Academic literature on the topic 'Освіта спеціальна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Освіта спеціальна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Освіта спеціальна"

1

БУЙНЯК, Мар’яна. "РОЗУМІННЯ СТУДЕНТАМИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 016 СПЕЦІАЛЬНА ОСВІТА СУТНОСТІ ПАРТНЕРСТВА У МАЙБУТНІЙ ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ." Acta Paedagogica Volynienses, no. 5 (December 30, 2021): 137–43. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2021.5.21.

Full text
Abstract:
У статті описано результати дослідження розуміння здобувачами вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта сутності партнерства у майбутній професійній діяльності. Обґрунтовано необхідність формування у студентів навичок партнерської взаємодії відповідно до Стандартів вищої освіти України зі спеціальності 016 Спеціальна освіта; наголошено на ролі концепції Нової української школи у формуванні професійної компетентності майбутніх корекційних педагогів. Акцентовано, що в освіті дітей з особливими освітніми потребами партнерська взаємодія є міждисциплінарною, оскільки сама освіта поєднується з лікуванням, корекційною роботою, соціальною допомогою. За результатами анкетування з’ясовано, що студенти спеціальності 016 Спеціальна освіта здебільшого розуміють сутність понять «партнерство», «педагогіка партнерства», підтримують ідею партнерської взаємодії з батьками учнів з особливими освітніми потребами та усвідомлюють важливість партнерської співпраці з учнями і колегами. Визначено особистісні якості, вміння і навички, які, на думку студентів, є важливими для успішної партнерської взаємодії з учнями та колегами. Встановлено, що майбутні фахівці недостатньо володіють вміннями і навичками, необхідними для ефективної реалізації партнерської взаємодії у закладах спеціальної та інклюзивної освіти. Доведено, що навчання у закладі вищої освіти сприяє формуванню навичок партнерської взаємодії у майбутній професійній діяльності: майже всі здобувачі вищої освіти зазначають, що повністю чи частково оволодівають ними у процесі вивчення дисциплін професійної підготовки. На підставі результатів анкетування зроблено висновок про необхідність створення системи підготовки здобувачів вищої освіти до реалізації партнерської взаємодії з різними суб’єктами освітнього процесу та позашкільних установ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шевцов, Андрій Гаррієвич, Олена Володимирівна Ласточкіна, and Наталія Валеріївна Никоненко. "ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ ТА ЗА КОРДОНОМ В УМОВАХ ЕКСТРЕННОГО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ." Information Technologies and Learning Tools 77, no. 3 (June 19, 2020): 240–61. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v77i3.3960.

Full text
Abstract:
У статті представлено аналіз особливостей провадження дистанційного навчання вчителями спеціальної освіти в Україні та за кордоном у сучасних умовах запровадження в освітніх закладах тимчасового карантину через вірусну пандемію. Для з’ясування об’єктивних труднощів, пов’язаних із використанням дистанційних освітніх технологій у закладах вищої освіти в освітньому процесі спеціальності 016 «Спеціальна освіта», було проведене онлайн анкетування викладачів та студентів на основі розробленого авторами інструментарію (сервіс webanketa.com), до якого було введено загальні та фахові запитання. В анкетуванні взяли участь 135 викладачів та 435 студентів. Дослідження довело неможливість ефективно формувати фахові практичні вміння та навички за дисциплінами практичного спрямування освітньої програми спеціальності 016 «Спеціальна освіта» існуючими засобами навчальних платформ і адекватно здійснювати оцінку якості й результатів навчання. Крім того, аналіз результатів дослідження дає можливість стверджувати, що більшість респондентів обох категорій відчувають різні види труднощів, які пов’язані з технічними недоліками існуючих систем дистанційного навчання, сервісів та засобів відео й аудіозв’язку в мережевому Інтернет-середовищі; із недостатнім рівнем підготовки до роботи з інформаційно-комунікаційними технологіями та відсутністю ефективно організованої системи надання консультативних послуг щодо користування сервісами дистанційного навчання; а також із психологічним несприйняттям учасниками освітнього процесу організації навчання лише за допомоги онлайн контактів. За результатами дослідження було зроблено висновки про неготовність вітчизняної системи освіти до ситуативного виклику негайного запровадження дистанційного навчання на всіх рівнях. Зокрема технічні характеристики відповідних систем дистанційного навчання, Інтернет-сервісів та організаційно-методичний супровід означеної форми навчання не були достатніми для екстреного її впровадження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

МИЦИК, Ганна, and Михайло ПРИШЛЯК. "ПРО ВПРОВАДЖЕННЯ ГЕЙМІФІКАЦІЇ В ПРОЦЕС НАВЧАННЯ ЗДОБУВАЧІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 016.01 СПЕЦІАЛЬНА ОСВІТА (ЛОГОПЕДІЯ)." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (April 29, 2021): 284–93. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2021-1-1-284-293.

Full text
Abstract:
У статті акцентовано увагу на ролі інформаційно-комунікаційних технологій у всіх сферах життєдіяльності людини, зокрема і у вищій освіті. Вказано на зміни, що відбуваються у ставленні нового покоління, що зростає на основі гаджетів та цифрових додатків, до навчання. Зазначено необхідність пошуку науково-педагогічними працівниками закладів вищої освіти всіх форм власності нових підходів до оптимізації освітнього процесу відповідно до потреб і особливостей сучасного покоління здобувачів. З’ясовано сутність гейміфікації, досліджено можливості використання її методів як ефективного засобу включення здобувачів до ігрової діяльності на занятті, підвищення рівня їх мотивації та успішності в навчанні. Визнано, що в цьому контексті особливої важливості набувають наукові розробки, які в тій чи іншій мірі торкалися вивчення переваг та недоліків використання ігрових методів навчання в поєднанні з вебінструментами у вищій школі. На основі результатів теоретичного аналізу напрацювань закордонних та вітчизняних колег у цій царині виокремлено компоненти гейміфікованого освітнього процесу та основні ігрові елементи, що формують механіку процесу гейміфікації. Зазначено, що досить важливим є поширення власних напрацювань, у яких висвітлюються оптимальні шляхи впровадження методів гейміфікації, а саме: в освітній процес здобувачів спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія). З урахуванням наявних власних розробок запропоновано більш ефективні способи використання цифрових засобів при викладанні окремих навчальних дисциплін, запропонованих здобувачам. Представлений перелік безкоштовних та доступних онлайн платформ і додатків для гейміфікації освітнього процесу в закладі вищої освіти. Наведені приклади використання LearningАpps, Wordwall, Baamboozle, Quizlet, Kahoot під час вивчення навчальних дисциплін здобувачами спеціальності 016.01 Спеціальна освіта (Логопедія), охарактеризований зміст такої взаємодії. Ключові слова: інформаційно-комунікаційні технології, освітній процес, гейміфікація, методи гейміфікації, онлайн додатки та платформи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бугера, Юлія, and Наталія Дідик. "ІНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЙНОГО КОМПОНЕНТУ ГОТОВНОСТІ СТУДЕНТІВ ДО РОБОТИ З ДІТЬМИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ." Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології 9(103), no. 9(103) (November 30, 2020): 3–11. http://dx.doi.org/10.24139/2312-5993/2020.09/003-011.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано сутність та значення мотиваційного компоненту готовності студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Визначено, що для розвитку мотиваційного компоненту найбільш ефективними є інтерактивні технології підготовки студентів. Описано особливості використання різних інтерактивних технологій в освітньому процесі закладів вищої освіти. Зроблено висновок про те, що інтерактивні технології наочно відтворюють майбутню професійну взаємодію і дають змогу апробувати знання здобувачів вищої освіти на практиці в максимально наближеній до практичної діяльності, інтерактивній формі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Войтович, Оксана. "ПРОБЛЕМА ЕМОЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ ВИХОВАТЕЛЯ В СПЕЦІАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ." Інноватика у вихованні, no. 14 (November 17, 2021): 306–13. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v1i14.419.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті аналізується проблема формування професійних якостей вихователя закладів спеціальної дошкільної освіти, зокрема особливості їх розвитку в процесі підготовки студентів до професійної діяльності. Здійснюється аналіз психолого-педагогічних досліджень проблеми. Подається визначення поняття емоційної стійкості педагога, аналізуються її складові та особливості їх формування; поняття емоційного вигорання та саморегуляції вихователя, а також симптоми порушень емоційної саморегуляції, наводяться чинники, які їх детермінують (негативний соціально-психологічний клімат, взаємини в колективі і з керівництвом, ставлення до об’єкта праці, наявність напруженості й конфліктів у професійному середовищі). Розглядаються засоби формування емоційної стійкості та саморегуляції в процесі підготовки здобувачів до професійної діяльності та профілактики порушень (семінари, практичні заняття з елементами тренінгу, спрямовані на ознайомлення з особливостями емоційної стійкості та професійної саморегуляції, феноменом професійного та емоційного вигоряння). Стаття презентує результати дослідження з даної проблеми, а саме визначення рівнів емоційної стійкості та саморегуляції здобувачів вищої освіти напряму спеціальна освіта та фахівців, а також напрями роботи з розвитку емоційної стійкості майбутніх вихователів закладів спеціальної освіти. Методи корекції, представлені в статті, спрямовані на підвищення рівня емоційної грамотності та самооцінки, рівня емпатії, впевненості в собі, формування мотивів домагань здобувачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Джус, О. В., Т. В. Потапчук, С. О. Покутнєва, and Н. В. Труш. "ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ МАГІСТРІВ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ДО ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ У ЗВО." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 98, no. 5 (December 1, 2020): 63–73. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2020-98-5-63-73.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню стану підготовки майбутніх магістрів спеціальної освіти до професійного самовдосконалення у ЗВО. Акцентовано увагу на тому, що таку підготовку має забезпечувати вищий заклад освіти, який сьогодні повинен відповідати не тільки індивідуальним потребам особистості щодо навчання, а й соціальним запитам. Оскільки сучасна вища освіта в Україні спрямована на забезпечення фундаментальної наукової, практичної, загальнокультурної підготовки конкурентоспроможних фахівців та формування інтелектуального потенціалу країни. Тому сучасні вимоги до освіти в Україні, необхідність запровадження нових наукових підходів і гуманістичних концепцій навчання та виховання актуалізують проблему якісного поліпшення підготовки майбутніх спеціальних педагогів та майбутніх магістрів спеціальної освіти у закладах вищої освіти. У статті наголошується, що студент стане справжнім магістром спеціальної освіти тільки тоді, як він сам працює над своєю особистістю та проявляє активність щодо оволодіння науковими знаннями і вміннями, наскільки цілеспрямовано, свідомо та наполегливо працює над розвитком у собі тих дрібниць, що формують особистість сучасного фахівця. У спеціальній педагогіці й спеціальній психології така робота має назву самовиховання і саморозвитку. У статті зазначено, що професійне самовдосконалення майбутніх магістрів спеціальної освіти пов’язане із самопошуком і самоздійсненням професійного вибору системи «спеціальний педагог» як сукупності взаємопов’язаних елементів, що сприяє розвитку нових якостей та властивостей означеної системи, та усвідомленням себе та власної значущості як спеціального педагога у професійно-педагогічному світі, який здатний взаємодіяти з іншими суспільними системами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Набока, О., and І. Татьянчикова. "СПЕЦІАЛЬНА ОСВІТА: СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ДЛЯ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ." Physical and Mathematical Education 27, no. 1 (April 26, 2021): 76–81. http://dx.doi.org/10.31110/2413-1571-2021-027-1-012.

Full text
Abstract:
Формулювання проблеми. У статті розкрито сучасні підходи до фахової підготовки фахівців для навчання дітей з особливими освітніми потребами. Зазначено, що в умовах соціально-економічних змін у суспільстві, нових поглядів на якість освіти в цілому, назріла необхідність реформування і осучаснення основних положень спеціальної освіти, що вимагає її відповідності європейським і новим Державним стандартам в Україні. Матеріали і методи. Для визначення сучасних підходів з підготовки фахівців для навчання дітей з особливими освітніми потребами у дослідження були використання теоретичні методи: аналіз, узагальнення, інтерпретація сучасної наукової та навчально-методичної літератури. Результати. Результати обґрунтовують необхідність здійснення системної, поступової та послідовної спеціальної педагогічної роботи, яка спрямована на розвиток соціальної активності, виховання життєздатності особистості через формування у неї життєвих компетентностей, що забезпечить спроможність повноцінного існування дитини з особливими освітніми потребами у соціумі. Визначено основні складові нової Концепції спеціальної освіти: інклюзивна форма навчання дітей з особливими потребами, забезпечення їхньої соціалізації, особистісно-зорієнтований та компетентнісний підходи. Основну увагу зосереджено на низці проблем, які є й досі не вирішеними і гальмують процес підготовки фахівців для навчання дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі й в інклюзивному закладі освіти. Висновки. За результатами теоретичного дослідження доведено необхідність проведення підготовки фахівців для реабілітації дітей у широкому сенсі. Висвітлено ідею незалежного життя, яка є ядром сучасної Концепції спеціальної освіти. Наголошуються, що фахівці спеціальних навчальних закладів мають відігравати важливу роль в керуванні процесом соціального розвитку своїх вихованців і досягненні ними загального рівня соціальної переконливості. Зазначено на необхідності упровадження інноваційних підходів до підготовки фахівців для навчання дітей з особливими потребами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

N.V., Nykonenko. "INFLUENCE OF US SPECIAL EDUCATION LEGISLATION IN 1975–1989 ON SPECIAL EDUCATION DEVELOPMENT." Collection of Research Papers Pedagogical sciences, no. 94 (May 6, 2021): 7–14. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2413-1865/2021-94-1.

Full text
Abstract:
The article deals with studying of social transformations in 1975-1989 and new democratic traditions caused with the US legislation on education of individuals with disabilities.The role of the period for the current special education system creation in the United States is highlighted. US federal legislation in 1975–1989 introduced the legal basis of the special education system, which finally determined the vector of its development and caused a revolution in the whole education system. Active civil movement for equal rights enabled the adoption of The Education for All Handicapped Children Act of 1975, known after the renewal as The Individuals with Disabilities Education Act of 1990. The main innovations of the adopted law in the field of US special education were ensuring free access to appropriate public education for American children with disabilities aged 3 to 21, a right to be served in the least restrictive environment, at public expense, and under public supervision; introduction of individualized educational programs, launching early intervention programs for children at risk, funding of additional educational services for students with special educational needs, etc. The law adoption guaranteed millions of students who were raised in residential institutions or did not receive appropriate educational services in regular schools a possibility to study for free in accordance with state standards with their peers.According to the amendments to this law in 1983 and 1986, the leading principle of special education has been the partnership of parents or caregivers and professionals. To intensify active parental interaction, the law provided their mandatory participation in each stage of individualized educational programs for their children, the opportunity to discuss the conditions of the child’s education and the right to sue the school in case of a controversial educational decision.Key words: history of US special education, legal regulation of US special education, periods of US special education legislation, special education in the USA, periods of special education legislation. Ухвалені Конгресом США у 1975–1989 рр. законодавчі акти запровадили правові основи системи спеціальної освіти, які остаточно визначили вектор її розвитку та спричинили революцію в системі освіти країни загалом. Зауважено роль активного руху за рівні права для всіх громадян країни в ухваленні Закону «Про освіту для всіх дітей з інвалідністю» після оновлення у 1990 р. відомого під назвою «Освіта осіб з особливими освітніми потребами». Досліджено, що головними нововведеннями галузі спеціальної освіти у США після ухвалення зазначеного закону стали забезпечення доступу американський дітей з обмеженнями життєдіяльності віком від 3 до 21 року до безкоштовної освіти належної якості у державних закладах освіти і під контролем громадськості, запровадження індивідуальних навчальних планів, програм раннього втручання для дітей групи ризику, фінансування додаткових освітніх послуг для учнів з особливими освітніми потребами тощо. Підкреслено, що після ухвалення зазначеного закону мільйони учнів, які раніше зростали в закритих спеціалізованих установах або не отримували належних освітніх послуг у загальних школах, отримали можливість безкоштовно навчатися відповідно державних стандартів разом зі своїми однолітками.Указано, що відповідно до поправок до вказаного закону 1983 та 1986 рр. провідним принципом спеціальної освіти стала партнерська взаємодія батьків або опікунів та фахівців. Наголошено, що для активізації цієї взаємодії законом передбачено обов’язкову участь членів сім’ї на кожному етапі укладання індивідуальних навчальних програм для своїх дітей, можливість обговорювати умови навчання дитини та право подавати позов на школу в разі ухвалення суперечливого рішення.Ключові слова: спеціальна освіта у США, правове врегулювання спеціальної освіти, періодизація розвитку правового забезпечення спеціальної освіти, періодизація становлення правового забезпечення спеціальної освіти США.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Середа, Ірина Валеріївна. "РЕАЛІЗАЦІЯ ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ У ПІДГОТОВЦІ ПЕДАГОГІВ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ КАРАНТИНУ." Information Technologies and Learning Tools 88, no. 2 (April 29, 2022): 239–54. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v88i2.4532.

Full text
Abstract:
Представлено результати дослідження стану реалізації змішаного навчання (ЗН) у підготовці педагогів спеціальної освіти в умовах карантину на базі Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського. Здійснено аналіз сучасного досвіду використання ЗН у практичній діяльності педагогів України та світу. Визначено умови ефективності реалізації ЗН, серед яких: технологічна готовність закладу освіти, ІК-компетентність викладачів і студентів, відповідне організаційно-методичне забезпечення освітнього процесу. Аналіз стану реалізації ЗН у підготовці педагогів спеціальності 016 Спеціальна освіта виявив його значні потенційні можливості при збалансованому поєднанні очної та дистанційної форми, а також відповідному організаційному, технологічному та методичному супроводі. Основні недоліки пов’язані з неузгодженістю аудиторних форм з проведенням занять у режимі онлайн, технічним забезпеченням та організацією ЗН, рівнем ІК-компетентності його учасників, нечіткістю критеріїв оцінювання, складністю, а подеколи й неможливістю формування в такий спосіб важливих професійних навичок, зокрема, комунікативних, соціальних тощо. Запроваджений спосіб організації та реалізації освітнього процесу в умовах карантинних обмежень не є технологією ЗН у класичному її розумінні, проте він продемонстрував гнучкість та мобільність такої форми навчання в екстрених умовах, сприяв підвищенню ІК-компетентності викладачів та студентів, дозволив дотримуватись умов дистанціювання та зменшення соціальних контактів з метою запобігання поширенню епідемії СOVID-19. Результати дослідження дозволяють розглядати змішане навчання не лише як вимушену міру, пов’язану з карантином, а, насамперед, як перспективну технологію, яка органічно вписується в освітній простір високотехнологічного суспільства, спроможна впоратись із складними викликами сьогодення та потребує подальшої розробки і впровадження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Sherman, Mychailo I., and Yaroslava B. Samchynska. "ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВА СИСТЕМА РІДКІСНИХ ТА ЗНИКАЮЧИХ ВИДІВ ТВАРИН ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ЦИФРОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ЕКОЛОГІВ." Information Technologies and Learning Tools 72, no. 4 (September 21, 2019): 121–35. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v72i4.2479.

Full text
Abstract:
Стаття розкриває основні аспекти створення інформаційно-довідкової системи навчального призначення «Little Zoo», орієнтованої на вирішення завдань комп’ютерно-інформаційної підготовки майбутніх екологів в умовах сучасної вищої освіти. На основі проведеного аналізу аналогічних веб-ресурсів сформульовано основні та додаткові вимоги до інформаційно-довідкового ресурсу про рідкісні та зникаючі види тварин, які враховують недоліки існуючих інформаційних ресурсів. Розглянуто основні етапи процесу розробки інформаційно-довідкової системи «Little Zoo». Реалізацію проекту було здійснено за допомогою мови програмування Python, фреймворка Django, графічного редактора Adobe Photoshop. Завдяки даному ресурсу користувачі зможуть провести пошук рідкісного виду тварини за однією або декількома характеристиками. У системі також передбачено можливості засвоєння студентами навчальних матеріалів шляхом сортування статей про тварин у потрібному порядку. Наведено структуру бази даних MySQL, на основі якої було розроблено інформаційно-довідкову систему, а також опис полів її основних таблиць. Представлено діаграму прецендентів щодо ролей, характерних для інформаційно-довідкової системи «Little Zoo» (адміністратор, зареєстрований користувач, незареєстрований користувач), діаграму кооперацій по додаванню статті в базу даних інформаційно-довідкової системи, діаграму послідовностей у системі, діаграму станів пошуку. Представлений опис функціоналу інформаційно-довідкової системи, який дозволяє зареєстрованим користувачам додавати власні статті, розширювати базу даних ресурсу. Застосування розробленої системи «Little Zoo» у Херсонському державному університеті при викладанні дисциплін «Інформатика та системологія», «Інформаційні технології та технічні засоби корекційного навчання» спрямовано на формування професійної компетентності студентів спеціальностей 101 «Екологія», 014 «Середня освіта (Біологія)», 016 «Спеціальна освіта» не тільки через розгляд системи теоретичних положень, методики та технології роботи з певними апаратними і програмними засобами, але насамперед через практичне використання ІТ-інструментів у професійній діяльності на рівні сучасних та перспективних вимог.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Освіта спеціальна"

1

Мороз, Людмила Василівна, and Liudmyla Vasylivna Moroz. "Розвиток комунікації дітей із розладами аутичного спектру засобами PECS." ФОП Цьома С. П, 2019. http://repository.sspu.sumy.ua/handle/123456789/7549.

Full text
Abstract:
Останніми роками у спеціальній освіті спостерігається значна активізація інтересу до проблеми аутизму. Це зумовлено постійним збільшенням виявлення означеного розладу серед дітей, науковими даними щодо природи та сутності даного порушення, а також накопиченням практичного досвіду корекційно-логопедичної роботи із означеною категорією дітей та створенням можливостей для їх прийнятного функціонування у суспільстві.
In recent years, special education has seen a significant increase in interest in autism. This is due to the constant increase in the detection of the specified disorder among children, scientific data on the nature and essence of the violation, as well as the accumulation of practical experience of corrective speech therapy with the specified category of children and creating opportunities for their acceptable functioning in society.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Широколава, А. М. "Середовищний підхід в інклюзивній освіті." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15640.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Колишкін, Олександр Володимирович, and Oleksandr Volodymyrovych Kolyshkin. "Особливості формування професійної культури майбутніх фахівців в галузі спеціальної освіти." ХГПА, 2017. http://repository.sspu.sumy.ua/handle/123456789/3999.

Full text
Abstract:
У статті обгрунтовано особливості формування професійної культури майбутніх фахівців в галузі спеціальної освіти в умовах розвитку сучасного суспільства. Процес формування професійної культури майбутніх вчителів-дефектологів передбачає розвиток їхньої комунікативної компетентності, необхідних умінь для провадження практичної діяльності, здійснення ґрунтовної теоретичної та практичної підготовки, набуття ними високого рівня естетичного виховання, розвитку широкого кола професійних умінь.
The article substantiates the peculiarities of the formation of professional culture of future specialists in the field of special education in the conditions of development of modern society. The process of forming the professional culture of future teachers-defectologists involves the development of their communicative competence, the necessary skills for conducting practical activities, the implementation of a thorough theoretical and practical training, the acquisition of a high level of aesthetic education, the development of a wide range of professional skills.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Колишкін, Олександр Володимирович, and Oleksandr Volodymyrovych Kolyshkin. "Стан та перспективи розвитку вищої спеціальної освіти в Сумському регіоні." СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2009. http://repository.sspu.sumy.ua/handle/123456789/4055.

Full text
Abstract:
У роботі розкрито сучасний стан та перспективи розвитку вищої спеціальної освіти в Сумському регіоні. Увага акцентується на залученні досвідчених фахівців до процесу викладання спеціальних дисциплін, тісній співпраці зі спеціальними (корекційними) освітніми та реабілітаційними закладами, постійному вдосконаленні навчально-методичної та наукової бази, а також розширенні ділових зв’язків з провідними педагогічними вищими навчальними закладами з метою обміну досвідом та стажування викладачів.
The current state and prospects of the development of higher special education in the Sumy region are revealed in the paper. Attention is focused on the involvement of experienced specialists in the process of teaching special disciplines, close cooperation with special (correctional) educational and rehabilitation institutions, continuous improvement of the educational and methodological and scientific base, as well as the expansion of business contacts with leading pedagogical higher educational institutions in order to exchange experience. and internships for teachers.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Воробйова, А. І. "Взаємодія математичної та спеціальної освіти як підгрунтя сучасного методичного арсеналу соціологів." Thesis, Вид-во СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18096.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Супрун, Д. М. "Теорія та практика професійної підготовки психологів в галузі спеціальної освіти." Thesis, Інститут спеціальної педагогіки АПН України, 2018. http://lib.iitta.gov.ua/712079/1/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%20%D0%A1%D1%83%D0%BF%D1%80%D1%83%D0%BD%20%D0%94.%D0%9C..pdf.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.03 – корекційна педагогіка. – Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова. – Київ, 2018. Обґрунтовано концептуальні засади теорії та практики професійної підготовки психологів, визначено їх сутність та структуру. Окреслено принципи та педагогічні умови професійної підготовки психологів у галузі спеціальної освіти. Визначено наступні компоненти досліджуваної професійної підготовки: професійно-мотиваційний, когнітивно-компетентнісний, операційно-діяльнісний, результативно-рефлексивний. Вказано, що дані структурні компоненти є взаємопов’язаними, взаємозалежними та доповнюючими один одного. Відповідно до кожного структурного компонента визначено критерії та показники рівнів їх сформованості. Ідентифіковано сучасний стан сформованості компонентів професійної підготовки психологів у галузі спеціальної освіти відповідно до функціональної системи компонентів зазначеного процесу. Розкрито теоретичну та практичну сутність новітніх тенденцій професійної підготовки психологів у вищих навчальних закладах. Науково обґрунтувано, розроблено та експериментально перевірено функціональну систему професійної підготовки психологів у галузі спеціальної освіти, розкрито педагогічні умови її реалізації та визначено її ефективність.
Scientific thesis for the doctor`s degree of pedagogical sciences, specialty 13.00.03 – correctional pedagogy. – National Pedagogical Dragomanov University. – Kiev, 2018. The conceptual principles of the theory and practice of psychologists’ professional training are substantiated, their essence and structure are determined. The following components of psychologists’professional training in the field of special education are defined in the analysis of the conceptual foundations of the content, methodological and organizational basis: professional-motivational, cognitive-competence, operational-activity, productive-reflexive. It is indicated that the given structural components are interrelated, interdependent and complementary to each other. According to each structural component, criteria and indicators of levels of their formation are defined. The present state of the formation of components of psychologists’ professional training in the field of special education according to the functional components system of the specified process is identified. The theoretical and practical essence of the latest trends of psychologists’ professional training in higher educational institutions is revealed. The functional system of psychologists’ professional training in the field of special education is scientifically substantiated, developed and experimentally checked, pedagogical conditions of its realization are revealed and its effectiveness is determined.
Диссертация на соискание ученой степени доктора педагогических наук по специальности 13.00.03 – коррекционная педагогика. – Национальный педагогический университет имени М.П. Драгоманова. – Киев, 2018. Обоснованы концептуальные основы теории и практики профессиональной подготовки психологов в сфере специального образования, определены их сущность и структура. Установлено, что ведущая идея концепции профессиональной подготовки психологов обозначенной сферы заключается во введении такой функциональной системы, внедрение которой позволило целесоответственно, методологически и образовательно-процессуально обеспечить качество и результативность учебно-воспитательного процесса в высшей школе. На основе обобщения концептуальных подходов были обозначены принципы и педагогические условия профессиональной подготовки психологов в сфере специального образования. Определены следующие компоненты профессиональной подготовки специальных психологов: профессионально-мотивационный, когнитивно-компетентностный, операционно-деятельностный, результативно-рефлексивный. Указано, что данные структурные компоненты взаимосвязаны, взаимозависимы и дополняющие друг друга. Согласно каждого структурного компонента определены критерии и показатели уровней их сформированности: профессионально-мотивационный; когнитивно-компетентностный; операционно-деятельностный; результативно-рефлексивный. На основе определенных критериев и показателей и с помощью подобранных организационных форм и методов диагностирования выделены четыре уровня сформированности указанных компонентов: высокий (инновационный), достаточный (продуктивный), средний (реконструктивный) и низкий (репродуктивный). Раскрыто теоретическую и практическую сущность новейших тенденций профессиональной подготовки психологов в высших учебных заведениях. Действенным средством формирования ключевых компетенций психолога в сфере специального образования являются педагогические технологии, которые рассматриваются как совокупность методов обучения сквозь призму релевантных признаков образовательных результатов, их действенности при определении качества высшего образования. А именно: компетентностный подход как средство модернизации профессиональной подготовки, креативно-интеллектуальный подход как условие профессионального и личностного становления психолога в сфере специального образования и трансдисциплинарность как средство в контексте профессиональной подготовки конкурентоспособного специального психолога. Научно обосновано, разработано и экспериментально проверено функциональную систему профессиональной подготовки психологов в сфере специального образования, раскрыто педагогические условия реализации и определено ее эффективность. Внедрение системы профессиональной подготовки психологов в сфере специального образования дало положительные результаты. Доказано, что внедрение разработанной системы в условиях профессиональной подготовки студентов в высших педагогических учебных заведениях и психологов в условиях последипломного образования обеспечивает эффективность системы профессиональной подготовки психологов в сфере специального образования.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Волівач, А. П., and Г. І. Хімічева. "Європейські підходи до формування компетентностей технічних спеціальностей." Thesis, Академія метрології України, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/5080.

Full text
Abstract:
Дослідження аналізу впливу інформаційних технологій на формування спеціальних компетентностей та результатів навчання (знань, умінь, навичок та здатності їх застосування) під час вивчення дисципліни «Інформаційні системи та технології», з урахуванням вимог проекту Тюнінг «Гармонізації освітніх структур у Європі», та вимог Європейських стандартів і рекомендацій вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ситнік, Анна Сергіївна, and Anna Serhiivna Sytnik. "Формування естетичної культури молодших школярів з інтелектуальними порушеннями у процесі театралізованої діяльності." Master's thesis, СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/12232.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є процес формування естетичної культури в учнів з інтелектуальними порушеннями. Предмет дослідження – зміст і методи виховання основ естетичної культури в учнів з інтелектуальними порушеннями молодшого шкільного віку у процесі театралізованої діяльності. Мета дослідження – теоретично обґрунтувати й експериментально перевірити ефективність змісту й методів формування естетичної культури молодших школярів з інтелектуальними порушеннями у процесі театралізованої діяльності в умовах закладу спеціальної освіти. Магістерська робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел. У вступі обґрунтована актуальність дослідження, визначена мета та завдання дослідження. У першому розділі висвітлено теоретичні аспекти процесу формування естетичної культури в учнів з інтелектуальними порушеннями, дано визначення основних понять, визначено виховні можливості театралізованої діяльності у формуванні естетичної культури учнів з інтелектуальними порушеннями, які закладені у механізмах створення художньо-театрального образу, у впливові на особистість комплексу видів мистецтва, у колективному характері театральної творчості. У другому розділі висвітлено організацію процесу формування естетичної культури в учнів з інтелектуальними порушеннями у процесі театралізованої діяльності, досліджено рівні сформованості естетичної культури в учнів означеної нозології, визначено педагогічні умови використання засобів театральної діяльності у формуванні ціннісних орієнтацій в учнів з інтелектуальними порушеннями. У третьому розділі обґрунтовано експериментальне дослідження ефективності використання театралізованої діяльності для формування естетичної культури в учнів з інтелектуальними порушенням, висвітлено зміст і методи процесу формування естетичної культури учнів означеної нозології в умовах закладу спеціальної освіти, які включали бесіди з елементами театралізованої діяльності, ігри-драматизації, ігри-інсценізації, ігри-змагання, театралізовані ігри. Діяльність дитячого театру була організована на засадах виховної технології, спрямованої на розвиток естетичної культури з опорою на виховні можливості самодіяльної творчості. Проведено аналіз результативності формувальної частини експерименту. У висновках узагальнено основні результати магістерського дослідження. Апробація результатів дослідження. Окремі результати дослідження доповідалися під час проведення «Круглого столу» з проблем психолого-педагогічної і соціальної реабілітації, соціально-трудової адаптації та інтеграції дітей з обмеженими можливостями здоров’я в рамках проблемної групи за темою «Формування безперешкодного середовища для життєдіяльності дітей з обмеженими можливостями здоров’я»; під час участі у VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі» (листопад 2020 р., м. Суми); під час участі у VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції студентів та молодих учених «Корекційна та інклюзивна освіта очима молодих науковців» (травень, 2021 р., м. Суми); під час участі у VІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі» (листопад 2021 р., м. Суми). Матеріали магістерського дослідження висвітлені у 2 публікаціях. Загальний обсяг роботи – 98 сторінок, з них – 72 сторінки основного тексту, 1 рисунок, 1 таблицю, 82 джерела.
The object of research is the process of forming aesthetic culture in students with intellectual disorders. The subject of research is the content and methods of raising the basics of aesthetic culture in students with intellectual violations of junior school age in the process of theatrical activity. The purpose of the study is theoretically to substantiate and experimentally check the effectiveness of the content and methods of forming aesthetic culture of junior schoolchildren with intellectual disorders in the process of theatrical activity in the conditions of special education institution. Master’s work consists of entry, three sections, conclusions and list of sources used. In the introduction, the relevance of the study is substantiated, the purpose and objectives of the study are determined. The first section highlights the theoretical aspects of the process of formation of aesthetic culture in students with intellectual disorders, given the definition of basic concepts, identified educational capabilities of theatrical activity in the formation of aesthetic culture of students with intellectual disorders that are laid down in the mechanisms of creation of artistic and theatrical images, in influencing the personality of the complex species of art, in the collective character of theatrical creativity. In the second section, the organization of the process of formation of aesthetic culture in students with intellectual disorders in the process of theatrical activity, the levels of formation of aesthetic culture in students of the identified nosology are investigated, the pedagogical conditions for the use of means of theatrical activity in the formation of value orientations in intellectual disorders are studied. In the third section, an experimental study of the effectiveness of the use of theatrical activity for the formation of aesthetic culture in students with intellectual violations is substantiated, the content and methods of the process of formation of aesthetic culture of students of the identified nosology in the conditions of special education institutions, which included conversations with elements of theatrical activity, games-dramatization, games-inscenation, game competitions, theatrical games. The activities of the children’s theater was organized on the basis of educational technology aimed at developing aesthetic culture with the support for the educational capabilities of self-evident creativity. An analysis of the effectiveness of the molding part of the experiment was carried out. The conclusions are summarized the main results of the master’s study. Approbation of research results. Separate results of research were reported during the «round table» on problems of psychological and pedagogical and social rehabilitation, social and labor adaptation and integration of children with limited health opportunities within the problem group on the topic «Formation of an unimpeded environment for the life of children with disabilities of health capabilities»; During participation in the VI International Scientific and Practical Conference «Correctional-Rehabilitation Activity: Development Strategies in the National and World Dimension» (November 2020, m. Sumy); During participation in the VII International Scientific and Practical Conference «Correctional-Rehabilitation Activity: Development Strategies in the National and World Dimension» (November 2021, m. Sumy). Masters research materials are highlighted in 2 publications. The total volume of the work is 98 pages, of which are 72 pages of the main text, 1 drawing, 1 table, 82 sources.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гриценко, Ірина Миколаївна, and Iryna Mykolaivna Hrytsenko. "Корекція психомоторної сфери дітей з інтелектульними порушеннями засобами рухової діяльності." Master's thesis, СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/12235.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є психомоторна сфера дітей з інтелектуальними порушеннями. Предмет дослідження – корекція психомоторної сфери дітей з інтелектуальними порушеннями молодшого шкільного віку у позаурочних формах фізичного виховання. Мета дослідження – теоретично обґрунтувати й експериментально перевірити ефективність процесу корекції психомоторної сфери дітей з інтелектуальними порушеннями молодшого шкільного віку засобами рухової діяльності у позаурочний час. Магістерська робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел. У вступі обґрунтована актуальність дослідження, визначена мета та завдання дослідження. У першому розділі висвітлено теоретичні аспекти розвитку психомоторної сфери дітей з інтелектуальними порушеннями, дано визначення основних понять, з’ясовано, що повнота і точність пізнання рухових дій прямо залежать від активності уваги, тобто спрямованості психічної діяльності та її зосередженості на найважливіших елементах рухів і дій, що вивчаються. У другому розділі висвітлено організацію процесу корекції психомоторної сфери дітей з інтелектуальними порушеннями в процесі фізичного виховання, визначено стан сформованості психомоторики та її компонентів у дітей з інтелектуальними порушеннями, розкрито можливості використання засобів рухової діяльності в процесі корекції психомоторної сфери у дітей з інтелектуальними порушеннями, які спрямовані на сенсорику, моторику та когнітивну сферу на уроках фізичної культури учнів означеної нозології. У третьому розділі обґрунтовано експериментальне дослідження ефективності змісту й методів процесу корекції психомоторної сфери дітей з інтелектуальними порушеннями засобами рухової діяльності, розроблено засоби і методи корекції психомоторної сфери у дітей з інтелектуальними порушеннями молодшого шкільного віку в позаурочний час у процесі рухової діяльності в умовах спеціального освітнього закладу, які передбачали комплексний розвиток сенсорних систем та когнітивних елементів в учнів означеної нозології. Запровадження зазначених засобів і методів сприяло покращенню показників розвитку когнітивної сфери, компонентів сенсорики та інтегративних показників розвитку психомоторних здібностей у дітей з інтелектуальними порушеннями, що вказувало на їх позитивний вплив на розвиток рухової сфери даних учнів в процесі рухової діяльності. Проведено аналіз результативності формувальної частини експерименту. У висновках узагальнено основні результати магістерського дослідження.
The object of research is a psychomotor sphere of children with intellectual disorders. Subject of research – correction of the psychomotor sphere of children with intellectual violations of junior school age in extracurricular forms of physical education. The purpose of the study is theoretically to substantiate and experimentally check the effectiveness of the process of correction of the psychomotor sphere of children with intellectual violations of junior school age by means of motor activity in extra-time time. Master’s work consists of entry, three sections, conclusions and list of sources used. In the introduction, the relevance of the study is substantiated, the purpose and objectives of the study are determined. In the first section, the theoretical aspects of the development of the psychomotor sphere of children with intellectual violations are highlighted, it was determined that the completeness and accuracy of the knowledge of motor actions directly depend on the activity of attention, that is, the direction of mental activity and its concentration on the most important elements of movements and actions, that is studied. In the second section, the organization of the process of correction of sphere the psychomotor of children with intellectual violations in the process of physical education is determined, the state of the formation of psychomotorics and its components in intellectual violations is determined, the possibilities of use of motor activities in the process of correction of the psychomotor sphere in children with intelligent violations of intellectual violations are determined. On the sensor, motility and cognitive sphere in the lessons of physical culture of students of the scientific nosology. In the third section, an experimental study of the effectiveness of the content and methods of the process of correction of the psychomotor sphere of children with intellectual violations of means of motor activity has been substantiated, the means and methods of correction of the psychomotor sphere in children with intellectual violations of junior school age in extra-curricular time in the process of a special educational institution are developed, which provided for the comprehensive development of sensory systems and cognitive elements in the students of the identified nosology. The introduction of these tools and methods contributed to the improvement of the indicators of the cognitive sphere, components of sensorials and integrative indicators of development of psychomotor abilities in children with intellectual violations, indicating their positive impact on the development of the motor sphere of students in the process of motor activity. An analysis of the effectiveness of the molding part of the experiment was carried out. The conclusions are summarized the main results of the master’s study. Approbation of research results. Separate results of research were reported during the «round table» on problems of psychological and pedagogical and social rehabilitation, social and labor adaptation and integration of children with limited health opportunities within the problem group on the topic «Formation of an unimpeded environment for the life of children with disabilities of health capabilities»; During participation in the VI International Scientific and Practical Conference «Correctional-Rehabilitation Activity: Development Strategies in the National and World Dimension» (November 2020, m. Sumy); During participation in the VII International Scientific and Practical Conference «Correctional-Rehabilitation Activity: Development Strategies in the National and World Dimension» (November 2021, m. Sumy). Masters research materials are highlighted in 2 publications. The total volume of the work is 107 pages, of which are 76 pages of the main text, 3 drawings, 6 tables, 85 sources.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Тішкова, Вікторія Валентинівна, and Viktoriya Valentynivna Tishkova. "Особливості застосування комп’ютерних технологій на уроках математики для учнів з інтелектуальними порушеннями." Master's thesis, СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/12231.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є процес впровадження комп’ютерних технологій для дітей з інтелектуальними порушеннями. Предмет дослідження – процес використання комп’ютерних технологій на уроках математики для дітей молодшого шкільного віку з інтелектуальними порушеннями. Мета дослідження – теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити ефективність застосування комп’ютерних технологій на уроках математики для дітей молодшого шкільного віку з інтелектуальними порушеннями в умовах освітнього закладу. Магістерська робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел. У вступі обґрунтована актуальність дослідження, визначена мета та завдання дослідження. У першому розділі висвітлено теоретичні аспекти застосування комп’ютерних технологій для учнів з інтелектуальними порушеннями, дано визначення основних понять, проаналізовано особливості розвитку математичних уявлень в учнів з інтелектуальними порушеннями молодшого шкільного віку в умовах спеціального закладу освіти. У другому розділі висвітлено організацію процесу застосування комп’ютерних технологій на уроках математики для учнів з інтелектуальними порушеннями, визначено стан сформованості математичних уявлень в учнів означеної нозології молодшого шкільного віку, розкрито напрями корекційної роботи з формування математичних уявлень у даних дітей, які забезпечують ефективність процесу організації корекційно-педагогічної роботи з даного виду навчальної діяльності. У третьому розділі обґрунтовано експериментальну перевірку ефективності комп’ютерних технологій при формуванні математичних уявлень дітей з інтелектуальними порушеннями в умовах спеціального закладу освіти, розроблено зміст процесу застосування комп’ютерних технологій на уроках математики для учнів означеної нозології, який сприяв закріпленню дітьми нового математичного матеріалу, формуванню математичних уявлень і практичних навичок. У групових формах роботи забезпечувалися сприятливі умови для розвитку комунікативної діяльності учнів, вміння взаємодіяти в специфічних шкільних видах діяльності. При проведенні занять реалізовувався диференційований підхід у навчанні, заснований на обліку психологічних особливостей дітей з інтелектуальними порушеннями при формуванні математичних уявлень. Проведено аналіз результативності формувальної частини експерименту. У висновках узагальнено основні результати магістерського дослідження. Апробація результатів дослідження. Окремі результати дослідження доповідалися під час проведення «Круглого столу» з проблем психолого-педагогічної і соціальної реабілітації, соціально-трудової адаптації та інтеграції дітей з обмеженими можливостями здоров’я в рамках проблемної групи за темою «Формування безперешкодного середовища для життєдіяльності дітей з обмеженими можливостями здоров’я»; під час участі у VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі» (листопад 2020 р., м. Суми); під час участі у VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції студентів та молодих учених «Корекційна та інклюзивна освіта очима молодих науковців» (травень, 2021 р., м. Суми); під час участі у VІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі» (листопад 2021 р., м. Суми). Матеріали магістерського дослідження висвітлені у 2 публікаціях. Загальний обсяг роботи – 102 сторінки, з них – 71 сторінка основного тексту, 4 рисунки, 3 таблиці, 85 джерел.
The object of research is the process of introducing computer technologies for children with intellectual disorders. The subject of research is the process of using computer technologies in mathematics lessons for children of junior school age with intellectual disorders. The purpose of the study is to theoretically substantiate and experimentally check the effectiveness of computer technologies in mathematics lessons for younger school-age children with intellectual violations in an educational institution. Master’s work consists of entry, three sections, conclusions and list of sources used. In the introduction, the relevance of the study is substantiated, the purpose and objectives of the study are determined. In the first section, the theoretical aspects of the use of computer technologies for students with intellectual violations are highlighted, the main concepts are analyzed, features of the development of mathematical representations in students with intellectual violations of junior school age in a special educational institution. In the second section, the organization of the process of application of computer technologies in mathematics for students with intellectual violations is determined, the state of the formation of mathematical representations in students of the identified nosology of junior school age, the directions of correction work on the formation of mathematical representations in these children, which ensure the effectiveness of the organization's processes, correctional and pedagogical work on this type of educational activity. The third section substantiates the experimental verification of the efficiency of computer technologies in the formation of mathematical representations of children with intellectual disorders in the conditions of a special educational institution, developed the content of the process of application of computer technologies in mathematics lessons for students of the scientific nosology, which contributed to the fixation of children of new mathematical material, forming mathematical representations and practical skills. In group forms of work, favorable conditions for the development of communicative activities of students, the ability to interact in specific school activities were provided. When conducting classes, a differentiated approach in training was implemented, based on the accounting of psychological characteristics of children with intellectual disorders in the formation of mathematical representations. An analysis of the effectiveness of the molding part of the experiment was carried out. The conclusions are summarized the main results of the master’s study. Approbation of research results. Separate results of research were reported during the «round table» on problems of psychological and pedagogical and social rehabilitation, social and labor adaptation and integration of children with limited health opportunities within the problem group on the topic «Formation of an unimpeded environment for the life of children with disabilities of health capabilities»; During participation in the VI International Scientific and Practical Conference «Correctional-Rehabilitation Activity: Development Strategies in the National and World Dimension» (November 2020, m. Sumy); During participation in the VII International Scientific and Practical Conference «Correctional-Rehabilitation Activity: Development Strategies in the National and World Dimension» (November 2021, m. Sumy). Masters research materials are highlighted in 2 publications. The total volume of the work is 102 pages, of which are 71 pages of the main text, 4 drawings, 3 tables, 85 sources.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Освіта спеціальна"

1

Комарова, Ірина Олександрівна. Генетика. Криворізький державний педагогічний університет, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4164.

Full text
Abstract:
У навчально-методичному посібнику узагальнені сучасні уявлення про механізми спадковості та мінливості. Теоретичне обґрунтування теми супроводжується розв’язанням задач. Наведені в посібнику завдання включають елементи проблемних ситуацій, питання для самостійного опрацювання, що допомагає сформувати у студентів систему фундаментальних знань про матеріальні та молекулярні основи спадковості, надати поняття про закономірності і механізми успадкування ознак, з’ясувати типи мінливості і причини її виникнення, виробити навички застосування сучасних методів генетичних досліджень для покращення продуктивності та стійкості рослин до хвороб на основі управління їх спадковістю та спадковою мінливістю. Наведено словник основних спеціальних термінів. Навчально-методичний посібник рекомендовано для студентів та педагогічних працівників природничих факультетів закладів освіти, які готують фахівців з галузі знань 014 Середня освіта (Біологія та здоров'я людини), а також для вчителів біології та учнів старших класів шкіл і ліцеїв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коновал, Олександр Андрійович, Тетяна Іванівна Туркот, and Артем Олександрович Соломенко. Методика розвитку критичного мислення здобувачів освіти (на прикладах вивчення спеціальної теорії відносності та електродинаміки). КДПУ, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3562.

Full text
Abstract:
У посібнику запропоновано методику розвитку критичного мислення (МРКМ) здобувачів освіти в процесі вивчення спеціальної теорії відносності й електродинаміки у закладах вищої освіти та в закладах загальної середньої освіти. Обґрунтовано теоретичну модель МРКМ. Конкретними прикладами продемонстровано дидактичні можливості використання цієї методики під час вивчення основ релятивістської механіки та електродинаміки на засадах вимог програм з фізики для профільних класів закладів загальної середньої освіти. Значну увагу приділено обґрунтуванню та поясненню суперечностей, що мають місце в електродинаміці та методиці її навчання. Окреслено способи спростування суперечностей в електродинаміці та методиці її навчання, основу яких становлять принцип фундаменталізації та критично-конструктивний аналіз електромагнітних явищ на послідовно релятивістських засадах. Моделі розв’язання задач, що пропонуються, будуть корисними як для здобувачів вищої освіти, так і для учнів закладів загальної середньої освіти. Задачі охоплюють, в основному, релятивістську кінематику. А завдання для контролю та самоконтролю знань орієнтовані на розвиток критичного мислення суб’єктів навчальної діяльності. Адресовано студентам фізичних спеціальностей педагогічних університетів, магістрантам, викладачам, слухачам закладів післядипломної педагогічної освіти, аспірантам і докторантам, які досліджують проблеми розвитку критичного мислення особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Коновал, Олександр Андрійович, А. О. Соломенко, Микола Анатолійович Слюсаренко, and Тетяна Іванівна Туркот. Критично-конструктивний підхід до вивчення спеціальної теорії відносності в профільних класах закладів загальної середньої освіти. КДПУ, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3482.

Full text
Abstract:
У посібнику обґрунтовано теоретичну модель і схарактеризовано методику розвитку критичного мислення здобувачів освіти в процесі вивчення спеціальної теорії відносності у вищій та середній школах. На конкретних прикладах розглянуто дидактичні можливості використання цієї методики під час вивчення основ релятивістської механіки на засадах вимог програм з фізики для профільних класів закладів загальної середньої освіти. Запропоновано моделі розв’язання задач, завдання для контролю та самоконтролю знань, що орієнтовані на розвиток критичного мислення суб’єктів навчальної діяльності. Посібник призначений для студентів фізичних спеціальностей університетів, викладачів закладів вищої педагогічної освіти, слухачів інститутів післядипломної педагогічної освіти, вчителів-практиків, аспірантів і докторантів, які досліджують проблеми розвитку критичного мислення особистості в теоретичному та праксеологічному аспектах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Матеріали спільної колегії міністерств вищої і середньої спеціальної освіти, народної освіти, культури, охорони здоров"я, торгівлі, комітету у справах молоді, фізкультури та спорту. Київ, 1991.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Малюга, Н. М. Мовознавство: упровадження результатів пізнання у практику сучасної школи. КПІ ДВНЗ "КНУ", 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/36.

Full text
Abstract:
Посібник укладено з урахуванням вимог, що висуваються до практики викладання базових дисциплін середньої школи. Запропоновані матеріали покликані розширити і поглибити фахову мовознавчу підготовку, виробити загальнолінгвістичну перспективу, уміння розумітися на складних дражливих питаннях функціонування мови в суспільстві, застосовувати результати мовознавчих досліджень у практиці проведення вступних уроків з української мови. Автор скеровує роботу суб’єктів навчального процесу на поглиблене опрацювання спеціальної літератури, на вивчення дискусійних питань, що має вагоме значення в успішній соціалізації учнів і випускників навчальних закладів. Для учителів загальноосвітніх шкіл і закладів нового типу, методистів інститутів післядипломної педагогічної освіти, студентів філологічних факультетів вищих навчальних закладів, учнівської молоді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Аркуша, Лариса Ігорівна, Наталія Олександрівна Федчун, Олег Вікторович Дикий, Ігор Вікторович Загородній, and Марія Олегівна Д’ячкова. Кримінологічні теорії, емпіричні дослідження та превентивні практики : навч.-метод. посібник. Одеса : Фенікс, 2021. http://dx.doi.org/10.32837/11300.16150.

Full text
Abstract:
В навчально-методичному посібнику висвітлені сучасні теоретико-методологічні тенденції кримінологічної науки, а саме: гносеологічні, онтологічні та праксеологічні аспекти теорій злочинності на сучасному етапі розвитку кримінологічної науки та з точки зору історичної ретроспективи; провідні методи, техніки та напрямки сучасних кримінологічних досліджень; стратегії протидії злочинності та шляхи впровадження превентивних заходів у практику кримінальної юстиції У посібнику наводяться скорочені тексти лекцій, плани практичних занять, завдання для самостійної роботи, перелік навчальних тем та питань для підсумкового контролю знань та вмінь. Зібрано перелік спеціальної літератури та Інтернет-ресурсів, корисних для продукування нових ідей, релевантних потребам превентивної діяльності. Розраховано для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії (денної, вечірньої та заочної форми навчання) Національного університету «Одеська юридична академія» за спеціальністю 081 «Право».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Освіта спеціальна"

1

Шемчук, Вадим. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ ІНСТИТУЦІЙ СЕКТОРУ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ ДО ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ СЛУЖБОВО-БОЙОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.02.

Full text
Abstract:
Розглянуто актуальну проблему формування прикладних професійних компетентностей майбутніх офіцерів інституцій сектору безпеки і оборони України до дій в умовах хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної небезпеки. Підсумовуючи результати моніторингу науково-методичної та спеціальної літератури (Інтернет-джерел), членами науково-дослідної групи сконструйовано та апробовано педагогічну модель, яка забезпечує формування готовності майбутніх офіцерів (на прикладі курсантів командно-штабного факультету Національної академії Національної гвардії України) до дій в екстремальних умовах (хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної небезпеки) із використанням засобів спеціальної фізичної підготовки. Відповідно до результатів емпіричного дослідження, членами науково-дослідної групи встановлено, що результати, отримані наприкінці педагогічного експерименту у досліджуваних групах, зросли відносно вихідних даних, і ці відмінності переважно є достовірні (Ег, P≤0,05). Крім цього, наприкінці дослідження, членами науково-дослідної групи встановлено, що рівень витривалості, швидкості, сили та спритності у досліджуваних курсантів Ег підвищився, на відміну від курсантів Кг про що свідчать результати заліку з навчальної дисципліни «Спеціальна фізична підготовки» (7 семестр 2020/2021 навчального року, у досліджуваних Ег – середній рівень спеціальної фізичної підготовленості складає 4,9 бали, у той час, як у курсантів Кг зазначений показник знаходиться в межах 4,6 балів). Варто зауважити, що також підвищилися якісні показники відпрацювання нормативів з бойової та спеціальної підготовки військовослужбовців НГУ, так у курсантів Ег середній бал за виконання тренувальних завдань складає 4,7 балів, у той час, як у курсантів Кг зазначений показник сягає відмітки 4,2 балів. Членами науково-дослідної групи встановлено високу ефективність засобів спеціальної фізичної підготовки, що сприяло ефективному формуванню прикладних професійних компетентностей у досліджуваних курсантів Ег. Зазначена педагогічна модель може використовуватися в системі професійної освіти офіцерів інституцій сектору безпеки і оборони України із урахуванням нормативно-правової бази, що сприятиме більш стійкому та якісному формуванню прикладних професійних компетентностей, які необхідні для виконання завдань за призначенням в умовах хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної небезпеки (екстремальних умовах).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Комар, Володимир, and Євгеній Хоролець. "ПЕРСПЕКТИВИ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ СПЕЦІАЛЬНОЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРАВООХОРОНЦІВ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.03.

Full text
Abstract:
Головною метою цієї роботи є – визначення сутності та структури формування професійних компетентностей у майбутніх офіцерів-правоохоронців із використанням засобів нумерології в системі їх спеціальної фізичної підготовки. Використання новітніх нумерологічних технологій в системі професійної освіти майбутніх офіцерів-правоохоронців Національної поліції України (НПУ) – забезпечує формування необхідних професійних компетентностей та є актуальним напрямком наукових досліджень. Не дивлячись на значну кількість робіт зазначеного напряму наукових розвідок, питанням визначення сутнісних характеристик формування професійних компетентностей у майбутніх офіцерів-правоохоронців із використанням засобів нумерології в системі їх спеціальної фізичної підготовки нами не виявлено, що потребує подальших наукових розвідок та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму дослідження. На підставі проведеного теоретико-методологічного аналізу з даної проблематики, визначені сутнісні характеристики формування професійних компетентностей у майбутніх офіцерів-правоохоронців НПУ із використанням засобів нумерології в системі їх спеціальної фізичної підготовки – особистісне утворення, яке формується шляхом акцентованого педагогічного впливу на формування у майбутніх офіцерів-правоохоронців ключових професійних компетентностей, готовності до захисту України, до виконання завдань за призначенням у різних умовах службово-бойової діяльності та забезпечує узгодження ними знань про зміст та структуру професійної діяльності із урахуванням нумерологічних особливостей індивіда та вимог цієї діяльності до рівня спеціальної фізичної підготовленості, а також психофізіологічного стану, сформованих компетентностей професійної діяльності зі сформованими та усвідомленими ними в процесі розвитку можливостями та потребами, а також структуру такої готовності за мотиваційним, функціональним, прикладним, та стресостійким компонентами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ільченко, Сергій, and Микола Маєвський. "ПРОГРАМА ВИВЧЕННЯ ВАРІАТИНОГО МОДУЛЯ «КОЗАЦЬКИЙ ДВОБІЙ» ДЛЯ УЧНІВ ТА УЧЕНИЦЬ 5-6 КЛАСІВ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.07.

Full text
Abstract:
Розглянуто актуальну проблему удосконалення системи фізичної культури учнів та учениць 5-6 класів Нової української школи. Відповідно до результатів аналізу науково-методичної, спеціальної та довідкової літератури (1 етап дослідження), встановлено, що питанням проєктної діяльності у напрямі розроблення спеціалізованих програм вивчення варіативних модулів учнями та ученицями 5-6 класів з національних одноборств (складової модельної навчальної програми «Фізична культура» для закладів загальної середньої освіти Нової української школи) – присвячено недостатню кількість науково-методичних праць, що потребує подальших наукових досліджень та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму наукової розвідки. Головною метою дослідження є – розроблення програми вивчення варіативного модуля «Козацький двобій» (складової модельної навчальної програми «Фізична культура, 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти) Нової української школи. В процесі дослідно-аналітичної роботи були використані наступні методи (на теоретичному рівні): аксіоматичні, ідеалізації, історичні і логічні, сходження від конкретного, формалізації тощо. Крім цього було використано власний досвід організації системи багаторічної підготовки спортсменів, які спеціалізуються в одноборствах. В процесі подальшої дослідно-аналітичної роботи (2 етап дослідження) розроблено проєкт варіативного модуля «Козацький двобій» для учнів та учениць 5-6 класів Нової української школи. Зазначений вище варіативний модуль передбачає: визначення очікуваних результатів навчання; рекомендації щодо пропонованого змісту навчального предмету, а також визначення основних (рекомендованих) видів навчальної діяльності учнів та учениць досліджуваної категорії. У динаміці 3 етапу дослідження членами науково-дослідної групи розроблено «Програму вивчення варіативного модуля «Козацький двобій» для учнів та учениць 5-6 класів НУШ». Запропонована членами науково-дослідної групи експериментальна програма складається із трьох основних етапів: базового, основного та констатувального і передбачає опанування учнями та ученицями (5-6 класів) основами техніко-тактичної майстерності «Козацького двобою» упродовж 30 уроків (30 академічних год.). Нами очікується, що систематичні заняття учнів та учениць 5-6 класів відповідно до запропонованої експериментальної програми (в системі фізичної культури НУШ) – сприятиме: їхньому всебічному фізичному та гармонічного розвитку; формуванню прикладних навичок самозахисту, а також впевненості у власних силах тощо. Домінантною складовою експериментальної програми є формування в учнів та учениць зазначеної вище вікової групи відчуття патріотизму, гідності та відданості Україні (формування національної ідентичності), що забезпечить у майбутньому створення резерву надійних та всебічно розвинутих захисників та захисниць України. Перспективи подальших досліджень у обраному напрямі наукової розвідки передбачають апробацію експериментальної «Програми вивчення варіативного модуля «Козацький двобій» для учнів та учениць 5-6 класів НУШ».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Освіта спеціальна"

1

Ковшар, О. В., and К. Є. Суятинової, eds. Дошкільна освіта: проблеми, пошуки, інновації: збірник наукових і навчально-методичних праць. КДПУ, May 2022. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6093.

Full text
Abstract:
У збірнику представлено наукові і навчально-методичні статті викладачів КДПУ та педагогів закладів дошкільної освіти м. Кривого Рогу з актуальних питань дошкільної освіти; представлені результати наукових досліджень з проблем виховання та розвитку дітей дошкільного віку. Матеріали розраховано на викладачів закладів вищої освіти, керівників і педагогів закладів дошкільної освіти, здобувачів освіти, які навчаються за спеціальністю «Дошкільна освіта», «Спеціальна освіта».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коломоєць, Таміла Григорівна. Формування системи спеціальної освіти для дітей з особливими потребами в Україні. КДПУ, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/642.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто специфіку формування системи спеціальної освіти в сучасних умовах суспільних трансформацій. Подано авторський підхід до формування системи спеціальної освіти. Систему спеціальної освіти поділено на чотири блоки: лікувальний, корекційний, реабілітаційний, абілітаційний. Окремо розглянуто корекційно-розвиткову освіту, як складову системи спеціальної освіти. Визначено напрямки подальших досліджень в плані оцінки соціальної адаптації та соціалізації дітей з особливими потребами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Коломоєць, Таміла Григорівна. Модель соціалізації дошкільників з особливими потребами у системі спеціальної освіти. Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1916.

Full text
Abstract:
У статті доведена актуальність соціалізації дітей з особливими потребами ще на етапі дошкільного віку. Здійснено критичний аналіз наукових праць з питань сутності соціалізації. Обґрунтовано відсутність єдиної думки на вказане поняття та узагальнено основні наукові погляди з цього питання. Сформовано основні завдання спеціальних закладів освіти, що дозволять покращити процес соціалізації дітей з особливими потребами. Доведено суб’єктно-суб’єктний характер взаємовідносин працівника спеціального закладу освіти з його вихованцями. Побудовано модель такої взаємодії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Серьогіна, І. Ю. Методичні рекомендації до практикуму з дисципліни «Обладнання підприємств громадського харчування» для студентів напряму підготовки 014 «Середня освіта. Технологічна освіта». КДПУ, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4252.

Full text
Abstract:
Методичні рекомендації «Обладнання підприємств громадського харчування» спрямовано на: формування у студентів інтересу до вивчення спеціальних дисциплін, установки на необхідність оволодіння знаннями, вміннями і навичками практичної діяльності; формування уявлення про структуру, зміст, специфіку діяльності вчителя технології;ознайомлення з формами аудиторної, поза аудиторної навчальної діяльності та самостійної роботи студентів;оволодіння студентами знаннями та вміннями організації самоосвіти та самовиховання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Крамаренко, Т. Г. Робототехніка як напрямок STEM-освіти та її зв'язок з математикою. КДПУ, МДЦ «ЛМКП», June 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2310.

Full text
Abstract:
STEM-освіта забезпечує включення в освітній процес спеціально організованої діяльності учнів. Цей механізм компетентнісного підходу добре моделюється впровадженням курсу робототехніки в освітній процес. У статті описується, як завдяки запровадженню міжпредметного курсу робототехніки можна підвищити рівень сформованості математичних компетентностей школярів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Карпюк, В. А. Компетентнісний підхід як визначальний орієнтир змісту вищої освіти. Херсонський державний університет, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2205.

Full text
Abstract:
У статті розкривається сутність визначних категорій компетентнісного підходу, а саме понять компетенція та компетентність. Висвітлюється одна з найголовніших особливостей компетентнісного підходу, яка полягає в комплексному оволодінні студентом знаннями й уміннями. Виокремлено елементи інтеграції навчально-пізнавальної та самоосвітньої діяльності студентів на засадах компетентнісного підходу, які структуровано та систематизовано в контексті певних спеціальних компетенцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дікунова, О. А. Діалогічна взаємодія бібліотечних фахівців та користувачів бібліотеки вищого навчального закладу як чинник підвищення якості освіти. Львівский національний університет імені І. Франка, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/908.

Full text
Abstract:
Розглянуто основні засади взаємодії бібліотечних працівників (бібліотекарів, бібліографів) із користувачами бібліотек. Наголошено, що в сучасних умовах особливо важливу роль відіграє вміння бібліотекаря правильно спілкуватися з користувачем, аби повідомити чи полегшити йому доступ до необхідної інформації; рекомендовано проводити спеціальні тренінги для бібліотекарів з підвищення культури спілкування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Коломоєць, Таміла Григорівна. До проблеми соціалізації дітей з особливими освітніми потребами в дошкільних навчальних закладах освіти України. НДУ ім. М. Гоголя, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/641.

Full text
Abstract:
У статті досліджується проблема соціалізації дітей з особливими освітніми потребами в умовах сучасного українського освітнього простору і суспільства загалом. Окреслюється коло проблем, яке варто вирішувати в системі дошкільної спеціальної освіти, як першої освітньої ланки. Пропонуються ефективні шляхи підвищення рівня професіоналізму фахівців, формування нових взаємовідносин між педагогами та вихованцями та запровадження нових форм залучення батьків до корекційно-розвиткової роботи з неповносправними дітьми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Скрипник, Л. М. Здоров’язбережувальні технології як необхідна складова у підготовці майбутніх кваліфікованих фахівців у закладах професійної освіти. [б. в.], 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4531.

Full text
Abstract:
У статті розкриті питання змісту і сутності здоров’язбережувальних технологій, шляхи і напрями їх використання у системі підготовки майбутніх кваліфікованих фахівців у закладах професійної освіти. Визначені можливості таких провідних здоров’язбережувальних технологій, як технології для створення безпечних умов перебування, навчання та праці в закладі освіти, задля вирішення завдань раціональної організації виховного процесу, щодо встановлення відповідності навчального і фізичного навантаження реальним можливостям учня, а також оздоровчих технологій. Наведено комплекс заходів, спрямованих на формування спеціальних знань, умінь і навичок із здоров’язбереження учнів закладів професійної освіти та усвідомлення ними здорового способу життя як цінності учнівського колективу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дороніна, Т. О. Військова підготовка учнівської молоді у Другій Речі Посполитій у 1920-х рр. на території західноукраїнських земель. КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2996.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто історичні та педагогічні аспекти проблеми розвитку військової підготовки учнівської молоді у Другій Речі Посполитій у 20-ті роки ХХ століття на території західноукраїнських земель. Аналізуються погляди сучасних вітчизняних та польських науковців з дослідженої проблематики та виділяються недоліки проблемно-тематичного підходу у працях польських науковців. У статті висвітлено деякі методи та форми військової підготовки учнівської молоді, зокрема табори військової підготовки, створені польськими парамілітарними організаціями, що функціонували на території західноукраїнських земель. Показано роль співпраці та координації діяльності між Міністерством військових справ та Міністерством віросповідань і публічної освіти у процесі військової підготовки учнівської молоді. Схарактеризовано особливості деяких напрямків військової підготовки учнівської молоді в діяльності польських закладів середньої освіти та польських громадських парамілітарних організацій, які розподілено на дві основні групи. Продемонстровано позитивний історико-педагогічний досвід військової підготовки молоді польських парамілітарних організацій та можливості його використання у процесі реформування сучасної військово-патріотичної роботи з учнівською молоддю. У процесі дослідження враховано особливості територіальних меж дослідження – західноукраїнські землі (Східна Галичина та Західна Волинь), що перебували під окупацією Другої Речі Посполитої у міжвоєнний період. Автор дійшла висновку, що у ході військової підготовки польська учнівська молодь здобула глибокі знання у галузі військової справи, спеціальні уміння та навички, що допомогли пристосуватися до складних оточуючих умов життя в ході Другої світової війни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography