Journal articles on the topic 'Миколаїв'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Миколаїв.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Миколаїв.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Pogorielov, Anatolii. "ОБЛИЧЧЯ СМЕРТІ: ТЕРОР ПОЛІЦІЇ БЕЗПЕКИ ТА СД ПРОТИ НАСЕЛЕННЯ ГЕНЕРАЛЬНОЇ ОКРУГИ «МИКОЛАЇВ»." ПРОБЛЕМИ ІСТОРІЇ ГОЛОКОСТУ: Український вимір 11 (December 15, 2019): 87–128. http://dx.doi.org/10.33124/hsuf.2019.11.04.

Full text
Abstract:
Уперше детально розкривається структура і кадровий склад апарату Управління поліції безпеки та СД генеральної округи «Миколаїв», його роль у масштабному терорі проти цивільного населення регіону. Віднайдені конкретні прізвища співробітників керівного і рядового складу, які були ініціаторами чи безпосередньо причетними до арештів, катувань, конвоювання під час масових розстрілів і показових страт. Висвітлюються основні способи вербування, а також механізм створення розгалуженої агентурної мережі із місцевих колаборантів. Уточнені місця і процедура деяких страт єврейського і ромського населення. Вводяться до наукового обігу світлина другого шефа Управління поліції безпеки та СД генеральної округи «Миколаїв» штурмбанфюрера СС д-ра Леопольда Шпанна та фото інших співробітників нацистської спецслужби. Оприлюднено креслення місцерозташування основних будівель штаб-квартири поліції безпеки та СД у Миколаєві, схеми місць масових розстрілів. Складено поіменний список зондеркоманди, учасники якої займались ліквідацією слідів злодіянь співробітників досліджуваної окупаційної спецслужби в 1943–1944 рр. З’ясовано подальший маршрут руху співробітників поліції безпеки та СД після евакуації з Миколаїва в березні 1944 р. Ключові слова: Миколаїв, поліція безпеки та СД, терор, цивільне населення, рух Опору, єврейське і ромське населення, колаборація, Голокост.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Синявська, Олена. "Одеса & Миколаїв: історія одного освітнього проєкту середини ХІХ ст." Старожитності Лукомор'я, no. 4 (August 23, 2021): 63–69. http://dx.doi.org/10.33782/2708-4116.2021.4.91.

Full text
Abstract:
У статті розглядається один із проєктів заснування Новоросійського університету, укладений помічником попечителя Харківського навчального округу К. Фойгтом внаслідок інспекції навчальних закладів міста Миколаєва у 1862 році. Документ мав назву «Проект устава и штата Императорского Новороссийского университета в г. Николаеве» і передбачав створення Новоросійського університету у складі історико-філологічного, фізико-математичного та юридичного факультетів у місті Миколаєві. Аналізуються зміст документу та пояснювальна записка до нього. Висвітлюється історіографія питання, наводиться інформація про попередні проєкти щодо заснування університету в Одесі та реакція одеської громадськості на «миколаївський» проєкт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тельвак, Віталій, and Лідія Лазурко. "Польська україністика сучасності: спроба історіографічного узагальнення." Старожитності Лукомор'я, no. 3 (June 1, 2021): 162–67. http://dx.doi.org/10.33782/2708-4116.2021.3.87.

Full text
Abstract:
Рецензія на монографію: Морозова О. Дослідження історії України першої половини ХХ ст. у сучасній польській історіографії: напрямки, концепції, дискусії. Миколаїв: Вид-во ЧНУ ім. П. Могили, 2020. 431 с.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Horbenko, Kyrylo, and Oleksandr Smyrnov. "Структура та характер приміщення № 21 городища Дикий Сад." Eminak, no. 1(25) (April 7, 2019): 9–29. http://dx.doi.org/10.33782/eminak2019.1(25).208.

Full text
Abstract:
У статті розкрито особливості приміщення № 21, що розташовувалося на території «ближнього передмістя» городища доби фінального бронзового віку Дикий Сад у місті Миколаїв. Охарактеризовані архітектурна структура та принципи будови, а також особливості внутрішнього заповнення ям. Проаналізовано матеріальні предмети (керамічний посуд, вироби з кістки, рогу, глини, каменю, бронзи), що зафіксовано у культурному шарі. Встановлено, що приміщення № 21 було господарсько-виробничою майстернею зі складною системою багатофункціональних ям (стовпові, господарські, виробничі, ритуальні).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Каплій, О. "ЗВЕРНЕННЯ ОСІБ ІЗ ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ ДО ОРГАНІВ ПУБЛІЧНОЇ ВЛАДИ ЯК ОСНОВНИЙ ЗАСІБ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА НА ІНФОРМАЦІЮ." Юридичний вісник, no. 3 (September 9, 2021): 102–10. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i3.2191.

Full text
Abstract:
У статті досліджено зверненняосіб із порушенням слуху до орга-нів публічної влади як основнийзасіб реалізації права на інформа-цію. Визначено проблеми наданняадміністративних послуг під часзвернення особам зі порушеннямслуху на прикладі досвіду м. Мико-лаєва. Досліджено проблеми зако-нодавчого регулювання та забез-печення конституційного правалюдини і громадянина на звер-нення, оскільки нечуючі люди відчу-вають труднощі під час реалізаціїправа на звернення, мовний бар’єрє найголовнішою перепоною, томудистанційний зв’язок із викорис-танням додатку «ConnectPRO» або«Сервісу УТОГ» є вкрай важливимизадля створення рівних можливо-стей для осіб з порушенням слуху.Детально проаналізовано про-ект Закону «Про українськужестову мову» та запропонованоза потрібне запровадити викори-стання в усіх органах державноївлади та місцевого самоврядуваннядодатку «ConnectPRO» або «Сер-вісу УТОГ» задля створення рівнихможливостей для осіб з порушен-ням слуху. У ході детального оглядунаціонального законодавства щодонадання адміністративних послугособам зі порушенням слуху вияв-лено неврегульованість їх надання.Погоджуємось, що місцеві органивлади та органи місцевого само-врядування залишаються для осібз інвалідністю інформаційно недо-ступними. Такий стан справ при-зводить до унеможливлення отри-мання самостійно даних послуг.Вважаємо за потрібне запровадитидодаток «ConnectPRO» або «СервісУТОГ» у всіх ЦНАПах України (втому числі під час використанняскайп-зв’язку), зокрема в Миколаїв-ській області; проводити навчанняжестової мови представникамиУТОГ спеціалістів ЦНАП Микола-ївської області; організувати курсижестової мови для населення приДепартаменті соціального захистунаселення Миколаївської облдер-жадміністрації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Boiko, Mikhail. "V Interregional New Year Biological Reading (Mykolaiv, Ukraine 9-10.12.2005)." Chornomorski Botanical Journal 1, no. 2 (October 1, 2005): 110–11. http://dx.doi.org/10.14255/2308-9628/05.12/13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Shlapak, V. P., V. V. Mamchur, S. A. Koval, G. P. Ischuk, and S. S. Kurka. "Комплексна оцінка інтродукції, акліматизації та декративності Ailanthus Altissima (Mill.) в умовах Правобережного Лісостепу і Степу України." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 6 (June 27, 2019): 14–17. http://dx.doi.org/10.15421/40290602.

Full text
Abstract:
Досліджено успішність інтродукції айланта найвищого (Ailanthus altissima (Mill.)) в умовах Правобережного Лісостепу і Степу України методом інтегральної числової оцінки життєздатності та перспективності інтродукції дерев на основі візуальних спостережень, який враховує найважливіші для інтродукції показники: ступінь визрівання пагонів, зимостійкість, збереження габітусу, пагоноутворювальна здатність, регулярність приросту пагонів, здатність до генеративного розвитку, способи розмноження в культурі. Визначено ступінь акліматизації інтродукованого виду A. altissima методом встановлення акліматизаційного числа. Досліджено декоративність рослин A. altissima в умовах Правобережного Лісостепу і Степу України. Оцінено декоративність крони, листків, суцвіть, квіток і плодів, кольору та фактури кори стовбура, гілок і пагонів. Визначено комплексну і сезонну декоративності виду A. altissima. Наведено результати дослідження комплексної та сезонної декоративності виду А. altissima, які зростають у Національному дендрологічному парку "Софіївка" НАН України, Уманському НУС, у зелених насадженнях Умані та Уманського району, дендрологічному парку Веселі Боковеньки Кіровоградської обл., смт Чечельник Вінницької обл., м. Одеса, м. Миколаїв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Boiko, Mikhail. "VI International New Year Biological Reading (Mykolaiv, Ukraine, 22-23.12.2006)." Chornomorski Botanical Journal 3, no. 1 (April 1, 2007): 127–28. http://dx.doi.org/10.14255/2308-9628/07.31/10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кір’язов, І. М., С. В. Шестопалов, М. Т. Степанов, and В. А. Хобін. "Дослідження ефективності функціонування АСОЗ ПТЛ прийому зерна з залізничного транспорту на елеваторі «МКХП Орексім» м. Миколаїв." Automation of technological and business processes 12, no. 2 (June 30, 2020): 4–8. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v12i2.1801.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються результати функціонування в виробничих умовах автоматизованої системи оптимізації завантаження (АСОЗ) поточно транспортних ліній (ПТЛ) прийому зерна з залізничного транспорту на елеваторі «МКХП Орексім» у місті Миколаїв. Система призначена для формування потоку зерна одночасно з декількох вагонів розташованих на різних коліях та стабілізації продуктивності загального потоку зерна на заданому рівні, підвищення продуктивності та виведення її на максимально досяжну з урахуванням паспортних характеристик обладнання ПТЛ, зниження енерговитрат на перевантаження, запобігання аварійних ситуацій, пов'язаних з завалами зерна в башмаках норій. АСОЗ реалізує технології Leffol & Senumac які запатентовані SE Group International. Програмне забезпечення системи інтегровано в програмне забезпечення автоматизованої системи керування технологічними процесами елеватора і дозволяє оператору задавати компоненти потоку прийнятого зерна та початкову продуктивність ПТЛ, здійснювати вибір режиму керування завантаженням ПТЛ та вибір режиму завдання продуктивності ПТЛ в поточній технологічної ситуації, контролювати функціонування АСОЗ. Результати порівняльного аналізу ефективності управління завантаженням при прийомі зерна з залізничних вагонів оператором «вручну» і з використанням автоматизованої системи оптимізації завантаження, проведені в 2020 році, показали наступне: - середній час прийому зерна з залізничних вагонів з урахуванням простоїв зменшилось на 15%; - середня продуктивність прийому зерна без урахування простоїв збільшилася на 10%. При цьому аварійних зупинок транспортного обладнання ПТЛ пов'язаних з завалами зерна на протязі виробничих випробувань та опитної експлуатації не виникало.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Левченко, Лариса. "Повітроплавні частини в Миколаєві періоду Української революції 1917-1921 рр." Старожитності Лукомор'я, no. 1 (August 8, 2020): 139–54. http://dx.doi.org/10.33782/2708-4116.2020.1.17.

Full text
Abstract:
Мета статті полягала у здійсненні аналізу виявлених у фондах Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України та Державного архіву Миколаївської області раніше невідомих архівних документів і узагальнення отриманих із них розрізнених відомостей в цілях уточнення та розширення кола знань про авіаційні частини у Миколаєві доби Української революції. Автором доведено, що в період Української революції, у 1917-1918 рр., у Миколаєві дислокувався Миколаївський повітроплавний парк, який розташовувався у Варварівці (район міста). Саме тут германці, вступаючи до Миколаєва 16 березня 1918 р. захопили літаки, які потім використовували у власних цілях. У першій половині 1918 р. в Миколаєві дислокувався Одесько-Подільський науково-кадровий повітроплавний загін, у другій половині 1918 р. – Харківсько-Катеринославський науково-кадровий повітроплавний загін. Виявлені авторкою документи дозволили встановити чисельність загонів і парку, частково відновити особовий склад цих підрозділів, але, на жаль, вони не містять відомостей про типи літаків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Shlapak, V. P., V. V. Mamchur, S. A. Koval, G. P. Ischuk, and S. S. Kurka. "Комплексна оцінка інтродукції, акліматизації та декоративності Ailanthus Altissima (Mill.) в умовах Правобережного Лісостепу і Степу України." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 10 (December 26, 2019): 109–12. http://dx.doi.org/10.36930/40291022.

Full text
Abstract:
Досліджено успішність інтродукції айланта найвищого Ailanthus altissima (Mill.) в умовах Правобережного Лісостепу і Степу України методом інтегральної числової оцінки життєздатності та перспективності інтродукції дерев на основі візуальних спостережень, який враховує найважливіші для інтродукції показники: ступінь визрівання пагонів, зимостійкість, збереження габітусу, пагоноутворювальна здатність, регулярність приросту пагонів, здатність до генеративного розвитку, способи розмноження в культурі. Визначено ступінь акліматизації інтродукованого виду A. altissima методом встановлення акліматизаційного числа. За результатами оцінки успішності інтродукції A. altissima в умовах Правобережного Лісостепу і Степу, вид віднесено до І групи перспективності, а успішність акліматизації оцінено 100 балами – у Степу та 86 балами – у Правобережному Лісостепу. Досліджено декоративність рослин A. Altissima (Mill.) в умовах Правобережного Лісостепу і Степу України. Оцінено декоративність крони, листків, суцвіть, квіток і плодів, кольору та фактури кори стовбура, гілок і пагонів. Визначено комплексну і сезонну декоративності виду A. altissima. Наведено результати дослідження комплексної та сезонної декоративності виду А. altissima, які зростають у Національному дендрологічному парку "Софіївка" НАН України, Уманському НУС, в зелених насадженнях м. Умані та Уманського р-ну, дендрологічному парку Веселі Боковеньки Кіровоградської обл., смт Чечельник Вінницької обл., м. Одеса, м. Миколаїв. Підтверджено високу декоративність A. аltissimа – 5 балів у Степу та 4,5 балів у Лісостепу за п'ятибальною шкалою декоративності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Головченко, Гліб. "АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРІВ МЕДІАОСВІТИ В УКРАЇНІ." ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 17, no. 1 (December 31, 2020): 29–39. http://dx.doi.org/10.35387/od.1(17).2020.29-39.

Full text
Abstract:
Автором оглядової статті наголошено, що епоха цифрового суспільства вимагає від нинішніх громадян вільного володіння новими навичками для успішного використання можливостей новітньої реальності – медіаінформаційними. Відтак, все більшої вагомості набуває медіаосвіта. ЮНЕСКО навіть визнає медіа освіту окремою складовою освіти. Україна вже має певний позитивні здобутки з її провадження у формальній, неформальній та інформальній освіті. У публікації здійснено спробу систематизувати набутий досвід через призму діяльності вітчизняних медіаосвітніх центрів.Для досягнення поставленої мети було використано комплекс теоретичних методів дослідження для вивчення напрямів провадження вітчизняної медіаосвіти: огляд літератури, відбір і й осмислення результатів, їх систематизація та визначення перспектив. Описано діяльність 3 визнаних вітчизняних центрів медіаосвіти: Інституту соціальної та політичної психології, Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України та Інституту екології масової інформації. Узагальнення та систематизація їх медіаосвітньої діяльності уможливили виокремлення наступних критеріїв: історичного, методичного, прогностичного. Завдяки їх використанню, було визначено й 2 нових медіаосвітніх центри в Україні: Академія преси України та Коледж преси та телебачення у м. Миколаїв. У статті проаналізовано історію їх створення, особливості розроблення та впровадження науково-навчально-методичного забезпечення, окреслено напрями їх подальшої діяльності. Таким чином, через діяльність визначених центрів медіаосвіти було простежено тенденції її розвитку на ринку освітніх послуг України. З‘ясовано, що всі медіаосвітні центри є схожими за своєю місією – медіапросвітницькою діяльністю. Водночас їх відмінності проявляються в практичному провадженні медіаосвіти. У подальшому планується дослідити особливості медіаосвітньої діяльності в дистанційному форматі, зумовленого пандемією COVID Ключові слова: медіаосвіта, центри, Україна, медіаосвітня діяльність, аналіз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Водолазька, С. "Амбівалентність образу Миколая в романі П.Загребельного "Тисячолітній Миколай"." Гуманітарна освіта в технічних вищих навчальних закладах, Вип. 15 (2007): 159–67.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Водолазька, С. "Амбівалентність образу Миколая в романі П.Загребельного "Тисячолітній Миколай"." Гуманітарна освіта в технічних вищих навчальних закладах, Вип. 15 (2007): 159–67.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Romaniuk, Ivan. "Morozova O. Research of the history of Ukraine in the first half of the XXth century in modern Polish historiography : directions, concepts, discussions. – Mykolaiv : Publishing house of ChNU named after P. Mogili, 2020. – 431 p." Scientific Papers of the Vinnytsia Mykhailo Kotsyiubynskyi State Pedagogical University. Series: History, no. 33 (September 2020): 118–20. http://dx.doi.org/10.31652/2411-2143-2020-33-118-120.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Zemzyulina, N. "Review of Book: Morozova O. Research of Ukrainian History of the first half of the XX century. in modern Polish historiography: directions, concepts, discussions. Mykolaiyv: Publishing house of Petro Mogyla University, 2020. 432 p." Cherkasy University Bulletin: Historical Sciences, no. 1 (2020): 177–78. http://dx.doi.org/10.31651/2076-5908-2020-1-177-178.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

V.V., Darmostuk, and Khodosovtsev A.Ye. "Старі штучні парки як осередки різноманіття епіфітних лишайників Півдня України." Chornomorski Botanical Journal 17, no. 2 (September 30, 2021): 148–63. http://dx.doi.org/10.32999/ksu1990-553x/2021-17-2-5.

Full text
Abstract:
Old artificial parks are an important component of the cultural heritage in Southern Ukraine which represents a significant variety of specific habitats for lichen diversity. The aim of our research was to analyze the total lichen diversity in parks as well as the representation of rare and protected species. Most of the data were collected by the authors during expeditions in Southern Ukraine during 2017–2020 in Kherson and Mykolaiv regions. Overall, we identified 108 lichen species and 21 lichenicolous fungi within 17 old parks. The highest lichen diversity was recorded in parks “Labirynt” (66 species) and “Nedogirskyi Forest” (61 species). We found 18 lichen species (16.6 %) included in the Red List of Kherson and Mykolaiv regions and 25 (23.8%) rare forest-dwelling species. We concluded that old artificial parks are very important habitats for lichen diversity in the steppe zone of Ukraine as well as the unique localities for such species as Graphis scripta, Hyperphyscia adglutinata, Sclerophora pallida in Southern Ukraine. The total diversity of lichens did nоt have a significant correlation with the total number of tree species due to the dominance of several tree species (Fraxinus excelsior, Quercus robur), while most other phorophytes are young and represented singly. All old parks should become local reserves to preserve the overall biological diversity in their territories, protect against illegal logging, and regulate potential recreational activities. Keywords: biodiversity, Graphis, Hyperphyscia, Sclerophora, Mykolaiv, Kherson, rare species. Старі штучні парки є важливою складовою природної та культурної спадщини півдня України, яка представляє значну різноманітність специфічних місцезростань для лишайників. Метою нашого дослідження було проаналізувати загальне різноманіття лишайників у старих парках, а також поширення рідкісних видів, та видів, що охороняються. Більшість матеріалів було зібрано під час експедиційних досліджень протягом 2017–2020 років у Херсонській та Миколаївській областях. У цілому, було виявлено 108 видів лишайників та 21 ліхенофільних грибів на території 17 старих парків. Найбільше різноманіття лишайників зафіксовано в парках «Лабіринт» (66 видів) та «Недогірський ліс» (61 видів). Ми виявили 18 видів лишайників (16,6 %), занесених до Червоного списку Херсонської та Миколаївської областей та 26 (24 %) рідкісних видів, які приурочені до штучних лісових біотопів. З огляду на це, старі парки є дуже важливими територіями для збереження різноманіття лишайників у степовій зоні України, а також унікальними місцезростаннями таких видів, як Graphis scripta, Hyperphyscia adglutinata, Sclerophora pallida на півдні України.Встановлено, що загальне різноманіття лишайників не мало статистично значущої кореляції із загальною кількістю порід дерев, що може бути пов’язано з домінуванням кількох порід дерев (Fraxinus excelsior, Quercus robur), тоді як більшість інших форофітів молоді та представлені одиничними екземплярами. Усі старі парки мають увійти до природно-заповідного фонду як ботанічні заказники для збереження загального біологічного різноманіття на своїх територіях, захисту від незаконних вирубок та регулювання потенційної рекреаційної діяльності. Ключові слова: біорізноманіття, Graphis, Hyperphyscia, Sclerophora, Миколаїв, Херсон, рідкісні види.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Fesenko, Artur M., and Viktoriya O. Chorna. "Ситуація в сфері житлово-комунальних послуг населенню як фактор зростання протестних настроїв та протестної активності." Науково-теоретичний альманах "Грані" 21, no. 3 (April 20, 2018): 48–55. http://dx.doi.org/10.15421/10.15421/171837.

Full text
Abstract:
У даній статті здійснено розгляд тематики протестних настроїв та протестної активності населення на тлі погіршення ситуації у сфері житлово-комунальних послуг. Не є таємницею, що протягом вже десятиріч житлово-комунальна сфера потерпає від відсутності належного фінансування та фактичного самоусунення держави від її модернізації, внаслідок чого має місце перманентне, а в останні роки й стрімке зростання тарифів для населення як споживача відповідних послуг – при відставанні якості самого обслуговування. Це слід розглядати як суттєвий фактор погіршення як рівня, так і якості життя громадян України, адже житло та супутні послуги відносяться до фундаментальних потреб цивілізованої людини. Не дивно, що на цьому підґрунті виникає невдоволення населення ситуацію, що складається, при тому, що жодних шляхів її виправлення не просліджується. Такий стан речей закономірно стає фактором підвищення рівня соціальної напруженості, та, як кінцевий результат, може стати одним із чинників формування й зміцнення протестних настроїв на тлі й без того складної суспільно-політичної ситуації, що нині переживає Україна. Все це робить відповідний моніторинг важливим науково-практичним завданням.Тому у межах даної статті проаналізовано дані відповідних соціологічних досліджень моніторингового характеру останніх років та підсумовано результати здійсненого за участю її авторів у 2017 році опитування мешканців м. Миколаєва. Відповідні дані демонструють існування протестного потенціалу як по Україні, так і в м. Миколаєві на ґрунті окресленої ситуації. Зокрема, встановлено, що переважна більшість опитаних миколаївців вважає нинішні тарифи на житлово-комунальні послуги надто завищеними; майже половина опитаних погоджується з тим, що ситуація у житлово-комунальній сфері може стати підґрунтям для протестної активності громадян; близько 15 % опитаних самі готові брати участь у протестних заходах (переважно «м’якого характеру»).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Makushina, Hanna. "Джерела поповнення купецтва Миколаєва у ХІХ ст." Eminak, no. 2(34) (July 1, 2021): 86–94. http://dx.doi.org/10.33782/eminak2021.2(34).517.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена особливостям поповнення купецтва міста Миколаєва представниками інших станів під час формування та еволюції купецького стану міста протягом ХІХ ст. Особливу увагу приділено ролі міщан у формуванні купецтва Миколаєва та специфіці їх входження до стану. Визначено соціальний статус осіб, які переходили у миколаївське купецтво з інших міст Російської імперії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Дзюба-Погребняк, О. І. "Стеблина Леся Миколаївна." Компаративні дослідження слов"янських мов і літератур, Ювілейний випуск (2017): 218.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Піскун, О. М. "Інформаційний простір Миколаєва." Актуальні питання масової комунікації, Вип. 7 (2006): 84–87.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Fesenko, Artur Mihajlovich. "МИГРАЦИОННАЯ НАМЕРЕНИЯ ОБРАЗОВАННЫЙ МОЛОДОЙ М. НИКОЛАЕВА: ОПЫТ СОЦИОЛОГИЧЕСКОГО ИССЛЕДОВАНИЯ." Научный взгляд в будущее, no. 06-03 (November 12, 2017): 41–49. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2017-06-03-039.

Full text
Abstract:
В даній статті аналізуються міграційні наміри української освіченої молоді на прикладі студентів ВНЗ м. Миколаєва, що є нині неабиякою гострою проблемою. Автор вважає, що, враховуючи існуючий стан справ у сфері молодіжної зайнятості, кризовий характер укр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Влад, Марія. "Дім для Миколая." Міжнародний туризм, no. 1 (2007): 134.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Влад, Марія. "Дім для Миколая." Міжнародний туризм, no. 1 (2007): 134.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Дзюба-Погребняк, О. І. "Стеблина-Рудякова Леся Миколаївна." Компаративні дослідження слов"янських мов і літератур, Вип. 14 (2011): 232.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Задорожний, М. П. "Конкурсні випробовування в Миколаєві." Географія та економіка в рідній школі, no. 5 (147) (2014): 18.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Рябцева, Л. "Гражданская друкарня в Миколаєві." Вісник Книжкової палати, no. 5 (190) (2012): 30–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Кратко, Мирослав. "Микола Гулак." Світогляд, no. 3 (17) (2009): 4–8.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Кузик, В. "Просто Микола." Дзвін, no. 11 (877) (2017): 115–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Матяш, І. "Микола Яковченко." Кіно - Театр, no. 5 (2006): 36–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Дзюба, І. "Микола Шлемкевич." Дух і літера, no. 21 (2010): 121–64.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Гривняк, Ю. "Микола Неврлий." Нові дні 39, no. 455, січень (1988): 25–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Гак, Анатоль. "Микола Міхновський." Універсум, no. 5/6 (187/188) (2009): 37–39.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Ковалів, Ю. "Микола Зеров." Слово і час, no. 4 (700), квітень (2019): 44–50.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Bob, A. O., O. O. Chukur, and I. V. Baloglanova. "ПОРІВНЯННЯ ПОКАЗНИКІВ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ РОБОТИ ПРИВАТНОГО ТА КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО КОНСУЛЬТАТИВНО-ДІАГНОСТИЧНИХ ЦЕНТРІВ." Медсестринство, no. 3 (January 12, 2021): 14–18. http://dx.doi.org/10.11603/2411-1597.2020.3.11677.

Full text
Abstract:
Проведено порівняльний аналіз організації вторинної амбулаторної допомоги дорослому населенню м. Миколаєва у комунальному та приватному консультативно-діагностичних центрах. Соціологічне дослідження дозволило стверджувати, що існує необхідність нової оптимізованої моделі надання медичної допомоги для населення великого міста з використанням форм і моделей державно-приват­ного партнерства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Левченко, Л. "Миколаївський піклувальний про тюрми комітет як орган управління тюремним господарством та опіки над в’язнями." Вісник Пенітенціарної асоціації України, no. 3 (January 27, 2020): 44–58. http://dx.doi.org/10.34015/2523-4552.2019.3.04.

Full text
Abstract:
На підставі документів архівних фондів досліджується історія та діяльності Миколаївського піклувального про тюрми комітету. Визначено його роль та вплив на стан справ у миколаївських в’язницях. Діяльність Миколаївського піклувального про тюрми комітету, незважаючи на недоліки, у цілому справляла позитивний вплив на стан тюремних закладів у Миколаєві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Росляк, Роман Володимирович. "«Завербований агент “Григорій” перебуває у близьких стосунках з Довженком і користується його довірою»." Науковий вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого, no. 27-28 (May 25, 2021): 191–209. http://dx.doi.org/10.34026/1997-4264.27-28.2021.238853.

Full text
Abstract:
У статті зроблено спробу проаналізувати особливості контролю з боку радянських спецслужб за діяльністю кінорежисера Олександра Довженка.Чотири томи його справи-формуляра, що зберігаються в Галузевому державному архіві Служби безпеки України, дають доволі об’ємне уявлення про масштаби цього контролю. Майже сотня агентів (секретних співробітників) тією чи іншою мірою була залучена до цього процесу. Кого тільки не було серед агентури. Тут і письменники Юрій Смолич (він же агент «Стріла»), Микола Бажан («Петро Уманський»), і режисер Олександр Перегуда («Правдин»), і кінооператор Юрій Єкельчик («Тимофеєв»), і художник Микола Глущенко («Ярема», «Художник»), і композитор Ігор Белза («Чорний») та ще багато інших.До наукового обігу вводяться архівні документи з означеної проблеми
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Пархоменко, Владислав. "Суспільно-політичне життя Миколаєва у 1917 р. на сторінках місцевої преси." Старожитності Лукомор'я, no. 3 (June 1, 2021): 150–61. http://dx.doi.org/10.33782/2708-4116.2021.3.86.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу місцевої періодики в якості джерела з історії суспільно-політичних процесів у Миколаєві протягом 1917 року. Аналізується достовірність наведеного фактичного матеріалу, корисність цієї інформації для відображення політичного життя доби Української революції. Наголошено, що активне залучення матеріалів періодики сприятиме формуванню доволі об’єктивної картини перебігу історичних подій, активізуватиме вивчення державотворчих процесів початку ХХ ст. вітчизняною історіографією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Гринь, М. "Протопросвітер Микола Овчаренко." Нові дні 39, no. 460, червень (1988): 10–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Дзюба, І. "Зеров Микола Костянтинович." Дух і літера, no. 24 (2012): 39–70.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Паламарчук, О. Л. "Зарицький Микола Степанович." Компаративні дослідження слов"янських мов і літератур, Ювілейний випуск (2017): 196–97.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Паламарчук, О. Л. "Зарицький Микола Степанович." Компаративні дослідження слов"янських мов і літератур, Вип. 14 (2011): 214–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Калінічева, Г. І. "Аркас Микола Миколайович." Краєзнавство, no. 1/4 (2003): 119–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Свачій, Л. М. "Микола Павлович Барабашов." Країна знань, no. 4/5 (136) (2019): 56–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Сосса, Р. "Микола Коваль-Медзвецький." Світогляд, no. 4 (30) (2011): 53–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Орлова, Т. В. "Козицький Микола Юхимович." Соціальна історія, Вип. 4 (2008): 31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Голобородько, Я. Ю. "Микола Хвильовий очима сучасника (з есею Івана Дніпровського "Микола Хвильовий")." Вивчаємо українську мову та літературу, no. 12 (340) (2013): 32–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Mironova, Iryna. "Боротьба з жебрацтвом у Херсонській губернії (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)." Eminak, no. 4(28) (December 31, 2019): 21–33. http://dx.doi.org/10.33782/eminak2019.4(28).339.

Full text
Abstract:
У статті розкрито боротьбу уряду та благодійних товариств з жебрацтвом у Херсонській губернії в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. Зазначено причини появи жебрацтва, його основні форми та види. Розглянуто діяльність Будинків працелюбності в Одесі, Миколаєві та Херсоні, їх допомогу у справі добровільного працевлаштування нужденних, проекти заснування робітних будинків для примусового працевлаштування жебраків, а також реформування законодавства щодо заходів боротьби з жебрацтвом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Буйськиих, С. Б. "До 75-річчя Валентини Миколаївни Корпусової." Археологія, no. 4 (2014): 142–43.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Melnik, Ruslana. "An Annotated list of the alien plants of urban flora of Mykolayiv." Chornomorski Botanical Journal 5, no. 2 (June 1, 2009): 147–62. http://dx.doi.org/10.14255/2308-9628/09.52/1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography