Academic literature on the topic 'Оптимізація систем'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Оптимізація систем.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Оптимізація систем"

1

Завгородній, Олексій, Дмитро Левкін, Олександр Макаров, and Артур Левкін. "МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ КОНТРОЛІНГУ І МОНІТОРИНГУ В ЕНЕРГЕТИЧНОМУ МЕНЕЖМЕНТІ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ." MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, no. 1 (April 28, 2022): 5–8. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2022-69-1-1.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розробці математичних моделей і вдосконаленню чисельних методів за рахунок збільшення деталізації модельованих систем для здійснення оптимізації технологічних процесів в умовах невизначеності. Характерною особливістю досліджень є поділ математичних моделей на розрахункові і прикладні оптимізаційні. За рахунок збільшення ітерацій з побудови і розв’язання крайових задач, які лежать в основі розрахункових математичних моделей, досягається збільшення точності реалізації основної оптимізаційної задачі підвищення якості технологічного процесу зварювання листового металу. У зв’язку зі специфічними особливостями досліджуваного процесу для доказу умов коректності крайових задач автори пропонують використати теорію диференціальних операторів в просторі узагальнених функцій. Основним завданням, яке поставлене в статті, є забезпечити моніторинг і контролінг в енергетичному менежменті для збільшення точності і швидкості реалізації технологічного процесу зварювання металу. Запропоновано методологічний підхід для розрахунку температури дії, оптимізації часу та енергетичних витрат. В його основу входять крайові задачі диференціальних рівнянь теплопровідності і наближені методи здійснення оптимізації. Оптимізація управляючих параметрів здійснена кроковим методом по вузлам рівномірної сітки. Для розрахунку відсотка пошкодження листового металу використали відношення об’єму пошкодженого матеріалу до об’єму всього матеріалу. Оптимізація часу та енергії термічної дії здійснюється до поки не буде досягнута задана точність оптимізації параметрів або не буде вичерпаний час, відведений на оптимізацію. На думку авторів статті, результати досліджень можливо використати для прогнозування і контролю можливих ризиків при розв’язанні багатьох прикладних задач економіко-математичного моделювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Moskalenko, А., G. Sokol, N. Rvachova, Y. Hlukhovets, В. Varych, and T. Buriak. "ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВА СИСТЕМА СЕРВІСНОГО ЦЕНТРУ З РЕМОНТУ ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ ЗАСОБАМИ С++/QT." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, no. 50 (September 12, 2018): 129–34. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.4.129.

Full text
Abstract:
Предметом дослідження є процес розробки інформаційно-довідкових систем. Мета - підвищення рівня підготовки та оптимізація процесу роботи працівників сервісних центрів з ремонту обчислювальної техніки, шляхом впровадження запропонованої інформаційно-довідкової системи з допоміжними матеріалами для роботи. Результати досліджень. В роботі розглянуті питання використання інформаційно-довідкової системи з метою підвищення рівня підготовки та оптимізація процесу роботи працівників сервісних центрів з ремонту обчислювальної техніки. Запропоновано структуру, інтерфейс користувача та розроблене програмне забезпечення інформаційно-довідкової системи сервісного центру з ремонту обчислювальної техніки засобами С++/Qt. Висновки та область застосування результатів досліджень. розроблено інформаційно-довідкову систему сервісного центру з ремонту обчислювальної техніки засобами С++/Qt. Впровадження даної системи дозволить підвищити рівень підготовки та оптимізувати процес роботи працівників сервісних центрів з ремонту обчислювальної техніки. Подальші дослідження будуть спрямовані на розробку та реалізацію в системі технологічних карт з ремонту та обслуговування засобів обчислювальної техніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кійко, С. Г. "Предиктивна адаптація при управлінні портфелем проектів енергозбереження на металургійному підприємстві." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 4(41), (October 25, 2020): 133–44. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2020.41.16.

Full text
Abstract:
Сьогодні для авіабудування ПрАТ «Дніпроспецсталь» виплавляє більше ста марок сталей і сплавів з особливими експлуатаційними властивостями. Подальший розвиток підприємства та забезпечення конкурентоспроможності цієї та іншої продукції пов’язано з управлінням портфелем енергозберігаючих проектів, спрямованих на виконання таких завдань, як оптимізація енергетичного балансу, мінімізація споживання енергоресурсів, оптимізація енергоефективності та ін. Запропоновано нову методологію управління портфелями проектів енергозбереження на металургійних підприємствах, яка формує парадигму предиктивної адаптації, що базується на взаємопов'язаних адаптивних системах планування, моніторингу і управління змінами та дозволяє на основі прогнозування енергоспоживання для складних технологічних процесів і виробництв, а також моделювання і оцінки якості паливно-енергетичного балансу, в умовах обмеженості ресурсів і ризиків здійснювати формування і відбір для реалізації проектів енергозбереження при узгодженні пріоритетів бізнес-стратегії і стратегії енергоефективності металургійного підприємства. Сформульовано основні вимоги до організації системи планування і управління портфелем проектів енергозбереження на металургійному підприємстві. Представлена структурна схема комп'ютерної системи планування і управління портфелем проектів енергозбереження на ПрАТ «Дніпроспецсталь». Ядром виступає корпоративна інформаційна система управління на базі SAP ERP (ECC 6.0). Для отримання точної та оперативної інформації про постачання і витрати енергоресурсів використовується кілька програмно-апаратних комплексів систем обліку, а саме, автоматизована система комерційного обліку енергоресурсів підприємства, автоматизована система технічного обліку електроенергії, автоматизована система обліку і балансу паливно-енергетичних ресурсів та інші. Розроблена система процесів енергозбереження повинна вбудовуватися в систему процесів підприємства, відповідати стратегічним цілям підприємства і особливостям виробничого процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Bojko, T. Gh, M. V. Ruda, M. M. Paslavskyi, S. O. Sokolov, S. V. Petrenko, and S. I. Skakovskiy. "Кібернетична природа складних ландшафтних комплексів та супра-оптимізація механізмів самовідновлення та самозбереження." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 5 (May 30, 2019): 134–40. http://dx.doi.org/10.15421/40290527.

Full text
Abstract:
Описано кібернетичну сутність і методи керування екологічними процесами в екосистемі, що визначають її прагнення до самозбереження і самовдосконалення, а отже, неможливі без самовідтворення і самовідновлення. Опрацьовано системно-організаційні зв'язки у природі та охарактеризовано біосферу як географічну, термодинамічну, хімічну, біотичну та кібернетичну систему. На основі аналізу вітчизняних і зарубіжних літературних джерел визначено особливості самоорганізації, самозбереження і саморегуляції біотичних систем, розкрито механізми саморегуляції екосистем, що дало змогу підійти до обґрунтування складного ландшафтного комплексу (СЛК), як системи. Системність – це загальна властивість об'єктивно існуючої єдності СЛК, їх структурованості та взаємозв'язку. Основну регуляторну функцію, яка забезпечує стійкість і надійність екосистеми, тобто її гомеостазис і гомеорезис, виконує зворотний зв'язок, в основі якого знаходяться внутрішні процеси, внутрішньосистемні зв'язки і відносини (трофічні, інформаційні та ін.), особливо зворотні зв'язки як дія у відповідь одного із внутрішніх компонентів на сильний вплив на нього з боку іншого компонента. Ієрархічність будови біосфери зумовлює й ієрархічність систем регуляції рівноваги (гомеостазу) її ландшафтних комплексів, компартментів, підсистем та ярусів. Саме ієрархічність просторово-часових характеристик живої матерії дає змогу змоделювати в просторі і часі весь спектр процесів, що забезпечують адаптацію біологічних систем. Вихідні специфічні змінні компартментів формують, з одного боку, деяку сумарну специфічну змінну об'єкта (супра-контуру), а з іншого – є входами для блоку обчислення його цільової функції, вихід якого є визначальним для організації адаптивної поведінки кожного з компартментів. Отже, схема ієрархічної оптимізації притаманна для організації насамперед природних систем (за цільовими критеріями енергоструктурного характеру). Визначивши процес "супра-оптимізації" як процес безперервної еволюції супра-систем, виділено фундаментальні особливості такого процесу, чітко сформульовано завдання функціональної організації СЛК, а також визначено яруси і зв'язки супра-контуру компартменту. Запропонована концептуальна схема може бути використана як базова модель під час постановки і вирішення найрізноманітніших проблем, що супроводжують надійність біологічної системи, зокрема – модель механізму реалізації процесів адаптації та еволюції СЛК.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Детлінг, Вольдемар Степанович. "Вибір параметрів адаптивних систем обробки експериментальних даних." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 20 (November 23, 2012): 41–51. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.20.2012.30701.

Full text
Abstract:
Оптимізація адаптивної системи обробки експериментальних даних зводиться до отримання аналітичної залежності для цільових функцій вимірювання, наприклад, для похибок вимірювань; знаходження співвідношень параметрів адаптивних систем при вирішення задач оптимізації; ухвалення рішення по одному з вибраних критеріїв. Для оцінки ефективності адаптивної системи необхідно передбачити сумісний аналіз ефекту від іі застосування при виконанні сукупності умов, що реалізовують прийняті принципи, і витрат різного роду на його досягнення. Для автоматизованих систем обробки експериментальних даних необхідно в алгоритми і апаратну частину закладати можливості адаптації по швидкості обробки, підвищенню точності та ін. Користувачам повинна бути надана можливість зміни взаємодії з системою в залежності як від параметрів вхідних даних, що підлягають обробці за фіксованими або змінними програмами, так і від стану бази даних по конкретній наочній області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сагун, Є. C. "Мультикритеріальна оптимізація як підхід до планування завантаження повітряного судна." Системи озброєння і військова техніка, no. 3(63), (September 30, 2020): 85–89. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.63.12.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена висвітленню особливостей використання методу мультикритеріальної оптимізації та аналізу припущень перед створенням алгоритму планування та оптимізації завантаження повітряного судна. Використовується комбінація з декількох раніше вивчених методів для створення нової моделі оптимізації, яка складається з математичної моделі та евристичних тверджень на базі експертних систем. Така система надасть можливість сформувати нові критерії, за якими слід в подальшому організовувати та оформлювати вантажну документацію, запобігаючи впливу сформованих вільних місць у вантажному відсіку на проміжних відрізках маршруту слідування повітряного судна. Було визначено, що задля реалізації мультикритеріального підходу до вирішення проблеми планування та оптимізації завантаження повітряного судна та прийняття рішень, заснованих на альтернативах, необхідно подальше впровадження алгоритму оптимізації в експертну систему, орієнтовану на правилах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гайдай, Г. Ю., and А. Ю. Грєшнов. "АВТОМАТИЗОВАНА КОМП’ЮТЕРНА СИСТЕМА ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У ДИСТАНЦІЙНОМУ ФОРМАТІ." Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, no. 1 (April 8, 2022): 3–11. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.1.1.

Full text
Abstract:
У статті розроблено автоматизовану комп’ютерну систему для проведення експериментальних досліджень у дистанційному форматі, яка дає змогу реалізувати алгоритм проведення багатьох лабораторних досліджень у віддаленому режимі в умовах карантину та поза ним під повним контролем викладача. Виконано порівняльний аналіз наявних систем для проведення дистанційних експериментальних досліджень. Представлено структурні схеми вебдодатку, бази даних та автоматизованої системи загалом. Розроблено програмне забезпечення у вигляді вебдодатку, який контролює автоматизовану систему. Представлено налаштування програм віддаленого адміністрування на робочих станціях. Автоматизовану систему призначено для підвищення зручності та якості проведення експериментальних досліджень у дистанційному форматі студентами й науковими діячами, а також для автоматизації процесу отримання даних і дистанційного підключення до електронних обчислювальних машин у ході проведення експериментальних досліджень. Систему створено з метою, по-перше, автоматизації та підвищення зручності виконання дистанційних експериментальних досліджень; по-друге, створення вебдодатку, який буде давати змогу зручно підключатися до робочої станції, контролювати її та запобігати несанкціонованому доступу до системи; по-третє, забезпечення дистанційного отримання даних та інформації про проведення експериментальних досліджень. У результаті створення системи було поліпшено значення таких показників, як зручність проведення експериментальних досліджень, економія часу, що витрачається на проведення досліджень, та кількість одночасних користувачів системи. Розроблено архітектуру системи, вебдодатку та бази даних. Система будується навколо вебдодатку та програм для віддаленого адміністрування. Вебдодаток побудовано за архітектурою MVC. Серверну частину програми написано мовою програмування PHP та SQL, а клієнтську частину – мовами HTML, CSS (Bootstrap), JavaScript (JQuery). База даних керується системою управління базою даних MySQL. Як програми віддаленого адміністрування в системі використовуються Microsoft RDP та TeamViewer. Розроблено основний вебдодаток та описано налаштування програм віддаленого адміністрування Microsoft RDP і TeamViewer на робочих станціях. Розроблення вебдодатку організовано у два етапи: спочатку розроблено клієнтську частину, а потім серверну. Основну увагу приділено кібербезпеці та обліку подій у вебдодатку. Основною функцією системи є оптимізація наукової діяльності та навчального процесу шляхом надання можливості проведення досліджень у дистанційному форматі. Для підвищення надійності системи використовуються дві програми віддаленого адміністрування, а також ведеться облік подій системи. Результатом використання розробленої системи є підвищення якості результатів досліджень і навчального процесу, а також оптимізація процесів обслуговування системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Denisov, Yuri, Oleg Shapovalov, Oleg Sereda, and Yevhenii Kuts. "ОПТИМІЗАЦІЯ ЕНЕРГОДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ У СИСТЕМІ КЕРУВАННЯ ПРИВОДОМ СТАБІЛІЗАЦІЇ ПОЛЬОТУ БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТА." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, no. 3(13) (2018): 187–95. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-3(13)-187-195.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. З огляду на зростання ролі безпілотних літальних апаратів у народному господарстві й у військовій сфері проблема підвищення їхньої енергоефективності та якості управління є актуальною. Постановка проблеми. Через обмежений енергетичний ресурс безпілотного літального апарата (БПЛА) є необхідність збільшення тривалості його польоту за рахунок якісного управління процесом енергоспоживання від акумулятора обмеженої ємності. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Аналіз останніх публікацій за рішенням поставленої проблеми свідчить про те, що питання підвищення енергоефективності БПЛА практично не обговорюються. Наявні публікації переважно присвячені побудові їх систем управління. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. У роботах, присвячених зазначеній проблемі, питання підвищення енергоефективності систем управління БПЛА за рахунок забезпечення високої якості їхніх динамічних процесів не досліджуються. Постановка завдання. При обмеженій ємності акумулятора необхідно підвищити тривалість польоту БПЛА за рахунок зниження перерегулювання і тривалості перехідних процесів у системах його електроприводів. Виклад основного матеріалу. Для вирішення поставленої проблеми запропоновано систему електроприводів БПЛА виконувати на основі трьох контурів. Внутрішнім контуром є контур струму з оптимальним за швидкодією і без перерегулювання перехідним процесом. Він підпорядкований контуру швидкості, де структура й параметри регулятора синтезовані їх критерієм швидкодії. Головним контуром є контур кута крила БПЛА з оптимальною швидкодією. Висновки відповідно до статті. Запропоноване рішення структури системи електроприводу БПЛА дає змогу значно підвищити автономність його польоту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Stadnik, A. "Оптимізація структури захисних лісових насаджень та їх систем в агроландшафтах України." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 16 (May 31, 2018): 70–80. http://dx.doi.org/10.15421/411808.

Full text
Abstract:
Розглянуто категорії і системи захисних лісових насаджень у лісомеліоративних районах України, головні деревні породи для створення ефективних захисних лісових насаджень та особливості їх росту і розвитку. Обґрунтовано шляхи створення оптимізованих систем захисних лісових насаджень, природоохоронні та екологічні пріоритети в агролісових екосистемах. У концептуальному плані оптимізована система захисних лісових насаджень різного цільового призначення має ґрунтуватися на ландшафтно-екологічних основах і забезпечувати формування стійкого агролісового ландшафту, в якому стабілізуватиметься екологічний стан, збережеться природно-ресурсний потенціал території, створяться оптимальні умови для росту, розвитку і продуктивності сільськогосподарських культур. Запропоновано типологічний підхід до створення оптимізованих систем полезахисних лісових насаджень і раціональне використання фіторізноманіття деревних та кущових порід, рекомендовано асортимент деревних рослин, а також типи лісових культур для різних лісорослинних умов. Встановлено оптимальне співвідношення захисних лісових насаджень та інших категорій земель в агроландшафтах Бузько-Дніпровського лісомеліоративного району. Результати проведених досліджень можуть бути використані для створення оптимізованих захисних лісових насаджень різного цільового призначення. Збільшення полезахисної лісистості дасть можливість формувати та покращити національну екологічну мережу України, сприяти відтворенню природних екосистем та охороні агроландшафтів, успішному соціально-економічному розвитку держави. Крім того, зменшаться загрози деградації земель, створяться сприятливі умови для ведення сільського господарства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дзінько, Ростислав Ігорович. "Методи захисту інформації від підміни джерела на веб сайтах." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 16 (December 15, 2010): 16–22. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.16.2010.33750.

Full text
Abstract:
Розглядається проблема вибору технології для розробки web-систем різного рівня складності. Оптимізація вибору технології розробки в залежності від властивостей, якими повинна володіти система, що розробляється. Запобігання надлишковим витратам матеріальних ресурсів. Мінімізація вимог до апаратного забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Оптимізація систем"

1

Шевчук, Ілля Михайлович. "Оптимізація системи захисту комп’ютерних систем з використанням методів багатокритеріальної оптимізації." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9586.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Доценко, Сергій Іванович. "Оптимізація систем масового обслуговування." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, Міністерство освіти України. КУ ім. Т.Г.Шевченка, 1994.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Карпуша, М. В. "Оптимізація слабоформалізованих систем в економіці." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4217.

Full text
Abstract:
Керівник: Назаренко О.М.
Останнім часом багато уваги приділяється математичному моделюванню слабоформалізованих систем, до яких відносяться і економічні системи. Побудова моделей таких систем є актуальною проблемою, для вирішення якої необхідно подолати ряд перепон технічного характеру, пов’язаних з можливістю застосування математичних методів. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4217
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Власов, Максим Дмитрович. "Оптимізація конфігурацій розподілених інформаційних систем." Master's thesis, Київ, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/27757.

Full text
Abstract:
Дана магістерська дисертація присвячена проблемі оптимізації конфігурацій розподілених інформаційних систем. Складається з завдання (2 сторінки), пояснювальної записки (66 сторінок), 1 додатку з прототипом системи (13 сторінок). Кількість ілюстрацій - 19, кількість таблиць - 2, кількість джерел посилань - 49. Предметом дослідження постають підходи та методи для знаходження комбінацій складових системи що найліпше відповідають заданим критеріям. Актуальність теми. У сучасних умовах наявна ціла серія сервісів для підняття найпростіших рішень, однак навіть в рамках одного провайдера можуть бути різні способи запуску одного і того ж з абсолютно різними підходами. Принаймні, ці підходи описані. Як же будувати складні системи, з яких цеглинок відштовхуватись - наразі це питання є невизначеним і кожен підходить до його вирішення відштовхуючись від наявного досвіду і знань, а не від загальноприйнятих стандартів чи об'єктивно найоптимальніших рішень для цього продукту в даний проміжок часу. Метою дисертації є надання ефективного способу пошуку оптимальної конфігурації кінцевої системи вже на самих початках розробки. Для досягнення цієї мети було проаналізувано основні складові розподіленої інформаційної системи, досліджено стан наявних рішень з оптимізації її конфігурацій, виявлено їх сильні та слабкі сторони, сформовано вимоги до нової системи, проаналізовано існуючі алгоритми оптимізації і мінімізації покриття, вибрано підходящі і спроектовано систему що відповідає цим вимогам. Запропонований спосіб реалізації оптимізації РІС наразі не має жодних аналогів i дозволяє кардинально збільшити швидкість розробки прототипів систем з використанням усіх новітніх можливостей i оптимізацій, що в свою чергу дозволяє використовувати найліпші практики людям, що не мають відповідних знань, а також коригувати рішення професіоналів, вказуючи на недоліки у їх системі. Проміжні результати даної магістерської дисертації було опубліковано у «SAIT 2018» 1 «ICSFTI 2019».
This master's dissertation is devoted to the problem of optimization of configurations of distributed information systems. The subject of the study is the approaches and methods for finding combinations of system components that best fit the specified criteria. Actuality of theme. In modern conditions, there is а whole series of services available to raise the simplest solutions, but even within а single provider there may be different ways of launching the same with completely different approaches. At the very least, these approaches are described. How to build sophisticated systems, from which the bricks to crawl -this question is uncertain at the moment and everyone approaches its solution based on existing experience and knowledge, and not from generally accepted standards or objectively the most optimal solutions for this product at this time. The purpose of the dissertation is to provide an effective way to find the optimal configuration of the final system at the very beginnings of development. To achieve this goal, the main components of the distributed information system were analyzed, the status of existing solutions was optimized for optimization of its configurations, their strengths and weaknesses were identified, requirements for the new system were formed, existing algorithms f or optimization and minimization of coverage were analyzed, suitable and designed system corresponding to it requirements. The proposed method of implementation of optimization DIS currently has no analogues and can dramatically increase the speed of development of prototype systems with the use of all the latest features and optimizations, which in turn allows the best practices to people who do not have the relevant knowledge, as well as adjust the decisions of professionals, pointing to shortcomings in their system. The intermediate results of this master's thesis were published in 'SAIT 2018' and 'ICSFTI 2019'.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Назаренко, Олександр Максимович, Александр Максимович Назаренко, Oleksandr Maksymovych Nazarenko, and М. В. Карпуша. "Лінійно-квадратична оптимізація макроекономічних систем." Thesis, Вид-во СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6395.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Вергунова, І. М. "Оптимізація псевдопараболічних систем з узагальненим впливом." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, КУ ім. Т..Г. Шевченка, 1994.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Заволодько, Ганна Едвардівна, and О. О. Парахневич. "Оптимізація обробки даних систем спостереження повітряного простору." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45854.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Джалладова, І. А. "Стабілізація та оптимізація динамічних систем з напівмарківськими коефіцієнтами." Diss. of Doctor of Physical and Mathematical Sciences, Держ. вищ.навч. закл. "Київ. нац. економ. ун-т ім. В. Гетьмана, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Заволодько, Г. Е., О. С. Мальцев, and Д. Б. Павлова. "Оптимізація обробки даних кооперативних систем спостереження повітряного простору." Thesis, ОНАЗ, 2018. http://openarchive.nure.ua/handle/document/7540.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Обод, І. І., and М. В. Чернишов. "Оптимізація швидкості передачі даних в мережах систем радіодоступу." Thesis, НТУ «ХПІ», 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9381.

Full text
Abstract:
У доповіді проводиться порівняльний аналіз методів часової обробки даних в системах радіодоступу та надається оригінальний спосіб підвищення швидкості передачі даних, що базується на адаптивній часової обробці даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Оптимізація систем"

1

Джалладова, І. А. Оптимізація стохастичних систем. Київ: КНЕУ, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Антипенко, В. Оптимізація антитерористичної системи держави в умовах міжнародної і регіональної інтеграції. Київ: [ Б. в. ], 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Моделювання та оптимізація складних систем (МОСС-2001). Vol. 3. Київ: Київський університет, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Моделювання та оптимізація складних систем (МОСС-2001). Vol. 1. Київ: Київський університет, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Моделювання та оптимізація складних систем (МОСС-2001). Vol. 2. Київ: Київський університет, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сумець, Олександр. Проєктування операційних систем. KROK University, 2021. http://dx.doi.org/10.31732/pros.

Full text
Abstract:
У монографії викладено питання, що розкривають сутність операційної системи, а саме наведено аналіз трактувань поняття «операційна система», описана структура і типологія операційних систем, охарактеризовано їхній життєвий цикл та режим функціонування. Описано методичні аспекти проєктування операційних систем підприємств, їхню топологію. Розтлумачено поняття потужності операційної системи і описані методи її оптимізації, охарактеризована стратегія і тактика управління операційною системою. Приділена увага питанням організації і нормування робіт в операційних системах, інноваціям, формуванню надійності та визначенню результативності й ефективності їх функціонування. Для здобувачів вищої освіти, що навчаються за спеціальністю 073 «Менеджмент».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Турчинов, О. В. Реформування і оптимізація системи опадаткування в Україні. 1995.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шляхи оптимізації виборчої системи для парламентських та місцевих виборів в Україні, м. Київ, 20 березня 2007 року. Київ: Фоліант, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Оптимізація систем"

1

Нечипорук, Л. В. "ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ ТА ФІНАНСОВИЙ КОНСАЛТИНГ У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-17.

Full text
Abstract:
Доведено, що забезпечення фінансової грамотності населення є досить актуальним завданням в Україні, що пояснюється: інверсійністстю економічної трансформації (протилежністю переходів від загального одержавлення власності до розвитку різноманіття її форм, від державної монополії до включення конкурентних принципів, від директивно-планових цін до вільного ціноутворення і т. ін.) та поширенням глобалізації як складного, багатогранного процесу, який охоплює усі боки суспільного розвитку і втілюється у зростаючій взаємозалежності країн світу в результаті формування єдиного всесвітнього господарського організму. Визначено, що у процесі розгортання фінансової глобалізації посилюються ознаки фінансової нестабільності: зміна валютних режимів; зростання обсягів міжнародних потоків капіталу, обсягів ризикових операцій, збільшення швидкості поширення інформації; якісні зміни у структурі міжнародних потоків капіталу, що спричинили мобільність капіталів; приналежність суб’єктів фінансового ринку до різних національних економічних систем, що збільшує рівень ризику фінансових операцій та зумовлює зростання нестабільності глобального фінансового простору. Доведено посилення ролі фінансового консалтингу в контексті розвитку ринку фінансових послуг та уточнено, що під фінансовим консалтингом розуміють комплекс заходів, спрямованих на підвищення ефективності фінансового управління та вирішення таких основних завдань: формування фінансової політики; проведення фінансової експертизи; пошук джерел фінансових ресурсів; аналіз і підвищення поточної фінансової ефективності діяльності суб’єктів господарювання; зміцнення фінансового становища, досягнення фінансової стійкості і незалежності суб’єктів господарювання; оптимізація управління капіталом організації; оптимізація фінансових відносин з клієнтами і кредиторами, з господарюючими суб’єктами, державними органами; оптимізація управління податками, бухгалтерського та управлінського обліку; упровадження передових методів фінансового менеджменту в умовах невизначеності та ризиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Петренко, Ольга, and Андрій Носик. "ПАРАЛЕЛЬНІ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ СТРУКТУРИ ДЛЯ РІШЕННЯ ЗАДАЧ ДИСКРЕТНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.06.

Full text
Abstract:
Проблеми автоматизації різних процесів управління і обробки даних на основі застосування сучасних засобів обчислювальної техніки є на сьогодні однією з головних задач інформаційних технологій. Успішне рішення цих проблем залежить від сумісних зусиль різних фахівців. Одержані цікаві результати в області розробки і дослідження нових математичних моделей ряду важливих процесів, створення ефективних математичних методів рішення задач, що виникають при побудові автоматизованих систем, зокрема, задач дискретної і комбінаторної оптимізації в різних постановках. У монографії надані паралельні обчислювальні структури для рішення задач дискретної оптимізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Касьянова, Н. В., Н. В. Попик, and І. В. Скорнякова. "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ КАПІТАЛ І ЦИФРОВА ЕКОНОМІКА В СИСТЕМІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-22.

Full text
Abstract:
Метою управління інтелектуальним капіталом суспільства в системі сталого розвитку є досягнення значного результату від його використання за оптимізації витрат на його розвиток, передусім витрат на освіту. Освіта є одним із найважливіших складників розвитку інтелектуального капіталу. Україна відстає за рівнем інтелектуального капіталу від країн-лідерів, а також поступається багатьом країнам. Цифровізація освіти в нашій країні повинна максимально ліквідувати це відставання. Пандемія COVID-19 значною мірою прискорила розвиток усіх сфер онлайн-життя, у тому числі онлайн-освітньої моделі на найближчі десятиліття. У роботі розглянуто основні тенденції розвитку освіти в умовах цифрової трансформації суспільства, визначено основні відмінності онлайн-навчання, які носять як позитивний, так і негативний характер. Обґрунтовано необхідність запровадження нової методології навчання, яка ґрунтується не на окремих інструментах, а на можливостях онлайн-освіти з урахуванням існуючих технологічних рішень для освіти шляхом формування єдиної екосистеми. Усе це дало змогу виділити найбільш актуальні проблем розвитку інтелектуального капіталу в Україні та запропонувати шляхи їх подолання на засадах онлайн-освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Оптимізація систем"

1

Прокопенко, Ксенія. "НАПРЯМИ ОПТИМІЗАЦІЇ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ." In DO DESENVOLVIMENTO MUNDIAL COMO RESULTADO DE REALIZAÇÕES EM CIÊNCIA E INVESTIGAÇÃO CIENTÍFICA, chair Тетяна Стеценко. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/09.10.2020.v1.16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коломійцев, Олексій, Дмитро Голубничий, Григорій Коц, Вячеслав Третяк, Дмитро Євстрат, and Аліна Лисиця. "ЗАДАЧІ ДИСКРЕТНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ ТА ЇХ ПОСТАНОВКА ДЛЯ РОЗМІЩЕННЯ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ В РОЗПОДІЛЕНІЙ СИСТЕМІ." In MODALITĂȚI CONCEPTUALE DE DEZVOLTARE A ȘTIINȚEI MODERNE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/20.11.2020.v5.12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Серединська, Н. М., В. І. Корнієнко, and К. С. Марченко-Толста. "Оптимізація функціонування серцево-судинної системи за застосування лефлуноміду на тлі коморбідного стану – експериментального ревматоїдногоатриту, асоційованого з артеріальною гіпертензією." In THE CONCEPT OF MODERN PHARMACY AND MEDICINE IN UKRAINE AND EU COUNTRIES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-113-8-41.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Цапук, Денис. "СХІДНІ ОЗДОРОВЧІ СИСТЕМИ ЯК ЗАСІБ ОПСХІДНІ ОЗДОРОВЧІ СИСТЕМИ ЯК ЗАСІБ ОПТИМІЗАЦІЇ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУТИМІЗАЦІЇ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ." In WIELOKIERUNKOWOSC JAKO GWARANCJA POSTĘPU NAUKOWEGO, chair Наталія Пангелова. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/21.02.2020.v2.59.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пабот, В. В., Д. В. Сахненко, and Д. В. Кострич. "Особливості окремих аспектів педагогічної еволюції та шляхи оптимізації систем захисту сільськогосподарських культур від комплексу шкідливих організмів за умов відтворення родючості ґрунтів." In Challenges, threats and developments in biology, agriculture, ecology, geography, geology and chemistry. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-111-4-18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Оптимізація систем"

1

Братченко, Людмила Євгеніївна. Соціальні функції фахівців у сфері контролінгу. Класичний приватний університет, May 2014. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3943.

Full text
Abstract:
Розглянуто категорію "контролінг" та визначено, що він є одним з найсучаснійших і ефективних методів управління підприємством, за допомогою якого можна вчасно попередити кризове явище на підприємстві. Досліджені різні підходи щодо оптимізації служби контролінгу, а також функціональні зобов'язання, задачі, функції та вимоги , які постають перед фахівцем в системі контролінгу - контролером. Визначена роль контролера на підприємстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Баюра, Вадим Іванович. Екологізація економіки як шлях подолання суперечностей між суспільством і природою. Класичний приватний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3648.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена оптимізації процесу екологізації економіки, що виявляється в еквівалентності обміну між природою й людиною на основі оптимальних організаційно-технічних рішень зі створення екосистем з використанням наданих природою матеріальних і технічних факторів. Екологізація економіки не є абсолютно новою проблемою. Практичне впровадження принципів екологічності тісно зв’язане з пізнанням природних процесів і досягнутим технічним рівнем виробництв. Орієнтація народного господарства на інтенсивні методи господарювання потребує того, щоб природоохоронна діяльність, як і будь-яка інша, була б підпорядкована кінцевим результатам – підвищенню добробуту та всебічному розвитку особистості. Але показники якості довкілля в плановій практиці поки що не стали мірилом добробуту населення. Тобто необхідна струнка система управління якістю довкілля, соціально-економічні нормативи якого можуть задаватися не лише технічними, а й економічними можливостями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шелевицький, Ігор Володимирович, Роман Дубан, Ольга Новікова, and Владислав Головко. Розроблення функції автоматизації ведення прийому дітей міської інформаційної системи «Первинна медична допомога» - МІС ПМД. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/292.

Full text
Abstract:
Звіт про НДР: 20 с., 20 рис., 12 джерел. Об`єкт дослідження – інформаційні системи в медицині. Мета роботи – Автоматизація ведення прийому дітей, зокрема скорочення часу на ведення записів у картку дитини, вибірка дітей певних категорій та форм ведення довідників дітей. Метод дослідження – системний аналіз процесів надання первинної медико-санітарної допомоги дітям та вдосконалення процесу роботи з даними й формами. На даний час в Україні відсутні національні чи регіональні системи ведення електронних медичних карток що дозволили б відмовитися від паперових. Передбачене в плані реформ медичної галузі програмне забезпечення не розроблене і не впроваджене. За 2011 рік у місті здійснено: 6781811 відвідувань поліклінік та 490260 відвідувань лікарями хворих удома. Тобто прогнозований річний обсяг звернень до сімейних лікарів складає 7 мільйонів (в середньому 10 звернень кожного мешканця). Прийнявши річний фонд робочого часу у 2000 год. середня завантаженість сімейного лікаря складе біля 9 відвідувань на годину. Тобто, середній час спілкування з пацієнтом становитиме 5-7 хвилин. Значну частину непродуктивних витрат часу лікаря складає робота із паперовою документацією. Знаходження та розшифровування необхідних медичних записів, повторне збирання анамнезу, записування до картки, виписування направлень й інших документів. Непродуктивні витрати часу складають до 2/3 часу прийому пацієнта. Суттєвими є також непродуктивні витрати часу пацієнтом через неможливість оперативного й точного планування часу прийому у лікаря. Типовими є черги в реєстратурі та під кабінетом лікаря. Часто саме черги у лікарняних закладах є місцем передачі інфекційних захворювань між пацієнтами. Розроблений прототип інформаційної системи продемонстрував можливість виконання базових функцій та обробки необхідних даних в тому числі й мобільними засобами. Прототип системи створено з метою уточнення специфікації інтерфейсів, головних функцій, інформаційних процесів та моделей. Результати розробки прототипу є основою для реалізації подальших планів розробки системи в цілому. З метою реалізації базових функцій для ведення прийому дорослих пацієнтів у листопаді-грудні 2012 року було реалізовано автоматизацію прийому дорослих пацієнтів та виконано оптимізацію часових характеристик уведення даних. Функції ведення прийому дітей у прототипі реалізовано не було, хоча інформаційна та функціональна моделі передбачають їх подальшу реалізацію. Ведення прийому дітей суттєво відрізняється від ведення прийому дорослих пацієнтів й передбачає уведення низки додаткових параметрів та налаштування форм прийому. На даному етапі виконання робіт передбачається реалізація функцій ведення прийому дітей та розширення сервісів для планування роботи і скорочення часу на уведення типової інформації. Результати НДР упроваджені в діяльність комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги №4» Криворізької міської ради. Прогнозні припущення щодо розвитку об`єкта дослідження – створення центру зберігання даних в режимі 7/24, впровадження програмної частини інформаційної системи, реалізація інформаційної системи у повному обсязі, покращення експлуатаційних характеристик та поширення ІС на місто.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Савосько, Василь Миколайович, Максим Олександрович Квітко, Юрій Васильович Лихолат, and Іван Панасович Григорюк. Лісові культурфітоценози як природоохоронний чинник екологічної безпеки Криворізького гірничо-металургійного регіону. Київ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4197.

Full text
Abstract:
З’ясування низки природоохоронних превентивних заходів з використанням лісових культурфітоценозів є важливою передумовою оптимізації стану навколишнього середовища в промислово розвинених регіонах України. Мета дослідження – з позицій екосистемного підходу проаналізувати лісові культурфітоценози як перспективний чинник екологічної безпеки (ЕБ) Криворізького гірничо-металургійного регіону. Матеріалами для виконання роботи слугували наукові публікації і результати власних польових досліджень, які отримано впродовж 2013 – 2019 рр. на теренах природних й штучно створених лісових фітоценозів, що розташовані в контрастних екологічних умовах та репрезентують основні різновиди деревних насаджень. Доведено, що в лісових культурфітоценозах регіону види деревних рослин перебувають у стресовому стані і втрачають стійкість внаслідок постійного впливу несприятливих екологічних чинників натурагенного та антропічнного генезису. Висунуто припущення, що лісові культурфітоценози Криворіжжя повинні набути статусу одного з ключових природоохоронних чинників, які визначають його ЕБ, як окремо цього регіону, так і України в цілому. Для цього в перспективі необхідно досягнути оптимальних показників лісистості Криворіжжя (8-10 %) шляхом створення їх з урахуванням наукових передумов нових та упорядкування існуючих насаджень. Першим етапом такого впорядкування може стати використання біогеохімічних показників системи «Листовий опад – ґрунт» як маркерів та предикторів стану деревостанів лісових культурфітоценозів регіону.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography