Academic literature on the topic 'Метод синтезу'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Метод синтезу.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Метод синтезу"

1

МАРТИНЕНКО, Олександр. "СИНТЕЗ У СТАТИЧНОМУ Й ДИНАМІЧНОМУ АСПЕКТАХ У ГЕНОЛОГІЇ ПАРМЕНІДА ТА ГЕРАКЛІТА." Human Studies a collection of scientific articles Series of «Philosophy», no. 43 (November 29, 2021): 89–95. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4700.43.12.

Full text
Abstract:
Метою статті є історико-філософський аналіз античних витоків синтезу в генології Парменіда і Геракліта, їх порівняння та зіставлення з геґелівською моделлю синтезу. Методологічні засади дослідження: основний метод – історико-філософський. У статті також застосовано порівняльний і структурно-функціональний методи. Використовуються загальнонаукові методи: аналіз, синтез, узагальнення, абстрагування тощо. Наукова новизна. Історично склалося так, що онтологія (метафізика буття) зайняла домінуючу позицію в сучасній філософії, відсунувши на другий план генологію (метафізику єдиного). Категорії «буття» і «єдине» почали вжива- тися як взаємозамінні, а іноді як рівнозначні. Це суттєво вплинуло на розвиток філософії зага- лом, змінивши специфіку самого способу мислення, зокрема когнітивної операції синтезу. Пояс- нення специфіки синтезу, як і спроби класифікації його різновидів, у більшості філософських праць продовжує зберігати однозначність. Такий підхід став усталеним у модерній практиці філософування. Він не зазнав жодних змін у поглядах представників сучасної української філософії. Наявні визначення та класифікації операції синтезу мають переважно описовий характер. Син- тез у традиційному розумінні, як правило, асоціюється з ім’ям Ґ.В.Ф. Геґеля. Сучасна філософська рефлексія, що ґрунтується на критиці метафізики у ХХ ст., вимагає розв’язання проблеми супереч- ностей. Саме тому важливо здійснити нові кроки в дослідженні історичних витоків появи операції синтезу, розкрити генологічну модель її здійснення, яка тривалий час залишалася в забутті. Вис- новки. У генологічному синтезі, на відміну від геґельянської моделі, суперечності є формальною умовністю. Відмінність статичної і динамічної моделей синтезу Парменіда і Геракліта полягає у виборі умов здійснення цієї операції – «від єдиного» і «до єдиного».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кордубан, О. М., Т. В. Крищук, and М. М. Медведський. "Новий метод синтезу наноматеріалів для потреб нанотехнологій." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 4 (August 26, 2021): 77–85. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2021.04.077.

Full text
Abstract:
Розроблено новий метод синтезу наноматеріалів з використанням електричного вибуху провідників (ЕВП), в якому синтез нанопорошків ЕВП суміщено в часі з іншими синтезами та процесами з метою використання в них синтезованих нанопорошків у реальному часі як надактивних прекурсорів. Вперше безпосередньо з нанопорошків отримано нові типи каталітичних плазмових нанопокриттів WO3–x/нержавіюча сталь та мезопоруватих фото- та електрокаталітичних нанодисперсних плівок TiO2–x, TiO2–x/Ag. У наноматеріалах нового типу повністю збережено нанодисперсну структуру, а для їх синтезу не використовуються органічні складові. Зменшено температуру проведення реакції WО3–х + 3H2S → WS2 + S + 3H2O синтезу WS2 з 800 до 450 °С з використанням ЕВП нанопорошків WO3–x як надактивних прекурсорів. Розроблений метод синтезу наноматеріалів є новим інструментом вирішення задач в області нанотехнологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Vasiuta, Kostiantyn, Dmytro Chopenko, and Nataliia Harmash. "МЕТОД СИНТЕЗУ ВАРІАНТІВ РІШЕНЬ У ВІДКРИТІЙ ЕКСПЕРТНІЙ СИСТЕМІ ПУНКТУ УПРАВЛІННЯ ПОВІТРЯНИХ СИЛ З УРАХУВАННЯМ РЕСУРСНО-ЧАСОВИХ ОБМЕЖЕНЬ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 63 (February 26, 2021): 74–80. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.1.074.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є синтез можливих варіантів досягнення рішень з урахуванням заданих ресурсно-часових обмежень у відкритій експертній системі пункту управління Повітряних Сил. Метою є розробка методу синтезу варіантів рішень у відкритій експертній системі пункту управління Повітряних Сил з врахуванням ресурсно-часових обмежень. Проведений аналіз можливості досягнення множини цільових станів по ресурсам і часу на стрічковій діаграмі Ганта та методами мережного планування та управління. Отримані такі результати. Описані етапи синтезу можливих варіантів, особливості представлення варіанту досягнення цілей. Сформульована задача аналізу реалізуємості варіантів досягнення цілей. Наведений приклад фрагменту графу варіанту досягнення цілей, що відображає процес вирішення задачі у відкритій експертній системі на пункті управління Повітряних Сил. Описаний метод аналізу реалізуємості варіанту досягнення цілей по ресурсам і часу. Запропонована побудова плану реалізації варіанту досягнення цілей. Розглянуто метод, що дозволяє синтезувати нездійсненні плани реалізації. Висновки. Розроблений метод синтезу можливих варіантів рішень дозволяє сформувати в реальному масштабі часу для кожного варіанту розвитку обстановки множину реалізуємих варіантів досягнення цілей (варіантів розподілу ресурсів), якщо вони існують. При цьому враховується той факт, що вихідні дані для розрахунків можуть бути задані як у вигляді точкових значень, так й у вигляді інтервалів можливих значень. Напрямком подальших досліджень є розробка методу коригування варіанту розвитку обстановки у випадку якщо в процесі вироблення рішень для певного виду розвитку обстановки не вдалося сформувати жодного реалізуємого варіанту досягнення цілей
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хадашева, З. С. "СПОСОБЫ ПОЛУЧЕНИЯ БИОКЕРАМИКИ НА ОСНОВЕ ГИДРОКСИАПАТИТА." Всероссийской научно-практической конференции «Фундаментальные и прикладные проблемы биологии и химии», no. 1 (December 15, 2021): 93–96. http://dx.doi.org/10.36684/49-2021-1-93-96.

Full text
Abstract:
В настоящее время большое внимание уделяется синтезу новых материалов с заданными свойствами. Огромный интерес вызывают биоматериалы, которые могут быть задействованы как заменители костной ткани. В данной работе изучены и представлены основные способы получения гидроксиапатита: синтез из растворов, твердофазный синтез, золь-гель метод, микроволновый синтез гидроксиапатита. Показаны особенности каждого метода, указаны факторы, влияющие на свойства и качество полученного образца.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kuchuk, N. "СИНТЕЗ МЕРЕЖЕВОЇ МОДЕЛІ КОМП’ЮТЕРНОЇ СИСТЕМИ НА ГІПЕРКОНВЕРГЕНТНІЙ ПЛАТФОРМІ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 59 (February 26, 2020): 86–92. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.1.086.

Full text
Abstract:
Метою статті є розробка методу синтезу мережевих моделей на основі часових мереж Петрі. Розроблена модель дозволить побудувати модель, що дозволяє досягти ступеня адекватності для прогнозування продуктивності програмного комплексу з необхідною достовірністю. Результати дослідження. Запропоновано метод синтезу часової мережі Петрі, що базується на трасуванні даних. Даний метод був використаний при моделюванні процесу функціонування комплексу програм. Основним недоліком запропонованого підходу є необхідність постійного збору вимірювальної інформації в комп'ютерній системі. Показано, що від точності вимірювальної інформації залежить ступінь адекватності моделі. Проаналізована адекватність опису динаміки досліджуваного процесу. Для оцінки ефективності запропонованої моделі вона була використана для прогнозу продуктивності пакета композитних застосунків, що використовуються при продажі авіаквитків. Висновок. Для практичних застосувань у більшості випадків достатньо синтезувати мережеву модель комп’ютерної системи на гіперконвергентній платформі на основі 30-35 вимірювань. Вибір більшого значення з метою зменшення розміру довірчого інтервалу одержуваних оцінок не буде виправданим, якщо основне завдання прогнозування - мінімізація помилки прогнозу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дімітров, М. "Методологія дослідження кримінальної відповідальності за незаконне використання комерційних позначень." Юридичний вісник, no. 4 (February 5, 2020): 167–72. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i4.986.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовується положення про те, що правовий механізм методів наукового дослідження проблематики кримінальної відповідальності за порушення прав на комерційні позначення є важливим механізмом забезпечення охорони та захисту об’єктів інтелектуальної власності. Досліджуються погляди вчених щодо визначення понять «метод» та «методологія». Зроблено висновок, що неоднозначні поняття методу та методології наукового досліджен- ня зумовлені різними поглядами науковців щодо їх найбільш істотних та суттєвих ознак. Зазначено, що структурними складовими поняття «комерційні позначення» є зареєстровані та охо- ронювані законом: знак для товарів і послуг, фірмове найменування, кваліфіковане зазначення походження товару. Наведені приклади використання автором таких методів наукового дослідження, як: діалектичний, системний, структурний, логіко-семантичний, формальнологічний методи та метод моделювання. Іншими методами, які ефективно використовувались науковцями для дослідження проблематики є: методи наукової абстракції; аналізу і синтезу; індукції і дедукції; сходження від простого до складного; генетичний метод; конкретно-соціологічний метод; методи формалізації; метод аналогії; системно-структурний метод; формально-логічний метод; метод правової герменевтики. Із врахуванням наукових поглядів щодо визначення понять «метод» та «методологія» розроблені авторські дефініції «метод» та «методологія дослідження кримінальної відпові- дальності за незаконне використання комерційних позначень», які пропонуються для наукового обігу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Демчишин, Анатолій, and Іван Купріянов. "МЕТОД СИНТЕЗУ «ЖИВИХ» КАРТИН." System technologies 6, no. 131 (March 1, 2021): 163–74. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-6-131-2020-14.

Full text
Abstract:
Під терміном «жива» картина в роботі розуміється зображення картини, яке, при перегляді через смартфон або інший цифровий пристрій з камерою, набуває елементів анімації, які в реальному світі відсутні.В роботі розглянуто задачу розробки систематизованої сукупності кроків синтезу живої картини. Запропоновано метод, який включає: створення анімації, генерація маркеру, розміщення картини та маркеру на площині галереї; захоплення відео потоку; відстеження маркера доповненої реальності; позиціонування об’єктів доповненої реальності відносно маркера; відображення анімації на екрані пристрою.Показано, що застосування наведеної послідовності алгоритмів комп’ютерного ба-чення дає можливість проводити стабільне розпізнавання маркеру, а методи проек-тивної геометрії дозволяють віднайти розміри маркера та визначити площину його розташування для позиціонування анімації. Реалізація програмної системи синтезу у вигляді веб-застосунку дала можливість сформувати єдину базу програмного коду, який з успіхом виконується як на персональному комп’ютері, так і на мобільному при-строї.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Юдова-Романова, Катерина. "Експериментальний сценічний простір: проблеми класифікації." Вісник Київського національного університету культури і мистецтв. Серія: Сценічне мистецтво 4, no. 1 (June 15, 2021): 39–54. http://dx.doi.org/10.31866/2616-759x.4.1.2021.234236.

Full text
Abstract:
Мета статті – дослідити, схарактеризувати та класифікувати експериментальні варіанти організації сценічного простору. У процесі дослідження було застосовано такі методи наукового пізнання: метод аналізу та синтезу інформації, культуролого-мистецтвознавчий метод (для встановлення зв’язку між варіантами форми сценічного простору та художньо- образним рішенням вистави), а також історичний (для вивчення фактів з історії театру) та порівняльний (для визначення спільних і відмінних характеристик з метою класифікації сценічного простору). Метод синтезу й аналізу інформації використано для детального вивчення та подальшого аналізу досвіду втілення театральних вистав у експериментальному сценічному просторі. Завдяки поєднанню аналізу та синтезу забезпечується комплексний системний підхід до вивчення предмета дослідження – сценічного простору. У процесі дослідження проаналізовано літературні джерела вітчизняних і закордонних авторів з тематики роботи. Наукова новизна. Здійснено класифікацію сучасного експериментального сценічного простору за основними хронотопними характеристиками. Висновки. Зважаючи на фактологічний аналіз сучасних театральних практик, експериментальний сценічний простір відповідно до його часових і просторових характеристик можна класифікувати таким чином: щодо незмінності розташування на території протягом сталого часу – постійний (стаціонарний) і тимчасовий; щодо переміщення у процесі показу вистави – рухомий (мобільний) і нерухомий; щодо розміщення глядачів та виконавців – імерсійний і дискретний; щодо форми сценічного простору – закритий та відкритий (просто неба); способу розміщення сценічного майданчика щодо публіки – фронтальний, аренний, подіумний. В історії театральних приміщень трапляються непоодинокі випадки адаптації будівель нетеатрального призначення і навіть помешкань до показу вистав.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ковальська, Л. Л., and К. Б. Богач. "ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ ПОНЯТТЯ “ФІНАНСОВА СПРОМОЖНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА” НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ ТА МЕТОДИ ЇЇ ОЦІНКИ." Економічні науки. Серія "Регіональна економіка" 1, no. 17(67) (December 29, 2020): 89–100. http://dx.doi.org/10.36910/2707-6296-2020-17(67)-10.

Full text
Abstract:
Метою даної статті є подальший розвиток фінансової теорії дослідження регіону яка пов’язана з уточненням сутності поняття “фінансова спроможність” та її застосування як стійку економічну оцінку бюджету регіону. В ході даного дослідження було використано такі методи: узагальнення (при уточненні змісту поняття “фінансова спроможність”), групування (при визначені та розподілу чинників впливу на фінансову спроможність), порівняльного підходу (під час вивчення основних підходів до трактування суті поняття “фінансова спроможність”); метод синтезу (для визначення сутності поняття “фінансова спроможність” шляхом поєднання різних підходів до трактування даного поняття). В результаті дослідження було обгрунтовано та удосконалено сутність поняття “фінансова спроможність” по відношенню до бюджету регіону. Метод синтезу щодо визначення суті поняття “фінансова спроможність” дозволив виокремити статичну забезпеченість та динамічну забезпеченість, що дало змогу розкрити змістовність поняття, що вивчається. Тоді як порівняльний підхід допомагає розкрити недоліки поділу поняття “фінансова спроможність” на дані стани, що виражається у неможливість оцінки ступеня ліквідності і фінансової стійкості, а також динаміки фінансових показників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Sukachev, Valeriy V., and Juriy N. Vashchenko. "Новий метод синтезу олігомерних ацетоксиметилсилоксанів." Вісник Дніпропетровського університету. Серія Хімія 22, no. 2 (December 11, 2014): 61. http://dx.doi.org/10.15421/081422.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Метод синтезу"

1

Лісовський, І. В., and В. З. Барсуков. "Механохімічний метод синтезу графену." Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/4548.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хлистун, В. В. "Метод синтезу паролів підвищеної складності." Thesis, КНТУ, 2016. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/5118.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гофман, Є. О., А. О. Олійник, and С. О. Субботін. "Метод структурно-параметричного синтезу нейро-фаззі мереж." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28805.

Full text
Abstract:
Abstract – A method of structural parametric synthesis of neuro-fuzzy networks is developed. The proposed method uses decision trees to build a neuro-fuzzy networks, is not highly iterative and does not require the solution of multidimensional optimization task for network parameters calculation. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28805
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дуплік, В. С. "Про можливість твердо фазних перетворень." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41291.

Full text
Abstract:
До недоліків традиційних технологій синтезу, заснованих на рідкофазному процесі перетворення FeSO4 в Fe2O3 [1] слід віднести використання великих об'ємів води, електроенергії, стисненого повітря, утворення великотоннажних побічних продуктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Душко, Дмитро Олександрович. "Архітектура та метод синтезу оптичних мереж центрів обробки даних." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2022. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11916.

Full text
Abstract:
У роботі за результатами виконаних теоретичних та практичних досліджень удосконалено архітектуру та метод синтезу мереж центрів обробки даних. Розроблено новий багатоадресний перестановочний неблокувальний НБ перемикач з використанням триступеневих комутаційних елементів перемикання ТКЕП.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кулініч, П. В., and Володимир Володимирович Лебедєв. "Дослідження процесу синтезу меламінотолуолсульфамідоформальдегідних полімерів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48813.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Маниленко, Микола Павлович. "Обчислювальний метод формування вихідного сигналу синтезатора високих частот." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9601.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Космінська, Юлія Олександрівна, Юлия Александровна Косминская, Yuliia Oleksandrivna Kosminska, Вячеслав Іванович Перекрестов, Вячеслав Иванович Перекрестов, Viacheslav Ivanovych Perekrestov, and Ю. В. Гриценко. "Математична модель плазмово-дугового синтезу вуглецевих нанотрубок." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40776.

Full text
Abstract:
Інтерес до вуглецевих нанотрубок (ВНТ) не загасає від початку їх отримання плазмово-дуговим методом. З того часу з’явились нові підходи до синтезу ВНТ, такі як хімічне осадження з газової фази, лазерна абляція, використання металевих нанокаталізаторів, їх поєднання. В порівнянні із новими методами, плазмово-дуговий залишається на належному місці, оскільки дозволяє отримувати нанотрубки з меншою кількістю дефектів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Домник, А. С., Юлія Олександрівна Солдатенко, Юлия Александровна Солдатенко, and Yuliia Oleksandrivna Soldatenko. "Моделювання процесів плазмово-дугового синтезу вуглецевих нанотрубок." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64151.

Full text
Abstract:
Вперше багатошарові вуглецеві нанотрубки (ВНТ) було отримано плазмово-дуговим методом у 1991 р. японським фізиком Суміо Іідзімою. Типова схема методу полягає у використанні двох графітових електродів на відстані 1-2 мм. Робоча камера заповнюється буферним газом (гелієм) до тиску порядку 500 Торр. Розряд горить при струмах декілька десятків ампер, напруга на електродах зазвичай близька до 20 В.Іноді катод виготовляють з міді. Через короткий проміжок часу після запалювання розряду анод нагрівається плазмою до достатньо великих температур, щоб спричинити абляцію матеріалу анода. Потоки вуглецю направляються до катода, іонізуються та розігрівають його. Розігрівання катоду спричиняє інтенсивну термопольову емісію електронів, достатньої для підтримання розряду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лисенко, Н. І., and Ігор Леонідович Красніков. "Моделювання та автоматизоване управління колоною синтезу аміаку." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48386.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Метод синтезу"

1

Червинский, Р. А. Методы синтеза систем в целевых программах. Москва: Наука, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кольцов, Ю. В. Методы и средства анализа и формирования сверхширокополосных сигналов. Москва: Радиотехника, 2004.

Find full text
Abstract:
Книга представляет собой синтез знаний официальной и народной медицины, а также открытий, сделанных самим автором. В ней описаны составы доброкачественных и злокачественных опухолей и способы исцеления от них методами фитотерапии.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Алексеев, Г. В. Численные методы решения задач синтеза излучающих систем. Владивосток: ДВГУ, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Методы органического синтеза. Казань, 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Матросова, А. Ю. Алгоритмические методы синтеза тестов. Томск, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Матросова, А. Ю. Алгоритмические методы синтеза тестов. Томск, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Канович, М. И. Логические методы синтеза программ. Калинин, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Канович, М. И. Логические методы синтеза программ. Калинин, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Козлов, В. Н. Вычислительные методы синтеза систем автоматического управления. Л., 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Методы автоматического анализа и синтеза текста. Минск: Вышэйшая школа, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Метод синтезу"

1

Третяк, Вячеслав, and Олексій Коломійцев. "РІШЕННЯ БАГАТОМІРНИХ ЗАДАЧ ОПТИМАЛЬНОГО СИНТЕЗУ БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ ЗА ДОПОМОГОЮ ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ СЕПАРАБЕЛЬНОГО ПРОГРАМУВАННЯ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чудик, Андрій, and Дар'я Ванюк. "УНІФІКАЦІЯ МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРАВООХОРОНЦІВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАХОДІВ ФІЗИЧНОГО ВПЛИВУ (СИЛИ) У РІЗНИХ УМОВАХ СЛУЖБОВО-ОПЕРАТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ІЗ УРАХУВАННЯМ КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.04.

Full text
Abstract:
Розглянуто актуальну проблему розвитку та удосконалення рукопашної підготовки (техніки та тактики застосування заходів фізичного впливу, сили) майбутніми офіцерами-правоохоронцями інституцій сектору безпеки і оборони України у різних умовах службово-оперативної діяльності. Відповідно до результатів аналізу науково-методичної та спеціальної літератури (моніторингу Інтернет-ресурсів), членами науково-дослідної групи розроблено та апробовано педагогічну (змістово-функціональну) модель формування готовності майбутніх офіцерів-правоохоронців до застосування заходів фізичного впливу (сили) в системі спеціальної фізичної підготовки (із урахуванням карантинних обмежень) до дій у різних умовах службово-бойової (оперативної) діяльності. У вище зазначеній педагогічній моделі інтегровано: цільовий блок (мета, завдання, підходи, компоненти готовності, педагогічні умови), організаційно-змістовий блок (навчально-методичне забезпечення, інтерактивні методи навчання, кадрове забезпечення), результативно-оцінний блок (критерії, кваліфікаційні рівні, методики, методи, засоби, способи форми). Під час дослідження були використані наступні методи: абстрагування, аналіз і синтез, індукція і дедукція, моделювання, математично-статистичні (кореляційного аналізу, факторного аналізу) тощо. Відповідно до результатів емпіричного дослідження встановлено, що результати отримані наприкінці педагогічного експерименту у досліджуваних контрольної (Кг) та експериментальної (Ег) груп зросли відносно вихідних даних, і ці відмінності переважно є достовірні (Ег, P≤0,05). Результати контрольного тестування показали, що в процесі проведеної експериментальної роботи збільшилась кількість курсантів із вищим рівнем готовності до застосування заходів фізичного впливу (сили) у різних умовах службово-оперативної діяльності в Ег на 8 %, тоді як у Кг на 2 %, відмінного рівня збільшилась: в Ег на 19 %, тоді як у Кг – на 2 %, доброго рівня зменшилась: в Ег на 19 %, тоді як у Кг – на 2 %, чисельність курсантів задовільного рівня готовності зменшилась: в Ег на 8 %, тоді як у Кг – на 6 %. Слід зауважити, що незадовільний рівень сформованості навичок застосування заходів фізичного впливу (сили) у курсантів, як Ег, так і Кг не помічено. Крім цього, експериментально перевірені педагогічні умови формування готовності майбутніх офіцерів-правоохоронців до застосування заходів фізичного впливу (сили) у різних умовах службово-оперативної діяльності. Достовірність отриманих результатів підтверджена методами перевірки за допомогою критерію χ2. Результати дослідження впроваджені у практику спеціальної фізичної підготовки курсантів Харківського національного університету внутрішніх справ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соколова, Е. Н., О. С. Лакоза, Ю. А. Борщева, and Е. М. Серба. "Разработка биотехнологических режимов получения кормопродуктов на основе микробного синтеза каротиноидных дрожжей." In Перспективные технологии и методы контроля в производстве спирта и спиртных напитков: сборник научных трудов по материалам Международного научно-практического семинара, 165–73. ИД БИБЛИО-ГЛОБУС, 2019. http://dx.doi.org/10.18334/9785907063549.165-173.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Русин, Людмила. "ПРОГРАМА ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ТРЕНЕРІВ З ОДНОБОРСТВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБІВ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ В СИСТЕМІ САМООСВІТИ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.05.

Full text
Abstract:
В результаті дослідно-аналітичної роботи розглянуто актуальну проблему формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування засобів фізичної терапії в системі самоосвіти. Враховуючи результати моніторингу Інтернет-ресурсів, аналізу науково-методичної, спеціальної та довідкової літератури встановлено, що питанням розроблення та апробації прикладних програм (методик, педагогічних моделей, тощо) формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування технік кінезіологічного тейпування у професійній діяльності (в системі багаторічної підготовки спортсменів) присвячено недостатню кількість науково-методичних праць, що потребує подальших наукових розвідок та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму дослідження. Під час вирішення поставлених перед нами завдань були використані наступні методи дослідження (на емпіричному та теоретичному рівнях): абстрагування, аналіз і синтез, індукція і дедукція, моделювання, математично-статистичні (кореляційного аналізу, факторного аналізу, шкалювання) тощо. У динаміці другого етапу дослідження членами науково-дослідної групи визначено сутність та структуру готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності – особистісне утворення, яке формується шляхом акцентованого педагогічного впливу на формування у тренерів готовності до підтримання престижу українського спорту на міжнародній арені завдяки всебічній та якісній підготовці висококваліфікованих атлетів, до виконання навчально-тренувальних планів на різних етапах багаторічної підготовки спортсменів-одноборців у тому числі й на етапах їхньої фізичної терапії і ерготерапії та забезпечує узгодження ним знань про зміст та структуру професійної діяльності, а також вимог цієї діяльності до рівня всебічної підготовленості, а також психофізіологічного стану одноборців, сформованих компетентностей необхідних для організації збалансованої та конкурентоспроможної системи багаторічної підготовки спортсменів, які спеціалізуються в одноборствах зі сформованими та усвідомленими ними в процесі розвитку можливостями та потребами. Враховуючи результати низки теоретичних та емпіричних досліджень вважаємо, що структура готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності містить наступні компоненти: мотиваційний, функціональний, прикладний та стресостійкий. В процесі дослідно-аналітичної роботи упродовж третього етапу дослідження нами виділені рівнозначні для тренерів, які спеціалізуються в одноборствах «критерії оцінювання»: мотиваційний, змістовий та аналітико-оцінний. Крім цього, вважаємо, що для будь-якого «критерію» характерним є наявність певних «показників», які відображають найбільш важливі та інформативні властивості «об’єкту», що забезпечує його існування. Відповідно до аналізу спеціальної науково-методичної та довідкової літератури членами науково-дослідної групи встановлено, що найбільш ефективними підходами для досягнення мети обраного напряму дослідження (з метою розроблення майбутньої «Програми формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування в системі самоосвіти») є: діяльнісний, особистісно-зорієнтований, комплексний, системний, а також структурний «підходи». Крім цього, відповідно до результатів низки емпіричних досліджень, а також враховуючи власний досвід організації системи багаторічної підготовки одноборців, нами пропонується до використання в системі оцінювання готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування наступних «рівнів»: високого, достатнього та задовільного. Варто також підкреслити, що для досягнення головної мети дослідження членами науково-дослідної групи планувалося використання наступних коригуючих технік кінезіологічного тейпування: лімфатична корекція «тунелювання»; зв’язкова-сухожильна корекція «тиск»; фасціальна корекція «утримання»; механічна корекція; послаблююча корекція «ліфтинг»; функціональна корекція «пружинування». Підсумовуючи результати аналізу науково-методичної та спеціальної літератури (Інтернет-джерел), членами науково-дослідної групи розроблено та апробовано програму формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії (із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування) в системі самоосвіти. Розроблена та апробована «Програма» є уніфікованою і може ефективно використовуватися в системі фізичної терапії представників інших повноконтактних одноборств (олімпійських та неолімпійських видів спорту). Результати дослідження впроваджені у систему самоосвіти (підвищення кваліфікації) тренерів, які спеціалізуються в одноборствах. Напрями подальших досліджень передбачають розроблення дихальних комплексів фізичних вправ, які забезпечують підвищення працездатності тренерів з одноборств (на прикладі тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо та дзюдо) на етапі їхнього відновлення після лікування коронавірусної хвороби (COVID-19).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Yurchenko, I. F. "ТЕХНОЛОГИИ ПРЕЦИЗИОННОГО УПРАВЛЕНИЯ МЕЛИОРАТИВНЫМ РЕЖИМОМ АГРОЭКОСИСТЕМ." In НАУЧНО-МЕТОДИЧЕСКОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ РАЗВИТИЯ МЕЛИОРАТИВНО-ВОДОХОЗЯЙСТВЕННОГО КОМПЛЕКСА, 11. ФГБНУ «ВНИИГиМ им. А.Н. Костякова», 2020. http://dx.doi.org/10.37738/vniigim.2020.65.29.030.

Full text
Abstract:
Цель работы охарактеризовать существующую степень автоматизации процедур управления технологическими процессами гидромелиоративных систем, включая формирование мелиоративного режима агроэкосистем и энергетического потенциала мелиорированных земель и рассмотреть направления совершенствования последних. Установлена потребность в модернизации теории и практики назначения управляющих воздействий. Новизна исследований - в разработке научного обоснования необходимости и целесообразности цифровизации системы управления мелиоративным водохозяйственным комплексом на основе технологий решения основополагающих задач агропроизводства, формируемых информационной компьютерной цифровой платформой сферы мелиорации. Практическая значимость в определении принципиальных положений разработки функциональной структуры и организационных мероприятий внедрения мощного инструментария полнофакторной автоматизации процедур регулирования мелиоративного режима агроэкосистем. Методическая основа работы - информационно-аналитический метод исследований, экспертные оценки, системный анализ и синтез. В качестве действенного направления совершенствования методических подходов к автоматизации, электронизации и информатизации технологических процессов агропроизводства, способствующих успешности цифровизации системы растениеводства на мелиорируемых землях, предложена разработка и внедрение информационно-аналитического программно - технического обеспечения, интегрированного в составе специализированной цифровой платформы мелиоративного водохозяйственного комплекса, пилотный проект которой рекомендовано реализовать в действующей Программе цифровой экономики.The purpose of the work is to characterize the existing degree of automation of procedures for managing technological processes of hydro-reclamation systems, including the formation of the reclamation regime of agro-ecosystems and the energy potential of reclaimed lands, and to consider ways to improve the latter. There is a need to modernize the theory and practice of assigning control actions. But-wizna research in the development of scientific substantiation of the necessity and appropriate-STI digitization management system reclamation water complex technology based solutions to the fundamental problems of agricultural production generated information computer digital platform sphere of melioration. Practical significance - in determining the basic provisions of the development of the functional structure and organizational measures for the introduction of powerful tools for full-factor automation of procedures for regulating the reclamation regime of agroecosystems. The methodological basis of the work is the information and analytical method of research, expert assessments, system analysis and synthesis. As an effective direction for improving methodological approaches to automation, electronics and information of agricultural production processes that contribute to the success of digitalization of the crop production system on reclaimed lands, the development and implementation of information-analytical software and technical support integrated as part of a specialized digital platform of the reclamation water management complex, the pilot project of which is recommended to be implemented in the current program of the digital economy, is proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Метод синтезу"

1

Masloboev, A. V. "Матричная модель и метод оценки интегрального показателя региональной безопасности." In INFORMACIONNYE TEHNOLOGII I MATEMATICHESKOE MODELIROVANIE SISTEM 2019. Центр информационных технологий в проектировании Российской академии наук, 2019. http://dx.doi.org/10.36581/citp.2019.70.11.015.

Full text
Abstract:
В работе предложен метод комплексной оценки и анализа безопасности региональных социально-экономических систем, отличающийся формированием матричного интегрального показателя региональной безопасности и позволяющий оценить состояние и тенденции развития региона за счет комбинированного использования системно-динамических, вероятностных и нечетких моделей оценки индикаторов безопасности. Метод обеспечивает синтез сценариев управления безопасным региональным развитием.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Митина, А. А., Е. Е. Якимов, and А. Н. Редькин. "Новый метод подготовки поверхности алюминиевых подложек для прямого синтеза углеродных нанотрубок." In XXVIII Российская конференция по электронной микроскопии и VI школа молодых учёных "Современные методы электронной, зондовой микроскопии и комплементарные методы в исследованиях наноструктур и наноматериалов". Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.37795/rcem.2020.35.38.072.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Онуфриенок, В. В. "Атомы примеси в минералах и радиоактивность Земли." In Наука России: Цели и задачи. НИЦ "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-06-2021-49.

Full text
Abstract:
На примере пирита различного химического состава проведено исследование методом EPMA атомов примеси на разных глубинах залегания до 567 м в пределах одной скважины. Предложен метод расчета атомов примеси в структуре пирита. Установлено, что атомы примеси проявляют максимальную чувствительность к глубине залегания пирита. Показано изменение поведения атомов примеси с увеличением глубины. Предложена интерпретация полученных результатов как формирование атомов примеси в результате ядерного синтеза в коре Земли.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ИВАНОВ, В. И., and А. Ю. КОСТЮКОВ. "О МЕТОДЕ НАНЕСЕНИЯ ЭЛЕКТРОИСКРОВЫХ ТОЛСТОСЛОЙНЫХ ПОКРЫТИЙ ПОВЫШЕННОЙ СПЛОШНОСТИ И ЕГО ПРИМЕНЕНИИ." In СИНТЕЗ И КОНСОЛИДАЦИЯ ПОРОШКОВЫХ МАТЕРИАЛОВ. TORUS PRESS, 2018. http://dx.doi.org/10.30826/scpm2018066.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Грачев, В. И., В. И. Марголин, А. А. Потапов, and В. А. Тупик. "Синтез нанопленок методами магнетронного распыления." In XXVIII Российская конференция по электронной микроскопии и VI школа молодых учёных "Современные методы электронной, зондовой микроскопии и комплементарные методы в исследованиях наноструктур и наноматериалов". Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.37795/rcem.2020.14.83.065.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

РОГАЧЕВ, С. А. "О ПРИМЕНИМОСТИ МЕТОДА МОЛЕКУЛЯРНО ДИНАМИЧЕСКОГО МОДЕЛИРОВАНИЯ ДЛЯ ПРОГНОЗИРОВАНИЯ ТЕМПЕРАТУР ПЛАВЛЕНИЯ ТУГОПЛАВКИХ МЕТАЛЛОВ И СПЛАВОВ." In СИНТЕЗ И КОНСОЛИДАЦИЯ ПОРОШКОВЫХ МАТЕРИАЛОВ. TORUS PRESS, 2018. http://dx.doi.org/10.30826/scpm2018114.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Lavrov, V. V., O. I. Nemykin, M. E. Prohorov, and YU G. Ryndin. "Choosing a classifier in the presence of limited training data." In SCIENCE OF RUSSIA: GOALS AND OBJECTIVES. L-Journal, 2020. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-12-2020-32.

Full text
Abstract:
В рамках адаптивного байесова подхода предлагается метод выбора алгоритма распознавания (классификатора) при наличии обучающих данных ограниченного объѐма, которые представляют собой совокупность отдельных непрерывных признаков распознавания, полученных при обработке исходных оптических изображений (ОИ), формируемых в наземных телескопах при наличии сложной фоновой обстановки, с целью выделения ОИ отдельных информационных объектов. В качестве таких объектов можно рассматривать движущиеся ИСЗ, а также их отдельные конструктивные элементы. Для решения задачи выбора наилучшего классификатора из числа возможных с учѐтом низкой вероятности появления таких объектов на исходном изображении вводится характеристика распознавания и скалярный показатель качества (эффективность), которые используются при синтезе соответствующего алгоритма.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бедин, С. А., Е. П. Кожина, Н. П. Ковалец, И. М. Долуденко, И. В. Разумовская, and В. М. Каневский. "Агломерация ансамблей серебряных НП, полученных методом шаблонного синтеза." In XXVIII Российская конференция по электронной микроскопии и VI школа молодых учёных "Современные методы электронной, зондовой микроскопии и комплементарные методы в исследованиях наноструктур и наноматериалов". Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.37795/rcem.2020.21.40.012.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Али, М., О. В. Малышкина, Е. В. Барабанова, and А. И. Иванова. "Структура керамики NaNbO3 в зависимости от условий синтеза." In XXVIII Российская конференция по электронной микроскопии и VI школа молодых учёных "Современные методы электронной, зондовой микроскопии и комплементарные методы в исследованиях наноструктур и наноматериалов". Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.37795/rcem.2020.98.57.033.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Муслимов, А. Э., А. В. Буташин, А. Ш. Асваров, Ю. В. Григорьев, and В. М. Каневский. "Электронная микроскопия в изучении процессов твердофазного синтеза пленок ферритов никеля." In XXVIII Российская конференция по электронной микроскопии и VI школа молодых учёных "Современные методы электронной, зондовой микроскопии и комплементарные методы в исследованиях наноструктур и наноматериалов". Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.37795/rcem.2020.23.41.022.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Метод синтезу"

1

Петренко, Ольга Олегівна. Творчий тандем «Самокиш-Васильківський»: до питання створення альбому «мотиви українського орнаменту». КДПУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5081.

Full text
Abstract:
Дослідження пов’язане із вивченням спільної культуротворчої діяльності двох українських митців кінця XIX - початку XX століття С. Васильківського та М. Самокиша. Стаття також передбачає вирішення питання щодо вірної ідентифікації автор­ства та хронології видання альбому «Мотиви українського орнаменту». Методи дослідження. Використано метод документального аналізу і синтезу, порівняльного аналізу, художньо-мистецтвознавчого аналізу, що дало змогу простежити динаміку розвитку спільної творчої діяльності обох митців і встановити більш точні параметри хронологічної приналежності славнозвісного альбому. Наукова новизна полягає у постановці актуальної теми, яка є першою спробою звернути увагу на необхідність введення альбому «Мотиви українського орнаменту» до ряду важливих історично-мистецьких артефактів української культури кінця XIX - початку XX ст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рейзенкінд, Тетяна Йосипівна. Моделювання поліхудожніх технологій у професійній підготовці майбутнього вчителя музики. КДПУ, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5005.

Full text
Abstract:
У статті аналізується моделювання як метод науково-художнього пізнання. Доводиться, що методологією розробки та обґрунтування поліхудожніх технологій є принцип синтезу філософських, науково-загальних концепцій та їх проекція у професійну, поліхудожню підготовку майбутнього вчителя музики; уточнюється зміст та структура семантичної моделі, зумовленою особливостями сприйняття на основі взаємодії мистецтв; конкретизується структура художньо-педагогічної ситуації у контексті застосування поліхудожніх технологій, виокремлюються показники поліхудожньомовленнєвого підходу в умовах моделювання на прикладі текстів культури кіномистецтва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соловйов, В. М., В. В. Соловйова, and С. А. Кучеренко. Сучасна економіка. Погляд з позицій теорії складних систем і комп’ютерного моделювання. ДНУ, 2003. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1321.

Full text
Abstract:
Наукові дослідження стають ефективними тоді, коли природу подій чи явищ можна розглядати з єдиних позицій, виробити універсальний підхід до них, сформувати загальні закономірності. Більшість сучасних фундаментальних наукових проблем і високих технологій тісно пов’язані з явищами, які лежать на границях різних рівнів організації. Природничі та деякі з гуманітарних наук (економіка, соціологія, психологія) розробили концепції і методи для кожного із ієрархічних рівнів, але не володіють універсальними підходами для опису того, що відбувається між цими рівнями ієрархії. Неспівпадання ієрархічних рівнів різних наук - одна із головних перешкод для розвитку дійсної міждисциплінарності (синтеза різних наук) і побудови цілісної картини світу. Виникає проблема форму­вання нового світогляду і нової мови. Теорія складних систем — це одна із вдалих спроб побудови такого синтезу на основі універсальних підходів і нової методології. В російськомовній літературі частіше зустрічається термін “синергетика”, який, на наш погляд, означує більш вузьку теорію самоорганізації в системах різної природи. Мета роботи - привернути увагу до нових можливостей, що вини­кають при розв’язанні деяких задач, виходячи з уявлень нової науки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кудь, А. А. Комплексна класифікація віртуальних активів. KRPOCH, 2021. http://dx.doi.org/10.26697/preprint.kud.a.1.2021.

Full text
Abstract:
Вступ: Однією з проблем сучасних законодавців у різних країнах є те, що вони намагаються регулювати об’єкт, не розібравшись у природі його походження, що, логічно, тягне й безліч помилок щодо його визначення в правовому полі. Відсутність уніфікованих визначень і чіткої класифікації віртуальних активів як інструментів для реалізації способів фінансового й управлінського обліку майна за їх фундаментальними, характерними ознаками робить практично неможливим визначення важливих для правового регулювання характеристик віртуальних активів, а отже, і їх закріплення в нормах права та встановлення належного правового режиму. Статтю присвячено вирішенню актуального та міждисциплінарного науково-прикладного завдання розроблення комплексної багаторівневої класифікації віртуальних активів. На відміну від нечисленних наявних класифікацій, які сконцентровані на фрагментах феномену віртуального активу та вибіркових способах його застосування, у статті запропоновано всеосяжне бачення співвіднесення усіх відомих видів віртуальних активів, що дозволяє говорити про комплексність класифікації, поданої у цій статті. Мета дослідження: Розробити та обґрунтувати комплексну багаторівневу класифікацію усіх відомих видів віртуальних активів, що дозволяє вирішити міждисциплінарне науково-прикладне завдання систематизації віртуальних активів для подальшого вироблення єдиного підходу до регулювання відносин, об’єктами яких виступають віртуальні активи різних видів. Матеріали та методи: Для дослідження природи віртуальних активів і розроблення комплексної класифікації було використано комплекс методів наукового дослідження: аналіз, зокрема аналіз причинно-наслідкових зв’язків, синтез, порівняльний метод, метод узагальнення, систематизації й інтерпретації результатів та індукція. Результати: Окреслено триєдину природу віртуальних активів: технологічну, економіко-правову й інформаційно-прикладну. Ця класифікація віртуальних активів дозволить визначити перспективні інструменти для цілей обліку майна та прав. На відміну від інших відомих підходів до розрізнення віртуальних активів, у яких раніше необґрунтовану «першість» посідали криптоактиви (або криптовалюти), автор уперше виокремлює групу токенізованих активів. Саме ця група, завдяки наявності прямого зв’язку з майном, дозволяє вести облік, а також здійснювати переоблік майна та прав у сучасних цифрових системах обліку – децентралізованих інформаційних платформах на базі технології розподіленого реєстру (блокчейн), тоді як за допомогою криптоактивів, через відсутність прямого зв’язку з майном, неможливо вести цей облік. Автор серед віртуальних активів виокремлює цифровий актив й аналізує сутнісно-смислові особливості поняття «цифровий актив». В основу цифрового активу покладено унікальний інформаційний ресурс як первинний актив і властивість похідності від реального активу, що радикально відрізняє цифровий актив від інших видів віртуальних активів. Усе це дозволяє його розглядати як ефективний інструмент для реалізації способів фінансового й управлінського обліку майна. Отже, власники цифрового активу можуть здійснювати у новий спосіб облік своїх майнових і особистих немайнових прав. Ґрунтуючись на властивостях цифрового активу, автор виокремлює інші види віртуальних активів: поліактив і моноактив, із відповідними прикладами. Наводить характеристику їх властивостей і структурованих елементів, співвідносячи їх із характеристиками цифрового активу, а також пропонуючи чіткі та добре відомі фінансово-правові аналогії із реалізації взаємних зобов’язань між сторонами у традиційному правочині. У статті вперше запропоновано систематизацію семи властивостей і параметрів токенізованого активу та, як наслідок, опис властивостей трьох різновидів токенізованого активу: моноактиву, поліактиву та цифрового активу. Це дозволило подати різновиди віртуальних активів у вигляді трирівневої класифікації, в основі якої знаходиться комплексність природи віртуальних активів. У авторській класифікації виокремлено сім різновидів віртуальних активів і наведено їхню характеристику. Висновки: Загалом запропонований підхід до класифікації дозволяє дати наукову відповідь на питання про те, на якій підставі співвіднести між собою безліч відомих видів віртуальних активів і як віднести до них правовий режим держави. Ці розробки будуть корисні для законодавця практично будь-якої держави, державних органів фінансового, податкового та банківського контролю, а також для приватних компаній під час постановки на баланс та обліку віртуальних активів у своїй господарській діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кудь, А. А. Комплексная классификация виртуальных активов. KRPOCH, 2021. http://dx.doi.org/10.26697/preprint.kud.a.2.2021.

Full text
Abstract:
Введение: Одной из проблем современных законодателей в разных странах является то, что они пытаются регулировать объект, не разобравшись в природе его происхождения, что, логически, влечет и множество ошибок относительно его определения в правовом поле. Отсутствие унифицированных определений и четкой классификации виртуальных активов как инструментов для реализации способов финансового и управленческого учета имущества по их фундаментальным, отличительным признакам делает практически невозможным определение важных для правового регулирования характеристик виртуальных активов, а следовательно, и их закрепление в нормах права и установление надлежащего правового режима. Статья посвящена решению актуальной и междисциплинарной научно-прикладной задачи разработки комплексной многоуровневой классификации виртуальных активов. В отличие от немногочисленных имеющихся классификаций, которые сконцентрированы на фрагментах феномена виртуального актива и выборочных способах его применения, в статье предложено всеохватывающее видение соотнесения всех известных видов виртуальных активов, что позволяет говорить о комплексности классификации, представленной в данной статье. Цель исследования: Разработать и обосновать комплексную многоуровневую классификацию всех известных видов виртуальных активов, что позволяет решить междисциплинарную научно-прикладную задачу систематизации виртуальных активов для дальнейшей выработки единого подхода к регулированию отношений, объектами которых выступают виртуальные активы различных видов. Материалы и методы: Для исследования природы виртуальных активов и разработки комплексной классификации был использован комплекс методов научного исследования: анализ, в том числе анализ причинно-следственных связей, синтез, сравнительный метод, метод обобщения, систематизации и интерпретации результатов и индукция. Результаты: Обозначена триединая природа виртуальных активов: технологическая, экономико-правовая и информационно-прикладная. Данная классификация виртуальных активов определяет перспективные инструменты для целей учета имущества и прав. В отличие от иных известных подходов к различению виртуальных активов, в которых ранее необоснованное «первенство» занимали криптоактивы (или криптовалюты), автор впервые выделяет группу токенизированных активов. Именно данная группа, в силу наличия прямой связи с имуществом, позволяет вести учет, а также осуществлять переучет имущества и прав в современных цифровых системах учета – децентрализованных информационных платформах на базе технологии распределенного реестра (блокчейн), тогда как посредством криптоактивов, в силу отсутствия прямой связи с имуществом, невозможно вести данный учет. Автор среди виртуальных активов выделяет цифровой актив и анализирует сущностно-смысловые особенности понятия «цифровой актив». В основе цифрового актива лежит уникальный информационный ресурс как исходный актив и свойство производности от реального актива, что радикально отличает цифровой актив от других видов виртуальных активов. Все это позволяет его рассматривать как эффективный инструмент для реализации способов финансового и управленческого учета имущества. Таким образом, собственники цифрового актива могут осуществлять учет новым способом своих имущественных и личных неимущественных прав. Базируясь на свойствах цифрового актива, автор выделяет иные виды виртуальных активов: полиактив и моноактив, с соответствующими примерами. Приводит характеристику их свойств и структурных элементов, соотнося их с характеристиками цифрового актива, а также предлагая четкие и хорошо известные финансово-правовые аналогии по реализации взаимных обязательств между сторонами в традиционной сделке. В статье впервые предложено систематизацию семи свойств и параметров токенизированного актива и, как следствие, описание свойств трех разновидностей токенизированного актива: моноактива, полиактива и цифрового актива. Это позволило представить разновидности виртуальных активов в виде трехуровневой классификации, в основе которой лежит комплексность природы виртуальных активов. В авторской классификации выделены семь разновидностей виртуальных активов и дана их характеристика. Выводы: В целом предложенный подход к классификации позволяет дать научный ответ на вопрос о том, на каком основании соотнести между собой множество известных видов виртуальных активов и как отнести к ним правовой режим государства. Данные разработки будут полезны для законодателя практически любой страны, государственных органов финансового, налогового и банковского контроля, а также для частных компаний при постановке на баланс и учете виртуальных активов в своей хозяйственной деятельности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ракітянська, Людмила Миколаївна. Аналіз наукових поглядів на проблему формування емоційного інтелекту майбутнього вчителя музичного мистецтва. СНУ імені Лесі Українки, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3295.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: розкрити особливості професії «вчитель музичного мистецтва», що зумовлюють специфіку прояву його емоційного інтелекту та проаналізувати наукові погляди вчених на проблему його формування. У статті актуалізується проблема формування професійно значущих якостей майбутнього фахівця в контексті пріоритетних напрямів розвитку освіти. Надана коротка характеристика емоційного інтелекту як індивідуально-особистісного утворення, що забезпечує успішність в сфері професійної діяльності. Представлені різні наукові погляди щодо проблеми формування емоційного інтелекту вчителя музичного мистецтва. Встановлено, що специфіка прояву емоційного інтелекту вчителя зумовлена особливостями його професійної діяльності. Матеріал і методи дослідження. Логіка і методика наукового пошуку забезпечувались дотриманням вихідних теоретичних позицій, що утвердилися в науці, а також використанням теоретичних методів наукового пізнання: вивчення наукової літератури з проблеми дослідження, аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення, цитування, що дозволило встановити характерні особливості уроку музичного мистецтва як основи для прояву емоційного інтелекту вчителя-музиканта та порівняти наукові погляди вчених на проблему його цілеспрямованого формування як професійно-значущої якості в контексті сучасних вимог. Проведений аналіз наукових поглядів на проблему формування емоційного інтелекту майбутнього вчителя музичного мистецтва дозволив узагальнити акцентовані вченими думки, щодо необхідності дослідження проблеми формування професійно значущих, особистісних якостей вчителя-музиканта, зокрема, його емоційного інтелекту, та виокремити його структурні складові. Результатом теоретичного рівня дослідження окресленої проблеми є визначені в узагальненому вигляді специфічні риси прояву емоційного інтелекту вчителя музичного мистецтва, зумовлені особливостями його професійно-педагогічної діяльності. Зроблено висновок про те, що специфіка прояву емоційного інтелекту вчителя-музиканта як складова його професіоналізму зумовлена, по-перше, гуманістичною сутністю педагогічної професії, а, по-друге, інтонаційно-звуковою природою музичного мистецтва, його емоційно-духовною домінантою. Емоційний інтелект вчителя музичного мистецтва конкретизований в таких поняттях як «переживання», «сенсорно-емоційно-інтелектуальне смислонародження», «образне мислення», «емоційна комунікація», «емпатійність», «самоконтроль», «саморегуляція». Отриманні знання сприятимуть розробці структурно-функціональної моделі формування емоційного інтелекту майбутнього вчителя-музиканта як його індивідуально-особистісної, професійнозначущої якості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography