Academic literature on the topic 'Перехід'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Перехід.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Перехід"

1

Гудима, М. М. "Науковий дискурс щодо місця передачі речі в механізмі договірного переходу права власності." Актуальні проблеми держави і права, no. 86 (September 22, 2020): 48–55. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i86.2403.

Full text
Abstract:
Наукова публікація присвячена правовому аналізу значення передачі речі в руслі теоретичного вчення про юридичні факти, дослідженню її місця в механізмі договірного переходу права власності. У статті формулюється відповідь на запитання: чи може договір слугувати самостійним юридичним фактом, що веде до переходу права власності, чи потрібна ще й передача речі, тобто необхідний цілий юридичний склад для настання відповідних правових наслідків. У публікації аналізуються категорії «розпорядчий правочин» та «речовий правочин», наводиться критика підходу щодо самостійності останнього як юридичного факту, що здатен спричинити перехід права власності. Розглянуті сутнісні особливості та проблеми застосування в цивілістиці абстрактної та каузальної моделей переходу речових прав за договором. Висловлені аргументи критики абстрактної моделі передачі речі, виявлені у практичній площині її реалізації, обґрунтовано виваженість законодавчого підходу щодо підтримки каузальної моделі переходу речових прав за договором. У роботі вирішується питання щодо самостійності правочину передачі речі в механізмі переходу права власності чи іншого речового права у ключі аналізу особливостей реальних та консенсуальних договорів. Сформульовано висновок, що в консенсу-альному договорі передача речі становить виконання обов'язку, передбаченого договором, а для реального договору передача речі є невід'ємним елементом фактичного складу самого договору, без якої він уважатиметься неукладеним, тобто таким, що не існував, не відбувся. Для реального договору передачу речі варто розглядати не як самостійну та відірвану від правової підстави дію, здатну спричинити перехід речового права, а як елемент юридичного факту - договору, що тільки разом з останнім здатна спричинити перехід права власності. Відзначено, що передача речі не тотожна передачі права власності, для останньої зазвичай потрібний і обопільний намір, причому такий, що збігається, тобто укладення договору. Обґрунтовано, що договір є самостійним юридичним фактом, що здатен спричинити перехід права власності чи іншого речового права, хоча сам може мати складну структуру, елементами якої можуть виступати передача речі чи інші фактичні дії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Zakharchenko V. "НА ШЛЯХУ ДО ЦИФРОВОГО СТАНДАРТУ СВІТОВОЇ ВАЛЮТНОЇ СИСТЕМИ." Economic forum 1, no. 1 (March 13, 2022): 90–99. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2022-1-11.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено питання щодо переходу на новий стандарт світової валютної системи в контексті світової фінансової кризи 2008 р. та кризи, спричиненої COVID-19. Основною метою дослідження є аналіз проблеми переходу під впливом ряду фундаментальних чинників на новий (цифровий) стандарт світової валютної системи. Систематизація літературних джерел та підходів до вирішення цієї проблеми показала, що в перші післякризові роки більшість авторів акцентувала увагу на необхідності модернізації світової валютної системи на основі паперово-доларового стандарту. Однак у наступні роки наукові пошуки перемістилися в сторону обгрунтування переходу на цифровий стандарт. Це свідчить про те, що світову валютну систему чекає кардинальна «ломка» та швидкий перехід на новий стандарт. Актуальність вирішення даної наукової проблеми полягає в тому, що перехід на цифровий стандарт дозволить запобігти в майбутньому багатьом кризовим ситуаціям. Дослідження проблеми здійснено в такій логічній послідовності: спочатку проаналізовано фундаментальні чинники, що трансформують світову валютну систему, а потім проведено порівняльний аналіз можливих варіантів переходу її на новий стандарт. Методологічним інструментарієм дослідження слугували: системний підхід, методи аналізу й синтезу, історичний, логічного узагальнення, порівняння та ін. Об’єктом дослідження обрано стандарти світової валютної системи, а предметом – вибір оптимального стандарту. У статті виокремлено чинники, які обумовлюють необхідність переходу на цей стандарт, а саме: зміцнення військово-економічного потенціалу Китаю; зростання державного боргу США; необхідність подолання наслідків фінансово-економічних криз; надмірна емісія резервних валют; електронізація грошового обігу. Їх аналіз показав, що можливими варіантами оптимального стандарту світової валютної системи є такі: повернення до золотого стандарту; запровадження так званих «вільних грошей»; перехід на бінарні грошові еквіваленти; створення валютних союзів; підвищення ролі, як світової валюти, спеціальних прав запозичення; створення світової електронної валюти; перехід до віртуальних грошей. Дослідження підтверджує та теоретично доводить, що оптимальним стандартом світової валютної системи на найближчі десятиліття має бути стандарт електронних грошей. Результати дослідження можуть бути корисними в плані запобігання руйнівним наслідкам світових фінансово-економічних криз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Теліга, О. "Перехід на новий рівень." Український юрист, no. 3 (2004): 9–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гудима, М. "До питання щодо правонаступництва у праві власності." Юридичний вісник, no. 4 (February 5, 2020): 229–35. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i4.996.

Full text
Abstract:
Категорія «правонаступництво» доволі часто вживається цивілістичною доктриною та використовується практикою застосування цивільного законодавства. Проте, переважно увага науковців зосереджена на правонаступництві в зобов’язальних правах, незаслужено залишаючи осторонь проблеми та механізми переходу речових прав, зокрема, права власності. Тому вияснення того чи можливе правонаступництво в праві власності, на жаль, однозначного вирішення не має, та й загалом, проблема переходу права власності наразі є малодослідженою. Водночас, питання щодо переходу права власності мають суттєву практичну значимість, адже загальні положення, які мають настільки широке застосування, повинні бути осмислені та обґрунтовані особливо ретельно. Окрім цього, виявлення критеріїв правонаступництва в праві власності, матиме не лише суто теоретичне, а й практичне значення, оскільки похідне набуття права власності, яке може бути віднесеного до правонаступництва, прямо впливає на спектр можливостей правонабувача, що матиме похідний і залежний характер від можливостей попереднього правоволодільця. Саме тому дана наукова публікація присвячена аналізу можливості теоретичного та практичного застосування інституту правонаступництва в праві власності та дослідженню основних проблем теоретичної конструкції «перехід права власності». В роботі аналізуються основні наукові положення, позитивні сторони та недоліки наукових концепцій, міститься їх аргументована критика. На підставі цього висловлено авторське бачення щодо можливості застосування інституту правонаступництва у праві власності, обґрунтовано доцільність вживання юридичної конструкції «перехід права власності» на проти- вагу частіше вживаній «припинення права в одної особи і виникнення її в іншої» та сформульовано теоретичне визначення відповідної правової категорії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Крик, Т. "Частиномовний перехід наголосу в біологічній терміносистемі." Мовознавчі студії, Ч. 2 (2007): 30–32.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лукомська, О. "Перехід прав за іпотечними цінними паперами." Підприємництво, господарство і право, no. 3 (2008): 115–18.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Mandro, Yurii, and Mykhailo Vinichuk. "Деревний попіл як засіб зниження переходу 137Cs із ґрунту в рослини горобини звичайної (Sorbus aucuparia L.) та крушини ламкої (Rhamnus frangula L.) в лісових екосистемах Полісся України." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 12 (November 3, 2018): 19–25. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2015-313-19-25.

Full text
Abstract:
Показано вплив деревного попелу на перехід 137Cs із ґрунту в молоді пагони й листя горобини звичайної та крушини ламкої протягом періоду вегетації в лісових екосистемах Полісся України, забруднених радіонуклідами в результаті аварії на Чорнобильській АЕС. Здійснено порівняльний аналіз ефективності застосування калійного добрива, деревного попелу і їх поєднання як засобів зниження переходу радіоцезію з ґрунту в рослини в перший та другий рік після внесення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шип, Н. "Інтелектуальний перехід від монометодології до методологічного плюралізму." Емінак, no. 1 (21), січень - березень, т. 3 (2018): 101–7.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Макарський, О. "Перехід на "цифру" коментар з Хрещатика,26." Журналіст України, no. 7 (2009): 7–9.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Булавін, Л. А., Д. В. Соловйов, Ю. Є. Горшкова, О. М. Жигунов, О. І. Іваньков, В. І. Горделій, and О. І. Куклін. "Структурний перехід у рідинній системі вода−ліпіди." Ukrainian Journal of Physics 57, no. 6 (June 30, 2012): 623. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe57.6.623.

Full text
Abstract:
У роботі методом малокутового розсіяння рентгенівських променів досліджено мультишарові ліпідні мембрани ДПФХ (1,2-дипальмітоіл-sn-гліцеро-3-фосфатидилхолін) та суміші ДПФХ/ПОФХ (1-пальмітоіл-2-олеіл-sn-гліцеро-3-фосфатидилхолін) у співвідношенні 3:1 у надлишку води. Отримано температурні залежності періодів повторювання ліпідних бішарів у діапазоні температур 20–55 ºС. Порівняльний аналіз кривих розсіяння відмультишарових мембран показав, що нижче температури 40 ºС в суміші ліпідів існує додаткове впорядкування з періодом повторювання 66 Å, яке пов'язано, на нашу думку, з поділом фаз ліпідів. Також у суміші спостерігається зникнення так званої ріпл-фази (хвилеподібної фази) ліпіду ДПФХ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Перехід"

1

Койдан, А. А., С. Є. Холодов, О. В. Васильєв, and Д. Г. Ганшин. "Розумний пішохідний перехід." Thesis, ХНУРЕ, 2021. https://openarchive.nure.ua/handle/document/18747.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Августова, Олена Олександрівна, and Ірина Олександрівна Кухарчук. "Перехід на міжнародні стандарти вітчизняних підприємств." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53692.

Full text
Abstract:
1. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні : Закон України в редакції від 16.11.2018 № 996-XIV. 2. Міжнародні стандарти фінансової звітності. ГоловБух. URL: https://www.golovbukh.ua/article/7302-mjnarodn-standarti-fnansovo-zvtnost-2018 3. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку та фінансової звітності : навч. посіб. / Лучко М. Р., Бенько І. Д., Яцишин С. Р., Мельник Н. Г. Тернопіль : ТНЕУ, 2018. 390 с.
Досліджено особливості формування фінансової звітності підприємств при переході на міжнародні стандарти обліку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ковальова, В. В. "Монетарна політика: перехід до режиму інфляційного таргетування." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70796.

Full text
Abstract:
У роботы досліджено теоретичні засади і значення монетарної політики центрального банку. Охарактеризовано інфляційне таргетування як вид монетарного режиму. Визначено фактори, що впливають на особливості монетарної політики в Україні. Проведено аналіз стану грошово-кредитного ринку України. Здійснено оцінку ефективності інфляційного таргетування в Україні. Представлено шляхи підвищення дієвості інфляційного таргетування як режиму монетарної політики НБУ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Возний, Андрій Андрійович, Андрей Андреевич Возный, Andrii Andriiovych Voznyi, Володимир Володимирович Косяк, Владимир Владимирович Косяк, Volodymyr Volodymyrovych Kosiak, Олександр Олександрович Подопригора, et al. "Термічно-індукований фазовий перехід у плівках SnxSy." Thesis, Інститут фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65520.

Full text
Abstract:
Вимірювання оптичних спектрів пропускання та відбивання від плівок SnxSy дозволили оцінити оптичну ширину забороненої зони матеріалу. Було встановлено, що у невідпалених плівках SnS2 відбуваються як непрямі тк і прямі міжзонні переходи при ширині забороненої зони матеріалу 2,4 та 2,69 еВ, відповідно. Така ширина забороненої є типовою для сполуки SnS2.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Єфименко, Н. А. "Перехід на нову версію стандартів ISO 9001:2015." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45848.

Full text
Abstract:
Актуальність теми. Запропоновано моніторинг нового Міжнародного Стандарту котрий містить основні положення і терміни, пов'язані з системою менеджменту якості. Він є основою для інших стандартів ISO та систем управління якістю і служить для багатьох з них в якості нормативного документа [1, 3].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Головатий, Михайло Олексійович, Михаил Алексеевич Головатый, Mykhailo Oleksiiovych Holovatyi, І. П. Бурик, and О. А. Гричановська. "Перехід пружна/пластична деформація у нанокристалічних металевих плівках." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/22143.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Жмака, К. С., Яків Олександрович Ляшенко, Яков Александрович Ляшенко, Yakiv Oleksandrovych Liashenko, Антон Миколайович Заскока, Антон Николаевич Заскока, and Anton Mykolaiovych Zaskoka. "Дослідження періодичного впливу на нанотрибологічну систему при фазовому переході другого роду." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44356.

Full text
Abstract:
Розглядається механічний аналог трибологічної системи, що складається з двох контактуючих блоків, один з яких закріплений між двома пружинами, а інший приведений в неперервний періодичний рух. Вивчення кінетики плавлення ультратонкої плівки мастила, що затиснута між атомарно-гладкими поверхнями блоків, здійснюється на основі подальшого розвинення термодинамічної моделі [1,2], що виходить з теорії фазових переходів Ландау. Дана модель враховує перехід мастила в рідиноподібний стан як за рахунок термодинамічного плавлення, так і при перевищенні напруженнями межі плинності. Для опису стану мастила записаний вираз для густини вільної енергії у вигляді розкладання в ряд за степенями параметра порядку. В якості параметра порядку обирається модуль зсуву, який приймає нульові значення в рідиноподібній фазі, і ненульові – в твердоподібній. Перетворення між структурними станами мастила описуються як фазові переходи другого роду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Саванець, Людмила Михайлівна. "Перехід прав за бездокументарними цінними паперами: цивільно-правовий аспект." Diss. of Candidate of Legal Sciences, М-во освіти і науки України, Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Цимбал, Т. В. "Еміграція: граничне буття чи перехід до нових рівнів буденності?" Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11687.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Світайло, Н. Д., and В. П. Павленко. ""Демографічний перехід" та зміни соціальних ролей чоловіка та жінки." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13542.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Перехід"

1

Годлевська, В. Ю. Перехід від авторитаризму до демократичного суспільства в Іспанії (1960 - 1982 роки). Вінниця: ВНТУ, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Вівчар, Г. М. Весняний переліт. Львів: Каменяр, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тороп, П. Тотальный перевод. Тарту: Tartu ulikooli kirjastus, 1995.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гетце, В. Фазовые переходы жидкость-стекло. Москва: Наука, 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Алексеева, И. С. Устный перевод. Немецкий язык. Санкт-Петербург: Союз, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Алексеева, И. С. Устный перевод. Немецкий язык. Санкт-Петербург: Союз, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гетце, В. Фазовые переходы жидкость-стекло. Москва: Наука, 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ардаматский, В. И. Перед штормом. Москва: Политиздат, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Каверин, В. А. Перед зеркалом. Минск: Университетское, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Каверин, В. А. Перед зеркалом. Кишинев: Лумина, 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Перехід"

1

Lourié, Basil. "История Мученичества Мāр Ḳӯрйāḳӯca и Йōлӣтͅы (Кирика и Иулитты). ܐܛܝܠܘܝ ܗܡܐܕܘ ܣܘܩܪܘܩ ܝ ܪܡ ܐܕܗܣܕ ܐܬܝܥܫܬ Критический текст, перевод, исследование А. А. Терпелюк Martyrdom Of Mār Qūryāqūs and Yōlīṭī (Cyriacus & Julitta). Critical Text, Russian Translation From Syriac, and research by Alisa A. Terpelyuk." In Patrologia Pacifica: Selected Papers Presented to the Asia Pacific Early Christian Studies Society, edited by Vladimir Baranov and Kazuhiko Demura, 439–40. Piscataway, NJ, USA: Gorgias Press, 2010. http://dx.doi.org/10.31826/9781463229443-023.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kaloh Vid, Natalia, and Mihaela Koletnik. "Передача единиц шотландского диалекта в переводах Роберта Бернса на русский и словенский языки." In Slavistična prepletanja 2, 97–116. University of Maribor Press, 2022. http://dx.doi.org/10.18690/um.ff.4.2022.6.

Full text
Abstract:
Перевод диалектных выражений и диалектально маркированных слов является одной из самых сложных задач стоящих перед художественным переводчиком. Замена таких выражений литературными означает вмешательство в стилистические особенности оригинала, при этом об использовании диалекта языка перевода часто не может быть и речи из-за пестроты и разнообразия диалектов, особенно в Словении. Материалом исследования послужили переводы известного шотландского поэта Роберта Бернса на русский и словенский языки. Автором русского перевода является Самуэль Маршак, а словенский перевод подготовил Янез Менарт. Целью исследования является анализ способов передачи разговорного шотландского языка, который очень часто встречается в стихах Бернса, в русском и словенском переводах. Результаты исследования показали, что характерные для Бернса диалектные выражения Маршак заменил литературными и таким образом диалект в русском переводе был полностью утрачено. Менарт подошел к данной переводческой задачи по-другому и в его переводах прослеживается много диалектных и разговорных выражений.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

"Переход к устойчивому труду." In Human Development Report (Russian Version), 131–48. UN, 2016. http://dx.doi.org/10.18356/5a44ec5d-ru.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Shedyakov, V. Е. "МЕЖПАРАДИГМАЛЬНЫЙ ПЕРЕХОД В СТРУКТУРЕ И ОРГАНИЗАЦИИ МЕЖДУНАРОДНОЙ ЖИЗНИ." In RESEARCH, CHALLENGES AND DEVELOPMENT PROSPECTS IN THE AREA OF SOCIAL SCIENCES, 301–25. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-42-6/301-325.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мурашова, Юлия Алексеевна. "СВЕРХШИРОКОПОЛОСНЫЙ СОГЛАСУЮЩИЙ ПЕРЕХОД РУПОРНОЙ ГРЕБНЕВОЙ АНТЕННЫ ДИАПАЗОНА 1-18 ГГЦ." In СВЕРХШИРОКОПОЛОСНЫЙ СОГЛАСУЮЩИЙ ПЕРЕХОД РУПОРНОЙ ГРЕБНЕВОЙ АНТЕННЫ ДИАПАЗОНА 1-18 ГГЦ. ICSP "NEW SCIENCE", 2021. http://dx.doi.org/10.46916/21122021-8-978-5-00174-415-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

"Философское осмысление глобального перехода жизни на Земле." In Proceedings of the XXII World Congress of Philosophy, 147–55. Philosophy Documentation Center, 2008. http://dx.doi.org/10.5840/wcp22200846237.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

"Обеспечение перехода к рациональным моделям потребления и производства." In Доклад о Целях в Области Устойчивого Развития, 34–35. UN, 2017. http://dx.doi.org/10.18356/267468f6-ru.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Грушко, М. В. "Перехідне правосуддя: міжнародний досвід та застосування в Україні." In ПРОБЛЕМИ ПУБЛІЧНОГО ТА ПРИВАТНОГО ПРАВА, 273–308. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-237-4-10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Tarasenko, Iryna, and Oleksandr Halahan. "ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ПЕРЕХОДУ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economy, finance, law: current problems and development prospects, 84–99. LLC "Publishing house "Internauka", 2020. http://dx.doi.org/10.25313/mono2020-10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Акимов, В. Н. "Анализ динамики цен на моторные топлива на российском рынке в 2000-2020 гг. в свете налоговой политики в нефтяной отрасли." In Научные труды 2020, 157–85. Москва: МАКС Пресс, 2020. – 624 с., 2020. http://dx.doi.org/10.47711/2076-318-2020-157-185.

Full text
Abstract:
В работе рассматривается динамика внутренних цен на моторные топлива на российском рынке и ее зависимость от налогового режима в нефтяной отрасли. В статье показано, что проводимая государством налоговая политика приводила к практически непрерывному росту цен на столь социально значимые товары, как бензин и дизельное топливо. В 2019-2020 гг. был совершен переход к системе по сути госрегулирования цен на бензин и дизтопливо за счет введения демпфирующего механизма с индикативными ценами и обратного акциза на нефтяное сырье. Приводятся оценки того, как новые механизмы повлияли на уровень и структуру цен на нефтепродукты и на выплаты из бюджета в пользу нефтяных компаний для поддержания индикативных цен.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Перехід"

1

Косташ, Тетяна. "ПЕРЕХІД СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ НА МСФЗ: ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ЗВІТНОСТІ." In PUBLIC COMMUNICATION IN SCIENCE: PHILOSOPHICAL, CULTURAL, POLITICAL, ECONOMIC AND IT CONTEXT. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/15.05.2020.v1.36.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ладанівська, І. Ю. "Перехід до багаторівневої вищої освіти в умовах дистанційного навчання." In PEDAGOGY, PSYCHOLOGY AND TEACHING METHODS: INTERNATIONAL EXPERIENCE. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-114-5-67.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мозговий, А. А. "Глобальний перехід урбосфери до моделі сталого розвитку: передумови і загрози." In IDEAS AND INNOVATIONS IN NATURAL SCIENCES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-047-6-46.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Юхман, Ярина, Тетяна Петрушка, and Руслан Курішин. "ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЦЕСУ УХВАЛЕННЯ РІШЕНЬ ПРО ПЕРЕХІД ПІДПРИЄМСТВ НА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧИЙ ТИП ЇХ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ." In KORSZERŰ MŰSZEREK ÉS ALGORITMUSA TAPASZTALATI ÉS ELMÉLETI TUDOMÁNYOS KUTATÁSI. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/18.09.2020.v1.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Далакова, Л. М. "ANALYSIS OF CONCEPTS AND CHARACTERISTICS OF DISTANCE LEARNING." In Образование будущего: Материалы II Всероссийской научно-практической конференции с международным участием. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.34708/gstou.conf.2021.27.75.001.

Full text
Abstract:
Современный мир диктует новые условия построения образовательного процесса. Любая образовательная организация, которая рассчитывает не просто оставаться на плаву в нынешних условиях цифровой экономики, но и следовать по пути развития и стремиться занять лидирующие позиции на рынке образовательных услуг, должна ставить перед собой четкую цель - переход на цифровую модель реализации процессов и услуг. Реализация новой организационной модели и изменение механизмов управления вузом на основе современных цифровых технологий позволит повысить качество и доступность образовательных услуг. Дистанционные образовательные технологии призваны помочь решить задачи по переходу к качественному, неограниченному пространством и временем, образовательному процессу. В первую очередь образовательной организации необходимо разработать для себя нормативную базу, основанную на нормативно-правовых документах Минобрнауки России The modern world dictates new conditions for building the educational process. Any educational organization that expects not only to stay afloat in the current digital economy, but also to follow the development path and strive to take a leading position in the educational services market, should set a clear goal for itself - the transition to a digital model for the implementation of processes and services.The implementation of a new organizational model and a change in the management mechanisms of the university based on modern digital technologies will improve the quality and availability of educational services. Distance learning technologies are designed to help solve the problems of transition to a high-quality, unlimited space and time, educational process. First of all, the educational organization needs to develop a regulatory framework for itself, based on the regulatory documents of the Ministry of Education and Science of Russia
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Баку,, М. А. "ЛИЧНОСТНО-ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЕ КАЧЕСТВА ПРЕПОДАВАТЕЛЯ В УСЛОВИЯХ ДИСТАНЦИОННОГО ОБУЧЕНИЯ В ПЕРИОД ПАНДЕМИИ." In Цифровизация – драйвер экономического роста в постпандемический период: Всероссийская научно-практическая конференция с международным участием. РИЦ ХГУЭП, 2021. http://dx.doi.org/10.38161/978-5-7823-0742-4-2021-2016-222.

Full text
Abstract:
Экстренный переход высших учебных заведений страны в период начала пандемии COVID-19 на дистанционное обучение потребовал нового взгляда и оценки личностно-профессиональных качеств преподавателя, разработки новых форм и методов обучения, освоения новых инструментов, необходимых для осуществления образовательной деятельности в цифровой среде. В статье рассматриваются требования, которые предъявляются к профессиональным и личностным качествам педагога при переходе к дистанционному обучению в сжатые сроки, а также трудности, с которыми он сталкивается при организации обучения. Личность педагога в этих экстремальных условиях является основным ресурсом, обеспечивающим успешность организации и осуществления преподавательской деятельности. Среди профессиональных качеств преподавателя выделяются такие качества как самообучаемость и саморазвитие, креативность, организованность, цифровая толерантность, наиболее важными личностными качествами являются эмоциональная стабильность, гибкость, способность к саморегуляции своей профессиональной деятельности и к взаимодействию со студентами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мишустин, И. В. "Метод определения параметров функций несовместности деформаций в модели сплава с памятью формы по результатам экспериментов." In Механика композиционных материалов и конструкций, сложных и гетерогенных сред. 11-я Всероссийская научная конференция с международным участием им. И.Ф. Образцова и Ю.Г. Яновского. ФГБУН Институт прикладной механики РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.33113/conf.mkmk.ras.2021.126_135.17.

Full text
Abstract:
Несовместность деформаций внутри мартенситногй фазы и между мартенситом и аустенитом учитывается путем добавления к аддитивной части термодинамического потенциала сплава с памятью формы (СПФ) дополнительных слагаемых, которые выражены через две материальные функции. Вид этих функций выбран с учетом требований неотрицательности механической части диссипации и возрастания температуры при обратном переходе. Входящие в выражения указанных функций постоянные найдены путем аппроксимации зависимостей температур начала и окончания обратного фазового перехода без нагрузки от интенсивности предварительной фазово-структурной деформации, которые получены в результате обработки диаграмм нагружения и кривых дифференциальной сканирующей калориметрии.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гричанова, К. И. "Переход к омниканальности продуктовых ретейлов посредствам диджитализации." In Наука России: Цели и задачи. НИЦ "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-06-2021-57.

Full text
Abstract:
В статье рассматриваются текущие трансформации рынка продуктового ретейла относительно тенденций его дальнейшего развития на онлайн площадках в период повсеместной цифровизации общества. Также одной из немаловажных трансформаций рынка посредствам диджитализации является постепенный переход от концепции многоканальности к омниканальности, как один из эффектов естественной эволюции на рынке продуктового ретейла.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Боговеев, Т. А., Г. Р. Ризванова, and А. Я. Гафурова. "Вертикальная интеграция нефтяных компаний, переход на единую акцию." In ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ. НИЦ «Л-Журнал», 2018. http://dx.doi.org/10.18411/lj-28-02-2018-02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сибгатуллин, А. Э. "Переход к инновационной экономике и возможности нефтегазового комплекса." In Научный диалог: Экономика и менеджмент. ЦНК МНИФ «Общественная наука», 2017. http://dx.doi.org/10.18411/spc-8-12-2017-14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Перехід"

1

Савосько, Василь Миколайович. Екологічна роль геохімічних бар’єрів в розподілі та міграції важких металів в ґрунтах територій, що межують з залізорудними гірничо-збагачувальними комбінатами. Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, 2001. http://dx.doi.org/10.31812/0564/309.

Full text
Abstract:
Вивчені закономірності розподілу рухомих форм важких металів в чорноземах звичайних та південних. Встановлено, що в ці грунти щорiчно надходить важких металів аерогенним шляхом 0.11-66 кг на 1 га та гiдротехногенним шляхом 0.14-126 кг на 1 га. Вміст рухомих форм металів в чорноземах звичайних та південних в 1.5-2.5 раза (Р<0.05) перевищє концентрацiї локального фону Кривбасу. Встановлені діапазони грунтових властивостей, що обумовлюють перехід металів з рухомого стану в фіксований. Розроблений спосіб оптимізації вмісту важких металів в грунтах шляхом створення штучних геохiмiчних бар’єрiв їх мiграцiї в грунтi та пiдтримання показникiв буферних властивостей грунту в оптимальних межах, що забезпечує перехiд забруднювачiв iз рухомих у фiксованi форми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Перерва, В. В., and Д. О. Гетц. Мультимедійний інтерактивний термінологічний словник як засіб навчання біології. Криворізький державний педагогічний університет, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6122.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто перспективність та особливості застосування мультимедійного словника біологічних термінів, який є інтерактивним, тобто забезпечує перехід між термінами певної тематичної групи. Відміною ознакою мультимедійного біологічного словника є позначення етимології терміноелементів, візуалізація за допомогою фото, рисунків або схем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мінтій, Ірина Сергіївна, and Сергій Олексійович Семеріков. Компетентнісний підхід: надбання та напрямки подальшої розробки. Видавничий центр КТУ, November 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/919.

Full text
Abstract:
Перехід системи освіти України до зовнішнього незалежного оцінювання загострив питання оцінки результатів освіти – очікуваних та вимірюваних конкретних досягнення випускників, які визначають, що вони здатні робити по завершенні всієї освітньої програми (або її частини). Іншими словами, ЗНО оцінює, наскільки випускник є компетентним, визначаючи це через сформованість компетенцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Стрюк, Микола Іванович, Сергій Олексійович Семеріков, and Андрій Миколайович Стрюк. Тенденції розвитку мобільності в сучасному освітньо-науковому просторі. Місьдрук, ХНАДУ, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/990.

Full text
Abstract:
У статті проведено комплексне дослідження проблеми мобільності у соціально-педагогічних та технічних системах. Виокремлено основні тенденції розвитку академічної мобільності (перехід від мобільності студентів до мобільності програм і постачальників освітніх послуг) та схарактеризовано нові програми мобільності (франчайзінг, подвійні/спільні ступені, поєднання, нострифікація тощо). Розглянуто нові види постачальників мобільності та акцентовано увагу на віртуальних університетах, що є сьогодні основою віртуальної мобільності студентів і діяльність яких базуються на використанні нових ІКТ у вищій освіті, насамперед – Інтернет та мобільних навчальних середовищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Поліщук, Олександр Павлович, Ілля Олександрович Теплицький, and Сергій Олексійович Семеріков. Систематичне навчання моделюванню в підготовці майбутнього вчителя. Криворізький державний педагогічний університет, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/807.

Full text
Abstract:
Традиційно в педагогічних ВНЗ комп’ютерне моделювання вивчається на п’ятому курсі як своєрідний підсумок навчання інформатики. Перехід до двоступеневої освіти бакалавр–магістр призводить до того, що колишній п’ятий курс за планом підготовки спеціаліста подвійних спеціальностей “Математика та основи інформатики”, “Фізика та основи інформатики” стає першим курсом магістерської підготовки відповідних моноспеціальностей, в яких моделювання як навчальна дисципліна може просто зникнути. З метою уникнення залежності від кон’юнктурних змін у навчальних планах на кафедрі інформатики та прикладної математики КДПУ впроваджено наскрізну програму систематичного навчання моделюванню на всіх спеціальностях, що мають спеціалізацію “Основи інформатики”.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ГАБОВ, АНДРЕЙ ВЛАДИМИРОВИЧ. ПЕРЕХОД ПРАВ УЧРЕДИТЕЛЯ АВТОНОМНОЙ НЕКОММЕРЧЕСКОЙ ОРГАНИЗАЦИИ. DOI CODE, 2021. http://dx.doi.org/10.18411/0131-5226-2021-23745.

Full text
Abstract:
Пандемия обострила и сделала актуальными множество проблем, которые в более спокойные времена не привлекали пристального внимания. Одна из них — переход прав учредителей некоторых унитарных некоммерческих организаций. В нотариальной практике стали возникать вопросы о возможности наследования прав и обязанностей учредителей автономных некоммерческих организаций: нотариусы исходят в таких случаях из невозможности наследования. Тем самым не только нарушаются права и обязанности наследников, но и ставится под угрозу существование таких организаций. Автор статьи показывает, что подобный подход противоречит действующему законодательству; при этом со всей очевидностью требуется довольно серьезная работа по модификации правового положения автономной некоммерческой организации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Соловьев, В. Н. Высокоэнергетические локальные колебания и многофононные переходы в аморфных полупроводниках. [б. в.], 1995. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1276.

Full text
Abstract:
Установлено. что в некристаллических полупроводниках сущест­вуют высокоэнергетические локальные колебания (ВЛК). Они реализуются при флуктуациях параметров структуры, приводя­щих к ужесточению атомных потенциалов. Изучена их природа и статистика в аморфном кремнии. Показано, что, несмотря на малую относительную концентрацию, ВЛК могут конкуриро­вать с процессами многофононного захвата при безызлучатель­ной рекомбинации носителей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kolesnikova, Marina. «Зеленое восстановление» ЕС: морские компоненты. Institute of Europe, Russian Academy of Sciences (IERAS), October 2020. http://dx.doi.org/10.15211/analytics412020.

Full text
Abstract:
16 сентября председатель Европейской комиссии Урсула фон дер Ляйен в своем выступлении перед Европейским парламентом представила программу действий ЕС для выхода из вызванного пандемией кризиса, а также дальнейшего «зеленого восстановления». Переход ЕС на новые экономические, экологические и социальные позиции с целью определения глобальной повестки развития требует разносторонних структурных и технологических реформ. Эти установки основаны на использовании возможностей морской («синей») экономики ЕС и определяют пути ее развития, включая отдельные отраслевые и региональные направления.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Семеріков, Сергій Олексійович. Стабілізація курсів інформатики як засіб фундаменталізації інформатичної освіти. Рідна школа, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/896.

Full text
Abstract:
Перехід від індустріальної до постіндустріальної цивілізації, що розпочався в останні десятиліття, призводить до підвищення наукомісткості виробництва, впровадження безвідходних технологій, мініатюризації (аж до нанорівня) та гуманізації техніки. Формування інформаційного суспільства, що супроводжує цей процес, призводить до інтернаціоналізації та децентралізації виробництва, створення розподілених виробничих структур. Обумовлене цим зростання швидкості застарівання технологічних знань (особливо в інформатиці) породило концепцію “навчання впродовж усього життя”. Гуманістична спрямованість цієї концепції та відповідна технологічна підтримка роблять її дуже привабливою, особливо при реалізації в системах дистанційного навчання. Будь-який працюючий фахівець при дистанційній формі навчання може швидко оновити знання та навички із своєї предметної області, реалізуючі при цьому власні прагматичні, вузькоспеціалізовані цілі навчання, що призводить до дедалі більшого зростання ролі технологічної (прикладної) складової. Проте при цьому ми неминуче зіштовхуємося з природними обмеженнями, обумовленими відсутністю або недостатністю фундаментальної бази. Так, саме “технологічний уклін” породив одну з головних проблем, з якою стикаються викладачі інформатики – необхідність швидкого реагування на зміни в цій галузі з подальшою адаптацією програмно-методичного забезпечення відповідних курсів. При цьому практично не розрізняються суттєві зміни (такі, що вимагають модифікації окремих теоретичних положень), та несуттєві (пов’язані переважно з оновленням застосовуваного програмного забезпечення). Огляд підручників та навчальних посібників з інформатики показує, що головними причинами їх застарівання є штучне прив’язування змісту курсу інформатики до технологічної складової – використовуваного програмного забезпечення. Особливо яскраво це проявляється в курсах, пов’язаних з вивченням прикладного програмного забезпечення, операційних систем, проектування інтерфейсів користувача, системного програмування та ін. Штучно нав’язувана “мода” на постійне оновлення апаратного та програмного забезпечення, спрямована на задоволення комерційних потреб фірм-виробників, в силу свого походження не повинна впливати на зміст курсу інформатики. Наслідування їй в процесі навчання інформатики не здатне сформувати компетентного спеціаліста, тому що призводить до переорієнтацію інформатичної освіти виключно на прикладну підготовку, що не дозволяє реалізувати в процесі навчання принципи системності, науковості та міждисциплінарності, які забезпечуються саме фундаментальною підготовкою, основу якої складають загальнотеоретичні, фундаментальні та міждисциплінарні знання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Хараджян, Наталя Анатоліївна, and Володимир Миколайович Соловйов. Формирование научного мировоззрения средствами математического моделирования. Видавничий відділ КДПУ, 2000. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1058.

Full text
Abstract:
Современные требования к подготовке высококвалифицированных специалистов ставят перед выпускниками средней школы задачу овладения основами фундаментальных знаний, отражающими новейшие достижения науки. Проникновение математических методов в самые разнообразные сферы человеческой деятельности дает возможность пользоваться принципиально новыми методами и средствами исследования. Однако при традиционном изучении математики большинство учеников формально подходят к приобретаемым знаниям. В результате оказывается, что этих познаний далеко не достаточно для решения той или иной прикладной задачи: необходимы еще навыки в постановке задачи, в переходе от нее к математической модели и в исследовании этой модели. Восполнить этот пробел призван спецкурс «Методы математического моделирования в школе».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography