродів. Аналіз результатів дослідження тунельних переходів V/Fe/MgO/Fe/Co дозволив визначити умови виникнення явище квантової ями на інтерфейсі V/Fe, встановити залежність ПМА ультратонкого шару Fe від полярності та значення напруги зміщення. Для магнітних тунельних переходів на основі Fe та MgO з ортогональною орієнтацією намагніченості електродів досліджено залежність опору від часу дії напруги та встановлено фактори, що викликають нестабільність опору.
Диссертация посвящена комплексному исследованию структурных, магнитных и магниторезистивных свойств тонкопленочных систем с перпендикулярной магнитной анизотропии: мультислоев Co/Ni, спин-вентилей и магнитных туннельных переходов на их основе, а также эпитаксиальных туннельных переходов на основе Fe и MgO. В работе определены оптимальные условия формирования пленочных систем с ПМА и исследована их кристаллическая структура. Впервые исследованы магнитные и магниторезистивные свойства туннельных переходов на основе мультислоев [Co/Ni]n и аморфного барьера Al2O3 в случае параллельной и ортогональной ориентации спонтанной намагниченности электродов. Анализ результатов исследования туннельных переходов V/Fe/MgO/Fe/Co позволил определить условия возникновения явления квантовой ямы на интерфейсе V/Fe, определить зависимость ПМА ультратонкого слоя Fe от полярности и значения напряжения смещения. Для магнитных туннельных переходов на основе Fe и MgO с ортогональной ориентацией намагниченности электродов исследована зависимость сопротивления от времени действия напряжения и определены факторы, вызывающие нестабильность сопротивления.
The thesis is devoted to complex research of structural, magnetic and magneto-resistive properties of thin film systems with perpendicular magnetic anisotropy (PMA): multilayers Co/Ni, the spin-valves and magnetic tunnel junctions (MTJ) on their basis, as well as epitaxial tunnel junctions based on Fe and MgO. The thesis shows the optimal conditions for the formation of film systems with PMA and studies their crystal structure. The magnetic and magnetoresistive properties of tunnel junctions based on multilayers [Co/Ni]n and amorphous Al2O3 barrier in the case of parallel and orthogonal orientation of the electrodes magnetization were obtained and studied for the first time. Overall, the received results provide encouragement that it will be possible to achieve larger PMA and TMR values for Co/Ni-based magnetic tunnel junction with both PMA electrodes. MTJs with orthogonal magnetic geometry have possible use in sensors, OST-MRAM, and RF oscillator. The analysis of the study results of V/Fe/MgO/Fe/Co tunnel junction with the in plane magnetization of the both electrodes allows determining the conditions for the occurrence of the quantum well effect at the V/Fe interface. This phenomenon can be used for TMR value increasing. In the case of MTJ with one PMA-electrode, PMA dependence of the ultrathin epitaxial Fe layer on the polarity and value of the bias voltage was determined. Only positive bias tunes the ultrathin Fe layer anisotropy and negative bias has no influence on it. For magnetic tunnel junctions based on Fe and MgO with orthogonal electrodes magnetization orientation the dependence of the resistance on the bias duration was investigated and the factors causing instability resistance were considered. At the switching from positive to negative voltage (and vice-versa) with the same amplitude, the MTJ resistance changes in two steps: a sharp change and a much slower resistance variation over a few minutes to a few hours depending on the voltage amplitude and the temperature. This process is thermally activated that can be related to a single energy barrier. Furthermore it has been shown that the resistance change is not correlated to a change in soft electrode anisotropy so that Fe–O bonds at bottom Fe/MgO interface are not at the origin of the resistance change.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Клок, О. В. "Золотий переріз." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/38790.

Full text
Abstract:
«Золотим перерізом» прийнято називати відношення між двома частинами простору, коли більша частина так відноситься до всього цілого простору, як менша частина до більшої. Скульптори, художники, архітектори у своїй творчості використовували «золотий» переріз, саме тому їх витвори виглядали гармонічними та живими.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Джафаров, М. А., Р. М. Мехтиев, and С. А. Джахангирова. "Пленочный p-n переход на основе CdS." Thesis, Издательство СумГУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/27676.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Oliemskoi, Oleksandr Ivanovych, Александр Иванович Олемской, Олександр Іванович Олємской, Olha Volodymyrivna Yushchenko, Ольга Владимировна Ющенко, Ольга Володимирівна Ющенко, Tetiana Ivanivna Zhylenko, Татьяна Ивановна Жиленко, and Тетяна Іванівна Жиленко. "Прерывистый переход в квазиравновесной системе плазма-конденсат." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4146.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Ільїна, Ніна Іванівна, Нина Ивановна Ильина, Nina Ivanivna Ilina, Вікторія Валеріївна Ільїна, Виктория Валерьевна Ильина, and Viktoriia Valeriivna Ilina. "Сучасний перебіг бешихи." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/37859.

Full text
Abstract:
Проблема мінливості інфекційних хвороб – одна із важливих в інфектології. Це закономірний процес, що виникає при взаємодії організму хворого і зовнішнього середовища, пов’язаний з широким застосуванням антибіотиків, зміною властивостей збудника, зсувами в імунній системі організму людини під впливом природних і соціальних факторів. Ці зміни не обійшли і бешиху. Протягом багатьох років її вважали тяжкою епідемічною хворобою з небезпечними ускладненями і високою летальністю. В наш час існуючі уявлення про хворобу суттєво змінилися. Бешиха стала спорадичною малоконтагіозною ендогенною хворобою. Еволюція відбулась і в клінічному перебігу. У середині 70-80 років минулого століття домінували геморагічні форми бешихи, збільшилась частота захворювань з тривалою гарячкою, повільною репарацією у вогнищі запалення. Однак з початку третього тисячоліття відмічається тенденція до зменшення геморагічних форм та збільшення числа первинних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Прокопенко, Антоніна Вадимівна, Антонина Вадимовна Прокопенко, Antonina Vadymivna Prokopenko, Олена Миколаївна Медвідь, Елена Николаевна Медведь, and Olena Mykolaivna Medvid. "Перевод дискурса политинтервью." Thesis, Новгородский государственный университет им. Ярослава Мудрого, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/38657.

Full text
Abstract:
У статті досліджується роль перекладу у сучасних процесах міжкультурної комунікації, де переклад розглядається у якості механізму репрезентації інших культур.
В статье рассматривается роль перевода в современных процессах межкультурной коммуникации, где перевод рассматривается как механизм репрезентации других культур.
The article investigates translation role in the modern processes of cross-cultural communication. Translation is regarded as the mechanism of other culture representation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Бондаренко, О. Ю., І. І. Ключник, and О. Д. Бембель. "Перехідні характеристики піроелектричних перетворювачів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39546.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Лопаткін, Юрій Михайлович, Юрий Михайлович Лопаткин, Yurii Mykhailovych Lopatkin, О. Г. Медведовская, Т. А. Федоренко, and Г. К. Чепурных. "Использование теории Ландау при фазовых переходах первого рода." Thesis, Сумский государственный университет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39407.

Full text
Abstract:
Для случая, когда линия фазовых переходов первого рода не переходит в линию фазовых переходов второго рода, т. е. оканчивается не трикритической точкой, а критической: определены критические линии, ограничивающие область метастабильных состояний, путем использования теории фазовых переходов Ландау.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Будённый, В. С., Д. О. Литвиненко, Andrii Mykolaiovych Vitrenko, Андрей Николаевич Витренко, and Андрій Миколайович Вітренко. "Динамика неравновесного перехода, индуцированного взаимно коррелированными шумами: численные результаты." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4220.

Full text
Abstract:
В работе исследована модельная система с двумя гауссовскими белыми шумами; получены точные выражения для равновесной плотности вероятности системы; показано, взаимно коррелированные шумы могут индуцировать неравновесный переход. Также вычислен критический показатель для зависимости параметров порядка от управляющих параметров; установлено, что он равен своему классическому значению. Динамика неравновесного перехода вблизи критической точки не была исследована из-за невозможности получения точных выражений для неравновесной плотности вероятности системы. Изучению этой проблемы с помощью численных методов посвящена данная работа. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4220
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography