Journal articles on the topic 'Наслідки міграційних процесів'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Наслідки міграційних процесів.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 26 journal articles for your research on the topic 'Наслідки міграційних процесів.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Чайковський, Юрій. "МІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ У ПЕРІОД ПАНДЕМІЇ: ВИКЛИКИ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВОМУ РЕГУЛЮВАННЮ." Молодий вчений, no. 3 (91) (March 31, 2021): 326–29. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-3-91-69.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено висвітленню актуальної проблеми міжнародно-правового регулювання міграційних процесів в період пандемії COVID-19. Наводиться статистична інформація щодо допандемічного та пандемічного стану мобільності населення. Робиться акцент на спільній міграційній політиці держав з метою подолання наслідків економічного, правового та цивілізаційного характеру, спричинених пандемією. Здійснено спробу спрогнозувати подальші наслідки пандемії COVID-19 для сфер суспільного життя та виявити можливі інструменти правового характеру для корегування міграційних політик держав. Зазначається, що, незважаючи на пандемічні обставини, рушійні сили міграційних процесів залишаються класичними і одночасно такими ж впливовими, як і до пандемії – конфлікт, бідність, що посилюється під впливом пандемії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Смутчак, З. В. "ПРОБЛЕМА ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ: ПОЗИТИВНІ І НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ ДЛЯ ЕКОНОМІКИ." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 2 (February 27, 2018): 192–98. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.2.2018.192-198.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються особливості міграційних процесів в Україні. Увага акцентована на тенденціях прояву трудової та освітньої міграції. Виявлено позитивні та негативні наслідки трудової міграції. Визначено вплив грошових переказів і заощаджень мігрантів на соціально-економічний розвиток України, задля сприяння стабільності та сталого соціально-економічного розвитку в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Перевалова, Л. В., І. В. Лисенко, and А. М. Лисенко. "Проблеми працевлаштування молоді на сучасному етапі розвитку українського суспільства." Науково-теоретичний журнал «Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка» 2, no. 86 (July 3, 2019): 68–78. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.86.68-78.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемам молоді на ринку праці в Україні, серед яких: безробіття, низький рівень життя, небажання роботодавців оформлювати легальні трудові відносини, зростання міграційних процесів, пов’язаних із працевлаштуванням за кордоном. Автори розглядають причини виникнення зазначених проблем. У статті надана характеристика порушень, які найчастіше зустрічаються в цій сфері, аналізуються їх наслідки для молодих людей, які працюють із порушення діючого законодавства про працю. Наведені статистичні данні про стан молоді на ринку праці в Україні дозволяють авторам зробити логічні висновки та надати пропозиції щодо покращення становища молоді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Малиновська, О. А. "Розвиток міграційних процесів в умовах фінансово економічної кризи: деякі можливі наслідки для України." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 87, ч. 1 (2009): 60–68.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Коваленко, О. "ТРУДОВА МІГРАЦІЯ В УКРАЇНІ У КОНТЕКСТІ ЗРОСТАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ТРАНЗИТИВНОСТІ СУЧАСНОГО СВІТУ." Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. Філософські науки, no. 1(84) (November 22, 2018): 37–42. http://dx.doi.org/10.35433/philosophicalsciences.1(84).2018.37-42.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості трудових міграційних процесів в Україні в ситуації зростання глобальної соціальної і геополітичної транзитивності сучасного світу. Значна увага у дослідженні зосереджена на аналізі впливу результатів Industry 4.0. на зростання трудової міграції і зміну її якісних характеристик. Автором встановлено, що трудова міграція має переважно негативні наслідки для України (втрату найбільш активної молодої частини населення, руйнацію сімейних зв’язків у родинах трудових мігрантів, нелегальну або напівлегальну зайнятість українських трудових мігрантів, їх роботу у важких, часто шкідливих умовах праці, пришвидшення процесу старіння нації, зростання цін на товари і послуги в Україні за умови низької купівельної спроможності основної маси населення, недоступність для українських трудових мігрантів кваліфікованої медичної допомоги у країні прибуття, втрату національної ідентичності мігрантів-українців і загрозу їх асиміляції).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Семенкова, М. А. "Міжнародні міграційні процеси як інструмент гібридного впливу: стан вивчення проблеми." Актуальні проблеми політики, no. 65 (September 2, 2020): 139–46. http://dx.doi.org/10.32837/app.v0i65.318.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз літератури з питань міграції в контексті проблеми її можливого використання як інструменту гібридного впливу. Здійснено класифікацію наукової літератури з теми, виділено шість основних груп наукових робіт, а саме: загальнотеоретичні дослідження міграції; роботи, у яких вивчаються причини, фактори й умови міграції; роботи, присвячені типології міграційних процесів; дослідження з питань міграційної політики; дослідження щодо наслідків міграції для країни походження і країни перебування; а також роботи, у яких досліджуються конкретні міграційні процеси. Окремі підгрупи літератури виділені серед праць, присвячених впливу міграції на різні аспекти життєдіяльності країн походження і країн спрямування мігрантів, що було пояснено як різноманітністю такого впливу, так і його неоднозначністю та дискусійним характером. Окрему увагу в рамках проблематики статті приділено роботам, автори яких вивчають питання зв'язку міграції і безпеки. Зазначено, що майже в усіх роботах міграція досліджується як стихійний процес, наведено лише окремі наукові роботи, де міграція постає як процес ініційований і керований зацікавленим суб'єктом зовнішньої політики, а також вказано на те, що питання керування міграційними процесами з метою досягнення суб'єктами зовнішньополітичних цілей поки залишається маловивченим. У зв'язку із важливістю врахування аспекту цілеспрямованого використання міграційних процесів під час розроблення і впровадженні політики у сфері безпеки обґрунтовано необхідність дослідження міграції з погляду цілеспрямованого і зазвичай прихованого впливу на неї з боку зацікавленого актора. У цьому контексті визначено напрями досліджень міграційних процесів, які натепер не привернули достатньої уваги з боку науковців, але набувають все більшої актуальності, зокрема: за яких умов вони можуть ставати об'єктом зовнішнього впливу; як саме може здійснюватись вплив на їхні особливості і перебіг; яким чином змінені внаслідок зовнішнього впливу міграційні процеси впливають на стан міжнародних відносин і міжнародну безпеку, яким чином такий вплив може бути виявлений.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ТУРЧЕНКО, Галина, and Федір ТУРЧЕНКО. "ЯК ПІВДЕНЬ ОБ’ЄДНАВ УКРАЇНУ (КІНЕЦЬ ХVІІІ – ПОЧАТОК ХХ ст.)." Східноєвропейський історичний вісник, no. 21 (December 24, 2021): 31–40. http://dx.doi.org/10.24919/2519-058x.21.246923.

Full text
Abstract:
Мета роботи – проаналізувати причини провалу російського імперського проєкту “Новоросія” і дати теоретичне обґрунтування процесу інтеграції південноукраїнського регіону до складу Великої України. Методологія – загальнонаукові, загальноісторичні, міждисциплінарні методи і теоретичні напрацювання окремих вчених. Наукова новизна – вперше у новітній українській історіографії здійснена спроба теоретичного узагальнення комплексу поєднаних між собою соціально-економічних, політичних і етнокультурних процесів, які призвели, з одного боку, до провалу імперського проєкту “Новоросія”, а з іншого – до перетворення південноукраїнських земель на невід’ємну складову частину модерної України. Висновки. Хоча для реалізації проєкту “Новоросія” імперською Росією були задіяні величезні матеріальні, людські й інтелектуальні ресурси, він зазнав краху. На перешкоді стали модернізаційні процеси, які з останньої чверті ХVІІІ – початку ХІХ ст. охопили Європу і перекинулися в Україну, включаючи ту її частину, яка називалася Новоросією. Модернізація активізувала на цій території цілий комплекс факторів, які знівелювали наслідки політики імперської інтеграції Новоросії, спричинили її провал. Одним з цих факторів був переважно український етнічний склад населення регіону, який склався в результаті міграційних процесів. Інший потужний фактор – економіка. В ХІХ – на початку ХХ ст. Південь перетворився на центр економічного тяжіння Наддніпрянської України і її товарного ринку, сприяючи консолідації окремих її регіонів в єдиний національно-територіальний комплекс. Зі свого боку, це активізувало соціальні й етнокультурні процеси, і у кінцевому рахунку, інтенсифікувало на території всієї України процес формування модерної української нації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Semenkova, Maryna Anatoliivna. "ОСОБЛИВОСТІ МІГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ПІД ЧАС ЗБРОЙНОГО КОНФЛІКТУ НА СХОДІ УКРАЇНИ І ЇХ ВПЛИВ НА БЕЗПЕКОВЕ СЕРЕДОВИЩЕ." Epistemological Studies in Philosophy Social and Political Sciences 3, no. 1 (July 8, 2020): 233–40. http://dx.doi.org/10.15421/342024.

Full text
Abstract:
В статті досліджено вплив міграції, спричиненої збройним конфліктом на Сході України, на розвиток і безпеку як самого регіону, так і України в цілому. Обґрунтовано необхідність враховувати міграційний рух не тільки із зони безпосередньо проведення бойових дій, але і з регіону в цілому. Враховуючи те, що активні міграційні процеси спостерігались в регіоні і до початку конфлікту, нами була виявлена зміна їх тенденцій і закономірностей. Доведено, що особливості перебігу міграційних процесів на Сході України в цілому відповідають особливостям перебігу таких в умовах гібридного конфлікту. Наведені ознаки зацікавленості деяких держав, ще межують з Україною, у стимулювання імміграції українців з регіону. Зроблено оцінку впливу міграції на окремі сфери функціонування Донбасу і України перш за все в демографічній, економічній і суспільно-політичній сферах Виявлено неоднозначність впливу міграції з Донбасу до інших регіонів України на стан конфліктогенності суспільства. Розроблено рекомендації по зменшенню негативних наслідків масового виїзду громадян з регіону.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лисенко, Ірина, and Сергій Здоренко. "Організаційні аспекти управління міграційними процесами у сучасному спорті України в умовах всесвітньої глобалізації." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 4 (May 4, 2022): 76–80. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.4.76-80.

Full text
Abstract:
Анотація. Суб’єкти спортивного співтовариства стали використовувати процеси глобалізації у своїй діяльності не тільки в бізнес-корпораціях, а й у формуванні ринку праці спортсменів високої кваліфікації, особливо у видах спорту, пов’язаних із значними обсягами грошових коштів. У зв’язку з цим визначення складу і структури організаційних аспектів моделювання механізмів управління міграційними процесами має в цих умовах вирішальне значення. Мета. Розкриття сучасних аспектів управління міграційними процесами в Україні та моделі їх реалізації в інших країнах. Методи. Аналіз науково-методичної літератури та нормативно-правових документів, опитування, анкетування, методи математичної статистики. Результати. Встановлено участь у формуванні міграційних процесів суб’єктів управління спорту в Україні. Подано класифікацію міграційних потоків у сучасному спортивному просторі та видів спорту за ступенем активності у них. Розкрито універсальну теоретичну модель організації управління цими процесами та особливості її застосування у світі відповідно до специфіки регулювання трудових відносин. Визначено параметри ціни життя людини як критерій обґрунтованості під час розробки цільових комплексних програм управління міграційними процесами у спорті Висвітлено сутність та фактори, що впливають на міграційні процеси в українській спортивній спільноті. Аналіз спеціальних літературних джерел дозволив зробити висновок, що в ході вивчення даного процесу більшість фахівців приділяють увагу теоретико-методологічним аспектам, тоді як питання пошуку механізмів управління міграцією у спорті залишаються мало вивченими, що призводить до негативних наслідків у розвитку спортивної індустрії і запізнілої реакції на сучасні світові тенденції у цій сфері. Встановлено, що найбільш впливовими суб’єктами управління міграційними процесами у спорті в Україні є топ-менеджери спортивних клубів і команд, а також органи громадського самоврядування у спорті. При формуванні механізмів управління міграційними процесами у вітчизняному спорті потрібно враховувати параметри ціни життя реального або потенційного мігранта, а також загальних і економічних факторів. Ключові слова: міграція, механізми, модель, процеси, управління, спорт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Chornopyska, K. V. "Соціальне сирітство як наслідок міграційних процесів у сучасній Україні." Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, no. 10 (October 16, 2017): 43–47. http://dx.doi.org/10.15421/1717131.

Full text
Abstract:
У вступі висвітлено актуальність проблематики соціального сирітства, що виникає через трудову еміграцію з України. Дано визначення транснаціональній сім’ї та наведено основні ризики, які вона несе у вихованні дітей. З’ясовано основні дослідження науковців, які займаються цією соціальною тематикою. Відтак, на основі отриманої інформації було окреслено мету статті, а саме – виявлення особливостей соціального сирітства, яке виникає внаслідок міграційних процесів у сучасному українському суспільстві.В основній частині окреслено труднощі, які виникають у дітей трудових міНауково-теоретичний альманах "Грані"тів через просторову та часову дисперсію між ними та їхніми батьками. Таким чином, можна говорити про виникнення у цих дітей таких елементів емоційної депривації, як брак батьківської любові, самотність, відчуженість, втрата емоційного зв’язку; про відсутність належної (безпосередньої) комунікації між дітьми та батьками; про послаблення первинного соціального контролю і, як наслідок, вдавання дітей до девіантної поведінки; погіршення успішності в навчанні після від’їзду батьків чи одного з них та матеріальна гіпертрофія.У висновку зазначено, що справді у дітей трудових міНауково-теоретичний альманах "Грані"тів виникають ті ж проблеми, що й у дітей, чиї батьки офіційно позбавлені батьківських прав, тобто в реальних соціальних сиріт. Однак, для констатації факту поширення соціального сирітства в транснаціональних сім’ях, які є наслідком трудової міграції, необхідні подальші емпіричні дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Лавер, Олександр. "Депопуляція населення і міграційні процеси в Україні: причини та можливі наслідки." Геополітика України: історія і сучасність, no. 1(20) (July 1, 2018): 153–66. http://dx.doi.org/10.24144/2078-1431.2018.1(20).153-166.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Semenkova, Marynа. "Підходи до виявлення зовнішнього керування міжнародними міграційними процесами." Історико-політичні проблеми сучасного світу, no. 41 (June 26, 2020): 185–93. http://dx.doi.org/10.31861/mhpi2020.41.185-193.

Full text
Abstract:
В статті розроблені способи виявлення зовнішнього керування процесами міжнародної міграції з метою попередження їх використання як засобу деструктивного впливу на цільову країну або зменшення негативних наслідків такого керування. Виділено два основні напрямки впливу суб’єкта зовнішньої політики на міграцію – з метою вирішення внутрішніх проблем і з метою її використання як засобу деструктивного впливу. Враховуючи можливий прихований характер дій суб’єкта зовнішньої політики, для кожного з напрямків розроблено способи виявлення його зацікавленості в міграції і в її певних характеристиках, розроблено показники, аналіз яких дозволяє виявити ознаки керування актором процесів міжнародної міграції, набуття нею конфліктогенних властивостей і використання конфліктного потенціалу міграції з метою ослаблення або дестабілізації цільової країни зсередини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Мухіна, І. Г. "Міграційні процеси на Харківщині напередодні та в період Першої світової війни: економічні та соціальні наслідки." Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Серія "Історія та географія", вип. 54 (2017): 23–29.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Sabluk, Hanna. "Migration processes as a consequence of negative trends in rural women's lives." Ekonomika APK, no. 10 (October 30, 2019): 71–78. http://dx.doi.org/10.32317/2221-1055.201910071.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Марченко, В. О. "Міграційні процеси в селі у другій половині 40-х - початку 50-х рр. ХХ ст.: причини та наслідки." Вісник Дніпропетровського університету. Історія та археологія 17, no. 1/1 (2009): 97–102.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

УСТИМЕНКО, ВОЛОДИМИР, and ТЕТЯНА ГУДІМА. "Міграція, монетарна політика та сталий розвиток: господарсько-правовий вимір." Право України, no. 2019/08 (2019): 31. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-08-031.

Full text
Abstract:
Міграційні процеси в світі набирають обертів. Про це свідчать численні доповіді, прийняття стратегічних документів на рівні країн тощо. Водночас замало уваги приділяється аналізу впливу грошових переказів мігрантами в Україну, їхня роль у зміцненні економічних засад функціонування суспільства, зокрема становлення господарського правового порядку. Метою статті є більш глибокий аналіз сучасної правової політики України, дефек ти у творенні та реалізації якої обумовлюють незначний рівень реалізації заходів із державного прогнозування впливу грошових переказів мігрантів на економічний та соціальний розвиток країни. В умовах погіршення стану вітчизняної економіки, сальдо платіжного балансу країни, зниження рівня життя українців та посилення еміграційних процесів, цей вид фінансових інвестицій має справляти позитивний вплив на сталий розвиток держави-реципієнта. Сучасні дослідження надають неоднозначні результати такого взаємозв’язку зі сталим розвитком країни. Все більше даних свідчать про пастку грошових переказів, яка, навпаки, призводить не тільки до зниження темпів зростання, а й до ще більшого посилення еміграційних процесів. Зважаючи на неоднозначний вплив такого виду інвестицій на сталий економічний розвиток та з метою мінімізації можливих негативних наслідків від збільшення або, навпаки, скорочення їхньої кількості, державні органи мають здійснювати оцінку, прогнозування означених процесів та розробку стратегічних планів щодо них. Утім, сьогодні механізм застосування такої форми управління економікою є недосконалим. Перекази громадян значно перевищують обсяг прямого інвестування та становлять загрози для сталого економічного розвитку країни. А тому вирішення назрілих проблем у різних секторах економіки України має здійснюватися на програмно-прогнозній основі з урахуванням стратегічного курсу розвитку держави. З метою удосконалення законодавства у цій сфері доцільно доповнити його положеннями, які визначали б перелік учасників прогнозування, та розроблення програм економічного і соціального розвитку. Важливого значення у попередженні негативного впливу грошових переказів також набувають комплексні заходи, зокрема щодо підвищення якості матеріальної інфраструктури, вдосконалення системи освіти і скорочення витрат на ведення бізнесу, підвищення конкурентоспроможності галузей, які стикаються з іноземною конкуренцією. Монетарна політика Центрального банку України може відігравати активну роль у стимулюванні створення нових підприємств завдяки впровадженню пільгових кредитних програм, зокрема й шляхом спрямування переказів у відповідні галузі. Доцільним також є перегляд умов режиму таргетування інфляції та ефективне розподілення бюджетних коштів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Цалин Р.В., Р. В. "Висвітлено процес формування державної міграційної політики в Україні. Констатується, що із середини 2010-х рр. міграція з нашої держави набула масових масштабів. Наслідки вказаного про- цесу можуть бути як негативними, так і позитивними для українського суспільства. Визначається, що завданням внутрішньої політики нашої держави є максимальне використання позитивних наслід- ків масової трудової міграції. Розглянуто два періоди формування української нормативно-право- вої бази у сфері зовнішньої трудової міграції: 2000-ні рр. як період приведення нормативної бази у відповідність до Основного Закону України і період 2010-х рр. – реагування на масову трудову емі- грацію. Проаналізовано низку чинних законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів, що опосередковано чи безпосередньо стосуються зовнішньої трудової міграції." Bulletin of Alfred Nobel University Series "Law" 1, no. 1 (2020): 91–96. http://dx.doi.org/10.32342/2709-6408-2020-1-1-12.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено характеристиці правовстановлюючих документів на відходи. Зокрема зау- важується, що правовстановлюючими документами на відходи можуть бути: договори (купівлі-про- дажу, міни, дарування тощо); свідоцтво про право на спадщину; рішення суду; передавальний акт, розподільчий баланс; статут юридичної особи в комплексі з рішенням уповноваженого органу юри- дичної особи про внесення відходів до статутного капіталу юридичної особи (цей перелік не є ви- черпним). Вноситься та обґрунтовується пропозиція щодо посвідчення права власності на відходи, що утворюються в процесі діяльності власника, паспортом відходів, а також пропонуються зміни до законодавства щодо форми та змісту паспорта відходів. Відповідно до чинного законодавства Украї- ни, відходи виступають як конкретний об’єкт власності. Відходи, що перебувають у процесі обігу, мо- жуть негативно впливати на стан навколишнього середовища, за що покладається відповідальність на індивіда – їх власника. Тому ці питання потребують конкретного правового регулювання екологіч- ного права. Таким чином, проблема засвідчення права власності на відходи, що утворюються в про- цесі діяльності власника відходів, має бути вирішена шляхом удосконалення правового регулюван- ня відносин поводження з відходами як конкретного об’єкта власності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Попик, Олег. "ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ МІГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ." Економіка та суспільство, no. 36 (February 22, 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-36-39.

Full text
Abstract:
У представленій статті розглядаються деякі аспекти міграційних процесів крізь призму основ еколого-економічної теорії. Проаналізовано потенційні негативні наслідки міграційних процесів у їх співвідношенні в системі «передумови-наслідки». Визначено місце екологічної міграції серед інших факторів мотивації населення до зміни постійного місця перебування. Розкрито сутнісний зміст еколого-економічної проблематики міграційних процесів, зокрема в контексті диференціації екологічної міграції як передумови релокації населення та екодеструктивних процесів для країн акцепторів. Визначено глибинні психо-емоційний та екологічний сенси міграційних процесів. Сформовано пропозиції щодо попередження та мінімізації потенційних негативних наслідків деградації довкілля в регіонах розміщення мігрантів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Якимова, Наталія, and Світлана Шадріна. "НАПРЯМИ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ В УКРАЇНІ." Економіка та суспільство, no. 30 (August 31, 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-30-50.

Full text
Abstract:
У статті досліджено сучасні проблеми зовнішньої трудової міграції, висвітлено специфіку міграції, негативні та позитивні тенденції цього процесу. Здійснено аналіз чисельності зовнішніх трудових мігрантів, які знаходяться за кордоном. Визначено перелік країн, куди українці виїжджають працювати. Проаналізовано рівень мінімальної заробітної плати в різних країнах світу, проведено порівняння рівня оплати праці в Україні та інших країнах, а також окреслено її вплив на інтенсивність міграційних процесів. Виокремлено основні мотиви еміграції українців, встановлено наслідки трудової міграції. На основі проведеного аналізу розроблено пропозиції щодо регулювання зовнішньої трудової міграції в Україні, запропоновано рекомендації щодо вирішення існуючих проблем трудової міграції, вдосконалення сфери інституційного та правового забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Македон, Вячеслав. "ОЦІНКА ПРОЦЕСІВ ТА МАКРОЕКОНОМІЧНИХ НАСЛІДКІВ МІЖНАРОДНОЇ ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ." Економіка та суспільство, no. 35 (January 25, 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-35-6.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена питанню дослідження поточних тенденцій в сфері міжнародної трудової міграції та визначає перспективні напрямки ефективного її регулювання в межах глобальної економіки. В сучасних глобалізаційних умовах міграційні процеси набувають все більшої ролі у економічному розвитку окремих країн. Було проведено дослідження загальних світових міграційних процесів в контексті формування міжнародної трудової міграції та надано оцінку поточного стану міжнародної трудової міграції. Проведено аналіз нових тенденцій розвитку міжнародного ринку праці і формування міграційних потоків, що дозволило обґрунтувати глобальні виклики і регулювання процесів мiжнapoднoї тpудoвoї мiгpaцiї. Практичне значення роботи пов’язано із розробкою напрямів удосконалення міграційної політики, рекомендаціями щодо спеціальних заходів та дій для швидшого досягнення орієнтирів всеохоплюючого зростання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Подлужна, Наталія, Олена Лизунова, and Денис Тарасенко. "ОБЛІК ТА РЕГУЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ МІГРАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ НА СХОДІ УКРАЇНИ." Економіка та суспільство, no. 25 (March 30, 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-25-30.

Full text
Abstract:
На соціально-економічний розвиток країни, її територіальну цілісність і національну безпеку великий вплив мають міграційні процеси. Проблема міграції населення є актуальною для України в умовах загострення демографічних і соціально-економічних проблем. Стаття присвячена аналізу міграційних процесів населення та їх впливу на економіку країни. Проаналізовано зміст основних механізмів регулювання міграційних потоків. Представлено аналіз динаміки і сучасного стану процесу міграції населення, на основі якого запропоновано напрями вдосконалення системи регулювання міграції населення. Розглянуто причини виникнення позитивних і негативних наслідків міграції населення. Досліджено думки фахівців з цієї проблеми. Стаття містить прогнози тенденцій міграційних процесів. Проведено аналіз міграційних процесів в Україні. Представлено результати аналізу динаміки і сучасного стану міграційних процесів. Оцінено вплив внутрішньої міграції на економіку країни. На основі представленого аналізу запропоновано напрями удосконалення системи регулювання внутрішньої міграції. Розширено уявлення про основні принципи та напрямки державної міграційної політики, яких має дотримуватися уряд України під час її формування. В статті проаналізована кількість переміщених осіб, які потребують допомоги за період 2016-2020 рр. на прикладі Управління соціального захисту населення Ясинуватської райдержадміністрації. Проведено дослідження динаміки виплати щомісячної адресної допомоги в розрізі контингенту отримувачів на території Донецької області Ясинуватського району, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції за період 2016-2020 рр. Досліджено тенденції динаміки основних показників виконання бюджетної програми 2501480 «Надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». Результати цього дослідження можуть стати основою для формування міграційної політики України за європейськими стандартами. Визнання та престиж Україні у світі залежать від чіткості та обґрунтованості міграційної політики, від подальшого розвитку і ефективності міграційних процесів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

ВЛАДОВСЬКА, Катерина, and Марина МАРЧУК. "ФЕНОМЕН МІГРАЦІЇ ДЛЯ УКРАЇНИ." Вісник Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: юридичні науки, no. 4 (May 22, 2020). http://dx.doi.org/10.32453/2.vi4.299.

Full text
Abstract:
Дана наукова стаття присвячена такому актуальному явищу для України, як міграція та формуванню на підставі цього міграційної політики в інтересах процвітання держави. Для того, щоб визначити напрями міграційної політики та удосконалити державне регулювання міграційними процесами у відповідності до міжнародних стандартів, доцільно почати з меншого задля кращого розуміння ситуації та її масштабів. Саме тому у статті проаналізовано різні підходи визначень «міграція». Зокрема, міграцію пропонується розглядати як процес пересування або через міжнародний кордон (міжнародна), або всередині країни (внутрішня), що складається з відповідних стадій та охоплює будь-який тип переміщення людей, незалежно від причин. Відповідно в статті виділені суб’єктивні та об’єктивні фактори (причини), які впливають на процес ухвалення рішення про переселення. Окрім того, показано також те, що міграція має вагомий вплив на різні сфери, до прикладу: демографічну, соціальну, економічну, етнічну та інші. Через те, має як негативні, так і позитивні наслідки як для країн-реципієнтів, так і для країн-донорів, про що звертається увага у науковій статті. На основі аналітичних розробок, створених у процесі дослідження, сформовані рекомендації щодо вдосконалення державної міграційної політики в сучасних умовах, окрім того, розглянуто сутність поняття «міграційна політика», а також передумови створення та суть Стратегії державної міграційної політики на період до 2025 року.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Chemych, M. D., N. I. Ilyina, V. V. Ilyina, N. H. Malysh, V. I. Bolotin, O. V. Obukhovska, T. I. Fotina, and H. A. Fotina. "БРУЦЕЛЬОЗ У СУЧАСНИХ УМОВАХ." Інфекційні хвороби, no. 4 (December 29, 2017). http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2017.4.8424.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: на підставі даних сучасної літератури проаналізувати епідеміологічні особливо­сті бруцельозу, поширеність, захворюваність населення, клінічний перебіг, діагностику в умовах сьогодення в Україні та інших країнах.Результати. Проведено дослідження та наведені дані про захворюваність на бруцельоз сільськогосподарських тварин і людей в Україні та інших країнах. Зростання захворюваності на бруцельоз населення пов’язано з епізоотичним процесом у приватних господарствах як наслідок послаблення ветеринарного контролю. В Україні майже 25 років не реєструється бруцельоз сільськогосподарських тварин. Серед людей підтверджені поодинокі завезені випадки бруцельозу. Змінилась епідеміологія недуги під впливом сучасних соціально-економічних чинників і міграційних процесів, а також відкриття нових видів бруцел та їх природних резервуарів. Відмічається формування осередків хвороби на територіях, раніше вільних від бруцельозу, внаслідок транскордонного занесення інфекції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Miziuk, Svetlana, and Olha Hlasiyuk. "EXTERNAL MIGRATION PROCESSES OF LABOR RESOURCES IN UKRAINE AND THEIR SOCIAL AND ECONOMIC CONSEQUENCES." Pryazovskyi Economic Herald, no. 1(18) (2020). http://dx.doi.org/10.32840/2522-4263/2020-1-2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Babchenko, Anna. "Часова динаміка видів безхребетних в техноземах Нікопольського марганцеворудного басейну." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 4(388) (December 24, 2019). http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2019-388-4-83-104.

Full text
Abstract:
У статті наведені результати дослідження динаміки видів наземних безхребетних у градієнті часу в техноземах Нікопольського марганцеворудного басейну. Дослідження проведене в Дослідницькому центрі Дніпровського державного аграрно-економічного університету (м. Покров, Україна) протягом 2013 – 2015 рр.. Відбір зразків було зроблено на варіантах штучних ґрунтів (техноземів), які сформовані на лесоподібних суглинках, на червоно-бурих глинах, на сіро-зелених глинах, на технологічній суміші гірських порід та на лесоподібних суглинках із гумусованим верхнім шаром. Для дослідження просторово-часової мінливості чисельності, видового багатства та видового складу угруповання безхребетних у межах експериментального полігону, тварин було зібрано зі застосуванням пасток Барбера. Досліджено сім груп безхребетних, близько пов’язаних із ґрунтовим середовищем та наземним рослинним покривом: (1) молюски (Mollusca: Gastropoda), (2) павуки (Chelicerata: Arachnida), (3) двопарноногі (Myriapoda: Diplopoda), (4) губоногі (Myriapoda: Chilopoda), (5) мокриці (Malacostraca: Isopoda: Oniscidea); (6) комахи (Tracheata: Isecta). Встановлено, що динаміка в часі протягом вегетаційного сезону чисельності найбільшої кількості видів безхребетних ділянки рекультивації описується бімодальною асиметричною моделлю (модель VII з переліку HOFJO). Бімодальність підкреслює важливість впливу біотичних (конкурентних) взаємодій між видами. Бімодальність може бути наслідком біологічної неоднорідності популяції та результатом міграційних процесів. Встановлені типи часової динаміки безхребетних вказують на наявність складних та сформованих процесів регулювання чисельності тварин на порівняно молодих екологічних утвореннях, якими є техноземи. Часова динаміка видів безхребетних структурована в просторі та характеризується наявністю регулярних часових патернів, на основі яких встановлені такі фенологічні групи тварин: весняні, літні, літньо-осінні та осінні. Фітофаги переважають серед літньо-осінніх форм, а зоофаги – серед осінніх, та меншою мірою серед весняних або літніх. Відгук літніх форм у градієнті часу найчастіше описується симетричною дзвіноподібною моделлю V. Літньо-осінні форми характеризуються відгуками на час, які можуть бути описані моделями V, VI та VII. Весняні форми найчастіше мають розподіл, який найкраще описується моделями ІІ та ІІІ. Для літніх форм характерна модель VII.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Tolstov, Sergii. "Світ без ілюзій: реалії, тенденції та експерименти постліберальної доби." FOREIGN AFFAIRS, 2020, 5–11. http://dx.doi.org/10.46493/2663-2675-2020-4-1.

Full text
Abstract:
Світове співтовариство повільно і болісно адаптується до багатополярної структурної моделі 21 століття. Сучасні тенденції міжнародних відносин легше виправити та описати, ніж намагатися передбачити їх довгострокові наслідки та результати. Нова міжнародна система ще знаходиться в зародковому стані. Визначальною характеристикою нової багатополярності є одночасне загострення кількох основних блоків суперечностей між основними державами та міждержавними асоціаціями. Серед них доречно відзначити все більш відкрите і гостре суперництво між основними старими та новими великими державами, крах «західної єдності», посилення технологічної конкуренції, переоцінку важливості військово-політичних союзів, девальвацію всіх видів гарантій та багатосторонніх зобов'язань. Дисбаланс традиційних зв'язків супроводжується масштабними стихійними міграційними процесами, зміною клімату та зростаючою вразливістю світової фінансової системи. На цьому тлі, всупереч давнім твердженням апологетів глобалізації та запевненням неоліберальних теоретиків, спостерігається значне посилення ролі та функцій державної влади. Як і в багатополярній системі XVIII-XIX століть, держава виступає кінцевим гарантом національних інтересів та соціальної стабільності конкуруючих держав та їх суспільно-політичних систем. Ці тенденції можна розглядати як цілком природний результат завершення історично короткотермінового періоду глобальної гегемонії США у 1994-2008 роках. Прискорення динаміки світових процесів означає формування нової основи світової політики, яка змушує регіональні держави адаптуватися до нових умов глобальної конкуренції. Сучасна позиція України виглядає надзвичайно вразливою. Він характеризується втратою контролю над частиною національної території, економічним застоєм, деформацією економічної структури, порушенням традиційних економічних зв'язків, нестабільністю політичної системи та відсутністю зрозумілої стратегії розвитку держави. Конфлікт на Донбасі, який залишається постійною дестабілізуючою загрозою, все більше набуває характеру внутрішньої проблеми України. За таких обставин необхідність ретельної оцінки становища країни є очевидною основою для успішного вирішення внутрішніх суперечностей та формування реалістичної зовнішньополітичної програми, яка передбачає відновлення мирних умов національного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography