Journal articles on the topic 'Переведення'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Переведення.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Переведення.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Лисицька, Т. Г. "Поняття і сутність переведень та переміщень державних службовців." Law and Safety 78, no. 3 (September 30, 2020): 121–26. http://dx.doi.org/10.32631/pb.2020.3.16.

Full text
Abstract:
Розглянуто точки зору науковців щодо категорій «переведення на іншу роботу» та «переміщення на інше робоче місце» в межах досліджень загальної теорії трудового права. Досліджено норми Закону України «Про державну службу» щодо переведень і переміщень державних службовців. Надано авторські визначення понять «переведення державного службовця» та «переміщення державного службовця». Указано, що національний законодавець, передбачивши в Законі України «Про державну службу» окрему статтю, присвячену переведенню державних службовців (ст. 41), не передбачив статті, присвяченої регламентації іншого заходу – переміщення державного службовця. Запропоновано існуючі назву та норми ст. 40 Закону України «Про державну службу» замінити на назву і норми щодо переміщення державних службовців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Онищук, Світлана, and Павло Книш. "ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПЕРЕВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ." Public management 19, no. 4 (May 29, 2019): 193–204. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2019-4(19)-193-204.

Full text
Abstract:
Розглянуто чинне законодавство з питань державної служби, що регулює переведення державних службовців, проаналізовано чотири під- стави, відповідно до яких державний службовець може бути переведений без обов’язкового проведення конкурсу. Насамперед, якщо здійснюється реор- ганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення) або ліквідація держав- ного органу; в разі переведення державного службовця на посаду служби в органах місцевого самоврядування під час передачі або делегування повнова- жень і функцій від державного органу до органу місцевого самоврядування; за рішенням керівника державної служби в тому самому державному органі, у тому числі в іншій місцевості (в іншому населеному пункті), переведення в іншому державному органі, у тому числі в іншій місцевості (в іншому на- селеному пункті), — за рішенням керівника державної служби в державному органі, з якого переводиться державний службовець, та керівника державної служби в державному органі, до якого переводиться державний службовець. Особливу увагу приділено питанню переведення державного службовця, який є підозрюваним у вчиненні кримінального правопорушення. З’ясовано, що через відсутність обвинувального вироку суду, який набрав законної сили, відсутні підстави для припинення державної служби та звільнення із займа- ної посади. За державним службовцем зберігається посада державної служби та основні права, передбачені законом, зокрема, право на переведення на рів- нозначну або нижчу вакантну посаду до іншого державного органу. Окрім того, чинним законодавством не встановлено заборони на переведення державного службовця, який є підозрюваним у вчиненні кримінального правопорушення, на рівнозначну або нижчу вакантну посаду до іншого державного органу. Сформовано висновок, що не допускається встановлення будь-яких обме- жень прав і погіршення становища державного службовця порівняно з інши- ми службовцями даного органу чи установи. Своєю чергою, державні служ- бовці мають дотримуватися правил внутрішнього службового розпорядку та інших законодавчих актів, що регулюють питання з прийняття, проходження державної служби та звільнення з неї.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Fomina, G. "ПРИНЦИПИ ПЕРЕВЕДЕННЯ ТА ПЕРЕМІЩЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ." Juridical science 1, no. 5(107) (April 3, 2020): 34–40. http://dx.doi.org/10.32844/2222-5374-2020-107-5-1.04.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена виокремленню та систематизації комплексу актуальних принципів переведення та переміщення працівників в Україні. Ці принципи автором тлумачяться в якості цілісної, взаємоузгодженої системи абстрактних, імперативних засадничих ідей-вимог, що забезпечені державою (у відповідній мірі – самим роботодавцем) та знаходять вияв в централізованих та локальних нормативно-правових актах, а також на практиці, сприяючи юридичній визначеності перебігу процесів і відносин з приводу переведення та/або переміщення працівників. Дотримання роботодавцем цих принципів дозволяє йому оптимальним чином використовувати трудові ресурси, не зашкоджуючи належному рівню соціальної безпеки працівників та меті трудових правовідносин. Групу загальноправових принципів трудового права, що стосуються переведення та переміщення працівників, становлять: принцип верховенства права; принцип людиноцентризму; принцип законності; принцип рівності прав і можливостей (недискримінації); принцип справедливості. Групою галузевих принципів трудового права, що стосуються переведення та переміщення працівників, охоплено: принцип свободи праці; принцип гідної праці; принцип гармонійної стабільності трудових правовідносин; принцип забезпечення права учасника трудових правовідносин на захист його прав і законних інтересів державою, профспілкою. Групу спеціальних принципів переведення та переміщення працівників, які застосовні лише до цих процедур, складають: принцип цілісності процесу здійснення цих кадрових процедур; принцип плановості та прогнозування здійснення вказаних процедур; принцип раціональності здійснення цих кадрових процедур; принцип професіоналізму та компетентності в здійсненні цих процедур; принцип відповідального здійснення переведення та переміщення працівників. Окрема увага автора приділяється особливим принципами переведення та переміщення працівників, які стосуються виключно переведення чи переміщення працівників. У висновках до статті узагальнюються результати дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Костюк, В. "Переведення працівників: застосування та оформлення." Кадровик України, no. 4 (2007): 32–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Хоменко, В. О. "Переведення боргу при реорганізації господарського товариства." Вісник Національної академії правових наук України 25, no. 3 (2018): 121–31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Хєда, С. М. "Переведення доміцілію юридичної особи в кризових ситуаціях." Науковий вісник Чернівецького університету ім. Ю. Федьковича. Правознавство, Вип. 103 (2001): 32–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Глоба, О. "Актуальні питання переведення жилих приміщень у нежилі." Юридичний журнал, no. 3 (2004): 42–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Глоба, О. "Актуальні питання переведення жилих приміщень у нежилі." Юридичний журнал, no. 3 (2004): 42–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гоголь, Ю. В. "Щодо визначення поняття переведення працівників на іншу роботу." Держава і право, Вип. 46 (2009): 354–58.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Смірнов, Г. Ю. "ЗАХИСТ ПЕРЕВАЖНОГО ПРАВА СУБ’ЄКТІВ КОРПОРАТИВНИХ ПРАВОВІДНОСИН." Актуальні проблеми держави і права, no. 92 (January 24, 2022): 115–29. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i92.3268.

Full text
Abstract:
Смірнов Г. Ю. Захист переважного права суб’єктів корпоративних правовідносин: питання вдосконалення правового регулювання. – Стаття.Стаття присвячена дослідженню поняття переважного права в корпоративних відносинах. Автором розглянуто дві моделі переважного права – широку (поширюється на всі випадки відчуження частки, акцій, паю) та вузьку (поширюється лише на випадки відчуження частки, акцій, паю за договором купівлі-продажу). Саме вузька модель дозволяє досягнути балансу між правами та інтересами особи, що здійснює відчуження, та правами й інтересами решти учасників (акціонерів, членів) юридичної особи корпоративного типу.У межах цієї статті підкреслено ефективність переведення прав та обов’язків покупця як способу захисту переважного права порівняно з визнанням договору недійсним. Проаналізовано дві моделі переведення прав та обов’язків покупця – конститутивну (встановлення договірного правовідношення) та транслативну (зміна договірного правовідношення). Автор дійшов висновку, що захист переважного права повинен бути диференційованим: якщо договір купівлі-продажу ще не виконано, то захист переважного права здійснюється через переведення прав та обов’язків покупця за конститутивною моделлю. Якщо ж договір виконано, а майно набуто у власність покупцем – переважне право захищається через примусовий викуп як різновид евікції.Переважне право особи захищається через можливість особи вимагати переведення правта обов’язків покупця чи викупу стосовно всієї частки (пакета акцій, паю), що є предметом продажу. Критерій пропорційності застосовується лише, якщо декілька осіб реалізовують своє право на захист.Якщо договором передбачено право відстрочки чи розстрочки платежу, таке право повинен набувати й позивач (позивачі).Забезпечення реалізації права на захист тих учасників (акціонерів, членів), які можуть виявитипорушення переважних прав пізніше за позивача, пропонується здійснювати через покладення на останнього обов’язку з їх повідомлення.Автором запропоновано вдосконалену модель превенції зловживанню правом на захист та дотримання прав покупця. Обов’язок з внесення депозиту повинен відбуватися в розмірі як сплаченої суми, так і суми, що підлягає сплаті за частку (акції, пай). Таке забезпечення замінюється іншим (заставою, порукою, гарантією), якщо за договором передбачено право розстрочки чи відстрочки платежу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Kovalenko, Victor, Victor Artemchuk, Sergii Levchenko, and Sergii Bashliy. "ЕКОНОМІЧНІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ВИКОРИСТАННЯ БІОГАЗОВИХ СУМІШЕЙ В УМОВАХ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ." Scientific Journal "Metallurgy", no. 1 (February 17, 2021): 84–90. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2020-1-12.

Full text
Abstract:
Подано результати розрахунків економічної доцільності використання біогазовихтехнологій у промислових пічних установках. Для оцінки економічної ефективності викори-стання біогазу в умовах діючих промислових підприємств металургійної галузі України іЗапорізької області розраховано базові економічні показники переведення типового пічно-го обладнання на біогазові суміші з різних похідних джерел. Встановлено, що використо-вувати низькокалорійне паливо в енергетичному обладнанні, з урахуванням його якіснихпоказників, доцільно як окремо, так і в комбінації з традиційними джерелами енергії. Зроб-лено висновок, що до найбільш придатного в ливарному цеху ПАТ «Металургійний комбі-нат «Запоріжсталь» для підвищити за рахунок використання біогазових технологій, є печівідпалу лиття безперервної дії та конвеєрні рециркуляційні сушила форм виливниць. На-ведено розрахунок економічної ефективності переведення пічного обладнання ливарногоцеху ПАТ «Запоріжсталь» на використання низькокалорійного біогазового палива.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Рябоконь, Є. О. "Переведення боргу як підстава сингулярного правонаступництва за зобов"язаннями." Вісник Одеського національного університету. Серія: Правознавство 24, вип. 1 (34) (2019): 71–85.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Бенц, Сьюзен. "Огляд питань планування процесу переведення документів у цифрову форму." Вісник Книжкової палати, no. 2 (2008): 13–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Kostenko, Nataliya Valentinovna. "ФРАГМЕНТАЦИЯ В ПРОИЗВОДСТВЕ АВТОКОМПОНЕНТОВ В УКРАИНЕ: ОПЫТ ДЛЯ БЕЛАРУСИ." Научный взгляд в будущее, no. 13-02 (April 30, 2018): 22–26. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2019-13-02-033.

Full text
Abstract:
У статті охарактеризовано тенденцію міжнародної фрагментації, яка сприяє розподіленню функцій між учасниками виробничого процесу. Фрагментація виробництва за рахунок зниження витрат веде до переведення частини виробництва на аутсорсинг компаніям в інші кр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Khomenko, V. O. "Transfer Of A Debt In Company Reorganization." JOURNAL OF THE NATIONAL ACADEMY OF LEGAL SCIENCES OF UKRAINE 25, no. 3 (2018): 121–31. http://dx.doi.org/10.31359/1993-0909-2018-25-3-121.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Крат, В. "Переведення прав та обов"язків як спосіб захисту переважних прав." Юридичний радник, no. 5 (31) (2009): 52–56.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Чопик, О. П. "Переведення земель лісогосподарського призначення у запас: проблеми законодавства та практики." Університетські наукові записки Хмельницького університету управління та права. Право. Економіка. Управління, Вип. 4 (32) (2009): 150–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Stepanov, D., V. Hramtsov, and I. Levadsky. "FEATURES OF TRANSFER OF GAS-OIL PAROGENERATORS TO SOLID FUEL COMBUSTION." MODERN TECHNOLOGY, MATERIALS AND DESIGN IN CONSTRUCTION 27, no. 2 (May 2, 2020): 194–98. http://dx.doi.org/10.31649/2311-1429-2019-2-194-198.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Galffi, G. "SWITCHING INHALER — REAL-WORLD EVIDENCE ON EASYHALER." Asthma and allergy, no. 4 (2020): 82–84. http://dx.doi.org/10.31655/2307-3373-2020-4-82-84.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Герасимов, С. В., and О. М. Баранік. "Вибір показників для оцінювання технічного стану авіаційного ракетного озброєння." Озброєння та військова техніка 15, no. 3 (September 26, 2017): 26–29. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2017.3(15).26-29.

Full text
Abstract:
Показано, що переведення авіаційного ракетного озброєння на експлуатацію за технічним станом передбачає посилення ролі операцій з вимірювання та контролю його параметрів іхарактеристик з метою визначення дійсного технічного стану та прийняття обґрунтованих рішень щодо його подальшої експлуатації. Це потребує обґрунтованого вибору показниківдля оцінювання технічного стану. Запропонована система показників ефективності контролю технічного стану авіаційного ракетного озброєння. Показаний взаємозв’язок цих показників на різних рівнях взаємодії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Tokarevsky, V. "Стратегія вилучення паливовмісних матеріалів з об’єкта «Укриття»." Nuclear and Radiation Safety, no. 3(55) (July 22, 2012): 43–47. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2012.3(55).09.

Full text
Abstract:
Паливовмісні матеріали (ПВМ), які знаходяться в об’єкті «Укриття», є радіаційно небезпечними матеріалами, що вміщують залишки пошкодженого ядерного палива. Переведення ПВМ у контрольований стан шляхом їх вилучення з об’єкта «Укриття» є невід’ємною частиною перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Проаналізовано сучасний стан проблем, пов’язаних з плануванням вилучення ПВМ, а також стратегію, розроблену міжнародним консорціумом «Техноцентр» в рамках Плану забезпечення заходів на об’єкті «Укриття».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Balakan, G., A. Krushynsky, and I. Lola. "Автоматизований алгоритм керування аварією з течею з першого контуру до другого для енергоблоків Южно-Української АЕС." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(49) (March 10, 2011): 3–8. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2011.1(49).01.

Full text
Abstract:
Наведено результати оцінки планованої модифікації енергоблоків Южно-Української АЕС з реакторами ВВЕР-1000 в частині розробки та впровадження в експлуатацію автоматизованого алгоритму керування аварією з течею теплоносія з першого контуру до другого. Розроблений алгоритм забезпечує виконання комплексу дій, спрямованих на локалізацію аварійного парогенератора і переведення енергоблока до стабільного безпечного стану без спрацьовувань пароскидних пристроїв другого контуру або з мінімальною кількістю циклів спрацьовування у випадку додаткових відмов обладнання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Лозовий, В. С. "Реформування наукової сфери як чинник переведення економіки України на інноваційну модель розвитку." Політологічні студії, Вип. 5 (2016): 147–54.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Stelmakh, D. А., and L. E. Shumilova. "PRELIMINARY ANALYSIS OF THE POSSIBILITY OF TRANSFER OF FUEL CONTAINING MATERIALS INTO A CONTROLLED CONDITION." Problems of nuclear power plants' safety and of Chornobyl 32 (2019): 39–43. http://dx.doi.org/10.31717/1813-3584.19.32.5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Кобзєв, В. В., В. А. Васильєв, Д. В. Фоменко, and І. Є. Ряполов. "Перспективні шляхи модернізації систем індикації засобів зенітних ракетних комплексів." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 1(42,) (January 21, 2021): 84–88. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2021.42.10.

Full text
Abstract:
Переведення індикаторних пристроїв на нову елементну базу є перспективним шляхом їх модернізації, який дозволить забезпечити працездатність виробів цього типу, поповнити відповідні позиції в комплектах запасних частин та одночасно суттєво розширити функціональність систем індикації. В статті акцентується увага на необхідності комплексної розробки апаратної та програмної реалізації модернізованого індикаторного пристрою, розглядаються їх склад та характерні особливості та визначається орієнтовний перелік сучасних основних елементів модернізованого індикаторного пристрою. Також наводяться рекомендації щодо можливого використання під час модернізації індикаторних пристроїв окремих типів сучасної елементної бази.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Пєвцов, Г. В., С. В. Залкін, С. О. Сідченко, and К. І. Хударковський. "Пропозиції щодо удосконалення процесу управління інформаційно-психологічними впливами в ході проведення інформаційно-психологічних операцій." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 3(40), (August 12, 2020): 43–49. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2020.40.05.

Full text
Abstract:
У статті представлена низка практичних рекомендацій щодо удосконалення процесу управління інформаційно-психологічними впливами в ході проведення інформаційно-психологічних операцій. Запропонована модель управління інформаційно-психологічним впливом на основі моніторингу стану об’єкту впливу і корегування сценарію інформаційно-психологічної операції (інформаційно-психологічного впливу) або його складових. Представлений механізм інформаційно-психологічного впливу, який передбачає послідовне переведення об’єктів впливу (цільової групи) із одного стану до іншого. Наданий варіант складу команди інформаційних операцій, що створюється при Об’єднаному штабі Збройних Сил США, який може бути прийнятий за основу при удосконаленні структури підрозділів інформаційно-психологічних операцій Збройних Сил України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Drozdiuk, V. "Методи оптимізації структури фотоелектричних перетворювачів на основі моно- і полікристалічного кремнію з фотолюмінісцентним покриттям." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 43 (June 11, 2021): 17–22. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-43-03.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз сучасних тенденцій у галузі застосування фотоелектричних перетворювачів при впровадженні концепції «Зеленої енергетики». Показано, що основним чинником низької ефективності фотоелектричних перетворювачів на основі підкладок полікристалічного та монокристалічного кремнію є невідповідність спектру поглинання напівпровідника і спектру сонячного випромінювання. Вказано на переваги технології нанесення на поверхню фотоелектричного перетворювача фотолюмінесцентного шару для переведення сонячного випромінювання у довгохвильову частину сонячного спектру завдяки явищу стоксового зсуву фотолюмінесценції. Запропоновано базовіпідходи по синтезу люмінофорів та нанесенню на поверхню кремнієвої підкладки мікрорельєфних структур. Побудовано математичну модельдля вирішення задачі оптимізації структури фотоелектричного перетворювача з фотолюмінесцентним покриттям.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Бєлкін, М. "Переведення прав та обов"язків покупця акцій на іншу особу як ознака рейдерської атаки." Юридичний журнал, no. 12 (78) (2008): 79–83.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Соколова, Л. С. "Комуністи - (не) більшовики: про переведення членів Комуністичної партії Закарпатської України до складу ВКП(Б)." Література та культура Полісся. Серія "Історичні науки", Вип. 90 (2018): 77–94.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Bondarіeva, T. H., and O. B. Nemkovych. "ОБЛІК ВИРОБНИЧИХ ВИТРАТ У ГОРІХІВНИЦТВІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, no. 89 (June 4, 2020): 40. http://dx.doi.org/10.31713/ve120204.

Full text
Abstract:
Основною метою діяльності будь-якого сільськогосподарського товаровиробника є отримання прибутку у процесі виробництва, переробки та реалізації продукції. При цьому важливого значення набувають питання обліку виробничих витрат у процесі її створення, оскільки їх величина безпосередньо впливає на фінансовий результат діяльності даних суб’єктів господарювання. Повна, своєчасна та достовірна бухгалтерська інформація про витрати за етапами технологічного процесу вирощування будь якої сільськогосподарської продукції є досить важливою у прийнятті ефективних управлінських рішень для підвищення ефективності виробництва. Статтю присвячено методиці обліку виробничих витрат у горіхівництві, яке є стабільною та перспективною галуззю сільського господарства. У роботі визначено перелік витрат на закладення горіхового саду та витрат на утримання плодоносних багаторічних насаджень, прийнятих в експлуатацію. Розглянуто порядок відображення в обліку можливих витрат на закладення горіхового саду на субрахунку 152 «Придбання (виготовлення) основних засобів», який призначений для обліку витрат, пов’язаних зі створенням багаторічних насаджень, а також витрат на їх догляд до входження в пору промислового використання. У статті досліджено порядок документального оформлення зарахування багаторічних насаджень до складу незрілих та зрілих біологічних активів рослинництва. Зазначено, що сільськогосподарське підприємство самостійно має вирішувати, яким нормативним документом керуватися при визначенні строку переведення незрілих насаджень до складу плодоносних. Визначено особливості нарахування амортизації на зрілі багаторічні насадження. Приділено увагу питанню первинного та синтетичного обліку готової продукції, отриманої від незрілих насаджень, які ще не переведені до складу групи основних засобів «Багаторічні насадження та плодоносні рослини». Дана тематика має перспективу дослідження у напрямку подальшого удосконалення методики та організації обліку витрат у рослинництві, а саме у галузі горіхівництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Майстренко, Олександр, Олександр Лихольот, and Максим Кольченко. "Застосування методу двох функцій для вирішення завдань бойового забезпечення ракетних військ і артилерії." Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони 42, no. 3 (December 17, 2021): 5–16. http://dx.doi.org/10.33099/2311-7249/2021-42-3-5-16.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячене обґрунтуванню підходів щодо розробки та впровадження програми пов’язаної із визначенням потреби у засобах метеорологічного забезпечення та повноти метеорологічної інформації у відповідних військових формуваннях. У статті проаналізовано існуючі форми подачі метеорологічної інформації. Виявлено, що форми подачі такої інформації залежать від потреб споживача, однак мають частину інформації, яка корисна для потреб військових споживачів, зокрема для потреб ракетних військ і артилерії. До такої інформації належать: температура повітря, атмосферний тиск, швидкість і напрямок вітру, вологість повітря. Також, у роботі розроблено порядок переводу метеорологічної інформації отриманої з різних джерел у форму потрібну для військових формувань. Основними етапами порядку є: переведення величини атмосферного тиску; побудова графіку вертикального розподілу стандартних ізобаричних поверхонь та переведення цього графіку з стандартних ізобаричних поверхонь до стандартних висот прийнятих в ракетних військах і артилерії; побудова графіків залежності величин температури повітря, напряму та швидкості вітру від стандартних висот; перерахунок напряму та швидкості вітру в балістичні складові вітру по стандартним висотам; врахування прогнозованих величин метеоелементів; узагальнення метеорологічних та гідрологічних явищ. До того ж, у статті розроблено методику оптимального розподілу джерел метеорологічної інформації за споживачами. Сутність методики полягає у застосуванні методу нелінійного програмування, так званого методу двох функцій, для розподілу неоднорідних, за можливостями, джерел метеоінформації між неоднорідними, за потребами, споживачів такої інформації. Ця методика дозволяє оперативно здійснювати розподіл наявних джерел метеоінформації між споживачами такої інформації. Ще у дослідженні запропонована процедура застосування програмного засобу «Повнота метеоінформації». Ця процедура включає послідовність дій та їх змістовне наповнення щодо застосування зазначеного програмного засобу. Вказана процедура дозволяє зменшити час на засвоєння навичок роботи з вказаним програмним засобом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Попович, О. "Функціональна переорієнтація апарату управління як одна з найважливіших умов переведення економіки на інноваційну модель розвитку." Вісник Української академії державного управління при Президентові України, no. 2 (2002): 136–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Ногачевська, Інна, and Ернест Івашкевич. "ПСИХОЛОГІЧНІ ТРАДИЦІЇ ЩОДО ПРОБЛЕМИ РОЗУМІННЯ ХУДОЖНІХ ТЕКСТІВ." Психологія: реальність і перспективи, no. 14 (April 1, 2020): 187–93. http://dx.doi.org/10.35619/prap_rv.vi14.168.

Full text
Abstract:
В статті окреслено напрями дослідження розуміння тексту з психологічної точки зору. Описано процес розуміння текстового матеріалу в парадигмі різних психологічних теорій інтелектуальної діяльності. Виокремлено рівні розуміння тексту. Зазначено, що розуміння в психології – один із пізнавальних процесів, що являє собою розкриття реально наявних, істотних зв’язків предметів і явищ об’єктивної дійсності. Визначено, що прихильники психолінгвістичного підходу розглядають розуміння як побудову проекції тексту. У межах цього напряму досліджується розуміння тексту як ієрархія предикатів або ієрархія інформативно-цільових блоків, розрізняються макро- та мікроструктура тексту. Основною закономірністю розуміння тексту є здатність інформації до згортання, у процесі якого здійснюється переведення її у внутрішнє мовлення. При цьому найвищий ступінь розуміння повідомлення, на думку вченого, характеризується можливістю вільного викладу суб’єктом зрозумілої йому інформації власними словами, а це є можливим лише за умов переведення сприйнятої інформації у внутрішній код адресата. Показано, що визначальною ознакою когнітивного підходу до вивчення розуміння стало положення про те, що мова є лише незначною частиною цілісного явища, яке мовці намагаються пізнати. Процес пізнання відбувається на основі комплексної взаємодії процесів пам’яті, фізіологічних властивостей людини, її знань про світ, соціального контексту висловлювань, способів взаємодії всієї діяльності особистості загалом та організації всіх типів знань зокрема. Визначено, що розуміння має рівневий характер. Автори статті виокремлюють три основних рівні розуміння. Перший рівень – «фіксація знакових форм», тобто їх впізнавання; другий рівень – визначення або виявлення соціальної значущості контексту; третій рівень – виявлення особистісного сенсу, тобто виявлення оцінного ставлення та переживання певного емоційного стану щодо цього. Поетапний перехід від матеріального контексту через предметне і смислове значення до оцінки і переживань (від зовнішньої форми – до внутрішньої, від соціального значення – до особистісного смислу) і є власне розумінням. Таке тлумачення розуміння знаходиться у відповідності з прийнятим на сьогодні в психології уявленням щодо смислове розуміння тексту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

МІКУ, ВІКТОР, and АНДРІЙ БУТИРСЬКИЙ. "Судова реформа: досвід Республіки Молдова." Право України, no. 2018/07 (2018): 47. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2018-07-047.

Full text
Abstract:
Нині Україна переживає найболючіший етап судової реформи, суть якого полягає у ліквідації значної частини судів, що може призвести до звільнення як суддів, так і працівників апарату ліквідованих судів. На жаль, можемо констатувати відсутність чіткої моделі, за якою відбуватиметься ліквідація судів, у які строки це буде здійснено, що буде з суддями ліквідованих судів тощо. Для проведення такої важливої та масштабної реформи, як судова, вважається за доцільне дослідження досвіду сусідніх країн. Однією з таких країн є Республіка Молдова, яка вже суттєво просунулася у здійсненні судової реформи, тоді як Україна стоїть лише на початку цього шляху. Метою статті є визначення основних положень судової реформи у Республіці Молдова та вироблення практичних рекомендацій для адаптації позитивного досвіду цієї реформи для України. Досліджено хід судової реформи у Республіці Молдова, виявлено її позитивні та негативні риси. Вона розпочалася у 2009 р., але не принесла бажаних результатів, у зв’язку з чим у 2016 р. у цій країні вкотре розпочалася судова реформа, яка передбачає докорінну зміну всієї судової системи. Розкрито роль Вищої Ради Магістратури у цьому процесі. Аналіз судової реформи в Республіці Молдова засвідчив схожість проблем, які виникають при проведенні такої ж реформи в Україні. Досвід країни показав, що судова реформа повинна здійснюватися комплексно, з приділенням достатньої уваги всім елементам такої реформи. Встановлено, що, враховуючи досвід Республіки Молдова у реформуванні судової системи, Україні передусім необхідно визначити часові межі припинення робо ти ліквідованих судів і початку роботи новостворених судів. Це питання безпосередньо пов’язане з переведенням до новостворених судів суддів та працівників апарату ліквідованих судів. При цьому таке переведення має здійснюватися, за можливості, автоматично. Наголошено на доцільності розроблення Державною судовою адміністрацією України відповідної нормативно-правової бази для фактичного припинення діяльності ліквідованих судів. Також наголошено на необхідності забезпечення належного інформування громадян щодо змін у правилах підсудності у містах, де відбулося укрупнення судів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Базалійська, Наталія. "МОДЕЛЮВАННЯ БІЗНЕС-ПРОЦЕСІВ АУТСОРСИНГУ ПЕРСОНАЛУ ЯК ОПТИМІЗАЦІЙНОЇ HR-ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ ЗА СУЧАСНОГО СТАНУ ЕКОНОМІКИ." MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, no. 1 (April 28, 2022): 108–19. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2022-3-13.

Full text
Abstract:
У статті досліджено використання сучасних HR-технологій в управлінні підприємством. Визначено сутність поняття аутсорсинг, основні мотиви щодо використання та сфери його практичної реалізації у діяльності підприємства. Розроблено процес моделювання бізнес-процесів аутсорсингу персоналу на основі визначення основних показників ресурсного потенціалу підприємства. Наведено переваги і недоліки застосувааня аутсорсингу персоналу для підприємства. Проведено вибір змінних для побудови багатофакторної моделі управління підсистемою «Персонал» у системі управління підприємстваом, що є ключовою ланкою моделювання бізнес-процесів аутсорсингу персоналу. Побудовано багатофакторну регресійну модель лінійного програмування ресурсного потенціалу підприємства, що виступає основою переведення бізнес-процесів на аутсорсинг з метою подальшої оптимізації організаційної структури та раціоналізації діяльності підприємства. Обґрунтовано рекомендації щодо передачі бізнес-процесів на аутсорсинг із використанням атрибутивних і кількісних критеріїв експетрного оцінювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Смірнов, Г. "Особливості переведення прав та обов"язків покупця як спосіб захисту порушеного переважного права в корпоративних відносинах." Підприємництво, господарство і право, no. 7 (281) (2019): 20–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Опара, Н. М. "Проблемні питання викладання БЖД у ВНЗ України." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1-2 (June 26, 2015): 138–40. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2015.1-2.31.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюються актуальні питання дис-кусійних проблем, що виникають у процесі викладан-ня дисциплін «Безпека життєдіяльності», «Охоронапраці», «Цивільний захист», «Охорона праці в галузі».Проведений аналіз останніх наукових публікацій зданого питання, вказується на негативи, що виника-ють під час переведення вивчення вищеназваних дис-циплін з категорії нормативних у категорію «за ви-бором»; показані можливі шляхи їх усунення. The current issues of teaching of the courses «Safety of life», «Occupational safety», «Civil protection», «Safety in industry» are presented in the article. We made the analysis of recent scientific publications on the subject, consider issues that arise during the transformation of the study above mentioned disciplines from the regulatory category in the category of «choice»; it is shown possible ways of their elimination.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Shapovalova, S., and O. Hulak. "БЛОКЧЕЙН ТЕХНОЛОГІЇ В БАНКІВСЬКІЙ СФЕРІ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 67 (April 1, 2022): 94–97. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2022.1.094.

Full text
Abstract:
Предметом дослідження в статті є реалізація проведення банківських транзакцій. Мета роботи – представлення рішення з проведення банківських транзакцій на основі технології Блокчейн. В статті представлено базові системи переказу коштів між банками, надано спрощену схему проведення транзакції, а також програмну систему на її основі. Отримано наступні результати: надано рішення з програмної реалізації проведення транзакцій між банками на основі запиту клієнта. Висновки: 1) запропоновано схему проведення транзакцій з розрахункових операцій без банків-посередників; 2) на основі проведеного аналізу існуючих методів досягнення консенсусу обґрунтовано використання методу PoW та використання алгоритму хешування SHA256; 3) розроблено програмну реалізацію проведення фінансових транзакцій на основі технології Блокчейн, яка дозволяє проводити більш безпечні, швидкі та дешеві операції переведення коштів. Перспективним напрямком подальших досліджень є розширення можливих операцій з надання банківських послуг на основі технології Блокчейн.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Mishchanyn, V. V. "Communists - (not) bolshoviks: about the transmission of members of the Communist Party of transcarpathian Ukraine to the complex of the VKP(b) (All-Union Communist Party of Bolsheviks)." Literature and Culture of Polissya 90, no. 9i (2018): 77–94. http://dx.doi.org/10.31654/2520-6966-2018-9i-90-77-94.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Присяжнюк, П. В. "РОЗШИРЕННЯ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ ХЕРСОНЩИНИ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 4 (December 16, 2020): 148–54. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2020.4.18.

Full text
Abstract:
Розширення переліку об’єктів природно-заповідного фонду (далі – ПЗФ) Херсонської області та збереження наявних заповідних територій мають позитивний ефект щодо розвитку рекреаційної, оздоровчої, туристичної діяльності. У статті досліджено осно- вну нормативно-правову базу, що регулює всі етапи формування ПЗФ країни й регіону. Проаналізовано стан заповідання та переведення об’єктів Херсонщини до ПЗФ. Наведено кількісний склад об’єктів Херсонщини по районах, які входять до перспективного плану заповідання найближчим часом. Перелік об’єктів під заповідання, що знаходяться в регіо- ні, є широким, а також є ті об’єкти, які вже перебувають на межі винищення, тому слід вжити низку заходів, які сформують належні умови для збереження первозданності міс- цевої флори та фауни. У зв’язку з цим визначено групи основних факторів, які стримують реалізацію цього процесу для того, щоби сформувати низку стратегічних і тактичних завдань щодо мінімізації їх впливу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Tarnopilsky, P. B., O. V. Tovstuha, V. A. Ignatenko, and A. V. Sotnikova. "Ріст і розвиток крон та зімкнення лісових культур дуба звичайного (Quercus robur L.), створених різними видами садивного матеріалу." Forestry and Forest Melioration, no. 134 (November 26, 2019): 47–56. http://dx.doi.org/10.33220/1026-3365.134.2019.47.

Full text
Abstract:
Проведено системний аналіз лісівничо-таксаційних показників культур дуба звичайного віком від 5 до 9 років, створених різними видами садивного матеріалу: шляхом посіву жолудів, садіння сіянців із відкритою та закритою кореневими системами. Встановлено, що культури дуба звичайного, створені садивним матеріалом із закритою кореневою системою, мають кращу збережуваність проти культур, створених садивним матеріалом із відкритою кореневою системою або висіванням жолудів, та швидше змикаються й переходять до наступної фази розвитку насадження – фази диференціації за ростом. Досліджено ріст і формування крон дуба звичайного в лісових культурах у фазах індивідуального росту й зімкнення крон у ряду. Розраховано рівняння функціональної залежності між висотою та діаметрами крон уздовж і поперек ряду, їхньою площею проекції та повнотою культур дуба звичайного. Для оцінювання якості культур у разі переведення їх у вкриті лісовою рослинністю ділянки достатньо таких показників, як кількість дерев на гектарі та середня висота насадження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Бондарчук, Віталій Вікторович, Катерина Володимирівна Шиманська, and Людмила Сергіївна Бондарчук. "Використання інфлюенс-маркетингу для просування товару в соціальних мережах." Економіка, управління та адміністрування, no. 4(98) (December 29, 2021): 49–53. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-4(98)-49-53.

Full text
Abstract:
Розвиток цифровізації та умови пандемії зумовлюють необхідність переведення господарської діяльності компаній у цифрове середовище. Маркетингова діяльність також зазнає змін, що зумовлені пандемійними обмеженнями. Наслідком цього є зменшення доступних засобів просування товарів та послуг в офлайн-форматі, але використання соціальних мереж дозволяє компенсувати ці втрачені можливості. Використання соціальних мереж для просування товарів та послуг не обмежується територією країни. Представлення компаній та брендів на таких платформах, як Facebook, Instagram, Youtube дозволяє залучати велику аудиторію й охоплювати різні регіони та країни. Особливого значення в маркетингових кампаніях такого формату набуває довіра клієнтів, яку можна здобути за допомогою інфлюенсерів. У статті запропоновано етапи інфлюенс-маркетингу для просування товару або бренда в соціальних мережах. Запропонована послідовність етапів є універсальною і може бути адаптована під потреби кожної окремої компанії незалежно від її спеціалізації. Ця послідовність містить всі етапи, починаючи від планування інфлюенс-маркетингової кампанії і закінчуючи аналізом її ефективності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Tsapko, Yu V., O. O. Pinchevska, and O. Yu Tsapko. "Встановлення умов застосування вогнезахищеної деревини на об'єктах різного призначення." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 2 (March 28, 2019): 99–102. http://dx.doi.org/10.15421/40290220.

Full text
Abstract:
Зниження пожежної небезпеки будівельної деревини є завданням не лише економічним, а має соціальну та екологічну спрямованість. У будівництві дедалі інтенсивніше ведуть пошук нових високоефективних засобів вогнезахисту деревини. Але вогнезахист сьогодні повинен не тільки забезпечувати нормовану вогнестійкість деревини, а також зберігати її експлуатаційні параметри, вирішувати екологічну безпеку і довговічність. Тому важливою проблемою забезпечення життєдіяльності та безпечного функціонування об'єктів будівництва є розроблення, з економічної, технологічної та екологічної точок зору, спучувальних вогнезахисних покриттів для будівельних конструкцій, що можуть використовуватись не тільки нарівні з сучасними аналогами, але і бути високоефективними у спеціальних галузях будівництва, що уможливлює запобігання виникненню техногенних аварій. Наведено результати досліджень щодо підвищення ефективності захисту об'єктів шляхом переведення застосованої в них деревини до групи важкогорючих матеріалів та встановлено, що застосування органо-мінерального покриття переводить деревину у стан важкогорючості, яка не поширює полум'я поверхнею, з помірною димоутворювальною здатністю. За цими показниками пожежної небезпеки, вогнезахищену деревина, як будівельний матеріал, дозволено застосовувати для внутрішнього облаштування приміщень, зокрема і на шляхах евакуації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Kutsaeva, T. O. "Музейна документація на музейні предмети у контексті наукових досліджень: на прикладі різних груп зберігання, а також раритетів обрядів і повсякдення єврейської громади України 19-20 ст. у колекції НМІУ." Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, no. 4(144) (July 11, 2017): 69. http://dx.doi.org/10.15421/171763.

Full text
Abstract:
У статті досліджено проблеми, з якими дослідник може зіткнутися в процесі вивчення музейної документації (інвентарних карток, науково-уніфікованих паспортів, карток картотек) на музейні предмети, що стосуються тем «Історія України 20 ст.» і «Обряди і повсякдення єврейської громади України 19-20 ст.». Охарактеризованими ситуаціями актуалізовано розгляд певних блоків музейної документації як явищ, що мають еволюціонувати разом із доступом до інформації у 21 сторіччі. Підкреслено, що саме завдяки модернізації (переведення інвентарних карток у формат науково-уніфікованих паспортів, перегляд ідеологічних кліше, виправлення помилкової інформації, додатковій атрибуції та (ре)атрибуції)), буде забезпечено ще більш повноцінне використання музейних зібрань із мінімальними затратами часу і продовжено встановлення точних відомостей про пам’ятки. Акцентом дослідження визначено потребу підвищення кваліфікації співробітників музеїв (наукових і фондових) у межах неформальної освіти, зокрема внутрішніми ресурсами музею. За узагальненнями історіографії визначено, що пропонована тема, зокрема, усвідомлення музейною спільнотою застарілості (заідеологізованість, беззмістовність, помилковість) певних блоків музейної документації та критерії їх системної й остаточної заміни, досі не були предметами обговорень у музейній сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Башлій, Сергій Вікторович, Віктор Леонідович Коваленко, Віктор Васильович Артемчук, Сергій Андрійович Левченко, and Оксана Сергіївна Воденнікова. "ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕРМІЧНОЇ АКТИВАЦІЇ БОКСИТІВ." Scientific Journal "Metallurgy", no. 1 (July 22, 2021): 74–80. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2021-1-10.

Full text
Abstract:
Розглянуто сучасний стан та питання зниження енергетичних витрат і собівартості виготовленої продукції за рахунок вдосконалення технологій у сфері видобутку глино- зему та виробництва алюмінію. Наведено можливість використання генераторного газу для опалювання трубчатих обертових печей під час випалу бокситів. Запропоновано технологію застосування генераторного газу, якого видобувають з дешевої біомаси (як основного джерела для газифікації на відміну від рідких видів палива), а також дає змогу вирішити низку суміжних питань, а саме утилізацію деревних відходів, відходів сільськогосподарського виробництва, бурого вугілля та ін. Описано фізичне моде- лювання процесу випалу низькоякісної алюмінійвмісної сировини у трубчатих обер- тових печах за її переробки способом «термохімія-Байєр». Виконано аналітичні дослі- дження температурного режиму процесу термічної активації низькоякісного бокситу та описано фізико-хімічні перетворення матеріалу на кожній стадії експерименту. Розроблено рекомендації щодо модернізації системи опалення трубчастої обертової печі під час термічної активації бокситів. Розглянуто можливість переведення опалення печі з природного газу на альтернативне паливо – генераторний синтез-газ. Доведено економічну доцільність запропонованої модернізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Lakyda, Petro, and Bohdana Dubrovets. "Біотична продуктивність лісів Національного природного парку «Голосіївський»." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 17 (November 23, 2018): 46–50. http://dx.doi.org/10.15421/411819.

Full text
Abstract:
За результатами проведених досліджень наведено структуру і загальні обсяги фітомаси та депонованого в ній вуглецю деревостанів Національного природного парку «Голосіївський». Розрахунок біотичної продуктивності деревостанів Парку здійснювали окремо для кожного таксаційного виділу на основі бази даних лісовпорядкування на 2010 р., яка містить дані 1866 виділів. Під час розрахунку обсягів фітомаси деревостанів Парку використано розроблені раніше регресійні рівняння конверсійних коефіцієнтів, що зв’язують фітомасу насадження за фракціями з таксаційними показниками для таких деревних видів, як сосна звичайна, дуб звичайний, граб звичайний та вільха клейка. Вміст депонованого вуглецю деревостанами Парку визначали за допомогою середніх коефіцієнтів переведення фітомаси в абсолютно сухому стані у вуглець (0,50 – для деревних фракцій та 0,45 – для листя і нижніх ярусів). Здійснено групування розрахунків середньої щільності фітомаси та вуглецю в деревостанах НПП «Голосіївський» за кварталами. Встановлено, що загалом деревостанами Парку нагромаджено 505,17 тис. т фітомаси, в якій депоновано 250,72 тис. т вуглецю. Середня щільність фітомаси деревостанів Парку становить 12,5 кг∙(м2)-1, а вуглецю – 6,2 кг∙(м2)-1. Встановлено, що деревостани Парку мають значний ресурсний потенціал, ефективне використання якого сприятиме вирішенню низки екологічних проблем регіону дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Тихоненко, Ірина, and Владислав Євтушенко. "Еволюція питання Південно-Китайського моря у трикутнику інтересів Китай - держави АСЕАН - США." Старожитності Лукомор'я, no. 3 (January 19, 2021): 79–90. http://dx.doi.org/10.33782/2708-4116.2020.3.38.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто історичний розвиток ситуації у Південно-Китайському морі у ХХ – початку ХХІ ст. Питання Південно-Китайського моря висвітлено крізь призму взаємодії Китай – держави АСЕАН – США. Виявлено два рівня взаємодії: 1) територіальні суперечки між Китаєм і державами Південно-Східної Азії, насамперед, у форматі протистояння Китай-В’єтнам і Китай-Філіппіни; 2) активне залучення з 2009 р. до субрегіону США та формування нової осі протидії КНР-США. Розглянуто хронологію загострень ситуації у Південно-Китайському морі, низку інцидентів і риторику між державами під впливом такої конфліктогенності. Автори дійшли висновку про циклічність ситуації у Південно-Китайському морі, яка проявляється у перманентному її загостренні через тиск Китаю та його непорушну позицію щодо одноосібного володіння цим простором, незважаючи на рішення Міжнародного суду відповідно до норм міжнародного права (новий цикл загострення у 2020 р.), а також переведення цього простору у сферу протистояння Китаю з США, в якому держави АСЕАН мають проводити більш гнучку політику – відстоювати свої інтереси, але не загострювати відносини з Китаєм, який є вагомим торговельним партнером й у 2020 р. все більше використовує політику тиску і «м’якої сили», зважаючи на світову пандемію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

КРИШТОПА, Святослав, Людмила КРИШТОПА, Іван МИКИТІЙ, Марія ГНИП, and Федір КОЗАК. "ПОКРАЩЕННЯ РОД ЕКОЛОГІЧНИХ РОД ПАРАМЕТРІВ РОД ДИЗЕЛЬНИХ РОД ДВИГУНІВ РОД ПРИ РОД ЇХНЬОМУ РОД ПЕРЕВЕДЕННЯ РОД НА РОД ПРОДУКТИ РОД КОНВЕРСІЇ РОД МЕТАНОЛУ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 16 (May 20, 2021): 91–105. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i16.512.

Full text
Abstract:
Стаття род спрямована род на род вирішення род проблеми род конвертації род існуючих род автомобільних род дизельних род двигунів род на род газові род палива, род які род є род більш род дешевою род та род екологічною род альтернативою род дизельного род палива. род Був род удосконалений род метод род підвищення род енергії род альтернативних род палив. род Розглянута род хімічна род сутність род підвищення род енергії род палива род на род основі род наукових род положень род термодинаміки. род В род якості род вихідного род продукту род для род конверсійного род процесу род здійснено род вибір род альтернативного род метанольного род палива, род що род враховує род його род собівартість, род екологічність род та род температурні род умови. род Проведені род розрахунки род показали, род що род тепловий род ефект род від род спалювання род конвертованій род суміші род перевищує род ефект род від род спалювання род тієї род ж род кількості род неконвертованого род метанолу. род Енергія род палива род підвищувалась род за род рахунок род термохімічної род регенерації род теплоти род відпрацьованих род газів. род Створена род експериментальна род установка род для род дослідження род род родроботи род переробленого род дизельного род двигуна род на род продуктах род конверсії род метанолу. род Проведені род експериментальні род дослідження род екологічних род показників род дизельного род двигуна, род який род був род переобладнаний род на род роботу род на род продуктах род конверсії род метанолу. род Виконані род експериментальні род дослідження род показали, род що род переведення род дизельних род двигунів род на род роботу род з род використанням род продуктів род конверсії род метанолу род є род технічно род обгрунтованим. род Зниження род витрати род палива род супроводжувалося род поліпшенням род екологічних род якостей род дизеля, род що род працює род спільно род з род термохімічним род реактором род конверсії род метанолу. род У род залежності род від род частоти род обертання род колінчастого род валу род та род навантаження род на род двигун род утворення род оксидів род азоту род у род відпрацьованих род газах род знижувалося род на род 53-60 род %, род оксиду род вуглецю род відбувалось род в род межах род 52-62 род %. род З род врахуванням род того, род що род ціна род метанолу род складає род до род 20 род % род від род вартості род дизельного род палива, род переведення род автомобільних род дизельних род двигунів род на род роботу род з род використанням род продуктів род конверсії род метанолу род є род дуже род вигідним. Ключові слова: род дизельний род двигун; род альтернативне род паливо; род метиловий род спирт; род утилізація род теплоти; род відпрацьовані род гази; род оксиди род азоту; род вуглеводні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Kalashchenko, S. I., A. M. Hrynzovskyi, O. V. Dema, and K. Yu Zahorodniuk. "ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА ЯК БАЗОВА СКЛАДОВА У ФОРМУВАННІ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ФАХІВЦІВ З ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ ТА ЕРГОТЕРАПІЇ." Медична освіта, no. 4 (September 17, 2018): 132–35. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2018.4.8970.

Full text
Abstract:
Мета роботи – аналіз стандарту вищої освіти за спеціальністю 227 “Фізична терапія, ерготерапія” галузі знань 22 “Охорона здоров’я” та навчальної програми з фізичної терапії та ерготерапії в аспекті формування компетентності з надання домедичної допомоги. Основна частина. Визначено основні етапи формування компетенції для надання медичної допомоги у надзвичайних ситуаціях шляхом моделювання тренінгів у студентів-ерготерапевтів. Перераховані переваги симуляції методу навчання в медицині. Показано, що врівноваження ролей учителя та студентів допомагає виявити помилки під час тренінгу з практичних навичок. З’ясовано, що краще освоєння навичок відбувається у випадку, коли результати при первинному і вторинному огляді потерпілих відрізняються відповідно до даних ситуаційних завдань. Доведено, що зворотний зв’язок між вчителем та студентами є одним із ключових моментів, який забезпечить кращу асиміляцію алгоритмів практичних навичок і дій студентами. Висновки. Виявлено, що симуляційне навчання покращує формування компетенції студентів-ерготерапевтів. Крім того, це сприяє підвищенню інтересу студентів до вивчення предмета. Симуляційна підготовка дозволяє студентам вивчати алгоритми надання медичної допомоги в умовах, що близькі до реальності. Отримання навичок зупинки критичної кровотечі, переведення потерпілого в стабільне бокове положення та серцево-легенева реанімація дозволяють студентам-ерготерапевтам надати необхідну домедичну допомогу у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Дєнєжкін, М. М., and М. Я. Ткач. "Погляд на оцінювання здатності військових формувань Збройних Сил України виконати поставлені завдання з використанням принципів і правил країн-членів НАТО." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 3(44) (July 22, 2021): 18–25. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2021.44.02.

Full text
Abstract:
У статті на основі результатів аналізу керівних документів, що регламентують переведення системи оборонного планування на планування розвитку військових формувань Збройних Сил України (ЗС України) на основі здатності виконати поставлені завдання, отриманого досвіду визначено, що невирішеним залишається питання оцінювання здатності військових формувань виконати поставлені завдання. Невирішеність цього питання не дозволяє якісно формувати вихідні дані для планування розвитку ЗС України з використанням принципів та правил, якими користуються країни-члени НАТО. Визначено, що здатність військового формування виконати поставлені завдання для досягнення мети операції вимірюється показниками, які визначаються стандартами (нормативами), що характеризують успішність виконання типових завдань (стратегічних, оперативних, тактичних, спеціальних) для типових умов. Військове формування здатне виконати поставлені завдання за умов відповідності наявних значень показників, що характеризують успішність виконання поставлених завдань, вимогам до них. Приведення наявних показників, що характеризують здатності військового формування виконати завдання, до вимог здійснюється шляхом усунення або мінімізації дефіциту, що і складає сутність їх розвитку. Запропоновано оцінювання здатності військового формування ЗС України для планування їх розвитку виконати поставлені завдання шляхом комбінації характеристик, що використовують ЗС України та країни-члени НАТО. Це дозволяє для планування розвитку ЗС України використовувати кращі практики, норми, принципи і правила країни-членів НАТО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography