Academic literature on the topic 'МІС'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'МІС.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "МІС"

1

Гудзевата, Марина. "Піднебесні міс." Міжнародний туризм, no. 5 (89) (2009): 86–93.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Будько, Євген. "Помаранчева міс." Міжнародний туризм, no. 1 (2005): 18–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Pochukalin, A. Ye. "ПОПУЛЯЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНІ ПАРАМЕТРИ ВІДБОРУ ЗАВОДСЬКИХ РОДИН ВОЛИНСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ХУДОБИ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 4(39) (December 23, 2019): 68–71. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2019.4.10.

Full text
Abstract:
Розвиток і перспективність використання у виробництві спеціалізованої породи пов'язаний з чітко окресленими параметрами структурних її формувань (заводських типів, ліній, родин), які постійно знаходяться у русі і змінюють породу в бажаному напряму. Тому завданням зазначеної статті є аналіз популяційно-генетичних параметрів відбору у заводських родинах. Матеріалом дослідження були тварини волинської м’ясної породи великої рогатої худоби м’ясного напряму продуктивності, які належать племінному заводу ТОВ «Зоря» Ковельського району Волинської області. Сформовано вісімнадцять заводських родин, які розподілені по три у шести лініях зі загальним поголів’ям 160 корів та 13 бугаїв-плідників. Основними параметрами, які були включені у дослідження були – фенотипові мінливість і кореляція, успадковуваність та сила впливу. Успадковуваність визначали методом подвоєного коефіцієнту кореляції «мати-дочка», тоді як силу впливу через співвідношення факторіальної дисперсії до загальної. Максимальне і мінімальне значення живої маси телиць заводських родин у віці 7, 12, 15 та 18 міс. становить відповідно 183 кг … 197 кг, 283 кг ... 305 кг, 342 кг ... 357 кг, 390 кг … 415 кг. За коефіцієнта варіації у зазначених вище вікових періодах телиць отриманий низький ступінь мінливості, який не перевищує 8%. У родинах Буланої 943 (7 міс.), Гарної 536 (12 міс.), Казки 433 (15 міс.) та Корони 2382 (18 міс.) отримані значення середнього ступеня мінливості. Найвище значення середньодобових приростів телиць отримано від наступних родин: Верби 1536 (0-7 міс. – 810 ± 21,3 г), Пальми 275 (7-12 міс. – 766 ± 47,7 г), Вісли 1016 (12-15 міс. – 703 ± 22,8 г) та Корони 2382 (15-18 міс. – 802 ± 106,7 г). Мінливість середньодобових приростів телиць коливається від 8,2% у період 7-18 міс. до 38,5% у період від 15-18 міс. Кореляційний зв'язок між живою масою і молочністю корів та проміром висоти в холці, тривалістю використання і бальною оцінкою був додатним. Від 72% до 83% заводських родин між висотою в холці та живою масою повновікових корів, молочністю був низький. Слід відмітити заводські родини Корони 2382, Верби 1536 (висота в холці-молочність), Калини 212 (жива маса корів-тривалість використання), Розетки 1313, Вісли 1016 (бальна оцінка екстер’єру- жива маса корів). Щодо сили впливу, то неістотно впливають на селекційні ознаки лінії матері і батька (1-9%) порівняно з впливом матерів і батьків (52-90%). Поставлена проблема розв’язання раніше не вирішених питань, щодо оцінки заводських родин за господарськи корисними ознаками, а також їх популяційно-генетичні параметри дає змогу аналізувати і проводити селекційну роботу не тільки з лініями, але й заводськими родинами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Tsereniuk, O. M., I. M. Martyniuk, O. V. Akimov, N. M. Shkavro, and L. M. Khmelnychyi. "КОЕФІЦІЄНТИ ФЕНОТИПОВОЇ КОНСОЛІДАЦІЇ ПОКАЗНИКУ БАГАТОПЛІДНОСТІ СВИНОМАТОК УЕЛЬСЬКОЇ ПОРОДИ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 1-2(36-37) (July 1, 2019): 102–6. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2019.1-2.15.

Full text
Abstract:
Метою досліджень, результати якої викладені у статті, було вивчення впливу віку свиноматок і кнурів на їх багатоплідність із урахуванням сезону року та віку тварин. Дослідження проводилися в дослідному господарстві ДП ДГ „Гонтарівка” Вовчанського району Харківської області. Для відтворення поголів’я у господарстві використовують природне парування свиноматок. Осіменіння свиноматок було проведено згідно зі схемою досліджень. Для проведення експериментальної роботи на свинофермі племзаводу було відібрано 35 голів основних свиноматок та 4 кнури породи уельс різного віку та різної живої ваги. Було сформовано чотири групи маток. З метою вивчення впливу сезону року на продуктивність свиноматок, першу серію досліджень провели восени, другій серію – навесні за тією ж схемою. Використовували у обох серіях досліджень одних і тих самих тварин. По різних групах тварин багатоплідність коливалась в межах від 10,56 до 11,78 голів. Краща група (матки у віці 18 міс. за зимових опоросів) перевершувала рівень багатоплідності гіршої групи (матки у віці 24 міс. за літніх опоросів) на 11,55 % (р < 0,05). В той же час, влітку було отримано на 1,81 % більші значення показника багатоплідності (11,26±0,189 порося на матку), порівняно з зимовими опоросами (11,06±0,189 порося на матку), хоча й різниця була не вірогідною. В межах окремих серій досліджень, кращі значення багатоплідності були отримані за використання більш вікових кнурів (48 міс.), хоча й різниці також були не вірогідними. Вірогідні розбіжності встановлено між молодими матками (18 міс.), що були осімінені дорослими кнурами (48 міс) за літніх опоросів, та молодими матками (18 міс.), що були осімінені молодими кнурами (18 міс.) за зимових опоросів. Ці розбіжності були на рівні 4,68 % (р < 0,05). Відносно консолідований показник багатоплідності (за визначення коефіцієнтів фенотипової консолідованості обома способами) було отримано лише по одній групі тварин – свиноматок середнього віку (24 міс.) за їх осіменіння кнурами середнього віку (24 міс.) за літніх опоросів. Найменш консолідованими (за визначення коефіцієнтів фенотипової консолідованості обома способами) були показники багатоплідності у вікових маток (48 міс.) за їх осіменіння віковими кнурами (48 міс.) як у літній так і у зимовий періоди
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ягниця, Вікторія. "Конкурс "Міс географія"." Географія та основи економіки в школі, no. 5 (2005): 26–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сидоренко, Віктор. "Міс та три міста." Міжнародний туризм, no. 5 (2007): 150.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Луців, І. І., Д. В. Попович, and О. В. Денефіль. "Динаміка діурезу і швидкості клубочкової фільтрації у щурів із двобічною оваріоектомією в період пізніх проявів травматичної хвороби та ефективність гормональної замісної терапії." Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука, no. 2 (August 27, 2021): 46–52. http://dx.doi.org/10.11603/2414-4533.2021.2.12298.

Full text
Abstract:
Мета роботи: з’ясувати вплив краніоскелетної травми на динаміку діурезу та швидкості клубочкової фільтрації у щурів із двобічною оваріоектомією в період пізніх проявів травматичної хвороби та оцінити ефективність гормональної замісної терапії. Матеріали і методи. Експерименти виконано на 42 нелінійних білих щурах-самках масою 200–220 г. Модель гіпоестрогенного стану виконували шляхом операційного видалення гонад. Через 1 міс. після видалення гонад у щурів моделювали краніоскелетну травму. З метою корекції в окремій підгрупі щурів із видаленими гонадами та краніоскелетною травмою проводили гормональну замісну терапію. Контрольні групи склали інтактні щури та щури із остеопорозом через 1 міс. після видалення гонад, яких не травмували. У контрольних групах та через 1 і 2 міс. посттравматичного періоду в піддослідних щурів визначали функціональний стан нирок методом водного навантаження і встановлювали діурез та швидкість клубочкової фільтрації (ШКФ). Результати досліджень та їх обговорення. Через 1 міс. після видалення гонад у щурів виникають порушення функціонального стану нирок, які проявляються зниженням діурезу та значним сповільненням ШКФ. Нанесення краніоскелетної травми через 1 міс. супроводжувалося ще більшим порушенням досліджуваних показників, які переважали у щурів із гонадектомією і не стихали через 2 міс. посттравматичного періоду. У щурів без гонадектомії діурез і ШКФ у відповідь на водне навантаження через 2 міс. після моделювання краніоскелетної травми поверталися до рівня контрольної групи. Застосування гормональної замісної терапії в ході посттравматичного періоду у щурів з гонадектомією зумовлювало суттєве зростання досліджуваних показників, порівняно зі щурами без корекції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Халак, В. І., М. О. Ільченко, and П. В. Петулько. "ОЗНАКИ ВІДТВОРЮВАЛЬНИХ ЯКОСТЕЙ СВИНОМАТОК РІЗНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ ЦІННОСТІ ТА РІВЕНЬ ЇХ ДИСКРЕТНОСТІ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 25, 2020): 159–65. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.03.17.

Full text
Abstract:
Досліджено показники відтворювальних якостей свиноматок великої білої породи, зважаючи на їхню експлуатаційну цінність, розраховано рівень дискретності зазначеної групи ознак та економіч-ну ефективність результатів експерименту. Дослідження проведено в умовах племінного репродук-тора з розведення свиней великої білої породи СТОВ «Дружба-Казначеївка» Дніпропетровської обла-сті та лабораторії тваринництва Державної установи Інститут зернових культур НААН. Оцінку свиноматок великої білої породи за основними показниками рівня адаптації та відтворювальних яко-стей по групі (S) та сукупності загалом (σ) проводили, зважаючи на такі кількісні ознаки: трива-лість життя, міс., тривалість племінного використання, одержано опоросів (S1, σ1), одержано по-росят усього, гол. (S2, σ2), одержано живих поросят, гол. (S3, σ3), багатоплідність гол. (S4, σ4), маса гнізда на час відлучення у віці 28 діб, кг (S5, σ5), збереженість, %, тривалість міжопоросного періоду, діб, кількість непродуктивних діб з розрахунку на один опорос. Експлуатаційну цінність тварин ос-новного стада досліджували за методикою Коряжнова Е. В. (1985), рівень дискретності (D) – Се-ромолота В. В., Святченко С. И. (1984). Біометричну обробку одержаних результатів досліджень проводили за методикою Г. Ф. Лакіна (1990). Встановлено, що свиноматки великої білої породи під-контрольного стада за основними показниками відтворювальних якостей (багатоплідність, гол.; маса гнізда на час відлучення у віці 28 діб, кг) відповідають мінімальним вимогам І класу та класу еліта. Достовірну різницю між групами тварин категорій «висока експлуатаційна цінність» та «низька експлуатаційна цінність» встановлено за показниками «тривалість життя, міс.» (29,9 міс., td=13,71), «тривалість племінного використання, міс.» (29,6 міс., td=14,50), «одержано опоросів» (5,7 опоросів, td=14,50), «одержано поросят усього, гол.» (70,5 гол., td=13,85), «одержано живих поросят, гол.» (67,7 гол., td=20,83), «багатоплідність, гол.» (3,3 гол., td=10,31), «маса гнізда на час відлучення у віці 28 діб (6,5 кг, td=2,55). Коефіцієнт дискретності (D) ознак відтворювальних якос-тей свиноматок різної експлуатаційної цінності коливався в межах від 0,765 до 0,992. Максимальну прибавку додаткової продукції за показником «маса гнізда на час відлучення у віці 28 діб, кг» одер-жано від свиноматок категорії «висока експлуатаційна цінність» – 6,03 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Usenko, O. Yu, O. A. Lavryk, A. Yu Zgonnyk, M. V. Manoylo, and A. S. Lavryk. "Модифіковане біліопанкреатичне шунтування в лікуванні метаболічного синдрому та цукрового діабету 2-го типу у пацієнтів з морбідним ожирінням." Klinicheskaia khirurgiia 85, no. 10 (October 29, 2018): 5–9. http://dx.doi.org/10.26779/2522-1396.2018.10.05.

Full text
Abstract:
Мета. Вивчення впливу операції біліопанкреатичного шунтування (БПШ) на перебіг метаболічного синдрому (МС) у хворих з морбідним ожирінням (МО). Матеріали і методи. Проаналізовано результати хірургічного лікування 76 хворих з МО, яким виконали операцію БПШ в Інституті. Вік хворих коливався від 23 до 65 років, середній індекс маси тіла (ІМТ) становив 57 (44 - 87) кг/м2. Артеріальну гіпертензію мали 49 (64%), дисліпідемію - 53 (70%), сонне апное - 13 (17%), астму - 14 (18%), цукровий діабет (ЦД) 2-го типу - 30 (39%) пацієнтів. Середній строк спостереження становив 36 міс. Визначали антропометричні та клінічні параметри, індекс НОМА (Нomeostasis Model Assessment - індекс інсулінорезистентності), рівні інсуліну, глюкози, С-пептиду та холестерину (ХС) через 1, 3, 6 та 12 міс після операції. Результати. Через 3 міс після БПШ середній ІМТ становив 45,3 (34 - 59), через 6 міс - 36,1 (39 - 55), через 9 міс - 34,2 (33 - 42) кг/м2. До операції індекс НОМА становив (7,6 ± 0,4) ум. од., середній рівень глікемії натще - (7,8 ± 0,4) ммоль/л, інсуліну натще - (21,2 ± 2,5) мкМО/мл, глікованого гемоглобіну (HbA1с) - (6,8 ± 0,3)%. Через 36 міс після операції індекс НОМА, рівні глікемії натще, інсуліну натще, С-пептиду та HbA1с нормалізувалися. Рівні загального ХС та атерогенних ліпідів поступово знижувалися до нормальних величин. Висновки. БПШ забезпечує тривале та ефективне зменшення маси тіла (МТ) з корекцією компонентів МС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Нагорна, Л. В., and В. І. Рисований. "ПОШИРЕННЯ НЕОАСКАРОЗУ ТЕЛЯТ В УМОВАХ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 27, 2019): 218–23. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.04.28.

Full text
Abstract:
Нематодози є нерозв’язаною проблемою в господарствах, які займаються вирощуванням великої рогатої худоби. Для молодняка великої рогатої худоби актуальним є інвазування неоаскарисами. Па-разитування неоаскарисів призводить до розладів органів травлення, появу бронхопневмоній парази-тарної етіології. Тварини відстають у рості та розвитку, а у разі високої інтенсивності інвазії ги-нуть. Метою нашої роботи було з’ясувати поширення неоаскарозу телят в умовах дрібних фермер-ських господарств Сумської області. Для досягнення мети необхідно було розв’язати такі задачі: провести лабораторне дослідження фекалій, здійснити аналіз впливу антропогенних чинників, тех-нологічних схем вирощування тварин, санітарно-гігієнічних умов у господарствах на поширення нео-аскарозу. Роботу виконували на базі лабораторії кафедри епізоотології та паразитології Сумського національного аграрного університету, а також в умовах фермерських господарств Сумської області. Дослідженню піддавали різні вікові групи молодняка, зокрема 1–3 міс., 4–5 міс. та 6–12 міс. Для копроовоскопії застосовували стандартизований метод флотації з розчином нітрату амонію за Г. О. Котельниковим та В. М. Хреновим. За результатами проведених досліджень встановлено по-ширення неоаскарозу телят в умовах фермерських господарств Сумської області. Середня екстен-сивність інвазії в обстежених господарствах становила 61 %. Зі 112 обстежених голів різних віко-вих категорій – 69 голів виявилися інвазованими неоаскарисами. Максимальний прояв хвороби в моло-дняка тварин відмічали у весняно-осінній період. З’ясовано, що у разі неоаскарозу телят показники екстенсивності інвазії з віком тварин зменшувалися. Максимально уражалися неоаскарисами теля-та у віці 1–3 міс. (ЕІ 84,8 %). У групі телят віком 4–5 міс. ЕІ була нижчою і становила 62,9 %. Най-нижчу ЕІ в обстеженого поголів’я молодняка великої рогатої худоби (25,8 %) було діагностовано у групі телят віком 6–12 міс.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "МІС"

1

Сінозацька, Дар'я Альбертівна, and Людмила Сергіївна Ларка. "Маркетингові дослідження як елемент маркетингової інформаційної системи підприємства." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36285.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чаплінський, Роман Ігорович. "Перспективні методи та програмні механізми інтеграції новітніх методик досліджень в автоматизовані системи медичних установ." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/18946.

Full text
Abstract:
Дипломна робота на тему: «Перспективні методи та програмні механізми інтеграції новітніх методик досліджень в автоматизовані системи медичних установ» Чаплінського Роман Ігоровича. Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, факультет комп’ютерно-інформаційних систем і програмної інженерії, кафедра програмної інженерії, група СПм-61 Тернопіль, 2017. C. 114, рис. – 17, табл. – 10, слайдів. – 15, додат. – 4, бібліогр. – 57. Метою роботи є розробка інтерактивних алгоритмів та механізмів, для автоматизованих систем медичних установ на базі модуля «Реєстратура», що дозволяє створення в лікарні потужної інформаційної системи, що не лише дає змогу забезпечити більшу прозорість процесу лікування для лікарів та адміністрації, а й підвищення оперативності роботи установи та відкриття можливості для впровадження нових методів догляду за хворими. Об’єктом роботи є дослідження проблем, які виникають у процесі розробки та впровадження сучасних медичних інформаційних технологій в діяльність закладів охорони здоров’я та визначення основних перспективних напрямків впровадження інформаційних технологій в медичну практику. Методи та програмні засоби, для розробки системи базуються на використанні середовища програмування Embarcadero RAD Studio Architect 10 Seattle, СУБД Microsoft SQL Server 2012 з використання клієнт-серверної архітектури. Використана методика проектування інформаційних систем з модульною структурою та застосуванням сучасних технологій програмування. Здійснена програмна реалізація дозволяє забезпечити ефективний обмін інформації і реалізувати базові функції обробки інформації для вибраної сфери.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ключківська, Х. Ю., and В. Т. Горішна. "Мозолисте тіло - міст між двома половинами "я"." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/57759.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сіренко, Микола Миколайович, and А. В. Протопоп. "Мас-спектрометрія." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39938.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Єремін, Сергій Олександрович, Сергей Александрович Еремин, and Serhіi Oleksandrovych Yeremіn. "Масс-спектрометрия нейтральных частиц, распыленных ионами с энергией до 170 кэВ." Thesis, НАН Укр. Ин-т прикладной физики, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15880.

Full text
Abstract:
Проблемы эмиссии атомов и молекул из мишеней под действием ионной бомбардировки привлекают внимание большого числа исследователей. Это связано как с физическим интересом к самому процессу, так и с огромным количеством известных прикладных задач [1-6]. Некоторые из этих задач требуют сепарации по массам продуктов ионного распыления. К их числу можно отнести, например, исследование эмиссии кластеров и молекулярных соединений. Так, в кластерных источниках распылительного типа желательно использовать такие параметры пучка первичных ионов, при которых относительная доля кластеров в потоке распыленных частиц максимальна. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15880
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Нитка, Роман Володимирович, Роман Владимирович Нитка, Roman Volodymyrovych Nytka, and О. О. Башта. "Екологічне картографування міст." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31656.

Full text
Abstract:
Загострення екологічних ситуацій породило, активно формує і розвиває сьогодні новий еколого-географічний напрям в картографуванні. Проте, новизна і молодість цього напрямку пояснює ще недостатню системність у висвітленні взаємодій у системі «природа-суспільсьтво». Все ще переважає покомпонентна спрямованість у картографуванні екологічних процесів. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31656
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кудояр, Леонід Михайлович, Леонид Михайлович Кудояр, Leonid Mykhailovych Kudoiar, and М. В. Товстолиткіна. "Сімейний конфлікт між поколіннями." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16251.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Наумець, Юрій Григорович, Юрий Григорьевич Наумец, and Yurii Hryhorovych Naumets. "Функціональні угоди між підприємствами." Thesis, Видавництво СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/21899.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кудояр, Леонід Михайлович, Леонид Михайлович Кудояр, Leonid Mykhailovych Kudoiar, and М. В. Товстолиткіна. "Сімейний конфлікт між поколіннями." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16579.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Голобородько, Л. В. "Невидимість: міф чи реальність?" Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4080.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "МІС"

1

Лишега, О. Б. Великий міст. Київ: Молодь, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Федорів, Р. М. Турецький міст. Львів: Каменяр, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тимонен, А. Н. Мір"я. Київ: Дніпро, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Франко, І. Я. Народе мій. Львів: Каменяр, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дангулов, С. А. Кузнецький міст. Київ: Дніпро, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Силин, О. Народ мій є! Народ мій завжди буде! Київ: Кобза, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Куровський, Е. Де мій дім? Київ: Молодь, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Антипович, Ю. Брате мій, Каїне... Полтава: Верстка, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Хорунжий, Ю. М. Чуєш, брате мій. Київ: Дніпро, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кідонь, Й. М. Між жорнами часу. Броди: Просвіта, 2013.

Find full text
Abstract:
Вцілілі записи-спомини Йосипа Микитовича Кідоня стосуються подій у Лемківському краї (тепер у межах республіки Польща) та охоплюють час від 1906 до 1947 р., коли, внаслідок операції "Вісла", українське населення було депортоване із своїх споконвічних земель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "МІС"

1

Говедар, Нина. "Зборник радова са међународне научне конференције комисије за наставу словенских језика и књижевности МКС 2017. године." In Положај словенских језика, књижевности и култура на универзитетима у свету: округли сто Комисије за наставу словенских језика и књижевности Међународног комитета слависта, 171–84. Београд: Универзитет у Београду, Филолошки факултет, 2020. http://dx.doi.org/10.18485/mks_knsjkk_polozaj.2020.ch10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Михеев, С. M. "Святые Князья-Мученики Борис И Глеб / Н. И. Милю- Тенко (Спб., 2006) (Библиотека Христианской Мыс\И. Источники; Древнерусские Сказания Одостопамятных Людях, Местах И Событиях)." In Universum Hagiographicum, edited by A. Mouraviev, 446–56. Piscataway, NJ, USA: Gorgias Press, 2009. http://dx.doi.org/10.31826/9781463216306-030.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Адаменко, Анатолій. "УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПАРАМЕТРИЗАЦІЇ НЕЧІТКИХ КОГНІТИВНИХ МОДЕЛЕЙ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.02.

Full text
Abstract:
Запропоновано підхід щодо удосконалення методів параметризації нечітких когнітивних моделей з метою підвищення їх адекватності. Підхід базується на перетворенні причинно-наслідної когнітивної карти в мережу логічних (з використання булевої алгебри) зв'язків між концептами, формалізації станів концептів та логічних зв'язків між ними методами логіки антонімів, введені єдиних шкал для оцінки станів концептів і формалізації характеру зв'язків між ними, що в комплексі забезпечують підвищення адекватності моделі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Смерічевський, С. Ф., О. В. Чумак, and В. Є. Командровська. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОРІЄНТИРИ У СТРАТЕГІЧНОМУ УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВАМИ ДЕРЖАВНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-28.

Full text
Abstract:
Стратегічне управління розглянуто крізь призму умов ефективного функціонування підприємств за ринкових умов та кола визначених імперативів, для чого проаналізовано трактування цього терміна в науковій літературі та зауважено на основних проблемах сьогодення щодо даної теорії. Зауважено на важливість одного з інструментів зв’язку між урядом і установою, яка реалізує права власника, – стратегічного плану. У розвиток даного тезису акцентовано на необхідності розроблення корпоративної стратегії, яка визначає загальний напрям розвитку підприємства та бізнес-стратегії. Оскільки формування стратегії державного підприємства базується на стратегії власності держави, із метою підвищення дієвості та співвідношення процесу стратегічного управління економічним розвитком державних підприємств за умов кризових явищ запропоновано складати Карту програми стратегії управління, яка дає змогу враховувати ключові складники стратегії, що визначають результативність стратегічного плану. Рекомендовано акцентувати увагу на концептуальному складнику підходу до стратегічного управління, який передбачає, зокрема, побудову функціональних стратегій залежно від виду державних підприємств. Стратегічне управління посилює встановлення балансу між централізованою та децентралізованою системами управління державним підприємством за умов розроблення комунікаційної інфраструктури для їх ефективної взаємодії по вертикалі й горизонталі управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Клемешова, М. Е. "Лепная керамика поселения Чокракский мыс из раскопок 2019 г." In Международный ежегодник по истории, археологии, эпиграфике, нумизматике и филологии Боспора Киммерийского Том 25, 209–19. Институт археологии РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.25681/iaras.2020.978-5-94375-315-2.209-219.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шумихина, Анастасия Олеговна. "ВЗАИМОСВЯЗЬ ЛИЧНОСТНЫХ ОСОБЕННОСТЕЙ И УРОВНЯ ПРОФЕССИОНАЛЬНОЙ АДАПТАЦИИ СОТРУДНИКОВ МЧС." In ВЗАИМОСВЯЗЬ ЛИЧНОСТНЫХ ОСОБЕННОСТЕЙ И УРОВНЯ ПРОФЕССИОНАЛЬНОЙ АДАПТАЦИИ СОТРУДНИКОВ МЧС. ICSP "NEW SCIENCE", 2021. http://dx.doi.org/10.46916/20122021-6-978-5-00174-419-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Cherep, Oleksand, and Anastasiia Sopina. "РОЗПОДІЛ ДОХОДІВ МІЖ УКРАЇНЦЯМИ ЯК ОСНОВА СТАЛОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА." In Modern trends in science and practice. Volume 1, 44–51. GS publishing service, 2021. http://dx.doi.org/10.51587/9781-7364-13302-2021-005-44-51.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Павлова, Е. Ю., and В. В. Питулько. "ПРИРОДНЫЕ УСЛОВИЯ МИС 2 РАННЕГО ГОЛОЦЕНА КАК ОПРЕДЕЛЯЮЩИЙ ФАКТОР РАССЕЛЕНИЯ ЧЕЛОВЕКА В АРКТИЧЕСКОЙ ЗАПАДНОЙ БЕРИНГИИ, "II Международная конференция «Археология Арктики»"." In II Международная конференция «Археология Арктики», 21. ФГУП «Издательство «Наука», 2022. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610893006.

Full text
Abstract:
На протяжении плейстоцена арктическая Западная Берингия представляла собой бескрайние низменные равнины, раскинувшиеся вдоль северо-восточной окраины Евразийского континента далеко на север вплоть до 80 с.ш. Начиная с заключительного отрезка ранней фазы МИС 3 эта территория была заселена отдельными людскими группами, несмотря на резкие сокращения численности населения в неблагоприятные периоды (Pitulko et al. 2016; Pavlova, Pitulko, 2020). Длительно существовавшие на протяжении МИС 3 в пределах арктической Западной Берингии обширные пространства тундростепных ландшафтов были благоприятной средой обитания для крупной мегафауны (Nikolskiy et al., 2011) и обладали достаточными ресурсами для первоначального расселения и поддержания человеческой популяции (Питулько, Павлова, 2019; Хоффекер и др., 2020; Pitulko, Pavlova, 2020; Pavlova, Pitulko, 2020). Природно-климатические изменения МИС 2 - раннего голоцена оказали заметное влияние на расселение людей в пределах арктической Западной Берингии (Питулько, Павлова, 2019; Pavlova, Pitulko, 2020). Ландшафтные изменения, вызванные климатическими флуктуациями, приводили к трансформациям в животном мире, провоцируя изменения видового состава и численности популяций животных. Такие изменения в основном пищевом ресурсе человека не могли не сказаться на его существовании, способах выживания, образе жизни и перемещениях в пространстве. Развитие морской послеледниковой трансгрессии, сопровождавшейся сокращением сухопутной площади Западной Берингии, увеличением влажности и активизацией термокарста, вызвало на рубеже голоцена трансформацию тундростепных ландшафтов в биом лесотундры и арктической тундры с одновременным последовательным выпадением из биома мамонтовой степи большинства промысловых видов. Кардинальная ландшафтная перестройка и связанные с ней изменения пищевых ресурсов привели, по всей видимости, к заметным миграционным процессам людского населения и частичной, а в отдельных районах полной, депопуляции в пределах арктической Западной Берингии. В голоцене на территории Западной Берингии важнейшим фактором преобразования ландшафта, существенным для древнего человека, стала деградация многолетней мерзлоты. Формирование после 9000 л.н. современных очертаний суши и морских ресурсов, доступных для использования, привело во второй половине голоцена к появлению морской адаптации людских коллективов. Данное исследование выполнено на основе геологических, палеогеографических и археологических материалов, полученных в ходе полевых работ, проведенных авторами на островах Новосибирского архипелага и Яно-Индигирской низменности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Tsyhanov, O. H., and V. H. Drozd. "УДОСКОНАЛЕННЯ ПУБЛІЧНО-СЕРВІСНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СИСТЕМИ МВС УКРАЇНИ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ." In THE SYSTEM OF PUBLIC ADMINISTRATION IN THE CONTEXT OF DECENTRALIZATION OF POWER, 184–98. Izdevniecība “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-66-2-11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Левітас, Фелікс, Олександр Трухан, and Шаміль Рамазанов. "Міф і Антиміф про Другу світову війну в зарубіжній історіографії." In ДЕМІФОЛОГІЗАЦІЯ ІСТОРІЇ ТА ТВОРЕННЯ МІФІВ В УКРАЇНСЬКІЙ НАУЦІ ТА ПУБЛІЧНОМУ ПРОСТОРІ, 99–122. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-233-6-5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "МІС"

1

Gromasheva, O. S. "ПРОЕКТ ИНФОРМАЦИОННОЙ СИСТЕМЫ АКУСТИКО-ГИДРОФИЗИЧЕСКОГО ПОЛИГОНА МЭС «МЫС ШУЛЬЦА»." In Fizika geosfer. ФГБУН Тихоокеанский океанологический институт им. В.И. Ильичева Дальневосточного отделения РАН, 2019. http://dx.doi.org/10.35976/poi.2019.1.38476.

Full text
Abstract:
Морская экспериментальная станция (МЭС) Мыс Шульца расположена в шельфовой зоне Японского моря, в бухте Витязь Хасанского района Приморского края. Уже 40 лет здесь выполняется основная часть прибрежных экспериментальных исследований в области гидрофизики, геофизики, гидробиологии, проводятся натурные испытания приборов и оборудования, разработанного в ТОИ ДВО РАН, других организациях. МЭС Мыс Шульца является уникальным по географическому принципу местом для проведения сложнейших полигонных экспериментов. К сожалению, данные по проведенным экспериментам являются разрозненными, сведения о развитии структуры базы частично утеряны, либо хранятся на бумажных носителях в архиве института. Для решения такой проблемы является актуальным создание информационной системы МЭС Мыс Шульца . Структурно информационная система МЭС Мыс Шульца состоит из двух частей: историографической и экспериментальной. Первая часть, содержащая архивные материалы по истории создания полигона, публикации, связанные с экспериментальными исследованиями данного района, позволяет отследить этапы создания и развития МЭС Мыс Шульца . Основой второй части ИС должна стать база данных результатов экспедиций, проведенных в период 19792017г.г. на МЭС Мыс Шульца , что позволит накапливать, систематизировать, хранить и анализировать информацию о пространственновременной изменчивости акустическогидрофизических процессов в акватории, прилежащей к МЭС Мыс Шульца .The Maritime Experimental Station (MES) Cape Schulz is located in the shelf zone of the Sea of Japan, in the boot Vityaz of the Khasansky district of the Primorsky Territory. For 40 years, the bulk of coastal experimental research in the field of hydrophysics, geophysics, hydrobiology, field tests of instruments and equipment developed at the POI FEB RAS and other organizations have been carried out here. MES Cape Schulz is a unique geographical location for complex polygon experiments. Unfortunately, the data on the experiments are fragmented, the information about the development of the base structure is partially lost, or stored on paper in the institutes archive. Creation of the information system of the MES Schultz Cape is relevant for solving such a problem. The structure of the information system consists of two parts: historical and experimental. The first part contains archival materials on the history of the MES, publications related to experimental studies of the area. This information allows you to track the stages of the creation and development of the MES Cape Schulz. The database of the results of expeditions conducted in the period 19792017 at the MES Cape Schulz should become the basis of the second part of the IS. This will allow us to accumulate, systematize, store and analyze information on the spatiotemporal variability of acoustichydrophysical processes in the water area adjacent to MES Cape Schulz.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Gromasheva, O. S. "ПРОЕКТ ИНФОРМАЦИОННОЙ СИСТЕМЫ АКУСТИКО-ГИДРОФИЗИЧЕСКОГО ПОЛИГОНА МЭС «МЫС ШУЛЬЦА»." In Fizika geosfer. ФГБУН Тихоокеанский океанологический институт им. В.И. Ильичева Дальневосточного отделения РАН, 2019. http://dx.doi.org/10.35976/poi.2019.62.24.009.

Full text
Abstract:
Морская экспериментальная станция (МЭС) Мыс Шульца расположена в шельфовой зоне Японского моря, в бухте Витязь Хасанского района Приморского края. Уже 40 лет здесь выполняется основная часть прибрежных экспериментальных исследований в области гидрофизики, геофизики, гидробиологии, проводятся натурные испытания приборов и оборудования, разработанного в ТОИ ДВО РАН, других организациях. МЭС Мыс Шульца является уникальным по географическому принципу местом для проведения сложнейших полигонных экспериментов. К сожалению, данные по проведенным экспериментам являются разрозненными, сведения о развитии структуры базы частично утеряны, либо хранятся на бумажных носителях в архиве института. Для решения такой проблемы является актуальным создание информационной системы МЭС Мыс Шульца . Структурно информационная система МЭС Мыс Шульца состоит из двух частей: историографической и экспериментальной. Первая часть, содержащая архивные материалы по истории создания полигона, публикации, связанные с экспериментальными исследованиями данного района, позволяет отследить этапы создания и развития МЭС Мыс Шульца . Основой второй части ИС должна стать база данных результатов экспедиций, проведенных в период 19792017г.г. на МЭС Мыс Шульца , что позволит накапливать, систематизировать, хранить и анализировать информацию о пространственновременной изменчивости акустическогидрофизических процессов в акватории, прилежащей к МЭС Мыс Шульца . Ключевые слова: морская экспериментальная станция, информационная система, акустические методы, гидрофизические измерения, база данных.The Maritime Experimental Station (MES) Cape Schulz is located in the shelf zone of the Sea of Japan, in the boot Vityaz of the Khasansky district of the Primorsky Territory. For 40 years, the bulk of coastal experimental research in the field of hydrophysics, geophysics, hydrobiology, field tests of instruments and equipment developed at the POI FEB RAS and other organizations have been carried out here. MES Cape Schulz is a unique geographical location for complex polygon experiments. Unfortunately, the data on the experiments are fragmented, the information about the development of the base structure is partially lost, or stored on paper in the institutes archive. Creation of the information system of the MES Schultz Cape is relevant for solving such a problem. The structure of the information system consists of two parts: historical and experimental. The first part contains archival materials on the history of the MES, publications related to experimental studies of the area. This information allows you to track the stages of the creation and development of the MES Cape Schulz. The database of the results of expeditions conducted in the period 19792017 at the MES Cape Schulz should become the basis of the second part of the IS. This will allow us to accumulate, systematize, store and analyze information on the spatiotemporal variability of acoustichydrophysical processes in the water area adjacent to MES Cape Schulz. Keywords: marine experimental station, information system, acoustic methods, hydrophysical measurements, database.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Климов, П. А. "Измерения УФ свечения в полярных областях телескопом «ТУС» на борту спутника «Ломоносов»." In Physics of Auroral Phenomena. FRC KSC RAS, 2020. http://dx.doi.org/10.37614/2588-0039.2020.43.026.

Full text
Abstract:
Детектор «ТУС» был запущен в апреле 2016 года на борту спутника «Ломоносов». Прибор представляет собой высокочувствительный телескоп с площадью зеркала 2 м2и высоким временным разрешением (0.8 мкс). Поле зрения прибора 6400 км2, угловое разрешение 10 мрад, что соответствует квадрату 5×5 км на поверхности Земли. Спутник «Ломоносов» имеет полярную солнечно-синхронную орбиту с наклонением 97.6°, что позволяет проводить измерения вплоть до самых высоких широт на теневой стороне орбиты. Электроника детектора реализует несколько режимов работы, отличающихся временным разрешением (от 0.8 мкс до 6.6 мс) и позволяет регистрировать оптические явления различных временных масштабов. В данной работе проведен анализ УФ свечения в полярных областях северного полушария (50–80 градусов с.ш.), измеренного в режиме с временным разрешением 6.6 мс и длительностью развертки 1.7 с. Проанализированы около 2500 наблюдений в широком диапазоне долгот. Отобраны события, в которых наблюдается пространственно-временная динамика сигнала (пульсации УФ свечения), отличная от стационарного шума, антропогенных источников и отражений света от облачного покрова. Проведен анализ расположения выделенных событий относительно аврорального овала и показано, что они возникают в условиях повышенной геомагнитной активности и расположены на субавроральных широтах. Пространственные структуры локализованы в поле зрения прибора и имеют поперечный размер порядка 10 км, а частота пульсаций составляет 1–10 Гц.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Балтрашевич, В. Э. "Начальная версия онтологии многоуровневых ЭС." In Global science. Development and novelty. НИЦ "LJournal", 2022. http://dx.doi.org/10.18411/gsdn-03-2022-04.

Full text
Abstract:
Сформулированы основные понятия системного анализа многоуровневых экспертных систем (МЭС). На основе проведенного системного анализ МЭС, было разработано несколько БЗ, описывающих работу блоков ЭС. Проводится разработка начальной версии управляющей системы онтологии МЭС. Отмечается, что онтология это граф. МЭС одновременно используют две БЗ, поэтому МЭС рассматривается как гиперграф. Рассматриваются вопросы использования графов, как в статическом, так и в динамическом режимах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Азовцев, Д. Ю. "Опыт внедрения медицинской информационной системы «Виста — Мед» в рамках оказания амбулаторной помощи в СПБ ГБУЗ «Противотуберкулезный диспансер №12»." In Наука России: Цели и задачи. НИЦ "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-06-2021-01.

Full text
Abstract:
Представлены этапы и результаты работы по замене устаревшей МИС «СЭМТ» на МИС «Виста — Мед» в 2020 г. в СПБ ГБУЗ «Противотуберкулезный диспансер №12», к которому прикреплено население Адмиралтейского района Санкт-Петербурга. Разработана основная модель получения информации о пациенте для оказания медицинской помощи. За счет внедрения МИС в работу диспансера повыилась равномерность загрузки ЛПУ амбулаторного и стационарного типа на 94,1 %, увеличение пропускной способности учреждения на 87,4%, сокращение ожидания времени для получения специализированной помощи на 79,5%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тарасова, А. О. "Влияние льняного жмыха на продуктивные показатели молодняка лошадей." In Наука России: Цели и задачи. НИЦ "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-08-2021-16.

Full text
Abstract:
Целью работы являлось изучение продуктивности молодняка лошадей, потреблявшего льняной жмых. Полученные результаты свидетельствуют о том, что использование льняного жмыха в рационе молодняка лошадей русской тяжеловозной породы положительно повлияло на прирост живой массы, привело к увеличению основных промеров телосложения. При этом наилучшие результаты по всем исследуемым показателям были у подопытных животных, в рационы которым включали льняной жмых в возрасте 9 – 12 мес. в дозе 500 г на голову в сутки, а в возрасте 12 – 18 мес. - 800 г на голову в сутки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дячинська, Олена. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЯВИЩА АДГЕЗІЇ МІЖ ВЗАЄМОДІЮЧИМИ ПОВЕРХНЯМИ." In TENDENZE ATTUALI DELLA MODERNA RICERCA SCIENTIFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/05.06.2020.v3.50.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Семенчук, О. В. "Технологии 3D - печати и перспективы их применения в системе МЧС." In Наука России: Цели и задачи. НЦ "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-04-2021-26.

Full text
Abstract:
В статье кратко описана сущность метода 3D - печати. На основе уже имеющегося мирового опыта использования 3D-технологий в строительстве и военной сфере, приведены потенциальные достоинства и недостатки применения трёхмерной печати в системе МЧС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

КОЛОСОВ, В. Н., М. Н. МИРОШНИЧЕНКО, and Т. Ю. ПРОХОРОВА. "МАГНИЕТЕРМИЧЕСКОЕ ПОЛУЧЕНИЕ ПОРОШКОВСПЛАВА MО-30 МАС. % W." In СИНТЕЗ И КОНСОЛИДАЦИЯ ПОРОШКОВЫХ МАТЕРИАЛОВ. TORUS PRESS, 2018. http://dx.doi.org/10.30826/scpm2018074.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Добросельська, Діана, and Р. Лозинський. "ІНСТРУМЕНТИ БРЕНДИНГУ ТУРИСТИЧНИХ МІСТ: ПРИКЛАД КАМ’ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО." In ЗДОБУТКИ ТА ДОСЯГНЕННЯ ПРИКЛАДНИХ ТА ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ НАУК XXI СТОЛІТТЯ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/07.08.2020.v2.26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "МІС"

1

Шелевицький, Ігор Володимирович, Роман Дубан, Владислав Головко, Ольга Новікова, and Наталія Коров'яцька. Розроблення прототипу міської інформаційної системи «Первинна медична допомога» - МІС ПМД. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/291.

Full text
Abstract:
Звіт про НДР: 56 с., 41 рис., 43 табл., 2 додатки, 11 джерел. Об`єкт дослідження – інформаційні системи в медицині. Мета роботи – визначення з допомогою прототипу головних функцій та загальної структури міської інформаційної системи первинної медичної допомоги. Метод дослідження – системний аналіз процесів надання первинної медико-санітарної допомоги та створення прототипу інформаційної системи. На даний час в Україні відсутні національні чи регіональні системи ведення електронних медичних карток що дозволили б відмовитися від паперових. Передбачене в плані реформ медичної галузі програмне забезпечення не розроблене і не впроваджене. З реформуванням системи медичної допомоги у місті створено 7 Центрів первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких включено 24 амбулаторії та 11 кабінетів лікарів загальної практики (420 сімейних лікарів). Населення Кривого Рогу, що потенційно потребує медичної допомоги, нараховує 700 тисяч. Тобто, один лікар надає допомогу приблизно 1700 громадянам. За 2011 рік у місті здійснено: 6781811 відвідувань поліклінік та 490260 відвідувань лікарями хворих удома. Тобто прогнозований річний обсяг звернень до сімейних лікарів складає 7 мільйонів (в середньому 10 звернень кожного мешканця). Прийнявши річний фонд робочого часу у 2000 год. середня завантаженість сімейного лікаря складе біля 9 відвідувань на годину. Тобто, середній час спілкування з пацієнтом становитиме 5-7 хвилин. Значну частину непродуктивних витрат часу лікаря складає робота із паперовою документацією. Знаходження та розшифровування необхідних медичних записів, повторне збирання анамнезу, записування до картки, виписування направлень й інших документів. Непродуктивні витрати часу складають до 2/3 часу прийому пацієнта. В результаті проведених досліджень побудовано функціональну модель прототипу ІС, розроблено архітектуру ІС, встановлено та налаштовано необхідне на етапі розробки прототипу обладнання, розроблені ескізи інтерфейсів користувачів. Результати НДР упроваджені в діяльність комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги №4» Криворізької міської ради. Прогнозні припущення щодо розвитку об`єкта дослідження – впровадження програмної частини прототипу інформаційної системи, реалізація інформаційної системи у повному обсязі, покращення експлуатаційних характеристик та поширення ІС на місто.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шелевицький, Ігор Володимирович, Роман Дубан, Ольга Новікова, and Владислав Головко. Розроблення функції автоматизації ведення прийому дітей міської інформаційної системи «Первинна медична допомога» - МІС ПМД. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/292.

Full text
Abstract:
Звіт про НДР: 20 с., 20 рис., 12 джерел. Об`єкт дослідження – інформаційні системи в медицині. Мета роботи – Автоматизація ведення прийому дітей, зокрема скорочення часу на ведення записів у картку дитини, вибірка дітей певних категорій та форм ведення довідників дітей. Метод дослідження – системний аналіз процесів надання первинної медико-санітарної допомоги дітям та вдосконалення процесу роботи з даними й формами. На даний час в Україні відсутні національні чи регіональні системи ведення електронних медичних карток що дозволили б відмовитися від паперових. Передбачене в плані реформ медичної галузі програмне забезпечення не розроблене і не впроваджене. За 2011 рік у місті здійснено: 6781811 відвідувань поліклінік та 490260 відвідувань лікарями хворих удома. Тобто прогнозований річний обсяг звернень до сімейних лікарів складає 7 мільйонів (в середньому 10 звернень кожного мешканця). Прийнявши річний фонд робочого часу у 2000 год. середня завантаженість сімейного лікаря складе біля 9 відвідувань на годину. Тобто, середній час спілкування з пацієнтом становитиме 5-7 хвилин. Значну частину непродуктивних витрат часу лікаря складає робота із паперовою документацією. Знаходження та розшифровування необхідних медичних записів, повторне збирання анамнезу, записування до картки, виписування направлень й інших документів. Непродуктивні витрати часу складають до 2/3 часу прийому пацієнта. Суттєвими є також непродуктивні витрати часу пацієнтом через неможливість оперативного й точного планування часу прийому у лікаря. Типовими є черги в реєстратурі та під кабінетом лікаря. Часто саме черги у лікарняних закладах є місцем передачі інфекційних захворювань між пацієнтами. Розроблений прототип інформаційної системи продемонстрував можливість виконання базових функцій та обробки необхідних даних в тому числі й мобільними засобами. Прототип системи створено з метою уточнення специфікації інтерфейсів, головних функцій, інформаційних процесів та моделей. Результати розробки прототипу є основою для реалізації подальших планів розробки системи в цілому. З метою реалізації базових функцій для ведення прийому дорослих пацієнтів у листопаді-грудні 2012 року було реалізовано автоматизацію прийому дорослих пацієнтів та виконано оптимізацію часових характеристик уведення даних. Функції ведення прийому дітей у прототипі реалізовано не було, хоча інформаційна та функціональна моделі передбачають їх подальшу реалізацію. Ведення прийому дітей суттєво відрізняється від ведення прийому дорослих пацієнтів й передбачає уведення низки додаткових параметрів та налаштування форм прийому. На даному етапі виконання робіт передбачається реалізація функцій ведення прийому дітей та розширення сервісів для планування роботи і скорочення часу на уведення типової інформації. Результати НДР упроваджені в діяльність комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги №4» Криворізької міської ради. Прогнозні припущення щодо розвитку об`єкта дослідження – створення центру зберігання даних в режимі 7/24, впровадження програмної частини інформаційної системи, реалізація інформаційної системи у повному обсязі, покращення експлуатаційних характеристик та поширення ІС на місто.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Семеріков, Сергій Олексійович, and Світлана Вікторівна Шокалюк. Організація розподілених обчислень засобами ММС Sage. СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/930.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Семеріков, Сергій Олексійович, and Наталя Анатоліївна Хараджян. ММС Sage в моделюванні економічних процесів. Брама-Україна, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/944.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Деркач, А. В., and Володимир Миколайович Соловйов. Використання спектральних мір надійності складних систем. Східноєвропейський університет економіки і менеджменту, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1175.

Full text
Abstract:
Складні мережеподібні системи мають високу продуктивність завдяки своїй надійності, тобто здатності виживати внаслідок випадкових подій. Наприклад, сучасне суспільство залежить від інфраструктурних мереж: зв’язку, електроенергії, залізничних, соціальних, фінансових та інших. Через надзвичайну важливість надійність стала центральною темою в складних мережах і привертає все більшу увагу. В залежності від того, за якими параметрами мережі ми робимо висновки щодо стабільності, можна умовно розділити міри надійності складних мереж на топологічні та спектральні. В даній роботі ми розглянемо тільки деякі із спектральних мір складності. При цьому будемо використовувати як матрицю суміжності, так і матрицю Лапласа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Батир, А. В., В. М. Соловйов, and В. В. Щерба. Порівняльний аналіз рекурентних та ентропійних мір складності. Брама-Україна, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1299.

Full text
Abstract:
У роботі порівняно методи оцінки складності, розглянуто зміни детермінованості фінансово-економічної системи протягом різних фаз бізнесового циклу. Здійснено перевірку ефективності методів на прикладі історичних значень цін на акції компанії гірничо-металургійного комплексу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Соловйов, В. М. Кореляційна динаміка мір складності та фінансових криз. Цифрова типографія, October 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1203.

Full text
Abstract:
Досягнення останніх років фундаментальних наук при описі топологічних і темпоральних властивостей складних динамічних систем дають надію на успіх і при дослідженні складних соціально-економічних систем [1]. В роботі розглянуто особливості адаптації концепції складності в соціально-економічних системах. Показано, що парадигма складності є логічним підґрунтям побудови прогностичних моделей поведінки фінансових систем в умовах волатильної динаміки світової економіки. Широкий спектр мір складності використано для аналізу порівняльної динаміки складності систем в умовах фінансової кризи. Вказані міри можуть бути розраховані як для вихідного сигналу, так і для відновленої з нього мережної структури. Нами створено і адаптовано для моделювання фінансових ринків потужний і різнобічний спектр мір складності [2]. Так, серед мір інформаційного блоку використовуються моно- і мультимасштабні міри: - Лемпеля-Зіва, ентропії Шеннона, Тсалліса і Реньї, ентропії подібності, шаблонів, перестановок, вейвлет-ентропія, індекс незворотності часових рядів. Хаос-динамічний блок є більш об’ємним і потужним. До нього у якості мір складності входять: - показники Ляпунова, включаючи масштабно-залежну версію, фрактальні міри: фрактальна розмірність, декілька модифікацій розрахунку коефіцієнта Херста, спектр сингулярності (мультифрактальності), рекурентні міри складності, які одержуються в результаті побудови та кількісного аналізу рекурентних діаграм та інші. У випадку аналізу мережної структури розрізняють кореляційні, рекурентні і візуальні підходи для побудови мір складності. До топологічних мір відносяться, наприклад, коефіцієнт кластеризації, ступінь вершини та ін. Спектральними мірами є алгебраїчна зв’язність, енергія графа, спектральний розрив, тощо. Всі вказані міри реалізовані у вигляді процедур ковзного вікна, які дозволяють слідкувати за динамікою вибраної міри, порівнювати власне з динамікою вихідного ряду і робити висновки щодо моніторингу та попередження кризових явищ [3]. Показано, що в залежності від природи міри вона поводить себе характерним чином у передкризовий, власне кризовий та після кризовий періоди, що дозволяє будувати ефективні індикатори-передвісники кризових явищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Vilchynska, Tetiana. СПЕЦИФІКА ЛІНГВАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПТУ «МИР» У МАС-МЕДІЙНОМУ ТЕКСТІ. Ivan Franko National University of Lviv, May 2019. http://dx.doi.org/10.30970/vjo.2019.45.10012.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Соловйов, В. М. Використання мережних мір складності у прогнозуванні кризових явищ. КНЕУ, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1254.

Full text
Abstract:
У якості баз даних обирались часові ряди щоденних значень індексів фондових ринків за період часу, який містив помітні зміни індексів, які прийнято ідентифікувати як кризові явища. Розрахунки проводились у такий спосіб. Обирався часовий проміжок (вікно), наприклад, два роки (приблизно 500 торгівельних днів), для нього будувались відповідні графи та розраховувались їх спектральні, топологічні та мультиплексні властивості. Далі вікно зміщувалось з кроком, наприклад, одна неділя (5 торгівельних днів) і процедура повторювалась до вичерпання часових рядів. Показано, що у деяких випадках мережні та мультимережні міри можуть слугувати індикаторами-передвісниками кризових явищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Myasnyankina, Lubov. ЕКСПЛІЦИТНІ ТА ІМПЛІЦИТНІ ВНУТРІШНЬОТЕКСТОВІ ЗВ’ЯЗКИ МІЖ ЧАСТИНАМИ РЕКЛАМНОГО ТЕКСТУ. Ivan Franko National University of Lviv, June 2019. http://dx.doi.org/10.30970/vjo.2019.46.10071.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography