Academic literature on the topic 'Операційна карта'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Операційна карта.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Операційна карта"

1

БРАТКО, Артем, Максим ФІЛІППОВ, Олег БАШНЯНИН, and Андрій БІЛОРУС. "РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ТОПОГРАФІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ У ДЕРЖАВНІЙ ПРИКОРДОННІЙ СЛУЖБІ УКРАЇНИ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 82, no. 1 (February 2, 2021): 19–31. http://dx.doi.org/10.32453/3.v82i1.528.

Full text
Abstract:
В статті авторами надано рекомендації щодо упорядкування роботи з топографічними, електронними, цифровими, спеціальними картами в регіональних управліннях, прикордонних загонах, загонах морської охорони, окремих авіаційних ескадрильях, Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, навчальних центрах та інших органах та підрозділах Державної прикордонної служби України, надано рекомендації щодо роз’яснення та визначення порядку процесів забезпечення, обліку, зберігання та списання топографічних, спеціальних, цифрових, електронних карт у органах та підрозділах Державної прикордонної служби України. В різноманітних умовах застосування сил і засобів органів та підрозділів Держприкордонслужби при організації та здійснені заходів з охорони державного кордону, веденні сучасних операцій (в тому числі і бойових) з широким застосуванням усіх видів озброєння, топографічні карти мають багатоцільове оперативно-тактичне призначення. Для забезпечення виконання різноманітних завдань виготовляються топографічні карти різних масштабів. Організація зберігання топографічних карт полягає у створенні умов, які забезпечують проведення їх швидкого набору та видачі, а також які виключають можливості їхнього псування, втрат, крадіжок, знищення вогнем, вологою тощо. В органах Держприкордонслужби ведеться бухгалтерський та управлінський облік топографічних карт у відповідності до вимог чинного законодавства України, національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку. При опрацюванні різних видів графічних документів (робоча карта, план, схема, карта обстановки тощо) на основі топографічної карти (топографічної основи) використовуються уніфіковані умовні знаки, скорочення, позначення та інші графічні елементи у відповідності до керівних документів за напрямком діяльності підрозділу, який відпрацьовує документ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кулішова, О. О., В. В. Котенко, and С. С. Яковцев. "ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОЦЕСИ УПРАВЛІННЯ ОПЕРАЦІЙНОЮ БЕЗПЕКОЮ МОРСЬКИХ ПОРТІВ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 11 (January 28, 2022): 76–85. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2022.11.11.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто перспективи впровадження цифрових технологій, а саме технології блокчейну, у процес організації оброблення суден морськими портами України. Аналіз статистичних показників міжнародної діяльності України дає розуміння про важливість транспортної галузі для стабільного економічного розвитку, а світові дослідження доводять можливість впровадження блокчейну у будь-яку сферу господарської діяльності людини. Для розуміння ефективності та практичної необхідності авторами проаналізовано та структуровано з уточненням часових проміжків технологічну карту оброблення суден. Для порівняння надано графічну інтерпретацію процесу оброблення суден до впровадження інновацій та можливий процес оброблення суден після впровадження блокчейн-технології. За результатами дослідження виділено напрями підвищення рівня економічної безпеки морського порту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пиріг С.О., Іщук Л.І., and Олександренко І.В. "ОЦІНКА РІВНЯ РИНКУ ПЛАТІЖНИХ КАРТОК ТА ЧИННИКИ ВПЛИВУ НА ЙОГО РОЗВИТОК." Економічний форум 1, no. 1 (February 26, 2021): 184–92. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-1-23.

Full text
Abstract:
У статті здійснено оцінку рівня ринку платіжних карток в Україні та обґрунтовано чинники що впливають на їх розвиток та на розвиток безготівкових розрахунків. Досліджено випуск платіжних карток та активних карток в обігу, ранжування банківських установ за кількістю емітованих платіжних карток та у розрізі регіонів, розподіл безготівкових розрахунків за видами операцій та мережі платіжної інфраструктури а також динаміку кількості та обсягу безготівкових операцій з використанням платіжних карток. Проведені дослідження підтверджують, що розвиток сучасних інноваційних технологій є вагомими чинниками, що впливають на розвиток безготівкових розрахунків: завдяки співпраці національної платіжної системи (НПС) «ПРОСТІР» та міжнародної платіжної системи UnionPay на українському ринку з’явилася перша кобейджингова платіжна картка «ПРОСТІР – UnionPay International», яка поєднала в собі технології двох платіжних систем та їх переваги, Інноваційні сервіси систем Google Pay та Apple Pay дали змогу своїм клієнтам прив’язувати банківські рахунки у системі та розраховуватися телефоном або smart-годинником з вбудованою системою NFC, що збільшило кількість здійснених операцій за рахунок NFС-транзакцій. У статті доведено, що усі наведені чинники та належна увага до розвитку сучасних інноваційних технологій та платіжних продуктів у сфері безготівкових розрахунків прискорить зростання безготівкових операцій та зменшення готівкових, і що соціальна дистанція та віддалена робота спричинена пандемією та карантином мінімізувала використання готівки, адже саме в кризових ситуаціях інновації породжують інновації та збільшують можливості виходу із ситуації кризи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коваленко, В. В. "Типові способи, сліди й обстановка вчинення злочину як елементи криміналістичної характеристики торгівлі людьми." Прикарпатський юридичний вісник, no. 2(31) (September 4, 2020): 182–86. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i2(31).589.

Full text
Abstract:
У статті на основі узагальнення спеціальної літератури та практики досудового розслідування і судового провадження за фактами торгівлі людьми розкрито сутність таких елементів криміналістичної характеристики цього виду злочинів, як типові способи, сліди й обстановка вчинення злочину. Зазначено, що спосіб вчинення злочину полягає у діях злочинця, виражених у певній послідовній системі операцій і прийомів, які спрямовані на досягнення злочинної мети, й охоплює способи готування (підшукування спеціальних знарядь і засобів (мобільні телефони, месенджери для зв'язку із жертвою та спільниками, транспортні засоби для транспортування жертви тощо), досягнення незаконної угоди із контрагентом щодо людини; підшукування жертв злочину в мережі інтернет тощо); вчинення (умовляння або примушування жертви; переміщення жертви; експлуатація жертви) та приховування (використання підроблених документів; повідомлення вербованим особам неправдивих відомостей про себе; використання спеціально придбаних одноразових мобільних телефонів і сім-карт тощо). Визначено, що типовими слідами вчинення торгівлі людьми є: сліди-документи, (трудові договори (контракти), укладені з потерпілими, проїзні документи (білети автобусного, залізничного й авіасполучення), паспорти потерпілих і злочинців, грошові знаки, кредитні карти, розписки тощо); відображення інформації про подію злочину в пам'яті свідків-очевидців, котрі допитувалися під час досудового розслідування (ідеальні сліди); речові докази (мобільні засоби зв'язку); цифрові сліди (застосунки та програми, що використовувалися злочинцями, електронні документи; збережені на носіях електронної інформації, фото-та відеозображення жертв тощо). Доведено, що з погляду криміналістичної характеристики торгівлі людьми значення має як конкретне місце здійснення вербування, транспортування (переміщення) й експлуатації потерпілого, так і країна, на території та під юрисдикцією якої було вчинено злочин. Криміналістичні ознаки обстановки місця вчинення торгівлі людьми мають взаємозумовлені зв'язки з іншими елементами криміналістичної характеристики цього виду злочинів, що має враховуватися слідчими під час висунення версій і планування розслідування на початковому його етапі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Tugarov, Y. R., A. V. Yavorskyy, O. V. Dumanets, O. I. Kulianda, and M. I. Kostyshyn. "Новий доступ у хірургії дистального плеча." Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука, no. 3 (October 26, 2020): 125–28. http://dx.doi.org/10.11603/2414-4533.2020.3.11472.

Full text
Abstract:
Мета роботи: розробка найоптимальнішого доступу до ліктьового суглоба для репозиції та фіксації переломів головчастого підвищення плечової кістки. Проведено аналіз карт стаціонарного хворого: 98 пацієнтів (42 чоловіки, 56 жінок) з переломами дистального епіметафіза плечової кістки. З переднього доступу прооперовано 9 пацієнтів, із заднього – 47, з бокового – 38, з комбінованих доступів – 4. 15 % усіх пацієнтів потребували повторних реконструктивних операційних втручань для усунення незадовільних результатів. Запропонований нами новий спосіб операційного лікування уламкових внутрішньосуглобових переломів дистального епіметафіза правої плечової кістки за класифікацією міжнародної асоціації остеосинтезу (13С1, 13С2, 13С3) застосували у 7 пацієнтів. Отримано патент на корисну модель нового доступу до плечового суглоба № 134427 від 10.05.2019. Запропонований нами доступ при лікуванні внутрішньосуглобових переломів дистального епіметафіза плечової кістки дозволяє зберегти точки прикріплення груп м’язів, мінімізувати ризики ушкоджень нервових та судинних структур, забезпечити скорочення термінів непрацездатності та хороші віддаленні результати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ДУМЕНКО, Микола, Вікторія САДИКОВА, and Євгеній ПРОКОПЕНКО. "ЗБАЛАНСОВАНА СИСТЕМА ПОКАЗНИКІВ ЯК ЗАСІБ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЄЮ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 81, no. 3 (September 16, 2020): 48–64. http://dx.doi.org/10.32453/3.v81i3.437.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню збалансованої системи показників (ЗСП) як засобу стратегічного управління організацією. З’ясовано: мету та підцілі системи (створення системи управління організацією та показників діяльності керівників, зазначеної організаційно-функціональної структури; забезпечення реалізації стратегії діяльністю всіх підрозділів; усунення розриву між цілями компанії та їх операційною реалізацією; оцінка успішності будь-якого витратного проєкту; узгодження мети компанії з діяльністю персоналу); принципи її організації (причинно-наслідкові зв’язки між цілями та показниками, фактори досягнення результатів, взаємозв’язок із фінансовими результатами); елементи документації ЗСП (як приклад, стратегічна карта); ключові показники ефективності (КРІ) (запізнілі, випереджальні (оперативні)), їх правила (правило “10/80/10”) та принципи впровадження (керованості та контрольованості; партнерства; принцип перенесення зусиль на головні напрямки; принцип інтеграції процесів оцінки показників, звітності та підвищення продуктивності ЗСП; принцип узгодження виробничих показників зі стратегією). Сама ідея збалансування містить у собі врахування під час прийняття управлінських рішень, не лише фінансових даних, а й дані про стан ринку, час і вартість процесів, які виконуються в компанії, інформацію про персонал тощо. При цьому успішне вирішення завдання підвищення продуктивності вимагає встановлення ефективного партнерства між усіма зацікавленими особами та забезпечення широких повноважень співробітників організації. Урахування випереджальних показників дає можливість оцінити діяльність підрозділу та організації в цілому та здійснити прогнозування на майбутнє, з дотриманням високої якості процесів та продукції, ступінь задоволення замовника. Доведено, що збалансована система показників як система управління дає можливість перетворити стратегію організації в систему оперативних цілей і визначень основних показників роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Volodymyr, Arutiunian. "КЛІЄНТ-СЕРВЕРНА МОДЕЛЬ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ МАСОВОГО ОПОВІЩЕННЯ НАСЕЛЕННЯ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, no. 4 (14) (2018): 136–44. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-4(14)-136-144.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Стрімкий розвиток інформаційних технологій зачіпає мережеві технології, комунікаційні та обчислювальні пристрої, програмні продукти, дозволяє підвищувати їхню ефективність у системах масового оповіщення. Постановка проблеми. Обґрунтування необхідності розробки програмного комплексу оповіщення при надзвичайних ситуаціях у вигляді мобільного додатку. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Аналіз досвіду використання мобільних пристроїв та додатків у Японії, США, Польщі та інших країнах. Уточнення деяких особливостей сучасних систем оповіщення, які використовують мобільні пристрої в сучасних публікаціях та на онлайн-ресурсах у відкритому доступі. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Можливості використання мобільних додатків у системах масового оповіщення населення при надзвичайних ситуаціях – переваги, обмеження та підвищення ефективності їх використання. Постановка завдання. Розробка клієнт-серверної моделі масового оповіщення населення при надзвичайних ситуаціях у вигляді мобільних додатків для операційних систем Android та iOS та серверної частини, що використовує сервіси Google Maps. Виклад основного матеріалу. Для реалізації такого підходу визначена необхідність використовувати інтерактивні карти (Google і Yandex), які дають можливість визначати географічне місце розташування кожного окремого абонента, спираючись на отримані зі смартфону геодані про положення в просторі. Проаналізовані корисні можливості інформації про точне місцезнаходження потенційних потерпілих при надзвичайній ситуації. Представлена клієнт-серверна модель масового оповіщення населення при надзвичайних ситуаціях у вигляді мобільних додатків для операційних систем Android та iOS та серверної частини, що використовує сервіси Google Maps. Обмін даними між клієнтами й сервером здійснюються за рахунок Application Programming Interface (API), який є набором визначень взаємодії різнотипного програмного забезпечення, що надає інтерфейс для прийому та обробки даних від клієнта. Проаналізовані її переваги перед існуючими системами масового оповіщення, у тому числі використання всіх переваг мобільних пристроїв та програм, які можливо застосувати для обслуговування комплексу. Висновки відповідно до статті. Представлена авторська розробка програмного комплексу оповіщення при надзвичайних ситуаціях з урахуванням сучасних можливостей смартфонів та стрімкого збільшення кількості їх користувачів, яка дозволяє максимально ефективно використовувати переваги мобільних пристроїв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Глущенко, О., and О. Шикула. "РОЗРОБКА МОБІЛЬНОГО ДОДАТКА – ГРИ НА ПЛАТФОРМІ ANDROID." Vodnij transport, no. 2(30) (February 27, 2020): 96–103. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553/2020.2.30.11.

Full text
Abstract:
Було розглянуто один з найбільших сегментів ринку програмних продуктів – відеоігри. Досліджено алгоритм створення мобільної гри. Висвітлено розробку під обрану платформу із використанням Android Studio, Cocos Studio, роботу об’єктного менеджера, обробку грою дій гравця. В ході розробки відеогри було показано її складові, а саме написання коду, створення контенту, розробка механік гри та тестування. Запропоновано алгоритм генерування об’єктів та результат зіткнення гравця з ними. Розкривається процес розробки відеоігри та розділення його на етапи. Описано алгоритм оптимізації зберігання та використання зображень. Досліджена якісна робота з пам’яттю, насамперед, на мобільних пристроях. Детально описані поняття сцени та спрайту, встановлено правила роботи зі сценами та зображеннями на екрані мобільного пристрою. Розглянуто два схожих за своїм підходом і в той же час принципово різних по результату алгоритми виявлення зіткнень об’єктів. Описаний програмний продукт включає в себе власноруч написаний рушій – рендерер. За теоретичну основу реалізації рендерингу було взято спрощений варіант рейтрейсингу – рейкастинг. Метод рейкастингу вибрано як оптимальний через його високу швидкодію при достатній якості відео. Було обрано крос-платформовий фреймворк, який використовується для розробки інтерактивних додатків та ігор. Розглянуто використання вбудованих в ігровий движок візуального редактора, готових модулів рендеринга, анімації спрайтів і обробки зіткнень, що дуже спрощує процес розробки. Описано структуру програмного продукту та ігрові класи сутностей, такі як персонаж, предмети. Наведено алгоритм реалізації методу рейкастингу і проведено відповідні математичні розрахунки для побудови променя. Змодельовано дизайн оформлення простору гри на основі карти, що задається, з додаванням текстур. Додатково розроблена можливість самостійної генерації рівнів. Ключові слова: розробка ігор, мобільний додаток, операційна система Android, алгоритм розробки мобільного додатку, рендерер, метод рейкастингу, крос-платформовий фреймворк
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Іванівна. "Забезпечення надійності сільськогосподарської техніки." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 21 (December 7, 2020): 139–47. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.21.139-147.

Full text
Abstract:
Сьогодні спостерігається зниження обсягів виробництва вітчизняної сільськогосподарської техніки, відбувається старіння рухомого складу сільськогосподарських підприємств. У цих умовах особлива увага приділяється проблемі ефективного використання техніки. Стає все більш актуальним питання підвищення якості продукції, що виготовляється вітчизняної сільськогосподарської техніки та забезпечення надійності її як на етапі виробництва і виготовлення, так і в процесі експлуатації. Безперервно зростають вимоги як до підвищення надійності та продуктивності сільськогосподарської техніки, так і до збільшення діапазону виконуваних робіт. Авторами відзначено, що працездатність сільськогосподарської техніки забезпечується організацією системи технічного обслуговування і проведенням технічного обслуговування і ремонту. Своєчасне проведення діагностики та профілактичних робіт дозволяє знижувати експлуатаційні витрати і підвищувати як надійність машино-тракторного парку, так і його технічні характеристики. Надійність сільськогосподарської техніки на етапі проектування і виготовлення буде залежати від правильності розрахунків і забезпечення параметрів (виконання ДСТУ) і забезпечення якості технології і виробництва (регламент, збірка, випробування), а на етапі експлуатації – від належного підтримання в працездатному стані (якість проведення технічного обслуговування і поточних ремонтів) і забезпечення працездатності та довговічності (кваліфікація експлуатаційників, інтенсивність експлуатації, сезонність і ін.). Підкреслено, що з метою підвищення надійності та ефективності використання сільськогосподарської техніки важливо своєчасно проводити комплекс операцій контролю і діагностування на місцях її експлуатації. Було запропоновано схему технологічного процесу організації технічного обслуговування і поточних ремонтів, яка заснована на принципі управління надійністю за участю сервісної служби діагностики. Своєчасна комплексна діагностика всіх систем і агрегатів дає змогу виявляти порушення в роботі та усувати їх, запобігаючи зниженню працездатності. Заповнення діагностичної карти за історією діагностування дозволяє визначити необхідність виконання тих чи інших робіт при технічному обслуговуванні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Dziubanovskyi, I. Ya, V. V. Benedykt, V. Ya Danchak, and A. M. Prodan. "Гостра непрохідність тонкої кишки. Спірні та невирішені питання декомпресії травного каналу у світлі успіхів і невдач оперативного лікування." Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука, no. 1 (January 17, 2020): 130–36. http://dx.doi.org/10.11603/2414-4533.2020.1.10750.

Full text
Abstract:
Мета роботи: покращення безпосередніх результатів хірургічного лікування хворих на гостру непрохідність тонкої кишки (ГНТК) шляхом визначення показань до виконання різних способів декомпресії травного каналу та удосконалення відомих її методів. Матеріали і методи. Обстежено 221 хворого на ГНТК, які були розподілені на чотири групи: 1 – (67 (30,32 %)) – оперовані хворі без декомпресії травного каналу; 2 – (107 (48,42 %)) – оперовані хворі з декомпресією травного каналу; 3 – (22 (9,95 %)) – оперовані хворі, яким виконана резекція некротизованої ділянки ТК; 4 група – (25 (11,31 %)) – хворі, оперовані з використанням лапароскопічних технологій. Також проведено ретроспективний аналіз 30 медичних карт стаціонарного хворого померлих пацієнтів з ГНТК. Результати досліджень та їх обговорення. При проведенні ретроспективного аналізу причин летальних наслідків операційного лікування хворих на ГНТК встановлено, що вибір неадекватного методу декомпресії травного каналу спостерігався в 28 (93,34 %) хворих. Індекс коморбідності складав 5,5–6,07 і операційно-анестезіологічного ризику за ASA (IV–V класи) спостерігався у 24 (80,01 %) випадках. У 67 хворих усунення непрохідності здійснювали шляхом розсічення спайок та відновлення пасажу по травному каналу. У 107 пацієнтів була виконана ліквідація ГНТК з наступною назогастроінтестинальною інтубацією. У 22 пацієнтів виконано ліквідацію непрохідності шляхом резекції ділянки ТК. Одномоментна інтраопераційна декомпресія ТК у цій підгрупі пацієнтів проведена усім хворим. У 8 (36,36 %) осіб операцію завершено накладанням кінцевої ентеростоми-ілеостоми, у 9 пацієнтів сформовано первинний ентеро-ентероанастомоз із лапаростомою. В 5 (22,73 %) хворих операцію завершено формуванням прямого ентеро-ентероанастомозу. Малоінвазивні втручання в об’ємі лапароскопічної адгезіотомії виконано в 25 випадках в 1–2 стадії перебігу захворювання, з компенсованим функціональним станом пацієнтів при відсутності під час операції виражених локальних змін і порушень ТК. У таких випадках декомпресія ТК не проводилася. Використання запропонованих алгоритмів застосування способів та методик декомпресії ТК дозволила прискорити відновлення моторно-евакуаторної функції травного каналу після хірургічного лікування на 2–3 доби, знизити терміни стаціонарного лікування пацієнтів в середньому на 3–4 доби.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Операційна карта"

1

Кирилюк, В. С. "Удосконалення процесу збору озимої пшениці шляхом модернізації причіпної жниварки на ДПДГ «Пасічна» Старосинявського р-ну, Хмельницької області." Бакалаврська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11830.

Full text
Abstract:
Наведено аналіз стану машинно-тракторного парку у ДПДГ „Пасічне” та виробничо-технічна характеристика господарства, показники господарсь-кої діяльності. Відкриті резерви для покращення показників використання МПТ при виробництві озимої пшениці. Проведена порівняльна оцінка варіантів агрегатів виконувалась на чо-тирьох технологічних операціях: оранка, суцільна культивація, пряме ком-байнування, посів з внесенням мінеральних добрив. Розроблена технологічна карта на вирощування та збирання озимої пшениці. Розраховані основні експлуатаційні та економічні показники при вирощуванні та збирання озимої пшениці. Запропонований модернізований пристрій жниварка ЖВР-10 дозволяє отримати більшу продуктивність, а також використовувати її на полях з ве-ликою врожайністю. Також наведені розрахунки які підтверджують працез-датність жниварки її надійність та довговічність. Наведені основні положення з безпеки життєдіяльності під час вико-нання технологічного процесу вирощування та збирання вівса. Розроблені заходи по безпечному ведені механізованих робіт. Наведено техніко-економічну оцінку впровадженої технології вирощу-вання озимої пшениці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Нестеренко, І. С., and Сергій Валерійович Орєхов. "Дослідження цінових операцій на основі парадигми "карта ринку"." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46027.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ментій, Б. О. "Цивільно-правове регулювання розрахункових операцій з використанням банківських карток." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/19769.

Full text
Abstract:
Ментій, Б. О. Цивільно-правове регулювання розрахункових операцій з використанням банківських карток : магістерська робота : 081 Право / Б. О. Ментій ; керівник роботи Колодій І. М. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра цивільного, господарського права та процесу. – Чернігів, 2020. – 92 с.
Мета випускної кваліфікаційної роботи полягає у тому, щоб, на підставі дослідження національного законодавства, практики його застосування, доктринальних підходів, наукових положень та концептуальних розробок розкрити сутність цивільно-правового регулювання розрахункових операцій з використанням банківських карток в Україні; основні цивільно-правові аспекти договірного забезпечення підприємницької діяльності; наукові пропозиції щодо шляхів удосконалення правового забезпечення означених процесів. Для досягнення зазначеної мети слід вирішити наступні задачі: розкрити поняття та зміст цивільно-правового регулювання розрахункових операцій з використанням банківських платіжних карток; охарактеризувати механізм і форми цивільно-правового регулювання розрахункових операцій з використанням банківських платіжних карток; проаналізувати види договорів, якими забезпечується обслуговування банківських платіжних карток; визначити проблеми правового регулювання розрахункових операцій з використанням банківських платіжних карток; надати пропозиції стосовно вдосконалення правового регулювання розрахункових операцій з використанням банківських платіжних карток. Об’єктом дослідження є суспільні відносини у сфері безготівкових розрахунків, пов’язаних із застосуванням банківських платіжних карток в Україні. Предметом дослідження є система правових норм, що регламентують сутність, особливості, теоретичні і практичні проблеми здійснення розрахункових операцій з використанням банківських карток в Україні та шляхи його удосконалення. Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що сформульовані у дослідженні узагальнення, пропозиції, висновки можуть бути використані у практичній та науково-дослідній сфері - для подальшого вивчення, впровадження та вдосконалення розрахункових операцій з 10 використанням банківських карток в Україні, а також у правозастосовній діяльності - з метою законодавчого вдосконалення норм, що регулюють відносини у сфері договірного регулювання розрахункових відносин як складової впливу на інноваційний розвиток. Основні положення і висновки випускної кваліфікаційної роботи можуть бути використані і навчальному процесі при викладанні навчальних дисциплін «Банківські правочини» та «Цивільне право».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сторожук, Олександр Дмитрович, and Oleksandr Storozhuk. "Проект дільниці ремонтного цеху для технічного обслуговування автомобілів КамАЗ, ЗІЛ, МАЗ, МАN, з дослідженням механізму термопластичного обтиснення гільз циліндрів." Master's thesis, ТНТУ, ФМТ, кафедра автомобілів, Тернопіль, Україна, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36883.

Full text
Abstract:
В кваліфікаційній роботі розроблено дільницю ремонтного цеху для технічного обслуговування автомобілів КамАЗ, ЗІЛ, МАЗ, МАN, з дослідженням механізму термопластичного обтиснення гільз циліндрів.
Іn this graduation thesis рlans and specifications of a repair shop area for motor vehicles КаmАZ, ZІL, МАZ, МАN servicing and the study of the mechanism of cylinder sleeves thermoplastic crimping.
Вступ. 1 ЗАГАЛЬНО-ТЕХНІЧНИЙ РОЗДІЛ. 1.1 Загальні положення розрахунку річної програми АТП по всім видам дій ТО і ПР автомобілів. 1.2 Вихідні дані для розрахунку виробничої програми по ТО і ПР рухомого складу. 1.3 Встановлення нормативів всіх видів ТО і ремонту автомобілів. 1.4 Висновки та постановка завдання на магістерську роботу. 2 ТЕХНОЛОГІЧНИЙ РОЗДІЛ. 2.1 Розробка операційно-технологічних карт ТО автомобіля ЗИЛ-5301. 2.2 Щоденне обслуговування на прикладі системи живлення дизеля. 2.3 Розрахунок та підбір обладнання. 2.4 Розрахунок площі виробничої зони ЩО. 2.5 Техніко-економічне обгрунтування конструкторської розробки. 3 КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ. 3.1 Обгрунтування необхідності розробки пристрою для переміщення авто.. 3.2 Будова пристрою. 3.3 Порядок роботи установки. 3.4 Розрахунок елементів конструкції. 3.5 Розрахунок приводу установки. 4 НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ РОЗДІЛ. 4.1 Фізичне обґрунтування механізму термопластичного обтиснення гільз циліндрів. 5 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ.. 5.1 Розробка заходів по забезпеченню безпечних умов праці. 5.2 Методи дезактивації та санітарної обробки особового складу при надзвичайних ситуаціях. ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ. БІБЛІОГРАФІЯ. ДОДАТКИ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Криськова, Світлана Андріївна, and Svitlana Kryskova. "Дослідження та побудова геоінформаційної карти «Видатні українські вчені»." Bachelor's thesis, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/35761.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота присвячена побудові та дослідженню геоінформаційної карти «Видатні українські вчені». Мета роботи: побудова та дослідження геоінформаційної карти «Видатні українські вчені». В першому розділі кваліфікаційної роботи розглянуто основні характеристики геоінформаційних систем. Також описано історію виникнення та розвитку геоінформаційних систем у світі. Для якісного використання та розуміння принципів роботи даних систем досліджено їхнє застосування та функції. Представлено основну та додаткову класифікацію геоінформаційних систем. В другому розділі кваліфікаційної роботи розглянуто програмне забезпечення для роботи з геоінформаційними системами та проведено їх аналіз. Складено основні вимоги до програмного забезпечення та на їхній основі обрано найкраще, а саме Google Maps. Далі відбулась робота з електронними таблицями, а саме створення бази даних із відомостями про вчених. На основі бази даних створено геоінформаційну карту «Видатні українські вчені» з використанням програмного забезпечення.
Qualification work is devoted to the construction and research of geographic information map "Outstanding Ukrainian scientists". Purpose: construction and research of geographic information map "Outstanding Ukrainian scientists". The first section of the qualification work considers the main characteristics of geographic information systems. The history of the origin and development of geographic information systems in the world is also described. For high-quality use and understanding of the principles of operation of these systems, their application and functions have been studied. The basic and additional classification of geographic information systems is presented. In the second section of the qualification work the software for work with geographic information systems is considered and their analysis is carried out. The basic requirements for the software are made and based on them the best one is chosen, namely Google Maps. Then there was work with spreadsheets, namely the creation of a database with information about scientists. Based on the database, a geoinformation map "Outstanding Ukrainian scientists" was created using software.
ВСТУП 7 Розділ 1 Загальні теоретичні відомості про геоінформаційні системи 9 1.1 Характеристика геоінформаційних систем 9 1.1.1 Історія виникнення та розвитку геоінформаційних систем 10 1.1.2 Класифікація геоінформаційних систем 13 1.1.3 Різновиди карт 16 1.2 Застосування геоінформаційних систем 20 1.3 Функції роботи геоінформаційних систем 22 1.4 Висновок до першого розділу 24 Розділ 2 Створення геоінформаційної карти «видатні українські вчені» 26 2.1 Аналіз існуючого та вибір оптимального програмного забезпечення для ГІС 26 2.2 Створення бази даних «Видатні українські вчені» 28 2.3 Побудова геоінформаційної карти «Видатні українські вчені» 32 2.4 Висновок до другого розділу 39 Розділ 3 Безпека життєдіяльності, основи охорони праці 40 3.1 Долікарська допомога при переломах 40 3.2 Оцінка стану охорони праці на підприємстві 43 3.3 Висновок до третього розділу 45 ВИСНОВКИ 46 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 48
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Костогриз, Василь Петрович. "Методи та засоби управління інформаційними процесами на зовнішніх носіях пам’яті комп’ютерних систем." Master's thesis, 2018. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/26935.

Full text
Abstract:
Дипломна робота на здобуття освітнього ступеня магістра за спеціальністю 123 – комп’ютерна інженерія, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України, Тернопіль, 2018. Дипломна робота присвячена вирішенню наукового завдання щодо розроблення методів застосування операційних систем на зовнішніх носіях пам’яті комп’ютерних систем. Відповідно, реалізовано метод застосування microSD карти як системного диску за допомогою інсталяційних файлів та програмних засобів ОС операційної системи Microsoft Windows. Реалізовано метод застосування подвійного завантаження та мультизавантаження на основі віртуальної машини використовуючи операційні системи родини Microsoft Windows на прикладі Windows 8.1, Windows 10, Windows Server 2016. А також реалізовано метод застосування подвійного завантаження та мультизавантаження на основі зовнішнього SSD-системного диску. Результати роботи можуть бути використані при проектуванні та оптимізації комп'ютерних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography