Academic literature on the topic 'Міський спосіб життя'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Міський спосіб життя.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Міський спосіб життя"

1

Senyura, O. V. "Чинники трансформації соціального простору міста в соціологічному дискурсі." Grani 18, no. 8 (June 6, 2015): 81–88. http://dx.doi.org/10.15421/1715161.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто соціальний простір міста, що перебуває в процесі постійних трансформацій. Розглянуто місто як складний простір, який конструюється людиною та має фізичний і соціальний виміри, які перебувають у постійній взаємодії. Фізичний простір характеризується різноманітними типами забудови, транспортною мережею, натомість соціальний – формується завдяки спільнотам та об’єднанням індивідів. Важливою складовою соціально­просторової структури є аналіз процесів творення та життєдіяльності міських спільнот, які виконують ряд функцій. Загалом, соціальний простір виступає як територія, на якій відбувається взаємодія спільнот, індивідів, яким притаманний міський спосіб життя та яких об’єднують колективні уявлення, йому властива цілісність та внутрішня диференціація. Проаналізовано основні напрацювання класиків соціологічної науки, що стали підґрунтям визначення загальних чинників трансформації соціального простору міста. Встановлено, що трансформація відбувається на різних рівнях – від мікро, індивіда, мезо – міських спільнот, макро – соціуму міста, до мега – глобальних механізмів змін, які перебувають у постійній взаємодії та при процесах трансформації мають більше чи менше значення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Борисенко, М. "Житло та міський спосіб життя городян України в другій половині ХХ - на початку ХХІ століття." Українознавство, no. 2 (43) (2012): 151–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Борисенко, М. "Житло та міський спосіб життя городян України в другій половині ХХ - на початку ХХІ століття." Українознавство, no. 2 (43) (2012): 151–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Борисенко, М. "Житло та міський спосіб життя городян України в другій половині ХХ - на початку ХХІ століття." Українознавство, no. 2 (43) (2012): 151–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мельничук, В. В., and О. М. Шевченко. "Трансформація релігійності в умовах урбанізації: соціально-філософський аналіз." Актуальні проблеми філософії та соціології, no. 29 (July 6, 2021): 14–18. http://dx.doi.org/10.32837/apfs.v0i29.953.

Full text
Abstract:
У статті досліджено особливості формування та трансформації релігійності в урбанізованому суспільстві. Доведено, що урбанізаційні процеси здійснюють вплив на буття людини та соціуму, в тому числі й на релігійну сферу. Навіть в умовах секуляризації, що характерна для урбанізованого суспільства, релігія не зникає, а трансформується. Відбувається, з одного боку, розділення сфери релігійного і світського, а з іншого – за необхідності релігія може залучатися до вирішення проблем, які знаходяться поза її межами. Окреслену ситуацію можна охарактеризувати як постсекулярну, коли релігія під впливом соціальних обставин змінює свою функціональність, навіть здійснює вплив на ті сфери, від яких вона була відокремлена секуляризацією. Проаналізовано окреслену проблематику в контексті розвитку українського суспільства. Обґрунтовано, що традиційна релігійність українців, яка здебільшого була орієнтована на сільський спосіб життя, не зовсім сприймається сучасним жителем міста. Проте це означає не зникнення релігійного складника духовності, а його трансформацію відповідно до потреб людини, адже релігія не втрачає своєї затребуваності. Досліджено, що в умовах урбанізації релігійність характеризується такими рисами, як приватність, анонімність, вибірковість, пошуком нових форм і засобів задоволення релігійних потреб. Оскільки існування міських жителів здебільшого є раціонально обґрунтованим, орієнтованим на корисність, а спілкування характеризується поверховістю та швидкоплинністю, то релігія посідає чільне місце в житті людини як один із засобів подолання викликів, які постають перед нею в урбанізованому суспільстві. Показано, що релігійність набуває нових рис, адже людина сама вибирає час, місце, форми її вияву. За таких умов значного поширення набувають неорелігійні рухи, яким властива значна динамічність та гнучкість, що також притаманні міському способу життя. Вказано, що одним із процесів, який супроводжує урбанізацію, є віртуалізація, яка також впливає на релігійність, адже дає змогу сучасній людині реалізовувати свої релігійні потреби не за допомогою традиційних засобів, а у віртуальному вимірі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Панченко, Оксана. "ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ МІСТ ТА МІСЬКОЇ ПОЛІТИКИ У POST-COVID СВІТІ." Молодий вчений, no. 2 (90) (February 26, 2021): 121–26. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-2-90-24.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є виявлення особливостей розвитку міст після пандемії коронавірусу. Автори вважають, що, маючи численні переваги життя в містах, вони мають ряд серйозних небезпек. Екологічна ситуація в містах далеко не безпечна. Але якщо екологічні проблеми міста можна вирішити за допомогою сучасних технологій, існують небезпеки, які практично не контролюються або погано контролюються людиною. Серед них основною проблемою є пандемія, осередками якої є насамперед міста. Стверджується, що при високій щільності населення значно збільшується ризик виникнення великої кількості джерел інфекцій та різних бактерій та вірусів. Механізми їх передачі значно спрощені, оскільки взаємодія великої кількості людей відбувається постійно. Оскільки пандемія COVID-19 продовжує трансформувати життя та способи життя в усьому світі земної кулі, стає все більш очевидним, що адаптації, що стосуються як фізичних, так і інституційних структур є виправданими. Міста стоять на передовій цих адаптивних змін, як щільні міські середовища, особливо вразливі до поширення заразних повітряно-крапельних захворювань, таких як новий коронавірус. У цій роботі розглядається, як міста нині реагують на громадську загрозу здоров’ю, яку створює COVID-19, та те, як вони можуть використовувати стратегії планування та проектування для вдосконалення стійкості перед майбутніми пандеміями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ye.T., Yelizarova, Gozak S.V., Stankevich T.V., and Parats A.N. "Relationship between lifestyle and physical development among modern urban adole." Environment & Health, no. 3 (88) (September 2018): 67–71. http://dx.doi.org/10.32402/dovkil2018.03.067.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Грубник, Ю. В., М. Ю. Головченко, and Є. А. Анципович. "Спосіб лікування остеомієліту п’яткової кістки у хворих на нейропатичну форму синдрому діабетичної стопи." Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука, no. 3 (December 3, 2021): 40–44. http://dx.doi.org/10.11603/2414-4533.2021.3.12333.

Full text
Abstract:
Мета роботи: поліпшити результати лікування, знизити кількість післяопераційних ускладнень, скоротити терміни стаціонарного лікування хворих з остеомієлітом п’яткової кістки на тлі нейропатичної форми синдрому діабетичної стопи завдяки застосуванню запропонованої методики модифікованого операційного лікування. Матеріали і методи. Дослідження проводили на базі відділення гнійно-септичної хірургії Міської клінічної лікарні № 11 м. Одеси. У дослідження включені пацієнти, які хворіють на цукровий діабет типу 2 з нейропатичною формою синдрому діабетичної стопи. У всіх випадках гнійно-некротичний процес локалізувався в ділянці п’яти з ураженням п’яткової кістки. Впродовж 2014–2020 рр. ми спостерігали пацієнтів з остеомієлітом п’яткової кістки на тлі нейропатичної діабетичної стопи. Пацієнтів розділили на дві групи. Першу групу склали 24 пацієнти з остеомієлітом п’яткової кістки, оперованих за запропонованою методикою. З метою стимуляції репаративних процесів у тканинах ми використовували інтраопераційну інфільтрацію шкірно-м’язових клаптів збагаченою тромбоцитами плазмою. Друга групу сформували на підставі ретроспективного аналізу історій хвороби 32 пацієнтів, які отримували лікування за загальноприйнятими методиками. Результати досліджень та їх обговорення. Застосування запропонованого методу лікування остеомієліту п’яткової кістки дало змогу знизити кількість післяопераційних ускладнень з 25 до 8,2 %, скоротити середній термін перебування пацієнта в стаціонарі з (29,4 ± 6,2) до (17,14 ± 5,2) дня, а також внаслідок більш ефективного лікування остеомієліту п’яткової кістки зберегти опороспроможність кінцівки, поліпшити якість життя пацієнтів. Відсутність післяопераційних гематом у пацієнтів першої групи ми пов’язуємо із застосуванням розробленої методики «пломбування» залишкових порожнин, яку ми розробили, що запобігає скупченню ексудату з наступним його нагноєнням. Інтраопераційна інфільтрація тканин збагаченої тромбоцитами плазми, що містить не тільки фактори росту, але й адгезивні молекули і цитокіни, що стимулюють репараційні й анаболічні процеси в пошкоджених тканинах, стимулює неоангіогенез, зменшує ймовірність розвитку вторинних некрозів у рані.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

V.V., Plokhikh, and Dorosh A.V. "URBAN FACTOR OF INTERNET ADDICTIVE BEHAVIOR OF UPPER-FORM PUPILS." Scientic Bulletin of Kherson State University. Series Psychological Sciences, no. 4 (December 1, 2021): 62–69. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2312-3206/2021-4-8.

Full text
Abstract:
Task. Empirical establishment of the influence of the urbanization factor on personal characteristics and perspective self-determination in upper-form pupils prone to Internet addictive behavior in the modern information society.Methods. The empirical study involved 70 pupils of 10-11 forms of secondary general education schools, including 37 pupils from rural areas and 33 pupils from urban areas. The theoretical basis of the study were the provisions of the relative concept of J. Newton. The following methods were used: K. Young method; A. Zhychkina Internet addiction scale; F. Zimbardo method (ZPTI). Spearman correlation analysis and Mann-Whitney U test.Results. It is statistically proven that the severity of Internet addictive behavior in urban upper-form pupils, compared with rural ones, is significantly higher (U=84,5; p<0,001 and U=275,0; p<0,001). For the whole group, a close connection was established between the expressiveness of Internet addictive behavior and the following components of the time perspective: negative past (under K. Young: r=-0,373; p=0,001); positive past (under A. Zhychkina: r=-0,240; p=0,045); future (under A. Zhychkina: r=-0,346; p=0,003); hedonistic present (under K. Young: r=0,317; p=0,008). It was determined that urban upper-form pupils, compared to rural ones, are more focused on the hedonistic present (U=399,5; p=0,013) and less on the negative past (U=222,50; p<0,001) and future (U=441,50; p=0,046). It was found that urban pupils, compared with rural, have a more pronounced neuroticism (U=353,0; p=0,002), depression (U=330,0; p=0,001), reactive aggression (U=309,0; p<0,001), emotional lability (U=315,0; p<0.001). For the whole group, a direct relationship between the severity of Internet addictive behavior and spontaneous aggression was determined (under K. Young: r=0,363; p=0,003).Conclusions. In urban upper-form pupils, compared to rural ones, Internet addictive behavior is more pronounced. It is claimed that the limitation of the development of Internet addiction for rural pupils is significant physical activity, close connection with the natural environment, employment in vital economic activities. Urban upper-form pupils are primarily focused on intrapersonal processes; rural pupils are more inclined to interact with the environment, which reduces the risk of Internet addictive defeat. The self-determination of rural upper-form pupils is more based on the experience of the past and focused on the future, and this contradicts the formation of Internet addictive behavior. Urban upper-form pupils are more attuned to the hedonistic present that is inherent in Internet addiction.Key words: time perspective, self-determination, personal qualities, natural reality, virtual reality, way of life. Мета. Емпіричне встановлення впливу фактору урбанізації на особистісні властивості й перспективне самовизначення у старшокласників, схильних до інтернет-адиктивної поведінки, в сучасному інформаційному суспільстві.Методи. В емпіричному дослідженні взяли участь 70 учнів 10–11 класів середніх загальноосвітніх шкіл, серед яких 37 осіб із сільської місцевості та 33 особи з міста. Теоретичним підґрунтям дослідження були положення відносницької концепції Ж.Нюттена. Використано такі методики: методика К.Янг; шкала інтернет-залежності А.Жичкіної; методика Ф.Зімбардо (ZPTI). Застосовувався кореля-ційний аналіз за Спірменом та критерій U Манна-Уітні.Результати. Статистично доведено, що виразність інтернет-адиктивної поведінки у міських старшокласників порівняно із сільськими суттєво вища (U=84,5; p<0,001 та U=275,0; p<0,001). Для всієї групи був установлений тісний зв’язок виразності інтернет-адиктивної поведінки з такими складниками часової перспективи: негативне минуле (за К. Янг: r =-0,373; p=0,001); позитивне минуле (за А. Жичкіною: r=-0,240; p=0,045); майбутнє (за А. Жичкіною: r=-0,346; p=0,003); теперішнє гедоністичне (за К. Янг: r=0,317; p=0,008). Визначено, що міські старшокласники порівняно із сільськими більше зорієнтовані на гедоністичне теперішнє (U=399,5; p=0,013) і менше на негативне минуле (U=222,50; p<0,001) та май-бутнє (U=441,50; p=0,046). Встановлено, що в міських учнів порівняно із сільськими більш виразна невротичність (U=353,0; p=0,002), депресивність (U=330,0; p=0,001), реактивна агресивність (U=309,0; p<0,001), емоційна лабільність (U=315,0; p<0.001). Для всієї групи визначено прямий зв’язок вираз-ності інтернет-адиктивної поведінки зі спонтанною агресивністю (за Янг: r=0,363; p=0,003).Висновки. У міських старшокласників порівняно із сільськими інтернет-адиктивна поведінка виразна більше. Стверджується, що обмежувачем розвитку захоплення Інтернетом для сільських учнів є значна фізична активність, тісний зв’язок із природним оточенням, зайнятість життєво важливою гос-подарською діяльністю. Міські старшокласники насамперед зосереджені на внутрішньоособистісних процесах; сільські школярі більше обернені до взаємодії з оточенням, що знижує ризик інтернет-адик-тивного ураження. Самовизначення сільських старшокласників більше спирається на досвід минулого та зорієнтоване на майбутнє, і це суперечить формуванню інтернет-адиктивної поведінки. Міські стар-шокласники більше налаштовані на гедоністичне теперішнє, що є притаманним інтернет-адикції. Ключові слова: часова перспектива, самовизначення, особистісні властивості, природна реальність, віртуальна реальність, спосіб життя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Єсьман І.В. "ПЕДАГОГІЧНА ОСВІТА БАТЬКІВ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ." ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, no. 49 (October 29, 2021): 15–21. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi49.243.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано особливості педагогічної освіти батьків молодших школярів в умовах Нової української школи. Виокремлено й охарактеризовано соціально-психологічні й педагогічні вимоги до батьків.Визначено два основні шляхи успішної співпраці школи та батьків для розвитку партнерства: постійне, чітке, двостороннє спілкування; різні способи залучення батьків до освітнього процесу. Презентовано основні напрями роботи з педагогічної освіти батьків молодших школярів в умовах Нової української школи: загальне ознайомлення дорослого населення з основами сімейного виховання – через засоби масової інформації (мережа Інтернет – електронна платформа «Нова українська школа»: портал «Учительська кімната» – інформаційна, методична та консультативна підтримка вчителів і директорів шкіл, організації спільнот учителів, портал «Батьківський комітет/рада» – призначений для створення спільнот батьків, підтримки їхнього спілкування; телебачення, преса); підготовка батьків до виховання дітей – у закладах освіти; підготовка молоді до сімейного життя – в закладах загальної середньої освіти; в клубах молодої сім’ї; в системі семінарів, курсів тощо; підготовка до материнства – в жіночих і дитячих консультаціях; підготовка вчителів і вихователів до роботи з батьками – у закладах вищої освіти, на курсах, семінарах тощо. Презентовано досвід роботи Міської батьківської ради Департаменту освіти Харківської міської ради. Представлено короткий силабус практикуму з педагогічної освіти батьків учнів молодшого шкільного віку «Навколо дітей разом», в якому визначено тривалість і структуру навчання (4 місяці, 2 модулі, 8 тем, 17 завдань), форми навчання (мікровикладання, самостійна робота, індивідуальні завдання, консультації) та результат навчання – засвоєння батьками знань з психології, педагогіки, фізіології дитини, педіатрії, нормативно-правових основ функціонування сім’ї, вироблення відповідних умінь і навичок з виховання дітей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Міський спосіб життя"

1

Трохимець, А. "Особливості формування споживчої поведінки мешканців великих та малих міст." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/16388.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Власик, Л. Й., В. М. Багрій, Л. І. Власик, and Т. Л. Колодніцька. "Комплексний підхід в організації гігієнічного виховання населення та пропаганди здорового способу життя в умовах міської поліклініки." Thesis, Матеріали 93-ї підсумкової наукової конференції професорсько-викладацького персоналу Буковинського державного медичного університету. - Чернівці. - 2012, 2012. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/3574.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography