Journal articles on the topic 'Облікова політика підприємства'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Облікова політика підприємства.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Тесак, О. В. "ОБЛІКОВА ПОЛІТИКА ЩОДО КОНТРОЛЮ ЗА НАЯВНІСТЮ Й ВИКОРИСТАННЯМ ВИРОБНИЧИХ ЗАПАСІВ." Підприємництво і торгівля, no. 27 (November 17, 2020): 72–75. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-27-13.

Full text
Abstract:
В статті досліджено питання сутності поняття «облікова політика» з урахуванням трактувань вітчизняних науковців. Визначено, що облікова політика є важливим засобом досягнення різноманітних цілей підприємства, спрямованих на покращення його діяльності. Вона одночасно виступає і способом уніфікації облікових процедур та зниження їх трудомісткості, і інструментом управління витратами, доходами, фінансовими результатами підприємства, і засобом оптимізації податкового навантаження підприємства. За рахунок застосування облікової політики можна суттєво впливати на результати діяльності, показники фінансової стійкості, ліквідності, платоспроможності, здійснювати ефективне фінансове та податкове планування. Мета облікової політики полягає в наданні повної, об’єктивної та достовірної інформації, яка б всебічно та адекватно характеризувала фінансовий стан підприємства та була корисною для прийняття управлінських рішень. У статті теоретично обґрунтовано значимість виробничих запасів для функціонування суб’єкта господарювання. В бухгалтерському обліку поняття «виробничі запаси» трактується як предмет праці, на що спрямована праця людини і становлять матеріальну основу створеного продукту. Запаси – активи, які утримуються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності; перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва; утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством. Розробка облікової політики кожним суб’єктом господарювання є необхідною у зв’язку з впровадженням ряду нормативно-правових актів, що регламентують альтернативні варіанти облікових методик і процедур, щодо яких підприємство має право вибору з урахуванням галузевих особливостей і специфіки діяльності, та стала основою організації і ведення бухгалтерського обліку на кожному підприємстві. Облікова політика підприємства є важливим інструментом, завдяки якому існує можливість оптимального поєднання державного регулювання і власної ініціативи підприємства у питаннях організації та ведення бухгалтерського обліку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лопін, А. О. "ОБЛІКОВА ПОЛІТИКА ПРИРОДНОГО КАПІТАЛУ ЯК ІНСТРУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПРИРОДНО-РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА." Підприємництво та інновації, no. 9 (December 30, 2019): 171–76. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/9.28.

Full text
Abstract:
У статті розроблено методичні аспекти формування облікової політики елементів природного капіталу як основи визначення внеску бізнесу в досягнення цілей екологічного складника сталого розвитку. Згруповано в чотири групи принципи облікової політики природного капіталу. Запропоновано під час формування Наказу про облікову політику на підприємстві харчової промисловості впровадити пункт «Екологічно орієнтована діяльність». Обґрунтовано, що в розпорядчому документі про облікову політику підприємства харчової галузі мають наводитися методи оцінки вибуття запасів; облік транспортно-заготівельних витрат; метод амортизації основних засобів природоохоронного призначення та нематеріальних активів; періодичність та об’єкти проведення інвентаризації. Визначено процедурні питання облікової політики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гринь, Вікторія Петрівна. "Система фінансового обліку як засіб стратегічних облікових комунікацій: сучасний стан і перспективи розвитку." Економіка, управління та адміністрування, no. 4(94) (December 29, 2020): 55–61. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2020-4(94)-55-61.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано необхідність розвитку системи фінансового обліку як засобу внутрішніх та зовнішніх стратегічних облікових комунікацій підприємства. Проаналізовано значущість системи фінансового обліку як джерела інформації для управління підприємством. Визначено необхідність розвитку системи фінансового обліку відповідно до запитів суб’єктів стратегічного управління підприємств. Виокремлено види та напрями формування фінансової облікової інформації, необхідної стейкхолдерам для прийняття стратегічних рішень. Розроблено класифікацію інструментів розвитку системи фінансового обліку як засобу стратегічних облікових комунікацій. Визначено та проаналізовано традиційні інструменти розвитку системи фінансового обліку. Обґрунтовано поняття стратегічно значущих об’єктів обліку. Обґрунтовано важливість розвитку облікової методології стратегічного спрямування (стратегічна облікова політика, стратегічна звітність) як засобу наближення системи фінансового обліку до вимог суб’єктів стратегічного управління. Виокремлено та проаналізовано інжинірингові інструменти розвитку системи фінансового обліку (інжинірингові проведення, інжинірингова стратегічна звітність).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лубенченко, О., Р. Костирко, С. Шульга, and М. Василюк. "ФОРМУВАННЯ ОБЛІКОВОЇ ПОЛІТИКИ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В НОВІТНІХ УМОВАХ ЇХ РЕФОРМУВАННЯ." Financial and credit activity problems of theory and practice 5, no. 40 (November 8, 2021): 167–77. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v5i40.244919.

Full text
Abstract:
Анотація. На основі дослідження стану бухгалтерського обліку закладів охорони здоров’я визначено неузгодженості облікових політик підприємств — закладів охорони здоров’я із законодавчими і нормативними вимогами та передумови формування облікової політики медичних закладів у новітніх умовах їх реформування. Розглянуто особливості сплати податку на додану вартість медичними закладами. Обґрунтовано науково-методичні рекомендації щодо вдосконалення облікової політики обліку зобов’язань, у тому числі з податку на додану вартість. Надано сутнісну характеристику дефініції «пов’язана сторона» за стандартами бухгалтерського обліку і податковим законодавством, обліку операцій із пов’язаними особами і сформовано рекомендації щодо обліку з пов’язаними сторонами. Уточнено методичні положення щодо облікової політики доходів, запасів і витрат у частині класифікації та оцінки доходів від надання медичних послуг. Уточнено структуру звіту про управління, який мають складати суб’єкти господарювання, у тому числі медичні заклади; доведено, що на процес складання звіту впливають облікова інформація та судження менеджменту, які реалізуються через облікову політику. На основі аналізу методів побудови звіту про рух грошових коштів від операційної діяльності (прямий, непрямий метод) запропоновано медичним закладам використовувати непрямий метод як більш інформативний для користувачів фінансової звітності. Доведена необхідність формування інформації про доходи, витрати, фінансові результати, активи і зобов’язання звітних сегментів та її розкриття у фінансовій звітності. Розроблено пропозиції щодо організації ефективної системи внутрішнього контролю медичних закладів і визначено основні напрями його організаційного забезпечення в контексті попередження ризикових подій. Розкрито порядок формування інформації для складання звітів з управління, про рух грошових коштів і звітності за сегментами, що в усіх своїх суттєвих аспектах виповідатиме обраній концептуальній основі фінансового звітування. Ключові слова: облікова політика, заклад охорони здоров’я, фінансова звітність. Формул: 0; рис.: 0; табл.: 4; бібл.: 18.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Селіванова, Н. М. "Облікова політика підприємства: проблеми визначення поняття та нормативно-правового регулювання." Економіка. Фінанси. Право, no. 7 (2016): 18–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Zubilevych, S. Y. "ФОРМУВАННЯ ТА РОЗКРИТТЯ ОБЛІКОВОЇ ПОЛІТИКИ ЗА МСФЗ 15 «ДОХІД ВІД ДОГОВОРІВ З КЛІЄНТАМИ»." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, no. 83 (July 23, 2019): 78. http://dx.doi.org/10.31713/ve320188.

Full text
Abstract:
Визначено основні елементи облікової політики стосовно доходу, до яких віднесено основу ведення обліку і подання звітності, суттєвість, згортання, робочий план рахунків, об’єкт обліку, визначення, визнання, класифікацію, оцінку, розкриття та інші. Запропоновано розрізняти такі складові облікової політики: для потреб складання регламенту з облікової політики та приміток до фінансових звітів; загальні та такі, які безпосередньо стосуються окремого елемента фінансової звітності; постійні та тимчасові, призначені для переходу на нові (переглянуті) стандарти. Проведено порівняння вимог МСБО 18 «Дохід», МСБО 11 «Будівельні контракти» та МСФЗ 15 «Дохід від договорів з клієнтами» щодо термінології і переліку основних елементів облікової політики та оцінки. Запропонований підхід до формування наказу про облікову політику в частині доходу з урахуванням вимог МСФЗ 15. Проведений аналіз фінансових звітів підприємств щодо визнання, оцінки та розкриття доходу у проміжній фінансовій звітності за 2018 рік відповідно до вимог МСФЗ 15. Узагальнені підходи до розкриття облікової політики врозділах приміток «Облікова політика», «Прийняття нових і переглянутих стандартів і тлумачень», «Суттєві судження, оцінки та припущення».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Chebanova, N. V., I. V. Akulshina, and A. N. Yakovlev. "The accounting policy of the enterprise is the basis of strategic management." BULLETIN OF KHARKIV NATION AGRARIAN UNIVERSITY NAMED AFTER V.V.DOKUCHAYEVA. SERIES "ECONOMIC SCIENCES", no. 3 (2018): 107–16. http://dx.doi.org/10.31359/2312-3427-2018-3-107.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гринь, В. П. "СТРАТЕГІЧНА ПОЛІТИКА ОБЛІКУ ТА ЗВІТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ." Visnik Zaporiz'kogo nacional'nogo universitetu. Ekonomicni nauki, no. 2 (50) (August 12, 2021): 34–38. http://dx.doi.org/10.26661/2414-0287-2021-2-50-06.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день облік це постійний об'єкт для вдосконалення, що обґрунтовується розвитком системи управління бізнесом в контексті посилення їх організаційної структури та міжфірмових відносин, що посилює динамізм конкурентного середовища. Доведено актуальність дослідження теоретичних аспектів та практичних механізмів реалізації стратегічних коригувань облікової та звітної політики підприємства. Роз- крито концепцію стратегічного коригування політики звітності підпри- ємства. Проаналізовано роль теорії бухгалтерського обліку у формуванні теоретичних основ стратегічної облікової політики підприємства. Визна- чено роль та призначення стратегічної додаткової звітності у досягненні стратегічних цілей підприємства. Розкрито причинно-наслідкові зв'язки розуміння інформації про облікову політику як джерела формування бух- галтерських сигналів для зовнішніх користувачів. Концепція додаткового розкриття бухгалтерської інформації підприємства як передача інформа- ції через додаткові форми звітності, що виходить за рамки чинних нор- мативних вимог або стандартів бухгалтерського обліку, встановлених регуляторами національної системи бухгалтерського обліку. Необхідність формування стратегічної облікової політики в контексті звітності на основі стратегічних цілей, визначених на підприємстві. Обґрунтовано залежність досягнення стратегічних цілей підприємства від розкриття перспективної бухгалтерської інформації та від додаткової детальної або більш повної інформації про його поточну та минулу діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Halushchak, I. Ye, and N. L. Lutsiv. "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК І ЗВІТНІСТЬ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ." Actual problems of regional economy development 1, no. 17 (November 30, 2021): 233–45. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.17.233-245.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на дослідження бухгалтерського обліку та звітності в системі управління підприємством. Метою статті є дослідження бухгалтерського обліку та звітності в системі управління підприємством. Під час написання статті були використані основні загальнонаукові методи дослідження, а саме: аналіз, синтез, індукція й дедукція. Розкрито бухгалтерський облік як основу інформаційної системи управління підприємством. Показано періодизацію розвитку бухгалтерського обліку як однієї зі складових управління. Сформовано головну мету інформаційної системи. Показано структуру бухгалтерського обліку. Наведено найважливіші об’єкти інформаційного забезпечення управління підприємством з позиції реалізації задач бухгалтерського обліку. Визначено правові засади регулювання, організації і ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні. Визначено роль державного регулювання в бухгалтерському обліку. Показано місце фінансової звітності в системі інформаційного забезпечення обґрунтування і прийняття рішень. Розкрито зв’язок фінансової звітності з основними класичними функціями менеджменту. Наведено поняття про облікову політику підприємств. Представлено складові облікової політики щодо витрат, доходів та фінансових результатів. Наведено основні характеристики бухгалтерської звітності. Класифіковано загальну сукупність всієї інформації на підприємстві. Досліджено, що в умовах посиленої конкуренції питання щодо бухгалтерського обліку та звітності в організації, будь-якої форми власності та виду діяльності, став одним з найважливіших етапів процесу адміністрування на підприємстві. Важливість цього етапу полягає в тому, що основою успіху та ефективності є не тільки бухгалтерський облік та управління, а й аналіз та контроль, які відіграють не менш значну роль в прийнятті управлінських рішень. Бухгалтерський облік, як і будь-яка складова підприємницької діяльності потребує регулювання з боку держави та визнання на міждержавному рівні, а система бухгалтерського обліку витрат, доходів та фінансових результатів підприємства в сучасних умовах не може повноцінно існувати без належної нормативно-правової бази.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гринь, Вікторія Петрівна. "Інтегрована звітність як інструмент стратегічних облікових комунікацій." Економіка, управління та адміністрування, no. 2(96) (July 7, 2021): 47–53. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-2(96)-47-53.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано необхідність проведення досліджень щодо аналізу факторів, які впливають на розкриття стратегічної інформації в інтегровані звітності. Розроблено модель політики розкриття стратегічно орієнтованої облікової інформації в інтегрованих звітах. Визначено, що така політика є компромісом між перевагами оприлюднення стратегічно орієнтованої облікової інформації в інтегрованих звітах та обліковою інформаційною безпекою підприємства. Обґрунтовано причини існування ризику прийняття несприятливих рішень стейкхолдерами в результаті оприлюднення інтегрованої звітності. Проаналізовано причини необхідності обмеження розкриття стратегічної інформації в інтегрованій звітності. Встановлено необхідність застосування нових та менш витратомістких способів донесення та оприлюднення додаткової інформації до користувачів з метою мінімізації витрат на розкриття стратегічної інформації в інтегрованій звітності. Проаналізовано поняття «інтегрованої звітності» в широкому розумінні та особливості її розкриття в Україні. Обґрунтовано перспективи розвитку інтегрованої звітності як інструмента стратегічних облікових комунікацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Peretiatko, Yuliya Mitrofanovna. "ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ." SCIENTIFIC BULLETIN OF POLISSIA, no. 2(18) (2019): 50–56. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2019-2(18)-50-56.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Інформація є важливим ресурсом при здійсненні господарської діяльності, особливо в умовах становлення інформаційної економіки. Якість інформації визначається рядом характеристик: повнотою, достовірністю, точністю, порівнянністю тощо. Таку інформаційну базу може забезпечити дієва система бухгалтерського обліку. Постановка проблеми. Наявність сучасних, інноваційних засобів праці створює конкурентні переваги суб’єкта господарювання, а ефективність їх використання впливає на показники виробництва продукції та рентабельності. Тому, правильна система організації обліку основних засобів дозволить формувати якісну інформацію про стан та ступінь використання основних засобів для прийняття обґрунтованих управлінський рішень. Аналіз останніх досліджень і публікацій. У науковій та фаховій літературі питанням обліку основних засобів присвячено досить значна увага. Серед них: В. С. Лень, В. А, Кулик, Л. Дерманьска та інші. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Не применшуючи значення отриманих наукових результатів слід відмітити, що на сьогоднішній день залишається недостатньо вивченими питання організації обліку основних засобів з точки зору системного підходу. Постановка завдання. Обґрунтування теоретичних та практичних аспектів організації обліку основних засобів в умовах становлення інформаційної економіки із врахуванням системного підходу. Виклад основного матеріалу. Враховуючи системний підхід, організація бухгалтерського обліку основних засобів має включати такі обов’язкові елементи: нормативно-методичне забезпечення прямого впливу, оцінка об’єкта обліку, облікова політика, графік документообігу, робочий план рахунків. Висновки. Належна організація обліку основних засобів на підприємстві, яка має включати запропоновані нами обов’язкові елементи, дозволить працівникам облікового апарату забезпечувати зацікавлених осіб інформацією про стан та ступінь використання основних засобів в господарській діяльності підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Фатенок-Ткачук, Алла, and Андріана Плоскіна. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОЦЕСУ ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУВАННЯ." Молодий вчений, no. 6 (94) (June 30, 2021): 215–19. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-6-94-44.

Full text
Abstract:
У статті актуалізовано теоретичні аспекти обліково-аналітичного забезпечення стратегічного планування. На основі стратегічного планування проаналізовано динаміку кількості підприємств, які впроваджують інноваційну діяльність. Досліджено положення нормативно-правових актів щодо забезпечення стратегічного планування. Проведено аналіз останніх досліджень та публікацій вчених стосовно цієї теми та на їх основі виокремлено основні підходи до трактування сутності процесу обліково-аналітичного забезпечення стратегічного планування. Систематизовано основні етапи процесу стратегічного планування. Виділено чинники, що впливають на місію підприємства та сформовано їх основні об’єкти обліку, а саме: рівень сукупної пропозиції, рівень сукупного попиту, наявність товарів-аналогів (замінників), управлінський досвід керівників, платоспроможність населення, податкова політика, субсидії та дотації підприємства, дивідендна політика тощо. Розроблено пріоритетні напрямки вдосконалення щодо здійснення стратегічного планування та управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Малецька, О. І., О. С. Прокопишин, and З. П. Мирончук. "ОБЛІКОВА ІНФОРМАЦІЯ У СИСТЕМИ ФОРМУВАННЯ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ." Actual problems of regional economy development 2, no. 16 (November 25, 2020): 199–210. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.16.199-210.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на визначення методології формування системи антикризового управління персоналом аграрних підприємств. Досліджено методику аналізу обліку кадрів, їх тестування, вияв­ленно професійно-кваліфікаційних характеристики, відповід­ності професійних навиків окремих працівників їхнім поса­дам з метою збільшення ефективності використання персо­налу підприємства. Крім того було обгрунтовано, що для сільського господарства, яке займає останні місця у питаннях впровадження прогресивних форм організації праці та управління виробничим процесом, адаптація сучасного досвіду менеджменту, і особливо для управління людьми, сьогодні є вкрай необхідним і актуальним. Одним із таких нових підходів є перетворення працівників відділів кадрів на менеджерів по управлінню людськими ресурсами – НR-менеджерами. Виз­начено головні закономірності, позитивні, що сприяють досягненню цілей державної політики зайнятості і негативні, що перешкоджають їх досягненню. Автори відмітили, що тенденції процесів відтво­рення системи обліку робочих місць залишаються невизначеними закономірності і тенденції відтворення системи робочих місць вітчизняних підприємств та економіки загалом та не реалізуються резерви підвищення ефек­тивності зайнятості за рахунок підви­щення обґрунтованості державної пол­ітики сприяння створенню робочих місць та поширення моделей господарсь­кої поведінки, орієнтованих на розши­рене інтенсивне відтворення системи робочих місць Встановлено, що антикризове управління персоналом є важливою складовою управління підприємством і має значний вплив на ефективність його господарської діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Гордієнко, Лариса Петрівна. "Актуальні питання бухгалтерського обліку незавершеного виробництва на пивоварних підприємствах." Економіка, управління та адміністрування, no. 2(96) (July 7, 2021): 31–36. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-2(96)-31-36.

Full text
Abstract:
Незавершене виробництво є складовою оборотних активів, і необґрунтоване збільшення його обсягів призводить до вилучення з обігу коштів, недостатність яких відчуває більшість підприємств. Під час організації бухгалтерського обліку незавершеного виробництва на пивоварних підприємствах постає низка важливих питань, що потребуються вирішення. Однією із таких проблем, що стосується безпосередньо незавершеного виробництва на пивоварних підприємствах, є питання калькулювання та визначення собівартості незавершеного виробництва. Ця проблема обумовлена специфікою процесу та технології виробництва готової продукції і можливістю реалізації активів, що не пройшли всіх стадій технологічної обробки. Ще однією актуальною проблемою бухгалтерського обліку незавершеного виробництва на пивоварних підприємствах є документування. У теорії та на практиці облік незавершеного виробництва традиційно поділяється на оперативний і бухгалтерський, що має бути враховано під час формування облікової політики пивоварного підприємства. У зв’язку з цим актуальним є питання впорядкування інформації про стан незавершеного виробництва, для чого на підприємствах розробляють графіки документообігу, в основу яких покладено відбір документів, призначення відповідальних за їх складання осіб та строків подання документів. Дослідження проблем бухгалтерського обліку незавершеного виробництва пивоварних підприємств дає підстави стверджувати про системний характер таких проблем. Насамперед проблеми обумовлені складністю технологічного процесу виробництва пива та формуванням моделі технологічного процесу з метою її екстраполяції на економічну площину і розроблення моделі бухгалтерського обліку. Вирішення розглянутих проблем криється у формуванні цілісної, комплексної та всеохоплюючої інформаційної системи управління пивоварних підприємств в онлайн-режимі, в межах якої будуть реалізовані запропоновані пропозиції щодо вдосконалення калькулювання та оцінки незавершеного виробництва пивоварних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Kafka, S. М. "ЕТАПИ ФОРМУВАННЯ ОБЛІКОВОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА." Actual problems of regional economy development 1, no. 13 (April 25, 2017): 156–64. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.13.156-164.

Full text
Abstract:
В статті проведено дослідження наявних підходів науковців до порядку формування облікової політики підприємства, здійснено їх критичний аналіз, виявлено основні групи питань та проблем, що піднімались у наукових роботах, визначено ті, які й сьогодні вимагають додаткового доопрацювання: формування етапів складання облікової політики згідно вимог законодавства. Для цілей дослідження використано методи аналізу та синтезу, системний підхід – для дослідження процесів розроблення облікової політики підприємства, а логічний метод та моделювання - з метою систематизації інформаційного забезпечення зазначених процесів. В результаті розроблено комплексний підхід до формування облікової політики, запропоновано і детально розкрито авторське бачення етапів складання облікової політики та їх зміст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Мервенецька, В. "Облікова політика сільськогосподарських підприємств щодо біологічних активів." Бухгалтерський облік і аудит, no. 8/9 (2015): 52–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Радіонова, Н. "Облікова політика як методологічна основа управління підприємством." Бухгалтерський облік і аудит, no. 2/3 (2015): 53–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Karmazinа, N. V. "ОБЛІКОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЙОГО ВИРІШЕННЯ." Actual problems of regional economy development 1, no. 14 (April 26, 2018): 175–81. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.14.175-181.

Full text
Abstract:
У статті виявлено проблеми, пов’язані з обліком дебіторської заборгованості що полягають у відсутності чіткого співвідношення дебіторської заборгованості та кредиторської заборгованості у загальній їх структурі; непристосованості методів визначення резерву сумнівних боргів, які передбачені в П(С)БО 10 до обліку на українських підприємствах; розмежуванні понять короткострокової та довгострокової дебіторської заборгованості тощо. Систематизовано класифікацію дебіторської заборгованості за такими критеріями, як: визначення мети, формулювання завдань, конкретизування користувачів інформації, вибір ознаки класифікації, визначення пріоритетних принципів, вибір та групування дебіторської заборгованості за оптимальним типом, а також додатково запропоновано: суб'єкт дебіторської заборгованості, сума заборгованості, вид оцінювання, причина виникнення. Це дозволило визначити такі методи оцінки заборгованості, як , історичної собівартості; вартість реалізації (погашення) – факторингове, форфейтингове оцінювання, оцінювання при дисконті векселя; на основі поточної вартості; теперішня вартість. Запропоновано комплексний методичний підхід до розрахунку резерву сумнівних боргів, що містить аналітичну і математичну моделі розрахунку. Аналітична модель полягає в оцінюванні рівня платоспроможності дебітора на основі розроблених критеріїв рівня неплатоспроможності, за результатами якого списують дебіторську заборгованість покупців і відображають списані суми як сумнівний борг. Обґрунтовано, що математична модель визначення величини резерву, що заснована на методі класифікації дебіторської заборгованості за термінами непогашення. Використання комплексного методичного підходу до розрахунку резерву сумнівних боргів забезпечує розробку комплексної політики розрахунку такого резерву, виходячи з всебічного оцінювання розмірів, складу та термінів виникнення дебіторської заборгованості за продукцію, товари, роботи і послуги з урахуванням специфіки господарюючого суб’єкта. Аргументовано, що більшість акціонерних підприємств, звітність яких є обов’язковою, не створюють резерву сумнівних боргів, за такими причина, як: а). це вимагає вилучення з обороту коштів, що можуть бути задіяні в інших сферах діяльності; б). підприємства не хочуть нести додаткові трудові витрати на створення цього резерву. Обґрунтовано перспективи забезпечення ефективного обліку дебіторської заборгованості. Запропоновано оптимізаційну форму бухгалтерського обліку дебіторської заборгованості, атрибутивні ознаки якої включають: а). наявність єдиного підходу до обліку заборгованості (дебіторської та кредиторської), що забезпечує можливість проведення порівняльного аналізу і загального оцінювання дебіторської та кредиторської заборгованості, а також пов'язаність суб'єктів обліку (будь-яке підприємство може бути у ролі дебітора і кредитора); б).високоякісний облік довгострокової дебіторської заборгованості, що передбачає наявність розробки єдиного підходу до реєстрації та обліку довгострокової дебіторської заборгованості в системі синтетичних рахунків; ведення аналітичного обліку за кожним видом довгострокової дебіторської заборгованості в розроблених відомостях аналітичного обліку; узагальнення та накопичування аналітичної інформації про довгострокову дебіторську заборгованість. В цих умовах, створення ефективної моделі обліку дебіторської заборгованості дозволить уникнути ризиків неплатоспроможності і зниження показників ліквідності внаслідок отримання об’єктивної та своєчасної інформації для прийняття оптимальних управлінських рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Кафка, С. М. "Етапи формування облікової політики підприємства." Актуальні проблеми розвитку економіки регіону, Вип. 13, Т. 1 (2017): 156–64.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Кафка, С. М. "Етапи формування облікової політики підприємства." Актуальні проблеми розвитку економіки регіону, Вип. 13, Т. 1 (2017): 156–64.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Кафка, С. М. "Етапи формування облікової політики підприємства." Актуальні проблеми розвитку економіки регіону, Вип. 13, Т. 1 (2017): 156–64.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Половинчак, Леся Анатоліївна. "Облікова політика відображення операцій з векселями на підприємствах." Актуальні проблеми економіки, no. 3 (2008): 200–205.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Манухіна, М. Ю., and І. В. Тацій. "Відходи підприємства як обліково-аналітичний об'єкт." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 3 (267) (April 10, 2021): 72–78. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-267-3-70-73.

Full text
Abstract:
Масштаби та значущість проблеми відходів в економіці Україні пов’язані як з домінуванням ресурсоємних технологій, технологій з великою кількістю відходів виробництва, так і через відсутність протягом багатих років ефективної політики управління відходами. Потребують удосконалення методи екологічної оцінки та рівень деталізації обліково-аналітичної інформації для проведення такої оцінки. У статті досліджено динаміку формування відходів в Україні.Розглянутоосновні напрямки Національної стратегії управління відходами. Обґрунтовано, що розробка ефективної інформаційної системи на етапі впровадження системи управління відходами має як загальнонаціональне, так і регіональне значення. Підкресленонеобхідність формування достовірних даних підприємствами різних форм власності для формування прозорої та об'єктивної інформації про відходи для реалізації п’ятиступеневої ієрархії управління відходами. Обґрунтовано необхідність врегулювання понять «відходи» та «безповоротні відходи»у нормативних актах.Уточнено методику обліку нормативних та понаднормативних безповоротних відходів на підприємствах. Розробка ефективної інформаційної системи на етапі впровадження системи управління відходами має як загальнонаціональне, так і регіональне значення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Герасимович, А. М. "Вдосконалення організації облікової політики сучасного підприємства." Економіка. Фінанси. Право, no. 5 (2019): 32–36.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Яремчук, Н. Ф. "Нерухомість підприємства в контексті облікової політики." Економіка. Фінанси. Менеджмент: актуальні питання науки і практики, no. 4 (20) (2017): 143–51.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Сторожук, Т. М. "Облікова політика материнської (холдингової) компанії та її дочірніх підприємств." Облік і фінанси, no. 3 (73) (2016): 38–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Melnyk, N. B. "ОБЛІКОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ ПІДПРИЄМСТВА." Actual problems of regional economy development 2, no. 13 (June 26, 2017): 122–26. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.13.122-126.

Full text
Abstract:
У статті розкрито важливість облікового забезпечення системи управління економічною безпекою підприємства, незалежно від функцій, які виконує бухгалтер (інформаційну чи інформаційно-аналітичну). Визначено мету та основне значення даних обліку (фінансового) для керівництва окремо кожною із функціональних складових економічної безпеки підприємства: внутрішньовиробничими (фінансова, політична, правова, інтелектуальна, кадрова, технічна, технологічна, інформаційна, екологічна, соціальна, силова, інноваційна) і позавиробничими (ринкова, інтерфейсна).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Гуменюк, А. Ф. "Особливості формування та реалізації облікової політики підприємства." Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки, no. 2, т. 1 (2017): 131–34.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Кубік, В. Д. "Моделювання як метод формування облікової політики підприємства." Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління 14, вип. 2 (30) (2015): 171–84.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Житний, П. "Організаційно-методологічні засади формування облікової політики підприємства." Бухгалтерський облік і аудит, no. 3 (2006): 3–10.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Kovalenko, Larisa Oleksiivna. "СТРУКТУРНІ ЗМІНИ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВ БАЗОВИХ ГАЛУЗЕЙ ЕКОНОМІКИ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНУ АКТИВНІСТЬ." SCIENTIFIC BULLETIN OF POLISSIA 1, no. 2(10) (2017): 97–104. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2017-1-2(10)-97-104.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Представляє інтерес дослідження відповідності заявлених цілей щодо розбудови інноваційної моделі економіки змісту конкретної політики їх реалізації. Постановка проблеми. Показники розвитку інноваційно-інвестиційної діяльності в економіці свідчать про відсутність адекватних законодавчих актів в частині фінансової підтримки інноваційної діяльності та обмеженість фінансових можливостей реального сектору економіки. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Значний науковий і практичний внесок в дослідження механізмів фінансового забезпечення інноваційно-інвестиційної діяльності становлять праці провідних науковців В. Гейця, В. Александрової, Л. Федулової, А. Даниленко, С. Онишко та ін. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Високий динамізм розвитку, загострення економічних, політичних протиріч вимагає вдосконалення фінансової бази інноваційної діяльності підприємств. Постановка завдання. Метою статті є дослідження тенденцій зміни структури капіталу в галузях реального сектору економіки та оцінка їх впливу на інноваційно-інвестиційну активність підприємств. Виклад основного матеріалу. Дослідженням виявлені негативні тенденції зміни структури капіталу підприємств базових галузей економіки. Зменшується частка власного капіталу, більше половини джерел фінансування припадає на поточні зобов’язання. Скоротились кредитні програми для бізнесу, що зумовлено високими процентними ставками та низьким рівнем рентабельності підприємств. Негативний вплив на ці процеси здійснила монетарна політика НБУ: трикратне знецінення національної валюти, висока інфляція та облікова ставка поглибили кризу і обмежили доступ підприємств до кредитних ресурсів. Висновки. Стратегія управління економікою країни орієнтована на екстенсивний розвиток. Якщо вона буде консервуватись і на майбутнє, то економіка України залишиться не конкурентноздатною, не спроможною вирішити проблеми бідності значної частини населення, втратить свій науково-технічний, інтелектуальний потенціал. Обгрунтовані напрямки зміцнення фінансової бази інноваційної діяльності бізнесових структур та підвищення їх інвестиційної привабливості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Гоголь, Т. "Особливості облікової політики на підприємствах малого бізнесу." Бухгалтерський облік і аудит, no. 12 (2012): 13–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Андрющенко, Г. "Актуальні питання формування облікової політики малих підприємств." Бухгалтерський облік і аудит, no. 11 (2008): 10–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Андрющенко, Г. "Актуальні питання формування облікової політики малих підприємств." Бухгалтерський облік і аудит, no. 11 (2008): 10–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Нагірська К.Є., Шевчик І.О. "ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ." Економічні науки. Облік і фінанси 1, no. 15 (57) (December 17, 2019): 130–39. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2707-8701-2018-15/57-16.

Full text
Abstract:
У статті визначено роль фінансової звітності як джерела інформації про діяльність сільськогосподарського підприємства. Доведено, що недостовірна та несвоєчасна фінансова звітність є причиною прийняття неефективних управлінських рішень. Обґрунтовано, що система обліку та звітності є визначальною при формуванні політики ведення аграрного бізнесу. Саме на її основі базується державна статистика, що використовується в державному й галузевому управлінні. Досліджено нормативне забезпечення формування обліково-звітної інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Засадний, Б. "Формування облікової політики підприємства щодо пов"язаних сторін." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, вип. 10 (175) (2015): 24–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Гуріна, Н. В. "Формування облікової політики підприємства щодо витрат і доходів." Бізнес Інформ, no. 8 (2015): 194–99.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Трало, Ірина Миколаївна. "Дисконтування дебіторської заборгованості в обліковій політиці підприємства." Економіка, управління та адміністрування, no. 1(91) (April 27, 2020): 154–59. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2020-1(91)-154-159.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Трало, І. М. "Дисконтування дебіторської заборгованості в обліковій політиці підприємства." Наукове видання Державного університету "Житомирська політехніка". Економіка, управління та адміністрування, Вип. 1 (91) (2020): 154–59.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Трало, І. М. "Дисконтування дебіторської заборгованості в обліковій політиці підприємства." Наукове видання Державного університету "Житомирська політехніка". Економіка, управління та адміністрування, Вип. 1 (91) (2020): 154–59.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Zhukova, Julia, and Marina Volyk. "СТВОРЕННЯ РЕЗЕРВУ ПО СУМНІВНИХ БОРГАХ ЯК ЕЛЕМЕНТ УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНІСТЮ." Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій, no. 1 (October 25, 2018): 51–57. http://dx.doi.org/10.32750/2018-0106.

Full text
Abstract:
У роботі висвітлені теоретичні та методичні аспекти управління дебіторською заборгованістю організації на основі створення резерву по сумнівних боргах. Розглянуто методи розрахункової суми резерву сумнівних боргів. Охарактеризовані відмінності між бухгалтерським і податковим обліком резервів за сумнівною заборгованістю. Нестабільність та недостатня визначеність розвитку економіки України, міжнародна фінансова криза збільшують проблеми, що склалися у системі відносин між суб’єктами господарювання щодо комерційного кредитування. Незважаючи на деяке подолання кризи неплатежів, розміри дебіторської та кредиторської заборгованостей підприємств залишаються значними та набагато перевищують їх розміри в країнах з цивілізованими ринковими відносинами. Дебіторська заборгованість є невід'ємним елементом збутової діяльності будь-якого підприємства. Занадто висока частка дебіторської заборгованості в загальній структурі активів знижує ліквідність і фінансову стійкість підприємства і підвищує ризик фінансових втрат компанії. Розумне ж використання комерційного кредиту сприяє зростанню продажів, збільшення частки ринку і, як наслідок, позитивно впливає на фінансові результати компанії. Виявлено що сучасна система управління дебіторською заборгованістю повинна включати всю сукупність методів аналізу, контролю і оцінки дебіторської заборгованості. Разом з тим, управління дебіторською заборгованістю - це робота з джерелами виникнення простроченої заборгованості та постійна робота з контрагентами, що включає не тільки формування кредитної політики підприємства та організацію договірної роботи, а й управління борговими зобов'язаннями. Доведено що деякі об'єкти обліку безпосередньо не впливають на фінансовий стан підприємства, його виробничі або торгові результати, не змінюють кількості грошей в касі чи на рахунку. Однак вони мають своє відображення в бухгалтерському обліку підприємства. Одним з таких об'єктів обліку є резерв сумнівних боргів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Ловінська, Л. Г. "Концепція облікової політики підприємств у сучасних умовах господарювання." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 54 (2001): 13–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Юрченко, Олена Сергіївна. "ФОРМУВАННЯ ОБЛІКОВОЇ ПОЛІТИКИ ЗА ПРИНЦИПОМ БЕЗПЕРЕРВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ." TIME DESCRIPTION OF ECONOMIC REFORMS, no. 1 (April 23, 2021): 74–81. http://dx.doi.org/10.32620/cher.2021.1.09.

Full text
Abstract:
Formulation of the problem. Based on the study, the prerequisites, features and components of the formation of accounting policies in the context of business continuity are revealed. The purpose of the article is to substantiate the theoretical and methodological and organizational provisions of accounting policy formation in the context of the implementation of the concept of continuity. The object of research is the process of formation of accounting policy and its impact on the quality of corporate financial reporting information. Methods used in the study: scientific knowledge, method of generalization, comparison, logical - meaningful, methods of induction and deduction. The main hypothesis is that the formation of accounting policies aimed at determining the regulations of accounting and reporting from the standpoint of reflecting complete and reliable information about the real value of assets and liabilities will help reconcile the interests of all stakeholders. Presenting main material. The article identifies the prerequisites, directions and elements of the formation of accounting policies on the principle of continuity of enterprises. Provisions on the development of theoretical and methodological foundations for the formation of accounting policies of enterprises on the basis of risk-oriented approach are revealed. The necessity of valuation of assets and liabilities according to the criteria: fair, discounted and market value of enterprises is substantiated and the methodological support of valuation of financial instruments in accounting is revealed. Originality and practical significance are proposals for the formation of methodological and organizational support and recommendations for the measurement of assets and liabilities at fair value in order to improve the quality of financial statements. Research findings. The formation of accounting policy in the context of the principle of continuity is based on the requirements of International Accounting Standards and National Accounting Standards and depends on the needs of management, methods and techniques of accounting. In the process of developing an accounting policy, it is necessary to take into account the information needs of various stakeholders to disclose information in corporate financial statements. The introduction of theoretical and methodological provisions for the formation of elements of accounting policy on the principle of continuity will meet the information needs of different users, improve the quality of financial reporting and assess the impact of accounting policies on the real value of enterprises in the future.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Склярук, І. П. "Організація обліку прибутку підприємства: питання облікової політики та документування." Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки, Вип. 3 (61) (2012): 169–71.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Levytska, S. O. "ЕКОНОМІЧНА ВИГОДА АКТИВІВ В ТРАНЗАКЦІЯХ СОЦІАЛЬНО ВІДПОВІДАЛЬНОГО БІЗНЕСУ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, no. 91 (December 20, 2020): 111. http://dx.doi.org/10.31713/ve3202011.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є: узагальнення на основі міжнародної та вітчизняної практики розвитку бізнесу факторів впливу на оцінку економічної вигоди активів підприємств з урахуванням вимог щодо соціально-економічної та екологічної збалансованості бізнесу; визначення та обґрунтування методичних та організаційних підходів щодо ідентифікації варіативних форм економічної вигоди, її оцінки. Підтверджено, що міжнародна практика підприємництва, враховуючи суспільну корисність бізнесу, виокремлює підвищення впливу на оцінку корисності підприємства результативність вирішення ним питань соціального забезпечення та екологічної безпеки як на рівні своєї діяльності, безпосередньо, так і в регіональному масштабі. Зазначене суттєво міняє роль і доповнює зміст поняття «економічна вигода»: оцінка потребує перегляду з урахуванням використання активу; серед елементів оцінки, крім економічних фінансових показників, з’являються нефінансові – якісні, що в цілому підвищує достовірність облікової інформації. Досліджено альтернативні форми економічної вигоди від використання виробничих ресурсів зарезультатами транзакцій вітчизняних підприємств в контексті політики збалансованого ведення бізнесу. Наведено міжнародну практику визначення фінансових результатів діяльності суб’єктів на основі аналітичного обліку елементів оцінки економічної вигоди, враховуючи їх вплив на вирішення питань економічного розвитку, соціального захисту та екологічної безпеки. В роботі уточнено критерії оцінки економічної та соціально-економічної вигоди, соціального ефекту. Зазначене уможливить проведення результативного стратегічного планування як розрахунково-платіжної дисципліни, так і розвитку бізнесу на перспективу, що, безперечно, позитивно вплине на поступальний збалансований розвиток підприємництва в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Загородній, А. Г., and Т. А. Стрижка. "ВПЛИВ ОБЛІКОВОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА НА ВЕЛИЧИНУ СПЛАЧУВАНОГО ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», no. 1(53) (April 18, 2019): 229–32. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2019.1(53).229-232.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Semenova, S. M., and O. M. Spyrko. "ACCOUNTING POLICY OF SMALL ENTERPRISES IN UKRAINE AND GERMANY." Collection of scientific research papers State University of Infrastructure and Technologies Section “Economics and Management” 46 (2019): 96–109. http://dx.doi.org/10.32703/2664-2964-2019-46-96-109.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Дудкевич, О. В. "Уніфікація облікової політики та формування даних фінансової звітності сільськогосподарських підприємств." Економіка АПК, no. 11 ( 241) листопад 2014 (2014): 43–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Дудкевич, О. В. "Уніфікація облікової політики та формування даних фінансової звітності сільськогосподарських підприємств." Економіка АПК, no. 11 ( 241) листопад 2014 (2014): 43–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Lagovska, Olena, and Gabriella Loskorikh. "Formation of Accounting Policy in IT Enterprises." Modern Economics 19, no. 1 (February 25, 2020): 108–13. http://dx.doi.org/10.31521/modecon.v19(2020)-18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography