Academic literature on the topic 'Нанотрубки вуглецеві'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Нанотрубки вуглецеві.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Нанотрубки вуглецеві"

1

Летняк, Н. Я. "ТОКСИКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КАРБОНОВИХ НАНОТРУБОК." Medical and Clinical Chemistry, no. 4 (February 23, 2022): 125–31. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2021.i4.12747.

Full text
Abstract:
Вступ. У статті проаналізовано наявні літературні дані щодо основних властивостей вуглецевих нанотрубок як одного з найважливіших наноматеріалів. Вуглецеві нанотрубки мають унікальні механічні, електро- і теплопровідні властивості, їх широко використовують у наукових дослідженнях, промисловості та медицині. Нанотехнології на сьогодні є найбільш перспективним у розвитку світової науки напрямком. Наноматеріали стали причиною справжнього прориву в багатьох галузях і проникають у всі сфери нашого життя. Одним із пріоритетних видів наноматеріалів є вуглецеві нанотрубки. Це мультифункціо­нальні матеріали, які активно досліджують у зв’язку з їх унікальними фізико-хімічними властивостями. Вони існують у різноманітних формах та можуть бути хімічно модифіковані функціональними групами біомолекул. Нанотрубки є перспективним наноматеріалом для використання в медицині завдяки надзвичайно високому рівню біосумісності їх із кров’ю, кістками, хрящами і м’якими тканинами. Їх можна використовувати для створення штучних серцевих клапанів, діагностики і терапії ракових захворювань, а також для транспортування протеїнів, антигенів, генів, вакцин та лікарських речовин у клітину. Акцентовано увагу на тому, що вуглецеві нанотрубки відкривають нові можливості для біологічного та медичного застосування: візуалізація молекулярних, клітинних і тканинних структур; створення біосенсорів і електродів на їх основі; цільова доставка різноманітних речовин; променева і фототермічна терапія. З повсякденним зростанням темпів використання наноматеріалів усе менше уваги приділяють можливим негативним впливам наночастинок на безпеку навколишнього середовища та на здоров’я людей у цілому. Малий розмір, специфічна структура, велика площа поверхні, хімічний склад насторожують щодо можливого токсичного впливу на організм людини. Залежно від шляху введення в організм та дози вуглецеві нанотрубки є потенційно небезпечними для нього. Зважаючи на це, виникає необхідність у вивченні їх токсикологічних властивостей. Мета дослідження – проаналізувати сучасні літературні джерела щодо особливостей токсикологічного впливу вуглецевих нанотрубок. Висновки. Наявна на сьогодні незначна кількість досліджень у цьому напрямку вказує на те, що наноматеріали можуть бути токсичними. Тому перспективи широкого застосування зумовлюють необхідність продовження досліджень особливостей їх впливу на здоров’я людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Деревянко, Виктор, Наталья Кондратьева, and Анна Гришко. "СТРУКТУРА И СВОЙСТВА ПОЛУГИДРАТА СУЛЬФАТА КАЛЬЦИЯ, МОДИФИЦИРОВАННОГО УГЛЕРОДНЫМИ НАНОТРУБКАМИ." Будівельні матеріали та вироби, no. 1-2(101) (April 24, 2019): 36–39. http://dx.doi.org/10.48076/2413-9890.2020-101-06.

Full text
Abstract:
У даній статті приведені дослідження впливу концентрації наномодифікаторів у вигляді вуглецевих нанотрубок на структуру та фізико-хімічних властивості напівгідрату сульфату кальцію. При одинаковому вмісті наномодифікатора в гіпсовій матриці максимальне збільшення міцності досягається за рахунок використання вуглецевих нанотрубок, функціоналізованих гідроксильними групами, і становить 27–29 %. Збільшення міцності гіпсової композиції, що містить вуглецеві нанотрубки, відбувається з початком прискорення процесу кристалізації дигідрату сульфату кальцію на поверхні графену
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Черниш, Б. Б., and С. В. Артеменко. "Термодинамічні властивості конденсованих середовищ при додаванні наночасток графена." Refrigeration Engineering and Technology 56, no. 3-4 (January 11, 2021): 114–21. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v56i3-4.1944.

Full text
Abstract:
Альтернативний підхід до інтенсифікації теплообміну на основі концепції нанофлюїдів відкриває новий напрям в пошуку шляхів вдосконалення процесів переносу теплоти. Термодинамічні властивості конденсованих середовищ, що інкорпоровані в наноструктурні матеріали, є основою нових нанотехнологічних застосувань. Генеалогічні дерева графена: графіт, фулерен (C60), вуглецеві нанотрубки (CNT), що додаються до холодоагентів, змінюють їх термодинамічні властивості та фазову рівновагу. Запропоновано алгоритм розрахунку термодинамічних властивостей середовищ на основі рівняння стану NIST при різних концентраціях наночасток графена. Двоокис вуглецю був обраний основною речовиною як один із перспективних природних холодоагентів з мінімальним потенціалом глобального потепління. Одержано інформацію про термодинамічну поведінку однорідних та неоднорідних конденсованих середовищ з добавками вуглецевих наночасток генеалогічного дерева графена під впливом варіації термодинамічних параметрів. Наведено термодинамічні властивості вуглекислого газу в присутності фулеренів та карбонових нанотрубок. Розроблено моделі термодинамічної поведінки нанофлюїдів для прогнозування критичної точки чистих компонентів у присутності наноструктурованих матеріалів. Теоретично передбачено зміщення критичної точки для нанорідин. Оцінка зсуву фазової рівноваги та критичної точки показала, що ефект фулеренів та вуглецевих нанотрубок майже не змінює термодинамічну поведінку холодоагенту при низьких об'ємних концентраціях наночастинок. Побудовано рівняння стану термодинамічних властивостей технічно важливих газів з домішками наночасток генеалогічного дерева графена. Розроблено програми розрахунку та база даних термодинамічних властивостей робочих тіл. Описано результати розрахунків фазових рівноваг деяких нанофлюїдів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Roslyk, Iryna. "НОВІ НАНОКОМПОЗИТИ НА МІДНІЙ ОСНОВІ, АРМОВАНІ ВУГЛЕЦЕВИМИ НАНОТРУБКАМИ." Metallurgicheskaya i gornorudnaya promyshlennost, no. 3 (September 30, 2020): 18–27. http://dx.doi.org/10.34185/0543-5749.2020-3-18-27.

Full text
Abstract:
Мета - отримання методами порошкової металургії композитного матеріалу на основі міді з додаванням у якості армуючого компоненту вуглецевих нанотрубок та дослідження структури цього матеріалу. Методика. Дослідні зразки виготовляли з порошку міді марки ПМС-1 (ГОСТ 4960-2009) фракції менше 45 мкм. В якості армуючого компонента використані багатостінні ВНТ діаметром від 8 до 28 нм, , які були отримані CVD методом. Вуглецеві нанотрубки додавали в шихту у кількості 0,08 мас. % у стані суспензії в розчині полівінілового спирту та додатковою обробкою ультразвуком упродовж 15 хвилин при частоті коливань 14,1 кГц. Приготовлену суміш просушували при температурі 150 °С для виділення зайвої вологи. Зразки для досліджень виготовляли у вигляді таблеток діаметром 12 мм і висотою 6 мм однобічним пресуванням з подальшим спіканням у атмосфері водню. Дослідні зразки виготовляли за двома технологічними схемами, які включали двократне пресування та спікання. При другому спіканні за схемою 1 температура складала 950 °С, а за схемою 2 температура була більш висока , а саме 1050 °С. Дослідження структурних характеристик порошку міді виконані з використання електронного скануючого мікроскопу (Tescan Mira 3 LMU). Для визначення елементного складу зразків використовували метод енергодисперсійної спектроскопії з використання систем локального аналізу (ЕДС), використовували детектор випромінювання «X-max 80» ("Oxford Instruments" Англія).Результати. Експериментально встановлено, що спосіб додавання ВНТ до порошку міді шляхом рідкофазного змішування в розчині полівінілового спирту та обробкою суспензії ультразвуком сприяє рівномірному розподілу ВНТ в об’ємі спеченого матеріалу. Вуглецеві нанотрубки після спікання розташовуються в мідній матриці по границях зерен та в порах, переважно у вигляді скупчень. Високотемпературне друге спікання при температурі, наближеної до температури плавлення міді, призводить до зниження пористості спеченого матеріалу з мікроструктурою, що відповідає структурі дисперснозміцнених композитів. В мідній матриці рівномірно розташовані пори, які заповнені скупченнями ВНТ.Наукова новизна. Вперше встановлено, що спосіб обробки ультразвуком суспензії ВНТ в розчині полівінілового спирту під час приготування шихти перед пресуванням та застосування другого високотемпературного спікання при температурі наближеної до температури плавлення металу-матриці призводить до утворення структури, яка характерна дисперсно-зміцненим матеріалам. Практична цінність. Результати роботи можуть бути використані для виготовлення матеріалів електротехнічного призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Михайлова, Галина Юріївна. "Функціоналізація нанокомпозитів для альтернативної енергетики." Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, no. 5 (May 24, 2021): 53–60. http://dx.doi.org/10.15407/visn2021.05.054.

Full text
Abstract:
Досліджено електропровідні властивості системи порошковий титан — багатошарові вуглецеві нанотрубки (БВНТ) у процесах встановлення між її компонентами електричних контактів при деформації стискання. Спостерігається утворення композитів, яке супроводжується зростанням електропровідності матеріалу, що зумовлено переносом електронів з частинок металу до БВНТ. Показано, що використання композитів метал — вуглецеві наноструктури відкриває шлях до створення «холодних» катодів термоемісійних перетворювачів (ТЕП), які можуть працювати від низькотемпературних джерел енергії. Використання катода з композиту Ti — терморозширений графіт при опроміненні ТЕП концентрованим сонячним світлом дозволило вперше спостерігати напругу і постійний струм за температур 170–350°C, що є до 9 разів нижчими за робочі температури традиційних ТЕП, виготовлених з тугоплавких металів. При цьому струм спостерігався в замкненому електричному колі без прикладання додаткової зовнішньої різниці потенціалів. Встановлені механізми генерації струму і напруги у ТЕП з композитним катодом дозволили сформулювати фізичні принципи побудови «холодних» електродів для прямих емісійних перетворювачів концентрованої сонячної енергії на електричну.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Mykhailova, H. Yu, E. G. Len, I. Ye Galstyan, E. A. Tsapko, O. Yu Gerasymov, V. I. Patoka, I. M. Sidorchenko, and M. M. Yakymchuk. "Electrical and Mechanical Properties of Composites Ti–Carbon Nanotubes." METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 42, no. 4 (June 30, 2020): 575–93. http://dx.doi.org/10.15407/mfint.42.04.0575.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Черниш, Б. Б., and С. В. Артеменко. "Моделювання процесів теплообміну в мікромеханічних перетворювачах на основі добавок наночасток графена." Refrigeration Engineering and Technology 57, no. 2 (June 30, 2021): 89–97. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v57i2.2022.

Full text
Abstract:
Вивчення термодинамічних та електричних властивостей міктомеханічних перетворювачів дає змогу краще зрозуміти за якими принципами відбуваються процеси в наноматеріалах, та за допомогою яких комбінацій послідовності дій можливо впливати на ці процеси. Основою мікромеханічного сенсорів є вбудовані наноструктуровані матеріали, які являються основою в якості нових матеріалів що мають задані властивості. Види генеалогічного дерева графена: графіт – багатошаровий графен, фуллерен (C60) – упакований графен, вуглецеві нанотрубки (CNT) – згорнутий графен, при додавані до струмопровідних полімерів сворюють нові мателіали з певними властивостями які потрібно дослідити. Запропоновано алгоритм розрахунку термодинамічних властивостей середовищ на основі рівняння стану NIST (National Institute of Standards and Technologies) при різних концентраціях наночасток графена що змішуються з струмопровідним полімером Pedot:PSS. Проведені розрахунки показали, що більшим значенням теплопровідності відповідають нижчі максимальні температури графенового шару, а збільшення потужності теплового потоку призводить до збільшення максимальної температури. Наведено термодинамічні властивості розчину карбонових нанотрубок зі струмопровідним полімером. Запропоновані регулярні та сингулярні частини термодинамічної поверхні референтної рідини та нанофлюїду (концентрація наночастинок у кількості < 3 % у зведеному вигляді). Розглянуто альтернативний підхід до інтенсифікації теплообміну на основі концепції нанофлюїдів, тобто модифікації властивостей базисної сполуки за рахунок наноструктур. Теоретично передбачено резистивну залежність від температури. Описано результати розрахунків фазової рівноваги для флюїдних сполук. Показано, що виробництво наноребер є однією з найбільш актуальних проблем застосування нанотехнологій в теплоенергетиці
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Fialko, N. M., R. O. Navrodska, R. V. Dinzhos, and S. I. Shevchuk. "ВОДОГРІЙНІ КОНДЕНСАЦІЙНІ ТЕПЛОУТИЛІЗАТОРИ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ГАЗОСПОЖИВАЛЬНИХ ОПАЛЮВАЛЬНИХ КОТЛІВ." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 2 (March 29, 2018): 124–28. http://dx.doi.org/10.15421/40280223.

Full text
Abstract:
Викладено результати досліджень ефективності використання в теплоутилізаційних технологіях газоспоживальних опалювальних котельних установок із глибоким охолодження їхніх відхідних газів водогрійного теплоутилізаційного устаткування різного типу. Розглянуто устаткування, теплообмінні поверхні якого компонувались з пучків поперечно-оребрених труб двох видів та гладкотрубних пучків. Визначено для різних режимів роботи котельних установок протягом опалювального періоду такі відносні характеристики даних поверхонь, як теплопродуктивність на одиницю маси цієї поверхні та її об'єм на одиницю теплопродуктивності. Виконано порівняльний аналіз зазначених характеристик при використанні для поверхонь теплообміну традиційних матеріалів і полімерних мікро- і нанокомпозитів з різними коефіцієнтами теплопровідності. За значеннями робочих температур теплообмінної поверхні із мікро- і нанокомпозитів визначено її полімерну матрицю, а за величиною теплопровідності - необхідний склад наповнювачів полімеру, якими можуть слугувати мікрочастки алюмінію або вуглецеві нанотрубки. Показано, що для опалювальних котельних установок водогрійне теплоутилізаційне устаткування із вказаних нанокомпозиційних матеріалів за питомою теплопродуктивністю має істотні переваги над традиційно застосовуваними аналогами цього призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Марченко, С. "Оцінка стабільності тріонних станів у вуглецевих нанотрубках типу зигзаг." Ukrainian Journal of Physics 57, no. 10 (December 5, 2021): 1055. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe57.10.1055.

Full text
Abstract:
Оцінено стабільності тріонних збуджень у вуглецевих нанотрубках типу зигзаг. Показано, що тріон є нестабільним відносно основного екситонного стану та стабільним відносно збудженого. Отже, тріони в нанотрубках цього типу можуть бути утворені за рахунок захоплення дірки або електрона екситоном, що знаходиться у збудженому стані. Тобто, тріон у нанотрубці є ексимерною сполукою, що приводить до появи трирівневої енергетичної системи (незбуджений екситон–тріон–збуджений екситон).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Schur, D. V., Z. Z. Matysina, S. Y. Zaginaichenko, N. P. Botsva, and О. V. Elina. "Фулерени: перспективи практичного застосування в медицині, біології та екології." Biosystems Diversity 20, no. 1 (February 12, 2012): 139–45. http://dx.doi.org/10.15421/011220.

Full text
Abstract:
Узагальнено результати власних досліджень і дані наукової літератури останнього десятиліття про властивості фулеренів і вуглецевих нанотрубок. Хімічна стабільність структури та низька токсичність фулеренів визначають їх застосування у медичній хімії, фармакології, косметології. Завдяки механічній міцності нанотрубки стали основою екологічно чистих конструкційних і захисних матеріалів. На основі фулериту С60 можна отримати матрицю, що дозволяє накопичувати до 7,7 мас. % гідрогену з утворенням гідрофулериту С60Н60. Застосування фулеренів для накопичення та збереження водню перспективне для розвитку екологічно чистої водневої енергетики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Нанотрубки вуглецеві"

1

Гончаренко, О. М. "Вуглецеві нанотрубки." Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48934.

Full text
Abstract:
Вуглецеві нанотрубки мають унікальні фізико-технічні властивості. Саме тому їх активно досліджують з метою подальшого використання у багатьох сферах діяльності, наприклад, у нанобіомедецині. Однак, необхідно впевнитись у тому, що вплив вуглецевих нанотрубок на довкілля, зокрема, на біологічні об’єкти буде лише позитивним. Тому дослідження цитотоксичних властивостей вуглецевих нанотрубок є досить актуальними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Біловол, К. О. "Вуглецеві нанотрубки - революція в сфері технології наночастинок." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41112.

Full text
Abstract:
Вуглецеві нанотрубки (НТ) є циліндричними молекулами з діаметром приблизно нанометра та довжиною від декількох мікрометрів. Існує два типи НТ: одностінні нанотрубки ОСНТ (Singlewalled nanotubes - SWNT), у яких є одна оболонка, яка утворена з атомів вуглецю, і багатостінні БСНТ (multi-walled nanotubes - MWNT), які складаються з великої кількості згрупованих вуглецевих трубок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Демченко, М. В. "Углеродные нанотрубки." Thesis, Сумский государственный университет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/38892.

Full text
Abstract:
Нанотехология – совокупность методов и приемов, позволяющих контролируемо создавать и модифицировать объекты, включающие компоненты размером менее 100 нм и имеющие принципиально новые качества и свойства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Старовойт, А. Г., and Л. Г. Кєуш. "Отримання вуглецевих нанотрубок у дуговому розряді." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45772.

Full text
Abstract:
Дуговий розряд є одним із найбільш ефективних методів отримання вуглецевих наноструктур (ВНС). При використанні такого методу на отримання ВНС впливає багато факторів, наприклад, струм дуги, тип вуглецевого прекурсора, що входить до складу анода, тиск, атмосфера у реакторі, каталізатор. Зазначені фактори впливають на кількість та тип отриманих ВНС. Найбільшою проблемою використання дугового розряду для отримання ВНС є підбір вуглецевого прекурсора, що входить до складу анода. Нами запропоновано використання продуктів переробки вугілля, а саме, пековий кокс, середньотемпературний пек, кам’яновугільна смола у якості вуглевмісної сировини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Shakhova, I. "Safety and toxicity of carbon nanotubes in our future life." Thesis, Sumy State University, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40526.

Full text
Abstract:
Carbon nanotubes take the form of cylindrical carbon molecules and have novel properties that make them potentially useful in a wide variety of applications in nanotechnology, electronics, optics and other fields of materials science.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Проценко, Олена Борисівна, Елена Борисовна Проценко, Olena Borysivna Protsenko, and N. V. Bondar. "Application of carbon nanotubes." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33511.

Full text
Abstract:
During the last years carbon nanotubes have attracted a great interest of world scientists. Nowadays researchers study their properties, perform the experiment in the laboratories anddevelop a set of theories about their practical application. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33511
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Проценко, Олена Борисівна, Елена Борисовна Проценко, Olena Borysivna Protsenko, and А. Быстровский. "Разработка математической модели кондактанса углеродных нанотрубок." Thesis, Изд-во СумГУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6024.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Yemelyanenko, V. V. "Remarkable properties of carbon nanotubes." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33930.

Full text
Abstract:
Carbon nanotubes (CNTs) were discovered by Iijima in 1991. Since then, research on this field has been attracting much attention to explore their unusual mechanical, electrical and optical properties. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33930
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ємельяненко, Вікторія Володимирівна, Виктория Владимировна Емельяненко, Viktoriia Volodymyrivna Yemelianenko, and П. А. Борщенко. "Компьютерная реализация процесса деформации однослойных углеродных нанотрубок." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/9826.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Коваль, Віталій Вікторович, Виталий Викторович Коваль, Vitalii Viktorovych Koval, and Д. С. Глущенко. "Перспективи використання вуглецевих нанотрубок у сонячних фотоелементах." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14050.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography