Academic literature on the topic 'Метод Гальоркіна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Метод Гальоркіна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Метод Гальоркіна"

1

Трач, В. М., та А. В. Подворний. "ВПЛИВ ПІДСИЛЕННЯ АНІЗОТРОПНИМИ КОМПОЗИТАМИ СТАЛЕВИХ ОБОЛОНОК ТУНЕЛЬНИХ СПОРУД НА НАДІЙНІСТЬ ПАРАМЕТРІВ ЇХ ВІЛЬНИХ КОЛИВАНЬ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, № 107 (2024): 247–60. https://doi.org/10.31713/vt3202425.

Full text
Abstract:
В статті, при використанні модифікованого авторами варіаційного принципу Ху – Васідзу в рамках просторової лінійної теорії пружності, представлено підхід стосовно побудови системи з шести диференціальних рівнянь руху, що описують вільні коливання товстостінних анізотропних циліндричних оболонок. На цій основі, за використання аналітичного методу Бубнова – Гальоркіна, виведено нескінчену одновимірну систему диференціальних рівнянь загального виду Коші, що дозволяє визначати частоти вільних коливань товстостінних також й шаруватих анізотропних циліндричних оболонкових конструкцій.Для реалізації одновимірної розв’язуючої системи диференціальних рівнянь, про вільні коливання анізотропних циліндричних оболонок, використано числовий метод дискретної ортогоналізації, який було відповідним чином адаптовано. Складений алгоритм і розроблений числовий програмний комплекс для персональних комп’ютерів, що дозволяє реалізовувати задачі стосовно встановлення надійних параметрів вільних коливань сталевих оболонкових конструкцій тунельних споруд, підсилених шаруватими волокнистими композитами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ярош, А. О., та О. В. Кудін. "НЕЙРОМЕРЕЖЕВІ МЕТОДИ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРЯМИХ І ОБЕРНЕНИХ КРАЙОВИХ ЗАДАЧ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical and Mathematical Sciences, № 1 (30 травня 2024): 92–100. http://dx.doi.org/10.26661/2786-6254-2024-1-11.

Full text
Abstract:
Розвиток наближених методів розв’язання диференціальних рівнянь є важливим для багатьох галузей науки та техніки. Чисельні методи дозволяють здійснювати розрахунки складних фізичних процесів. Ці методи необхідні для комп’ютерного моделювання та симуляції поведінки складних технічних систем. Класичні методи розв’язання диференціальних рівнянь (метод колокації, метод Гальоркіна, метод Рітца) потребують вибору базисних функцій для побудови наближеного розв’язку. Хибний вибір може призвести до некоректних результатів. Крім того, збільшення кількості базисних функцій для поліпшення точності може призвести до зростання обчислювальної складності, особливо для великих систем диференціальних рівнянь. Використання нейронних мереж із фізичною інформацією для розв’язання крайових задач має кілька переваг порівняно із класичними методами. По-перше, нейронні мережі дозволяють здійснювати апроксимацію складних фізичних процесів без потреби у виборі певних базисних функцій. По-друге, нейронні мережі здатні автоматично виявляти нелінійні залежності у даних, що робить їх ефективними для моделювання складних фізичних явищ. Крім того, нейронні мережі можуть адаптуватися до нових даних і змінювати умови задачі без необхідності перегляду аналітичних апроксимацій, що робить їх більш гнучкими та придатними для застосування у різних галузях фізики й інженерії. Нейромережеві методи також ефективно використовуються для розв’язання обернених задач. Вони дозволяють визначати параметри системи або властивості середовища на основі вимірювань або спостережень. Невідомі константи оберненої задачі, що підлягають визначенню, вводяться у число параметрів нейронної мережі й оптимізуються під час навчання. У роботі розроблено архітектури нейронних мереж із фізичною інформацією для розв’язання прямих та обернених задач рівняння Бюргерса. Продемонстровано збіжність на декількох числових прикладах із різними крайовими умовами та параметрами задач.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Tatarinova, Oksana, Oleg Morackovsky та Dmytro Breslavsky. "Коливання балок при розтязі в умовах повзучостіTIONS". Bulletin of the National Technical University «KhPI» Series: Dynamics and Strength of Machines, № 2 (31 грудня 2022): 3–9. http://dx.doi.org/10.20998/2078-9130.2022.2.268919.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено підходу та аналітичним методам прогнозування змінювання власних коливань балок в умовах дії сил поздовжнього розтягу при повзучості. На базі класичного рівняння коливань балок при розтязі отримано метод оцінювання власних частот, які можуть змінюватись при повзучості. Отримано вирази для поздовжньої сили, що залежить від фізико-механічних параметрів матеріалу. Знайдено співвідношення для визначення часу істотного впливу повзучості на власні частоти. За допомогою отриманого виразу для значення часу до руйнування балки з використанням параметру суцільності Качанова запропоновано підхід до визначення впливу на частоти процесу накопичення прихованих пошкоджень. Випадок великих прогинів балки розглянуто у геометрично нелінійній постановці з використанням методу багатьох масштабів з розвиненням розв’язку за малим параметром. Розглянуто процеси динамічної повзучості, в якій прискорення швидкості деформацій повзучості в матеріалі забезпечується внеском амплітудних напружень. Розв’язок отриманого рівняння виконується методом зважених відхилів у формі Гальоркіна. Отримано залежності для визначення швидкості релаксації напружень у балці при повзучості. Оцінено граничні значення сили стискання з точки зору втрати стійкості стрижня в заданих умовах повзучості та можливості виникнення коливань. Виконано розрахункове моделювання та отримано результати, що дозволяють визначити чутливість частот власних коливань балок, виготовлених з різних конструктивних матеріалів, до розтягу при повзучості. Розглянуто жароміцні сплави, леговані сталі, титановий, алюмінієвий сплави та олов’яно-свинцевий припій при температурах, які притаманні типовим експлуатаційним умовам конструктивних елементів, що з них виготовляються. Показано, що найменший вплив повзучості на власні частоти виявлено для легких сплавів. За допомогою отриманих співвідношень проаналізовано частоти нелінійних коливань, що можуть відбуватись у балках, та побудовано скелетну криву. Ключові слова: Коливання, власні частоти, повзучість, балка, розтяг, згин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Г., Л. Ватуля, О. Ловська А., С. Мямлін С. та С. Краснокутський Є. "Обґрунтування конструкційних особливостей сендвіч-панелей для виготовлення стінок контейнера". Science and Transport Progress, № 1(101) (28 березня 2022): 55–63. https://doi.org/10.15802/stp2023/280009.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.&nbsp;</strong>Основна мета цієї роботи &ndash; обґрунтування конструкційних особливостей сендвіч-панелей для виготовлення стінок контейнера типорозміру 1СС.&nbsp;<strong>Методика.&nbsp;</strong>Для забезпечення міцності стінок контейнера запропоновано застосувати як їх складові сендвіч-панелі. При цьому передбачено виготовлення сендвіч-панелі з двох металевих листів, між якими розміщують матеріал з енергопоглинальними властивостями. Таке рішення сприяє поліпшенню міцності контейнера за рахунок зменшення його навантаженості. Для визначення товщини листа панелі проведено відповідні розрахунки з використанням методу Бубнова&ndash;Гальоркіна. Ураховано, що лист являє собою тонкостінну плиту, на яку діє рівномірно розподілене навантаження. Для поліпшення жорсткості листа запропоновано виготовляти його гофрованим. Аналіз виконання гофр дозволив зробити висновок, що найбільш доцільно застосувати гофри, які мають прямокутну конфігурацію.&nbsp;<strong>Результати.&nbsp;</strong>Проведено розрахунок на міцність сендвіч-панелі. Просторову модель сендвіч-панелі створено в програмному комплексі SolidWorks, а розрахунок на міцність здійснено в SolidWorks Simulation, який реалізує метод скінченних елементів. Для проведення розрахунків узято до уваги найбільш несприятливий режим навантаження контейнера під час залізничних перевезень &ndash; маневрове співударяння. Розрахунок проведено на прикладі торцевої стінки контейнера, оскільки саме вона зазнає найбільших навантажень у разі маневрового співударяння вагона-платформи. Проведені розрахунки на міцність показали, що максимальні напруження в сендвіч-панелі, виготовленій із гофрованих листів, складають близько 258 МПа, що нижче за допустимі на 16 %. Максимальні переміщення у вузлах сендвіч-панелі виникають у її середній частині і дорівнюють 3,1 мм.&nbsp;<strong>Наукова новизна.&nbsp;</strong>Науково обґрунтовано конструкційне виконання сендвіч-панелей, які утворюють торцеві стінки контейнера. Визначено раціональну конфігурацію гофр листів сендвіч-панелі.&nbsp;<strong>Практична значимість.&nbsp;</strong>Проведене дослідження сприятиме виробленню рекомендацій щодо проєктування сучасних конструкцій транспортних засобів модульного типу та підвищенню ефективності функціонування транспортної галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ватуля, Г. Л., А. О. Ловська, С. С. Мямлін та Є. С. Краснокутський. "Обґрунтування конструкційних особливостей сендвіч-панелей для виготовлення стінок контейнера". Science and Transport Progress, № 1(101) (28 березня 2023): 55–63. https://doi.org/10.5281/zenodo.14000319.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.&nbsp;</strong>Основна мета цієї роботи &ndash; обґрунтування конструкційних особливостей сендвіч-панелей для виготовлення стінок контейнера типорозміру 1СС.&nbsp;<strong>Методика.&nbsp;</strong>Для забезпечення міцності стінок контейнера запропоновано застосувати як їх складові сендвіч-панелі. При цьому передбачено виготовлення сендвіч-панелі з двох металевих листів, між якими розміщують матеріал з енергопоглинальними властивостями. Таке рішення сприяє поліпшенню міцності контейнера за рахунок зменшення його навантаженості. Для визначення товщини листа панелі проведено відповідні розрахунки з використанням методу Бубнова&ndash;Гальоркіна. Ураховано, що лист являє собою тонкостінну плиту, на яку діє рівномірно розподілене навантаження. Для поліпшення жорсткості листа запропоновано виготовляти його гофрованим. Аналіз виконання гофр дозволив зробити висновок, що найбільш доцільно застосувати гофри, які мають прямокутну конфігурацію.&nbsp;<strong>Результати.&nbsp;</strong>Проведено розрахунок на міцність сендвіч-панелі. Просторову модель сендвіч-панелі створено в програмному комплексі SolidWorks, а розрахунок на міцність здійснено в SolidWorks Simulation, який реалізує метод скінченних елементів. Для проведення розрахунків узято до уваги найбільш несприятливий режим навантаження контейнера під час залізничних перевезень &ndash; маневрове співударяння. Розрахунок проведено на прикладі торцевої стінки контейнера, оскільки саме вона зазнає найбільших навантажень у разі маневрового співударяння вагона-платформи. Проведені розрахунки на міцність показали, що максимальні напруження в сендвіч-панелі, виготовленій із гофрованих листів, складають близько 258 МПа, що нижче за допустимі на 16 %. Максимальні переміщення у вузлах сендвіч-панелі виникають у її середній частині і дорівнюють 3,1 мм.&nbsp;<strong>Наукова новизна.&nbsp;</strong>Науково обґрунтовано конструкційне виконання сендвіч-панелей, які утворюють торцеві стінки контейнера. Визначено раціональну конфігурацію гофр листів сендвіч-панелі.&nbsp;<strong>Практична значимість.&nbsp;</strong>Проведене дослідження сприятиме виробленню рекомендацій щодо проєктування сучасних конструкцій транспортних засобів модульного типу та підвищенню ефективності функціонування транспортної галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Семенов, В. В. "Аналог методу Фаедо-Гальоркіна для псевдопараболічних рівнянь". Вісник Київського університету. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 4 (2000): 293–303.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ловейкін, В'ячеслав Сергійович, Ю. В. Човнюк та В. М. Рибалко. "Застосування узагальненого методу Бубнова-Гальоркіна до розв’язку динамічних нестаціонарних задач віброударного ущільнення в’язкопружних матеріалів". Технологія і техніка друкарства, № 1(27) (29 березня 2010): 140–43. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.1(27).2010.57155.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Трач, В. М., та А. В. Подворний. "ВИКОРИСТАННЯ 3D МЕТОДИКИ ДО РОЗРАХУНКУ НА СТІЙКІСТЬ ТОВСТИХ АНІЗОТРОПНИХ ОБОЛОНОК ПІД ДІЄЮ КРУЧЕННЯ". Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, № 36 (24 листопада 2018): 295–301. http://dx.doi.org/10.31713/budres.v0i36.279.

Full text
Abstract:
Запропонований підхід до розв’язку задачі стійкості циліндричних анізотропних оболонок під дією кручення, заснований на використанні процедури Бубнова-Гальоркіна при урахуванні граничних умов на торцях циліндричної оболонки та чисельного методу дискретної ортогоналізації при врахуванні умов на зовнішній та внутрішній поверхнях, у тривимірній постановці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Трач, В. М., та А. В. Подворний. "ВПЛИВ ПІДСИЛЕННЯ СТАЛЕВИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК ТУНЕЛЬНИХ СПОРУД НА НАДІЙНЕ КОРЕГУВАННЯ ЇХ СТІЙКОСТІ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, № 106 (2024): 108–14. https://doi.org/10.31713/vt220249.

Full text
Abstract:
В межах просторової теорії пружності, спираючись на отриману, при використанні модифікованого варіаційного принципу Ху – Васідзу, систему однорідних диференціальних рівнянь стійкості в частинних похідних, проведено дослідження стійкості циліндричної оболонкової конструкції тунельної споруди.Зменшення розмірності тривимірної системи диференціальних рівнянь проведено за використання процедури аналітичного методу Бубнова – Гальоркіна, при розкладанні невідомих системи у подвійні тригонометричні ряди. На цій основі отримано одновимірну нескінчену розв’язуючу систему диференціальних рівнянь стійкості анізотропних циліндричних оболонок в нормальній формі Коші. При використанні чисельного методу дискретної ортогоналізації розроблено алгоритм та складено комп’ютерний програмний комплекс для ПК, в якому, в єдиному обчислювальному процесі, поєднано встановлення параметрів докритичного напружено-деформованого стану та розв’язку задачістійкості анізотропних циліндричних оболонкових конструкцій тунельних споруд в просторовій постановці. Проведенодослідження стійкості сталевої циліндричної оболонки під розподіленим боковим тиском у випадку підсилення їїоднонапрямленим волокнистим композитом боропластиком.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Hulianytskyi, A. L. "Weak solutions and convergence of the Galerkin method for the fractional diffusion equation." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 3 (March 22, 2015): 32–39. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2015.03.032.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Метод Гальоркіна"

1

Шпакович, М. О. "Нелінійний метод гальоркіна у чисельному аналізі стаціонарних в’язких течі". Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9419.

Full text
Abstract:
The problem of calculating the stationary flow of a viscous incompressible fluid in a bounded simply connected domain is considered. For its numerical analysis it was proposed to use the R-function method and the nonlinear Galerkin method. The results of a computational experiment for a test problem are given.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гибкіна, Н. В., М. В. Сидоров та Г. В. Стаднікова. "Метод чисельного аналізу процесу перемішування в'язкої суміші". Thesis, Друкарня Мадрид, 2018. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9416.

Full text
Abstract:
Розглядається задача чисельного аналізу перемішування в’язкої суміші, яке викликане дією деякої зовнішньої сили. Математичною моделлю задачі є початково-крайова задача для функції течії. Для її розв’язання запропоновано використати метод R-функцій з апроксимацією невизначеної компоненти структури методом Гальоркіна для нестаціонарних задач. Аналіз траєкторій руху частинок суміші проводиться за допомогою методів розв’язання задачі Коші. Обчислювальний експеримент проведено для тестової задачі у одиничному квадраті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Полковніченко, Є. Ю. "Метод чисельного аналізу нестаціонарних в’язких течій у областях з рухомою межею". Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9418.

Full text
Abstract:
The problem of the numerical analysis of the unsteady flow of a viscous incompressible fluid in a bounded area with a moving boundary is considered. For its numerical analysis it is proposed to use the principle of superposition, the R-functions method with approximation of the uncertain component using the nonlinear Galerkin method.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чернов, О. Г. "Метод чисельного аналізу вертикального розповсюдження домішки в нестаціонарному пограничному шарі атмосфери". Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9420.

Full text
Abstract:
The problem of evaluation of the vertical propagation of the ground source impurity in a non-stationary constant boundary layer of the atmosphere is considered. For an approximate solution to this problem, it is proposed to use the Galerkin method.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Юхименко, В. Є. "Про деякі підходи до розв’язання нелінійної еліптичної крайової задачі в областях складної геометрії". Thesis, ХНУРЕ, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9429.

Full text
Abstract:
The paper deals with the question of the existence, uniqueness and the possibility of constructing successive approximations to the solution of one problem on the choice of population migration model in genetics, the mathematical model of which is the Dirichlet boundary value problem for a nonlinear elliptic equation. To solve this problem, the Green's quasifunction method is used, which allows one to find approximate solutions. Conditions are obtained that must satisfy the parameters included in the statement of the problem so that it is possible to construct successive approximations to a positive solution.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Руденко, Р. О., та Наталія Андріївна Марченко. "Розробка математичного і програмного забезпечення для розв'язання диференціальних рівнянь за допомогою нейронних мереж". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49110.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дуба, Т. В. "Про розв’язання однієї нестаціонарної задачі математичної фізики з нелокальними умовами". Thesis, ХНУРЕ, 2018. http://openarchive.nure.ua/handle/document/5848.

Full text
Abstract:
У даній роботі застосовано метод Бубнова-Гальоркіна для розв’язання початкової крайової задачі для нестаціонарних диференціальних рівнянь в частинних похідних параболічного типу з нелокальними умовами. Запропонований алгоритм дозволяє отримати розв’язок у аналітичному вигляді за будь-якими значеннями постійних параметрів та функцій u (x, t). Запропоновано припущення щодо вибору координатних функцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Морачковський, Олег Костянтинович, Галина Оттівна Аніщенко, Юрій Володимирович Ромашов та Володимир Миколайович Соболь. "Наближені розв'язки початково-крайових задач теорії повзучості твердого тіла, що деформується". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2011. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41269.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ламтюгова, С. М. "Математическое моделирование нелинейной стационарной задачи обтекания тела вращения методами R-функций и Галёркина". Thesis, ХНУРЕ, 2018. http://openarchive.nure.ua/handle/document/5809.

Full text
Abstract:
В роботі розглядається нелінійна стаціонарна задача обтікання тіла обертання потоком в'язкої нестисливої рідини. Для розв’язання задачі пропонується застосувати R-функції та нелінійний метод Гальоркіна. Обчислювальний експеримент був проведений для задач течії навколо одної сфери, двох дотичних сфер та двох зчленованих сфер з різними числами Рейнольдса.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Курлов, Є. Е. "Застосування методу R-функцій до моделювання нестаціонарних течій в’язкої теплопровідної рідини (лінеарізована задача)". Thesis, ХНУРЕ, 2021. https://openarchive.nure.ua/handle/document/16435.

Full text
Abstract:
The linear problem of calculating the non-stationary flat-parallel flow of a viscous heat-conductive non-contiguous liquid is considered. For its numerical solution, it is proposed to use the R-function method and the Galerkin method for non-stationary problems.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography