Academic literature on the topic 'Патологія судинна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Патологія судинна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Патологія судинна"

1

Гомелюк, Т. М., Д. В. Попович, and М. І. Марущак. "Особливості постковідного синдрому в пацієнтів, які перенесли COVID-19: вплив на серцево-судинну систему." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 4 (February 23, 2022): 110–18. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2021.4.12615.

Full text
Abstract:
Резюме. На початку пандемії вважалося, що COVID-19 – це короткотривала хвороба. Однак уже влітку 2020 р. Всесвітня організація охорони здоров’я, використовуючи наявні на той час дані, повідомила, що у деяких пацієнтів симптоми виснаження зберігаються тижнями або, навіть, місяцями. Клінічні дослідження пацієнтів, інфікованих SARS-CoV-2, засвідчили ураження багатьох органів або систем, включаючи легені, мозок, нирки та серцево-судинну систему. Незважаючи на величезні дослідження серцево-судинних ускладнень COVID-19 та його механізмів, ряд питань, які не мають відповіді, залишаються невирішеними. Проте варто відмітити, що дослідження також мають визначити цільову групу, терміни скринінгу після первинного одужання від COVID-19 та тести, які допоможуть у сортуванні осіб, які знаходяться в групі ризику. Мета досліджння – проаналізувати сучасні літературні джерела про постковідний синдром у хворих із коморбідним перебігом COVID-19 та серцево-судинною патологією. Матеріали і методи. У дослідженні опрацьовано наукові публікації за останні роки, які доступні у мережі «Інтернет», ключовими словами були: «COVID-19», «SARS-CoV-2», «постковідний синдром», «серцево-судинна патологія». Результати. Наявність серцево-судинного захворювання збільшує смертність у пацієнтів із COVID-19, а серцево-судинні ушкодження, включаючи міокардит, порушення серцевого ритму, ураження ендотеліальних клітин, тромботичні явища та інтерстиціальний фіброз міокарда, синдром постуральної ортостатичної тахікардії, спостерігаються в окремих пацієнтів, які перенесли COVID-19. Основна патофізіологія серцево-судинних ускладнень, пов’язаних з COVID-19, до кінця не вивчена, хоча пряма вірусна інфекція міокарда та цитокіновий шторм були запропоновані як можливі механізми. Висновки. Результати аналізу літературних джерел обґрунтовують актуальність дослідження пост­ковідного синдрому в пацієнтів із коморбідним перебігом COVID-19 та серцево-судинною патологією. Визначення ролі COVID-19 у розвитку і прогресуванні серцево-судинних захворювань відкриє шлях для нових підходів до діагностики, стратифікації, моніторингу, профілактики та лікування цього захворювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Тащук, В. К., and Мухамед Васек Обейд Аль Салама. "КОМОРБІДНІСТЬ, СЕРЦЕВО-СУДИННА ПАТОЛОГІЯ І ЛІКУВАННЯ ГІПЕРУРИКЕМІЇ – ЧИ ЗАПОБІГАЄ ЗАХВОРЮВАННЮ АЛОПУРИНОЛ? (ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ)." Bukovinian Medical Herald 20, no. 2 (78) (June 30, 2016): 209–12. http://dx.doi.org/10.24061/2413-0737.xx.2.78.2016.110.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Баєв, В. Т., Н. В. Баєва, О. Є. Дикса, К. В. Голуб, М. С. Гречка, В. Г. Зінкевич, Ю. А. Диченко, О. О. Збарах, and І. Ю. Садова. "РЕТРОСПЕКТИВНИЙ АНАЛІЗ СМЕРТНИХ ВИПАДКІВ У ВІДДІЛЕННІ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЬОВОЇ ХІРУРГІЇ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ З 2006 р ПО 2019 р." Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 112, no. 3 (May 27, 2021): 80–84. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2020-37-3-80-84.

Full text
Abstract:
В статті описуються випадки захворювань щелепно-лицевої області з летальним кінцем. Пропонуються приклади ведення хворих з подальшим летальним кін-цем, розбір причин нижчевказаних смертей. Це до-зволить визначити основні причини, що призвели до біологічної смерті хворих відділення щелепно-лицевої хірургії та хірургічної стоматології Миколаївської обласної клінічної лікарні.З усіх наведених померлих хворих відділення щелепно-лицьової хірургії основною причиною смерті була сер-цево-судинна та дихальна недостатність різної еті-ології. В основному, у померлих хворих була фонова патологія тяжкого ступеня.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Seheda, Y. S., I. Р. Kuvikova, L. V. Моroz, О. I. Shtatko, and О. V. Tertyshna. "ВПЛИВ ЧИННИКІВ СЕРЦЕВО-СУДИННОГО РИЗИКУ НА РІВНІ ТОЛ-ПОДІБНИХ РЕЦЕПТОРІВ 2 ТА ВАСКУЛОЕНДОТЕЛІАЛЬНОГО ФАКТОРА РОСТУ У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ." Medical and Clinical Chemistry, no. 1 (April 28, 2020): 11–16. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2020.v.i1.11050.

Full text
Abstract:
Вступ. Серцево-судинна патологія є однією з найбільш частих коморбідностей у пацієнтів з рематоїдним артритом (РА). Активація ангіогенезу в синовіальній оболонці відіграє ключову роль у патогенезі РА. Ця патологія може впливати на перебіг імунозапальних і ангіогенних процесів, у яких беруть участь тол-подібні рецептори 2 (TLR2) та васкулоендотеліальний фактор росту (VЕGF). Мета дослідження – встановити вплив чинників серцево-судинного ризику на рівні тол-подібних рецепторів 2 та васкулоендотеліального фактора росту в сироватці крові хворих на ревматоїдний артрит. Методи дослідження. Обстежено 67 хворих на РА (73,1 % жінок) середнім віком (45,20±8,75) року та 25 практично здорових осіб контрольної групи. Діагноз РА встановлювали за критеріями ACR/EULAR 2010. Рівні TLR2 та VЕGF у сироватці крові визначали імуноферментним методом (Cloud-Clone Corp., США). Дослідження проводили з дотриманням біоетичних норм. Статистичну обробку результатів здійснювали в пакеті STATISTICA 6,0. Результати й обговорення. У хворих на РА рівні TLR2 та VEGF були достовірно більшими (у 2,78 і 2,69 раза, р<0,001), ніж в осіб контрольної групи, у хворих з індексом DAS28-ШОЕ >5,1 – вищими (в 1,3–1,4 раза), ніж у пацієнтів з помірною активністю захворювання (індекс DAS28-ШОЕ 3,2–5,1). Більш значуще зростання рівня TLR2 відмічали в серопозитивних за антитілами до цитрулінованого циклічного пептиду пацієнтів. Підвищення рівнів TLR2 і VEGF у хворих на РА асоціювалось із супутньою артеріальною гіпертензією та ожирінням і не залежало від віку, статі, дисліпідемії, тютюнокуріння. Висновки. У хворих на РА відзначають збільшення рівнів TLR2 та VEGF у сироватці крові порівняно з практично здоровими особами. Зростання рівня TLR2 сильніше асоціюється з високою активністю захворювання і серопозитивністю за антитілами до цитрулінованого циклічного пептиду, тоді як збільшення рівня VEGF ‒ з коморбідною артеріальною гіпертензією та високим індексом маси тіла.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Radchenko, G. D. "Важливе з конгресу Європейського товариства кардіологів (30.08–4.09.2013 р., м. Амстердам, Нідерланди)." HYPERTENSION, no. 5.31 (September 1, 2013): 59–62. http://dx.doi.org/10.22141/2224-1485.5.31.2013.86463.

Full text
Abstract:
У наш час серцево-судинна захворюваність залишається провідною причиною смерті серед населення. Проблеми діагностики, лікування та профілактики виникнення серцево-судинних захворювань нещодавно обговорювалися на щорічному Європейському конгресі кардіологів (30.08–04.09.2013 р., м. Амстердам, Нідерланди), що вважається чи не найбільшим та найвпливовішим серед подібних заходів у світі. В цьому році його відвідали понад 30 000 учасників із більш як 150 країн. Важливими чинниками попередження виникнення судинної патології є своєчасне виявлення та лікування факторів ризику: артеріальної гіпертензії (АГ), дисліпідемії, паління, порушення обміну глюкози тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Levytska, L. V. "ФУНКЦІОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ХВОРИХ НА ІНФАРКТ МІОКАРДА ІЗ СУПУТНІМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ ПЕРИФЕРІЙНИХ АРТЕРІЙ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПІДХОДІВ ДО ЇХ ВІДНОВНОГО ЛІКУВАННЯ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 1 (April 22, 2019): 17–22. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2019.v0.i1.10042.

Full text
Abstract:
Висока поширеність кардіологічних захворювань і їх часте поєднання з різними коморбідними станами спричиняють ріст кількості пацієнтів, у яких лікувальні підходи виходять за межі загальноприйнятих стандартів. Поширеність захворювань периферійних артерій (ЗПА) зростає у всьому світі, причому пацієнти із ЗПА мають не тільки знижену якість життя, але й високий ризик таких серцево-судинних подій, як інсульт, інфаркт міокарда і смерть внаслідок серцево-судинних захворювань. Мета – аналіз взаємозв'язків між наявністю коморбідної патології периферійних артерій і функціональними показниками хворих на інфаркт міокарда. Матеріал і методи. Обстежено 371 хворого на гострий інфаркт міокарда з коморбідною патологією, в тому числі ЗПА, які проходили гостру фазу реабілітації. Вік пацієнтів становив (66,16±10,41) року. Серед обстежених було 249 (67,12 %) чоловіків і 122 жінки (32,88 %). Параметри внутрішньосерцевої гемодинаміки визначали, оцінюючи ехокардіоскопічні показники, виміряні на апараті Philips HD11XE, електрокардіографічні показники сер­це­вої діяльності вивчали за допомогою ЕКГ апарата «ЮТАС», біохімічні показники крові визначали загаль­ноприйнятими методами, використовуючи стандартні тестові системи (Пліва-Лахема, Чехія). Результати. При вивченні зв'язків між супутньою патологією периферійних артерій у хворих на ІМ і число­вими функціональними показниками було зафіксовано пряму кореляцію між наявністю судинної патології та тривалістю анамнезу артеріальної гіпертензії, величиною систолічного та діастолічного артеріального тиску, товщиною стінок лівого шлуночка та розміром правого шлуночка, а також між наявністю судинної патології і індексом коморбідності. Доведено, що ЗПА є незалежним предиктором гіршого функціонального стану в пацієнтів із ІМ внаслідок поглиблення структурно-функціональних змін серця. Висновки. Асоціація інфаркту міокарда з коморбідним захворюванням периферійних артерій є незалежним предиктором гіршого функціонального стану організму. Індекс коморбідності Чарльсона може слугувати інстру­ментом кількісної оцінки ступеня коморбідності у хворих на ІМ із ЗПА при визначенні функціонального статусу та плануванні реабілітації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Герасимчук, П. О., Д. Б. Фіра, and А. В. Павлишин. "ОЦІНКА ЯКОСТІ ЖИТТЯ, ПОВ’ЯЗАНОЇ ІЗ ЗДОРОВ’ЯМ У МЕДИЦИНІ." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 1 (May 22, 2021): 112–22. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2021.1.11882.

Full text
Abstract:
Вступ. За останні десятиліття в медичній практиці все більшу увагу приділяють оцінці «якості життя, пов’язаної зі здоров’ям» («health-related quality of life» – HRQOL). Аналіз показників якості життя дозволяє оцінити не тільки здоров’я та благополуччя населення, а і якість надання медичної допомоги та реабілітації хворих, їх ефективність та стан медицини в цілому. Мета дослідження – вивчити та проаналізувати вітчизняні та зарубіжні літературні джерела щодо сучасних методів оцінки якості життя пацієнтів у медицині в контексті розвитку науки. Матеріали і методи. Пошук літератури, що знаходиться у вільному доступі в друкованих виданнях, проводили в електронних бібліотеках та інформаційних ресурсах мережі «Інтернет», PubMed, Medline. З 238 знайдених тематичних статей, в огляд літератури включено 76 наукових публікацій. Отримані дані обробили та синтезували усі автори. Результати. Проведено огляд даних сучасної наукової медичної літератури з вивчення якості життя в медицині при окремих нозологічних формах захворювань. Найбільш раціональним методом оцінки якості життя на сучасному етапі вважається застовування в дослідженні стандартизованих опитувальників, що є необхідним для отримання результатів, які можуть бути порівняні між собою, незалежно від країни дослідження. На даний час відома значна кількість спеціальних опитувальників для таких нозологій, як цукровий діабет, бронхіальна астма, рак, судинна патологія тощо. Однак значна їх частка знаходиться в стадії розробки та адаптації для різних країн світу. Процес культурної адаптації опитувальників є надзвичайно складним і потребує тісної взаємодії міжнародних розробників, перкладачів, психологів з метою їх використання в різних етнічних та культурно-соціальних групах населення. Висновки. Проведений огляд літературних джерел дозволяє зробити висновок, що поняття «якість життя, пов’язана зі здоров’ям» (HRQOL) та його вивчення є новою сучасною методологією охорони здоров’я. Вона дозволяє оцінити результати лікування хворих, реабілітаційні програми та медико-соціальну адаптацію пацієнтів, доповнюючи традиційні методики як на індивідуальному, так і на груповому рівнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Horodetskyy, O. T. "Активність трансаміназ у міокарді та сироватці крові при експериментальному пародонтиті та адреналіновому ушкодженні міокарда." Clinical Dentistry, no. 1 (July 1, 2020): 71–77. http://dx.doi.org/10.11603/2311-9624.2020.1.11224.

Full text
Abstract:
Результати багатьох досліджень показали зв’язок між хронічним пародонтитом та підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. Запальні захворювання тканин пародонта є фактором ризику серцево-судинних патологій. Тому важливим є визначити особливість порушень активності трансаміназ в міокарді та периферичній крові за умов поєднаної патології – адреналінового ушкодження міокарда та експериментального пародонтиту. Мета роботи – з’ясувати значення показників активності аспартат­амінотрансферази та аланінамінотрансферази в міокарді та сироватці крові при об’єднаній патології експериментального пародонтиту та адреналінового ушкодження міокарда для патогенезу їх розвитку. Матеріали і методи. Досліди проведено на 45-ти нелінійних білих щурах-самцях масою тіла 0,17–0,21 кг, яких поділили на п’ять груп (по 9 тварин у кожній). Перша – контрольна, друга, третя, четверта і п’ята – групи тварин з адреналіновим ушкодженням міокарда (АУМ) під час перебігу експериментального пародонтиту (ЕП) відповідно на 1-шу, 7-му, 10-ту і 17-ту доби експерименту. Під час експерименту забирали тканина міокарда та кров щурів й оцінювали активність ферментів – аланінамінотрансферази (АЛТ) та аспар­татамінотрансферази (АСТ). Результати досліджень та їх обговорення. У тварин з поєднаною патологією АУМ та експериментальним пародонтитом результати показали підвищення показників АЛТ та АСТ. Таким чином, дослідження активації ферментативної системи амінотрансфераз в динаміці формування кардіоміопатії та пародонтиту показало поступову стимуляцію ферментативних процесів. Висновоки. Результати спостережень показують, що при комбінованій патології проходить збільшення активності досліджуваних амінотрансфераз як в крові, так і міокарді, що має важливе значення в діагностиці, запобігання виникненню та розвитку, а також для лікування ішемічної хвороби серця та патології тканин пародонта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Regeda, M. S., and O. T. Horodetskyy. "РОЛЬ ПРОЦЕСІВ ПЕРОКСИДНОГО ОКИСНЕННЯ ЛІПІДІВ І АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ В МІОКАРДІ В ПАТОГЕНЕЗІ ФОРМУВАННЯ АДРЕНАЛІНОВОГО УШКОДЖЕННЯ МІОКАРДА." Medical and Clinical Chemistry, no. 1 (April 15, 2019): 38–42. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2019.v0.i1.9997.

Full text
Abstract:
Вступ. Серцево-судинна патологія залишається актуальною проблемою сьогодення як одна з основних причин смертності та інвалідності людей працездатного віку. Зокрема, в останні десятиліття особливу увагу приділяють одному з важливих молекулярних механізмів ушкодження клітин, що охоплює процеси пероксидного окиснення ліпідів і антиоксидантну систему при адреналіновому ушкодженні міокарда (АУМ). Мета дослідження – з’ясувати особливості зміни маркерів пероксидного окиснення ліпідів і антиоксидантної системи в міокарді в динаміці розвитку адреналінового ушкодження міокарда. Методи дослідження. Досліди проведено на 45 білих щурах-самцях, яких поділили на 5 груп (по 9 тварин у кожній): 1-ша – контрольна; 2-га; 3-тя, 4-та, 5-та – тварини з АУМ, відповідно, на 1-шу, 7-му, 10-ту і 17-ту доби експерименту. Визначали вміст дієнових кон’югатів, малонового діальдегіду, церулоплазміну та активність супероксиддисмутази, каталази. Результати й обговорення. За результатами біохімічних досліджень, на 1-шу, 7-му, 10-ту і 17-ту доби формування АУМ спостерігали зростання вмісту в міокарді дієнових кон’югатів. Визначення в міокарді іншого показника пер оксидного окиснення ліпідів – малонового діальдегіду показало аналогічний напрямок порушень. Встановлено, що на 1-шу добу активність супероксиддисмутази зростала, на 7-му – не зазнавала змін, на 10-ту і 17-ту – знижувалась. Аналогічно змінювалась активність каталази і церулоплазміну ЦП. Отже, при дослідженні показників прооксидантно-антиоксидантної системи в міокарді спостерігали постійне нагромадження продуктів ліпопероксидації на тлі виснаження як ензимних, так і неензимних ланок антиоксидантної системи в міокарді, що свідчило про порушення рівноваги між пероксидним окисненням ліпідів і антиоксидантною системою. Висновок. Визначення маркерів вільнорадикального окиснення (дієнових кон’югатів, малонового діальдегіду) та антиоксидантної системи (супероксиддисмутази, каталази, церулоплазміну) в міокарді показало поступову стимуляцію процесів пер оксидного окиснення ліпідів і компенсаторне підвищення активності досліджуваних ензимів із наступною депресією антиоксидантного захисту, особливо на 10-ту і 17-ту доби формування адреналінового ушкодження міокарда.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Sokolova, L. K., V. M. Pushkarev, and M. D. Tronko. "L-аргінін у нормі та патології." Endokrynologia 24, no. 4 (December 20, 2019): 373–85. http://dx.doi.org/10.31793/1680-1466.2019.24-4.373.

Full text
Abstract:
L-аргінін — умовно незамінна амінокислота, яка є клітинним регулятором багатьох життєво важливих функцій організму. Він бере участь у регуляції тонусу гладеньком’язового компонента стінки судин, бронхів, кишечника. L-аргінін є субстратом для синтази оксиду азоту (NOS), яка продукує оксидазоту (NO). NO, що утворюється в ендотелії судин, відповідає за релаксацію гладеньких м’язів і необхідний для зниження артеріального тиску. L-аргінін має високий функціональний пріоритет у продукції NO, а отже, у фізіології серцево-судинної та цереброваскулярної систем. L-аргінін може зменшувати ожиріння, знижувати артеріальний тиск, пригнічувати окислювальні процеси та нормалізувати ендотеліальну дисфункцію, сприяючи ремісії за діабету 2-го типу. L-аргінін також використовується клітинами імунної системи, може знижувати рівень інфікування, надто за порушеня імунної функції. L-аргінін уповільнює старіння, пригнічує агрегацію тромбоцитів, регулює множинні метаболічні шляхи, пов’язані з метаболізмом жирних кислот, глюкози, амінокислот і білків. Тому слід враховувати терапевтичний потенціал L-аргініну та продовжувати вивчення можливостей його використання як перспективного препарату за прогресування судинної дисфункції, пов’язаної зі старінням, діабетом і серцево-судинними захворюваннями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Патологія судинна"

1

Карвацька, Тетяна Георгіївна, and Світлана Дмитрівна Савка. "Гендерні відмінності факторів ризику серцево-судинної патологіїу хворих на шизофренію." Thesis, ВДНЗ України "Буковинський державний медичний уніврситет", 2017. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/14072.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Корнєєв, С. В., П. О. Баєв, and А. Д. Салєєва. "Протезування пацієнтів з куксами нижніх кінцівок, які змінюють об’ємні розміри." Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/8561.

Full text
Abstract:
Hip prostheses with detachable sleeves, allowing to regulate their volume dimensions, allow rehabilitation of geriatric patients, with primary prosthetics and a very complex contingent of patients with vascular pathology at a higher level, increase patient mobility, their independence in adjusting the size of the liner and provide patients with a more comfortable operation of prostheses.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Галушко, Наталія Анатоліївна, Наталия Анатольевна Галушко, Nataliia Anatoliivna Halushko, and А. В. Галушко. "Споживання молока і ризик серцево-судинної патології: результати пошуку досліджень для мета-аналізу." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45164.

Full text
Abstract:
Рівень споживання молока в Україні з розрахунку на душу населення в 4,5 рази перевищує середньосвітовий показник. Між тим вважається, що споживання цього продукту може асоціюватися з ризиком серцево-судинних захворювань. У наукових базах міжнародних публікацій існує чимало великомасштабних епідеміологічних досліджень, присвячених вивченню цього питання, але їх результати досить диверсифіковані і часто суперечливі. У цієї ситуації сформулювати і обґрунтувати дослідницьку гіпотезу за допомогою традиційного описового огляду літератури не представляється можливим - такий підхід не використовує строгих наукових методів. В результаті такі огляди важко відтворюються і відображають лише суб'єктивну думку авторів. Проблема вирішується за допомогою прийомів мета-аналізу, який уявляє собою систематичний огляд літератури, заснований на кількісному синтезі первинних даних з метою отримання сумарних статистичних показників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мелеховець, Оксана Костянтинівна, Оксана Константиновна Мелеховец, Oksana Kostiantynivna Melekhovets, О. В. Демченко, and В. А. Терновенко. "Діастолічна дисфункція як маркер розвитку діабетичної кардіоміопатії." Thesis, Вид-во СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5190.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шуклина, К. А., В. В. Резван, and О. Ю. Карпова. "Мозговой натрийуретический пептид и хроническая сердечная недостаточность - возможности прогноза тяжести процеса." Thesis, Сумский государственный университет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32704.

Full text
Abstract:
Превалирующая причина смертности в настоящее время - сердечно-сосудистая патология. Среди заболеваний данной группы хроническая сердечная недостаточность является одним из лидеров. Лечение ХСН является пожизненным, часто начинается с опозданием, из-за чего больные длительно находятся в состоянии декомпенсации. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32704
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Болотська, Н. М., and А. А. Яркова. "Вікові особливості перебудови серця при аллоксановій гіперглікемії." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/53336.

Full text
Abstract:
Понад 382 млн. осіб у світі хворіють на цукровий діабет. Стійка гіперглікемія є причиною розвитку серцево-судинної патології. Мета: вивчити особливості впливу аллоксанової гіперглікемії на структуру серця щурів у віковому аспекті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Спільна, І. В., and Я. В. Литюга. "Стан серцево-судинної системи у дітей, що часто хворіють на гострі респіраторні захворювання." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36269.

Full text
Abstract:
Серцево-судинна патологія посідає перше місце в структурі захворюваності,як дорослих так і дітей. В Україні показник поширеності становить 67.702,7 на 100 тис. дорослого населення і 872,0 на 100 тис. дітей віком 0-16 років, за даними МОЗ 2012 р. Зміни серцево-судинної системи у дітей, що часто хворіють на гострі респіраторні захворювання такі, як: наявність функціональних шумів, пролапси клапанів і виникнення міокардіодистрофії у 3,7 %. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36269
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гаврищук, Ю. М. "Особливості структурної організації кровоносного русла головного мозку в щурів у нормі." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41715.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження зумовлена, в першу чергу, значною поширеністю судинної патології головного мозку в людей, що потребує її детального вивчення як в клініці, так і в експерименті. Одним із важливих і інформативних методів вивчення закономірностей розвитку різноманітних патологічних процесів якраз є їх експериментальне відтворення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Харченко, С. В., Я. В. Кравець, and Д. І. Кривохижа. "Електрокардіографічні порушення у хворих на шлунково-кишкові кровотечі при госпіталізації у стаціонар." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48521.

Full text
Abstract:
Актуальність. Поєднання серцево-судинної патології із захворюваннями шлунка і дванадцятипалої кишки, що супроводжуються шлунково-кишковою кровотечею не є рідкісним явищем і зустрічається все частіше. Діагностика такого поєднання залишається відповідальною комплексною задачею, особливо у передшпитальний період та при госпіталізації хворого. Мета роботи: проаналізувати електрокардіографічні дані у хворих з шлунково-кишковими кровотечами при госпіталізації до хірургічного відділення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лаба, Віктор Васильович, Виктор Васильевич Лаба, Viktor Vasylovych Laba, and А. Є. Коболєва. "Госпітальна захворюваність терапевтичних хворих, асоційованих з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47377.

Full text
Abstract:
Медико-соціальні наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС набувають особливого змісту внаслідок прояснення масштабів і сутності процесів радіаційної патології. Різні категорії населення мають різні особливості ураження. Ті, хто проживав і був відселений, або проживає на забруднених територіях, відчули на собі вплив хронічної дії радіації, а які отримали такі ж самі дози опромінення за короткий проміжок часу, як задіяні до ліквідації наслідків катастрофи, – отримали масивний вплив негативного чинника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography