Academic literature on the topic 'Оцінка кризового стану'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Оцінка кризового стану.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Оцінка кризового стану"

1

Мельниченко, О. О. "Оцінка кризового стану підприємства." Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку, no. 851 (2016): 62–68.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шавурська, Олена В’ячеславівна. "Оцінка ймовірності банкрутства як метод прогнозування фінансово-економічного стану підприємства." Економіка, управління та адміністрування, no. 4(94) (December 29, 2020): 22–28. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2020-4(94)-22-28.

Full text
Abstract:
Прогнозування банкрутства стає першочерговою необхідністю, що дасть можливість виявити основні проблеми і недоліки в роботі підприємства, а також врахувати вплив різноманітних зовнішніх чинників, і в результаті спрогнозувати ймовірність банкрутства та вжити заходів для його уникнення. Розглянуто економічну сутність поняття «банкрутство» та запропоновано власне визначення цього поняття, що враховує його економічний, соціальний та юридичний зміст. Охарактеризовано причини виникнення кризового стану на підприємстві. У кризових умовах функціонування вітчизняних підприємств важливим є уміння завчасно передбачити перші прояви фінансової неплатоспроможності, які в майбутньому можуть призвести до банкрутства, тому діагностика та запобігання негативним факторам є актуальними. Визначено основні завдання аналізу діагностики банкрутства. Охарактеризовано зарубіжні та вітчизняні методи аналізу ймовірності настання банкрутства підприємства, визначено їх переваги, недоліки та можливість застосування. Запропоновано етапи економічного аналізу діагностики кризового стану та загрози банкрутства підприємства. На основі аналізу переваг і недоліків методик ймовірності банкрутства запропоновано інтегрований показник ймовірності банкрутства, що дозволить визначити можливість існування загрози ймовірності банкрутства для вітчизняних підприємств. Інтегрований показник ймовірності банкрутства враховує всі основні показники фінансово-майнового стану підприємства, а його розрахунок дозволить своєчасно виявити загрозу ймовірності банкрутства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шапурова, О. О. "Моделі оцінки банкрутства та кризового стану підприємств." Економіка та держава, no. 4 (76) (2009): 59–64.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дорогань-Писаренко, Л. О. "АНТИКРИЗОВИЙ МОНІТОРИНГ ФІНАНСОВОГО СТАНУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 25, 2014): 71–74. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2014.04.13.

Full text
Abstract:
Розглянуто існуючі підходи до оцінки показників фі-нансового стану сільськогосподарських підприємств.Визначено особливості здійснення антикризового моні-торингу в сучасних умовах. Охарактеризовано існуючістратегії антикризового моніторингу в умовах існую-чого стану ефективності агропромислового виробниц-тва. Наголошено на необхідності удосконалення мето-дичних підходів до оцінки фінансового стану сільського-сподарських підприємств та необхідності здійсненнязаходів з оздоровлення суб’єктів господарювання, щомають ознаки кризового стану. Reviewed existing approaches to assessing the financial performance of agricultural enterprises. The features of the implementation of anti-crisis monitoring in modern conditions. Noted the need to improve the methodological approaches to the assessment of the financial situation of agricultural enterprises and the need to implement measures for improvement of business entities, with signs of the crisis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Pryjmak, S. V., and I. V. Budaj. "Особливості застосування дискримінантного аналізу в сучасних умовах." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 76 (March 8, 2017): 86–90. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7617.

Full text
Abstract:
У статті застосовано методи дискримінантного аналізу для побудови моделей прогнозування банкрутства українських підприємств на основі даних фінансової звітності. Досліджено зарубіжні та вітчизняні методи аналізу ймовірності настання банкрутства неплатоспроможного підприємства, визначено їх переваги, недоліки та можливість застосування на українській практиці. У процесі моделювання було окреслено потенційні переваги та вагомі обмеження використання кожного з методів, здійснено аналіз та порівняння значущості та прогнозної якості розроблених моделей, запропоновано шляхи вдосконалення процесів прогнозування банкрутства українських підприємств. На основі найбільш вагомих фінансових коефіцієнтів і балансових моделей оцінки фінансового стану було визначено, які із залучених інтегральних моделей доцільно застосовувати у практичних оцінках кризового стану та діагностиці банкрутства підприємства. Здійснено аналіз ймовірності настання банкрутства для ПАТ «Укртелеком» за зарубіжними моделями, а також за моделлю Терещенка О.О, моделлю Матвійчука А.В та Російською R-модель. Одержані результати дозволяють стверджувати, що прогнозування банкрутства із застосуванням обраних методів не є досконалим в українських реаліях через особливості ринку, а тому існує необхідність розробки та використання інших методів, що є менш вимогливими до обсягу інформаційної бази.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лобода, К. С. "Теоретичні засади оцінки санаційної спроможності як передумови виходу з кризового стану." Економіка. Фінанси. Право, no. 12 (2012): 28–31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сунцова, О. О. "Фінансові технології як складова цифрової економіки: тенденції в реаліях пандемії COVID-19." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 7 (September 14, 2021): 161–75. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.7.2021.161-175.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню основних тенденцій, що спостерігаються у фінансових технологіях під час кризового стану економіки, який обумовлений світовою пандемією COVID-19, пошук закономірностей розвитку фінансових технологій у подібні періоди за секторами FinTech як складової цифрової економіки. Проаналізовано основні сектори FinTech за період до пандемії та під час пандемії COVID-19, виявлено особливості розвитку FinTech фірм залежно від рівня економічного розвитку певної країни, географічного її розташування та сегменту самих FinTech та запропонованоінтегральний показник рівня адаптації FinTech до кризових явищ в економіці (LFTA) для оцінки на певний період усіх можливостей розвитку за сегментами FinTech у кризові періоди, такі як пандемія COVID-19.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Середа, М. С. "ДІАГНОСТИКА РИЗИКІВ ТА ЗАГРОЗ ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННО ПОРУШЕНИХ ЗЕМЕЛЬ ПІД ЗВАЛИЩАМИ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ НА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ УГІДДЯ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 24, 2021): 91–100. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.03.11.

Full text
Abstract:
Проблема поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) є надзвичайно актуальною для регіонів України. Звалища відходів займають цінні в сільськогосподарському значенні земельні ресур-си та забруднюють їх, створюють збитки довкіллю та сільському господарству. Тому метою наших досліджень стало формування методичних засад класифікації звалищ твердих побутових від-ходів за рівнем небезпеки для прилеглих територій для подальшого вибору методу відновлення таких територій. Визначено, що основними загрозами впливу техногенно порушених земель під звалищами твердих побутових відходів на сільськогосподарські угіддя є такі: загрози екологічного та санітар-но-гігієнічного характеру; загрози економічного та продовольчого характеру; загрози ресурсного характеру. Зважаючи на причинно-наслідковий зв’язок наявних загроз впливу техногенно порушених земель під звалищами твердих побутових відходів на сільськогосподарські угіддя сформовано комплекс показників, що характеризують рівень небезпечності звалищ твердих побутових відходів для прилеглих територій, визначені межі оцінювання рівня небезпеки звалищ твердих побутових відходів для прилеглих територій за інтегральною оцінкою. На основі проведеної оцінки рівня небезпеки звалищ твердих побутових відходів для прилеглих територій на прикладі Полтавської області встановлено, що у зоні передкризового стану перебуває 40 % від загальної кількості звалищ твердих побутових відходів; зоні кризового стану – 53 % від загальної кількості звалищ твердих побутових відходів; зоні критичного стану – 7 % від загальної їх кількості. Враховуючи, що більшість звалищ твердих побутових відходів знаходяться на відстані менше 200 м до сільськогос-подарських угідь (93 %), та мають передкризовий, кризовий або критичний рівень небезпеки для прилеглих територій, невирішеність проблем у цій сфері створює небезпеку для екологічної й продо-вольчої безпеки цих територій та сталого розвитку агроекосистем. Реалізація методичного підходу дає змогу оцінити рівень небезпеки звалищ твердих побутових відходів для прилеглих територій розвитку, визначити основні загрози та ризики для сільськогоподарських угідь, що знаходяться у зоні впливу звалищ твердих побутових відходів, та напрями їхнього подолання. Практичне застосування розробленої методики можливе в рамках програмно-цільового методу при розробці та реалізації національних та регіональних програм, спрямованих на поліпшення процесу управління сферою поводження з твердих побутових відходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бондар, С. С. "ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ КОМПЛЕКСНОЇ СИСТЕМИ СІМЕЙНОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ ПОРУШЕНЬ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ РОДИНИ В РАЗІ АДЮЛЬТЕРУ." Problems of Modern Psychology, no. 2 (February 16, 2021): 133–41. http://dx.doi.org/10.26661/2310-4368/2020-2-14.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена оцінюванню ефективності комплексної системи сімейного консультування (психокорекції) порушень життєдіяльності родини в разі адюльтеру. Досліджено 90 пар у «кризовому віці браку» з наявністю адюльтеру. У респондентів виявлено слабку та помірну тривожність без ознак стомлюваності, слабкості, зниження працездатності. Власний стан критичний без заперечення психологічного конфлікту (p<0,05). Встановлено зменшення насиченості емоційних переживань щодо адюльтеру, бажання розмовляти на тему адюльтеру, зменшення явищ адинамії та вегетативно- соматичних порушень (p<0,05). Клінічним опитувальником оцінки невротичних станів виявлено зміни астенічних проявів, серед яких слід назвати нівелювання дратівливості та «втоми, що не шукає спокою», проте пасивність та порушення сну (поверхневий, тривожний, труднощі засинання й прокидання) збереглися у слабкому ступені вираження (p<0,05). Наявне істеричне коло реагування змінилося у бік відповідальних поведінкових паттернів без обвинувачень навколишніх, акцентування уваги на себе, отримання користі від кризи (первинна вигода) та зменшення нарцисових задоволень (вторинна вигода). Поведінка та соматичний стан характеризувалися як такі, що спрямовані на збереження душевного конфлікту без витіснення у соматичну сферу (p<0,05). Вищевикладене підтверджується факторним аналізом, яким виявлено зниження соматогенного психологічного реагування, за такими трьома факторами: тривоги та астенії; власне істеричне реагування; депресивно- фобічний регістр (вегетативні прояви) (p<0,05). Методикою «Визначення наявності та вираження комплексу меншовартості» у респондентів виявлено відновлену здатність самостійно вирішувати проблеми, кількість яких суб’єктивно значно зменшилась (p<0,05). Методикою «Спілкування в сім’ї» встановлено поліпшення відносин та спілкування у родині0 особливо у тих парах, які мали меншій стаж браку. Проте пари, які мали більший стаж сімейного життя, у сукупності з адюльтером мали уповільнення відновлення стосунків та меншу динаміку відновлення родинної взаємодії (p<0,05).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Khomeriki, O. A. "Автономія вищих навчальних закладів у сучасних соціально-економічних реаліях: конкурентні війни або трамплін для стрибка?" Grani 18, no. 1 (January 12, 2015): 103–8. http://dx.doi.org/10.15421/1715019.

Full text
Abstract:
У статті розглядається основна інновація нового закону «Про вищу освіту» – автономізація вищих навчальних закладів . Автор аналізує основні позитиви і переваги цього нововведення і на досвіді західноєвропейських вишів обґрунтовує позицію щодо потреби докорінної зміни менеджменту, формування нових стандартів, планів тощо. Таким чином, на першому місці у переліку інновацій, пов’язаних з автономізацією, завжди виявляються зміни в управлінні. Вони, у свою чергу, теж формують певну ієрархію – на вищому рівні знаходяться освітньо­політичні пропозиції, на найнижчому – персональні зміни у керівництві того чи іншого закладу. Тому успішне втілення реформ децентралізаційного чи іншого, значного за наслідками, плану вимагає потужних і довготривалих раціональних і сучасних моделей планування і втілення. В цьому сенсі автор оцінює і ймовірні небезпеки автономізації української вищої школи, ті тенденції, які за перспективи неуспішної реалізації матимуть негативні соціальні наслідки. Відстоюючи думку про те, що найперший засіб запобігання негативним тенденціям – це поступовість, зваженість і врахування кризової соціально­економічної ситуації в Україні, авторка також підкреслює, що зусилля в цьому напрямку вимагають, насамперед, політичної підтримки, оскільки для проведення подібного перетворення необхідно мати широкий доступ до постійного моніторингу ситуації, статистичних матеріалів стосовно стану і тенденцій змін у вищій школі країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Оцінка кризового стану"

1

Чумак, Лариса Федорівна, Лариса Федоровна Чумак, Larysa Fedorivna Chumak, and Н. В. Васильченко. "Інтегральна оцінка кризового стану підприємства." Thesis, Вид-во СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18791.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гриценко, Костянтин Григорович, Константин Григорьевич Гриценко, and Kostiantyn Hryhorovych Hrytsenko. "Моделювання оцінки ймовірності настання кризового стану банку." Thesis, Харків, ВШЕМ – ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2018. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/80617.

Full text
Abstract:
Розглянуто стан та роль банківської системи України. Наведено економіко-математичні методи та моделі оцінювання ймовірності настання кризового стану банку. Сформовано систему показників діяльності та вибірку вхідних даних невеликих за розміром вітчизняних банків. Побудовано моделі логістичної регресії, дерева рішень та нейронної мережі. Проведено вибір найякіснішої моделі.
Рассмотрено состояние и роль банковской системы Украины. Приведены экономико-математические методы и модели оценивания вероятности наступления кризисного состояния банка. Сформирована система показателей деятельности и выборка входных данных небольших по размеру отечественных банков. Построены модели логистической регрессии, дерева решений и нейронной сети. Проведен выбор наиболее качественной модели.
The state and role of the banking system of Ukraine are considered. Economic-mathematical methods and models of estimation of probability of a bank crisis are presented. A system of performance indicators and a sample of input data of small size domestic banks has been formed. Models of logistic regression, decision trees and neural network are constructed. The choice of the best model is made.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Полозова, Т. В., and А. Є. Іщенко. "Теоретичні підходи до антикризового управління підприємством." Thesis, ХНУРЕ, 2016. http://openarchive.nure.ua/handle/document/7179.

Full text
Abstract:
Вибір антикризового управління залежить від особливостей функціонування підприємства і є необхідним в умовах ринкової економіки. Інформативне забезпечення оцінки кризового стану є положення підприємства на ринку та його основні економічні показники діяльності. На основі цих даних можна проаналізувати та виявити можливість кризового становища. Crisis management now is a system of management, which is complex and aimed at preventing and eliminating adverse effects of its activities. This is done by developing and implementing the company special events that are strategic and can remove temporary obstacles to preserve and strengthen market position.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Єршова, Наталя Юріївна. "Основні напрямки побудови економічного дослідження підприємства в межах антикризового управління." Thesis, Тернопільський національний економічний університет, 2007. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/24467.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Верес, Шомоші Маріанн, Оксана Іванівна Головенько, and А. С. Кравчук. "Розвиток методів оцінки кризового стану підприємства." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27583.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Оцінка кризового стану"

1

Соловйов, В. М. Глобальна фінансова криза: моніторинг та прогноз. ТНУ, November 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1332.

Full text
Abstract:
В умовах зростання ступеня невизначеності світової фінансової системи актуальними є кількісні методи, які дозволяють провести моніторинг та забезпечити адекватний перед- та власне прогнозний аналіз можливих сценаріїв подальшої динаміки поточної глобальної фінансової кризи. У роботі здійснено огляд стану світового фондового ринку у період 2005-2011 рр. При цьому використано в основному інструментарій, розроблений нами на протязі останніх 5-7 років (http://kafek.at.ua). Сюди, зокрема, відносяться: - еконофізичні методи дослідження кризових станів (ентропійні, мультифрактальні, квантово-механічні тощо); - синергетичні методики оцінки процесів після кризової динаміки; - прогнозування середньо- та довгострокового прогнозу фондових ринків на основі складних ланцюгів Маркова. Обговорюються також питання методології дослідження складних соціально-економічних систем з урахуванням специфіки їх структури та динаміки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography