Journal articles on the topic 'Місто Харків'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Місто Харків.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Місто Харків.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Бірьова, О. Ю. "Харків - полкове місто Слобожанщини." Вісник Харківської державної академії культури, Вип. 43 (2014): 55–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Любавський, Роман. "МУРАЛИ ХАРКОВА: ПРОСТІР, ПАМ’ЯТЬ, ПОЛІТИКА." City History, Culture, Society, no. 1(12) (April 17, 2021): 24–40. http://dx.doi.org/10.15407/mics2021.12.024.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано мурали Харкова, що з’явилися у місті упродовж 2008–2020 рр. 24 арт-об’єкти розглянуто як медіатори історичної пам’яті, що ретранслюють різні наративи/дискурси: радянсько-ностальгійний, регіональний, національний; виявлено контекст їх створення, практики їх інструменталізації різними агентами історичної пам’яті. Ініціатором появи муралів, що репрезентують радянсько-ностальгійний дискурс, є міська влада. Найбільше таких зображень з’явилося у місті у 2013 р., напередодні святкування Дня міста та відзначення 70-річчя визволення від німецької окупації. Очільники міста ініціювали проєкт «Гордость Харькова», у межах реалізації якого у місті було створено мурали із зображенням харків’ян, життя та творчість яких безпосередньо пов’язана із подіями «Великої Вітчизняної війни» (В. Гризодубова, Г. Жуков, К. Шульженко, П. Набойченко). Ці та інші зображення ілюструють радянсько-ностальгійний і регіональний виміри публічного простору міста. Вони найчастіше поєднуються між собою, латентно або прямо актуалізуючи фантомні болі «першої столиці». Такі зображення завжди персоніфіковані. Критерії вибору персоналії – уродженець та мешканець Харкова, відомий на загальносоюзному рівні (Л. Гурченко, І. Бугримова та ін.). Від 2014 р. спостерігаємо появу в місті зображень загальнонаціональних символів, що можна інтерпретувати як спробу вписати Харків до національного наративу, продемонструвати перебування міста у core українського політичного проєкту. Такі мурали є персоніфікованими й абстрактно-символічними (Т. Шевченко, воїни-герої Крут, герб України, петриківський розпис, вишиванка (орнамент), лялька-мотанка та ін.). Ініціаторами створення цих муралів є міська влада і громада міста. Зазначимо, що національний наратив майже ніколи не поєднувався з регіональним. Утім, зафіксовано випадки, коли радянсько-ностальгійний, регіональний та національний дискурси проектувалися в одному зображенні. Приміром, є мурал, на якому зображено загиблих воїнів-афганців і воїнів, що загинули під час АТО. Це може свідчити про багатошаровість історичної пам’яті мешканців регіону. Отже, аналіз муралів як медіаторів певного образу минулого у просторі Харкова засвідчив, що з 25 муралів, створених у 2008–2020 рр., які мають яскраво виражене ідеологічне забарвлення, 13 ретранслюють у просторі міста Харкова радянсько-ностальгійний наратив, 12 – регіональний, 10 – національний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Линник, І. Е., and І. А. Шмуля. "Аналіз зсувних процесів в Україні та заходи їхнього усунення." Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві, no. 12 (December 14, 2019): 92–101. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2410-6208-2019-2(12)-12.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз зсувних процесів на території України та Харківської області. У місті Харкові зсувонебезпечні території розташовані переважно на берегах річок Лопань, Харків та схилах ярів Олексіївська балка, Чуніхін Яр тощо. Як проектна пропозиція запропоновано проведення інженерного захисту берегової смуги уздовж р. Немишля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Тарабан, Світлана Василівна. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНО-ПРИВАБЛИВОГО КЛІМАТУ В РЕГІОНІ – СТРАТЕГІЧНИЙ ПРІОРИТЕТ РОЗВИТКУ ХАРКІВЩИНИ." Науковий вісник: Державне управління 3, no. 5 (September 15, 2020): 228–38. http://dx.doi.org/10.32689/2618-0065-2020-3(5)-228-238.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто процеси надходження інвестицій в економіку Харківської області, висвітлено особливості проведення інвестиційної діяльності в регіоні. Зазначено, що у лютому 2020 року прийнято Стратегію розвитку Харківської області на 2021–2027 роки, однією із стратегічних цілей якої є: «Забезпечення інвестиційно-привабливого клімату в регіоні і створення інноваційної та інвестиційної інфраструктури». Проведено аналіз динаміки обсягів надходжень прямих іноземних інвестицій до Харківської області за 2009-2019 роки, який дозволив виявити періоди найбільш значних коливань. Виконано порівняльний аналіз обсягів залучених прямих інвестицій (акціонерного капіталу) в регіони України на кінець 2019 року та визначено, що Харківська область посідає дев’яте місце серед регіонів України за цим показником. Проаналізовано обсяги надходжень прямих інвестицій (акціонерного капіталу) з країн світу в Харківську область на кінець 2019 року і з’ясовано, що переважну частку складають надходження з країн ЄС. Проведено структурний аналіз прямих іноземних інвестицій за видами економічної діяльності на кінець 2019 року, встановлено пріоритетні галузі економіки Харківщини, до яких іноземні інвестори вважають доцільним вкладати кошти. Проаналізовано динаміку та структуру капітальних інвестицій в Харківській області. Вивчено структуру капітальних інвестицій в регіоні у 2019 році за джерелами фінансування, а також за видами економічної діяльності. Досліджено обсяг капітальних інвестицій по містах і районах Харківської області за 2018 рік та визначено, що майже 2/3 всіх капітальних інвестицій спрямовується в місто Харків. У результаті проведеного дослідження динаміки та структури обсягів прямих іноземних інвестицій в Харківську область та капітальних інвестицій виявлено, що спостерігається суттєва диспропорція та підтверджується моноцентричний характер інвестиційного розвитку Харківщини. Визначено шляхи активізації залучення прямих іноземних інвестицій та капітальних інвестицій з метою забезпечення інвестиційно-привабливого клімату в регіоні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гарбуз, А. Г. "Водопостачання у місті Харків." Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Серія "Екологія", вип. 15 (2016): 99–105.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бенгус, Ю. В., and Р. Є. Волкова. "НОВИЙ ЛОКАЛІТЕТ ORNITHOGALUM BOUCHEANUM (KUNTH) ASCH. В МЕЖАХ МІСТА ХАРКОВА." Біорізноманіття, екологія та експериментальна біологія 1, no. 23 (2021): 6–12. http://dx.doi.org/10.34142/2708-5848.2021.23.1.01.

Full text
Abstract:
Наведено результати дослідження багаточисельної популяції червонокнижного виду Ornithothogalum boucheanum, виявленої вперше на території міста Харків у 2016 році. Для території міста Харків – це єдине відоме авторам природнє місцезростання виду, хоча він культивується в окремих ботанічних закладах Харкова. Дана популяція знаходиться на північній межі ареалу зростання O. boucheanum в Україні. На единій площі близько 7 га поблизу р. Немишля O. boucheanum масово зростає переважно на трьох основних ділянках загальною чисельністю у кілька тисяч квітучих особин, займаючи від 5 до 15% у загальному проективному покритті. Рястка Буше зростає у складі напівприродних рослинних угруповань з елементами антропогенної трансформації і домінуванням лучних (Ranunculus pedatus, Carex praecox, Poa angustifolia, P. pratensis, P. bulbosa , Elymus repens), лісових (Ficaria verna, Alliaria petiolata, Poa nemoralis) та рудеральних (Urtica dioica, Taraxacum campylodes, Cirsium arvense тощо) видів. Одна досліджена ділянка наразі зайнята лучною рослинністю, дві інші розташовані серед дерев з середньою (0,7) або невеликою (0,3) зімкненістю крон. Територія зростання дослідженої популяції знаходиться під впливом антропогенної діяльності (сінокосіння, косіння трави електричними засобами, випас тварин), але швидкий розвиток рослин O. boucheanum навесні і відмирання листків вже під час цвітіння призводять до того, що косіння і незначний випас не впливають на чисельність рослин дослідженого виду. Присутня велика кількість молодих рослин від вегетативного та насінного розмноження. Велика площа, на якій знайдені квітучі рослини O. boucheanum, практична відсутність на обстежених ділянках штучного озеленення та велика кількість знайдених рослин свідчать про те, що досліджена популяція є автохтонною. Авторські фотографії O. boucheanum з дослідженої території занесені до міжнародних баз даних iNaturalist та UkrBIN. Територія дослідження має важливе значення як місце зростання рослини занесеної до Червоної книги України, тому має отримати природоохоронний статус.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

O.S., Suptelo. "PRECONDITIONS FOR POST-INDUSTRIAL DEVELOPMENT OF CITIES (FOR EXAMPLE, THE CITY OF KHARKIV)." Scientific Bulletin of Kherson State University. Series Geographical Sciences, no. 10 (September 9, 2019): 96–100. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2413-7391/2019-10-13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Fedyay, I. O., and T. Yu Markina. "ЗООГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НАПІВТВЕРДОКРИЛИХ (HEMIPTERA: HETEROPTERA) УРБОЦЕНОЗІВ МІСТА ХАРКІВ." Ukrainian Entomological Journal 19, no. 1-2 (November 30, 2021): 61–76. http://dx.doi.org/10.15421/282104.

Full text
Abstract:
Наведено зоогеографічну характеристику напівтвердокрилих урбоценозів м. Харків (Україна), що демонструє досить велику роздрібненість типів ареалів клопів на території міста. Це може бути пов’язано з мозаїчністю умов існування комах в різних біотопах, що сприяє підвищенню різноманіття видів клопів з різних зоогеографічних груп (підгруп). Загалом виділено 20 типів видових ареалів, об’єднаних в 12 секторних груп. Найбільшими (як за кількістю видів, так і за чисельністю) виявились представники транспалеарктичної (64 види), західно-палеарктичної (62), європейської (20) та голарктичної (18) груп ареалів. Інші групи включали від одного до трьох видів. Чотири види клопів мають позапалеарктичний тип поширення з космополітним, неарктичним (по одному виду) та субкосмополітним (два види) ареалами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мартинова, І. С. "«ЖИТЛОВЕ ПИТАННЯ» В ХАРКОВІ У 1920-30-ті РОКИ В ДИСКУРСІ ПРЕСИ." Історія та географія, no. 56 (2019): 94–101. http://dx.doi.org/10.34142/2313-2345.2019.56.13.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано відображення в республіканській та місцевій пресі проблеми забезпечення житлом мешканців Харкова – великого промислового центру, столиці радянської України з 1919 по 1934 роки. Стрімке зростання населення Харкова, викликане будівництвом промисловості та перетворенням його на столицю радянської України, спричинило житлову кризу. Різноманітні аспекти житлової проблеми міста Харкова розглядалися як у місцевій пресі, представленій газетами «Харківський пролетар» (орган Харківського окружного комітету КП(Б)У), «Харьковский рабочий» (орган Харківського міського комітету КП(б)У та міської ради), «Пролетарий», так і в пресі загальноукраїнського значення – республіканській газеті «Вісті ВУЦВК». Центральною темою публікацій були масштаби й засоби подолання житлової кризи у місті. Причиною кризи преса визначала стрімке зростання робітничого класу і «пережитки минулого». Як засіб вирішення проблеми у 1920-ті роки пропагувалося кооперативне будівництво, у 1930-ті роки більше уваги приділялося новобудовам та питанням якості будівництва. Хоча радянська преса перебувала під партійним контролем, але у 1920-ті роки допускалися критичні публікації щодо кризової ситуації з житлом, безгосподарності і розхлябаності окремих осіб і діячів. Критикувалася навіть ідея і практика будинків-комун. Преса формулювала проблему, її масштаби, інформувала про можливі засоби їх вирішення, які пропонували державні органи; повідомляла про те, яке житло хотіли б отримати робітники, що свідчить про зворотній зв’язок між суспільством і пресою. Таким чином, наприкінці 1920-х - на початку 1930 рр. такі риси радянської преси, як монологічний характер, обмежена динамічність, непрозорий характер функціонування ще не почали повною мірою функціонувати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kukina, O. M., and O. V. Zinchenko. "Стан осередків масового розмноження короїда Ips typographus (L.) у різних регіонах України." Forestry and Forest Melioration, no. 137 (April 28, 2021): 120–26. http://dx.doi.org/10.33220/1026-3365.137.2020.120.

Full text
Abstract:
Короїд-типограф (Ips typographus) один із небезпечних видів стовбурових комах хвойних насаджень. Для визначення стану осередків масового розмноження короїда порівнювали основні параметри його популяцій із різних ялинових насаджень Львівської області (Зелем’янське та Гребенівське лісництва) та Ботанічного саду міста Харків. Визначали щільність поселень, довжину маточного ходу, енергію розмноження, продукцію та виживання. Різниця між параметрами популяцій короїда-типографа не була статистично значущою. Частка льотних отворів типографа була значно більшою у зразках із Зелем’янського та Гребенівського лісництв і становила 78,3 та 62,2 % відповідно від усіх видів стовбурових комах. У зразках із Ботанічного саду м. Харків за щільністю льотних отворів переважали короїди: Pityogenes sp. і Crypturgus sp. Аналіз отриманих даних свідчить, що всі досліджені осередки масового розмноження типографа перебувають у фазі кризи, або розсіювання. Ключові слова: короїд-типограф, ялина, популяційні показники.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Melnyk, Ye Ye, and V. P. Voron. "Сезонні особливості виникнення пожеж в листяних лісах зеленої зони міста Харків." Forestry and Forest Melioration, no. 137 (April 28, 2021): 82–90. http://dx.doi.org/10.33220/1026-3365.137.2020.82.

Full text
Abstract:
Наведено результати досліджень тенденцій виникнення пожеж у листяних лісах зеленої зони міста Харків на прикладі насаджень ДП «Жовтневе ЛГ» та ДП «Харківська ЛНДС» за період 2005–2018 рр. Визначено середньорічні кількість і площу пожеж та горимість листяних лісів, а також кількість і площі пожеж у цих лісах за різних класів пожежної небезпеки за умовами погоди та за різного значення комплексного показника пожежної небезпеки в окремі пори року. Проаналізовано кількість випадків пожеж у середньому за день для листяних лісів за різних класів пожежної небезпеки за умовами погоди у весняний, літній та осінній сезони. Наведені дані використано для оцінювання місцевої шкали класів пожежної небезпеки за умовами погоди та для поліпшення прогнозування й попередження займань у листяних лісах. Ключові слова: лісова пожежа, загоряння в лісі, пожежонебезпечний період, комплексний показник пожежної небезпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Романова, С. С., and А. О. Романов. "ДИТЯЧІ СПОГАДИ ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО ПРИ ВИВЧЕННІ ПОДІЙ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ НА ХАРКІВЩИНІ." Історія та географія, no. 57 (2020): 151–56. http://dx.doi.org/10.34142/2313-2345.2020.57.24.

Full text
Abstract:
Стаття аналізує історичний контекст письмових свідчень дітей періоду Другої світової війни на Харківщині та, спираючись на оригінальну джерельну базу – письмові шкільні твори дітей Харкова та Харківської області, обґрунтовує необхідність використання науковцями наративів дитячих спогадів. Твори школярів Харківщини, які об`єднані темою "Мої переживання під час окупації", є надзвичайно великим пластом різноманітної інформації про події в період з 1941 по 1943 р., свідками яких стали діти. Шкільні твори як письмові свідчення про пережите – специфічна та унікальна група джерел спогадів про дитинство. Незважаючи на масовість і схожість спогадів, кожен з авторів розповідав про свої переживання, емоційний досвід, не розраховуючи на оприлюднення їх пам'яті про війну, що є особливо цінним. Хоча тема окупації Харківщини привертає увагу дослідників вже не один десяток років, велика кількість подій та явищ залишається поза їх увагою. Особливо це стосується практик повсякденності на окупованій території та подій в містах та селах області, яким не приділяється належної уваги, бо інтерес науковців зосереджений на дослідженні самого міста Харкова та подій військового значення. Рухаючись в руслі сучасної історичної науки, доцільно перейти до вивчення історії невеликих міст та сел, а також життя дітей, літніх людей, полонених, використовуючи в тому числі дитячи спогади як цінне письмове джерело.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Мусієздов, О. "Ідентифікація Харкова: досвід конструювання образу міста." Схід /Захід, Вип. 15 (2011): 217–34.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Волонцевич, О. О. "Проблеми ландшафтного диференціювання орнітокомплексів міста Харкова." Географія та туризм, Вип. 24 (2013): 269–77.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Єрошкіна, О. О. "Архітектурний розвиток сакрального образу міста Харкова." Комунальне господарство міст. Серія : Технічні науки та архітектура, Вип. 135 (2017): 50–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Melnyk, Ye Ye. "ДИНАМІКА РАДІАЛЬНОГО ПРИРОСТУ ПОШКОДЖЕНИХ НИЗОВОЮ ПОЖЕЖЕЮ СЕРЕДНЬОВІКОВИХ СОСНЯКІВ ЗЕЛЕНОЇ ЗОНИ МІСТА ХАРКІВ." Forestry and Forest Melioration, no. 133 (December 3, 2018): 93–101. http://dx.doi.org/10.33220/1026-3365.133.2018.93.

Full text
Abstract:
Дендрохронологічними методами оцінено наслідки весняної низової пожежі 2009 р. у 70-річному чистому сосновому насадженні в лісах зеленої зони міста Харків (на прикладі лісів ДП «Жовтневе ЛГ»). Виявлено, що після пошкодження пожежею деревостану, поряд із погіршенням стану дерев, в подальші роки відбувалася депресія радіального приросту сосни, яку посилювали несприятливі погодні умови. На основі відхилення основних метеорологічних показників від середнього багаторічного значення температури та опадів розраховано аномальність погодних умов за вегетаційний період різних років. У пошкодженому низовою пожежею сосновому деревостані порівняли динаміку радіального приросту для груп дерев однакового ступеня товщини з різною висотою нагару на стовбурах між собою та з контролем. Особливості формування шарів ранньої та пізньої деревини в пошкодженому сосняку оцінено у зв’язку з основними погодними чинниками в різні місяці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Putchkov, A. V., N. A. Komaromi, and J. A. Batschynskaja. "CЕЗОННІ ЗМІНИ ТАКСОНОМІЧНОЇ СТРУКТУРИ ТА ЧИСЕЛЬНОСТІ СТАФІЛІНІД (COLEOPTERA, STAPHYLINIDAE) ГЕРПЕТОБІЮ УРБОЦЕНОЗІВ МІСТА ХАРКІВ (УКРАЇНА)." Ukrainian Entomological Journal 18, no. 1-2 (December 27, 2020): 48–57. http://dx.doi.org/10.15421/282007.

Full text
Abstract:
Всього в урбоценозах Харкова зареєстровано 66 видів стафілінід з 37 родів. Staphylinus caesareus та Drusilla canaliculata відзначені як еудомінанти, а 15 видів виявилися домінантами чи субдомінантами в більшості біотопів. Зростання числа видів відзначено з кінця квітня (12–15), і сягає максимуму в травні-червні (28–32 види). У липні– серпні відзначено по 10 та 16 видів відповідно, а восени – до 9 видів. Висока активність жуків характеризувалась одним–двома піками відзначеними з квітня до середини липня (але з максимумом в кінці травня). С другої половини літа чисельність стафілінід знижувалась, і досягала мінімуму восени. Перше збільшення чисельності жуків (кінець квітня-травень), обумовлено масовим виходом жуків, що перезимували. Другий пік чисельності (кінець червня-середина липня чи серпень) пов'язано як з появою жуків нового покоління, так і міграціями ряду видів стафілінід (особливо в літній період). Розглянуті сезонні зміни чисельності стафілінід у різних урбоценозах: парках, лісопарку, насадженнях центру та околиць міста і на присадибних ділянках. Висока чисельність стафілінід в центрі міста відзначена з квітня-травня (максимум) до початку червня. У парках та в Лісопарку, пік активності стафілінід спостерігали з другої половини квітня до середини травня, а значне зниження –з кінця червня до початку-середини серпня. Максимум чисельності Staphylinidae в насадженнях околиць міста характеризувалося одним-двома пікамим – з середини травня до червня та в першій половині червня, а різке зниження відзначено з середини літа. На присадибних ділянках пік чисельності в спостерігали у другій половині травня (2018) та у другій половині квітня (2019), після чого активність Staphylinidae істотно знижувалась. Можна припустити, що підвищення чисельності стафілінід весною (кінець квітня-травень) у всіх біотопах обумовлено виходом, активним пошуком їжі і розмноженням особин, що перезимували (в першу чергу Staphylinus caesareus), а в ряді випадків (в середині червня) і появою жуків нового покоління (наприклад, для Drusilla canaliculata). В подальшому, зниження активності, обумовлено смертністю більшості жуків після відкладання яєць, міграціями в інші біотопи в зв'язку з погіршенням умов, наприклад, низькою вологості ґрунту і підвищенням температури влітку. Максимальні показники чисельності (на прикладі S. саesareus) навесні зареєстровано на півтора-два місяці раніше, ніж такі статевого індексу. Максимальна частка самиць відзначена з другої половини літа і до початку осені.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Корома, Н. "Просторові перетворення у великому постсоціалістичному місті: приклад Харкова." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Географія, вип. 3 (72) (2018): 42–54.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Кудрявцев, К., А. Поденко, С. Башкатова, А. Ходєєва, and В. Павлікова. "PSYCHOLOGICAL FEATURES OF THE CITY IMAGE (ON THE EXAMPLE OF KHARKIV)." Вісник ХНПУ імені Г. С. Сковороди "Психология", no. 61 (2019): 81–94. http://dx.doi.org/10.34142/23129387.2019.61.05.

Full text
Abstract:
Aim of the study – to determine the psychological specific features of the city image among the respondents depending on the age and experience of living in a city. Research Methods and Sample. The study of the city image has been carried out through the semantic differential to assess the perception of the city image «City in the perception of the residents» (O. E. Pronina, N. S. Goncharova, 2016). Scale to assess the degree of compliance of an ideal city image and the city of residence of personality by O. S. Shemelina and O. E. Tsigankova (2016) was used to determine the difference between the image of the ideal city and the city of Kharkiv. The respondents were originally asked to assess the image of an ideal city and then the image of Kharkiv on two separate forms. It was further analyzed the differences in evaluation of descriptors subject to the variation vector of the real image of a city and the ideal one. Results. In contrast to the older age group, students characterize the city image of Kharkiv to a greater extent through such descriptors as «womanly», «dirty», «boring», «ugly», «monotonous», «dull-witted», while mature respondents more frequently estimate it as «manly», «clean», «interesting», «beautiful», «motley», «witty». Conclusions. The experience of living in the hometown has a positive effect on the assessment of its image since the residents of Kharkiv describe it as more positive compared to visitors. In addition the residents’ city image coincides with the image of an ideal city by a larger number of parameters. The city image within the students generally is more critical and distant from the ideal compared to older respondents. The cumulative effect of the respondents’ age and their territorial belonging, that determines the experience of living in the city, reflects on the indicators of its friendship, warmth, beauty, naturalness, humanity and inspiring effect. The city image among the visiting students has negative descriptors as the dominant - aggressive, cold, ugly, artificial, officious and suppressing.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Kolienkina, M. S. "Стан липи дрібнолистої (Tilia cordata Mill.) у зелених насадженнях міста Харків (за даними весняного обстеження)." Scientific Bulletin of UNFU 30, no. 5 (November 3, 2020): 25–30. http://dx.doi.org/10.36930/40300504.

Full text
Abstract:
Досліджено стан дерев липи дрібнолистої (Tilia cordata Mill.) у насадженнях прибудинкової території, вуличних і паркових насадженнях Харкова у період весняного розвитку листя та пагонів, особливості поширення основних симптомів його погіршення та шляхи поліпшення. Загалом обстежено 400 дерев липи дрібнолистої, які умовно розподілено на дві групи: "молодші" (діаметром до 15 см) та "старші" (діаметром понад 20 см). Встановлено, що найкращий санітарний стан (Іс = 1,0) мають "молодші" дерева липи дрібнолистої у Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького та Молодіжному парку, а найгірший (Іс = 3,5) – на освітленому боці площі Свободи, у місцях із постійною високою концентрацією вихлопних газів. З'ясовано, що за рівнем дефоліації дерев липи окремі ділянки відрізнялися так само, як і за індексом санітарного стану. Найбільшу поширеність сухих гілок мали дерева на пр. Московський і на освітленій частині площі Свободи. Травмування коріння під час робіт з ремонту доріг і прокладання комунікацій, а також вирубання сусідніх дерев спричиняло поширення кореневої парості на деревах. Опік листя виявлено тільки у вуличних посадках, переважно на освітлених і загазованих ділянках. Оцінено поширеність пошкоджень дерев комахами різних екологічних груп: листогризів, мінерів, галоутворювачів. Установлено, що наприкінці травня у Лісопарку, парках і посадках прибудинкових територіях переважало обгризання листя липи дрібнолистої комахами (67-80 % від усіх пошкоджених листків). Частка листків з мінами становили тільки 5 % від усіх листків із пошкодженнями у насадженнях прибудинкових територіях і 13 % – у Лісопарку. Частка листків із галами серед листків із пошкодженнями у молодих дерев липи зростала від вулиць (6 %) до прибудинкової території і парків (20 і 33 % відповідно), а у старших насадженнях була практично однаковою (20-24 %) на вулицях, у прибудинкових територіях і парках, а у Лісопарку становила тільки 13 %, оскільки в останньому випадку значна кількість листків мали ознаки обгризання та мінування. Водночас через порівняно невелику чисельність усіх шкідників листя вони не конкурували один з одним і на початку вегетаційного періоду не заподіювали шкоди.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Федяй, І. О., and Т. Ю. Маркіна. "ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ СЕЗОННИХ ЦИКЛІВ НАПІВТВЕРДОКРИЛИХ (HETEROPTERA) УРБОЦЕНОЗІВ МІСТА ХАРКОВА." Біорізноманіття, екологія та експериментальна біологія, no. 21 (2019): 104–9. http://dx.doi.org/10.34142/2708-583x.2019.21.13.

Full text
Abstract:
The article deals with the analysis of the data on the individual characteristics of the life cycles of Heteroptera recorded in the urban cenoses of Kharkiv. In terms generations, three phenological groups were distinguished and five phenological groups – on the basis of the wintering stage. At the imago stage, 114 species hibernate (69.51% of the entire heteropterofauna), of which most species belong to the families Lygaeidae (37), Miridae (14) and Pentatomidae (22 species), Nabidae, Tingidae, and Rhopalidae (seven species each). At the egg stage, 42 species winter (25.61%), mainly from the Miridae family (34 species), fewer – Lygaeidae, Nabidae, Rhopalidae (two or three species each). At the larval stage, only four species (2.44%) from the Pentatomidae (3) and Reduviidae (1 species) families hibernate. Two species from each group hibernate at the stages of imago and larvae, eggs and larvae. A small number of such species can be explained by the fact that the conditions for wintering at these stages are less favorable in temperate latitudes (Eastern Ukraine). The group of monovoltines includes 107 species of bugs (65.24%). The bivoltine and multivoltine groups are represented by 32 (19.51%) and 24 (14.63% of the entire hetero-fauna) species, respectively. As for Coriomeris denticulatus, the number of their generations per year has not been established.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Ніколаєнко, О. О. "Польська спільнота Харкова в лещатах сталінського режиму (30-ті рр. ХХ століття)." Studies in history and philosophy of science and technology 30, no. 1 (June 1, 2021): 71–77. http://dx.doi.org/10.15421/272107.

Full text
Abstract:
Проаналізовано державну політику у ставленні до польського населення 1930-х рр. Метою є вивчення національної політики сталінського режиму, методи її впровадження в одному з найбільших міст України. Основними джерелами стали документи архівів, що містять інформацію про діяльність польських громадських організацій у 1930-х рр., а також справа про ліквідацію «Польської військової організації» у 1937 р., що включає біографії засуджених поляків, матеріали слідства, допитів, винесення вироків і подальшої реабілітації невинно засуджених. Для опрацювання цих джерел використано методи аналізу й синтезу, а також спеціально-історичні методи – історико-хронологічний, історико-типологічний. На початку 1930-х рр. в Харкові діяло декілька польських громадсько-культурних організацій, метою яких була інтеграція полонії міста задля підтримки національної культури – Польський клуб, школа, театр. З початку 1930-х рр. почалось цькування активістів цих організацій, що закінчувались публічною критикою і громадським засудженням, виключенням з партії, позбавленням місця роботи. Приводом виступало неналежне виконання завдань партії. У 1937 р. переслідування перетворились у широкомасштабні репресії, метою яких була розправа з польським населенням. В результаті справи «Польської військової організації» в Харкові були засуджені і розстріляні діячі харківської полонії – члени польського клубу, вчителі польської школи, рядові робітники-поляки. Їх провина полягала лише у приналежності до польської національності, а «контрреволюційна діяльність», що їм приписувалась, лише приводом до застосування смертної кари. Виконавці даної операції були слухняними гвинтиками режиму, рядовими співробітниками органів НКВС. Таким чином тоталітарна держава розправлялась із ненадійними громадянами, намагаючись перетворити суспільство у слухняну мовчазну масу. Матеріали слідчої справи свідчать і про витримку й героїзм засуджених, і про підтримку їх оточуючими. У 1957 р. справа була переглянута, а засуджені реабілітовані у зв’язку «із відсутністю у їх діях складу злочину». Лише сьогодні, з відкриттям архівів, можна встановити подробиці цієї розправи і відновити історичну справедливість. Новизна статті полягає у виявленні особливостей проведення репресивної політики режиму у ставленні до окремих національних груп.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Pasmor, M. S., S. V. Demchenko, and D. V. Zaitseva. "Analyzing the Marketing Instruments in the Sphere of Innovative Entrepreneurship and Creative Industries in the City of Kharkiv." Business Inform 10, no. 513 (2020): 420–34. http://dx.doi.org/10.32983/2222-4459-2020-10-420-434.

Full text
Abstract:
The topic of development and involvement of marketing instruments in business is relevant nowadays. In the era of the Internet, social networks and open information space, it is extremely important for companies and organizations to learn and implement new marketing instruments in order to utilize and fill the communication channels used by modern human in everyday life. Most marketing instruments, applied by the business environment before 2014–2016, are already becoming irrelevant due to the lack of feedback from the younger generation. From the off-line format, the interaction of business – buyer is increasingly moving to the on-line format. Thanks to the rapid development of digitalization in recent years, enterprises have received new channels of communication with their target audience, and, accordingly, new channels of communication and marketing instruments, which are covered in the publication. The article is aimed at theoretical studying the latest marketing instruments and analyzing their introduction into the creative industries of the city of Kharkiv. The latest marketing instruments are analyzed, examples of their use in the modern business environment of Ukraine are provided. Their adaptability is considered and recommendations for their use in commercial structures are made. Systematized and allocated are purely new marketing instruments used by business in the 21st century. The efficiency of their introduction into the activities of companies and organizations is substantiated and proved on specific examples. In addition, special attention is paid to the extended presentation of their use and disclosure of the essence on the example of the public organization «Kharkiv IT Cluster».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Янкул, О. М. "БІОГРАФІЧНІ МАТЕРІАЛИ НА СТОРІНКАХ «ХАРЬКОВСКОГО СБОРНИКА» (1887–1898 рр.): ІСТОРИКО-ДЖЕРЕЛОЗНАВЧИЙ АСПЕКТ." Історія та географія, no. 56 (2019): 102–9. http://dx.doi.org/10.34142/2313-2345.2019.56.14.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена біографічним матеріалам, розміщеним на сторінках науково-популярного видання «Харьковский сборник», який виходив друком у 1887–1898 рр. і був додатком до місцевого статистико-інформаційного збірника «Харьковский календарь» (видавався з 1868 р. до 1917 р.). Ми виділяємо серед його змісту матеріали біографічного характеру, оскільки тема видатних уродженців (а також можливих забутих імен) міста Харкова і губернії є актуальною і в наш час. В ході роботи нам вдалося з’ясувати, що на сторінках «Харьковского сборника» надається не лише інформація про ту чи іншу постать, а й наводяться авторські оцінки діяльності, що є важливим для розуміння ролі даної особи в історії міста, губернії або конкретної установи. Крім того, в деяких публікаціях звертається увага на дискусійні або суперечливі питання стосовно тієї чи іншої особистості. В нашій статті ми спеціально звертаємо увагу на матеріали про вченого, просвітителя та громадського діяча В. Н. Каразіна у випуску за 1887 р., а також про письменника Г. Ф. КвіткуОснов’яненка у випуску за 1889 р., оскільки саме завдяки цим публікаціям можна сказати про те, що на сторінках «Харьковского сборника» створювався своєрідний «майданчик» для дискусії, а не надавалася «суха» інформація про ту чи іншу особистість. Робиться висновок про те, що біографічні матеріали, розміщені на сторінках «Харьковского сборника» є цінними джерелами інформації, а також надають почасти нові уявлення читачеві не лише про окремих діячів в минулому міста Харкова та губернії, але й про їх роль в історії краю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Хмара, Г. В. "Про вшанування пам"яті Дмитра Івановича Багалія в місті Харкові." Вчені записки Харківського гуманітарного університету "Народна українська академія" 14 (2008): 582–88.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

ЛИТОВЧЕНКО, В. С. "ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКИХ КОНСЕРВАТОРІЙ: СПАДКОЄМНІСТЬ ТРАДИЦІЙ." АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА» 2, no. 4 (April 19, 2022): 122–27. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2021.4.2.18.

Full text
Abstract:
У статті описано походження терміна «консерваторія», згадано відкриття перших консерваторій у ХVІ столітті на території сучасної Італії. Відзначено трансформацію консерваторій у заклади вищої освіти, що діють за університетським принципом, на відміну від середньовічної системи «майстер – підмайстер». Описано першу спробу відкриття консерваторії в Україні у місті Кременчук у кінці XVIII століття, тобто ще до появи перших консерваторій на територіях країн, до складу яких входили українські землі у ХІХ столітті. Відзначено спільні тенденції розвитку професійної музичної освіти на українських землях у складі Австро-Угорщини та Російської імперії, появу музичних товариств, що сприяли відкриттю музичних училищ у Львові, Києві, Харкові, Одесі в ХІХ столітті. Простежено, як на базі цих навчальних закладів згодом було відкрито консерваторії. Описано становлення за радянських часів системи професійної музичної освіти, де найвищими ланками були консерваторії Києва, Харкова, Одеси, Львова. Виявлено позитивні та негативні риси централізації та уніфікації системи музичної освіти. Охарактеризовано шляхи розвитку вищої музичної освіти за часів незалежності, описано труднощі впровадження дворівневої системи вищої освіти. Описано процес зміни статусів та назв навчальних закладів, що в результаті привело до заміни консерваторій на університети та академії. Описано відкриття нових навчальних закладів, що надають вищу освіту в галузі музики, у великих містах України. Зроблено висновок про те, що діяльність сучасних українських закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку музикантів, має в основі усталену систему музичної освіти українських консерваторій, яка спирається на багатовікові традиції західноєвропейської системи професійної музичної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Stadnyk, Svitlana. "Fitness clubs activities in Kharkіv." Слобожанський науково-спортивний вісник 64, no. 2 (April 30, 2018): 58–62. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2018-2.012.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Suptelo, Olha. "Post-Industrial Transformations of the Old-Industrial Districts of Kharkiv." Ekonomichna ta Sotsialna Geografiya, no. 83 (2020): 53–62. http://dx.doi.org/10.17721/2413-7154/2020.83.53-62.

Full text
Abstract:
The basic principles of the concept of “new” urbanism and the liberalization of urban policy contributed to the involvement of local people in the planning and management of urban space. In such conditions, the question of theoretical and practical components of the urban studies at different levels of the city functioning receives high importance. The concept of socio-geosystem suggests that changes, even at the lowest levels, lead to transformation of the entire system. The purpose of this study is to analyze the theoretical background and practical foundations of the implementation of the principles of “new” urbanism at the local level of urban socio-geosystems. This analysis allows assessing the current state of urban space and identifying problems and prospects for its further development. The basis of this study is the use of systematic and synergistic approaches to the study of the city. The selected research site, an old-industrial district in the central part of Kharkiv, is an example of traditional urban transformations in Eastern Ukraine, the main feature of which is fragmentation. Within the study site, almost all major urban functional areas were combined. Such process as neo-industrialization is combined with deindustrialization, and depression with renewal and revitalization, at the same time. The main identified problem of development of such areas can be considered the lack of planning for their development. The result is low social involvement of local residents in urban transformations, which is primarily the consequence of existing social problems. Instead, it is “tactical” urbanism at the local and intralocal levels that can be considered the basis of urban transformations that take into account the views of the community.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Kobzan, S., R. Savchuk, V. Zarkuzhevskaya, and L. Degtyaryova. "RESEARCH OF THE SECONDARY MARKET OF REAL ESTATE OF KHARKIV." Municipal economy of cities 7, no. 146 (2018): 232–39. http://dx.doi.org/10.33042/2522-1809-2018-7-146-232-239.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Творошенко, І. С., and В. А. Табашник. "Розробка просторової моделі геоінформаційної підтримки людей з обмеженими можливостями, що пересуваються на інвалідних колясках, у місті Харків." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 1(55) (February 27, 2018): 122–28. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2018.55.17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Черних, Тетяна, Вячеслав Мулик, Тетяна Скалій, and Дар’я Окунь. "ЗАСТОСУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНО-ПІДГОТОВЧИХ ВПРАВ ДЛЯ ЗАСВОЄННЯ БАЗОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ СПОРТИВНОЇ АКРОБАТИКИ ЮНИМИ СПОРТСМЕНАМИ-ПОЧАТКІВЦЯМИ." Слобожанський науково-спортивний вісник 6, no. 80 (December 21, 2020): 11–16. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-6.002.

Full text
Abstract:
Мета: розробити комплекси спеціально-підготовчих вправ та визначити ефективність їх застосування при засвоєнні базових вправ у акробатів-початківців. Матеріал і методи: дослідження проводилося на базі Комплексної дитячої спортивної школи № 6 Слобідського району (м. Харків). У дослідженні брали участь 28 дітей 6–7 років, які займаються спортивною акробатикою у спортивно-оздоровчих групах. Контрольна група (n=14) проводила тренувальний процес за програмою ДЮСШ, експериментальна (n=14) із застосуванням спеціальних вправ до кожного базового елементу («ластівка», «стійка на лопатках», «берізка», «перекид вперед», «колесо», «місток») у підготовчій частині заняття. Наприкінці річного тренування проведено контрольне тестування виконання базових елементів юних акробатів 6-7 років досліджуваних груп, яке оцінювалося 5 експертами за 10-бальною шкалою оцінки їх виконання. Результати: у процесі застосування комплексів спеціальних вправ для кожного базовго елементу юних акробатів 6-7 років отримано достовірно кращі результати оцінювання по відношенню до контрольної групи у виконанні вправ «ластівка» (t=6,25; p<0,001), «стійка на лопатках» (t=7,89; p<0,001), «перекид вперед» (t=4,00; p<0,001), «колесо» (t=4,69; p<0,001) та «місток» (t=4,33; p<0,001). Висновки: у результаті досліджень встановлено, що застосування розроблених комплексів спеціальних вправ для засвоєння базових елементів юними акробатами 6-7 років ефективно впливає на формування елементів техніки базових вправ та психофізіологічних показників, що забезпечує їх виконання. Ключові слова: юні акробати, базові елементи техніки, кореляція, м’язові групи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Філатова, О. "Німецька національна меншина Харкова в культурно-освітньому житті міста (XIX ст.)." Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії, Вип. 16 (2013): 203–10.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Отечко, С. А. "Проблеми та перспективи розвитку пасажирського транспорту міста Харкова: суспільно-географічний аспект." Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Серія "Геологія. Географія. Екологія", вип. 44 (2016): 143–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Dementieieva, Y. Y. "Age dynamics of the persons with the statur edisorders’ mental workability." CHERKASY UNIVERSITY BULLETIN: BIOLOGICAL SCIENCES SERIES, no. 1 (2021): 26–36. http://dx.doi.org/10.31651/2076-5835-2018-1-2021-1-26-36.

Full text
Abstract:
Introduction.As a result of consumer activity, household waste is generated, which is stored in specially designated landfills. Such areas are factors of multifunctional impact on the environment and are characterized by the release of filtrate and gases, various types of air pollution, soils and groundwater, the transformation of natural landscapes. The biotic component of ecosystems responds most dynamically to changes in landscape conditions, which appear in the transformation of vegetation and the formation of specific fauna. The fauna of such areas is most characterized by avifauna. Birds are attracted mainly by food resources, as well as conditions for rest, wintering, nesting away from humans.Purpose. Тo identify the species composition and ecological features of the formation of avifauna of the territory of Dergachiv and Rohan landfills in Kharkiv. ISSN 2076-5835. Вісник Черкаського університету. 2021. No136Methods. To obtain general idea of the avifauna of landfills, route and point accounting methods were used, using optical equipment (binoculars, camera) and the field determinant "Birds of the Fauna of Ukraine" (Fesenko, Bokotei, 2002). The similarity coefficient is determined by the Jakarra formula.Results. The species composition of the avifauna is represented by a total of 66 species, from 25 families and 11 series. The dominant genus - Passeriformes (Passeriformes), the largest number of members of the family is Crows (Corvidae). The areas of landfills are divided into functional areas for human use to provide the most correct description of the structure of birds in relation to landfill areas - the dominant species are concentrated in the area of active waste unloading, others are usually found around the landfill and on the reclaimed landfill. The similarity of the species composition of the avifauna of two landfills was determined - the similarity coefficient is equal to 0.12, which indicates a small similarity, but noticeable one. The species composition is divided according to trophic preferences according to the classification of Kostin S. Yu. And it is determined that the largest share among the avifauna of landfills is occupied by entomophagous (33.3%) and polyphagous (27.8%). It should be noted that the dominant species by the number of representatives on the landfill are fully polyphagous.Originality. In Kharkiv region, the study of the composition and ecological features of the avifauna of landfills is conducted for the first time.Conclusion. Thus, the species composition of the avifauna of landfills is quite diverse and is formed mainly in two regular directions - the adaptation of species to changes in environmental conditions and the concentration of species that are attracted by the available forage base and conditions for wintering. Differences arise in response to geographical location, landscape conditions, proximity to water, settlements, and so on.Key words: species of avifauna diversity; transformed landscapes; anthropogenic factors; environmental impact; sensitivity and adaptation of fauna.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Koroma, N. "THE URBAN TRANSFORMATIONS IN THE BIG POST-SOCIALIST CITY: EXAMPLE OF KHARKIV." Bulletin of Taras Shevchenko National University of Kyiv. Geography, no. 72 (2018): 42–54. http://dx.doi.org/10.17721/1728-2721.2018.72.8.

Full text
Abstract:
Kharkiv is a great post-socialist industrial city with a population of over 1 million. Owning large objects with different functional components (both industrial and social infrastructure, other municipal institutions), the big city in the early 90’s faced with the fact that there was no resource for their maintenance and development. Variable and unstable economic situation drowned in demand for many services. A situation of paralysis of the public space of the city has been created. Only with the beginning of privatization and commercialization processes, we can talk about the gradual filling of the created emptiness. Individual investors become the subjects of assessment and planning of the territory. And the urban space is the object of commercial activity. The new conditions have created opportunities for dialogue between the authorities, the city community and business. Disorder of these relationships has given the poor results of spatial transformations and modernization of territory in Ukrainian cities. An investor, focusing on profit, determined the place, form and function of a new object at its discretion, often changing the face of the city and the role of the territory. Our research is caused by the need in the study of spatial transformations and modernization processes in the great post-socialist city, which may be a prerequisite for further changes. Perhaps, Kharkiv is the best example of a post-socialist city for the study of spatial-functional transformations. The purpose of the paper is to analyze the processes of spatial transformation and modernization, as the prerequisites for further spatial-functional transformations in a big city of Kharkiv, based on discovered transformation elements and a core of modernization on the territory. Analysis of the objects we were investigated, allowed for us to see directions of the transformation of the urban territory, outline the spatial structure of the sites, identify possible functional changes in the space and his contemporary role in the urban environment. Investigation of two test sites in Kharkiv – “old centre” and social centre, revealed the difference in the processes of spatial transformation and modernization of urban objects in these parts of the city. It is not always possible to fix a completed transformation. It is important here to see the beginning of the change, to “snatch” the very tendency for a possible change, then to be able to predict the direction and its dynamics.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Riapolov, V. "Synagogical Architecture of Kharkiv: History and Art Criticism Analysis." World of the Orient 2020, no. 4 (December 30, 2020): 48–78. http://dx.doi.org/10.15407/orientw2020.04.048.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Кравченко, Оксана, and Галина Кучер. "ЗАХИСТ ПРАВ ЖІНОК НА РІВНІ ГРОМАДИ: ДОСВІД МІСТА УМАНЬ." Інноватика у вихованні 2, no. 11 (May 30, 2020): 14–21. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v2i11.251.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено регіональні аспекти інноваційного досвіду розробки системи заходів із забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, виявлення ефективних інструментів впровадження цієї системи. Встановлено, що такі інноваційні підходи запроваджуються в місті Умань, координаційний центр яких – Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради. Серед основних досягнень на шляху до встановлення гендерної рівності та дотримання прав жінок слід назвати такі: затверджена соціальна Програма протидії торгівлі людьми на період 2015 – 2020 роки; міська соціальна Програми з утвердження гендерної рівності на період 2015-2020 рр.; функціонує мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; прийнято рішення Уманської міської ради «Про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад»; розроблено та затверджено Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі тощо. Відповідно до цих програм вживаються заходи із попередження виникнення фактів насильства в сім`ї, насильства за ознакою статі та торгівлі людьми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Soloviy, Vitaliy, and Ion Dubovich. "Еколого-соціо-економічний аналіз управління міськими територіями в умовах зміни клімату: на прикладі міст обласного значення України." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 21 (December 28, 2020): 157–72. http://dx.doi.org/10.15421/412036.

Full text
Abstract:
Зміна клімату на території України швидко прогресує, втім національна екологічна політика наразі не відповідає нагальності кліматичних викликів. У цьому контексті особливої актуальності набуває роль міст, як середовищ уразливості до зміни клімату, втім, також і джерела потенційних рішень. На основі аналізу 78 планів міст обласного значення України, які є учасниками Глобальної Угоди мерів щодо клімату та енергії, наведено критичний міждисциплінарний аналіз виконання містами своїх зобов’язань і цілей щодо зменшення викидів, ефективності управління міськими територіями в умовах зміни клімату, а також парадигм, у рамках яких розгортається екологічна політика щодо зміни клімату на місцевому рівні. Виявлено, що більшість міст працюють у рамках парадигми слабкої сталості, застосовують підходи, які не відповідають особливостям викликів зміни клімат, і не виконують поставлених цілей. Поширений суто формалістичний підхід до використання шаблонів для планування, декларативне ставлення до питань адаптації та фрагментарна звітність. Перевага надається вузькому спектру рішень, а супутні вигоди заходів переважно не розглядаються. Водночас, наявні позитивні тенденції, такі як виникнення нішевих інновацій, розбудова мереж та нагромадження досвіду в окремих секторах. Розроблено методику оцінювання ефективності управління міськими територіями в умовах зміни клімату та з її допомогою здійснено оцінку трьох міст обласного значення – Львова, Харкова та Одеси. На основі здійсненого аналізу та результатів оцінювання, запропоновано рекомендації щодо переходу від слабкої до трансформаційної парадигми сталості, як передумови ефективного управління міськими територіями в умовах зміни клімату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Shkodovsky, Yu, and O. Vigdorovich. "IMPLEMENTATION OF URBAN DEVELOPMENT CONCEPT IN HOUSING ESTATE DEVELOPMENT ON THE EXAMPLE OF KHARKOV CITY." Scientific Bulletin of Civil Engineering 95, no. 1 (2019): 94–100. http://dx.doi.org/10.29295/2311-7257-2019-95-1-94-100.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Didenko, O., K. Suvorova, O. Lyshenko, M. Sukhonos, and M. Lubchenko. "CURRENT STATUS AND POTENTIAL OF ENERGY EFFICIENCY OF LIGHTING SYSTEMS OF KHARKOV CITY." Municipal economy of cities 3, no. 149 (2019): 2–8. http://dx.doi.org/10.33042/2522-1809-2019-3-149-2-8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Triputina, Natalija, Olga Ryabchenkо, and Olga Honcharova. "The young breath of the old city: the chief architect of Kharkiv Oleksandr Mykhaylovych Kasyanov." Scientific Papers of the Kamianets-Podilskyi National Ivan Ohiienko University. History, no. 32 (June 29, 2021): 221–35. http://dx.doi.org/10.32626/2309-2254.2021-32.221-235.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Людмила, Лукашева. "ФЕНОМЕН ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ М. М. СИНЕЛЬНИКОВА В СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ ХАРКОВА КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ: ОСОБИСТІСТЬ І МІСТО." УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА : МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ШЛЯХИ РОЗВИТКУ (НАПРЯМ: КУЛЬТУРОЛОГІЯ) 35 (February 6, 2021): 35–44. http://dx.doi.org/10.35619/ucpmk.v35i0.358.

Full text
Abstract:
Здійснено аналітичний вимір творчого феномену М. М. Синельникова крізь призму культурологічних парадигм сучасності. За допомогою застосування комплексу загальнонаукових і конкретно наукових методів, що відповідають культурологічному дискурсу: історичного – задля висвітлення досліджуваної проблеми в історичній послідовності; системно-аналітичного – з метою висвітлення й аналізу елементів досліджуваної проблеми; компаративного – для встановлення схожості і відмінностей у трактуванні історичних явищ; герменевтичного – з метою вивчення й інтерпретації теоретичних основних положень; методу узагальнення – з метою концептуалізації складових досліджуваної проблеми виявлено суть явища. Наукова новизна полягає у зверненні до мало досліджуваної теми феномену творчої особистості М. М. Синельникова і його аналітичному виміру крізь призму сучасних культурологічних парадигм. Звернення до теми творчого феномену М. М. Синельникова крізь призму культурологічних парадигм сучасності дозволило визначити основоположні складові культурно-мистецької концептосфери досліджуваного явища в координатах постнекласичного гуманітарного знання. Таким чином, розгляд проблеми творчого феномену М. М. Синельникова в подібному ракурсі, уможливлює інтегрування цінного досвіду і знання досліджуваного об’єкту у реалії сьогодення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Gutnyk, Maryna. "DEVELOPMENT OF TECHNICAL EDUCATION IN THE CITY OF KHARKOV: THE CONTRIBUTION OF VIKENTII KHOMYCH GERBURT-GEIBOVYCH." Journal of Ukrainian History, no. 40 (2019): 102–11. http://dx.doi.org/10.17721/2522-4611.2019.40.13.

Full text
Abstract:
The work of the leading scientist in the field of mechanics – Vikentii Khomych Gerburt-Geibovych is analyzed. He became one of those who, after the successful graduation from the Kharkiv Practical Technological Institute, stayed in this educational establishment as a teacher. In addition, his further activities contributed to the establishment of higher technical education in Ukraine. It should be noted that for a long time the name of this scientist was out of the attention of historians of science and technology. Therefore, taking into account the scientific work by V. Gerburt-Geibovych, as well as the using of archival materials, it is worthwhile the outlining of the results of the scientific activity of this scientist. Information about the future scientist's family is provided. In particular, it is stated that he was from a noble family. The talented graduate of KhPTI was invited to work at this educational institution. It is shown what subjects the scientist taught. Heredity in teaching the course of flour-mill production from the teacher – Professor K. Zworykin to the student – V. Gerburt-Geibovych was traced. The information about the probation of a scientist at the enterprises of Russian Empire is considered. V. Gerburt-Geibovych᾽s formation as a scientist is shown. For example in 1902 the scientist withProfessor G. O. Latyshev, on behalf of the Kharkiv Agricultural Society, became one of the organizersof ploughs testing at Yankivsky Estate of the merchant P.I. Kharitonenko. In order to maintain an appropriate level of knowledge and exchange of information in 1909, the scientist visited the IX congress of flour mills and the 1st All-Russian flour-grinding exhibition held in St. Petersburg in the so-called «salt city». In 1911, the scientist was in a scientific trip in Germany, Switzerland, Belgium and Holland, where he inspected the several mills, elevators and factories that produced machines for mills. The activity of the scientist in the development of a new course of lectures – wood technology is analyzed. His research not only in the field of mechanics but also in botany is shown. The expert work of the scientist, including in the equipping of the salt-making plant and in the designing of mills, is shown. The activity of the scientist at the posts of the deputy chairman of the Student technical society and the chairman of the Committee for the needy students of KhTI are considered. Every month Academic Committee received a request from the students for material assistance. Funds for such payments were provided by citizens from all over the Russian Empire who arranged special evenings, performances for the students of the KhTI, some of them left the wills, where the estates departing in favor of students. The scientist had to consider applications, manage the distribution of funds and made reports. On the pages of «Proceedings of South Russian Association of Technologists» the reports about received funds were published: sponsors were indicated by name and the amount of donations The information about cooperation of V.Gerburt-Geibovych with the Southern Russian Society of Technologists, the editorial office of the «Melnyk» magazine and the edition "People's Encyclopedia" was provided. In particular, in 1910, he published his articles «About the article A.M. Erlanger»,«Effect on the quality of the flour of forced work of roller machines and prepacking», «About the needing of thorough separation of small impurities before the grain delivering to cockler». Next year, in the magazine «Melnyk», he published his article «About cooklers and methods of grain cleaning». It was shown that the scientist was one of the founders of women's polytechnic education in Ukraine. The presence of five daughters in the family became a significant incentive for Vikentii Khomych to open the Women's Polytechnic Institute in Kharkiv. The first years of functioning of this newly created institution are considered. It is alleged that wife of a scientist and one of the daughters graduated from the Women's Polytechnic Institute. In addition, in June 1919 Vikentii Khomych elected the vice-rector of the Kharkov Technological Institute. Emphasis is made on significant stress in the work, which led to a weakening of the scientist's health. Thanks to interviewing of relatives of the scientist, the year of his death was ascertained. Despite a rather short life course, only 48 years old, the scientist has left a distinctive mark in the history of the Kharkiv Technological Institute, which he graduated from. The memory of prominent ancestor remains among his descendants.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Ponomarenko, G. V. "Features of dermatophytosis seasonality in dogs and cats in Kharkiv." Veterinary science, technologies of animal husbandry and nature management, no. 5 (2020): 116–20. http://dx.doi.org/10.31890/vttp.2020.05.21.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Коржова, Т. О., Т. Ю. Маркіна, and Я. О. Бачинська. "ВИДОВИЙ СКЛАД КОМАХ-НЕКРОБІОНТІВ НА ДІЛЯНКАХ З РІЗНИМИ ТИПАМИ ҐРУНТІВ В ОКОЛИЦЯХ МІСТА ХАРКОВА (УКРАЇНА)." Біорізноманіття, екологія та експериментальна біологія, no. 21 (2019): 97–103. http://dx.doi.org/10.34142/2708-583x.2019.21.12.

Full text
Abstract:
On corpses of animals in areas with different soil types, 34 species of insects from three orders and 14 families were found, among which Coleoptera (24 species) and Diptera (7 species) were registrated as dominants. The species composition of insect-necrobionts did not differ from each other in areas with different soil types (faunistic similarity by index of Chekanovsky-Sørensen – 0.66–0.78). Typical necrobionts (more than 80% of the species composition of all insects) are represented by the majority of Diptera (Calliphora vomitoria, C. vicina, Cynomyia mortuorum, Lucilia caesar, L. sericata, Fannia scalaris, Sarcophaga carnaria) and Coleoptera (Hister impressus, Saprinus semistriatus, Necrophorus fossor, Silpha obscura, Oiceptoma thoracica, Creophilus maxillosus, Thanatophilus sinuatus, Th. rugosus, Staphylinus caesareus, Creophilus maxillosus, Philonthus nitidus, Ph. addendus, Dermestes undulatus, D. frischi, D. olivieri, D. erichsoni, D. murinus, Necrobia ruficollis, N. rufipes, N. violacea, Omosita colon), among which there are both typical necrophagous and entomophagous. These species are of most practical importance in forensic entomology. Some species of beetles (Adalia bipunctata, Onthophagus coenobita, Stomis pumicatus, Tachinus humeralis) and ants (Lasius niger, Myrmica ruginodis) identified during the course of study can be attributed to the random entomofauna of the corpses (about 20% of the species composition of all Insecta).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Мазурова, Анастасія. "Метод анкетування у суспільно-географічному дослідженні (на прикладі опитування населення Харкова щодо адміністративних районів міста)." Часопис соціально-економічної географії, Вип. 21 (2) (2016): 153–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Черних, Тетяна, and Вячеслав Мулик. "Встановлення кореляційної залежності засвоєння базових вправ спортивної акробатики від використання окремих спеціально-підготовчих вправ юних акробатів-початківців 6-7 років." Слобожанський науково-спортивний вісник 3, no. 83 (June 23, 2021): 26–32. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-3.004.

Full text
Abstract:
Мета: визначити кореляційний взаємозв'язок базових вправ початкової підготовки юних акробатів та спеціально-підготовчих вправ, що використовуються для їх засвоєння. Матеріал і методи: дослідження проводилося на базі комплексної дитячо-юнацької спортивної школи № 6 Слобідського району м. Харкова. У дослідженні брали участь 14 дітей 6-7 років, які займалися спортивною акробатикою у спортивно-оздоровчих групах, на участь яких було отримано згоду батьків. На початку дослідження, після ознайомчих занять, було проведено контрольне тестування виконання базових вправ «ластівка», «перекид вперед», «колесо», «берізка», «місток», після чого проведено підготовчий етап (20 занять) з використанням спеціально-підготовчих вправ для розвитку рухових якостей, необхідних для виконання зазначених базових вправ та проведено повторне тестування, оцінка якого здійснювалася за 10-бальною шкалою. Після цього проведено кореляційний аналіз залежності базових акробатичних вправ від спеціально-підготовчих вправ, які використовувалися для їх виконання. Результати: у процесі використання комплексів спеціально-підготовчих вправ підвищилась якість виконання базових вправ за рахунок використання спеціально-підготовчих вправ у вправі «ластівка» (t=3,94; p<0,001), «перекид вперед» (t=2,90; p<0,05), «колесо» (t=2,12; p>0,05), «берізка» (t=2,67; p<0,05), «місток» (t=2,59; p<0,05). Висновки: у результаті досліджень встановлено кореляційний взаємозв'язок базових акробатичних вправ з окремими спеціально-підготовчими вправами, які використовуються під час їх навчання. Ключові слова: базові акробатичні вправи, юні акробати, кореляція.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Семизорова, Алла, Інна Красова, and Ксенія Шевченко. "УЗАГАЛЬНЕННЯ ДОСВІДУ РОБОТИ В ПИТАННЯХ ВДОСКОНАЛЕННЯ КИДКОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ З ОБРУЧЕМ ЮНИХ СПОРТСМЕНОК У ХУДОЖНІЙ ГІМНАСТИЦІ." Слобожанський науково-спортивний вісник 4, no. 84 (August 31, 2021): 24–30. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-4.004.

Full text
Abstract:
Мета: узагальнити тренерський досвід щодо вдосконалення кидкових елементів з обручем гімнасток 7-8 років. Матеріал і методи: в дослідженні брали участь 120 спортсменок 7-8 років, які тренуються в ДЮСШ з художньої гімнастики міста Харкова та міста Щецин. Рівень володіння кидковими рухами обручем визначався за допомогою характерних рухових тестів із застосуванням відеозапису. Оцінювання змагальної вправи проводилося методом експертних оцінок. Експертами були тренери, які мали суддівську категорію з художньої гімнастики. Результат визначався відповідно до правил змагань. Максимальна оцінка – 10,0 балів. Результати: виявлено рівень володіння базовими кидковими елементами з обручем гімнасток 7–8 років, обґрунтовано методику виправлення помилок. Найнижчі оцінки гімнастки отримали за наступними тестами: «Кидок обруча, що лежить на підлозі, махом ногою з обертанням навколо діаметральної вісі, ловля в стрибок через обруч» (- 6,2 балів); «Кидок предмета з обертання в бічній площині лівою рукою» (-7,0 балів); «Кидок махом горизонтально розташованого обруча, «шене», ловля в прохід в переворот боком» (-7,5 балів). Висновки: найнижчі результати отримано при виконанні елементів «труднощів», «ризиків», «майстерності» та при виконанні кидків лівою рукою. Результат за виконання змагальної вправи з обручем – 7,2 балів. Повторні результати кидкових дій з обручем збільшились від 7% до 31% і становлять від 8,1 балів до 9,5 балів. За виконання змагальної вправи з обручем результат збільшився на 18% і становить 8,5 балів. Ключові слова: обруч, гімнастика, художня, кидки, досвід, тренер, корекція.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Ponomarenko, G. V. "Features of dermatophitisis disease spread among domestic dogs and cats in the city of Kharkiv." VETERINARY SCIENCE, TECHNOLOGIES OF ANIMAL HUSBANDRY AND NATURE MANAGEMENT, no. 3 (2019): 194–200. http://dx.doi.org/10.31890/vttp.2019.03.26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Пашкевич, А. "Останні гастролі театру імені Мейєрхольда у Харкові (1935-1936 роки) в контексті культурно-мистецького життя міста." Вісник Львівського університету ім. Івана Франка. Серія мистецтвознавство, вип. 17 (2016): 238–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography