Academic literature on the topic 'Пересування'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Пересування.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Пересування"

1

Dubyagin, Alexander, Volodymyr Gurуеv, and Irina Firsova. "МІЖРІВНЕВИЙ БАЛАНС: БАЛАНСОВІ ПОКАЗНИКИ МІЖРІВНЕВОГО ПЕРЕСУВАННЯ ОДИНИЦЬ ОБ’ЄКТА – АГРЕГАТНА ФОРМА." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 4(18) (2019): 92–100. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-4(18)-92-100.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Балансові показники міжрівневого пересування одиниць керованого структурованого об’єкта забезпечують всебічну кількісну оцінку наслідків керуючого впливу на об’єкт щодо ознаки, вимірюваної у шкалі відношень. Постановка проблеми. Неагреговані балансові показники, запропоновані до цього для характеристики міжрівневого пересування, унеможливлюють подібну оцінку. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Обчислення неагрегованих балансових показників міжрівневого пересування відбувається через значення чисельності рухомих одиниць об’єкта. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Оцінка наслідків керуючого впливу на структурований об’єкт, виконувана у значеннях вимірюваної ознаки і пояснювана міжрівневим пересуванням одиниць цього об’єкта. Постановка завдання. Сформулювати балансові показники пересування в системі показників міжрівневого балансу шляхом формулювання правил їх обчислення в агрегатній формі. Виклад основного матеріалу. Агреговані балансові показники міжрівневого пересування формулюються на основі його канонічної форми – міжрівневого заміщення, що дозволяє всебічно охарактеризувати наслідки керуючого впливу на об’єкт на різних рівнях їх систематизації. Результат такої систематизації – абсолютні та середні показники сальдо пересування і рівневого обороту, відносне сальдо пересування, коефіцієнти структури рівневого приросту й рівневого обороту, ефективність пересування, визначені в різних видових категоріях за критеріями «ступінь агрегування» та «межі руху». Вони сформульовані через сукупні значення ознаки, вимірюваної на тому чи іншому рівні у рухомих одиниць об’єкта, представлених у категоріях міжрівневого пересування «прибуття» і «вибуття». Висновки відповідно до статті. Запропоновані балансові показники міжрівневого пересування мають важливе значення для оцінки наслідків та ефективності керуючого впливу на структурований об’єкт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Dubyagin, Alexander, Volodymyr Gurуеv, and Irina Firsova. "ЕФЕКТИВНІСТЬ КЕРУЮЧОГО ВПЛИВУ НА СТРУКТУРОВАНИЙ ОБ’ЄКТ ЯК ЧИСЛОВА ХАРАКТЕРИСТИКА МІЖРІВНЕВОГО БАЛАНСУ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1(19) (2020): 167–73. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2020-1(19)-133-139.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Кількісна оцінка ефективності керуючого впливу на структурований об’єкт, який зазнає неочікувані втрати або поповнення щодо ознаки, вимірюваної в його одиниць у шкалі відношень, є актуальною для розв’язання управлінських задач будь-якого галузевого спрямування. Постановка проблеми. Існуючі методики оцінки не враховують фактор пересування одиниць об’єкта з одного рівня ознаки на інший, внаслідок чого структурний аналіз результатів впливу є неповним. Подолати цю проблему вдається завдяки застосуванню агрегованих балансових показників міжрівневого пересування одиниць об’єкта. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Запропонована раніше система показників міжрівневого балансу, до яких належать і балансові показники пересування одиниць об’єкта, представляє ці показники як у значеннях рівневої чисельності останніх, так і в значеннях вимірюваної у них ознаки. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Оцінка ефективності впливу через складові балансу, пояснювані міжрівневим пересуванням одиниць об’єкта. Постановка завдання. Сформулювати коефіцієнти ефективності керуючого впливу на структурований об’єкт на основі показників міжрівневого балансу, представлених в агрегатній формі. Виклад основного матеріалу. Структурні зрушення керованого об’єкта пропонується оцінювати абсолютними та середніми балансовими показниками міжрівневого пересування його одиниць, представленого альтернативними його категоріями: прогресивним та регресивним пересуванням. Порівняння між собою цих показників, як складових балансу, що представляють очікувані та не очікувані пересування, дає уявлення про ефективність керуючого впливу на об’єкт у виді однойменного коефіцієнта. Оскільки показники балансу представлені на різних рівнях їх систематизації за критеріями «ступінь агрегування» та «межі руху», то і коефіцієнти ефективності можуть визначатися у відповідних видових категоріях, як рівневі або групові. Висновки відповідно до статті. Запропоновані коефіцієнти дозволяють пояснити ефективність керуючого впливу на структурований об’єкт фактором міжрівневого руху його одиниць.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Славна, О. "Нормативно-правова регламентація обмеження свободи пересування в умовах надзвичайної ситуації в Україні." Вісник Пенітенціарної асоціації України, no. 2 (August 12, 2020): 30–37. http://dx.doi.org/10.34015/2523-4552.2020.2.03.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню чинного законодавства України в межах запровадження надзвичайної ситуації, яка передбачає введення карантинних заходів і як наслідок тимчасово обмежує право на свободу пересування. Обґрунтовано позицію, що право на свободу пересування не є абсолютним і може бути обмежене за умови закріплення таких обмежень у відповідному законі. В рамках аналізу нормативно-правових актів, зроблений висновок, щодо відсутності виключного переліку випадків обмеження свободи пересування, що може призвести до нівелювання сутності та змісту фундаментального конституційного права людини на свободу пересування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Петров, Л. М., and Ю. М. Петрик. "ТЕОРІЯ КОЛІСНОГО РУШІЯ ВАНТАЖНОГО АВТОМОБІЛЯ З РОЗШИРЕНИМИ ЕНЕРГЕТИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, no. 4 (46) (April 7, 2022): 35–41. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2021.4.5.

Full text
Abstract:
Характер сучасних технологічних операцій за допомогою мобільних енергетичних засобів (МЕЗ) вимагає високої їх мобільності та працездатності. Переміщення МЕЗ в більшості випадків, як правило, здійснюється в несприятливих дорожніх умовах, бездоріжжі з мінімальним використанням допоміжних засобів поліпшення пересуванню автомобіля та засобів «стримання» рухомості. Від МЕЗ залежить безпосередньо і підтримання якості виконання самих технологічних операцій, зокрема як тягове навантаження, так і систем підтримки сили тяги, швидкості руху. Виходячи з цього, новітні технології поліпшення пересування МЕЗ є запорукою успішного проведення технологічних операцій. Основними напрямками реалізації цієї мети є: глибока модернізація наявних ходових систем автомобільної та допоміжної техніки з використанням новітніх технологій, що доведе їх технологічну придатність до можливості та рівня стандартів Європейського Союзу. Створення українського МЕЗ може бути розміщене на базі повнопривідного шасі, що створене за спеціальними технічними вимогами до конструктивного удосконалення ходової системи. МЕЗ яке буде призначене для монтажу чи під’єднання установок спеціального призначення – колісний рушій з глибокою модернізацією. Такий рушій може бути обладнаний спеціальною біговою доріжкою для переміщення динамічної ваги, що дозволяє зменшити буксування і забезпечення стабілізації заданого напрямку руху. У такій глибокій модернізації конструкції передбачено кріплення важеля для керуванням підпружиненими динамічними вагами. Така технологія переміщення автомобіля за допомогою навантаження колісного рушія дозволяє кочення колеса та його навантаження зробити більш м’якішим, що зменшує шум при пересуванні та більш якісно використовувати технологічне тягове навантаження. Складено математичну модель руху МЕЗ з колісним рушієм навантаженим динамічними вагами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Mykolaenko, Y. I. "Правовідносини як основна форма механізму реалізації прав людини на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 5 (October 12, 2017): 11–16. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2017.05.02.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню правовідносин як основної форми механізму реалізації прав людини на свободу пересування та вільний вибір місця проживання. З’ясовується сутність та поняття правовідносин, на підставі чого пропонується власне визначення поняття «правовідносини у сфері реалізації прав людини на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

СОФІНСЬКА, ІРИНА. "Громадянство, міграція та (не)свобода пересування у Європейському Союзі." Право України, no. 2020/07 (2020): 230. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-07-230.

Full text
Abstract:
Ціннісне наповнення громадянства у ХХІ ст. стає крихким, без твердої основи, спонукає до переосмислення всього конструкту як державами, так і людьми. Повсюдна і перманентна міграція є відповіддю на сучасні цивілізаційні та глобалі заційні виклики (переважно антропогенного характеру) і соціальноекономічну диспропорцію, мотиваційною візією зміни життєвої парадигми для кожного. У суспіль стві в результаті міграції розмивається колективна ідентичність, підвищується (не)толерантність до мігрантів, знижується рівень участі громадян у реалізації партисипативної демократії та зацікавлення у її реальних результатах, нетривіальному впливі на формування державної політики. Гарантування людських прав і свободи пересування, пріоритет захисту прав біженців та шукачів притулку, посилення участі громадянського суспільства у життєдіяльності держави (прийнятті важливих державно-правних рішень) потрапили у тимчасову пастку залежності від поширення COVID-19 у Європі та світі. Відбувається стрімке сегментування гаран тованої свободи пересування у межах Європейського Союзу як простору з відкритими кордонами, вводяться тимчасові обмеження на переміщення осіб, відновлюється прикордонний контроль. Мета статті полягає у здійсненні правничих рефлексій щодо гарантування свободи пересування як засадничого елементу реалізації прав людини, зокрема й у сфері громадянства та правничої ідентичності особи. У статті відображені релевантні напрацювання тих науковців (Е. Балібара, К. Барнард, Ґр. де Бурки, Дж. Г. Г. Вейлера, К. Йоппке, Р. Кассена, П. Креґа, Дж. Макбрайда, Л. Орґада, Дж. Паломбелли, О. Поєдинок, Р. Спано, П. Спіро, А. Шахар та інших), у чию орбіту наукових досліджень потрапили актуальні питання у сфері громадянства та свободи пересування, пов’язані з народовладдям і правовладдям, гарантуванням прав людини та міграційною трансформацією “південь-північ” і “схід-захід”. Дійсність під неминучим впливом глобалізаційних і глокалізаційних чинників вимагає переосмислення загальних принципів громадянства та дискримінаційних механізмів у контексті реалізації свободи пересування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Поліванова, О. М. "Поняття свободи пересування осіб в Євросоюзі." Зовнішня торгівля: право та економіка, no. 5 (46) (2009): 113–17.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Поліванова, О. М. "Свобода пересування осіб у Європейському Союзі та правовий механізм співпраці ЄС і Украраїни у сфері пересування осіб." Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, no. 6 (59) (2011): 86–89.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Павлюк, Володимир. "Безпека пересування на автомобілі в зимовий період." Безпека життєдіяльності, no. 1, січень (2017): 28–29.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кукліна, Тетяна, Сергій Цвілий, and Світлана Журавльова. "ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СВІТОВОГО ТУРИЗМУ: ВІД КОРОНОВІРУСУ ДО ВІЙСЬКОВОЇ АГРЕСІЇ." Підприємництво та інновації, no. 23 (April 29, 2022): 12–15. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/23.2.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто кризова ситуація туристичного сектору, з яким стикнувся весь світ. Розглянуто основні напрямки, в яких змінився вектор відносно короновірусних обмежень, з якими світ живе з 2019 р. Виокремлено низку країн, які спростили пересування для туристів та носіння масок в аеропортах та під час польотів. Подано дані туристичних операторів про туристів, які опинилися за кордоном з метою відпочинку на час початку військової операції з Росією в лютому 2022 р. В результаті форс-мажорних обставин завдяки переговорам з консульськими установами всім туристам надано прихист та можливість повернутися. Проаналізовано падіння продажів в туристичному секторі європейських країн, зокрема підвищення цін на авіаквитки та майбутні літні подорожі розглянуто зміни в логістиці пересувань туристів у зв’язку з санкціями ЄС на РФ. Розглянуто тенденції розвитку туристичних напрямів на початку 2022 р. в порівняні з 2019 р.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Пересування"

1

Сіроштан, О. В. "Проблеми реалізації свободи пересування: міжнародно-правовий контекст." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81755.

Full text
Abstract:
Робота присвячена аналізу питання "свобода пересування" та особливостей його реалізації. Перший розділ роботи стосується визначення змісту свободи пересування. У другому розділі роботи висвітлено основні виклики для свободи пересування. Третій розділ роботи містить пропозиції щодо удосконалення законодавства.
Работа посвящена анализу вопрос "свобода передвижения" и особенностей его реализации. Первый раздел работы касается определения содержания свободы передвижения. Во втором разделе работы освещены основные вызовы для свободы передвижения. Третий раздел работы содержит предложения по совершенствованию законодательства.
The thesis deals with the analysis of the issue of "freedom of movement" and the peculiarities of its implementation. The first section deals with defining the content of freedom of movement. The second section highlights the main challenges to freedom of movement. The third section of the thesis contains proposals for improving the legislation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Григоров, Отто Володимирович, Всеволод Вікторович Стрижак, and Мар'яна Георгіївна Стрижак. "Оптимальне керування візком крана з підвищеною швидкістю пересування." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38196.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Леник, Андрій. "Розробка алгоритму автономного пересування мобільного робота в обмеженому просторі." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19378.

Full text
Abstract:
У розробці запропоновано алгоритм побудови траєкторії руху мобільного робота з використанням оцінки якості дослідження різних областей простору конфігурацій. Розроблений алгоритм дозволяє істотно підвищити ефективність переміщення мобільного робота для вирішення завдань пошуку шляху в просторах, що містять перешкоди. Проведено порівняння розробленого алгоритму і класичного алгоритму. Проведено ряд експериментів з моделювання пошуку шляху підтвердив ефективність роботи розробленого алгоритму. На завдання пошуку шляху в просторах з малою кількістю перешкод, алгоритм підтвердив доцільність застосування в реальних умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Терещенко, Катерина Анатоліївна. "Багатопараметрична оптимізація елементів механізму пересування мостового крану на складі металів." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/26826.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – кран мостовий електричний з магнітною шайбою, вантажопідйомністю 5 тонн, проліт 20 м. Місце установки – склад металу. Мета роботи – оптимізація параметрів механізму пересування крану (передаточного числа редуктора та радіуса ходового колеса) по узагальненим критерієм. В роботі виконаний огляд літератури по оптимізації вантажопідйомних машин, розроблена математична модель мостового крану при його пересуванні з врахуванням втрати енергії, розроблена методика оптимізації передаточного числа редуктора та радіуса ходового колеса механізму пересування крану, проведена їх оптимізація для механізму пересування мостового магнітного крана вантажопідйомністю 5 т, виконано аналіз результатів оптимізації. Магістерська дисертація складається зі вступу, 6 розділів, загальних висновків, списку використаних джерел із 76 найменувань, 2 додатків. Основний текст дисертації викладено на 98 стор. Повний обсяг дисертації становить 133 стор.
The object of the study is a bridge electric bridge with a magnetic washer, a carrying capacity of 5 tons, a flight of 20 meters. The place of installation is the metal structure. The purpose of the work is to optimize the parameters of the mechanism of movement of the crane (gear ratio of the gear unit and the radius of the running wheel) according to the generalized criterion. The paper reviews the literature on the optimization of load-lifting machines, developed a mathematical model of the bridge crane during its movement, taking into account the energy loss, developed a method for optimizing the gear ratio and the radius of the running gear of the crane movement mechanism, optimized for the mechanism of movement of the bridge magnetic crane with a carrying capacity of 5 tons, An analysis of optimization results was performed. The master's dissertation consists of an introduction, 6 sections, general conclusions, list of used sources from 76 titles, 2 applications. The main text of the dissertation is presented on 98 pages. The full volume of the dissertation is 133 pages.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гармаш, Сергій Володимирович. "Людський капітал як рушівний фактор розвитку економіки, суспільства і країни в цілому." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26437.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Зюбанова, Дар'я Михайлівна, Отто Володимирович Григоров, Галина Оттівна Аніщенко, Ольга Володимирівна Турчин, and Максим В'ячеславович Цебренко. "Порівняння рівноприскореного та параболічного законів керування об'ємним регульованим гідроприводом за витратами енергії." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46164.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Клюєва, А., and Т. Б. Петракова. "Реалізація конституційного права людини і громадянина на вільний вибір місця проживання та вільне пересування." Thesis, Вид-во СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19752.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Зюбанова, Д. М., and Максим В'ячеславович Цебренко. "Особливості визначення еквівалентної потужності електродвигуна для об'ємно-регульованого електроприводу для механізму підйому і пересування крана." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25273.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Литвиненко, Н. І. "Методика використання геопросторової інформації для підтримки прийняття рішення на здійснення пересування частин та підрозділів сухопутних військ." Diss. of Candidate of Technical Sciences, КНУТШ, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Смолянінов, В. Г., and О. М. Сухопара. "Поліпшення енергоспоживання лінійних крокових пристроїв." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19186.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Пересування"

1

Вериженко, Д. І., М. В. Гончаренко, and Ю. В. Кот. "Правова регламентація заходів ЄС щодо обмеження свободи пересування в умовах пандемії COVID-19." In LEGAL SCIENCES: RESEARCH AND EUROPEAN INNOVATIONS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-074-2-74.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Пересування"

1

Марчик, Валентина Іванівна, and Ірина Леонідівна Мінжоріна. Ефективність змістовного модулю «Баскетбол» на першому курсі ВНЗ. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1977.

Full text
Abstract:
Протягом змістовного модулю гри в баскетбол (16 занять) у дівчат першого курсу навчання у ВНЗ зафіксовано зростання швидкісно-силових якостей при пересуванні по горизонталі +3% і зменшення - при пересуванні по вертикалі –4%. При оволодінні основними елементами техніки гри в баскетбол протягом 16 занять виявлено найбільш ефективне опанування з положення стоячи: передача м’яча (+19%) і штрафні кидки (+20%), найменш ефективне – з положення швидкісного пересування при веденні м’яча (+11%).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Марчик, В. І., and І. Л. Мінжоріна. Ефективність змістовного модулю «Баскетбол» на першому курсі ВНЗ. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1866.

Full text
Abstract:
Протягом змістовного модулю гри в баскетбол (16 занять) у дівчат першого курсу навчання у ВНЗ зафіксовано зростання швидкісно-силових якостей при пересуванні по горизонталі +3% і зменшення - при пересуванні по вертикалі –4%. При оволодінні основними елементами техніки гри в баскетбол протягом 16 занять виявлено найбільш ефективне опанування вправи з положення стоячи: передача м’яча (+19%) і штрафні кидки (+20%), найменш ефективне – з положення швидкісного пересування при веденні м’яча (+11%). Включення вправ, що сприяють розвитку швидкісно-силових якостей сприятиме підвищенню ефективності навчального процесу змістовного модулю «Баскетбол» на першому курсі ВНЗ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Холошин, Ігор Віталійович, and Ігор Степанович Паранько. Новий підхід в організації навчальних геологічних екскурсій з використанням геоінформаційних технологій (на прикладі Криворізького регіону). КДПУ, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3935.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто приклад організації навчальних геологічних екскурсій з залученням геоінформаційних технологій. Використовуючи супутникову навігацію в поєднанні з ГІС, стає можливим створення мультимедійних інтерактивних екскурсій, що відображають пересування за маршрутом із одночасним синхронним відтворенням аудіо- та відеоконтенту, зображень, тексту та інших інформаційних матеріалів. Як приклад, представлена розроблена авторами навчальна геологічна екскурсія «Геологічні пам'ятки Криворіжжя – літопис геолого-географічних подій у регіоні в докембрійский час», реалізована у вигляді мультимедійного GPS путівника на платформі програми M-Guide.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography