Journal articles on the topic 'Параліч дитячий церебральний'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Параліч дитячий церебральний.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 19 journal articles for your research on the topic 'Параліч дитячий церебральний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Seregin, Yryi. "ПСИХОКОРЕКЦІЯ МОВНИХ РОЗЛАДІВ У ДІТЕЙ, ЩО СТРАЖДАЮТЬ НА ДИТЯЧИЙ ЦЕРЕБРАЛЬНИЙ ПАРАЛІЧ." PSYCHOLOGICAL JOURNAL 2, no. 2 (May 28, 2015): 92–99. http://dx.doi.org/10.31108/1.2015.2.2.14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Калашнік, І. К. "ВПЛИВ ЗАНЯТЬ ІЗ ПЛАВАННЯ НА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ СПОРТСМЕНІВ ВІКОМ 13–16 РОКІВ ІЗ ДЦП." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, no. 3 (December 14, 2021): 19–24. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2021-3-03.

Full text
Abstract:
За останні роки дитячий церебральний параліч став одним із найбільш поширених захворювань нервової системи в дітей. Ця недуга належить до невиліковних хвороб, проте проведення своєчасної і правильної корекції ушкоджених систем організму дітей за допомогою корекційних фізичних вправ, застосування елементів спортивних ігор і спеціальних рухових режимів є передумовою для успішної побутової, навчальної, трудової та соціальної адаптації дітей до реальних умов життя, їх інтеграції в суспільство. Проаналізовано спеціалізовану літературу щодо впливу занять із плавання на організм підлітків та науково-методичну літературу про стан здоров’я підлітків, що хворі на ДЦП. Проведено оцінку рівня функціональних показників дихальної системи підлітків віком 13–16 років із ДЦП. Експериментально доведено пріоритетність використання занять із плавання для підвищення рівня показників функціонального стану дихальної системи підлітків із ДЦП. Дослідження було проведене в серпні 2021 р. на базі басейну «Мотор Січ» та Інклюзивно-ресурсного центру по Вознесенівському району міста Запоріжжя Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради. У дослідженні брали участь 20 підлітків – дві групи по 10 осіб (експериментальна та контрольна групи). В експериментальну групу увійшли підлітки з ДЦП, які професійно займаються плаванням, а в контрольну – підлітки з ДЦП, які займаються тільки лікувальною фізичною культурою та інколи проходять курси масажу. На початковому етапі дослідження підлітки за віковими й анатомо-фізіологічними особливостями майже ідентичні. Усі підлітки були обстежені в однакових умовах. Значення показників функціональних проб системи дихання підлітків із дитячим церебральним паралічем свідчать про те, що в разі систематичних занять із плавання в підлітків збільшується життєва ємність легень. Частота дихання зменшується майже вдвічі, що свідчить про правильне глибоке дихання. Результати проби Штанге показали, що підлітки з ДЦП, які займаються плаванням, затримують дихання після повного вдиху на 28 секунд більше, ніж ті, хто не займається плаванням. Після проведення проби Генчі також були отримані результати, які підтверджують користь занять плаванням для дихальної системи підлітків із ДЦП. Отримані результати свідчать про те, що заняття з плавання допомагають розвитку функціональних можливостей дихальної системи в підлітків із ДЦП.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Копочинська, Ю. В., and В. О. Зайцева. "ОГЛЯД СУЧАСНИХ ЗАСОБІВ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ ІЗ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, no. 2 (November 4, 2021): 85–90. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2021-2-12.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено досвід застосування засобів фізичної реабілітації (терапії) для дітей, хворих на церебральний параліч. Зроблена спроба науково обґрунтувати, розкрити й оцінити ефективність засобів фізичної терапії в разі дитячого церебрального паралічу. В основу статті покладено аналіз літературних джерел про засоби для реабілітації дітей із дитячим церебральним паралічем, наукову літературу, лікарсько-педагогічні спостереження, засоби фізичної терапії (кінезіотерапія, фізіотерапія, тейпування та масаж), клініко- інструментальні методи дослідження (огляд, пальпація, гоніометрія, мануально-м’язове тестування). Проаналізовано частоту виявлення дитячого церебрального паралічу різних форм в Україні і світі. Узагальнено досвід застосування засобів реабілітації: методи Б. і К. Бобатів, М. Єфименка, В. Козявкіна, Г. Кебота, В. Феліса, К. Семенової. Узагальнення публікацій виявило, що найбільш часто використовується метод Б. і К. Бобатів і М. Єфименка. Викладено особливості застосування різних програм реабілітації для дітей із різними симптомами прояву дитячого церебрального паралічу (від ледь помітної недолугості до суттєвого ускладнення рухів однієї або декількох кінцівок, паралічу і тугорухливості суглобів, поведінкові проблеми, проблеми із зором або слухом і / або судомні розлади). Серед програм відзначено такі: методи лікувальної фізкультури, масажу, фізіотерапії і рефлексотерапії – уважаються досить ефективними на всіх етапах реабілітаційного процесу з урахуванням тяжкості функціональних порушень і загальних протипоказань. Для вибору методів реабілітації корисно вивчити закономірності рухового розвитку здорової дитини і механізмів формування рухової патології в дітей із дитячим церебральним паралічем. У статті зроблено висновки, що кінезіотерапія, фізіотерапія, кінезіотей- пування, масаж та використання методів Б. і К. Бобатів і М. Єфименка сприяють позитивній динаміці клінічних проявів захворювання, норма- лізації функціонального стану нервової системи дитини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Семенець, М. Д., І. Р. Мисула, Т. Г. Бакалюк, and А. В. Семенець. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ: БІБЛІОМЕТРИЧНИЙ АНАЛІЗ." Медсестринство, no. 3 (December 23, 2021): 17–19. http://dx.doi.org/10.11603/2411-1597.2021.3.12642.

Full text
Abstract:
Проведено бібліометричний аналіз наукових робіт у каталозі бібліотеки PubMed, які містять дані щодо ефективності застосування методів фізичної реабілітації для дітей з дитячим церебральним паралічем. Показано, що дані метааналізу та систематичних оглядів з цієї проблеми свідчать про ефективність застосування методів фізичної реабілітації для дітей з дитячим церебральним паралічем. Необхідним є застосування числових шкал (GMFCS, GMFM) для кількісної оцінки ефективності процесу фізичної реабілітації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Yatsuliak, M., M. Nemesh, S. Martsyniak, M. Kabatsii, and V. Filipchuk. "FEAR індекс при діагностиці міграції головки стегнової кістки в пацієнтів з дитячим церебральним паралічем. FEAR індекс та індекс Реймерса в математичному моделюванні нестабільності кульшового суглоба при дитячому церебральному паралічі." TRAUMA 23, no. 1 (May 16, 2022): 51–61. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.1.23.2022.882.

Full text
Abstract:
Актуальність. Значна частота нестабільності кульшового суглоба в різних групах пацієнтів з дитячим церебральним паралічем та фактори, що можуть впливати на її формування, є актуальним об’єктом досліджень. Мета: встановити діагностичну цінність індексу FEAR у визначенні нестабільності кульшового суглоба в ocіб з дитячим церебральним паралічем. Матеріали та методи. Загальна кількість пацієнтів становила 39 (70 суглобів). Клініко-рентгенограмометричне обстеження кульшових суглобів виконано з використанням власного способу і стандартних передньозадніх рентгенограм, за якими визначали індекс FEAR та інші параметри. Також проведено математичне моделювання і статистичний аналіз показників кульшового суглоба та факторів, що можуть призводити до нестабільності кульшового суглоба. Результати. Встановлено кореляційні зв’язки між індексом FEAR і показниками кульшового суглоба, а також факторами, що можуть на нього впливати. Створено математичні моделі для визначення нестабільності кульшового суглоба на основі параметрів в обох позиціях. Висновки. Продемонстровано хорошу діагностичну цінність індексу FEAR, проте індекс Реймерса виявився більш надійним у діагностиці нестабільності кульшового суглоба в пацієнтів з дитячим церебральним паралічем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

НАЙДЬОНОВА, Ганна, and Таїсія ЗАЦЕПІНА. "ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ ІЗ ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ." Psychology Travelogs, no. 2 (November 10, 2021): 117–36. http://dx.doi.org/10.31891/pt-2021-2-11.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню особливостей особистісної ідентичності у підлітків із дитячим церебральним паралічем. Визначено, що у підлітків із дитячим церебральним паралічем складається особливий тип особистісного розвитку та ідентичності, в якому на перший план виступає неадекватна самооцінка, підвищена сугестивність, залежність від думки оточуючих, вибуховість, інфантильність, низький рівень цілеспрямованості та відповідальності. Встановлено, що у підлітків із ДЦП переважає «дифузна ідентичність», залежність від думки оточуючих та батьків, складнощі із самоописом, низький рівень прагнень до саморозвитку та цілепокладання, на відміну від підлітків із нормотиповим розвитком. У останніх переважає критерій «досягнутої ідентичності», низький показник орієнтування на думку оточуючих (що можна пояснити кризою підліткового віку), позитивне емоційно-забарвлене ставлення до своєї особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Priymak, H. V., I. A. Zoriy, and N. V. Bidenko. "Профілактика карієсу зубів у дітей із дитячим церебральним паралічем." Clinical Dentistry, no. 3 (December 9, 2020): 54–62. http://dx.doi.org/10.11603/2311-9624.2020.3.11571.

Full text
Abstract:
Резюме. Исследование стоматологического статуса детей с детским церебральным параличом (ДЦП) свидетельствуют о высокой распространенности и интенсивности в них поражений твердых тканей зубов. Цель исследования – разработать комплекс профилактических мероприятий по кариеса у детей с ДЦП и определить его эффективность. Материалы и методы. К исследование было включено 55 детей (средний возраст больных составил (8,4±2,7) лет) со спастическими формами ДЦП, которые были распределены на 2 группы: первая группа (35 больных) – дети с ДЦП, которым применялся разработанный комплекс профилактических мероприятий; вторая (20 детей) – дети с ДЦП, которым предоставлялись исключительно рекомендации относительно оптимального гигиенического ухода за полостью рта. Всем пациентам проведено неврологическое обследование, определены стоматологический статус, исследования биохимических и иммунологических показателей ротовой жидкости. Результаты исследований и их обсуждение. Большинство обследованных детей с ДЦП имели спастические формы, в связи с чем тактика проведения профилактических стоматологических процедур осуществлялась с учетом неврологической симптоматики основного заболевания. Разработан комплекс лечебно-профилактических мероприятий по кариесе зубов у детей с ДЦП, включавший в себя коррекцию выявленных факторов риска, коррекцию и контроль индивидуальной гигиены полости рта, герметизацию или профилактическое покрытие фиссур и слепых лунок зубов и комплекс местных мероприятий, направленных на нормализацию процессов минерализации зубов. Редукция прироста интенсивности кариеса после применения предложенного комплекса через год составляла 53 %, редукция прироста интенсивности кариеса постоянных зубов – 30 %. Выводы. Эффективность предложенного комплекса подтверждалась достоверным улучшением состояния гигиены полости рта, снижением в ротовой жидкости активности кислой и повышением активности щелочной фосфатаз, повышением концентрации секреторного иммуноглобулина А (на 51,1 %, p˂0,01).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Shcherba, Nataliia S. "ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ЗАСТОСУНКІВ У НАВЧАННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ СТАРШОКЛАСНИКІВ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ." Information Technologies and Learning Tools 70, no. 2 (April 27, 2019): 71. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v70i2.2557.

Full text
Abstract:
The article is dedicated to a highly topical issue of raising the effectiveness of teaching upper secondary school students with cerebral palsy foreign languages by means of the selection and classification of web applications. According to the Law of Ukraine «On General Secondary Education», SEND (special educational needs and disabilities) students can study in mainstream schools (and namely, in special / inclusive classes or in distant / evening / extramural educational settings), and also in special schools (meant for children who need special education due to their physical impairments or mental disability), among which there are also education-and-rehabilitation centers (for children who need regular rehabilitation because of the complexity of their impairments). The implementation of the Social model of disability, started in Ukraine, presupposes the gradual transition from segregation to inclusion of SEND children. It can be implemented by means of numerous adjustments in mainstream educational settings so that all the barriers are removed, unless the modification of learning is viewed as the best choice. Some of the adjustments mentioned can be introduced by means of web-applications interpreted in this research as users’ computer programs that empower them to solve certain tasks. Pursuing the aim of the article the author classifies web applications by the following criteria: their location (on a special web platform or on a user's personal computer); the field of usage (whether they are supposed to be applied by general public or in a special field only). The latter include applications, designed for teaching foreign language. These are classified according to the competencies that they enable to develop (namely, language and speech ones). Finally, the web applications are grouped according to barriers and special educational needs typical for upper secondary school students with cerebral palsy. The results obtained are generalized in tables suggested.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ващук, Т. С. "Логопедичний супровід дітей з дитячим церебральним паралічем - обов"язкова складова програми раннього втручання." Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Серія 19 : Корекційна педагогіка та психологія, вип. 38 (2019): 42–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ващук, Т. С. "Логопедичний супровід дітей з дитячим церебральним паралічем - обов"язкова складова програми раннього втручання." Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Серія 19 : Корекційна педагогіка та психологія, вип. 38 (2019): 42–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Ivanskaya, Оlena. "Application of kinesitoitization in children with children's cerebral paralism in physical therapy." Visnyk of Zaporizhzhya National University. Physical education and Sports, no. 1 (2019): 71–76. http://dx.doi.org/10.26661/vznuphed-2663-5925-2019-1-11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Shcherba, Natalia. "Didactic prerequisites of practice-oriented foreign language teaching of senior pupils with cerebral palsy." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University. Series: Pedagogical sciences., no. 2 (September 28, 2018): 226–35. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2018-1-2-226-235.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Pryimak, K., and N. Bidenko. "Oral care state in children with cerebral palsy." SUCHASNA STOMATOLOHIYA, no. 1 (2020): 64. http://dx.doi.org/10.33295/1992-576x-2020-1-64.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Єгорова, Ксенія. "МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО СОЦІАЛЬНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ." Професіоналізм педагога: теоретичні й методичні аспекти, no. 9 (July 1, 2019): 195–204. http://dx.doi.org/10.31865/2414-9292.9.2019.174552.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Chernenko, T., and A. Tsymbaliuk. "ART THERAPY IN PSYCHOLOGICAL AND PEDAGOGICAL REHABILITATION OF CHILDREN OF PRIMARY SCHOOL AGE WITH CHILD CEREBRAL PALSY." Research Notes, no. 3 (November 6, 2020): 105–10. http://dx.doi.org/10.31654/2663-4902-2020-pp-3-105-110.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Kozyavkin, V. I., and N. V. Melekh. "Clinical and psychological features of adolescents with cerebral palsy and it’s dynamics during rehabilitation by kozyavkin method." Medical Psychology 2019, no. 4 (November 2019): 53–58. http://dx.doi.org/10.31071/mps2019.04.053.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Yehorova, Kseniia. "The MODEL OF FORMING INTENDING SOCIAL WORKERS’ READINESS TO SOCIAL REHABILITATION OF PRIMARY SCHOOL CHILDREN SUFFERING FROM INFANTILE CEREBRAL PALSYThe MODEL OF FORMING INTENDING SOCIAL WORKERS’ READINESS TO SOCIAL REHABILITATION OF PRIMARY SCHOOL CHILDRE." Pedagogìčnij časopis Volinì 2(5), no. 2017 (2017): 118–24. http://dx.doi.org/10.29038/2415-8143-2017-02-118-124.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Гальченко, Л. В., О. В. Бессарабова, and І. Є. Дядечко. "РОЗВИТОК КООРДИНАЦІЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ У ДІТЕЙ ІЗ ДЦП, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ БОЧЧЕ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ІГРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, no. 1 (September 27, 2021): 126–32. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2021-1-18.

Full text
Abstract:
На основі теоретичного аналізу літературних джерел і матеріалів спеціалізованих періодичних видань визначено цілі, завдання і методи дослідження, а також механізм дії засобів адаптивної фізичної культури (АФК) на розвиток координаційних здібностей у дітей з дитячим церебральним паралічем (ДЦП). У статті розглядається питання розробки методичного комплексу для розвитку показників координаційних здібностей у дітей з ДЦП на заняттях з гри бочча із застосуванням спеціально спрямованих вправ та адаптованих рухливих і народних українських ігор на влучність. У дослідженні брали участь дівчатка і хлопчики у віці 9–11 років з середньою і важкою формою спастичної диплегії. Визначено координаційні здібності дітей з ДЦП, при цьому виявлено найменш розвинені групи м’язів, що дозволило найбільш ефективно підібрати методику занять. За методикою Т.Є. Казакової оцінено ступень підготовленості дітей з ДЦП до занять бочча. Проаналізовано зміни координаційних здібностей у дітей з ДЦП під впливом спеціально спрямованих вправ з м’ячем, які включалися в зміст адаптованих рухливих і народних українських ігор на влучність. Доведено ефективність застосування спеціально підібраних вправ та ігор на влучність в експериментальній групі. Показники точності метання м’яча покращилися, і ці відмінності є достовірними (р<0,05). Діти значно легше потрапляли в ціль м’ячем, покращилася здатність володіти своїм тілом, діти навчилися грати в команді, з’явилося прагнення до перемоги і до оволодіння новими навичками. Покращилася координація в цілому, діти стали більш стійкими до фізичних навантажень, більш витривалими, значно зросла здатність утримувати рівновагу. Використання ігор на влучність на заняттях бочча сприяло поліпшенню не тільки точності рухів рук і ніг, координації рухів, статичних і динамічних здібностей, а й покращенню психоемоційного стану дітей з ДЦП. Ігровий характер і викликані грою позитивні емоції підсилюють фізіологічні процеси в організмі і покращують роботу всіх органів і систем. Прагнення дітей до досягнення спільної мети сприяє поліпшенню координації рухів, більш точному орієнтуванню в просторі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Yatsenko, K. V., and O. M. Nadonenko. "ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАФІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ У ПАЦІЄНТІВ ХВОРИХ НА ДИТЯЧИЙ ЦЕРЕБРАЛЬНИЙ ПАРАЛІЧ ПІД ВПЛИВОМ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДУ ТРАНСКРАНІАЛЬНОЇ МІКРОПОЛЯРИЗАЦІЇ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 2 (July 14, 2017). http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2017.v0.i2.7696.

Full text
Abstract:
Вступ. Особливий інтерес для лікування різних неврологічних розладів, зокрема дитячого церебрального паралічу (ДЦП), викликає такий терапевтичний підхід, як мікрополяризація. Мікрополяризація – це неінвазивний і безпечний лікувальний метод, що дозволяє змінювати функціональний стан різних ланок ЦНС під дією малого постійного струму.Мета – визначити за допомогою електроенцефалографії терапевтичну ефективність додавання методу мікрополяризації у комплекс лікувально-профілактичних засобів дітям хворим на ДЦП.Матеріали та методи. У ході дослідження було обстежено та комплексно проліковано 33 хворих з різними формами ДЦП. До порівняльної групи, яким проводили базисні лікувально-реабілітаційні заходи, увійшло 12 дітей, до основної – 21 дитина, яким на фоні базисної терапії додатково проводили курс мікрополяризації. Транскраніальна мікрополяризація виконувалася згідно з розробленими індивідуальними схемами лікування залежно від локалізації патології. За допомогою ЕЕГ оцінювали біоелектричну активність головного мозку в динаміці двічі – до початку лікування та через 3 місяці після закінчення терапевтичного курсу.Результати. Аналіз електроенцефалограм дітей із ДЦП до лікування свідчив про порушення біоелектричної активності мозку різного ступеня виразності. Після лікування у межах загальної картини формування вікових патернів ЕЕГ спостерігалась спрямована позитивна динаміка фонової біоелектричної активності мозку у 76,2% пацієнтів основної групи, порівняно із 25,0% дітей у групі порівняння. Загальні зміни стосувались стабілізації вікових прекурсорів центрального і альфа-ритмів і спостерігалися тенденції до зменшення структурної дезорганізації і дифузного сповільнення ЕЕГ при відсутності збільшення пароксизмальної активності та міжпівкульової асиметрії.Висновки. Отримані дані свідчать про те, що додавання методу мікрополяризації у комплексне лікування хворих на ДЦП підвищує ефективність лікування, а також може позитивно впливати на клінічний перебіг захворювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography