Academic literature on the topic 'Мікроби'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Мікроби.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Мікроби"

1

Mintser, O. P., and V. M. Zaliskyi. "ТРАНСФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ З АТЕРОГЕНЕЗУ: ВИКОРИСТАННЯ НАНО-АСОЦІЙОВАНИХ БІОТЕХНОЛОГІЙ І МЕРЕЖЕВОГО АНАЛІЗУ." Medical Informatics and Engineering, no. 1 (May 10, 2019): 4–24. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2019.1.10106.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання змінення знань про виникнення, розвиток і можливості профілактики атеросклерозу. Показано, що концепція про роль запалення як тригера ядра серцево-судинних захворювань на даний час має першочергове значення. Постулюється також, що мікроби можуть впливати на атерогенез різними прямими або непрямими засобами, тому, їх слід враховувати в якості факторів, сприяючих прогресуванню атеросклерозу. Отже, концепція сприяє подальшому дослідженню в зазначеній області. Підкреслюється думка, що печінковий рецептор LXRs лежить на перетині ліпідного обміну, вродженого імунітету, запалення та практично всіх основних шляхів розвитку атеросклеротичних уражень і серцево-судинних захворювань. Важливо зосередити увагу на процесах нано опосередкованого виявлення та терапевтичного контролю розвитку атеросклерозу за допомогою таргетування клітин (макрофагів інтими, «пінистих» клітин, ендотеліоцитів) і процесів (неоангіогенезу, протеолізу, апоптозу, тромбозу, метаболізму ліпопротеїнів високої щільності (HDL) і запалення).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Yankovskyi, D. S., V. P. Shyrobokov, and H. S. Dyment. "МІКРОБІОМ У ФІЗІОЛОГІЇ ЛЮДИНИ." Інфекційні хвороби, no. 3 (October 11, 2018): 5–17. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2018.3.9407.

Full text
Abstract:
Загальні відомості про мікробіом людини. В результаті тривалої коеволюції людини з мікробним співтовариством сконструйовано і вдосконалено додаткову анатомічну структуру тіла людини, яка отримала назву мікробіом. Цей унікальний мікробний орган має складну органну структуру, функціонуючу у взаємній згоді з усіма іншими органами та системами людини. Локалізація мікробіому в тілі людини. Всі біотопи тіла людини (ротова порожнина, волосся, ніс, вуха, сечостатеві шляхи, шкіра, очі, шлунково-кишковий тракт, бронхо-легенева системи) містять свій власний унікальний специфічний складний мікробний комплекс, що складається зі спеціалізованих мікробів з різними функціями. При цьому всі локальні мікробіоми перебувають у постійній взаємодії між собою і з макроорганізмом, утворюючи єдину надорганізмову систему. Функціональна активність мікробіому. Мікробіом бере активну участь в реалізації широкого спектра життєво важливих фізіологічних процесів, включаючи енергетичний гомеостаз і метаболізм, синтез вітамінів та інших важливих нутрієнтів, ендокринну сигналізацію, регуляцію імунної функції, метаболізм ксенобіотиків, токсинів, канцерогенів та інших шкідливих сполук, запобігає колонізації патогенами. Більшість цих функцій взаємопов’язана та тісно переплетена з фізіологією людини. Зміни мікробіому в онтогенезі. Процес формування мікробіому починається задовго до народження дитини і продовжується 2-3 роки після народження. У міру дорослішання та старіння організму спостерігаються помітні зміни мікробіому. Підтримка мікробіому на всіх етапах життя людини має величезне значення для поліпшення здоров’я населення всіх вікових категорій. Місце мікробіомних порушень в етіології захворювань людини. Багатьма дослідженнями показано, що зміни в мікробіомі асоціюються з широким спектром шлунково-кишкових і системних захворювань, включаючи запальні хвороби кишечнику, астму, ожиріння, метаболічний синдром, серцево-судинну патологію, автоімунні, нейроповедінкові, та з багатьма іншими хворобами. Сучасні підходи до оздоровлення мікробіому. Сьогодні пропонуються різні методи терапевтичного впливу на мікробіом: зміна дієти, застосування пробіотиків, пребіотиків або їх комплексів (синбіотиків), продуктів функціонального харчування, ентеросорбентів, проведення фекальної трансплантації та ін. Авторами запропоновані універсальні підходи до профілактики мікробіомних порушень та їх усунення в осіб різних вікових категорій, ефективність яких переконливо доведена клінікою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Yerkhova, Anna, and Maryna Katynska. "ТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРИНЦИПІВ СУЧАСНОЇ ТЕРАПІЇ БАКТЕРІОФАГАМИ." Ukrainian Scientific Medical Youth Journal 125, no. 3 (September 30, 2021): 7–12. http://dx.doi.org/10.32345/usmyj.3(125).2021.7-12.

Full text
Abstract:
Фаготерапія - це підхід до лікування бактеріальних інфекцій з використанням бактеріофагів. Віруси бактерій можуть бути використані як альтернатива антибіотиків при повсюдному розвитку антибіотикорезистентності серед мікробних штамів. Це проблема стає дедалі більшою з плином часу через неправильне застосування антибіотикотерапії. В природі бактеріофагів вже закладена специфічність до певних мікроб, при цьому вони не завдають шкоди організму людини. Лікування з використанням вірусів бактерій надає альтернативу традиційним методам при бактеріальних інфекціях. Залишається можливим варіант розвитку стійкості бактерій до бактеріофагів, але таку стійкість легше подолати, аніж антибіотикорезистентність. Тому що бактеріофаги можуть еволюціонувати, як і бактерії, внаслідок чого резистентність зникне. Бактеріофаги специфічні та проявляють свою дію на один або декілька видів, (Maghsoodi, Chatterjee, Andricioaei, &Perkins, 2019) в той час як традиційна антибіотикотерапія впливає як на шкідливі бактерії, так і на всю іншу мікрофлору людського організму. Саме особливість бактеріофагів проявляти свій терапевтичний ефект на обмежене коло мікробів робить їх безпечними для корисних бактерій (Choudhury, Tanmoy, Maiti, Biswajit, Venugopal, Karunasagar, & Indrani, 2019). Також вагомим плюсом є те, що літичні віруси бактерій, на відміну від антибіотиків, не викликають бактеріостаз, а володіють лише бактерицидною дією, чим попереджують можливий рецидив інфекційного процесу на більш тривалий термін. Деякими вченими припускається теорія, що введення однієї дози бактеріофагів достатньо аби впоратись із збудником захворювання, однак головним критерієм при цьому є імунний кліренс фагів. Також, вагомим плюсом у користь використання бактеріофагових препаратів є те, що бактеріофаги поширені по всій земній кулі, до того ж їх склад і видове різноманіття величезне. З цього пункту є один мінус - в наш час все ще залишається незрозумілим механізм патентування фагів. Для представництв фармацевтичних компаній залишається багато питань щодо спільного використання біорізноманіття, так як потрібно вносити правки до різних протоколів. Однак, не зважаючи на це, виведені в лабораторних умовах бактеріофаги привертають увагу науковців в галузі інтелектуальної власності (Saha, & Mukherjee, 2019). У статті присутня класифікація бактеріофагів, опис механізму дії на бактерії та їх розпізнавання, порівняння вірусів бактерій з антибіотиками. Метою цього дослідження було описати сучасну класифікацію бактеріофагів, обґрунтувати використання саме літичних фагів та описати принципи лікування бактеріофагами захворювань, що пов’язані з дихальною системою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Таlko, М. О., and G. V. Filonenko. "Характеристика видового складу збудників при гнійних лімфаденітах у дітей та вибір антибактеріальної терапії." Klinicheskaia khirurgiia, no. 2 (February 2, 2018): 42–44. http://dx.doi.org/10.26779/2522-1396.2018.02.42.

Full text
Abstract:
Мета. Визначити групи основних збудників при гнійних лімфаденітах (ГЛ) різної локалізації у дітей різних вікових груп; дослідити чутливість до антибіотиків домінуючих штамів для визначення антибактеріальної терапії. Матеріали і методи. Проаналізовано результати обстеження 73 дітей за період з 2013 по 2015 р., яких лікували з приводу ГЛ. Досліджували матеріал та інтерпретували результати згідно з існуючими нормативними документами та методиками. Результати. Домінуючим мікробним агентом при ГЛ є S.aureus (67,6%). За результатами аналізу виявлена найбільша стійкість даного збудника до пеніцилінів – 56,3%. Високу протимікробну активність відносно S.aureus мали аміноглікозиди, фторхінолони та оксазолідінони. Висновки. Структура збудників ГЛ у дітей представлена грампозитивними бактеріями, серед яких основним є S. aureus, однак із віком їх спектр розширюється, з’являються мікробні асоціації. Використання антибіотиків має бути обґрунтованим на основі результатів мікробіологічних досліджень та моніторингу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рожко, В. І., М. А. Лучинський, В. Б. Петрунів, Л. В. Пясецька, and О. В. Рожко. "МІКРОБІОЛОГІЧНИЙ СПЕКТР ЗУБНОГО НАЛЬОТУ ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ В ДІТЕЙ." Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 115, no. 2 (September 22, 2021): 74–77. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2021-40-2.14.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – визначення мікробіологічного спектру та видового складу зубного нальоту у дітей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту з ура- хуванням множинного ураження карієсом зубів. Методи дослідження. Для клініко-лабораторних досліджень було відібрано 120 дітей, з яких сформу- вали основну групу – 80 дітей з множинним карієсом на тлі захворювань ШКТ, та порівняльну групу – 40 дітей з інтактними зубами з аналогічними сома- тичними ураженнями ШКТ. Матеріалом для мікробі- ологічного дослідження був зубний наліт. Наукова новизна. Частота виділення та ступінь обсіменіння зубного нальоту у дітей з множинним карієсом була вищою, ніж у осіб з інтактними зубами та характеризувалася наявністю видоспецифічних мікроорганізмів. Насамперед варто зазначити, що за наявності уражень ШКТ специфічними мікроорга- нізмами в зубному нальоті дітей основної групи були Helicobacter pylori. Максимальна частота виділення припадала на Lactobacterium 68,5% за щільності коло- нізації 4,11±0,12 lgKYO/мл, (р<0,001) у дітей з мно- жинним карієсом. Були ідентифіковані грампозитивні факультативні палички Nocardia у дітей з множин- ним карієсом на фоні захворювань ШКТ, а грамне- гативні факультативні палички Proteus виявлялись у 2,2 рази частіше, ніж у дітей порівняльної групи. Висновки. Розширення спектра мікробних асоціацій, значне превалювання карієсогенних мікроорганізмів (Str.mutans, Str.sanguis, Lactobacterium) сприяло про- гресуванню патологічного процесу та переконливо доводить їх патогенетичну дію в розвитку множин- ного карієсу. Слід зауважити, що наявність у зубному нальоті Helicobacter pylorі варто розцінювати як додатковий патогенетичний механізм інтенсифікації уражень органів та тканин ротової порожнини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Голобородько, С. П., О. М. Димов, Г. О. Іутинська, and Л. В. Титова. "Вплив застосування комплементарних штамів бульбочкових і фосфатмобілізувальних бактерій на насіннєву продуктивність люцерни." Аграрні інновації, no. 7 (September 24, 2021): 21–30. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2021.7.4.

Full text
Abstract:
Мета. Встановлення впливу інокуляції насіння люцерни новим комплементарним бактеріальним препаратом Ековітал та позакореневого підживлення борним мікродо- бривом Авангард Р Бор на формування урожаю насіння люцерни. Методи. Закладання двофакторного польового досліду проводили методом розщеплених ділянок, де ділянки першого порядку – інокуляція насіння люцерни мікробним препаратом Ековітал, субділянки – позако- реневе підживлення борним мікродобривом Авангард Р Бор. Ступінь забезпеченості насіннєвої люцерни вологою, дефіцит вологозабезпечення та коефіцієнт зволоження встановлювали за Н.Н. Івановим. Визначення структури урожаю виконували за М.А. Бурнашовою, статистичний аналіз врожайних даних проводили за В.О. Ушкаренком, Р.А. Вожеговою, С.П. Голобородьком, С.В. Коковіхіним. Економічну ефективність вирощування люцерни на насіння розраховували за фактичними витратами, енергетичну ефективність – за О.К. Медведовським, П.І. Іваненком. Результати. За вирощування люцерни на насіння на темно-каштановому ґрунті в умовах природного зволоження урожайність насіння культури у контрольному варіанті без інокуляції насіння й застосування борних мікродобрив (контроль 1) не перевищувала 125–143 кг/га, а у варіанті з обприскуванням водою (контроль 2) – 126–144 кг/га. Під час застосування борних мікродобрив приріст урожайності насіння люцерни без інокуляції насіння Ековіталом порівняно з контролем 1 був істотно вищим, складаючи під час обприскування на початку буто- нізації 10,0 кг/га (8,0%), на початку цвітіння й масового цві- тіння – 11,0 кг/га (8,8%). За інокуляції насіння Ековіталом та застосування борних мікродобрив Авангард Р Бор на початку бутонізації приріст урожайності насіння люцерни сорту Анжеліка досягав 22,0 кг/га (15,4%), відповідно, на початку цвітіння і масового цвітіння – 23,0 кг/га (16,1%). Порівняно з контролем 2 приріст урожайності насіння люцерни без інокуляції Ековіталом становив на початку бутонізації 9,0 кг/га (7,1%); на початку цвітіння й у період масового цвітіння – 10,0 кг/га (7,9%), відповідно, за іноку- ляції насіння та початку бутонізації – 21,0 кг/га (14,6%); початку цвітіння і масового цвітіння – 22,0 кг/га. Висновки. За інокуляції насіння комплементарним бактеріальним препаратом Ековітал і застосування борних мікродо- брив Авангард Р Бор порівняно з контролем 1 (без іно- куляції насіння й підживлення борними мікродобривами) та контролем 2 (обприскування водою) у 2019–2020 рр. отримано суттєвий приріст урожаю насіння люцерни перш за все за рахунок формування більшої маси вегетативних і генеративних органів культури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Soltys, M. P. "Ефективність препарату «Вітосепт» за передінкубаційної обробки яєць." Scientific and Technical Bulletin оf State Scientific Research Control Institute of Veterinary Medical Products and Fodder Additives аnd Institute of Animal Biology 20, no. 2 (September 18, 2019): 324–30. http://dx.doi.org/10.36359/scivp.2019-20-2.42.

Full text
Abstract:
У статті наведені результати застосування препарату «Вітосепт», діючою речовиною якого є натрію гіпохлорит, для передінкубаційної обробки яєць. У процесі проведеного аналізу на поверхні яєць встановлено наявність бактерій, дріжджів, пліснявих грибів, у тому числі й гнильних мікроорганізмів. Виявлено та ідентифіковано різні види мікроорганізмів, серед яких основними були Pseиdomonas aеruginosa, Micrococcus halobius, Staphylococсus aureus, Escherichia coli, Salmonella typhimurium, Salmonellа pullorum, Proteus vulgaris, Aeromonas spp. Залежно від ступеня забруднення мікробна контамінація поверхні яєць коливалась у межах від 2 до 5 млн. мікробних тіл у розрахунку на одне яйце. Найменше забруднення яєць в інкубаційній і вивідній шафах спостерігалося на рівні верхнього ярусу лотків, найбільше – нижнього. Показники виводимостi яєць при застосуваннi рiзних концентрацiй препарату «Вітосепт» (Р<0,01-0,05 %) були вірогідно вищi, при цьому збереженiсть курчат до 60- добового віку була на 10 % більшою, анiж у варіанті, де застосовувалась обробка яєць класичним методом парами формальдегiду. За такої кількості активного гіпохлориту натрію в препараті відсоток недорозвинених плодів (завмерлі, задохлики, слабкі та каліки) теж був найнижчим, порівняно із партією яєць, оброблених класичним способом, шляхом примінення формальдегіду, чи цим же препаратом, але з дещо нижчою дозою активно діючої речовини. Кращий дезінфікуючий ефект препарат «Вітосепт» проявляє за наявності в ньому натрію гіпохлориту в кількості 500 мг/л. За передінкубаційної обробки яєць курей препаратом «Вітосепт» виводимість курчат, порівняно з партією яєць, оброблених формаліном зростає до 97,5 %, а збереженість – до 95,7 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Щербаненко, Джорджо. "Мікро-оповідання." Всесвіт, no. 3/4 (2006): 130–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гончаренко, В. Г. "Питання використання мікрооб"єктів у доказуванні." Адвокат, no. 4 (2008): 15–18.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ioffe, O. Y., S. L. Kindzer, O. P. Stetsenko, T. M. Galyga, and A. V. Omelchenko. "Застосування вакуумної терапії ран в лікуванні інфекційних ускладнень з боку післяопераційних ран." Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука, no. 3 (October 23, 2020): 70–76. http://dx.doi.org/10.11603/2414-4533.2020.3.11464.

Full text
Abstract:
Мета роботи: поліпшити результати лікування хворих з інфекційними ускладненнями з боку післяопераційних ран. Матеріали и методи. Впродовж 2014 – 2019 рр. у відділенні гнійної хірургії Київської міської лікарні № 3 (база кафедри загальної хірургії № 2 Національного медичного університету імені О. О. Богомольця) проходили лікування 47 хворих з інфекційними ускладненнями з боку післяопераційних ран. Вік пацієнтів склав (45,7 ± 12) року, серед них – 27 (57,4 %) чоловіків та 20 (42,6 %) жінок. У дослідній групі лікування здійснювали з використанням мобільної помпи для вакуумної терапії ран NPWT KCI ActiVAC 300 ml. У групі порівняння використовували накладання традиційних марлевих пов’язок з розчинами антисептиків. Усім хворим в обох групах проводили антибактеріальну терапію, лікування супутньої патології. Результати досліджень та їх обговорення. Згідно з результатами бактеріологічного дослідження ранового вмісту у хворих дослідної групи на третю добу мікробне число знизилося до 105–106, у мазках-відбитках некротичний тип цитограм змінився на дегенеративно-запальний тип у 19 (73,0%) хворих і в 7 (27,0%) хворих на запально-регенераторний тип, тоді як в групі порівняння показники мікробних чисел залишалися на попередньому рівні 108–109 та у 15 (71,4%) ще зберігався некротичний тип цитограм та лише у 6 (28,6%) хворих спостерігався дегенеративно-запальний тип цитограм. На 10 добу в дослідній групі у 24 (92,3 %) хворих мав місце регенераторний тип цитограм, у 2 (7,7 %) хворих – запально-регенераторний тип. В порівняльній групі у 15 (71,5%) мав місце дегенеративно-запальний тип, в 4 (19,0 %) – запально-регенераторний тип цитограм, а в 2 (9,5%) хворих – некротичний тип. Використання вакуумної терапії ран при інфекційних ускладненнях післяопераційних ран значно покращує результати лікування і скорочує терміни реабілітації хворих.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Мікроби"

1

Міленін, Д. М., and М. Л. Лисиченко. "Лазерна установка для знезаражування поверхні шкаралупи інкубаціного яйця." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39859.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мариняко, А. І., О. А. Шидловська, and І. М. Волошина. "Мікробний синтез лізоциму." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/15602.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яковичук, Н. Д. "Мікробна контамінація нових похідних імідазолу." Thesis, БДМУ, 2020. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/18205.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Івахнюк, Тетяна Василівна, Татьяна Васильевна Ивахнюк, Tetiana Vasylivna Ivakhniuk, Микола Микитович Каплін, Николай Никитович Каплин, Mykola Mykytovych Kaplin, Світлана Анатоліївна Сміян, Светлана Анатольевна Смиян, and Svitlana Anatoliivna Smiian. "Мікробна екологія піхви при стрептококовому носійстві." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32136.

Full text
Abstract:
Кількісні та якісні співвідношення популяцій мікроорганізмів у окремих органах і системах, є надзвичайно чутливим індикатором стану організму людини. Порушення нормальної мікрофлори піхви характеризується, з одного боку, зникненням або зниженням числа представників індигенної мікрофлори, з іншого, підвищенням популяційного рівня умовно-патогенних мікроорганізмів. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32136
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Тодосійчук, Тетяна Сергіївна. "Поліваріантна біотехнологія препаратів-антисептиків на основі мікробних бактеріолізинів." Doctoral thesis, Київ, 2016. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/16294.

Full text
Abstract:
Дисертацію присвячено науковому обгрунтуванню та розробці поліваріантної біотехнології різних форм антисептичних препаратів з використанням селекціонованого продуценту бактеріолізинів Streptomyces albus UN 44. Запропонована схема підтримуючої селекції продуценту, проведено комплексний таксономічний аналіз та реідентифікація культури. Вперше встановлена здатність культури до синтезу антифунгальних антибіотиків, які були виділені та ідентифіковані як біс(2-етилгексил)фталат і 3-O- метилциклополова кислота. Модифіковано та оптимізовано склад поживного середовища для біосинтезу бактеріолізинів, що визначило його здешевлення у 1,5-2 рази та підвищення продуктивності культури до 8-9 тис. МО/см3. Обгрунтована доцільність застосування адсорбційного способу для одержання іммобілізованої форми бактеріолітичного препарату з використанням аеросилу та встановлені основні механізми іммобілізації. Розроблені іммобілізований бактеріолітичний препарат з активністю 100 тис. МО/г, рідкий комплексний антисептик Цитал, рідкий та гранульований препарати для рослинництва Стрептофунгін-Фіто, препарати окремих бактеріолізинів ферментного комплексу та препарат антибіотиків Стрептофунгін. Розроблено процеси застосування окремих препаратів у складі композицій побутових та промислових синтетичних мийних засобів, в основі композицій м′яких та рідких форм лікувальних ветеринарних препаратів, а також в процесах отримання біологічно активних компонентів мікробних клітин та в харчовій промисловості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мосьпан, Д. В., В. Ф. Фомовський, and Р. А. Братушкін. "Система термостабілізації біоматеріалів в мікро кюветах." Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/10058.

Full text
Abstract:
Провідною ознакою сучасної клінічної діагностики є просторе впровадження автоматизованих лабораторій, де кожен етап досліджень контролюється єдиною комп’ютерною системою керування і передбачає застосування спеціального обладнання, яке б забезпечило можливість реалізації такого зв’язку. До того ж висуваються додаткові вимоги щодо масогабаритних та енергоємних параметрів всіх типів лабораторного обладнання, задіяного в процесі досліджень, зокрема, мікрокювет, в яких зберігаються проби біоматеріалів. Запропоновано певне теоретичне обгрунтування та окремі технічні рішення щодо побудови систем терморегулювання та термостатування мікрокювет, в яких зберігаються проби біоматеріалів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Босенко, О. С. "Лазерні мікро- і нанотехнології в електроніці." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82013.

Full text
Abstract:
Метою даної кваліфікаційної роботи було опис принципів роботи лазерів як систем квантової електроніки та їх застосування у процесах лазерної мікрообробки у галузі електроніки. Зазначена мета досягається шляхом аналізу літературних джерел щодо основ генерації лазерного випромінювання, режимів роботи різних видів лазерів, фізичних основ поглинання лазерного випромінювання та подальшим описанням варіантів застосування лазерів в технологічних процесах виготовлення деталей електроніки. В рамках роботи встановлено, що лазер є джерелом оптичного випромінювання генераторного типу. При генерації лазерного випромінювання відбувається поглинання, спонтанне та стимульоване випромінювання. Різні види лазерів відрізняються природою активного середовища. На сьогодні найбільш перспективними виявляються волоконні лазери, які мають широкий діапазон потужності та характеристик променя, гнучке перемикання, розщеплення та сканування променів. Визначено основні режими роботи лазерів та наведено декілька класифікацій лазерів. Показано, що сучасне виробничтво мікроелектроніки неможливе без застосування високоточного лазерного інструментарію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Іванова, Лорина Алімівна, Микола Нестерович Гарас, and Володимир Володимирович Білоус. "Особливості контролю бронхіальної астми за грибкових та інших мікробних тригерів загострення." Thesis, Буковинський державний медичний університет, 2011. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/3122.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Зінов'єва, Надія Аркадіївна, and І. Домбровська. "Мікробна деградація авіаційного палива в сірому лісовому ґрунті протягом 7 місяців." Thesis, Інститут математики НАН України, 2011. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/11219.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Назаренко, Олена Василівна. "Мікро- і макроекономічні проблеми запобігання ушкодженню природи." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22353.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Мікроби"

1

Юзвішин, І. Й. Інформаціологія або закономірності інформаційних процесів та технологій в мікро- та макросвітах Всесвіту. Луганськ, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Мікроби"

1

Шевченко, Л. А., Г. І. Рябуха, and І. М. Бондар. "Значення мікробних препаратів у розвитку сталого сільського господарства." In Challenges, threats and developments in biology, agriculture, ecology, geography, geology and chemistry. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-111-4-57.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Заволока, Юлія, Марина Сідненко, and Андрій Івко. "ТЕХНОЛОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ ЯК РЕЗЕРВ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА." In СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТРЕНДИ РОЗВИТКУ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН НА МІКРО- ТА МАКРОРІВНЯХ, МАРКЕТИНГОВІ ТА ЛОГІСТИЧНІ СТРАТЕГІЇ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-19.03.2021.economics.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Буковська, Наталія. "ПРОБЛЕМА ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ." In СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТРЕНДИ РОЗВИТКУ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН НА МІКРО- ТА МАКРОРІВНЯХ, МАРКЕТИНГОВІ ТА ЛОГІСТИЧНІ СТРАТЕГІЇ, chair Олена Познякова. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-19.03.2021.economics.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шапран, Олена. "РОЗВИТОК КОНЦЕПЦІЇ ЕКОЛОГІЧНОГО МАРКЕТИНГУ." In СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТРЕНДИ РОЗВИТКУ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН НА МІКРО- ТА МАКРОРІВНЯХ, МАРКЕТИНГОВІ ТА ЛОГІСТИЧНІ СТРАТЕГІЇ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-11.06.2021.economics.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Мікроби"

1

Козаченко, Надія Павлівна. Кантівська теоретична епістемологія і проблеми сучасного природознавства. ОДУВС, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1649.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шарманова, Н. М. Афоризми у структурі макротексту. Криворізький державний педагогічний університет, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5574.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються особливості афоризмів у макротексті, висвітлюються основні способи уведення їх у мікро- й макроструктури на матеріалі прози П.Загребельного й Р.Іваничука. На основі процесів текстотворення укладається шкала градації афористичності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography