Academic literature on the topic 'Моделювання DES'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Моделювання DES.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Моделювання DES"

1

Модло, Євгеній, Сергій Семеріков, and Оксана Маркова. "МОБІЛЬНІ ІНТЕРНЕТ-ПРИСТРОЇ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ БАКАЛАВРА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКИ В МОДЕЛЮВАННІ ТЕХНІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ." ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 18, no. 2 (December 25, 2020): 106–15. http://dx.doi.org/10.35387/od.2(18).2020.106-115.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто складові методики використання мобільних інтернет-пристроїв як засобу формування загальнопрофесійної складової компетентності бакалавра електромеханіки в моделюванні технічних об’єктів: застосування різних способів подання моделей; розв’язання професійних задач засобами ІКТ; компетентності в електричних машинах та критичного мислення. На змісті навчання навчальних дисциплін «Вища математика», «Теорія автоматичного управління», «Моделювання електромеханічних систем», «Електричні машини» розкрито особливості використання Scilab, SageCell, Google Sheets, Xcos on Cloud для формування загальнопрофесійної компетентності бакалавра електромеханіки в моделюванні технічних об’єктів. Зроблено висновок про доцільність використання наступного програмного забезпечення мобільних інтернет-пристроїв: хмаро орієнтованих табличних процесорів як засобів моделювання (включно із нейромережевим); систем візуального моделювання як засобів структурного моделювання технічних об’єктів; мобільних комп’ютерних математичних системи, що використовується на всіх етапах моделювання; мобільних комунікаційних засобів для організації спільної діяльності з моделювання. Виходячи зі змісту компетенції із застосування різних способів подання моделей, її формування та розвиток відбувається протягом усієї професійної підготовки бакалавра електромеханіки, тому виокремлювати провідні для цього процесу навчальні дисципліни недоцільно. Дана компетенція є загальнопрофесійною складовою компетентності бакалавра електромеханіки в моделюванні технічних об’єктів. Важливою складовою компетенції із застосування різних способів подання моделей є формування здатності до добору адекватних способу подання моделі засобів комп’ютерного моделювання. Одним із традиційних для навчання моделювання засобів ІКТ є системи комп’ютерної математики. Ключові слова: мобільні інтернет-пристрої; бакалаври електромеханіки; моделювання технічних об’єктів; компетентності бакалавра електромеханіки; методика використання мобільних інтернет-пристроїв; навчання бакалаврів електромеханіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Заика, Александр. "АНАЛИЗ ВОЗМОЖНОСТЕЙ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ПРОДУКТОВ САПР." SWorldJournal, no. 04-01 (June 30, 2018): 36–42. http://dx.doi.org/10.30888/2663-5712.2020-04-01-061.

Full text
Abstract:
Було досліджено схеми побудови твердотільних тіл при комп’ютерному моделюванні в САПР. Твердотільне моделювання в САПР дозволило автоматизувати і поєднати в собі області геометричного моделювання та комп’ютерної графіки, що в свою чергу полегшило роботу і
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Заика, Александр. "АНАЛИЗ ВОЗМОЖНОСТЕЙ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ПРОДУКТОВ САПР." SWorldJournal, no. 04-01 (June 30, 2018): 36–42. http://dx.doi.org/10.30888/2410-6615.2020-04-01-061.

Full text
Abstract:
Було досліджено схеми побудови твердотільних тіл при комп’ютерному моделюванні в САПР. Твердотільне моделювання в САПР дозволило автоматизувати і поєднати в собі області геометричного моделювання та комп’ютерної графіки, що в свою чергу полегшило роботу і
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Zhovtianska, Valeria. "Психологічні засади моделювання як методичного напряму соціальної прогностики." Scientific Studios on Social and Political Psychology, no. 48(51) (December 30, 2021): 9–15. http://dx.doi.org/10.33120/sssppj.vi48(51).234.

Full text
Abstract:
Метою статті було визначення психологічних засад моделювання соціальних явищ для прогнозування їхнього розвитку. Моделювання, а також екстраполяція та експертні методи належать до найбільш загальних методичних напрямів соціальної прогностики. У літературі ж наразі більше уваги приділяється екстраполяції та експертним методам, незважаючи на вади й обмеження, властиві цим методичним напрямам порівняно з моделюванням. Причина цього полягає в тому, що моделювання вимагає визначення сутнісних причин розвитку соціальних процесів, що є проблемною зоною в сучасній науці. У статті на основі теоретичного аналізу обґрунтовується теза про те, що моделювання процесів соціального розвитку має базуватися на розумінні його психологічних механізмів і чинників. Це пов’язано з тим, що в онтологічному сенсі суб’єктом цього розвитку є людина як член суспільства, а тому саме змісти психічного життя членів соціуму визначають вектор суспільних змін. Водночас у моделюванні соціальних процесів важливо враховувати культурні напрацювання певного соціуму, які можна порівняти з тією вихідною позицією, до якої буде прикладено вектор подальшого соціального розвитку. У практичному плані розроблення прогностичних моделей соціального розвитку передбачає виокремлення психологічних характеристик, важливих для визначення способу функціонування суспільства, а також розуміння психологічних механізмів, через які ці характеристики впливають на суспільний розвиток. За такої умови короткострокові і середньострокові прогнози визначення вектора розвитку суспільства можуть базуватися на поточних замірах цих характеристик. Прогнозування соціальних змін на більш масштабну часову перспективу вимагає узагальнених моделей соціального розвитку, які б враховували і часові зміни в самих психологічних характеристиках. Описані психологічні засади можуть бути безпосередньо використані для розроблення прогностичних моделей процесів соціального розвитку, що становить перспективу подальшої роботи і визначає практичне значення дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пашко, А. О., І. В. Розора, and Т. О. Яневич. "Про моделювання гауссового процесу із точністю та надійністю в просторі $L_p([0,T])$." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика, no. 2(37) (November 25, 2020): 91–100. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2020.2(37).91-100.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена моделюванню випадкового процесу із наперд заданоюВ останнi часи теорiя стохастичних процесiв та полiв широко використовується в рiзних галузях науки i не тiльки в природничих сферах, а саме її використання є важливим у фiзицi, радiофiзицi, iнформатицi, програмнiй iнженерiї, соцiологiї, бiологiї, океаналогiї, метеорологiї, фiнансовiй математицi, теорiї прийняття рiшень, системах масового обслуговування тощо. Тому актуальною проблемою для ймовiрносникiв є побудова математичної моделi випадкового процесу або поля та вивчення її аналiтичних властивостей. Проблеми чисельного моделювання стають особливо важливими завдяки потужним можливостям комп’ютерних технологiй, що дозволяють створювати програмнi засоби для моделювання та для передбачення поведiнки випадкового процесу. Пiд статистичним моделюванням ми розумiємо комп’ютерну реалiзацiю спочатку випадкової величини, а потiм вже випадкового процесу або поля при заданих характеристиках даних об’єктiв моделювання. Стаття присвячена моделюванню випадкового процесу iз наперед заданою точнiстю та надiйнiстю в банаховому просторi Lp([0, T]). Припускається, що випадковий процес є стацiонарним гауссовим iз вiдомою скiнченною коварiацiйною функцiєю. Якщо випадковий процес подано як збiжний у середньому квадратичному ряд iз випадковими доданками, то, зазвичай, у якостi моделi можна розглядати скiнченну суми перших доданкiв, тобто зрiзку ряду. Тому, перша проблема, яка виникає у статтi, як розкласти випадковий процес у ряд при вiдомiй коварiацiйнiй функцiї. Для цього у статтi використовується Теорема Карунена-Лоєва i для побудови моделi застосовуємо розклад Карунена-Лоєва випадкового процесу. У данiй роботi особливу увагу придiлено точностi та надiйностi побудованої моделi. Це означає, що спочатку ми будуємо модель, а потiм її перевiряємо за допомогою певних тестiв на адекватнiсть iз заданими вхiдними параметрами. Отже, знаючи наперед точнiсть та надiйнiсть та з використанням доведених у статтi результатiв для перевiрки адекватностi, можна стверджувати, що побудова модель буде гарно описувати початковий випадковий процес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Чибіряк, Я., І. Баранова, and К. Ніколаєнко. "Метод наскрізного навчання студентів ІТ-спеціальностей імітаційному моделюванню у середовищі FlexSim для пошуку резервів підвищення ефективності автоматизованих систем." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 42 (March 30, 2021): 119–29. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-42-17.

Full text
Abstract:
Розглянуто задачу впровадження у навчальний процес університету нової програмної технології FlexSim, призначеної для імітаційного моделювання автоматизованих виробничих, транспортних, обслуговуючих та інших систем. Проаналізовано ринок існуючих програмних продуктів для імітаційного моделювання і стан навчального процесу з питань імітаційного моделювання. Досліджено можливості і переваги програмної технології FlexSim та обґрунтовано доцільність її використання при підготовці IT-фахівців. Запропоновано базові навчальні моделі FlexSim для використання їх у навчальному процесі університету. Розроблено систему наскрізної підготовки спеціалістів у сфері IT з використанням технології моделювання і дослідження ефективності складних систем у середовищі FlexSim. Розробка може бути корисною університетам, які готують IT-фахівців, а також кафедрам, студенти яких вивчають дисципліни, пов'язані з імітаційним моделюванням складних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Titov, V. А., and A. М. Ben. "Моделювання технологічного процесу видавлювання заготовок компресорних лопаток." Обробка матеріалів тиском, no. 1(48) (November 1, 2019): 53–57. http://dx.doi.org/10.37142/2076-2151/2019-53(48).

Full text
Abstract:
Тітов В. А., Бень А. М. Моделювання технологічного процесу видавлювання заготовок компресорних лопаток // Обробка матеріалів тиском. – 2019. – № 1 (48). – С. 53–57. Метою роботи є чисельне моделювання процесу видавлювання заготовок лопаток компресорів авіаційних двигунів при вирішенні задач пластичного деформування, порівняння результатів моделювання із реальними результатами. Показано спосіб використання сучасних систем моделювання, що дозволяють значно скоротити витрати та час розробки нового оснащення за рахунок віртуального моделювання процесу штампування, без виготовлення оснащення та завантаження ковальсько-пресового обладнання. В якості системи моделювання процесів використано програму QForm 2D/3D, за допомогою якої можна варіювати різними параметрами процесу деформування. Проведено моделювання технологічного процесу видавлювання заготовок компресорних лопаток газотурбінних двигунів. Процес видавлювання моделювався за фактичними розмірами лопатки та штампового оснащення. За формою профілю заготовки компресорної лопатки з урахуванням температурного розширення створено моделі штампового оснащення Розглянуто особливості створення тривимірної моделі, завдання параметрів моделі в розрахунковий модуль та нанесення сітки кінцевих елементів. Представлено результати комп’ютерного моделювання, показано характер плину металу при деформації, силові та енергетичні параметри процесу. Показано результати експериментальних досліджень, проведених на серії заготовок, що були отримані із поступовим збільшенням довжини пера до технологічних параметрів. Представлено відповідність форми видавленої заготовки, отриманої розрахунковим шляхом, зовнішньому вигляду реальної заготовки, характер заповнення порожнини матриці, а також місця утворення можливих дефектів. Показано застосування прикладних технологій для моделювання процесу деформації та виготовлення штампового оснащення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Боровець, О. В., and Т. В. Яковишина. "ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА ЗАСОБАМИ МОДЕЛЮВАННЯ." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 1, no. 1 (September 7, 2021): 131–36. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2021-1-1-20.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальній проблемі сучасної педагогіки вищої школи – формуванню професійної компетентності майбутнього педагога як системотвірної основи діяльності фахівця, яка поєднує його теоретичну та практичну готовність до виконання професійно-педагогічних функцій. Виокремлено основні складники досліджуваного поняття: мотиваційний, когнітивний, діяльнісний, аксіологічний, індивідуально-особистісний. У дослідженні зазначається, що професійна компетентність педагога починає формуватися в процесі оволодіння фахом під час навчання у ЗВО; відстоюється думка про те, що дієвим засобом підвищення ефективності досліджуваного процесу є моделювання. Дослідницями розкривається сутність понять «моделювання», «модель», «педагогічне моделювання», вказується на багатоаспектність застосування методу моделювання у педагогічній теорії та практиці. У статті зазначається, що педагогічному моделюванню підлягають усі компоненти процесу формування професійної компетентності майбутнього педагога (цільовий, змістовий, діяльнісний, контрольно- результативний), що дає змогу викладачеві дослідити, спроєктувати та відтворити суттєві ознаки та складники певного педагогічного явища чи процесу. Охарактеризовано особливості моделювання викладачем основних компонентів професійної компетентності майбутнього педагога в освітньому процесі ЗВО. Акцентовано увагу на тому, що на всіх етапах формування професійної компетентності майбутнього педагога доцільно застосовувати технологію моделювання професійної діяльності, сутність якої полягає в тому, що здобувачі освіти у спеціально створених ситуаціях імітують різні види педагогічної діяльності. У публікації доводиться, що ефективність процесу формування професійної компетентності майбутнього педагога залежить від якості організації спеціальної діяльності, спрямованої на її моделювання, до якої варто долучати всіх учасників освітнього процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Borovik, P. V. "Аналіз моделі механічних властивостей при холодному різанні металу на ножицях." Обробка матеріалів тиском, no. 1(50) (March 31, 2020): 57–67. http://dx.doi.org/10.37142/2076-2151/2020-1(50)57.

Full text
Abstract:
Боровик П. В. Аналіз моделі механічних властивостей при холодному різанні металу на ножицях. Oбробка матеріалів тиском. 2020. № 1 (50). C. 57-67. В роботі вирішено задачу уточнення моделі механічних властивостей матеріалу, що дозволяє підвищити достовірність математичного моделювання та точність визначення відповідних енергосилових параметрів процесів холодного розділення металу на ножицях. Зокрема відзначається, що при моделюванні методом скінченних елементів, з використанням методики побудови кривих текучості і пластичності матеріалу отриманих за результати статичних випробувань на розтяг, точність отримуваних результатів може бути підвищена. Вказується, що швидкість деформації при статичних випробуваннях, може коливатися в широкому діапазоні і це пояснюється величиною відносного подовження при розриві. Встановлено існування функціонального зв’язку та отримано рівняння для визначення швидкості деформації при статичних випробуваннях від відносного подовження при розриві. Застосування цього рівняння при моделюванні МСЕ дозволило зменшити відносну похибку до ± 7 %. Зроблено висновок, що запропонований метод буде сприяти розвитку математичного моделювання процесів різання на ножицях і поглибленню уявлень про процеси, що протікають в металі. Зокрема вивчався частинний вплив параметрів моделі механічних властивостей та умов реалізації процесів на результати моделювання. Були отримані залежності відношення максимального опору різанню при різних значеннях відносної швидкості різання, межи текучості, відносного подовження при розтягуванні, висоти розрізуваного перерізу до відповідних значень отриманих експериментальних даних. Загалом результати моделювання не протирічать загальним уявлення про процеси розділення металів у холодному стані. Результати роботи можуть бути рекомендовані для використання при прийнятті проектно-конструкторських і технологічних рішень в питаннях холодного поділу металу на ножицях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Трасковецька, Лілія. "КОМП’ЮТЕРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 86, no. 4 (April 16, 2022): 204–19. http://dx.doi.org/10.32453/3.v86i4.945.

Full text
Abstract:
Робота присвячена комп’ютерному моделюванню систем, що змінюються з часом. У процесі пізнання та практичної діяльності людство широко використовує різноманітні моделі. Моделювання – це універсальний метод наукового пізнання, який базується на побудові, дослідженні та використанні моделей об’єктів і явищ. Найбільш важливим різновидом моделей є математичні моделі. До їхньої основи покладено припущення про те, що всі параметри досліджуваного об’єкта можна подати у кількісному вигляді й описати математичними співвідношеннями. Унаслідок широкого впровадження обчислювальної техніки і відповідного програмного забезпечення методи математичного моделювання поширилися в повсякденній практиці. Комп’ютерна реалізація дослідження складних математичних моделей ґрунтується на основі чисельних методів. Тому сучасне математичне моделювання завжди передбачає застосування чисельних методів аналізу та комп’ютерних обчислювальних експериментів. Водночас значення аналітичних методів з розвитком ЕОМ і обчислювальної математики ніяк не зменшується. Великі можливості проведення математичного моделювання відкриває, наприклад, матрична система комп’ютерної математики MATLAB у дослідженні складних технічних процесів, які характеризуються нелінійністю та багатогранністю зв’язків між елементами. Система пристосована до будь-якої галузі науки й техніки,міст ить засоби, які особливо зручні для електро- і радіотехнічних обчислень (операції з комплексними числами, матрицями, векторами й поліномами, опрацювання даних, аналіз сигналів, моделювання динамічних процесів і цифрова фільтрація). У роботі обґрунтовано динаміку процесів у лінійному колі (електричному фільтрі), побудовано математичну модель, що відображає процес протікання електричного струму в колі, у вигляді системи диференціальних рівнянь другого порядку. Отриману систему диференціальних рівнянь розв’язано аналітичним методом. Крім того, на основі вбудованих в MATLAB чисельних алгоритмів розв’язування звичайних диференціальних рівнянь побудовано наближений розв’язок математичної моделі, що відображає зміну струму в колі залежно від часу. Поряд з цим, використовуючи пакет імітаційного моделювання Simulink, складено структурну модель, яка повністю імітує роботу електричного фільтру. Розв’язок диференціального рівняння можна побачити на віртуальному осцилографі, який дозволяє представити результати моделювання у вигляді часових графіків або у вигляді чисел, графіків, таблиць.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Моделювання DES"

1

Власик, Л. І., О. Л. Кухарчук, В. М. Магаляс, А. О. Міхєєв, М. Г. Проданчук, and Ю. Є. Роговий. "Спосіб моделювання нефропатії." Thesis, Тези доповідей Всеукраїнської наукової конференції «Актуальні питання клінічної анатомії та оперативної хірургії», м. Чернівці, 11-13 жовтня 2004 року, 2004. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/15520.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Демківська, Т. І., and Є. О. Демківський. "Моделювання гетероскедастичних процесів." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14580.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Воргуль, О. В., and В. Є. Ганзин. "Моделювання напівсмугового фільтру." Thesis, ЗНТУ, 2018. http://openarchive.nure.ua/handle/document/8491.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є напівсмуговий фільтр, що розробляється в цифровому вигляді. Такий фільтр корисний для розробника, оскільки є базовим елементом для виконання великої кількості операцій над сигналом - перенесення сигналів за частотою, модуляції, демодуляції. Зручно використовувати модель фільтру також тим, що це дозволяє виконувати перевірку якості роботи як за частотними так і за часовими характеристиками, а також за ключовими параметрами, істотними для поточного завдання дослідника, наприклад, чисельність вентилів, значення затримки тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шуменко, Ольга Анатоліївна, Ольга Анатольевна Шуменко, and Olha Anatoliivna Shumenko. "Концепція денумеративного моделювання." Thesis, Полтавський державний педагогічний університет, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26900.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гузь, К., Віктор Іванович Мараховський, Виктор Иванович Мараховский, and Viktor Ivanovych Marakhovskyi. "Стохастичне моделювання експериментів." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/21094.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Швець, Станіслав Володимирович, Станислав Владимирович Швец, Stanislav Volodymyrovych Shvets, and І. А. Чуб. "Моделювання зношення різців." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5551.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дашкевич, Андрій Олександрович, Є. О. Іванов, І. В. Карась, and Олена Вадимівна Охотська. "Геометричне моделювання освітленності." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48787.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Щербина, Олена Юріївна. "Філософський аналіз логічного моделювання." Diss. of Candidate of Philosophical Sciences, КУ ім. Т.Шевченка, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Погоріляк, О. О. "Моделювання випадкових процесів Кокса." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, КНУТШ, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сладкевич, Нікіта Вікторович. "Естетика комп"ютерного моделювання." Diss. of Candidate of Philosophical Sciences, М-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2014.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Моделювання DES"

1

Томашевський, В. М. Моделювання систем. Київ: BHV, 2005.

Find full text
Abstract:
Розглядаються основні поняття алгоритмізації, а також техніка застосування у програмуванні базових алгоритмічних структур і структур даних. Розв’язана велика кількість різноманітних задач з оброблення масивів і файлів, сортування та пошуку, створення і оброблення графічних зображень тощо. Усі розв’язання супроводжуються детальними коментарями, описом алгоритмів та застосованої техніки програмування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Томашевський, В. М. Моделювання систем. Київ: Видавнича група BHV, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Малярець, Л. М. Економіко-математичне моделювання. Харків: ХНЕУ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Малярець, Л. М. Економіко-математичне моделювання. Харків: ХНЕУ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Вовк, Р. Ф. Моделювання міжнародних відносин. Київ: Знання, 2012.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ковальов, Ю. М. Основи геометричного моделювання. Київ: Вища школа, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Малярець, Л. М. Економіко-математичне моделювання. Харків: ХНЕУ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Малярець, Л. М. Економіко-математичне моделювання. Харків: ХНЕУ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Курбан, О. В. Діагностика та моделювання PR-процесів. Київ: Українська конфедерація журналістів, 2012.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Герасимчук, В. Г. Стратегічне управління підприємством. Графічне моделювання. Київ: КНЕУ, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Моделювання DES"

1

Оксана, Оксана. "ОСОБЛИВОСТІ МОДЕЛЮВАННЯ ХУДОЖНЬО-ВИКОНАВСЬКОЇ ТЕХНІКИ МУЗИКАНТА." In Theoretical foundations of the functioning of Education. Ways to improve the effectiveness of educational activities, 483–91. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.ped.ii-483-491.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Назарова, О. "Методика когнітивного моделювання на прикладі системи туризм." In СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЄВРОЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ, 39–42. Заклад вищої освіти «Подільський державний університет», 2022. http://dx.doi.org/10.32782/978-966-289-635-0-5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бернацький, Артемій, Микола Соколовський, Олександр Сіора, Володимир Лукашенко, and Наталія Шамсутдінова. "ДО ПИТАННЯ МОДЕЛЮВАННЯ ЛАЗЕРНОГО ЗВАРЮВАННЯ ТА АДИТИВНИХ ПРОЦЕСІВ." In Theoretical foundations of engineering. Tasks and problems, 349–58. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.tech.iii.7.1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Аксьонова, Ірина, and Вікторія Дериховська. "ПРОЦЕСИ ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ В УКРАЇНІ: АНАЛІЗ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ТЕНДЕНЦІЙ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

МАРТИНЮК, Віталій, and Сергій АНДРІЙЧУК. "КАДАСТРОВО-ЛАНДШАФТНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ОЗЕР ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ ВЕРХНЬОЇ ПРИП’ЯТІ." In SCIENTIFIC RESEARCH OF THE XXI CENTURY.VOLUME 1. GS publishing service, 2021. http://dx.doi.org/10.51587/9781-7364-13302-2021-001-42-52.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Слободянюк, Т. Б. "Аналітичні методи моделювання у навчальній діяльності майбутніх спеціалістів мистецтвознавства." In PEDAGOGICAL AND PSYCHOLOGICAL SCIENCES: REGULARITIES AND DEVELOPMENT TRENDS, 335–51. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-023-0-21.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лантух, Ігор, Ольга Гульбс, Валерій Лантух, Олександр Кобець, and Ксенія Балабанова. "ПРОБЛЕМА МОДЕЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ОСОБИСТІСНОЇ НАДІЙНОСТІ У НАВЧАННІ МАЙБУТНІХ ПІДПРИЄМЦІВ." In Theoretical foundations of pedagogy and education, 833–85. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.ped.iii.8.12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Хвалін, Денис. "МУЛЬТИФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОВИХ ПРОЦЕСІВ У ТОРЦЕВІЙ ЗОНІ ПОТУЖНОГО ГЕНЕРАТОРА." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.08.

Full text
Abstract:
Показано переваги побудови математичних моделей у програмному середовищі COMSOL Multiphysics. Найсуттєвішою перевагою є можливість вирішувати мультифізичні задачі, що дозволяє створювати комплексні (взаємопов’язані) моделі. Представлено алгоритм, математичний опис і розв’язок задачі визначення розподілу електромагнітного поля та температури у торцевій зоні осердя статора потужного турбогенератора у разі застосування чисельного методу. Використано підхід для аналізу теплових процесів у торцевій зоні осердя статора турбогенератора послідовного логічного переходу від простої моделі електромагнітного поля в активній частині машини до більше складних моделей кінцевої зони з використанням попередніх результатів у наступних, що дозволяє отримати рішення для визначення розподілу температури в складних областях. Математична модель відрізняється від тих, що використовуються та відомі на сьогодні, більше повним урахуванням фізико-технічних факторів і достовірністю результатів розрахунку за умов простоти програмної реалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Martyniuk, V. О., S. V. Andriichuk, and I. V. Zubkovych. "ДОСВІД БАТИМЕТРИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ТА ЛАНДШАФТНОГО КАРТОГРАФУВАННЯ ОЗЕР ПОЛІСЬКОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ." In SCIENTIFIC DEVELOPMENTS OF UKRAINE AND EU IN THE AREA OF NATURAL SCIENCES, 495–522. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-73-0/2.6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ємел’янова, Т. А. "Моделювання деформацій стін кам’яних будівель для будівництва на просадних ґрунтах." In СУЧАСНА ТРАЄКТОРІЯ РОЗВИТКУ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПРОГРЕСУ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ, 389–413. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-247-3-13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Моделювання DES"

1

Абламська, Валентина. "ОСНОВНІ АСПЕКТИ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v2.21.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Потоцький, Андрій. "МОДЕЛЮВАННЯ ГЕПАТОДИСТРОФІЇ В ЩУРІВ." In RICERCHE SCIENTIFICHE E METODI DELLA LORO REALIZZAZIONE: ESPERIENZA MONDIALE E REALTÀ DOMESTICHE, chair Вікторія Грищенко. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-12.11.2021.v1.28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Францев, Віталій. "МОДЕЛЮВАННЯ БІЗНЕС-ПРОЦЕСІВ КОНСАЛТИГОВОЇ ФІРМИ." In АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ПРОВЕДЕННЯ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ, chair Ілля Ільєв. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/06.11.2020.v2.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Буштин, Лілія, and Анастасія Діденко. "ПІДХІД ДО МОДЕЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v1.35.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шибко, Оксана. "ІНФОРМАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД." In TENDANCES SCIENTIFIQUES DE LA RECHERCHE FONDAMENTALE ET APPLIQUÉE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/30.10.2020.v1.31.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шульгін, Олексій. "МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ БАЛАНСУЮЧОЮ ПЛАТФОРМОЮ." In WISSENSCHAFTLICHE ERGEBNISSE UND ERRUNGENSCHAFTEN: 2020, chair Дмитро Лосіхін. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/25.12.2020.v1.44.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Нестеренко, А. В. "Моделювання нафтогазових родовищ методами сейсморозвідки." In Geoinformatics 2011. Netherlands: EAGE Publications BV, 2011. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20145165.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Тищенко, Сергій. "МОДЕЛЮВАННЯ РОЗГОРТНИХ ПОВЕРХОНЬ ГРУНТООБРОБНИХ РОБОЧИХ ОРГАНІВ." In DO DESENVOLVIMENTO MUNDIAL COMO RESULTADO DE REALIZAÇÕES EM CIÊNCIA E INVESTIGAÇÃO CIENTÍFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/09.10.2020.v2.08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Криворучко, Олена, Юлія Костюк, and Юлія Самойленко. "МОДЕЛЮВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИРОБНИЦТВА ВЕРШКОВОГО МАСЛА." In WISSENSCHAFTLICHE ERGEBNISSE UND ERRUNGENSCHAFTEN: 2020. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/25.12.2020.v1.45.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сікора, Я. Б. "Кібернетичний підхід до моделювання навчальних систем." In SCIENCE, ENGINEERING AND TECHNOLOGY: GLOBAL TRENDS, PROBLEMS AND SOLUTIONS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-046-9-13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Моделювання DES"

1

Соловйов, В. М., and В. В. Соловйова. Моделювання мультиплексних мереж. Видавець Ткачук О.В., 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1253.

Full text
Abstract:
From the standpoint of interdisciplinary self-organization theories and synergetics analyzes current approaches to modeling socio-economic systems. It is shown that the complex network paradigm is the foundation on which to build predictive models of complex systems. We consider two algorithms to transform time series or a set of time series to the network: recurrent and graph visibility. For the received network designed dynamic spectral, topological and multiplex measures of complexity. For example, the daily values the stock indices show that most of the complexity measures behaving in a characteristic way in time periods that characterize the different phases of the behavior and state of the stock market. This fact encouraged to use monitoring and prediction of critical and crisis states in socio-economic systems.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хараджян, Олександр Агасійович, and Сергій Олексійович Семеріков. Математичне моделювання фрактальних об’єктів. РВГЩ КДПУ ім. В. Винниченка, 1999. http://dx.doi.org/10.31812/0564/704.

Full text
Abstract:
Мета роботи полягає у розробці імітаційних комп’ютерних моделей різних геометричних об’єктів, які б дозволили обчислювати фрактальну розмірність при різних параметрах моделі, накопичувати статистику та порівнювати розмірності передфракталів різних порядків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Єчкало, Юлія Володимирівна. Комп’ютерне моделювання броунівського руху. Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/838.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Попель, Майя Володимирівна, and Світлана Вікторівна Шокалюк. Програмні засоби навчального моделювання. Криворізький державний педагогічний університет, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1069.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Соловйов, Володимир Миколайович, Сергій Олексійович Семеріков, and Ілля Олександрович Теплицький. Інструментальне забезпечення курсу комп’ютерного моделювання. [б.в.], 2000. http://dx.doi.org/10.31812/0564/700.

Full text
Abstract:
Комп’ютерне моделювання як сучасний метод теоретичного пізнання неминуче ставить перед дослідником питання про вибір середовища для моделювання, адекватного досліджуваній проблемі. Навчання методам комп’ютерного моделювання є важливою складовою підготовки сучасного фахівця. Розуміючи, що така робота не повинна носити епізодичний характер, ми розробили відповідні спецкурси для старших школярів та студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Теплицький, Ілля Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. Комп’ютерне моделювання визначальних фізичних експериментів. КЕІ ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана», 2007. http://dx.doi.org/10.31812/0564/878.

Full text
Abstract:
В ході опитування, проведеного серед читачів “Physics World”, було визначено 10 кращих фізичних експериментів, значна частина яких дозволила вперше визначити фундаментальні фізичні константи. За рідким виключенням, ці експерименти потребували попередньої обробки експериментальних даних, особливо у дослідах Міллікена, Кавендіша, Резерфорда, Ган-Штрассмана, тому їх комп’ютерне моделювання може відбуватися по двох напрямках: – побудова динамічної лекційної демонстрації; – автоматизований пошук залежностей у експериментальних даних. Перший напрямок реалізується за допомогою модуля Visual мови Python, що дозволяє виконати швидке прототипування 3D-моделі без суттєвих втрат у швидкості роботи програмного забезпечення. Реалізація другого напрямку пропонується із залученням матеріалу історичного змісту – за можливості, даних лабораторних журналів, оригінальних статей тощо, що дозволяє прослідкувати та відтворити шлях першовідкривачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Теплицький, Ілля Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. Моделювання за допомогою випадкових чисел. Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/959.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено методиці побудови та дослідження стохастичних моделей на основі методу Монте-Карло. Розглядається модель броунівського руху, побудова й опрацювання якої вводить у світ випадкових чисел і математичної статистики, сприяє формуванню уявлень про розподіли ймовірностей, зокрема ілюструє два поширених розподіли: рівномірний та нормальний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Єчкало, Ю. В. Вибір середовища моделювання фізичних процесів. Видавничий відділ НМетАУ, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/845.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Поліщук, Олександр Павлович, Ілля Олександрович Теплицький, and Сергій Олексійович Семеріков. Комп’ютерне моделювання у Web-середовищі. Видавничий відділ КМІ, April 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/977.

Full text
Abstract:
GlowScript («Graphics Library on Web») – Web-середовище для комп’ютерного моделювання фізичних процесів мовою JavaScript, що використовує 3D-бібліотеку WebGL. Незважаючи на хмарну природу, дане середовище є досить вимогливим до апаратної частини на боці клієнта: мобільний код на WebGL виконується, як правило, за допомогою обчислювальних ресурсів відеокарти клієнта (GPU). Виконання GlowScript-програм відбувається теж на клієнтському боці (у якості інтерпретатора JavaScript виступає Web-браузер).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гострик, О. М., and В. М. Соловйов. Моделювання фінансової безпеки банківської системи. ПП Щербатих, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1206.

Full text
Abstract:
В доповіді розглянуті питання аналізу системних ризиків у складних фінансових системах, зокрема, банківських мережах. Запропоновано процедуру, яка дає змогу ранжувати банки та оцінити їх взаємозалежність на підставі відповідної міри. Доведено, що дана міра дозволяє ідентифікувати кризи в системі, що дає змогу використовувати її в якості адекватного індикатора-передвісника, а саме як міру забезпечення фінансової безпеки і стійкості системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography