Academic literature on the topic 'Педагогічний контекст'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Педагогічний контекст.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Педагогічний контекст"

1

Устименко-Косоріч, О. А. "Музично-педагогічний профіль С. Мокраньца в контексті розвитку музичної освіти Сербії." Освітній вимір 37 (February 14, 2013): 479–84. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v37i0.3372.

Full text
Abstract:
Устименко-Косоріч О. А. Музично-педагогічний профіль С. Мокраньца в контексті розвитку музичної освіти Сербії. У статті визначено музично-педагогічний контекст творчості С. Мокраньца у процесі становлення сербської музичної освіти. Зазначені концептуальні музично-педагогічні ідеї діяча визначили шлях подальшого розвитку власної музичної школи Сербії. Розглянуто музично-освітні тенденції становлення музично-педагогічної школи Сербії в певній історико-культурній послідовності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Невзоров, Роман. "НОВИЙ КОНТЕКСТ ПРОБЛЕМИ НАЗЕМНОГО НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ ВІЙСЬКОВИХ ЛЬОТЧИКІВ БОЙОВИХ ПОЛЬОТІВ У СТРУКТУРІ ЇХНЬОЇ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ." KELM (Knowledge, Education, Law, Management) 2, no. 8 (July 13, 2021): 3–7. http://dx.doi.org/10.51647/kelm.2020.8.2.1.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена новому погляду на педагогічну проблему наземного навчання бойових польотів майбутніх військових льотчиків. Тривалий час вона практично не вивчалася фахівцями, хоча й посідає вагоме місце у структурі їхньої фахової підготовки. Традиційність та інертність ставлення до неї призвела до фактичної відсутності спеціальних педагогічних досліджень такої тематики. У ході її вивчення застосовувався як загаль- нонауковий, так і спеціальний педагогічний методологічний інструментарій. Автор аналізує місце наземного навчання бойових польотів у структурі фахової підготовки майбутніх військових льотчиків у сучасній Україні; пропонує авторське тлумачення такої категорії; акцентує увагу на рівнозначному місці цього складника фахової підготовки разом із власне льотною підготовкою. Головною її педагогічною особливістю він вважає пропевдичну роль і значення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Альохін, М. "Антибулінгові практики в школі: соціально-педагогічний контекст." Педагогічний процес: теорія і практика, Вип. 1/2 (64/65) (2019): 85–92.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Альохін, М. "Антибулінгові практики в школі: соціально-педагогічний контекст." Педагогічний процес: теорія і практика, Вип. 1/2 (64/65) (2019): 85–92.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Марків, Володимир Миколайович. "Педагогічна діяльність народних шкіл Південно-Східної України у XIX столітті (історико-педагогічний аспект)." Освітній вимір 48 (May 11, 2016): 120–24. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v48i0.2403.

Full text
Abstract:
Марків В.М. Педагогічна діяльність народних шкіл Південно-Східної України у XIX столітті (історико-педагогічний аспект). У статті розглядається питання формування вчительського персоналу в XIX столітті для початкових класів. Історичний контекст становить XVIII – на початку XIX століття, коли відбувається активний процес колонізації Північного Причорномор’я (побудова нові міст – Херсона, Миколаєва, Одеси, великої кількості містечок і сіл; розвиток промисловості, торгівлі, суднобудування, сільське господарства; виникнення і функціонування перших осередків освіти – народних шкіл, актуалізація питання щодо їх кадрового складу).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тимченко, Руслана, and Андрій Іващенко. "ТЕОРЕТИЧНИЙ АНАЛІЗ ПОНЯТТЯ «ПЕДАГОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ» В КОНТЕКСТІ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ." Society Document Communication, no. 13 (January 10, 2022): 345–58. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7600-2021-13-345-358.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано теоретичні засади розвитку педагогічної технології, основу яких склали ідеї філософів, психологів, соціологів, педагогів, які досліджували конкретні складові зазначеного поняття «технологія» та особливості вдосконалення педагогічних технологій у діяльності педагога. Проаналізовано різні підходи науковців щодо визначення сутності поняття «педагогічна технологія» та його складових. З’ясовано, що останнім часом поняття «концепція технології навчання» вкоренилося в педагогічний лексикон. Впровадження технології навчання у практику системи освіти допомагає науково-педагогічним працівникам організувати свою роботу, поставити чіткі цілі та визначити спосіб реалізації, тобто керувати навчальним процесом. Встановлено, що технології розвитку творчих та комунікативних здібностей, застосування рефлексії, емпатії, інсайту, критичного мислення стають важливими інструментами педагогічної діяльності, що забезпечують її успішність, з урахуванням того, що випускник закладу вищої освіти повинен не тільки володіти фаховими компетентностями, але і бути готовий до самовдосконалення, неперервної освіти, володіти здатністю розуміння самого себе і оточуючих, приймати рішення як стандартних, так і нестандартних ситуаціях, бути професіоналом. Тому особливого значення набуває реалізація в процесі навчання у закладі вищої освіти педагогічних технологій, орієнтованих на професійний та особистий розвиток здобувачів вищої освіти, формування у них навичок і умінь творчого і нестандартного мислення. Виявлено різноманітні етапи розвитку педагогічної технології, кожен з яких характеризується перевагами того чи іншого напряму. Розвиток педагогічних технологій відбувається в постійній динаміці від визначення сутності поняття, уточнення його специфічних характеристик, інструментальних засобів, структурного складу, до розробки класифікації та встановлення нових технологічних джерел. Тому педагогічна технологія займає проміжне положення між наукою і практикою, оскільки функціонує і як науковий підхід, що досліджує найбільш раціональні шляхи навчання, і як система способів, принципів, що регулюють процес навчання, і як реальний процес навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Тетерюк-Кінч, Юлія. "ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ КОНТЕКСТ СТАНОВЛЕННЯ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ У СЛОВАЦЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ." KELM (Knowledge, Education, Law, Management) 2, no. 8 (July 13, 2021): 16–25. http://dx.doi.org/10.51647/kelm.2020.8.2.4.

Full text
Abstract:
У статті здійснено історичний аналіз становлення мистецької освіти в Словацькій Республіці. Висвітлено етапи створення початкових шкіл мистецтв та основні положення їх існування. Детально описано зміст державної освітньої програми для початкових шкіл мистецтв та надано характеристику й методи організа- ції базової мистецької освіти. Обґрунтовано зміст підготовки учнів і форми її реалізації у початкових мистець- ких навчальних закладах Словаччини. Сформульована організація навчально-виховного процесу в базовій школі мистецтв, прийом учнів на навчання та його завершення в початковій школі мистецтв, а також методи, умови закінчення навчання та видача документа про здобуту освіту. Школа керується на основі чинної державної освітньої програми, яка відображає ціль, мету, функціонування та специфіку школи, а також стратегію, встановлену керівництвом школи. Тому дано аналіз принципів та умов розвитку шкільних освітніх програм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ОМОК, Ганна. "ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНІЙ ОСВІТІ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 21, no. 2 (September 12, 2020): 147–64. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v21i2.426.

Full text
Abstract:
В статті представлено авторський погляд на ефективну професійну освіту сучасних фахівців з фізичного виховання та спорту, яка останнім часом набуває ознак більшої академічної свободи, можливості вільного вибору програм та закладів освіти. Показано, що фахівці з фізичного виховання та спорту, як важливі агенти змін в світогляді та ціннісних характеристиках майбутніх випускників закладіва професійно-технічної освіти дедалі більше стають об’єктом наукової уваги теоретиків та практиків спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти. При цьому більшість експертів концетруються на розробці необхідних і достатніх педагогічих або організаційно-педагогічних умовах такої підготовки або розвитку окремих важливих компетентностей тощо. У контексті наукової розвідки організаційно-педагогічні умови підготовки майбутніх фахівців з фізичної культури та спорту до професійно-педагогічної діяльності в умовах ПТО визначено як комплекс чинників, що впливають на ефективну взаємодію суб’єкт-суб’єктних освітніх взаємин у педагогічному процесі формування готовності майбутніх фахівців з фізичної культури та спорту до професійно-педагогічної діяльності, сприяють активізації самостійності, професійної зацікавленості в педагогічній фізкультурно-оздоровчій діяльності зі здобувачами робітничих професій. Ефективності процесу підготовки майбутніх фахівців з фізичної культури та спорту до професійно-педагогічної діяльності в ПТО сприяло забезпечення визначених на початку дослідження, відображених в авторській моделі та спеціально створених для успішності вищезазначеного процесу організаційно-педагогічних умов: моделювання акмеологічного професійно орієнтованого освітнього середовища в ЗВО з проекцією на роботу в умовах ПТО; інтеріоризація майбутніми фахівцями з фізичної культури та спорту професійно-педагогічних цінностей як основного імперативу в діяльності викладача ПТО; організація квазіпрофесійної діяльності майбутніх фахівців з фізичної культури та спорту з екстраполяцією у практику роботи в ПТО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Волікова, Марина Миколаївна. "Інтегрування педагогічних ідей А. С. Макаренка в діяльність сучасних загальноосвітніх та вищих навчальних закладів." Освітній вимір 46 (December 10, 2015): 253–58. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v46i0.2547.

Full text
Abstract:
Волікова М. М. Інтегрування педагогічних ідей А. С. Макаренка в діяльність сучасних загальноосвітніх та вищих навчальних закладів. У статті проаналізовано педагогічні ідеї та погляди видатного українського педагога А. С. Макаренка в контексті сучасних освітніх реалій: усебічний розвиток і самоствердження особистості, формування особистісної зрілості, особливості професійної діяльності педагога в контексті гуманістичної освіти. З’ясовано, наскільки думки А. С. Макаренка про педагогічну техніку та майстерність є актуальними на сьогодні. Обґрунтовується думка про те, що дійсний шлях розвитку виховної та освітньої системи ХХІ століття має бутидіалектичним розвитком педагогічної теорії та практики ХХ століття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ткач, М. М. "КОНЦЕПТ ПРОФЕСІЙНОГО СВІТОРОЗУМІННЯ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПОСТНЕКЛАСИЧНОМУ ДИСКУРСІ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 91, no. 4 (September 30, 2019): 208–22. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2019-91-4-208-222.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано концепт професійного світорозуміння майбутнього вчителя музичного мистецтва у контексті постнекласики. Виявлено, що цілісність даного концепту зумовлюється глибинним зв’язком з універсаліями педагогічної культури: педагогічною картиною світу, художнім світоглядом та Я-концепцією вчителя музичного мистецтва й детермінується діалектичною єдністю його структурних компонентів: когнітивно-пізнавального (Я-розуміння), емоційно-ціннісного (Я-ставлення), діяльнісно-практичного (Я-поведінка) та професійно-рефлексивного (Я-рефлексія). Визначено, що розгортання змісту концепту у системі теоретичних суджень утворює цілісну динамічну педагогічну концепцію, ключовими блоками якої є: ціннісно-цільовий, теоретико-методологічний та конструктивно-технологічний. Доведено, що у контексті постнекласичної методології розроблення педагогічної концепції має здійснюватися на основі підходів, принципів та методів постнекласичної дидактики. Обґрунтовано, що концепт професійного світорозуміння, маючи дуальну природу (світорозуміння як стан і світорозуміння як процес), з одного боку, пов’язаний із реалізацією базових принципів класичної (універсальної) освіти, а з іншого, – виступає своєрідним «конструктором» у процесі побудови нової постнекласичної освітньої моделі. З’ясовано, що професійне світорозуміння як сутнісна характеристика особистості, що формується у результаті освітнього впливу, має забезпечити здатність та готовність майбутніх фахівців виявляти унікальні смисли професії, проектувати отримані знання через їх ціннісне розуміння у площину майбутньої професії й в подальшому конструювати музично-педагогічний простір відповідно до вироблених світоглядних переконань та ідеалів у контексті парадигми постнекласичної мистецької освіти. Ключові слова: концепт, професійне світорозуміння, майбутній вчитель музичного мистецтва, постнекласика, вища мистецька освіта, педагогічна концепція, постнекласична освітня модель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Педагогічний контекст"

1

Чеботарьов, Микола Корнійович. "Відповідальність в системі соціальної компетентності." Thesis, Харківський національний університет міського господарства ім. О. М. Бекетова, 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37990.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Щербіна, В. К. "Підготовка майбутнього вчителя економіки в контексті модернізації вищої педагогічної освіти." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18569.

Full text
Abstract:
Підготовка майбутнього вчителя економіки в умовах інтерактивного навчання підвищує ефективність навчально-виховного процесу, грунтується на поєднанні традиційних та інноваційних підходів у організації навчання, має індивідуальне спрямування й готує студентів до майбутньої діяльності, тобто сприяє їх ефективному особистісно-професійному розвитку. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18569
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Руденко, Лариса Анатоліївна. "Психолого-педагогічна підготовка майбутніх фахівців у контексті гуманістичної парадигми освіти." Thesis, Особистість в екстремальних умовах : матеріали VIII Всеукраїнської науково-практичної конференції, 2017. http://hdl.handle.net/123456789/3835.

Full text
Abstract:
Викладені закономірності спираються на гуманістичну парадигму освіти, відображають розуміння комунікативної культури як суспільного та індивідуально-особистісного явища й актуалізують необхідність її формування у майбутніх фахівців сфери «людина - людина» у процесі психолого-педагогічної підготовки як цілісної професійно-особистісної характеристики з метою підвищення їхньої конкурентоздатності та забезпечення саморозвитку в професійній діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Костиря, Ірина Валентинівна, and Едуард Сергійович Юзвінський. "Педагогічні умови фізичної підготовки призивної молоді в контексті розвитку вольових якостей." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40468.

Full text
Abstract:
Уроки фізичної виховання у допризивної молоді повинні будуватися на основі загальноприйнятих вимог і передбачати виконання вправ комплексного характеру, в певній послідовності. У процесі фізичної підготовки методом виховання вольових якостей у молоді і послідовного формування їх компонентів повинно досягатися за рахунок поступового ускладнення вправ, подолання труднощів і перепон при їх виникненні. При цьому необхідно відзначити, що такі компоненти волі, як рішучість, сміливість, витримка досить добре формуються в юнаків у тому випадку, коли вони знаходяться в колективі ровесників, що дозволяє ефективно застосовувати методи колективної дії на окремих учнів в процесі змагань між відділеннями. При формуванні цих якостей у хлопців 18-20 років повинна конкретизуватися мета фізичної підготовки, необхідно застосовувати різні засоби, форми і методи проведення занять, що підвищує їх емоційну забарвленість, з дотриманням принципів доступності на основі розробленої навчальної програми, використовуючи ефект змагання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сахно, Парасковія Іванівна, Тетяна Володимирівна Початко, Татьяна Владимировна Початко, Tetiana Volodymyrivna Pochatko, Андрей Евгениевич Светлов, Paraskoviia Ivanivna Sakhno, Прасковья Ивановна Сахно, Андрій Євгенович Свєтлов, and Andrii Yevhenovych Svietlov. "Психолого-педагогічні особливості змін у навчально-виховній роботі в контексті Болонського процесу." Thesis, Видавництво Республіканського ВНЗ "Кримський гуманітарний факультет", 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/2680.

Full text
Abstract:
The process of adoption of Ukrainian higher education system to the standards of European educational range is analyzed in the paper. It reviews the psychologic-pedagogical peculiarities of changes in studying process due to the application of the ECTS. Specific practical works for the possibilities of realization of Boulogne declaration are introduced in the article.
У статті проаналізовано процеси адаптації системи вищої освіти України до стандартів європейського освітянського простору. Надасться огляд психолого-педагогічних особливостей змін у навчальному процесі у зв`язку з впровадженням кредитно-модульної системи. Представлено практичні доробки щодо можливостей реалізації положень Болонської конвенції. // Русск. версия: В статье проанализировано процессы адаптации системы высшего образования Украины к стандартам европейского образовательного пространства. Предоставлен обзор психолого-педагогических особенностей изменений в учебном процессе в связи с внедрением кредитно-модульной системы. Представлено практические разработки возможностей реализации положений Болонской конвенции. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/2680
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Довгополова, Ганна Геннадіївна, and Hanna Hennadiivna Dovhopolova. "Проблема формування особистості у вищій школі в контексті педагогічної спадщини А. С. Макаренка." СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2018. http://repository.sspu.sumy.ua/handle/123456789/5750.

Full text
Abstract:
У доповіді подано короткий зміст дослідження щодо моливості використання педагогічних погдядів А. С. Макаренка у контексті формування особистісті майбутнього фахівця у вищій школі
The report contains a brief content of the research on the peculiarity of the use of pedagogical pogdady A. S. Makarenko in the context of the formation of the of a future specialist at a higher school.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Марушкевич, А. А. "Науково-педагогічна спадщина Івана Огієнка в контексті розвитку національної освіти і виховання в Україні." Diss. of Doctor of Pedagogical Sciences, КНУТШ, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лазарєва, Ольга Ярославна, and Олена Олександрівна Ковтун. "Досвід використання універсальних вправ для читання на заняттях з англійської мови в контексті автономії студентів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/31223.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Борисова, Наталя Володимирівна. "Підготовка фахівців з прикладної лінгвістики у контексті концепції підготовки національної гуманітарно-технічної еліти." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/8562.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Грень, Лариса Миколаївна. "Педагогічні умови формування у студентів вищих технічних навчальних закладів спрямованості на успішну професійну діяльність." Thesis, Харківський національний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди, 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/17863.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти - Харківський національний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди. – Харків, 2010. Дисертаційна робота є теоретико-експериментальним дослідженням проблеми формування у студентів вищих технічних навчальних закладів спрямованості на успішну професійну діяльність. У дисертації розкрито суть і структурні складові спрямованості студентів на успішну професійну діяльність. Науково обґрунтовано педагогічні умови формування у студентів вищих технічних навчальних закладів спрямованості на успішну професійну діяльність (забезпечення позитивної мотивації професійної підготовки; широке запровадження елементів контекстного навчання, спрямованого на оволодіння знаннями, вироблення професійних умінь, набуття професійного досвіду та професійно-особистісних якостей як основи успішної трансформації навчальної діяльності студентів у професійну діяльність спеціаліста; залучення студентів до професійного самовиховання, спрямованого на самореалізацію особистості майбутнього спеціаліста). У процесі проведення експериментальної роботи доведено, що реалізація визначених умов у процес професійної підготовки майбутніх інженерів сприяє значному підвищенню рівня сформованості їхньої спрямованості на успішну професійну діяльність.
The dissertation on obtaining of scientific degree of candidate of pedagogical science over the speciality 13.00.04 – theory and methods of professional education – Kharkiv national pedagogical university named after G. S. Skovoroda. – Kharkiv, 2010. The dissertation is an experimentally – theoretical research of the problem concerning the formation of direction on successful professional activity of higher educational technical establishments’ students. The essence and structural compounds of students’ direction on successful professional activity are shown in the dissertation. The pedagogical conditions of the formation direction on successful professional activity of higher educational technical establishments’ students (supplying of positive motivation in professional training; intensive adoption of elements of context education aimed at acquirement of knowledge, preparation of professional skills, obtaining of professional experience and personality – professional qualities as the basis of successful transformation of students educational activity into professional work of a specialist; students involvement in professional self – education aimed at self – actualization of future specialists). The experimental work has proved that the realization of the conditions stated above in professional preparations of future engineers help to increase considerably the level of formation of their direction on successful professional activity.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Педагогічний контекст"

1

Медвідь, Л. А. Історія національної освіти і педагогічної думки в Україні. Київ: Вікар, 2003.

Find full text
Abstract:
Один з перших в Україні посібників, у якому становлення національної освіти показано в контексті розвитку зарубіжної педагогічної думки. Для студентів педагогічних спеціальностей вищих навчальних закладів, вчителів, працівників освіти
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Матласевич, Оксана. Психологія розвитку педагогічних здібностей у контексті культурно-історичної парадигми українських вищих навчальних закладів XVI – XVIII століття. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2020. http://dx.doi.org/10.25264/978-617-7328-92-5.

Full text
Abstract:
У монографії цілісно і комплексно розглянуто проблему розвитку педагогічних здібностей у контексті культурно-історичної парадигми українських вищих навчальних закладів XVI – XVIII століття. Визначено структуру, чинники, рівні та критерії розвитку педагогічних здібностей, проаналізовано їх співвідношення з іншими дотичними категоріями (професійно-важливими якостями педагога, педагогічною компетентністю та ефективністю педагогічної діяльності). На основі результатів аналізу специфіки українських вищих навчальних закладів XVI – XVIII століття, зокрема Острозької та Києво-Могилянської академій, виокремлено духовно-моральний компонент педагогічних здібностей, наповнено його конкретним змістом та окреслено основні шляхи його розвитку. Крім того, обґрунтовано комплексну програму емпіричного вивчення педагогічних здібностей та представлено результати дослідження рівневих та структурно-компонентних особливостей педагогічних здібностей учителів предметів загального циклу, учителів предметів духовно-морального спрямування та викладачів ЗВО. Подано програму розвитку педагогічних здібностей та результати її верифікації. Книга адресована фахівцям у галузі психології, педагогіки, науковцям, учителям, викладачам ЗВО та всім, хто цікавиться проблемами розвитку професійних здібностей педагогів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Жабенко, Олександр, Вікторія Муромець, Ірина Регейло, Юрій Скиба, Ганна Чорнойван, and Ольга Ярошенко. Теоретичні основи розвитку науково-педагогічного потенціалу університетів України у контексті розширення інституційної автономії. Edited by Юрій Скиба. Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, 2020. http://dx.doi.org/10.31874/978-617-7486-40-3-2020.

Full text
Abstract:
Аналітичні матеріали (препринт) присвячено проблемі розвитку науково-педагогічного потенціалу університетів України в контексті розширення інституційної автономії. Авторами на основі аналізу вітчизняних і зарубіжних наукових праць визначено й обґрунтовано теоретичні основи (гіпотези, закономірності, тенденцій, принцип) розвитку науково-педагогічного потенціалу університетів України. Запропоновано розвиток науково-педагогічного потенціалу здійснювати за рівнями (інституційний, особистісний) та компонентами (інтелектуальний, емоційний, духовний). Обґрунтовано інноваційні педагогічні технології (супервізія, теленаставництво, ситуативне навчання та ін.) розвитку науково-педагогічних працівників. Уточнено підходи до оцінювання наукової активності науково-педагогічних працівників відповідно до концепції бібліометрики та концепції досконалості у вищій освіті та дослідженнях. Упровадження аналітичних матеріалів (препринту) сприятиме залученню розробників освітньої політики, керівників закладів вищої освіти, науковців, науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти до теоретичних основ розвитку науково-педагогічного потенціалу університетів України з метою розроблення стратегій розвитку університетів, підвищення їх рейтингу та конкурентоспроможності в Європейському просторі вищої освіти. Для розробників освітньої політики, науковців, керівників закладів вищої освіти, науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Токарева, Наталя Миколаївна. Основи педагогічної психології. Тов ВНП "Інтерсервіс", 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1758.

Full text
Abstract:
У посібнику викладено основні теоретичні положення педагогічної психології як навчальної дисципліни: психологічні особливості учбової діяльності, навчання, виховання та педагогічної діяльності. Теоретико-інформаційний блок посібника доповнюють методичні рекомендації, які носять практико-орієнтовний характер: вони містять плани практично-семінарських занять до вивчення тем із педагогічної психології (питання для підготовки та дискусії), психологічні завдання, тести для самоперевірки, що сприяє систематизації знань при підготовці студентів до занять, полегшує пошук матеріалу і визначає структуру семінарських занять при вивченні педагогічної психології. Структура посібника відповідає вимогам до викладання у вищих навчальних закладах у контексті кредитно-модульної системи організації навчального процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Аніщенко, О. В., Н. В. Базелюк, Л. Д. Березівська, І. Д. Бех, В. Ю. Биков, А. Е. Бойко, О. П. Вашуленко, et al. Національна доповідь про стан і перспективи розвитку освіти в Україні (До 30-річчя незалежності України). Edited by В. Г. Кремень. Національна академія педагогічних наук України, 2021. http://dx.doi.org/10.37472/naes-2021-ua.

Full text
Abstract:
У виданні здійснено всебічний аналіз стану і розвитку національної освіти за 30-річний період незалежності України, визначено актуальні проблеми освітньої сфери, виявлено причини їх виникнення, запропоновано науково обґрунтовані шляхи модернізації вітчизняної освіти в умовах глобалізації, європейської інтеграції, інноваційного розвитку та національної самоідентифікації. Розраховано на законодавців, державних управлінців, керівників закладів освіти, педагогічних і науково-педагогічних працівників, широку громадськість, усіх, хто прагне підвищення конкурентоспроможності української освіти в контексті цивілізаційних змін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Токарева, Наталя Миколаївна, ed. Актуальні проблеми психології в закладах освіти. Видавничий дім, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1928.

Full text
Abstract:
У збірнику висвітлюються актуальні проблеми теоретичної та практичної психології, особливості їх виявлення у навчально-виховному процесі. Загальнопсихологічні, онтогенетичні, психолого-педагогічні та соціально-психологічні дослідження у контексті психологічного супроводу школярів і студентів у закладах освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Скиба, Юрій, Ганна Чорнойван, Олександр Жабенко, Ольга Ярошенко, Олена Отич, and Сергій Мельник. Аналіз провідного вітчизняного та зарубіжного досвіду з розвитку науково-педагогічного потенціалу університетів. Edited by Юрій Скиба. Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, 2021. http://dx.doi.org/10.31874/978-617-7644-51-3-2021.

Full text
Abstract:
Аналітичні матеріали (препринт) присвячено проблемі розвитку науково-педагогічного потенціалу університетів України в контексті розширення інституційної автономії. Авторами на основі аналізу вітчизняної та зарубіжної практики розкрито вітчизняні здобутки і проблеми, також окреслено прогресивні ідеї зарубіжного досвіду в розвитку науково-педагогічного потенціалу університетів. Упровадження аналітичних матеріалів (препринту) сприятиме залученню розробників освітньої політики, керівників закладів вищої освіти, науковців, науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти до теоретичних основ розвитку науково-педагогічного потенціалу університетів України з метою розроблення стратегій розвитку університетів, підвищення їх рейтингу та конкурентоспроможності в Європейському просторі вищої освіти. Для розробників освітньої політики, науковців, керівників закладів вищої освіти, науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Воронін, Анатолій Іванович. Проблеми когнітивного розвитку студентів у процесі професійного навчання. КПІ ДВНЗ «КНУ», 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1370.

Full text
Abstract:
У книжці розглянуто актуальні проблеми розвитку пізнавальних процесів у студентів вищої школи. Особлива увага приділяється аналізу чинників розвитку професійно-теоретичного мислення. Проблеми когнітивного розвитку студентів розкриваються на матеріалі тривалих психологічних досліджень у контексті професійного навчання. Книжка призначена для викладачів вищих навчальних закладів, для студентів, які вивчають психологію вищої школи, і для тих, хто цікавиться проблемами вікової та педагогічної психології
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Луговий, Володимир, Ірина Драч, Ольга Петроє, Віктор Зінченко, Юрій Мєлков, Ігор Жиляєв, Ірина Регейло, Наталія Базелюк, and Ольга Петроє. Теоретичні основи підвищення дослідницької спроможності університетів України в контексті імплементації концепції «Відкрита наука». Edited by Володимир Камишин and Володимир Луговий. Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, 2021. http://dx.doi.org/10.31874/978-617-7644-53-7-2021.

Full text
Abstract:
У препринті на підставі системного осмислення теоретичних засад підвищення дослідницької спроможності університетів України в контексті імплементації концепції «Відкрита наука» розкриваються провідні тенденції та основні наукові підходи до розв’язання таких проблем, як: загальне й особливе в інтеграції освітньої і дослідницької діяльності університетів в умовах відкритої науки; політика і процедури імплементації концепції «Відкрита наука» в університетах; теоретичні основи підвищення відповідальності дослідницької діяльності університетів; інструментарій відкритої науки як механізм трансформації дослідницької діяльності університетів задля досягнення цілей стійкого розвитку; демократизація наукової діяльності як засіб підвищення дослідницької спроможності університетів України: ціннісні виміри; формування правового та економічного забезпечення дослідницької діяльності закладів вищої освіти; оцінювання дослідницької діяльності та публікаційної активності університетів; розвиток університетської дослідницької інфраструктури. Аналітичні матеріали адресовані представникам університетської спільноти, усієї когорти наукових і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, академічних, наукових організацій та установ, фінансуючих структур, громадськості, а також публічним службовцям різних гілок і рівнів влади, що опікуються науковою і науково-технічною діяльністю та вищою освітою в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Педагогічний контекст"

1

Божко, Н. М., В. М. Кудрявцев, and Л. М. Кісіль. "Діалог у контексті педагогічної взаємодії: гуманістичний аспект." In PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY IN THE MODERN WORLD: THE ART OF TEACHING AND LEARNING. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-041-4-38.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Малєєва, О. "ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СУПРОВІД ПЕДАГОГІВ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ." In ПРОЄКТУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ТРАЄКТОРІЇ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГА В КОНТЕКСТІ КОНЦЕПЦІЇ «ОСВІТА ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ». Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/d-oblippo.conf-10.12.2020-10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Прокопчук, Вікторія. "МУЗИЧНО-ПЕДАГОГІЧНА ОСВІТА У КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНО-ЦИВІЛІЗАЦІЙНИХ ЗМІН." In LE TENDENZE E MODELLI DI SVILUPPO DELLA RICERСHE SCIENTIFICI. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/13.03.2020.v2.37.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Малєєва, О. "ОСОБЛИВОСТІ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ФІНЛЯНДІЇ." In ПРОЄКТУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ТРАЄКТОРІЇ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГА В КОНТЕКСТІ КОНЦЕПЦІЇ «ОСВІТА ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ». Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/d-oblippo.conf-10.12.2020-02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Приходько, Т. П., and Н. В. Кириченко. "Творча спрямованість майбутнього фахівця в контексті особистісно-орієнтованого навчання." In Психолого-педагогічні проблеми становлення сучасного фахівця. ХОГОКЗ, 2018. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089017.2018.292.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Поуль, В. "ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СУПРОВІД РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ ПЕДАГОГА НА ЗАСАДАХ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ." In ПРОЄКТУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ТРАЄКТОРІЇ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГА В КОНТЕКСТІ КОНЦЕПЦІЇ «ОСВІТА ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ». Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/d-oblippo.conf-10.12.2020-07.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Курок, Р. О. "Дистанційне навчання в контексті розвитку правової компетентності педагогічних працівників економічних коледжів." In MODERN EUROPEAN PSYCHOLOGICAL AND PEDAGOGICAL EDUCATION. THE DEVELOPMENT OF A CREATIVE LEARNING ENVIRONMENT. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-146-6-22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Михайлова, О. Ю. "Вокальна творчість Станіслава Людкевича в контексті його науково-педагогічної діяльності." In CULTURAL STUDIES AND ART CRITICISM: THINGS IN COMMON AND DEVELOPMENT PROSPECTS. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-004-9-126.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пшемінська, Л. О. "Музично-педагогічна діяльність М. Леонтовича в контексті національно-патріотичного виховання учнів." In PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY IN THE MODERN WORLD: THE ART OF TEACHING AND LEARNING. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-041-4-56.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шередека, Г., and Д. Малєєв. "ДОСВІД ВПРОВАДЖЕННЯ ЛИТОВСЬКО-УКРАЇНСЬКІХ ПРОЄКТІВ У СФЕРІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ." In ПРОЄКТУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ТРАЄКТОРІЇ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГА В КОНТЕКСТІ КОНЦЕПЦІЇ «ОСВІТА ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ». Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/d-oblippo.conf-10.12.2020-03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Педагогічний контекст"

1

Буряк, В. К. Духовне виховання в контексті сучасної педагогічної реальності. [б. в.], 2004. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4983.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рейзенкінд, Тетяна Йосипівна. Педагогічні технології у контексті підготовки вчителя музики. КДПУ, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5022.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються питання обґрунтування змісту педагогічних технологій у контексті організації музичної та поліхудожньої діяльності. Враховуються можливості впливу художньої культури на музичний розвиток молоді. Передбачається вибір методів, прийомів, принципів навчання як складових педагогічних технологій відповідно до закономірностей мистецтва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Жулаєва, Вікторія Олександрівна. Вільне програмне забезпечення як важливий фактор підвищення якості педагогічної освіти в контексті євроінтеграційних процесів. Криворізький державний педагогічний університет, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/23.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Рейзенкінд, Тетяна Йосипівна, and Вікторія Миколаївна Міщанчук. Шляхи гуманізації професійної підготовки майбутнього фахівця у контексті євроінтеграційних процесів. Видавничий дім, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5010.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються проблеми гуманізації професійної підготовки майбутнього фахівця мистецьких дисциплін засобами комплексного підходу до інтеграції таких педагогічних технологій, як: розуміння текстів культури, сугестивних технологій та науково — дослідницьких технологій пізнання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Переверзєва, Світлана Василівна. Проблеми викладання фізичного виховання в контексті саморегуляції в учнів і студентів. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ «Криворізький національний університет», 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4098.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано цільовий напрям розвитку фізичного виховання орієнтованого на педагогічний процес, який полягає у втіленні ефективних ідей, форм навчального змісту діяльності викладача у пріоритеті особистісно pорієнтованого виховання учнів і студентів. Аналізується система навчальної діяльності із застосуванням концептуальних положень і принципів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Скрипник, Л. М. Інформаційні технології в контексті діяльнісного навчання філософії освіти Дж. Дьюї. Publishing House «ACCENT», 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4528.

Full text
Abstract:
У статті розкрито роль інформаційних технологій в реалізації діяльнісного підходу до навчання в контексті філософії освіти Дж.Дьюї. Розглянуто та висвітлено основні характеристики діяльнісного навчання у сучасній педагогічній думці. Здійснено порівняння цього розуміння з поглядами Дж. Дьюї. Виокремлено теорії Дж. Дьюї, які знайшли відображення в сучасній освіті. Визначено особливості упровадження діяльнісного підходу через інформаційні технології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бадіца, Марина Володимирівна. Теоретичні основи моделювання процесу формування творчих умінь образотворчого характеру у майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів. Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка; Інститут педагогіки НАПН України, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/664.

Full text
Abstract:
У статті розглядається проблема формування творчих умінь образотворчого характеру у контексті підготовки майбутніх вихователів до професійної діяльності. Автор конкретизує сутність і зміст педагогічних категорій «модель» та «моделювання»; теоретично обґрунтовує структурно-функціональну модель формування творчих умінь образотворчого характеру у майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соловйов, В. М., М. І. Жалдак, Ю. С. Рамський, В. І. Клочко, С. А. Раков, Ю. В. Триус, П. С. Атаманчук, et al., eds. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики. Випуск VIII (Т. 2: Теорія та методика навчання фізики). Видавничий відділ НМетАУ, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/733.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики фізики і проблем її викладання у ВНЗ та школі. Значну увагу приділено питанням впровадження комп’ютерного моделювання у навчальний процес та модернізації фізичної освіти в контексті орієнтирів Болонського процесу. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Соловйов, В. М., М. І. Жалдак, Ю. С. Рамський, В. І. Клочко, С. А. Раков, Ю. В. Триус, П. С. Атаманчук, et al., eds. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики. Випуск VIII (Т. 3: Теорія та методика навчання інформатики). Видавничий відділ НМетАУ, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/734.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики математики і проблем її викладання у ВНЗ та школі. Значну увагу приділено питанням розвитку методичних систем навчання інформатики та модернізації інформатичної освіти в контексті орієнтирів Болонського процесу. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Соловйов, В. М., М. І. Жалдак, Ю. С. Рамський, В. І. Клочко, С. А. Раков, Ю. В. Триус, П. С. Атаманчук, et al., eds. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики. Випуск X (Т. 1: Теорія та методика навчання математики). Видавничий відділ НМетАУ, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/739.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики математики і проблем її викладання у ВНЗ та школі. Значну увагу приділено питанням розвитку методичних систем навчання математики та модернізації математичної освіти в контексті орієнтирів Болонського процесу. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography