To see the other types of publications on this topic, follow the link: Нормативний профіль.

Journal articles on the topic 'Нормативний профіль'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Нормативний профіль.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

ОВЧАРЕНКО Р. В., НИКИФОРЕНКО Н. О. ,. "ПАСПОРТИ / ПРОФІЛІ ГРОМАД ЯК ІНСТРУМЕНТ РОЗВИТКУ ОТГ В КОНТЕКСТІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ." Manager. Bulletin of Donetsk State University of Management 84, no. 3 (January 14, 2020): 26–35. http://dx.doi.org/10.35340/2308-104x.2019.84-3-03.

Full text
Abstract:
В статті розглядається роль таких інформаційно-аналітичних документів як паспорти та профілі громад при створенні об’єднаних територіальних громад та плануванні їх розвитку в ході реформи децентралізації в Україні. Аналізуються підходи, нормативні вимоги, методичні рекомендації щодо розробки паспортів / профілів громад, окреслюються можливості та практичні аспекти їх застосування. Наводяться результати проведеного авторами моніторингу офіційних веб-сайтів ОТГ Донецької області щодо доступності паспортів / профілів громад, повноти та актуальності наведених в них даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чорна, Валентина, Валентина Махнюк, Світлана Юрченко, Євгеній Сердюк, and Василь Назаренко. "ВПЛИВ АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ НА САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНІ УМОВИ ПРАЦІ МЕДПРАЦІВНИКІВ, ПАЦІЄНТІВ ПСИХІАТРИЧНИХ ЛІКАРЕНЬ УКРАЇНИ ТА КРАЇН ЄС." Молодий вчений, no. 1 (89) (January 29, 2020): 20–27. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-1-89-5.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено особливості організації архітектурного середовища і санітарно-гігієнічних умов психіатричних лікарень України та країн ЄС, їх значення для процесу лікування, стан, самопочуття, тривалість перебування в лікарнях хворих. Проведено аналіз напрямків реформування закладів охорони психічного здоров’я у європейських країнах на основі вивчення рецензованої вітчизняної і закордонної літератури. Встановлено, що більшість психіатричних лікарень України розташовані у пристосованих зношених будівлях які будувались у ХVIII-XIX столітті, що суперечить ключовій вимозі системи охорони психічного здоров’я у країнах Європейського союзу і не дозволяє створити «цілюще архітектурне середовище» для ефективного лікування хворих і створення умов «домашнього середовищі». В Україні нормативний документ санітарного законодавства, який містив би санітарно-епідеміологічні та гігієнічні вимоги до проектування, будівництва, оздоблення, оснащення та експлуатації закладів охорони здоров‘я із стаціонарами, на даний час формально не існує. Понад 300 нормативно-правових актів були скасовані, які були видані до прийняття Акту проголошення незалежності України, тобто нормативно-правові акти Союзу РСР та Української РСР. Із аналіз лабораторних досліджень за період 2014-2019 рр., проведених у лікувально-профілактичних закладах Вінницької області, дозволяє констатувати низький рівень штучного освітлення і порушення мікрокліматичних умов. У низці вітчизняних психоневрологічних лікарень виявлено грубі порушення прав людини, незадовільні матеріально-технічні умови і недотримання санітарно-гігієнічних вимог, на що також вказують результати анкетування родичів психічнохворих. В Україні особливого значення набуває проблема розробки нормативної бази санітарного та містобудівного законодавства щодо вимог до проектування нових закладів охорони здоров’я психоневрологічного профілю з залученням, за прикладом європейського досвіду, мультидисциплінарних робочих груп для створення максимально безпечних і комфортних умов перебування пацієнтів і медичного персоналу у психіатричних закладах. Результати анкетування респондентів (родичи хворих) оброблені за допомогою ліцензійного стандартизованого пакету «Statistica 6.1». У роботі використовувалися аналіз вітчизняних та зарубіжних наукових джерел, бібліосемантичний, аналітичний та статистичний методи досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ящук, Ольга. "ОСВІТНЬО-НОРМАТИВНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНШОМОВНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ІЗ КІБЕРБЕЗПЕКИ В УКРАЇНІ: КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ВИМІР." ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 1, no. 19 (June 10, 2021): 141–49. http://dx.doi.org/10.35387/od.1(19).2021.141-149.

Full text
Abstract:
Оглядова стаття ґрунтується на вивченні теоретичних передумов іншомовної підготовки майбутніх фахівців із кібербезпеки. У наш час кібербезпека як сукупність професійних дій і заходів щодо програмного, технічного захисту стає дедалі затребуванішим напрямом діяльності, що актуалізує питання про шляхи вдосконалення професійної підготовки здобувачів, майбутніх фахівців у цій галузі в технічних університетах. Одним із суттєвих показників відповідності фаховим вимогам і виявом професійної компетентності є рівень сформованості іншомовного комунікативного потенціалу здобувачів. Зокрема, це зумовлено необхідністю активної комунікації для збагачення власного професійного, практичного досвіду інноваційними, прогресивними напрацюваннями іноземних спеціалістів. Теоретичне підґрунтя професійного вишколу становлять грамотно розроблені нормативні документи, що регулюють зміст підготовки. У статті проаналізовано базове освітньо-нормативне забезпечення й окреслено передумови, які визначають алгоритм іншомовної підготовки майбутніх фахівців і визначають рівень її результативності. З’ясовано, що опорні точки іншомовної підготовки фокусуються в компетентнісній парадигмі профілів нормативних документів. Наголошено на необхідності розвитку іншомовної комунікативної компетентності здобувачів у контексті збалансованого співвідношення загальної іноземної мови й іноземної професійного спрямування. Схарактеризовано основні суперечності, усунення яких уможливлює покращення якості іншомовної підготовки фахівців. Спрогнозовано подальший напрям наукового дослідження в порівняльному контексті діяльності британських університетів, що здійснюють підготовку інженерів із кібербезпеки. Ключові слова: кібербезпека; фахівець із кібербезпеки; компетентність; іншомовна підготовка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Загородня, А. А. "ЕЛЕКТИВНІ КУРСИ В ПРОФІЛЬНИХ ШКОЛАХ ЯК ОДНА З ТЕНДЕНЦІЙ РЕФОРМУВАННЯ ОСВІТИ (2011–2017 РР.)." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 1, no. 1 (September 7, 2021): 15–20. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2021-1-1-02.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено вивченню теоретичних і практичних аспектів досвіду запровадження елективних курсів у профільних школах як однієї з тенденцій реформування освіти України в 2011–2017 рр. Окреслено ключові орієнтири щодо реформування системи загальної середньої освіти, які представлено у нормативно-правових документах, зокрема: «Концепції профільного навчання у старшій школі» (2013 р.); «Концепції Нової української школи» (2016 р.); оновленій редакції Закону України «Про освіту» (2017 р.); «Проєкті концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 років» (2018 р.), «Проєкті концептуальних засад реформування професійної освіти України «Сучасна професійна освіта» (2018 р.) та ін. Розкрито сутність понять «профільне навчання», «елективні курси». Висвітлено мету та основні завдання реалізації профільного навчання. Охарактеризовано функціональну спрямованість, що полягає у нагромадженні учнів знаннями та вміннями з вибраного ними профільного предмета, що є основою їх подальшого професійного спрямування. Подано розлогу характеристику типології профільного навчання, а саме: рівневу (внутрішню) та профільну (зовнішню) диференціацію, напіввідкриту та приховану диференціацію. Зосереджено увагу на основних характеристиках елективних курсів та їх цільовому спрямуванні. Виокремлено та охарактеризовано типологію елективних курсів (допрофільні та профільні елективні курси) з погляду різних наукових підходів. Розмежовано види елективних курсів, серед яких розрізняють допрофільні та профільні ЕК. Підбірку допрофільних та профільних елективних курсів становили: загальноорієнтаційні ЕК, предметно-орієнтаційні та міжпредметні елективні курси. Серед профільних елективних курсів вирізнено такі, як міжпредметні ЕК, елективні курси з предметів, що не входять до базового навчального плану. Наведено приклади елективних курсів («Проблеми екології», «Ефективна поведінка у конфлікті», «Умови успішної комунікації», «Географія людських перспектив» тощо) та розкрито їхні змістові характеристики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Bilyk, S. I., O. B. Ferents, Z. P. Kopynets, V. M. Storozhuk, and M. A. Chyzhevskyy. "Дослідження та обґрунтування параметрів замкових з'єднань паркетних дощок." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 7 (September 27, 2018): 88–91. http://dx.doi.org/10.15421/40280719.

Full text
Abstract:
Встановлено параметри відповідності контролю профілю з'єднання та геометрії паркетних дощок після фрезерування. Виконано статистичний аналіз показників параметрів геометрії паркетних дощок та параметрів контролю сучасного профілю поперечного (торцевого) замкового з'єднання 5G-C відповідно до лекал оптичного проектора та розподілу величин параметрів перепаду і щілини від тестових навантажень. Досліджено показники міцності з'єднання профілю при вертикальних навантаженнях залежно від матеріалу вкладки та положення пластикової вставки. Зроблено практичні висновки згідно з дослідженнями контролю профілю з'єднання 5G-C та дошки загалом після фрезерування в технологічному потоці. Встановлено відповідність значень параметрів при контролі профілю з'єднання та геометрії дошки після фрезерування на проекторі, за шаблоном, за тестами складання і навантаження дощок до нормативних показників та якості. Запропонований перелік заходів щодо економії сировини у виробництві сучасних і традиційних паркетних виробів дасть змогу контролювати питання з раціонального та ефективного використання деревинної сировини, запровадити у виробництво науково обґрунтовані прогресивні норми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Starzhinsky, V. E., V. I. Goldfarb, S. V. Shilko, E. V. Shalobaev, and E. I. Tesker. "Development of Terminology in Gearing and Power Transmissions. Part 3. Identification of Notions on Gear Failure Modes." Intellekt. Sist. Proizv. 15, no. 3 (October 2, 2017): 51. http://dx.doi.org/10.22213/2410-9304-2017-3-51-61.

Full text
Abstract:
Изложены результаты анализа нормативных источников по видам повреждений зубчатых колес и разработки Межгосударственного стандарта [6] по их классификации и описанию. В оборот включены разнообразные информационные источники - Международный ISO и национальные (AGMA, DIN) стандарты; нормативный документ немецкого концерна «Zahnradfabric Friedrichshafer AG» с определениями терминов, их характеристик и причин, вызывающих повреждения; атлас «Анализ видов повреждений» американской фирмы «Geartech»; методические указания по расчетам и испытаниям на прочность к классификации видов изломов металлов, а также результаты собственных исследований. Описаны принципы, положенные в основу классификации, - отнесение того или иного повреждения к определенному классу, общему виду, виду и степени повреждения. В общей сложности повреждения классифицируются по 76 наименованиям классов, видов и степеней повреждения. Подробно описаны количественные показатели усталостного выкрашивания рабочих поверхностей зубьев - степень выкрашивания по поверхности и глубине; степень искажения профиля и распространения выкрашивания; стадии его развития; параметры и характеристики, а также расчетные формулы для их определения. В заключение подводятся итоги деятельности по идентификации и классификации понятий в области зубчатых зацеплений и передач.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ушакова, Евгения Сергеевна, Татьяна Ивановна Караваева, and Павел Андреевич Белкин. "ЭКОЛОГИЧЕСКОЕ СОСТОЯНИЕ ПОЧВ ПРОМЫШЛЕННЫХ ТЕРРИТОРИЙ (НА ПРИМЕРЕ Г. БЕРЕЗНИКИ, ПЕРМСКИЙ КРАЙ): СРАВНЕНИЕ ОТЕЧЕСТВЕННЫХ И ЗАРУБЕЖНЫХ МЕТОДОВ ОЦЕНКИ." Izvestiya Tomskogo Politekhnicheskogo Universiteta Inziniring Georesursov 331, no. 10 (October 14, 2020): 58–70. http://dx.doi.org/10.18799/24131830/2020/10/2850.

Full text
Abstract:
Актуальность. Интенсивное антропогенное воздействие на окружающую среду, особенно в пределах промышленных территорий, способствует деградации почвенного профиля и аккумуляции технофильных химических элементов в почвенном покрове. Увеличение загрязнения городских почв тяжелыми металлами в связи с интенсивной промышленной нагрузкой является серьезной экологической проблемой. Несмотря на повышенный интерес к экологическому состоянию почв промышленных территорий, существующая в настоящее время в Российской Федерации система нормирования недостаточно разработана и не позволяет дать точную характеристику загрязнения. Цель: определение уровня загрязнения тяжелыми металлами почв в пределах промышленной зоны урбанизированной территории; сравнение отечественных и зарубежных методов оценки загрязненности почв и обоснование необходимости актуализации нормативно-технической документации. Методы. Содержание тяжелых металлов в почвах определено масс-спектральным методом на базе сектора наноминералогии «Центра коллективного пользования Пермского государственного национального исследовательского университета». Результаты и выводы. Рассмотрены отечественные и зарубежные методы оценки экологического состояния почв. Проведена оценка уровня загрязнения почв тяжелыми металлами и металлоидами в пределах промышленных территорий крупных химических предприятий Пермского края с использованием отечественных и зарубежных нормативов качества почв, суммарных показателей загрязнения и индекса потенциального экологического риска. Показана необходимость учета функционального назначения территорий при оценке загрязнения с помощью индивидуальных показателей. Получены аналогичные результаты оценки степени загрязнения почв при использовании отечественных, не регламентированных нормативно-технической документацией, и зарубежных суммарных показателей. Сделан вывод о необходимости актуализации нормативных требований Российской Федерации с учетом отечественного и зарубежного опыта оценки загрязненности почв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пісоцька, К. О. "Нормативно-правове забезпечення діяльності підрозділів ювенальної превенції." Прикарпатський юридичний вісник, no. 1(30) (July 13, 2020): 117–21. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i1(30).529.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено питання адміністративно-пра-вового регулювання підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України. Розглянуто стан рефор-мування підрозділів ювенальної превенції на сучасно-му етапі. Здійснено аналіз системи законодавства, що охоплює організаційно-правові питання щодо профі-лактики адміністративних правопорушень залежно від їхньої юридичної сили, змісту, дії в просторі, часі та за колом осіб. Охарактеризовано нормативно-правові акти, що визначають найбільш важливі аспекти проти-дії правопорушенням, захисту прав, свобод громадян, забезпечення правопорядку. Виокремлено міжнародні нормативно-правові акти, що становлять адміністра-тивно-правову основу діяльності підрозділів ювеналь-ної превенції Національної поліції України. Також проаналізовано базовий підзаконний нормативний акт, що передбачає форми й методи, порядок роботи підроз-ділів поліції як суб’єктів профілактики адміністра-тивних проступків, – Інструкцію з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України. Розкрито функції та завдання, які поклада-ються на підрозділи ювенальної превенції зі здійснен-ня заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. Виокремлено правові норми в міжнародно-му та національному законодавстві стосовно реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії до-машньому насильству, а також розглянуто завдання, обов’язки та принципи діяльності підрозділів ювеналь-ної превенції крізь призму міжнародних норм та норм національного законодавства стосовно забезпечення рівності конституційних прав та свобод дітей.У висновку висвітлено позитивні новації та нега-тивні тенденції відомчої Інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України. Також визначено деякі питання, які потребу-ють подальшого урегулювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Горькая, Жанна Владимировна, and Мадина Крухмановна Худышева. "Честность как нравственная ценность профессионала." Živaâ psihologiâ 3, no. 2 (June 30, 2016): 121. http://dx.doi.org/10.18334/lp.3.2.36514.

Full text
Abstract:
Основное внимание авторы статьи уделяют проблеме честности как нравственной ценности профессионала. Показана взаимосвязь уровня честности как нормативной ценности со стратегией поведения в ситуации морально-нравственного конфликта в профессиональной деятельности. Честность, как нравственная ценность профессионала, выступает ориентиром в ситуации социального взаимодействия, но не оказывает решающего влияния на выбор «честной» стратегии поведения. Исследование авторов показывает, что профиль профессионального образования влияет на предпочтение честного выбора в ситуации морально-нравственной дилеммы в профессиональной деятельности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Konin, Denis. "Experimental studies of steel rods for сentral and eccentric compression." Bulletin of Science and Research Center “Stroitelstvo”, no. 1(28) (2021): 16–37. http://dx.doi.org/10.37538/2224-9494-2021-1(28)-16-37.

Full text
Abstract:
Приведен краткий анализ нормативных документов, действующих в настоящее время в РФ, Евросоюзе, США и КНР, по расчетам сжатых стальных стержней. Установлено, что нормы РФ нуждаются в уточнении ввиду появления за последние годы новых сталей и поперечных сечений в виде, например, «тяжелых» двутавров и труб из сталей с пределом текучести до 600 МПа. Показано, что испытания двутавровых стоек из высокопрочных сталей хорошо коррелируют с нормативным расчетом на внецентренное сжатие (расхождение не более 10%). Наименьший запас 1,1% соответствует стержням, эксцентриситет в которых приложен в плоскости полок. Малый резерв несущей способности следует уточнить путем изучения остаточных напряжений. Испытания труб показывают,что нормы не учитывают тонкостенность,диаграмму работы стали, наличие сварных швов, работу стержня как оболочки. Отклонения нормативного расчета от испытаний для труб с D/t = 95 составляет до 30%. Выявлены пути совершенствования расчетов центрально и внецентренно сжатых стержней на основании анализа испытаний за последние 100 лет. Показано, что коэффициент продольного изгиба должен учитывать: «тонкостенность» коробчатых и трубных сечений, начальные несовершенства в виде локальных погибей,тип двутаврового профиля, а также способ их изготовления (сварной или прокатной).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Тищенко, Юлия Геннадьевна, Ирина Александровна Тищенко, and Светлана Владимировна Чернецкая. "СТУДЕНЧЕСКАЯ МОЛОДЕЖЬ КАК ОБЪЕКТ И СУБЪЕКТ ГЕНДЕРНОЙ СТЕРЕОТИПИЗАЦИИ." Bulletin of the South-Russian state technical University (NPI) Series Socio-economic Sciences 14, no. 1 (March 22, 2021): 77–84. http://dx.doi.org/10.17213/2075-2067-2021-1-77-84.

Full text
Abstract:
Цель исследования состоит в социологическом анализе концепта «студенческая молодежь» как объект и субъект гендерной стереотипизации, что позволяет рассматривать современное студенчество как движущую силу социокультурных изменений в обществе, которому (студенчеству) принадлежит лидирующая роль в ближайшем будущем и чьи ценностно-нормативные представления, гендерные установки станут определяющими в российском социокультурном пространстве. Методологическую базу исследования представляют классические социологические теории социального действия (М. Вебер, Т. Парсонс), социальной идентификации (Г. Тэджфел, Дж. Тернер и др.), современные концепции молодежи, теория К. Манхейма о значении поколений в социальных трансформациях. В работе использовались общенаучные методы исследования (аналитический, системный, компаративный анализы) и методы социологического исследования (анализ материалов, документов; анкетирование и др.). Результаты исследования. В русле синтезирующего подхода современное студенчество рассмотрено как многокачественное понятие в единстве его субъективного и объективного, социального и индивидуального, внешних и внутренних связей; дано авторское определение концепта «студенческая молодежь», обоснована ее лидирующая роль в социокультурной эволюции российского общества. Перспективы исследования. Изучение ценностно-нормативных представлений, гендерных стереотипов современной студенческой молодежи различных типов поселения и профиля образования позволят прогнозировать характер динамики транформирующегося российского общества, выявить перспективы его модернизации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Бондаренко, А. М., and Л. А. Бондаренко. "АДЕКВАТНА ІМУНІЗАЦІЯ ТА СТВОРЕННЯ КОЛЕКТИВНОГО ІМУНІТЕТУ ВІД COVID-19 У СУЧАСНИХ УМОВАХ." Інфекційні хвороби, no. 4 (April 11, 2022): 48–57. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2021.4.12839.

Full text
Abstract:
Автори зазначають суттєву протиепідемічну неспроможність застосовуваних сьогодні коронавірусних вакцин, навіть незважаючи на значний рівень імунізації населення. Попри це, вакцинація дозволяє уникнути тяжкого або вкрай тяжкого ступеня COVID-19 і смерті від цієї хвороби. Дискутується офіційно заявлене перевищення напруженості та захисної активності поствакцинного антиковідного імунітету, порівняно з постінфекційним. Розглянуто проблеми правової бази вакцинації від COVID-19 в Україні. Запропоновано внести у зазначену нормативну базу нового клінічного стандарту (протоколу, положення, інструкції), що зобов’язують перед щепленням визначати для кожного конкретного пацієнта доцільність вакцинації від COVID-19 та обов’язковий конкретизований облік профілю безпеки щеплення від COVID-19 і профілю індивідуальної безпеки конкретної застосовуваної вакцини. Наведено авторський алгоритм оцінки доцільності та безпеки вакцинації від COVID-19.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Туранов, Х. Т., Kh T. Turanov, Д. И. Илесалиев, D. I. Ilesaliev, Ш. У. Саидивалиев, and Sh U. Saidivaliev. "О НЕТОЧНОСТИ ФОРМУЛЫ ВОЗДУШНОГО СОПРОТИВЛЕНИЯ ПРИ ДВИЖЕНИИ ВАГОНА ПО ПРОФИЛЮ СОРТИРОВОЧНОЙ ГОРКИ." Транспорт: наука, техника, управление, no. 1 (2021): 11–16. http://dx.doi.org/10.36535/0236-1914-2021-01-2.

Full text
Abstract:
В статье замечено, что учет встречного ветра, оказывающего лобовое сопротивление движению вагона по профилю горки, в нормативно-техническом документе осуществлено с недопустимо грубыми ошибками. В работе получена формула относительной скорости частиц воздуха при воздействии встречного ветра. Результатами расчетов доказаны грубые ошибки, допущенные при построении математической модели учета воздействия попутного и/или встречного ветра в нормативно-техническом документе. Это окончательно сводит на нет практическую значимость применения в горочных конструктивных и технологических расчётах формулы для нахождения сопротивления движению вагона от воздушной среды и ветра в указанном документе.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Биков, Валерій Юхимович, Олег Михайлович Спірін, Андрій Олександрович Білощицький, Олександр Юрійович Кучанський, Олександр Васильович Діхтяренко, and Олександр Вадимович Новицький. "ВІДКРИТІ ЦИФРОВІ СИСТЕМИ В ОЦІНЮВАННІ РЕЗУЛЬТАТІВ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ." Information Technologies and Learning Tools 75, no. 1 (February 24, 2020): 294–315. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v75i1.3589.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості проведення науково-педагогічних досліджень як різновиду досліджень із соціогуманітарних наук. Досліджено вимоги та положення чинних вітчизняних нормативних документів на предмет їх відповідності європейським та міжнародним принципам та підходам щодо правильного використання кількісних показників при оцінюванні діяльності вчених, науково-дослідних робіт та наукових установ з урахуванням специфіки галузі педагогічних наук. Виокремлено якісні та кількісні критерії оцінювання педагогічних досліджень, а також запропоновано як наукову продукції в галузі педагогічних наук розглядати: державні стандарти освіти, типові освітні програми, підручники, навчальні, навчально-методичні, методичні, навчальні посібники, методичні рекомендації, хрестоматії, енциклопедії, словники, наукові довідники, електронні освітні ресурси навчального призначення, управління та підтримки наукових досліджень, а також проєкти нормативно-правових документів, державних і галузевих програм, інформаційно-аналітичні матеріали та експертні висновки. Розглянуто досвід та можливості використання сервісів відкритих наукометричних систем, інституційних репозитаріїв, систем альтернативної метрики для збору та опрацювання статистичних даних щодо результатів педагогічних досліджень, які проводяться індивідуальним дослідником, колективом виконавців окремої науково-дослідної роботи, колективом структурного підрозділу чи наукової установи. Обґрунтовано доцільність створення та застосування для оцінювання результатів наукового колективу науково-дослідної роботи спеціального НДР-профілю Google Академії; ранжування науковців за кількістю цитувань у межах напряму досліджень (за науковими інтересами); загального або часового фактору впливу наукової продукції, відмінної від наукових статей, на основі даних щодо кількості її завантаження з інституційних репозитаріїв. Запропоновано аналітичну модель використання електронних копій наукової продукції як інформаційного ресурсу на основі аналітичних відомостей, пов’язаних з аналізом даних користувачів, які відвідали мережне сховище і скористалися науковим результатом шляхом його перегляду або завантаження як електронного ресурсу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Sheptytska, L. B., N. G. Zakharchyn, and O. A. Chaplyk. "Система національно-патріотичного виховання у вищому навчальному закладі лісотехнічного профілю." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 10 (November 29, 2018): 135–38. http://dx.doi.org/10.15421/40281026.

Full text
Abstract:
Враховуючи потреби часу і важливість формування світогляду молоді, на прикладі Національного лісотехнічного університету України відстежено процес формування системи національно-патріотичного виховання студентів впродовж періоду його становлення. Опираючись на нормативно-правові акти, обґрунтовано потребу створення Ради з організації виховної роботи та залучення до цієї роботи Координаційної ради кафедр гуманітарно-соціальних дисциплін та інших підрозділів університету. Окреслено основні напрями виховання студентів: національно-громадянський, військово-патріотичний, екологічний, громадянсько-правовий та ін., особливу роль серед яких відведено екологічному. Наведено основні форми вживання виховних заходів в університеті. Доведено необхідність активізації подальшої роботи в напрямі національно-патріотичного виховання. Окреслено роботу колективу університету в пошуку нових форм та методів здійснення виховних заходів та вирішення проблеми подолання пасивності та інертності частини студентського середовища. Стверджено, що активна участь студентів у позанавчальному житті університету також сприяє формуванню у них Soft Skills (м'яких навичок), в яких зацікавлені сучасні роботодавці. Акцентовано увагу на перспективі створення арт-студії та молодіжного центру для співпраці студент – викладач на виховній ниві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Гнатенко Т. С. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ НЕПЕРЕРВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ В ПРАКТИЦІ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ." ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, no. 50 (January 22, 2022): 93–101. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi50.307.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто концептуальні засади неперервної професійної підготовки в практиці фармацевтичної діяльності. Проаналізовано чинні нормативні кваліфікаційні характеристики професійної діяльності спеціалістів фармацевтичної сфери; наукові праці, в яких висвітлювалися проблемні питання щодо професійної підготовки. Розкрито основну складову професійної діяльності фармацевтів. У наукових дослідженнях науковця І. Бойчука зазначено, що професійна підготовка спеціалістів фармацевтичного профілю базується на оволодінні продуктивними знаннями, уміннями та навиками з метою гармонійного розвитку професійної самореалізації особистості. Проаналізувавши наукові педагогічні джерела, термін «професійна підготовка» окреслюємо як цілісний процес формування професійних знань, умінь і навичок, практичного досвіду і належних етичних норм поведінки, за допомогою яких реалізується ефективна професійна діяльність. А інші вчені вбачають значення такої професійної підготовки у здобутті фахівцем професійної освіти, в результаті чого відбувається оволодіння продуктивними знаннями, інтегративними уміннями та формування важливих індивідуально-професійних якостей.На основі аналізу наукових досліджень виокремлено ряд основних завдань неперервної професійної освіти. Сформовано професійну модель фахівця фармацевтичного профілю. Є підстави вважати, що модель особистості спеціаліста фармацевтичного профілю має включати опис системи його якостей, які забезпечують ефективну реалізацію професійних завдань, а також його саморозвитку, враховуючи динамічність розвитку індивіда, майбутньої професійної діяльності. Таким чином, формування цієї моделі стає основною метою професійної неперервної підготовки. Таким чином, професійна модель фармацевта акцентує увагу науково-педагогічних працівників на вдосконаленні їхньої професійної підготовки у системі неперервної освіти, яка є найважливішою на сучасному етапі розвитку фармацевтичної сфери.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

А. Ф. Волобуєв. "ПОЛІГРАФ: ТЕХНІКО-КРИМІНАЛІСТИЧНИЙ ЗАСІБ ВИЯВЛЕННЯ І ФІКСАЦІЇ ДОКАЗІВ ЧИ ІНСТРУМЕНТ ЕКСПЕРТНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ?" Криміналістичний вісник 30, no. 2 (December 27, 2018): 55–63. http://dx.doi.org/10.37025/1992-4437/2018-30-2-55.

Full text
Abstract:
Визначено сутність психофізіологічного дослідження людини з використанням поліграфа в кримінальному провадженні та можливість застосування його результатів у доказуванні. Звернено увагу на процесуальну форму такого дослідження, основні його завдання, суб’єкти та умови проведення, елементи його підготовки та оцінку результатів. Конкретизовано і проаналізовано підходи до використання поліграфа, вироблено рекомендації щодо його застосування в кримінальному провадженні. Узагальнено досвід інших країн у цьому напрямі. Окреслено проблеми, пов’язані з нормативно-правовим підґрунтям застосування поліграфа, методикою проведення досліджень, підготовкою експертів належного профілю, оцінкою і використанням результатів експертного дослідження в доказуванні.Ключові слова: поліграф; дослідження; спеціальні знання; експертиза; докази.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Зива, Валентина Ф. "Методологические подходы прогнозирования развития художественно-промышленного образования." ДЕКОРАТИВНОЕ ИСКУССТВО И ПРЕДМЕТНО-ПРОСТРАНСТВЕННАЯ СРЕДА. ВЕСТНИК МГХПА 4, no. 1 (2020): 11–20. http://dx.doi.org/10.37485/1997-4663-2020-4-1-11-20.

Full text
Abstract:
Автор анализирует современную ситуацию в художественно-промышленном образовании, опираясь на процессы формирования нормативно-правовой базы и внедрения ее в жизнь, акцентируя внимание на идеях прогнозирования развития образовании в контексте новых целей и вызовов времени. Рассматривается предложение создания учебными заведениями прогностической модели, на основе которой появляется возможность наиболее активно осуществлять академические свободы участниками образовательных отношений, внедрять дистанционное образование и способствовать развитию конкурентоспособности вузов художественно-промышленного профиля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Brezhneva, Tatyana A., Anna A. Soloduhina, Margarita V. Popova, Nadezhda D. Samsonova, and Alexey I. Slivkin. "Перспективы использования метода ТСХ для идентификации и оценки качества растительного сырья плюща обыкновенного." Сорбционные и хроматографические процессы 19, no. 4 (July 23, 2019): 443–50. http://dx.doi.org/10.17308/sorpchrom.2019.19/782.

Full text
Abstract:
Перспективными для использования в медицине являются различные виды плюща, листья которого содержат до 10% тритерпеновых сапонинов, обладающих широким спектром биологической активности. В настоящей работе проведен выбор оптимальных условий анализа сапонинсодержащих извлечений из листьев плюща обыкновенного методом ТСХ. В подобранных условиях получены хроматографические профили извлечений из листьев плюща, показана возможность их использования в качестве «отпечатков пальцев» для идентификации растительного сырья плюща. Установлена вариабельность хроматографических профилей извлечений из листьев плюща в зависимости от места произрастания растения. Полученные данные могут быть рекомендованы для использования при разработке нормативной документации на лекарственное растительное сырье плюща.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Елисеев, Михаил Николаевич, Федор Андреевич Неверов, and Ирина Николаевна Грибкова. "The Irish Whiskey Quality Research which Sold on the Russian Market." Beer and beverages, no. 3 (October 5, 2021): 20–25. http://dx.doi.org/10.52653/pin.2021.3.3.004.

Full text
Abstract:
Статья посвящена вопросу качества ирландских виски, представленных в отечественной розничной сети. Освещен вопрос связи органических соединений зернового сырья, применяемого в технологии виски, и вкусового профиля готовых алкогольных напитков. Приведены результаты исследования органолептических показателей готовых виски, их вкусовые профили, описанные с помощью стандартных дескрипторов для данного вида продукции, а также физико-химические показатели. Выявлены образцы продукции, которые обладают высокими вкусо-ароматическими характеристиками, и это связано с содержанием летучих компонентов образцов. Исследование летучих соединений готовых виски показало их соответствие требованиям нормативной документации Российской Федерации. Анализ полученных количественных характеристик в доверительном интервале р ≥ 0,95 позволил выявить соотношения 3-метилбутанол : 1-пропанол : изобутанол : 2-метилбутанол в качестве маркера принадлежности виски к определенному сроку выдержки - от 3 до 8 лет. Данный факт позволит разработать методы для определения аутентичности и фальсификации виски при проведении дальнейших исследований. The article is devoted to the issue of the quality of Irish whiskey presented in the domestic retail network. The issue of the relationship between grain raw material organic compounds used in whiskey technology and the taste profile of finished alcoholic beverages is discussed. The study results of finished whiskey organoleptic indicators, their taste profiles, described using standard descriptors for this type of product, as well as physical and chemical indicators are presented. The product samples have been identified that have high taste and aroma characteristics and this is due to the samples volatile components content. The finished whiskey volatile compound study showed their compliance with the requirements of the regulatory documents of the Russian Federation. The analysis of the obtained quantitative characteristics in the confidence interval of p ≥ 0.95 made it possible to reveal the ratio of 3-methylbutanol : 1-propanol : isobutanol : 2-methylbutanol as a marker of whiskey belonging to a certain aging period - from 3 to 8 years. This fact will allow the development of methods for determining the authenticity and falsification of whiskey in further research.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Елисеев, Михаил Николаевич, Федор Андреевич Неверов, and Ирина Николаевна Грибкова. "The Irish Whiskey Quality Research which Sold on the Russian Market." Beer and beverages, no. 3 (October 5, 2021): 20–25. http://dx.doi.org/10.52653/pin.2021.3.3.004.

Full text
Abstract:
Статья посвящена вопросу качества ирландских виски, представленных в отечественной розничной сети. Освещен вопрос связи органических соединений зернового сырья, применяемого в технологии виски, и вкусового профиля готовых алкогольных напитков. Приведены результаты исследования органолептических показателей готовых виски, их вкусовые профили, описанные с помощью стандартных дескрипторов для данного вида продукции, а также физико-химические показатели. Выявлены образцы продукции, которые обладают высокими вкусо-ароматическими характеристиками, и это связано с содержанием летучих компонентов образцов. Исследование летучих соединений готовых виски показало их соответствие требованиям нормативной документации Российской Федерации. Анализ полученных количественных характеристик в доверительном интервале р ≥ 0,95 позволил выявить соотношения 3-метилбутанол : 1-пропанол : изобутанол : 2-метилбутанол в качестве маркера принадлежности виски к определенному сроку выдержки - от 3 до 8 лет. Данный факт позволит разработать методы для определения аутентичности и фальсификации виски при проведении дальнейших исследований. The article is devoted to the issue of the quality of Irish whiskey presented in the domestic retail network. The issue of the relationship between grain raw material organic compounds used in whiskey technology and the taste profile of finished alcoholic beverages is discussed. The study results of finished whiskey organoleptic indicators, their taste profiles, described using standard descriptors for this type of product, as well as physical and chemical indicators are presented. The product samples have been identified that have high taste and aroma characteristics and this is due to the samples volatile components content. The finished whiskey volatile compound study showed their compliance with the requirements of the regulatory documents of the Russian Federation. The analysis of the obtained quantitative characteristics in the confidence interval of p ≥ 0.95 made it possible to reveal the ratio of 3-methylbutanol : 1-propanol : isobutanol : 2-methylbutanol as a marker of whiskey belonging to a certain aging period - from 3 to 8 years. This fact will allow the development of methods for determining the authenticity and falsification of whiskey in further research.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Сидоренков, Андрей Владимирович, and Елена Сергеевна Коваль. "Методика изучения социально-психологической адаптации индивида в малой группе и неформальной подгруппе." Российский психологический журнал 9, no. 3 (September 30, 2012): 9–15. http://dx.doi.org/10.21702/rpj.2012.3.1.

Full text
Abstract:
Дается описание опросника социально-психологической адаптации индивида в группе и подгруппе. Методика составлена на основе порядковой шкалы с биполярным принципом упорядочивания признаков и содержит 14 пунктов в виде утверждений. Оценка выраженности признака, отображенного в пункте, осуществляется посредством 7-ми бальной шкалы. Приводятся результаты оценки содержательной и очевидной валидности, надежности-согласованности, нормальности распределения, а также представлены нормативные данные. В исследовании приняло участие 174 работника, являющихся членами трудовых коллективов разного профиля деятельности. Установлено, что методика соответствуют основным требованиям и может быть использована в научно-исследовательских и прикладных целях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Yaskevich, Roman A., and Olga L. Moskalenko. "ОСОБЕННОСТИ ПОКАЗАТЕЛЕЙ СУТОЧНОГО МОНИТОРИРОВАНИЯ АРТЕРИАЛЬНОГО ДАВЛЕНИЯ У ЛИЦ ПОЖИЛОГО ВОЗРАСТА С АРТЕРИАЛЬНОЙ ГИПЕРТОНИЕЙ РАНЕЕ ПРОЖИВАВШИХ В УСЛОВИЯХ ЗАПОЛЯРЬЯ." Siberian Journal of Life Sciences and Agriculture 13, no. 3 (June 30, 2021): 11–28. http://dx.doi.org/10.12731/2658-6649-2021-13-3-11-28.

Full text
Abstract:
Цель. Изучение особенностей показателей суточного мониторирования АД у лиц пожилого возраста с АГ, ранее проживавших в условиях Заполярья. Материалы и методы. В исследовании приняло участие 267 пациентов пришлого населения (европеоидов) обоего пола с АГ, прибывших из Заполярья на постоянное место жительства в Центральную Сибирь. Доля обследуемых лиц пожилого возраста составила 50,9%. Суточное мониторирование АГ проводили с использованием аппарата BPLab МнСДП-2 («Петр Телегин», Россия). Результаты. В ходе анализа полученных данных СМАД установлено, что для лиц, ранее проживавших в условиях Заполярья старших возрастных групп характерны более высокие среднесуточные, дневные и ночные уровни АД, повышение значений параметров индекса времени, наибольшее превышение нормативных величин скоростных показателей утренней динамики АД, а также наибольшие изменения суточного профиля АД за счет недостаточного снижения АД в ночные часы – «non-dipper». Заключение. Среди бывших жителей Заполярья пожилого возраста, больных АГ, отмечаются более высокие значения большинства показателей суточного мониторирования АД и высокая частота суточного профиля «non-dipper», в сравнении с аналогичной группой больных проживающих в г. Красноярске.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

РЯБУЩЕНКО, Олег, and Павло КВАСНИКОВ. "ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ МІЖДИСЦИПЛІНАРНИХ ЗВ’ЯЗКІВ “МОРСЬКОЇ ПРАКТИКИ” Й “НАВЧАЛЬНОЇ ПЛАВАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ” У ЗАКЛАДІ ВИЩОЇ ОСВІТИ МОРСЬКОГО ПРОФІЛЮ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 25, no. 2 (July 1, 2021): 166–80. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v25i2.789.

Full text
Abstract:
У статті представлено вирішення наукового завдання щодо реалізації міждисциплінарних зв’язків навчальної дисципліни “Морська практика” й навчальної плавальної практики у закладі вищої освіти морського профілю з метою удосконалення професійної підготовки майбутніх фахівців спеціальності “Навігація і управління морськими суднами”. Мета статті полягає в обґрунтуванні можливості поліпшення якості практичної підготовки курсантів (майбутніх фахівців із навігації і управління морськими суднами) шляхом авторської реалізації міжпредметних зв’язків навчальної дисципліни “Морська практика” й навчальної плавальної практики у закладі вищої освіти морського профілю. Для цього проаналізовано низку нормативно-правових актів. З результатів аналізу стає очевидним, що важливим компонентом підготовки майбутніх фахівців із навігації і управління морськими суднами є практика. Проте її проходження передбачає опанування курсантами (студентами) теоретичних знань та практичних навичок. З’ясовано, що існує суперечність, яка полягає у невідповідності або обмежених дидактичних можливостях навчально-матеріальної (матеріально-технічної) бази професійної підготовки курсантів (студентів) у закладах вищої освіти морського профілю і швидким темпом оновлення техніки і засобів праці й управління ними на суднах. Також науковці вказують на протиріччя між вимогами роботодавців до професійної компетентності фахівців морського та річкового транспорту та недостатньою практичною підготовкою, обсяг якої визначається професійними нормативами в галузі професійної морської діяльності. Вирішення цих суперечностей можливе шляхом використання дидактичного потенціалу міждисциплінарних зв’язків навчальних дисциплін та плавальної практики. Запропоновано під час вивчення навчальної дисципліни “Морська практика” реалізувати методичні вказівки до практичних робіт, якими передбачено набуття курсантами (студентами) знань щодо застосування корабельного палубного обладнання; вивчення питань повсякденної організації судна; вивчення пристроїв і матеріалів під час виконання корабельних робіт, для забезпечення безпеки плавання і стоянки судна в різних умовах обстановки тощо. Ці та інші знання і компетентності необхідні під час проходження практичної підготовки, яка поділяється на навчальну плавальну практику (обов’язковий компонент освітньо-професійної програми) та виробничі плавальні практики за видами (є вибірковими компонентами освітньо-професійної програми).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Abramov, S. V., V. M. Baibakov, and L. V. Hryhorenko. "ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОТОВКИ АНГЛОМОВНИХ СТУДЕНТІВ МОЛОДШИХ І СТАРШИХ КУРСІВ НА КАФЕДРАХ ГІГІЄНІЧНОГО ПРОФІЛЮ У ВИЩИХ МЕДИЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ." Медична освіта, no. 2 (August 15, 2019): 6–10. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.2.10336.

Full text
Abstract:
У статті показано особливості підготовки англомовних студентів молодших і старших курсів на кафедрах гігієнічного профілю у вищих медичних навчальних закладах. Встановлено, що для англомовних студентів молодших курсів більш актуальним є проведення семінарів з обговореннями доповідей учасників, а для студентів старших курсів – розв'язання ситуаційних завдань із розбором нормативних документів за темою практичного заняття, оцінка факторів навколишнього середовища за допомогою приладів, ведення протокольних зошитів з тем практичних занять і СРС, проміжний і підсумковий контроль за тестами з бази «Крок 2», що обумовлено особливостями навчальної програми з гігієни для іноземних студентів 3 і 6 курсів за спеціальністю «Лікувальна справа». Анкетування, проведене серед англомовних студентів молодших курсів (40 респондентів) за розробленою нами власною анкетою, показало, що іноземні студенти на підготовку до практичного заняття з теоретичних дисциплін витрачають: менше 1 год – 6 респондентів (16,6 %); 1–2 год – 16 (44,4 %); 2–3 год – 9 (25 %); більше ніж 3 год – 5 (13,8 %). При підготовці до заняття з клінічних дисциплін англомовні студенти витрачають: менше 1 год – 3 (8,3 %); 1–2 год – 11 (30,5 %); більше ніж 3 год – 3 (8,3 %). Зокрема, 25 % респондентів (69,4 %) позитивно ставляться до проведення СРС, чверть опитаних – негативно (14 %). Відповіді на контрольні питання до тем СРС більшість студентів знаходить у матеріалах із мережі «Інтернет» (36 %) і в навчально-методичному посібнику (33,3 %), меншість користується підручниками (28 %), що зумовлено зниженням зацікавленості студентів до навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Стрельцов, Алексей Викторович, and Геннадий Иванович Яковлев. "Особенности ведения предпринимательской деятельности в особых экономических зонах РФ." Russian Journal of Entrepreneurship 19, no. 4 (April 30, 2018): 895. http://dx.doi.org/10.18334/rp.19.4.38973.

Full text
Abstract:
Рассматриваются особенности организации и преимущества особых экономических зон, необходимые для привлечения мобильного промышленного капитала предпринимателей из разных стран на определенных территориях. Раскрыты проблемы, препятствующие широкому развитию особых экономических зон (ОЭЗ) для российской экономики, с выделением экономической, административной, нормативно-правовой составляющей. Показана целесообразность разработки системы разделения рисков текущей деятельности между резидентами ОЭЗ, их управляющими копаниями, региональными и федеральными органами власти. Требуется разработать как стимулирующие мероприятия для предприятий-резидентов, так и механизм контроля за их функционированием в ОЭЗ, предусматривающий регулирование профиля деятельности их резидентов, оценку их влияния на уровень конкуренции на рынке, устранение случаев угнетения и закрытия конкурирующих отечественных предприятий, зависимости промышленности РФ от транснациональных компаний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Маслова, Я. І. "ПРОЦЕДУРА МОНІТОРИНГУ СПОСОБУ ЖИТТЯ ПРАЦІВНИКІВ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНТСТВА ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ." Знання європейського права, no. 5 (December 22, 2021): 59–62. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i5.281.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню процедурних особливостей моніторингу способу життя до працівників Націо нального агентства з питань запобігання корупції. Звернено увагу на відсутність нормативно встановленої вказів ки щодо прийняття Національним агентством з питань запобігання корупції окремого порядку проведення моні торингу способу життя до суб’єктів декларування. Установлено, що специфікою статусу працівника Національного агентства з питань запобігання корупції є діалектичний зв’язок одночасності визнання суб’єкта вповноваженим на вживання антикорупційних заходів та застосування до нього цих інструментів антикорупційного контролю. Визначено, що процедура здійснення моні торингу способу життя працівників НАЗК є регламентованою нормами публічного права послідовністю дій у сфе рі запобігання корупції, яку спрямовано на забезпечення доброчесності службовців спеціально вповноваженого антикорупційного органу державної влади та дотримання ними нормативно встановлених вимог і обмежень, що одночасно мінімізує ризики погіршення авторитету НАЗК та негативно впливає на репутацію службовця антико рупційного профілю. Зазначено, що процедура моніторингу способу життя працівників НАЗК є втручальною фор малізованою процедурою, яка застосовується вибірково; підставою для моніторингу способу життя працівників НАЗК є інформація, яка свідчить про можливість невідповідності рівня життя працівника НАЗК та задекларова ним ним відомостям про майновий стан; джерелом інформації, яка стала підставою для застосування цього анти корупційного інструмента, можуть бути: повідомлення фізичних чи юридичних осіб; публікації в засобах масової інформації; дані, зібрані з відкритих баз даних (включно із соціальними мережами); відсутні визначені терміни між початком процедури та встановленням підстав для цього; змістом процедурних дій є перевірка, порівняння інформації, наданої особою в деклараціях та спостереження за конкретним об’єктом доходу; наслідком її засто сування є складання документа у вигляді доповідної записки, що є підставою для застосування інших заходів антикорупційного контролю до працівника НАЗК тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Загородня, Алла. "Реформування середньої освітив добу незалежності: система профільного навчаннястаршої школи." New pedagogical thought 103, no. 3 (December 14, 2020): 17–20. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2020-103-3-17-20.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено питання організації профільного навчання, стратегічні завдання реформування освіти, зокрема ланки загальної середньої освіти. Визначено мету та завдання профільного навчання. Наведено перелік нормативних документів, що регламентують реформи освіти й загальної середньої освіти в Україні, як-от: постанова Кабінету Міністрів України «Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і12-річний термін навчання» (2000 р.), Національна доктрина розвитку освіти (2001 р.), Концепція профільного навчання у старшій школі (2003 р.), закон «Про загальну середню освіту» (2017 р.), Національна стратегія розвитку освіти на період до 2021 року (2013 р.), План пріоритетних дій Уряду до 2020 року (2017 р.) тощо. Окреслено пріоритетні завдання щодо запровадження профільного навчання в шкільну освіту України, які наведені в даних документах. Визначено особливості процесу профілізації змісту навчання у старшій загальноосвітній школі. Означено принципи, на яких ґрунтується профільне навчання, зокрема: фуркації, варіативності й альтернативності, наступності та неперервності, гнучкості, діагностико-прогностичної реалізованості. Проаналізовано навчальні плани сучасних закладів загальної середньої освіти України. Продемонстровано зміни щодо системи загальної середньої освіти профільної школи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Віндюк, А. В. "ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ІЗ ТУРИЗМУ ТА ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОЇ СПРАВИ ДО РОЗРОБЛЕННЯ АНІМАЦІЙНИХ ПРОГРАМ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 97, no. 4 (September 30, 2020): 37–44. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2020-97-4-37-44.

Full text
Abstract:
У статті автором проаналізовано теоретичні засади професійної підготовки майбутніх фахівців із туризму та готельно-ресторанної справи до розроблення анімаційних програм. Висвітлено нормативно-правову базу професійної підготовки зазначених фахівців та теоретичне підґрунтя дослідження. Визначено, що долучення анімаційних програм культурно-пізнавального, спортивно-оздоровчого, розважального характеру у складі туристських маршрутів, подорожей та готельного дозвілля сприяє підвищенню їх престижності та підвищує попит на ринку туристичних послуг. Наголошено, що готовність до розроблення анімаційних програм надає можливість фахівцям із туризму та готельно-ресторанної справи реалізувати свій творчій, особистісний та професійний потенціал у майбутній професійній діяльності. Враховуючи це, сучасна підготовка фахівця нового типу вимагає створення та оптимізації умов, необхідних для ефективного формування певного рівня професійних й особистісних компетенцій студентів у процесі вивчення фахових дисциплін. Встановлено, що процес підготовки майбутніх фахівців із туризму та готельно-ресторанної справи до розроблення анімаційних програм необхідно постійно оновлювати. Зазначено, що актуальним є створення банку типових сценаріїв та циклів рекреаційних занять для розроблення та реалізації анімаційних програм туристського відпочинку на підприємствах туристичного профілю з урахуванням регіональних особливостей, типових планів обслуговування турів та організаційно-технічних заходів для їх обслуговування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Голова, Наталія. "ДІЛОВА ГРА ЯК ПЕРЕДУМОВА УСПІШНОЇ ПРОФІЛІЗАЦІЇ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ КОНТЕКСТ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 17, no. 2 (January 26, 2020): 75–93. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v17i2.33.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано профілізацію як понятійну категорію. Розглянуто характеристику та основні умови профільного навчання в загальноосвітній школі, всі його недоліки та перспективи розвитку, як одну із фундаментальних проблем сучасної освіти. Запропоновані передумови для професійного самовизначення учнівської молоді. Розглянуто алгоритм впровадження профільного навчання в старшій школі відповідно до концепції навчання та проаналізовано особливості профільної підготовки старшокласників відповідно до чинної нормативної бази. Досліджено та експериментально перевірено вплив ділової гри на профільну підготовку старшокласників. Охарактеризовано констатуючий та формуючий етап дослідження впливу ділових ігор на вибір професійного спрямування. На констатуючому етапі ми провели психодіагностичні методики, спостереження та отримали результати відношення старшокласників до навчальних предметів, зокрема улюблені та неулюблені предмети, ставлення до предметів через призму педагога, ставлення до уроку. На формуючому етапі був реалізований комплекс заходів (тренінг ділових ігор, психологічні заняття, лекторії, консультації), проаналізовано аналіз досягнутих результатів проведеного повторного діагностичного обстеження, визначені подальші шляхи вирішення проблеми профільної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Потапова, Олександра Миколаївна. "Організація дослідницької діяльності майбутніх інженерів під час навчання вищої математики з використанням засобів ІКТ." New computer technology 15 (May 2, 2017): 215–19. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v15i0.626.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є виявити й обґрунтувати методичні умови організації дослідницької діяльності студентів технічних спеціальностей ВНЗ у процесі навчання вищої математики з використанням засобів ІКТ. Задачами дослідження є аналіз існуючих сучасних науково-методичних джерел та практики роботи ВНЗ з проблеми організації дослідницької діяльності студентів засобами ІКТ, формування вимог добору засобів ІКТ, добір та експериментальне застосування засобів ІКТ для організації дослідницької діяльності студентів технічних спеціальностей ВНЗ під час навчання вищої математики. Об’єктом дослідження є процес навчання вищої математики студентів технічних спеціальностей ВНЗ. Предметом дослідження є організація навчальної дослідницької діяльності студентів технічних спеціальностей інженерного профілю з використанням засобів ІКТ. Використані методи дослідження: аналіз державних стандартів, статистичних даних та наукових публікацій. Із аналізу галузевих стандартів вищої освіти України та нормативних документів в роботі аргументовано необхідність організації навчальної дослідницької діяльності студентів інженерних спеціальностей ВНЗ у процесі навчання математичних дисциплін з використанням засобів ІКТ. Сформульовано принципи добору програмних засобів ІКТ із метою організації дослідницької діяльності студентів у процесі навчання вищої математики. Виявлено і обґрунтовано методичні умови організації навчальної дослідницької діяльності студентів технічних спеціальностей ВНЗ. Обґрунтовано і експериментально реалізовано використання засобів ІКТ під час дослідницької діяльності студентів у процесі навчання вищої математики. Результати дослідження можуть бути використані для організації дослідницької діяльності студентів технічних спеціальностей ВНЗ у процесі навчання вищої математики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Гуржій, Т. "Правове забезпечення електронної форми декларування під час митного оформлення." Юридичний вісник, no. 2 (August 25, 2020): 51–57. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i2.1703.

Full text
Abstract:
У статті досліджено питання правового забезпечення діяльності митних органів України у царині автоматизації митного оформлення, зокрема під час здійснення митного декларування в електронному вигляді та кроків, що здійснюються в напрямі реалізації концепції «електронна митниця». Проаналізовано положення основних нормативно-правових актів, що відіграють концептуальну роль у правовому регулюванні діяльності митних органів України з питань інформатизації. Розглянуто профільні правові джерела, які нормативно закріплюють та деталізують перелік функцій окремих структурних підрозділів митних органів України. Окремо зазначено виняткову важливість положень Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіотської конвенції), яка займає особливе місце в розбудові інформаційного митного простору і розглядає використання інформаційних технологій як один із фундаментальних принципів митної справи. Зазначено, що сьогодні нові підходи до діяльності митних органів на шляху інформатизації та створення електронної митниці у цілому визначені, однак вони встановлені, як правило, на основі міжнародних стандартів та концептуальних документів. Зазначено, що реалізація таких стандартів повинна проводитися за допомогою своєчасних коректив національного законодавства, що регулює різні напрями діяльності митних органів. Тільки так можна досягти ефективних результатів у реформаторській діяльності в галузі митної справи. Наголошено на важливості організації інформаційно-правового забезпечення захисту інформації в митній справі, зокрема під час електронного декларування в процесі митного оформлення. Цей важливий аспект об'єктивно передбачає впровадження в правозастосовчу діяльність митних органів сучасних інформаційних технологій - методів інформатизації процесів і етапів управління, що, своєю чергою, виконує функцію забезпечення управлінської діяльності і передусім процесу генерації управлінських рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Ашанін, Володимир, Людмила Філенко, Андрій Казмірчук, and Ігор Філенко. "ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ЮНИХ ПЛАВЦІВ ЗАСОБАМИ РОЗРОБКИ МОБІЛЬНИХ ДОДАТКІВ." Слобожанський науково-спортивний вісник 76, no. 2 (April 6, 2020): 153–73. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-2.010.

Full text
Abstract:
Мета: обґрунтування розробки мобільного додатку для контролю тренувальних навантажень при підготовці юних плавців. Матеріал і методи: теоретичний аналіз та узагальнення літературних джерел; педагогічне спостереження, методи інформаційного моделювання та програмування, анкетування, методи математичної статистики. Результати: створено мобільний додаток «SwimmDiary», який спрямований на оптимізацію контролю та планування об’єму фізичних навантажень у юних плавців. Розробка дозволяє створювати та відкоригувати особистий профіль спортсмена, реєструвати індивідуальні показники, встановлювати програму щоденних тренувань у календарі, переглянути існуючі нормативи та порівняти власні результати з ними, статистичні дані виконаних фізичних навантажень за обраний період тренувань. У програму вносяться такі показники: назви фізичної вправи, час її виконання, кілометраж виконання підготовчих вправ для проходження основної дистанції. До мобільного додатку включені основні такі стилі плавання: батерфляй, брас, кроль на спині, вільний стиль та комплексний стиль плавання. Проведено анкетування, основною метою якого було виявлення ставлення респондентів до мобільного додатку. Найбільш сподобалась розробка юним спортсменам (11,2±0,07), а їхні батьки виставили найнижчі оцінки (8,3±0,08) за 12-ти бальною шкалою. Висновки: встановлено, що використання сучасних інформаційних технологій у навчально-тренувальному процесі юних плавців доцільно проводити засобами мобільних додатків, анкетування респондентів виявило високий рівень ставлення до розробки юних плавців, тренерів та фахівців-науковців з плавання. Анкетування виявило високий рівень оцінювання респондентів мобільного додатку SwimmDiary (48%) та вказало на найбільш сильні компоненти програми (дизайнерське рішення та представлення мобільного додатку) і слабкі (візуалізація даних). Ключові слова юні плавці, тренування, мобільні додатки, програмування, інформаційні технології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Dubasenyuk, Оlexandra, Alexander Voznyuk, and Andriy Laichuk. "ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ПЕРЕВІРКА ПЕДАГОГІЧНИХ УМОВ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ТРЕНЕРІВ-ВИКЛАДАЧІВ ДО РОЗВИТКУ МОРАЛЬНО-ВОЛЬОВИХ ЯКОСТЕЙ УЧНІВ ДЮСШ." Professional Pedagogics 1, no. 20 (August 11, 2020): 167–74. http://dx.doi.org/10.32835/2707-3092.2020.20.167-174.

Full text
Abstract:
Актуальність: необхідність підготовки майбутніх тренерів-викладачів до розвитку морально-вольових якостей учнів дитячих юнацьких спортивних шкіл зумовлюється щорічним погіршенням психічного та соматичного здоров’я підлітків, що знайшло відповідне відображення в основних нормативних освітніх документах України. Мета дослідження полягає у теоретичному обґрунтуванні, розробці та експериментальній перевірці педагогічних умов підготовки майбутніх тренерів˗викладачів до формування морально˗вольових якостей учнівської молоді. Методи: теоретичний метод аналізу психолого-педагогічної літератури щодо проблеми дослідження (з метою виявлення стану досліджуваної проблеми); аналіз, синтез, абстрагування, узагальнення (для обґрунтування практико-орієнтовних засад відповідних педагогічних умов), педагогічне спостереження, тестування (тести успішності, тести здібностей, індивідуальні тести), проективні методи (конструктивні, експресивні, рольові), опитування (бесіда, інтерв’ю, анкетування), метод експертної оцінки і самооцінки (для обґрунтування педагогічних умов), методи математичної статистики (для обчислення результатів педагогічного експерименту). Результати: здійснено теоретичний аналіз проблеми професійної підготовки майбутніх тренерів-викладачів до розвитку морально-вольових якостей учнів дитячих юнацьких спортивних шкіл; розроблено методику та відповідні педагогічні умови покращення зазначеного процесу, проведено педагогічний експеримент щодо підтвердження ефективності зазначених педагогічних умов. Висновки: результати дослідження підтвердили, що готовність майбутніх тренерів˗викладачів до розвитку морально˗вольових якостей учнів спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю формується більш ефективно за умов: використання виховного потенціалу спортивно˗тренувальної діяльності та позаурочної роботи щодо морального виховання; підготовки тренерів до виховання морально˗вольових якостей старшокласників; створення сприятливого мікроклімату для налагодження міжособистісного спілкування і гуманістичних стосунків між всіма учасниками освітнього процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Аверьянова, И. В., and Е. А. Луговая. "Age-related readjustments of caucasian men’s functional reserves in the North." Успехи геронтологии, no. 6 (January 13, 2022): 814–22. http://dx.doi.org/10.34922/ae.2021.34.6.001.

Full text
Abstract:
Цель работы - определение доли лиц, характеризующихся отклонениями физиологических параметров от нормативных диапазонов, и формирование паттернов функциональных резервов у подростков, юношей, мужчин среднего возраста и лиц пожилого возраста. Впервые проведена оценка динамики функциональных резервов на основе отклонений от нормативных референсов некоторых показателей физического развития, сердечно-сосудистой системы, биохимического и микроэлементного профиля, а также характеристик основного обмена и дыхания в онтогенетическом аспекте на основе построения паттернов степени напряжения анализируемых систем у лиц мужского пола, постоянно проживающих на Севере. Дан прогноз возрастного изменения изученных морфофизиологических параметров у лиц пожилого возраста. Результаты исследования показали, что паттерны отклонения анализируемых параметров свидетельствуют о нарастании напряжения функций систем в возрастном аспекте. Это проявляется в кумуляции отклонений в виде возрастных изменений показателей физического развития (увеличение ИМТ), сердечно-сосудистой системы (увеличение доли лиц с высоким нормальным АД и артериальной гипертензией по САД и ДАД), нарастания степени нарушений углеводного обмена (увеличение индекса инсулинорезистентности и гипергликемии натощак), возрастания степени дислипидемии относительно липидного обмена, трансформации нарушений микроэлементного профиля (усилении степени дефицита и возрастного избытка химических элементов). Это наблюдали на фоне снижения основного обмена веществ и показателей функции внешнего дыхания у современных жителей-северян старшего возраста. This study determined proportion of males whose physiological parameters were out of standard ranges and made patterns of their functional reserves to see dynamics in the row of teenagers, young adults, middle-aged adults, older adults. For the first time, dynamics of functional reserves was evaluated based on deviations from standard values existing for physical development, cardiovascular system, biochemical and trace element pictures, as well as characteristics of basic metabolism and breathing in ontogenetic aspect. The evaluation was performed by creating patterns of tension in subjective body systems under the North extremes to make predictive age-related changes older adults morphophysiological indicators. The results the patterns exhibited increasingly dysregulated functioning in the age aspect. That could be seen in age-related stress observed in physical development variables (accelerated body mass index), cardiovascular system (higher proportion of people with high normal blood pressure and arterial hypertension in systolic and diastolic blood pressure), carbohydrate metabolism disorders (higher index of insulin resistance and fasting hyperglycemia), more pronounced dyslipidemia, microelement disorders such as more severe age-related deficiency or excess. Those deviations existed together with worsening in basic metabolism and external respiration function in modern northerners of working age.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Щеголева, Н. В., В. В. Столяров, and А. В. Кочетков. "Application of Risk Assessment While Assigning the Surface Width of Multi-Lane Roads." НАУЧНЫЙ ЖУРНАЛ СТРОИТЕЛЬСТВА И АРХИТЕКТУРЫ, no. 3(63) (September 24, 2021): 103–12. http://dx.doi.org/10.36622/vstu.2021.63.3.010.

Full text
Abstract:
Постановка задачи. Рассматривается задача назначения ширины покрытия многополосных дорог на основе риск-ориентированного подхода в соответствии с Федеральным законом Российской Федерации № 184-ФЗ «О техническом регулировании». Результаты. Впервые представлена применимость алгоритма оценки риска взаимодействия транспортных средств на многополосных дорогах на примере назначения требуемой ширины шестиполосной автомагистрали. На основе оценок риска решены следующие проблемы: определены требуемые параметры ширины покрытия для нормативных документов; установлены допустимые величины ширины покрытия при проектировании автомагистралей; даны рекомендации по совершенствованию поперечного профиля существующих автомобильных дорог при капитальном ремонте и реконструкции. Выводы. Установлено, что в нормативных документах по проектированию шестиполосных автомобильных дорог при проектном составе транспортных средств следует предусмотреть изменение нормированной ширины покрытия, увеличив ее до значения, при котором риск столкновения автомобилей не превысит допустимой величины 1⸱10. Statement of the problem. The problem of ensuring the safety of vehicles on a multi-lane roadway of the required width of coverage is considered on the basis of a risk-oriented approach, in accordance with the Federal law of the Russian Federation No. 184-FZ «on Technical Regulation». Results. The authors presented the applicability of the algorithm to assess the risk of interaction of vehicles on six-lane highways for determining regulatory performance; the required values of surfacing thickness for the design have been identified; recommendations on the improvement of the transverse profile when major repairs and reconstruction have been provided. Conclusions. It was found that in normative documents for designing six-lane roads, the design vehicle should provide the change of normalized coating thickness, increasing it to values where the risk of collision of vehicles does not exceed the permissible value.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Тищенко, Юлия Геннадьевна, Наталья Юрьевна Ковалева, and Ирина Александровна Тищенко. "КОНСТРУКТЫ МАСКУЛИННОСТИ И ФЕМИННОСТИ В ГЕНДЕРНЫХ ПРЕДСТАВЛЕНИЯХ СОВРЕМЕННОЙ СТУДЕНЧЕСКОЙ МОЛОДЕЖИ." Bulletin of the South-Russian state technical University (NPI) Series Socio-economic Sciences 15, no. 2 (May 15, 2022): 59–66. http://dx.doi.org/10.17213/2075-2067-2022-2-59-66.

Full text
Abstract:
Цель исследования состоит в социологическом анализе конструктов маскулинности и феминности в гендерных представлениях современной студенческой молодежи, определении меры соотношения в их (стереотипов) структуре традиционных (инерционных) и эгалитарных (инновационных) гендерных представлений, что позволит судить о скорости и характере социокультурных преобразований в сегодняшнем российском обществе, перспективах его демократизации и модернизации. Методологическую базу исследования представляют социальный конструкционизм, основные положения структурно-функционального анализа. В работе также использовались общенаучные методы исследования (аналитический, системный, компаративный анализы), методы социологического исследования (анализ материалов, документов; анкетирование и др.) и методы математической статистики. Результаты исследования. Выявлены существенные трансформации традиционных конструктов маскулинности-феминности в гендерных представлениях современной студенческой молодежи, а также склонность последней к андрогинизму в оценке женских и мужских образов, что отмечено также в ряде работ отечественных исследователей и позволяет констатировать, что в условиях современного российского общества формируется новый тип личности — андрогинный, в котором на паритетных началах представлены сущностные черты как маскулинного, так и феминного типов. Перспективы исследования. Изучение ценностно-нормативных представлений, гендерных стереотипов современной студенческой молодежи различных типов поселения и профиля образования позволит прогнозировать характер динамики трансформирующегося российского общества, выявить перспективы его модернизации
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Любимова, Алина Андреевна. "CLASSIFICATION OF ENGLISH PRONUNCIATION SKILLS AS AN OBJECT OF TEACHING ENGLISH PRACTICAL PHONETICS AT LINGUISTICS INSTITUTE (PEDAGOGICAL TRAINING)." Bulletin of the Chuvash State Pedagogical University named after I Y Yakovlev, no. 3(112) (October 15, 2021): 173–79. http://dx.doi.org/10.37972/chgpu.2021.112.3.022.

Full text
Abstract:
В данной статье аргументируется необходимость пересмотра номенклатуры профессионально-профильных устно-речевых умений как объекта контроля при обучении практической фонетике английского языка в языковом вузе в условиях функционирования английского языка как глобального лингва франка. Основываясь на результатах анализа научных и нормативных источников, автор предлагает расширенный перечень профессионально-профильных устно-речевых умений, формирование и развитие которых представляется целесообразным для студентов, обучающихся по программам бакалавриата языкового вуза (педагогический профиль). Предлагаемая номенклатура продуктивных и рецептивных умений учитывает требования к нормативности в оформлении устной речи будущего преподавателя английского языка, необходимость формирования медиативных устно-речевых умений при овладении фонетикой английского языка как глобального лингва франка, а также необходимость формирования и поддержания готовности студентов языкового вуза к общению в условиях социокультурного разнообразия и произносительной вариативности. This article seeks to justify the necessity of rethinking and re-establishing the range of professional pronunciation skills that English language teaching and linguistics majors are required to develop. This change is conditioned by the status of English as a global lingua franca, i.e., the primary language of international communication, and the consequent recent change in international requirements towards English learners’ pronunciation. The suggested list of pronunciation skills is based on the recommendations outlined in contemporary phonetics research as well as Russian and international educational standards and requirements. It takes into consideration the necessity of developing students’ mediation skills as well as their readiness to participate in intercultural communication with the representatives of various sociocultural and linguistic backgrounds.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Alekseyenko, S. "ВИЗНАЧЕННЯ СТУПЕНЮ ВПЛИВУ ЗЛЕДЕНІННЯ НА ЛІТАЛЬНИЙ АПАРАТ." Journal of Rocket-Space Technology 29, no. 4 (November 17, 2021): 166–78. http://dx.doi.org/10.15421/452119.

Full text
Abstract:
В певних льотних умовах переохолоджені краплі води, що містяться в хмарах, можуть замерзати, потрапляючи на аеродинамічні поверхні літальних апаратів. Крижані нарости, які в результаті цього утворюються, можуть мати істотний вплив на аеродинаміку літака, змінюючи шорсткість поверхні та її форму. Але питання визначення ступеню негативного впливу зледеніння на літальний апарат, який має певні компоновку, аеродинамічну форму і розміри в певних метеорологічних та льотних умовах, є досить складним і все ще залишається далеким від завершення. В роботі запропоновано та проілюстровано методику визначення ступеню негативного впливу зледеніння на літальний апарат, яка знаходиться у відповідності до нормативної документації та існуючої системи визначень умов зледеніння, та дозволяє враховувати як конфігурацію і розміри літального апарату, так і метеорологічні та льотні умови. Методика заснована на розробленому програмно-методичному забезпеченні, яка дозволяє чисельно моделювати процеси обмерзання аеродинамічних поверхонь літальних апаратів. При описі повітряно-крапельного потоку і процесу випадіння вологи на обтічну поверхню використано модель взаємопроникних середовищ, а при описі процесу наростання криги – методика, що базується на рівняннях нерозривності і збереження енергії. На прикладі профілю NACA 0012 проведено дослідження впливу зледеніння на літальний апарат в широкому діапазоні льотних і метеорологічних параметрів, результати розрахунків представлені у вигляді чотирипараметричних номограм. Наведена систематизація результатів дозволить швидко аналізувати небезпеку зледеніння за запланованим маршрутом польоту в відомих метеорологічних умовах, а також під час польоту з використанням поточних даних стану атмосфери, виробляти рекомендації щодо зміни плану польоту. Методика може бути доповнена детальним врахуванням впливу зледеніння на аеродинамічні характеристики, стійкість та керованість літального апарату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Lisenyi, О. М., I. H. Liubchenko, and Yu S. Slyusarenko. "Металеві циліндричні силоси для зерна." Наука та будівництво 22, no. 4 (December 24, 2019): 27–32. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v22i4.117.

Full text
Abstract:
В Україні тонкостінні сталеві силоси для зберігання зерна зводяться вітчизняними та закордонними виробниками. Силоси для зерна мають складну конструктивну систему, основними складовими якої є циліндричний корпус з гофрованого сталевого листа, підкріплений вертикальними і кільцевими ребрами, та конічний дах з плоского сталевого листа на балках з гнутого листа. Корпус силосу є циліндричною ортотропною оболонкою, особливості проектування якої у вітчизняних нормах розкриті недостатньо. Європейські норми містять більш детальні рекомендації з проектування сучасних металевих силосів як у частині визначення розрахункових технологічних навантажень, так і щодо розрахунків несучої здатності, однак при практичному застосуванні Євронорм при розрахунку міцності і стійкості силосів виникає ряд суттєвих проблем. При експлуатації збудованих в останні роки силосів мають місце непоодинокі аварії, в яких проявляються недоліки проектування та експлуатації.В НДІБК здійснено удосконалення методики розрахунку сталевих силосів з адаптацією окремих підходів, прийнятих у нормативних документах ЄС, при дотриманні загальної відповідності нормам України. Визначені еквівалентні мембранні властивості гофрованого листа – жорсткість на розтяг, та еквівалентні згинальні властивості – жорсткість на згин, за якими визначені еквівалентні модулі пружності для скінченних елементів ортотропної оболонки за двома взаємно перпендикулярними напрямами поверхні оболонки. Обгрунтована необхідність проведення експериментальних досліджень на дослідних зразках і натурних об’єктах та досліджень з метою визначення характеристик опору багатоболтових з’єднань гофрованих оцинкованих листів оболонки. Звернута увага, що застосування фрикційних з’єднань на болтах малих діаметрів сприяє довготривалій надійній роботи силосу, але їх використання потребує удосконалення національних будівельних норм. Також потребують експериментальної перевірки механічні та деформаційні характеристики гофрованих профілів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Ковалева, Ирина Львовна, Ольга Александровна Соболева, and Елена Михайловна Севостьянова. "Dynamics of changes in the qualitative characteristics of soft drinks that determine their deterioration in the aging process." Food processing industry, no. 7 (June 27, 2021): 74–77. http://dx.doi.org/10.52653/ppi.2021.7.7.005.

Full text
Abstract:
В настоящей статье рассматривается динамика изменения органолептических и физико-химических характеристик напитков, определяющих их порчу в процессе старения. Опытные образцы пяти наименований безалкогольных напитков различного состава были подвергнуты «ускоренному старению». Все измерения проводились на 10-й, 20-й и 30-й день эксперимента и сравнивались с контрольными образцами. Полученная динамика изменения органолептических характеристик выявила снижение общей балльной оценки образцов с показателя «отлично» до «удовлетворительно». Было установлено, что в безалкогольных напитках, упакованных в стеклянные бутылки, происходит равномерное снижение содержания СО. При этом данный показатель не выходил за рамки требований нормативных документов. В безалкогольных напитках, расфасованных в ПЭТ-упаковку, отмечено более резкое падение содержания СО. К концу эксперимента данный показатель уже не соответствовал заявленному. Изучение динамики трансформации сахаров в результате гидролиза сахарозы с образованием глюкозы и фруктозы выявило причину изменения вкусового профиля напитков в процессе их хранения. Она заключается в особенности восприятия индивидуальных вкусов фруктозы, глюкозы и сахарозы. Анализ содержания летучих компонентов выявил прирост ацетальдегида в образцах, расфасованных в ПЭТ-бутылки. Данный процесс происходит за счет его миграции из материала упаковки. Увеличения содержания ацетальдегида в образцах, разлитых в стеклянные бутылки, не наблюдалось. Изучение динамики изменения потребительских свойств безалкогольных напитков в процессе хранения выявило более быстрое их старение в ПЭТ-упаковке по сравнению со стеклянными бутылками. Данный факт необходимо учитывать при установлении срока годности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

І. М. ДУДАРЄВ, С. Г. ПАНАСЮК, and О. М. КРАГЛИК. "ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЦЕПТУРНИХ КОМПОЗИЦІЙ ПІЦИ." Товарознавчий вісник 1, no. 15 (February 19, 2022): 328–40. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2022-15-29.

Full text
Abstract:
Мета статті – розроблення математичної моделі для оптимізації рецептурних композицій піци за енергетичною цінністю із урахуванням необхідного співвідношення компонентів начинки піци, вмісту білків, жирів та вуглеводів у них, а також віку споживачів та прийому їжі. Методика. Під час розроблення математичної моделі для оптимізації рецептурних композицій піци використовувався метод лінійного програмування. Результати. Трендом у ресторанному бізнесі є те, що відвідувачі цікавляться калорійністю страв та їх поживною цінністю. Тому, щоб утримати клієнтів та відповідати тенденціям розвитку галузі, ресторатори намагаються ураховувати побажання споживачів, зокрема щодо калорійності та поживності страв. Найбільш поширеною стравою в усьому світі, зокрема серед дітей та молоді, є піца. За рахунок різноманітних начинок цей багатокомпонентний продукт дозволяє задовільнити смакові уподобання будь-якої категорії споживачів. Тому важливо, щоб у піцеріях була можливість коригування та оптимізації рецептурних композицій піци із урахуванням дієти, яка рекомендується для певної вікової групи. Споживачі, які дотримуються здорового способу харчування, повинні обмежуватися споживанням порції піци з енергетичною цінністю до 2510 кДж. Для покращення раціону харчування дітей та молоді рекомендується, щоб рецептурні композиції піци формувалися на основі стандартів Системи харчового профілю Nestlé (Nestlé Nutritional Profiling System – NNPS) або на основі нормативних документів країни, де вона виготовляється. Під час складання рецептурних композицій піци необхідно знати, які обмеження в харчуванні передбачені дієтою та на які продукти можливі алергічні реакції у клієнта. Розроблена математична модель дозволяє проводити оптимізацію рецептурних композицій піци за енергетичною цінністю із урахуванням необхідного співвідношення компонентів начинки піци, вмісту білків, жирів та вуглеводів у них, а також віку споживачів та прийому їжі. Практична значимість. Розроблена математична модель може бути використана під час створення комп’ютерного програмного забезпечення для формування замовлення у піцерії, оскільки дозволяє самостійно клієнту закладу вибрати рецептурну композицію піци та визначити оптимальне співвідношення між обраними компонентами начинки для забезпечення рекомендованої калорійності готового виробу для вікової групи населення, яку представляє клієнт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Богомаз, Ирина Владимировна, Евгений Александрович Степанов, and Елена Анатольевна Чабан. "GRAPHIC COMPETENCE OF STUDENTS STUDYING AT PEDAGOGICAL UNIVERSITIES." Tomsk state pedagogical university bulletin, no. 6(212) (November 13, 2020): 108–17. http://dx.doi.org/10.23951/1609-624x-2020-6-108-117.

Full text
Abstract:
Введение. Представлена актуальность формирования метапредметности, реализуемой на межпредметном содержании в системе основного общего образования и являющейся необходимой в настоящее время обществу в наукоемких производствах любого профиля. Показана необходимость формирования у современного педагога, в том числе и школьного учителя математики, физики и технологии, компетенций, относящихся к основам инженерной деятельности, обязательными из которых являются графическая культура и графическая грамотность. Цель исследования состоит в выявлении межпредметных линий между математическими, естественно-научными и техническими учебными дисциплинами, способствующих формированию у обучающихся компетенций, относящихся и к инженерной деятельности, таких как графическая культура и графическая грамотность. Материал и методы. Представлено обобщение авторами опыта преподавания ряда курсов инженерной направленности, таких как графика, инженерное проектирование, прикладная математика, техническая механика, для будущих инженеров и учителей физики и технологии. Проведен анализ нормативных документов по проблеме исследования. Результаты и обсуждение. Анализ нормативных документов, регламентирующих учебный процесс будущих учителей математики, физики и технологии, показал, что содержание теоретического материала и обсуждение прикладных аспектов данных учебных дисциплин не учитывают требования к формированию графической культуры и графической грамотности. В современных условиях повсеместного введения в школах профильных инженерных классов, помимо профессиональных компетенций педагога, учитель математического, естественно-научного и технологического циклов дисциплин обязан обладать компетенциями, относящимися и к инженерной деятельности, такими как графическая культура и графическая грамотность. Для формирования компетенций, связанных с графической грамотностью, в процесс подготовки учителей математики, физики и технологии в рамках профессионального цикла в качестве дисциплин по выбору должен быть введен модуль «Графика / Инженерное проектирование», в который входят такие учебные дисциплины, как черчение, инженерная графика, элементы аналитической геометрии, компьютерная графика. Таким образом, появится возможность создания межпредметных линий между учебными дисциплинами математического, естественнонаучного и технологического циклов дисциплин, что в свою очередь позволит в дальнейшем формировать метапредметность всего образовательного процесса будущих учителей. Заключение. Формируемая метапредметность образовательной среды для студентов педагогического университета, обучающихся по направлению подготовки 44.03.01 «Педагогическое образование» (направленность (профиль) «Математика», «Физика», «Технология»), позволит в дальнейшем учителям согласованно формировать и развивать у обучающихся школ пространственное мышление, воображение, творческие способности, наблюдательность, необходимые в их дальнейшей профессиональной деятельности. Introduction. The article presents the relevance of forming a meta-subject matter that is implemented on an intersubject content in the system of basic General education and is currently necessary for society in high-tech industries of any profile. The article shows the need for a modern school teacher of mathematics, physics and technology to develop competencies related to the basics of engineering, which are mandatory for graphic culture and graphic literacy. The purpose of research is to identify intersubject lines between mathematical, natural science and technical academic disciplines that contribute to the formation of students‘ competencies related to engineering, such as graphic culture and graphic literacy. Material and methods. The article is based on the authors generalization of the experience of teaching a number of engineering courses for future technology teachers directly related to their future professional activities. The analysis of normative documents on the research problem is carried out. Results and discussion. The analysis of normative documents regulating the educational process of future teachers of technology has shown that the content of the theoretical material, as well as the practical part of such fundamental disciplines as physics and mathematics, does not take into account the applied aspects of this direction of training students of pedagogical universities. In modern conditions of the introduction of specialized engineering classes in schools, in addition to the professional competence of the teacher, the teacher of mathematical, natural science and technological cycles of disciplines must have competencies related to engineering, such as graphic culture and graphic literacy. To form competencies related to graphic literacy, the module «Graphics / Engineering design» was introduced into the process of training technology teachers within the professional cycle as a discipline of choice, which included a block of such disciplines as drawing, engineering graphics, elements of analytical geometry, computer graphics. Thus, it became possible to create inter-subject lines between the academic disciplines of mathematical, natural science and technological cycles of disciplines, which in turn will further form the meta-subject of the entire educational process of future technology teachers. Conclusion. The formed meta-subject of the educational environment for students of pedagogical University studying in the direction of training 44.03.01 Pedagogical education, directions (profiles) of mathematics, physics, technology will allow teachers to consistently form and develop spatial thinking, imagination, creative abilities, observation of students necessary in their further professional activities.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

L.V., Lomakina. "ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ІНШОМОВНИХ МОВЛЕННЄВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ." Collection of Research Papers Pedagogical sciences, no. 94 (May 6, 2021): 143–50. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2413-1865/2021-94-20.

Full text
Abstract:
The article reveals the conceptual approaches to improving the content and organization of professional foreign language teaching in technical higher educational establishments.The purpose of the study is to consider the role of information technology and to determine the psychological and pedagogical conditions in the formation of professional foreign language speech competencies of future technical specialists.Research methods: method of theoretical analysis of normative educational documents and scientific-methodical works on problematic issues of pedagogy teaching methods; synthesis of educational and methodical ideas; generalization of own pedagogical experience; methods of generalization, systematization for formulating of scientific research conclusions.Results. The main attention of the publication focuses on theoretical and practical aspects of professional foreign language teaching of future technical specialists, the formation of professional foreign-language speech competencies on its basis.The views of psychologists and teachers on the problem of introducing information technologies into the process of teaching a foreign language for professional purposes are studied. The study of the peculiarities of the formation of professional foreign language speech competencies by means of modern information technologies is conditioned by the search for effective methods of teaching a foreign language in technical higher educational establishments. In the process of learning a foreign language with the use of information technologies, important psychological and pedagogical conditions for the formation of professional foreign language speech competencies are identified. Besides, the main linguodidactic objectives have been defined, the solution of which is facilitated by the introduction of information technologies in the process of foreign language learning. Changes in traditional teaching model of the process of professional foreign language training using information technologies are considered. It is noted that the essence of learning in the new model is not the transfer of information, but the students’ ability to independently acquire knowledge, form and improve their speech competencies, communication skills and habits.Conclusions. The content of foreign language training for future specialists in technical higher educational establishments is the formation of professional foreign language speech communication competencies that contribute to the development of professionally oriented speaking skills, mastering the profession, increase labor efficiency and positively affect business relations.Key words: linguodidactic objectives, teaching model, information technologies, psychological and pedagogical conditions, professional foreign language speech competencies. У статті розкрито концептуальні підходи до вдосконалення змісту й організації навчання іноземної мови за професійним спрямуванням у закладах вищої освіти технічного профілю.Мета дослідження – розглянути роль інформаційних технологій та визначити психолого-педагогічні умови під час формування професійних іншомовних мовленнєвих компетентностей майбутніх фахівців технічного профілю.Методи дослідження: метод теоретичного аналізу нормативних освітніх документів і науково-методичних праць із проблемних питань методики викладання педагогіки; синтез навчально-методичних ідей; узагальнення власного педагогічного досвіду; методи узагальнення, систематизації для формулю-вання висновків наукового дослідження.Результати. Основна увага публікації зосереджується на теоретичних і практичних аспектах навчання іноземної мови професійного спрямування майбутніх фахівців технічного профілю, формуванні на його основі професійних іншомовних мовленнєвих компетентностей. Досліджено погляди вчених-психологів і педагогів на проблему впровадження інформаційних технологій у процес навчання іноземної мови за професійним спрямуванням. Дослідження особливостей формування професійних іншомовних мовленнєвих компетентностей засобами сучасних інформаційних технологій зумовлене пошуком ефективних методик викладання іноземної мови у закладах вищої освіти технічного профілю. У про-цесі навчання іноземної мови з використанням інформаційних технологій визначені важливі психолого-педагогічні умови формування професійних іншомовних мовленнєвих компетентностей. Визначено основні лінгводидактичні завдання, вирішенню яких сприяє впровадження інформаційних технологій у процес іншомовної освіти. Розглянуто зміни в моделі процесу навчання іноземної мови за професійним спрямуванням під час використання інформаційних технологій. Під час побудови нової моделі навчання сутністю навчання стає не передача інформації, а вміння студента самостійно здобувати знання, формувати та вдосконалювати свої мовленнєві компетентності, комунікативні вміння та навички.Висновки. Зміст навчання іноземної мови майбутніх фахівців у закладах вищої освіти технічного профілю полягає у формуванні професійних іншомовних мовленнєвих комунікативних компетентностей, які сприяють розвитку професійно зорієнтованого мовлення, оволодінню фахом, підвищують ефективність праці та позитивно впливають на ділові стосунки.Ключові слова: лінгводидактичні завдання, модель навчання, інформаційні технології, психолого-педагогічні умови, професійні іншомовні мовленнєві компетентності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Кремень, Василь Григорович, Володимир Іларіонович Луговий, Ірина Юріївна Регейло, Наталія Валеріївна Базелюк, and Олександр Васильович Базелюк. "ВІДКРИТІСТЬ, ЦИФРОВІЗАЦІЯ Й ОЦІНЮВАННЯ В НАУЦІ: ЗАГАЛЬНЕ І ОСОБЛИВЕ ДЛЯ СОЦІОГУМАНІТАРНОГО ЗНАННЯ." Information Technologies and Learning Tools 80, no. 6 (December 22, 2020): 243–66. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v80i6.4155.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано сучасні тенденції в Європейському дослідницькому просторі (ЄДП) щодо відкритості, цифровізації та оцінювання в науці загалом та в галузі соціогуманітарного знання зокрема. Охарактеризовано перспективи розвитку відкритої науки, відритого доступу до результатів наукових досліджень у контексті світової пандемії COVID-19, яка засвідчила невідворотність швидких змін, зумовлених розвитком цифрових технологій. З’ясовано, що в ЄДП домінує тенденція забезпечення відкритого доступу, яку через реалізацію заходів програми «Horizon Europe» підтримують Комісія ЄС, Європейська асоціація університетів, Європейська федерація академій природничих та гуманітарних наук, широка фахова спільнота. Основою цифрової технологічної платформи для здійснення широкого спектру наукових процесів від надання доступу до засобів хмарних обчислень, від зберігання та обробки великих масивів даних до обміну результатами досліджень тощо є Європейська хмара відкритої науки (EOSC). Проаналізовано імплементацію EOSC-порталу через роботу дослідницьких інфраструктур, що сприяють регіональному, національному, європейському і глобальному розвитку, та е-інфраструктур, які для соціогуманітарних наук поділяються на співвідносні компоненти і мають відповідні функціональні рівні. Доведено, що в процесі переходу до відкритої науки актуалізується проблема представлення та оцінювання досліджень, яка для соціогуманітарних наук потребує урахування їх багатства, різноманітності, міждисциплінарності, національного контексту і стейкхолдерів. Обґрунтовано необхідність змін щодо оцінювання досліджень соціогуманітарних наук та важливість ініціативи збереження і врахування їх збалансованої багатомовності в процесі переходу до відкритої науки. З’ясовано, що сучасне вітчизняне нормативно-правове забезпечення не враховує такої специфіки. Це значно ускладнює проведення наукових досліджень, звужує перспективу оприлюднення результатів через обмежену кількість наукових фахових періодичних видань соціогуманітарного профілю, утруднює підготовку й атестацію молодих дослідників. З метою адекватної відповіді на зазначені виклики за участі вчених НАПН України запропоновано комплекс заходів на інституційному та індивідуальному рівнях для системної і послідовної підтримки ініціативи відкритої науки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Mazur, T. V. "Законодавче забезпечення охорони культурної спадщини у Франції: досвід для України." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 2 (April 25, 2019): 18–27. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2019.02.02.

Full text
Abstract:
Метою статті є аналіз французького пам’яткоохоронного законодавства, виявлення його особливостей і формування пропозицій для можливих запозичень у процесі удосконалення правового забезпечення охорони культурної спадщини в Україні. Наукова новизна. Акцентовано увагу на базових нормативних актах у сфері охорони культурної спадщини у Франції; відзначено особливості французького пам’яткоохоронного законодавства; розкрито основні засади діяльності французьких інституцій у сфері охорони культурної спадщини; запропоновано шляхи удосконалення законодавчого забезпечення охорони культурної спадщини в Україні на основі запозичення французького досвіду. Висновки. Франція вже майже два століття проводить цілеспрямовану державну політику щодо захисту культурної спадщини й удосконалює профільне законодавство, накопичивши у цій сфері величезний досвід. Французький досвід законодавчого забезпечення охорони культурної спадщини є цікавим для України з огляду на схожу модель управління у сфері культури, наявність державного реєстру пам’яток культурної спадщини, політику децентралізації тощо. У контексті удосконалення правового регулювання охорони культурної спадщини в Україні передусім заслуговує на увагу французький досвід кодифікації профільного законодавства. Корисним видається й ухвалення Закону «Про меценатство», який у Франції сприяє залученню приватних коштів на охорону й реставрацію об’єктів культурної спадщини завдяки пільговому оподаткуванню меценатів, а також відзначення меценатів на державному рівні й пропагування меценатської діяльності. У процесі децентралізації в Україні може бути використаний французький досвід передачі пам’яток на місцях органам місцевого самоврядування під загальним контролем держави. Так само необхідні зміни до законодавства для якнайширшого залучення громадськості до процесу охорони культурної спадщини, реалізації громадських ініціатив щодо реставрації пам’яток. Заслуговує на увагу і практика передачі об’єктів культурної спадщини в управління приватним компаніям за умови чіткого дотримання пам’яткоохоронного законодавства і відкритості цих об’єктів для доступу відвідувачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Лутова, Наталия Б., Ольга В. Макаревич, Виктор Д. Вид, Ксения Е. Новикова, and Михаил Ю. Сорокин. "Внутренняя стигма и нарциссическая регуляция больных эндогенными психозами." Российский психологический журнал 18, no. 3 (December 9, 2021): 18–31. http://dx.doi.org/10.21702/rpj.2021.3.2.

Full text
Abstract:
Введение. Самостигматизация психически больных является актуальной проблемой психиатрии. В литературных источниках влияние личностных характеристик больных психозами на формирование внутренней стигмы остается изученным недостаточно. Целью исследования стало изучение взаимного влияния нарциссической саморегуляции и показателей самостигматизации, выявление протективных, относительно формирования внутренней стигмы, черт нарциссической регуляции. Методы. Обследован 81 пациент психиатрического стационара (62 – с диагнозом рубрики F2 и 19 – с диагнозом в рамках F3 согласно МКБ-10). Использовались: шкала интернализованной стигмы психических заболеваний (ISMI) и методика «Индекс функционирования Self-системы» (ИФСС). Применялись статистические процедуры: описательные статистики, дисперсионный анализ (U-критерий Манна – Уитни), определение размера эффектов Cohen’s d. Результаты. Анализ показателей методики ИФСС выявил статистически значимое ослабление нарциссической регуляции в обследованной выборке по всем субшкалам и интегративному показателю ИФСС (21,1 ± 4) в сравнении с нормативной величиной для идеально сильной личности (0). Общая выраженность самостигматизации у опрошенных пациентов была низкой (2,4 ± 0,24), превышение пороговых 2,5 баллов, свидетельствующих о высокой интенсивности переживания стигмы, было выявлено у 30 (37 %) обследованных. Сравнение особенностей нарциссической регуляции у больных с высоким и низким уровнем самостигматизации обнаружило существенные взаимосвязи между проявлениями внутренней стигмы и показателями силы личности. Размеры эффектов Cohen’s d для восьми субшкал (Self1, Self2, Self3, Self5, Self6, Self7, Self12, Self18) составили 1,1–1,8 при p ≤ 0,05, что свидетельствует о значимом ослаблении нарциссической регуляции у пациентов с высоким уровнем переживания самостигматизации. Обсуждение результатов. Выявленные особенности функционирования системы регуляции нарциссизма обуславливают ослабление силы личности, которое может способствовать формированию внутренней стигмы и нарастанию социальной дезадаптации. Данные об индивидуализированном профиле дефицитарности адекватных механизмов защиты личности имеют практическую ценность при проведении сфокусированных психотерапевтических вмешательств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Tovkun, Lidia. "Внесок ІІ Українського санітарно-харчового з’їзду 1936 р. у розвиток гігієни харчування в Україні." Pereiaslav Chronicle, no. 15 (August 20, 2019): 95–101. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7732-2019-1(15)-95-101.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена висвітленню проблем гігієни харчування на ІІ Українському санітарно-харчовому з’їзді в Одесі у 1936 р. Проблема споживання безпечних харчових продуктів була завжди актуальною для людства. Ця ж проблема потребувала негайного вирішення і в Україні у другій половині 30-х рр. ХХ ст. – в умовах пережитого голодомору і тогочасних змін державної політики країни. Саме через це питання поліпшення харчування почали розглядатися на Першому Всеукраїнському санітарно-харчовому з’їзді (1934 р.) і продовжувалися на ІІ Українському санітарнохарчовому з’їзді у 1936 р. в Одесі. З’ясовано, що в українській історіографії відсутнє наукове дослідження щодо ґрунтовного розгляду діяльності ІІ Українського санітарно-харчового з’їзду, котрий відігравав важливу роль для розвитку гігієни харчування як наукової, так і поліпшення практичної галузі в Україні у 1930-х роках. Метою дослідження є на основі доступних джерел і літератури розглянути питання гігієни харчування на ІІ Українському санітарно-харчовому з’їзді у 1936 р. Ця розвідка є однією зі складових, яка сприятиме кращому розкриттю проблеми розвитку гігієни як науки в Україні у міжвоєнний період 1921-1941 рр. Методологія даного дослідження ґрунтується на сукупності принципів об’єктивності, історизму та системного аналізу фактів і подій. Використано методи теоретичного дослідження, історіографічного, джерелознавчого та термінологічного аналізу. Встановлено, що ІІ Український санітарно-харчовий з’їзд 1936 р. підвів підсумки щодо гігієнічного стану підприємств харчової промисловості країни за останні три роки; визначив завдання подальшої гігієнізації виробництв на харчових підприємствах. Обговорено доповіді з питань санітарної характеристики і гігієнізації виробництв в окремих галузях харчової промисловості й окремих територіальних районах; торгівлі харчовою продукцією в Україні і завдання її санітарно-гігієнічного поліпшення; чергові питання гігієни громадського харчування; санітарно-гігієнічний контроль якості харчових продуктів; профіль і підготовка санітарно-харчових кадрів. Розглянуто науково-дослідні питання: пришвидшені методи хімічного дослідження харчових продуктів, бактеріоскопічні методи дослідження харчових продуктів, діагностика токсину ботулізму у харчових продуктах і корелятивний зв’язок фізико-хімічних і бактеріологічних показників у харчових продуктах. Обговорено зміни до санітарно-харчового законодавства країни: проект санітарно-харчового кодексу, питання нормування солей тяжких металів у харчових продуктах і нормативи санітарно-гігієнічної оцінки харчових продуктів. Опрацьовані питання впровадження дієтичних продуктів у виробництво харчової промисловості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Ахтямова, Альмира Ахнафовна, Наталья Владимировна Золотова, and Антонина Юрьевна Хитева. "ПСИХОЛОГИЧЕСКОЕ СОПРОВОЖДЕНИЕ ПОДРОСТКА С ДЕСТРУКТИВНЫМ ТУБЕРКУЛЕЗОМ ЛЕГКИХ, ОСЛОЖНЕННЫМ ШИРОКОЙ ЛЕКАРСТВЕННОЙ УСТОЙЧИВОСТЬЮ И СОПУТСТВУЮЩИМ САХАРНЫМ ДИАБЕТОМ, НА ЭТАПЕ СТАЦИОНАРНОГО ЛЕЧЕНИЯ, "Вестник Центрального научно-исследовательского института тубер." Вестник ЦНИИТ, no. 4 (2018): 75–82. http://dx.doi.org/10.7868/s2587667818040106.

Full text
Abstract:
Представленное клиническое наблюдение демонстрирует наличие специфических преморбидных эмоционально-личностных характеристик, особенностей социального поведения подростка с прогрессирующим течением деструктивного туберкулеза (ТБ) легких с широкой лекарственной устойчивостью (ШЛУ) возбудителя и сопутствующим сахарным диабетом. Показана необходимость длительного психологического сопровождения такого пациента в период комплексного лечения. Личностный профиль пациента при поступлении характеризовался эмоциональной неустойчивостью, склонностью к тревожно-депрессивному и деструктивному реагированию, а также хрони-зацией негативных эмоций. Среди социально-психологических качеств регистрировались замкнутость, обособленность, повышенная критичность по отношению к окружающим людям и происходящим событиям. Выявлялся высокий уровень стрессовой нагрузки в течение последних двух лет до госпитализации в подростковое отделение ФГБНУ «ЦНИИТ». Суммарный индекс тяжести психического состояния в начале лечения превышал нормативные значения в два раза. Превалировали симптомы обсессивно-компульсивных, тревожно-депрессивных, фобических расстройств, а также межличностной сензитивности, изоляции от окружающих. Психологическая работа с пациентом осуществлялась в период комплексного лечения по нескольким направлениям. В предоперационный период приоритет психологических задач определялся необходимостью оптимизации эмоционального состояния пациента и адаптации к новой жизненной ситуации, связанной с предстоящей операцией по жизненным показаниям и дальнейшей химиотерапией. Предоперационный период составил 5 месяцев, по завершении которого наблюдалась некоторая положительная динамика в эмоциональном состоянии подростка. Существенное снижение уровня психологического неблагополучия, по сравнению с результатами первичного обследования, наблюдалось через месяц после проведенной операции. Достигнутое улучшение психологического статуса позволило перейти к следующему этапу психологической реабилитационной программы, в течение которого на протяжении 9 месяцев осуществлялось специальное воздействие на сложившиеся еще до заболевания особенности эмоционального реагирования и личностного отношения к окружающему, которые являлись источниками хронического психоэмоционального напряжения подростка. По результатам исследования через 15 месяцев лечения психологическое состояние подростка характеризовалось дальнейшей положительной динамикой. Психологическое сопровождение указанного пациента в период комплексного лечения позволило значительно снизить уровень стрессовой нагрузки, достичь улучшения и стабилизации эмоционального состояния. Психологическая работа способствовала также преодолению эмоциональной дезадаптации и личностному развитию подростка, приобретению им навыков конструктивного реагирования и межличностного взаимодействия.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Пушкар, Г. О., І. С. Галик, and Б. Д. Семак. "ОБГРУНТУВАННЯ ДОЦІЛЬНОСТІ ФОРМУВАННЯ В УКРАЇНІ ОКРЕМОГО РИНКУ НАНОТЕКСТИЛЮ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ЙОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, no. 24 (July 3, 2020): 50–57. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2020-24-07.

Full text
Abstract:
Як відомо, успішний розвиток нанонауки та нанотехнологій в Україні, як і в інших зару- біжних країнах, нерозривно пов’язані з досягненнями розвитку ринку їх нанопродукції. Тому існує потреба обов’язкового розгляду цих галузей взаємопов’язано. У даній роботі ми обмежимося тільки розглядом одного із аспектів цієї багатопланової проблеми – обґрунтуванням економічної та екологічної доціль- ності формування в Україні окремого сегменту товарного ринку нанотекстилю та виготовлення на його основі різноманітної нанопродукції. Актуальність вирішення цього завдання обумовлена низкою причин, а саме: потребою ліквідації існуючого відставання у розвитку в галузі нанотехнологій та ринку нанотекстилю порівняно із зарубіжними країнами (США, Японією, Китаєм, Німеччиною та іншими), які сьогодні є лідерами в цій галузі; необхідність поглиблення наукових досліджень у галузі розвитку нано- технологій та ринку нанотекстилю, які виконуються у галузевих та вузівських лабораторіях сфери лег- кої промисловості та торгівлі України; потреба створення більш досконалих методів формування та аналізу ринку нанотекстилю різного цільового призначення (одягового, медичного, військового, спеціаль- ного); необхідність проведення теоретичних досліджень ринку нанотекстилю, націлених на визначення рівня якості та безпечності окремих видів нанотекстилю, їх конкурентних переваг перед звичайними аналогами; подальше вдосконалення методик тестування основних видів нанотекстилю як нових това- рів на сучасному товарному ринку України. Обґрунтовано доцільність більш широкого вивчення та уза- гальнення зарубіжного досвіду розвитку нанотехнологій і ринку нанотекстилю з метою їх більш ефек- тивного використання в Україні. Обґрунтовано та визначено вплив розвитку технологій на підвищення ефективності роботи окремих галузей вітчизняної легкої промисловості (текстильної, швейної, три- котажної). Обґрунтовано необхідність створення нормативної документації для регламентації вимог до рівня якості та безпечності нанотекстилю та методів їх оцінки. Обґрунтовано доцільність подаль- шого вдосконалення системи підготовки фахівців технологічного і товарознавчо-комерційного профілю для потреб легкої промисловості і торгівлі України. При цьому ці компетентності повинні бути тісно пов’язані із конкретними вимогами відповідного освітнього стандарту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography