Academic literature on the topic 'Методика автоматизації'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Методика автоматизації.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Методика автоматизації"

1

Новічонок, С. М., О. А. Усачова, О. В. Бабіч, О. О. Савченко, І. О. Солдатенко, and П. В. Бєляєв. "Методика скорочення часових витрат на засвоєння вимог нормативно-правових актів." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 3(69) (July 22, 2021): 144–53. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2021.69.19.

Full text
Abstract:
В статті запропоновано методику скорочення часових витрат на засвоєння вимог нормативних документів у предметній галузі. Основною метою досліджень є розробка такого способу автоматизації аналізу нормативних документів, який дозволив би на основі порівняння з певним еталоном визначити ранг окремого докумету в множині документів. Запропоновано критерії повноти вихідного переліку документів, а також показники, які дозволяють попередньо, без перечитування, оцінити передбачуване застосування окремого документу. Наведена послідовність складання вихідного пулу достатнього обсягу, за допомогою сайту Верховної Ради України. Придатність розглянутої методики була підтверджена збігом рангів наданих розглянутим документам експертами з рангами, наданими програмним забезпеченням. Методика може бути запропонована для широкого кола напрямків діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семеріков, Сергій Олексійович, and Олександр Павлович Поліщук. "Методика спільного використання засобів автоматизації лексичного та синтаксичного аналізу в процесі навчання теорії програмування майбутніх учителів інформатики." Theory and methods of learning mathematics, physics, informatics 13, no. 2 (September 4, 2015): 174–200. http://dx.doi.org/10.55056/tmn.v13i2.786.

Full text
Abstract:
Цілі дослідження: розробити методику спільного використання засобів автоматизації лексичного та синтаксичного аналізу lex та yacc у процесі навчання теорії програмування на основі функціональної парадигми. Завдання дослідження: визначити місце і роль синтаксичного аналізу у формуванні професійних інформатичних компетентностей майбутніх учителів інформатики; визначити засоби автоматизації розробки компіляторів у навчанні теорії програмування; розробити основні компоненти методики спільного використання засобів автоматизації лексичного та синтаксичного аналізу в процесі навчання теорії програмування майбутніх учителів інформатики. Об’єкт дослідження: навчання теорії програмування майбутніх учителів інформатики. Предмет дослідження: використання засобів автоматизації лексичного та синтаксичного аналізу в процесі навчання теорії програмування майбутніх учителів інформатики. Використані методи дослідження: аналіз наукових публікацій, самоаналіз досвіду роботи, проектування методики. Результати дослідження. Визначено місце і роль синтаксичного аналізу у формуванні професійних інформатичних компетентностей майбутніх учителів інформатики. Виокремлені засоби автоматизації лексичного (lex) та синтаксичного (yacc) аналізу, інваріантні до використовуваної мови програмування. Показано доцільність використання мов функціонального програмування Scheme та SML для навчання методів розробки компіляторів у курсі теорії програмування. На прикладі діалекту MosML проілюстровано основні компоненти методики спільного використання засобів автоматизації лексичного та синтаксичного аналізу в процесі навчання теорії програмування майбутніх учителів інформатики. Основні висновки і рекомендації: 1) розглянутий приклад розширеного калькулятора може бути доопрацьований шляхом зміни граматики, зокрема – для уведення умовних та циклічних конструкцій; 2) запропонована схема може бути застосована для реалізації інтерпретатора будь-якої формальної мови з довільним способом типізації – доцільними навчальними прикладами будуть підмножини процедурних мов Basic та C й функціональних Scheme та SML: за умови додавання фази генерації машинного коду це надає можливість продемонструвати повний цикл розробки компілятора мови програмування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гудков, М. В. "Методика оцінки рівнів підготовки льотних екіпажів." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 1(63), (April 7, 2020): 44–50. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2020.63.06.

Full text
Abstract:
Запропоновано методику оцінки підготовки льотних екіпажів в основу якої покладено кількісне уявлення досягнутого рівня підготовки льотного екіпажу за визначеним видом польотів. Застосування запропонованої методики створює теоретичне підґрунтя для автоматизації процесу формування оптимальних управляючих дій в системах підтримки прийняття рішення на виконання польотних завдань авіаційних частин та підрозділів в ході досягнення встановленої кінцевої мети плану льотної підготовки на визначеному проміжку часу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кас’яненко, М. В., В. А. Маляр, Є. А. Бондар, and М. А. Павленко. "Методика оцінювання стійкості системи зв’язку, радіотехнічного забезпечення та автоматизації управління повітряного командування." Системи озброєння і військова техніка, no. 1(61), (May 14, 2020): 13–22. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.61.02.

Full text
Abstract:
Аналіз досвіду війн та збройних конфліктів свідчить про те, що максимальна реалізація бойових можливостей повітряного командування багато у чому залежить від наявності стійкого, безперервного, оперативного та скритого управління. Таке управління може бути досягнуте лише при побудові високоефективної, багаторівневої системи управління, функціонування якої, об’єктивно, залежить від ефективності функціонування підсистеми зв’язку, радіотехнічного забезпечення та автоматизації управління. Проте, досвід застосування сил та засобів зв’язку, РТЗ, А та ІС повітряного командування в ході антитерористичної операції на сході України свідчить про те, що система зв’язку, радіотехнічного забезпечення та автоматизації управління внаслідок ряду причин, не в повній мірі задовольняє потреби органів управління. Серед таких причин, основною слід вважати – її недостатню стійкість. Тому, виникає нагальна потреба у проведенні наукових досліджень з метою забезпечення її стійкості на необхідному рівні. Питанню оцінювання стійкості системи зв’язку, радіотехнічного забезпечення та автоматизації управління присвячено ряд наукових праць. Проте їх аналіз показав, що вони, з тих чи інших причин, не можуть бути в повній мірі використані для оцінювання стійкості системи зв’язку, радіотехнічного забезпечення та автоматизації управління в сучасних умовах ведення бойових дій. У статті запропоновано методику, яка на відміну від відомих, ґрунтується на методі еквівалентних топологічних перетворень, що дозволило більш адекватно описати процес функціонування системи в сучасних умовах ведення бойових дій. Розроблення даної методики проведено з обґрунтуванням моделі системи, визначення обмежень та порядку підготовки вихідних даних. Представлено алгоритм оцінювання стійкості інформаційних напрямків за визначеними показниками та критеріями. Сформульовані пропозиції щодо практичної реалізації розробленої методики у вигляді спеціалізованого програмного забезпечення. Окреслені перспективи подальших досліджень. Основними методами дослідження, які використані при його проведенні були методи аналізу, синтезу та еквівалентних топологічних перетворень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сівак, Вадим, Володимир Тищук, and Андрій Карпенко. "ОКРЕМІ АСПЕКТИ МЕТОДИКИ УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ АВТОМОБІЛЬНОЇ ТА БРОНЕТАНКОВОЇ ТЕХНІКИ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 79, no. 1 (February 21, 2020): 240–49. http://dx.doi.org/10.32453/3.v79i1.110.

Full text
Abstract:
У статті розкрито сутність та зміст методики удосконалення технології введення в експлуатацію автомобільної та бронетанкової техніки Державної прикордонної служби України. Наведено аспекти наукових досліджень, що розкривають процедуру автоматизації процесу введення в експлуатацію автомобільної та бронетанкової техніки в Державній прикордонній службі України. Також визначено сутність процедури автоматизації технології введення в експлуатацію, як основного етапу її функціонування. Сенс запропонованої методики – створення єдиного інформаційного простору та бази даних про зразки автомобільної та бронетанкової техніки, якими оснащується ДПСУ з різних джерел та занесення даних про їх технічний стан при постановці на облік. Методика призначена для використання фахівцями служби безпеки дорожнього руху та відділу автомобільної та бронетанкової техніки Департаменту технічного забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України.Новизна методики удосконалення технології введення в експлуатацію автомобільної та бронетанкової техніки Державної прикордонної служби України полягає в тому, що у ній застосовується інформаційна технологія автоматизованого накопичення інформації про транспортні засоби при постановці їх на облік та еволюцію в процесі експлуатації, при створенні єдиного інформаційного простору у межах відомчої системи ГАРТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пушкар, Олександр Іванович, and Євген Миколайович Грабовський. "МЕТОДИКА ТРАНСФОРМАЦІЇ ЗНАНЬ ДЛЯ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОННОГО НАВЧАННЯ ФАХІВЦІВ В ГАЛУЗІ ВИДАВНИЦТВА." Information Technologies and Learning Tools 77, no. 3 (June 19, 2020): 186–204. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v77i3.2820.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано методологічні й організаційні аспекти створення та використання формалізованих і неформалізованих знань у процесі навчання на робочому місці. Розроблено методику трансформації знань для систем електронного навчання фахівців галузі видавництва. Цю методику апробовано у вигляді прототипу інформаційної системи автоматизованої перевірки трансформованих знань. Розроблена методика передбачає технологію перетворення неформалізованого знання у формалізоване знання в процесі навчання на робочому місці. Також у структурі методики пропонується автоматизована перевірка трансформованих знань на відповідність правилам конкретної предметної області. Складність вирішення даних завдань визначається необхідністю пошуку форми опису різних видів неформалізованих знань. На основі вибору форми опису формується метод формалізації знань. Реалізація даного методу формалізації знань відбувається на основі використання відповідних програмних засобів автоматизації процесу перетворення знань. Суть запропонованого методу формалізації знань полягає в описі видів знань за допомогою деякої формалізованої мови і в автоматичному перетворенні вже формалізованих правил у програмний код. У роботі пропонується створення програмного засобу, який буде формувати файл зі скриптом з формалізованих правил предметної галузі і перетворювача. Застосування розробленого механізму можливо як для перевірки, так і для створення шаблонів опису неформалізованих знань з урахуванням правил конкретної предметної області. У якості прикладу застосування запропонованої методики формалізації знань у процесі навчання на робочому місці наведено створені на її основі методичні рекомендації з формалізації правил верстання видань та перевірки макету на відповідність даним правилам. Користувачем даних методичних рекомендацій виступає дизайнер-верстальник. У якості правил предметної області в даному прикладі є правила верстання видань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ГАНДЗЮК, Микола, Дмитро ГАНДЗЮК, and Богдан ШУМІК. "РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ОПЕРАТИВНОГО ПЛАНУВАННЯ РОБОТИ АВТОМОБІЛІВ НА МІЖМІСЬКИХ МАРШРУТАХ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 17 (November 14, 2021): 47–61. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i17.634.

Full text
Abstract:
В даний час успішна робота всіх галузей народного господарства неможлива без ефективного транспортного обслуговування. Організація роботи транспорту повинна забезпечувати ефективне постачання промислового виробництва, сільського господарства, інших галузей народного господарства, а також задовольняти потреби населення в перевезеннях з системних позицій. Комплексний підхід до організації та планування перевезень вимагає досягнення мінімальних витрат як у всій системі транспортного обслуговування, так і в окремих її елементах. Вирішення цього завдання неможливо без заміщення існуючих раніше технологій і методів організації і планування транспортного процесу на сучасні. Сучасні вимоги до організації перевізного процесу та якості виконуваних перевезень на автомобільному транспорті диктують необхідність застосування нових організаційних і технологічних рішень в плануванні перевезень з використанням програмно-цільових і логістичних принципів. Існуюча організація системи оперативного планування не завжди відповідає реальним потребам учасників процесу вантажних автомобільних перевезень. Основним недоліком на сьогоднішній день є те, що методологічна база сегментована і описує окремі етапи планування процесу перевезень. Методики, які працюють сьогодні, присвячені окремим завданням, таким як визначення оптимальної вантажопідйомності парку рухомого складу, розрахунок техніко експлуатаційних показників, в тому числі необхідної кількості автомобілів, розподіл рухомого складу за заявками із застосуванням методів лінійного програмування, складання графіка роботи автомобілів, розрахунок витрат на перевезення та інші. Виконання такого різноманіття розрізнених операцій і завдань в сучасних умовах без комплексного підходу до їх вирішення, а також без автоматизації переробки значних обсягів інформації неефективне. Крім того методики розрахунку необхідної кількості автомобілів мають серйозні похибки, це виражається в невідповідності розрахункових і фактичних величин. Незважаючи на те, що останніми роками ведеться активна розробка і впровадження на автотранспортні підприємства програм автоматизованого документообігу та планування роботи автомобілів, в даний час не існує методики, яка забезпечує комплексне планування та рішення перерахованих вище завдань з урахуванням специфіки міжміських перевезень, тоді як сучасні тенденції розвитку автотранспорту в Україні пов'язані з інтенсивним їх розвитком. Ключові слова: перевезення, техніко-експлуатаційні показники, міжміський маршрут, система, оперативне планування, заявка, методика, алгоритм, автоматизація, методологічна база.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Tymockho, A., A. Samokish, and O. Aroslankin. "МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ВИБІРКИ ДЛЯ НАВЧАННЯ НЕЧІТКОЇ НЕЙРОННОЇ МЕРЕЖІ ПРИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ В ЗАДАЧАХ НАВЕДЕННЯ АВІАЦІЇ НА НАЗЕМНІ (МОРСЬКІ) ЦІЛІ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 59 (February 26, 2020): 7–11. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.1.007.

Full text
Abstract:
В статті розроблено методика формування навчальної вибірки для навчання нечіткої нейронної мережі при автоматизації процесу прийняття рішення в задачах наведення авіації на наземні(морські) цілі. Для навчання нечіткої нейронної мережі необхідно використовувати навчальну вибірку. При підготовці навчальної вибірки для навчання нечіткої нейронної мережі процесу наведення авіації на наземні (морські) цілі існує проблема збору даних. Збір статистики на основі прикладів прийняття рішень в процесі наведення в реальних умовах застосування авіації по наземних (морських) цілях, займає багато часу, не дозволяє зібрати необхідну кількість статистичних даних для формування навчальної вибірки. Тому слід застосовувати імітаційне моделювання. Але складність, динамічність процесу наведення, та невизначеність, що зумовлена характером параметрів, які використовуються при вирішенні задачі наведення, не дозволяють застосовувати імітаційні моделі побудовані на основі традиційних методів. Це зумовлено тим, що навчальна вибірка не враховує невизначеність. Також імітаційні моделі побудовані на основі традиційних методів не враховують досвід та знання передового авіанавідника, тому отримана в результаті моделювання навчальна вибірка, не дозволить побудувати нечіткої нейронної мережі та навчити її відповідно до процесу прийняття рішення передового авіанавідника при наведені авіації на наземні (морські) цілі. Тому при побудові імітаційної моделі слід застосовувати моделі на основі математичного апарату нечіткої логіки та нечітких множин. В результаті проведеної роботи розроблено методику формування навчальної вибірки для навчання нечіткої нейронної мережі при автоматизації процесу прийняття рішення в задачах наведення авіації на наземні (морські) цілі та побудовано імітаційну модель. Дана модель дозволяє на основі вхідних даних отримувати параметри наведення, що визначаються передовим авіанавідником при вирішенні задачі наведення авіації на наземні (морські цілі). Застосування даної методики дозволило отримати навчальну вибірку, на основі якої можливе навчання ННМ для отримання інформаційної технології автоматизованої виробки рекомендацій щодо параметрів наведення авіації на наземні (морські) цілі на основі ННМ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Zhuravel, Oleksii. "МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ КУТІВ СТРУЖКОУТВОРЕННЯ ПРИ МОДЕЛЮВАННІ ПРОЦЕСУ ТОЧІННЯ БУРОВОЇ КОРОНКИ." Metallurgicheskaya i gornorudnaya promyshlennost, no. 1 (March 30, 2020): 14–24. http://dx.doi.org/10.34185/0543-5749.2020-1-14-24.

Full text
Abstract:
Метою роботи є розробка методики розрахунку співвідношення кутів процесу стружкоутворення з використанням моделювання напружено-деформованого стану, методу найменших квадратів та графоаналітичного методу розрахунку.Методика досліджень базується на застосуванні елементів теорії різання стосовно схеми утворення зливної стружки і моделі пластичної деформації металу з однією поверхнею зсуву при вільному різанні без наросту на передній поверхні леза. Для моделювання напружено-деформованого стану зони стружкоутворення та визначення кута зсуву використовувалось програмне забезпечення, яке базується на методі кінцевих елементів, призначення якого є аналіз двовимірної поведінки металу при різних процесах механічної обробки. Апроксимація лінійною залежністю точок поверхні зсуву матеріалу за допомогою методу найменших квадратів, отримання значень кутів зсуву матеріалу для різних параметрів обробки. Визначення графоаналітичним методом кутів внутрішнього тертя-зсуву та зовнішнього тертя-ковзання, отримання залежностей кутів стружкоутворення від швидкості різання та передньою кута леза.Результати. Розроблена методика розрахунку співвідношення кутів процесу стружкоутворення з використанням моделювання напружено-деформованого стану, методу найменших квадратів та графоаналітичного методу розрахунку. Програмна реалізація алгоритмічної моделі здійснена в середовищах DEFORM ™-2D Machining, КОМПАС-3D та Microsoft Excel.Наукова новизна. Удосконалено структурну схему алгоритму графоаналітичного розрахунку кутів процесу стружко утворення. Вперше розроблено методика розрахунку співвідношення кутів процесу стружкоутворення з використанням моделювання напружено-деформованого стану, методу найменших квадратів та графоаналітичного методу розрахунку. Практична цінність. Розроблена методика розрахунку співвідношення кутів процесу стружко утворення може застосовуватися у якості першого наближення або базису при інженерних аналізів процесу стружкоутворення. Також, результати статті можуть бути використані для автоматизації підходу до визначення раціональних режимів різання для зниження собівартості виготовленого кінцевого продукту за рахунок зниження витрат матеріалу, інструменту та підвищення якості оброблювальної поверхні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Петрук, Віра, Олена Семеніхіна, and Юлія Сабадош. "НОВІ ПІДХОДИ ДО СТАТИСТИЧНОГО АНАЛІЗУ РЕЗУЛЬТАТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ." Physical and Mathematical Education 33, no. 1 (April 2, 2022): 36–42. http://dx.doi.org/10.31110/2413-1571-2022-033-1-006.

Full text
Abstract:
Формулювання проблеми. Наукові праці, пов’язані із статистичним аналізом даних, часто перенасичені математичними формулами для обґрунтування запропонованого підходу, а тому важко сприймаються або й взагалі відкидаються науковцями-педагогами. Тому актуальними стають такі підходи до статистичної перевірки результатів, які, з одного боку, базуються на коректному математичному апараті, а з іншого, спрощують сприйняття громіздких емпіричних даних і на науковій основі уможливлюють якісні висновки за ними. Матеріали і методи. Для досягнення результату використано: теоретичний аналіз наукових джерел з метою визначення теоретичних основ статистичного аналізу у педагогічних дослідженнях, порівняльний аналіз і зіставлення результатів науково-педагогічних досліджень з метою з’ясування найбільш затребуваних методів статистичного аналізу; контент-аналіз ресурсів Інтернет з метою визначення ресурсів для автоматизації статистичних розрахунків; емпіричні методи (педагогічний експеримент) для демонстрації процесу опрацювання емпіричних даних за розробленою методикою. Результати. Авторський підхід до статистичного аналізу результатів педагогічного експерименту базується на двох позиціях: 1) інтегральне врахування змін у середніх та дисперсіях обох вибірок: ідея полягає в одночасному аналізі вибірок за критерієм Ст’юдента і за критерієм Фішера, щоб, зіставляючи середні і дисперсії, зробити відповідний висновок про ефективність авторської моделі чи підходу; 2) відслідковування проміжних результатів педагогічного експерименту для вчасного корегування розробленої методики чи підходу: ідея в тому, що спочатку відслідковується пара «контрольна група і експериментальна група на уточнювальному етапі експерименту», за результатами вдосконалюється (або ні) методика, і на новій парі «контрольна група і експериментальна група на формувальному етапі експерименту» авторська методика підтверджується остаточно. Висновки. Запропонований алгоритм статистичного аналізу результатів педагогічного експерименту не лише автоматизує розрахунки, а й має перевагу над іншими статистичними методами у тому, що досліднику залишається лише проаналізувати табличні пари середніх і дисперсій про суттєвість відмінностей та зробити відповідні висновки. Перспективним бачимо впровадження алгоритму в науково-педагогічну практику, а також написання макросу, який автоматизує заповнення таблиці за введеними даними трьох вибірок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Методика автоматизації"

1

Бачинська, Я. О. "Шляхи підвищення ефективності формування та використання ресурсного потенціалу підприємства (на прикладі ТДВ «Хмельницькзалізобетон », м. Хмельницький)." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10885.

Full text
Abstract:
Досліджено теоретико-методичні засади шляхів підвищення ефективності формування та використання ресурсного потенціалу підприємств. Розглянуто найсучасніші методи побудови організаційної структури масштабних підприємств, особливості її втілення в період стрімких інновацій та змін в Україні. Визначено найефективніший шлях підвищення ресурсного потенціалу підприємств в галузі виробництва будівельних матеріалів. Проаналізовано і створено алгоритм втілення поданого варіанту найсучаснішої реорганізації підприємства задля підвищення конкурентоспроможності і оптимізації ресурсного потенціалу. Проаналізовано основні напрямки діяльності, техніко-економічні показники та асортимент послуг, матеріалівдосліджуваного підприємства. Розглянуто діючу програму втілення ефективної інноваційної організаційної структури та поетапність її запровадження. Побудовано нову матрицю виробничих ділянок досліджуваного підприємства та приклад її функціону вання на практиці. Перевірено її на ефективність. Обґрунтовано доцільність запровадження поданої сучасної організаційної програми і побудову нової матриці у ТДВ «Хмельницькзалізобетон».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Химко, Ольга Мирославівна. "Математичні моделі, методи та алгоритми для автоматизації управління газотранспортними системами." Diss., Національний університет "Львівська політехніка", 2021. https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/56663.

Full text
Abstract:
У дисертаційній роботі розв’язано важливу науково-прикладну проблему – розроблення концепції побудови програмно-технічної системи для автоматизації управління ГТС на основі розроблених математичних моделей, методів і алгоритмів для керування процесами транспортування газу МГ. У процесі розв’язання цієї проблеми розроблено дворівневу математичну модель структури газотранспортної системи (ГТС), що враховує можливі зміни її конфігурації в процесі експлуатації, а також її розмірну гетерогенність. З використанням рівнянь динаміки газу розроблені нелінійні математичні моделі течії газу в лінійних та вузлових елементах МГ із врахуванням можливої негерметичності цих елементів. З використанням цих рівнянь сформульовані крайові задачі, які моделюють технологічні процеси керування режимами роботи ГТС, забезпечують виявлення витоків і моніторингу цілісності трубопроводів та оперативне балансування маси газу в МГ. З використанням методу скінченно-різницевої дискретизації ключових рівнянь за просторовою координатою, ітераційного підходу та методів Рунге-Кутти розроблені методи розв’язування сформульованих нелінійних прямих задач. Розроблено математичну модель поширення малих збурень параметрів потоку газу в трубопроводі, яка описує хвильові процеси, спричинені нестабільністю роботи компресорів, локальною розгерметизацією, флуктуаціями тиску, густини й температури. Розроблені моделі керування перехідними процесами, з використанням яких будь-який процес переходу з одного стаціонарного режиму в інший визначається скінченним набором параметрів. Проведені кількісні дослідження перехідних процесів течії газу в секції МГ за різних моделей керування. З використанням розроблених обчислювальних методів проведені кількісні дослідження параметрів перехідних процесів течії газу, які виникають у МГ під час його локальної розгерметизації та кількісно досліджені параметри течії, які можна використати для виявлення та ідентифікації витоків. Запропонована концепція автоматизації управління ГТС України, яка базується на теорії MES систем та моделі PERA відповідно до вимог міжнародного стандарту ANSI/ISA-95. Визначені функції та розроблена структура програмної системи для автоматизації управління ГТС, а також системи моніторингу цілісності МГ у її складі та запропонований підхід до її поетапного впровадження зі збереженням наявних засобів, які відповідають сучасним вимогам. У дисертаційній роботі розв’язано важливу науково-прикладну проблему – розроблення концепції побудови програмно-технічної системи для автоматизації управління ГТС на основі розроблених математичних моделей, методів і алгоритмів для керування процесами транспортування газу МГ. У процесі розв’язання цієї проблеми розроблено дворівневу математичну модель структури газотранспортної системи (ГТС), що враховує можливі зміни її конфігурації в процесі експлуатації, а також її розмірну гетерогенність. З використанням рівнянь динаміки газу розроблені нелінійні математичні моделі течії газу в лінійних та вузлових елементах МГ із врахуванням можливої негерметичності цих елементів. З використанням цих рівнянь сформульовані крайові задачі, які моделюють технологічні процеси керування режимами роботи ГТС, забезпечують виявлення витоків і моніторингу цілісності трубопроводів та оперативне балансування маси газу в МГ. З використанням методу скінченно-різницевої дискретизації ключових рівнянь за просторовою координатою, ітераційного підходу та методів Рунге-Кутти розроблені методи розв’язування сформульованих нелінійних прямих задач. Розроблено математичну модель поширення малих збурень параметрів потоку газу в трубопроводі, яка описує хвильові процеси, спричинені нестабільністю роботи компресорів, локальною розгерметизацією, флуктуаціями тиску, густини й температури. Розроблені моделі керування перехідними процесами, з використанням яких будь-який процес переходу з одного стаціонарного режиму в інший визначається скінченним набором параметрів. Проведені кількісні дослідження перехідних процесів течії газу в секції МГ за різних моделей керування. З використанням розроблених обчислювальних методів проведені кількісні дослідження параметрів перехідних процесів течії газу, які виникають у МГ під час його локальної розгерметизації та кількісно досліджені параметри течії, які можна використати для виявлення та ідентифікації витоків. Запропонована концепція автоматизації управління ГТС України, яка базується на теорії MES систем та моделі PERA відповідно до вимог міжнародного стандарту ANSI/ISA-95. Визначені функції та розроблена структура програмної системи для автоматизації управління ГТС, а також системи моніторингу цілісності МГ у її складі та запропонований підхід до її поетапного впровадження зі збереженням наявних засобів, які відповідають сучасним вимогам. The dissertation is aimed at developing methodological bases for automating the management of gas transmission systems using the methods of mathematical modeling and computerization. The aim of the work is to develop mathematical models of methods and algorithms for solving problems of control of stationary and transient modes of gas flow in main gas pipelines (MGP), detection and identification of leaks, as well as elaboration of concept and methodological bases of gas transmission system (GTS) automation and determination of structure and functions. -technical control automation systems. To achieve this goal in the dissertation solved a number of problems and obtained new scientific results. Mathematical models have been developed to describe the structure of the GTS, which take into account changes in its configuration during operation and dimensional heterogeneity. Based on the equations of dynamics, nonlinear mathematical models of gas flow in MGP elements are developed taking into account their leaks and on this basis boundary value problems are formulated, which model technological processes of GTS operation control, leak detection and MGP integrity control. Using known computational methods, developed methods for solving formulated problems and fast algorithms for their implementation. A mathematical model for the propagation of small perturbations of gas flow parameters in a pipeline has been developed, which describes wave processes caused by compressor instability, local depressurization, fluctuations in pressure, density and temperature. Quantitative studies have revealed a significant dependence of the parameters of wave processes on the flow regime in which the disturbance occurs, as well as the location of fluctuations along the pipeline. Transition control models have been developed, using which any process of transition from one stationary mode to another is determined by a finite set of parameters. Quantitative studies of gas flow transients in the MGP section under different control models have been carried out. Integral parameters have been introduced that determine the efficiency of gas transportation during the transition mode according to various criteria. Quantitative estimates of the efficiency of MGP gas transportation during the transition regime are obtained, depending on the applied transition control models. Mathematical models of local leakage from MGP have been developed, which determine the intensity of gas leakage through a small hole in the pipe wall depending on the pressure and temperature of the gas in the pipe near the depressurization site. Using the developed computational methods, quantitative studies of the parameters of gas flow transients that occur in the MGP during its local depressurization and quantitatively studied flow parameters that can be used to detect and identify leaks. On this basis, mathematical methods for detecting and identifying leaks from MGP based on the measurement of gas flow parameters at control points have been developed and their accuracy has been investigated using the method of computational experiment. The concept of automation of control of GTS of Ukraine which is based on the theory of MES of systems and PERA model according to requirements of the international ANSI / ISA-95 standard is offered. The functions and structure of the software system for automation of GTS management, as well as the system of monitoring the integrity of the MGP in its composition are defined and the approach to its step-by-step implementation with the preservation of existing tools that meet modern requirements is proposed. Introduced integrated parameters of gas flow allow to quantify the efficiency of the transition process by energy and time parameters. Using the developed fast algorithms for solving boundary value problems, it can be used to control the transient modes of operation of the MGP in order to achieve a given process duration or specified energy performance. The proposed mathematical models of local leakage and gas dynamics in MGP with leakage, as well as the developed fast algorithms for solving boundary value problems form a theoretical and mathematical basis for the method of detecting and identifying parameters of leakage MGP using an approach based on modeling mass, momentum and real-time energy and flow measurement data at control points along the pipeline. The introduction of the GTS control automation system, based on the theory of MES systems, the PERA model and the international standard ANSI / ISA-95, the structure and functions of which are proposed in the work, will preserve the existing automation tools. This will create the preconditions for the transition from a functional to a process management model.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Рудевіч, Наталія Валентинівна. "Каузальні засоби формування професійних компетентностей майбутніх інженерів з автоматизації енергосистем." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інчтитут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45626.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Халімон, Наталія Федорівна, N. F. Khalimon, and Наталия Федоровна Халимон. "Методика оценки корреляции и регрессии метеорологических элементов по результатам многолетних наблюдений." Thesis, Київ, Національний авіаційний університет, 2009. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/18778.

Full text
Abstract:
Измерения метеорологических параметров на аэродромах являются одним из важнейших элементов системы метеообеспечения взлета и посадки воздушных судов и обеспечения безопасности полетов. В соответствии с этим предъявляются повышенные требования к объему, оперативности и достоверности измерительной метеоинформации и к используемым техническим средствам. Необходимо проводить регулярные исследования изменчивости высоты нижней границы облаков (НГО), горизонтальной дальности видимости (ГДВ), условий погоды различной степени сложности, опасных явлений погоды, ветра и др. С учетом сравнительно медленного изменения метеоэлементов предложено проводить пересчет климатических характеристик аэродромов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Овчаренко, О. В., and А. С. Зенкін. "Методи зниження трудомісткості процесу нормоконтролю." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/6684.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Костюк, К. І. "Методи контролю якості тканин у процесі їх виробництва." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8364.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шушарина, Е. Е., and E. E. Shusharina. "Методика предотвращения угроз информационной безопасности на предприятии : магистерская диссертация." Master's thesis, б. и, 2020. http://hdl.handle.net/10995/93449.

Full text
Abstract:
Актуальность темы исследования обусловлена отсутствием комплексного подхода к предотвращению угроз информационной безопасности федеральных органов исполнительной власти и непрерывным ростом объемов обрабатываемой информации в налоговых органах. Методика предотвращения угроз информационной безопасности целесообразна для эксплуатации на практике, и будет способствовать не только рациональному расходу рабочего времени, но и поддержанию состояния информационной безопасности на объекте информатизации. Реализация проекта направлена на усиления контроля информационной безопасности.
The relevance of the research topic is due to the lack of an integrated approach to preventing threats to information security of federal executive authorities and the continuous growth of the volume of processed information in tax authorities. The methodology for preventing threats to information security is appropriate for operation in practice, and will contribute not only to the rational use of working time, but also to maintain the state of information security at the informatization facility. The implementation of the project is aimed at strengthening information security control.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лучанська, Аліна Сергіївна. "Організація і методика обліку та оподаткування запасів підприємств будівельної галузі на прикладі ПП «Спорт-Прогрес», м. Хмельницький." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11566.

Full text
Abstract:
Предметом дослідження є система бухгалтерського обліку і оподаткування запасів підприємства. Підприємство ‒ об’єкт дослідження ‒ ПП «Спорт-Прогрес». За результатами дослідження проведена теоретична розробка та обґрунтований комплекс заходів з удосконалення організації, методики автоматизації обліку списання та розробки системи внутрішньогосподарського контролю запасів, в сучасних умовах. Одержані результати можуть бути використані в системі управління обліку та аудиту запасів, доходів та витрат підприємства чим забезпечують об’єктивні напрямки удосконалення інформаційного забезпечення, яке б гарантувало одержання оперативної та достовірної інформації для прийняття управлінських рішень, спрямованих на пошуки та реалізацію резервів оптимізації використання запасів, як шлях до мінімізації витрат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Косолапов, Анатолій Аркадійович, Анатолий Аркадьевич Косолапов, and Anatoly A. Kosolapov. "Розвиток наукових основ побудови і експлуатації систем автоматизації залізничних сортувальних станцій." Thesis, Видавництво Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, 2013. http://eadnurt.diit.edu.ua:82/jspui/handle/123456789/2008.

Full text
Abstract:
Косолапов, А. А. Розвиток наукових основ побудови і експлуатації систем автоматизації залізничних сортувальних станцій : авт. дис. д-ра т. н / А. А. Косолапов ; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - Д. : Вид-во Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна, 2014. ГРНТИ 73.29.21 УДК 004:656.212.5(043.3) Захист - 27 лютого 2014 р.
UK: АНОТАЦІЯ У дисертації розроблені наукові основи побудови і експлуатації систем автоматизації залізничних сортувальних станцій, працюючих в реальному масштабі часу. Наукові положення базуються на розроблених концептуальних моделях сортувальних станцій і гірок, дискретних моделях систем реального часу, інтегральних інформаційно-функціональних і часових моделях систем автоматизації (М-моделі, -транзакції). На основі цього сформульовані принципи декомпозиції систем гіркової автоматики. Розроблені методи отримання оптимальних інформаційних структур систем автоматизації, методи пошуку раціональних технічних структур з використанням удосконалених генетичних алгоритмів, методи оцінки раціональних рівнів децентралізації в розподілених системах гіркової автоматики. Сформульовані наукові положення для оцінки рівнів функціональної надійності АСК МР сортувальної гірки і математичні моделі дослідження впливу діагностики в розподілених системах на показники їх надійності. Удосконалені математична модель і метод обчислення надійності нечітких систем з розмитими показниками надійності її компонентів.
RU: АННОТАЦИЯ Диссертация посвящена решению актуальной научно-прикладной проблемы в области железнодорожного транспорта, которая заключается в создании научных основ построения и эксплуатации систем автоматизации, работающих в реальном мастабе времени. В Украине только 4 горки на 15 решающих сортировочных станциях автоматизированы частично, технические средства автоматизации изношены на 50-90 %. Хотя известно, что без таких систем потери энергоресурсов на станциях составляют до 30 % на один вагон с переработкой и трудозатраты завышены на 10-15 %. Это говорит о необходимости ускорения процессов разработки и внедрения систем автоматизации на станциях. В диссертации сформулированы теоретические предпосылки развития АСУ ТП сортировочных станций. Это смена парадигмы построения систем (переход к интеллектуальным АСУ), сложность АСУ СС как объекта автоматизации, как объекта проектирования, как объекта управления, четырёхуровневая модель организации взаимодействия между подсистемами, работа в реальном масштабе времени, интеграция с системой АСУ ГП УЗ-Е. В работе исследованы эксплуатационные характеристики АСУ ГП УЗ-Е, которые показали, что в этой системе используются только 17 % её вычислительных ресурсов, что говорит о возможности её дальнейшего функционального развития. Для АСУ ТП СС как дискретных систем реального времени разработаны теоретические основы исследования и обоснования принципов и направлений их декомпозиции/композиции, для чего использовалась многосортная алгебра и теория иерархических многоуровневых систем. Введено описание дискретных систем реального времени в виде восьмерки с граничными значениями функций переходов, доказана возможность их последовательной и параллельной композиции/декомпози-ции, а также морфизм и изоморфизм их структур. Получены 4 принципа декомпозиции технологических процессов на сортировочных горках: объектно-топологичес-кий, функционально-топологический, технологический и событийный. Построены концептуальные модели автоматизированной сортировочной станции и горки. Определены основные критерии проектирования систем автоматизации реального времени: время реакции, производительность, ёмкость, пропускная способность, стоимость. Впервые предложен комплексный научный подход к многокритериальному поэтапному проектированию и усовершенствованию АСУ ТП на станциях на основе ресурсосберегающих моделей и методов и общей информационной и параметрической базы. Это позволит получить научно обоснованные рациональные технические структуры систем горочной автоматики, уменьшить количество проектных ошибок и сократить сроки разработки. Разработанный подход имеет программную поддержку в виде 5 программ, защищённых авторскими свидетельствами. В составе методики предложена информационно-функциональная модель описания АСУ ТП станций и методы её оптимизации по критерию минимизации приращения информационных потоков и построения максимального остовного дерева. Для решения задачи предложены два метода на основе усовершенствованных генетических алгоритмов, отличающихся кодированием структур, выполнением генетических операторов и организацией поиска рациональных структур. На основе этого подхода исследована информационно-функциональная структура ИПС СС и получен рациональный вариант её технической структуры. Для определения структур распределённых АСУ РСГ разработан набор ресурсосберегающих методов, позволяющих определить рациональную степень децентрализации по критерию минимизации технологических потерь на горке из-за отказов оборудования и стоимости микроконтроллеров и УВМ, по критерию эффективного использования вычислительных ресурсов в системе с учётом режимов её работы и резервирования, по критерию минимизации затрат на обработку и топологию кабельных структур. Для распределённых горочных систем автоматизации количество подсистем находится в пределах 3-5. На основе предложенной графоаналитической модели ( -транзакции) получены аналитические выражения для интегральной оценки эксплуатационных характеристик АСУ ТП СС: среднее время обработки заявок, среднее время реакции системы, среднее время ожидания, среднее быстродействие микропроцессора на смеси команд исследуемой системы, информационные потоки сообщений, управляющих воздействий и потоки к базе данных, приоритеты обработки заявок и требуемые скорости каналов передачи данных. Сформулированы научные положения для оценки уровней функциональной надёжности АСУ сортировочной горки и математические модели исследования влияния диагностики в распределённых системах на показатели их надёжности. На этой основе разработан набор надёжных структур УВК с резервированием и диагностикой для системы АСУ МД ст. Пермь-Сортировочная. Усовершенствованы математическая модель и метод вычисления надёжности нечётких систем с размытыми показателями надёжности её компонентов, которые отличаются введением унифицированного четырёхместного кортежа для описания треугольных и трапециевидных функций принадлежности и табличного способа выполнения арифметических операций для оценки коэффициентов готовности сложных, неоднородных структур автоматизации. Это позволяет ускорить и упростить получение показателей надёжности нечётких систем, которые включают напольное оборудование, устройства низовой автоматики, микроконтроллеры и УВМ.
EN: ANNOTATION In dissertation scientific bases of construction and improvement of the systems of au-tomation of technological processes at the marshalling yards are developed with the pur-pose of their service performance increase. Scientific positions are based on the developed conceptual models of the marshalling yards and humps, discrete models of the real-time systems (RTS), integral information, functional and temporary models of the systems of automation. On this basis principles of decomposition of the systems of hump automation are formulated. The resource-saving methods of receipt of optimum information structures of the sys-tems, methods of search of rational technical structures with the use of the improved ge-netic algorithms, resource-saving methods of estimation of rational levels of decentraliza-tion in the distributed systems of hump automation are developed. Scientific positions are formulated for the estimation of high level of functional reli-ability of ACS TR on hump yard and mathematical models of research of influencing of diagnostics in the distributed systems on their reliability. A mathematical model and method of calculation of reliability of the fuzzy systems is improved with the vague reliability of its components.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Волощук, Андрій Володимирович, and Andrii Volodymyrovych Voloshchuk. "Методи і засоби автоматизованого збору та прогнозування середньострокового енергоспоживання на рівні області." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36537.

Full text
Abstract:
У кваліфікаційній роботі магістра досліджено методи і засоби автоматизованого збору та прогнозування середньострокового енергоспоживання на рівні області. Проведено аналіз сучасних тенденцій проектування комп’ютерних систем у сфері управління енергетичними ресурсами і встановлено, що доцільними та ефективними технологіями їхнього проектування є використання IoT пристроїв, як кінцевих пристроїв та пристроїв керування у відповідних мережах комунікації. Обгрунтовано та спроектовано архітектуру інтелектуального лічильника електроспоживання, що дало можливість забезпечити оптимізацію та прогнозування енергоспоживання та раціональної експлуатації підключених пристроїв. Досліджено моделі прогнозування енергоспоживання на основі авторегресії, експоненційного згладжування та нейронних мереж, а також виконано їхню програмну реалізовано за допомогою мови програмування Python, що дало можливість одержати точні результати прогнозу з похибкою на рівні 3%-4%.
In the master's thesis the methods and means of automated collection and forecasting of medium-term energy consumption at the regional level are investigated. An analysis of current trends in the design of computer systems in the field of energy management and found that appropriate and effective technologies for their design is the use of IoT devices as end devices and control devices in the relevant communication networks. The architecture of the intelligent electricity consumption meter was substantiated and designed, which made it possible to provide optimization and forecasting of energy consumption and rational operation of connected devices. Models of energy consumption forecasting based on autoregression, exponential smoothing and neural networks were studied, and their software was implemented using the Python programming language, which made it possible to obtain accurate forecast results with an error of 3% -4%.
ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ, СИМВОЛІВ І СКОРОЧЕНЬ ...8 ВСТУП ... 9 РОЗДІЛ 1 АНАЛІЗ СУЧАСНИХ СИСТЕМ ЗБОРУ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ ...13 1.1. Аналіз особливостей споживачів електричної енергії ...13 1.2. Аналіз виробництва і споживання електроенергії в Україні ...17 1.3. Аналіз сучасних трендів при проектуванні комп’ютерних систем управління енергетичними ресурсами ...20 1.4. Аналіз підходів до прогнозування енергоспоживання ...22 РОЗДІЛ 2 МАТЕМАТИЧНЕ ТА АПАРАТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СИСТЕМИ ОБЛІКУ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ...31 2.1. Проектування інтелектуальної системи обліку електричної енергії ...31 2.2. Обґрунтування моделей прогнозування середньострокового енергоспоживання на рівні області ...41 2.2.1. Моделі авторегресії ...41 2.2.2. Підхід експоненційного згладжування при прогнозуванні споживання електроенергії ...49 2.2.3. Методи машинного навчання ...52 РОЗДІЛ 3 АПРОБАЦІЯ СИСТЕМИ ОБЛІКУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ТА ПРОГРАМНА ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ МОДЕЛЕЙ ПРОГНОЗУВАННЯ ЕЛЕКТРОСПОЖИВАННЯ ...56 3.1. Архітектура і результати обліку електричної енергії у системі середньострокового прогнозування споживання електроенергії ...56 3.2. Аналіз даних для прогнозування споживання електроенергії ...61 3.3. Дослідження та аналіз характеристик часового ряду енергоспоживання на рівні області ... 64 3.4. Побудова моделей прогнозування енергоспоживання на рівні області та порівняння результатів моделювання ...707 3.4.1. Моделі на основі експоненційного згладжування ...71 3.4.2. Моделі на основі нейронних мереж ...77 РОЗДІЛ 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ...81 4.1. Охорона праці ...81 4.2. Вплив стихійних лих, аварій (катастроф) та їх наслідки ...83 ВИСНОВКИ ...88 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ...90 Додаток А Тези конференцій ...93
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Методика автоматизації"

1

Романенко, В. Д. Методи автоматизації прогресивних технологій. Київ: Вища школа, 1995.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Новые результаты в области автоматизации, методики и обработки маркшейдерско-геодезических измерений. Ленинград: ЛГИ, 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Методика автоматизації"

1

Філь, Наталія, and Ігор Ільге. "МЕТОД ВИБОРУ СТАЦІОНАРНОГО RFID-ЗЧИТУВАЧІВ БАГАТЬМА КРИТЕРІЯМИ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.07.

Full text
Abstract:
В роботі розглядається проблема автоматизації обліку складу підприємства на основі RFID технологій. Проведено аналіз проблеми вибору RFID зчитувача для складу підприємства. Розроблено метод вибору стаціонарного RFID зчитувача для складу підприємства за багатьма функціональними та вартісними критеріями. Для забезпечення якості рішень обґрунтовані методи багатокритеріальної оцінки й оптимізації, які є більш стійкими в порівнянні з методом аналізу ієрархій, і менш трудомісткими, так як не вимагають визначення кількісних оцінок шуканих параметрів. Наведено приклад вибору стаціонарного RFID зчитувача для складу підприємства
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Макарычева, Е. М., and Т. И. Кузнецов. "Оценка развития криогенных процессов и их влияния на устойчивость трубопроводов и сооружений на ММГ, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 267. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848072.

Full text
Abstract:
В работе рассматривается опыт применения метода воздушного лазерного сканирования (ВЛС) и аэрофотосъемки для обследования магистральных трубопроводных (МТ) систем. Данная тема крайне важна при эксплуатации нефтетранспортных объектов в условиях криолитозоны на значительных по площади, труднодоступных территориях. Разработана методическая основа обработки и анализа дистанционных данных для целей геотехнического мониторинга, в том числе, с применением алгоритмов автоматизации. Выделены преимущества и ограничения метода ВЛС, а также возможные пути повышения точности получаемых результатов. Получены результаты количественной оценки изменений рельефа за четырехлетний период обследований в связи с развитием экзогенных геологических процессов (в том числе криогенных). Построены карты изменений высоты поверхности за период между обследованиями и определены количественные характеристики изменений для каждого проявления процесса. Для оценки устойчивости инженерных объектов в процессе эксплуатации разработана 3D-ГИС на базе геопортала. В ГИС предусмотрены инструменты для комплексного анализа данных мониторинга, а также блок аналитических модулей, позволяющих выполнять расчеты текущего и прогнозного состояний геотехнической системы (объектов МТ и природной среды).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Методика автоматизації"

1

Казаков, В. В., В. С. Ковалев, А. И. Симухин, П. Е. Марнуев, and Д. В. Намсараев. "ОПЫТ ДОКУМЕНТИРОВАНИЯ МЕГАЛИТИЧЕСКИХ СТЕЛ С ГЛУБОКИМ РЕЛЬЕФОМ (ЗАПАДНОЕ ЗАБАЙКАЛЬЕ)." In Знаки и образы в искусстве каменного века. Международная конференция. Тезисы докладов [Электронный ресурс]. Crossref, 2019. http://dx.doi.org/10.25681/iaras.2019.978-5-94375-308-4.59-60.

Full text
Abstract:
На протяжении последних нескольких лет в археологии активно исследуются возможности цифровой фиксации древних рисунков и надписей на основе их рельефа. С недавнего времени заметен активный научный интерес в направлении автоматизации процесса фиксации изображений на стелах. Авторами апробирована методика программной автоматизации выполнения прорисовок рельефных изображений на примере единственного сохранившегося классического оленного камня монголо-забайкальского типа. Памятник находится на территории Тамчинского дацана в Селенгинском районе Бурятии и используется в контексте буддийской ритуальной практики. Методика заключается в последовательном выполнении ряда операций. Вначале требуется получить трехмерную модель объекта с помощью SfMфотограмметрии на основе серии фотографий, выполненных в поле. SfM (Structure-from-Motion) фотограмметрия метод получения трехмерной модели на основе набора перекрывающихся фотографий с разного положения фотокамеры относительно объекта. Далее, по имеющейся трехмерной модели необходимо сгенерировать ортофотографии и построить DEM-модели плоскостей с рисунками. DEM (Digital Elevation Model) цифровая модель рельефа, т.е. карта высот ландшафта. Такие модели широко используются в топографии. В данном случае оказалось, что они могут быть эффективно использованы и для работы с объектами совершенно другого рода наскальными рисунками. Третьим шагом необходимо применить к DEM-моделям плоскостей с рисунками топографический фильтр Positive Openness, разработанного для геоморфологических исследований выделения на поверхности рельефа пиков, впадин, гребней, возвышенностей и т.п. На четвертом этапе к полученным растровым изображениям с выделенным рельефом применяется графический фильтр Canny Edge Detection. Этот фильтр используется для построения граней деталей изображения на основе анализа резких изменений уровней серого. На заключительном этапе производится ручная черно-белая доработка получившегося изображения в графическом редакторе. Для окончательной прорисовки специалисту требуется дорисовать незаконченные границы рисунков, а лишние грани удалить. После этого замкнутые фигуры заполняются сплошной черной заливкой. Результат такой прорисовки сравним по качеству с прорисовками, выполненными традиционными методами вручную, но, в отличие от них, не инвазивен и лишен геометрических искажений. Преимущество апробированных цифровых методик по отношению к другим способам фиксации изображений (микалентное копирование, прорисовка на прозрачную пленку, фотофиксация) выражено в более точной передаче формы самой стелы, возможности анализа техники нанесения изображений с установлением материала и формы использованных орудий, отсутствии искажений размеров. Использование трехмерного метода фиксации изображений на стелах позволяет выявить и сохранить больше научной информации об объекте. Фотограмметрия является высокоточным, не инвазивным и быстрым методом документирования археологических объектов, а полученные 3D-модели могут быть размещены в открытом доступе в сети Интернет.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Duhovnikov, D. S. "Разработка стратегии поиска оптимальных проектных решений." In INFORMACIONNYE TEHNOLOGII I MATEMATICHESKOE MODELIROVANIE SISTEM 2019. Центр информационных технологий в проектировании Российской академии наук, 2019. http://dx.doi.org/10.36581/citp.2019.17.39.004.

Full text
Abstract:
Рассматривается методика построения стратегии поиска оптимальных проектных решений для систем автоматизации схемотехнического проектирования. Показывается, что задачи многокритериальной оптимизации сложны по своей постановке и способам их решения, что обуславливает необходимость разработки стратегии, обеспечивающей наиболее эффективное применение реализованных методов при решении практических задач.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Sokolova, V. A., V. A. Markov, D. S. Krylov, V. I. Kretinin, and A. M. Ivanov. "DEVELOPMENT OF A PROJECT COMPLEX AUTOMATED CONTROL SYSTEM OF THE MINE LIFTING PLANT." In All-Russian Scientific Conference, dedicated to the 90th anniversary of the Voronezh State Forestry University named after G.F. Morozov. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-73-7.2020.394.398.

Full text
Abstract:
В статье проведен анализ работы подъемных шахтных установок. Проведен анализ систем оповещения персонала шахты. Представлены требования к комплексной автоматизированной системе управления подъемной установкой и оповещения персонала шахты. Дан анализ применяемых систем оповещения, методики, схемы и алгоритмы. Рассмотрены варианты автоматизации и выдвинуты требования к автоматизации АСУТП. Разработана схема проекта комплексной автоматизированной системы [13]. Разработаны принципы внедрения автоматизированной системы, требования к обслуживающему персоналу, программное обеспечение
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Vasil`ev, A. D. "Методы повышения эффективности сервис-ориентированных систем автоматизации схемотехнического проектирования." In INFORMACIONNYE TEHNOLOGII I MATEMATICHESKOE MODELIROVANIE SISTEM 2019. Центр информационных технологий в проектировании Российской академии наук, 2019. http://dx.doi.org/10.36581/citp.2019.44.56.001.

Full text
Abstract:
В докладе является рассматривается технология компактной обработки разреженных матриц на основе метода строчно-столбцового фиксированного формата и двухэтапной технологии построения программного обеспечения распределенных систем автоматизации схемотехнического проектирования.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гридин, В. Н., В. И. Анисимов, and С. Х. Серхир. "Индексно-численная технология сжатия данных в распределённых системах автоматизации схемотехнического проектирования." In Информационные технологии и математическое моделирование систем 2020. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.36581/citp.2020.66.55.004.

Full text
Abstract:
Рассматриваются методы повышения эффективности распределенных систем автоматизации схемотехнического проектирования на основе использования технологии компактной обработки разреженных матриц. Проводится сравнительная оценка эффективности возможных методов компактной обработки и делается вывод о целесообразности использования для сжатия данных метода структурно-симметричных матриц и двухэтапной процедуры сжатия данных.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography