To see the other types of publications on this topic, follow the link: Мобінг.

Journal articles on the topic 'Мобінг'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Мобінг.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Кудрявцев, І. В. "ЩОДО ПИТАННЯ СТВОРЕННЯ ЗАБЕЗПЕЧУВАЛЬНИХ ТА ЗАХИСНИХ МЕХАНІЗМІВ ПРОТИДІЇ МОБІНГУ." Актуальні проблеми права: теорія і практика, no. 2 (42) (January 27, 2022): 109–19. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2021-42-2-109-119.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз наукових думок у міждисциплінарному контексті у царині визначеннямобінгу як негативного явища. На підставі дослідження чинного законодавства України встановленовідсутність закріплення поняття «мобінг», водночас акцентовано увагу на позитивних змінах у регулю-ванні питання. Так, автор акцентує увагу на важливих національних та міжнародних актах у цій цари-ні, у тому числі, на Директиві Європейського Союзу від 27.10.2000 №2000/78/ЄС, яка встановлює рів-ність поводження у сфері праці та зайнятості, на Конвенції МОП № 190 про викорінення насильствата домагань у сфері праці та супровідної Рекомендації МОП № 206, які набули чинності 25 червня 2021року. Дослідник також вказує на своєчасність та нагальність певних законодавчих ініціатив, які відзна-чають розуміння законодавця важливості питання щодо запобігання та протидії мобінгу, створеннядієвих механізмів його протидії.Ключові слова: мобінг, види мобінгу, систематичні цькування, психологічний тиск, вертикальний мобінг, горизонтальний мобінг, МОП, заходи щодо протидії мобінгу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Назарова, О. О. "Джерела визначення мобінгу та булінгу у вітчизняній правовій науці." Прикарпатський юридичний вісник, no. 1(30) (July 13, 2020): 172–75. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i1(30).540.

Full text
Abstract:
У статті досліджено наявні доктринальні визна-чення мобінгу та булінгу. Зазначено, що дослідження українських науковців стосовно визначення та харак-теристики цих явищ в основному спираються на зару-біжний досвід. Булінг охарактеризовано як умисне, що не має характеру самозахисту й не санкціоноване нормативно-правовими актами держави тривале (пов-торне) фізичне або психологічне насильство з боку індивіда або групи, яка має певні переваги (фізичні, психологічні, адміністративні і т. д.) щодо іншого ін-дивіда, яке відбувається переважно в організованих колективах із певною особистою метою (наприклад, бажання заслужити авторитет в однолітків). Зазначе-но, що булінг не включає кримінальні дії, які почина-лися як конфлікт та розвилися, тобто серйозне фізич-не насильство, погрози такого насильства, напади.Під мобінгом у службовому колективі запропоно- вано розуміти колективний психологічний терор, цькування щодо кого-небудь із працівників із боку його колег, підлеглих або начальства, здійснювані з метою змусити працівника піти з місця роботи або ос-лабити міру його соціального або професійного впливу в колективі. Залежно від рівня управління в загальній ієрархії підприємства утиски на робочому місці розді-лено на вертикальні та горизонтальні. Виділено, що найбільш поширеним є горизонтальний мобінг, який полягає в психологічному переслідуванні в межах окремого структурного підрозділу серед працівників та характеризується недоброзичливим ставленням до працівника, групи колег або керівників. Причина-ми виникнення цього мобінгу є заздрість, нудьга, про-фесійні амбіції, занижена самооцінка, низький рівень моральних якостей, асоціальний стиль життя, інші політично-соціальні погляди. Підкреслено, що верти-кальний мобінг має лінійну спрямованість психоло-гічного терору від керівника, роботодавця щодо під-леглого (босінг). Як висновок, зазначено важливість нормативного закріплення аналізованих явищ для під-вищення ефективності боротьби з ними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Демидович, О. "Мобінг не має національності." Профспілки України, no. 6 (2006): 21–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гарькавець, Сергій. "Проблема психологічного втручання у соціальне насилля: виміри школи та родини." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 3(56)Т2 (2021): 159–68. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2021-56-3-2-159-168.

Full text
Abstract:
У статті розглядається проблема соціального насилля, що відбивається, як на рівні шкільного соціального простору, так й родинного. Зроблений акцент на психологічних чинниках, що детермінують такі ганебні явища як булінг і мобінг, особливості їхнього прояву в умовах учнівської взаємодії. Зазначено, що соціальні умови завжди виступають однією з основних причин булінгу та мобінг. Розглянуті психологічні профілі як тих, хто вчиняє насилля, так й тих, хто стає його жертвами. З’ясовано, що у булерів і моберів акцентованими виступають біологічні (родові травми), соціальні (вплив сімейного оточення) та персональні (рівень розвитку соціального інтелекту) інсталяції. Жертвами булінгу та мобінг, перш за все, стають діти з проявами «навченої безпорадності», які зазвичай продукують інфантильний захист і неспроможні самостійно розв’язувати проблеми комунікації з іншими. Зазначено, що у підлітковому середовищі цінним виступає те, що пов’язано з проявами «дорослості», а копіювання поведінки значущих старших значно впливає на їхню соціальну активність. Зневажливе ставлення батьків до інших у присутності власних дітей, стає однією з причин генерування соціальної інгібіції в учнівському середовищі. Запропоновані соціально-психологічні шляхи розв’язання проблеми насилля в родинах школярів та учнівському середовищі, що мають комплексний характер. Ключові слова: булінг, жертва, мобінг, родина, соціальна інгібіція, соціальне насилля, учнівське середовище.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сахарова, Катерина Олександрівна, Олексій Миколайович Чередніченко, and Наталія Анатоліївна Липовська. "ФОРМИ ПСИХОЛОГІЧНОГО НАСИЛЬСТВА В ОРГАНІЗАЦІЙНОМУ СЕРЕДОВИЩІ." Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, no. 6 (February 28, 2022): 97–103. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2021.6.15.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто форми психологічного насильства в організаційному середовищі: булінг, кібербулінг, булінг на робочому місці (мобінг), віктімблеймінг, харасмент, сталкінг, аутинг, газлайтинг. Доведено, що основна небезпека психологічного насильства – в доведенні жертви до психічно нестабільного стану і неадекватного сприйняття реальності, навіть до самогубства. Наведено класифікації булінгу та мобінгу. Підкреслено особливості негативних дій кривдника, такі як повторюваність і тривалість, ця характеристика негативних дій кривдника виникає завдяки тому, що, з одного боку, кривдник зберігає зацікавленість в здійсненні насильницьких дій щодо жертви довгий час і, з іншого боку, в результаті того, що жертва слабкіше і не здатна захистити себе в ситуації булінгу. Обгрунтовано, що характерною рисою булінгу є прояв кривдником проактивної агресії по відношенню до жертви, тобто наступальної, а не оборонної агресії, спрямованої на формування у жертви стану страху і розгубленості. Розглянуто відміну характеристик булінгу від характеристик інших явищ, які порушують процес конструктивного спілкування. Обгрунтовано, що булінг відрізняється від агресії, насильства, жорстокого поводження і хейзінга тим, що має такі стійкі характеристики, як тривалий повторюваний характер насильницьких дій, наявність стійких типів суб’єктів – кривдник, жертва, свідок, отже, відповідних видів девіантної поведінки, які реалізуються в ході булінгу – агресивної, віктимної та конформної. Відзначено, що булінг та мобінг – це тривалий процес, який може тривати місяцями. Виявлений механізм профілактики булінгу – діяльнісне опосередкування передбачає детермінацію поведінки і міжособистісних взаємодій членів групи змістом, цілями і завданнями групової діяльності. Здійснення групою просоціальної колективної діяльності дозволяє у її членів сформувати позитивні моральні ціннісні орієнтації, адекватну самооцінку, вміння конструктивної взаємодії та ін., а також організувати співпрацю членів колективу задля досягнення спільної мети, що дозволяє виключити появу в такій групі індивідуальних і групових факторів виникнення булінгу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Karpenko, Zinoviia. "МОБІНГ В АКМЕПЕРІОДІ: РИЗИКИ І РЕСУРСИ КОРЕКЦІЇ ЖИТТЄВОГО СЦЕНАРІЮ ОСОБИСТОСТІ." PSYCHOLOGICAL JOURNAL 16, no. 6 (July 2, 2018): 82–94. http://dx.doi.org/10.31108/1.2018.6.16.6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Marysyuk, Кonstantin. "Mobbing: concept, essence and issues of criminalization." Visnik Nacional’nogo universitetu «Lvivska politehnika». Seria: Uridicni nauki 2018, no. 889 (February 22, 2018): 132–36. http://dx.doi.org/10.23939/law2018.889.132.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Тімашов, В. О., and В. М. Мацейчук. "Адміністративно-правова протидія булінгу та дослідження неврегульованих законодавством форм насилля." Прикарпатський юридичний вісник, no. 2(31) (September 4, 2020): 125–30. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i2(31).579.

Full text
Abstract:
У викладі цієї публікації проведено аналіз теоретичного та практичного аспектів явища булінгу, у ході якого встановлено наявність похідних одиниць вказаного виду насильства, ними є: кібербулінг і мо-бінг, що також підпорядковують перелік цькувань, взаємопов'язаних із середовищем їх виникнення. Наведено короткий виклад особливостей залежно від кожного із досліджуваних видів переслідування. Проаналізовано чинне законодавство України щодо протидії постановленій проблемі та відповідальності за вчинене порушення, що містяться у положеннях законів, які регулюють освітнє середовище, зокрема відносини між його учасниками й адміністративну складову частину, щодо якої злочин визнається скоєним і підлягає відповідальності. Звернено увагу на наявність механізмів протидії булінгу та наголошено на необхідності адміністративного регулювання насильства у дорослих колективах (студентському та трудовому середовищі) та мережі Інтернет, у зв'язку із чим запропоновано відповідні зміни. Охарактеризовано ключові механізми виявлення та запобігання різноманітним формам переслідування з урахуванням практики країн Європи. Доведено необхідність відокремлення дефініцій «мобінг» і «кібербулінг» як самостійних злочинів із зазначення суб'єктного складу, визначенням об'єкта зазіхань, притаманних цим правопорушенням характеристик, маркерів розпізнавання та затвердження заходів реагування з урахуванням специфіки середовища виникнення агресивної поведінки. Встановлено чіткий зв'язок між адміністративною відповідальністю за вчинення булінгу, мобінгу або кібербулінгу й ефективністю заходів адміністративного примусу як превентивного заходу та інструменту виховання у правопорушника стійкого усвідомлення небезпеки та карності скоєних ним діянь; а також таких, які вказівкою закону запобігають повторним порушенням і створюють умови для недосягнення злочинцем критичних наслідків, які спричиняють фатальні втрати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Уварова, Наталія Володимирівна. "ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ РОБОТОДАВЦЯ ЗА ПРОЯВИ ДИСКРИМІНАЦІЇ ЩОДО ПРАЦІВНИКА." Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, no. 4 (December 9, 2021): 26–30. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2021.4.5.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено проблемі юридичної відповідальності роботодавця за прояви дискримінації щодо працівника. Встановлено, що ефективні правові механізми є надзвичайно важливими у трудовій сфері, про що свідчить низка обставин: а) моральна застарілість Кодексу законів про працю, незважаючи на численні зміни та доповнення; б) поширена трудова міграція частини населення України, зокрема, для роботи в Європейському Союзі; в) залежність економічної стабільності від рівня працездатності населення; г) динамічний характер трудового законодавства, розвиток якого спрямований на більш ефективний захист трудових прав людини. Наголошено, що, попри те, що Законом України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» встановлено відповідальність за порушення законодавства про запобігання та протидію дискримінації, як окрему підставу настання відповідальності роботодавця її не виокремлено, що не можна вважати прийнятним. До найбільш характерних проявів роботодавцем дискримінації щодо працівника нами віднесені такі: а) за ознакою статі (ґендерна); б) за віком (ейджизм); в) за ознакою інвалідності; г) мобінг; ґ) за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Акцентовано увагу на тому, що у сучасній трудовій сфері наявна велика кількість дискримінаційних проявів. Разом із тим національне законодавство містить доволі абстрактні визначення сутності дискримінації. Це ускладнює, а подекуди й унеможливлює притягнення винних осіб до відповідальності, зокрема, у випадках вчинення роботодавцем протиправних дій щодо працівника. Зроблено висновок, що Кодекс України про адміністративні правопорушення має бути доповнений низкою положень, у яких необхідно врахувати всі найбільш поширені прояви дискримінації. Наголошено, що конкретизація протиправних дій має поліпшити ефективність правозастосування у трудовій сфері, що у сукупності з адекватним розміром штрафних санкцій дозволить створити дієвий правозахисний механізм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Назаревич, Вікторія. "ОСТРАКІЗАЦІЯ ЯК ФЕНОМЕН ІНКЛЮЗИВНОГО ПРОСТОРУ." Психологія: реальність і перспективи, no. 15 (January 2, 2021): 118–25. http://dx.doi.org/10.35619/praprv.v1i15.193.

Full text
Abstract:
Стаття вивчає явище остракізації як феномен інклюзивного простору. Особливу увагу приділено інтолерантності до індивідів з інклюзивними проявами, що існує в суспільстві, внаслідок взаємодії між людьми різних національностей, конфесій, професійного спрямування та певних фізичних особливостей. Автор розкриває розуміння явища остракізму в просторі освіти як процесу, який характеризується як розгортання послідовності відповідей: перенесених, ігнорованих та виключених. А також, як виключення, поодинці чи ізольовано, іноді з явними проявами неприязні. Розкрито модель та особливості проявів феномена в просторі інклюзивної освіти, які включають: пригнічений емоційний стан індивіда під час навчального процесу або після перебування в академічній групі; потайливість, сором’язливість, тенденція до замовчування свого особистого життя; відхід від спілкування з сім'єю, друзями та спільної діяльності; уникання дискусій про університет або інше освітнє середовище. Визначено, що основною причиною остракізації інклюзистів у середовищі освіти є сприйняття осіб з обмеженими можливостями як феноменологічної групи «іншого», а причина цього підходу полягає в механізмі страху «іншого» як прояву самозахисту. Вказано на гандикапні прояви остракізму – виключення із соціального середовища під впливом психофізіологічних особливостей: мобінг, уникання, насмішки, потурання, наклеп. Висвітлено основні умови організації інклюзивного процесу при роботі з остракізаторськими проявами в освітянській сфері: партнерство сім'ї та школи; співпраця між загальноосвітніми та дефектологами; узгоджене планування та спілкування між персоналом «загальних» та «особливих потреб». Наголошено на низці позитивних наслідків включень, які впливають як на осіб з особливими потребами, так і на інших учасників освітнього простору. Зроблено висновки, що дотримання принципів ведення інклюзивних осіб в освітньому просторі та забезпечення системного супроводу всього освітянського процесу дають змогу формувати тенденції до толерантного сприйняття «іншого», індивідуальних особистісних проявів та, як наслідок, мінімізації проявів остракізму як в інклюзивному просторі, так і в закладах освіти без спеціалізованих класів. Подальший розгляд цієї проблеми вбачаємо в більш розгорнутому вивченні основних методів супроводу осіб з особливими потребами включення в освітній простір та можливостей формування тенденцій толерантного ставлення через включення у простір освіти інклюзивного індивіда.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

ВЕЛИЧКО, Марина. "Психологічні причини та превентивні заходи щодо виникнення мобінгу в освітньому середовищі." EUROPEAN HUMANITIES STUDIES: State and Society 2 (June 27, 2019): 113–24. http://dx.doi.org/10.38014/ehs-ss.2019.2.10.

Full text
Abstract:
У статті розкриваються психологічні причини та превентивні заходи щодо попередження виникнення явища мобінгу в освітньому середовищі. Проаналізовано феномен явища мобінгу, як виду психологічного насилля у взаємовідносинах групи й особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Лещук, Г. В. "Соціальні аспекти проявів мобінгу у професійному середовищі." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія "Педагогіка. Соціальна робота", вип. 1 (38) (2016): 165–67.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Маренич, Анатолій Іванович, and Юлія Павлівна Ткаченко. "УПРАВЛІНСЬКІ АСПЕКТИ ЗАПОБІГАННЯ МОБІНГУ У ТРУДОВИХ КОЛЕКТИВАХ." Фінансовий простір, no. 4(40) (December 24, 2020): 179–88. http://dx.doi.org/10.18371/fp.4(40).2020.221738.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Корабльова, О. О. "Сутність і зміст мобінгу як соціально-педагогічної проблеми." Соціальна педагогіка: теорія та практика, no. 4 (2012): 54–61.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Гаращенко, Л. П. "Теоретико-правові засади заборони мобінгу в європейських країнах." Університетські наукові записки Хмельницького університету управління та права, Вип. 3 (59) (2016): 199–207.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Величко, М. "Теоретичні підходи до феномена мобінгу у сучасній психологічній літературі." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Психологія, вип. 2 (9) (2018): 13–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Дзюба, Т. М. "Професійне здоров"я як умова успішної соціалізації працівника в ситуації мобінгу." Організаційна психологія. Економічна психологія, no. 1 (8) (2017): 7–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Зварич, Ірина. "Булінг у закладах освіти України і США." New pedagogical thought 102, no. 2 (July 13, 2020): 3–7. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2020-102-2-3-7.

Full text
Abstract:
У статті окреслено системний підхід як один із методів профілактики насильства та булінгу в закладах освіти. З’ясовано поняття «боулінг», «кібербулінг», «кібермоббінг», «інтернет-моббінг». Висвітлено значимість і важливість притчі у вихованні молоді та застереженні її від насильства, що сприяє досягненню цілей і мети у профілактиці булінгу. Основну увагу зосереджено на зростанні агресивності у вихованців, що проявляється у різних реакціях: злість, підлість, образа, роздратування, схильність до фізичних дій, зокрема готовність вирішити проблеми та спірні питання за допомогою фізичної сили. Досліджено статистичні дані щодо прояву булінгу в закладах освіти України і США.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Koliesnik, T. V. "MODERN APPROACHES TO PREVENTING MOBBING IN LABOR RELATIONS." Law Journal of Donbass 68, no. 3 (October 2019): 65–72. http://dx.doi.org/10.32366/2523-4269-2019-68-3-65-72.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Khrystiuk, S. "THE PHENOMENON OF MOBBING IN UKRAINIAN SOCIETY: CAUSES AND CONSEQUENCES." HUMANITARIAN STUDIOS: PEDAGOGICS, PSYCHOLOGY, PHILOSOPHY 12, no. 2 (November 2021): 6–11. http://dx.doi.org/10.31548/hspedagog2021.02.006.

Full text
Abstract:
The current study aims to analyze modern problematicity of "mobbing" in Ukrainian society. The concept of "mobbing", the causes of its occurrence, manifestation specifics, distinguishing characteristics, main types and methods of eradicating its negative consequences both at the level of the enterprise management and relatively any individual have been studied. It has highlighted that now in Ukraine every second Ukrainian has been mobbed and, unfortunately, Ukraine has no legislatively fixed definition of the concept of "mobbing" and, accordingly, the mechanisms for regulating this phenomenon. The study states that mobbing is a hostile and unethical communication which is directed in a systematic way by one or a number of persons mainly toward one individual and results in the humiliation, devaluation, discrediting, and degradation; loss of professional reputation; removal of the victim from the organization through termination, extended medical leave, or quitting. It also has been proved that problem of mobbing is not fully understood or studied and to eliminate this destructive phenomenon, it is advisable to use the entire arsenal of management methods, to borrow the best foreign experience, simultaneously using their managerial experience and proceeding from the development specifics of any team.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Ляшенко, А. Г. "Технологии противодействия моббингу." ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 74, no. 3 (2021): 102–3. http://dx.doi.org/10.18411/lj-06-2021-107.

Full text
Abstract:
В статье рассматриваются технологии противодействия моббингу. А также представлен анализ причин возникновения моббинга в трудовом коллективе. Выделены основные направления для предотвращения моббинг-процесса в коллективе.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Velichko, M. "THEORETICAL APPROACHES TO THE PHENOMENON OF MOBBING IN MODERN PSYCHOLOGICAL LITERATUR." Bulletin of Taras Shevchenko National University of Kyiv. Series “Psychology”, no. 2 (9) (2018): 13–16. http://dx.doi.org/10.17721/bsp.2018.2(9).3.

Full text
Abstract:
The article reveals the phenomenon of the phenomenon of mobbing as a kind of psychological violence in the group and personality relationships. Theoretical approaches to defining the phenomenon of mobbing and its forms. The main characteristics of mobbing were identified: negative actions by one or more persons towards the victim; systematic behavior in such behavior; a significant difference in the ratio of forces. It has been found that these actions can take many forms, but some guidelines remain. It has been found that harassers (harassers) use the following physical effects: punches, pushes, beats, captures and other types of physical coercion. In this form of violence, there are clear gender differences. Yes, boys are more likely than girls to use means of physical influence. Most often, both boys and girls use verbal influence. The article analyzes the international and domestic experience, as well as the known specific situations, which showed that the problem of mobbing is extremely difficult to overcome, as it gets public only in extreme manifestations, and in other cases is sufficiently hidden, such that is generally not made outside of a social group or collective. This is due to the stereotypical social attitudes about the unwillingness to disclose inside information and to accuse the victim of ill-treatment. Theoretical analysis has shown that the limit of manifestation of aggression of a collective to one of the students is depriving oneself of dignity, mental and physical health, creating negative moments with threat to the life of an individual, since life, health and right to honor are the highest values that are officially protected by the Constitution of Ukraine, the Declaration on the Rights of the Child, the Convention on the Rights of the Child, various laws and codes. It was found that the relevant areas of research for the problem of mobbing are the prevention of its manifestation in different types of groups (labor, child, student, etc.), the search for effective forms of work with victims of harassment, subjects of mobbing, and the formation of a tolerant corporate culture.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Тищенко, О. В. "Явище моббінгу в трудових правовідносинах: реалії сьогодення." Бюлетень Міністерства юстиції України, no. 6 (2008): 62–67.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Мельникова, Marina Melnikova, Анисимова, Galina Anisimova, Дроздова, Ekaterina Drozdova, Палагутина, and N. Palagutina. "MOBBING IN THE WORKPLACE." Management of the Personnel and Intellectual Resources in Russia 2, no. 6 (December 16, 2013): 63–67. http://dx.doi.org/10.12737/2409.

Full text
Abstract:
The article describes the main causes of mobbing in the workplace, its phases and types. The features of the behavior of participants in the conflict interaction. The recommendations for the prevention of mobbing in the organization. Mobbing as a phenomenon that is widespread in the workforce. It is a healthy alternative to the inefficient competition. Are increasingly becoming aware of cases of collective psychological terror against the workers by their peers, subordinates or superiors. Aggression in the workplace can manifest itself in different ways: raising voices, open disputes, false information, and even the use of physical force. Mobbing can be both horizontal and vertical, the so-called bossing. There are cases where the «victim» of mobbing and became the chief executive. Out of a situation of conflict interaction without loss, turns out not at all. Workers are asking for pressure and exposed to it, cannot fully devote themselves to the work being undermined institutional balance, production problems are not resolved fully, the organization makes a loss. Therefore prevention of mobbing has become one of the primary objectives of effective leadership.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Velichko, Marina. "PSYCHOLOGICAL MEANING AND MAIN CAUSES OF MOBBING AMONG CHILDREN OF SECONDARY SCHOOL AGE." Bulletin of Taras Shevchenko National University of Kyiv. Series “Psychology”, no. 1 (10) (2019): 21–24. http://dx.doi.org/10.17721/bsp.2019.1(10).5.

Full text
Abstract:
The article is an analysis of the mobbing problem occurrence among children adolescents, establishing the causes of a school environment the main characteristics of the concept and finding ways to prevent mobbing. The method of studying the problem of mobbing in children in the school environment explains to us the root causes of its occurrence, reveals the very essence of its appearance, as well as the manifestations of mobbing in middle school age children from their peers.In a deeper analysis of the problem of mobbing, we identified the main aspects of preventing this phenomenon, also developed a methodological plan for the prevention of mobbing in schools, and developed and described preventive measures to prevent manifestations among middle school children for teachers and parents who have and can influence students or their children in the context of this issue. The findings of this paper reflect the state of the problem of mobbing in the current educational process in Ukraine, taking into account the actualization of its manifestations due to the large number of displaced persons, including middle-aged children, from temporarily occupied territories during the Russian armed aggression against our country. The processes taking place in our extremes and in the world are inevitable for society as a whole, and so the challenge we face requires more detailed consideration of the issue of mobbing among adolescents of schools, the urgent response to its present manifestations, and addressing these issues, specifics of personal approaches to middle school children in each case. Analyzing the problem of mobbing among children in school, especially middle school children, we have come to the conclusion that the multiplicity of influence factors determines the direction of the study of the problem and gives this problem a new special approach, taking into account many points, and obliges us to solve the problem of mobbing the school, so that it does not persecute a person who is primarily a person, in adolescence and adulthood.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Дуракова, Ирина Борисовна. "МОББИНГ В ОРГАНИЗАЦИИ: ПРИЧИНЫ, ПОСЛЕДСТВИЯ, ФОРМИРОВАНИЕ БАЗЫ ДЛЯ СТАТИСТИЧЕСКОГО АНАЛИЗА." Современная экономика: проблемы и решения 8 (September 20, 2017): 77–90. http://dx.doi.org/10.17308/meps.2017.8/1749.

Full text
Abstract:
Цель: междисциплинарное толкование моббинга на рабочем месте и исследований его с позиций статистики как ставшего общественным и массовым явлением. Обсуждение: проявления различных форм моббинга получили развернутое освещение в научной литературе, профильно ориентированной на конфликтологию, социологию, психотерапию, право. Недостаточная исследовательская база для статистических выводов о масштабности явления, группировках распространенности в конкретных формах проявления затрудняет работу по его диагностике, предупреждению и предотвращению. Результаты: в статье систематизировано представление о моббинге как междисциплинарном явлении, показаны классификации моббинговых действий по признакам групповой принадлежности моббера и жертвы, цели моббинговых действий, степени их осознанности исполнителем; количеству участников и характеру протеканию моббинговых атак, степени управляемости явления, сфер проявления; гендерной принадлежности участников и др. Приведены методы статистического анализа: наблюдение, группировки, выборочные обследования.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Bataeva, Ekaterina V. "Mobbing at the workplace (Interdisciplinary aspects of studies)." Sociological Journal 22, no. 3 (2016): 49–66. http://dx.doi.org/10.19181/socjour.2016.22.3.4587.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Борисенко Tетяна Вікторівна. "ХУДОЖНІЙ ОБРАЗ ПЕРПЕТУУМ МОБІЛЕ В СОНАТІ ДЛЯ ВІОЛОНЧЕЛІ ТА ФОРТЕПІАНО Б. БРІТТЕНА." International Journal of Innovative Technologies in Social Science, no. 7(19) (October 31, 2019): 3–6. http://dx.doi.org/10.31435/rsglobal_ijitss/31102019/6754.

Full text
Abstract:
Perpetuum mobile is a multi-valued cultural phenomenon, it symbolizes continuous movement. In contrast to the mechanistic movement aimed at overcoming space, the perpetuum mobile coincides with the concept of movement in philosophy. Even the ancient philosophers knew that the world is constantly moving, changing (Heraclitus). Modern scientists, in particular J. Deleuze, interpret movement as “events” that reflect the interaction of bodies, but are not bodies themselves. In culture, the perpetuum mobile is understood as an image created by certain means of expressiveness in different types of art and has a generalizing character. Among its signs are symbolism, incompleteness or repeatability, non-orientation, cyclicity. The perpetuum mobile is embodied as a sound image in musical works (or its parts) and is manifested at the syntactic and compositional levels of organization of musical material. The article describes the features of the embodiment of the perpetuum mobile in Sonata for cello and piano by Benjamin Britten.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Калінченко, М. ""Мобі Дік" крізь призму мультикультуралізму." Всесвіт, no. 7/8 (991/992) (2011): 230–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Timofeeva, Svetlana S., and Svetlana S. Chernykh. "Mobbing as a professional risk factor in modern high school." XXI century. Technosphere Safety 5, no. 1 (March 2020): 89–107. http://dx.doi.org/10.21285/2500-1582-2020-1-89-107.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

USACHIOVA, Elena. "ENGINEER EDWARD MOBERG: 10 YEARS IN THE SERVICE OF THE KARELIAN GOVERNMENT." Nordic and Baltic Studies Review, no. 3 (December 2018): 110–22. http://dx.doi.org/10.15393/j103.art.2018.1073.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Makshakov, E., and N. Zaharov. "Mobbing as the Importmant Problem of Employment of Youth in Modern Conditions." Management of the Personnel and Intellectual Resources in Russia 9, no. 4 (October 7, 2020): 75–78. http://dx.doi.org/10.12737/2305-7807-2020-75-78.

Full text
Abstract:
The paper presents the problems associated with youth employment under the current conditions of the formation of the labor market. This topic is relevant, since young people are a huge resource of any country and their problems must be solved first, and sometimes they do not pay due attention. In the course of the work, several definitions are presented and the necessary definition is derived for understanding youth as a social group in the labor market. Data are also presented that prove the existence of these problems. A special form of mobbing is considered - “office bullying” - the humiliation of young new employees. Reasons for mobbing are revealed. The typical goal of the mobbing initiators is defined - to increase their informal status by humiliating others. A typical reason for the humiliation of young new workers can also be due to established traditions based on stereotypes and an involuntary attempt by employees to maintain their status by humiliating new workers.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Бухтияров, Igor Bukhtiyarov, Рубцов, and M. Rubtsov. "Mobbing and Bullying As Occupational Stress Factors." Safety in Technosphere 3, no. 6 (December 23, 2014): 64–74. http://dx.doi.org/10.12737/6637.

Full text
Abstract:
An analysis of foreign and domestic publications related to problems of mobbing and bullying as working environment factors to which it wasn´t been paid attention until recently has been presented in this review. Seven summarized mobbing types which reduce the level and quality of work have been identified: institutional arrangement mobbing, social isolation mobbing, mobbing of attacks to victim’s personal life, victim mood mobbing, physical violence mobbing, verbal aggression and rumors mobbing. Administrative, functional and psychological factors which are the causes of mobbing and bullying as manifestations of destructive behavior at work places have been shown. A comparative analysis of mobbing and bullying occurrence frequency in different countries and among different categories of employees has been carried out. Based on a lot of questionnaires data analysis it has been found that the most frequently mobbing and bullying occurrences in the public sector of economy in comparison with the private one, they are observed in pedagogical and health care systems too. It has been shown that mobbing and bullying are stress factors that can lead to employees’ work capacity deterioration, serious physical and mental health disorders, mainly similar to typical post-traumatic stress disorder. In extreme cases mobbing and bullying can lead to serious diseases, professional unsuitability and early disability, social isolation and even suicide, being thus an important safety assurance factor for modern forms of work. In order to solve the mobbing problem through legislation, some European countries have adopted new laws that prevent the occurrence of these phenomena, protecting and ensuring the safety of employees in their workplaces, including an emotional component of health at work. In Russia it is necessary to develop adequate administrative, psychological and medical measures for prevention and diagnosis of mobbing and bullying at workplaces.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Ярема, Н. І., К. В. Миндзів, О. І. Коцюба, and Д. В. Попович. "ОПИС КЛІНІЧНОГО ВИПАДКУ ЛАЙМ-КАРДИТУ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 3 (December 1, 2021): 166–72. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2021.v.i3.12254.

Full text
Abstract:
Мета роботи – на прикладі клінічного випадку Лайм-кардиту продемонструвати особливості діагностичного процесу з визначенням факторів ризику, клінічних і ЕКГ-змін, важливість своєчасної верифікації діагнозу і проведення етіотропної терапії. У пацієнта виявлені складні порушення ритму та провідності: AV-блокада І ст., транзиторні AV-блокада ІІ (Мобітц 2) та ІІІ ступенів, політопна екстрасистолія. Дані лабораторних обстежень пацієнта свідчили про підвищення маркерів запалення (підвищення рівнів СРП, тропоніну та ШОЕ). Для оцінки ймовірності бореліозної етіології міокардиту проведене анкетування за шкалою SILC (Suspicious Index in Lyme Carditis) – 8 балів, що вказує на високий ризик Лайм-кардиту, серологічне обстеження. Блот-аналіз підтвердив наявність антитіл IgG до Borrelia burgdorferi. Завдяки своєчасній діагностиці, в тому числі серологічній, Лайм-кардиту і призначеному відповідному етіотропному антибактеріальному лікуванню доксицикліном впродовж 21 дня, у хворого було досягнуто як суттєвого клінічного покращення, так і позитивної ЕКГ-динаміки з покращенням AV-провідності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Bulgakov, Alexander V., Ekaterina A. Bulgakova, and Dmitry A. Shumsky. "VERTICAL AND HORIZONTAL MOBBING IN PUBLIC COMPANIES AND ORGANIZATIONS OF SECONDARY VOCATIONAL EDUCATION." Bulletin of the Moscow State Regional University (Psychology), no. 2 (2021): 79–95. http://dx.doi.org/10.18384/2310-7235-2021-2-79-95.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Грекова, М. М., and Є. А. Греков. "МІЖНАРОДНІ ТРУДОВІ СТАНДАРТИ У СФЕРІ ЗАХИСТУ ПРАВ ЖІНОК." Прикарпатський юридичний вісник 1, no. 3(28) (March 16, 2020): 151–55. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v1i3(28).339.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються міжнародні стандарти праці жінок, охорони материнства, створення безпечного трудового простору, який позбавлений ґендерної нерівності, мобінгу, дискримінації, а також будь-яких інших форм пригнічення, передбачених актами Міжнародної організації праці. Обґрунтовується основна роль актів МОП у захисті трудових прав жінок. Встановлено, що протягом своєї нормотворчої діяльності МОП завжди окремо виділяє працю осіб, які потребують підвищеного захисту, зокрема: жінок, вагітних жінок та жінок-матерів. Визначено ознаки та сформульовано поняття «міжнародні трудові стандарти захисту трудових прав жінок». Міжнародні трудові стандарти у сфері захисту прав жінок слід розглядати: по-перше, як визначену сукупність міжнародних норм і принципів, які регулюють трудові правовідносини цієї категорії працівників, та по-друге, як мінімальний рівень гарантій прав та обов’язків, котрий характеризується загальним визнанням, тривалістю дії та можливістю застосування міжнародного впливу і контролю. Спираючись на проведений аналіз, визначено поняття «міжнародні трудові стандарти захисту трудових прав жінок» як: сукупність наявних норм і принципів у сфері трудових відносин, які закріплені у міжнародних договорах (конвенціях, угодах, пактах тощо), на базі яких визначається зміст і обсяг певного трудового права жінки та які є орієнтиром для розвитку національного трудового законодавства держави, яка є учасником цих договорів. Сформульовані пропозиції щодо імплементації окремих положень нератифікованих конвенцій та рекомендацій МОП у сфері праці жінок, протидії насильству та домаганням на робочому місці в національне трудове законодавство. Доведено, що соціальна політика держави зазнавала б переваг, якби рівень забезпечення встановлених нормами внутрішнього законодавства прав у трудовій сфері був підвищений шляхом запозичення окремих норм нератифікованих конвенцій МОП. Наприклад, їх можна застосовувати соціальними партнерами у переговорах щодо укладання колективних договорів та угод у соціально-трудовій сфері як кращий світовий досвід регулювання трудових відносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Svyatnenko, I. O. "Насильство в гендерній культурі: проблема побудови типології (частина 2)." Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, no. 4(144) (July 11, 2017): 35. http://dx.doi.org/10.15421/171758.

Full text
Abstract:
Гендерне насильство і кастраційні практики в матріархальній гендерній культурі закріплюються на декількох рівнях і складають комплексний механізм формування і відтворення прихованого насильства, дискримінації, підпорядкування, маніпуляції і контролю над чоловіками з боку жінок.Перший рівень стосується безпосередньо самого ціннісного рівня культурної системи. Сюди відносяться технології та практики конструювання міфів надцінності жінок; дискредитація чоловіків як неповноцінних у моральному відношенні істот; узурпація права встановлювати стандарти маскулінності.До соціального рівня відносяться дифузія кордонів гендерної сегрегації і нормування експлуатаційних практик щодо чоловіків; технології групового моббінгу «девіантних» чоловіків (прямий груповий пресинг в конфліктних ситуаціях); формування негативної «громадської думки» навколо чоловіків- «девіантів» (непрямий груповий пресинг в конфліктних ситуаціях); заохочення регулярного одностороннього і асиметричного морально-психологічного і фізичного насильства жінок щодо чоловіків в інститутах виховання і освіти; примусова гетоїзація, упереджене (гендерно-заангажоване) судочинство.До психічного рівня відносяться створення умов для виникнення психоемоційних розладів на тлі всебічної деморалізації (емоційне маніпулювання) нав’язування комплексу провини і заниженої самооцінки; форматування чоловічих мікрокомунікацій (створення умов для обмеження часу спілкування з іншими чоловіками і жіноче опосередкування такого спілкування).До тілесного рівня відносяться приховане щеплення девіацій і управління сексуальними деприваціями (штучне нав’язування контрфізіологічних сексуальних патернів).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Горенко, О. П. ""Мобі Дік" і "Ахав" як іменні формули ієрогліфічної знакової системи." Мовні і концептуальні картини світу, Вип. 22, ч. 1 (2007): 55–62.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Kruzhkova, Olga V., Irina V. Deviatovskaia, and Irina V. Vorobyeva. "Эмоциональная основа организационного вандализма: теоретическая модель." Российский психологический журнал 15, no. 4 (January 31, 2019): 179–205. http://dx.doi.org/10.21702/rpj.2018.4.8.

Full text
Abstract:
Введение. В статье рассматривается возможность объяснения организационного вандализма через эмоциональные проявления личности персонала. Несмотря на значительный ущерб, причиняемый персоналом материальной, информационной и социальной среде компании, подобная форма деструктивного поведения взрослого человека практически не изучается, в научной литературе представлены только разрозненные данные об агрессивных проявлениях персонала на рабочем месте (корпоративный саботаж, моббинг, халатность и пр.). В научной литературе отсутствуют описания предикторов вандализма взрослого, не рассматриваются механизмы возникновения подобной стратегии взаимодействия человека с организационной средой, что снижает потенциальную эффективность от разрабатываемых программ и предлагаемых методов по борьбе и предупреждению вандального поведения персонала. Новизна исследования заключается во введении и обосновании понятия «организационный вандализм» персонала, а также раскрытии его эмоциональной основы. Теоретическое обоснование. Разработка понятия «организационный вандализм» и модели его эмоциональной основы осуществлялись с применением метода теоретического моделирования. При описании эмоциональной основы организационного вандализма авторы используют положения эволюционной теории эмоций Р. Плутчика. Это дает возможность соотнесения эмоций, переживаемых человеком в организационной среде, и различных видов вандальных действий, спровоцированных ими. Результаты. Была сформирована модель, где выделяются восемь основных видов вандализма персонала в организации, связанных с первичными (базовыми) эмоциями: агрессивный, экзистенциальный, конформный, случайный, реактивный, некомпетентности, отчуждения, средовой. При «смешении» первичных эмоций возникают более сложные эмоциональные переживания, на основе которых также формируются отдельные виды вандализма персонала на рабочем месте, такие, как вандализм модернизации, стяжательный, любопытствующий, мстительный, «циничный», панический, конкурентный и др. Обсуждение результатов. Делается вывод, что использование предложенной теоретической модели эмоциональной основы организационного вандализма должно быть встроено в комплексную систему учета личностных и организационных факторов деструктивного поведения персонала для его профилактики и предупреждения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Калініченко, М. "Чорне та біле на тлі демократії: расова ідентичність у романі Г. Мелвілла "Мобі Дік"." Волинь філологічна: текст і контекст, Вип. 11 (2011): 117–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Михед, Т. "Антична міфологема як один із засобів конституювання художнього простру роману Г. Мелвілла "Мобі Дік"." Американські літературні студії в Україні, Вип. 3 (2006): 131–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Михед, Т. "Антична міфологема як один із засобів конституювання художнього простру роману Г. Мелвілла "Мобі Дік"." Американські літературні студії в Україні, Вип. 3 (2006): 131–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Дубініна, О. ""Звіть мене...": спроба зіставлення художніх моделей романів Г. Мелвілла "Мобі Дік" та В. Стайрона "Вибір Софі"." Американські літературні студії в Україні, Вип. 4 (2007): 154–63.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Дубініна, О. ""Звіть мене...": спроба зіставлення художніх моделей романів Г. Мелвілла "Мобі Дік" та В. Стайрона "Вибір Софі"." Американські літературні студії в Україні, Вип. 4 (2007): 154–63.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Дубініна, О. ""Звіть мене...": спроба зіставлення художніх моделей романів Г. Мелвілла "Мобі Дік" та В. Стайрона "Вибір Софі"." Американські літературні студії в Україні, Вип. 4 (2007): 154–63.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Краснянская, Т. М., and В. Г. Тылец. "SOCIO-PSYCHOLOGICAL MARKERS OF CORPORATE SECURITY." Институт психологии Российской академии наук. Социальная и экономическая психология, no. 1(17) (March 31, 2020): 203–31. http://dx.doi.org/10.38098/ipran.sep.2020.17.1.008.

Full text
Abstract:
В статье представлены результаты эмпирического исследования социально-психологических средств идентификации безопасности организации . В качестве гипотезы исследования выступило предположение о существовании массива социально-психологических феноменов, способных выступить маркерами корпоративной безопасности. Предполагалось, что данный массив может быть структурирован на основе группировки этих феноменов, относящихся соответственно к характеристике персонала, организации и ее управления; вне зависимости от места, занимаемого субъектами труда в корпоративной структуре, ведущим маркером корпоративной безопасности для них может являться феномен преданности персонала; субъекты рынка труда, различающиеся местом в корпоративной структуре, склонны использовать определенные социально-психологические феномены в качестве маркеров корпоративной безопасности. Исследование проведено на выборке респондентов численностью 120 человек. В ходе исследования использовались метод экспертной оценки и методика, основанная на методе субъективного шкалирования. По итогам исследования подтверждено, что корпоративная безопасность может оцениваться на основе массива социально-психологических феноменов, выступающих ее маркерами. Оценка корпоративной безопасности может осуществляется на основе анализа феноменов, образующих группы «Феномены персонала», «Феномены корпорации» и «Феномены управления». Ведущим феноменом корпоративной безопасности выступает корпоративная преданность персонала. В качестве ее маркеров могут использоваться следующие феномены - идентификация персонала с организацией, конфликтность персонала, инновационная открытость организации, корпоративная приверженность персонала, традиции коммуникационной открытости организации, структурная устойчивость организации, традиции организации свободного времени персонала и моббинг в организации. Субъекты рынка труда, различающиеся местом в корпоративной структуре, в качестве маркеров корпоративной безопасности используют следующие специфические для них социально-психологические феномены: рядовой персонал - феномены группы персонала, управленческий персонал и сотрудники отделов по работе с персоналом - феномены группы персонала и управления организацией. The article presents the results of an empirical study of socio-psychological means of identifying the security of the organization. The hypothesis of the study was the assumption of the existence of an array of socio-psychological phenomena that can act as markers of corporate security. It was assumed that this array could be structured based on grouping these phenomena related to the characteristics of the staff, the organization, and its management; regardless of the place occupied by labor subjects in the corporate structure, the leading marker of corporate security for them may be the phenomenon of loyalty of staff; labor market subjects, differing place in the organizational structure, tend to use certain socio-psychological phenomena as markers of corporate security. The study was conducted on a sample of 120 subjects. The study used an expert evaluation method and a method based on the method of subjective scaling. The results of the survey confirmed that corporate security could be evaluated based on an array of socio-psychological phenomena that act as its markers. The assessment of corporate security can be carried out based on the analysis of the phenomena forming groups “personnel phenomena,” “corporate phenomena,” and “management phenomena.” The leading phenomenon of corporate security is the corporate loyalty of the staff. The following phenomena can be used as its markers - identification of personnel with the organization, conflict of personnel, innovative openness of the organization, corporate commitment of the personnel, traditions of communication openness of the organization, structural stability of the organization, traditions of organization of free time of the staff and mobbing in the organization. The subjects of the labor market, which differ in their place in the corporate structure, use the following socio-psychological phenomena as markers of corporate security: ordinary personnel - phenomena of a group of staff, managerial personnel and employees of human resources departments - phenomena of a group of personnel and management of the organization.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

І.П., Лопушинський, and Ковнір О.І. "Мобінг (цькування) в управлінні персоналом: механізми правового врегулювання в Україні та світі." Bulletin of the National University of Civil Protection of Ukraine. Series: Public Administration, no. 1(14)2021 (2021). http://dx.doi.org/10.52363/2414-5866-2021-1-13.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються теоретичні засади існування такого вкрай небезпечного соціального явища, як мобінг (цькування) на роботі (як вертикальний, так і горизонтальний);показано, що в українському суспільстві наразі зростає психологічний пресинг на працівників через часом некомпетентних керівників, їхні особисті амбіції (босинг), брак робочих місць, прагнення окремими недобросовісними і малокомпетентними працівниками незаслужено посістибільш перспективне й краще оплачуване місце, перманентне зростання безробіття (навіть офіційного), яке наразі ускладнене ще й епідемією COVID-19; досліджено історію вивчення та описання мобінгу; доведено, що, крім вертикального і горизонтального мобінгу, у наших реаліях має місце й інституціональний мобінг, під яким науковці розуміють моральне переслідування працівників, у тому числі й на публічній службі, з використанням таких інститутів, як конкурси, щорічна оцінка, атестація персоналу, кваліфікаційні іспити, розгляд службових спорів, службові розслідування тощо; висвітлено міжнародне та європейське законодавче забезпечення запобігання та протидії мобінгу; показано, що тенденції українського законотворчого процесу свідчать про те, що Українська держава намагається послідовно проводити політику із забезпечення права на повагу до честі й гідності особи; водночасдоведено, що у вітчизняному законодавстві питання протидії мобінгу не знайшло свого належного закріплення; проаналізовано перспективне нормативно-правове забезпечення подолання мобінгу; дано рекомендації органам державної влади та органам місцевого самоврядування щодо можливих шляхів не лише покарання за мобінг, а насамперед його запобігання в установах, організаціях та на підприємствах різних форм власності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Sydorenko, Anna, and Yaroslav Halieiev. "MOBBING AS A SPECIAL KIND OF LABOR CONFLICT." Young Scientist 11, no. 75 (November 2019). http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2019-11-75-87.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Yurko, N., I. Styfanyshyn, U. Protsenko, and N. Tyndyk. "SAFE EDUCATIONAL ENVIRONMENT: MAIN CHARACTERISTICS OF MOBBING AND BULLYING." ΛΌГOΣ МИСТЕЦТВО НАУКОВОЇ ДУМКИ, July 11, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/2663-4139.11.02.

Full text
Abstract:
The effectiveness of educational environment is possible due to the physical, social and psychological comfort and safe interaction among all participants of the educational process. Considering the scale and consequences of violence manifestations in educational institutions, there is a need for detailed analysis and public attention to the problem. The article deals with the main characteristics of mobbing and bullying as the most common indicators of aggression in educational environment.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Babanov, S. A. "MOBBING AS A DESTRUCTIVE PROFESSIOGENESIS." Meditsinskaya sestra 20, no. 7 (October 2018). http://dx.doi.org/10.29296/25879979-2018-07-04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography