Academic literature on the topic 'Мовні особливості'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Мовні особливості.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Мовні особливості"

1

Фурманкевич, Н. "Мовні особливості радіореклами." Теле- та радіожурналістика, Вип. 8 (2009): 136–43.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

УЛЬЯНОВА, Вікторія Олегівна. "СТЕРЕОТИПИ РАДЯНСЬКОЇ І ПОСТРАДЯНСЬКОЇ ФЕМІННОСТІ." Мова, no. 35 (July 29, 2021): 45–49. http://dx.doi.org/10.18524/2307-4558.2021.35.237862.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано особливості виявів ґендерних стереотипів української жінки різних періодів історії нашої країни на сторінках журнального періодичного видання «Радянська жінка» та «Жінка». Мета дослідження – описати мовну особистість української жінки радянських і пострадянських часів, виявити характерні ознаки першої та другої, а також проаналізувати мовний матеріал, що репрезентує ці мовні особистості на сторінках публіцистичних текстів. Предметом розгляду були особливості стереотипів, пов’язаних з українською жінкою радянської та незалежної України. Матеріал періодичних видань дає змогу зіставити «знеособлений» образ радянської жінки із нашою сучасницею в усьому розмаїтті її виявів як вільної представниці українства. Для виявлення специфічних значеннєвих моделей фемінних стереотипів, представлених в аналізованих джерелах, у роботі застосовано контекстуально-інтерпретаційний метод та контент-аналіз, а компонентний аналіз дав змогу висвітлити семантичну оригінальність кожного маркера стереотипізованих моделей мовної особистості української жінки. Результати аналізу особливостей мовної поведінки жінки уможливлюють зробити висновок про те, що провідною моделлю радянської жінки була знеособлена мовна особистість, орієнтована на трудові звершення на благо радянського суспільства; родина і жіноча природа внаслідок пропаганди залишаються на периферії. Сучасні жіночі видання намагаються показати мовну особистість української жінки у всьому розмаїтті її комунікативних, психоментальних, емоційних та інших виявів, і ця презентаційна полісемантичність відбивається і в мовному конструюванні, яке синтезує всі виражальні засоби національної мови та її впливовий потенціал.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Стрій, Л. І. "Мовні особливості політичних ритуальних текстів." Вісник Одеського національного університету. Серія: Філологія 22, вип. 2 (16) (2017): 114–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Новородовська, Наталія. "РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ МОВНИХ ПРОЦЕСІВ НА ТЕРИТОРІЇ УРСР У 1960-ті – 1980-ті рр." Society Document Communication, no. 13 (January 10, 2022): 160–84. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7600-2021-13-160-184.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості мовних процесів у різних регіонах УРСР. Розкрито основні тенденції русифікації по всій території Радянської України і її наслідки у різних регіонах. Здійснено порівняльний аналіз регіональних особливостей процесів русифікації та їх наслідків. З’ясовано чинники, які вплинули на зміну мовної структури населення Донбасу та створювали сприятливий ґрунт для поширення антиукраїнських настроїв у регіоні. Встановлено головні напрями формування російської мови як головного засобу комунікації на Кримському півострові. Сприятливим ґрунтом для тотальної русифікації стало виселення кримських татар з Криму і масове заселення регіону росіянами. Південні області зазнали аналогічних процесів, щоправда їхній вплив був менш значним у порівнянні із Сходом України чи Кримом. Висвітлено місце української мови на території півострова, а також розкрито тенденції її витіснення з офіційного й побутового ужитку. З’ясовано, що русифікація мала дещо відмінні особливості на Заході України у порівнянні з Південно-Східними регіонами й Кримом. Попри посилений мовно-культурний тиск з боку радянської влади, жителі Заходу зберігали власні мовні традиції. Дещо інша ситуація була у Закарпатті, де партійне керівництво мало на меті штучно збільшити частку росіян та сформувати плацдарм для русифікації регіону. Строкатість етнічного складу області й компактне проживання окремих етнічних груп зумовило збереження мовних традицій серед румунів, угорців та українців. Північним і Центральним областям були притаманні загальні тенденції русифікації: зросійщення міст і закриття україномовних шкіл та збереження української мови у сільській місцевості. Детальний аналіз усіх аспектів радянської мовної політики в різних регіонах дозволив виокремити ключові мовні, культурні, національні й цивілізаційні особливості українського населення на сучасному етапі державотворення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пантілеєнко, К. С. "ОСОБЛИВОСТІ ТЛУМАЧЕННЯ ЛЕКСИКИ В СУЧАСНОМУ СЛОВНИКУ." Nova fìlologìâ 2, no. 81 (June 23, 2021): 61–65. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-81-2-8.

Full text
Abstract:
Мета статті – розкрити питання історичної важливості формування слів і тлумачень у словнику, а також розташування та тлумачення слів, підходи до того, як визначати критерії класифікації слів, крім тлумачень, що існують у самій реальності, а також їх вираження у змістах і поняттях. Також у статті порушено питання системного поняття в словниках і їх ідеографічні особливості, розглядаються особливості гендерної лексики російської мови на матеріалі тлумачного словника. Саме така лексика пояснює, як фактичний вплив соціально-культурних та мовних чинників визначає ставлення суспільства до чоловічого та жіночого сприйняття слів. Основними ідеографічними галузями лексики є професії, хобі і захоплення. Наукова новизна статті – розкрити традиційні та новітні підходи щодо питання ідеографічного аспекту мови, в цьому разі – на прикладі лексики, пов’язаної з гендером. У статті підкреслено універсальні закономірності та національно-специфічні розбіжності під час тлумачення понять, їх функціонування в мові та мовленні. Також досліджуються галузі стосовно різних аспектів формування дійсності свідомості і явності логіки без урахування гендерних факторів (на прикладі тлумачення професій, хобі та вподобань). У статті виокремлено універсальні закономірності та національно-специфічні розбіжності під час тлумачення понять у словнику і їх функціонування в мові. Гендерні дослідження дають можливість проаналізувати соціально- культурні та мовні чинники, що визначають ставлення суспільства до чоловіків і жінок, а також поведінку індивідів у зв’язку з причетністю до певної статі і стереотипні уявлення чоловічих і жіночих якостей, тобто все те, що переводить проблематику статі зі сфери біології у соціальну. В результаті походження, сенсу і вживання у мові суспільство коригує мовну свідомість людини, диференціюючи в мові і менталітеті соціальну природу і положення статей, наказуючи людині прагнути до певних моделей поведінки, про які спочатку вона може і не підозрювати. У практичній частині статті представлено фрагмент тлумачного словника сучасної російської мови, в якому розкрито особливості категорії роду, безпосередньо пов’язаної з категорією роду і гендерною відмінністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пасічна, Олена Вікторівна. "Лінгвостилістичні особливості офіційно-ділових текстів." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 17 (October 27, 2017): 181–91. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v17i0.143.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про комунікативно-прагматичні особливості офіційно-ділового стилю та мовні засоби передавання офіційної інформації на лексичному, морфологічному й синтаксичному рівнях. Окреслено позамовні та мовні чинники, які визначають мовленнєву системність означеного стилю. Наголошено на таких екстралінгвістичних ознаках цього функціонального різновиду мови: офіційний характер, адресність, повторюваність дій і ситуацій, тематична обмеженість, документальність. Охарактеризовано спосіб викладу матеріалу в документах з високим і низьким рівнем стандартизації. Проаналізовано функціонування груп лексики в текстах документів. Розглянуто вживання форм частин мови в ділових паперах. Доведено, що специфічною рисою офіційно-ділових текстів є прямий порядок слів. Поширеним синтаксичним явищем у документах є розщеплені присудки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

АЛЬБОТА, Соломія. "МОВНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТЕРНЕТ-КОМУНІКАЦІЇ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ." Проблеми гуманітарних наук Серія Філологія, no. 45 (September 22, 2021): 11–18. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4565.2021.45.1.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості мовної комунікації в Інтернет-спільноті. Звернено увагу на її структуру, функції та мовні осо- бливості. Відслідковано зв’язок Інтернет-спільноти з явищем лінгвістичної маніпуляції, а також її класифікацію та загальні принципи дослідження. Основою для дослідження вибрано соціальну віртуальну платформу, Інтер- нет-спільноту «Реддіт». Виявлено маніпулятивний характер, суперечливі риси секції з коментарями щодо ситуації про пандемію, а також здійснено детальний текстовий аналіз мовних особливостей комунікації у зазначеній Інтернет-спільноті. Увагу приділено різноманітним секціям із коментарями вказаної соціальної мережі. Для аналізу відібрано пости з коментарями на різноманітні теми, які торкалися згадок про світову пандемію. Відібрано основні пости, які позначали причинно-наслідкові зв’язки щодо коронаві- русу в Інтернет-спільноті «Реддіт». Їх лінгвістично промарковано як імплі- цитно, так і експліцитно для подальшого мовного текстового аналізу, про- веденого як за допомогою інтерпретації, так і за допомогою програмного забезпечення. Програма «Лінгвістичне дослідження та підрахунок слів» підтвердила результати, отримані шляхом інтерпретації. Програмний застосунок забезпечив статистичну базу для обґрунтованих лінгвістичних коментарів до лінгвістичного та інтерпретаційного аналізу секції комента- рів щодо пандемії в Інтернет-спільноті «Реддіт». Під час мовного аналізу Інтернет-комунікації використано поняття конфліктної ситуації та стра- тегій вирішення конфліктів, оскільки спілкування в Інтернет-спільноті під час пандемії викликало низку непорозумінь, суперечностей і дискусій. Окрім того, здійснено поетапний аналіз конфліктної ситуації з урахуванням стра- тегій вирішення конфліктів. Здійснено порівняння результатів різних груп постів із коментарями для виявлення чіткої позиції стосовно мовної комуні- кативної ситуації під час пандемії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Карасьова, К. А. "До питання про мовні особливості політичного впливу." Український смисл, no. 2014 (2014): 50–62.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Соколова, К. "Мовні особливості текстів журналістики співучасті: соціальні проблеми." Стиль і текст, Вип. 1 (17) (2017): 86–101.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шарманова, Наталя Миколаївна. "Мовні кліше в сучасному інформаційному мовленні." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 7, no. 2 (November 20, 2012): 264–74. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v7i2.675.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Мовні особливості"

1

Матар, А. "Про деякі мовні особливості української анатомічної термінології." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77281.

Full text
Abstract:
Сучасна медична термінологія – одна з великих і складних систем термінів. Вона нараховує кількасот тисяч слів і словосполучень. Анатомічна термінологія – це її важлива частина. Специфіка української анатомічної термінології полягає в тому, що, крім власне українських термінів, численних запозичень з латинської і грецької мов, у ній використовують міжнародну номенклатуру. Як відомо, латинська мова є універсальною міжнародною мовою лікарів і фармацевтів. Список українських анатомічних термінів був виданий у 2001 році під назвою «Міжнародна анатомічна номенклатура. Український стандарт». У ньому враховані рекомендації міжнародних організацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Подліняєва, І. "Лінгвістичні особливості мовних актів." Thesis, Видавництво СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16604.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Полежай, А., Галина Валеріївна Чуланова, Галина Валериевна Чуланова, and Halyna Valeriivna Chulanova. "Мовні засоби увиразнення рекламних текстів." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76944.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є англомовні друковані рекламні тексти. Предметом дослідження виступають їх лексико-семантичні особливості. Матеріалом дослідження є англомовні рекламні тексти провідних зарубіжних компаній. Мета роботи полягає у вивченні лексико-семантичних особливостей друкованих рекламних текстів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Скорікова, А. В. "Стійкі словосполучення та мовні кліше як лінгво-стилістичні особливості сучасного німецького інтернет-контенту." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67246.

Full text
Abstract:
Розвиток науки і технологій в к. ХХ – п. ХХІ ст. призвів до того, що виник новий вид спілкування – наприклад, спілкування за допомогою електронних листів, телеконференції, спілкування в чатах. Ці зміни якісно змінили процес комунікації і призвели до того, що мова повинна була виконувати свої традиційні функції (комунікативну, емоційно-експресивну, номінативну) в абсолютно нових умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Копилаш, Вероніка Андріївна. "Мовні засоби комунікативно-прагматичного впливу у промовах німецьких політиків та особливості їх відтворення українською мовою." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/34734.

Full text
Abstract:
Політична промова – це явище набагато складніше, ніж здається на перший погляд і дуже багато людей докладають чималих зусиль, щоб створити її. Тому політики не дуже люблять імпровізувати, краще все продумати заздалегідь і врахувати всі аспекти, навіть можливі контраргументи, або питання, які можуть виникнути у слухачів. Кожен обирає свою цільову аудиторію і намагається знайти до неї підхід. Важливо не тільки привернути увагу аудиторії, а також утримати її протягом усього виступу. Актуальність дипломної роботи полягає у необхідності дослідження політичних промов та пошуку стратегій, тактик та засобів, якими послуговуються політики задля впливу на людей. Метою дослідження є детальний аналіз таких понять як «політична комунікація» та «політична промова» та аналіз мовних засобів комунікативно- прагматичного впливу. Об’єктом дослідження є промови німецьких політиків. Предметом дослідження є стратегії й тактики комунікативнопрагматичного впливу.
Рolitical speech is a much more complex phenomenon than it seems and many people put a lot of effort into creating it. Therefore, politicians do not like to improvise, it is better to think about everything in advance and take into account all aspects, even possible counter-arguments, or questions that may arise in the audience. Everyone chooses their target audience and tries to find an approach to it. It is important not only to attract the attention of the audience, but also to keep it throughout the performance. The currency of the bachelor work determines the need to study political speeches and find strategies, tactics and tools that politicians use to influence people. The aim of the research is a detailed analysis of such concepts as "political communication" and "political speech" and the analysis of linguistic means of communicative and pragmatic influence. The object of the study is the speeches of German politicians. The subject of research is the strategies and tactics of communicative and pragmatic influence.
Политическая речь – это явление гораздо сложнее, чем кажется на первый взгляд и очень много людей прилагают немалые усилия, чтобы создать ее. Поэтому политики не очень любят импровизировать, лучше все продумать заранее и учесть все аспекты, даже возможные контраргументы, или вопросы, которые могут возникнуть у слушателей. Каждый выбирает свою целевую аудиторию и пытается найти к ней подход. Важно не только привлечь внимание аудитории, а также удержать ее в течение всего выступления. Актуальность дипломной работы заключается в необходимости исследования политических речей и поиска стратегий, тактик и средств, которыми пользуются политики для воздействия на людей. Целью исследования является детальный анализ таких понятий как «политическая коммуникация» и «политическая речь» и анализ языковых средств коммуникативно-прагматического воздействия. Объектом исследования являются речи немецких политиков. Предметом исследования являются стратегии и тактики коммуникативно-прагматического воздействия.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Полянська, Ірина Валентинівна, Світлана Миколаївна Чернявська, and Валентина Федорівна Шевченко. "Інтегрування нетрадиційних методів у комунікативно-інтенційну модель як нову біозбалансовану еволюційну освіту (з досвіду роботи в літній групі УЯІ/РЯІ)." Thesis, Харківський Національний автомобільно-дорожній університет, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41871.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гостєва, К. В. "Особливості молодіжного сленгу в німецькій мові." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67207.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі розвитку німецька мова являє собою цілісну систему, до складу якої входить велика кількість підсистем, що тісно пов’язані між собою. Її структуру складають жаргонна лексика, арго, сленг, діалекти, мова представників різних професій, соціальних та вікових груп. Однією з найцікавіших складових німецької мови є молодіжний сленг, що представляє собою окрему мовну одиницю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Чепелюк, Антоніна Дмитрівна, Антонина Дмитриевна Чепелюк, Antonina Dmytrivna Chepeliuk, and К. Оладько. "Функціонально-семантичні особливості композит у німецькій мові." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16861.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Цот, Д. В. "Особливості функціонування молодіжної лексики в німецькій мові." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26217.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сахарова, Н. "Особливості функціонування евфемізмів у сучасній німецькій мові." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36464.

Full text
Abstract:
Евфемізм (від грец. euphémia — пом’якшений вислів, від eu — добре і ωμμι — говорю, кажу) — слово або вислів, троп, що вживається для непрямого, прихованого, зокрема пом’якшеного, ввічливого позначення певних предметів, явищ, дій, замовчування їх прямої назви (вже наявної при перейменуванні або логічно найбільш умотивованої при первинному найменуванні) [3, 173]. Вживання евфемізмів у мові тісно пов’язане із намаганням замінити соціально або психологічно неприйнятні номінації на аналогічні, але з більш нейтральним значенням, тому евфемізми можна розглядати як естетично доцільні засоби передачі інформації. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36464
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Мовні особливості"

1

Калашник, В. С. Особливості слововживання в поетичній мові: навч. посіб. Х., 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пасічник, Ігор, Олександра Вісич, Христина Карповець, and Зоя Столяр, eds. Мовна особистість в освітньому просторі. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2021. http://dx.doi.org/10.25264/978-617-8041-02-1.

Full text
Abstract:
У монографії вміщено наукові розвідки лінгводидактів, мовознавців, літературознавців, у яких висвітлено актуальні питання професійної підготовки майбутніх філологів. Автори зосереджують увагу на специфіці формування мовної особистості в закладах різних рівнів, утіленні компетентнісної парадигми філологійної освіти, лексико-семантичних та граматичних особливостях української мови в сучасному науково-педагогічному дискурсі; досліджують комунікативний вимір функціювання української мови; аналізують моделі літературної комунікації в художньому тексті. Філологам нинішнім і майбутнім, а також усім, кому не байдуже питання розвитку, функціювання та навчання державної мови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Луценко, Людмила. Практикум з англійської граматики: Іменник. КДПУ, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2137.

Full text
Abstract:
У посібнику подано систематизований теоретичний матеріал про іменник в англійській мові, а також комплекс вправ на формування та удосконалення навичок його вживання студентами в усному та писемному мовленні. До окремих вправ використані уривки з текстів оригінальної англійської та американської літератур (Ч. Діккенс, Т. Драйзер, Дж. Голсуорсі, С. Моем, А. Крісті, Б. Шоу, Марк Твен та ін.), що поглиблюватиме розуміння особливостей морфології англійської мови, зокрема – іменника. Посібник може бути використаний як викладачем в аудиторній роботі, так і для самостійного опрацювання студентами окремих тем. Для учнів старших класів шкіл з поглибленим вивчанням англійської мови, ліцеїв, коледжів, студентів інститутів та університетів, вчителів та всіх тих, хто самостійно вивчає англійську мову.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Мовні особливості"

1

Максимова, Анна. "ІННОВАЦІЙНА ФРАЗЕОЛОГІЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ СФЕРИ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ПЕРЕКЛАДУ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.10.

Full text
Abstract:
Визначити сутність інноваційної фразеології в сфері економіки та здійснено класифікацію американських фразеологізмів сфери економіки та бізнесу. Автором охарактеризовано мовні особливості інноваційної фразеології сфери економіки та бізнесу, визначено вплив спільноти на формування інноваційних фразеологізмів. Проаналізовано особливості словотворення нової американської фразеології та показано способи перекладу нової американської фразеології. Досліджено 223 інноваційні американські фразеологізми, які було поділено на тематичні групи Characteristics of the current economy, Characteristics of corporations, firms, Trade and types of trade enterprises, Goods and customers, Management, Marketing and advertisement, Capital investments, Work, employment, workers, working life. Показано, що група Work, employment, workers, working life є найчисельнішою та містить 45 фразеологізмів. Здійснено переклад інноваційних американських фразеологізмів газетних статей у сфері економіки та бізнесу, де здебільшого застосували описовий та еквівалентний переклад.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Мовні особливості"

1

Заїчко, Владислава. "МОВНА ПОЛІТИКА НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ ЗДОБУВАЧІВ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ." In МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/04.12.2020.v4.06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Глущенко, Володимир, and Даниіл Глущенко. "ЯН БОДУЕН ДЕ КУРТЕНЕ: АНТИНОМІЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО І КОЛЕКТИВНОГО В МОВІ." In МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/04.12.2020.v4.18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ніколаєва, Т. М. "Абревіаційні особливості англійських нумеронімів в мові соціальних мереж." In PHILOLOGICAL SCIENCES, INTERCULTURAL COMMUNICATION AND TRANSLATION STUDIES: AN EXPERIENCE AND CHALLENGES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-073-5-1-62.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ніколаєва, Т. М. "Нумерологічні особливості англомовних абревіацій у мові соціальних мереж." In THE ISSUES OF MODERN PHILOLOGY AND CREATIVE METHODS OF TEACHING A FOREIGN LANGUAGE IN THE EUROPEAN EDUCATION SYSTEM. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-180-0-40.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Корнейко, Юлія. "ОСОБЛИВОСТІ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНІЙ МОВІ." In DO DESENVOLVIMENTO MUNDIAL COMO RESULTADO DE REALIZAÇÕES EM CIÊNCIA E INVESTIGAÇÃO CIENTÍFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/09.10.2020.v3.22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Мовні особливості"

1

Яловий, Ф. З. Особливості структурно-семантичного зв'язку сполучникових складних речень (на матеріалі п'єси М. Л. Кропивницького "Глитай або ж повук"). Криворізький державний педагогічний університет, 1997. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5865.

Full text
Abstract:
Досліджено мовні особливості драматичних творів М. Кропивницького. Акцентовано увагу на особливостях структурно-семантичного зв’язку сполучникових складних речень (на матеріалі п’єс М. Кропивницького).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Яловий, Ф. З. Особливості структурно-семантичного зв'язку сполучникових складних речень (на матеріалі п'єси М. Л. Кропивницького "Глитай або ж повук"). Криворізький державний педагогічний університет, 1997. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5865.

Full text
Abstract:
Досліджено мовні особливості драматичних творів М. Кропивницького. Акцентовано увагу на особливостях структурно-семантичного зв’язку сполучникових складних речень (на матеріалі п’єс М. Кропивницького).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Царук, О. В. Українська культура як мовно-етнічний симбіоз. Видавництво Запорізького державного технічного університету, 1995. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2199.

Full text
Abstract:
Проаналізовано етнічні та мовні особливості, що виявляються в українській культурі. Розкрито особливості української культури в її загальному слов'янському характері, що відзначається складним оригінальним характером свого формування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шарманова, Н. М. Кліше як регулятор міжкультурної комунікації. ИД «Белгород» НИУ «БелГУ», 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/507.

Full text
Abstract:
Досліджено мовні кліше, що постають регуляторами міжкультурної комунікації в сучасному українському суспільстві. Вони маркують національно-культурні особливості процесу мовної інтеракції та характеризують стереотипність масового й індивідуального мислення, спілкування і мови, якою здійснюється міжкультурне спілкування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Білоконенко, Л. А. Антикультурна поведінка суб’єктів у міжособистісному конфлікті та її причини. ХІФТ, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1817.

Full text
Abstract:
У статті описано два фактори антикультурного спілкування осіб у конфлікті. Перший – загальнокультурний, який реалізується через соціальні, ситуативні передумови та через потребу особи в реакції на конфлікт. Другий – суб’єктивно орієнтований, він уможливлюється через вікові, гендерні, соціальні відмінності опонентів, їхні мовні пріоритети, індивідуально-психологічні, характерологічні особливості, комплекси, сімейне виховання
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кажан, Валентина Іванівна, and Раїса Павлівна Калініна. Особливості функціонування словосполучень у мові публіцистики. КДПУ, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5479.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мацепура, Л. Л., and О. І. Андрюхіна. Особливості використання фразових дієслів в англійській мові. Криворізький державний педагогічний університет, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5989.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено фразовим дiєсловам, особливостям їх утворення та вживання в англiйськiй мовi. Аналiзується теоретичний матерiал, вказуються пiдходи до диференцiацiї фразових дiєслiв за рiзними класифiкацiйними ознаками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гладка, О. В. Особливості утворення фонологічних неологізмів в англійській мові. Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2014.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості утворення фонологічних неологізмів в англійській мові; конкретизовано поняття «фонологічні неологізми»; уточнено стадії інтеграції нових слів; визначено місце фонологічних неологізмів у класифікації за способом творення; виокремлено підгрупи фонологічних неологізмів; виявлено продуктивність фонологічного способу утворення нових слів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Клименко, І. М., and І. С. Зоренко. Особливості національно маркованої антропоніміки в англійській мові. Криворізький державний педагогічний університет, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5988.

Full text
Abstract:
У статтi нацiонально маркованi антропонiми розглянуто як специфiчнi ономастичнi реалiї. Проаналiзовано джерела їх походження, запропоновано їх розбивку на пiдгрупи в залежностi вiд iсторiї, традицiй, етнiчної, професiйної належностi, рис характеру людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Білоконенко, Л. А. Українськомовна репрезентація міжособистісного конфлікту. Інститут української мови НАН України, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1850.

Full text
Abstract:
У дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук зі спеціальності 10.02.01 – українська мова, - запропоновано комплексний аналіз комунікативного потенціалу української мови для експлікації міжособистісних конфліктів, умотивовано наукове потрактування конфліктного спілкування як комунікативного й когнітивного явища, що становить певний сегмент української лінгвокультури. Уперше у вітчизняній лінгвістиці схарактеризовано природу конфліктно маркованої комунікації, з’ясовано механізми її репрезентації. Простежено особливості функціонування мовних маркерів, пояснено моделі мовної поведінки осіб на різних стадіях конфлікту. Уведено до наукового обігу поняття «надтекст міжособистісного конфлікту», обґрунтовано його ознаки як типової сфери, де сконцентровані українські мовноментальні знання про конфліктну комунікацію. Окреслено засади формування текстів міжособистісних конфліктів. Установлено комунікативні конфліктні преференції українців (на підставі соціолінгвістичного опитування). Досліджено вплив соціальних звичок індивідів на конфліктне спілкування, описано мовні маркери й тактики, обрані респондентами. Запропоновано рекомендації щодо принципів кооперативної комунікації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography