Academic literature on the topic 'Міністерство освіти та науки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Міністерство освіти та науки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Міністерство освіти та науки"

1

Chumakova, Irina, and Yuliia Kravchenko. "ОСВІТНІ ПОСЛУГИ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ В МЕЖАХ ДЕРЖАВНОГО ЗАМОВЛЕННЯ ЯК ОБ’ЄКТ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT 2(14), no. 2 (14) (2018): 32–40. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2018-2(14)-32-40.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вирішенню проблеми внутрішнього контролю освітніх послуг, що надаються закладами вищої освіти. Авторами визначено поняття й суб’єкти освітніх послуг та місце внутрішнього контролю в процесі формування та розміщення державного замовлення на надання освітньої послуги. Встановлено, що внутрішній контроль, який здійснює Міністерство освіти і науки України, є внутрішньосистемним. Обґрунтовано необхідність запровадження на рівні Міністерства освіти і науки України та закладу вищої освіти окремих типів контрольних процедур залежно від цілей їх застосування під час планування та виконання державного замовлення на підготовку фахівців із вищою освітою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Голосніченко, Іван. "До питання свободи і самоврядування у сфері юридичної освіти та науки в Україні." Право України, no. 2018/01 (2018): 251. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2018-01-251.

Full text
Abstract:
Свобода і самоврядування юридичних закладів освіти є невід’ємною складовою громадянського суспільства, яке нині розбудовується в українській державі. Поточна реформа правничої вищої освіти, наукової діяльності і професії, станом на тепер, з очевидністю не враховує значного вітчизняного досвіду самоорганізації та самоврядування освітян і вчених-правників 2000–2010-х років. Наслідком цього є певні недоліки концептуального планування і законопроектного доробку щодо юридичної (правничої) освіти і науки в Україні. Метою статті є ознайомити юридичну спільноту з основними аспектами досвіду Ради юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ України, її взаємодії з Всеукраїнським з’їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, органами виконавчої і судової влади. Обґрунтувати корисність і доцільність урахування досвіду Ради у забезпеченні ефективності реформи юридичної (правничої) освіти й науки в Україні. Основними результатами дослідження є рекомендації для використання під час реформи правничої вищої освіти і наукової діяльності в Україні: у вдосконаленні проекту закону про юридичну (правничу) освіту і загальний доступ до правничої професії та проекту концепції вдосконалення правничої (юридичної) освіти для фахової підготовки правника відповідно до європейських стандартів вищої освіти та правничої професії. Під час реформи доцільно взяти за основу проект Закону № 7147-1, урахувавши доробок законопроекту № 7147 щодо гарантування Стандартом юридичної (правничої) освіти відповідних загальних компетентностей, встановлення обов’язкового мінімуму кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи для освітніх ступенів, обов’язковості навчальних дисциплін правничої клініки, правничої дослідницької лабораторії та імітації судового процесу, механізму первинного і періодичного оцінювання правничих шкіл тощо. У майбутньому законі й урядовій концепції необхідно передбачити залучення до складу Ради також деканів та ректорів правничих шкіл, що мають ліцензований обсяг на підготовку бакалаврів права і керівників правничих наукових установ; визначити таку Раду постійно діючим робочим органом Всеукраїнського з’їзду; окреслити принципи роботи Ради; передбачити територіальну ротацію місць засідань; допустити приватні правничі школи до підготовки правників; додати Раді функції обміну й узагальнення досвіду, вивчення і популяризації кращих практик, адаптації міжнародних стандартів і документів, вивчення і збереження правової спадщини України, сприяння розвитку вітчизняних наукових шкіл, затвердження рекомендацій Міністерству освіти і науки України з усього спектру юридичної освіти й науки, а не тільки їх фінансування, здійснення інших функцій, визначених З’їздом; передбачити, що Міністерство освіти і науки України скликає Всеукраїнський з’їзд у разі, якщо Рада не здійснила цього відповідно до закону, а не навпаки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Білоус-Осінь, Т. І. "Міністерство освіти та науки України як уповноважений суб'єкт у сфері наукової діяльності." Наукові праці Національного університету “Одеська юридична академія” 28 (July 26, 2021): 20–27. http://dx.doi.org/10.32837/npnuola.v28i0.692.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню правового статусу Міністерства освіти та науки України як уповноваженого суб'єкта у сфері наукової діяльності. Встановлено, що галузь науки впорядковано через діяльність, яка є дотичною до категорій «публічне адміністрування» (обгрунтовано через: а) інституційно-суб'єктний вимір; б) спрямування на забезпечення публічного інтересу); «державне управління та регулювання» (обгрунтовано через:а) відсутність належного забезпечення правового статусу суб'єктів наукової діяльності;б) наявність відриву впроваджених реформ у сфері науки від національних архетипів наукової діяльності). Правовий статус Міністерства освіти та науки України як уповноваженого суб'єкта в галузі науки розглянуто відповідно до його нормативної детермінації як суб'єкта державного регулювання та управління науковою діяльністю. Виокремлено якісно-змістові елементи, що визначають правовий статус органів державної виконавчої влади. Звернено увагу на те, що правовий статус Міністерства освіти та науки України є багатовимірною характеристикою становища, яке займає цей суб'єкт в організації впорядкування суспільних відносин та у системі органів державної влади загалом. Одночасно пріоритетним є врахування ідеї публічного адміністрування як прояву функціонування цього органу державної виконавчої влади. Встановлено, що компетенція Міністерства освіти та науки України в частині її детермінації специфікою галузі науки характеризується такими положеннями: 1) визначає цього суб'єкта як такий, що наділений галузевою компетенцією; 2) його повноваження виражено через сукупність прав та обов'язків, які визначають міру можливої поведінки та встановлюють певні види такої поведінки в межах суспільних відносин, що пов'язані з упорядкуванням інтелектуальної творчої діяльності, яку спрямовано на одержання нових знань та (або) пошук шляхів їх застосування; 3) межі його повноважень у галузі науки визначено на нормативному рівні як такі, що поширюються на всю територію Української держави; 4) компетенція вказаного суб'єкта в галузі науки зовнішньо може бути реалізована у правових та неправових формах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Reznichenko, V. "АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ." Juridical science 2, no. 5(107) (April 3, 2020): 74–83. http://dx.doi.org/10.32844/2222-5374-2020-107-5-2.10.

Full text
Abstract:
Актуальність статті полягає в тому, що процеси глобалізаційного характеру, поява новітніх технологій, формування інформаційного суспільства, адаптація пріоритетів сталого розвитку та інші ознаки, які є притаманними сучасній цивілізації – невпинно адаптуються до нашого життя, зумовлюючи, тим самим, регулярний людський розвиток як фундаментального начала сучасного прогресу, а також спрямовують державу та суспільство до вирішення своєї задачі стосовно забезпечення належного пріоритету розвитку освіти і науки через вирішення тих проблем, які мають місце бути в даній сфері. Освіта виступає як основне джерело розвитку людини на протязі усього її життя. Освіта – найміцніший фундамент задля розвитку особистості, тим самим, вона є основою для розвитку суспільства та держави загалом, а також надійною запорукою для процвітаючого майбутнього нашої країни, зокрема. На сьогоднішній день розвиток України як держави характеризується процесами інтеграції, прояв яких відмічається поступовою адаптацією до загальноприйнятих європейських стандартів, в тому числі й у сфері освіти. Передусім, подібна адаптація потребує відповідні європейські підходи щодо стандартів освіти в аспекті її модернізації; забезпечення якості; впровадження новітніх методик тощо. З’ясовано, що під адміністративно-правовим статусом Міністерства освіти і науки України потрібно розуміти його правове становище за системою суспільно-правових відносин у сфері освіти, встановлення якого відбувається шляхом фіксації за нормами адміністративного права його основних завдань, функцій, повноважень, предмету відання та відповідальності. Оперуючи нормативно-правовими актами у контексті висвітлення адміністративно-правового статусу Міністерства освіти і науки України, встановлено, що вагоме значення відводиться аналізу його структурної формації, що свідчить про те, наскільки вона багатофункціональна згідно до законодавчо встановлених завдань та повноважень. Відмічено й те, що більша частина структурних підрозділів Міністерства освіти і науки України характеризується функціональною спрямованістю. Також було висвітлено адміністративно-правовий статус Міністерства освіти і науки України як органу (засновника), який здійснює державне управління вищою освітою, виокремлюючи при цьому відповідні недоліки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кузьменко В.В. "ПРОБЛЕМИ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ЗАЛІЗНИЧНОЇ ГАЛУЗІ (ПОЧАТОК ХХІ СТОЛІТТЯ)." ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, no. 49 (October 30, 2021): 236–41. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi49.280.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовані проблеми підготовки фахівців залізничного транспорту зі врахування різних аспектів підготовки (на рівні освіти, на рівні залізничної індустрії). Автором з’ясовано, що на сьогоднішній день спеціальності у галузі залізничного транспорту, які пропонуються професійно-технічними навчальними закладами та закладами фахової передвищої освіти, не є достатньо популяризованими, а попит на залізничні спеціальності відносно низький. У статті виділено основні проблеми підготовки фахівців залізничного транспорту: відсутність добре налагодженого зв’язку між освітою та роботодавцями; низька престижність професійно-технічної освіти; відсутність або низький рівень наступності освітнього процесу; брак оновлення професійних компетенцій в освітніх програмах та запропоновано шляхи їх вирішення. Автор дійшов висновку, що освітні програми не встигають за розвитком науково-технічного прогресу, тому доцільним буде щорічне оновлення освітніх програм з урахуванням останніх тенденцій розвитку галузі. Для забезпечення налагодженого зв’язку між освітою та роботодавцями, Міністерство освіти і науки має постійно аналізувати та моніторити розвиток ринку праці у галузі, робити необхідні зміни у держзамовленні, щоб забезпечити необхідну кількість фахівців для галузі. Для підвищення престижності професійно-технічної освіти необхідно створити ряд умов, які б забезпечили притік абітурієнтів до закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти. Забезпечення наступності навчання надасть можливість майбутнім абітурієнтам отримувати безперервну освіту на всіх освітніх ланках. Більша увага має приділятися формуванню м’яких компетенцій, що є конче необхідними на сучасному ринку праці. Підвищенню рівня володіння іноземною мовою може сприяти забезпечення закладів освіти необхідними матеріалами, підручниками, посібниками, удосконалення підготовки викладачів іноземних мов за професійним спрямуванням, розвиток комунікативних компетенцій іноземними мовами тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Рашидов, С. Ф., and С. С. Рашидова. "УНІВЕРСИТЕТСЬКА ІСЛАМСЬКА ОСВІТА В УКРАЇНІ: РЕАЛІЇ СЬОГОДЕННЯ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 92, no. 5 (November 29, 2019): 184–94. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2019-92-5-184-194.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано сучасний стан університетської ісламської освіти в Україні. Такі суспільні процеси, як демократія і глобалізація, позначаються і на ісламській освіті в Україні. Одним із наслідків цих процесів є все більший радіус дії українських мусульман в університетській ісламській освіті та започаткування нових ісламських університетських освітніх інституцій. Підкреслено, що університетська ісламська освіта в Україні сфокусована виключно на ісламській конфесійній традиції, метою якої є релігійна індоктринація за допомогою передачі учням знань про Коран, сунни, шаріат і навичок ісламської релігійної практики. В ході дослідження авторами були проаналізовані ЗМІ, отримані відомості з Державної служби етнополітики та свободи совісті Міністерства культури України та Міністерства освіти і науки України, вивчені ісламські онлайн-університети, взято інтерв'ю у муфтіїв, імамів, керівників релігійних організацій, педагогів ісламських освітніх інституцій, релігієзнавців і пересічних мусульман. Ісламська освіта – навчання і виховання, що здійснюються на основі Корану і сунни (сунна – сукупність переказів про слова і вчинки пророка Мухаммада), в інтересах індивіда, мусульманської громади, а іноді і держави. Університетська ісламська освіта є частиною системи ісламської освіти в Україні. Українські мусульмани мають можливість отримати ісламську освіту при муфтіяті та онлайн-університетах. Проведений аналіз сучасного стану університетської ісламської освіти в Україні свідчить про неможливість інституційної централізації та уніфікації університетської ісламської освіти мусульманськими організаціями України. Це пов’язано з різною інтерпретацію ісламу ісламськими духовними центрами. Ключові слова: іслам, ісламська ідентичність, ісламський університет, ісламська освіта, університетська ісламська освіта в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Яроцький, Петро. "Рецензія на збірник матеріалів Міжнародної наукової конференції «Авраамічні релігії в процесі стабілізації міжконфесійних і міжнаціональних відносин»." Ukrainian Religious Studies, no. 93 (April 26, 2021): 110–14. http://dx.doi.org/10.32420/2021.93.2221.

Full text
Abstract:
Незважаючи на карантин, 2020 рік став плідним для багатьох наукових колективів. Так, Національний заповідник «Давній Галич» вже вкотре провів традиційну Всеукраїнську наукову конференцію, присвячену авраамічним релігіям. Результатом останнього наукового форуму 29-30 жовтня 2020 р. стала збірка матеріалів «Авраамічні релігії в процесі стабілізації міжконфесійних і міжнаціональних відносин». Водночас в цьому виданні опубліковані матеріали міжнародної наукової конференції «Україна-Ватикан: контекст міжконфесійних ідентичностей і релігійних трансформацій у світі й Україні. Моноконфесійний випуск цих матеріалів (обсяг 435 с.) поданий у такій узагальненій співпраці: Міністерство культури та інформаційної політики (Національний заповідник «Давній Галич»), Національна академія наук України (Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України), Міністерство освіти і науки України (Івано-Франківська академія Івана Златоустого), кафедра філософії, соціології та релігієзнавства Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ткаченко, Уляна. "МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО УКРАЇНИ В ГАЛУЗІ ВИЩОЇ ОСВІТИ (2000–2005 РР.)." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 19, no. 4 (May 8, 2020): 395–405. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v19i4.282.

Full text
Abstract:
У статті розкрито основні аспекти міжнародного співробітництва України в галузі вищої освіти (2000–2005 рр.), проаналізовано його напрями, нормативно-правову базу. Звернено увагу на впровадження сучасних інновацій, розвиток співпраці між університетами України та Європи. Акцентовано на участі в програмах двостороннього та багатостороннього міждержавного обміну студентами, аспірантами, науково-педагогічними працівниками зростанню мобільності кадрів. Відмічено, що Міністерство освіти і науки України використовує європейські підходи у розвитку міжінституціонального співробітництва на неурядовому рівні. Зокрема за програмою Tempus відкрито інноваційний центр з міжнародних освітніх програм “ІНКОС”, що є важливою складовою реформування системи вищої освіти в Україні.Зосереджено увагу на основних акцентах приєднання України до Болонського процесу. Розкрито основні завдання у цьому контексті, як-от: перехід до динамічної ступеневої системи підготовки фахівців; формування мережі вищих навчальних закладів, для задоволення потреби кожної людини і держави в цілому; створення умов для постійного навчання впродовж усього життя; запровадження в системі вищої освіти і науки України передового досвіду розвинутих країн світу та її інтеграція у міжнародне науково-освітнє співтовариство. Також, зазначено що розвиток України у процесі євроінтеграції повинен бути спрямований на загальносвітові цінності: права національних меншин, права людини, свободу здобуття освіти, парламентаризм та ін. Визначено також, щодо створення єдиного європейського простору належать: якість освіти, викладання, наукові дослідження, єдність з європейським ринком праці,привабливість для талановитих студентів та ін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Стріха, М. ""Міністерство освіти і науки очолюють люди, які просто в науці не тямлять"." Універсум, no. 5/6 (235/236) (2013): 51.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дегтярьова, І. О. "Міністерство освіти і науки України у системі державного управління вищою освітою: правовий статус та сфера компетенцій." Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. Серія "Державне управління", no. 1 (88) (2018): 81–91.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Міністерство освіти та науки"

1

Драчук, Ю. З., and Л. О. Сав'юк. "Забезпечення доданої академічної вартості в рамках системи дуальної освіти." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40111.

Full text
Abstract:
Проведений порівняльний аналіз досвіду впровадження системи дуальної освіти на теренах Європейського Союзу. Обгрунтовані переваги системи дуальної освіти в якості підвищення конкурентоспроможності та ефективності освітньої та економічної систем України в умовах глобалізації ринків праці та освітніх послуг. Доведено, що система дуальної освіти є ефективним драйвером в процесах забезпечення держави високо-професійними компонентними інженерними кадрами та формування успішного освітнього експорту країни.
A comparative analysis of the experience of the dual education system in the European Union has been carried out. The advantages of the system of dual education as the increase of competitiveness and efficiency of educational and economic system of Ukraine in the conditions of globalization of labor markets and educational services are substantiated. It is proved that the system of dual education is an effective driver in the process of providing the state with highly qualified proffesional engineering personel and the formation of a sucessful educational export of the country.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Волинець, Р. В. "Фінансування інноваційної діяльності вищими навчальними закладами і науковими установами Міністерства освіти і науки України за стратегічними напрямами у 2015 році." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8068.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Воронкова, Т. Є., and С. Г. Натрошвілі. "Сучасні тренди взаємодії науки, освіти та бізнесу." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/16850.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гутник, Марина Валеріївна. "Інтеграція науки та освіти через впровадження нових курсів у систему шкільної освіти." Thesis, НТУ "ХПІ", 2009. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/7978.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Цуненко, С. М. "Фінансування освіти і науки України: видатки versus якість." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/38752.

Full text
Abstract:
Сфера вищої освіти сьогодні стає запорукою успішного майбутнього не тільки конкретної особистості, а й держави в цілому. Відповідно, одним з пріоритетних завдань держави є забезпечення якісної вищої освіти, яка в певній мірі залежить від рівня та обсягів фінансування даної сфери.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Півень, Андрій Григорович, Андрей Григорьевич Пивень, and Andrii Hryhorovych Piven. "Стартап-центр - середовище співпраці науки, освіти та бізнесу." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47255.

Full text
Abstract:
Підтримка креативної молоді та пошук інвестицій для нових та модернізації існуючих проектів набирають «критичну масу», зацікавлені в цьому і підприємці, і університети, і держава. Безліч проектів вже виконувалося і на рівні державних установ, і приватних організацій, а також в академічному середовищі, наприклад «Український фонд підтримки підприємництва», державні проекти технопарків, бізнес-акселератори HappyFarm і GrowthUP, «Академія підприємництва та менеджменту» в СумДУ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Тимошенко, О. В. "Фінансовий механізм підтримки освіти, науки та інноваційної діяльності." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61786.

Full text
Abstract:
У розробці форм і методів державної підтримки науки, освіти та інноваційної діяльності може виявитися позитивним запозичення досвіду інших країн, які досягли в цій справі найбільших успіхів.
In the development of forms and methods of state support to science, education and Innovation can turn out to be a positive borrowing experience other countries that have achieved the greatest success in this matter.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Макеєва, Олена Миколаївна. "Правова журналістика як напрям юридичної науки та освіти." Thesis, Макеєва Олена Миколаївна, 2014. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/27447.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шацька, Зорина Ярославівна, Наталія Олександрівна Бабіна, and М. Головня. "Корпоративний університет як інструмент інтеграції науки, освіти та бізнесу." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14427.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кадлубович, Т. І., and Д. С. Черняк. "Інновації в освіті – запорука взаємодії освіти, науки та бізнесу." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14430.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Міністерство освіти та науки"

1

Боголіб, Т. Фінансове забезпечення розвитку вищої освіти і науки в трансформаційний період. Київ: Освіта України, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Вергунов, В. А. Інститут історії аграрної науки, освіти та техніки ННСГБ НААН: ретроспектива становлення та перспективи. Вінниця: [б. в.], 2016.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Могильний, О. М. Державне регулювання економіки. Київ: ІПК ДСЗУ, 2006.

Find full text
Abstract:
Розглянуто важливі проблеми сучасності: необхідність створення інструментальної філософії політики і на її основі - науки управління як мистецтва управляти суспільством, зокрема за допомогою політичних рішень. Навчальний посібник для гуманітарних спеціальностей вищих закладів освіти
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Леута, О. І. Старослов"янська мова. Київ: " ІНКОС", Центр навчальної літератури, 2007.

Find full text
Abstract:
Розглянуто важливі проблеми сучасності: необхідність створення інструментальної філософії політики і на її основі - науки управління як мистецтва управляти суспільством, зокрема за допомогою політичних рішень. Навчальний посібник для гуманітарних спеціальностей вищих закладів освіти
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Палагнюк, Ю. В., Т. В. Лушагіна, Т. Ю. Акімова, Т. Б. Костєва, А. С. Соловйова, О. Л. Файчук, Д. В. Сай, Л. Ю. Сай, Н. Л. Малиновська, and Р. В. Чубук. Залучення молоді до розвитку громадянського суспільства: тренінговий посібник. Миколаїв: Вид-во: Ємельянова Т. В., 2021. http://dx.doi.org/10.34132/idu.2021.02.

Full text
Abstract:
Тренінговий посібник є складовою частиною виконання науково-дослідної теми молодих науковців «Формування концептуальних засад залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України», яка здійснюється в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили за тематичним планом Міністерства освіти і науки України. Авторами відповідних розділів є науковці декількох суміжних галузей наук, таких як: політологія, державне управління, соціальна робота, історія та педагогіка. Тренінговий посібник розрахований на викладачів та студентів закладів вищої освіти і вчителів закладів загальної середньої освіти, тренерів, публічних службовців, членів громадських та молодіжних організацій, а також всіх тих, хто цікавиться тематикою посібника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лобанова, Алла Степанівна, Олена Сергіївна Славіна, and Людмила Євгеніївна Братченко. Основи економічної теорії. Криворізький державний педагогічний університет, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2574.

Full text
Abstract:
Навчально-методичний посібник укладено з урахуванням кредитно-модульної системи, яка започаткована в навчальному процесі вищих закладів освіти України. За своєю структурою і змістом він відповідає стандартам Міністерства освіти і науки України і дає загальне уявлення про основний зміст дисципліни "Основи економічної теорії." Основна увага приділена теорії та практиці ринкових відносин, методології аналізу економічних процесів, поясненню сутності економічних понять і категорій та наданню рекомендацій стосовно їх практичного застосування для аналізу економічної сфери діяльності. В посібнику подано тематичні тези до основних тем курсу, головні запитання до іспиту, глосарій, літературу тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Абдула, Андрій Іванович, Надія Павлівна Козаченко, and Оксана Петрівна Панафідіна. Історія філософії в термінах. КПІ ДВНЗ «КНУ», 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1645.

Full text
Abstract:
У термiнологiчному словнику представленi означення основних термiнiв курсу з iсторiї фiлософiї, що традицiйно викладається в Криворiзькому педагогiчному iнститутi. Словник структурований за основними темами iсторико-фiлософського курсу i охоплює найбiльш вживанi фундаментальнi фiлософськi поняття, володiння якими виступає основою для успiшного складання екзамену з фiлософiї та подальшого вивчення систематичного курсу фiлософiї. Для студентiв, аспiрантiв та усiх, хто вивчає iсторiю фiлософiї. Гриф Міністерства освіти і науки України. Лист МОН від 15.07.2015 №1/11 — 10990 №110
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Електронні ресурси для науки, освіти, виховання. Донецьк: ДонДУЕТ, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Електронні ресурси для науки, освіти, виховання. Донецьк: ДонДУЕТ, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Електронні ресурси для науки, освіти, виховання. Донецьк: ДонДУЕТ, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Міністерство освіти та науки"

1

Самойленко, О. І. "Музикологія в мультидисциплінарному середовищі сучасної гуманітарної науки та освіти: ноологічне есе." In MODERN UKRAINIAN MUSICOLOGY: FROM MUSICAL ARTIFACTS TO HUMANISTIC UNIVERSALS, 1–31. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-072-8-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соколов, В. М., В. В. Вишневский, О. Є. Ярмольська, А. М. Вишневська, and П. О. Феоктистов. "Взаємодія аграрної науки, освіти та бізнесу з проблем інноваційного розвитку АПК в Південному міжрегіональному науковому центрі НААН." In ФОРМУВАННЯ НОВОЇ ПАРАДИГМИ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО СЕКТОРУ В XXI СТОЛІТТІ, 59–91. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-240-4-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Міністерство освіти та науки"

1

Дзяна, Галина, and Ростислав Дзяний. "КОМУНІКАЦІЯ В РОЗВИТКУ НАУКИ І ОСВІТИ." In PUBLIC COMMUNICATION IN SCIENCE: PHILOSOPHICAL, CULTURAL, POLITICAL, ECONOMIC AND IT CONTEXT. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/15.05.2020.v2.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мельник, Ю. Б. "Психология в междисциплинарном культурно-образовательном пространстве." In Актуальні питання освіти і науки. ХОГОКЗ, 2013. http://dx.doi.org/10.26697/9789669726032.2013.160.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельник, Ю. Б., Ю. О. Прокопенко, and А. В. Стаднік. "Можливості педагогічної логістики і нові нейробіологічні підходи." In Актуальні питання освіти і науки. ХОГОКЗ, 2015. http://dx.doi.org/10.26697/9789669726056.2015.127.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мельник, Юрій Борисович, and Світлана Михайлівна Свячена. "Формування культури здоров’я студентів у ВНЗ." In Актуальні питання освіти і науки. ХОГОКЗ, 2015. http://dx.doi.org/10.26697/9789669726056.2015.130.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мельник, Ю. Б. "Дослідження соціального запиту курсантів і студентів щодо формування компетентностей у ВВНЗ." In Актуальні питання освіти і науки. ХОГОКЗ, 2016. http://dx.doi.org/10.26697/9789669726070.2016.280.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Поліщук, Валерій Миколайович. "ПСИХОЛОГІЯ АВТОРИТАРИЗМУ І ЯКІСТЬ ОСВІТИ." In V міжнародна науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ОСВІТИ І НАУКИ». ХОГОКЗ, 2017. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089000.2017.38.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Крейдун, Надія Петрівна, Олена Анатоліївна Невоєнна, Олена Євгенівна Поліванова, and Любов Миколаївна Яворовська. "ЯКІСТЬ ОСВІТИ ЯК ПСИХОЛОГІЧНА КАТЕГОРІЯ." In V міжнародна науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ОСВІТИ І НАУКИ». ХОГОКЗ, 2017. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089000.2017.91.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

О.М., Кияшко. "ВЕКТОРИ СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ ОСВІТИ ТА НАУКИ В УКРАЇНІ." In ТУРИЗМ ХХІ СТОЛІТТЯ: ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ТА ЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ЦІННОСТІ. Київський національний торговельно-економічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31617/k.knute.2019-04-12.74.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Боднар, Тетяна. "ЗАСТОСУВАННЯ ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ США." In СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ НАУКИ: ФАКТОРИ ВПЛИВУ ТА ВЗАЄМОДІЇ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/22.05.2020.v3.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Никифорова, Олена. "РЕАЛІЗАЦІЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ СИСТЕМИ МВС." In СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ НАУКИ: ФАКТОРИ ВПЛИВУ ТА ВЗАЄМОДІЇ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/22.05.2020.v3.10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Міністерство освіти та науки"

1

Зоріна, А. Е., and О. В. Гладка. Формування міжкультурної компетентності учнів старшої школи у процесі навчання іноземної мови. Криворізький державний педагогічний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5418.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано питання взаємодії мови та культури в науковій і науково-методичній літературі. Визначено сутність понять «компетентність» і «міжкультурна компетентність». Розглянуто вікові психологічні особливості учнів старшого етапу навчання. Описано проведене опитування серед учнів 11 класів і проаналізовано підручники з англійської мови, рекомендовані Міністерством освіти і науки України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Письменний, Олександр Миколайович, and А. С. Ярошенко. Сучасний стан фізичного здоров’я дітей молодшого шкільного віку. Криворізький державний педагогічний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3041.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему зниження рухової активності дітей молодшого шкільного віку та поставлено завдання проаналізувати намагання органів державної влади сприяти формуванню здорового способу життя підростаючого покоління, а також дослідити рухову активність і стан здоров’я молодших школярів. На жаль, заходи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України й Верховної Ради суттєво не змінили на краще фізичний розвиток підростаючого покоління. Так, дослідження рухової активності дітей молодшого шкільного віку показали, що фізичне навантаження на уроках фізичної культури не відповідає моторній щільності (70–75 %). Аналіз розпорядку дня молодших школярів засвідчують, що за останні роки в дітей молодшого шкільного віку скарги на підвищену втомлюваність, емоційну лабільність, неспокійний сон, підвищену пітливість та головну біль. Отже, потрібно створити нову модель фізичного виховання підростаючого покоління та надання майбутнім учителям сучасних якісних знань у галузі фізичної культури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Вакалюк, Т. А., О. М. Спірін, І. С. Мінтій, С. М. Іванова, and Т. Л. Новицька. Наукометричні показники оцінювання результативності педагогічних досліджень науковців та науково-педагогічних працівників. ТОВ «Друк плюс», 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5054.

Full text
Abstract:
Щороку вимоги до науково-педагогічних працівників та науковців інших установ змінюються, змінюються і вимоги до участі в різних конкурсах, грантах, проектах, експертизах тощо. Для участі у таких видах діяльності обов’язковою умовою є наявність публікацій у журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Scopus та/або Web of Science. Тому метою статті є виокремлення основних наукометричних показників оцінювання результативності педагогічних досліджень окремих науковців та науково-педагогічних працівників та огляд наукометричних без даних, що доцільно використовувати для їх оцінювання. Визначено, що найбільш вагомими наукометричними показниками оцінювання результативності науково- педагогічних досліджень науковців та науково-педагогічних працівників є: загальна кількість публікацій, що індексуються у певних наукометричних базах даних, індекс Гірша (h-index). Узагальнено, що для визначення цих показників зазвичай користуються наукометричними базами даних, що затверджені Міністерством освіти і науки України, зокрема Scopus, Web of Science, та іншими, менш популярними наукометричними базами даних. Тому у статті розглянуто детально різні наукометричні бази даних та показники, які можуть бути оцінені з їх допомогою, а саме: Scopus, Web of Science, Publons, Google Scholar, dblp, цифровий ідентифікатор науковця ORCID. Розглянуто вітчизняні сервіси "Науковці України" та "Бібліометрика української науки", що містять узагальнені результати з наукометричних баз даних. Встановлено, що для оцінювання результативності педагогічних досліджень окремих науковців та науково-педагогічних працівників закладів освіти, варто використовувати різні наукометричні бази даних, зокрема Web of Science, Scopus, Publons, Google Scholar тощо. Такі наукометричні бази даних дозволяють отримати узагальнене уявлення про науково-педагогічну діяльність коректного науковця чи науковопедагогічного працівника у вигляді статистичних результатів публікаційної активності у різний період часу. Окрім того, варто вдосконалювати українські аналоги для того, що вітчизняні науковці не були залежні від закордонних наукометричних баз даних, що не завжди є у безкоштовному використанні. До перспектив подальших досліджень віднесено виокремлення критеріїв та показників для оцінювання результативності педагогічних досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мінтій, І. С., and В. М. Коваленко. Проблеми впровадження інформаційно-цифрових технологій в галузі освіти і науки. НАУ, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6053.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Карандишев, Ю. М., and Т. В. Сенько, eds. Актуальні проблеми психології в закладах освіти. Chair Н. М. Токарева. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2016. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6121.

Full text
Abstract:
У збірнику наукових праць висвітлюються теоретичні та практичні виміри психологічних проблем організації навчально-виховного процесу та психологопедагогічного супроводу суб’єктів освітнього простору. Загальнотеоретичні аспекти психологічної науки, онтогенетичні, соціальнопсихологічні дослідження, особливості психологічного супроводу дошкільників, школярів і студентів у закладах освіти, прикладні аспекти застосування психологічних знань, представлені науковим колективом кафедри загальної та вікової психології КПІ ДВНЗ КНУ та інших ВНЗ, а також польськими та білоруськими колегами, практичними психологами закладів освіти та студентами, свідчать про різноманітність науково-практичних інтересів психологічної спільноти. Матеріали збірника наукових праць адресовані як фахівцям, так і тим, хто цікавиться сучасним станом психологічної науки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Карандишев, Ю. М., and Т. В. Сенько, eds. Актуальні проблеми психології в закладах освіти. Chair Н. М. Токарева. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6120.

Full text
Abstract:
Збірник містить результати наукових теоретичних і емпіричних досліджень актуальних проблем організації навчально-виховного процесу та психолого-педагогічного супроводу суб’єктів освітнього простору. Тематика публікацій свідчить про різноманітність інтересів психологічної спільноти. Опубліковані матеріали адресовані як фахівцям, так і тим, хто цікавиться сучасним станом психологічної науки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Семеріков, Сергій Олексійович. Мобільне навчання в методичній системі фундаментальної інформатичної освіти. Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, September 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/912.

Full text
Abstract:
Велика Хартія Університетів, підписанням якої розпочався Болонський процес, визначає два головні принципи вищої освіти: фундаментальність (єдність навчання та науки, академічна свобода) та мобільність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Актуальні проблеми психології в закладах освіти. Chair Н. М. Токарева. Криворізький державний педагогічний університет, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6101.

Full text
Abstract:
У збірнику висвітлюються актуальні проблеми теоретичної та практичної психології, особливості їх виявлення у навчально-виховному процесі. Загальнопсихологічні, онтогенетичні, соціально-психологічні дослідження, консультативно-корекційні аспекти психологічного супроводу школярів і студентів у закладах освіти, представлені науковим колективом кафедри загальної та вікової психології КДПУ та інших ВНЗ, студентами та практичними психологами закладів освіти, свідчать про різноманітність науково-практичних інтересів психологічної спільноти м. Кривого Рогу. Матеріали конференції адресовані як фахівцям, так і тим, хто цікавиться сучасним станом психологічної науки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Комарова, Олена Володимирівна. Аксіологізація шкільної біологічної освіти як фактор формування системи знань старшокласників. Вінниця, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2324.

Full text
Abstract:
Стверджується, що в сучасних умовах конструювання змісту біологічної освіти в старшій школі аксіологічний принцип є одним із основоположних. Його суть полягає у відборі змісту навчального матеріалу з наукових положень базової науки, які мають ціннісний потенціал та здатні набути особистісно значимого сенсу для школяра.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ковшар, О. В., Л. О. Савченко, В. А. Яковлева, А. Є. Іншаков, and К. Ю. Савченко, eds. Підвищення якості освіти: стан, проблеми, перспективи : матеріали Всеукраїнської наукової Інтернет-конференції. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/823.

Full text
Abstract:
Збірник містить матеріали, що порушують актуальні проблеми сучасної педагогічної науки. Розглянуто різні підходи та шляхи формування особистості дитини-дошкільника та учня загальноосвітньої школи, представлено важливі аспекти навчання студентів вищого навчального закладу освітнім технологіям. Для науковців у галузі дошкільної та технологічної освіти, вчителів навчальних закладів різних типів та вихователів дошкільних навчальних закладів, вчителів-дефектологів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography