Academic literature on the topic 'Освіта сучасна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Освіта сучасна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Освіта сучасна"

1

Kostyuchkov, S. K. "Продуктивність сучасної освіти в контексті пристосування людини до життя в нових цивілізаційних умовах." Grani 19, no. 3 (February 18, 2016): 11–16. http://dx.doi.org/10.15421/1716053.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються підходи до аналізу продуктивності сучасної освіти в контексті цивілізаційних умов третього тисячоліття; аналізуються тенденції сучасного соціального розвитку через їх усвідомлення в контексті філософії освіти; автор акцентує увагу на розгляді поняття «освіта» як механізмі пристосування особистості до життя, інструменту трансляції культурних цінностей, соціальних норм і сенсожиттєвих установок; висувається аргументоване твердження, що сучасна освіта, незважаючи на безліч теорій, тенденцій, моделей, орієнтованих традиційно на гуманізм, не володіє достатнім ресурсом для формування людини майбутнього та забезпечення виживання людства в нових цивілізаційних умовах. Підкреслюється, що сучасна освіта повинна спрямовуватись на пристосування особистості до життя й нових цивілізаційних умов та нагромадження соціально значущого особистісного знання. Автор зауважує, що в сучасній освіті формується новий тип наукової раціональності; гуманістичний вимір сучасної освіти зумовлено й специфікою інформаційного суспільства, й змістом нового погляду на світооблаштування, детермінованого необхідністю вирішення глобальних проблем. У статті наголошується на актуальності положення, відносно якого довгостроковий стійкий розвиток на основі законів живої природи повинен стати домінуючою метою всіх країн світу, що вимагає сприймати і розуміти систему освіти, як продуцента суспільного авангарду, представники якого мають оволодівати такою системою знань, завдяки якій освічена людина буде здатна не тільки розуміти всю складність процесів і явищ оточуючого світу, пояснювати їх, але й конструктивно впливати на цей світ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Виткалов, Сергій, and Володимир Виткалов. "СУЧАСНА ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ПРАКТИКА: КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ АСПЕКТ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ЗМІН." УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА : МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ШЛЯХИ РОЗВИТКУ (НАПРЯМ: КУЛЬТУРОЛОГІЯ) 34, no. 34 (December 23, 2020): 265–70. http://dx.doi.org/10.35619/ucpmk.v34i34.353.

Full text
Abstract:
Аналізується сучасна культурна ситуація в регіональному вимірі, акцентується увага на активізації духовного життя в процесі виходу країни з епідеміологічної ситуації; наголошується на нових формах культурної діяльності українських виконавців, започаткованих останнім часом. Доводиться теза про те, що ґрунтовна спеціалізована художня освіта є визначальним чинником якісної концертної діяльності; підкреслюється, що сучасні українські митці повною мірою опанували досвід своїх зарубіжних колег стосовно здобуття різних форм художньої освіти, важливості участі у майстер-класах та інших формах підвищення власного фахового рівня і позиціонуються на сучасній світовій сцені як повноправні учасники культурного процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kravtsov, Y. S. "Інноваційна складова інформатизації гуманітарної освіти." Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, no. 5(145) (July 13, 2017): 30. http://dx.doi.org/10.15421/171771.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються зміни, що відбуваються в сучасному світі, сучасна соціокультурна ситуація, які вимагають від сучасної людини мобільності і адекватної відповіді на сучасні вимоги суспільства, ставлять її перед необхідністю перегляду традиційних цілей і орієнтирів. Автори показують, що сучасне гуманітарне пізнання орієнтоване на розуміння, а не на пояснення, тобто прагне не до виявлення причинно-наслідкових закономірностей як детермінант культурного феномена, а до експлікації і актуалізації його сенсу. У педагогічному плані це означає, що основним результатом освіти повинна стати не система знань, умінь і навиків сама по собі, а набір сучасних ключових компетенцій в інтелектуальній, соціально-правовій, комунікативній, інформаційній сферах. У виявленні ідентифікації власної життєвої траєкторії, набутті досвіду самостійної діяльності та особистої відповідальності людини інноватиці сьогодні належить особливе місце. Автори підкреслюють, що гуманітарна освіта носить проблемний характер. Її осмислення розширює культурний горизонт, веде до критичного усвідомлення своїх культурних передумов, до саморозуміння і самовизначення. Сьогодення потребує підбір таких інформаційних освітніх технологій, які б доносили до студента розуміння розмаїття людських культур, складності й неоднозначності гуманістичної перспективи людства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бігус, Ольга Олегівна. "Сучасні тенденції хореографічної освіти в Україні." Танцювальні студії 4, no. 2 (December 29, 2021): 154–61. http://dx.doi.org/10.31866/2616-7646.4.2.2021.249296.

Full text
Abstract:
Мета статті – виявити сучасні тенденції хореографічної освіти в Україні та перспективні підходи підготовки хореографів в умовах вищої мистецької освіти третього десятиліття ХХІ ст. Методологія. Застосовано типологічний метод, що посприяв виявленню особливостей сучасної хореографічної освіти в Україні; метод системного аналізу, завдяки якому розглянуто типові тенденції та підходи професійної підготовки хореографів; метод теоретичного узагальнення та ін. Наукова новизна. Досліджено сучасний стан, виявлено тенденції та окреслено перспективи розвитку вищої хореографічної освіти в Україні; проаналізовано єдину систему формування та розвитку основ професійної мобільності майбутніх фахівців як одну з найбільш перспективних систем; виявлено, що забезпечення міжнародного стандарту освіти вимагає розширення в освітніх програмах «Народна хореографія», «Бальна хореографія» та «Сучасна хореографія» історичних, культурологічних, філософських, психолого-педагогічних та мистецтвознавчих аспектів. Висновки. Сучасна хореографічна освіта в Україні спрямована на розвиток творчих здібностей людини та створення багаторівневої системи мистецької освіти. Проблема розширення культурно-освітнього простору вирішується завдяки використанню різноманітних джерел культури та знань. Парадигма вищої хореографічної освіти в Україні початку третього десятиліття ХХІ ст. орієнтована на підготовку нового типу фахівців – професійно мобільних, які здатні легко пристосовуватися до мінливих умов соціуму, ринку праці, дозвіллєвих умов та ефективно працювати в інноваційному режимі. Розглядаючи професійну мобільність як одну з найважливіших характеристик сучасного фахівця, позиціонуємо єдину систему формування та розвитку її основ як найбільш перспективну систему в хореографічній освіті України. Теоретико-практичний дискурс вищої професійної хореографічної освіти в Україні спрямований на внесення коректив у процес оптимізації підготовки фахівців з метою розширення спектра кваліфікацій за умови збереження алгоритму спадковості кращих педагогічних розробок, що існують на сучасному етапі в мистецьких закладах вищої освіти України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Lysenko, Nelly. "Сучасна дошкільна освіта: шлях від традицій – до інновацій." Освітній простір України, no. 12 (June 19, 2018): 14–25. http://dx.doi.org/10.15330/esu.12.14-25.

Full text
Abstract:
Актуальність сучасних підходів до проекологічної освіти зумовлює сучасний стан природного довкілля. Традиційно її розглядають у руслі завдань ознайомлення дітей з природою. Основи екологічної спрямованості змісту знань про живу і неживу природу закладені у працях відомих педагогів – представників європейських освітніх систем: Я.А.Коменський, Ф.Фребель, С.Френе, а також послідовників їхніх ідей в Україні: С.Русова, В.Сухомлинський, К.Ушинський та ін. Спираючись на наукові підходи біологів, екологів, фахівців у галузі охорони природи для дітей дошкільного віку рекомендовані знання, які доступні для їхнього сприйняття. Це знання про атмосферу, ґрунти, води, рослин і тварин та ін. включно із процесами, які у них відбуваються. Відповідно природне довкілля постає перед дошкільником як цілісне і неподільне з яким людина взаємодіє, пізнає і охороняє. Природа є її житлом, їжею, одягом, натхненням для творчості і діяльності. Згубний вплив на рослини, тварини, озера і ріки обмежує позитивний і об’єктивний погляд у майбутнє. Відповідно проекологічну освіту слід розпочинати змалку для того, щоб кожна дитина оволоділа не лише знаннями про природу, а й практичними навичками її охорони.Зміст проекологічної освіти є досить багатогранним і різностороннім, отож дітям її визначають як знання про світ, у якому вони живуть; про повітря, яким вони дихають; про їжу, якою вони харчуються; про оточення дорослих і однолітків, з якими вони спілкуються; про стиль життя їхньої сім’ї і родини.Новітні освітні технології передбачають неподільну єдність між науковими знаннями та виховними цілями, які вони реалізують. Відповідно вони взмозі змінювати стиль і якість життя дітей та їхніх батьків. Проекологічна освіта опирається на наукові основи організації керівництва нею у закладах дошкільної освіти та на принципи дошкільної дидактики. Її зміст може бути зреалізований у різних формах. У статті наведено приклад організації зеленого дошкілля у Республіці Польща в руслі ініціатив Міжнародної фундації прихильників природи “Children and Nature Network”. Практика зеленого (лісового) дитячого садка спрямована на максимальне залучення дітей до використання проектних методів пошуково-дослідницької діяльності у пізнанні природного довкілля. Такі методи покликані забезпечити дітям широкий обсяг інформації як основи їх проекологічної освіти. Досвід колег із Республіки Польща спонукає теоретиків і практиків дошкільної освіти до активних пошуків форм співпраці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Іншаков, Артур. "Якість освіти як сучасна парадигма підготовки майбутніх фахівців за спеціальністю «Дошкільна освіта»." Освітній вимір 43 (December 11, 2014): 182–85. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v43i0.2748.

Full text
Abstract:
Іншаков А. Є. Якість освіти як сучасна парадигма підготовки майбутніх фахівців за спеціальністю «Дошкільна освіта». Статтю присвячено питанням підвищення успішності та якості освіти у професійній підготовці вихователів дошкільних навчальних закладів у курсі «Сучасна українська мова з практикумом». Запропонована система роботи та форми контролю сприятимуть формуванню необхідних для вихователя мовленнєвих умінь і навичок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

БИЧКОВЯК, Олена. "ГЛОБАЛІЗАЦІЯ ОСВІТНІХ ПРОЦЕСІВ: ЗАСТЕРЕЖЕННЯ Й ВИКЛИКИ." Human Studies a collection of scientific articles Series of «Philosophy», no. 43 (November 29, 2021): 9–13. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4700.43.1.

Full text
Abstract:
Мета статті – проаналізувати глобалізаційні процеси, що відбуваються сьогодні в освіті, і визначити їх позитивні й негативні риси. Проаналізовано ті елементи навчального процесу, котрі з метою вдосконалення освітнього процесу сьогодні активно запроваджуються в новій українській школі та є, по суті, тими інструментами, що сприяють глобалізації в освіті. Методологічними засадами дослідження є використання аналітичного підходу, який дає змогу в реф- лексивно-критичному ключі розглянути сутність як самого освітнього процесу, так і тих методів та інструментів, за допомогою яких глобалізаційні процеси запроваджуються в навчально-освітній процес. Наукова новизна. У статті розглядається навчання як процес, що завжди має поєднувати в собі як консервативні, так і новітні методи. Висновки. Сучасна освіта повинна врахувати сучасні глобалізацій тенденції й водночас нові вимоги до людини у вигляді аналітичного та критичного мис- лення, пізнавальної гнучкості, креативності в розв’язанні завдань, самодисципліни, ініціативності, комунікації, навичок медійної грамотності й уміння швидко переорієнтовуватися. Аналізуючи останні тенденції в системі освіти, можна помітити критику, що наростає, класичної освітньої систе- ми. Як часто зазначають автори, аналіз кризи освіти привів до усвідомлення необхідності розробки нової освітньої парадигми, спрямованої передусім на розвиток духовності й творчої суті людини. Із цим завданням може впоратися лише інноваційна освіта, головна мета якої – збереження та розви- ток творчого потенціалу людини. Як стверджує багато сучасних дослідників освіти, наші школи не надто змінилися за останні десятки років. І більшість критиків згодні з тим, що нинішня система освіти має багато недоліків і проблем, бо розроблена в індустріальну епоху, тобто створена в основ- ному для того, щоб «штампувати» робітників для промислової галузі. І дотепер менталітет масо- вого виробництва й тотального контролю все ще дуже поширений у наших школах. Тому критикува- ти та змінювати класичну модель навчання стало надзвичайно модним сьогодні. Але у вітчизняних реаліях сучасні методи навчання ефективно працюють лише в поєднанні з консервативними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Коваленко, Лариса, and Ілона Шевченко. "СУЧАСНА БЕЗПЕРЕРВНА ПЕДАГОГІЧНА ОСВІТА ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН." ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 20, no. 2 (November 23, 2021): 89–101. http://dx.doi.org/10.35387/od.2(20).2021.89-101.

Full text
Abstract:
В оглядовій статті розглянуто специфіку сучасної безперервної педагогічної освіти як об'єкта наукового дослідження з позиції її соціальної природи, як складової освітньої практики та соціально-культурного середовища, спрямованого на удосконалення професійної діяльності педагогічних працівників.Здійснено соціально-культурологічний підхід до вивчення особливостей організації та сфер діяльності системи безперервної педагогічної освіти у системі післядипломної педагогічної освіти у зв’язку з потребою практичної реалізації завдань реформування сучасної освіти.Схарактеризовано основні особливості загальнодержавної системи освіти, освітніх цілей, змісту, моделей, видів та форм отримання освіти на різних рівнях та визначено умови ефективності післядипломної освіти як системи передачі знань, умінь, технік, методик, технологій, вироблених стандартів: безперервний розвиток, оновлення та орієнтація на майбутнє; відповідність часу і ґрунтування на стратегії розвитку суспільства і людини в ньому. Представлено такі моделі професійного розвитку педагогів у системі безперервної педагогічної освіти, як компетентнісну, пролонговану, диференційовану, диверсифіковану, особистісно орієнтовану, у співвідношенні з основними моделями сучасної освіти – традиційною моделлю (Ж. Мажо, Л. Кро, Ж. Капель, Д. Равич, Ч. Фінн та ін.), раціоналістичною моделлю (П. Блум, Р. Ганьє, Б. Скіннер та ін.), моделлю розвивальної освіти (В. Давидов, В. Рубцов та ін.), феноменологічною (А. Маслоу, А. Комбс, К. Роджерс та ін.), неінституціональною моделлю освіти (П. Гудман, І. Ілліч, Ж. Гудлед, Ф. Клейн, Дж. Холт, Л. Бернар і ін.).Визначено концептуальні аспекти соціокультурного підходу до формування змісту безперервної педагогічної освіти: світоглядно-філософський; соціальний; методологічний; психологічний; дидактичний; методичний.Ключові слова: безперервна педагогічна освіта; компетентність вчителя; соціальний підхід; культурний підхід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ситченко, Анатолій, Ірина Корнієнко, and Марія Грищеня. "Про формальну мовно-літературну освіту учнів закладів загальної середньої освіти в умовах компетентнісного навчання." New pedagogical thought 106, no. 2 (July 7, 2021): 94–99. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2021-106-2-94-99.

Full text
Abstract:
У статті уточнюється і поглиблюється поняття формальної освіти, що пов’язується із розумовим вихованням школярів у контексті компетентнісного навчання української мови і літератури. Розкривається значення формальної освіти у її співвідношенні з освітою матеріальною. Незважаючи на те, що сучасна вітчизняна педагогіка вважає поділ освіти на формальну й матеріальну помилковим, стверджується, що педагогічна наука давно оперує термінами й поняттями матеріальної та формальної освіти, які варто розрізняти й пояснювати як змістовий та формовий освітні аспекти. Автори статті пояснюють формальну освіту як таку, що спрямовує навчання на розвиток у вихованців формального мислення, яке означає здатність учня осмислювати свої розумові дії, що забезпечують виконання навчального завдання. Окреслюється двоскладний характер навчання, яке передбачає визначення ключових питань «Що вивчати?» і «Як навчати?». Формальна освіта в контексті означеного дослідження є співвідносною з матеріальною (знаннями, уявленнями, ставленнями, ціннісними орієнтаціями тощо), оскільки служить засобом реалізації змістового компонента освіти. Доведено, що розвиток формального мислення здійснюється на основі засвоєння учнями розумово-практичних операцій, усвідомлення яких є вагомим показником компетентної особистості. Формальне мислення означає здатність і звичку суб’єкта обмірковувати свої дії. Метою формальної освіти є становлення мислячої та діяльної компетентної особистості. Аналізується формальна мовно-літературна освіта, що має особистісне розвивальне значення для школярів завдяки впливу на їхню свідомість і почуття. Підкреслюється, що зазвичай вона здійснюється у процесі засвоєння правил пізнавальної роботи, виконання основних видів мовного розбору та шляхів літературного аналізу, використання й засвоєння способів їх проведення, що слугує основою будь-якої аналітичної операції над мовно-літературним матеріалом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Онищук, Володимир. "Вплив неформальної освіти на формування особистості студента мистецького закладу вищої освіти." New pedagogical thought 107, no. 3 (December 7, 2021): 146–49. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2021-107-3-146-149.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються деякі аспекти неформальної мистецької освіти. Доведено, що розвиток неформальної мистецької освіти спричинили певні проблеми формальної вищої освіти, серед яких – підготовка фахівців за застарілими спеціальностями, комерціалізація вищої освіти, застаріла матеріально-технічна база, яку важко підлаштувати до рівня сучасних інформаційних технологій тощо. Доведено, що неформальна освіта є найбільш гнучкою, різноманітною за формою і багатоаспектною ланкою системи безперервної освіти, зокрема і мистецької, найприйнятнішим форматом якої є онлайн-формат. Можливості, які пропонує інтернет, надають нову додаткову цінність навчанню за допомогою різних методів подання інформації, поєднання різних видів контенту (аудіо- та відеофайлів, презентацій тощо). Вебсайти і сторінки в соціальних мережах, які дозволяють здобувачам освіти демонструвати власні мистецькі досягнення, дискутувати стосовно них, мотивують молодих людей приймати креативні рішення, творчо розвиватися, а також працюють як самоорганізоване поле для мистецької освіти у її кращих проявах. Обґрунтовано, що сучасна мистецька освіта має бути якісною та доступною і забезпечуватися ефективним поєднанням формальної та неформальної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Освіта сучасна"

1

Резнік, Світлана Миколаївна. "Сучасна освіта: виклики інформаційного суспільства." Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18091.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Зубрицька, А. Д. "Сучасна філософія та філософська освіта в Україні." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8298.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Жук, М. В., and В. В. Живодьор. "Сучасна українська освіта за умов трансформаційних інновацій." Thesis, Видавництво СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/3808.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ковальчук, В. Ю. "Сучасна педагогічна освіта: реалії та шляхи модернізації." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12649.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Василишина, Наталія Максимівна. "Сучасна туристична освіта в умовах євроінтеграційних процесів." Thesis, Маріупольський державний університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42714.

Full text
Abstract:
Спрямованість України до вимог ЄС потребує розробки нових освітніх моделей професійної підготовки фахівців туризму, здатних забезпечити сталий розвиток туризму. Нинішня криза освітньої системи пов’язана з тим, що будучи за своєю природою явищем консервативним, освіта у своєму розвитку відстає від динамічного суспільного розвитку. А випускники навчальних закладів, зустрівшись з викликами вільного ринку, часто відчувають розгубленість, труднощі у вирішенні професійних і життєвих проблем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Полянська, Ірина Валентинівна, and Валентина Федорівна Шевченко. "Комунікативно-інтенційна модель як біозбалансована еволюційна освіта – концептуально новітня технологія викладання мов." Thesis, Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37689.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Колишкін, Олександр Володимирович, and Oleksandr Volodymyrovych Kolyshkin. "Сучасна стратегія розвитку корекційної освіти в Україні." СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2015. http://repository.sspu.sumy.ua/handle/123456789/4043.

Full text
Abstract:
У роботі розкрито сучасну стратегію розвитку корекційної освіти в Україні, яка передбачає впровадження новітньої наукової синергентичної парадигми. Застосування міждисциплінарного підходу та системно-синергетичних принципів освіти в корекційній педагогіці є вимогою сучасності. Розвиток корекційної педагогіки також предбачає застосування сучасних інформаційно-телекомунікаційних технологій, які є як засобом корекційної освіти, так і інструментом наукових досліджень у цій галузі.
The paper presents a modern strategy for the development of correctional education in Ukraine, which involves the introduction of the latest scientific synergistic paradigm. The application of the interdisciplinary approach and system-synergetic principles of education in correctional pedagogy is a requirement of the present. The development of correctional pedagogy also involves the use of modern information and telecommunication technologies, which are both a means of correctional education and a tool for scientific research in this field.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Проскурняк, Олег Георгійович. "Сучасна зарубіжна юридична освіта: історикоправове дослідження (на прикладі США, Великобританії і ФРН)." Diss., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, 2019. https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/56057.

Full text
Abstract:
У дисертації на основі аналізу нормативно-правових актів, вітчизняної та зарубіжної наукової літератури досліджено основні чинники та тенденції розвитку сучасної зарубіжної юридичної освіти, розкрито особливості їх реалізації в США, Великобританії та ФРН. З-поміж чинників виокремлено зростання соціального престижу юридичної професії і розширення доступу до юридичної освіти; з-поміж тенденцій – реформування моделей юридичної освіти, оптимізацію національних мереж правничих шкіл, прагматизацію зарубіжної юридичної освіти і підвищення ефективності підсумкової атестації юристів. Зроблено висновок, що сучасна юридична професія змогла реалізувати в собі два взаємодоповнюючі принципи: єдності і диференціації. Розвиток інтеграційних процесів у сучасному суспільстві детермінував необхідність існування загальних філософських та інституційних основ юридичної професії. Водночас, кожна правова система під впливом національних традицій зберегла власну специфіку у структурі і розумінні юридичної професії. В диссертации на основе анализа нормативно-правовых актов, отечественной и зарубежной научной литературы исследованы основные факторы и тенденции развития современного зарубежного юридического образования, раскрыты особенности их реализации в США, Великобритании и ФРГ. В качестве факторов определено рост социального престижа юридической профессии и расширение доступа к юридическому образованию; как тенденции - реформирование моделей юридического образования, оптимизация национальных сетей юридических школ, прагматизация зарубежного юридического образования и повышение эффективности итоговой аттестации юристов. Сделан вывод, что современная юридическая профессия смогла реализовать в себе два взаимодополняющих принципа: единства и дифференциации. Развитие интеграционных процессов в современном обществе детерминировал необходимость существования общих философских и институциональных основ юридической профессии. В то же время, каждая правовая система под влиянием национальных традиций сохранила свою специфику в структуре и смысле юридической профессии. In the dissertation on the basis of the analysis of normative legal acts, domestic and foreign scientific literature the basic factors and tendencies of development of modern foreign legal education are investigated, the peculiarities of their realization in the USA, Great Britain and Germany are revealed. The factors that determine the growth of the social prestige of the legal profession and the increased access to legal education; as tendencies – reform of models of legal education, optimization of national networks of law schools, pragmatization of foreign legal education and increase of efficiency of final certification of lawyers. It is concluded that the modern legal profession has been able to implement two complementary principles: unity and differentiation. The development of integration processes in modern society has determined the need for the existence of common philosophical and institutional foundations of the legal profession. At the same time, each legal system under the influence of national traditions has retained its own specifics in the structure and understanding of the legal profession. The growing role of lawyers is justified by the complication of social infrastructure, the development of the legal status of a person, the expansion of rights and freedoms, the jurisprudence of modern society, which reflects a common tendency for all developed countries to expand the subject of legal regulation, increase the political influence of holders of law degree. The criteria for access to legal education are classified into educational and social. Admission to US law schools requires any undergraduate education. In the UK and Germany, the enrollment of students is carried out on the basis of schooling. The only social barrier to access to legal education is tuition fees. Reforming the content of legal education in its most general form concerns models of legal education. In the US, lawyers are trained in 220 law schools, in the UK – 97, in Germany – 44 universities. The structure of legal education, which includes the duration of studies, its division into cycles, courses, semesters and trimesters, is investigated. Pragmatization of legal education is manifested in the practical orientation of the educational process, its orientation on the individual interests of students, the development of their practical skills. Such a new form of practical training of lawyers as law clinics has been investigated. The final form of practical training of lawyers in the UK and Germany – internships is analyzed. The solicitor's internship lasts two years, the barrister's internship – 1 year, the referendariat – two years. In the US, there is no postgraduate education. In Germany, there is a single standard for all law school graduates, which includes two state exams. In the United States, admission to law is through bar examination. In the UK, separate qualification tests are conducted for solicitors and barristers. Their purpose is not to test knowledge, but to test readiness for independent legal practice.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Асєєва, Ірина Володимирівна. "Фундаментальна підготовка студентів - основа їх професійної компетентності." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46478.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дімітрова-Бурлаєнко, Світлана Дімова, and Н. П. Гиря. "Розвиток креативності – сучасна тенденція викладання математики в технічному університеті." Thesis, Донбаська державна машинобудівна академія, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47316.

Full text
Abstract:
В роботі аналізується формування креативної компетентності майбутніх інженерів в процесі викладання математики. Визначаються педагогічні умови, що впливають на розвиток креативної компетентності, а саме: створення креативного освітнього середовища, стимулюючого творчу діяльність студентів; розвиток креативного потенціалу особистості шляхом включення студентів до різних форм навчальної, науково-дослідицької діяльності. Пропонуються методи та прийоми впровадження певних педагогічних умов у процес викладання вищої математики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Освіта сучасна"

1

Фініков, Т. В. Сучасна вища освіта: світові тенденції і Україна. Київ: Таксон, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Терно, С. О. Критичне мислення - сучасний вимір суспільнознавчої освіти. Запоріжжя: Просвіта, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ржевська, А. В. Розвиток сучасної університетської освіти країн Західної Європи. Луганськ: ЛНУ імені Тараса Шевченка, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гирич, І. Історія України нового часу в сучасній шкільній освіті. Київ: Стилос, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дороніна, Тетяна Олексіївна. Теорія і практика вищої професійної освіти в Україні. Криворізький державний педагогічний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3001.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник із дисципліни «Теорія і практика вищої професійної освіти в Україні» укладений з огляду на освітньо-професійну програму підготовки магістрів зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка». Посібник репрезентує один із варіантів теоретичного викладу матеріалу, що відображає сучасний стан вищої (професійної) освіти в Україні, визначає вектори її розвитку та окреслює найбільш проблемні аспекти функціонування вітчизняної системи вищої професійної (педагогічної) освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сучасні технології в освіті. Vol. 1, Сучасні технології навчання. Київ, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сучасні технології в освіті. Vol. 2, Сучасні технології виховання. Київ: Педагогічна думка, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гендерні стандарти сучасної освіти. Vol. 3, [Гендерна освіта]. Київ: [Друкарський світ], 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Целіщев, Олексій, Галина Татарченко, and Ганна Хорошун. Сучасні технології в науці та освіті. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2021. http://dx.doi.org/10.33216/monographsnu(978-617-11-0211-8)-2021-320.

Full text
Abstract:
У колективній монографії представлені матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні технології в науці та освіті», яка проходила 22-23 квітня 2021 р. в м. Сєвєродонецьк. Представлено результати актуальних досліджень за напрямами: Інновації у будівництві та архітектурі; Комп’ютерні науки, інженерія та кібербезпека; Проблеми розвитку транспорту та логістики, Сучасні проблеми матеріалознавства, фізики, електричної інженерії; Сучасні тенденції вищої освіти в умовах глобалізації; Сучасні проблеми машинобудування, хімічної інженерії, екології та екологічної безпеки. Матеріали колективної монографії можуть бути використані викладачами і науковцями вищих навчальних закладів, науково-технічними працівниками, аспірантами та студентами. Матеріали друкуються мовою оригіналу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Комарова, Ірина Олександрівна. Генетика. Криворізький державний педагогічний університет, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4164.

Full text
Abstract:
У навчально-методичному посібнику узагальнені сучасні уявлення про механізми спадковості та мінливості. Теоретичне обґрунтування теми супроводжується розв’язанням задач. Наведені в посібнику завдання включають елементи проблемних ситуацій, питання для самостійного опрацювання, що допомагає сформувати у студентів систему фундаментальних знань про матеріальні та молекулярні основи спадковості, надати поняття про закономірності і механізми успадкування ознак, з’ясувати типи мінливості і причини її виникнення, виробити навички застосування сучасних методів генетичних досліджень для покращення продуктивності та стійкості рослин до хвороб на основі управління їх спадковістю та спадковою мінливістю. Наведено словник основних спеціальних термінів. Навчально-методичний посібник рекомендовано для студентів та педагогічних працівників природничих факультетів закладів освіти, які готують фахівців з галузі знань 014 Середня освіта (Біологія та здоров'я людини), а також для вчителів біології та учнів старших класів шкіл і ліцеїв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Освіта сучасна"

1

Ордіна, Л. "МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРОТВОРЧОГО СЕРЕДОВИЩА ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.01.

Full text
Abstract:
Формування культуротворчого середовища у закладі вищої освіти – один з ефективних напрямів удосконалення якості фахової підготовки студентів. У дослідженні розглянуто передумови виникнення феномену «культуротворче середовище», його становлення у педагогічній освіті, визначено поняття «культуротворче середовище закладу вищої освіти», окреслено структуру і функції, що обумовлюють продуктивність освітньо-виховної діяльності ЗВО, розглянуто сутність середовищного підходу, як методологічної основи формування КТС ЗВО, обґрунтовано ряд принципів, які визначають суттєві вимоги до формування культуротворчого середовища закладу вищої освіти, слугують опорою його практичної реалізації і передбачають творчу самореалізацію особистості в культурному житті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Іванова, І. В. "Забезпечення культуровідповідності професійної іншомовної освіти." In ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, 141–67. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нікітська, Ю., and Ю. Соловей. "Сучасна світова парадигма державного контролю в управлінні діяльністю закладів дошкільної освіти." In СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЄВРОЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ, 340–49. Заклад вищої освіти «Подільський державний університет», 2022. http://dx.doi.org/10.32782/978-966-289-635-0-39.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Атаманчук, В. П., and П. С. Атаманчук. "STEM-інтеграційні аспекти становлення сучасної природничо-наукової освіти." In ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, 586–618. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Карагодіна, Олена, and Тетяна Семигіна. "ГЕНДЕРНА ОСВІТА У ПІДГОТОВЦІ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дудник, Н. З. "Вальдорфська педагогіка як альтернативна система освіти." In ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, 499–532. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-19.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Безена, І. М. "Сучасні євроінтеграційні механізми державного управління у сфері освіти: регіональний рівень." In МОДЕРНІЗАЦІЯ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ЗМІН СВІТОВОГО ПРОСТОРУ, 137–64. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-246-6-6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кіріка, Д., and А. Боднар. "Правова освіта в контексті формування конкурентоспроможного фахівця." In СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЄВРОЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ, 152–58. Заклад вищої освіти «Подільський державний університет», 2022. http://dx.doi.org/10.32782/978-966-289-635-0-18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Семигіна, Тетяна. "ГЛОБАЛЬНІ СТАНДАРТИ ПІДГОТОВКИ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЯК ІДЕАЛІСТИЧНЕ БАЧЕННЯ РОЗВИТКУ ОСВІТИ ІЗ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed), 75–84. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.07.

Full text
Abstract:
Розглянуто історію створення глобальних стандартів підготовки соціальних працівників та їх зміст у контексті розвитку міжнародної соціальної роботи. Проведено аналіз «Глобальних стандартів освіти та підготовки фахівців із соціальної роботи» (2004 р.) та «Глобальних стандартів освіти та підготовки в галузі соціальної роботи» (2020 р.), двох документів, схвалених глобальними професійними асоціаціями соціальних працівників – Міжнародною федерацією соціальних працівників та Міжнародною асоціацією шкіл соціальної роботи. Визначено цілі та структуру документів, окреслено ключові вимоги до місії освітніх програм, змісту навчальних планів, залучення користувачів соціальних послуг до освітніх програм. Охарактеризовано теоретичні підвалини глобальних стандартів підготовки соціальних працівників та обмеження застосування глобальних підходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Семигіна, Тетяна, and Юрій Рашкевич. "БАЗОВІ ПОНЯТТЯ СИСТЕМИ КВАЛІФІКАЦІЙ У КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТНЬОЇ ПАРАДИГМИ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.03.

Full text
Abstract:
Дискурс щодо термінології системи кваліфікацій залишається мінливим та контраверсійним, що зумовлено трансформацією освітньої парадигми. У цій роботі представлено результати співставлення визначення понять «професія», «кваліфікація», «результати освіти», «компетентності», тощо, наявних у чинних вітчизняних та міжнародних документах. Визначено характеристики поняття «професія», вставновлено потребу в осучасненні вітчизняної термінології. Подано детальний аналіз, побудований на виокремленні смислових одиниць (сем), та виявлено основні структурні елементи понять «кваліфікація», «результати освіти», «компетентності», проаналізовано їхні розбіжності та встановлено неузгодженості у нормотворчому застосуванні. Визначено зв’язки цих понять із іншими поняттями системи кваліфікацій, запропоновано авторське бачення структуризації понять у відповідності до їхньої ієрархії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Освіта сучасна"

1

Єхалов, Василь Віталійович, Владислав Анатолійович Седінкін, and Сергій Іванович Бараннік. "«КЛІПОВЕ МИСЛЕННЯ» ТА СУЧАСНА ВИЩА МЕДИЧНА ОСВІТА." In V міжнародна науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ОСВІТИ І НАУКИ». ХОГОКЗ, 2017. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089000.2017.172.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Черновалюк, Ірина Володимирівна. "Інноваційні технології в іншомовному освіту." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-78-81.

Full text
Abstract:
У статті розглядається роль інноваційних технологій у сфері освіти.Інформаційно-комунікаційні технології визначають розвиток всіх сфер діяльності людини, включаючи сферу освіти. Відзначено роль інформаційних технологій в підвищенні якості мовної підготовки іноземних студентів. Питання організації ефективного процесу навчання іноземних студентів, високої якості освітніх послуг і ефективної реалізації сучасних концептцій викладання розглядаються в руслі сучасної концепції іншомовної освіти. Ключові слова: інноваційні технології, інформаційно-комунікаційні технології, іншомовна освіта, концепція навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гула, Лариса. "ОСВІТНЯ КОНЦЕПЦІЯ СТУДЕНТОЦЕНТРИЗМУ – ОСНОВНИЙ ВЕКТОР СУЧАСНОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ." In RICERCHE SCIENTIFICHE E METODI DELLA LORO REALIZZAZIONE: ESPERIENZA MONDIALE E REALTÀ DOMESTICHE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-14.05.2021.v2.20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Алексєєнко, Тетяна Миколаївна, Ірина Миколаївна Кушнір, and Наталія Ігорівна Ушакова. "Навчальний комплекс з української мови «паралель» для англомовних студентів-нефілологів." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-8-10.

Full text
Abstract:
Тенденції розвитку вищої освіти зумовлюють необхідність створення навчально-методичних комплексів для іноземних студентів різних профілів навчання відповідно до рівня володіння українською мовою та мови надання освітніх послуг. У поданій доповіді схарактеризовано навчальний комплекс з української мови як іноземної для англомовних здобувачів вищої нефілологічної освіти в Україні. Зазначено, що навчальний комплекс «Паралель» реалізує особливості сучасної мовноосвітньої парадигми, а його структурно-змістові елементи забезпечують реалізацію дійсних комунікативних потреб інофонів та інтенсифікацію навчання. Ключові слова: англомовні студенти-нефілологи, навчально-методичний комплекс, українська мова як іноземна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

"Сучасні дослідження культури і мистецтва: Матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., м. Сєвєродонецьк, 25 - 26 листопада 2021 р. / Заг. ред. О. О. Смоліна, О. С. Ухов. – Сєвєродонецьк : вид-во СНУ iм. В. Даля, 2021. – 232 с." In Сучасні дослідження культури і мистецтва. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2021. http://dx.doi.org/10.33216/conferencematerialssnu(mrca)-2021-232.

Full text
Abstract:
У збірнику матеріалів конференції містяться доповіді та повідомлення науковців, викладачів, аспірантів та студентів закладів вищої освіти України Всеукраїнської науково-практичної конференції, яка відбулася 25-26 листопада 2021 р. До збірника увійшли тези доповідей, присвячені проблемам теорії, історії та філософії культури, релігієзнвчої культурології. Подано матеріали з проблем історії та філософії мистецтва, дослідження мистецтва в контексті культури. Також розглянуто актуальні питання викладання і навчання в галузі культури і мистецтва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

"Сучасні технології в науці та освіті." In Третя Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології в науці та освіті». Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2020. http://dx.doi.org/10.33216/conferencematerialssnu(978-617-11-0162-3)-1-2020-188.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

"Сучасні технології в науці та освіті." In Третя Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології в науці та освіті». Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2020. http://dx.doi.org/10.33216/conferencematerialssnu(978-617-11-0162-3)-2-2020-212.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Зиміна, Світлана. "ІННОВАЦІЇ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ: СУЧАСНІ ВИКЛИКИ." In PARADIGMATIC VIEW ON THE CONCEPT OF WORLD SCIENCE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/21.08.2020.v2.16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кириченко, М. "СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДАМИ ОСВІТИ: МЕХАНІЗМИ, РЕАЛІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ." In ПРОЄКТУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ТРАЄКТОРІЇ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГА В КОНТЕКСТІ КОНЦЕПЦІЇ «ОСВІТА ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ». Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/d-oblippo.conf-10.12.2020-04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Антонюк-Коберська, Наталія. "ТРЕНДИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДИЗАЙН-ОСВІТИ." In ТЕОРІЯ МИСТЕЦТВА ТА КОНЦЕПЦІЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ, СУЧАСНІ НАПРЯМИ ДИЗАЙНУ ТА АРХІТЕКТУРИ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-30.04.2021.art.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Освіта сучасна"

1

Шевченко, Павло Іванович. Педагогічні погляди Роберта Оуена та сучасна освіта. ІВІ, 2002. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4947.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сушенцева, Лілія Леонідівна. Професійна мобільність як умова професійного становлення особистості в сучасному соціокультурному просторі. ТОВ фірма «Планер», 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/535.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано, що сьогодні досить гостро постала проблема підготовки професійно мобільного кваліфікованого робітника, як необхідної умови його професійного становлення в умовах соціокультурного суспільства. Розкрито, що відсутність сформованості професійної мобільності спричинює дезадаптацію до реалій ринку праці значної частини кваліфікованих робітничих кадрів. Визначено, що сучасна професійно-технічна освіта неспроможна забезпечити запити суспільства на підготовку кваліфікованих робітників, що володіють високою професійною мобільністю, здатних до постійного саморозвитку й самовдосконалення, що зумовлено знаннєвим підходом до підготовки робітничих кадрів, вузькою спеціалізацією, відсутністю спрямованості на формування психологічних механізмів адаптації до мінливих умов життєдіяльності в умовах соціокультурного суспільства. Висвітлено, що в умовах, які сьогодні склалися, необхідне слідування реальним і перспективним потребам ринку праці, підвищення якості підготовки майбутніх кваліфікованих робітників за вже існуючими професіями. Найважливішою складовою нової моделі професійно-технічної освіти стає розвиток системи професійних кваліфікацій. Це вказує на активне залучення роботодавців до розробки державних стандартів нового покоління, участі у суспільно-професійній акредитації програм професійної освіти і навчання, у процедурах контролю якості професійно-технічної освіти. Доведено, що це стане поштовхом для посилення інноваційної складової змісту професійно-технічної освіти, підвищення уваги до проблеми формування професійної мобільності робітничих кадрів, що, безумовно, сприятиме їх професійному вдосконаленню та відповідатиме вимогам регіональної економіки та соціокультурного суспільства загалом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Любар, Р. О., ed. Мистецька освiта: теорiя, методологiя, технологiї. Chair Н. А. Овчаренко. КДПУ, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3668.

Full text
Abstract:
У збiрнику висвiтлено тези доповiдей, презентованих на II Всеукраїнськiй науково-практичнiй конференцiї, спрямованих на вирiшення нагальних проблем сучасної мистецької освiти. Представлено науковий i методичний досвiд, який диференцiйовано вiдповiдно до актуальних питань мистецької освiти: становлення мистецької освiти в iсторико-культурологiчному контекстi; iнновацiйнi тенденцiї розвитку теорiї й методологiї мистецької освiти; зарубiжний та вiтчизняний досвiд впровадження сучасних художньо-педагогiчних технологiй у професiйнiй пiдготовцi майбутнiх фахiвцiв; глобалiзацiйнi та євроiнтеграцiйнi процеси, перспективи розвитку iнклюзивної мистецької освiти та культура академiчної доброчесностi в мистецтвi й освiтi. Адресовано науковцям, слухачам закладiв пiслядипломної освiти, викладачам, аспiрантам, магiстрантам, студентам, та усiм, хто цiкавиться розвитком сучасної музичної освiти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ковшар, Олена Вікторівна. Аналіз феномену "наступність" в сучасній освіті. Видавничий дім "Гельветика", 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/635.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шестопалова, О. В., and І. М. Шкутник. Бібліотека та інформатизація сучасної освіти: технологія взаємодії. Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/440.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Комаров, Володимир Олексійови. Традиції та інновації в сучасній історичній освіті. КДПУ, 2003. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4852.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шокалюк, Світлана Вікторівна, and Сергій Олексійович Семеріков. Інноваційні інформаційно-комунікаційні технології у післядипломній педагогічній освіті. Видавничий центр КТУ, November 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/920.

Full text
Abstract:
Педагогічна діяльність як інформаційна технологія завжди вимагала великих обсягів різнобічних знань, засобів їх подання в процесі навчання, збереження та творчої переробки. Сучасний етап розвитку інформаційного суспільства, що визначається переходом до економіки знань, вимагає зміщення уваги методики навчання саме на інструменти обробки інформації – інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ). Одне з головних завдань освіти в умовах розвитку інформаційного суспільства – навчити учнів і студентів використовувати сучасні ІКТ. У зв’язку із цим виникає нагальна потреба в прискоренні підготовки та перепідготовки викладачів та фахівців у сфері ІКТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ковшар, Олена Вікторівна. Наступність і перспективність навчання у системі безперервної освіти. Херсонський державний університет, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/625.

Full text
Abstract:
У статті автор розглядає поняття «безперервна освіта», визначає її мету, етапи безперервної освіти, проводить теоретичний аналіз досліджень феномена «безперервна освіта», прослідковує взаємозв’язок наступності та перспективності в системі безперервної освіти, аналізує сучасні тлумачення принципів наступності та перспективності в навчанні, визначає їхню роль в організації освітнього процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Темченко, Валентина Максимівна, Володимир Іванович Шанда, Валерія Семенівна Пікельна, and Людмила Романівна Корольська. Настанови здорового способу життя в сучасній екологічній освіті. КДПУ, 1998. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4823.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Король, А. М. Вища освіта України: етапи розвитку. Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3282.

Full text
Abstract:
В історії розвитку вищої освіти Україні існує кілька умовних етапів. Перший – це заснування Греко-слов’янської Академії у м. Острог. Другий – створення Києво-Могилянської академії. Третій етап – виникнення університетів на української території, що перебувала у складі Російської та Австро-Угорській імперій. Четвертий етап – створення наприкінці 19 століття технічних, медичних, педагогічних та інших спеціалізованих вищих навчальних закладів. Наступний етап – 1917–1941 рр. У цей період реформувалися старі та створювалися нові вищи заклади освіти. Шостий етап – розвиток вищої освіти у післявоєнний період і до проголошення незалежності Україні. Сьомий етап – сучасне становлення вищої освіти, приєднування Україні до Болонського процесу, інтеграція української системи вищої освіти у загальноєвропейську.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography