Dissertations / Theses on the topic 'Патологія судинна'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Патологія судинна.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 29 dissertations / theses for your research on the topic 'Патологія судинна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse dissertations / theses on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Карвацька, Тетяна Георгіївна, and Світлана Дмитрівна Савка. "Гендерні відмінності факторів ризику серцево-судинної патологіїу хворих на шизофренію." Thesis, ВДНЗ України "Буковинський державний медичний уніврситет", 2017. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/14072.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Корнєєв, С. В., П. О. Баєв, and А. Д. Салєєва. "Протезування пацієнтів з куксами нижніх кінцівок, які змінюють об’ємні розміри." Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/8561.

Full text
Abstract:
Hip prostheses with detachable sleeves, allowing to regulate their volume dimensions, allow rehabilitation of geriatric patients, with primary prosthetics and a very complex contingent of patients with vascular pathology at a higher level, increase patient mobility, their independence in adjusting the size of the liner and provide patients with a more comfortable operation of prostheses.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Галушко, Наталія Анатоліївна, Наталия Анатольевна Галушко, Nataliia Anatoliivna Halushko, and А. В. Галушко. "Споживання молока і ризик серцево-судинної патології: результати пошуку досліджень для мета-аналізу." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45164.

Full text
Abstract:
Рівень споживання молока в Україні з розрахунку на душу населення в 4,5 рази перевищує середньосвітовий показник. Між тим вважається, що споживання цього продукту може асоціюватися з ризиком серцево-судинних захворювань. У наукових базах міжнародних публікацій існує чимало великомасштабних епідеміологічних досліджень, присвячених вивченню цього питання, але їх результати досить диверсифіковані і часто суперечливі. У цієї ситуації сформулювати і обґрунтувати дослідницьку гіпотезу за допомогою традиційного описового огляду літератури не представляється можливим - такий підхід не використовує строгих наукових методів. В результаті такі огляди важко відтворюються і відображають лише суб'єктивну думку авторів. Проблема вирішується за допомогою прийомів мета-аналізу, який уявляє собою систематичний огляд літератури, заснований на кількісному синтезі первинних даних з метою отримання сумарних статистичних показників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мелеховець, Оксана Костянтинівна, Оксана Константиновна Мелеховец, Oksana Kostiantynivna Melekhovets, О. В. Демченко, and В. А. Терновенко. "Діастолічна дисфункція як маркер розвитку діабетичної кардіоміопатії." Thesis, Вид-во СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5190.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шуклина, К. А., В. В. Резван, and О. Ю. Карпова. "Мозговой натрийуретический пептид и хроническая сердечная недостаточность - возможности прогноза тяжести процеса." Thesis, Сумский государственный университет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32704.

Full text
Abstract:
Превалирующая причина смертности в настоящее время - сердечно-сосудистая патология. Среди заболеваний данной группы хроническая сердечная недостаточность является одним из лидеров. Лечение ХСН является пожизненным, часто начинается с опозданием, из-за чего больные длительно находятся в состоянии декомпенсации. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32704
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Болотська, Н. М., and А. А. Яркова. "Вікові особливості перебудови серця при аллоксановій гіперглікемії." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/53336.

Full text
Abstract:
Понад 382 млн. осіб у світі хворіють на цукровий діабет. Стійка гіперглікемія є причиною розвитку серцево-судинної патології. Мета: вивчити особливості впливу аллоксанової гіперглікемії на структуру серця щурів у віковому аспекті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Спільна, І. В., and Я. В. Литюга. "Стан серцево-судинної системи у дітей, що часто хворіють на гострі респіраторні захворювання." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36269.

Full text
Abstract:
Серцево-судинна патологія посідає перше місце в структурі захворюваності,як дорослих так і дітей. В Україні показник поширеності становить 67.702,7 на 100 тис. дорослого населення і 872,0 на 100 тис. дітей віком 0-16 років, за даними МОЗ 2012 р. Зміни серцево-судинної системи у дітей, що часто хворіють на гострі респіраторні захворювання такі, як: наявність функціональних шумів, пролапси клапанів і виникнення міокардіодистрофії у 3,7 %. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36269
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гаврищук, Ю. М. "Особливості структурної організації кровоносного русла головного мозку в щурів у нормі." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41715.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження зумовлена, в першу чергу, значною поширеністю судинної патології головного мозку в людей, що потребує її детального вивчення як в клініці, так і в експерименті. Одним із важливих і інформативних методів вивчення закономірностей розвитку різноманітних патологічних процесів якраз є їх експериментальне відтворення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Харченко, С. В., Я. В. Кравець, and Д. І. Кривохижа. "Електрокардіографічні порушення у хворих на шлунково-кишкові кровотечі при госпіталізації у стаціонар." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48521.

Full text
Abstract:
Актуальність. Поєднання серцево-судинної патології із захворюваннями шлунка і дванадцятипалої кишки, що супроводжуються шлунково-кишковою кровотечею не є рідкісним явищем і зустрічається все частіше. Діагностика такого поєднання залишається відповідальною комплексною задачею, особливо у передшпитальний період та при госпіталізації хворого. Мета роботи: проаналізувати електрокардіографічні дані у хворих з шлунково-кишковими кровотечами при госпіталізації до хірургічного відділення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лаба, Віктор Васильович, Виктор Васильевич Лаба, Viktor Vasylovych Laba, and А. Є. Коболєва. "Госпітальна захворюваність терапевтичних хворих, асоційованих з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47377.

Full text
Abstract:
Медико-соціальні наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС набувають особливого змісту внаслідок прояснення масштабів і сутності процесів радіаційної патології. Різні категорії населення мають різні особливості ураження. Ті, хто проживав і був відселений, або проживає на забруднених територіях, відчули на собі вплив хронічної дії радіації, а які отримали такі ж самі дози опромінення за короткий проміжок часу, як задіяні до ліквідації наслідків катастрофи, – отримали масивний вплив негативного чинника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Лілевська, А. А. "Хронічне обструктивне захворювання легень та якість життя." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47416.

Full text
Abstract:
Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) на теперішній час є проблемою, що має тенденцію до стрімкого зростання у всьому світі. Оцінка якості життя (ЯЖ) є важливим показником контролю перебігу захворювання та визначає здатність пацієнта адаптуватися до проявів хвороби. Мета роботи: дослідити якість життя пацієнтів з різним перебігом ХОЗЛ та при поєднанні з серцево-судинною патологією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Есманов, В. В. "Рання діагностика атеросклерозу нижніх кінцівок у хворих на кардіоваскулярну та цереброваскулярну патологію." Master's thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45937.

Full text
Abstract:
Атеросклероз судин нижніх кінцівок широко розповсюджене захворювання, яке без своєчасного діагностування і належного лікування призводить до тяжких наслідків. На сьогодні існує багато методів дослідження, але не до кінця розроблені методи ранньої діагностики, особливо питання атеросклерозу нижніх кінцівок у хворих на кардіоваскулярну та цереброваскулярну патологію. Для вирішення цієї проблеми ми скористалися щиколотко-плечовий індекс (ЩПІ) — це співвідношення артеріального тиску нижніх кінцівок до артеріального тиску верхніх кінцівок. Цей метод є достатньо корисний, зручний в використанні та не потребує значних витрат в часі та коштах. Визначення ЩПІ є одним із найдоступніших неінвазивних методів діагностики захворювань периферичних артерій (ЗПА).ЩПІ використовується для об’єктивної оцінки ЗПА нижніх кінцівок в епідеміологічних дослідженнях та в лікарській практиці. Також ЩПІ є прогностичним показником, що може використовуватись для прогнозу збереження кінцівки, загоєння ран та виживання пацієнтів. ЩПІ може бути використаний в якості інструмента скринінгу ЗПА нижніх кінцівок або для моніторингу ефективності лікування. Таким чином всі вищевказані переваги щиколотко-плечового індексу можна вважати доцільним допоміжним методом в ранній діагностиці атеросклерозу нижніх кінцівок у практиці сімейного лікаря для своєчасного надання кваліфікованої допомоги та покращенню якості життя пацієнтів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Яременко, Е. Р. "Результаты лечения тромбоза ретинальных вен афлиберцептом." Thesis, Сумский государственный университет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47791.

Full text
Abstract:
Актуальность: Тромбозы ретинальных вен составляют около 60% от всей острой сосудистой патологии органа зрения и в 15% случаев являются причиной инвалидности по зрению. Важным механизмом в патогенезе заболевания является нарушение ангиогенеза. Ключевым фактором, вызывающим неоваскуляризацию, признан фактор роста эндотелия сосудов (ФРЭС). Афлиберцепт (Eylea, Bayer) является наиболее эффективным анти-ФРЭС препаратом среди зарегистрированных в РБ. Цель: установить эффективность лечения афлиберцептом тромбоза ретинальных вен.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Зайцев, Ігор Едуардович, Игорь Эдуардович Зайцев, and Ihor Eduardovych Zaitsev. "Клиническое значение метода кардиоинтервалографии в диагностике нарушений сердечной деятельности у детей пубертантного возраста." Thesis, Сумский государственный университет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32366.

Full text
Abstract:
У детей в пре- и пубертатном периоде с высокой частотой выявляются функциональные нарушения сердечно-сосудистой системы, что обусловлено нейроэндокринной перестройкой организма. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32366
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Гарбузова, Вікторія Юріївна, Виктория Юрьевна Гарбузова, Viktoriia Yuriivna Harbuzova, and А. І. Козинець. "Роль апоптозу в патогенезі судинних патологій." Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/9720.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Латик, С. В., and Т. С. Мазур. "Патологія серцево-судинної системи у ВІЛ-інфікованих з різними шляхами інфікування." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41972.

Full text
Abstract:
Патологія серцево-судинної системи (ССС) зустрічається у кожного 10 пацієнта, інфікованого ВІЛ. Вважається, що поява даної групи захворювань пов'язана як з прямою дією вірусу, так і опортуністичними інфекціями, впливом антиретровірусних препаратів, курінням, спадковістю, віком. До хвороб ССС, асоційованих з ВІЛ-інфекцією, відносять атеросклероз та ішемічну хворобу серця, васкуліт, легеневу гіпертензію, пухлини серця, дилятаційну кардіоміопатію, перикардити, міокардити і ендокардити. У порівнянні із загальною популяцією ці захворювання у ВІЛ-інфікованих зустрічаються частіше, розвиваються у більш молодому віці та перебігають агресивно. Незважаючи на великі успіхи у дослідженні цих патологій на фоні ВІЛ, недостатньо визначено ураження ССС у ВІЛ- інфікованих пацієнтів з різними шляхами інфікування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Карлійчук, Є. С. "Рідкісне поєднання патологій нервової, серцево-судинної і травної систем." Thesis, БДМУ, 2012. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/10475.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Карлійчук, Євгенія Сергіївна. "Рідкісне поєднання патологій нервової, серцево-судинної і травної систем." Thesis, Матеріали 3-го наукового симпозіуму "Анатомо-хірургічні аспекти дитячої гастроентерології", Чернівці, 2012. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/2271.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Луценко, Денис Федорович, Денис Федорович Луценко, and Denys Fedorovych Lutsenko. "Особливості розвитку серцево-судинної патології у хворих на гіпотиреоз." Master's thesis, Вид-во СумДУ, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36612.

Full text
Abstract:
Епідеміологічні дослідження, проведені в останні роки , показали широке розповсюдження захворювань щитоподібної залози. Причинами росту частоти цієї патології є відсутність адекватної йодопрофілактики, вплив радіації та старіння населення. Найчастішою формою порушення функції щитоподібної залози є розвиток гіпотиреозу. Гіпотиреоз — це синдром, що характеризується повним чи частковим порушенням функції щитоподібної залози, абсолютним або відносним дефіцитом тиреоїдних гормонів і проявляється функціональними та органічними змінами органів-мішеней. Виділяють первинний, вторинний, третинний та периферичний. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36612
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Лаба, Віктор Васильович, Виктор Васильевич Лаба, Viktor Vasylovych Laba, and І. І. Гірна. "Новітні технології лікування пацієнтів з серцево-судинною патологією." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32787.

Full text
Abstract:
На даному етапі надання медичної допомоги хворим з серцево-судинними захворюваннями все ширше застосовують хірургічні та інтервенційні методи лікування. Значній частці пацієнтів тільки названі методи вирішують проблему їх ведення. Це перш за все хворі з клапанною патологією, з багатосудинним ураженням вінцевих артерій з різними аномаліями розвитку судин, серцевими вадами, серцевими аритміями та інше. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32787
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Рудюк, Л. О., Ю. В. Яцків, and О. С. Решетнікова. "Роль серцево-судинних захворювань в структурі екстрагенітальної патології промислового регіону Донбасу." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26874.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Годованець, Юлія Дмитрівна, and Алла Іванівна Перижняк. "ДІАГНОСТИКА ПОСТГІПОКСИЧНИХ ПОШКОДЖЕНЬ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ НОВОНАРОДЖЕНИХ З ПЕРИНАТАЛЬНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ." Thesis, ХI конгрес педіатрів України „Актуальні проблеми педіатрії”, 2015. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/10307.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Годованец, Юлія Дмитрівна, and Алла Іванівна Перижняк. "ДІАГНОСТИКА ПОСТГІПОКСИЧНИХ ПОШКОДЖЕНЬ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ НОВОНАРОДЖЕНИХ З ПЕРИНАТАЛЬНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ." Thesis, Международный журнал педиатрии, акушерства и гинекологии. - Июль/август 2015 р., Том 8, №1, 2015. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/11129.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Годованец, Юлія Дмитрівна, and Алла Іванівна Перижняк. "ДІАГНОСТИКА ПОСТГІПОКСИЧНИХ ПОШКОДЖЕНЬ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ НОВОНАРОДЖЕНИХ З ПЕРИНАТАЛЬНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ." Thesis, Міжнародний журнал педіатрії, акушерство та гінекології. - серпень, 2015 р. - Том 8, №1, 2015. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/11053.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Перижняк, Алла Іванівна. "До питань лікування порушень функціонального стану серцево-судинної системи новонароджених при перинатальних патологіях." Thesis, Програма науково-практичної конференції з міжнародною участю "Перинатальна медицина в Україні: проблеми, досягнення, пріорітети", 21-22 лютого, м. Чернівці, 2019. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/14875.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Хом`як, Наталія Андріївна, Наталия Андреевна Хомяк, Nataliia Andriivna Khomiak, Оксана Костянтинівна Мелеховець, Оксана Константиновна Мелеховец, Oksana Kostiantynivna Melekhovets, В. В. Петрова, О. В. Демченко, Ю. С. Наумко, and О. В. Бірюкова. "Комплекс інтіма-медіа як критерії ранньої діагностики серцево-судинної патології при цукровому діабеті." Thesis, Вид-во СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5149.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Міхєєва, Т. М., and Н. І. Ковтюк. "Оцінка функціонального стану серцево-судинної системи у школярів із хронічною гастродуоденальною патологією." Thesis, БДМУ, 2017. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/17133.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Перижняк, Алла Іванівна. "СТАН АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ ЗАХИСТУ ОРГАНІЗМУ У НОВОНАРОДЖЕНИХ З ПОСТГІПОКСИЧНИМ ПОРУШЕННЯМ СЕРЦЕВО- СУДИННОЇ СИСТЕМИ ПРИ ПЕРИНАТАЛЬНІЙ ПАТОЛОГІЇ." Thesis, Всеукраїнський медичний журнал молодих вчених. Хист, 2016р. Випуск 18, 2016. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/11073.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Перижняк, Алла Іванівна. "Ефективність застосування комплексного препарату цитофлавін в комплексі інтенсивної терапії новонароджених з ознакою порушень функціонального стану серцево-судинної системи у новонароджених при перинатальній патології." Thesis, Программа 99-ї підсумкової науковової конференції професорсько-викладацького персоналу Вищого державного навчального закладу України "Буковинський державний медичний університет" 12, 14, 19 лютого 2018 року, 2018. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/13797.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography