Journal articles on the topic 'Необоротні активи підприємства'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 19 journal articles for your research on the topic 'Необоротні активи підприємства.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Борисюк, О. С. "Необоротні активи в системі кругообігу капіталу підприємства." Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки, Вип. 4 (50) (2009): 15–17.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Зелікман, В. Д., Р. Б. Сокольська, and В. О. Огородник. "СИСТЕМА ДОКУМЕНТІВ АНАЛІТИЧНОГО ОБЛІКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», no. 2(56) (March 22, 2021): 138–44. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2020.2(56).138-144.

Full text
Abstract:
На основі виділення видів об’єктів інвестиційної діяльності (нематеріальні активи, основні засоби, інші необоротні активи, фінансові інвестиції, що обліковуються за методом участі в капіталі, та інші довгострокові фінансові інвестиції) та типів інвестиційних результатів (складові економічного ефекту, соціального ефекту, екологічного ефекту) сформована комплексна система аналітичних відомостей і звітів, яка має забезпечити підвищення якості здійснення аналітичного обліку інвестиційної діяльності в умовах вітчизняного підприємства з належним рівнем деталізації інформації та можливістю її агрегованого аналізу. Розроблена система документів аналітичного обліку має дозволити керівництву підприємства оцінити ефективність інвестиційної діяльності за окремими напрямами та визначити найбільш доцільні з них на майбутнє в умовах обмеження наявних ресурсів підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Susidenko, Valentin, and Julia Susidenko. "РЕАЛІЇ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ." Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, no. 6 (December 23, 2020): 183–93. http://dx.doi.org/10.32750/2020-0217.

Full text
Abstract:
Розглянуто основні засади формування принципів та методів управління інноваційним розвитком підприємств України на стадії науково-технічної підготовки виробництва. Доведено, що провідні підприємства інвестують у необоротні активи для подальшого вдосконалення інноваційного рівня свого виробництва. Розкрито реалії інноваційної діяльності сучасних підприємств та виокремлено її основні проблеми і принципи функціонування, які полягають у створенні умов для збереження, піднесення і використання науково-технічного та інноваційного потенціалу, забезпечення підприємництвом розвитку науково-виробничої сфери тощо. Визначено перспективи інноваційної діяльності шляхом реалізації інноваційних проектів суб’єктів господарювання різних форм власності. В статті розглянуті проблемні питання впливу системних внутрішніх та зовнішніх факторів на інноваційний розвиток підприємства і управління сучасними організаціями на засадах інноваційного підходу в умовах ринкової економіки. Запропоновані деякі рекомендації щодо впровадження комплексного механізму стимулювання інноваційного розвитку з урахуванням дії загальнонаукових діалектичних закономірностей еволюційного розвитку. Розвиток сучасного підприємства – це процес систематичних динамічних перетворень, трансформацій його підсистем в межах встановлених підприємством стратегічних цілей для забезпечення сталого інноваційного розвитку. Тому нагальною проблемою інноваційного розвитку є раціоналізація та інтеграція всіх процесів в системі управління підприємством. Проаналізовано множиною багаторівневих цілей об’єктів і суб’єктів управління, які повинні мати високий рівень узгодженості, а з іншого, – складністю їх гармонізації. Визначено сучасні умови ведення інноваційної діяльності ставлять перед її ініціаторами завдання організації безперервного процесу нарощування конкурентних переваг у всіх напрямках ресурсного забезпечення впровадження нововведень. Їх головним джерелом на сьогодні є так звані нематеріальні активи і, перш за все, людські ресурси, професіоналізм і знання, як упорядкована специфічна сфера, яка націлена на вирішення певних завдань впровадження інновацій. Встановлено, що людські ресурси, професіоналізм, знання стають першочерговим ресурсом, який є важливою вартістю підприємств та забезпечує їх економічний розвиток.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шушкова, Юлія, Аміна Шутко, and Юлія Баськова. "АНАЛІЗ СТАНУ ТА СТРУКТУРИ АКТИВІВ ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВ." Молодий вчений, no. 11 (99) (November 30, 2021): 415–21. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-11-99-89.

Full text
Abstract:
В статті наведено економічну сутність терміну «активи», виділено основну класифікацію активів, що дає можливість оцінити характер участі усіх засобів у господарському обороті. Визначено особливості управління оборотними та необоротними активами підприємств України в умовах зовнішніх загроз, таких як спад виробництва, посилення фінансової нестабільності, пандемії коронавірусу, військових дій на сході країни тощо. Визначено основні завдання аналізу активів підприємства. Здійснено структурно-динамічний аналіз активів підприємств України за 2015-2019 роки. Доведено, що розмір, склад та структура активів підприємства зумовлює обсяг його виробництва та рівень ефективності цього виробництва. Проаналізовано динаміку темпу зростання оборотних та необоротних активів підприємств України за 2015-2019 роки. У дослідженні розглянуто показники обсягу оборотних та необоротних активів з розподілом на великі, середні, малі та мікропідприємства за 2019 рік. Оцінено галузеву структуру активів підприємств України. Встановлено тенденції зміни обсягів оборотних та необоротних активів усіх галузей економіки України у 2018-2019 роках. Проаналізовано ефективність використання оборотних та необоротних активів за коефіцієнтами постійності та мобільності, а також визначено тенденції зміни співвідношення оборотних і необоротних активів підприємств України. Відзначено, що в сучасних умовах коефіцієнт співвідношення оборотних та необоротних активів зростає і це є позитивним явищем, оскільки підприємства України можуть швидко погашати свою заборгованість. Отримані результати дослідження можуть знайти впровадження у діяльність підприємств різних форм власності в частині здійснення заходів формування, розпорядження та управління активами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Lebedevich, S. I., and V. O. Tsitsiala. "Актуальні проблеми організації обліку необоротних активів екологічного спрямування лісогосподарського підприємства." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 9 (October 25, 2018): 65–67. http://dx.doi.org/10.15421/40280913.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах виникає необхідність перегляду та уточнення принципів формування необоротних активів підприємства. Ресурси підприємства трансформуються в активи (відповідно – відображаються в балансі), лише після дотримання умов визнання, зокрема оцінки та ідентифікації, можна очікувати від них економічної вигоди (прибутку), це свідчить про актуальність і важливість цієї теми. Перше, на що потрібно звернути увагу, це організація первинного і зведеного обліку основних засобів екологічного призначення. Операцією, яка потребує окремих форм документів для її відображення в бухгалтерському обліку, є переоцінка основних засобів екологічного призначення, проблемним питанням обліку необоротних активів і ОЗ екологічного призначення є облік екологічних витрат на їх поліпшення. Практична проблема, пов'язана з оцінкою необоротних активів, часто виникає під час проведення їх інвентаризації та виявлення таких, що не відображені на балансі підприємства. Розглянуто актуальні проблеми організації обліку необоротних активів екологічного спрямування лісогосподарського підприємства. Для цілей переоцінки потрібно поділити групи основних засобів екологічного призначення (враховуючи специфіку діяльності) на певні підгрупи, щоб зробити їх однорідними. Для покращення організації обліку запропоновано деталізований план рахунків необоротних активів екологічного призначення, з урахуванням діяльності лісового підприємства. Розроблено прикладні пропозиції вирішення проблем організації обліку необоротних активів екологічного спрямування лісогосподарського підприємства, які допоможуть підприємству чітко організувати облік необоротних активів, спрямованих на екологічну політику лісогосподарства. Основою управління є інформація про екологічні витрати, отримана шляхом дослідження необоротних активів екологічного призначення діяльності підприємства, побудови механізму раціональної організації та методики обліку необоротних активів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kafka, S. M. "ПРОБЛЕМИ КЛАСИФІКАЦІЇ НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ В ОБЛІКУ." Actual problems of regional economy development 2, no. 12 (April 26, 2016): 178–85. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.12.178-185.

Full text
Abstract:
Досліджено підходи науковців України до обліку необоротних активів та критичний аналіз проблемних питань, вирішення яких ними розроблено, визначено ті, які й сьогодні вимагають додаткового доопрацювання: класифікація необоротних активів для цілей обліку. Запропоновано уніфікований підхід до класифікації необоротних активів з метою відображення інформації про них у системі бухгалтерського обліку для задоволення інформаційних потреб користувачів фінансових звітів щодо управління необоротними активами підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Морозова, Г. С. "Лізинг як перспективне джерело фінансування необоротних активів підприємства." Інвестиції: практика та досвід, no. 9, травень (2014): 21–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Морозова, Г. С. "Лізинг як перспективне джерело фінансування необоротних активів підприємства." Інвестиції: практика та досвід, no. 9, травень (2014): 21–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kafka, S. M. "ФОРМУВАННЯ ВНУТРІШНЬОГОСПОДАРСЬКОЇ ЗВІТНОСТІ ЩОДО ПОДАЛЬШИХ ВИТРАТ НА ОСНОВНІ ЗАСОБИ ПІДПРИЄМСТВ НАФТОГАЗОВОГО КОМПЛЕКСУ." Actual problems of regional economy development 1, no. 15 (November 4, 2019): 68–79. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.15.68-79.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на дослідження чинних підходів до обліку подальших витрат на основні засоби, оскільки вони не є однозначними і постійно змінюються внаслідок процесів, які відбувалися у правовому та економічному середовищі, але мають значний вплив на формування облікової інформації про основні засоби суб’єкта господарювання, його витрати, а в кінцевому результаті і на прибуток підприємства звітного періоду. Для підприємств нафтогазового комплексу питання організації бухгалтерського обліку операцій, пов’язаних з ремонтом та модернізацією необоротних матеріальних активів, актуальне з огляду на необхідність виконання робіт з їх поліпшення через значний знос та втрату початкових технічних характеристик в умовах конкурентного середовища. При існуючому порядку обліку навіть усунення незначних пошкоджень шляхом заміни дорого вартісних деталей може вплинути на фінансовий результат періоду, у якому воно здійснювалося, що спотворює інформацію про результати діяльності підприємства. Удосконалено процеси збору, реєстрації та нагромадження оперативної інформації щодо подальших витрат на основні засоби в єдиному управлінському регістрі, що дає змогу отримати необхідний обсяг інформації для аналізу і ухвалення ефективних рішень щодо доцільності подальшої експлуатації окремих об’єктів основних засобів, або їх заміни чи модернізації, організації ремонтних робіт господарським способом, чи із залученням спеціалізованих сторонніх організацій та інше. Отримані результати дослідження спрямовані на підвищення достовірності, оперативності та аналітичності обліку витрат на експлуатацію, утримання і відновлення роботи основних засобів та дають змогу виявляти та використовувати внутрішньогосподарські резерви покращення діяльності підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Івануса, Н. "Завдання та джерела аналізу і аудиту необоротних матеріальних активів на підприємстві." Наука молода, Вип. 8 (2007): 167–71.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Levkovich, O. V., and I. O. Myronenko. "Evaluation of and Ways to Improve the Efficiency of Use of the Non-Current Assets of Enterprise." Business Inform 5, no. 508 (2020): 312–19. http://dx.doi.org/10.32983/2222-4459-2020-5-312-319.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Дерун, І. А. "Напрями вдосконалення облікової політики в частині необоротних активів промислових підприємств (на прикладі заводів залізобетонних конструкцій)." Облік і фінанси, no. 4 (62) (2013): 24–31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Stepanenko, Oksana. "NON-CURRENT TANGIBLE ASSETS IN THE ENTERPRISE’S DEPRECIATION POLICY." Scientific opinion: Economics and Management, no. 1(67) (2020). http://dx.doi.org/10.32836/2521-666x/2020-67-30.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Лугова, Ольга, Анастасія Бабенко, and Ірина Петрова. "ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ ЗАХОДІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ COVID-19." Economy and Society, no. 22 (December 15, 2020). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2020-22-18.

Full text
Abstract:
Стаття містить інформацію про перспективи бухгалтерського обліку як основи контролю заходів з охорони праці на підприємстві в умовах пандемії COVID-19. Підкреслено, що виникла необхідність адаптувати способи роботи до «нових норм» або запровадити нові підходи до роботи підприємств. Встановлено, що процес охорони праці в умовах пандемії COVID-19 вимагає розробки відповідного інформаційного забезпечення, яке покладене на систему бухгалтерського обліку. Розкрито обов’язки роботодавця щодо створення умов праці відповідно до нормативно-правових актів. Визначено, що в умовах пандемії COVID-19 основними заходами з охорони праці на підприємствах є заходи щодо дезінфекції і використання ЗІЗ, антисептиків і пірометра, що обумовлено виконанням вимог постанови КМУ від 22.07.2020 р. № 641. Обґрунтовано, що придбані антисептики та ЗІЗ слід обліковувати у складі запасів на субрахунку 209 «Інші матеріали», пірометр - у складі малоцінних необоротних активів на субрахунку 112 «Малоцінні необоротні матеріальні активи», а витрати на тестування працівників включати до інших операційних витрат. Подальші дослідження полягають у поглибленні вивчення питань системності здійснення бухгалтерського обліку і внутрішньогосподарського контролю заходів з охорони праці в умовах пандемії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Августин, Руслан, and Ірина Демків. "ПРІОРИТЕТИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ ПОКРАЩЕННЯ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА." Економіка та суспільство, no. 29 (July 27, 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-29-32.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аспектам управління фінансово-економічним станом підприємств. За результатами прогнозування тенденцій зміни показників власного капіталу, суми активів та необоротних активів, поточних зобов’язань та забезпечень, оборотних активів, доходу і рентабельності аналізованого в дослідженні підприємства визначено та обґрунтовано головні напрями вдосконалення і завдання фінансово-економічної стратегії підприємства. Ідентифіковано структуру та охарактеризовано елементи системи управління фінансово-економічним станом підприємства. Сформовано алгоритм з базисними етапами розробки та реалізації стратегії покращення фінансово-економічного стану підприємства. Обґрунтовано напрями та засоби покращення фінансово-економічного стану підприємства, реалізація яких орієнтована на зміцнення позицій фінансово-економічної компоненти конкурентоспроможності підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Концева, Валентина, Наталія Бойко, and Вікторія Масалітіна. "ОБЛІК І ДОКУМЕНТУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЇ НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ." Економіка та суспільство, no. 35 (January 25, 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-35-4.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним питанням облік і документування амортизації необоротних активів. Метою статті є узагальнення підходів до обліку і документування амортизації необоротних активів з використанням сучасних інформаційних технологій. Розкрито особливості податкового регулювання документування амортизації необоротних активів різними економічними суб’єктами: фізичними особами-підприємцями та юридичними особами. Визначено, що особливості документування амортизації необоротних активів, в тому числі через застосування електронного кабінету платників податків, визначаються організаційною формою ведення бізнесу та річним розміром загального доходу. Досліджено облік та документування амортизації необоротних активів із застосуванням автоматизованих систем обліку: 1С Підприємство, Галактика, Парус, IS-Pro, FlyDoc, M.E.Doc. Практичний аспект розглянуто на прикладі програмного забезпеченні IS-Pro.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Hura, Nadiia, and Daria Mandryka. "PROBLEM ISSUES OF CAPITAL ASSETS DEPRECIATION AT THE ENTERPRISE." Young Scientist 2, no. 78 (February 2020). http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2020-2-78-7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Demianyshyna, Olesia, Olena Arepieva, and Maksym Slatvinskyi. "ACCOUNTING ESTIMATION OF NON-CURRENT ASSETS IN THE ENTERPRISE MANAGEMENT SYSTEM." Market Infrastructure, no. 62 (2021). http://dx.doi.org/10.32843/infrastruct62-30.

Full text
Abstract:
The article considers the place, role and importance of accounting valuation of non-current assets in the enterprise management system. The existing approaches to the valuation of non-current assets and their compliance with the tasks of information support of the enterprise management system are analyzed. It is established that the existing accounting systems allow provide the most accurate assessment of the value of intangible assets. However, the problem remains the ability of the enterprise to properly use the capabilities of existing accounting systems in specific conditions of the enterprise. In this regard, the company's choice of the method of estimating the value of non-current assets reflects their value in accordance with the real dynamics of changes in the value of non-current assets in the market is critical for effective management of assets and the company as a whole. The study shows that alternatives in valuation are of great managerial importance. However, it creates some inconvenience in terms of the reality of the value of the value of the property of the enterprise as a whole. It is established that the discrepancy between the value of non-current assets of the enterprise, reflected in the accounting system, it real market value results in the lack of management of the necessary analytical information, which is the basis for effective management decisions. In our opinion, the most reliable is the assessment of non-current assets at their market value at the time of inventory, because it objectively reflects not the material but the cost dynamics of changes in the process of valuation and accounting. The article considers in detail the compliance of the domestic accounting system with the value of non-current assets of international financial reporting standards, on the basis of which the relevant conclusions are made. In order to reduce the risk of inaccuracies in non-current assets in the valuations recommended by IFRS, enterprises are encouraged to develop accounting policies for non-current assets and to provide prior internal control over the valuation of non-current assets in it accounting.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Dudchyk, Oksana, and Tetiana Salnykova. "СURRENT STATE AND FEATURES OF REPRODUCTION OF NON-CURRENT ASSETS OF UKRAINIAN ENTERPRISES." Scientific opinion: Economics and Management, no. 4(70) (2020). http://dx.doi.org/10.32836/2521-666x/2020-70-13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography