Academic literature on the topic 'Нормативний профіль'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Нормативний профіль.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Нормативний профіль"

1

ОВЧАРЕНКО Р. В., НИКИФОРЕНКО Н. О. ,. "ПАСПОРТИ / ПРОФІЛІ ГРОМАД ЯК ІНСТРУМЕНТ РОЗВИТКУ ОТГ В КОНТЕКСТІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ." Manager. Bulletin of Donetsk State University of Management 84, no. 3 (January 14, 2020): 26–35. http://dx.doi.org/10.35340/2308-104x.2019.84-3-03.

Full text
Abstract:
В статті розглядається роль таких інформаційно-аналітичних документів як паспорти та профілі громад при створенні об’єднаних територіальних громад та плануванні їх розвитку в ході реформи децентралізації в Україні. Аналізуються підходи, нормативні вимоги, методичні рекомендації щодо розробки паспортів / профілів громад, окреслюються можливості та практичні аспекти їх застосування. Наводяться результати проведеного авторами моніторингу офіційних веб-сайтів ОТГ Донецької області щодо доступності паспортів / профілів громад, повноти та актуальності наведених в них даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чорна, Валентина, Валентина Махнюк, Світлана Юрченко, Євгеній Сердюк, and Василь Назаренко. "ВПЛИВ АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ НА САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНІ УМОВИ ПРАЦІ МЕДПРАЦІВНИКІВ, ПАЦІЄНТІВ ПСИХІАТРИЧНИХ ЛІКАРЕНЬ УКРАЇНИ ТА КРАЇН ЄС." Молодий вчений, no. 1 (89) (January 29, 2020): 20–27. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-1-89-5.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено особливості організації архітектурного середовища і санітарно-гігієнічних умов психіатричних лікарень України та країн ЄС, їх значення для процесу лікування, стан, самопочуття, тривалість перебування в лікарнях хворих. Проведено аналіз напрямків реформування закладів охорони психічного здоров’я у європейських країнах на основі вивчення рецензованої вітчизняної і закордонної літератури. Встановлено, що більшість психіатричних лікарень України розташовані у пристосованих зношених будівлях які будувались у ХVIII-XIX столітті, що суперечить ключовій вимозі системи охорони психічного здоров’я у країнах Європейського союзу і не дозволяє створити «цілюще архітектурне середовище» для ефективного лікування хворих і створення умов «домашнього середовищі». В Україні нормативний документ санітарного законодавства, який містив би санітарно-епідеміологічні та гігієнічні вимоги до проектування, будівництва, оздоблення, оснащення та експлуатації закладів охорони здоров‘я із стаціонарами, на даний час формально не існує. Понад 300 нормативно-правових актів були скасовані, які були видані до прийняття Акту проголошення незалежності України, тобто нормативно-правові акти Союзу РСР та Української РСР. Із аналіз лабораторних досліджень за період 2014-2019 рр., проведених у лікувально-профілактичних закладах Вінницької області, дозволяє констатувати низький рівень штучного освітлення і порушення мікрокліматичних умов. У низці вітчизняних психоневрологічних лікарень виявлено грубі порушення прав людини, незадовільні матеріально-технічні умови і недотримання санітарно-гігієнічних вимог, на що також вказують результати анкетування родичів психічнохворих. В Україні особливого значення набуває проблема розробки нормативної бази санітарного та містобудівного законодавства щодо вимог до проектування нових закладів охорони здоров’я психоневрологічного профілю з залученням, за прикладом європейського досвіду, мультидисциплінарних робочих груп для створення максимально безпечних і комфортних умов перебування пацієнтів і медичного персоналу у психіатричних закладах. Результати анкетування респондентів (родичи хворих) оброблені за допомогою ліцензійного стандартизованого пакету «Statistica 6.1». У роботі використовувалися аналіз вітчизняних та зарубіжних наукових джерел, бібліосемантичний, аналітичний та статистичний методи досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ящук, Ольга. "ОСВІТНЬО-НОРМАТИВНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНШОМОВНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ІЗ КІБЕРБЕЗПЕКИ В УКРАЇНІ: КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ВИМІР." ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 1, no. 19 (June 10, 2021): 141–49. http://dx.doi.org/10.35387/od.1(19).2021.141-149.

Full text
Abstract:
Оглядова стаття ґрунтується на вивченні теоретичних передумов іншомовної підготовки майбутніх фахівців із кібербезпеки. У наш час кібербезпека як сукупність професійних дій і заходів щодо програмного, технічного захисту стає дедалі затребуванішим напрямом діяльності, що актуалізує питання про шляхи вдосконалення професійної підготовки здобувачів, майбутніх фахівців у цій галузі в технічних університетах. Одним із суттєвих показників відповідності фаховим вимогам і виявом професійної компетентності є рівень сформованості іншомовного комунікативного потенціалу здобувачів. Зокрема, це зумовлено необхідністю активної комунікації для збагачення власного професійного, практичного досвіду інноваційними, прогресивними напрацюваннями іноземних спеціалістів. Теоретичне підґрунтя професійного вишколу становлять грамотно розроблені нормативні документи, що регулюють зміст підготовки. У статті проаналізовано базове освітньо-нормативне забезпечення й окреслено передумови, які визначають алгоритм іншомовної підготовки майбутніх фахівців і визначають рівень її результативності. З’ясовано, що опорні точки іншомовної підготовки фокусуються в компетентнісній парадигмі профілів нормативних документів. Наголошено на необхідності розвитку іншомовної комунікативної компетентності здобувачів у контексті збалансованого співвідношення загальної іноземної мови й іноземної професійного спрямування. Схарактеризовано основні суперечності, усунення яких уможливлює покращення якості іншомовної підготовки фахівців. Спрогнозовано подальший напрям наукового дослідження в порівняльному контексті діяльності британських університетів, що здійснюють підготовку інженерів із кібербезпеки. Ключові слова: кібербезпека; фахівець із кібербезпеки; компетентність; іншомовна підготовка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Загородня, А. А. "ЕЛЕКТИВНІ КУРСИ В ПРОФІЛЬНИХ ШКОЛАХ ЯК ОДНА З ТЕНДЕНЦІЙ РЕФОРМУВАННЯ ОСВІТИ (2011–2017 РР.)." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 1, no. 1 (September 7, 2021): 15–20. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2021-1-1-02.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено вивченню теоретичних і практичних аспектів досвіду запровадження елективних курсів у профільних школах як однієї з тенденцій реформування освіти України в 2011–2017 рр. Окреслено ключові орієнтири щодо реформування системи загальної середньої освіти, які представлено у нормативно-правових документах, зокрема: «Концепції профільного навчання у старшій школі» (2013 р.); «Концепції Нової української школи» (2016 р.); оновленій редакції Закону України «Про освіту» (2017 р.); «Проєкті концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 років» (2018 р.), «Проєкті концептуальних засад реформування професійної освіти України «Сучасна професійна освіта» (2018 р.) та ін. Розкрито сутність понять «профільне навчання», «елективні курси». Висвітлено мету та основні завдання реалізації профільного навчання. Охарактеризовано функціональну спрямованість, що полягає у нагромадженні учнів знаннями та вміннями з вибраного ними профільного предмета, що є основою їх подальшого професійного спрямування. Подано розлогу характеристику типології профільного навчання, а саме: рівневу (внутрішню) та профільну (зовнішню) диференціацію, напіввідкриту та приховану диференціацію. Зосереджено увагу на основних характеристиках елективних курсів та їх цільовому спрямуванні. Виокремлено та охарактеризовано типологію елективних курсів (допрофільні та профільні елективні курси) з погляду різних наукових підходів. Розмежовано види елективних курсів, серед яких розрізняють допрофільні та профільні ЕК. Підбірку допрофільних та профільних елективних курсів становили: загальноорієнтаційні ЕК, предметно-орієнтаційні та міжпредметні елективні курси. Серед профільних елективних курсів вирізнено такі, як міжпредметні ЕК, елективні курси з предметів, що не входять до базового навчального плану. Наведено приклади елективних курсів («Проблеми екології», «Ефективна поведінка у конфлікті», «Умови успішної комунікації», «Географія людських перспектив» тощо) та розкрито їхні змістові характеристики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Bilyk, S. I., O. B. Ferents, Z. P. Kopynets, V. M. Storozhuk, and M. A. Chyzhevskyy. "Дослідження та обґрунтування параметрів замкових з'єднань паркетних дощок." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 7 (September 27, 2018): 88–91. http://dx.doi.org/10.15421/40280719.

Full text
Abstract:
Встановлено параметри відповідності контролю профілю з'єднання та геометрії паркетних дощок після фрезерування. Виконано статистичний аналіз показників параметрів геометрії паркетних дощок та параметрів контролю сучасного профілю поперечного (торцевого) замкового з'єднання 5G-C відповідно до лекал оптичного проектора та розподілу величин параметрів перепаду і щілини від тестових навантажень. Досліджено показники міцності з'єднання профілю при вертикальних навантаженнях залежно від матеріалу вкладки та положення пластикової вставки. Зроблено практичні висновки згідно з дослідженнями контролю профілю з'єднання 5G-C та дошки загалом після фрезерування в технологічному потоці. Встановлено відповідність значень параметрів при контролі профілю з'єднання та геометрії дошки після фрезерування на проекторі, за шаблоном, за тестами складання і навантаження дощок до нормативних показників та якості. Запропонований перелік заходів щодо економії сировини у виробництві сучасних і традиційних паркетних виробів дасть змогу контролювати питання з раціонального та ефективного використання деревинної сировини, запровадити у виробництво науково обґрунтовані прогресивні норми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Starzhinsky, V. E., V. I. Goldfarb, S. V. Shilko, E. V. Shalobaev, and E. I. Tesker. "Development of Terminology in Gearing and Power Transmissions. Part 3. Identification of Notions on Gear Failure Modes." Intellekt. Sist. Proizv. 15, no. 3 (October 2, 2017): 51. http://dx.doi.org/10.22213/2410-9304-2017-3-51-61.

Full text
Abstract:
Изложены результаты анализа нормативных источников по видам повреждений зубчатых колес и разработки Межгосударственного стандарта [6] по их классификации и описанию. В оборот включены разнообразные информационные источники - Международный ISO и национальные (AGMA, DIN) стандарты; нормативный документ немецкого концерна «Zahnradfabric Friedrichshafer AG» с определениями терминов, их характеристик и причин, вызывающих повреждения; атлас «Анализ видов повреждений» американской фирмы «Geartech»; методические указания по расчетам и испытаниям на прочность к классификации видов изломов металлов, а также результаты собственных исследований. Описаны принципы, положенные в основу классификации, - отнесение того или иного повреждения к определенному классу, общему виду, виду и степени повреждения. В общей сложности повреждения классифицируются по 76 наименованиям классов, видов и степеней повреждения. Подробно описаны количественные показатели усталостного выкрашивания рабочих поверхностей зубьев - степень выкрашивания по поверхности и глубине; степень искажения профиля и распространения выкрашивания; стадии его развития; параметры и характеристики, а также расчетные формулы для их определения. В заключение подводятся итоги деятельности по идентификации и классификации понятий в области зубчатых зацеплений и передач.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ушакова, Евгения Сергеевна, Татьяна Ивановна Караваева, and Павел Андреевич Белкин. "ЭКОЛОГИЧЕСКОЕ СОСТОЯНИЕ ПОЧВ ПРОМЫШЛЕННЫХ ТЕРРИТОРИЙ (НА ПРИМЕРЕ Г. БЕРЕЗНИКИ, ПЕРМСКИЙ КРАЙ): СРАВНЕНИЕ ОТЕЧЕСТВЕННЫХ И ЗАРУБЕЖНЫХ МЕТОДОВ ОЦЕНКИ." Izvestiya Tomskogo Politekhnicheskogo Universiteta Inziniring Georesursov 331, no. 10 (October 14, 2020): 58–70. http://dx.doi.org/10.18799/24131830/2020/10/2850.

Full text
Abstract:
Актуальность. Интенсивное антропогенное воздействие на окружающую среду, особенно в пределах промышленных территорий, способствует деградации почвенного профиля и аккумуляции технофильных химических элементов в почвенном покрове. Увеличение загрязнения городских почв тяжелыми металлами в связи с интенсивной промышленной нагрузкой является серьезной экологической проблемой. Несмотря на повышенный интерес к экологическому состоянию почв промышленных территорий, существующая в настоящее время в Российской Федерации система нормирования недостаточно разработана и не позволяет дать точную характеристику загрязнения. Цель: определение уровня загрязнения тяжелыми металлами почв в пределах промышленной зоны урбанизированной территории; сравнение отечественных и зарубежных методов оценки загрязненности почв и обоснование необходимости актуализации нормативно-технической документации. Методы. Содержание тяжелых металлов в почвах определено масс-спектральным методом на базе сектора наноминералогии «Центра коллективного пользования Пермского государственного национального исследовательского университета». Результаты и выводы. Рассмотрены отечественные и зарубежные методы оценки экологического состояния почв. Проведена оценка уровня загрязнения почв тяжелыми металлами и металлоидами в пределах промышленных территорий крупных химических предприятий Пермского края с использованием отечественных и зарубежных нормативов качества почв, суммарных показателей загрязнения и индекса потенциального экологического риска. Показана необходимость учета функционального назначения территорий при оценке загрязнения с помощью индивидуальных показателей. Получены аналогичные результаты оценки степени загрязнения почв при использовании отечественных, не регламентированных нормативно-технической документацией, и зарубежных суммарных показателей. Сделан вывод о необходимости актуализации нормативных требований Российской Федерации с учетом отечественного и зарубежного опыта оценки загрязненности почв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пісоцька, К. О. "Нормативно-правове забезпечення діяльності підрозділів ювенальної превенції." Прикарпатський юридичний вісник, no. 1(30) (July 13, 2020): 117–21. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i1(30).529.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено питання адміністративно-пра-вового регулювання підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України. Розглянуто стан рефор-мування підрозділів ювенальної превенції на сучасно-му етапі. Здійснено аналіз системи законодавства, що охоплює організаційно-правові питання щодо профі-лактики адміністративних правопорушень залежно від їхньої юридичної сили, змісту, дії в просторі, часі та за колом осіб. Охарактеризовано нормативно-правові акти, що визначають найбільш важливі аспекти проти-дії правопорушенням, захисту прав, свобод громадян, забезпечення правопорядку. Виокремлено міжнародні нормативно-правові акти, що становлять адміністра-тивно-правову основу діяльності підрозділів ювеналь-ної превенції Національної поліції України. Також проаналізовано базовий підзаконний нормативний акт, що передбачає форми й методи, порядок роботи підроз-ділів поліції як суб’єктів профілактики адміністра-тивних проступків, – Інструкцію з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України. Розкрито функції та завдання, які поклада-ються на підрозділи ювенальної превенції зі здійснен-ня заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. Виокремлено правові норми в міжнародно-му та національному законодавстві стосовно реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії до-машньому насильству, а також розглянуто завдання, обов’язки та принципи діяльності підрозділів ювеналь-ної превенції крізь призму міжнародних норм та норм національного законодавства стосовно забезпечення рівності конституційних прав та свобод дітей.У висновку висвітлено позитивні новації та нега-тивні тенденції відомчої Інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України. Також визначено деякі питання, які потребу-ють подальшого урегулювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Горькая, Жанна Владимировна, and Мадина Крухмановна Худышева. "Честность как нравственная ценность профессионала." Živaâ psihologiâ 3, no. 2 (June 30, 2016): 121. http://dx.doi.org/10.18334/lp.3.2.36514.

Full text
Abstract:
Основное внимание авторы статьи уделяют проблеме честности как нравственной ценности профессионала. Показана взаимосвязь уровня честности как нормативной ценности со стратегией поведения в ситуации морально-нравственного конфликта в профессиональной деятельности. Честность, как нравственная ценность профессионала, выступает ориентиром в ситуации социального взаимодействия, но не оказывает решающего влияния на выбор «честной» стратегии поведения. Исследование авторов показывает, что профиль профессионального образования влияет на предпочтение честного выбора в ситуации морально-нравственной дилеммы в профессиональной деятельности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Konin, Denis. "Experimental studies of steel rods for сentral and eccentric compression." Bulletin of Science and Research Center “Stroitelstvo”, no. 1(28) (2021): 16–37. http://dx.doi.org/10.37538/2224-9494-2021-1(28)-16-37.

Full text
Abstract:
Приведен краткий анализ нормативных документов, действующих в настоящее время в РФ, Евросоюзе, США и КНР, по расчетам сжатых стальных стержней. Установлено, что нормы РФ нуждаются в уточнении ввиду появления за последние годы новых сталей и поперечных сечений в виде, например, «тяжелых» двутавров и труб из сталей с пределом текучести до 600 МПа. Показано, что испытания двутавровых стоек из высокопрочных сталей хорошо коррелируют с нормативным расчетом на внецентренное сжатие (расхождение не более 10%). Наименьший запас 1,1% соответствует стержням, эксцентриситет в которых приложен в плоскости полок. Малый резерв несущей способности следует уточнить путем изучения остаточных напряжений. Испытания труб показывают,что нормы не учитывают тонкостенность,диаграмму работы стали, наличие сварных швов, работу стержня как оболочки. Отклонения нормативного расчета от испытаний для труб с D/t = 95 составляет до 30%. Выявлены пути совершенствования расчетов центрально и внецентренно сжатых стержней на основании анализа испытаний за последние 100 лет. Показано, что коэффициент продольного изгиба должен учитывать: «тонкостенность» коробчатых и трубных сечений, начальные несовершенства в виде локальных погибей,тип двутаврового профиля, а также способ их изготовления (сварной или прокатной).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Нормативний профіль"

1

Бутенко, Юлія Іванівна. "Онтологічні моделі та методи формування нормативного профілю при сертифікації програмного забезпечення." Thesis, Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/17407.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.06 – інформаційні технології. – Національний технічний університет "Харківський технічний інститут", Харків, 2015. Дисертаційна робота присвячена вирішенню науково-прикладної задачі підвищення ефективності розроблення програмного забезпечення шляхом синтезу формальних моделей і методів інформаційної технології формування нормативного профілю вимог до програмного забезпечення. Розроблено модель текстів стандартів, яка, на відміну від відомих моделей, ґрунтується на онтологічному поданні їх лінгвістичних об'єктів, що забезпечує адекватність нормативного профілю. Удосконалено модель ядра семантичної цілісності мови стандартів, шляхом подання у формі онтології, що забезпечує повноту семантичного аналізу. Удосконалено метод розроблення лінгвістичних моделей стандартів шляхом урахування композиційної структури стандарту, що забезпечує структурованість процесу інформаційного пошуку в текстах стандартів. Дістав подальшого розвитку метод синтезу онтологічної системи шляхом її реалізації у вигляді діалогової системи підтримки прийняття рішень аудитора сертифікаційного центру. Практичне значення отриманих результатів полягає у створенні науково-методичної основи у вигляді конкретних інженерних методик, методів і програмних засобів для підтримки прийняття рішень при сертифікації програмного забезпечення.
The thesis on competition of an academic degree of Candidate of Technical Sciences in the specialty 05.13.06 – information technologies. – National Polytechnical University "Kharkiv Technical Institute", Kharkiv, 2015. Dissertation work is devoted to efficiency improvement of software development by means of automation of normative profile forming of requirements to software. It is developed formal model of standard, which, in contrast to the known models, is based on ontology representation of linguistic objects that provides the sufficiency of the normative profile. It is improved the model of semantic integrity core for language of standards by giving it in the form ontology that ensure the fulfillment of semantic analysis. It is improved the method of development of linguistic models by taking into accout the compositional structure of standards that provides the structured process of information retrieval in texts of standards. It is further developed of a method of forming an ontological system by its implementation as an intellectual core in the dialogue decision-making support system for auditor of certification centre. The practical significance of the obtained results is in the creation of scientific-methodical bases in the form of specific engineering techniques, methods and software tools for decision support in the certification of critical systems applications.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бутенко, Юлія Іванівна. "Онтологічні моделі та методи формування нормативного профілю при сертифікації програмного забезпечення." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/17404.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.06 – інформаційні технології. – Національний технічний університет "Харківський технічний інститут", Харків, 2015. Дисертаційна робота присвячена вирішенню науково-прикладної задачі підвищення ефективності розроблення програмного забезпечення шляхом синтезу формальних моделей і методів інформаційної технології формування нормативного профілю вимог до програмного забезпечення. Розроблено модель текстів стандартів, яка, на відміну від відомих моделей, ґрунтується на онтологічному поданні їх лінгвістичних об'єктів, що забезпечує адекватність нормативного профілю. Удосконалено модель ядра семантичної цілісності мови стандартів, шляхом подання у формі онтології, що забезпечує повноту семантичного аналізу. Удосконалено метод розроблення лінгвістичних моделей стандартів шляхом урахування композиційної структури стандарту, що забезпечує структурованість процесу інформаційного пошуку в текстах стандартів. Дістав подальшого розвитку метод синтезу онтологічної системи шляхом її реалізації у вигляді діалогової системи підтримки прийняття рішень аудитора сертифікаційного центру. Практичне значення отриманих результатів полягає у створенні науково-методичної основи у вигляді конкретних інженерних методик, методів і програмних засобів для підтримки прийняття рішень при сертифікації програмного забезпечення.
The thesis on competition of an academic degree of Candidate of Technical Sciences in the specialty 05.13.06 – information technologies. – National Polytechnical University "Kharkiv Technical Institute", Kharkiv, 2015. Dissertation work is devoted to efficiency improvement of software development by means of automation of normative profile forming of requirements to software. It is developed formal model of standard, which, in contrast to the known models, is based on ontology representation of linguistic objects that provides the sufficiency of the normative profile. It is improved the model of semantic integrity core for language of standards by giving it in the form ontology that ensure the fulfillment of semantic analysis. It is improved the method of development of linguistic models by taking into accout the compositional structure of standards that provides the structured process of information retrieval in texts of standards. It is further developed of a method of forming an ontological system by its implementation as an intellectual core in the dialogue decision-making support system for auditor of certification centre. The practical significance of the obtained results is in the creation of scientific-methodical bases in the form of specific engineering techniques, methods and software tools for decision support in the certification of critical systems applications.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Нормативний профіль"

1

Khamidov, Obidzhon, Andrii Shaikan, Abdukhakim Mamanazarov, Serhii Hushko, Volodymyr Kulishov, and Saidamir Salikhov. Макроэкономика: теория и практика:. OKTAN PRINT, 2021. http://dx.doi.org/10.46489/mtip-02.

Full text
Abstract:
В учебнике отражены основные теоретические проблемы макроэкономического анализа. Учебник носит системный характер и составлен по нормативной программе курса «Макроэкономика», которая читается студентам экономических специальностей. Обеспечивает использование полного комплекса основных методов обучения: словесного, наглядного и практического. Главы учебника содержат схемы, таблицы, терминологический словарь, формулы, расчёты, тесты, проблемные ситуации, практические задачи и методику их решения. Это позволяет студентам лучше усвоить учебный материал или самостоятельно овладеть им. Рассчитано на преподавателей, студентов и аспирантов факультетов и отделений экономического направления. Может быть использован в системе последипломного образования, переподготовки и повышения квалификации практических работников. Может быть полезным для учащихся академических лицеев, колледжей экономического профиля, а также для всех, кто интересуется экономикой и делает первые шаги в её изучении.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Obidzhon, Khamidov, Andrii Shaikan, Abdukhakim Mamanazarov, Serhii Hushko, Volodymyr Kulishov, and Мансур Маманазаров. Макро- микроэкономика: теория и практика. OKTAN PRINT s.r.o., 2022. http://dx.doi.org/10.46489/mmtip-01.

Full text
Abstract:
В учебнике отражены основные теоретические проблемы микро- макроэкономического анализа. Учебник носит системный характер и состав-лен по нормативной программе курса «Микроэкономика» и «Макроэкономи-ка», которые читаются студентам экономических специальностей. Обеспечи-вает использование полного комплекса основных методов обучения: словес-ного, наглядного и практического. Главы учебника содержат схемы, таблицы, терминологический словарь, формулы, расчёты, тесты, проблемные ситуации, практические задачи и методику их решения. Это позволяет студентам лучше усвоить учебный материал или самостоятельно овладеть им. Рассчитано на преподавателей, студентов и аспирантов факультетов и отделений экономического направления. Может быть использован в системе последипломного образования, переподготовки и повышения квалификации практических работников. Может быть полезным для учащихся академических лицеев, колле-джей, техникумов экономического профиля, а также для всех, кто интересует-ся экономикой и делает первые шаги в её изучении.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Obidzhon, Khamidov, Andrii Shaikan, Abdukhakim Mamanazarov, Serhii Hushko, Volodymyr Kulishov, and Мансур Маманазаров. Макро- микроэкономика: теория и практика. OKTAN PRINT s.r.o., 2022. http://dx.doi.org/10.46489/mmtip-01.

Full text
Abstract:
В учебнике отражены основные теоретические проблемы микро- макроэкономического анализа. Учебник носит системный характер и состав-лен по нормативной программе курса «Микроэкономика» и «Макроэкономи-ка», которые читаются студентам экономических специальностей. Обеспечи-вает использование полного комплекса основных методов обучения: словес-ного, наглядного и практического. Главы учебника содержат схемы, таблицы, терминологический словарь, формулы, расчёты, тесты, проблемные ситуации, практические задачи и методику их решения. Это позволяет студентам лучше усвоить учебный материал или самостоятельно овладеть им. Рассчитано на преподавателей, студентов и аспирантов факультетов и отделений экономического направления. Может быть использован в системе последипломного образования, переподготовки и повышения квалификации практических работников. Может быть полезным для учащихся академических лицеев, колле-джей, техникумов экономического профиля, а также для всех, кто интересует-ся экономикой и делает первые шаги в её изучении.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Нормативний профіль"

1

Синявский, Н. И., and А. В. Фурсов. "Оценка готовности детей дошкольного возраста к освоению нормативных требований комплекса ГТО в рамках реализации проекта «БГТОШКА»." In XI Всероссийская научно-практическая конференция. Нижневартовский государственный университет, 2021. http://dx.doi.org/10.36906/fks-2021/90.

Full text
Abstract:
В статье дана оценка физической подготовленности детей дошкольного возраста на основе реализации физкультурно-спортивного проекта «БГТОшка» и обработки результатов в специально разработанном онлайн-сервисе БГТО. Методика и организация исследования. Работа проводилась в рамках внедрения онлайн-сервиса БГТО в образовательный процесс муниципальной экспериментальной площадки г. Сургута МБДОУ № 39 «Белоснежка», сущностью которого стало выявление состояния физической подготовленности детей на основе нормативов проекта «БГТОшка». Результаты исследования физической подготовленности мальчиков и девочек в возрастной категории 6 лет позволили выявить кондиционный профиль физической подготовленности, который характеризуется низким уровнем по скоростно-силовым силовым способностям и относительной стабилизации в развитии выносливости, гибкости, быстроты. Полученные результаты исследований необходимо учитывать, при организации работы по физическому воспитанию с детьми 6 лет в дошкольных образовательных организациях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рыблова, А. Н., and Ц. Кан. "The content of Research Activity of Foreign Undergraduates." In Современное образование: векторы развития. Роль социально-гуманитарного знания в подготовке педагога: материалы V международной конференции (г. Москва, МПГУ, 27 апреля – 25 мая 2020 г.). Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.37492/etno.2020.34.35.053.

Full text
Abstract:
в статье ставится и успешно решается проблема организации научно-исследовательской деятельности иностранных магистрантов в РФ и КНР. Авторы статьи анализирует проблемы, возникающие при реализации магистерских программ у обучающихся во время их обучения за рубежом, отмечает рост числа иностранных граждан, желающих освоить магистерские программы за рубежом, выделяют направление и профиль наиболее востребованных ими программ. На основе теоретического анализа нормативных документов, научных исследований российских и китайских ученых была определена сущность научно-исследовательской деятельности в магистратуре, а также ее цели, виды, синтезированы основные действия и операции, которые должны выполнять иностранные магистранты по направлению подготовки. the article raises and successfully solves the problem of organizing research activity of foreign undergraduates in Russia and China. The authors analyze the problems that arise when implementing masters’ programs for foreign students, point out the growth in the number of foreign undergraduates, highlights the most popular training directions in the masters’ programs. Based on the theoretical analysis of regulatory documents, and scientific researches by Russian and Chinese scientists, the definition of research activity in the masters’ programs, as well as its goals, types are defined, the main actions and operations that should be performed by foreign undergraduates are summarized.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography